23. September 2019
    
Prečo pracujeme v mizerných podmienkach? Pretože sme ochotní takto pracovať! - Dolezite.sk

Prečo pracujeme v mizerných podmienkach? Pretože sme ochotní takto pracovať!


  2011-04-18  (12:32)  |  Úvahy a komentáre
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Prečo pracujeme v mizerných podmienkach? Pretože sme ochotní takto pracovať!

Pretože sme naučení zahryznúť si do jazyka, sklopiť uši, maximálne si tak zahundrať alebo ponadávať pri pive v krčme. 
Minimálna mzda, nezaplatené nadčasy, príplatky za odpracované sviatky sú výsadou, príplatok za nočnú je takmer úplná utópia, nedocenená snaha a nasadenie. Takzvané súťaživé pracovné prostredie by som nazval skôr nátlakom z vedenia a hyenizmom zo strany vlastných kolegov. Zamestnávateľ radšej príjme nevyučeného človeka, ako absolventa VŠ s adekvátnym vzdelaním, vhodným na danú pozíciu, len aby ušetril peniaze.
Kedy sa konečne ľudia preberiete a začnete žiadať, to čo vám patrí?! Dokedy sa necháme nazývať pracovnou silou ako nejaké stroje? Mnoho ľudí pracuje aj desaťročie vo firmách, fabrikách, továrňach takmer bez akejkoľvek zmeny na výplatnej páske. Prišla kríza, zamestnávateľ sa začne vyhovárať na nedostatok zákazok a tak poletí zopár zamestnancov a ten zbytok šťastlivcov zbadá tenšiu výplatu a šéfove nové autíčko a sleduje ako si pánko ide na dovolenku do exotiky.
Otrokárstvo. Inak by som to ani nenazval. 
Ak sa budem pýtať prečo si takto necháme sr.. na hlavu, reakcií, odpovedí výhovoriek je veľa. 
"Čo ja sám už len zmením?! Opýtam vyšší plat, budem vyskakovať, tak poletím." 
Samozrejme, sám človek nikdy nič nezmení. Treba sa naučiť komunikovať s kolektívom v práci, ale aj ostatnými mimo pracoviska. Samozrejme, že treba žiadať lepšie podmienky spolu a nie samostatne. Tuná však narážame na ďalší problém. Nie sme všetci na pracovisku spriaznené duše a sú medzi nami individuá, ktoré povedia: "mne to stačí, aj tak nič nedosiahneme, furt bude všetko po starom". Samozrejme, že sa nič nezmení, keď budú mať ľudia takýto prístup!
Ešte horšie je to ale, keď máme kolegu krysu, takzvaného človeka- ku..u, ktorý ešte donáša vedeniu, že sa niečo chystá, že ľudia sú nespokojní. Pevne verím, že každý pozná takéto postavičky, oblizujúce ritný otvor vedenia. A priznám sa, s takýmto človekom súperiť je ťažké, až nemožné. Najmä, ak je to niekto o stupienok nad vami, váš majster, supervisor.. 


Ďalšia typická obrana pred snahami niečo zmeniť, je strach. Strach zo straty zamestnania, v čase keď o prácu treba bojovať. Až mi to príde choré, keď sa dokonca ešte môžeme tešiť, že "už od zajtra ma niekto bude buzerovať a dá mi za to 300 eur". Bojíme sa stratiť zamestnanie, pretože vieme, že sme nahraditeľní stovkou ľudí žiadajúcou o váš flek.
Ešte väčší strach má rodič živiaci deti. Tak ten myslím, že je ochotný zniesť maximum. Mýlim sa, maximum znesú tí najstarší, tesne pred dôchodkom, alebo dôchodcovia, ktorým už je to takmer jedno, sú tak otupení systémom, prijímajú pracovnú mizériu ako samozrejmosť. Späť ale k rodičom, nezriedka pracujúcim v dvoch zamestnaniach, v permanentnom strese, s minimálnym časom pre deti, domácnosť a ešte menším pre seba samého. Tí veru nemienia len tak riskovať zamestnanie. 
Pre všetkých tvrdo pracujúcich rodičov mám jednu myšlienku. Pracujete v nepriaznivých podmienkach, aby ste uživili deti, aby ste im dali pekné detstvo, alebo ich aspoň ošatili, nakŕmili. Čo ale dosiahnete vašou drinou, nasadením, obetavosťou, nedocenenosťou je pekný "kontraprodukt". V akých podmienkach budú pracovať vaše deti, keď za vašej éry došlo k toľkej dehonestácii zamestnanca a pracovných pomerov? Necítite trošku zodpovednosti aj v tomto smere? Vydobyť pre nich aj to, aby neboli len otroci? Veľa rodičov to cíti na vlastnej koži. Má doma dospeláka s vysokou školou a nízkou perspektívou osamostatniť sa, napriek tomu, že prácu má. Spoločnosť sústavne zhoršuje podmienky na život. Necítime všetci aspoň trochu zodpovednosti voči ďalším generáciám? Budeme jedného dňa pracovať ako číňania 7 dní v týždni, po 12 hodín? Kam až to musí dôjsť? 
Vrchol drzosti bolo pre mňa počuť, že ázijská firma zaujímajúca sa o Slovensko ako krajinu, pre vybudovanie firmy sa opýtala na telesné tresty. Či nás môžu fyzicky trestať. Ani sa nemienim k tomuto vyjadrovať lebo vypustím niečo, za čo by ma označili za rasistu, obvinili z národnostnej diskriminácie. 
S ubehnutými desaťročiami od komunizmu, zhubným rozmachom hyenistického kapitalizmu, zmenou meny a hodnoty peňazí sme došli k zaujímavému úkazu alebo dokonca ukazovateľovi peňažnej hodnoty práce, tovaru a vôbec všetkého. Veľmi ľahko môžeme porovnávať podľa numerických hodnôt mzdy a cenu všetkého pred pádom komunizmu a dnes. Uvediem príklad. Robotník na stavbe pred 1989 zarobil cca 1000-2000 (Kčs), riaditeľ stavebnej firmy cca 2000 možno preženiem 4000 (Kčs). A dnes? Robotník na stavbe má cca 300-500 eur a majiteľ stavebnej firmy nemá pod 2000 eur. Je to len príklad, možno nie úplne presný, ale jednoznačne vidno narastajúcu platovú priepasť. A ešte to tak dajte do súvislosti s cenami poh. látok, nehnuteľností, potravín a je to. Takto si môžete ľahko porovnať životnú úroveň z obdobia pred 1989 a dnes. Tým nechcem povedať že komunizmus bol super, ospevovať ho, len chcem naznačiť, kam sme sa to dopracovali po 1989.
Píšem hlavne o situácii na východe Slovenska, o skúsenostiach svojich aj cudzích. Samozrejme, neplatí to všade, nie každý pracuje ako otrok. Často aj zamestnávatelia, hlavne tí menší, nemajú ani šancu lepšie zaplatiť zamestnanca, kvôli katastrofálnym podmienkam, ktoré živnostníci na Slovensku majú. V niečom sa určite mýlim a budem len rád ak ma doplníte, opravíte.
Ľudia, naučte sa byť jednotní, štrajkovať, protestovať, nesúhlasiť, žiadať viac. Nejde len o peniaze, odstránenie psychického či fyzického vyčerpania ale hlavne o dôstojnosť nás všetkých!

Ján Malý


Ján Malý
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
fidel   |   ip:91.148.10   |   2011-04-19  (08:23)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Plne súhlasím s článkom, narobili sa veľké rozdiely v platoch tí čo produkujú a tvoria hlavne robotníci majú minimálne platy a tí čo neprodukujú až 5x väčšie príklad. bez umelcov a športovcov sa dá žiť ale bez smetiarov, pekárov, robotníkov vo výrobe nie.
Sa pamätám že za socializmu sa pracovníci THP radšej dali do výroby lebo vo výrobe lepšie zarábali ako v kancelárií.
V dnešnom kapitalistickom zriadení je robotník bez hodnoty je to vlastne otrok ale má názov robotníkfidel   |   ip:91.148.10   |   2011-04-19  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.topky.sk/cl/10/1265801/U-Miklosa-padla-prva-hlava-Vyhodil-manzelkinu-spolocnicku-

A toto vládne na Slovensku nech skúsi obyčajný človek dlhovať len 50centov. Za chvíľu má na krku exekútorov a tieto špiny čo máju ísť príkladom sú bez chrbtovej kosti ba sa priam smejú obyčajným ľudom do tváre, tak toto je to spravodlivé zriadenie?!...


37   |   ip:178.41.23   |   2011-04-19  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najvacsia hanba je ta,ked cloveku uz v skole hovoria..ucte sa jazyky,aby ste vedeli odist robit do zahranicia.


Dunco   |   ip:83.71.169   |   2011-04-19  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ale to je taka, typicka slovenska natura. Drzat hubu a krok. A ked som chcel, ze by sme sa vsetci zobrali a pritlacili trosku na vedenie, tak najprv mi to vsetci odkyvali, hej super, musime s tym nieco zrobit, ze? Ale ked prislo do tuheho, tak vsetci zrazu vycuvali a ja som v tom zostal sam! Pritom sa tu mam zo vsetkych najlepsie. A mam aj najlepsie peniaze, ktore som si vsak casom vybojoval. Takze som to mohol mat v pr..li. Ale ostatni tu robia tu istu odbornu pracu za minimum! A to mna trosku hnevalo. Samozrejme sef mi to dal aj potom vsetko pekne zozrat!
Takze uz som velmi opatrny so Slovenskym kolektivom. A uz chapem, ze keby fakt nieco chceli robit zo svojimi podmienkami, tak by uz davno nieco zrobili. Oni ale chcu, ze by sa vsetko nejak samo potichucku vyriesilo.
No ale, vsetci vieme, ze tak to dnes nefunguje.


paa   |   ip:188.167.8   |   2011-04-19  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok. Z vlastných skúseností to môžem potvrdiť. Už dnes je nenormálny ten zamestnanec, ktorý sa po 8 odpracovaných hodinách poberie domov. Niektorý zamestnanci sú tak pokryteckí, že radšej zostanú dlhšie v práci, aby to nevyzeralo tak, že majú málo roboty. Nadriadený potom nadobudne presvedčenie, že je v podstate nutné a normálne zostávať v práci nadčas. Moje bývalé kolegyne sa často poza šéfov chrbát sťažovali, že im neplatí nadčas, že im platí málo, ale keď prišlo na lámanie chleba sa mu milúčko usmievali do tváre. Ak bol problém, vyhovárali sa jedna na druhú. Bolo mi z toho kolektívu na vracanie a tak som odtiaľ odišla nadobro, a neľutujem.


bublinka   |   ip:95.102.15   |   2011-04-19  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  z vlastnej skusenosti viem,ze ked by jeden inteligentnejsi jedinec vedomy toho co sa deje chcel nieco urobit,tak existuju taki primitivi,ktori sa zachovaju oresne ako vo filme "Pacho,Hybsky zbojnik", vytrhnu vam bicik z ruky a podaju ho svojmu panovi.
Co s tym? Ak sa zmiesa strach z podlostou tak to cloveku vyrazi dych a koli tomu ja vidim situaciu tak,ze na tomto poli sa asi tihi vela neudeje.
Vsak aj tito najviac ustrachani, podli sa budu schopni pridat az v pripade,ked sa to bude diat az vo velkom a budu chciet vrazdit ako prvi hlava nehlava.Nuz su podli,v kazdom pripade a co s nimi?


Zaseja   |   ip:178.40.15   |   2011-04-19  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyžeňte penězoměnce
Finančníky, bankéře, korporátní mandaríny a lídry našich dvou hlavních politických stran pohánějí dvě nejdestruktivnější síly lidské přirozenosti - chamtivost a závist, a ti všichni z tohoto systému profitují. Staví sami sebe do centra stvoření. Pohrdají nářkem těch, kdo jsou pod nimi, nebo jejich nářek ignorují. Obírají nás o práva, důstojnost a ničí naši kapacitu klást odpor. Snaží se z nás ve vlastní zemi nadělat vězně. Dívají se na lidské bytosti a přírodní svět jako na pouhé komodity určené k exploataci až do vyčerpání nebo kolapsu. Lidské utrpení, války, změna klimatu, bída, to všechno je jen cenou za byznys. Nic není svaté. Bůh zisku je bohem smrti.
http://www.blisty.cz/art/58283.html


barbar   |   ip:91.127.23   |   2011-04-19  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľa dobrej práce na tomto poli pracovnoprávných vzťahov by mohli urobiť "zoskupenia" majúce vo svojej náplní činností aj zušľachťovanie ľudských individualít po duchovnej stránke - napríklad cirkvi. Avšak oni (u mňa dokazateľne RKC) volia radšej taktiku nepriamej konfrontácie v riešeni problému, s čím si naši zamestnavatelia hravo poradia napríklad tak, že aj do dôležitejších pracovných pozícií osadzujú ľudí s nižším mravným vedomím.Ľudské spoločenstvo navonok, z krátkodobého hľadiska je fungujúce, ovšem v rámci dlhodobej perspektívy dokazateľne mravne upadá. Miera zavinenia zodpovedných je takto rovnomerne rozdelená na niekoľko generácií "kormidelníkov" a ich individuálny príspevok je potom "relatívne nepatrný" vzhľadom na veľké zhoršenie situácie napr. v časovom horizonte 50 rokov. Potom sa ani nemožno čudovať fenoménu, ktorý sa dá vyjadriť asi takto: "Rozhodujúca časť ľudskej spoločnosti sa nehanbí tam, kde by sa hanbiť mala a hanbí sa tam, kde by sa hanbiť nemala".


fidel   |   ip:91.148.10   |   2011-04-19  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trebalo by v nadpise správne napísať pretože sme DONÚTENÝ takto pracovať lebo táto doba zneužíva ľudí a núti ich pracovať aj za málo veď podnikateľ hneď povie ak sa Ti nepáči choď vonka čaká ďalších 50 záujemcov.


Anonbymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-19  (13:08)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Som predseda odborov, Slováci sa neboja len sú zodpovedný voči svojim rodinám. Prednedávnom do našej štátnej firmy nastúpil 22r. synček p.riaditeľky ako špecialista manažér, neviem prečo u nás je špecialista ale ani ten obor nevyštudoval tak vieme prečo tam je plat 2300€, hneď prvý deň nám dával pocítiť aký je dôležitý a starších kolegov ktorý mimochodom pracovali vo firme skôr ako sa narodil posielal na ulicu ak nesplnia jeho normy, samozrejme dali zo seba všetko a v šatni som im musel merať krvný tlak. Ale jeho chyba bola že na druhý deň začal krikom, som mladí a nedokázal som sa na toho parchanta pozerať ako doslova šikanuje kolegov. Prišiel kumne a začal pomňe vrieskať prečo pijem kávu a nerobím, mimochodom makám ako úradník. Otočil som sa a bez jediného slova som mu zlomil nos a čeľusť takú bytku dostal. Samozrejme mám na krku tr. stíhanie ale to ma netrápi podmienka ešte nikoho nezabila ale ten hajzlík si bude pamätať do smrti na koho zdvihol hlas. Na druhý deň už nepracoval a dal výpoveďd. Samozrejme že o prácu som mal prísť aj ja, ale p.riaditeľke som medzi štyrmi očami povedal, že ak poletím nezostane to bez odozvy a už nebude vyzerať tak ako vyzerá doteraz, žiletky sa bála keď som jej ju ukázal. Tak cúvla že my zvýšili plat a nechali ma pracovať ´dalej až do súdu. Takto sa riešia veci, nie štrajkami.


Anonbymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-19  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom ray nás p.riaditeľka nayvala HANDRAMI, ktoré môže kedykoľvek vyhodiť, od toho incidentu je y nej nová šéfka, milá, ústretová a každému ochotná pomôcť a poradiť. Kolegovia sa len boja že ak ma odsúdia a budem musieť odísť stratia tento pracovní kľud.


cheguevara   |   ip:178.40.97   |   2011-04-19  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skutocne realny clanok musíí tento nezmyselny system skoncit!


Anonbymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-19  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kto to zastaví, jedinec?


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-04-19  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  w


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-04-19  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nuclear apocalypse! zastavi vsetko ...


Quasimodo   |   ip:91.191.81   |   2011-04-19  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S clankom sa da v celku suhlasit, SK realita je taka ze ludia kvoli 10 perc navyseniu platov su schopny o sto percent zvysit produkciu,je to o nasej mentalite , ale hlavne tu neexistuje dostatok dobre platenych miest, sme len montaznikmi, bez know how, akasi hala na skladanie bez vyvoja, pridanej hodnoty, zial jedine riesenie realne je odist z SK, inac sa k normalu nedostanes


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-04-19  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlboky respekt anonbymus.ja som mal tiez psychopata sefa ktory mi nadaval do vsetkych ....taky maly zm.d to bol.kryl som totiz kamosa ktoremu sa velmi nechcelo pracovat tak som to schytal stale ja.za mojho posebnia vo firme sa na inej pobocke vymenilo 5 ludi.
jeho otec ,tiez zamestnanec firmy mi stale hovoril ze Zoli nie su ludia,nikomu sa nechce pracovat.ked som prisiel na prevadzku tak som len pozeral,ziadne take ze vecer sa zavre obchod o siestej.
pekne kazdy vecer o osmej a rano na deviatu.
auto som dostal bez STK a EK. zoli ak ta chytia fizli vyhovor sa ze papiere si zabudol vo firme.to boli casy.dovod preco som nedal vypoved bolo to ze som mal uz na krku tu pozicku a nechcel som byt socka lebo v nasom meste toho na vyber moc nie je.
nastastie uz tam nerobim,nasiel som si lepsie miesto kde nemam Gestapaka sefa.


