21. September 2019
    
Priatelia, zmeňme svoje myslenie ! - Dolezite.sk

Priatelia, zmeňme svoje myslenie !


  2010-02-24  (20:02)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Priatelia, zmeňme svoje myslenie !
Úvod k problematike nepodmieneného základného príjmu.

Sme otrokmi svojho myslenia, sme otrokmi systému, ktorý sme si sami vytvorili, sme otrokmi štátu, ktorý sme sami poverili, aby nás riadil.
Kde zostala sloboda, kde zostala jedinečnosť každého človeka, kde zostala dôstojnosť človeka, ako najvyššej hodnoty na tejto planéte ?

Úroveň poznania, technika a technológie 21. storočia a úroveň vzdelania dosiahla v modernom svete, do ktorého nesporne patríme, také parametre, že nastal čas na revolučnú zmenu spoločnosti. Čas na zmenu myslenia smerom k zabezpečeniu dôstojnej a slobodnej existencie človeka.

Chceme sa zbaviť chudoby, chceme odstrániť strach a stres z obáv o vlastnú existenciu, chceme sa slobodne rozhodovať čo budeme robiť, chceme realizovať naše sny a predstavy, chceme žiť a tvoriť, chceme sa radovať spolu s našimi blízkymi.
Toto všetko je determinované, obmedzené, zviazané neuveriteľným množstvom byrokracie, zákonov, predpisov, pričom nami vytvorené inštitúcie na nás neustále chrlia príkazy, usmernenia, povinnosti a hrozby sankciami. Nie je toto choré ?! Nie je toto stresujúce ?! Nie je toto zotročujúce ?!

Na prvý pohľad sa zdá, že to tak musí byť, že sa to ináč nedá, že na všetko treba pravidlá, lebo ináč by bol chaos. Je to naozaj tak ? Je človek naozaj taký hlupák, že mu iný človek musí neustále predpisovať čo má robiť, ako má robiť a ako má žiť a myslieť ?! Myslím, že taký nie je ! Človek je tvor tvorivý a mysliaci. Netreba ho podceňovať, len mu treba dať slobodu. Treba ho urobiť šťastným.
A tu sme pri podstate veci. Človeka treba oslobodiť od každodenných starostí o existenciu, od nezmyselných povinností, ktorými je neustále zaťažovaný.

Najzákladnejším ľudským právom, je právo na život a to právo na dôstojný život na úrovni danej úrovňou spoločnosti v danom priestore a v danom čase.
Človek je tvorcom všetkých hodnôt a statkov. Využíva k tomu vedu, techniku a technológie, ktoré presúvajú prácu z človeka na stroje. Pre človeka je stále menej práce a ľudí stále pribúda.
Je samozrejmé, že človek by mal byť aj užívateľom vytvorených hodnôt a statkov.

Je logické, že za každú cenu sa snažíme udržať a zvyšovať počty pracovných miest ? Do akej miery sa toto dá naťahovať ?

Je čas na zmenu systému prerozdeľovania vytvorených hodnôt a statkov. Je čas skončiť so zdaňovaním práce a nedokončených produktov. Treba prejsť na získavanie prostriedkov na život a chod spoločnosti prostredníctvom zdaňovania spotreby, teda hotových a „predaných“ produktov hmotných aj nehmotných. Treba zdaniť prácu strojov. Teda realizovať jedinú daň, a to daň zo spotreby, alebo daň z pohybu peňazí. Všetky ostatné dane, odvody a poplatky tým pádom budú nepotrebné, lebo nová daň v sebe sústredí všetky funkcie. Výška tejto dane sa dnes dá exaktne určiť tak, aby pokryla požiadavky na rozdeľovanie pre život a chod spoločnosti. Pritom vôbec v súhrne nemusí ísť o zvýšenie dnešnej úrovne celkovej daňovej, odvodovej a poplatkovej zaťaženosti jednotlivcov, alebo spoločností.

Vrátim sa však k právu na dôstojný život. Aby človek mohol v spoločnosti dôstojne existovať a pritom zostať slobodným, musí mať zaručený základný príjem. Tento základný príjem nesmie byť ničím iným podmienený, než tým, že človek je občanom tohto štátu. Zdrojom tohto základného príjmu je rozdeľovanie časti dane zo spotreby, o ktorej hovorím v predchádzajúcom odstavci. Nárok na tento základný príjem vzniká v momente narodenia človeka a má naň nárok až do konca života.

Ak sa zamyslíte, prípadne si aj preštudujete niektoré pojednania a diskusie o tejto téme, o téme základného príjmu, dospejete k úžasnému poznaniu. K poznaniu, že tento systém je realizovateľný vo veľmi blízkej dobe, že to nie je vízia ďalekej budúcnosti, ktorej sa nemusíme ani dožiť.

Došlo by k neuveriteľnému uvoľneniu slobody človeka a k neuveriteľnému zjednodušeniu celého chodu spoločnosti. Rozsah týchto zmien k lepšiemu má taký potenciál, že sa to nedá popísať v jednom takomto článku.

Z politologického hľadiska, tento systém v ničom neobmedzuje napríklad „tvrdé kapitalistické“ podnikanie, pritom však má až „extrémne sociálny“ charakter. Sytém preniká celým politickým spektrom v dnešnom ponímaní, od „pravice“ až po „ľavicu“.

Gabriel Karácsony.


Gabriel Karácsony
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Ekonom   |   ip:91.127.88   |   2010-02-25  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok súhlasím. Hlavne ten posledných odstavec pre tých ktorý by označovali nepodmienený príjem za komunistickú myšlienku. Tento systém vôbec neničí kapitalistov a podnikatelov ! Biznis je biznis ale život je niečo iné. Takto sa bude zarábať ale nie na úkor základných životných potrieb občanov. Výborná myšlienka.


ucitel   |   ip:89.173.88   |   2010-02-25  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zmeniť svoje myslenie je veľmi ťažké a zmeniť myslenie iných je ešte ťažšie, ak nie nemožné. Prečo? Lebo svet ľudstva je zovretý ako zvieracou kazajkou spôsobom myslenia, ktorý odporuje uvedeným záujmom kolektívnej slobody. Tá sa uskutoční až Božím zásahom, až keď dozreje tyranský svet k svojmu kolapsu. Našťastie ako vidíme to už nebude dlho trvať. Až potom bude mať ľudstvo slávnu slobodu Božích detí.


inocean   |   ip:79.69.198   |   2010-02-25  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak ti muzu dat svobodu, kdyz se chovas jako dite? Jak chces byt jedinecny, kdyz vetsinu zivota pouze opakujes? (info ze skoly, televize, autorit....). Jak ti mohu pomoci byt dustojny, kdyz jsi chamtivy a nevis kdo jsi?


