20. September 2019
    
Prepočty generátora na voľnú energiu potvrdené renomovanými fyzikmi - Dolezite.sk

Prepočty generátora na voľnú energiu potvrdené renomovanými fyzikmi


  2012-10-30  (15:52)  |  Technológie
  42% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Prepočty generátora na voľnú energiu potvrdené renomovanými fyzikmi

 

Ak tento objav a jeho prepočty predložíte hociktorému odborníkovi z oblasti fyziky, tak sa ani nebude unúvať preverením parametrov, alebo ich prepočtom a odmietne tento prípad, ako nezmysel s odvolaním sa na predmetný fyzikálny zákon.

V tomto prípade nepomôže nič iné, ako použiť pascu a nechať si od takýchto odborníkov prepočítať tieto výpočty parametrov tak, že im nepoviete o čo ide. Vtedy sa stane to, že títo páni fyzici vám blahosklonne s vedomím si svojej múdrosti potvrdia, že skutočne máte pravdu a že vaše prepočty a závery sú správne.  Potvrdia výkon aj prepočet strát energie a dokonca aj to, že vyrobíte vami vypočítané množstvo energie a pritom jediná vec, ktorú ste im zamlčali je energetická spotreba toho zariadenia, ktoré je predmetom tohto sporu a tá je takmer o polovicu menšia než jeho výkon.

Toto sa mi stalo s takými kapacitami z odboru fyziky, ako sú:

RNDr. Aba TELEKI, PhD.                                            

Vedúci Katedry fyziky

Fakulta Prírodných Vied

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

 

Julius Cirak 

STU Bratislava

 

Igor Jamnicky

Vedúci katedry VŠD v Žiline

A takto som týchto pánov fyzikov dostal, keď som ich oslovil prostredníctvom mailu, či by mi vedeli potvrdiť správnosť mojich výpočtov a záverov. Jediná vec ktorú som im zamlčal je spotreba energie predmetného zariadenia:

 

Otázky pre fyzikov, ktorých zodpovedaním sa potvrdí, že jeden zo základných fyzikálnych zákonov je nesprávny a teda neplatný! Tento objav, podložený matematicky a dokonca aj prakticky, (keďže ide o prepočet reálne fungujúceho zariadenia) má taký zásadný význam pre ľudstvo v odvetví výroby lacnej a ekologicky čistej energie, že pri všetkej skromnosti zasiahne do života každého jedného obyvateľa planéty a to  pozitívne.

1 otázka:  Je správny prepočet energie prúdiaceho vzduchu E=0.5 x 1.225 x v3 kde „v“ je rýchlosť vetra v m/s, ktorý sa dá nájsť na stránke:

http://www.inforse.dk/europe/fae/OEZ/vietor/vietor.html  ?

Odpoveď:  áno

RNDr. Aba TELEKI, PhD.

Vedúci Katedry fyziky

Fakulta Prírodných Vied

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

 

Odpoveď:  Ano je spravny, je to energia prud. vzduchu na m2 za 1 sek.

Julius Cirak 

STU Bratislava

http://www.bimmertoday.de/2009/07/02/das-aerodynamische-versuchszentrum-der-bmw-group/

2.otázka- Je môj prepočet správny pre výpočet energie prúdiaceho vzduchu v tunely s priemerom 8m a rýchlosťou vzduchu 300km/h, teda 83,3m/s ?

Teda E= 0,5 x 10225 x 83,33 =354030 W/m2.

tunel má priemer 8 m, takže hnaný vzduch prúdi plochou

π x r2 to je: 3,14x16=50,24 m2.

Počet metrov štvorcových vynásobíme plochou, ktorou v tuneli prúdi vzduch a dostaneme energetickú hodnotu prúdiaceho vzduchu:

50,24x354030=17,7 MW ?

Odpoveď:

 

Ano je spravny.

 

Julius Cirak 

STU Bratislava

Odpoveď:

Pri rychlosti vetra 83,3 m/s=300 km/h suVase vypocty v poriadku, aj co sa tunelu s priemerom 8 m tyka

RNDr. Aba TELEKI, PhD.

