20. August 2019
    
Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete - Dolezite.sk

Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete


  2011-12-27  (22:53)  |  Knihy
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete

David, kterému je přes sedmdesát, mi líčil, jak vnímal umírání svého otce. Během otcových posledních dnů se kolem něj shromáždili příbuzní, kteří přijeli z nejrůznějších částí světa. David si všiml, že během svých posledních dnů otec nemluvil o majetku, kterého nabyl. Nezmínil ani auta, ani domy, ani nic jiného, co během svého života získal. Místo toho se obklopil fotografiemi ze vzácných okamžiků svého života – svatby, narození, rodinné výlety, krásné chvíle s přáteli. Když viděl svého otce umírat, dospěl David k závěru: „Na konci života, když už nám zbývá jen velmi málo času, je láska tím jediným, na čem nám záleží.“ Mnoho let nosil David tuto vzpomínku v sobě. Tato vzpomínka rovněž určila, jakým způsobem David žil. Leo Buscaglia, slavný italsko-americký spisovatel, který mnohé inspiroval, kdysi prohlásil: „Láska je život. Minete-li lásku, minete život.“
Několik set rozhovorů, které jsme vedli, mě přesvědčuje o tom, že láska – a to jak její dávání, tak její přijímání – je základním stavebním kamenem šťastného a smysluplného lidského života. To pochopitelně není nic zvlášť nového. Když jsem vyzval lidi, aby zkusili odhadnout, co jsem si odnesl z rozhovorů o životě se starými lidmi, většina z nich hádala, že láska asi byla největším pramenem štěstí a současně největším zdrojem smutku. Hádali správně.


Ano, ta nejdůležitější věc, kterou jsem se naučil při hledání tajemství šťastného a smysluplného života, byla, že nezáleží pouze na tom, zda lásku přijímáme. Tajemstvím šťastného a smysluplného života je stát se milujícími lidmi. Třetí tajemství, které musíme pochopit, než umřeme, je to, že se máme stát láskou. 
Láska je rozhodnutí
Když tvrdím, že se máme stát láskou, musíme si lásku nejprve definovat. Láska je slovo zatížené značným balastem. Musíme rozlišovat mezi láskou jakožto emocí a rozhodnutím milovat. Není v naší moci „pocítit“ lásku, kdykoli se nám zachce. V naší moci ale je kdykoli se rozhodnout, že se staneme láskou. Toto tajemství se v našem životě uskutečňuje třemi různými způsoby. Předně se rozhodneme, že budeme milovat sami sebe. Zadruhé se rozhodneme jednat láskyplně se svými nejbližšími (příbuznými, přáteli apod.). A konečně se musíme rozhodnout, že se staneme láskou ve všech svých vztazích.
Třiasedmdesátiletý Paul je bývalý manažer – nyní v důchodu. Hned na počátku rozhovoru mi řekl, že má rakovinu. Sdělil mi rovněž, že pracuje jako dobrovolník v hospicu. Celé hodiny tráví u lůžka umírajících lidí. Pomáhá jim, aby poslední dny jejich života byly tak příjemné, jak jen to jde. Ačkoli sám trpí smrtelnou nemocí, tráví dny utěšováním těch, kteří umírají.
Vyprávěl mi, co prožil, když jednou seděl u lůžka člověka, s nímž se setkal poprvé v životě. Když přišel do služby, vzal si ho stranou muž, který u tohoto člověka seděl předtím: „Řekl mi, že budu sedět u člověka, který trpí rakovinou, jež znetvořila jeho obličej. Nabádal mě,  abych se připravil na hrozný pohled. Když jsem vstoupil do místnosti a podíval jsem se na zcela zdeformovaný obličej plný boláků, pocítil jsem nejprve odpor.“
Paul vzpomínal, že ačkoli pociťoval odpor, měl moc rozhodnout se, že bude tohoto člověka milovat. „V tom okamžiku jsem se rozhodl, že se na něj budu dívat očima lásky. A obličej tohoto muže se změnil – najednou jsem viděl, jaká byla v tomto člověku krása. Cítil jsem, že i jeho duch se rozjasnil, protože si podvědomě uvědomil, že jsem se rozhodl ho milovat.“ Paulovi došlo to, co mi řeklo mnoho lidí, s nimiž jsem vedl rozhovory: Rozhodneme-li se milovat, sami se proměníme. Láska, o níž hovořím, není pouhá emoce. Je to rozhodnutí stát se milujícím člověkem. Píšu-li o třetím tajemství, totiž o tom, že se máme stát láskou, nemám na mysli to, že lásku cítíme, ale to, že se pro lásku rozhodujeme.

Úryvok z knihy Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete


christian
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sensual

staci si ôen toto precitat.


Kapitalizmus je mŕtvy
By Nieil – 5. Júl 2011
Posted in: Ekonomika, Filozofia, Politika

Jediný morálny systém, ktorý stojí na pevných filozofických základoch je kapitalizmus. Túto víziu by sme mali predovšetkým vnímať ako ideál, ku ktorému by mali kroky hospodárskej a legislatívnej politiky smerovať. Bohužiaľ nastúpený súčasný trend je radikálne odlišný, vedie k tyranií, či už v podobe socializmu alebo fašizmu.


a skoda citat cely clanok,hned na zaciatku ,je loz jak svet.pozdravujem toho autora tohoto clanku,je to len bezchrbtovy farizej,ak dokaze tvrdit toto.


Sloven . qaqavedu96   |   ip:193.200.1   |   2011-12-28  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo sa nevenujete článku, ale inému?

Pekný článok....Je to tak, láska je soľou života:O)Je to ten najkrajší cit od Boha, ktorý ľudstvo dostalo, a ktorý si tak neváži. Smutné, ale je to tak. Pravé hodnoty už dávno nahradili nepravé...Je preto najvyšší čas na zmenu a obrodu, inak tento svet ostane už čoskoro minulosťou.......