Y   |   ip:62.169.18   |   2010-02-25  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán učiteľ, ty tak drístaš, že to musí iritovať aj zdochnutú kozu. Veď keď chceš čakať na boha, zavri sa do "triedy" a neotravuj tu prostredie a nemiešaj sa do tém, ktorým prd rozumieš...


sano   |   ip:15.195.18   |   2010-02-25  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave, nemate k tejto teme viacej info ? Videa / TEXTY :)


joplins   |   ip:188.177.1   |   2010-02-25  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Y- hlavne ye ty sa vyznas a vo vsetkom mas jasno. tak mi prosim ta vysvetli, preco sa deje na zemi tolko zla???? lebo stara mama??? juj ty mudrlant...


lima   |   ip:89.173.15   |   2010-02-25  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Y
Učiteľ to nemyslí zle. On chce iba povedať, že sa dostaneme sami ľudia do kolien a až keď nám dôjde akí sme zraniteľní, tak až potom sa spojíme. To, že to poníma ako Boží zásah je kvôli jeho viere v Boha (a je to len jeho vec). Vy pán Y to môžete ponímať ako zásah zhora od Hoviad alebo Vyššej moci.


Y   |   ip:62.169.18   |   2010-02-25  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins : keď hovoríš, že na zemi je veľa zla, zrejme myslíš zla medzi ľuďmi a vychádzaš pri tom z axiómy, že boh stvoril všetko, čo okolo seba vnímame pre ľudí a pre ich dobro... Lenže, chyba lávky... Nemôžeš zem (vesmír) deliť na ľudí a ostatné - človek je súčasťou prírody. A v prírode platia stále tie isté totálne zákony - nikdy sa nezmenili a nikdy sa nezmenia. Je to zákon vzniku a zániku, zákon sily a adaptácie atď. - veď to iste poznáš. Silnejší zožerie slabšieho, veľa slabých silnejšieho, zdravé prežije, choré zanikne - to je evolúcia. Z ľudského hľadiska sa s takýmito zákonmi nechceme stotožniť - ale len z takého ľudského, ktoré je deformované kresťanskými dogmami. Žiadne spolky a náboženstvá tieto zákony nezmenili a nezmenia - každý živý organizmus sa im môže len prispôsobiť, alebo im podľahnúť - tak preto je toľko zla...(ale čo je pre jeden živý organizmus zlé, môže byť pre druhý dobré!)


Stewe002   |   ip:86.44.141   |   2010-02-25  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super clanok! Prestudoval som si princip zakladneho nepodmieneho prijmu a musim povedat ze to stoji za zvazenie! Problem je toto: Rad by som videl polyticku stranu ktora da do svojho programu zavedenie a prechod na tento novy system! avsak skuste sa spytat ministra financii co si o tom mysli? Alebo co si o tom myslia kompetentny ludia? To su ludia ktory maju v hlave vsetky tie vysokoskolske predpojate poucky o tom ako veci maju fungovat takze ich mysel nie je dostatocne pristupna novym veciam..To je moj nazor na vec.. Nakoniec ale nezalezi na tom co si oni myslia.. ale na tom co my ludia ako vacssina chceme! konec koncov zijeme v demokracii nie?? ok to bol tak trocha vtip..:) Ale v podstate ano co nam ludom brani v presadeniu tejto myslienky dnes mame internet! mozeme sirit myslienky rychlostou svetla.. vyuzime to! som presvedceny ze vacssina ludi na slovensku ani vobec nevie o tom ze nieco ako ZAkladny prijem existuje.. Spytajte sa polytikov! ci o tom vedia? podla mna budu len krutit hlavou..


DavidB   |   ip:147.232.2   |   2010-02-25  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002, mas pravdu ze vecsina ludi o tom neviem odkial by sa aj dozvedeli ked sa o tom nikde nehovori...a dokonca ani na skolach sa to neuci...neviem ako na inych ale tam kde som ja ani Mu ani BU o tom...a to mam za sebou makro, mikro, ucto, a pod.


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-02-25  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím diskutujúcich ! Tento článok som napísal už asi pred rokom a snažím sa ho zavesiť postupne kam sa dá. Zámerne som ho uviedol ako úvod do problematiky. Okamžité reakcie ľudí, ktorí sa s týmto stretávajú prvýkrát sú dosť zmätené, lebo sa im okamžite vybaví veľa otázok, na ktoré potrebujú odpovede. Píšem aj odpovede, vysvetľujem aj v iných článkoch a diskutujem. Pripravujeme s priateľmi na túto tému, spojenú aj s témou jednej dane, občianske združenie - všetko je na " www.danubka.sk ". Aj na tejto stránke je niekoľko článkov.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-25  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby človek mohol v spoločnosti dôstojne existovať a pritom zostať slobodným, musí mať zaručený základný príjem.

Nie som si istý, či budem dôstojne existovať, keď chamraď dostane peniaze len za to, že je. Chamraď ( väčšinou "námestníci" povaľujúci sa v krčmách, námestiach, postávajúci, ničnerobiaci by vyskakovali radosťou, keby toto prešlo. Väčšine chamrade stačí na prežitie ( alkohol, mäkké drogy, cigarety, nejaké to jedlo, šľapky ) niekoľko desiatok ( snáď 200€ ) € mesačne. Pokiaľ ich dostanú len tak, i zvyšok motivácie ísť trebárs na brigádu za jedlo sa stratí. A ničnerobenie ( posvätené ZP ) a s tým spojená nuda, bezcielnosť, posedávanie, nevedomosť čo so sebou a apatia je väčšinou základným spúšťačom vandalizmu, požívania narkotík, alkoholu, a hľadaním si zábavy na úrovni tupého primitíva.
Stewe002   |   ip:109.255.1   |   2010-02-25  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer.. myslim ze si nepochopil princip zakladneho platu! a mas velmy plytky pohlad na tuto vec.. Ta takzvana chamrad existuje prave preto, lebo system v ktorom zijeme ich prakticky vyraba.. Dava velky priestor na to aby takato chamrad existovala.. A co sa tyka nicnerobenia? Blbost! Vies si predstavyt sam seba ako len cele dni posedavas doma? dokedy by ta to bavylo? Zato si viem predstavyt ze by si zacal konecne robyt nieco co ta naozaj bavy! lebo by si mal cas! Uz som to raz povedal ze je zaujimave ze ty co maju miliony su najviac pracovne vytazeny ludia.. a pritom by nemuseli nic robyt! ZP neodobera motivaciu pracovat ale odobera byc a cukor! Odstranuje pracu z donutenia! navyse nie sme dnes v situacii s pred 100 rokov ze? ide o to ze si to mozeme dovolit.. Dnes nepotrebujeme fabriku plnu ludi aby nieco vyrabali.. iba fabriku plnu robotov a techniky z malo ludmi! a o to ide meni sa situacia a ekonomika sa musi zmenit tiez.. inak kriza potrva dalej!


