18. September 2019
    
Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna – prvá krv - Dolezite.sk

Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna – prvá krv


  2009-12-14  (12:51)  |  Z domova
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna – prvá krv

Len dva mesiace po publikovaní môjho článku Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna, za ktorý som bol na SME.sk „odmenený“ zmazaním blogu, sa odohrali (prinajmenšom) dve udalosti, ktoré jasne predznamenali, akým smerom sa budú ďalšie udalosti vyvíjať.


Prvou, menej nápadnou, bola prudká reakcia verejnosti v internetových diskusných fórach na správu, že v Richnave, kde došlo k nakazeniu 24 rómskych detí žltačkou, sa budú Rómovia zadarmo očkovať. Drvivá väčšina ohlasov na túto informáciu sa niesla v rozhorčenom duchu – bežného pracujúceho občana totiž stojí takéto očkovanie cca. 200 €.

Hlavná argumentácia rozhorčených diskutujúcich sa niesla v nasledujúcej línii. Pokiaľ Rómovia svojou dlhoročnou neprispôsobilosťou a životným štýlom dospejú (a v budúcnosti budú dospievať čoraz častejšie) k tomu, že ich osady sa stanú epicentrami infekčných nákaz, je spravodlivé aby dostali takúto nadštandardnú starostlivosť zadarmo na úkor použitia týchto finančných prostriedkov pre (aspoň) štandardnú zdravotnú starostlivosť o tých, ktorí vďaka svojej práci štátnu pokladnicu plnia? Naviac sa tak deje v čase krízy, stúpajúcej nezamestnanosti a katastrofického stavu štátnych finančných rezerv.

Miera rozhorčenia verejnosti bola v tomto prípade podľa môjho odhadu podstatne väčšia, než pri podobných prípadoch v minulosti – trend zväčšujúceho sa napätia je očividný.


Druhá udalosť bola otvorenejšia. Po tom, čo dvaja rómski mladíci napadli dôchodcu a ubili ho takmer na smrť, zorganizovala Slovenská pospolitosť „národnú mobilizáciu“ proti „cigánskemu teroru“.

Toto tiahnutie na inkriminovanú obec (zmyslom samozrejme bolo vyvolať rozruch, upozorniť na seba a získať sympatie verejnosti), kde Rómovia z osady pri Ostrovanoch v krátkom čase spáchali jednu vraždu a dva závažné trestné činy, zdôvodňovali na svojom webe aj slovami:

„Tento krvavý útok sa stal v dedine, v ktorej je biela populácia cigánskymi útokmi dlhodobo sužovaná, no napriek tomu to polícia ani vláda nerieši. Preto je najvyšší čas, aby sme ukázali, že my, národne uvedomelí Slováci a uvedomelé Slovenky sa na rozdiel od Fica či Slotu dokážeme za svoj národ postaviť nielen rečami, ale i činmi!“

Ďalej sa Pospolitosť ako na svoj vzor odvolávala na násilný pogrom na sídlisku Janov v českom Litvínove.


V mojom článku Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna som pred dvoma mesiacmi v stati o navrhovaných opatreniach napísal:

„Netreba si robiť ilúzie – už teraz sú to riešenia tvrdé a možno čiastočne protiústavné. Ak sa však nepoužijú „lebo Európska únia“, tak zákonite dôjde k stupňovaniu napätia a následnému výbuchu. Potom prídu na rad riešenia celkom živelné a krvavé. Vyvolajú obrovské straty na majetku aj životoch, ako „záchrancovia“ sa ukážu skutoční rasisti a neonacisti – odpad spoločnosti, ktorý sa tak dostane na vrch. Čo je lepšie?“


Deň pred plánovaným pochodom priniesli denníky správu o tom, že v Šarišských Michaľanoch a blízkych Ostrovanoch začala pôsobiť rómska domobrana, atmosféra pripomínala stanné právo, ľudia obec v strachu opúšťali, alebo sa báli vychádzať z domov. To je, zatiaľ len nenápadná, ukážka toho, čo v praxi znamenajú moje slová z komentára k zmazaniu blogu:

„Výsledkom ďalšieho zakrývania si očí a podliehaniu ilúziám budú výbuchy živelného násilia a čoraz častejší výskyt zón, v ktorých nebude platiť spoločenská zmluva, ale prirodzený stav tak, ako ho popísal Hobbes (tj. človek tam bude človeku vlkom a jeho život bude biedny, surový a krátky).“

A tiež: „Treba sa poučiť z vývinu v Čechách a v Maďarsku a podniknúť príslušné kroky, kým je ešte čas. Naozaj treba čakať na prvú krv?“

Tak už sme sa dočkali! A bude horšie. (Počas písania tohto článku sa začínajú objavovať správy o ďalšej vražde v rómskej komunite, tentokrát v obci Jasov.)