1Lukas123   |   ip:188.167.7   |   2011-04-19  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stacilo precitat len nadpis a clovek tomu rozumie.


Milan   |   ip:95.102.24   |   2011-04-19  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobry clanok. Preposlem vsetky kolegom aj majitelom firmy pre ktoru pracujem. Dufam, ze ich tym dobre nase.iem.


antiNWO   |   ip:94.195.18   |   2011-04-19  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
pre Anonbymus
mas moj respekt a nech to vsetko dobre pre Teba dopadne a neskoncis s podmienkou:)Dufam ze sa potvrdi odvaznemu stastie praje. Si clovek s ludskou pridanou hodnotou:)

pre Milan
velmi dobry napad s tym preposielanim e-mailou mozno ked si ludia obcas precitaju aj nieco ine ako v tlaci ktora tlaci len sra.ky a o TV ani nehovorim mozno sa aspon v niektorich jedincoch nieco zmeni a mozno sa zmeni vsetko a este tam mozes pridat Anonbymusov komentar.


momo   |   ip:88.212.36   |   2011-04-19  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chystaju na Nas elektronicky koncentracny tabor,
v ktorom kazdy clovek bude pod prisnou kontrolou.
Tato spolocnost sa nadalej buduje na zaklade principu
majitelov otrokov,otrokov a ich dozorcov.
Svoj zivot vsak zatial mame vo vlastnych rukach.
nejsme-otroci.cz


peter   |   ip:217.144.3   |   2011-04-19  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je ale slabomyselny clanok.. toto je to fnukanie u piva a navyse bez piva.

ked sa vam nepaci byt vykoristovani, preco nepodnikate? som zvedavy, ako sa vam potom bude pacit si nechat do riadenia vlastnej firmy kecat od odborarskych parazitov, ktori nenesu ziadnu zodpovednost, ale chceli by rozhodovat.


Peter   |   ip:86.200.86   |   2011-04-19  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetkym kto to opluva svojich nadriadenych a ich zodpovednost. Ja pracujem vo Francuzku ale tu nie su ludia taky zlumpaceni ako na Slovensku. Ani sa necudujem ako tu niekto opisuje a povznasa sa nad to ak dostava prikazy nadriadeneho a prehlasuje ich za sikanovanie. To vo Francuzku si kazdy clovek myslim robotnik svoju pracu vazi a odvadza spolahlive vykony. V Sk firmach ja som stretol lemplov co by sa v normalnej firme neuchitili. Pracoval som aj s Japoncami a Korejcami. Mozem povedat, ze nasa slovenská zlumpovanost je velmi pozoruhodna. Mozem povedat, ze my nie sme sme vobec sikovny narod. Takze co by ste ocakavali. Za slabu pracu aj slaba odmena. Vsetkym co takto plujejte na nadriadenych a chlebodarcov odporucam ist pracovat na zapad, aby ste sa naucili ako sa ma pracovat. Som inzinier v stavebnictve. Ja osobne som sa na slovensku skor stretol so sikanovanim nadriadenych a sluzobne mladsich a to tak, ze podriadeny vobec odmietali menit svoje myslenie ak sa mali robit zakazky pre zapadne firmy podla ich poziadaviek. Jednoducho sabotovali prikazy nadriadeneho co by malo byt dovodom na okamzity vahadzov. Este by som sa odkazal osobe Anonymous, ze ak by si robil v inej ako slovenskej firme letel by si do pol hodiny z firmy a v sprievode policie priamo do cely.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-19  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môžem ťa opraviť: Komunizmus nie že nebol, ale BOL super! Už si to priznaj, lebo všetko toto fňukanie je k ničomu. Buď chlap a povedz: Mýlil som sa! Komunisti boli jediní v histórii, ktorí sa pokúsili urobiť život dôstojným pre široké masy. Ja som túto spoveď absolvoval už dávno. A tiež som nemal rád súdruhov...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-19  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonbymus
keby to dokázal každý z nás, zbavili by sme sa tej chátry, lebo nás je viac.
Peter, nič v zlom, ale ja mám o pracovnej morálke na Západe presne opačný názor. To oni sú lempli! Tvrdím to po mnohoročných skúsenostiach.


alfo   |   ip:95.103.95   |   2011-04-19  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozor. platy mame take aka je produktivita prace. neumerne vysoke su sluzby, naklady na byvanie a nehnutelnosti. keby som nemal hypoteku tretinu z vyplaty, tak by som bol celkom stastny...taky greci a portugalci maju produktivitu rovnaku ako my, lenze tam maju platy nafuknute a pozrite kam smeruju...


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-04-19  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: Suhlas, aj ja som sa pristihol ako som zmenil postoj voci socializmu. Ono totiz az teraz zacina byt naozaj zle. Za tych 20 rokov sa to vsetko postupne menilo k horsiemu. Pomalicky ale iste. A vsetci vidime ze bude uz len a len horsie. Preto si uvedomujeme ako dobre bolo za socializmu. Az teraz to vidime.

Peter: Ja som tiez pochodil svet a nemyslim si ze slovensky robotnik sa ma za nieco hanbit. Makat urcite vie. Ani IQ mu nechyba. Mozno obcas mysli po starom ale to tiez nemusi byt zaporna vlastnost.

Anonbymus: Klobuk dole. Chapem to. Asi by som spravil to iste.


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-04-19  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prave teraz nam vlada pripravuje zmenu zakonnika prace. Som zvedavy co krasneho zase tie svine pripravia pre plebs. Ked vidim Kanika tak by som grcal.


JanMaly   |   ip:78.98.1.2   |   2011-04-19  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Peter: ja som to napisal ako kritiku tých ktorí sa zmôžu akurát na fnukanie a hundranie pri pive. pisal som o tunajšej morálke ludí. Ma to byt skôr podnet na zamyslenie sa, nie nejaké moje nariekanie . Ja som podnikal necelé dva roky, nešlo to kvoli náplni podnikania, ktorú som mal, takže sa nemôžem stažovat na vela, bol to môj risk. Ale považovat to za riešenie oslobodenia sa od nadriadených je úplny nezmysel. Podnikatel v SR je zdieraný, zavalený byrokraciou a nedajbože aby urobil nejakú chybu. Ho roznesú pokutami že sa ztoho nespamätá. ale ked nazývaš odbory parazitmi, tak veru neviem. ale vidím že ty máš zlé skúsenosti kde práve zamestnanci komplikujú prácu. ja som nezamestnaný už pár mesiacov a odchádzam opät do zahraničia minimálne na letnú sezónu, čo mi už ine ostáva... Ano máš pravdu, že ak by niekto takto vrazil nadriadenému niekde inde, v momente by letel. Týmto Anonbymus ale ukázal že niekde sa to dá, niekde sa naozaj da vzopriet zlému zaobchádzaniu. A ty sám kde sa nachádzaš? v FR? ved táto krajina nám môže ist prikladom. francuzi su naučení nesuhlasit, štrajkovat pri akýchkolvek zmenách ktoré im skomplikuju život. tak to má byt, na to som aj chcel poukázat. hovoríš že slováci su nešikovní, že sa maju ist naučit robit na západ.. robil som v UK a tam som mal pocit že všetci tam ledva dokončili ZŠ, par krat som ich ja sam nachytal na anglickom jazyku!! nevedia počítat, logické myslenie, všeobecný rozhlad na nule. a pracovitost? slováci, češi, madari sú tam vcelku vychvalovaní za pracovitých a šikovných. také mam zasa ja skusenosti.
to Anonbymus: klobuk dole. Málokto uprednostní vlastnú hrdost, dôstojnost a riskne zamestnanie.


bublinka   |   ip:95.102.15   |   2011-04-19  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYMBUS- podla seba sudim teba aj tu plati,som tiez toho nazoru ako ty,treba im zacat lamat sanky.Sklanam ti hloboku poklonu.
Mam nieco podobne za sebou a zabralo to.Ale to nie je pravidlo.


Peter   |   ip:86.200.86   |   2011-04-19  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymous, predseda odborou. Tak to nebude obycajna firma kde ste maju odbory. A hlavne kde sa predak ohana ziletkami vo vrecku. Tak toto je vzor slovesnkeho revolucionara. Vsetkym kto ho obhajujute vravim FUJ. Ani len nikoho nanapadne ako prehana a nenapise pravdu co ma za usami. Co to moze byt za cloveka. Nornalny clovek ak niekomu chce nieco naznacit silou tak ho hned nemlati tak, ze mu zlomi sanku ale ho len pritlaci k muru. Fuj Slovensko a ludia tohoto typu. Fuj nekulturny a hlupi slovesky narod, ktory nevie poriadne robit ale len fnukat a stazovat sa , zbijat a kradnut. To je moj nazor.


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-04-19  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter, ocividne mas za sebou konkretnu zlu skusenost.Samozrejme ze nasilie je zle. Ale netreba nic vytrhavat z kontextu. Ten utocnik urcite nevyskocil len tak. Tam musela byt dlhsiu dobu zla atmosfera. Ono sa tazko vie analyzovat takto bez detailov. Ale verim ze bez listka sa ani vietor nepohne.


Marin   |   ip:89.204.13   |   2011-04-19  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovák výjde do ulíc štrajkovať až ked bude hladný a bosí....................(možno)


Skogen   |   ip:92.245.19   |   2011-04-20  (07:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozor. platy mame take aka je produktivita prace. neumerne vysoke su sluzby, naklady na byvanie a nehnutelnosti. keby som nemal hypoteku tretinu z vyplaty, tak by som bol celkom stastny...taky greci a portugalci maju produktivitu rovnaku ako my, lenze tam maju platy nafuknute a pozrite kam smeruju...


-tak toto sú čísté modré drísty....nie produktivita rozhoduje o výške miezd, ale, produktivita, zisk podnikateľa,mentalita zamestnancov, historické súvislosti, stav ekonomiky-toto všetko dohromady určuje výšku miezd zamestnancov.....čístá produktivita nehovorí o ničom.....


Ingrid   |   ip:217.31.32   |   2011-04-20  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba sa učiť od Baťu. Myslím, že tam je pes zakopaný. Slováci nie sú lenivý a viem, že dokážu makať. Ale tu dobre že nie za kúsok kôrky a pohár vody chcú od nás výkony a potom nie je všetko v poriadku ani to aby človek strávil celý deň v práci. Treba hľadieť aj na súkromný život. Potom sú ľudia frustrovaní. Nie všetci môžu podnikať, niekto to a niekto tamto. Ale úcta a tolerancia. Viem na západe človek maká ale je ohodnotený adekvátne. A potom aj ceny tovaru služieb tomu zodpovedajú. Tu máme paradoxne len tie isté ceny ale práca je ohodnotená žalostne. Dobre len bolo. Niekde sa aj spieva kto je sviňa prežije :( A je to smutné :(dany05   |   ip:85.248.14   |   2011-04-20  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu by som rad citoval jedneho pana:

"There can be no political revolution, no social revolution, no economic revolution. The only revolution is that of the spirit; it is individual. And if millions of individuals change, then the society will change as a consequence, not vice versa. You cannot change the society first and hope that individuals will change later on." (Osho)

(moj) Preklad: "Nemoze nastat politicka, socialna ani ekonomicka revolucia. Jedinou skutocnou revoluciou moze byt revolucia duse; revolucia jednotlivca. A ak sa miliony jednotlivcov zmenia, potom nastane revolucia spolocnosti ako dosledok, nie opacne. Nemozte najprv zmenit spolocnost a dufat, ze sa nasledne zmenia jednotlivci."


Peter   |   ip:194.98.53   |   2011-04-20  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravim, vyjdarim sa este doplnkovo pretoze mnoho ludi sa ozvalo na moju kritiku pristupu osoby Anonymous. Tento teatralny opis tjto osoby ma dost znepokojil, co to moze byt za cloveka co je veduci odborov, nosi vo vrecku ziletky a vyhraza sa riaditelovi spolocnosti, ktory ho neskor necha radsej vo firme. Musim povedat, ze to musi byt asi dost pod uroven firma. Ale aky ludia taka firma. Keby ku mne takto niekto prisiel do kancelarie tak by letel aj s policajnou eskortou, a bol by zalovany okamzite ak by sa co i len priblizil k dohladu firmy alebo kohokolvek mojej rodiny. Chcem iba jednu vec povedat, ze ak tam posobil nejaky rychlokvaseny mladik a sikanoval tam ludi tak mylsim, ze by mal dostaok dokazov na to aby to riesil mierne s riditelom alebo aj sudne. Nasiel by vela svedkov okolo. Riesenie zmrzacenia sa mi javi ako dost nevhodna odozva a snazi sa tu niekto obhajovat za normu. Ak vo firmach na slovensku pracuju ludia takehoto ukrainskeho typu tak pravom hovorim aki su ludia na slovensku zlumpovani co sa tyka po kulturnej alebo pracovnej moralky. Ale vyjadrim sa ku tomu co su moje skusenosti s inymi kulturami. Najprv si ale dovolim povedat, ze je len zdanie ze sme sikovnejsie ako ludia na zapade. Lebo ten kto tam ide tak je to osoba viacmenej zrucna vo svojom odobore a preto opticky moze byt na tom dobre pred ostatnimi. Doma osatavaju len ty najneschopnejsi a prepacte za vyraz ale ludia velmi na nizkej urovni. Cest vinimkam. Ja teraz posobim vo Francuzku. Ano maju dost silne odbory a toto uz je v europe unikat. Ale obcas to prehanaju ale su a to maju podstatne. Inak FR spolocnost sa mi zda byt najvyspelejsie po kulturnej a moralnej stranke. Kazdy skoro pracuje a zije na urovni. S Japoncami sa pracuje dobre dokym odvadza cloevek pre nich vykony. Ale kto vie tak toho si vazia tak, ze ho takmer na rukach nosia. Ale neexistuje, aby podriadeny oponoval nadriadenemu. Da sa nesuhlasit ale len v disksii. Ak niekto robi napreky tak zvacajne ide prec. Ak nekto napadne ineho v praci ustne alebo fyzicky tak leti okamzite. Japonci si vazia pracu a nic nerobit je pre nich hriech. Korejci su sice precizny ale dost velky luhari. Ale kto pracuje ako drak tak ho akceptuju. Kto ale je nechopny alebo nerobi co chcu tak leti hned. Nemci pozaduju oddanost a presnost ale nie laksnost. Ale spat na moje skusenosti v slovenskych firmach so slovenskimi ludmi. Neochota sa niekdy odmenuje, ohovarania su na beznom dennom sposobe vacsine ludi. Povysenenctvo hoci len na zaklade veku alebo vysky vzdelania. Veduci takmer nic nerobia len sa flakaju a pozaduju excelovske tabulky bez zmyslu. Ludia su stareho m mylsenia, zvacajne dost ponizeny a porobeny az ubity. Pohlad na vychodne krajiny ze tam ziju ludia chudobny nielen financne ale aj urovnoi co maju pravdu. Ak ma ist zakazka na vyrobu do vychodnej europy tak vyzaduje zdvojenu kontrolu kvality a zvycajne sa pritupuje nedovercivo v prvej faze. Ani sa osobne necudujem. Pracoval som vo SK firme, ktoru som neskor len z dobrej vole navstivil. A obchodak ma prekvapil pozidavkou: Daj nam nejaky projekt. Nechcel som ho klamat a povedal som mu hned nie. Dovod: nevedia ho urobit podla zapadnych poziadaviek a ani sa len nesnazia. Bolo by to pre mna trapenie a velmi zly kredit. A tak radsej je vhodnejsie firma z Pariza, osvedcena a drahsia. A na zaklade tohoto mam nazor, ze ani sa necudujem ako na nas Slovensko hladia. S akou nedoverou. Tie reci ze sme progresivna krajina s eurom plati dovtedy dokym sa moze minister popisit +HDP inak sme v sracke a nikto o nas ani len nezakopne. Dalej sme krajina, ktora ma silne sociane zataze v podobe ciganov a nezamestnynch co ma zasa domaci dovod, ze nikto nerobi podmienky pre to aby ti co beru davky tak si ich aspon odpracovali tak ako to vidime na uliciach vo FR. Majitelie firiem myslia len na to kao mat kazde tri roky nove auto, dovolenku pri mori a za tymto ucelom zdieraju ludi. Stat pyta od ludi dane aj na zbytocnosti, platime si zdravotnicto ktore neprodukuje nic len stratu, dochodky budu v rovnakom stave za par rokov.
Mna len iritovalo vyjadrenie Anonymous a to ze ho niektori dlasi obhajovali a jeho spravanie prehlasili za akceptovatelne az normu. Anonymous asi toho nenapisl viac na seba podstatne ci nahodou nemusi platit aj odskodne a bolestne a ci si to nebude pamatat aj on do konca zivota aby vedel ci to nemohol aj inak riesit ako normalny clovek. Prosim piste vase skusenosti s moralkou a urovnou pracujucich ludi na Slovesnku a na zapade tak aby sme vedeli, ci si peniaze zasluzime alebo nie. Zelam pekny den.