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-26  (06:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002

super....krasne si to napisal.


prave   |   ip:62.169.18   |   2010-02-26  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer porozmyslaj o tom a pozri si to z druhej strany nie zaujato.

Som rad ze ludia zacinaju uvazovat.Ostava to uz len presadit.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-26  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ako donútite chamraď, ktorej ničnerobenie vyhovuje, nepriživovať sa?

Kardiochirurg mojej sestry je veľmi vyťažený a na pokraji síl. Má 35, zarába cca 1000€. Jeho vyťaženie však súvisí nielen s tým, že potrebuje uživiť rodinu, ale i s tým, že jeho prácu chce robiť veľmi málo ľudí. Pokiaľ dostane tieto prachy grátis, do práce by prestal chodiť a venoval by sa rodine ( tomu, čo ho baví ) A deti v špitáli by mali problém :-( ...


Stewe002   |   ip:86.44.135   |   2010-02-26  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dik cv!.. DrHujer: V prvom rade nikto by nemal robyt to co nechce! a uz vobec nie niekto ako kardiochirurg! Ked sa teda chce len venovat detom.. nech sa zamestna v skolke ako ucitel... Som vsak presvedceny ze je vela ludi co by kardiochirurga chcelo robyt! navyse Clovek je bytost vynaliezava proste sa adaptuje k situaciam.. Ak nejaku pracu nebude vela ludi chciet robyt.. stale su sposoby ako najst ludi alebo vytvorit motivaciu pre danu pracu! ZP neodstranuje motivaciu na vykonavanie akejkolvek prace! len si to prestuduj poriadne! Ludia stale budu chcet zarabat viac penazi aj v systeme ZP! A ver mi nikomu NIKOMU nevyhovuje nicnerobenie! to je mytus! Ide o to urobyt z prace rozsirenie moznosti sebauplatnenia skor ako nutnost! Navyse v ZP ziska kazdy! nikto na tom nestarti! to co sa zmeni vsak.. Zvysi sa cena prace! co je velmi dobre a slovensko potrebuje ako sol.. Vela ludi zmeni svoje nudne zamestnanie.. Vela ludi zacne studovat podla mna! A co sa yka tych prizivnikov.. chamrade ako vravys.. No a co ta chamrad co sa vozy na drahych autach! a kupuju si drahe domy a pozemky? Co ta chamrad co parazituje na nas co poctivo pracuju avsak my zo svojej prace mame tak akurat hovno! Co ta chamrad co vobec nic neroby alebo roby len veeelmi malo ale maju vsetko po com sa im len sniva a ty co pracuju maju oci na plac? Co ta chamrad co uveznuje ludi s pozickamy a krasnymy urokamy aby na nich mohla parazitovat po cely zivot a oni nepohnu ani prstom?? Co Ta Chamrad MrHujer?


LordX   |   ip:91.127.8.   |   2010-02-26  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer " A ako donútite chamraď, ktorej ničnerobenie vyhovuje, nepriživovať sa?"


To je problem aj sucasneho systemu, a univerzalne riesenie asi ani neexistuje. Ale dalo by sa to obmedzovat nejakymi podmienkami, napriklad nizsi ZP pre dlhodobo nezamestnanych, verejnoprospesne prace, vyska ZP by stacila len na zakladne prezitie etc. To by uz sice nebol celkom nepodmieneny ZP, ale podla mna je tak lepsie, kedze s nepodmienenym ZP nesuhlasim.

Inac k nazvu clanku - chciet od plebsu aby zmenil svoje myslenie je podla mna naivne. Preto system nepodmieneneho ZP s nejakou vacsou vyskou fungovat nebude, kym bude clovek clovekom. Lebo clovek je tvor lenivy - co je vsak aj dobre, lebo lenivost je matkou inovacie.

Mozno o sto rokov, ak za nas budu naozaj vsetko robit roboty.. :)


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-26  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX, absolútny súhlas.

Stewe002. Tá bohatá chamraď bude bohatšia o výšku ZP, ktoré dostane a o percento ZP každého svojho zamestnanca, ktorému zníži plat, pretože akákoľvek štátna finančná podpora ( ZP ) zamestnanca takouto formou vyústi do zníženia jeho finančného ohodnotenia ( priameho, alebo nepriameho )zo strany chamtivého zamestnávateľa.

Príklad: cena panelu solárneho zariadenia bola cca 6000 Sk/m2 bez štátnej podpory. Pri návrhu štátnej podpory m2 solárnych panelov cca 1000SK/m2 stúpla cena m2 panelov na trhu postupne cca o 750SK/m2 ( väčšinou skrytou formou )...takže podpora sa čiastočne rozplynula v ziskoch predajcov. Podobné bolo s benzínom, autami, liekmi...bohužiaľ.


cv   |   ip:78.98.170   |   2010-02-26  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hujer a Lordx

zbytocne sa nazývate doktormi a pánmi ci králmi, obidvom Vam chýba niekolko koliesok v mozgu a nemate ich namastene od narodenia,takze vydavaju iba samé skrípanie,nic rozumneho.


cv   |   ip:78.98.170   |   2010-02-26  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este ste takí sprostí ze nevidite ze ZPríjmom by okamzite zanikla nezamestnanost a bol by akutny nedostatok pracovných síl,to ale vas mozog nikdy nepochopí.To by ste museli mat stale penazny obeh pred ocami a okamzite si vediet predstavit dosledky akehokolvek vplyvu nan.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-26  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv, ďakujem za poníženie. V žiadnom prípade však politicky korektný byť nezvyknem.