Ak táto situácia nie je jasným predznamenaním opodstatnenosti mojich slov a myšlienok, ktoré boli „géniom“ na blog.sme.sk vyhodnotené ako rasistické a nejakým spôsobom závadné (aspoň sa domnievam, žiadne vyrozumenie a zdôvodnenie zmazania som stále nedostal), tak žijeme v celkom rozdielnej realite.


Dianie v inkriminovanú sobotu taktiež dopadlo podľa očakávania. Nasadenie ťažkoodencov, rôznych policajných jednotiek a vodného dela zhltlo v súvislosti s rómskym problémom (celkom nezmyselne) ďalšie desaťtisíce eur.

Na internetových diskusiách sa už od rána vyskytovali komentáre, z ktorých drvivá väčšina bola na strane extrémistov. Objavovali sa hlášky ako: „Oko za oko, zub za zub!“, „Cigáni sa musia začať báť!“, „Som za to, aby tam chlapcov z Pospolitosti prišlo čo najviac.“ a pod.

Počas búrlivého diania dokonca aj sme.sk prináša správu, že v Michaľanoch podporili Pospolitosť stovky domácich obyvateľov.

Nakoniec celkom zmätená štátna moc samozrejme zakročuje voči zhromaždeným extrémistom (ktorí dovtedy nič extrémne nerobili), i miestnym obyvateľom.

Namiesto seriózneho začatia vnímania skutočného problému a aspoň diskusii o realistických systémových riešeniach to minister vnútra zdôvodňuje smiešnymi argumentmi o nepovolenom zhromaždení. Treba podotknúť, že tieto argumenty je schopný vypustiť v situácii kedy desiatky tisíc Rómov (prinajmenšom), žijú v nepovolených stavbách, na čierno v bytoch, kde vôbec nie sú prihlásení, praktizujú nepovolený výsek stromov, ignorujú hygienické štandardy atď. atď., pričom štátna aj samosprávna moc to všetko spravidla ignoruje.

Nakoniec štát zakročuje voči zhromaždeným, používa proti nim vodné delo, oni hádžu na štátnu moc kamene, domáci sa (prirodzene) zastávajú Pospolitosti, ktorá ako jediná do ich obce došla a bola ochotná ísť kvôli nim aj do konfrontácie (čo mal byť schopný štát, ale ten zlyhal).


Bohužiaľ v tomto ohľade, keď štát celkom zlyhal, suplujú živelným, deformovaným spôsobom neonacisti a neoľudáci to, čo mala už dávno vykonávať štátna moc v záujme spravodlivosti a dodržiavania zákona.

Zlyhanie štátnej moci, infantilní politici zaujímajúci sa len o smiešne politické a mocenské hry, kašľúci na skutočné problémy štátu i občanov, postavili na piedestál ľudí ako Kotleba a neustále im nahrávajú na smeč. (S Kotlebovými argumentmi o apatii vlády, o vynakladaní miliónov eur na Rómov bez vyžadovania plnenia zákonných povinností od nich, o mrhaní zdrojov namiesto ich zmysluplného využívania na riešenie problému, o nasadzovaní silových zložiek voči protestujúcim bielym, avšak prehliadajúcim celé roky bezprávie u Rómov, sa, bohužiaľ (!), nedá nesúhlasiť. Keď sa jediným v štáte, kto má odvahu nahlas hovoriť o rómskom probléme racionálne stane neoľudák a demagóg, tak je to tragédia. Rovnaká tragédia je, keď sa neoľudáci skandovaním dožadujú právneho štátu a majú pri tom – opakujem, že bohužiaľ – v tejto veci pravdu.)


Po tomto nasadení silových zložiek nielen proti extrémistom, ale aj právom rozhorčenému domácemu obyvateľstvu, by mal podať demisiu minimálne minister vnútra, čo je samozrejme čistá naivita. Nikto z vlády tam ani nebol, ani sa v sobotu oficiálne nevyjadril – verná kópia miery záujmu, ktorý vláda (ale nielen tá, aj opozícia a politické strany vôbec), tomuto možno najvážnejšiemu problému na Slovensku venuje.

Situácia, v ktorej sa nachádzame, má blízko k potvrdeniu myšlienok nemeckého filozofa, ekonóma a profesora Nevadskej univerzity Hansa-Hermanna Hoppeho, podľa ktorého je moderný štát len výpalník, vydierač – čo stupňuje svoje požiadavky, no neplní si svoje záväzky a tým najrozumnejším, čo môže občan urobiť, je vykašlať sa na spoločenskú zmluvu s ním a začať si platiť súkromnú ochranu svojho života i majetku (tj. vstúpiť pod ochranu mafií, ktoré majú tú výhodu, že keď im jednotlivec platí, tak majú, na rozdiel od štátu, reálny a priamy záujem udržať ho pri živote, zdraví a majetku; nakoniec, Hoppe nepovažuje moderný štát za nič iné ako nástroj vlády legitimizovanej mafie a ostatné mafie za „štáty v zárodočnom štádiu“; dianie na Slovensku od jeho vzniku v roku 1993 ma zatiaľ nepresvedčilo o opaku).

