23. August 2019
    
Prečo by mal mať právo voliť každý ... blbec? - Dolezite.sk

Prečo by mal mať právo voliť každý ... blbec?


  2010-12-03  (14:56)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Prečo by mal mať právo voliť každý ... blbec?

V tejto pseudodemokracii západného rázu má právo voliť každý občan, ktorý dovŕšil 18 rokov. A to má byť celé kritérium. Takže napr. hocijaký polodement, ktorý ma len pár ročníkov základnej školy, o nejakej politickej alebo dokonca životnej orientácii a cieli ani nehovoriac ma rovnaké právo voliť a jeho hlas má rovnakú váhu ako hlas povedzme vysokoškolsky vzdelaného profesora. Aby bolo jasné, nejde o vzdelanie ako také, totiž, vzdelanie nadobudnuté v škole, tituly atď. Ide o to, aby volič bol aspoň priemerne vzdelaný, priemerne informovaný a adekvátne tomu zodpovedný (čo sa týka voľby strany alebo kandidáta)

. Ale keďže u nás najmasovejší voliči sú žiaľ najmenej informovaní resp. najmenej ochotní si relevantné informácie hľadať a sledovať, podľa toho to aj v našej republike a parlamente vyzerá. Riešenie? Jednoduché, ale v našej krajine práve najjednoduchšie veci sú najťažšie prevediteľné: Totiž volebný test, a to taký, ktorý by eliminoval obmedzených a nevzdelaných ľudí. Výsledok: kvalita na úkor kvantity. Tým pádom by nemuseli byť ani zbytočné a často primitívne kampane zamerané práve na tú najľahšie ovplyvniteľnú a obmedzenejšiu časť obyvateľstva. Nemali by šancu (aspoň nie takú ako teraz) populisti typu guláškampane, široké úsmevy na bilboardoch alebo foto s roztomilými deťmi s ktorými i ten najodpornejší slizúň vyzerá ako ľudomil. Táto "demokracia" založená na priazni ľahko ovplyvniteľného = hlúpeho stáda (žiaľ u nás je to obzvlášť viditeľné) by nemala šancu a tým by bol daný priestor ľuďom, ktorým skutočne záleží na tejto krajine.


I. Mikulik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jarka   |   ip:89.173.33   |   2010-12-04  (01:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuz ked obcan nieje zbaveny svojpravnosti, tak ma pravo volit. Ale neviem ci je do smiechu alebo skor do placu, ked pridu s urnou za dementnou imobilnou babkou, ktora zo vsetkeho rozumie iba slovu ,,krestansky" a samozrejme toho bude volit. Pritom nic nevie o zivote mimo svojej izby.


jarka   |   ip:89.173.33   |   2010-12-04  (01:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este by som chcela dodat, ze politici by mali brat najviac dvojnasobok priemernej mzdy, aby politiku robili len ti, co ju chcu robit z presvedcenia pomahat, a nie pre peniaze a moc.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-04  (02:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, ja stym nevidim ziaden problem, to problem je len v state, kde tych dementov je 35%.


bobomimo   |   ip:85.216.15   |   2010-12-04  (04:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a navrhujes aj nejaku spodnu hranicu polatku za 'urobenie volebneho testu'? co tak jemnych 50 000 euro? kvalita ma svoju cenu! a po volebnom vitazstve budeme spolocne vykrikovat 'vivat feudalizmus'? heh ;)))


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-04  (07:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten článek pana Mikulíka je od základu špatně. Problém není ve voličích, problém je v tom, že celá slavná zastupitelská demokracie je podvod na entou. Jistě i vy tady na Slovensku máte stejnou zkušenost jako my v Česku, že ať volíte koho volíte, vždycky je to špatně. Je to tím, že stranický systém byl vymyšlen svobodnými zednáři (murármi) již někdy v 19.století na oklamání lidu. Jak se říká- kdyby volby měly něco změnit, tak už by je dávno zrušili. To znamená, že ať volíte koho volíte, na tom vůbec nezáleží, protože o tom, kdo se dostane do vrcholné politiky nerozhodují voliči, ale nevolení loutkaři za oponou.
Proto by se měl podvodný stranický systém zrušit a místo toho by měli mít občané možnost kandidovat na vrcholné politické funkce sami za sebe. A místo podvodné zastupitelské demokracie, která ve skutečnosti žádnou demokracii není, ale je to totalita jako prase, neboť neumožňuje zločinné zkorumpované politiky ani odvolat, by měla nastoupit přímá demokracie, alespoň taková, jakou mají ve Švýcarsku.
http://www.kubata.nazory.cz/clanky/kap20.htm

valdo   |   ip:178.40.50   |   2010-12-04  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Je potrebné si uvedomiť, že tento vraj demokratický systém tu niekto vymyslel doslovne fantasticky. Samozrejme len pre seba a pre tých horných 10 000 vyvolených,..teda pre tých, čo ovládajú túto planétu.
Na začiatku sú peniaze a tie sú šikovne previazané s politikou. To znamená, že jeden berie úplatky za to,.. že drží v ruke pečiatku a ten druhý má peniaze na zaplatenie politika,.. lebo ten má v ruke len tú pečiatku, ale nemá peniaze na volebnú kampaň. Tak sú potom prepojení v
rozkrádaní, lebo jeden druhému dlhujú. Jeden chce svoje peniaze naspäť, ktoré dal politikom na zvolenie a ten politik tiež potrebuje svoje, pre
seba. No a tak občan a štát idú bokom, lebo sú až v druhom rade. Do toho potom vstupujú medzinárodné väzby na bankový sektor a ďalšie mocenské, teda pochybné právne záležitosti starého Rímského práva, podľa ktorého sa občan v 18 rokoch stáva vlastne vazalom Medzinárodného menového fondu, sociálneho a zdravotného poistenia, podľa výšky zadĺženia tohoktorého štátu, kde sa občan narodil.
Občan sa cíti slobodný a keď má 18 rokov, je hrdý, že sa môže začať zúčastňovať na riadení štátu, len nemá potrebné vedomosti, ako to funguje a na to slúži tá demokracia, ktorou sa tak hrdíme. Starší občania sa tiež cítia nepotrební, ale oni chcú tiež pomôcť štátu a deťom,preto vstupujú do nekonečného kolotoča volieb, ktoré nič nevyrieši. No a sú tu ešte tí, čo roztáčajú ten volebný kolotoč: nádejní karierní politici hladní po peniazoch a podnikatelia, ktorým je úplne jedno čo sa stane, lebo oni chcú podnikať a zarábať. Tak sa dostávame k tým 25% - 35% občanoch,neustále chodiacich k voľbám, ktorí nám chcú stále pomôcť. Nie je to teda len o dementných občanoch, ktorí za svoj fyzický handykap vôbec nemôžu. Je to o pocite slobody a možnosti zmeny, teda o nádeji, ktorú mocní udržujú v nás, aby sme neustále chodili k urnám a živili svoju nádej na lepší život, ktorí týmto spôsobom bohužiaľ pre nás: nemôžeme vyriešiť.
Je potrebná zmena systému,.. nie toho, čo máme teraz, ale toho, čo skutočne zabezpečí našu slobodu pre náš život, ktorý nám dal stvoriteľ.
Premýšľajme nie o demokracii, ale o rovnosti-bratstve, o tom, že každý z nás má rovnaké právo na život, na slobodu a na mier na tejto planéte.
Nie o Demokracii. DEMOKRACIA znamená: Talenty,Big Broters, odpočúvanie, špehovanie,úplatky,vraždy, mafia a nekonečné vojny po celej planéte.
vojnách. Zmena je život...nie demokracia. Demokracia je len slovo.


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ja by som tiez rad navrhol aby nemohol zverejnovat a blogovat na interntete kazdy blbec co vie aspon pisat a zapnut svoj pocitac..tento clanok nema ziadnu uroven, je napisany nejakych zakomplexovanym co si mysli ze len on a jemu vyvoleny maju pravo rozhodovat a len jeho pohlad je spravny.

a vyhody? ..no nebolo by tu take mnozstvo dezinformacii a nimi pomylenych beznych ludi ktory by mohli byt aj normalny.

tento clanok nema ziadnu uroven, je napisany nejakym zakomplexovanym co si mysli ze len on a jemu vyvoleny maju pravo rozhodovat a len jeho pohlad je spravny.


Luciel   |   ip:213.151.2   |   2010-12-04  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Takéto naivné názory, keď niekto ide deliť ľudí podľa študovanosti hlavičky, teda stupňa vygumovanosti ukazuje,že sa vôbec nevyzná v ľuďoch. Pravá skutočná múdrosť súvisí priamo úmerne so skromnosťou. Skromný človek je múdry človek. Čím namyslenejší, povýšeneckejší tím dutejší tupec, bez ohľadu na to či má pred menom za menom desať, dvadsať či tridsať titulov, či je magor imbecility, alebo debility nehrá rolu. Mimochodom, ak by učené hlavičky mali už v parl. voľbách 2010 väčšie volebné právo, tak máme z primitívneho dementa Sulíka premiéra, a jeho banda diletantov najdôležitejšie rezorty. Čo by sme tým vyhrali. Triezvejší článok na danú tému:

http://beo.sk/mudre-slovo/1223-jeden-volic-jeden-hlas-staly-problem-demokracie


pavolpi   |   ip:217.119.1   |   2010-12-04  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nesúhlasím s článkom.
aj "dement" má nejakú predstavu o zložení vlády,
a teda by mal mať právo voliť.

a možno jeden z tých "dementov" je človek, ktorý písal tento článok.


LordX   |   ip:178.40.18   |   2010-12-04  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim v principe s clankom, aj ked urcite by som uplne neodoberal pravo volit nikomu. Ale kazdy hlas by mal mat inu vahu, napriklad hlas vysokoskolskeho profesora by sa urcite nemal rovnat hlasu nezamestnaneho cigana z osady s nedokoncenou ZS.

Najlepsia by bola priama demokracia s prvkami geniokracie/meritokracie IMHO.


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   hej clanok je bez ladu a skladu. pripomina mi to fasistov ked sa povazovali za vyvolenu rasu..

nieco podobne je aj toto ale tu skor ide o individualny fasizmus z autorovej strany..kde bych chcel upriet zasadne prava istej skupine ludi a druhym naopak by rad pridal.

nemyslim si ze takouto formou by sa nas svet a zivot zlepsil.

dolezite.sk by mozno malo travit viac casu vyberom clankov a bebechat publikovat blogerov z piatej cenovej skupiny len preto ze pred nedavnom objavili PC a internet.

bol to jeden z najhorsich clankov ktore som v poslednej dobe cital.


Luciel   |   ip:213.151.2   |   2010-12-04  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Úryvok z článku:

http://beo.sk/mudre-slovo/1223-jeden-volic-jeden-hlas-staly-problem-demokracie
Ešte chcem zdôrazniť, že vzdelanostný status neraz vyženie do politických funkcií oveľa tragickejšie existencie. Vzdelaní ľudia totiž majú väčšiu tendenciu nechať sa vystavovať informáciám – čiže vplyvu médií, ktoré sú na Slovensku ideologicky silno homogénne. Namiesto toho, aby sa riadili zdravým rozumom. Spomeňme si napr. na Sulíkovu Slobodu a Solidaritu – na bulvárnu novinárku s gymnáziom, skladníka v obchode, kvalitného televízneho moderátora ap. Týchto diletantov vyniesli do tak významných postov najmä vysokoškolskí študenti a vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ktorým by sme určite namerali vyššie IQ a určite aj zastávajú relatívne vyššie socio-ekonomické statusy.LordX   |   ip:178.40.18   |   2010-12-04  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..skladníka v obchode.. ??