Vedúci Katedry fyziky

Fakulta Prírodných Vied

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

 

3.otázka- Znamená to, že ak by som vedel postaviť veternú elektráreň, ktorá by vydržala taký silný nápor prúdiaceho vzduchu, vyrobila by mi elektrickú energiu podľa  môjho prepočtu?

Odpoveď:

 

Skutocny vykon veternej elektrarne je nizsi prave aj o straty, ktoré ste uviedli podla literatury. Cize Vasa elektraren by bola schopna vyrobit elektricku energiu 7,2 MW

 

Igor Jamnicky

Vedúci katedry VŠD v Žiline

Pritom ten parameter, ktorý som zamlčal je, že spotreba energie ventilátora ženúceho vzduch je 4,4 MW v aerodynamickom tuneli spoločnosti BMW, ktorý má priemer 8  metrov a rýchlosť vzduchu dosahuje až 300 km/h, teda 83,3 m/s a teda výkon-energetická hodnota prúdiaceho vzduchu, tak ako mi ho títo páni fyzici potvrdili je 17,7 MW z ktorého by sa dalo vyrobiť 7,2 MW čistej elektrickej energie a tým vlastne potvrdili, bez toho aby o tom vedeli, že predmetný fyzikálny zákon je nesprávny. Dokonca moje technické riešenie umožní, ešte účinnejšie premeniť kinetickú energiu prúdiaceho vzduchu v tunely na energiu elektrickú.

Možno si poviete, že to je haluz, ale mali by ste vidieť, čo sú schopný títo odborníci vyvádzať, ak im prezradíte pointu celej veci a že čo vlastne potvrdili J tak to naozaj stojí za to. Urobil som to zatiaľ len s jedným z nich a bola to naozaj divočina.:)

No ale poďme k tomu predpovedaniu budúcnosti:

Energia-

Ten popisovaný prípad nám jasne ukazuje, že v blízkej budúcnosti nastane tak zvaná éra zlatého veku, pretože energia bude v podstate pre každého zadarmo, to znamená rapídne zvýšenie životnej úrovne, keďže odpadnú náklady na energie ako je napr. kúrenie, pohonné hmoty, elektrifikácia všeobecne a tak ďalej.

Ďalšie objavy, ktoré sú tiež pomerne jednoduché, ale podobne významné, umožnia aj iné zmeny do budúcnosti:

Pohonná jednotka –

Dopravné prostriedky nebudú potrebovať žiadne pozemné ani podzemné cesty, pretože tento objav umožní dopravovať sa letecky veľmi bezpečne a to aj na veľmi dlhé, či veľmi krátke vzdialenosti. Tento lietajúci dopravný prostriedok bude mať veľkosť osobného automobilu, poprípade ľudia budú využívať tento dopravný prostriedok na bývanie, podobne ako dnes karavany, ale samozrejme s väčším komfortom a úžasnou mobilitou. Tieto budú samozrejme väčšie než osobné auto J. Toto umožní pohonná jednotka, ktorej funkčnosť je možné dnes dokázať aj prakticky a len tak pre zaujímavosť tiež odporuje fyzikálnemu zákonu o pôsobení síl J.

Komunikačné zariadenie-

Bude na vysokej úrovni, čo sa týka kvality a množstva prenášaných dát. Bez elektronického smogu, teda vysoko bezpečné. Nechcem vás teraz presviedčať o existencii mimozemských civilizácií, ale ak nejaké sú, tak určite nepoužívajú na komunikáciu rádiové vlny, ale takéto zariadenie pracujúce na báze kvantovej mechaniky o ktorom práve píšem a je dosť smiešne z pohľadu budúcnosti, ako sa snaží ľudstvo zachytiť rádiové vysielanie z vesmíru, ktoré by svedčilo o existencii mimozemských civilizácií. Mnou popisované zariadenie je možné odpočúvať, alebo zistiť, že vysiela, len v tom prípade, ak vlastník takéhoto zariadenia chce aby bol odpočúvaný.