333 . wibaboku50   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nieco takym truhlikom autorom co davaju fazizmus na jednu uroven so socializmom a komunizmom.

jediny system kery prerastol do fasizmu,bol kapitalizmus,a to v taliansku a nemecku,mozete byt radi ze v ruzku uz boli bolsevici a bolsevicky stalin,kery to dokazal zastavit,ziadny americania ako zapredanci a farizeji tvrdia ale rusy pod vedenim rusa stalina,moze te mu dakovat ze bol a ze to dokazal a nie hanit,lebo keby to nedokazal tak ludstvo by zazilo omnoho vacsu tiraniu,aka sa nenapadne blizi az teraz,ako cez druhu svetovu.a to hitlera podporovala soros elita,ktora vdaka kapitalizmu si tu uz robi co chce a hrasa na boha.


333 . ryneruqu84   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-28  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok zaváňa kostolnou propagandou. Lacný príklad manipulácie mysle slabších jedincov v snahe nahnať ich do svätého košiara. Bodkou za tým všetkým je podpis autora. Podobá sa veľmi na slovo, na ktoré ani nechcem pomyslieť, nieto ho ešte vysloviť...!


Joplins . beguqege48   |   ip:85.237.22   |   2011-12-28  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pankomikum..

ty si bud ten clanok vobec necital..alebo si, ako zvycajne vôbec nič nepochopil..
Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-28  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre tento moment je najdôležitejšie, že si sa ozvala. Viacerí, nielen FC, už mali o teba strach. Som rád, že ani môj predpoklad sa nenaplnil...


Misiak . kuqacevu51   |   ip:92.52.43.   |   2011-12-28  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  úprimne mi je ľuto jedincov ako je Pandemonium.V podstate čo tu tak čítam tie komenty,ty všetko len odsudzuješ na základe tvojho chorého rozumu a nič z toho čo píšeš není ani konštruktívna kritika,všetko len blaboty,by ma zaujímalo v čo ty vlastne veríš,prečo vlastne žiješ.Ďalej nechápem prečo sú pre teba ,,všetci,, kresťania len ovce...Ja síce nepatrím medzi tých čo sa snažia byť každú nedeľu v kostole v prvých laviciach,tak isto neuznávam cirkev ako celok,neverím Vatikánu,ale verím Božiemu slovu,z ktorého vyplívajú životne pravdy,ktoré platili,platia a budú platiť a keď sa podľa nich človek riadi može prežiť plnohodnotný život aj po materialnej,ale najma po duchovnej stránke.Svaté písmo vobec není zle,propaganda na ovládanie mysle a podobné bludy čo tu píšete a ako si vačšina vás myslí,pravda je taká že vačšina ľudí ani tomu nechápe čo sa tam píše...Pravdu povediac,kedysi som bol aj ja takýto človek,neveril som tomu,žil som sám pre seba,zaujímali ma len materiálne veci a samé somariny,neskor ale príšiel okamžik,kedy som sa začal zaujímať o svoju duchovnú stránku a zakotvil som pri Svatom písme ktoré ma zmenilo o 180 stupňov stal sa zo mňa iný človek,trúfam si povedať lepší,vnímavejší,súcitnejší,prestal ma zožierať strach,stres,neistota a deštruktívne myšlienky.Tak a teraz mi povedz Pandemonium,prečo by malo byť Písmo také veľmi zlé,nepravdivé pre ľudí ako ja,ktorí Písmu aj rozumejú,čerpajú z neho silu a mení nás k lepšiemu?Som zvedavý načo sa zmožeš.


Misiak . kuqacevu51   |   ip:92.52.43.   |   2011-12-28  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stavím sa že si to Písmo ani nikdy neotvoril tak ako ťa len mohlo napadnúť odsudzovať niečo,čo si pomaly ani nikdy nedržal v ruke :D:DTy si fakt chudák,to ako keby som išiel robyť prehľad gramatiky činštiny a pritom z činštiny neviem ani ceknúť....


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.10   |   2011-12-28  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  láska=pravda=svetlo


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-28  (11:49)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Poradím ti: Skús staviť na nejakú výhru. Cítim, že budeš mať úspech... :-DDD


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.10   |   2011-12-28  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco nepredpovedas buducnost? :DDD


333 . ryneruqu84   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/165764/korejci-pohrbivaji-sveho-tyrana-je-ta-bolest-skutecna.html

-ja by som len chcel sry ze sa nevyjadrujem k clanku,poukazat na jednu vec marne by ste hladali pod tymto clankom diskusiu,uz sa boja dat pod taketo clanky diskusiu,bo vymazavanie je uz prilis okate,tak ako aj pod zidanym clankom nebola o dobrakovi vasskovi


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-28  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uhádol totiž úplne presne, že ovčou knihou som si ruky nikdy nepošpinil. :-)


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-28  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetky základné tajomstvá a informácie o duši a Bohu sú vyjavené v Bhagavdgíte.

Tí ktorí majú záujem si ju môžu prečítať tu:

http://www.mystika.cz/nabozentsvi/hinduismus/hindu-Bhagavad-gita.htm

Bhagavadgíta je písana v sanskrtu čo je pôvodne najstarší jazyk v ktorom je spísane posolstvo Boha pre všetky doby, a všetkých ľudí každého veku. Poprosím ateistov aby zbytočne nedehonestovali komentár, porozumenie Bhagavadgíty je vážna vec.

„Ráno kúpem svoj intelekt v úžasnej filozofii Bhagavad-gíty… v porovnaní s ktorou… sa náš moderný svet a jeho literatúra javí nevyspelo a bezvýznamne.“

Henry David Thoreau

(Emersonovo a Thoreauovo porozumenie literatúre Véd bolo tak veľké, že boli známi ako americkí transcendentalisti. Ich diela obsahujú množstvo myšlienok pochádzajúcich z védskej filozofie.)
Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.10   |   2011-12-28  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je smutne ze strach zo smrti posunie ludi dalej ako laska k bliznemu....