Osobne nie som až taký radikál ako Hoppe a nestotožňujem sa so všetkými jeho názormi. Dianie na Slovensku ma však čoraz viac núti tento svoj postoj prehodnotiť.


Tým, čo sa v sobotu 8. 8. 2009 odohralo a akým spôsobom to bolo médiami podané sa, okrem iného, urobila skvelá reklama Slovenskej pospolitosti. Aj denníky (ktoré infantilne vystupujú proti prejavom toho, čo považujú za rasizmus), odviedli “vynikajúcu” prácu – pomohli Pospolitosti získať sympatie u širokej verejnosti, urobili z toho mediálnu udalosť týždňa, priniesli videozáznamy, na ktorých dostal veľa priestoru Kotleba a vyzeral ako martýr a hrdina, gratulujem! Ešte, že ste mi zmazali ten blog a zabránili tak šíreniu prejavov „rasizmu“.


(Mimochodom, Kotlebova stratégia je vernou paralelou Hitlerovej, či Machovej stratégie priťahovania pozornosti a získavania sympatií más. Je tragické, že na Slovensku sa takáto stratégia – vďaka neschopným politikom a stupídnemu prístupu mnohých médií – môže aj dnes tešiť celkom slušnému úspechu.)

Deň po udalosti sa v správach začali objavovať odborníci na problematiku, ktorých názory sa, čuduj sa svete, prekrývali s tým, čo som napísal v mojom „škandálnom“ článku“: dlhodobá neaktivita vlád od roku 1989, systémové neriešenie problému vedie k eskalovaniu situácie, apatia politikov vynáša extrémistov na piedestál, extrémisti v sobotu vyhrali na body atď. atď. (V ďalších dňoch sa samozrejme vyrojili desiatky blogov, komentárov a postrehov na túto tému. V nejednom padli aj radikálnejšie názory, než v mojom článku. Tentokrát to už na SME.sk ani inde necenzurovali. Mojim najväčším “previnením” teda bolo, že som toto vyústenie problému pomenoval a realistické riešenia navrhol pred tým, než došlo k nepokojom, nie až potom, ako učinili desiatky ďalších blogerov, odborníkov a komentátorov. Vyplýva z toho ponaučenie, že u nás netreba problémy predvídať, alebo o tom nebodaj ešte aj písať v čase, keď odborníci, novinári, komentátori a ďalší podobní profesionáli mlčia – trestom za porušenie tohto pravidla je okamžité vylúčenie zo spoločenského diskurzu. )

Nie, nemyslím si, že som geniálny, keď som pred dvoma mesiacmi predikoval scenár, ktorý sa začal detailne napĺňať. Len som pomenoval očividný stav vecí a popísal jediný vývin situácie, aký je možný, ak sa prístup štátu systémovo nezmení. Táto jednoduchá požiadavka však bude dôvodom, prečo sa ani tentokrát nič nevyrieši – situácia sa bude zhoršovať, lebo neexistuje politická odvaha prijať efektívne opatrenia.

Tzv. „rómsky problém“ totiž vôbec nie je taký zložitý, za aký ho vydávajú politici, aby ospravedlnili svoje nekonanie. Tento gordický uzol treba rázne rozseknúť v princípe jednoduchým opatrením – treba sa k Rómom začať konečne správať tak, ako k ostatným občanom tohto štátu, nič viac nie je potrebné. Prestať Rómov diskriminovať a začať k nim pristupovať tak ako k ostatným – to by pomohlo im samotným, majoritnej spoločnosti i štátu. Túto zásadu by však bolo treba dodržať aj za cenu tvrdého používania silových zložiek na vymáhanie dodržiavania zákona v mnohých rómskych osadách, i použitia moci štátu na vynútenie plnenia ich povinností, nie len na napĺňanie ich práv.