Koho tym preboha myslia?


jarka   |   ip:89.173.33   |   2010-12-04  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zalezi na tom, co si predstavujeme pod oznacenim ,,dement" Demencia je psychicke ochorenie, ktorou trpia hlavne prestarli ludia. Cize to nieje o zivotnom style, vzdelani a nazoroch. Dementnym sa moze stat aj vysokoskolsky vzdelany clovek. Urcite ste poculi o Alzheimerovej chorobe. (byv. prezident USA Reagan). Je to demencia vyvolana degeneraciou mozgu. Clovek sa upne na fixne predstavy, ktore niesu pravdive, nespoznava ani svojich blizkych, ale neuvedomuje si to. Pokial ho rodina neda uradne vyhlasit za nesvojpravneho, tak ma vsetky obcianske prava.
Psychicky zdravi ludia s nizsim IQ maju pravo volit toho, o kom su presvedceni, ze im pomoze.


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-04  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezáleží kto volí, ale kto je volený. Aj "dement" sa chce mať lepšie ako my ostatní. Ako napísala Jarka dement je psychická porucha. Ak si myslíte, že naša najväčšia menšina sú dementi tak to sa mýlite. je zaujímavé, že sa ich Europa snaží zmeniť, potom vyčleniť už 500 rokov a stále sú TU.
Tak isto je to s inteligenciou. Poznám veľa ľudí čo si myslia, že ak majú vysokú, môžu sa stavať pred ostatných. Už ten trend kt. sa zaviedol vo svete. Ak nemáš vysokú, môžeš si pískať. Tak to potom dopadá, že každý tupec čo ledva prešiel strednou ide na hocijakú výšku len aby mal titul a svet ho uznával. To sa musí zmeniť.


Amater   |   ip:80.242.35   |   2010-12-04  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Mikulík, veľmi sa mýlite. Inteligencia či vzdelanie nezaručuje kompetentnosť a zodpovednosť. Pozrime sa do minulosti. Nacisti boli veľmi inteligentní a vzdelaní ľudia. To im však nebránilo robiť nemorálne a neľudské rozhodnutia a činy. Aj jednoduchá žena v domácnosti môže voliť zodpovednejšie, a dovolím si tvrdiť že aj lepšie, než Vami spomínaný vysokoškolský profesor. A preto nestačí byť len vzdelaný a inteligentný, oveľa dôležitejšie je mať otvorenú myseľ a otvorené srdce. Inak všetky Vaše snahy prídu navnivoč.


Peter   |   ip:88.212.40   |   2010-12-04  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne neviem v ktorej krajine, pravdepodobne GB ak nie, nech mi je odpustene, volia takymto sposobom, že volič ktory je pracujuci ma jeho hlas hodnotu troch bodov, študent 2 a seniori 1.
Mne sa na to systeme paci ze rozhoduju ludia, čo najviac odvádzajú do spoločneho prasiatka :) a je jedno či je VŠ profesor alebo predávač hot-dogov. obaja platia dane.


Carlos   |   ip:89.173.14   |   2010-12-04  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok ... iba autor sa trošička pomýlil :o) On určite chcel napísať, že tie testy by mali robiť dementi, ktorí sú volení a nie tí čo volia :o)))


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-04  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No to je vždy tak, keď rozum píše články...o čomkoľvek!

A pozrite sa poriadne, že koľko ľudí sedí v SNR bez VŠ titulu, bez maturity...a pomohlo a pomáha to?

Veru rozum aj v tom našiel zámienku, že tí naj sú s VŠ titulom!

Pamätám sa, že ako M. Drurinda tvrdil, že kto volil Mečiara...a to aj vtedy, aj dnes, hovorí za všetko!!!


Cromwell   |   ip:78.99.51.   |   2010-12-04  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tých niekoľko percent ľudí, ktorí by nemali voliť /svojprávni dementi, samotní kandidáti a ich najbližší príbuzní/ toho na konečnom poradí moc nezmenia. Ďaleko dôležitejšie by bolo, keby sa kandidáti podrobovali pred voľbami na "teste čestnosti", realizovanom na detektore lži. Táto doplnková informácia by mala byť súčasťou sprievodnej informácie o každom kandidátovi. Obsluhu detektora by robili ľudia vybratí z davu podobným spôsobom, ako sa vyberá porota v americkom súdnom systéme.


woodoo   |   ip:85.248.42   |   2010-12-04  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedine priama demokracia je správna. Je udivujúce, že ovce idú voliť barana a vždy si zvolia vlka. Štátny aparát by mali zvolení zástupcovia len spravovať a nerozhodovať svojvoľne ale na základe vôle občana. Je divné, že sme to dopustili, aby nám vládli malé skupiny chamtivcov a parazitov. Pokiaľ bude mať politik silu rozhodovať za občana, tak ho bude vždy obchádzať aby mal prospech len pre seba a svojich kámošov. Je to hnus!!!


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-12-04  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano. Kriterium je ze kazdy nad 18 rokov ma pravo volit.A prave preto dochadza k destrukcii skolstva a vytvaraju sa tzv. elitne skoly. Aby hlupaci volili furth dookola jedneho chytraka za druhym, ktory ich systematicky okrada.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&;aid=22238
http://www.marketoracle.co.uk/Article24623.html
Pozrirte si to na jutub http://www.youtube.com/watch?v=BuV0doNI0zg&;feature=related


lima   |   ip:188.167.4   |   2010-12-04  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vzdelanosť, inteligencia a múdrosť v skratke. Vzdelanosť je daná človeku okolím a vlastne je len znôškou školských učení, rozumovej výchovy, životných a pracovných skúseností v podstate prebratých od iných ľudí, teda prakticky nič vlastné, iba cudzie. Inteligencia , je súbor rozumových schopností riešiť problémy a schopnosť vyťažiť dôležité informácie z daného množstva pozorovaní, ktoré človeku zabezpečia vlastné prežitie. Múdrosť je dokonalou kombináciou oboch vyššie menovaných záležitostí t.j. skĺbenie cudzích myšlienok a skúseností s vlastnými schopnosťami, ale hlavne dosiahnutie zhody vlastného myslenia a konania a pochopenie zmyslu života. Z toho vyplýva, že polodement nie je na tom až tak zle oproti pánu profesorovi, keďže obaja prežili veškeré nástrahy života a dostali sa k volebným urnám.


ferko   |   ip:178.40.11   |   2010-12-04  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked si uvedomim ze dianie v tejto krajine a aj nas zivot ovplyvnuju aj 80 rocni dedinari z vychodu ktorim sa prisiel raz ukazat robko s kamosmi a tak ho pome volit mam chut odstahovat sa nekam prec


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-04  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uzasneee! myslienka "Vzdelaní ľudia totiž majú väčšiu tendenciu nechať sa vystavovať informáciám" je naozaj skvela. Naco su nam informacie, ved ten koho chceme volit je tak sympaticky a tak pekne nam rozprava... (informacie nie su len media a vacsina vzdelanejsich ludi ma tendenciu aj nad tym rozmyslat, narozdiel od niektorych, bohuzial to musim povedat, od niektorych ficovolicov - tym obvykle staci argument "aaale Dzurinda ...". A to nevravim ze Dzurinda je ta alternativa)


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-04  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koľká neúcta voči starším ľudom. A kto dá + , tak nech sa zamyslí nad sebou, že či by pohŕdal svojím starým rodičom, strýkom, len preto, že volil niekoho iného?

A opýtam sa teraz tuná hlasnej trúby modrákov, že odkiaľ pochádza Mikloš a Dzurinda..., a kto tvorí ich voličskú základňu, vek voličov?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-12-04  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor má v niečom pravdu.Prečo by mala mať volebné právo nejaká babka,ktorá nerozozná ľavicu od pravice,ale nakoniec zvolí nejakého vagabunda len preto,že ju rajcuje?

Taká babka nemá ani šajnu o tom,ako funguje ekonomika a hospodárstvo-že je tam určitá zotrvačnosť,ktorá môže budiť zdanie,že momentálna situácia v štáte je dôsledkom vládnutia práve vládnucich politikov.

Volebný test by pustil k voľbám iba tých,ktorí majú aspoň šajnu o politike.
Ved diletanti môžu zvoliť zas iba diletantov...
Potom by sa vytvoril aj priestor na vznik nových strán,ktoré by neryžovali na populizme.

Na druhej strane však uznávam právo každého človeka rozhodovať o tom,kto mu bude vládnuť.
Nemôžme predsa vytvoriť dve kategorie ľudí-toto nikdy nikam neviedlo.

Riešením je podľa mňa zmena systému.
Meritokracia podľa Osha sa mne osobne zdá najrozumnejšia a najférovejšia.


LordX   |   ip:178.40.18   |   2010-12-04  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ferko - ti "dedinari" a "babky-demokratky" voliace len podla sympatii nie su az takym problemom, je to vytvor komunizmu, postupne ako ich budu nahradzat nove generacie vychovane v demokracii kde mat vlastny nazor nie je potlacane ich bude v populacii stale menej a menej.
Ja sa skor bojim o nasich rychlo sa mnoziacich nevzdelanych asocialov, voliacich podla toho kto ich skor zvezie k urne, tento problem ma naopak potencial narastat, ked sa bude ignorovat.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-04  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Ja nerozumiem jak niektory mozete osocovat napriklad Sulika. To kazdy z vas robi z presvedcenia? To skutocne mate dokazi, ktore vas utvrdzuju a vedu k takemu usudku, alebo verite sudruhovi a jeho kecom? Tu je jeden dokaz o nizkej spolocenskej a politickej kulture urcitych vrstiev. Predsa si nebudem otierat svoju spinavu hubu o niekoho, len tak bez toho aby som nebol presvedceny dokazmi a utvrdeny o jeho vine alebo zhubnom charaktere. Fico sa tych par rokov si stokrat spravil z huby rit a zo slovakov pi@u len dement ho moze este dneska zrat. Pan Sulik este stale v mojich ociach figuruje jak cestny a poctivy clovek. Komu zalezi na tom v jakom obleceni ide na nejaky obed? Pre mna je dolezite ze nas reprezentuje clovek s cistym charakterom i ked ta bolsevicka hluza sa ho snazi pospinit, lebo cistota garakteru pre tuto spodinu je mor. Niektori umelci pisu, ze kolko ludi je vo vlade bez titulov, ja som nevedel ze vysoka skola dava cloveku charakter. Ja by som rad videl kolkych charakternych ludi mate vo vlade? Tu je pes zakopany! Vymenujte desat poctivych z tych 150 vyvolenych!