bublinka   |   ip:95.103.46   |   2010-02-26  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuz,je na mieste sa opytat,cim obohacujete,alebo sa chystate obohacovat tuto spolocnost a priamy uzitok s vasej prace vy nevyliecitelny lenivci.No proste to stupidne vyhlasovanie o ludskej lenivosti musi mat u vas nejaky povod: takze hujer lordx,prosim vas,vy s vasou lenivostou ked by ste sa narodili v nejakej romskej osade,tak uz ste nam o sebe povedali ,cim by ste boli.Ale to chlapci musite byt velmi sprosti a obmedzeni a asi to bude ako CV pise ,udel od narodenia,tak vy ste pani "inteligenti este nepoculi nikoho povedat musim nieco robit,lebo mi prepne?Vam uz asi preplo.Druhi idu radsej nieco robit.
Takto,este ku vam,nech boh chrani ludi,aby vy dvaja ste ich ucili,alebo nebodaj liecili,alebo aby akokolvek nejaku sluzbu od vas biekto potreboval,ale uz nech je tak,ci onak,prajem vam prijemnu zabavu v tom,co bude dalej nasledovat a ked to uz nebudete moct vydrzat,spomente si na tento prispevok a dajte si po pysku s kazdej strany.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-26  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uf kiežby som bol lenivý. Od januára robím 10 hodín denne každý deň. Potom práca doma, dačo do školy, dačo pre študentov, večer pomôcť otcovi. A keď začne jar a práce v záhrade, vidím to od nevidím do nevidím, ale ďakujem za podceňovanie a poníženie :-) A razy za týždeň idem s kamošmi na čaj a tam spokojní námestníci na podpore :-) Ale 60€ denne za rýľovanie záhrady im bolo málo :-)))Takže čaká ma aj jarná rýľovačka....


LordX   |   ip:91.127.8.   |   2010-02-26  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " a este ste takí sprostí ze nevidite ze ZPríjmom by okamzite zanikla nezamestnanost a bol by akutny nedostatok pracovných síl,to ale vas mozog nikdy nepochopí."

Tak toto je uz naozaj perla ducha... nezamestnanost by sa zvysila, lebo by bolo viac tych co len poberaju ZP a nepracuju. Potom by bol vacsi nedostatok pracovnych sil, ale to len preto lebo tieto pracovne sily by nechceli pracovat, kedze uz maju prijem zo ZP. Nie preto ze by bolo viac prace!

Kto si este stale mysli ze ludia by pracovali z nudy alebo z dobrej vole, nech sa pozrie na tych co poberaju davky dnes. Takisto je uplne naivne mysliet si ze spolocnost by fungovala ak by robil kazdy viac-menej len to co ho bavi. Zivotna uroven by rapidne klesla.


ZP ano, ale podmieneny, urceny len na prekonanie tazkej chvile.


cv   |   ip:78.98.170   |   2010-02-26  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
preco nerozmyslas?Resp. ako to rozmyslas?Ty sa nevies vzit do reality.Ved si predstav ze by kazdy clovek dostal 149 € mesacne len tak.No poviem ti ze chudakovi by to velmi pomohlo,rodina s dvoma detmi by automaticky dostala spolu 600€ t.j. efekt by bol ze by sa vytvoril obrovsky dopyt na vyrobu,a tym by automaticky sa zvysil aj dopyt po pracovnikoch co je vlastne znizenie ci zaniknutie nezamestnanosti.


cv   |   ip:78.98.204   |   2010-02-26  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hujer
kde mas tu zahradu?Ja ti ju za 60€ za den budem rylovat celý rok ...:-)))


LordX   |   ip:91.127.8.   |   2010-02-26  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale dopyt po vyrobkoch by sa predsa nezmenil, ved tych 600 eur by si nevytvoril z nicoho, ale zobral by si ich pracujucim ako dan, a ten pracujuci by si tiez urcite nieco pekneho za ne kupil, ak by ich nemusel dat na dan.
Dopyt by sa len zmenil, ale ani by sa nezvysil, ani neznizil.

ZP ano, ale podmieneny a tomu, kto ho potrebuje.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-26  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cv. Zvýšenie peňazí medzi ľudmi automaticky nezvýši dopyt po výrobkoch. Pomôže to k rozvoju ( na SK ) nových pracovných miest v odvetví denných potrieb ( energie, potraviny, obchod ), zábavné podniky, pohostinstvá, herne a reštaurácie by však mali hody :-) Spotrebný tovar dlhodobej spotreby sa väčšinou dováža, takže na by mal vplyv na zvýšenie zamestnanosti možno v doprave a obchode, konkrétny pozitívny vplyv by bol v zahraničí.

Zavedenie ZP však bohužiaľ nezvýši počet pracovných miest o počet momentálne disponibilných uchádzačov o zamestnanie, nerátajúc všetkých uchádzačov a dobrovoľne nezamestnaných. A odrátajúc klasických 4 %, ktorí nikdy nerobia.

Inak vieš aké sú štátne sociálne dávky, ktoré dostanú rodičia s dvoma deťmi?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-26  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv, dohodnuté. Rýľuješ...obsah chladničky je grátis k dispozícii :-)Skorobabika   |   ip:88.100.19   |   2010-02-26  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je pěkné,že ZP by umožnil důstojnost člověka, nezbídačoval by ho atd.Trochu se obávám, aby ZP se nestal jakýmsi zástupným "Bohem" tak jako je dnes "Bůh mamon" a tím ovládaný celý tok myšlenek člověka, z toho pramenící různá nagativa ve smyslu závisti,ap.Žití- existence je něco, jako "zvláštní"přímka..v určitý moment člověk svým narozením zasekne do přímky "bod" a směřuje k druhému "bodu"smrti-oba body si nikde nezaplatil a přesto v této úsečce vyvádí jednu vylomeninu za druhou potažmo od jednotlivců po lidské dějiny.Chci tím říct, že stěžejní moment v ZP dost chybí - a to vyšší idea - "Milovat život" a kdo miluje a má lásku k živým tvorům, neubližuje,ale hledá cestu jak být prospěšný k radosti všem....


cv   |   ip:78.98.115   |   2010-02-27  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
joj to si ma potesil ako si sa prezradil...
"Ale dopyt po vyrobkoch by sa predsa nezmenil, ved tych 600 eur by si nevytvoril z nicoho, ale zobral by si ich pracujucim ako dan,.."

Tak Lordko v tomto je problem ze si stale myslis ze ten ZP by som zobral z dani z prijmu FO...a to je presne to co robí Sulik s jeho odvodovym bonusom a preto je OB debilita.
Ja by som peniaze zohnal tak ze by som 100% zdanil príjmy PO,teda firma by neplatila 19% dan z príjmu PO/pozor nemylit si to s DPH/ ale 100%,teda ZISK by sa rozdelil medzi ludi poskytnutím toho ZP.Takze dopyt by sa skutocne zvysil o ten ZP!!!

