17. August 2019
    
Príbeh Tretej cesty - Dolezite.sk

Príbeh Tretej cesty


  2009-07-23  (11:50)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Príbeh Tretej cestyUž ste si niekedy položili otázku, čo znamenala "Tretia cesta" v názve Smeru a prečo ju jedného pekného dňa z ničoho nič zakomponovali do názvu? A už ste si niekedy položili otázku, prečo sa z ich názvu už vyparila? Pred pár rokmi sme mali na Slovensku sľubne sa vyvíjajúci projekt (a stále máme) pod názvom Hnutie Tretej Cesty, ktorého hlavnou prioritou bolo pretransformovanie slovenskej ekonomiky na bezúročnú. Ako Fico intrigami prebral a oklamal voličov tejto politickej strany si môžte prečítať nižšie vo výhlasení predsedu strany Rudolfa Vaského v r. 2002 na tla
čovke v Slovenskom syndikáte novinárov v Bratislave.

vid tiez clanky:
http://dolezite.sk/Bezurocna_ekonomika_Alternativa_k_sucasnemu_financnictvu.html
http://dolezite.sk/Cinsky_mur_Ako_bola_financovana_najvacsia_stavba_na_svete.html
http://www.projee.com/GetFile.aspx?File=books-nwo/vasky-tretiacesta.pdf

 

Tretia cesta na Slovensku

Pre nás tretia cesta Ludwiga Erharda (hospodárske opatrenia, ktoré zázračne obnovili totálne zdevastovanú japonskú a nemeckú ekonomiku po II. svetovej vojne) je dokázateľne a nevyvrátiteľne jediný seriózny, overený, odskúšaný, preverený a naozaj funkčný model ekonomiky hodný zopakovania. Je to jediný model ekonomiky, ktorý priniesol blahobyt a prosperitu všetkým, nielen horným 10 tisícom.

Co ja povazujem za podstatne v Marshalovom plane a to bolo:

ZAKAZ UROCENYCH POZICIEK ZO SVETOVEJ BANKY A Z MEDZINARODNEHO MENOVEHO FONDU! A taktiez rozkaz spojeneckej armady v nemecku

100% zdanovat zisky a dividendy ak nejdu na reinvesticie (splacanie dlhov) a

95% zdanovanie osobnych prijmov na 60.000 mariek rocne.


V Anglicku tieto opatrenia nemaly zavedene - a vysledok bola katastroficka inflacia a skoro kolaps celej ekonomiky- naopak v Nemecku hospodarsky zazrak a opakovana revalvacie d.marky!-teda opak inflacie.
A k tomu ako vidite Anglicko dostalo o mnoho viac ako Nemecko!  -

Najzdevastovanejsie a ( najdemontovanejsie-1500 tovarni bolo zdemontovanych a odvezenych)- dosiahlo hospodarsky zazrak ako nikto v historii tejto planety do vtedy alebo potom!
Tento hospodarsky zazrak uz nikto iny na tejto planete nikde nezopakoval jednoducho preto ze nikto nikde na tejto planete neprijal tie iste hospodarske opatrenia!!!
Odvtedy

NIKTO - NIKDY nezakazal urocene pozicky zo Svetovej banky a z MMF,
odvtedy

NIKTO - NIKDY nezaviedol 100% zdanovanie ziskov a dividendov ak nesli na reinvesticie,
odvtedy

NIKTO - NIKDY nezaviedol 95% zdanovanie osobnych prijmov nad urcenu hranicu.

Preto začiatkom 90-tych rokov minulého storočia sme sa pustili do šírenia myšlienky zopakovania tejto tretej cesty Ludwiga Erharda na Slovensku.

V roku 1998 sme sa prvýkrát zúčastnili parlamentných volieb do NR, týmto sme vzbudili celoslovenský záujem o tretiu cestu. Posledně 4 roky sme intenzívne cestovali po Slovensku a neúnavne šírili túto myšlienku zopakovania tretej cesty na Slovensku.