JarJarBings   |   ip:195.91.11   |   2011-04-20  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Že by slovenský zamestnanec bol menej výkonný, alebo hlúpejší ako ako zamestnanec zo západu – to sú len kaleráby, ktoré sa snažia natlačiť do slovenských hláv tzv. strategický podnikatelia a bohužiaľ aj niektorí slovenskí tiežpodnikatelia. Svoje o tom hovoria aj skúsenosti mnohích, ktorí na západe pracovali. Svoje o tom hovorí aj príspevok jedného človeka.

Link: http://dolezite.sk/Kedy_dobehneme_zapad_83.html

Tiež máme v práci jedného s titulom Ing., ktorý má predstavu, že môže zamestnať kohokoľvek z ulice na akúkoľvek prácu. Tak to potom aj vyzerá.

Odbory. Keby odbory pracovali tak ako majú, možno by sa pomaly aj prejavili nejaké zmeny k lepšiemu. Pravda je však taká, že v niektorých firmách sú odbory len vysoko formálnou, nefunkčnou a hlavne nežiaducou agendou.

Slovenskí zamestnanci skrátka ešte neprekročili svoj tieň. Systémom sú postavení do role občanov druhého rádu, vydieraní stratou zamestnania, trestom za vyslovenie vlastného a hlavne odlišného názoru od názoru nadriadeného.

Firmy najímajú čertvých vysokoškolsky vzdelaných ľudí a zaraďujú ich do riadiacich funkcií. Ako môžu takíto ľudia riadiť niečo čo nepoznajú. Kedysi bolo dobrým zvykom, pri zamestnaní takéhoto človeka to, že jednoducho mu povedali choď do výroby a vypracuj sa. Lenže skúste to povedať takému čertvému vysokoškolákovi. Len toľko.


AndrejKoteba   |   ip:195.91.10   |   2011-04-20  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepšie keď vás majster šikanuje len tak zo srandy , aby dokázal aký tu musí byť poriadok , alebo aby si dokázal akú má autoritu . Riešenie by mohol byť ľahký trestný čin . Nebudem menovať máte predsa fantáziu .


AndrejKoteba   |   ip:195.91.10   |   2011-04-20  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte chcem doplniť ak budeme robiť poslušných riťolezov tak to bude len horšie a horšie musíme si občas zanadávať , samozrejme spoločne potom sa to môže zlepšiť .


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-04-20  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Není tak těžké jít Velkou Cestou,
jen když necháš vyčleňování.
Jak opustíš přivlastňování a odmítání,
odhalí se ti sama ve vší plnosti.
Stačí však minout se jen o vlas,
a nebe a země se rozestoupí.

Stojíš-li o to, aby se ti ukázala Cesta,
nesmíš proto na ničem lpět.
Klást proti sobě, co se tobě líbí a nelíbí,
to zbytečně rozděluje mysl.
Dokud neuznáš tuto hlubokou pravdu,
budeš mysl marně uklidňovat.

Je to Cesta dokonalá jako širé nebe,
nic na ní nepřebývá, nic na ní nechybí.
Že se ti taková nezdá? To jen proto,
že stále jedno chytáš a jiné odmítáš.

Nemusíš se zaplétat do vnějších vztahů,
ani se utíkat k vnitřní prostotě.
Utišená mysl se sjednotí tam, kde právě je,
a potřeba něčeho zvláštního tím sama zmizí.

Když zastavíš mysl silou,
bude ta síla zdrojem neklidu.
Když něco zaháníš opakem,
kam se ti poděla jednota?

Sejdeš-li z pravé Cesty,
děláš hned dvě chyby:
co bereš vážně, na tom lpíš,
co vážně nebereš, tím pohrdáš.

Čím víc budeš srovnávat a soudit,
tím dál zajdeš do slepé uličky.
Jakmile to provždy opustíš,
nebude ti už nic uzavřeno.

Vrať se zpátky -
a budeš svobodný.
Hoň se dál za osvícením -
a budeš vedle.

V tu chvíli, kdy se obrátíš,
tvá prázdnota se naplní.
To, co se ti zdálo nedokonalé,
byla jen tvá vlastní nevědomost.

Pravdu nemusíš nikde hledat,
stačí, když si přestaneš lhát.
Jak však začneš, byť jen v maličkosti,
ztratíš se ve vlastním sporu.

Nesmíš však ulpět ani na jednotě samé,
jinak už zase držíš dvojnost.
Být to ta pravá jednota,
copak bys mohl o něco přijít?

Když nemá co vadit,
kde jsou jaké překážky?
Když není co uchopit,
kdo se čeho drží?

Věci ti přestanou vadit,
až si přestaneš překážet,
a překážet si přestaneš,
jak ti přestanou vadit věci.

Jsi tu jen proto, že je tu ono,
a ono je tu proto, že jsi tu ty.
Netušíš, jak obojí vzniklo?
Rozdvojením toho, co nebylo nijaké.

V jednotě rozdvojení splývá,
rozpustí se to, co z něj vzešlo.
Jak se přestaneš sám oddělovat,
není už nikde žádná chyba.

Milost Velké Cesty je nezměrná,
nezná těžké ani nemožné.
Nač netrpělivě předbíhat?
Byl bys jen o to víc pozadu.

Jak myslíš na své osvícení,
to už jsi sešel z Cesty.
Zkus povolit, a hned se vrátíš.
Nebo snad věříš, že stále někam jdeš?

Když budeš tichý a pozorný,
sjednotíš svůj krok s Cestou.
Jak tě však zláká představa cíle,
zrak se ti zamlží a krok ti ztěžkne.

Je to jen zvyk stále srovnávat,
ze kterého je ti pak smutno.
Proč se odděluješ a upřednostňuješ?
Stále bys chtěl nějakou výhodu.

Máš-li vytrvat ve sjednocení,
nesmíš se vyhýbat ani příjemným věcem.
To, že je přijmeš bez zaujatosti,
tě prokáže jako probuzeného.

Probuzený nehledá uspokojení,
neprobuzený bez něj nevydrží.
Probuzenému nevadí příjemné a nepříjemmné,
neprobuzený se jednoho chytá a druhé odmítá.

Jak může mysl soudit sebe sama,
je-li sama na sobě závislá?
To je ta největší chyba!
Závislost plodí vždycky rozpor.

Probuzením však zmizí pro a proti,
to platilo, jen když jsi spal.
Byl to sen, přelud či vzdušný zámek?
Jen blázen by se toho ještě držel!

Prospěch a neprospěch,
příjemné a nepříjemné -
pryč s tím!
Jakmile otevřeš oči,
vzápětí přestaneš snít.

Jak necháš srovnávání,
všechno je tak, jak je.
To je hluboké tajemství,
jak nepodléhat vztahům.

Zkus vidět všechno bez rozdílu
a vrátíš se k přirozenému jednání.
Zkus se sjednotit se vším
a přestaneš hodnotit podle sebe.

Když přestane pohyb, bude klid.
Když přestane klid, bude pohyb.
Když ustane obojí, co vlastně zbude?
Samo jediné by to ztratilo smysl!
Dál už se proto nedá víc říci.

Když půjdeš v souladu s Cestou,
je to jako bys sám nic nedělal.
Nejistota zmizí, důvěra se upevní,
není nic, co by zbývalo.

Není potřeba si nic připomínat,
mysl je volná, čirá, přirozená,
aniž by sama sebe hlídala.
Rozum to nevymyslí, cit to nepojme.
Je to jen takové, jaké to je,
nestojí tu proti sobě já a ono...

Kdyby tě přepadly pochybnosti,
připomeň si, že tu nejsou dva:

Kde nejsou dva, nic není zvlášť,
nic se nevyčleňuje.
Kdo to kdy na světě poznal,
ten by to jistě potvrdil.

Je to stále totéž poznání,
nikdy nebude větší ani menší.
Hledat ho někde nemá konce,
je vždy jen před tvýma očima.

Nejmenší je jako největší,
když nehledíme jen zvenčí,
Největší je jako nejmenší,
když nehledíme jen zevnitř.
Co je, jakoby nebylo,
co není, jakoby bylo...

Pokud ti to připadá jinak,
stačí, aby ses toho pustil.

Jediné je vším a všechno je jediným...

Jak ti to stále nic neříká,
neměj strach, že to nepřekonáš:

V jednotě je myslet a věřit totéž.
Uvěř proto celou myslí!

Tím končí všechna slova:
dál není předtím,
dál není potom,
dál není ani teď.Boris   |   ip:213.151.2   |   2011-04-20  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zasa sme ako pri tom pive:) Kto zacne z nas prvy konat? Dajme sa teda dokopy a podme vyjadrit svoj nazor verejne.


Anoinymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-20  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skláňam sa pred vašou inteligenciou peter, pochopil som že spoločnosť už nieje slobodná a rozhodol som sa vás začať uctievať už keď ste ma zotročili.


Anoinymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-20  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peter-som pokojnej povahy ktorú som si vypracoval počas dlhoročného pôsobenia v úrade, jeho matka to začala a on bol proste posledná kvapka, žiletku som mimochodom nasil ži vo vačku aby som aj v práci sa mohol dodatočne upraviť ak by padlo nejaké mimoriadne rokovanie. Dehonestuješ tu odbory a spomínaš Francúzko, poviem ti ako odborár, keby sme mali také odbory ako vo Francúzku neprežívali by sme túto temnotu, akú už vie každý z nás sám. Jeden môj Francúzky odborár povedal,v štáte musí byť dokonalá rovnováha a tie vám zaručia iba odbory, ak by chcelk niekto vo Francúzku odbory zrušiť alebo zakázať okamžite by bola revolúcia a oni štrajky považujú za ľahšiu formu nátlaku, tu ak vyzvem ľudí do štrajku tak si zaklopu na čelo alebo sa ma opýtajú či som komunista. Keby tu žili Francúzi tak už by bolo aj po revolúcii pozametané. Odbory si Národ musí strážiť hlavne mladí. A pre pochopenie o mojej osobe, Nechcel som tomu hajzlovi tak ublížiť jednoducho to tak vyšlo, rán veľa nedostal nevedel som že je z cukru. Samozrejme po rozhovore s jeho matkou ma odviezli policajti v putách a to som sa len postavil na odpor.


Anoinymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-20  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peter-a moja sudba na teba na základe tvojho posledného článku je že si len obyčajný primitívny povýšenecký grázel, ktorý si tiež myslí že v našej spoločnosti musia slabší jedinci vymrieť. P.ING preberte sa študovali ste kde v nore? alebo v školách pre ľudí. Neprirovnávajte nás k zvieratám, ti úboha krysa.


Anoinymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-20  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A prosím ťa ti keket, nepropaguj tu kapitalizmus aký je v Amerike, tam tento rok nechali umrieť dievčatko kvôli tomu že matka nemala na ošetrenie, tak len veselo predávajme nemocnice, a naše poistky pokryjú akurát tak vitamíny.Hovor o Francúzskom sociálnom systéme ak si tam vôbec niekedy bol?


bublinka   |   ip:95.102.15   |   2011-04-20  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonymus:netrap sa, nenechaj sa posudzovat tomu vybielenemu mozgu,nema sajnu co sa deje na slovenskych pracoviskach.
Su pripady,kedy plati uz len fyzicke nasilie a ak to tento primitiv nechape,tak to nie je tvoj problem
Na co sa dovolava- nefunguje a vies dobre sam,co zabralo.Nechj ho mudrovat debila.A preco debil?Pretoze sa tu snazi plosne dehonestovat slovensky narod a vobec sa mu to zmrdovi nepodarilo,snad len vo vlastnych ociach.Prazny inteligent.A nakoniec tvrdim,ze toto je ucinnejsie,nez sto sudov.A to este ten zmrd hovori asi o slovenskych sudoch.


palo   |   ip:77.234.24   |   2011-04-20  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  treba sa vediet postavit na odpor, a Slovaci to nevedia az na vynimky. Potom to aj tak vyzera, ten najbezohladnejsi sa dostane najvyssie. Ked ho nikto nezastavi kym je nizsie tak potom je to coraz tazsie.
Anoinymus dobre si urobil aspon sa poucil, ze vcela dokaze aj pichnut, nielen pracovat.

Na to aby zlo zvitazilo staci malo, aby dobri ludia neurobili nic.(Edmund Burke)


Peter   |   ip:86.200.86   |   2011-04-20  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymous a teda bolo to k niecomu dobre, ze si mu tak ulahodil, bolo k niecomu dobre ak popises za aj takto sa ma bojovat za svoje prava. Ten popis incidentu bol zbytocny a mozno nielen mna trocha nastartoval k averzii tvojej osoby. Vias ja si este pamatam z mojho platu ked sa strhavalo na odbory 1 perc. Ked zabudnem na salonky raz do roka a moznost objadnat su ROH dovolenku lacnejsie tak odbory boli dobre tesne do roku cca 1991. Ale preco sa nieco nedialo ked OZ KOVO ako najvacsi odborovy zvaz, co robili ludia ako p. Sak..r a co robia dnes. Komu zapredali odbory za svoju lepsiu osobnu buducnost, ktoru si teraz uzivaju. Sam so pracoval v podniku kde bol predakom neskorsi poslanec za Zdruzenie robotnikov Slovenska, prava ruka p. Lup..ka. Aj teraz sa mozu odbory vzopriet ale maju to tazke lebo im takto vydobili ti co to takto zariadili vo vedeni odborov istropolise. Bohuzial teraz si kazdy musi chranit kejhak sam. Ja sam som mal sudne spory so zamestavatelmi ktori ma sikanovali a dal som ich na sud za neopravenne skoncenie prac. pomeru a dostal som odskodne. Problem, je inde a to je v samotnych ludoch pracovnikoch. 1. Napoznaju svoje prava 2. Nevedia za ne bojovat ako individua. Tu vo FR idem z jedalne a dvaja odborari mi kazdy den davaju do ruky letaky, su organizovany v ramci mesta, raz za dva tyzdne ide cele mesto do ulic na poludnie nie strajkovat ale manifestovat, Ked si taky odborar pis o tom ako propagujes svoje myslienky splocneho hnutia a nie ako niekoho zmrzacis. Prepac ale mna si znechutil a iritoval si ma ku myslienkam ako vsetci v SR len placu a stazuju sa a viem to porovnat s inymi krajinami a ludmi. Vzdy ked sa vratim na Slovesnko po sluzobke tak mi je obcas na grc z prizemnej slovenskej vlasti. Ano aj tu vo FR vidim obcas nieco zle, ale je to tu viac usporiadane a ludia su ku sebe vsimavejsi.JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-20  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boris
niet tu zjednocujúcej myšlienky, nedá sa. Je ešte taká metóda /nevyskúšaná/ a pomerne bez námahy: Kampaň za úplný bojkot volieb. V Česku sa to možno stane, pravičiari oslavujú, ale z ohlasov v TV som zistil, že nedávna vládna kríza ľudí pekne naštvala. Možno nasledujúce voľby ani nebudú, ľud ich nebude chcieť. A čo potom? Znárodnenie, čo iné. Teda koniec volebnej šaškárne! - to je cesta.


Anoinymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-20  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ale ano Peter bolo to na niečo dobré kolegovia prežívajú v práci rajský pokoj. Zdieľam rovnaké názory ako ti čo sa týka súdnych sporov a poznám celú hierarchiu našich odborárov, jedným slovom - katastrofa!!! ale jedno mi musíš dať za pravdu, mladí sa musia začať odborovo organizovať a tvrdo bojovať za každé rozhodnutie vlády, pretože to budú práve oni kto budú v tejto republike aj umierať, poviem ti tajomstvo, ja osobne sa bojím založiť si rodinu, radšej zdúchnem ak sa nezorganizujeme.


Peter   |   ip:86.200.86   |   2011-04-20  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymous a jeho priaznivci iba jedno. Pastou si nic nevydobijete iba ak problemy. Vtedy je odborovy predak dobry ak je inteligenty aspon tak ako majitel v spolocnosti aby si vedeli sadnut za jeden stol a predak ziska pre ludi vyhodny. Inak su odobory zbytocne. Inak prve odbory co vznikali vo svete boli vedene inteligentnimi ludmi a intelektualmi. Ak to je len najaky kriklun a kecal tak je to zbytocne. Ved anonymous dobre vie, ze ho chrani zakonnik prace viac ako svojich odborarov vo firme a a predsa sa ludia vo firme maju zle. Tak co je to za cloveka. Ale nechcem byt zaujaty. Ak neuznavate elity tak to sme mali aj vo Vitaznom oktobri, ked si komunisti vzali vsetko silou, v 50 rokoch brali dalej a zatvarali inteligenciu a 80 rokoch uz zistili zo uz nevedia ako. Tak si zoberte tanky, zbrane, paste a bite svojich chlebodarcov, potom si vezmite firmy a starajte sa. Uvidime ako daleko pridete ak budete mysliet rohami a nie hlavou. Barani.