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2010-12-04  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to krasne kam sa dopracovala sloboda a demokracia.kazdy blbec ma pravo volit presne ztoho isteho dovodu ako kazdy blbec moze byt zvoleny vid cela ta zberba v parlamente a vo vlade.staci sa pozriet co vystrajaju pri volbe toho opicieho prokuratora ved to ma byt predsa "nezavisla a profesionalna funkcia" tak preco tam chcu svojho kamarata


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   clanok nema ziadnu hodnotu to uz mozeme rovno navrhnut nech ma volebne pravo len hornych desat tisic sudruhov a mozeme este takto diferencovat do nekonecna...

zaujimave ze v davnych casoch severnej ameriky a nie len tam, samotny indiani mali radu starsich ktory mali zasadne slovo v osade a vsetko fungovalo...

mozno by stalo za uvahu keby mohli ludia volit len v Bratislave a rozhodovali by o celom zvysku slovenkska...a vyhody? ..no usetrilo by sa na volbach.

tento clanok je vysloveny odpad a je mi do placu ze niekto moze takto zmyslat o starsich ludoch a podobne...saj ako by sa autor citil keby niekto upieral nejake zakladne pravo jeho rodicom..JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   este mi prisla na rozum taka paralela s knihou od Dostojevskeho a jeho Zlocin a Trest...kde sa sam Raskolnikov zahrava a spisuje divoke studie o prave nejakych par vyvolenych jedincov rozhodovat o osude ostatnych, dokonca aj s pravom zabit ak by to bolo potrebne....

podobne choru myslienku som nasiel aj v tomto clanku a priznam sa ze pri jeho citani som si spomenut na toto velke Dostojevskeho dielo...

prosim autora aby sa este rad zamyslel a skusil sa trochu na svet pozriet ocami nasich starsich spoluobcanov...

nehovorim ze tento system je spravodlivy, je to cele ze silnejsi pes................, ale toto cele co som cital bolo chore.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-04  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci, veď Vy ich máte stále zatvorené, hoci tvrdíte opak, ak tvrdíte, to čo tvrdíte, hoci ja sám nie som prívržencom Fica. Ale predsa, treba vždy radšej vážiť slová, aby som to neskôr neoľutoval, alebo si myslíte, že to tak nefunguje? Ale funguje, ako sa hovorí v jednom arabskom prísloví:

,,Slovo je ako kameň. Ak ho raz vypustíš z rúk, tak už ho nie je možné vrátiť!

A súhlas s Jankom Hraškom, nakoľko opovrhovať staršími ľuďmi, ktorí vytvorili oveľa väčšie hodnoty, ako hociktorí politik, je viac ako zvrátené. To nie je o tom, že kto v akých časoch žil, ale AKO ŽIL!!!
JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   presne tak Tony je to zvratene, to ich uz rovno vsetkych mozeme ostavit celom k muru..

sak uz ich nepotrebujeme, co s nimi?! ..uz len zatazuju nas socialny system a my ,,uzitocny" musime na nich robit..

a to nikoho nenapadne ze aj oni asi tak 40 rokov co boli rpoduktivnymi chodili do prace na piatu hodinu a ked sa z nej vratili tak este do vecera chodili okolo statku aby nas vychovali a nic nam nechybalo...

namiesto toho aby sme vyuzili ich velke zivotne skusenosti, my ich uz radsej posielame pomaly na onen svet...


LordX   |   ip:178.40.18   |   2010-12-04  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V clanku sa vobec nespomina ze by malo byt obmedzene volebne pravo starsim ludom, ale asocialom a nevzdelanym. Takze diskutujme k teme ludia!


eros   |   ip:86.40.148   |   2010-12-04  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
To nie volici, ale politici su DEMENTI. My len volime mensieho dementa, ktory sa nakoniec ukaze este vecsi dement ako sme dufali. A tak dookola.

Priama demokracia je to, za co by sme mali bojovat.JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vacsinou menej vzdelany ludia su ti najstarsi takze to z toho plynie...kazdy kto ma obciansky by mal mat rovnake pravo volit.


LordX   |   ip:178.40.18   |   2010-12-04  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Janko - statisticky to mozno u nas je pravda, ale stale obmedzujeme tym ludom volebne pravo lebo su nevzdelani, nie koli veku. Cigani kradnu castejsie ako zbytok populacie, znamena to ze zakon zakazujuci lupez je rasisticky?

btw. to ze starsia generiacia je u nas teraz menej vzdelana je opet len artefakt komunizmu, a po case vymizne.

".kazdy kto ma obciansky by mal mat rovnake pravo volit."

Kazdy kto ma obciansky by mal pravo volit. Ale preco aj rovnaku vahu hlasu? Na spravne rozhodnutie nestaci len vlastnit obciansky.


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-04  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   to mas pravdu o tych ciganoch, malo by sa to uz nejak vyriesit lebo je to hrozne...

ja som stale zastancom rovnakej sily hlasu, ci sa jedna o vzdelaneho alebo nevzdelaneho. kazdy potrebuje mat svojho zastupcu v parlamente...

ja si myslim ze skor by sa mal robit mozno nejaky specialny test ci podobne ak sa chce niekto uchadzat o post poslanca..lebo mam pocit ze uz kandiduje hocijaky dement, bohuzial poznam osobne jedneho poslanca zo SAS ktory je byvali fetak ale nie o tom som chcel...

chyba nie je v obycajnych volicoch ale to ze sa uz neda poriadne vybrat dobra strana..za kazdou z nich stoji silne loby a pre nas ovecky maju len same prazdne sluby..ci sa jedna o lavicu ktora je podla oficialnych zdrojov volena menej vzelanymi oveckami alebo pravicu ktoru volia viac vzdelane ovce...


LordX   |   ip:178.40.18   |   2010-12-04  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre poslancov by samozrejme mohli platit este prisnejsie kriteria. Jedno nevylucuje druhe.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-04  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nevzdelaný znamená hlúpy???

A čo je to vzdelaný, len rozumovo chytrý, ale väčšinou citovo vyprahnutý! Lebo ak by to tak nebolo, viď tých čo sa skrývajú tu u nás za vieru, tak by nikdy nekonali tak, ako konajú, v rozpore s morálkou viery.

stalker   |   ip:89.173.36   |   2010-12-04  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX-nemám ťa rád,ale v niečom ti dávam za pravdu.
Tu sa nehovorí o tom,že niektorým ľudom bude zabránené voliť.
Tu sa hovorí o tom,že bude zabránené voliť tým,čo nie sú schopní voliť zodpovedne.

Ved aj auto môžu šoférovať iba vlastníci vodičského preukazu,ktorí ho dostali na základe preukázania istých schopností.

A môže byť zlá voľba politikov menej nebezpečná,ako šofér bez vodičáku?

A napokon aj taký šofér nemôže šoférovať vždy-je mu tak zakázané v prípade,že je opitý.Skynet   |   ip:213.151.2   |   2010-12-04  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja by som zaviedol diktatúru... minimálne by sme vedeli, na čom sme keď už nič viac ale demokracia neexistuje a nefunguje, je to science-fiction celá blbá demokracia, ktorá nikdy nefungovala,nefunguje a ani nebude fungovať


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-04  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skynet: davno tvrdim ze forma feudalizmu by bola to najlepsie, pretoze clovek sa najlepsie stara o vlastne veci.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-05  (00:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony, teraz ste ma pobavili, skutocne som sa od srdca zasmial.
citujem:" hoci ja sám nie som prívržencom Fica".
Tony, takto sa ohradi kazdy jasny Ficovolic, len neviem preco?
To v kutiku srdca sa hanbite za to, ze ste pomylena cervena ovca? Tony ja si za svojim nazorom stojim, ked by sa zo mna smial cely svet, lebo som presvedceny o spravnosti. Vy si neviete predstavit kolkokrat v komunizme sa zo mna smiali, ked som vyhlasil ze komunizmus padne, lebo nato nema hospodarsky a ani moralne. Dnes je dvadsat rokov historiou a poviem vam pravdu nepredpokladal som, ze to bude az tak rychlo.
Pan Tony cim viaz ludi sa zo mna smeje a minuskuju moj komentar tym som si istejsi ze som na spravnej ceste a moj odhad je spravny.
Tony teraz nieco na zasmiatie, ja hovorim ze o tekych tridsat rokov nebude existovat jeden stat, ktory bude mat akukolvek solidarnost voci obcanom. Jak sa schuti zasmejete tak je to blizko, ak velmi z chuti bude to za petnast rokov. Pametajte tieto moje slova a uvidite kto ma pravdu. Sloboda a solidarnost nema buducnost, lebo solidarnost je rakovinou kazdeho zriadenia. Len Strana Slobody ma buducnost, ktora oslobodi narod od parazitnej rakoviny ved je to tak jasne aj malemu decku.


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-05  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   hm dalsi prorok, mozno by ste mohli este povedat kedy pride apokalypsa a podobne...

uz iny vsevedi toho prozpravali v novinach ci po krcmach, nikto teraz s urcitostou nedokaze povedat ako sa nas system bude vyvijat...je dost mozne ze uz o par rokov budeme vsetci oznackovany ako ovce ale je tiez mozne ze cely system sa zruti ako dom z karat a vznikne tu poriadny chaos a vsplanu lokalne vojny ktore sa mozu rozsirit...

nechapem ako niekto moze s takou urcitostou ako to robite prave vy tvrdit ze to bude tak ako hovori..mozno ste aj vedeli ze bude 11 september a aj ine veci...noze povedzte co sa udeje este v Korey, Kosove, iraku, afganistane a podobne...otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-05  (01:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny JankoHrasko, jak ste sa zasmial? Ak dobre, ze vam skoro zabehlo tak to bude coskoro. Ved je to musi byt aj malemu decku jasne, ked sa pozrie na koren problemu tych kriz, z coho a preco vznikaju? Samozrejme pokial sa nedate zaslepovat konspiraciami, ze to ma na svedomi USA, alebo bankarska elita. Prave tyto vsetci nato fukaju na tu bublinu a snazia sa oddialit ten pad co na najdalsie, ale raz to musi padnut, lebo je to umelo udrziavane jak bol udrziavany komunizmus. Neviem co vam vadi na mojom nazore, ked ste ho ziadnym argumentom nevyvratil!


Toudy   |   ip:95.103.15   |   2010-12-05  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci. Ach jaj. Solidarita, rakovina spolocnosti ? Vies co je solidarita a pocit zodpovednost za druhych ? Solidarita znamena, ze sa postavis za druheho, ked ma problem. Ze nenechas soferovat na mol ozrateho kamarata. Ze nebudes bezcitne pozerat ako ho mlatia nejaky fagani. Znamena, ze sa s nim podelis o kus chleba. Znamena priatelstvo a lasku. Ak si myslis, ze toto je rakovina spolocnosti tak klobuk dole pred sucasnou propagandou. Skus sa zamysliet, odkial prameni ten pocit, ze solidarita je zla. A ci mas rovnake pocity a myslienky v rodine, kde nefunguje sucasne socio-ekonomicke zriadenie. Podla mna su, tieto pocity priamo vytvarane a vyzadovane sucasnym systemom.