Ked' v roku 1999 pán Fico založil Smer, pokúšali sme sa ho získat' pre našu myšlienku. V decembri roku 2000 sa pán Fico začal verejne zmieňovat' o tretej ceste. Celý nadšený, že konečne máme niekoho v parlamente, kto je ochotný presadzovať tretiu cestu, som sa spojil s pánom Romanom Václavíkom - tieňovým ministrom hospodárstva strany Smer. Ked' som sa ho spýtal, čo si pod treťou cestou predstavujú, povedal mi: "Á, to je tretia cesta medzi Mečiarom a Dzurindom." Neostávalo nám nič iné, než pokračovať v našej mravenčej práci.

V auguste 2001 zverejnila agentúra MVK prieskum politickej orientácie občanov. Údiv a prekvapenie vyvolala až 11% politická orientácia občanov na tretiu cestu. Toto považujeme za výsledok našej mnohoročnej mravenčej práce medzi obyčajnými ľuďmi.

Keď Fico a spol. videli, že zrazu z ničoho nič, kde sa vzalo, tam sa vzalo, je tu 11% občanov s politickou orientáciou tretia cesta, rozhodli sa oficiálne priznať túto politickú orientáciu za svoju, čo aj urobili 16. decembra 2001 v dokumente prijatom na II. slávnostnom sneme strany Smer v Bratislave.

Keď si tento dokument otvoríme, hneď zistíme, že už nejde o pôvodnú tretiu cestu medzi Mečiarom a Dzurindom, ale o tretiu cestu Clintona (New Democrats), Schrödera (SPD) a Blaira (New Labour).

Keby sa Fico a spol. držali ich pôvodnej tretej cesty, medzi Mečiarom a Dzurindom - mohla byť aspoň nádej - aj keď ju ešte nikto nevyskúšal ale hlásiť sa k beznádejnej, dokázateľne nefunkčnej a totálne zdiskreditovanej tretej ceste Clintona, Schrödera a Blaira, sa zdá byť v najlepšom prípade vrchol politického amaterizmu a v tom najhoršom prípade absolútny nezmysel! Preto, že výsledok Schröderovej tretej cesty v Nemecku je historicky najvyššia nezamestnanost' od skončenia II. svetovej vojny. Výsledok Blairovej tretej cesty v Británii je systematický prepad strednej vrstvy na hranicu biedy a výsledok 8 rokov tretej cesty Billa Clintona a jeho New Democrats (bohato finančne podporovaných firmou Enron) je, že v USA sa dostalo pod hranicu biedy najvyšší počet ľudí od založenia USA.

Nikdy vo vyše 200-ročnej histórii USA neexistovala taká obrovská priepasť medzi bohatými a chudobnými, ako po 8 rokov vlády Clintona a jeho New Democrats. Reálne príjmy rodín klesli na historické minimum. Nikdy v celej vyše 200-ročnej histórii USA tak veľa ľudí nemalo tak málo a tak málo ľudí nemalo tak veľa, ako po 8 rokoch Clintonovej tretej cesty. Bohatí sa stali ešte bohatšími a chudobní sa stali ešte chudobnejšími. Tak ako firma Enron podviedla masy malých amerických investorov, tak Clinton a jeho New Democrats podviedli masy amerických stúpencov tretej cesty.

Hlásiť sa k tejto zdiskreditovanej tretej ceste Clintona, Schrödera a Blaira nemusí byť žiadny politický amaterizmus alebo nezmysel, aj keď sa to na prvý pohľad môže tak zdať. Práve naopak, môžu to byť fiškálsky a chladnokrvne prešpekulované zadné dvierka. Ak Fico nemá žiadny úprimný úmysel zlikvidovať nezamestnanosť a priniesť blahobyt a prosperitu pre všetkých občanov Slovenska, ale len aby si jeho sponzori, ktorí ho tak štedro financujú, nahrabali ešte viac, určite už teraz vie, že po 4 rokoch jeho vládnutia bude na Slovensku ešte väčšia nezamestnanosť, ešte väčšia mizéria, ešte väčšia bieda. Preto už teraz ako fiškál dobre mazaný všetkými masťami myslí na zadné dvierka.