Súvisiace články:

Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna

Komentár k banu a zmazaniu blogu na SME.sk

“Exilové” publikovanie pôvodného článku na Codyho blogu

http://karika.web-design.sk/novinky/preco-na-slovensku-vypukne-obcianska-vojna-prva-krv.html

http://www.tvina.sk/index.php?program=1&video=278sxg
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Balduin   |   ip:84.245.71   |   2009-12-14  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechápem prečo sa autor článku čuduje cenzúre na sme.sk to je dobre známy fakt. Inak článok je dosť reálny, pretože história sa opakuje.


durislav   |   ip:87.48.148   |   2009-12-14  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neprispôsobilosť obyvateľov z radov Rómov je známa všetkým. Aj politikom. Ale tí ozaj nič neriešia. Nie som politik, nie som rasista, som len všímavý občan, riadne pracujúci a platiaci dane. Niekto môže povedať, že som jeden člen ovčieho stáda, ktoré je riadené vládou tohto štátu a ďalších mocipánov zo zahraničia.
Asi to tak je, no názor, že asi 85 % rómskej populácie nás ožobračuje svojim nič nerobením a čerpaním našich daní na ich holé rite, to mi nezoberie nik. To, že v médiách sa objavuje otázka neriešenia ich životných podmienok zo strany štátu čoraz častejšie, je prilievanie oleja do ohňa a ja skutočne čakám, kedy sa niekto (nemyslím Kotleba s spol) naštve a spraví niekde poriadok. Žiaľ asi, ako píše autor, bude to poriadok krvavý.
Možno ma niekto teraz nazve, že som rozoštvávač, nositeľom myšlienky rasizmu a nepriateľ tohto štátu. Akého štátu, keď robí takéto rozdiely?Jiri   |   ip:87.209.16   |   2009-12-14  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Se zajmem si vzdy prectu clanek, ktery popisuje situaci ktera neni podobna jen Slovensku, ale i v Cechach. S rozdilem ze v Cechach zatim vzdy se najak nasli penize aby zalepili tuhle situaci, to vsak konci. Jak se bude zvetsovat nedostatek penez v rozpoctu, pocitam ze se bude zhorsovat situace i s temito neprizpusobivymi lidmi. Treba v Brne je takovych ghet nekolik, vzdy pobliz centra mesta. Situace se tu bude casem vyjijet podobne umerne s tim jak budou kratit davky na ktere stat (lide) jiz nema penize. Reseni? Souhlasim s autorem, ze je nutne chovat se k temto lidem stejne jako k majoritni vetsine. Toť vše. Že bude k tomu nutne uzit sily je snad kazdemu jasne, proto pochybuji ze k tehle situaci dojde, protoze celá urednicka vlada i jeji silova slozka se boji rasismu, na kterem si sami postavili rovnopravnost.


cv   |   ip:195.146.1   |   2009-12-14  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo prvá krv???
Co sme zvery ze sa veci musia riesit vzajomným napádaním?
Keby ste rozumeli peniazom tak by ste si nemysleli ze doplacame na Romov.Ja suhlasim ze su neprisposobiví a ze ich treba ked sa neprisposobia dat na okraj spolocnosti ale preco sa vyhrazat krvavou vojnou to nechapem.
Ja za svoju prácu peniaze dostávam, este ani jeden zamestnavatel mi nepovedal ze dám Ti mensi plat lebo musim dat na financovanie Romov.Ze sa to deje danami mi nehovorte, lebo ja peniazom rozumiem,take Vam nezozeriem.


sapp   |   ip:88.103.83   |   2009-12-14  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to sxg:

s tym zrusemim clanku , nepublikovanim a vlastne s cenzurou mas podobne problemy ako ...
ale viacej tuto:http://www.protiprudu.info/namiesto_tankov.html


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2009-12-14  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepsie by bolo prestat platit akekolvek dane tomuto satu. To co teraz odvadzam ako dane, by som si odkladala a nemusela by som sa triast, ci raz budem mat na dochodok. Len kto by zvivil tu "nasu" mensinu, keby sme to tak robili vsetci?


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2009-12-14  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto sa tu krvou nevyhrazal, autor len prognozoval, co sa stane ak sa situacia nebude riesit... no a ono sa deje a k tomu to cele zial smeruje...


xtc   |   ip:217.75.87   |   2009-12-14  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv suhlasim, ze agresia nikdy nic nevyriesi iba zhorsi. co sa tyka doplacania na romov, tak treba brat do uvahy aj ine veci ako socialne davky. kriminalitu, zdravotnicke sluzby co nebudu nikdy zaplatene a tak dalej. je toho vela, nikto to neriesi a ludia zacinaju byt nasrati.


mrbean   |   ip:89.173.11   |   2009-12-14  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výsledok štátnej politiky,ktorá začala v 50. rokoch sa už dostavil.Cigáň nemusel pracovať,len robil deti a to mu stačilo na prežitie z prídavkov na deti.Svoje práva každý jeden veľmi dobre pozná,ale povinnosti...?Liek na Cigáňov-nepracuješ nebudeš žrať!Zbierať papiere po meste a svojom okolí vo výške podpory.Nikto nechce, aby pracovali zadarmo.Pracovať ale poctivo a poctivo kontrolovať odvedenú prácu.Vidím to u nás-ciganky po dobrých raňajkách prejdú sa po areály a to je odvedená práca!Práca oslobodzuje-napísal jeden pán....