A este nieco k clanku. Nejaka forma diktatury tu bude existovat vzdy. Je na spolocnosti v akej oblasti bude aka zavedena. Demokracia nie je vseliek, urcite na odborne temy a technicke riesenia je efektivnejsia ina metoda - napr. vedecka. Demokracia je vsak nutnost tam, kde este veda nema a nepozna riesenia. Demokracia je tiez forma diktatury - moc vsak pochadza od vsetkych ludi. Je to urcite lepsie ako fasizoidne meritokracie, ekonomicka diktatura a ine elitarstvo. Demokracia prinasa ovocie v tom, ze sa moze kazdy vyjadrit, aj ten najposlednejsi moze priniest vela pre spolocnost. Objavy nepochadzaju od vladnucich, bohatych ludi na spici, oni casto prahnu len po moci a chcu si ju udrzat. Dobre napady a myslienky pochadzaju od beznych ludi. Preto umoznit vyjadrenie nazoru kazdemu bude vzdy len k prospechu spolocnosti. Ale demokracia musi byt priama samozrejme.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-05  (02:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny Toudy, ja som za solidarnost, ale nie nutenu, povinnu. Solidarnost ma byt v rodine a rodina ma viest jednotlivych clenov k solidarnosti, lebo len v rodine nebude zneuzita. Akekolvek zriadenie ma dostupny akykolvek druh solidarnosti je zneuzivany, lebo z cudzieho krv netecie. Rodina je to zdrave prostredie pre solidarnost, tu nemoze prerast v rakovinu. Prepacte pan Toudy, ale bohuzial je to tak a v buducnosti sa svet bude musiet stym riadit samozrejme ak bude chcet zachovat urcite ludske slobody. Alebo sa vybrat cestou Ciny, kde obcan je otrokom s vidinou slobody zameneou za krajec sucheho chleba.


klifton   |   ip:78.99.185   |   2010-12-05  (06:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlasím s Jarmila, ale
aj keď celý volebný systém je nanič, hlavne u nás, bolo by dobré, aby právo voliť nebolo dané len vekom ale aj vzdelaním (je to predsa oprávnenie na dôležitý akt) a to ukončením strednej školy (to je jedno či učňovskej alebo s maturitou). Každý má možnosť vzdelanie si dokončiť, ak nie, je to jeho vec, ale pripravil by sa o právo voliť. a dementi tú strednú aj tak neukončia. Obmedzenia by sa mali tykať aj veku: v tomto prípade ukončenie SŠ, ale aj opačne - človek, ktorý dosiahne dôchodkový vek, by už nemal mať právo voliť, pretože mal dosť času veci zmeniť a riadiť (tým pádom by nemohol byť ani zvoliteľný a štát by neriadili starí pamprdovia) ďalším problémom sú volebné obvody: 1 volebný obvod nedáva šancu žiadneho poslanca odvolať, ak si neplní sľuby. poslanci do parlamentu by mali byť volení za okres a v okrese a tým pádom sa aj občanom okresu zodpovedať (to je jedno akej straníckej príslušnosti - dôležité by boli výsledky a aktivita) a občania by mali mať právo poslanca kedykoľvek odvolať.


entita2   |   ip:91.148.24   |   2010-12-05  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celý sýstem je chorý a dementov je väčšina preto štát nemôže byť zdravý ked sa volieb zúčastňujú slabomyseľný - tu je to rovnaké!


adam   |   ip:95.103.24   |   2010-12-05  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :) a načo voliť? pre madness , aj baťko stalin povedal, že nie je dôleťité ako ľudia volia, ale kto a ako spočítava hlasy! a to bol iný demokrat!


adam   |   ip:95.103.24   |   2010-12-05  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  voľby, - predstavte si že vojdete do cukrárne a xcete si dať, tortu alebo zákusok. vo vitrínke by však bolo plno výkalov. ovčie, ľudské, konské psie, slepačie, xrobačie..... . niekto by tvrdil, tak si dajme ľudské, sú nám najbližšie a tak predstavujú menšie zlo. iný z nás by tvrdil, dajme si radšej konské, obsahujú zo všetkýx najviac vlákniny a sú najzdravšie. ďalší by tvrdil, že slepačie, lebo obsahujú najviac vápnika. niekto sa znexutene otočí a odíde. a miesto toho, aby sme spoločne xytili cukrára - podvodníka pod krky a dali mu nakladačku (je to krvavá varianta), každý si vyberie podľa svojho gusta a cukrárovi zaplatí. ak odídeš, budeš aj tak hladný, a ak si z toho výberu vyberieš čokoľvek či si dement, či profesor, aj tak si vyberieš H....


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-05  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro klifton:
Já jsem se dobrovolně rozhodla již do smrti nechodit k volbám- pokud nebude zavedena přímá demokracie. 21 let od listopadového puče (protože to nebyla žádná revoluce) mě soudruzi tahali za nos, takže nadále se již oblbovat nenechám. Ať zvolíte pravici, levici, velkou stranu, malou stranu, čerta nebo ďábla, vždy to vyjde na stejno: POKAŽDÉ se do nejvyšší politiky dostanou ti největší bezcharakterní lumpové. Měli na to 21 let, aby mě přesvědčili, že žijeme v demokracii. Místo toho mi konečně došlo, že jsou volby fraška, která si na demokracii jenom hraje. Tady je pouze jediné řešení: vypráskat je všechny a zavést internetovou přímou demokracii. Žádné jiné řešení není.
LordX   |   ip:178.41.69   |   2010-12-05  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "vypráskat je všechny a zavést internetovou přímou demokracii. Žádné jiné řešení není."

Presne tak. Prvy raz v historii ludstva je prakticky mozne riadit cely stat priamou demokraciou.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-05  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zatvorené oči ďakujem za pobavenie, červená ovca som nebol ---:O)))))))))Vidno, že ozaj viete, že koho ja by som volil, koho som volil včera, a koho pred 12 rokmi.

A za 20 rokov už žiadna strana nebude, lebo všetko bude iné, na iných princípoch, na iných základoch, nie stavané na rozume a jeho chytrosti!

Nehovoriac o ďalších perlách rozumu, ktoré sa tu podávajú, viď jeden - ...aby právo voliť nebolo dané len vekom ale aj vzdelaním (je to predsa oprávnenie na dôležitý akt) a to ukončením strednej školy (to je jedno či učňovskej alebo s maturitou). Každý má možnosť vzdelanie si dokončiť, ak nie, je to jeho vec, ale pripravil by sa o právo voliť. a dementi tú strednú aj tak neukončia. Obmedzenia by sa mali tykať aj veku: v tomto prípade ukončenie SŠ, ale aj opačne - človek, ktorý dosiahne dôchodkový vek, by už nemal mať právo voliť, pretože mal dosť času veci zmeniť a riadiť (tým pádom by nemohol byť ani zvoliteľný a štát by neriadili starí pamprdovia).


Takže sa pýtam ešte raz, že odkedy vzdelanosť školská, urobila ľudského tvora múdrym???

Veď aj dnes je to vidno, že kam tento svet speje, keď na jeho čele stoja opäť tí rozumovo zdatní, len škoda, že bez srdca!!!Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-05  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Internetová voľba...istotne to bude to naj víťazstvo rozumu pre spravodlivé voľby a politiku, a potom ešte čip na ruku, čelo, po novom nanočip...a dielo nového svetového poriadku je dokonané...A občan je rád, že je, hoci ako otrok, ale je, že pokrokoví rozumári?

Ale vaša chytrosť sa vám nedá odoprieť, tou prekvitáte. Len škoda, že na citovú múdrosť to nikdy nebude mať, ostane preto vždy blatom, pred citom!


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-05  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   vyzera to tak ze diskutujuci ZATVORENEOCI je akasi seda eminencia co vie uz vsetko popredu..len skoda ze mi nevedel odpovedat/predpovedat ako to bude v Korey, kosove,gruzinsku, iran, irak, afganistan atd atd...

naozaj sa na vas a vasm clanku velmi bavim, vyzera to tak ze sam seba beriete velmi ale velmi vazne az je to casto na skodu..to mate mozno asi z toho komunizmu ze?
skuste viac studovcat a otvorit oci.

mozno by ste nam mohli aj napisat nejake predpovede o Solovensku.

solidarita tu musi byt vzdy a ked jej bude ubudat ludia vyjdu do ulic a samy si ju vypytaju..len aby este nevznikla druha oktobrova celosvetova revolucia...je dost mozne ze demokraciu moze znovy vystriedat marxizmus ale mozno len inej v podobe..ale na rozdiel od vas tuto moznost neberiem dogmaticky.pozrite co sa na okolo deje tie nepokoje, strajky...staci len trochu a moze sa to dostat mimo kontrolu. si myslite ze preco americky fed rozbehol tak na divoko svoje tlaciarne...? ak by to neurobil uz davno tu mame revoluciu..takto len udrzuju umelo tento rezim pod kontrolou, samozrejme na ukor nasej buducnosti.Toudy   |   ip:95.103.61   |   2010-12-05  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneoci, nesuhlasim s tym, ze solidarita musi byt dobrovolna. Musi byt prirodzena. Teda kazdy by mal vnimat svoje okolie a spravat sa k nemu zodpovedne. Ak mam moznost pomoct, mal by som pomoct, ak nemam nepomozem. Tot vsjo. Teda ak ma niekto moznosti a svet je v troskach mal by pomahat. Nehladiet len na seba, ale vytvarat lepsi svet pre vsetkych.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-05  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toudy: myslim ze so solidaritou je to hranie sa so slovickami. Ak som to pochopil spravne, tak otvoreneoci mal na mysli sucasnu "akozesolidarnost", teda nie to co robia ludia medzi sebou (a o com hovoris ty), ale to co robi stat. Ono na jednej strane sice je dobre istu dobu pomoct cloveku nez si najde druhu pracu, ale zivit ho v podstate cely zivot (vid romske osady...) to je rozhodne vadne


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-05  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JankoHrasko
Strajky, ktoré sa dejú nič neriešia. MOžno krajinu dostanú do malého sklzu (Francúzsko) ale to sa ihneď napraví. Zdá sa mi, že včera alebo predvčerom štrajkovali dispečeri na letiskách vo Španielsku. vláda ihneĎ povolala armádu letisko padlo do ich právomoci a ľuďom bolo prikázané vrátiť sa späť do práce pod hrozbou vyhadzovu a basy. To je v tom, že vláda využíva strach ľudí a ním potláča náš názor.

LordX
Newiem ako je to s internetovým hlasovaním, ale myslím si, že to nie dobrý nápad. Ak je to spravené na rod. číslo alebo číslo občianskeho ako viem, že moje osobné údaje budú chránené. A ešte k hlasovaniu. To už bude len demokracia, keď si poberiem občianske celej rodine a budem hlasovať za ňu. Tak isto môžu pobrať starým ľudom občianske a hlasovať za nich.


blizzboz   |   ip:95.102.13   |   2010-12-05  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  demokraciu by bolo dobré jednoznačne obmedziť, pretože systém v ktorom majú všetci rovnaké volebné právo je nespravodlivý voči tým ktorí platia vyššie dane a teda sú pre štát užitočnejší. čím vačšie dane odovzdáva občan štátu tým vačšiu váhu by mal jeho hlas. takto by sa zamedzilo aby sa volieb zúčastňovali sociálne prípady ako sú napr. cigáni, chudobní ľudia, alebo nezamestananí, a taktiež ľudia ktorí málo zarábajú majú v priemere nižšiu inteligenciu. prípadne by bolo dobré zrušiť demokraciu úplne... najlepšia forma vlády je osvietenská diktatúra a vláda vzdelanej elity...


LordX   |   ip:178.41.69   |   2010-12-05  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "najlepšia forma vlády je osvietenská diktatúra a vláda vzdelanej elity..."

Presne tak, osvietenska diktatura je jednoznacne najlepsia, lenze tu je prakticky problem taku diktaturu alebo vladu zabezpecit. A ak aj najdeme dobreho diktatora, po jeho smrti sa tam moze dostat niekto horsi. Myslim ze v praxi by bola najlepsim riesenim demokracia s rozdielnou vahou hlasov. Teda pokym technologie nepokrocia natolko aby nam vladli hyperinteligentne mozgy simulovane v pocitaci. :)

Madness - "Ak je to spravené na rod. číslo alebo číslo občianskeho ako viem, že moje osobné údaje budú chránené. A ešte k hlasovaniu. To už bude len demokracia, keď si poberiem občianske celej rodine a budem hlasovať za ňu. Tak isto môžu pobrať starým ľudom občianske a hlasovať za nich."

To su dnes uz dost lahko vyriesitelne problemy. Napriklad kombinacia prihlasovacieho mena a hesla, odtlackov, duhovkovej identifikacie, elektronicky podpis, overenie SMSkou, sifrovanie, moznost "falosneho hlasovania" v pripade natlaku, overenie svojho hlasu aj po volbach atd.. Rovnako ako su zabezpecene internetove bankove prevody. Nemusi to ani fungovat tak ze sa bude dat hlasovat z hocijakeho domaceho pocitaca, kludne mozu byt len na uradoch za plentou specialne zabezpecene pocitace kam clovek pride a zahlasuje priamo o zakonoch, pripadne sam navrhne nejaky (nieco ako byvaju internetove fora s funkciou Poll..) Uz to by bol velky pokrok oproti dnesnemu stavu.