Lekárska veda-

Už sme dostatočne ďaleko v zisteniach v odbore kvantovej fyziky, aby sme pochopili, že všetko je energia. Každá energia v akejkoľvek forme, či už vlna, alebo častica či pole, má svoju frekvenciu a frekvencia je meniteľná. To znamená, že upravením frekvencie dokážeme meniť vlastnosti každej energie, teda jednoduchšie: zlé, teda choré, dokážeme úpravou frekvencie urobiť dobrým, teda zdravým. Starnutie je tiež postupné menenie frekvencie a tiež ho budeme vedieť takýmto spôsobom ovplyvniť. Z toho vyplýva, že sa budeme dožívať v budúcnosti veľmi vysokého veku a to v dobrom zdravotnom stave.

A takto by sme mohli pokračovať ďalej, ale teraz by to bolo zbytočné, pretože najskôr by ste mali pochopiť, že tieto závery sú reálne a viac by ste asi ešte nezniesli J

 

„Ešte Vám mám veľa povedať, ale nezniesli by ste.....“ (táto veta zaznela veľmi dávno. Viete kto ju povedal?)

 


Pavol Nemeš pavolnemes@gmail.com
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
denalo . qagamica3   |   ip:195.168.2   |   2012-10-30  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Povedal to nositeľ PRAVDY, Boží syn Ježiš (-:


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2012-10-30  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha, takze aby som to spravne pochopilna jednu stranu tunela dame pohananu vrtulu, na druhu vrtulu, ktora nam bude pohanat generator a dostaneme z toho nekonecnu energiu...

takze ventilator o vykone 4.4 MW nam vytvori prud vzduchu o vykone 17.7 MW, a autor nech si spravi poriadok medzi vykonom a energiou a ich velicinami, 1MW a 1MWh nie je totiz to iste


chladomor . juqofasi08   |   ip:158.195.2   |   2012-10-30  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potreboval by som viacej informácií o tom aerodynamickom tuneli. Je viac možností, ako to vysvetliť:

1. Rýchlosť 300 km/h nedosahuje vzduch v celom priemere tunela, ale povedzme že len v jeho strednej časti (s priemerom napríklad 4 metre (koniec koncov, širšie autá BMV asi nevyrába)). Potom by mohla byť energia prúdiaceho vzduchu aj polovičná či tretinová oproti prepočtom.

2. Je možné, že vzduch nenechávajú voľne unikať z tunela, ale nechávajú ho prúdiť po uzavretej rúre. Asi by to ušetrilo prácu ventilátora, lebo krvopotne rozprúdený vzduch by neunikal preč, ale by zostával v systéme aj s jeho energiou, samozrejme s určitými stratami, ktoré by však ten ventilátor kompenzoval, avšak s oveľa menšou námahou. Teda spomínaný výkon ventilátora môže byť len akýsi udržiavací výkon, ktorý udržuje masu vzduchu v pohybe, kompenzujúc straty energie v "zákrutách". (vzduch sa trie o steny tunela a odovzdáva im svoju energiu).

3. Celková energia prúdiaceho vzduchu sa skladá z dvoch zložiek. Tej vonkajšej, ktorej sa venoval Váš výpočet a potom tej vnútornej, ktorá je zodpovedná za teplotu vzduchu. Tieto dva druhy energie sa môžu medzi sebou prelievať. To, že či a ako sa to deje závisí od technického riešenia tunela.