Pokial si kazdy clovek nebude vediet nakreslit tok penazi tak ako si vie nakreslit mapu ciest a chodnikov vo svojej dedine tak dovtedy peniazom rozumiet nebude!!!!

cv   |   ip:78.98.115   |   2010-02-27  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pomocka pre vsetkých co chcu rozumiet peniazom:

1.pre malo vzdelaných
Nakreslite si na papier stvorceky ktoré budú predstavovat CB,výrobu,trh,ludí,státny rozpocet,státnu spravu,komercnu banku,danový úrad a burzu cenných papierov /slovom 9 svorcekov/a pospajajte ich medzi sebou chodníkmi a dostanete uzavretý okruh.A teraz nad tým rozmyslajte.

2.pre technikov
Nakreslite si schemu jednoducheho kurenia v rod.dome kde kotol=výroba,vymennik na kotli=trh,a dva paralelne zapojene radiatory vo vedlajsích izbach,jeden vyhrieva miestnost ked ziju ludia a druhy vyhrieva predsien kde funguje stát.A expanznu nadobu ako centralnu bankua trojcestný ventil ktorým otáčaju komercne banky.
A teraz nad tým rozmyslajte.

3.pre elektrikárov
Nakreslite si transformátor=trh,v okruhu primarneho vinutia bude zapojený alternator=výroba/ten budu tocit ludia/.Na sekundarnom vinutí zapojte do okruhu dve ziarovky paralelne,jedna predstavuje osvetlenie domacností,druhá štátu.Predstavte si ze ludia sa striedaju v tocení alternatora...
A teraz nad tým rozmyslajte.

Takze ekonomia je totálne EXAKTNÁ veda a ja by som ju povýšil tak že by som stanovil podmienky pre prijatie na studium ekonomie tak ze by boli prijatí iba absolventi technikých vysokých skol na studium ekonomie.
Ale vlastne ...vsak ked som technik tak vlastne som uz aj ekonom a nemusim zabijat cas studovaním hovadín...staci mi jednoducha schema a technické vzdelanie.


cv   |   ip:78.98.115   |   2010-02-27  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
Ja samozrejme vzdy rozpravam o normalnom state ktorý ma vlastnu menu a ekonomiku.Pokladal som za samozrejmost ze chapes ze nerozpravam o nasom státe,lebo ten bol vykradnutý,zbombardovaný neutronovou bombou a zanikol.Na jeho uzemí si cudzinci založili firmy a tých domorodcov co prezili neutronovu bombu vyuzivaju ako hospodárske zvierata a otrokov.Takze ja nerozpravam o Slovensku ale o normalnej ekonomike a normalnom penaznom systeme.

P.S.Dufam ze obsah chladnicky bude ako bonus k tým 60€...aby nedoslo nakoniec k tomu istemu ako ked nam slubovali demokraciu a slobodu....a teraz vidíme ako nas oje...tak nam treba,ked sme boli sprostí...teraz nam nezostava nic ineho len vymysliet ako z chomuta von.prave   |   ip:62.169.18   |   2010-02-27  (08:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najhorsie na tom ze vacsina ludi"najma" starsich odmietala EU aj EURO.A napriek tomu sme tam.Preco asi?koho to bola vola?Ano ano politikov.Ktora strana ma v programe napriklad trestne stihanie politikov?Ziadna?Potom preco volite take strany?


Tony   |   ip:82.119.22   |   2010-02-27  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len dve malé otázky, že prečo išli voliť tí čo boli proti EU? Veď tí nahrávali len tým, čo boli za!

A ozaj prišlo k voľbám do EU niečo okolo 51%, keď pri moci bola modrá mašinéria?

A euro, kto ho to chcel, ľudia nemali možnosť si vybrať v referende, politici opäť o tom sami rozhodli, tak ako v prípade vstupu do NATO.

Teda diktát proletariátu vystriedal diktát takzvanej demokracie západu, ktorý neraz je ešte obludnejší ako ten predchádzajúci!!!dana   |   ip:80.242.33   |   2010-02-27  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to: cv

dobre si opísal ekonomiku ako exaktnú vedu. žial to špekulanti ktorí si myslia že peniaze vyrábajú peniaze nikdy neuvedomia.
To totiš nie je ekonomika ale obyčajný podvod.
To, že sa bohatne na podvode a nie na tvorení realnych hodnôt je naša zodpovednosť v odovzdaní moci gaunerom.
Dnes málo ludí realne niečo tvorí, a tí čo netvoria nič bohatnú a sú najlepšie platenými lotrami a oni sa najviac trasú o svoje dane. Zlodej sa pochopitelne bolí že ho okradne další zlodej.Pozná svoju bandu.
Možno sa vrátime s sprofanovanému socialistickému heslu: Peniaze sú kryté prácou, a je v tom aj hlboká pravda.
Dnes sú peniaze kryté podvodom, čím vačšie peniaze tým vačší podvod.


Stewe002   |   ip:109.255.1   |   2010-02-27  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "LordX" Radil by som ti poriadne prestudovat ZP .. ale aj inym ..Pred tym ako zacnes kecat dristy.. Opakujeme to tu uz niekolko krat zavedenim ZP sa nesleduje nijake zvysovanie dopytu ani trvaly ekonomicky rast.. tieto veci su bludy co nam dnesna situacia aj ukazuje.. zijeme na planete ktora ma obmedzene zdroje! preto ten kto tvrdi ze existuje nieco ako trvaly ekonomicky rast je bud dement alebo pripad na liecenie.. ZP je system ktory pomaha vytvarat ekonomicku udrzatelnost a spravodlivost vo svete ktory vytvara dostatok hodnot pre kazdeho jednotlivca.. Co sa tu ohanate chronickymi lenivcami tych je strasne malo a navyse co vas vobec potom, ked system vam bude davat vas podiel vase ZP a rovnako tak ste nic nemusely urobit! ako ty lenivci.. Vidim ze podaktory na tomto fore si sedia na vedeni.. alebo nic v zlom maju uz svoje roky... Ide o to ze v systeme ZP sa bude viac automatizovat a robotu co nikto nechce robyt prevezme technika..Vezmite si takyto priklad.. Uvediem to na jednom pribehu co som vymislel..


bublinka   |   ip:95.102.2.   |   2010-02-27  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ve všech obchodních transakcích – nákupu a prodeji, nájmu, půjčování peněz atd. – musí být upřednostněn Žid před nežidem, dokonce i tehdy, když to znamená malou finanční ztrátu. (to je velmi důležité, díky upřednostňování našich bratří při obchodu, přijímání zaměstnanců atd. jsme tak ekonomicky úspěšní pozn. Jehuda)

3.4) Podle jednoho názoru obsahuje Tóra speciální přikázání brát na půjčkách nežidům

vysoké úroky. Podle téhož názoru nesmí nežidům nikdo odpustit dluh, ani mu

odložit datum platby. Ostatní také zakazují půjčovat nežidům bez úroku, ale nepohlíží

na tento zákaz jako na zvláštní přikázání [zatímco je zakázáno půjčovat na úrok Židovi

(nebo si půjčovat od Žida)]. Podle některých názorů je za situace, kdy by půjčení

peněz mohlo zapříčinit spříznění mezi ním a nežidem a ovlivnění Žida nežidovskými

názory, půjčení peněz nežidovi zakázáno úplně. Co se týče ger toshav: podle všech

názorů je dovoleno půjčit mu peníze na úrok.