LordX   |   ip:178.41.69   |   2010-12-05  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony - "Internetová voľba...istotne to bude to naj víťazstvo rozumu pre spravodlivé voľby a politiku, a potom ešte čip na ruku, čelo, po novom nanočip.."

Slippery slope logical fallacy. Internetova priama demokracia nijako neimplikuje implantaciu cipov ci nanocipov do tela.


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-05  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "najlepšia forma vlády je osvietenská diktatúra a vláda vzdelanej elity..."
Jedine ak by sme sa stali kráľovstvom v nejakej rozprávke, kde dobro vždy vyhrá nad zlom:)

LordX
AK by sa tento systém zaviedol nie cez domáci internet, ale ako ste hovorili cez počítače na úradoch na určitom bezpečnostnom okruhu, to by som prijal. No žiadne otlačky ani očná identifikácia :)Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-12-05  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco by mal volit kazdy blbec, pricom vieme ze v spolocnosti je drviva vetsina stupidnych.

Dovody:
a) kazdy i stupidny clovek chce mat pocit, ze jednak riadi svoj osud. Ak ho nema, neciti sa slobodne.
b) rozhodovanie moze znamenat chybu/omyl, a zo je proces kazdeho jedinca ako sa uci. O to lahsie prijima chybu, ak je to jeho vlastne rozhodnutie, ktore vedie k zhorseniu jeho sucasnej situacie.

Preto sa proti tomu neda priamo nic robit.

Idealne riesenie z toho je vytvorenie KOMUN, uplne nezavislych SAMOSPRAV. Vo vysledku to znamena, ze OBCAN sa moze uchadzat o svoje miesto v takej komune, ktorej pravidla/nazory mu najviac vyhovuju. Zaroven sama SAMOSPRAVA/KOMUNa sa sama rozhodne, ci daneho ziadatela prijme do svojej komuny alebo nie. Je to ako keby ste chceli byvat v malom mestecku. Ovsem musite najprv ziskat suhlas toho mestecka(samospravy) ze Vas prijme ako clena. AK ano, zapojite sa plne priamo demokraticky do rozhodovania, ak mate o to zaujem.

Tu je potom jasne, ze sama samosprava nepovili pristahovanie sa ASOCIALOM ci ludom so znacne odlisnym sposobom zivota, fylozofiou ci nazormy. Jedna sa tak samosprava oprosi o obrovske mnozstvo problemov s multikulturou ci rasizmom a nabozenstvom, zaroven zle rohodnutia si ponesu sami. Ak pre niekoho sa situacia v danej samosprave bude zdat neprijatelna, moze sa slobodne uchadzat o clenstvo a prestahovanie do inej samospravy.

Pokial je samosprava prakticky na urovni sucasneho statu, to znamena sama si vybera dane, sama si urcuje odvody, sama si urcije kolko prispeje na ake deti a kolko deti, ake nastavy minimalne mzdy ci socialky ... tak nikto sa nemusi citit bezradne, pretoze sa moze presunut do tej samospravy, ktore je mu podla chuti (ak s tym ta nova samosprava suhlasi).

Stat by sa potom dostal len do role akehosi PORADNEHO konfederacneho systemu BEZ priamej moci, bez moznosti prijimat zakony. Vsetko by bolo vecou vlastnych nezavyslych samosprav.

Takto by si asocialy v "ciganskych osadach" mohli odhlasovat co chcu, ovsem len zo svojich penazi, ktore pochadzaju cisto len z vyberu dani v danej samosprave, statny rozpocet by teda neexistoval.

Tym by sa vyriesil problem populacnej explozie asocialov.interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-12-05  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda, toľko rasizmu, eugenizmu a zbabelosti na jednom mieste som dávno nevidel! Každý by rád čosi menil na systéme, ktorý by rád zmenil, lenže podľa reakcií vidím, že je to mlátenie prázdnej slamy! Samý zlepšovateľ, len je to všetko o systéme voľnej energie, pseudorozumy, síce vzdelané, ale zlým smerom namierené!... Máme zákony, tak sa ich držme, aj keď nie sú dokonalé, lebo sa systém rozpadne a nastane anarchia , ak nie, tak nastane plač a škrípanie zubov a utopíme sa v krvi našich blízkych, vlastnej a aj našich nepriateľov. Držme sa starej známej myšlienky: Nerob druhému to, čo nechceš, aby robili Tebe!! Nesúdim Teba, podľa seba.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-12-05  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co sa tyka volieb, z demokratickeho hladiska su mozne len dve moznosti:
1. ANONYMNE papierove volby za plentou, BEZ hlasovacich ci pocitacich automatov, teda s VYLUCNE RUCNYM pocitanim hlasov prostrednictvom volebnej komisie

2. to iste co v bode 1., ovsem naviac moznost NEANONYMTE (PODOTYKAM N E A N O N Y M N E !!) volit cez akekolvek elektronicke media/automaty/stroje. Teda jak hlasovacie automaty, tak scitavanie hlasov, tak napriklad volba cez INTERNET z domu ci nejakych volebnych automatoch na verejnych miestach.

Akakolvek ANONYMNA volba cez/ci pomocou ELEKTRONICKYCH medii/automatov/strojov NEMOZE BYT NIKDY 100%, a DA SA MANIPULOVAT BEZ TOHO, ABY SA TO DALO AKOKOLVEK ODHALIT !!! Neexistuje sposob, ako to ochranit, pokial ma byt volba anonymna.

Anonymna volba je nieco podobne, ako ked si predstavite, ze by ste nedostavali v pokladni v supermarkete za kazdym nakupom BLOCEK, ale skratka raz do MESIACA by Vam supermarket poslal jeden velky blocek potravin ovsem na nom by boli vsetky nakupy potravin za mesiac, teda nie len Vas nakup. Tazko by ste z toho zistili:
a) ktore polozky z tych miliard na tom blocku su tie Vase
b) tazko zistite, ci tam su vsetky polozky veci, ktore si u nich ludia skutocne zakupili, ci su ceny spravne, a ze ci nieco neslo aj mimo pokladnu
Toto je vysledok ANONYMNYCH volieb cez internet. Su to cisla, ktore nemaju ziadny moznost kontroly voci nicomu, procom tie cisla slo zmenit kedykolvek v procese volieb. Od toho ci pri dotyku prsta na dotykovom display u pozadovanej strany, ci sa na pametovu kartu ulozila skutocne Vami zvolena strana/kandidat ... uz len toto samotne je nemozne zistit, ak je tento zaznam ANONYMNY. Zaroven nejde zistit, ci cely automat na konci dna odosle skutocne pocty cez siet do volebneho centra. Ak aj posle ine cisla, nieje moznost to nijako zistit. Dalsi zasah moze prist pocas odosielania a prenosu v sieti, ovsem toto je najemnsie nebezpecie, pretoze sifrovane data sa daju tazko desifrovat, pozmenit a opet zasifrovat bez toho, aby o tom druha strana vedela. Takto sa dostavame ku okresnym ci krajskym pocitacom, ktore tieto udaje spocitavaju ... zase ziadna evidencia ci doklad, skratka prijdu cisla, tie sa scitaju ci odcitaju a poslu dalej vysledky. Nakoniec nam predlozia "BLOCEK" kde su sucty vsetkych hlasov, ale ci su tieto udaje spravne sa nikdy nemozeme dozvediet. Ovsem, pokial by pri kazdom hlase po celu cestu od zmacknutia tlacitka na hlasovacom automate/internete az po zobrazenie vysledov, bola zaznamenana i identifikacia obcana, tak si kazdy jednotlivec, ci cele skupiny mozu zistit, ci ich hlas je zapocitany spravne, alebo ci niekto nehlasoval za svojich znamych alebo nezmenil ich volbu. Ovsem pre tych, ktory chcu volit anonymne (ci sa za svoj hlas hanbia alebo by mohli byt v kolektive spolocensky zosmiesneny/vyluceny) je potreba ponechat anonymnu vlbu. Ovsem tym padom nemozu volit elektronicky, len papierovo.


Cital som i napad s UCTOVNYM volebnym systemom co tu niekto vymyslel. Ako myslienka pekna, ale opet VELMI VELMI JEDNODUCHO MANIPULOVATELNE, cize je to uplne NEREALNE. Uz len tie hlasovacie listocky/poukazky su hlupost, nieje domyslena bezpecnost, aby niekto nemohol podvadzat, podpis a peciatka sa neda hromadne overovat a nepredstavuje ziadnu bezpecnostnu ochranu a tak dalej ...


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-05  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan Toudy, dobrovolna solidarnost je ties ta ista jak prirodzena, ludia nie su naozaj vsetci hyeny a vo svete medzi ludmi je velka solidarnost. Len stat ako taky by nemal poskytovat a dysponovat so ziadnou solidarnostou. Napriklad zamestnavatel by mal povinnost dat zamestnancovi trojmesacnu vypoved, aby dotycny mal cas si najst pracu, alebo v pripade nahleho prepustenia by mal byt odskodneny tromi mesiacmi platu. Vazeny, kazdy kto chce pracovat nema problem si najst pracu do troch mesiacov, samozrejme ked je sposob zneuzivat socialny sistem statu, tak to budu urcite skupiny robit do nekonecna.
JankoHrasko ty si ignorant, moja odpoved sa vstahuje pre vsetky staty sveta, lebo momentalne su len dva druhy spolocenskeho zriedenia. Cinsky komunizmus, ktory si prisposobia take staty jako je Kuba a Korea. Kapitalismus, ktory aby prezil toto storocie bude sa musiet oslobodit od akych kolvek socialnych programov, ktore ho momentalne deformuju jak rakovina. Tato veta musi byt jasna aj malemu decku, ktore vie spocitat 2+2, bohuzial je to pravda s tym ani ja ani ty nic nespravime.


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-05  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Mýlíte se Annunaki. Můj účetní internetový systém není manipulovatelný. Ty hlasovací lístky jsou vázané na číslo občanského průkazu- koneckonců úplně stejným způsobem jako se děje i při normálních volbách, když jdete volit. Takže pokud by číslo Vašeho OP už bylo v systému zaneseno, tak byste již nemohl jít volit podruhé. Navíc byste si mohl na internetu zkontrolovat, že Váš hlas skutečně putoval tam kam měl. A přitom byste zůstal stále absolutně anonymní. Navíc to účetnictví, že každý hlasovací lístek má zároveň finanční hodnotu, která se nesmí nikde cestou ztratit, ale musí být na halíř vyúčtovaná, zaručuje, že se v tom systému nedá vůbec nikde podvádět. A vůbec nejdůležitější na tom je, že všechna referenda o jakémkoliv zákonu v přímé demokracii o čemkoliv by byla velmi rychlá a efektivní. Vy jste tu mou reformu jen ledabyle přelétl očima, jinak byste nemohl napsat takovou pitomost.LordX   |   ip:178.41.69   |   2010-12-05  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "No žiadne otlačky ani očná identifikácia :)"

Preco nie?