Peter   |   ip:86.200.86   |   2011-04-20  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vzhladom na to, ze sa snazim len inteligenciuo naznacit ze cesta silou nie je to prave, tak uz koncim a necham kazdeho nech sa za svoje prava bije a brani ako chce. Tato diskusiu je pod uroven a len mi dava za pravdu, ze spolocnost je tolko diferencovana ze skutocne uz asi je lepsie si vyberat partnera na komunikaciu a nesnazit sa presvedcovat. Zelam vsetkym vsetko dobre.


bublinka   |   ip:95.102.15   |   2011-04-20  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peter,chod v pokoji,si sa povysil,ze to uz vyssie ani nejde.


JanaKatarina   |   ip:194.1.157   |   2011-04-21  (07:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Múdremu vysvetlíš, snáď pochopí. A blbému? Na blbého platí len bitka. Blbí ľudia sa musia začať báť, aby prestali škodiť. Ak to nechcete riešiť osobne, treba zaplatiť hrubokrkým, tí sa o to postarajú.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-04-21  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  petrík, petrík
tak žiletky sa bojíš?!, ale volať fízlov a montovať kamery a čipy kto bol koľko minút na wc, a mať vlastnú kanceláriu a nie spoločnú = galéra 21 storočia ,na to ťa a takýx ako ty je!
podľa mňa ti predkožu už neurežú!
aj o rodinu sa bojíš?!
aspoň vieme kde majú taký hajzlíci slabiny a ako na nix!
a že xlebodarca:DDD. keď ideš cez dvere z "vlastnej kancelárie", tak sa ohni, aby si si svätožiaru neodrazil!Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-21  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter-neodsudzuj nás, žijeme na doraz, niektorý naozaj nemajú na výber, ak sa týchto ľudí nezastaneme my stredná generácia, neurobí to nikto. Zabúdame na nich ako na zapaľovače v bare, ale boli to práve oni, ktorý nám pofúkali koleno, ošetrili rany, podávali ruky pri prvých krokoch a strážili náš kľudný detský spánok. Bohužiaľ pre elitu, ja som nezabudol a určite nezostanem pasívny, pretože po nich prídem na radu JA. Slovensko musí POVSTAŤ ináč zhynie a ty peter, nemáš úroveň, si len dieťa čo si myslí že ak má MOC a peniaze dostane aj hračku. Ja nie som OTROK a jediný komu by som sa sklonil je BOH, nie elita, odkáž to tam u vašich že chudoba povstane.


adam   |   ip:78.98.202   |   2011-04-21  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nedávno sa mi stala taká vec,
kedže pracujem v jednom z týx závodov čo sú vytunelované.
ten závod má veľa opustenýx priestorov a hál. nie všetkobolo lukratívne, a tak niektoré priestory ešte nie sú sprivatizované, to plánuje hort.
mal som prácu na jednom tom opustenom pracovisku. bol pekný deň, a keďže som tam pracoval sám ani ma nik nepoháňal. lenže v tom tam prifrčalo auto, v ňom ekonomický riaditeľ s podnikovou právničkou. hneď ma nezbadali a ona už naňho akurát vysadala, keď ma zbadali. ujsť som nemal kade, lebo mi zahatali cestu. akože nič odišli, ja som pokračoval v práci. keďe som sa odtiaľ vrátil tak to na mňa zhrmelo, až potom mi došlo, že oni tam išli v pracovnom čase súložiť, a ja som im to prerušil. oni si xudáčkovia mysleli, že už všetkýx prepustili,majú voľné priestory, a ja tam. ten ekonomický bol strašne nadržaný, a tak to semeno najprv zhrmelo na môjho vedúceho, a ten podľa zákona padajúceho hovna, pustil tie sračky na mňa, ako to že som si dovolil pracovať tam, kde námestník plánoval súložiť. tu ťa po..bú nie len za to keď nepracuješ , ale aj keď pracuješ pre podnik!
tomu sa hovorí prerušovaná súlož.
a to ma ozaj nasralo! elity sa majú, zasúložia si a ešte im to podnik platí!


adam   |   ip:78.98.202   |   2011-04-21  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ešte sa mi kolegovia smiali, že preto ma do... bali, že v práci pozerám porno.
a to som mal odkiaľ vedieť, že načo potrebovali prepustiť ľudí a mať voľné priestory?


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-21  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam-:)))))))))))))))))) a mal si im tam hodiť 2€ možno by ti to zopakovali, veď tieto elity sú schopné pre peniaze spraviť čokoľvek.


Gurasu   |   ip:94.112.48   |   2011-04-21  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tato otrocina je len vysledkom pohodlia a neschopnosti pustat sa do novych a lepsich veci. Co sa tyka kolektivu a prace v nom.Je to velmi individualne. Osobne som mal s Marx-revoluciou v nadnarodnych korporaciach aj dobre skusenosti.Ludia maju v sebe vsetko co je treba. Jedine co potrebuju, je to v nich aj vazne prebrat k zivotu.2x sa mi to podarilo v 2 roznych firmach. Hieny ktore zneuzivaju ludi sa zlakli, ze by stratili ich moc. Bolo uzasne pozorovat, ako ludia, ktori mohli v konflikte len prehrat ( moji radovi kolegovia ). Pevne stali za mnou a sypali sefstvu do ksichtu pravdu. Vybojovat sa da vsetko. My sme to boli ale odnauceni. Co tie spiny zneuzivaju.


Anetka   |   ip:89.176.23   |   2011-04-21  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, zlatko napiš mi taky prosím básničku :-)


JojoXY   |   ip:86.59.6.6   |   2011-04-22  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru tak, keď to pôjde takto ďalej, tak príde deň a ľuďom už zostane iba násilie.
Oni sa na to už tiež pripravujú!


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-04-22  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Peter:

Chcel by som zareagovat na ten tvoj prispevok. Ako mozes odsudzovat Anonymousa ked si vo firme kde pracuje nikdy nebol? Tak nalozil mlademi frajerikovi, no a? Asi sa s nim uz inak nedalo. Pises ze ty by si takeho cloveka eskortoval policajtami. To len potvrdzuje to ze poliia kona stale len v prospech bohatych a udrzuje system aby sa nerozpadol. Na niektorych ludi plati iba hruba sila aby sa zobudili. Keby niekto na mna vyskakoval tak mu hned vysvetlim ako to funguje, to by sa potom iste ukludnil.

Pises aj o nejakych ludoch Ukrajinskeho typu. Co mas tym na mysli? Snazis sa povedat to ze Ukrajinci nevedia pracovat? Poviem ti jedno, radsej pomozem Ukrajincovi ako Anglicanovi. A Ukrajinec sa z tebou podeli o vsetko, podobne ako Rus alebo Bielorus, skus sa pozriet na zapad, kazdy hrabe len pre seba.

A ze vraj je len zdanie ze sme zrucnejsi ako zapadniari? To si myslel asi ako vtip. Logicke myslenie mame omnoho lepsie a uz nehovorim o manualnej zrucnosti.Takych najdes na zapade zo 100 ludi mozno 5. Tam chce kazdy robit len jazykom, zarabat velke prachy a tak to potom aj vyzera.

Dalsia hlupost je tvoja poznamka ze doma zostavaju len najneschopnejsi. Doma pracuju ludia za smiesne peniaze, snazia sa vychovavat svoje deti aby z nich boli slusni ludia aj ked vsetko naokolo je vo velkej prdeli. Takych ludi si ja vazim aj ked pre teba su mozno odpad. Vazim si lekara ktori pracuje doma a naozaj lieci ludi nie len predpisuje lieky od korporacii, vazim si ucitela ktory chce deti nieco naucit, vazim si policajta ktory riesi pripady bez ohladu na socialne postavenie zainteresovanych.

Na Slovensku sa vraj ludia nesnazia a nedodrzuje sa standard? Myslis ze ludom sa chce robit od rana do vecera za 300e pri obrovskom psychickom natlaku? Hlavne ked vidia ze tzv. manazeri (neviem co manazuju) nerobia absolutne nic len menia auta, telefony a laptopy. Daj nasim ludom na vyplatu 2000e a uvidis ako vsetko pojde! Takych chytrakov ako zapadniari je teraz kopa. Dam vyrobit Slovakom nejaky vyrobok, dam im za neho 50e, priveziem ho na Zapad a predam ho za 300e alebo ho predam rovno im tiez za 300. Nehnevaj sa ale toto pre mna nie je obchod ale uzernictvo. V obchode by mala byt marza tak 10-20%.

Skus niekedy porozmyslat komu vyhovuj takato situacia. Preco si Francuzi postavili fabriku u nas a nie vo Francuzsku? Lebo tam by im robili cernosi ktori by to flakali a museli by im dat minimalne 2000e plus platit nadcasy atd. Takto daju par supov Slovakovi a vybavena vec.
Stano100   |   ip:78.98.161   |   2011-04-22  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento článok je demagógia, pohľad iba z jednej strany je aj druhá strana každý môže ísť svojou cestou ale nejde lebo je sraľo: Myslím si že haniť takto podnikateľov môže niekto kto len závidí ale nič nerobí je pasívny a čaká že niekto niečo za neho spraví.


fidel   |   ip:91.148.17   |   2011-04-22  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing máš pravdu plne súhlasím a stále opakujem že z nás si západ a naši novodobý podnikatelia spravili novodobých otrokov bez práva sa ozvať a pracovať za almužny. Aj s tými manažérmi a rôznymi poskokmi máš pravdu tí čo budujú a makajú majú hovno a tí čo na nich dávajú pozor a buzerujú sa majú ako králi. pomaly máš vo firme zaplatených 3och ľudí čo dávajú pozor na jedného robotníka. No oni musia byť dobre zaplatení no nie? Aby kapitalisti vedeli čo sa deje a mali ľudí stále v neistote a strachu.


R   |   ip:188.112.6   |   2011-04-22  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím si že už sme boli veľa krát svedkami rozdielov západu a východu a ako vieme západné civilizácie sú vo väčšej miere považované za dobyvačné a dravšie, kdežto smerom na východ boli kmene ktoré sú viac zamerané "sociálne" a mierumilovnejšie, a tieto rozdiely vidíme i dnes. Západný systém by sa mohol charakterizovať tým že jeden z hľavných cieľov je podnecovať chamtivosť. Pri tejto túžbe veľa krát zabúdame na druhú stránku. Všetko si musí udržiavať svoju rovnováhu a keď nie, niečo nie je v poriadku.

Pýtam sa prečo taký človek ako bol napr. Baťa, ktorý bol podnikateľ vedel vybudovať priam impérium a zároveň vedel odovzdať a zložiť svojím spôsobom úctu ľudom vďaka ktorým to dosiahol? Myslím si že jednou z vecí ktorú pochopil bola práve rovnováha, keď chcem prijímať, musím vedieť i dávať.


Civilizace   |   ip:95.103.95   |   2011-04-22  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=_gikm-dm3Dc :)))


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-04-22  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé je, že v stredoveku sa platil pánom tzv. desiatok. Čiže poddaný dával 10% z toho, čo vypestoval alebo zarobil.
Dnes platíme vyše 50% z našich príjmov do štátnej pokladnice. Či už z priamych alebo nepriamych daní. A kto spravuje štát ? Vyvolení bohatí politici, ktorých jediná priorita je kradnúť a vymýšlať zlé zákony.
Najväčšie svinstvo je DPH. Pätinu ceny z každej veci musíme platiť štátu ! A už len ten názov: Daň z pridanej hodnoty. To vymyslel geniálny podliak. Aká daň z pridanej hodnoty ? Veď tá daň je vlastne tá pridaná hodnota k cene produktu.


Kagur   |   ip:91.148.19   |   2011-04-22  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter, ty si kus primitivneho a totalne propagandou vymyteho hovna, s ktorym sa neoplati stracat ani sekundu zivota. Chlebodarcovia pracujucich ludi su ich nadriadeni???!!! Ved my sme ich chlebodarcovia! Oni by bez nas nemali chlieb (ani nic ine), ale my bez nich ano! Aspon vidno, ake to mas v tom tvojom oblbnutom mozgu naprosto zvratene. Si chudak a hnup.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-23  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  netreba sa báť...kapitalisti sa boja o svoje nakradnuté majetky a "umlčujú" ľudí čo vedia svetu pomôcť...
...ale Pán Boh, alebo príroda skôr či neskôr vypočujú ukrivdených a ubolených a zrodia ľudí, ktorých nezastavia...
...po páde socializmu je nerovnováha vo svete...
...ak kapitalisti nebudú mať protipól, tak sa požerú...
...je možné, že sami kapitalisti, aby prežili si vytvoria nejaký falošný protipól...
...ale iba Pán Boh pošle skutočného mesiáša...


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-04-23  (04:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len pomaly a s rozvahou , ono sa to nakoniec poddá . Riešiť treba veci postupne nie hurá systémom .
Groover" nepochopil som tvoje výroky prestať byť pre a proti . Samozrejme nieje správne sa niečím príliš trápiť , ale každý človek je za niečo , alebo proti niečomu . Si asi básnický typ , ale skúsme premýšľať prirodzeným zdravým rozumom bez toho , čo nás naučili druhý , lebo ten čo sa cíti mocnejší si myslí , že má právo poučovať druhých . Nie ! Takéto právo má iba človek , ktorý je múdry a my sami si ho uznáme za úctyhodného .


SVETLO   |   ip:78.99.14.   |   2011-04-23  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir, dávaj pozor na falošných prorokov, Ježiš ťa pred nimi Varoval, nie mesiáš sa zjaví Národom, ale Antikrist. Židia znova zradili Boha, mesiáša im už nezošle SÁM ich príde súdiť. Čoskoro ľudia biblia sa napĺňa.


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-04-23  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bata bol pekny hajzlik a mal uplne vzadku ludi ktori nanho dreli a vsetko co urobil malo jediny ciel zvecsit svoj zisk na ukor ostatnych.pozri si botastroj
alebo chod do kniznice citaj si v novynach z tej doby ako sa ludom zilo.
pochopte ze bohaty vas maju uplne v zadku.tu su priklady :
medzi sebou si vas volaju ludske hovna a hovoria si ako je tazsie ziskat poriadny stroj ako nejakeho zamestnanca,na skoleniach si vykladaju ako treba rozdelit cinnost v podniku na najjednoduchsie kroky tak aby to zvladol kazdy blb co s najmensim platom ,volaju to opicie kroky cinnosti,ked maju tie svoje pracovne vecery ktore vecsinou koncia v najblissom kurvinci tak vsetko to zaplati podnik oni nezaplatia ani satnu zo svojho.
a co s tym sa da urobit len jedno treba zmenit spolocensky sistem novou socialistickou revoluciou,nic ine nepomoze ziaden spasitel nepride,strajky a manifestacie su im nasmiech ako dopadla dochodkova reforma vo francuzku po tych velkych strajkoch?,alebo sa vratime pekne do bohabojnej prvej republiky ci ze
ziadne zdravotne poistenie ,ziaden dochodok ziadne bezplatne skolstvo. ...


tibor   |   ip:91.148.26   |   2011-04-23  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVETLO..asi, tak..
...kapitalizmus sú o zničení všetkého dobrého kam sa dostane...a keď nemajá koho (konkurenciu), tak ničí sám seba..

...svet je teraz takmer celý kapitalistický...ako plánujú riešiť svoje zničenie sa?..

...v súčastnosti tam kde sa kapitalisticky "požiera" to riešia socialisticky "eurowallmi"..ale dokedy?..

...niektorý dodnes tvrdia, že socialistický blok, nacistické Nemecko sú výtvorom kapitalistov...

...je možné, že na svoju záchranu sa pokúsia zase rozdeliť svet pomocou svojich umelo vytvorených falošných prorokov (Hitlerov, Stalinov)...

...ale, iba Pán Boh pošle skutočného spasiteľa..


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-04-23  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  si magor


SVETLO   |   ip:78.99.14.   |   2011-04-23  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOH príde osobne, už nezošle nikoho.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-23  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym..pekne píšeš o následkoch komunistického požierania sa..
...ale treba hľadať kam to speje a ako dá sa tomu pomôcť..
...buď si kapitalisti sami nejako pomôžu..už vééľmi dlho vplývajú na takmer všetko čo sa vo svete deje..

...alebo, Pán Boh pošle svojho syna na ktorého druhý príchod čaká celý kresťanský svet...

...alebo Pán Boh pošle na svet nadaných vedcov, ktorý dokážu spraviť svet lepším a z novými druhmi energie..

...na takých ľudí z darom od Boha v súčastnosti kapitalisti poľujú, aby ich neobrali o zárobky z nerastných bohatstiev..