3.5) Podle některých názorů je přípustné odkládat nežidovi výplatu. Podle dalších názorů

je to zakázané. Je zakázáno odkládat výplatu mzdy ger toshav, ale tento zákaz

není tak striktní jako zákaz odkládat výplatu Židovi.

3.6) Nežid nedědí po svém židovském otci (například když otec konvertoval až po

synově narození, nebo je dítětem Žida a nežidovky). (zde bohužel musíme dodržovat platné české zákony o dědictví ale až bude nastolen Nový světový řád, tak je změníme pozn. Jehuda)

http://666info.wordpress.com/2009/02/05/jak-zachazet-s-gojimy/


Stewe002   |   ip:109.255.1   |   2010-02-27  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu je pribeh.. Boli dvaja rolnici.. kazdy mal zhruba rovnako velke pole na ktorom kazdorocne obrabali svoju urodu. Obaja pracovali velmi tvrdo a obaja vytvarali svoje prebytky. Praca bola vsak tazka a z casu na cas uroda nebola ako si predstavovali. Jeden z nich (budem ho nazyvat Palo..) bol ale vynaliezavy a zacal si ulahcovat pracu na poli tym ze si zostrojil ucinny pluh ktory zapriahol za kona a takto bol so svojou robotou vzdy skor hotovy.. Navyse spekuloval ako hnojit svoju zem aby mal lepsiu urodu.. Vysledok bol taky ze uz nemusel tak vela a tvrdo pracovat, tak mal cas robyt ine veci.. Zistil ze je celkom dobry sochar a tak staval sochy.. Ten druhy Rolnik Menom Robert nemal take stastie a cudoval sa ako je mozne ze Palo ma tolko casu a aj urodu ma velmi dobru.. Jedneho dna sa stretli a Robo sa ho to spytal.. Palo mu odpovedal: Vies Robko Pouzil som svoj rozum, a techniku! a tak teraz nemusim tolko pracovat.. Otazka znie: Je Palo lenivec?... Odpoved si doplnte sami..


bublinka   |   ip:95.102.2.   |   2010-02-27  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zakázáno nežidům prodat nemovitost na půdě Izraele. Některé druhy nemovitostí

nesmí být na půdě Izraele nežidovi dokonce ani pronajaty. Tento zákon nezakazuje

obchod mezi Židem a ger toshav. Podle určitého názoru, pokud to politická situace

dovoluje, nesmí Žid nechat nežida přes naši zem ani projít, pokud to není ger

toshav.

http://666info.wordpress.com/2009/02/05/jak-zachazet-s-gojimy/

uz vam svita?


dana   |   ip:80.242.33   |   2010-02-27  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stewe002,
toj príklad je len na urovni technického pokroku. No ale ty mi odpovez ked v dobe známych techologií necháme toho chudáka obrábať pôdu drevenou motykou, a pritom máme traktory a pluhy. Ak ho necháme, tak je to od nás druhom chrapunstva, lebo my sme na tie technické perbytky už dávno zarobili. Tomu sa hovorí, solidarita. Tým, že mu umožníme menej pracne obrábať pôdu, pomáhame budovať aj svoje bohatstvo ktoré môže byť vo forme ekéhosi spoločného blaha či aspon na urovni našeho čistého svedomia, že naše prebytky pomohli s chudáka spraviť svojbytného človeka. Nič nie je dôležitejšie ako sa takto správať, lebo toto správanie nám zabezpečí menej vojen a násilia, udrzrať si vlastný chrakter, česť,a hlavne spoločenskú ludskosť ktorá rieši aj korupciu,pravé bohatstvo a mnohé iné veci.


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-02-27  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002 a dana, obaja uvažujete ako ja, teda dobre ! Individuálnym budovaním svojho bohatstva, súčasne a prakticky nevedomky budujeme celospoločenské bohatstvo. V dnešnom svete už každý pracuje pre druhého, t.j. vytvára statky hmotné a nehmotné, ktoré sú potom užívané inými. Správame sa tak tiež nevedomky, lebo spoločenský a technický pokrok dosiahol úroveň takú, aká je. Každý nemá rovnaké možnosti a schopnosti rovnako sa podieľať, ale aj užívať spoločenské bohatstvo. Preto, z pohľadu humanity a solidarity, s prízvukovaním hmotnej garancie práva na život, hovorím o bezpodmienečnom základnom príjme. Výška tohto ZP bude úmerná spoločensko-ekonomickej úrovni v danom priestore a čase a mala by zabezpečovať len najzákladnejšie potreby pre život (pre život človeka), žiadny "luxus", ani "nadstavba".


Autor   |   ip:204.110.2   |   2010-02-28  (08:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Demokratúra s ľudskou tvárou je nerefmovateľný systém
Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-02-28  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re Gabriel Karácsony:
je skutecne zabavne sledovat s jakym zapalem ty tve marxisticke blaboly siris, za bolsevika by te papalasi titulovali uzitecnym idiotem. Neni vetsi sranda nez kdyz si uzitecni idioti navzajem potvrzuji kompetenci.


dana   |   ip:80.242.33   |   2010-02-28  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stan:a čo tvoje bláboly, tie ktoré tudržujú daný stav obrovskej biedy a obrovskeho bohatstva pre pár vyvolených ?
takýto systém sa zosype sám do seba, ako sa vlastne už deje.
Niektorí bratia česi nám tu dávajú receptúry na me-marxistické bláboly. A kde si bol aj svojimi predkami v roku 48, ked v čechách vyhrala KSČ ?
Dnes svojimi extremami chceš znova zamoriť Slovensko ?