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-05  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam taky pocit ze pan otvoreneoci uz neviem sam o com pise a sam sebe si vsugeroval viziu zsveta po roku 2025...
Toudy   |   ip:78.99.161   |   2010-12-05  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co deformuje stat a sucasny system, je chamtivost a rozkradanie spolocnych penazi ludi, korupcia od firiem, ktore sa nalepili na statne peniaze a pytaju dotacie a rozne zakazky. Solidarita to urcite nie je, samozrejme rozdavanie pridavkov asocialom rovnako nepridava na zlepseni ich podmienok, pretoze ich neuci samostatnosti a zodpovednosti. Ale aj tak si myslim, ze najvacsim problemom je netransparentne pridelovanie statnych zakaziek a dotacie kamaratom vladnych stran. Kazdy co sa tlaci do politiky a "investuje" svoje peniaze, alebo peniaze sponzorov je im potom zaviazany a vsetky peniaze musi dostat spat aj s urokmi. Nedostane sa tam ani jeden, co by neinvestoval miliony a mal teda cisty stit a mohol sa rozhodovat a pracovat nezavisle. Je to teda kapitalizmus hladajuci ochranu pred konkurenciou v statnych dotaciach a roznych vyhodach, ktory rozoziera stat - komunitu ludi na istom uzemi a nie naopak. Ak existuje stat a platime dane, o kapitale na uzemi tohto statu musime rozhodovat vsetci obcania daneho statu. Nie sukromne individua bez akejkolvek zodpovednosti za spolocnost, hladajuc len vlastny zisk. Kapitalizmus bez statu existovat nedokaze, a ked sa stanu sukromnici dostatocne silny nalepia sa na samospravu, nasledne na stat a pytaju rozne dotacie, pretoze su too big to fail. A kapitalizmus sa razom zmeni na fasizmus - vlada korporacii. Nic nie je too big to fail. A je len dobre, ak stare velke tucne firmy zanikaju a nahradzaju ich nove perspektivne.


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-05  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Přesně tak pane Toudy. Když po nás občanech chtějí prachy, tak bychom měli možnost my občané o těch penězích i rozhodovat. Je absolutně nenormální, aby o těch posbíraných miliardách nás všech daňových poplatníků pak rozhodovalo pouhých 200 zkorumpovaných poslanců, kteří přhrají ty prachy loutkařům v zákulisí, kteří sponzorovali jejich volební kampaň.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-12-05  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Jarmila:

staci jediny urednik ktery ma "stempl" a ten muze zmanipulovat spoustu hlasu ... nakoupi si ty Vase "poukazky" a vyplni do nich co chce. Databazu s cislama prukazu ma (jelikoz v ni kontroluje zda tam dane cislo OP jiz odvolilo nebo ne). Nebo ty cisla OP muze mit treba s predchozich voleb, nebo je ziskal od cikanu ktery nevoli za financni obnos. Samozrejme, nektery lide na to prijdou ze jiz "odvolili" a jiny uradnik jim neumozni volit, ale teda ja budou vedet, ktery hlas nema platit ? (tedy kteremu kandidatovi ten hlas maji ubrat?) Jelikoz ve Vasem systemu na "ucet" chodi jen castky s cislam a co jsou pod barvou ... ale ne cisla OP, takze i kdyz zjisti ze nejake hlasy byli zmanipulovany (protoze obcan s OP bude tvrdit ze jeste nevolil) neda se odhalit zda skutecne volil, nebo nekdo zneuzil jeho cislo OP a odvolil za nej. O to je to ale horsi, ze pokud k volbam chodi jen 40-60% lidi, je pravdepodobne ze je mozne zmanipulovat obrovske mnozstvy hlasu bez toho, aby to nekdo vedel. Jelikoz ani ten co NEVOLIL si nemuze overit, zda na jeho cislo OP nikdo nevolil. Nebo kde se to dozvi ? Bude na internetu databaze cisel OP, kde se dohleda ? Pokud ano, tento seznam s cislama OP se da zneuzit taky. A pokud to bude system, kde se obcan PRIHLASY a az pak uvidi zda volil nebo ne ... jakou ma jistotu ze mu ten system schvalne pise to, co volil nebo nevolil, ale internet to pocita jinak ? Jelikoz nevidime volby ostatnich, nemuzeme mit jistotu zda se hlasy pocitaji. A uz vubec ne, pokud to bude jako v USA, ze pocitani hlasu tam maji nastarosti 3 MONOPOLNI SOUKROME FIRMY, ktere navzajem si nekonkuruji (ani nesmi, kazdy okrsek si muze zvolit jednoho dodavatele technologie, neni mozne to kombinovat), pricem na overeni funkcnosti STORJU ktere eviduji volby a scitavaju hlasy nema narok ani FBI ? Jinak receno, jediny kdo muze delat kontroly techto zarizeni je FEDERALNI NARODNI BEZPECNOST (HomeLamdSecurity) pripadne CIA, protoze tyto monopoly maji statut imunity, (jako i FED) z oduvodnenim aby nikdo nemohl vyvyjet politicky natlak na tyto spolecnosti, aby manipulovali volbu. Takhle ji muzou manipulovat a nikdo o tom nikdy nebude vedet.

Ale spatky k Vasemu systemu:
Na tech slozenkach teda STEMPL a PODPIS nema vubec smysl. Take moc dobre nechapu proc zaskrtavat na dvou mistech stejnou vec... a vubec ty poukazky, staci prevodni prikaz s nahodnim variabilnim symbolem, po podani pani u pokladny s OP dostane stvrzenku, s jakym variabilem a na jaky ucet penize zaslal. Take jsem nepochopil ty policka NESTIRAT .... jakou mam jistotu ze je nekdo nevymenil, a ze pod barvou nejsou rozdilna cisla ?


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-12-05  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Jarmila:
Ale neberte si to spatne, jsem rad ze nekdo hleda alternativy, jak priblizit volbu lidem.

Podle me nejlepsi system je ze se stat ROZPADNE na samospravy. Volit tedy jiz nebudeme zadne strany, parlamenty, senaty nebo prezidenty, ale budeme volit kazdy ve sve samosprave konkretni LIDI! Samosprava se stane v podstate MINI-PARLAMENT hlasujici za obcany daneho mesta v danem meste. Schvalovali a odsouhlasovali by si zakony, ktore si sami pripravy, nebo by je predlozila GLOBALNE vsem SAMOSPRAVAM federalni vlada (ta by se ale nevolila primo, ale tyto SAMOSPRAVY by mohli nominovat svet lidi s pomezi sebe a jen z tech lidi, ktery by ve volbach samosprav zvitezili a dostali se tak do SAMOSPRAVY, tedy zadni nevoleni by se do federalni vlady nedostal. Samospravy by predlozili sve kandidaty a mezi sebou se domlouvaly, ktere zvoli na jake pozice.
Dulezite je ze FEDERALNI vlada by nemela absolutne ZADNOU vykonni moc. Pripravovala by vlastne koncepty, ktere muzou pochazet z vlastni iniciativy nebo ze samosprav (jelikoz FEDERALNI VLADA by byla sestavena ze zvolenych clenu SAMOSPRAV), a tyto koncepty neboli pak jiz ve forme navrhu zakonu by predlozili na VSECHNY SAMOSPRAVY k hlasovani.

Kazda samosprava by si o techto zakonech hlasovala, a pokud dejme tomu 60% samosprav se vyjadri PRO, tak dany zakon bude platit ve VSECH SAMOSPRAVACH, i tam, kde ho neprijaly, skratka zvitezi vetsi demokraticka vetsina.

Ale tady by prisla NEJDULEZITEJSI VEC.
Kazde rozhodnuti, ktere SAMOSPRAVA schvali nebo neschvali se musi na treba 30dnu, vyvesit na dane samosprave. A tady prichazi na rad prima demokracie, kde VOLICI DANE SAMOSPRAVY muzou pocas tech 30 dnu prijit, a zahlasovat samy PRO nebo PROTI danemu rozhodnuti. Kazda samosprava by mela na internetu svou podstranku na federalni stranach, kde by VOLICI videli, kolik dnu jiz bezi hlasovani pro ten ktery zakon, zaroven by videly, kolik % obcanu se jiz ucastnilo prime volby u daneho zakona, a take vysledek jak to vypada. Mimo to samozrejme i to, jak volili zvoleni zastupci. Jakmile by ucast za tech 30 dnu se prehoupla pres 50%, neplati pak volba zvolenych zastupcu ale volba primo lidi.

Jinak receno ... RADAR nebo EURO nebo EUROUSTAVA by nikdy nemohla projit proti vuly obcanum, i kdyby si nekdo koupil vsechny samospravy. Lide skratka pokud budou chtit zvednou zatky, vemou OP, a pujdou na urad primo zahlasovat. Pokud se jich pro dany zakon nasbira 50%, plati jejich volba a ne volba zkorumpovanych zastupcu.

Jde o to ze zastupci, pokud plni vuly volicu (voli tak jak slibovali) tak neni duvod na primou demokracii a obtezovani se jit osobne na URAD. Ale PRIMA demokracie by mela byt dostupna prave pro pripad, kdyz politik/zastupce zahlasuje proti vuly svych volicu. V tomto pripade mnou navrhnuty system umoznuje nejenom ze podat na samospravu navrh na odvolani konkretnich zastupcu (jednak si o tom navrhu zahlasuji sami zastupci ale pak nasledne muzou opet jejich volbu zmenit lidi) ale zaroven muzou volici i celkove zmenit SPATNE hlasovani svych zastupcu ...a to do 30dnu od hlasovani na samosprave.

U prime demokracie jak to pisete vy, kde se posilaji penize na ucet ... co se stane kdyz v dane veci zahlasuje jen 10% lidi ? Vrati jim nekdo pak ty penize ? Nebo to bude moznost jak si bohaty budou kupovat CIKANY ... daji jim 30KC za kazdou Vasi 20ceti korunovou poukazku, kteba byla "spravne" dle jejich vule podana.


hal   |   ip:89.173.28   |   2010-12-05  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najvatší gauneri a zlodeji v tomto štáte pochádzajú z aj vysokoškolsky vzdelanej tzv. elity,takže o čom je ten článok?Poznám pár"vzdelaných"idiotov a teraz je ich pravdepodobne o jedného viac.jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-12-05  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki
ja vidím tiež fantáziu v posilnení samospráv. V mikroregiónoch je kontrola moci najlepšie realizovateľná. Ja navyše vidím problém v tom, že vôbec existuje niečo také, ako voľby každé 4 roky. Poslanec, starosta, albo ktokoľvek by mal byť vedený ako zamestnanec kedykoľvek odvolateľný pre neplnenie si svojich povinností a sľubov. Bol by som aj za oveľa širšiu účasť ľudí na správe. Napríklad mesto s 50 000 obyv. by malo 100 poslancov v zastúpení každej štvrte rovnomerne. Mzdové náklady by určite neprevýšili ušetrené peniaze v tendroch.
Táchto 100 ľudí z každého takého mesta by bolo online zúčastnených na virtuálnom parlamente. Väčšina zákonov by sa dala realizovať cez internet, alebo doručením originál obálok s hlasmi z každého mesta (samosprávy) do parlamentu s tým, že by boli na internete zverejnené hlasy všetkých poslancov z celej SR. Nebolo by tajné hlasovanie.
Poslancov v NRSR by bolo 300 a boli by priamo odvolávateľní hlasovaním tých miestnych poslancov od nimi. Alebo celoštátnym referendom, ktoré by fungovalo paralelne s týmto zastupiteľským systémom.
To sú len hrubé črty. Samozrejme, hodnota hlasu podľa vzdelania, alebo testov je totálna somarina, až hovadina. Práve naopak, mali by sa viac počúvať názory zdravého sedliackeho rozumu a jednoduchých ľudí s dobrým srdcom.
A ak dôchodkyňa volí na základe toho, že sa jej Fico zdá sympatický a v očiach Dzurindu, alebo Radičovej vidí Satana - tak je to pre mňa prijateľnejšie, ako keď niekto ide ospevovať ekonomickú "odbornosť" Mikloša.


Marek   |   ip:96.48.83.   |   2010-12-06  (04:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja osobne si myslim,ze vsetci ludia,ktori neprispievaju do daoveho systemu by nemali volit a hlavne ty co stat iba vyzieraju a zavratnou rychlostou sa mnozia.zeby sa nudili?