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2009-12-14  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som mal ešte jedno (pod)riešenie cigánskeho problému (v Krátkom slovníku slovenského jazyka NENÁJDETE slovo Róm). Teraz im štát vypláca hotovosť. Ja by som prešiel na naturálie. Týždenné dávky. Sami by si určili, čo chcú dostať - výlučne iba z potravín. Ak si ušetria z dávky na ošatenie, zábavu,... dostali by hotovosť na konci mesiaca. A hlavné plus: oni by si žiadali hlavne alkohol a cigarety. A toluén. Prečo im ho NEPREDAŤ? Sú svojprávni? No...tvárime sa, že áno - tak potom o čom by to bolo? Prepili, prefajčili by sa "na druhú stranu" rýchlejšie než by sme si mysleli. Aspoň drvivá väčšina. A pritom SLOBODNE, NERASISTICKY, DOBROVOĽNE. Nie?


duves   |   ip:95.103.10   |   2009-12-14  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problem romov je sekundarny problem. Prtesne ako problem bezdomovcov. Primarnym problemom su naši polici, najprv tí pred novembrom 89, ktorí su zodpovední za to, že zabetonovali tzv. kolektivnu vinu a hodili financovanie neprisposobyvych na plecia radovým občanom. Proste sme ich my všetci živili. A tí druhí su tiež politici, po novembri, ktorí sú zodpovední, že to nezmenili. Teda ak občianske nepokoje, tak od hradu, parlamentu a uradu vlady a defenestraciou a vybiť im zuby, ako to urobili v taliansku Berlusconimu. Lebo hlas ludu=hlas boží!


DMC   |   ip:84.245.88   |   2009-12-14  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čiastočným riešením problémov nad ktorým sa nikto ešte nepozastavil by mohlo byť legalizácia strelných zbraní.
Konkrétne by mohlo ísť o právo každej domácnosti vlastniť strelnú zbraň a to len v problémových obciach. Armáda v uliciach sa mi nezdá ako najlepší nápad, nebodaj ešte vydajú nejaký zákon, ktorý oprávňuje použitie armády nielen v prípadoch nevyhnutnosti, ešte nedajbože zákon ktorý povolí vyhlásiť lokálne stanné právo nižším zložkám štátnej moci. Anarchisti alebo iní extrémisti sú vždy použití ako dôvod na buzerovanie kľudného protestu a obyčajných ľudí armádou alebo políciou. (viď G20)


rod   |   ip:78.141.10   |   2009-12-14  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mojim najväčším “previnením” teda bolo, že som toto vyústenie problému pomenoval a realistické riešenia navrhol pred tým, než došlo k nepokojom, nie až potom, ako učinili desiatky ďalších blogerov, odborníkov a komentátorov.
Vyplýva z toho ponaučenie, že u nás netreba problémy predvídať ..."

"Žiaden prorok nie je rád zlým prorokom …
Nikdy sa mu nedostane zadosťučinenia …:)"

"Keď upozorňuje ľudí na to zlé čo sa udeje, kvôli tomu, aby sa zamysleli a spravili protiopatrenia, dostane sa mu nálepky “Pesimista” alebo toho, kto ničí zábavu.
Keď sa stane to čo vravel, vtedy to preňho nevyzerá o nič lepšie.. Začnú ho lynčovat za to, že privolal to, o čom hovoril tým, že o tom tak nahlas hovoril na všetky strany..."
http://odkazy.vsieti.sk/node/1880


inocean   |   ip:79.69.216   |   2009-12-15  (01:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim, ze problem neni v romech. Problem neni v tom, ze jsou neprizpusobivy.
Naopak, oni jsou velmi prizpusobivy a pri sve "jednoduchosti" jdou logicky tam kde je cesta jednodussi. Proste to zkusi.
Chyba je prave ve statu, ktery diky sve "solidarnosti" odmenuje neproduktivitu a nic nedelani. Kdyby romove vedeli, ze tam nic nedostanou, tak tam nepujdou.
Vzdyt preci, kdyz vas vsechny tady a ted pozadam o "sponzorsky dar" do me kapsy tak mne preci poslete k cipku.......ja to zkusil a vy jste rekli NE. Romove to zkousi a stat rika ANO. Chybou neni zkouset, chybou je skocit na kazdy spek!


kiwo   |   ip:87.244.20   |   2009-12-15  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslím, že situacia sa dá riešiť.dajme šancu samotným romom,aby boly spolu učastníkmi riešenia.V 21.storočí sme vyspelí a myslím že romovia to vedia ako na to.nesegregujme,veď soc.vylúčenie nie je rišenie.Poznám monho schopných romov ktorý zatiaľ nedostali šancu.nebojme sa toho.Aj maďari nás segregovali,či sme na to zabudli?


duves   |   ip:217.118.1   |   2009-12-15  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s kiwo. Nedavajme rybu hladnemu, ale naučme ho chytať ryby. Len na to treba podporu cez parlament, vladu. Zrušiť zaužívané zvyklosti. Zasa...ma tak napada. Ak by všetci romovia mali vzdelanie, trebars 50% aspoň remeslo, 30% maturitu a 20% vš. Pýtam sa, je dosť práce pre všetkých. Už vidíte, kde je problem? Ja to vnímam v politikoch. hajzli v parlamentne to riešia najjednoduchšou cestou. Prerozdelovanim.