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-28  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bhagavadgíta je písana v sanskrtu čo je pôvodne najstarší jazyk v ktorom je spísane posolstvo Boha pre všetky doby, a všetkých ľudí každého veku. Poprosím ateistov aby zbytočne nedehonestovali komentár, porozumenie Bhagavadgíty je vážna vec.

Suhlasim, ze sanskrt patri k najstarsim, ale vobec nie je iste, ci je najstarsi, takze prosim nedehonestovat ostatne jazyky, kvoli tomuto jednemu. A to, ze patri k najstarsim, este nikoho neopravnuje tvrdit, ze vsetko co je v tomto jazyku napisane, je aj zaroven pravdive. Takze mily benjaminek Groover, nechaj si svoj sanskrt, ci pakrt a snaz sa byt tolerantny aj voci tym, ktori nemaju v oblube zdochynajuce kravy pri zobrajucich detoch. Prve kresby v jaskyni neopisuju boha, ale prirodu, ci rozmnozovanie, takze ak mame verit tvojmu logickemu ponatiu prveho jazyka, coho dosledkom su napr. praveke kresby, boha si urcite nepredstavovali.333 . pexadoko4   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium . darujete36 | ip:85.248.61 | 2011-12-28 (12:07)

Uhádol totiž úplne presne, že ovčou knihou som si ruky nikdy nepošpinil. :-)

-tod tymto si povedal vsetko,uz chapem preco milujes tak tau meciara,ze ti nevadi aky v skutocnosti bol..)


misiak . ralehika73   |   ip:92.52.43.   |   2011-12-28  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo tu pletieš do toho stavkovanie?Prečo si mýliš jablka s hruškami?Ty to máš pekne teda vygumované v tej hlave :D333 . pexadoko4   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Strany vyciciavajú štát: Ako si politici rozdelili 23 miliónov eur?!
Diskusia k článku (1)

Dnes 12:00 - Chováme si hada na vlastných prsiach? Politickým stranám totiž platíme z našich peňaženiek milióny eur!Takto si politici rozdelili milióny eur z našich peňaženiek.

Autor: Nový Čas
Anketa
Pod vianočným stromčekom mi najviac chýbalo:
Sneh, pretože vonku bola čľapkanica

38%

Ponožky a spodná bielizeň, to sa vždy zíde

6%

Vysávač alebo iný domáci pomocník, to sú najlepšie darčeky.

4%

Už len novučičké Volvo, s ktorým by som vyrazil/a na silvestrovskú lyžovačku.

18%

Ježiško je Kráľ, doniesol mi všetko, čo som si želal/a

35%


Poslať na e-mail
Vytlačiť
Obľúbené


Ani o tom netušíme a ani sme ich nemuseli voliť. Od júna 2010, keď boli posledné voľby, do straníckych pokladníc prišlo z rozpočtu 22 972 520,19 eur!

Politické strany dostávajú od štátu tri druhy príspevkov. Jeden je za počet hlasov, ktoré získali vo voľbách, druhý je za počet poslancov, ktorých majú v parlamente a tretí príspevok na činnosť. Podmienka je pritom viac-menej jednoduchá. Stačí vo voľbách získať minimálne tri percentá hlasov a oficiálny príjem do straníckej kasy majú až do konca volebného obdobia istý. Vôbec pritom nezáleží na tom, či tá-ktorá partaj skončila v koalícii, alebo v opozícii.

Najlepším príkladom je Smer Roberta Fica. Ten síce s prehľadom vyhral voľby, no ocitol sa v opozícii. Zďaleka však neskončil na „opozičnej diéte“. Veď len za 880 111 hlasov, ktoré ficovci získali, dostali od štátu krásne 4 911 019,38 €. A k tomu ešte ďalšie milióny za poslancov v parlamente a na činnosť. Spolu? Od júna 2010 do včerajška viac ako 8,5 mil. eur!

Túto sumu môžu Ficovi a jeho strane zvyšní parlamentní lídri len ticho závidieť. Napríklad druhá SDKÚ si za rok a pol vylepšila svoj rozpočet „len“ o necelé štyri milióny eur. Na sucho však neostali ani HZDS a SMK, ktoré sa na parlament môžu pozerať len zvonka. Keďže vo voľbách získali viac ako tri percentá hlasov, z rozpočtu dostávajú príspevky aj ony. Od júna 2010 na ich účty putovalo viac ako 850-tisíc eur. Napokon, ani táto suma nie je zanedbateľná.

Na čo strany použijú peniaze od štátu, čiže z našich daní, je viac-menej na ich uvážení. Napríklad SaS použila časť z minuloročného príspevku na odkúpenie svojho Liberálneho domu. Ďalšie strany z týchto peňazí splácajú staré dlhy. „Finančné prostriedky použilo KDH na splatenie úveru, ktorý si zobralo pred poslednými parlamentnými voľbami, na financovanie chodu hnutia tak na centrálnej, ako aj regionálnej úrovni,“ prezradil Novému Času hovorca kresťanských demokratov Matej Kováč. Ten však jedným dychom dodáva, že strany mohli od štátu získať ešte viac, keby si parlament príspevky neznížil a peniaze nepoužil na pomoc obetiam ničivých povodní.