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-04-23  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  precitajte si co pisete,rozmislate ako poddanny zo 16. storocia ,ano pride boh
a potresta tych zlich panov ked nie teraz tak potom ked otrcia kopitailluminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-04-23  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Komunizmus a kapitalizmus sú odvrátené strany tej samej mince!

http://dolezite.sk/Prapovod_komunizmu_232.html


palo   |   ip:77.234.23   |   2011-04-23  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ludia, nepoznate tu znamu ludovu mudrost? Pomoz si clovece aj Pan Boh ti pomoze. Zachranit sa musime sami, nepride ziadna armada z nebies ktora nas oslobodi, pretoze mame slobodnu volu.


spacespirit   |   ip:178.40.21   |   2011-04-23  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim,ale aj trochu nesuhlasim s clankom.Suhlasim v tom,ze robit otroka,je cista katastrofa,makat za male prachy jak vol a este sa bat aby vas nevyhodili.Lenze preco nieste na druhej strane bariery...?Asi su chytrejsi ti "zli sefikovia"...Je prirodzene,ze ked si to zasluzim tak pojdem na bahamy ked som vybudoval firmu.Je prirodzene,ze vam nedaju plat ako maju oni.
Kazdy uspesnejsi clovek sa bude branit proti tomu,aby ste boli na rovnakej urovni.A preto nikto nebude pocuvat zvasty ze chce lud rovnopravnost kedze existuju chytrejsi a menej chytrejsi...Skoncovat s tymto by slo jedine uplnou zmenou systemu a spolocnosti,kde by nebolo potrebne nic vlastnit,ale zaroven by bolo vsetko k dispozicii k uzivaniu.Kazda komunita by vyrabala nieco,co by sa vlastne davalo do "banku" a distribuovalo sa do vsetkych oblasti.Ako to robia mravce.Velke mozgy by makali v oblasti vynalezov a vedy,a zrucne nadani ludia by robili fyzickejsiu pracu.Spolocnost by tvorila celok kde sa jeden bez druheho nezaobide a kazdy by mohol vyuzivat vydobytky doby "for free".Ziadne peniaze,ziadne pozicky,ziadne splatky,nic.Zmizla by zavist,moc nad druhymi,lebo by nas nemali cim vydierat,vojny atd.Ludia,ktori by toto neakceptovali by skratka boli o vsetko ukrateni.


SVETLO   |   ip:94.229.32   |   2011-04-23  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spacespirit-krásna myšlienka....ale opak bude pravdou, ak sa Slovenský Národ dobrovoľne podriadi, už teraz vlastnia vaše telá, teraz chcú vaše duše. Nepríde armáda, BOH Vám zoslal slová ktoré Vás vyvedú z temnoty, ale vy nepočúvate a chcete zázrak? máte slobodnú vôlu a Boh Vám cestu ukázal, sú medzi Vami ľudia, ktorý za Vás bojujú a za vďaku od vás získajú posmešok a zahanbenie. Nechcete sa postaviť proti útlaku, tak prečo by to za Vás mal urobiť BOH?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-04-23  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak co ludkovia ? :) Vsetko je dokonale nastavene uz len najst tu spravnu cestu.


SVETLO   |   ip:78.99.14.   |   2011-04-23  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hjklmnopdertg


SVETLO   |   ip:78.99.14.   |   2011-04-23  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovač.......nezostáva Vám nič iné ako znova bojovať.


SVETLO   |   ip:78.99.14.   |   2011-04-23  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...v uliciach Vás čaká Sláva, hlas ľudu je ako hlas Boží, ináč po línii zbabelých Národ vymrie ako OTROK a vaši synovia Vás budú na smrteľnej posteli preklínať za Otroctvo čo ste im zanechali. Podporte prvých ktorý sa vzopreli, lebo keď oni zhynú nik Vás už z temnoty nevyvedie.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-23  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM, máš pravdu píšeme ako poddanný zo 16 storočia, prečo asi? Čo dal kapitalizmus obyčajným ľudom, nič len zločinnosť, kriminalitu, sledovačku, rozvodovosť a stráca veriacich pričom v kapitalizme je najväčším tromfom " Náboženstvo " smiešne ako píše tibir veď kapitalizmus požiera vlastné deti a seba. Nemá sa kde rozširovať a Mars no ak prežije bude si musieť ešte kapitalizmus naň počkať ale či to prežije?! Dúfam že nie. Veď kapitalisti zachraňujú sami seba aby prežili ako sú ich Eurovali kapitalizmus vytvoril Kapitalistickú čiernu dieru. Veď je to smiešne aby 20 rokov po revolúcií tu nič nefungovalo a každému odboru ako školstvo, zdravotníctvo, armáda, polícia a neviem komu chýbali stále peniaze tak kde ich doteraz pchali a koho dotovali kapitalisti?! No už aj kapitalistovi dochádza luxus a ten čo mal štandart nerád oň prichádza


patrick   |   ip:78.98.14.   |   2011-04-23  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ludia zbalit veci a utiect odtial zit na slovensku je likvidacne bleeeee hambim sa za to co sa tu deje na tom slovensku je to neznesitelneadem   |   ip:95.85.252   |   2011-04-23  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..
http://ers.blog.cz/1104/prace-v-cesku


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-23  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tom to je ako v tom článku že remeselníkov a odborníkov vo výrobe už netreba lebo stačí že Ťa naučia makať na linke ako cirkusového koňa a robíš monotónnu prácu 8 alebo 12 hodín denne. Na páse za Tebou je pekár pred Tebou mäsiar atď. To isté je aj inde zavoláš si stavebnú firmu a zistíš že je tam kopu frézarov , pekárov, vodičov a ľudí rôznych profesií čo nemohli zohnať prácu a teraz sa snažia robiť murárčinu lebo doteraz boli nezamestnaný a súkromník čo podniká v stavebníctve ich vezme za mizerný plat a z úradu práce. A ľudia potom len reklamujú a reklamujú no nevadí stavebník ich vždy predbehne a dobehne. To je kapitalizmus školy netreba, načo študovať keď po škole skončíš na páse alebo v zamestnaní ktoré nie je v Tvojom odbore alebo Ťa nebaví.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-23  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlavne je že kapitalizmus sa chváli koľko má vysokých škôl koľko univerzít vysokovzdelaných ľudí ale pritom národ s svet hlúpne hlúpne.


eros   |   ip:86.41.125   |   2011-04-24  (03:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pracujem v Irsku 7 rokov, vymenil som nejake zamestnania. Mimochodom na SK som predtym pracoval pre jednu fakt velku firmu 15 rokov. To len na okraj, ze zmena mojich pracovnych miest bola niekedy donutena situaciou. Proste sa to tak zomlelo.Aby si niekto nemyslel, ze menim zamestnania ako ponozky zo zabavy.

A teraz k jadru veci - Nikdy ( slovom NIKDY ) tu na mna niko z mojich sefov (majitelov firiem) nezdvihol hlas. Jednali so mnou vzdy slusne. Mozno je to aj moja zasluha, lebo v praci som fakt dobry. Aspon sa snazim a do toho moja inteligencia...

Teraz pracujem pre jednu fakt velku firmu ako obycajny robotnik (predtym som robil aj ako manager ) a zrovna minuly tyzden som spravil jeden overtime ( night shift ) 12hodin a zvysilo mi to moju hrubu TYZDENNU! mzdu o
€ 290.00 !

aj tak sa da....


inac ja byt na SK tak uz asi sedim v base alebo som bezdomovec, lebo Z DUSE NENAVIDIM ! zle zaobchadzanie s ludmi na pracovisku.

And I don't give a shit ci ide o upratovacku alebo niekoho vyssie postaveneho. KAZDY si zasluzi slusne zaobchadzanie. Ale pozor - flakacov by som dokazal asi aj nabonzovat ( verejne! )


eros   |   ip:86.41.125   |   2011-04-24  (03:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len doplnim - za vetou:

"Aspon sa snazim a do toho moja inteligencia..."

som zabudol dat ":-)"

SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo Národ požehnaný, utekáš pred Zmijami, BOH Vám v uliciach pomôže, jeho slová vyrieknuté budu skrze Národa Slovenského, pretože Hlas Národa je ako Hlas Boží. Synovia Národa OTCOVIA Vám v okovách plačú, neutekajte a neschovávajte sa, hrdo vpred za Národ ktorý Vás vychoval.


prdzpola   |   ip:213.151.2   |   2011-04-24  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros - Presne tak, jednaju tu s ludmi ako s hovnom za par korun z ktorich sa neda ani zit. Tiez uvazujem nad pracou v zahranici, preco tu mam robit niekomu curaka za 360? A este si davaju naroky na hocijaku priposratu obycajnu robotu ako na supermana.


SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A či Vás BOH vyháňa z vašich domovou? Neutekajte Národ POVSTAŇ za svoju ZEM, ZMIJA musí utekať nie Boží človek.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-24  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rád by som vedel ako od revolúcie nám tu vládli: Mečiar, Slota, Dzurinda, Kaník,Fico, Hrušovský, Mikloško, Budaj, Kňažko a iní páni keď 20 rokov po revolúcií rastú v štáte dlžoby a na každom ministerstve chýbajú peniaze kde ich doteraz strkali a komu? Ako riadia tento štát keď ľudom sa nezlepšili pracovné podmienky a stále musia drieť za almužnu, ako vlastne riadili a riadia tento štát ktorý bol do 89ho bez zádĺženia sú vôbec za to zodpovedný a postihnuteľný?! Veď nám vládnu stále tí istý ľudia to aj doma na vlastnom tak hospodária?!....


SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len zlodejinou môžu docieliť tento stav, dôkazom je Váš život sám. Dokedy budete hlavy skláňať? veď Vás pomaly zabíjajú a vy im chrbát nastavujete. Národ Povstať Musí, zmije pred tribunál postaviť a znárodniť všetko čo predali, vyhnať cudzinca z našej zeme treba, lebo ten krivde napomáha. Slovákom táto ZEM patrí, zasiať a žať treba, zmije z našich prameňov vyhnať a vodou z nich v ZLATO polia meniť.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-24  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prdzpola, presne tak máš pravdu za minimálny plat chcú z ľudí na pracovisku supermanov to vieš aby si robil poskoka ale pri tom ovládal aj 10 druhov prác. Tak potom akú majú mať ľudia motiváciu odrobiť šichtu a utekať domov a pozerať ohlupujúce programy v TV.
SVETLO jedno je pravda, boží trest príde na každého na niekoho skôr na niekoho neskôr a určite veľa podnikateľov nemá čisté svedomie ako sa správa k obyčajným ľudom lebo nie každý vie a musí podnikať aj obyčajný ľudia sú bytosti ktoré vytvárajú hodnoty a majú právo dôstojne žiť a vychovávať deti a dôstojne aj odísť z tohto sveta. Ten není vyvolený len pre bohatých ale pre všetkých a každý život má rovnakú hodnotu.


SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel-BOH žehnaj tvojím slovám. Pre toto musí Národ povstať aby svoje životy uchoval v SLOBODE, ináč v biede zhinie ako OTROK.


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-04-24  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ziaden boh nepride ,staci sa pozriet do minulosti spomente si na vojnu
ako sa ludia modlili aby ich nezbombardovali ,nepopravili, aby to skoncilo...
a co sa stalo stali v rade do plinovej komori ako tisice prednimi a nic.boh nepride lebo nie je.treba ine rieseni a cestu nam ukazali ludia v carskom rusku ale to nechcete pochopit cize ostava cesta k upadku.


SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby komunisti dovolili cestovať a stredné podnikanie, systém by slúžil pre ľudí, máš pravdu cesta je vyznačená stačí len vykročiť.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-24  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia musia dačomu veriť. Veriaci v BOHA a neveriaci KAPITALIZMU a Demokracii alebo lepšiemu zriadeniu alebo vo vlastné sily. Ím sa asi modlia ale keď je zle tak verím tomu že ľudia by Pánbožka stiahli aj z kríža aby im pomohol od chorôb alebo iných veľkých ťažkostí. Sme rôzni a každý hľadá útechu inde jeden v kostole druhý pri drogách, tretí v partii fabrikantov a kapitalistov ako ďalej zdierať vo svojej fabrike ľudí a dohodnúť sa aby sme nedali ľudom vysoké platy ale všade držali na minime. Budeme trpieť dokiaľ väčšina nepadne na hubu lebo tí čo majú prácu ako takú sa nikoho nezastanú a nepôjdu do ulíc. Kapitalisti narobili medzi nami rozdiely a ľudia sa boja stratiť aj to málo čo máme. NIE SME JEDNOTNÝ-KAPITALISTI ÁNO. Bodaj by si mal pravdu ANONYM treba zmeniť myslenie ľudí aby bojovali za svoje práva a nebáli sa.

Aj SVETLO bojuje za to aby sme sa mali lepšie možno vierou a motlitbamy nech mu Boh v tom pomáha. Každý máme svoj boj ale až potom to bude pravé ak vyjdeme do ulíc jednotný bez rozdielu vyznania ako si podotkol ANONYM ale to asi bude tuná hladomor alebo už neznesiteľné otrokárske prežívanie väčšiny národa.


vladko   |   ip:178.41.87   |   2011-04-24  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a to ste nerobili v sony alebo foxconne v nitre,tam by ste az videli co dokaze slovensky manazer,stastna chvila ked som odchadzal este chvilu a bol by som to tiez rozdaval po papuliach,,,uprimnu sustrast vsetkym ktory este dru v nitre za 350 eur


prdzpola   |   ip:213.151.2   |   2011-04-24  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVETLO - pravdu maš, lenže sa pozri, tento narod sa nikdy nedokazal vzburiť proti nikomu. Každý bude radšej doma nadávať, lebo si povie že sám to aj tak nikdy nezmení. A je to pravda, jednotlivec to nedokáže zmeniť, to by sa musel národ zjednotiť a nakopať poriadne rite všetkím čo toto spôsobili


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-24  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vladko, a smutné je to že to tí ľudia trpia a dobrovoľne?! a nielen tam ale aj v iných fabrikách na Slovensku. Stratili sme svoju dôstojnosť.


SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sú medzi Vami ktorý sa neboja a hrdo idú za Národ aj sami, stačí sa pridať už teraz sú silný a zmije sa boja ich slova, spolu budete silnejší a čoskoro jednotný. Urobte prvý krok ku slobode pridajte sa v uliciach k rytierom ktorý Národ prebúdzajú. BOH im požehnal, vaša vôla musí byť aby ste sa proti kapitalizmu postavili, stačí zahodiť svoj strach a Spravodlivosti sa dovolávať.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-04-24  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, clanok hovori o realite, ... ale ako to napravit ?

Su mnohe cesty a vychodiska, ale tieto su nevyhnutne, bez ktorych to nepojde:

1 - nezavisle a suverenne Slovensko
2 - to znamena nezavisly, suverenny a slobodny narod
3 - nezavislymi a slobodnymi sa staneme iba :

a/ vystupenim z EU
b/ vystupenim z MMF
c/ zrusenim eura a navratu k narodnej mene - slovenskej korune
d/ zrusenim urokov
e/ zavedenim jedinej statnej banky
f/ ovladnutim a kontrolou mienkotvornych medii - zabranenim zahranicnym zidovskym mediam manipulovat verejnou mienkou naroda
g/ ovladnutim strategickych podnikov pod kontrolu statu

4 - zmena politickeho systemu - vladnut musia konecne ludia
5 - lud musi vladnut referendami a priamou demokraciou
6 - politicke strany skoncia
7 - voleni mozu byt aj jednotlivci
8 - zmena volebneho systemu
9 - zastupcovia ludu - poslanci - musia mat mandatnu zmluvu a s nou zodpovednost, budu obycajnymi manazermi, kedykolvek odvolatelnymi
10 - vlada SR bude tiez len manazmentom s urcitymi pravomocami
11 - bude treba zabranit koncentracii kapitalu

a/ progresivnym zdanenim alebo 100% danou zisku, pokial sa zisk znovu neinvestuje do podniku
b/ urcenim hranice maximalnej mzdy
c/ mzda bude jedinym oficialnym zdrojom prijmu - aj pre podnikatelov a vlastnikov

Zjednodusene povedane, spravodlive rozdelovanie vytvaranych hodnot.

Aby sme toto vsetko dokazali, musime byt zjednoteni:

a/ v narode ako narod slovensky
b/ vo viere ako krestania
c/ v prave ako vacsina pracujucich, ktori ako jedini tvoria skutocne hodnoty a ktorym ako jedinym patri moc v tomto state !


SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-24  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokázať to bude ťažké, ale po týchto útrapách konečne v Slovenskej zemi zavládne skutočná SLOBODA.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-24  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka, Bodaj by sa to splnilo čo píšeš!!! A potrestať všetkých nenažrancov a modlárov ktorí to tu zdevastovali a devastujú v prospech seba na úkor poctivých ľudí.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-04-24  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel

potrestat, spravne ! Uz ziadne amnestie ako v tej trapnej parodii - Novembri 89.


illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-04-24  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žijete v bludnom kruhu kde každý má iné potreby a predstavy o tom ,ako by to malo vypadat...a je to sposobené tým že sú medzi nami velké hodnotové a cnostné rozdiely.....kde večšina ludstva je ovládana "medialnym gospelom"a nieje šanca im nijak pomoct pretože ,je to ich slobodná vola byt otrokom svojich predstáv a vášni,kde budú schopni použit akékolvek nevecné násilie a brutalitu na ochranu tohoto systému v ktorom ukájajú svoje nízke pudy!