ABE   |   ip:94.136.13   |   2009-12-15  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napisem len toto... politici-hajzel jeden vacsi ako druhy, kradnu co sa len da a z nas robia ROBOTOV ktori musia driet dokial "neskapu"! Rom-horsi ako prasa (cest tomu 1% slusnych) mne klasicky rom pripada ako nakazeny potkan a nikto mi ten nazor nevezme ci uz je to rasisticke alebo neviem ake mam to "u prdele"! Media-jasne ze klamu, zavadzaju, odbocuju od faktov a su riadeny vladou, nech uz vidite v televizii cokolvek je to len na odputanie pozornosti od skutocneho problemu. Vsetkym pravym slovakom drzim palce nech sa maju lepsie a nech nedru na hlupe vladne opice a mensiny!


putnik   |   ip:188.112.7   |   2009-12-15  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedna z kucharok mala v skolke zltacku (nik iny). Bezplatnu vakcinu dostali vsetci, ktori prisli do styku s nou (priamo alebo nepriamo) a nahlasili sa. Neviem o ziadnych Romoch v skolke. Este raz - ZADARMO!
Osobne davam prednost ockovaniu Romov pred zltackou vlastnych deti. A stat (nas) to vyjde lacnejsie.
.
Kotleba. Vacsina nadava na stat (nie na konkretnych zodpovednych ludi), no ked niekto vyburcuje ludi, aby sa vyjadrili, je zly. Zvycajne, ked ludom dojdu argumenty, problem personifikuju.
Nepoznam Kotlebu a teda nemam nanho nazor. No viem, ze ludia najprv Jezisa ukrizovali, az potom z neho spravili Boha. Sme pohodlni, aby sme sami konali, a ak konaju druhi, hladame na nich chyby. Co vlastne chceme? Krv? Vlastnu krv?hmm   |   ip:82.37.114   |   2009-12-16  (03:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vacsina tych spinavych potkanov,tzv.ciganov su tak mentalne zaostali,ze by si snad aj "zasluzili" invalidne dochodky.Ked tak chcete tu rovnopravnost...Najlepsie by bolo vymedzit im nejaku autonomnu oblast,odviezt tam vsetkych ciganov z osad a uzavriet hranice.Ako take male "Kosovo".Slusni Romovia by mohli samozrejme ostat medzi nami,nie sme predsa rasisti.Po niekolkych rokoch by sa cigani urcite sami vykynozili,takze koniec uz viete...
A teraz vazne:vsetci dobre vieme,ze rovnopravnost je mytus.Ak chceme ozajstnu rovnopravnost,najprv musi prist ozajstna,prava,nefalsovana revolucia!


markey   |   ip:195.49.19   |   2009-12-16  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Balduin: presne tak. ved je to uz vseobecne znama vec. cenzura na sme aj na pravde funguje. ja osobne som este nedavno pomerne casto prispieval do diskusii na pravde. zasadne som nepouzival nadavky ani ziadne rasisticke vyrazy, no bol som dost tvrdy (samozrejme v ramci normy) avsak "objektivni" a "nestranni" admini na pravde sa vzdy rozhodli, ze moje nazory su akosi nepoodlne, kedze vycnievali z pomedzi ostatnych mediami pretlacanych hluposti a niekolkokrat ma vyhodili. momentalne opat zvazujem, ze sa tam prihlasim a budem sirit osvetu, kedze sa aj tam naslo zopar ludi, co zdielalo moje nazory. snad sa mi to uzilie oplati minimalne v tom, ze sa konecne ludom zacnu otvarat oci a budu si vsimat suvislosti a nie len tie nepodstatne hluposti, ktorymi ich krmia bezcenne odpady ako pravda, alebo sme


kiwo   |   ip:87.244.20   |   2009-12-16  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Predstavme si situáciu,Maďari si budú nárokovať na zem,ktorá bola uznaná dakedy dávno,že je ich.Horné Uhry.V situácií v akej sme my-napätie,vyhlásia nám vojnu.Je to nepredstaviteľné,však.Nepovieme si ,dôležité je žiť život ako človek nie ako zviera,prečo je dôležité pre Maďarov vlastniť to čo už dávno im nepatrý.Život je dar,ak niekto nevie ako žiť, pomôžme mu.Ak je niekoho viac,má nárok diktovať a určovať smer?Ak je niekto silnejší môže to zneužívať?Nie nik ani Maďar ani Slovák.