Už teraz vie, že po 4 rokoch jeho prípadného vládnutia ho čaká lavína nádaviek, kritiky a výčitiek, že nezamestnanosť dosiahla najvyššiu úroveň od konca II. svetovej vojny, že celá stredná vrstva sa prepadla do biedy, že chudobní sa stávajú chudobnejšími a bohatí bohatšími. Vtedy on otvorí zadné dvierka, ktoré už teraz chystá, vykukne von a všetkým stúpencom tretej cesty sa vysmeje: "Veď ja som Vám pred voľbami sľúbil tretiu cestu Clintona, Blaira a Schrödera a svoj sľub som aj splnil!"

Je úplne bezpredmetné ďalej špekulovať nad tým, či Fico a jeho Smer sú politickí amatéri, absolútni idioti alebo chytrácky prefíkaní a všetkými masťami mazaní fiškáli.

Teraz musíme spojit' naše sily, aby v prichádzajúcom parlamente 11% občanov, ktorí sa hlásia k tretej ceste malo ozajstnú reprezentáciu, ktorej ide o blahobyt a prosperitu pre všetkých a nielen pre tých, ktorí štedro financujú Ficovu stranu Smer.

 

 Zdroj:     Rudolf Vaský, predseda politickej strany Hnutie tretej cesty

         


 Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
obcan   |   ip:77.247.22   |   2009-07-23  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre zaujimavost treba dodat,ze strana Hnutie tretej cesty je strana ktorá neprijíma ziadne sponzorske dary ani financie na rozdiel od vsetkych ostatných skorumpovaných ktorým nejde o blaho obcanov ale o svoj vlastný profit.
Za clanok patrí vdaka.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-23  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V povojnovom Nemecku a Japonsku boli iné priority, ale Slovensko teraz nie je v takom stave.

1. Požičiavať si od MMF a Svetovej banky nemusíme, stačí sa zmieriť s tým, že niektoré veci budú dokončené bez zahraničného kapitálu, ale aj vysokého zadĺženia neskôr.
2. 100% reinvestovanie vo vojnou zničenej ekonomike je veľmi dôležité pre rýchlu obnovu. Smery investovania sú pritom očividné. Dôsledkom bol - "hospodársky zázrak" v Nemecku a Japonsku. Na súčasnom Slovensku sa 100% zdaneniu voľných ziskov a dividend vedia firmy vyhnúť. Ak by sa niečo aj vybralo, dostalo by sa to do rúk politikov a bolo by to ešte horšie, nech sú zo strany 1., 2., alebo 3. cesty.
3. Vysoké príjmy je možné zdaňovať demotivujúcou sadzbou, len sa potom netreba čudovať, že určité veci pôjdu cez outsourcing.

Vplyvom bodu 2. a 3. dôjde na Slovensku ku zníženiu nových vnútorných aj zahraničných investícií a zamestnanosti. Hlavne, keď okolité štáty EU takéto pravidlá nezavedú.

Cieľom by podľa mňa malo byť zníženie množstva činností a peňazí, o ktorých svojvoľne rozhodujú politici. Zjednodušiť zákony, znížiť odvody, dane, osekať štát a zabrániť vzniku európskeho superštátu.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-23  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mili Godwinson,ine priority v povojnovom Nemecku?Ako na priklad dostat celi narod z totalnej biedy,z hladu,z mizerie a totalneho zufalstva?Kedy ste boli posledy 50-60 alebo viac km.od Bratislavy?-ale nie v Rakusku ale tu na Slovensku? Vy neviete o totalnej mizerii v ktorej sa uz tu a teraz na Slovensku nachadzaju masy dobrich ludi?
Vy naozej neviete nic o totalnej biede v ktorej sa teraz a tu na Slovensku ocitly nespocetne masy dobrich ludi?
Vy ste nepoculi o podvyzive a hlade masy ludi tu a teraz na Slovensku?
Ze by ozaj ste nevedeli nic o tom hroznom zufalstve v ktorom dnes,tu a teraz na Slovensku sa ocitly nespocetne masy dobrych,statocnych a pracovitych LUDI???
Pan Godwinson,pan Godwinson ved vy zijete vo svete of queen Marii Antoinetty---a preto sa lud musi burit ked nema chleba?---ved ked nemaju chleba nech jedia kolace.
A toto je presne ta ista dispozicia vasej mysle a vaseho charakteru ktora sa zretelne javy z vasho clanku "O uroku"-God help you!God save the queen!