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-12-06  (06:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to lord X:
neviem čo tu ty xceš, veď osvietenská diktatúra tu už 20 rokov je, ak nie viac, je to diktatúra vzdelanej "elity" rotariánov, slobodomurárov, iluminátov, modrej elity a židov. sú aj patrične vzdelaní, predpokladám, že ix vzdelanie aj iq je vzššie ako u zbytku populácie.ale sa čuduješ, že tebe si do elity nevybrali? daj sa obrezať! zbieranie čísel (každý je degradovaný len na akési číslo) a foto očnej dúhovky ti nevadí tak sa už rovno aj očipuj, ale ja sa ti nepodriadim. j ti na taký pokrok


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-06  (07:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro Anunnaki:Nikoliv, úředník nemůže zmanipulovat hlasy, protože každá poukázka na poště se vydá proti OP. Jakmile někdo odvolí a jeho číslo OP se octne v systému, již nebude moci volit podruhé- systém by pokladníkovi oznámil, že číslo voliče je již v systému zaneseno. Ani z předchozích voleb nebude mít žádná čísla OP, protože po volbách by se vše skartovalo. Každému voliči by zůstala půlka hlasovacího lístku a to by byl jeho doklad, že odvolil na konkrétní poště v konkrétní den. Takže by se nemohlo stát, že by mu někdo odepřel volbu, že již jako on sám volil. Protože by se naprosto přesně a adresně vypátralo, kde a jak bylo odvoleno. Protože ten kdo volí se musí zapsat do volební listiny a ke svému číslu OP přidá i vlastnoruční podpis. Přečtěte si to vše znovu pane Anunnaki a zjistíte, že je to skutečně posichrované ze všech stran, že se nedá nikde v žádné části systému podvádět. Nikdo nemůže zneužít cizí číslo OP, protože pokladník zkontroluje podobu hlasujícího a hlasující se pak musí i vedle čísla OP podepsat. Chápete? A přitom je jeho volba stále naprosto anonymní. Ti co nevolí si také mohou na internetu zkontrolovat, že nevolili- jejich číslo OP není v systému zaneseno. Zde nejde jen o pouhé sčítání hlasů, zde se jedná i o sčítání peněz. A ty musí souhlasit na halíř. Tak jako denně probíhá miliardy finančních operací, kdy se pohybují peníze z účtu na účet- a taky to musí na halíř souhlasit. Vy pošlete svému kandidátovi 10 Kč a pak si můžete s pomocí svého PIN kódu zkontrolovat, že těch 10 Kč skutečně dorazilo na jeho účet a nikam jinam. To je jasné, že to co mají v Americe, je jasný podvod- s tím s Vámi souhlasím. Volič na poukázce napíše stejné číslo kandidáta dvakrát z toho důvodu, že půlku poukázky vhodí do urny a půlku si nechává jako svůj doklad. Ty políčka NESTÍRAT jsou dva stejné PIN kódy. Než volič vhodí tu půlku poukázky do urny, setře políčka a zjistí, že obě čísla jsou naprosto stejná. Tak má jistotu, že jeho PIN kód se octne v systému. A doma si pak v pohodlí vše zkontroluje na internetu s pomocí té naprosto stejné druhé půlky poukázky. Třeba Vám to připadá složité, ale ve skutečnosti je to všechno značně jednoduché- a v praxi vyzkoušené, že to funguje!!

Co se týče přímé demokracie, nač vymýšlet nové přesložité systémy, když přímá demokracie již mnoho staletí vzorně funguje ve Švýcarsku?:) Stačí pouze přijmout švýcarský model a je to. Zde byl o tom tento článek:
http://dolezite.sk/Trilogia_o_priamej_demokracii_cast_1_SVAJCIARSKA_PRIAMA_27.html
Ovšem ani švýcarská přímá demokracie není tak dokonalá, jak se zdá. To z toho důvodu, že lidé nemají možnost zkontrolovat svůj hlas. Proto jsem vynalezla ten účetní systém, kde se nedá díky zasílaným penězům podvádět, jelikož ty peníze musí dorazit tam, kam si volič přeje. Když Vám někdo pošle 50 euro na účet, taky se ty peníze nesmí a nemohou nikde ztratit.

V mém systému by bylo platné hlasování občanů, i kdyby se dostavilo pouhé 1% lidí. Když to může platit u voleb, proč by to nemohlo platit u referend? Přitom to jedno procento představuje v Česku 70 000 lidí. A tento počet lidí má rozhodně větší váhu, než 200 zkorumpovaných parlamentních figurek. Cikány by si nikdo nemohl kupovat, protože by to bylo jednak trestné a jednak by mu to nebylo nic platné- přečtěte si proč, popisuji to podrobně na svém webu.AnonymX   |   ip:92.62.224   |   2010-12-06  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani tak se nic nevyřeší !!! Jak může řadový volič objektivně posoudit, co se ve státě skutečně děje, co kdo je za kulisami, a kdo tahá za pekelné nitky. Pokud tyto informace nemá, je naprosto jedno, kdo a koho volí !!! Mainstream už dodá potřebnou volební iluzi a konečné rozhodnutí voliče chtěným, předem vykalkulovaným směrem !!! Pokud nebudeme znát průběžně škůdce, zrádce a defraudanty obce, státu a národa, nemáme šanci cokoli měnit !!!


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-12-06  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Volby nejsou od toho aby se prosadila vůle JEN těch inteligentních ale aby se prosadila vůle VŠECH lidí. Demokratická společnost vytváří řád, který by měl uspokojit maximum svých občanů tj. měly by být zajištěny optimální podmínky pro život maxima populace bez ohledu na IQ, rasu, náboženství, orientaci atp. I polointeligent nebo blbec má právo na existenci a měl by mít právo ovlivnit pomocí voleb svůj osud. Pokud někdo přijde s teorií jako je ta v článku měl by být dle svého vlastního návrhu označen za idiota a měl by být opět dle svého vlastního návrhu zbaven práva volit.


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-12-06  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku je neskutečně naivní. Podle jeho představy by se situace zlepšila kdyby volili jen ti inteligentní. Inteligentní člověk se podle něj nenechá zmanipulovat a proto by volil SPRÁVNĚ. Hmm ... A co je to JAKO TO SPRÁVNĚ ? Která, že je to ta správná strana, která má být zvolena ? Vyberte si z hromady HOVEN, které Vám nastrčí pane inteligente. Ó bravo, jste opravdu chytrý, vybral jste nastrčené lejno co nejméně smrdí :-))

Co byste si dal moudrý pane pane k obědu ? Máme tam halušky, halušky a možná tam od včera zbylo i trochu halušek. Jo, není nad svobodu volby ;)


vronski   |   ip:95.102.16   |   2010-12-06  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radsej byt naivny idealista ako idiot ktory vsetko kritizuje a nic nenavrhuje :)


JeanLaroux   |   ip:194.50.64   |   2010-12-06  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Někdy je nejlepším návrhem - návrh k odmítnutí idiotského návrhu ;) Uvědomte si, že kdokoliv i Vás kdykoliv může ohodnotit jako méně inteligentního a pak Vám může sebrat Vaše volební právo. KDO bude určovat kritéria hodnocení ? Kdo bude hodnotit ? Kdo bude rozhodovat o Vaší inteligenci a schopnosti volit ? Kdo bude sepisovat TEST ? Jak odpovíte na testovací otázku typu .. Co si myslíte o webu Dolezite.sk ? a) Jde o konspirační a antispolečenský web, b) Jde o alternativní zdroj informací, c) Je to web, kde se šíří osvěta a pravda .. Pokud nezaškrtnete a) máte bod dolů při hodnocení Vaší volební způsobilosti ;) Opravdu TOTO někdo bere jako dobrý nápad ???? Jak si můžete být tak jisti, že zrovna Vy budete v tom systému těmi inteligentními s volebním právem ??????? Pokud je někdo úplný debil (dle diagnózy) pak je nesvéprávný a volit nemůže už nyní. Rozhodují za něj (reprezentují jej ve společnosti) jiní. Jakýkoliv krok za tuto hranici je důmyslným krokem k potlačení Vašich občanských práv !
Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-07  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ještě jsem chtěla poznamenat, že nejvhodnější by bylo, kdyby se přímá demokracie začala prosazovat zezdola. To víte, kapři nahoře si svůj rybník nevypustí ani náhodou a budou dělat vše pro to, aby byl zachován ten jejich zastupitelský podvod, čili neomezený způsob totalitního a rozkrádačského vládnutí. I článek, jaký zde napsal pan Mikulik je hodně manipulativní, protože autor chce docílit toho, aby se lidé domnívali, jak vzácnou mají možnost, když je jim dovoleno jednou za čtyři roky volit buď hajzla nebo jiného hajzla. Nevěřím, že by byl pan Mikulik tak hloupý a myslel své návrhy vážně, on jen lidmi MANIPULUJE.

A jak by mohla ta přímá demokracie v malých obcích probíhat? Nejvhodnější by byly obce do jednoho tisíce obyvatel. Vždy pár nadšenců z malých obcí by se domluvilo, že budou ve své obci celoročně používat přímou demokracii- přímé hlasování. Klidně by mohli vyzkoušet ten můj systém a nechat si vytisknout ty mé dvojité poukázky, s jejichž pomocí by se hlasovalo o čemkoliv. Pak by si mohly ty malé obce předávat své zkušenosti a ten systém hlasování by se později mohl rozšířit i do větších obcí, s větším počtem obyvatel.

Jak říkám, přímá demokracie musí vznikat a prosazovat se zezdola, protože nemá šanci vzniknout návrhem zezhora.

milan   |   ip:87.244.25   |   2010-12-07  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujímavé, akú odozvu má článok na tak neohľaduplnú tému. Rozmýšľal niekto nad tým, prečo sme tak rozdielny? Na tento svet už prichádzame s nie rovnakými predpokladmi, ktoré nevieme, ale väčšinou nechceme zmeniť, ani ovplyvniť. Najväčšie tragédie na Zemi spôsobili vždy tí najinteligentnejší a najvzdelanejší. Čiže nechváľte sa titulmi, pokiaľ ste nepochopili, že vyštudovať vysokú školu môžte vďaka predpokladom, ktoré ste dostali darom. Príroda vás obdarila vyššou inteligenciou, vďaka ktorej by ste mali pochopiť, k čomu je vlastne určená. Z láskou Váš ...


Voltaire   |   ip:88.212.36   |   2010-12-07  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku mnohým diskutujúcim tu stúpil na otlak. Z toho vyplýva, že má pravdu. A my ostatní sa nedivme, že je ako je.


ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-12-07  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie je to pravidlo, ale aj otitulovany mudrlant moze byt riadny zadubenec...v politike je ich neurekom


Dasa   |   ip:178.41.31   |   2010-12-07  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.sophia.sk/casopis/ekonomika.html


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-12-07  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  I. Mikulík. Vytvorte a dajte ten test sem na dolezite.sk.


Bertold   |   ip:95.102.14   |   2010-12-07  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sorry, ale toto, čo napíšem sa Vám asi páčiť nebude. Volebné právo je všeobecné - i ten "dement" platí dane, z ktorých vyplýva to, že sa podieľa na chode tejto spoločnosti a tým pádom mu nemôže byť odopreté volebné právo - lebo i on prispieva svojimi daňami na to, že pán "profesor" môže uskutočniť svoje volebné právo.
Priechodné by to bolo vtedy, keby Ste mu zrušili daňovú povinnosť - napríklad by neplatil DPH(úsmev) a zrušili by Ste mu volebné právo.
Ja by som to bral - nechám si odňať volebné právo(protokolárne) a budem zbavený povinnosti platiť dane.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-12-07  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa zas odmietam podielat na divadle zvanom volby!
Volby su podvod!