Tých pár z vás "osvietených" dajte si pozor aby ste sa nestali ich terčom...len málokto im bez ujmy odolá!SVETLO   |   ip:78.98.189   |   2011-04-25  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťania prenasledovaní už nebudú, pretože antikrist spojí všetkých, moslimov, kresťanov, indov, číňaňov.... oklame skoro celý SVET, iba vyvolených Bohom neoklame tí budú prenasledovaný a zabíjaný tak ako to predpovedal Ježiš, ale toto utrpenie bude trvať iba tri a pol roka a potom zostúpi samotný BOH a začne súdiť, podľa viery a skutkov.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-04-25  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paci sa mi ako sa tu casto sklonuje slovo Boh :)


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-25  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..síce je to pekné východisko, ale v súčastnosti nereálne...
...je milion 500-600 dovodov pre ktoré by sa tie nevyhnutné zmeny nedali v súčastnosti uskutočniť...
...určite sa na rozkradnutom Slovensku až kráľovsky žije niektorým podnikaťeľom a oni by nás sami bili po chrbtoch čo za zmenu to chceme...
...ušli by od nás zahraničný investori a čím by sa ľudia živili?..
...kapitalisti by nás vyhlásili za nepriaťeľov demokracie...
...atď...atď..
...ale kapitalistom sa rozpadá ich systém tak uvidíme, ako si ho budú zachranovať..
...pre kapitalizmus je jednotnosť sveta nedobrá, lebo kapitalizmus potrebuje stále proti niekomu bojovať...inak bojuje sám zo sebov
...ideálne by bolo objavenie mimozemštanov a tých "opinkávať"..
...pravdepodobne si sami kapitalisti vytvoria niečo (niekoho)čo zase rozdelí svet, aby mali konkurenciu
...tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-25  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...určite k nejakej zmene skôr či neskôr príde, lebo kapitalizmus v súčastnosti vďaka svojej "podstate" viac rozkradne ako vyrobí a to je dlhodobo neúnosné..
...je len otázne či na čele tej zmeny bude niekto dosadený kapitalistami, aby im pomohol...
...alebo to bude niekto od Pána Boha...aby kapitalizmus zničil..


Ones   |   ip:85.135.13   |   2011-04-25  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyborny clanok!!!


illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-04-25  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kriminálnici a ľudia protirežimně založení boli vždycky trestaní práve prácou, a to vysiľujúcou prácou v rudných baniach, lomoch, hutiach, zlievárňach alebo veslovaním na galérách, a ich životnosť nemala dlhého trvania. Aj ten Slavný kráľ Šalamún mal ministra pre štátnu práce - áno, gulag už vtedy! Ono moc ľudí sa dobrovoľne na prácu vo zlatých a strieborných baniach a na prácu s tavením rúd nehlásilo, takže museli byť prinútení. Preto bol aj minister pre nútenej práce jeden z najdôležitejších, ako sa dozvedáme z Písma svätého.

Dokonca i v aténskej demokracii, dnes toľko obdivovanej, akonáhle sa slobodný človek začal zaoberať prácou, automaticky strácal volebné právo. Takže opovrhnutie prácou je tak staré ako ľudstvo samo. Proste - práca je svinstvo, deptá človeka, ničí ho ako telesne tak duševne, a oveľa horšie ako alkohol a drogy.

Uz davno a stale nas zapredavaju ako otrokoch pre zahranicne firmy a nadnarodne koncerny.Uz dokonca aj Korejcom a Cinanom...Statisice Slovakov bolo nutenych utiect za pracou zahranice.A este sa politicke strany predbiehaju kto a kolko investoroch pritiahol na Slovensko a pritom tu prisli len preto aby oje*bali Slovenskeho robotnika!

Veru nemaju sa cim chvalit!Mozu sa hambit za takeho investora co da Slovakovi 300-400 euro .....Takychto investoroch vsade v europe kopu do RI*TI!


Politici slovenske firmy umyselne zapredali a zlikvidovali su to KUR*Y.

Preco nedavali-ju Slovenskym firmam 10-rocne danove prazdniny tak ako zahranicnym investorom?
Naco je nam SAV? Naco su im tituly ked toto svin*stvo neoj*ebu politikom o hlavu?
Najprv co bolo dobre tak to sprivatizovali a rozkradli ...pritom na tvorbe tohto majetku sa podielali aj terajsi dochodcovia ..no aku-ze rezervu pre ich dochodky ztoho vyclenili?Nijaku!Teraz nas len zadlzuju za uzerske uroky bankarom!


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-25  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Mečiar sa smeje z Elektry?!...


illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-04-25  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/hhYVklikGwE


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-25  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo-to čo tu opisuješ je už bohužiaľ tvrdá realita, ale je cesta z toho von. Pozvať sem nezávislých zahraničných odborárov, ktorý by zosadený vlády dozerali na nastolenie novej demokracie. Pozri si Švajčiarsku demokraciu, alebo napríklad Francúzke odbory, to by sme si mali určiť za vzor a tvrdo celý Národ ísť za tým. Nastaviť systém presne podľa nich a nech sa aj celý SVET dozvie o našej novej demokracii. Ďalej ak by nás odrezali Slovač sa určite uživí, nikto netvrdí že zmena by bola zajtra, lebo zničiť niečo čo sa budovalo 20 rokov, možno ptrvá roky, ale ak to neurobíme ako Národ zhynieme, skôr či neskôr nás naša pasivita dostihne a naozaj skončím s tým pocitom že ma vlastný Syn preklial za otroctvo čo som mu ako dedičstvo zanechal. Ak si porovnáme dve paraleli o demokracii, tá naša je vlastne čisté otroctvo. Áno máš pravdu o zadlžovaní ale Slovensko bolo aj bude sebestačné dokonca sme za komunistov živili čechov, preto nám zostalo toľko fabrík, teraz sú fuč, lebo ľudia boli oklamaný, ak boli aj varovaní tak to bola len hŕstka ľudí nad ktorými kívli rukou. Boh nezostúpi aspoň nie teraz a reči o apokalipsách toho a toho dňa neberte vážne, pretože deň ktorý príde pozná lebo BOH nevedia to ani jeho svätý a anjely sa pred ním tak trasú že o ňom ani nehovoria, nebude to smrť ale nový život, ale nie teraz, ja dúfam že ma to nezastihne a svoj život prežijem fakt v domove a nie v cudzine alebo v otroctve. Boh žehnaj Slovensku musíme zdvihnúť hlavy.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-25  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak len Hrdo hlavy hore nenechajte sa poraziť vlastnou psychikou, že to nepôjde, skúška bude tvrdá ale ked to zvládneme bude mať naozaj v budúcnosti zabezpečenú starobu ako sa patrí, týmto tempom nebudem mať ani na lieky. Bimbo-má pravdu, vládne nám tu tvrdý kapitalizmus ale vidíte sami sú krajiny kde Národ dokázal vytvoriť dokonalý protipól a odbory sú pre nich tak sväté že keby ich tam chceli zakázať je revolúcia, toto chcem zanechať svojim deťom, nedokázal by som v pokoji umrieť že som im prenechal okovy a 12 hod. smeny za chlieb. prepáč že som skrátil tvoje meno ale je dosť dlhé.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-25  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...len vďaka "studenej vojne" nebola dlho vo svete "reálna" vojna..
...kapitalizmus si búchal hlavu o berlínsky múr a svojim kapitalistickým otrokom poskytoval výhody, aby ho socializmus neporazil..
...ale dnes kapitalizmus nemá prekážky a nemá sa čoho báť
...dodnes odborári v západných krajinách ťažia práve z toho čo si vydobili z čias boja proti komunistom...
...ale aj na nich príde !!!..
...aj dneska by sa nás kapitalisticky otrokári báli ak by sme za hranicami mali silný protikapitalistický štát...
...stačilo by sa kapitalistom vyhrážať, že im tam ujdeme a to by sa už inakšie ku nám správali...
...teraz ich v požieraní nemá kto ani čo brzdiť...


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-25  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preto musíme vytvoriť protipól.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-25  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...to si ešte počkáme..
...boj proti komunistom zanechal na západnej Európe a Amerike následky...

...zanechal nenažratých, bohatých a lenivých západniarov, ktorý nevládzu konkurovať Číne..a majú výhody ako nikdo iný na svete..
..a teraz sú týto nenažranci skutočným kapitalistom na príťaž..

...uvidíme ako si to kapitalisti vyriešia...

...či nás uvrhnú naspät do stredoveku a budú na nás skúšať "originál" kapitalizmus ako v Afrike..

...alebo si sami vytvoria nejakého Lenina a umožnia mu po nejakej vojne vytvoriť nový kapitalistický protipól..


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-25  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibr-ja nechcem čakať na ich protipól, ak zostaneme pasívny ako navrhuješ príde ale to už nebude na lieky.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-25  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...veľké zmeny sa dejú zvyčajne v povojnovom období, keď je všade veľký bordel..
...potom si dosadí kto na to má kde koho chce..

...je možné, že už to nejako aj kapitalisti riešia..
...asi nie v náš prospech

...je veľa konfliktov vo svete ktoré sa snažia kontrolovať...a asi ich vedia aj utajene zneužiť, aby to prerástlo do Pán Boh vie čoho..

A tak hleďte na to, co prožíváme! Mějte své oči stále ve střehu! Vrhejte světlo do říše stínů!..

Walher Rathenau
„Aj skľučujúca doba je hodná úcty, lebo je dielom nie ľudí, ale ľudstva, teda tvorivej prírody,
ktorá môže byť krutá, ale nikdy nieje nezmyselná.
Ak je doba, v ktorej žijeme, krutá, máme o to väčšiu povinnost ju milovať,
prenikať ju svojou láskou, až odsunieme tažké masy hmoty, ktorá nám skryvá svetlo žiariace na druhej strane.“

...fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-25  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, neviem ale sa treba opýtať sviečkových odborníkov ako je Mikloško, Čarnogurskí alebo rozdávačov majetkov pri korunovej privatizácií. Ako nás dokázali rozdeliť a báť sa pomaly sami seba. To musí prísť spontálne a naozaj ak už ľudia stratia aj posledné existenčné istoty a to si kapitalisti neuvedomujú že aj oni prídu alebo môžu prísť o všetko lebo ako píše tibir nemajú nepriatela a konkurenciu akurát obyčajných ľudí a svojho svedomia sa musia báť. Neviem ale u nás ešte nie sú ľudia na tom tak zle aby vyšli do ulíc. Pozri sa dozadu aké boli plné obchody, nákupné centrá pred sviatkamy. Ale keď naozaj nebudú mať za čo nakŕmiť deti tak potom to prídeš ináč ich nedáš do kopy a nie ešte aby si vyhnal do ulíc. ĽUDIA SA BOJA !


Peter   |   ip:95.103.10   |   2011-04-25  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetkym mudrlantom, ktori len natrcaju ruky a kriacia: Dajte, oni maju, oni okradaju... Chodte na zivnostemsky urad a hor´sa zarabat na chudakoch a hlavne mat ihned 2000 plat...a nezabudnite si popri registracii na poistovniach skocit kupit drahe auto. Napokon - date si do nakladov. Vela stastia v okradani chudobnzch robotnikov, ktori vas bez mihnutia oka odr-u o ako sa len da a v krcme sa este aj pochalia. Rozpravka? Vlastne skusenosti.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-25  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Peter to je ten kapitalizmus všetci teda kradnú. Tak potom prečo je stále štát zadĺžený a zadĺženosť stále rastie. Lebo sú chamtivý aj živnostíci, podnikatelia, robotníci kto z nich poctivo odvádza v štáte daňe?! Aký systém vytvorili Kapitalisti takí máme to nie obyčajných ľudí výmysel ale kapitalistov?! Za komunistov sa aj riaditeľ bál a mal zodpovednosť a pritom mal primeraný plat a nie ako teraz platy aj 30násobne rozdielne. A prečo lebo ako je hore vyššie spomenuté Bazookom je roziel v platoch a každý aj keď hovno robí chce mať vysoký príjem, športovci, umelci, notári, právnici, politici čo vlastne tvoria a vytvorili a robotníci čo naozaj tvoria robia za minimum toto je tá ČIERNA KAPITALISTICKÁ DIERA neprimerane finančne ohodnotená práca je vlastne práca devalvovaná. A čuduj sa kto bude poctivo robiť na kapitalistu keď Kapitalista a ak chcete fabrikant pôjde na päť dovoleniek do roka stavia 2domy kúpi si nové luxusné auto a ľudom povie že je kríza a treba robiť pomaly každý deň 12 hodín za minimálnu mzdu. Tak sa im nečudujem ba priam sa čudujem že taký zdierači sa neboja chodiť slobodne po ulici ale svedomie im nedá spať a majú strach aby o všetko neprišli. Už aj kapitalizmus celkove nevie spať a nevie kam ďalej...Nie je už čo kradnúť a ani nie je čo ľudom zobrať možno ak zrušia minimálnu mzdu.


JA   |   ip:91.127.14   |   2011-04-25  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  I dnes som pocul: Este ze mame taku vladu... A mali rite hole ako Chopok. Ked sa to tu prevali, co budu kricat tito skutocne nesvojpravni tupci?


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-04-25  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja, presne tak ako v stredoveku ľudia sú spokojný aj s holou riťou lebo si myslia že to tak má byť a musia trpieť naozaj ako v stredoveku. NIE SME JEDNOTNÝ !


JA   |   ip:91.127.14   |   2011-04-25  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden povedal: To sa vyriesi, len co bude vojna. A vojna uz je predo dvermi.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-25  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A s kým s Maďarskom? padá vláda tak Slota bije na poplach, to už tu bolo aj pred voľbami.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-25  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel...veď možno, že nás kapitalisti zase vrátia do stredoveku...
...nepotrebujú vzdelaných inteligentných ľudí...ktorý ich môžu ohroziť..
...ešte nás pred tým musia nejako eliminovať...
...a po nás cvičené opice im stačia..ssonne   |   ip:85.216.15   |   2011-04-26  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj, viete niekto ponuknut slusnu pracu na plny uviazok?
Bratislava, 47 rokov, ssonne4@gmail.com
Dakujem


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-26  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slušná práca na plný úväzok? Hovorí sa, že také čosi tu bolo. Aj ja si to pamätám, tiež mám 47. Vieš čo, však nerobme nič. Veď už sme 7x dobehli Rakúsko a slobody máme plné vrecia /mne už sa nevojde do pivnice/, poďme na Bahamy, užívajme si slobody a vyspelej demokracie.


Peter   |   ip:213.160.1   |   2011-04-26  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nič sa neudeje, vôbec nič. Bol som zamestnávateľom a už ním nikdy nechcem byť. Zamestnanec je preto zamestnancom, pretože zodpovednosť deleguje na svojho zamestnávateľa a akonáhle toto urobí, stáva sa otrokom a zamestnávateľ rozhoduje o jeho živote. Či sa to niekomu páči alebo nie, je to tak. Aj tí najlepší zamestnanci sa v práci ulievajú a ťahajú za kratší koniec, môžete mi oponovať koľko chcete, je to tak.
Budúcnosť je v zmene systému zamestnanec a zamestnávateľ. Zamestnanci musia prestať podvádzať a ulievať sa a zamestnávatelia musia dať svojim zamestnancom podstatne väčšiu voľnosť a so ziskom sa musia deliť v podstatne väčšej miere ako doteraz, to znamená, že zamestnanci musia dostávať väčší podiel z toho čo vyprodukujú. Momentálne je situácia dosť zlá, pretože majitelia úspešných firiem keď sa dostanú k poriadnemu balíku zisku, robia sprostosti a peniaze investujú do hlúpostí.