4. Vo vzorci pre výpočet energie prúdiaceho povetria ste použili hodnotu hustoty vzduchu za normálnych podmienok, tj. pri bežnom atmosférickom tlaku a bežnej teplote. V aerodynamickom tuneli však zďaleka nemusia byť normálne podmienky. Prioritou je vytvoriť čo najsilnejší prúd vzduchu, nehľadiac na to, či sa jeho hustota zmenší o 40%, alebo jeho teplota klesne na 5°C. Stačí zmeniť veľkosť testovaného modelu tak, aby sa Reynoldsovo číslo (viď. wiki) zachovalo.


chladomor . juqofasi08   |   ip:158.195.2   |   2012-10-30  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že Yanath to vystihol lepšie a stručnejšie :-)


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2012-10-30  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este by som ti pridal piaty bod, aerodynamicky paradox, obdoba hydrodynamickeho, kedy zmensenie priemeru tunela sposobi pokles tlaku a narast rychlosti prudiaceho vzduchu

jednoducho, z tych hodnot na tej stranke o tom tuneli vieme vypocitat velky prd
DrHujer . doducyve62   |   ip:178.40.18   |   2012-10-30  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre autora: Nikdy to tak nebude. Poslal som Abovi odkaz na tento článok. Keďže ste zneužili jeho meno na potvrdenie niečoho, čo nikdy netvrdil, možno sa k tomu vyjadrí.krovak . gobutyxo79   |   ip:93.174.18   |   2012-10-30  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono, autor to ucite bude vediet postavit trebars v zmensenom prototype a predviest. Rad sa na "funcny" vysledok pozriem :-D


krovak . gobutyxo79   |   ip:93.174.18   |   2012-10-30  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teda "funkcny"


aqxfg . tadabebu32   |   ip:78.45.70.   |   2012-10-30  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teoretických free-energy vynálezů na papíře jsou plné patentové úřady (a většinu z toho se nikomu nepoadřilo ani přes náčrty replikovat)

počítá se jen to, co se realizuje,

tedy když tomu tak věříte, kupte si za 1000,- ventilátor na 220v s definovaným příkonem a vzduchovým výkonem m3/hod.

pak to dejte do metrové trubky ajděte si to nechat změřit někam kde mohou změřit výkono, njspíš někde na univerzitě

nejspíš má tady pravdu sikutující, který tvrdí, že tunel je uzavřený okruh, a tak je možné využít setrvačnosti vzduchu na vytvoření 300km/h i s nižším příkonem, protože ventilátor nemusí pracovat sse vzduchem s počáízeční tychlostí 0km/hod., ale již nějakou


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.14   |   2012-10-30  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teď, teď tady byl! Nějaký Jára Cimrman... :-DDD


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:188.30.24   |   2012-10-30  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobre znie môjmu uchu, že nejaký fyzikálny zákon neplatí, alebo sa neprejavuje podľa očakávaní.

Druhá vec je, že všetky tieto zázračné mašiny, porušujúce platné zákony sú zatiaľ len na internete, ergo virtuálne. Tých pár odkazov na zázračné motory atď. na youtube alebo komplikované technické nákresy tiež moju skepsu technického ťuťmáka nevytrhnú.

Pokiaľ nebudem mať možnosť kúpiť nejakú LACNÚ, energiu produkujúcu škatuľu, tak tomuto neuverím. Hoci o možnosti zostrojenia takýchto zariadení nepochybujem ani na chvíľu.

Možno tie skutočné naozaj fungujúce sú niekde v trezoroch korporácií (a možno aj Vatikánu).


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.16   |   2012-10-30  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja uz chcem vidiet ten pristroj funkcny. Nechcem uz clanky ani prezentacie na youtube. Chcem firmu ktora mi povie ze produkt je nie v plane vyroby ale maju ho na sklade a ze si ho mozem prist otestovat ked pojdem poobede domov z roboty a pripadne hned odniest domov. A vecer sa slavnostne vypina kurenie. Bodka.


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2012-10-30  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  naco nejaky elektromotor, ci tunel, staci obycajny komin, asi nikto z vas nepozna slovo prievan....xixixi a to ked sa postavy taky komin a okolo neho sklenik co zohreje vzduch, este aj paprika aj rajcina aj elektrika...xixiix ale to je furt malo, lebo taka tovaren co tavy hlinik to nieje rodiny dom, tam treba iny vykon, dnes uz len ked clovek da dohoromady veci co bezne kupy, tak nemusi za tu energiu platit aa kedze zijeme v amerike, tak ani cent...xixixi


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2012-10-30  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vynikajuco Pavol. netreba sa nechat nicim odradit, skumat a skusat dalej. ono to nakoniec pojde.