rainbow   |   ip:213.253.2   |   2009-12-17  (01:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vačšina tu spomína dôsledky ale su tu dvadsaťročné príčiny,nevravím že predtým cigani neboli problem.Bábkové vlady nezvladali takmer nič nielen cigaňov,dosť neuveritelné že pravicovy poskokovia inak absolutne nuly za ktorymi su skupiny z vnutra a zo zahraničia ziskali toľko percent v tych našich volbach ak neberieme do uvahy že to bolo s faľšovavané tak to vypadá na dlhu cestu uvedomovania sa.


Alis   |   ip:85.71.124   |   2009-12-17  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lidičky, vy si stěžujete, že vláda s tímto do očí bijícím problémem, kdy je jedna strana (pracujících, horentní daně odvádějících) lidí šikanovaná na úkor těch, kterým práce jaksi smrdí a z cizích slov bezpečně ovládají akorát ty dvě: "Rasízmuz! Dyskrymynáce!" vůbec nic nedělá, ale napadlo vás někdy, že možná to, čeho se všichni podvědomě obáváme (vypuknutí otevřených surových konfliktů) je PRÁVĚ to, co chtějí, aby se stalo??? Přemýšlejte o tom...


duves   |   ip:217.118.1   |   2009-12-17  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alis | ip:85.71.124 | 2009-12-17 (11:38)
Alis, samosebou.
http://spravy.pravda.sk/za-protiromskymi-plagatmi-stoja-aj-madarski-extremisti-tvrdi-caplovic-13x-/sk_domace.asp?c=A090416_141629_sk_domace_p12

Zacinaju sa rozohravat spinavosti:V Maďarsku opět stříleli po Romech. Muž zemřel na prahu svého domu
Maďarská policie vyšetřuje, jestli má poslední útok spojitost s vlnou protiromského násilí, která zmítá v posledních dnech Maďarskem.
http://zahranicni.ihned.cz/c1-36836490-v-madarsku-opet-strileli-po-romech-muz-zemrel-na-prahu-sveho-domu

Prinášam výzvu z Osud.cz (clanok je dostupny iba pre registrovanych):
OSUD.CZ
Adresa článku: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=8939
Datum: 23.04.2009; Autor: převzato; Téma: [HR]Výzva všem menšinám v ČR: zachovejte klid, elity se zřejmě budou snažit vyvolat rasové nepokoje