Jedno je však isté. Predčasné voľby, ktoré budú 10. marca 2012, rozdajú karty nanovo a strany si opäť rozdelia ďalšie príspevky. Politická strana Peňažný podiel
Smer 8 554 624,83 €
SDKÚ 3 934 796,41 €
SaS 3 148 576,51 €
KDH 2 211 457,40 €
Most-Híd 2 096 490,45 €
SNS 1 319 371,49 €
SMK 854 217,07 €
HZDS 852 986,05 €


Pridať na:

Autor: Nový Čas, ms-sup sup volit ludia.s pananemom na cele


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-28  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To vieš, že pôjdeme voliť, ty náš malý revolucionárik! A všetci číslo 18...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-28  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 – načo zapratávaš diskusiu pod týmto pekným článkom nezmyslami odveci? O Kim-čong ilovi a podobných hlúpostiach tu máš temy a članky, píš tam. Niektorých ľudi fakt už nepochopim…

(nielen) pre miestnych truhlíkov:

Riaďte sa pravidlom, že nikdy nebudete odsudzovať pobožnosť a správanie iných. Takto urážať lásku je veľmi riskantné. (František Saleský)

Ak by sme sa vo svojom živote jedinečne usilovali byť dokonalí v láske k Bohu a ku každému bratovi, vykonali by sme všetko. (Chiara Lubichová)

Aby sme zmenili ľudí, treba ich milovať. Náš vplyv siaha len potiaľ, pokiaľ siaha naša láska. (Johann Heinrich Pestalozzi)LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-28  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ešte pár pekných citátov:

Zlo sa rodí vždy tam, kde chýba láska. (Hermann Hesse)

• Ako mnohé konáre stromu pochádzajú z jedného kmeňa, tak mnohé cnosti sa rodia z lásky. (Gregor Veľký)

• Akýkoľvek skutok lásky si zasluhuje večný život. (Tomáš Akvinský)

Boh od nás ani tak nežiada, aby sme boli dokonalými pracovníkmi alebo dokonalými kazateľmi, alebo dokonalými v modlitbe, ako to, aby sme boli dokonalí v láske. (Chiara Lubichová)

Zákon lásky znie: "miluj a budeš milovaný!" (Hans Christian Andersen)

Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej ktorú daruje. (Matka Tereza)

Dokonalá láska vedie s istotou k Bohu. (Tomáš Kempenský)

Iba láskou sa môžeme zapáčiť Bohu. (Terézia z Lisieux)

Je to láska, nie rozum, ktorá je silnejšia ako smrť. (Thomas Mann)

Ježiš za svoju lásku očakáva lásku, nie zvyk. (Juraj Drobný)

Kto je dokonalý v láske, je dokonalý v duchovnom živote. (Tomáš Akvinský)

Na konci života ťa budú súdiť podľa lásky. (Ján z Kríža)

Nič nie je tak tajomné ako láska. (Peter Lippert)

Podstatou kresťanstva je láska. (Pavol VI.)

Pred tvárou Pána je cennejšia odrobinka čistej lásky ako všetky ostatné skutky dokopy. (Ján z Kríža)

Miluj a rob čo chceš (sv. Augustín)ipolitikask . miriqyxo93   |   ip:62.197.19   |   2011-12-28  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zahlasujte v našej predvolebnej ankete ! http://ipolitika.sk/anketa-volby2012/


adam . cytetala8   |   ip:178.41.68   |   2011-12-28  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ipolitikask
no určite, a ty budeš mať predvolebný prieskum zadara! len blb by ti tam zahlasoval. hľadaj si tie info sám. a ešte taký hajzlík ako ty , mi bude prikazovať, že mám hlasovať!
na teba si dám pozor.333 . rebovesu09   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam
dobry postrech:)


333 . rebovesu09   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB . lyrokemu25
ja teba taky nechapem netrap sebe:)napr ze zboznujes papeza a mas ho za modlu a nedodknutelneho,a ze ti nevadi ze si zmenil jednu dolezitu vec,len tak sam od seba a ze je to tradicionalista,ti nevadi ze polnocnu sluzi o22,00h,a nezaujima ta komu hu vlasntne sluzi?


adam . cytetala8   |   ip:178.41.68   |   2011-12-28  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ospravedlňujem sa ostatným normálnym čitateľom. ale len som použil metódu spamu, ako tí politikári. nex si ju aj oni vyxutnajú, vy to kľudne preskočte.


333 . rebovesu09   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB . lyrokemu25
a este neco kde mas clanok O Kim-čong ilovi ?tu na tejto stranke.presiel som posledne tri strany a nic.snad si neni taka najivna ze mam pisat pod stare clanky ,a mysliet si ze to uvidi niekto.ci? a ak ti nedoslo tak tym som chcel ukazat ako frci cenzura v tvojom milobvanom kapitalizme,lebo ty si tvrdila ze frcala len v sociku u nas.dal som to tu aby takym ako ty doslo ,hm doslo fakt,ale nieco ine.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-28  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ospravedlň sa radšej normálnym čitateľom za svoju vrodenú disgrafiu, že nás tu trápiš svojou neschopnosťou napísať ch.


333 . rebovesu09   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemo
hm to co pises dokazuje ze ovecka je niekde inde pred monitorom,nie tam kde ukazujes ty.len vol vol,ak raz budem mat moznost ,tak pretlacim zakon ,aby ty co chodia volit,zaplatili si prispevok oni,co dostavaju od statu politicke strany ,nie stat ale zodpovedny volici.


333 . rebovesu09   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemo
zas mas problem prijat ludi ,len preto ze su iny ako ty?:)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-28  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty náš anarchistický zákonostrojca! Aké zákony, ty pejko, chceš formulovať, keď len v jedinej vete máš dve hrúbky? :-DDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-28  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aktuálny článok o Kim-čong máš tu:

http://dolezite.sk/Za_Vaclavom_Havlom_ani_Kim_Congilom_smutit_nebudem__80.html

aktuálny článok o pápežovi a Vatikáne máš tu:

http://dolezite.sk/Otevreny_dopis_vsem_krestanum_228.html

a s tým, že ja som tvrdila, že cenzúra bola len za socíku si už uplne mimo…

a teraz ťa naozaj poprosim diskutovať o tychto veciach v prislušnych témach, pre zachovanie poriadku. Lebo celá táto diskusia nedáva zmysel.DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-28  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael

Bez véd a sanskrtu by neexistoval ani počítač ani slovenčina či ostatné jazyky. Pretože počítač je založený na vynálezoch ktoré su odvodené z poznania véd. Aritmetika, nula, binárny kod, desiatková sústava aťd. Sanskrt je na empirických faktoch považovaný za najstarší jazyk s plnými pojmami z oblasti psychológie ako aj ekonomiky. Žiaden iný jazyk tej doby dané pojmy neobsahoval. Autentickosť véd je scientifikovaná rôznymi dôkazmi a počas tisícročí uznávaná najväčšími mysliteľmi spoločnosti ako Emmerson, Voltaire či Thoreau.