Kokso . cawaqipa51   |   ip:37.188.24   |   2012-10-30  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Kombajn. Bravo už to pokusne stojí v austrálii.


kuker . wyjicodo1   |   ip:46.150.19   |   2012-10-30  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi dobra stanka o volne energi Patricka J Kelly na ktorej najdete vela knih navodov a videoprezentacii roznych zariadeni http://www.free-energy-info.co.uk/


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2012-10-31  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kokso, v astralii je vela jedovatych hadou a pavukov, tam by som si v tom skleniku daval pozor...xixixi ale u nas pride zima vsetka haved vymrzne...xixixi a ze pride zima, to viem uz dnes.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.55.   |   2012-10-31  (02:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Do čerta zavolajte niekto Fidelovi ,aby vypol ten ventilátor.Myslím ,že Sandy už narobil dosť paseky......


tobecontinue . goceqomu24   |   ip:62.168.11   |   2012-10-31  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noo uz sa to prezradilo ze tie tajfuny sa objavuju na objednavku.

fester . qurituhi61   |   ip:178.40.18   |   2012-10-31  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/6395-italie-oficialne-potvrdila-vedeckou-spolupraci-s-keshe-
foundation-zajima-se-predevsim-o-vyvoj-plazmoveho-reaktoru-a-kosmicky-vesmirny-program-video-prezent
ace-s-velmi-podnetnym-prohlasenim-americkych-plazmovych-fyziku/triskel . faqyhepu18   |   ip:95.105.23   |   2012-10-31  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale pani cimrmani, vygooglite si Betzov zakon.
Teoreticke maximum energie ziskanej z prudenia
vzduchu je 59,3% = Betz limit. Po priechode rotorom
/vrtulou ap./ sa totiz vzduch nezastavi a na to aby
"odisiel" treba tiez energiu.
Ako hovori klasik: Fyzika nepusti!
Vot vsjo


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2012-10-31  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kuker, ja nepotrebujem vela knih, navodov a videi, mne by stacil jeden, JEDEN funkcny prototyp


drummer18 . cepicixi42   |   ip:87.197.12   |   2012-11-01  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ách bože , taký super nádpis pre takúto skvelú PICO\/iNU
ako si môže autor takto mátať ľudí na dôležité? :-)
tento článok je len dôkazom nedomýšľavosti , neprehodnocovaní záverov a hlavne neschopnosti mnohých ľudí technického a praktického myslenia...

HLAVNE ZA KAŽDÚ CENU PRESVEDČIŤ ĽUDÍ ŽE TO TAK JE ...
(dôkazy, zatajené skutočnosti (vedome či nevedome ) - NEZNALOSŤ ZÁKONA NEOSPRAVEDLŇUJE ...

istože ten ventilátor nemal chybu ... ;-D


drummer18 . cepicixi42   |   ip:87.197.12   |   2012-11-01  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doteraz nechápem prečo som tak dlho veril vo funkčnosť MEGu a iních spáseschopných zariadení... asi rok :-D ale na tú podstatu nefunkčnosti som prišiel aj sam,
že magnet nam len zdvíha priebeh mag. tokov na vyššie číslo (o pol Teslu viac) ale nič sa z nikadiaľ neporidáva...
(tak som tomu chcel veriť že ma to až pohltilo... - ale našťastie nasledovalo rýchle vytriezvenie :-) a vtedy som si uvedomyl že chybu som našiel už prvý krát čo som si "rozobral MEG na stole s mozgom a papierom... :-DDD - ale všetci viete že niekedy je túžba nemožného silnejšia... "DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2012-11-02  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aba odpovedal. Nebude reagovať, keďže autor svojho smutno - veselého článku bol presvedčený o svojej pravde skôr, než sa ich pýtal.