Perfect.World   |   ip:62.168.78   |   2009-07-23  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:

1. Preco by mali byt dokoncene neskor? Mozu byt dokoncene okamzite. Su ludia, ktori chcu pracovat? Su. Je material (napr. na take dialnice, ze) resp. dokazeme si ho sami vytvorit? Dokazeme. Tak kde je problem? Ake vysoke zadlzenie? Ake neskor? Si uvedom jednu vec konecne - peniaze nie su nerastne bohatstvo ani nejaky univerzalny princip dany zhora, je to vymysel cloveka, nic viac, nic menej. Keby bolo mestecko, v ktorom by nikto nemal tie nase eura ani by sa nechceli zadlzit nikomu, avsak vsetci by chceli pracovat a byt za svoju pracu ohodnoteni, co by si im povedal? No Ty, akozto renomovany expert, by si celkom urcite im na rovinu povedal, ze su odkazani na smrt hladom alebo zobrotu, pretoze nemaju tie pomalovane papiere s cislami a mostami, ze?

2. "Na súčasnom Slovensku sa 100% zdaneniu voľných ziskov a dividend vedia firmy vyhnúť." Argument ako z nosu. To ja Ti rovno na toto mozem rovnako odpovedat, ze keby bola politicka vola, tak sa tomu firmy nevyhnu.
"Ak by sa niečo aj vybralo, dostalo by sa to do rúk politikov a bolo by to ešte horšie" To mas nejaku krystalovu gulu, z ktorej vestis? Co je toto zase za debilny argument godwinson? To, ze vacsina politikov je skorumpovana znamena, ze rovno mozme odpisat akukolvek snahu o zmenu tohto absurdneho systemu? Dobre Ta chapem?
3. hm, vies aky je rozdiel medzi schopnym clovekom a loserom? Schopny clovek ked na dobrom systeme najde chybicku, snazi sa prist na to, ako ju odstranit. Loser naopak, cely system rovno odpise a bude nadalej pouzivat 100x horsi.

Ja som presvedceny o tom, ze keby sa dnes zrusili vsetky uzernicke organizacie (vid banky), tak Ty by si co nevidiet umrel od hladu. To je podla mna ten skutocny dovod, ktory Ti nahana hrozu a preco sa aj snazis obhajovat neobhajitelne.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-23  (19:35)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  S takou dispoziciou mysle aku jasne demonstruje Perfect.World,v tom co pise Godwinsonovi ,je mozne urobit aj to co nikto este neurobil.
Len ze mi ideme urobit len to co uz bolo urobene a co Ludwig Erhart pomenoval"TretiaCesta",teda to co urobilo v Nemecku hospodarsky zazrak.
Tato "Tretia Cesta" bola uspene vyskusana,tato "Tretia Cesta"je dokazatelne,nevyvratitelne a neodskriepitelne funkcna!
Tuto "Tretiu Cestu"netreba hladat-uz bola najdena po II.svetovej vojne v Nemecku.
Ved toto je jasna demonstracia Bozej milosti voci Slovenskemu Narodu.
Vsetko uz je pripravene,vyskusane overene a preverene a my ideme do hotoveho.Mi nemusime nic skusat,nic hladat,v nicom experimentovat- len urobit to iste,zopakovat to iste.
A co k tomu potrebujeme? ROZSIRIT V CELOM NARODE PRESNE TU ISTU DISPOZICIU MYSLE KTORA JASNE VYSTUPUJE Z TOHO CO TU PISE PERFECT.WORLD GODWINSOVI.God bless you perfect.world!