Stewe002   |   ip:109.255.1   |   2010-02-28  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dana. Mas pravdu ale to bol len priklad na ukazanie kontrastu a vysvetlenie daneho problemu.. V skutocnosti samozrejme by mal mat kazdy pristup k technologiam co ulahcuju zivot.. preto ich clovek vynalieza uz v prvom rade.. Problem je tento: Dnes mame furu techniky co nielen ulahcuje nas zivot ale aj setri cas, a dobra sprava je ze vyvoj ide stale dopredu! avsak vyvoj a pokrok by mal napredovat rovnako aj so vseobecnym vedomim cloveka.. Mame vsetku tu uzasnu technologiu co by mohla obliect a nakrmit hladnych celeho sveta ale sme natolko socialne primityvny, ze nevieme rozhodnut ako spravodlivo vyuzit tuto techniku.. Zial dnes sa tieto technicke vymozenosti stali hrackou v rukach mocnych tohoto sveta! A nielen to, ale to bol aj ich ciel uz odjakziva.. Zial techniku mame sice vyspelu ale co s toho, ked zijeme prakticky v nejakej forme neo feudalizmu kde zopar jednotlivcov kontroluje vsetko a robi si co chce a to v mene osobneho prospechu.. Navyse sa uz ukazalo v podobe sucastnej krizi ze tadialto cesta nevedie.. ZP je podla mna len jeden krok.. akysi most cez priepast krizy.. Ale neskor nebude uz ani ZP potrebne.. ani peniaze.. Zatial vsak mi pripada ze vacssina z nas su este stale uvezneny v iluzii osobneho prospechu na ukor vacsiny! alebo strachu zo zmeny.. ZP je male svetielko ze niektory uz precitli.. Ten Hlavny Pokrok musi vsak nastat vo vnutri nas vsetkych..


cv   |   ip:217.75.75   |   2010-03-01  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsimnite si ze blbecek Stan vo svojich príspevkoch len nadava,nikdy nic k veci nepovie, lebo samozrejme predavac an trhu ani nevie o com rozprávame.


bublinka   |   ip:91.127.16   |   2010-03-01  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv: podla sa boji,ma strach,ze bude musiet pracovat,ved to co tu piseme mu berie jeho boha a zmysel zivota,on sa zasadne vyjadruje k diskutujucim,este nic zmysluplne nepovedal.Len bryzga,takze bud je to stena niektoreho megazlodeja alebo kradne solo,on si vsak mysli,ze ma zamestnanie.
Stan,uz si sa rekvalifikoval na niektore riadne obcianske povolanie?


aldo   |   ip:84.245.95   |   2010-03-04  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002 veľmi sa mi páčia Tvoje príspevky. Ako si napísal v poslednom "pokrok musí nastať vo vnútri nás všetkých" Aj keď by každý mal zaručený ZP aj tak by sa našli jedinci ktorý by nepracovali a boli by tŕňom v oku pracujúcich závistlivcov. (aj keď by im vlastne nemali čo závidieť ale ľudská povaha je už taká). Myšlienku ZP si určite preštudujem.


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-03-04  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aldo, vrelo doporučujem. Väčšinu vecí nájdeš viac-menej sústredené na mojej stránke " www.danubka.sk ". Ber to ako veci nie dogmatické, všetko je vo vývoji a otvorené diskusii. Odporúčam začať filmom, na ktorý je tam link.


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-03-25  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priatelia ! Rozhodol som sa. Končím s diskusiami na týchto stránkach, čím nechcem povedať, že končím s publikovaním úplne.

V diskusii k článku "Sulíkov "banán"", ma najviac zaujal tento výrok :

" Sulík je blížiaca sa katastrofa! Som zvedavý, kedy na to prídu ľudia, čo ho tak ospevujú..."

Toto ma "nakoplo" a doplnil som:

Súhlasím !!! Súhlasím, ale s dovetkom :

Katastrofa sa naozaj blíži, ale nie preto, že by k moci mal prísť Sulík. Je totiž úplne jedno, kto z kandidujúcich prevezme vládu po 12.06.2010. Nik z nich totiž neprichádza so zásadným riešením najväčších problémov spoločnosti. Existujúci sociálno-ekonomický systém nik nehodlá zmeniť ! Všetci skloňujú to isté, len s miernymi kozmetickými úpravami - všimli ste si to ?

Ktorá strana chce skoncovať s úžerníckou ekonomikou, odčerpávajúcou všetky vytvorené hodnoty na jednu kopu ?

Ktorá strana chce skoncovať s neskutočne zložitým, neprehľadným a nespravodlivým daňovým a odvodovým systémom ?

Ktorá strana chce jednoducho vyriešiť problém hmotného zabezpečenia najzákladnejšieho ľudského práva - práva na život ?

Máme teda na výber ? Môžeme sa akurát rozhodnúť voliť, alebo nevoliť, ale výsledok bude v každom prípade rovnaký - zlý !!!

Tieto voľby sú už dnes za nami - žiadna zmena nebude ! Pripravme sa na voľby v r. 2014 a poďme od počítačov do terénu. Pripravme skutočnú alternatívu pre voľby - možno už skôr, ako v r. 2014, lebo katastrofa môže prísť až veľmi rýchlo. Kto sa chce zapojiť, ponúkame mu možnosť na pôde " www.danubka.sk ", " info@danubka.sk "

Takže odteraz diskutujem len na pôde OZ DANUBKA a na diskusiách, prednáškach a seminároch, ktoré bude organizovať OZ DANUBKA, alebo na podobných akciách na ktoré OZ DANUBKA bude pozvané.
Klaun   |   ip:89.173.15   |   2010-04-09  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Film na stiahnutie: www.zakladnyprijem.sk


barbar   |   ip:91.127.15   |   2010-05-25  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to reálne. Ale bez zadefinovania počiatočných podmienok, ktorých dodržiavanie je nevyhnutné pre trvalú udržateľnosť to nepôjde.


Gabo   |   ip:82.119.23   |   2010-05-25  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "barbar" - pokiaľ pripustíme reálnosť a realizovateľnosť vo svojich mysliach, potom to je uskutočniteľné. Samozrejme, zadefinovať počiatočné podmienky a ďalšie logické pravidlá pre fungovanie, je potrebné. Je to problém technický, ktorý je obvykle ľahší, ako zmeniť myslenie.