http://www.youtube.com/watch?v=rY4Q2xx7BTc
http://vedabase.com/cs

Popisovali javy ako vzdialenosti planét či atómovu bombu skôr ako k nim moderná veda vôbec došla. Pomocou véd bolo objaveno mnoho vynálezou na ktorých stavia moderná infraštruktúra, veda a medicína.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayurveda#History
http://books.google.sk/books?id=3Z8CGJBo3z4C&;pg=PA120&lpg=PA120&dq=vedic+prototypes&source=bl&ots=zkiURsGWJF&sig=losr0L_knar7zLWvvgD4xRzIU1g&hl=sk&sa=X&ei=Qh37Trm_FI714QTlxdyTCA&ved=0CCAQ6AEwAA#v=onepage&q=vedic%20prototypes&f=false

http://www.bohatstvo-prirody.sk/sub/bohatstvo-prirody.sk/images/tianshi-tiens/zapadna_vs._vychodna_medicina.png

To čo tam je, sa dá verifikovať aktuálnym poznaním, vedeckou metodikou falzifikácie pomocou inteligencie a procesu. Určovať správnosť niečoho o čom nemáš potuchy je laickosť. Aj samotná veda nefunguje len na induktívnom procese určovania chemických procesov a ich mechanických vzťahov. Samotná veda skúma prostriedok metodiky spoznávania javov pomocou toho že skúma ich podstatu. A toto sa priamo týka véd ktoré určili základ pre modernú psychológiu. Slová ako ego, telo či inteligencia boli ako prvé použité v sanskrte pričom do posledného detajlu opisujú ich podstatu a vzájomné vzťahy v najhlbších súvislostiach s overitelnou presnosťou v oblasti psychológie.

Tu máš asi pre porovnanie ako sa dnes kategoruje poznanie..

http://www.fao.org/docrep/W7261E/w7261e07.GIF

Súčasna paradigma sa odklonila od šástier čím sa dostala do temnej uličky, pretože prijala falošnú metodiku spoznávania. Pravda sa zakladá na schopnosti rozlišovať, rozoznávať a chápať. Západne myslenie vo všetkých troch zaostáva. Bez šástier by z celej modernej civilizácie bola len kopa primitívov v jaskyniach. Kto tvrdí opak, nech si preštuduje históriu sveta a ľudskej rasy. Kto nepozna históriu a svoje korene, ten si nemôže urobiť ani objektívny pohľad na súčasnosť.

http://www.vedikaglobal.org/recordings/DrPatwardhan.html

DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-28  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Metaforický príbeh:

Jeden večer vzal starý indián svojho vnuka a rozprával mu o boji, ktorý prebieha vo vnútri každého človeka. Vravel mu: "Synu, tá bitka v každom z nás je ako bitka medzi dvoma vlkmi. Jeden je zlý. Je to hnev, závisť, žiarlivosť, smútok, sebeckosť, hrubosť, nenávisť, sebaľútosť, falošnosť, namyslenosť a ego.
Druhý je dobrý. Je to radosť, pokoj, láska, nádej, vyrovnanosť, skromnosť, láskavosť, empatia, štedrosť, vernosť, súcit a dôvera.

Vnuk o tom všetkom premýšľal a po chvíli sa spýtal:"A ktorý vlk nakoniec vyhrá?"
Starý indián odpovedal: „Ten, ktorého kŕmiš..."


bublinka . pahequji50   |   ip:91.127.58   |   2011-12-28  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi pekne a pravdive


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.10   |   2011-12-28  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vrrrrr


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2011-12-28  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover...presne, úplne si to vystihol.


333 . pexadoko4   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium . darujete36 |
aj geniovia maju chyby skus nieco ine,fakty a zas len fakty.napr nie tarat a urazat inych:)to uz tu bolo opierat sa o pravopis,ze je clovek hlupak pokial nepise super pravopisne,mne nejde ako co clovek napise ale co napise.pandanemko,v tom je mudrost ukrita,nie v pravopise.na tom si zakladaju len ludia co nemaju moc inteligentne nazory.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2011-12-28  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...veľmi pekne si ho vystihol, fakta mu moc nehovoria...je len jeden z mnoha, nikdy nič nepochopí, vlastne pochopí, ale či včas to neviem....ponechám to na jeho inteligencii.


333 . pexadoko4   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lena
sry ten clanok som si nevsimol.ale eeste raz nevyjadroval som sa ku kimovi ale k cenzure

333 . pexadoko4   |   ip:85.216.14   |   2011-12-28  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KCNA: Pred smrťou Kim Čong-ila sa na posvätnej hore objavila červená žiara

Niekoľko minút pred smrťou severokórejského vodcu Kim Čong-ila sa náhle skončila urputná snehová búrka nad posvätnou horou Pektu a obloha sa rozžiarila na červeno. Informovali o tom dnes severokórejské štátne médiá.
22.12.2011, 08:32 Pchjongjang
Diskusia (31)Štátna tlačová agentúra KCNA o okolnostiach, ktoré sprevádzali úmrtie dlhoročného vodcu, ďalej napísala, že na zamrznutom sopečnom Nebeskom jazere na hore Pektu, najvyššej v Severnej Kórei, praskol ľad, čo vyvolalo ohromný hrmot.

Okrem toho v druhom najväčšom meste Hamhung podľa KCNA prelietaval okolo sochy zosnulého severokórejského prezidenta Kim Ir-Sena, otca Kim Čong-ila, veľký vták - žeriav mandžuský -, ktorý sa následne zniesol na neďaleký strom, kde v zármutku sklonil hlavu a odletel smerom k Pchjongjangu. Severokórejské štátne médiá informovali o smrti 69-ročného Kim Čong-ila v pondelok s tým, že v sobotu ráno skonal na fyzickú a duševnú vyčerpanosť počas cesty vlakom.