Daniel Solis pro Czech Free Press
Daniel Solis je bývalý člen Strany zelených, za kterou byl zvolen do zastupitelstva Městské části Prahy 1
Mezinárodní vědecká komunita je v pozdvižení z neklamného důkazu o použití sofistikovaných nanotechnologických vysokožárových explosiv v troskách WTC, které se 9 září 2001 zčásti zhroutilo do sebe v rozporu s běžnými fyzikálními zákony, oficiálně v důsledku kolize dopravních letadel s jeho dvěma vysokopodlažními budovami, známými jako „dvojčata“, jak rozebírá na svém blogu Jan Zeman v úvaze „Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v troskách z WTC“
http://janzeman.blog.idnes.cz/…h-z-WTC.html
Je to velice zajímavé zjištění, pro mne ale nikterak překvapivé. Nicméně stále znovu šokující. Bohužel se obávám, že stejné nebo příbuzné síly připravují nějaký puč i u nás. Posilují se romské organizace, které se dostávají více a více pod kontrolu Člověka v tísni (velmi pochybnou organizaci ve smyslu svého zákulisí a těch, kteří tahají za nitky), na jedné straně, a ultra-pravice na straně druhé (nedávný útok molotovy) splňují všechny markery pro organizovanou akci typu GLADIO (false flag).
Doporučuji všem menšinám zachovat chladnou hlavu a nenechat se nijak vyprovokovat.
Navíc se občané cíleně odrazují od voleb do EP což může jen posílit komunisty, a poskytnout záminku pro rozsáhlou občanskou (pravicovou nebo liberální – zde to není tak jasně definované) mobilizaci před volbami do PSP na podzim. Pokud i tyto vyhraje levice, bude vše na místě pro pravicový převrat vyvolaný kontrolovanými etnickými nepokoji, nebo konflikty extremistů a etnických skupin – typický scénář pro „barevnou revoluci“ jak se dělají na běžícím páse po celém světě, tedy v zemích,
které se vymykají kontrole impéria, pod hlavičkou NED, USAID, a ALBERT EINSTEIN INSTITUTION, ESALEN, TAVISTOCK institute, RICE. Zkouškou ohněm totiž ČR neprošla – dovolila si oponovat umístění radarové základny armády SSA na svém území, a to i přes nejrůznější motivační opatření. nedůvěra vlády postavené od středu doleva je pro určité nadnárodní kruhy nestravitelné sousto. Členové trilaterální komise (Dlouhý, Telička, Kunert, Vondra, Schwarzenberg) se rojí jako včely a mohou se
přetrhnout, aby se zviditelnily, kde jen mohou. Selhali a nesplnili zadání svých chlebodárců a ideologických vůdců z okruhu Davida „Guru“ Rockefellera, věhlasného mecenáše a zakladatele bohulibého soukromého trilaterálního spolku světovládců a jejich akolytů.
Málo platné, mentalita dobrého vojáka Švejka podléhá zcela odlišným mechanizmům ovlivňování, než je běžné. Patrně za to může zvýšené procento lupulinu v plazmě populace české kotliny…
K podvratným institucím na podporu demokracie (ve smyslu newspeaku 1984 mír je válka, láska je nenávist, svoboda je nevole a nevědomost je síla) Debate on the Albert Einstein Institution and its Involvement in Venezuela
http://www.venezuelanalysis.com/analysis/3690
TAVISTOCK
http://www.newswithviews.com/…ennis122.htm
Pozdravy,
Daniel
Pozn. jm: Zcela tak. To, jak se všechna média "jak na povel" začala věnovat rasovým otázkám (emigrace romů do kanady a další ještě před vypáleným domem, do toho návštěva "zakládajícího člena Ku-Klux-Klanu) je sama o sobě zcela alarmující pro každého přemýšlivého člověka a měla by vám do hlav vznést mnohé otazníky. Elity začnou rozehrávat a apelovat na velmi emocionální struny svých občanů (samozřejmě nejen v ČR, ale právě Česko hraje velmi důležitou evropskou kartu), začnou je již potolikáté rozeštvávat mezi sebou ... rozděl a panuj... kdosi má nový záměr. To, jak média o kauzách IN-FORMují, to nejsou prosté reportáže, to jsou PR akce, to je hra na emoce. Skočí mu na to lidé, jako zatím pokaždé při "velkých akcích", aby znovu prohráli další díl svých svobod? A skočí jim na to lidé i zde, v trošku usedlejším (ale aspoň u části z nich i koumavějším) Česku? Naprosto stejná karta je rozehrávána také v Maďarsku, brzy přibude i Slovensko... kdo a proč se snaží dostat dosud pokojnou střední Evropu do varu?
jako na povel začali psát i malí a zcela jistě nezávislí (?) novináři... tenhle pán opravdu stojí za to... bůh nás ochraňuj!Plk   |   ip:90.177.72   |   2009-12-26  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chkape, divím se, že Vám ten blog vůbec mazali, vždyť Vy jim tu propagandu papáte i s navijákem ...
Slobodomurári z Brusele u vás určitě nechají řádit nové Šano Machy (ten se s Gustou zpíjel v šedesátých letech na Centrálnom trhovisku v Blave).
A takhle vypadá protiromácký pogrom ?
http://deliandiver.org/2008/11/janov-ii-pohledem-aktivisty-an.html
http://nacionaliste.com/view.php?cisloclanku=2008100008


BosaNoha   |   ip:195.146.1   |   2010-03-02  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmmm... Kus pravdy na tom je. Ale stale mi tu chyba zhodnotenie jedneho podstatneho "detailu": takzvany "romsky" ci "cigansky" problem je prinajmensom z 90% problem ALKOHOLIZMU ! Pretoze hlavvny hybatel tychto udalosti u Romov (ale aj u ich odporcov) je takmer vzdy alkohol.
Len si spomente na pripad mucenia a vrazdy z Hnuste: komu to tam prospelo ? Urcite nie tomu zavrazdenemu, ani tym pachatelom. Zavrazdeny je mrtvy, pachatelia v base. Ale niekto predsa len z udalosti uzitok mal: miestny krcmar a predajcovia alkoholu. VSETCI zucastneni mali - pochopitelne - vypite ...
Ale toto asi na Slovensku vacsina ludi nerada pocuje, rozumni si domyslia, preco ...
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zahoďte chemikálie v domácnosti a použijte citrón

Nemusíte utrácet peníze za toxické chemikálie k čištění domů, léčení rýmy, nebo hýčkání vaší pokožky. Citronová šťáva je jednoduchou přírodní alternativou, kterou můžete nahradit nespočet lahví předražených chemikálií.


Protokoly sionskych mudrcu

Sanve: Najprv vyšetrite kauzy, potom zaplatím daň...

Čo má človek robiť, aby sa pripravil na budúcnosť s ...

Bernský politický proces - Znalecký posudek, vypracovan...

Přejděte na jiný olej k přípravě jídel a snižte ...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3049 s