GABRIELOVIKARACSONYMU   |   ip:202.179.1   |   2010-11-09  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj Gabriel nie som Dr HUJER alebo LORD X a mnoho inych diskutujucich Od MALICKA SOM BOL INDIGO A VZDY SOM MAL IBA PROBLEMI Vzdysom rozmyslal a nerad som sa podriadoval Masove tlieskania davov som nechapal a netieskal som Zivot som mak preto tazsi ale omnoho zaujimavejsi Tiez dobre ze pisu a diskutuju Teraz mnohi cize reaguju Urcite ich tiez tlaci topanka a vypustaju paru z kotla kazdy tak ako vie a sa naucil Vela myslienok maju dobrych aj ked rovnakych ich sled ide ako Niagara vodopad az stratis prehlad co vlastne mysleli Cize
Dva krat som Ta precital pozorne iba preto lebo Vyzva cit. PRITELIA ZMENME SVOJE MYSLENIE ,, ma zaujala a nesklamal som sa v TEBE Tvoj prispevok ma silu a sled v klude a jasnom slnku Relacia bola ozaj zmetena CIZE da sa POVEDAT
TY o VOZE a 60 % o KOZE
Nevadi cas bezi a myslienky sa utriasaju a na druhy den rano svita novy den a zas sa vracaju a ozrejmuju v inom uhle Ti co na to maju Chcem Tebe prikladom z reality zivota upozornit na konkret fakta ako sa tazko meni myslenie na slovensku Ludom
URAD Starosta mesta Blava mesta strankove Hodiny
Stranka vstupuje o 10 hod najde prislusne dvere prebitim sa cez cca desat ludi Ktory tam hrozivo a ticho zmlknuto stoja zosti ze je spravne Vracia sa disciplinovane do rady lebo citi ze nema narok ani na slovo Vsetci cihaju ze nedajbozeby chcel zaklopat cize predbehnut radu !! Rada stoji a caka ubehne cca 40 minut a nic sa nedeje Prva v rade nejaka zena z domacnosti pritlacena na dvere aby ju nahodou niekto nepredbehol Caka Tiez , gula ocami zurivo a s Vystrahou je TICHO Vsetci vedia ze JE na rade !! CIZE PRVA na rade !! Zo vsetkych stojacich Vanie Chlad ponizenost a ubohost Riskol som vystupil s rady a vydal sa k dveram par zurivych tlmenych hlasov NEPREDBEHUJTE tu je rada som s usmevom velmi slusne idbil prepacte nechcem Vas predbehnitchcem zistit aj za CAS preco Tu musime takto vsetci cakat Par utokov hned necigante a postavte sa do radu som prehliadol rychlim preskokom okolo aby sa nezacal Fyzicky atak na mna rady !! Podarilo som pri dverach ZENA proti mne telom ,, NEKLOPTE !! Preco @?? Ja som na rade potom idem aj taj ja a mne nevybavia ze som ja klopala !! Chapete !! Na dverach vsaj mate listok iba neklopat !!! Nevidite !! Ozaj paierik zasunuty tam bol dlhsi zvntra na vechu ze sa dal zvnutra vkladat aj zavriet dvere naraz!Opovdal som neklopem pozrite Siahol som na klucku a vpadol rovno do kanclu !! Pozor bol to ina sekretariat s maldou zenou co si sedela za PC a cumela don Dobru den ....caka nas tam rada ludi strankove su uz iba hodinu !! ., prerusila ma co Si to dovolujete co nevidite ze nemate vyrusovat !! Prepacte tam bolo napisane neklopat iba tak som preto neklopal a vosiel ! Videl som ze zacinala zurit na ociach Hned som pokracoval je tu pan sef a ukazal som na dvere Povedala pravdaze ma sedenie poradu nech sa pacte vrate sa do rady Dvere boli na krok a krok som spravil ale k dveram sefam a otvoril zas !! Vyskocila ale uz bolo neskoro V kancelarii sedei pri nizsom stoliku dvaja muzi v pblekoch kvality kasmir a hrali SACHY Jeden vstal a povedal KTO STE ?? Co chcete ?? sekretarka zacala Becat Ten pan cezo mna sa vodral atd atd Ja som povedal prepacte a vratil som sa hned na chodbu Dvere sa zavreli a zvnutra bolo pocit zvysene hlasy Jasne dvere kvalitne tapecirovane !! Ja som na chodbe povedal Prepacte SEF si tam hraje sachy s nejakym jednym priatelom Podme vsetci dnu Ja to poviem a vsetci ste moji svedkovia podpiseme sa na to vsetci a ja to hned dnes zaniesiem ako staznost na ministerstvo BNUTRA ja viem KDE !! Ostalo Ticho a jedna mlada slecna s priatelonasi studentom iba povedala napiste ja to podpisem Este raz somich Vyzval obdoba TEBA TERAZ a Ticho stali dalej ako barany zas dalej Zbalil som sa a isiel prec aj tak bolo 11 30 a blizuil sa cas obeda a na radu by som sa nedostal a ked dostal urcite nic by som nevybavil skor opacne !! Tak sa pracuje na vacsine uradov a tak sa ludia zblbli Stazovat a namietat sa odnaucili MOC ich vycvicila ako OPICKY v klietkach Myslenie sa beda zmenit tak Rychlo u LUDI ako su na SLOVENSKU ONI za to vacsina ani nemoze BOJA sa su Chudackovia nemaju slovnu zasobu a drzost ako maju uradnici Diplomati a politici SU iba ludia ktori skromne a poctivo ziku a urad je pre nich VELKY URAD Kde bzdy sedeli PANI !! Panpm sa nikdy bic nestalo a oni chynby nemaju a nikdy ich nepriznaju Myslenie mozes mat ake chces aleMOC je MOC kazdsy jeden sam za seba si tak rozmysla RIZIKA prehry su vecsie ako moznost nieco dokazat a vyhrat Taka je tiez skusenost Obcana so statnymi organmi Ahoj Vzdat sa je jednoduche Jedna lastovicka leto a teplo ked zacne let neprinesie Ale vzdy sa aj medzi nimi nachadza jedna a leti prva s tym polette uzza mnou a nebojte sa teplo aleto je tu !! Ahoj a dik za Tvoje prispevky bela z nich boli lepsie ako SULIKOVE REFERENDUM Zialbohu Podvod ako OBAMA v USA !


TyNikdy   |   ip:87.197.11   |   2011-04-29  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Resource Based Economy je o mnhoo vyspelejsia vec a tiez je mozne ju realizovat. Learn more www.thevenusproject.comdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

A teraz tu našu

Hudba Dnešná populárna hudba je odpad. Pesničky na jedno kopyto. V poslednej dobe som sa začal vŕtať v textoch mojich obľúbeních kapiel a zistil som jedno - to čo čítam na internete to čomu sa venujem - tým sa zaoberá aj veľa umelcov Snažil som sa to tu zpradiť podľa kvality textu od tích menej zaujímavích ku tím viac


Naša budúcnosť podľa Teórie Časovej vlny: Terence ...

George Carlin - náboženstvo je hovno (bullshit)

"SUPER-EURO"

Zakladný príjem na Slovensku?

Velke zahady - Kto meni podnebie na Zemi

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2375 s