Bertold   |   ip:95.102.14   |   2010-12-07  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo
Súhlas - Dnes to bolo vidieť v priamom prenose - voľba GP.
Tu sa nejedná o demokraciu (zastupiteľskú - zastupujú nás voličov),
ale o partokraciu - zastupujú záujmy svojich materských strán(partají)a pokiaľ volia podľa svojho svedomia a vedomia tak ich nazvú "Judášmi" a zradcami...a musí sa zmeniť volebný systém,(z tajného na verejný) aby neohrozili stranícke záujmy ...Takže komu sa zodpovedajú???


Hrom   |   ip:92.62.224   |   2010-12-07  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Když může každý dement psát takovéto články, proč by nemohl každý dement volit? Vždyť i dement je občanem příslušného státu. Ať už píšící,nebo nepíšící.


Hrom   |   ip:92.62.224   |   2010-12-07  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Když může každý dement psát takovéto články, proč by nemohl každý dement volit? Vždyť i dement je občanem příslušného státu. Ať už píšící,nebo nepíšící.


Misho   |   ip:78.98.236   |   2010-12-09  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty kokos! Ty mi citas myslienky! PRESNE nad tymto som rozmyslal hlavne posledne parlemantne volby, aj s tym volebnym testom. Mama pozna jednu pani co isla naramne volit a volit Slotu. Ked sa jej opytala, ze preco takeho primitiva, tak jej odpovedala, ze to proti Ficovi.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-09  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voľba GP, poriadna fraška a šaškáreň modrej úderky!

A to vyhrážanie Radičovej, že ak nezvolíte toho, koho ja chcem, tak odstupujem, tak to čo má byť???

A potom vidíme dôsledok toho všetkého, ako nejaké stádo prejdu tajnou voľbou a v rukách nesú lístky, aby dokázali, to nie ja Radičová, tak kto potom, keď nikto???
Veru Cirkus Humberto je nič oproti tomu, tobôž, ak si presadia verejnú voľbu, to bude divadlo, vlastné cirkus, zadarmo...a možno v priamom prenose. Odporúčam sa zúčastniť každému, aby to videl na vlastné oči, samozrejme, bez akéhokoľvek prejavu, lebo inak vás vyhodia, tak majú radi ten váš názor, vás samých...

Ono by bolo ozaj zaujímavé sledovať, že ak by vyhral Trnka, že čo by potom urobila Radičová, hádajte...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-09  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Mikulík
demokracia si práve preto razí víťaznú cestu svetom, lebo je to vláda blbcov - totiž, je to vláda hlúpeho stáda. VôL VOLA VOLÍ. Úsmevy politikov z bilboardov môžu osloviť iba idiotov - preto sú vycapené všade, aby ani jediný idiot nevyšiel na zmar. Ako reklama hučí ako siréna - KÚPTE MA - tak kandidát na primátora hučí - VOĽTE MA! SPLNÍM SĽUBY! ...je to hnus.
Boli tu aj za komunistov. Kupovali rifle, magnetofóny, kávy, tuzexové blbosti... utekali cez ostnáče, zabíjali pohraničnú stráž ako Mašínovci... PRIMITÍVI. Je ich v populácii asi 1/3. Tí nám vládnu. Demokracia je vládou primitívnej 1/3 nad celou spoločnosťou. Zvyšok nechodí k voľbám, alebo naivne volí ľavicu - návrat k socializmu.


ira   |   ip:195.168.9   |   2010-12-09  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kritérium vzdelania je dosť neoddôvodnené
ide o to že volíme tých čo rozhodujú o rozdelovaní našich daní a teda právo voliť by mal mat len ten čo platí priame dane
a samozrejme umožniť aj nezamestnanému voliť, ale musí prispieť tiež nejakú čiastku do rozpočtu
alan66   |   ip:195.168.1   |   2010-12-10  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re: Misho. Poznám takisto jednu podobnú úsmevnú príhodu. Kamarátova matka išla voliť.Keď sa jej spýtal, že koho bude voliť odpovedala mu: "Však tam mi povedia." Bolo to asi pred 8.rokmi. Týmto postrehom som dal za pravdu autorovi článku,ale s článkom nesúhlasím. Vzdelanostná inteligencia, verzus prirodzená múdrosť tzv.zdravý sedliacky rozum, sú dva odlišné pojmy. Veľmi si vážim starších,skúsených ľudí,ktorí sa dokázali popasovať s problémami každodenného života. Krásny článok bol napísaný tu na Dôležité.sk pod názvom Spomienka na Kysuce, kde si okrem iného, autor ctí seniorov. Takže, prečo by sme im nemali umožniť voliť. K tým inteligentom v bielych golieroch, podľa mňa sú to nebezpeční ľudia. V strane SaS ich je neúrekom. Ako môže teda náš zaoceánsky korešpondent "otvorenéoči" vyzdvihovať neustále túto partaj a jej čelného predstaviteľa. To, ako keby som ja hodnotil napr. Sarkozyho, alebo Berlusconniho, keď informácie mám len sprostredkované z médií. Každému zamestnancovi je strhávané do odvodov 1% z hrubej mzdy. Takže, keď príde o prácu, a dlhodobo pracoval,tie jeho peniaze si vlastne vyberá vo forme podpory v nezamestnanosti. With gypsies je to niečo iné...


adam   |   ip:78.99.13.   |   2010-12-11  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slováci sú nevďačný národ, veď tí politici im už toľko nasľubovali, a stále im je málo.
ináč aj keď fantázia niekedy je potrebná a medze jej nekladiem , ale osobne mi lezú na nervy komentáre typu: ja by som.... malo by sa.... keby som mohol... a v ešte divnejšej variante : mal by si... ... ľudia by mali.... a pod. a potom prídu tí dvaja japonci samo a sa-to a bude to hotovo.tiež je zaujímavé pozorovať, ako tu niektorí prispievatelia rozvíjajú teórie, čo a ako navrhujú, a niekedy neviem či nečítam ňáký nový"mein kampf" , alebo len rozprávku o hlúpom Janovi, čo našiel na poli spiaceho zajaca, juxuxú!ozaj a tie predvolebné guľáškampane! veď máme kapitalizmus a je to otázka trhu=ponuka/dopyt, vlastne tí cigánici keď volia za guľáš alebo 1euro sa správajú trhovo ,a zo "spodiny"/tak nás berú papaláši/, aspoň niečo z volieb majú, na rozdiel od týx, čo volia zdarma. ináč tam vidieť akú má ten 1 hlas pre papalášov trhovú cenu a nakoľko si cenia občana. tzn . cigánsky hlas má cenu 1 euro, hlas slováka žiadnu.:)preto je absolútna blbosť aby ešte volič mal platiť za volebné právo, či už symbolicky, alebo trhovo. to by ten hlas bol ešte na obtiaž, a len víťazi by ho brali ako úspešnú investíciu. prečo si tí ľudia tým politikom nezdvihnú cenu hlasu, ako oni ceny napr. plynu a benzínu? radšej nebyť sôčasťou tejto spoločnosti /a voľ nebyť, ako byť otrokom!/


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-12-13  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voliť by mali len ľudia s maturitou. Ale nesúhlasím s Jarkou na začiatku. To, čo má v názve kresťanský je tu to najlepšie , čo tu zatiaľ máme.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-12-13  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O kresťanskom by som podebatoval...To je učenie, ale o kresťanskom správaní je o etike,,,a v tom má veľa kresťanov problém.. a v tom je medzi nami kresťanmi problém!!! To je ako dilema Dánskeho kráľa...Byť, či nebyť? To je otázka!! Ak je pre Slovenský národ toto otázka, tak odpoveď zneje: BYŤ!!! Lebo sme a naše deti si zasluhujú, aby boli ďalej Slovákmi!!!To im dlhujeme!


jk   |   ip:80.242.32   |   2010-12-15  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V televízii dávali rozhovor s jednou vypasenou, nadutou podnikateľkou, že právo voliť má platiť len do veku 60-ich rokov. Tento článok je rovnako blbý ako názor tej podnikateľky


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-12-20  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi áno, čo áno, určite áno! Ako môže taká ženská určovať národu, čo robiť!(Čto delať) Máme predsa v sebe zakódovaný vyše tisícročný pud, čo robiť, aby sme prežili a aj naše deti prirodzene vedia, čo a koho zavoliť, zamozrejme na lokálnej úrovni..Iné je na úrovni vysokej politiky, tam nás ovláda meisntream, nadnárodné korporácie a NWO. Kým sa národ v tomto nedovzdelá, stále to bude na vážkach...Ale, ja by som to videl skôr pozitívne!


Robo   |   ip:85.135.17   |   2011-01-06  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dajte mi na rok všetky mienkotvorné médiá (tak ako ich teraz vlastnia prisluhovači Západu a banksterov), a všetci prichmatizéri aj s touto vládou pôjdu kade ľahšie"...povedal jeden môj známy. Myslím, že vziať ľuďom volebné právo nie je tá najlepšia cesta, aj keď s názorom, že nie je hlas ako hlas by sa dalo súhlasiť, ale čo ak si práve tie profesorské hlasy niekto "podmieni" loyalitou ?
Skôr by sa mal mienkotvorným médiam zobrať monopol na "pravdu", aby si aj tí pohodlnejší, resp nevzdelanejší ľudia mohli vybrať z informácií také, o ktorých pravdivosti sa mohli sami presvedčiť (napr. Dzurindove sľuby o 2-násobných platoch, "zmarené" referendum o vstupe do zločineckej organizácie NATO (zmarila ho Dzurindova vláda propagandou proti referendu, hoci to bola najdemokratickejšia cesta - atď.) A malo by sa podporiť "Spravodlivé referendum" pod podmienkou existencie plurality (teda aj ekonomickej nezávislosti) médií.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-01-06  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm, pseudodemokracia zapadneho radu - ako zanietene a z nenavistou to autor napisal. Ktovie ci tak vehementne vystupoval za socializmu ked kazdy musel masirovat povinne k urne a volit jednu stranu a jedneho prezidenta - aby sa nahodou nepomylil tak vzdy mal lej jednu moznost. Autor by si mal uvedomit ze kvoil tej "pseudodemokracii" moze pisat teraz take zvasty na internete a nemusi sa bat ze bude musiet vysvetlovat svoje nazory prislusnikom statnej bezpecnosti ktori mu demokraticky povedia ze ked si nezavrie hubu tak mu deti nikdy nezoberu na vysku a on sa moze rozlucit s postom uradnika v urade a pojde k lopate. A ktovie - mozno o takej demokracii autor sniva. Ake to boli sladke casy no nie? Hodil si obalku, tvaril si sa uvedomelo a vlastenecky a doma si v komore bohoval na komancov. Mozno on po tom tuzi ale ja nie. radsej tu "pseudodemokraciu".diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Video ako americkí vojaci v Iraku bijú a kopú miestne deti, keď si myslia, že ich nikto nevidí.

Video ako americkí vojaci v Iraku bijú a kopú miestne deti, keď si myslia, že ich nikto nevidí. Násilie na demonštrantoch bolo pritom dôvodom americkej invázie do Lýbie. Škoda, že USA niesú aj voči sebe také tvrdé.


Média a výzkumy: Jak se vaří preference z 0,01% na 60...

Za úspechom bola Juhoslávia - vesmírne preteky

Daniel Hannan - Brusel ide proti bylinkárom + slovenské ...

Jak funguje evoluce?

Čas klamstiev je tu

Archív

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Tentokrát je komentár je zameraný na známe osobnosti.


Lietadlá spred tisícročí

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Stručne k Ládinovej smrti

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4729 s