Podobná legenda podľa oficiálneho životopisu Kim Čong-ila sprevádzala i jeho narodenie na posvätnej hore Pektu. Severekórejskí životopisci uvádzajú, že, keď sa Kim na Pektusane narodil, objavila sa nad horou dvojitá dúha.

-ale precitaj si este to o tej hore prvy odstavec,poukazuje to na jednu vec a to na harrp.podla mna ho zabila soros elita,vzdy sa o to snazila a nakoniec sa im to podarilo.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-28  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zááááázrak...! :-DDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2011-12-28  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...neumrel, žije...možno viem kde....ak tam, praje si aby vodcom nikdy nebol.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:91.127.85   |   2011-12-28  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 ok, ked to nevadi christianovi, pokojne sa bav o Kim cong ilovi a duhovych konspiraciach a cenzure....]jaja . pewegudi86   |   ip:95.102.23   |   2011-12-28  (22:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Světovou zdravotnickou organizací (WHO) byla láska zařazena do rejstříku onemocnění pod evidenčním číslem F 63.9. Láska nyní patří k psychickým poruchám, pod bod "Poruchy návyků a tužeb", hned za alkoholismus, závislost na počítačových hrách, narkomanii a kleptomanii. Je ohodnocena jako obsesivně-kompulzivní porucha, která může trvat nejdéle 4 roky, údajně z fyziologických důvodů.LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-29  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  láska bola zaradená do zoznamu chorôb, homosexualita bola vyškrtnutá. A kto by nesúhlasil, ten je homofob...:)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kolik Američanů čte knihy?


2013-03-13  (18:39)  |  Knihy
Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?

Dan Millman Čísla života


2013-03-10  (18:52)  |  Knihy
Dan Millman napísal knihu, v ktorej odkrýva sily pôsobiace v našich životoch a ponúka nám zároveň návod ako začať tieto sily používať v prospech seba a v prospech ostatných.


Varovné signály očkování: Lékaři o nich nemluví


2012-12-05  (18:38)  |  Knihy
Nemusíte se vším souhlasit, ale stejnojmennou knihu si přečtěte. Pro běžného čtenáře bude asi nejděsivější zjištění, jak málo víme o vakcínách a jejich účincích na náš organismus.


Pravda o kolosální manipulaci lidstva již prosákla ven


2012-06-14  (08:36)  |  Knihy
Vydavatelství Anch BOOKS nedávno vydalo knihu autora Michaela Morrise: Co neSmíte vědět! Interview se uskutečnilo na podzim 2011 krátce po vydání knihy v Německu. *** V začarovaném kruhu. Stefan Erdmann v rozhovoru s autorem Michaelem Morrisem


Bernský politický proces - Znalecký posudek, vypracovaný z pověření soudního dvora č. V v Bernu


2012-05-04  (00:18)  |  Knihy
PRAVÉ PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCŮ


Kniha Ilumináti od Henry Makowa


2012-04-26  (07:00)  |  Knihy
dovolujeme si Vas informovat o nove pripravovanem titulu Ilumináti od Henryho Makowa s podtitulem Sekta, jež se zmocnila světa ve formátu A5, cca 300 stran. Na našem eshopu ji můžete odbjednávat již nyní za zvýhodněnou cenu a pro prvních 200 objednávek máme připravený bonus ve formě knihy Tábor svatých, která je v zahraničí označována jako druhá bible rasismu a pojednává o problematice přistěhovalectví. Info na www.bodyartmag.cz/book


Opice neveria, že pochádzajú z človeka


2012-01-15  (15:29)  |  Knihy
čo sa to tu vlastne deje?


1984 - George Orwell


2011-12-25  (14:21)  |  Knihy
V roku 1984 je svet rozdelený na tri mocnosti: Euráziu, Východoáziu a Oceániu. V podstate sú všetky tri mocnosti rovnaké: vládne v nich tvrdá diktatúra, bieda a obyvatelia každej z mocností fanaticky nenávidia ľudí vo zvyšných dvoch. Všetky tri mocnosti sú neustále vo vojnovom konflikte, bojujú o tie územia, ktoré nepatria ešte žiadnej z nich a o konečné víťazstvo a vládu nad svetom, hoci sa to žiadnej z nich nemôže nikdy podariť. Hlavným hrdinom románu je úradník Winston Smith, ktorý žije v Oceánii, v Londýne. Na čele diktatúry tu stojí tzv. Veľký brat. Oficiálna ideológia sa nazýva Angsoc (pôvodne anglický socializmus) a jej ústredné heslá znejú: Vojna je mier. Sloboda je otroctvo. Nevedomosť je sila


ZELENÁ KNIHA - Muammar Kaddafi


2011-12-24  (13:40)  |  Knihy
Nástroj vlády je prvoradým politickým problémem, jemuž celí lidské spolecenství. I konflikt uvnitr rodiny je casto výsledkem tohoto problému. Tento problém se stal velmi vážným od vzniku moderních spolecenství. Národy dnes celí tomuto trvalému problému a spolecenství jsou vystavena ruzným nebezpecím a težkým dusledkum, k nimž vede. Nedokázaly jej dosud vyrešit s konecnou platností a demokraticky.


SILA PRÍTOMNÉHO OKAMIHU - Eckhart Tolle


2011-12-17  (21:05)  |  Knihy
Ste tu, aby ste božskej podstate univerza umožnili prejaviť sa. Takí ste dôležití !


Kniha Vatikán ve světové politice


2011-09-29  (21:17)  |  Knihy
Ale zatímco úsilí USA a SSSR je sledováno s rostoucími obavami, úsilí Vatikánu je zkoumáno zřídka. I když ani jedna důležitější událost, která přispěla k dnešnímu chaotickému stavu věcí, nenastala, aniž by se na ní nepodílel Vatikán.