Peter   |   ip:213.160.1   |   2011-04-26  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A prečo tvrdím, že aj tí najlepší zamestnanci sa ulievajú a ťahajú za kratší koniec? Pretože najprv som mal zamestnancov a potom tí istí zamestnanci robili pre mňa na živnosť a ajhľa čo sa nestalo? Tú istú prácu dokázali v rovnakej kvalite urobiť za polovičný čas, pritom úkolová hodinová mzda bola rovnaká.


palo   |   ip:77.234.23   |   2011-04-26  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked das niekomu 2 eura na hodinu tak sa necuduj ze sa v praci nepretrhne, pretoze najhorsie je ukazat ze vies vyrobit viac, jedoducho ti zvysia normu a plat zostava. A keby len to, este dvoch prepustia lebo ostatni vyrobia aj za nich. Take su dnesne praktiky.Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peter-kde je motivácia, sa dejú aj zázraky a kvalitu vidíš doteraz(staré hrady). Dnes? vidíš sám. 417€ a nájom za samostatnú izbu v podnájme lebo s rodičmi sa my fakt nechce bývať činí 180€, mobil cca 20€, internet 16€, strava 130€ a zostatok, cigi pivo a to koľko krát len tak tak, kde je motivácia? kolegyne musia robiť zázraky, lebo živia rodiny. Keby som mal plat 1300€ prosím, kvalita a splnené plány.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zabudol som dodať k tým hradom, že v tej dobe bola motivácia samotný život a vidíš stojí a nepustí:)


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vitaj 21.Stor....nevie niekto čo bude po tomto, budeme ich musieť začať uctievať?... teda našu vládu lebo ja neverím tým konšpiračkám o NWO a iným sektám. vidím sám aká demokracia vládne v iných krajinách. Byť na mne tak by som to zakázal, len to rozosieva strach a bezmocnosť. Dokedy sa budeme len tak nečinne prizerať nato ako nám devastujú náš domov? vypisovanie nám nepomôže a do ulíc nechceme? tak čo vlastne chceme? veriť že sme bezmocný a sám nič nedokážem?


fidel   |   ip:91.148.18   |   2011-04-26  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Palo, Anonymus, Sveto, tibir. Keby nás bolo viac takto nabudených a nasratých. Máte pravdu súhlas.Ukáž že vieš robiť.A čo z toho keď nie si motivovaný mzdou lebo za viac muziky menej pláce tak si povieš načo sa naháňať keď stále mám rovnaký plat akurát chodím viac zrobený z práce a žijem od výplaty do výplaty. na výplatu už špekuluješ aby si vyšiel do ďalšej?! Krásny kapitalistický Havlov sen užívania si oddychu a hýrenia obyčajného pracujúceho človeka.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel-veď práve, je nás pár....


fidel   |   ip:91.148.18   |   2011-04-26  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, zdá sa mi že tento systém narobil z ľudí ešte viac ustráchaných ako komunistickí, každý keď vyjde z fabriky nadáva ako drie ale vo fabrike sa všetci bojíme ozvať a dokonca na seba aj žalujeme aby sme sa udržali v biedne platenej práci lebo aj almužna je dobrá ako holá riť na úrade práce. To sme dopadli?! A že sloboda vyjadrovania?!VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-04-26  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda, pravda fidel a palo. Najhorsie je ukazat ze clovek vie robit a hned ho zacnu zneuzivat. Preco by napriklad nemohol zamestnevatel kazdy rok zdvihnut plat? No nie o nejke 3 eura ale o normalnu sumu.

Ak maju ist ludia do ulic potrebuju aspon taku vubavu ako policajti. Obusky, stity, masky a podobne. To by ste potom videli tu melu! Zeleni by iste pustili do gati :)


fidel   |   ip:91.148.18   |   2011-04-26  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing čo dodať, máš svätú pravdu asi nás budú musieť vyzbrojiť nepriatelia kapitalizmu ale kde ich nájsť?!


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...skôr kde nájsť tú silu v nás sa zjednotiť, zriadiť hide-park a tam sa začať zjednocovať a vyjadrovať verejne.


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-04-26  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to fidel:

Vsetko sa da. Aj s vlastnych zdrojov len treba chciet. A nie je tak dolezite kolko ludi je v tom zapojenych ako to aka je efektivita. Kozaci dokazali bojovat aj proti niekolko nasobnej presile a vyhrali.


illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-04-26  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Reklamná prestávka...http://youtu.be/bRZvAAqzXIw


http://youtu.be/R9bBnRQWRroJA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-26  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter
bez ohľadu na to, čo si tvrdil predtým, tvoj príspevok o 13:47 obsahuje číru pravdu, a treba dodať, že ten stav, po ktorom voláš, tu bol do r.1989. Žiadne vytáčky! Za komunistov bolo to, po čom jalovo a trápne túžime, splnené. A že to prinášalo určité obete? Také obete, to bol prdinec proti obetiam dnešným! Neskúšaj mi oponovať sprostosťami o ŠtB, straníckych kádroch, železnej opone a pod., to bolo do nemoty prediskutované. Komunisti navyše zahájili reformy, oficiálne odštartovali súkr. podnikanie, hoci ono nikdy zakázané nebolo, čo sa dnes zúrivo tají. Pracovné nadšenie bolo dostatočné, ja som plnil normy na 150-200%, mizeráci a lenivci si svoju stovečku odrobiť museli, boli donútení. Nemohli hovoriť, čo si myslia? A čo si vlastne mysleli? No...? Čo také strašné si mohli myslieť, že kvôli tomu obetovali poctivé zamestnanie a vymenili ho za otročinu? Nemohli študovať a pracovať v zahraničí? Vážne? A kde asi študoval fiškus Klaus? Chcelo to byť len taký šikovný, ako tento profesionálny karierista a celý rad ďalších hochštaplerov.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby komunisti dovolili cestovať a stredné podnikanie, boli by tu doteraz.....idem si tĺcť rohy o stenu, mohol som už byť na slovensku za vodou...Váš Diabol:) P.s. nedostanem od vás ešte šancu? :)


PreJa   |   ip:209.17.17   |   2011-04-26  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre som sa zasmial z tvojho prispevku - ze pracovne nadsenie bolo dostatocne:) ha ha - symbolom socializmu chlape bol jeden pracujuci s lopatou a desat ludi stojacich okolo neho, same kavickovanie a oslavy od narodenie az po pohreb svokry, vsade sa chlastalo a do prace sa (okrem chudakov banikov a ludi za pasom)chodilo oddychnut po praci doma na zahumienku. Chlape netrep tieto bludy - este ziju ludi co zili v tej dobe tak nezavadzaj. Chod povedat rodinam ktorych clenov zastrelili na hraniciach alebo im zahynuli v jachymove ze obeti boli nepodstatne v tych casoch. Alebo ludom co boli vyhadzovany zo skoly alebo im nebolo dovolene vobec studovat ze to ze im znicili cely zivot je bagatel. Trepes chobotoviny - ale skor bude ze klames. Zrejme byvaly sudruzenko ktoremu sa cnie za starymi casmi ked stal na piedestale a rozhodoval koho zivot znici tym ze ho posle do lochu alebo urobi tak aby jeho deti sa v zivote nedostali na vysku - blahove casy pre byvaleho komousa. Tazko sa preniest ze teraz musis pohnut ritou v praci namiesto byvalych zvastov kde si odkecal hodinu na tribune a bola padla....ale zasmial som sa na prispevku. Hod este nejaky o tom ako bolo dobre...


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter-a kde je rozdiel teraz?


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-26  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyššie si to opísal dokonale, len v inej forme.


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-04-26  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K predchadzajucemu prispevku, neviem kto ho napisal ale asi Peter, ak nie tak sa ospravedlnujem:

Uz som to tu raz pisal a napisem to znova. Ti co ich zastrelili na hraniciach si za to mozu sami. Bolo tam jasne upozornenie ze je tam statna hranica, bol tam aj plot a vojaci. Ze niekto dostal gulku si za to mohol sam, naco tam liezol. Skus vyliezt na stlp vysokeho napatia. vsetci vedia ze sa to neskonci dobre no aj tak sa najdu borci so sa tam splhaju. Kto za to moze?

Mozno ze pracovne nasadenie nebolo ako dnes lebo nikto sa nevyhrazal sudmi a podobne no iste to nebolo take zle ako pises. Ze komunizmu sa vymyslelo vela zlepsovakov a patentov. Pozri napriklad na pruzenie na Tatre, doteraz je najlepsie.

Podstatne je to ze clovek dostojne zil. Komunisti sa po socialnej stranke starali o ludi. Po operacii si mohol ist do kupelov, deti mali skolku s kvalitnou stravou bez chemickych prisad, v skolach ziakov aj nieco naucili a ucitelia mali respekt. Do nemocnice prijali kohokolvek bez ohladu ne jeho konto alebo farbu pleti. Tocili sa dobre filmy, ludia boli k sebe milsi a po praci bol stale cas na sport, studium, zaujmove kruzky, kto co chcel.

Pozri sa ako to vyzera dnes. Povedal si JA ze trepe a ze vraj je komunista. Skus vysvetlit ludom ktorym zomrel v nemocnici niekto blizky pretoze poistovna uz nechcela dalej platit ze to je v poriadku. Vysvetli dietatu ktore malo same jednotky ze nemoze ist studovat do dobrej skoly lebo na jeho miesto pojde debil ktoreho otecko ma plnu penazenku. Vysvetli rodicom mladeho dievcata ktoreho znasilnili nejaki nafetovani hajzli ked isla domov ze to je v poriadku.

Toto v poriadku nie je a za komunistov toho bolo podstatne menej ako teraz! nevravim ze bolo super ale nebol taky bordel ako je teraz. A to ze niekto dostal slucku ked si to zasluzil vidim ako plus. Aspon to odradilo podobnych hajzlikov a mali respekt.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-26  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre VanHelsing - zoberiem ludi z ice, oplotim tvoj dom ostnatym drotom a vyvesim nanho tabulku ze v ramci znarodnovanie (kradnutia) patri mne a ze ked z neho vystrcis rypak tak ti ho odprasknem a ked to urobis a ja ta poslem do vecnych lovist tak budem ako ty o 20 rokov neskor vysvetlovat detom v skolke - viete, mohol si za to sam, nemal vystrkovat rypak z domu, vedel ze taky je zakon. Aj za komunizmu boil znasilneovania - len si sa o tom chlape nedozvedel kedze spravy v TV zacinali vzdy ze rolnici zacali zo sejbou repky olejnej vo vysnom niznom, do nemocnice za sociku si nosil uplatky jedna radost - a nie takych doktorskych preslapov bolo, len sa ututlalo alebo vobec nezverejnilo (mama mi robila v nemocnici takze pribehov som pocul viac nez dost). Ak ma decko jednotky a je naozaj dobre dostane sa na vysku a este bude mat stipendium za dobre znamky - to za komousov bol problem studovat kedze si musel mat nie take znamosti. Studoval som - viem aky grazli a synovia sudruzenkov studovali zo mnou. Netreb voloviny - ako keby bolo malo ludi z tej generacie co este ziju. Ja som v socializme prezil 30 rokov a nikdy viacej.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-26  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter
ak je človek šokovaný, buď ostane ako obarený alebo sa pritrúblo usmieva, či rehoce. Za komunistov sedeli zločinci v base, teraz sú na slobode. Prestrieľať sa cez štátnu hranicu je všade na svete najvyšší zločin. Ty obhajuješ zločincov, si ním teda sám a patríš do basy. Opovrhovaním práce miliónov ľudí, ktorí zo zničenej krajiny po vojne vybudovali jeden z najvyspelejších štátov na svete, si sám seba zhodil za podliaka, ktorý si neváži nič, len seba. Si také sprosté decko, čo potrebuje na riť!


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-27  (02:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre blbecka menom Ja:
Pravda. Prestrielat sa cez hranice je vsade na svete zlocin.
Tvoj
cerveny mozog ti uz nepovie ze jedine omunisti strielali ludi na hraniciach zo svojej vlastnej strany:)ha ha - ake to jednoduche tvrdenie politruka Ja - komunisti strielali na hraniciach tak co vsak aj teraz americania strelaju na hraniciach - tak aky rozdiel vsak? Vysvetlim ti to aby to aj tvoj proletarsky rozum pochopil - komunisti strielali ludi co chceli opustit ten vysnivany raj - amricania strilaju tych co sa chcu do krajiny dostat zvonku. Chapes ten rozdiel? Este stale nie? Tak este jednoduchsie - ked utekla Pista zo slovenska tak ho zastrelili nasi, ked uteka Bob z ameriky tak mu zakyvaju na cestu a zazelaju pekny vylet vonku. Uz sa jednoduchsie neda. To uz len potom nazorne z vedierkom piesku a hrackami co poziciam od svagra. alebo taku jednu vychovnu po gebuli - aby si prestal snivat o raji menom komunizmus...


mlady   |   ip:195.210.2   |   2011-04-27  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozrite sa, pisete ze ste prezil 30 rokov v socializme, kiezby som to mohol povedat aj ja. Ja som sa narodil do kapitalizmu a jeho tvrdost som pocitil ked som skoncil skolu. Skuste si predstavit ze mate 19 rokov a na Slovensku Vas nikto nepotrebuje, pretoze kazdy chce cloveka, ktory vsetko vie, ma prax aspon 5 rokov, ovlada min 3 jazyky a 10 profesii. Zabudnite ze rovno zo skoly idete do prace a dostanete vyplatu, istoty, ziskate prax, skusenosti, mozete si zalozit rodinu. Nikto o vas nestoji a pochopite ze tu je to zbytocne, musite odist do zahranicia, v 19 rokoch, zabudnite na rodinu, na domov. Pridete domov parkrat za rok. Ja by som skakal od radosti keby som dostal pracu na Slovensku a kludne nech je na hraniciach aj cela armada co striela ludi, pretoze by som bol stastny ze mozem zit v krajine, ktoru mam rad.
Ja to vidim tak ze za socializmu odtialto utekali ti co sa im nechcelo robit, ale teraz utekaju ti co robit chcu ale nemaju kde alebo nedostanu za pracu adekvatnu odmenu.
Takze co alebo kto tu zostane za takych 10 rokov?


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-04-27  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milan:

Znarodnovanie pre teba sa rovan kradnutiu? A co je podla teba privatizacia? Neni to nahodou este horsie? A co demokracia? Ved ti hore pocuvaju menej ako komunisti.

A co piseto s o USA a ich poskokoch? Niet divu ze si zdrhol na Zapad, uz ti tam dobre vygumovali hlavicku. Este mi povedz ze 11. September urobili Arabi a Kadafiho bombarduju lebo striela vlastnych civilistov a uz budem vediet tvoju diagnozu. Ved Americania si strielaju svojich jedna radost. A nielen doma ale aj v zahranici. V Iraku ich za to nemozu ani sudit. To uz nehovorim ako tam prekvita rasizmus a obycajny clovek je tam za nic.

Sed si za tou velkou mlakou, takych ako ty tu nepotrebujeme. Ako vravia rusi: flag tebe v ruky a baraban na sheju :)


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-27  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre mlady - ver mi ze mi nie je lahostajne ze ludia na slovensku sa musia pretlkat a ze hladat robotu je ako v tej rozpravke kde zhanas zivu vodu. Poloz si vsak otazku preco je to u nas tak? Preco taky problem nie je tak vyostreny v holandsku, rakusku alebo co ja viem v finsku? A dojdes k tomu ze sme 40 rokov za socialmiu kracali zlym smerom. Ked svet staval na technologiu, elektroniku my sme kricali z tribun na prveho maja kolko uhlia sme vytazili a kolko novych kominov bolo postavenych. Namiesto podpory ludi co pracovali s pocitacmi alebo elektronikou tak najviac ohlasu a podpory sa dostalo zvaracom a sustruznikom. neodhadli sme ekonomicky vyvoj dopredy a teraz za to pykame. AKo to ze deti na zapade ovladali uz v tom case cudzie jazyky? Mys sme studovali rustinu. Tak sa necuduj ze nase vychodisko je take ako je. Pride zapadny investor, hlada cloveko co mu rozumie a co je vzdelany a najde traktoristov co mozno nemnozka po rusky govorjat...tak co je to chyba kapitalistu. Places na nespravnom hrobe. My slovaci mame problem analyzovat a najst kde sa stala chyba. Nezabudnem na pripad slovaka co som spoznal v toronte, po anglicky vedel len tak trochu blabolit a ked som sa ho spytal ako dopadol na interviu na kanadskom urade tak mi odpovedal slovami - taka pi...tam sedela ze som hovoril a ona mi vobec nerozumela. Myslel som ze jej jednu prij...V jeho ociach on bol ten dobry a vsetci dookola zly lebo mu nerozumeju. Tolko na vysvetlenie.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-27  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre VanHelsing - uz ked som sa dal na vykladanie lekcii pre teba tak v tom pokracujem..Kay rozdiel medzi znarodnovanim a privatizaciou? Priklad je vraj lepsie ako tisic slov..ked k mojmu dedovi prisli sudruhovia v kozenych kabatoch,cervenou paskou na rukave a puskov na pleci a zobrali mu majetok s tym ze ked sa mu nepaci tak ho a)odbachnu
b)zavru do jachymova
c)jeho deti nepustia do skoly tak chudak mal len tie moznosti od a - c. Privatiazacia je taka ze pridem za tebou a ponuknem ti peniaze za vec co mas a ty mas dva moznosti a) predas
b)nepredas. Ked predas - je to moje a ja si stym robim co chcem, ked nepredas tak sa otocim a idem prec. Vidis ten rozdiel? Povedz ze vidis, urob mi radsot:)To co robi USA nie je koser - ber to ako mensie zlo. Ak by studenu vojnu vyhrali rusi tiez uz by niekoho bombovali teraz - nerob si o tom iluzie. Ono aj ten afganistan v 80 rokoch napadli sudruzenkovia z ruska. Stavim sa ze si vtedy nechodil po ulici a hlasno neprotestov ako sovieti zabijaju afgancov. A vlastne otazka preco si neprotestoval? Aha - bol tvoj vysnivanu socializmus a nemohol si otvorit hubu. Stavim sa ze uz si na to zabudol compadre....