Poprosím v mene Abu a pána Ciráka stiahnuť článok, kde je zneužívané ich meno na potvrdenie niečoho, čo nepotvrdil. Ak to nestiahnete, pravdepodobne sa do toho pustí univerzita.

Ďakujem


doctore2011 . lafarehe9   |   ip:77.190.15   |   2012-11-03  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pani odporucam vsetkym si na wiki kuknut napr. casimir force


PavolNeme . qabipape4   |   ip:87.239.56   |   2012-11-03  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže v prvom rade si myslím, že páni fyzici, ktorí potvrdili správnosť mojich prepočtov sú svojprávny. Ja som sa len pýtal a oni mi odpovedali, za čo som im veľmi vďačný. Nemusíme sa baviť o tom, či toto zariadenie bude fungovať tak ako ho poppisujem, pretože už len fakt, že predmetný aerodynamický tunel (viac parametrov nájdete na http://www.7-forum.com/news/2009/innovationstag/aerolab.php )funguje tak, že energia prúdiaceho vzduchu je vyššia než je energetická spotreba na hnanie tejto masy vzduchu, odporuje 1 hlavnej vete termodynamiky, teda že žiadne zariadenie nemôže pracovať s účinnosťou vyššou ako jedna (výkon nemôže byť vyšší než spotreba)
Veď o to práve ide, že ten vzduch tam cirkuluje a tým sa ušetrí také množstvo energie, že je možné dosiahnuť tento výsledok. Pre trošku zdatného matematika predsa nie je problém prepočítať si, aká by musela byť spotreba, keby bol tento tunel postavený ako otvorený, teda keby vzduch v ňom necirkuloval.
A ešte k tým podmienkam, samozrejme že v aerodynamickom tuneli sa snažia o vytvorenie podmienok čo najviac sa podobajúcich podmienkam v prírode, takže hustota vzduchu pre výpočet je správna, veď načo by potom testovali autá, keď na ceste by im to bolo na prd. Sťahovať článok nemienim, lebo zatiaľ ma reakcie len utvrdzujú v tom, že 1 hlavná veta termodynamiky je nezmysel.


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2012-11-05  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pavolneme...pane, vy ste kkt


drummer18 . cepicixi42   |   ip:87.197.12   |   2012-11-05  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath suhlas a to jeho protirecenie si nema chybu... ;-)

takže vy si myslite asi toto : Ano energia je koli uzavretiu tunela - obehu vzduchu minimalna aby firma zbytocne neplatila veľa ked nemusi to ji LOGIC 1 , a ano energia tam dosiahne tu hodnotu a vdaka ventilatoru bude sa aj udrziavat... ALE - tu energiu , ktorú zo vzorca dostanete - čo by aj bolo 3 x viac spravne , ale len na papiery - to znamena že TERAZ NASTAVA KRUTÝ DEJ :
je tam kinetická E 17 MW a ventil papká len 4 mW vdaka uzavretej "smičke" - spätnej väzbe ... A PRAVE v okamihu kedy by ste tam dali turbinu a zacali odoberat výkon - ano pociatocný výkon by vdaka naakumulovanej E "v rýchlosti" bol večší ako príkon ventilu ale len na urcitý moment , dokým by sa nezatazila turbína tým pádom by sa spomalil rapidne vzduch , rýchlost by klesla s nou aj energia vetra a tím padom aj výkon turbíny - a nastala by remíza výkonov tak že ventilatoru by este koli znizenej rychlosti narastla spotreba aby vietor roztocila na povodnu rychlost a este nehovoriac o betsovom limite OBOCH TOCIVYCH STROJOV !!! to jest ucinnosti turbiny ako aj ventilatora su kolo 50% - POINTA aj pri maximalnej snahe by ste z toho vycucali max 25% z príkonu ventilátora a nie dokonca 3 násobok -- v tom bolo to vaše mylné pochopenie že rýchlosť klesne po zátaži ... nebude tam v kuse cirkulovat na 300 km/h :-DDDDD AKE PROSTE VYSVETLENIE a pravdivé ... len či to ešte niekto prečíta...drummer18 . cepicixi42   |   ip:87.197.12   |   2012-11-05  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a pardon za zamenenie pojmov energia a výkon aj v tomto príspevku ,
ale chápen ich významu narozdiel od toho čo považuje čerpanie výkonu za čas (E)z tunela za možné s COP nad 1 ...

a u6 ten samotn7 n8yov COP je 4ist7 odrb pre neynal7ch ako som bol doned8vna aj ja ...