Niečo málo o dôležitosti kníh


2011-04-30  (18:56)  |  Knihy
Čítať a čítať.Každý prečítaný riadok je zažatou sviecou v nasom živote.Čím viac prečítame, tým viac svetlejší bude náš pobyt na zemi.


Brána k moudrosti


2011-04-23  (17:24)  |  Knihy
Novinka roku 2011 z oblasti osobního rozvoje. V knize jsou ukryté také informace ze zákulisí dnešní doby, především však rozcestník.


AdaM - Život Hrou


2011-04-18  (10:08)  |  Knihy
Zábava je prekážka, je to obmedzenie, ide o akýsi nezodpovedný prístup. Stali ste sa profesionálmi vo svojom obore. A ten obor sa nazýva život. Pristupujete ku svojmu životu tak, ako to robia dnešní hráči Manchestru pri výbehu na Old Traford. Tréner, majiteľ, spoluhráči i diváci, všetci do jedného od neho očakávajú skvelý výkon. Čakajú, že dá gól, že pomôže tímu vyhrať zápas či dokonca ligovú trofej. Rovnako aj vy pociťujete tlak okolia. Aj oni od Vás očakávajú, že niečo vo svojom živote dokážete, že uspejete ako silné osobnosti, že sa presadíte v tomto silnom konkurenčnom prostredí.


Vlastná cesta


2011-04-12  (12:24)  |  Knihy
Hitom 21. storočia sa stáva úspech, kariéra, ambicióznosť, odhodlanie a zápal. Je smutné, že sme všetci prijali hru tohoto systému a berieme život, aký nám spoločnosť ponúka. Je smutné, že nikoho z nás už nezaujíma, prečo je všetko v tomto svete postavené na hlavu. Všetko sa robí presne naopak. Prečo je tomu tak?


Je dovolené brániť inkvizíciu?


2011-03-30  (11:24)  |  Knihy
Téma inkvizície je zväčša spracovávaná z odsudzujúceho hľadiska. Je však oprávnená otázka, ako to skutočne bolo a či nie je dôvod tento pohľad prehodnotiť ako neobjektívny. Aj preto je dobré preto a preto má význam prečítať si malú publikáciu s titulom Je dovoleno bránit inkvizici? od českého historika Radomíra Malého, v ktorej sa autor pokúsil korektne s inkvizíciou vysporiadať a poukázať na to, že odsudzujúci pohľad na inkvizíciu môže byť vcelku veľmi mylnou paradigmou.


Bahno usedlé v člověku


2011-01-19  (15:28)  |  Knihy
Úvodem chci poznamenat, že to co budete dále číst, je výsledkem mých vlastních dlouhodobých úvah – výsledkem letitých studií zasvěcené i laické literatury, popisuji také vlastní bohaté zkušenosti a v neposlední řadě jsou tyto listy součtem mého nekompromisního pohledu na minulý i současný svět. Jsem také pevně přesvědčen o tom, že mnoha lidem se určité pasáže nebudou líbit – je však nutné pořádně rozvířit bahno usedlé v člověku za uplynulá tisíciletí!


Človek je sám kováčom svojho osudu


2011-01-08  (00:13)  |  Knihy
Ako funguje psychika, myslenie, city, pocity, pamäť, ako správne myslieť, ako sa správne koncentrovať pomocou jednoduchých cvičení. Ponúka možnosť ako sa človek môže stať kováčom svojho osudu. Cieľom čitateľa sa má stať zdravie, životný úspech a sebadôvera. Tento cieľ sa má dosiahnuť cestou učenia, poznania a praktického využitia. Poznanie a vedomosti majú praktickú cenu, lebo len oni prinášajú vhodné nazeranie na správne prirodzené myslenie, konanie, na správny životný svetonázor, ktoré určujú správanie ľudí. Úplný úspech môže byť cez poznanie len tak dosiahnutý, keď sa prenesie do celkového a aj do každodenného života.


Sme humatoni?


2010-10-06  (08:09)  |  Knihy
Sme alebo nie sme humatoni, obyvatelia ‘matrixu‘ tohoto sveta? Clanok je analogiu knihy Matrix s ‘nasou realitou‘, mozno je to uz stara otrepana tema,ale coraz aktualnejsia. Sme alebo nie sme humatoni?


MEDZINÁRODNÝ ŽID, Henry Ford


2010-07-30  (09:24)  |  Knihy
Proč je židovská otázka přetřásána? Protože existuje a protože její vnikání do amerického života má přispět k tomu, aby byla řešena a ne aby přispívala k dalšímu trvání oněch neblahých, vedlejších okolností, které obklopují tuto otázku v jiných zemích. Již dlouho se zabýváme ve Spojených státech židovskou otázkou.


Igor Bukovský, Pavol Lipták : Hneď to bude


2010-07-16  (17:23)  |  Knihy
Pre všetkých, ktorí sa radi zdravo stravujú a varia ľahké zdravé jedlá, je určená kniha, ktorej autormi sú Igor Bukovský a Pavol Lipták. Knihe dali výstižný názov – Hneď to bude.


2.1 GB ebookov o voľnej energií!


2010-05-24  (23:05)  |  Knihy
Tím čo sa zaujímajú o voľnú energiu ponukam moju zbierku kníh na danú tému. Je tam nieco okolo 977 kníh zväčša v anglickom jazyku.


Prognóza na 100 rokov


2010-05-24  (15:25)  |  Knihy
Recenzia na velmi zaujímavú knihu od Georga Friedmana.