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-04-27  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milan:

V Afganistane tahal za snurky Brzezinski ktoremu poliaci zobrali majetky tak ako vam. Amici tam podporovali tych istych arabov proti ktorym teraz bojuju. S tou privatizaciou to beriem ako zart lebo obycajni ludia z nej nevideli ani korunu. Dostali smiesne kuponove knizky z ktorymi si potom mohli tak akurat vies co. No verim tomu ze sa ti v tej dobe nepacilo, kazdy by nadaval keby prisiel o majetok. No neboli take priepastne rozdiely ako teraz. Vybudovali sa aj velke projekty ako cesty, priehrady, zeleznice, elektrarne, fabriky atd. A co nam vybudovali tito gangstri za 20 rokov???


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-27  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre VanHelsing - chod sa pozriet co vybudovali na zapade za tie roky co sme my budovali priehrady alebo tovarne. Co myslis ze oni spali?A to nie len krajiny co boli znicene vojnou ale aj take ako finsko, svedsko alebo belgicko. Chod sa pozriet co vybudovali tam a potom porovnavaj s tym co sa urobilo tu. A to sme neboil ani tak zniceny ako oni a mali sme lepsiu vychodiskovu zakladnu po vojne kedze Ceskoslovensko pred vojnou bola jedna z najlepsie rozvinutych krajin v europe. Kolko ozbrojenych zapadniarov si videl na ulici co prisli sprivatizovat nase podniky? Videl si ozbrojenych americanov zo samopalmi pred branami zeleziarni ked to privatizovali? Nie. Predajna slovenska natura, heslo ktore nam vstiepili za komunizmu ze po mne potopa a ked neukradnem tak okradam vlastnu rodinu, moznost predfat za pakatel hlavne ze ja sa mam dobre, kaslanie na buducnost - to su nase vlastnosti ktore zapricinili ze sme skoncili s holou ritou. A ludia co to zapricinili su stale vo vlade a zadubeny slovaci ich stale a stale volia. mame co sme si zasluzili. bez urazky alebo hnevu. Ked je nas narodny hrdina zlodej ktory je vychvalovany a zboznovany podla motta - vsak najlepsie je ked ukradnes od toho co ma tak co sa cudujes. Ako v tej biblii - hladas 10 spravodlivych a nenajde sa ani jeden. Hociktoreho slovaka dosadim do vedenia statu tak prve co bude robit je hladat sposob ako nakradnut.


fidel   |   ip:91.148.12   |   2011-04-28  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milan
no nechcem sa s Tebou hádať ale držím stranu
VanHelsing má veľa pravdy a pokiaľ ide o USA keby tam malo prísť znárodňovanie nebodaj socializmus tak drahý vyj...ný kapitalisti by sa dívali a rozdávali pracujúcim nanuky alebo pizze za to že im berú továrne? Si na omyle Milan, to by boli také jatka ešte väčšie ako u nás v 48om.Západ sa budoval ako vravíš a čo teraz ide do krachu koľko amerických bánk krachuje a skrachovalo a pripravil ludí o majetky veď skoro každý kapitalistický štát v Európe je zadĺžený tak ako bačovali a bačujú? Zo západu po revolúcií prišli iba vyžrať smotanu a z našich ľudí spraviť novodobých otrokov, prišli na Slovensko a samé daňové úľavy by chceli. Teraz sa kradne vo veľkom a nikoho nezatvárajú úplatkárstvo len tak kvitne rastie chudoba ľudí idú ich zodrať za minimálny plat tak netrep a poď robiť na Slovensko na Kórejca a možno časom ak spoznáš správnych ľudí aj Ty sprivatizuješ niečo za euro. Určite za tie kapitalistické reči by Ti naši kapitalisti našli čo naši starý rodičia tu vybudovali bol by si spokojný. A Príroda, hory potoky patria ľudom a nie rôznym akože majiteľom aby som sa bál ísť v kapitalizme do prírody lebo je tam ceduľa súkromný pozemok?! Kde to sme v stredoveku a toto Ty podporuješ?! hanba zabednenému a zatrpknutému kapitalistovi?!Ži si v tej demokratickej Amerike a buduj tam stredovek veď sa tam vraciate.tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-28  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...presne tak fidel...
...ak by Amerika a západná Európa nebojovala v "studenej" vojne proti socialistickému bloku...tak by dnes vyzerala ako stredná Afrika....v strednej Afrike je originál kapitalizmus!!!...zodrať, zožrať a zničiť...
...počas studenej vojny sa kapitalisti báli, že by vyhral komunizmus a iba preto tam zarábali aj obyčajný ľudia...
...ale to čo si vytvorili to majú...
...dnes sú im tý vypasený, nenežratý, bohatý západniari, ktorých vytvorili iba na porazenie socializmu na obtiaž...
...


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-28  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre fidela - ja nesnivam o privatizovani. Preto nemam v plane prist domov a snazit sa skupit veci. Vies - places na nespravnom hrobe. Ja ked citam pravy z domu tak sa to tam hemzi zodejmi a mafianmi ale z nejakeho dovodu citam tam len mena ako Meciar, Slota, a podobne a tie mi nezneju velmi cudzo - povedal by som ze zneju domacky. Ak sa ta spytam na meno nejakeho americana ktory prisiel k nam a terorizuje a vykrada slovensko stavim sa ze nebudes vediet. Stat sme si rozkradli sami chlape - to je moja pointa. To ze prisiel kapitalista a zistil ze tu moze zaplatit ludom polovicu toho co doma tak sa zamysli, poskrabe si hlavu a povie - hej, tak sem prinesiem fabriku. Preco sa mu cudujes? Ked ty ides do madarska a zistis ze paradajky su tam lacnejsie ako na slovensku tak si ich nekupis? Ale si povies - nie, ja som taky uvedomely ze nejdem zneuzivat chudakov tam a nebudem ich vykoristovat tym ze si od nich kupim vec co je lacnejsia ako u mna doma?To je zivot. Nedavaj vinu kapitalistom - dodrbali sme si to sami slovaci a nie Bob alebo Chrarlie z ameriky - to som chcel povedat...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-28  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Škoda, že nežijem v tej Amerike, mohol som bývať v drevenej búde za 800USD/mes., bez roboty, lebo všade je plno lacnejších Mexikáncov, bez poistenia, lebo naň nemám /a prvý boľavý zub by ma zruinoval/, bez možnosti niekam ísť, lebo všetky pozemky sú súkromné a majiteľ ma má právo odstreliť, keď sa mu zachce, mohol som žrať mleté rýchlené kravy /McDonald/ a držať hubu, aby ma sused neudal pre podozrenie z terorizmu...
Toto si nevymýšľam, to je skutočný prípad.


Good   |   ip:80.239.24   |   2011-04-28  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechcem sa tu rozpisovať o mojich bohatých skúsenostiach s prácou doma a v zahraničí, alebo s podnikaním v Kocúrkove menom SK. Momentálne, ale v podstate už 20 rokov tu vládne arogancia a nezáujem o ľudí. Všetky slovenské strany kašlú a kašlali na ľudí a ich problémy. Skôr ich prehlbujú, lebo si pchajú vlastné vrecká. O nejakej povahe slovenského národa je písať bezpredmetné. V podstate sú tu aj obmedzené možnosti ľudí. Je tu vysoká nezamestnanosť. Kapitalizmus je v podstate ponuka a dopyt. Je to viac-menej jednoduché. Lenže sú tu politické vyžierky, ktoré sa starajú len o seba a namiesto služby národu, slúžia úplatkom. Kašlú na ľudí, lenže to sa im už teraz začína vracať. Je to začarovaný kruh, ktorý roztne iba nejaká udalosť. Slovák vydrží mnoho, lenže ak sa to preženie a konečne sa rozhodne niečo urobiť, tak to potom stojí zato. A na toto všetci zabúdajú. Pretože momentálne na Slovensku neexistuje sociálny zmier, zmizla stredná trieda a tá hŕstka zbohatlíkov podvodníkov a zlodejov sa neubráni a nebudú ich brániť ani zle platení policajti a o armáde sa tu nedá ani hovoriť. Už vo svojom okolí počujem hlasy o strieľaní, rabovaní a to od ľudí u ktorých by som to nikdy nepredpokladal. Nehovorím už o rapídnom znížení pôrodnosti u majoritného obyvateľstva a o ohromnom rozmnožovaní cigánskeho „etnika“. Tí to tu ale potom nevytrhnú. A na margo pracujúcich v zahraničí. Prečo utekať za prácou von kde nás majú tiež len za lacnú pracovnú silu, česť výnimkám. Ďalšia vec je, že všetci a všade chcú nejakú reč. Prečo má ovládať cudziu reč odborný pracovník, majster, vedúci výroby. Prečo sú zvýhodňované zahraničné podniky? Prečo začínajú represálie na domácich podnikateľov. Niekto nás zradil? Kto že to je? Kto tu robí dusno „vlastným“ ľudom a zvýhodňuje zahraničných?
MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-29  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Ja - klames az sa ti z huby prasi. Taky pripad co opisujes je vyplodom tvojej fantazie alebo je nafuknuty ako balon. Ked citas v novinach ze mexicania beru pracu alebo ze americana zruinuje bolavy zub neber to ako bozie pismo alebo generalizujes to na cely narod. Ked ja pridem na Lunik do Kosic a zacnem pisat clanky v americkych novinach opisujuce zivot edzi ciernymi spolubratmi ako sa prehrabuju v odpadkoch a v akych podmienkach byvaju tak je to pravda co pisem - je, tak to je. Mozem napisat ze cele slovensko je take - nie, lebo nie je. Tak to je aj z tvojim tvrdenim. Ked stretnes placucu rodinu ktora ti v USA hovori ze ju zruinoval bolavy zub - je to pravda - je. Ale hovorit ze vsetci americania sedia dma a trasu sa strachom kvoli poistke alebo ze sa boja otvorit hubu - to chlape nepoznas ameriku. American je prave clovek ktory sa neboji protestovat a domahat niecoho - prave naopak, slovaci - zialbohu sme (pisem sme lebo som slovak) sme ako stado baranov co sklonime hlavu a ryjeme hubov v zemi. McDonald je nieco ako u nas vyvarovna pre chudych - pisat ze sa tam stravuje vacsina americanov je loz. Zijem tu roky a ver mi ze normalny american tam pride na burger tak raz za rok. Vsetci znamy americania co poznam - a za 20 rokov ich poznam dost to mi ver tam nie su viac ako 1 - 2 krat rocne. A to ze nemozes ist na pozemok lebo ta odbachnu? Nuz ked tam pojdes o polnoci s kuklov na tvari a nozom v ruke tak sa necuduj. A co je na tom take cudne? Ked si doma tak lozis susedovi po dvore? A never bachorkam - za to ze pojdes za bieleho dna na cudzi pozemok ta len tak nikto nezastreli (su pripady nehovorim, vsak amerika je velka) ale ty to pises ako keby na prieceli domu sedel chlapik z puskou v ruke a strielal na kazdeho kto chyti klucku od branky do ruky. Neviem rpeco tak zavadzas. Tebe sa necudujem. Internet dovoluje napisat kazdemu hocijaku somarinu. Cudujem sa vsak ludom ak takej somarine uveria. A vlastne by som ani to nemal. Vsak brat mi vzdy prizvukuje ze - na slovensku je to tak:)


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-29  (03:15)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre Good - suhlasim s tym co tvrdis. Len neber tak ze vsetci co odchadzaju vonku robia podradne prace alebo robia lacnejsie. Mozno to plati vo vacsine - ale kapitalizmus funguje tak ze nesies svoju kozu na trh a dohadujes sa z kupujucim kolko ti za nu da. Ak vies reci a si odbornik - zapytas viac a viac aj dostanes. Nuz ked ides zo slovenska, nevies ani ceknut a odborne si na tom tiez biedne nuz nemoze sa nikto cudovat ze dostanes menej. Slovaci maju jednu zlu vlastnost - nevyrovnali sa z minulostou. Viac nez polovice naroda sniva o byvalom komunizme, pozera na moznosti vratit sa do toho byvaleho raja a neuvedomuje si ze uz to nie je mozne. Namiesto toho aby urobilo skrt cez minulost a zacalo hladiet dopredu kazdy cumi spat a bozeka ake to boil casy ze bolo mlieko za 2 koruny. Je to ako snivanie o mladosti ze clovek bol krasny a silny a teraz je taky krpaty dedo. Mafiani a podvodnici su ti co boli byvali sudruzenkovia - ludia bez chrbtovej kosti, bez charakteru. Mali byt odstaveny od politiky a riadenia - ale narod blby, voli tych hlasatelov a demagogov a volil by ich znova. Vtedy ma napada veta ze kazdy narod ma taku vladu aku si zasluzi. Zial - a je mi to luto. Lebo to slovensko mam rad aj ked je tak daleko.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-29  (06:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Good
úplný súhlas, i s tou kritikou Slovákov - nie sú schopní toho, čím sa hrdil Pacho - odvahy.
Je tu skutočne dosť veľa kandidátov na vlastizradu.


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-04-29  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trdkovia dobre casi v cudzine pomali koncia ,co si mislite ze tam ziju somari ze
ludia tam si neuvedomuju ze im beriete pracu a zrazate dole mzdi,co sa asi stane ?
mala ukazka pred casom som sa rozpraval s otcom chlapca ktory usilel do francuzka pred kontra revoluciou ,ako sa ma,odpoved oca ,velmi zle rozbili mu bit a po stene
mu popisali zmizni domov cudzinec.zenu ma francuzku .


hell   |   ip:217.31.32   |   2011-04-29  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sushlasim s clankom a z tym ze treba zmenu, ale nesuhlasim ked tu porovnavate socializmus vs kapitalizmus - rovnake rezimi zo svinstvami len inak prevedene (dufam ze priklady netreba) ale aj tak to skonci rovnako ty co ste hovorili ze za socialistou bolo skvelo co sa stalo rozpadol sa kvoli vlastnym svinstvam atd. a ted je kapitalizmus a co snim bude? rozpadne sa kvoli vlastnym svinstvam doslova zacarovany kruch . verim ze po pade tochto kapitalizmu pride dalsi rezim ktory bude mat dalsie chybi a pocase sa rozpadne .... Prostym robotnikom dobre nebude nikdy vzdy sa najde HYENA co ich bude vikoristovat....


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-02  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na toto bol dobry priklad v Tisicrocnej vcele, ked Pichanda s partiou nezobrali v meste pracu, lebo ti druhi strajkovali a chceli vyssie mzdy. Tak by sa mal zachovat kazdy charakterny clovek. Sikovni sa uchyti kdekolvek.
Pre Petra:
Peter, bol som niekolko mesiacov vo Francuzsku ale ani za svet som nezistil, co tam ludia vlastne robia. Asi take je ich pracovne nasadenie. Mozno som mal len smolu vidiet nespravnu firmu. Nuz, to co som mal ale moznost vidiet ostro, bola nafukanost a slaba odbornost, cest vynimkam. Osobne si myslim, ze keby mali Francuzi robit za nase almuzny, tak radsej stanuju pri taborakoch na uliciach. To oni su ti, ktorym sa nechce robit, Peter, oni. Nie my.
Pre Anonymus:
radsej zlomeny nos ako zlomeny chrbat.


levandula   |   ip:213.151.2   |   2011-05-04  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokedy ešte ľudia nebudú používať mozog? Naozaj sú tak zaostalí, že si nevedia urobiť vlastný názor, ale mocným tohto sveta zobú z ruky všetky tie ich hlúposti a dobrovoľne robia otrokov v 21.storočí? Nerozumiem, asi je to úbohosť a mentálna nízkosť ľudí - ešte nedozreli...


doctorquantum   |   ip:92.226.22   |   2011-05-04  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clanok je dobry,riesenia ale existuju vzdy!!! ja sam som reralizoval par z nich a mam sa podstatne lepsie!!!
system sa da vzdy obist a z ludmi sa da vzdy vybabrat lebo na kazdeho nieco plati.


Jozef   |   ip:213.151.2   |   2011-05-05  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uz to dlho nepotrva a budu vas trapit uplne ine veci ako 350 eurove platy a jachty majitelov foxconu... Dolezite bude uz len to ze kde najst pitnu vodu, potravu a nejake pristresie. Matus 23:31, kniha Jobova.
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Komik židovského pôvodu uráža milióny kresťanov

Komikovi Larrymu Davidovi sa v poslednom dieli seriálu "Curb Your Entusiasm" prihodí nehoda s "telesnou potrebou", čo má symbolizovať vyjadrenie pohŕdania Ježišom, kresťanstvom a miliónmi kresťanov.


Právne záruky slobody prejavu a práva na informácie

Psychopati mezi námi

Je človek na atomárnej úrovni nesmrteľný?

Zásoby ropy v USA.

Baxter prepojená na hrôzy Osvienčimu

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3802 s