PavolNeme . qabipape4   |   ip:87.239.56   |   2012-11-06  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ALE - tu energiu , ktorú zo vzorca dostanete - čo by aj bolo 3 x viac spravne , ale len na papiery

Takže drummer18, ďakujem za príspevok. Teraz mám hokej v tvojich "tvrdeniach?" že správne by to bolo, ale len na papiery, doteraz som si myslel, že fyzika je exaktná veda, teda prepočty na papiery nemôžu byť iné než v praxi, alebo spochybňuješ predmetných fyzikov? A keď priznávaš, že kinetická energia prúdiaceho vzduchu je vyššia než je spotreba hnacej turbíny, tak sám tvrdíš, že tento tunel pracuje s účinnosťou vyššou ako jedna bez ohľadu na to, či túto kinetickú energiu dokážeme premeniť na energiu elektrickú. Tak o čom vlastne točíš?


drummer18 . cepicixi42   |   ip:87.197.12   |   2012-11-06  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jooj , to asi len ja mam este tu trpezlivost... preco ja ???

takze - po dlhšej rozbehovej dobe toho ventila, kým sa vzduch zrýchli . to trvá ... tá rýchlosť sa postupne zvečšuje až sa uvedie na nominalne otacky motora so zaberovym momentom toho vzduchu ,aby bolo v remize otacky lopatiek a vzduch - vyssimy otackami by sme dosiahli este vecsiu rychlost - to je fakt - hej čo je na papiery to plati , lenze plati na papiery aj to co som popisal aj za tou vetou ..asi tak...

ked po dlhej dobe ten vzduch "uríchliš" tak sa vykon motora stabilizuje - on pri rozbehu ide trochu viac na doraz - zerie asi 6MW , kym sa otacky nezvečšia a tym padom sa prejavi indukcnost vo vinuti a stupne induktancia "imaginarny odpor cievky" ak vies...

a ak by sme tam dali turbinu , dostal by si 17ME ale opakujem iba na par sekund , kym by sa neznizil a rychlost vzduchu , ktora bola tak namahavo a dlho urychlovana motorom... uz chapeš? ak tam pridas a zatazis generator tak klesne rychlost koli odporu luftu... klesne energia luftu a imaginarny docasný nezatazený cop nad 1 sa straca :-) laicky povedane...

no uz ked to nepomoze , pomoze uz iba osobne sklamanie pri konstrukcii , ktore vlastne pomohlo aj mne pochopit ze to su odzuby na nevzdelanych tie FE... ale vlastne koniec koncov som sa ku konstrukcii anio nedostal , lebo som si to včas prediskuroval v hlave , a ziadna smiesna dokazujuca konstrukcia nebola potrebná "bola to len konstrukcia v mojej hlave " a POMOHLO... :-)


Igor . jugalaro23   |   ip:188.167.7   |   2012-11-10  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co keby si sa naucil slovensky pravopis?