Európska Únia: Cosa Nostra


2010-04-12  (02:05)  |  Knihy
Vojenské výdavky členských štátov sú spolu 311 920 000 000 USD ( v 2008 )! Ako je možné, že 495.128.529 miliónov občanov nemá právo voliť a ich hlavné demokratické práva boli pozastavené. Od bezvízového programu s USA po nemecko-ruské plynové potrubie. Spoločné záujmy 500 miliónov európskych občanov nie sú kompatibilné zo záujmami národných politikov. Heinz Duthel, European Union: Cosa Nostra


Pôvod postkomunistických elít: Od Pražskej jari po rozdelenie Československa


2010-04-07  (00:21)  |  Knihy
Ako to, že sa Československo rozdelilo na dve krajiny v roku 1993 tak mierumilovne najmä v porovnaní s Ruskom a Juhosláviou? Táto kniha obsahuje sociologickú odpoveď na túto otázku a empirické vysvetlenie rozpadu Československa sledovaním politických procesov, ktoré začali Pražskou jarou v roku 1968. Gil Eyal: The origins of postcommunist elites: from Prague Spring to the breakup of Czechoslovakia


Šlomo Sand: Vymysleli si sionisté dějiny židovského národa?


2010-04-05  (16:11)  |  Knihy
Podstata sdělení této knihy se dá shrnout do věty „Dějiny židovského národa byly vymyšleny, aby vyhovovaly požadavkům sionismu.” Kdyby něco takového řekl např. nějaký palestinský představitel, jistě by byl některými obviněn z “antisemitismu”. U izraelského (židovského) autora, potomka rodičů přeživších holocaust, to ale asi dost dobře nejde... Z genetického hlediska není prakticky žádný rozdíl mezi dnešními Palestinci a většinou izraelských Židů.


Marec - mesiac knihy.


2010-03-30  (08:04)  |  Knihy
Končí sa marec - mesiac knihy. Preto je na mieste otázka: "Čítate?"


Podobenstvo o jaskyni


2010-03-29  (23:43)  |  Knihy
V siedmej knihe svojho diela Ústava (Politeia VII, 514a – 515a) grécky filozof Platón (420 - 348) napísal peknú alegóriu hlbokého zmyslu, ktorá sa preslávila ako „podobenstvo o jaskyni.“ Je podaná vo forme dialógu medzi Platónovým učiteľom Sokratom a istým Glaukonom. Odcitujem toto významné podobenstvo bez dodatočných komentárov. Jej zmysel pochopí každý sám.


Kniha kníh


2010-03-26  (09:52)  |  Knihy
V tomto príspevku by som chcel poukázať na zopár krásnych výrokov od Santiága - postavy z knihy Alchymista. Táto kniha je plná rôznych výrokov a určite si dokážete bez nanútenia vybrať ten, ktorý vám niečo dá. Výroky som nevyberal z knihy ja, ale sú pre mňa väčšou inšpiráciou ako otrocké cnosti z biblie. Osobne si myslím, že keby boh existoval a keby sa už rozhodol písať, bolo by to minimálne na úrovni alchymistu a nie na úrovni myslenia otrokárov. Pre mňa bude až do konca života viac slobodný pastier oviec Santiágo - postava z knihy, ako "syn boží Ježiš - postava z knihy" A prečo ? Lebo mám ako človek bližšie k pastierovi ako k bohom, ale stále mám viac rozumu ako ovca, ktorá má byť riadená.


Skorumpovaná medicína a kolaborujúce úrady


2010-03-25  (15:37)  |  Knihy
Podvod a korupcia v tunajšom zdravotníctve nie sú žiadnou raritou, skôr základným fenoménom. V rozhodujúcej miere sú do neho zapletené aj úrady, ktoré sotva kontrolujú (farma) priemysel, lekárov a zdravotné poisťovne, skôr s nim kolaborujú.


Kniha: PEDOFILI V SUTANÁCH - OCHRÁNTE SI DETI


2010-03-12  (09:07)  |  Knihy
Sexuálne škandály kňazov. Pápež prehovoril. Ježiš nechcel celibát. Aká je sexualita kňazov? Vatikán čelí žalobe za zatajovanie. ...Čo neviete o cirkvi. Škandály po celom svete – detské obete a súdne procesy. Cirkev všetko utajuje. Množstvo šokujúcich faktov. Je náboženstvo vecou morálky alebo iba pokrytectva? Aká je skutočná morálka cirkvi? Zneužívanie detí a mladistvých nie je samozrejme, problémom výlučne katolíckej cirkvi. Je však isté, že autoritatívne sexu nepriateľské katolícke prostredie takéto psychické poruchy silne podporuje. Viedenské noviny „Der Standard“ uvažujú takto: „Príčiny pedofílie nie sú nejaké zvláštne tajomstvo.


SEXUÁLNE ŠKANDÁLY PÁPEŽOV


2010-03-10  (08:35)  |  Knihy
Myslíte si, že pápeži dodržiavali desať Božích prikázaní? Neverte tomu! Mnohí z nich boli vyslovení zločinci, vrahovia, smilníci. Utajované hanebné skutočnosti z dejín svätej stolice a Vatikánu. ...Bonifác I. (418 – 422) bol ďalší syn kňaza, ktorý sa stal pápežom. Nebolo to ale bez problémov, lebo mal soka menom Eulálius. Obaja boli riadne zvolení a na pápeža vysvätení v rovnaký deň, 27. decembra 418. Ale úspešný bol Bonifác, pretože bol blízkym priateľom Gally Placidie, sestry cisára Honoria. Udalosti dospeli do krajnosti, keď v roku 440 n. l. pápeža Sixtusa III. (432 – 440) postavili pred súd za zvedenie mníšky.


Ďaľšie z kníh...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Analytik online: Svetová hospodárska kríza nebude

Štvrtá najväčšia investičná banka v USA Lehman Brothers požiadala v pondelok súd o ochranu pred veriteľmi. Finančný ústav, ktorý prežil viac ako poldruha storočia a "zvládol" obe svetové vojny, položila hypotekárna kríza v USA. Analytici hovoria o čiernom pondelku na svetových finančných trhoch.


Vydaný dokumentárny film Zeitgeist II - ADDENDUM

Škoda Octavia dobieha Superb

Martin Herzán - Totalitní svetovláda 1/2

Martin Herzán - Totalitní svetovláda 2/2

Najlepší strelec Corgoň ligy vládne futbalovej Eur...

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.23 s