perendev . jefegafe57   |   ip:88.212.33   |   2012-12-18  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážený a milý pán vynálezca, pokladám si za povinnosť oznámiť vám, že získavanie energie takýmto spôsobom nefunguje. Okrem iného sa tu zabúda na fakt, že za veternou turbínou, ktorá premieňa energiu axiálne prúdiaceho vzduchu na výkon P=k.v.M (k=konštanta, v=rýchlosť otáčania hriadeľa, M = moment zaťažujúci hriadeľ) klesne rýchlosť vzduchu. Tento pokles treba vyrovnať energiou z ventilátora, aby sme mali pred turbínou stále rovnakú rýchlosť. Úvaha z aerodynamického tunela túto skutočnosť neuvažuje, lebo auto spôsobí iba malé odobranie energie prúdiaceho vzduchu a tie megawaty ventilátora to vykryjú. Ako sa bude vaša sústava správať sa dá pomerne ľahko vypočítať. Ľudia ale radšej veci experimentálne overujú. Nič proti tomu nemožno namietať. Ale viem o ľuďoch, ktorí nepočítali, alebo zle počítali, a pri podobnom experimente s rozbehnutou turbínou spôsobili najväčšiu jadrovú haváriu ľudstva. Vy pri svojich pokusoch dosiahnete akési výsledky, z ktorých vzíde nápad to vylepšiť, neskôr ono, ale výsledok bude stále rovnaký. Z priestoru, do ktorého budete privádzať energiu, viac energie ako vložíte nevyvediete.


MARK . caxiqysa28   |   ip:41.206.11   |   2015-10-19  (00:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2% ÚVER PONUKA NA MARK WILLIAM PÔŽIČKA firma. E-mail: mw.org.net@hotmail.com
Ste v núdzi úveru, alebo ste boli zase dole od vašej banky predtým, to je príležitosť, ktorú hľadáte. Ponúkame všetky druhy úveru, ako je podnikateľský úver, auto úver, úver spoločnosti, rizikový kapitál, úver na bývanie, študentské pôžičky alebo akýkoľvek úver podľa svojho výberu na 2% úrokovou sadzbou. Záujemcovia by sa mali obrátiť na nás: mw.org.net@hotmail.com s nasledujúcimi údajmi:

meno ______
priezvisko _______
krajiny _________
Mesto: ____________
PSČ: ________
sex __________
Dátum narodenia:___
Telefón: _______
Rodinný stav:__
zamestnania ______
Množstvo požadovaného úveru _____
Účel pôžičky _
Doba trvania úveru ___
Mesačný príjem __
Môžete požiadať o pôžičku pred (áno alebo nie)

Všetky odpovede na: mw.org.net@hotmail.com pre ďalšie podrobnosti.


TERRY . xocewyfa27   |   ip:146.185.3   |   2015-11-07  (02:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Dobrý deň:
Potrebujete naliehavú pôžičku riešiť svoje finančné potreby, ponúkame rozmedzí od $ 5,000.00 na $ 10,000,000.00 pôžička Max, sme spoľahlivé, efektívne, rýchly a dynamický, sa 100% zarucená tiež dáva u úverov do (euro, libra a . dolárov) Úroková sadzba, použiteľná na všetky výplate pôžičiek (3%), ak máte záujem dostať späť k nám prostredníctvom e-mailu: terryloanfirm@yahoo.com~~HEAD=pobj s nižšie uvedené informácie:
dlžník INFORMÁCIE
Tvoje celé meno:....
Krajina: ....
Výška úveru: ....
Doba trvania: .....
Zamestnanie: .....
Telefónne číslo:.....
Adresa: .....
Vek: .....
Pohlavie: .....
Mesačný príjem......
Už ste Použiť Pred: .....
Vďaka.
pán Terry
terryloanfirm@yahoo.com
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nie sme chorí, sme smädní

Dva roky a sedem mesiacov som strávil vo väzení a za ten čas som liečil asi 3 000 podobných prípadov. Pritom som musel ako v normálnej nemocnici liečiť všetky druhy chorôb vyvolaných stresom. Bol som fascinovaný a vždy som znovu a znovu nevychádzal z údivu, ako obyčajná voda dokáže riešiť problémy. Mal som napríklad kohosi s tlakom 300 na 160. Vysoký tlak krvi namáhal cievny systém, a ak by neklesol, popraskali by mi cievy. Tomu človeku pomohla voda.


Košický protest 17.11.2012

Rotschildové: Rodina, která manipuluje s celým světem

Vrcholní ekonomičtí poradci předpovídají světovou v...

Od Fica do Fica (dokument)

Dzurindov americký sen skrachoval a Ficov európsky sen ...

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4543 s