joe   |   ip:80.81.232   |   2009-07-23  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mozem sa spytat autora, ci hnutie existuje, lebo som nenasiel web a wiki pise ze HTC je v likvidacii?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_politick%C3%BDch_stran_a_politick%C3%BDch_hnut%C3%AD_na_Slovensku


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-23  (21:07)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To Perfect.World:
1. Ekonomika sa nedá reštrukturalizovať rýchlosťou myšlienky.
Máme nezamestnaných ľudí, ale je otázne, v akom sektore by boli ochotní pracovať a či majú potrebné schopnosti a zručnosti. Kašlime na to, naženieme ich do kameňolomov a tovární (suroviny a medziprodukty) a na stavbu diaľníc. Máme stroje na stavbu ciest? Máme! Ale keď zväčšíme počet pracovníkov, určite ich nebude dosť. Prví pracovníci sa dostanú k novým strojom z dôvodu, že možno teraz nie sú využité naplno. Ďalší budú využívať staršie typy a väčšina zatiaľ krompáč a lopatu. Až po čase by sa dostali všetci k novým strojom. Najprv by ich musel niekto na Slovensku vyrobiť a niekto iný zaplatiť. Samotný nápad "slovenskej stavby diaľníc bez pôžičiek" je možný, ale zabehanie nových častí štátnych firiem, vyškolenie pracovníkov a následná stavba by trvala dlhšie ako keď stavajú zabehané firmy. Ale bolo by to bez zadĺženia, čo je nutné oceniť. Systém verejnoprospešných prác v čase krízy - to sa dá.

Izolovanému mestečku stačí barter alebo lokálna mena, ktorej emitenta, keď ich naštve, vedia obyvatelia chytiť a namazať dehtom a perím. Vo väčších spoločenstvách je priama kontrola nemožná, a nahradenie finančného systému centrálnym počítačom na evidovanie účtov a platieb je predzvesťou totality.

2. Keby bola politická vôľa, tak je možné firmy aj znárodniť. A plánovať ďalšie päťročnice. Nepotrebujem krištáľovú guľu. "Dobrým politikom" dáš do rúk silné páky na ovládanie ekonomiky. Po nich príde generácia mocichtivých skorumpovancov a nestíhneš sa čudovať. Príkladov je určite viac, ako povojnové Nemecko a Japonsko. Stačí aj dnešné Slovensko.

3. Myšlienkový systém, ktorý dáva štátu právomoci na úkor občanov, aj keď to nie je nutné, je z podstaty chybný. To nie sú chybičky! Jeden taký sme tu už mali.

Banky nie sú nevyhnutnou súčasťou trhu a aj mňa niektoré prvky ich podnikania štvú. Súčasné banky neobhajujem, zdravo fungujúci úrok áno.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-23  (21:14)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Joe,ano v likvidacii,ale nezlikvidovana a co viac:NEZLIKVIDOVATELNA!
Poslednych 7-8 rokov sa nas pokusaju zlikvidovat,ale mi sme nezlikvidovatelni.
My sme drzany po kope silou myslienky a nie silou penazy!My nevyberame clenske prispevky,neprijmame financne alebo sponzorske dary!
Vplyv v nasej strane nikto si nemoze kupit za sponzorsky dar! Tato politicka strana nie je nikomu na predaj!
U nas neexistuju plateni funkcionary!
Uz som aj viac krat rozmyslal pridat k nazvu HTC-nezlikvidovatelna politicka strana,prave preto ze ministerstvo vnutra SR.v korespondencii nas oznacuje "v likvidacii".Mi nemame ziadni plateni sekretariat,ale zato mame kancelarie po celom Slovensku.
Ked sa potrebujeme stretnut ideme do hoci ktorej benzinovej pumpy,z automatu si dame kavicku alebo ine obcertvenie,telefony a notebuky mame zo sebou,podebatujeme o com mame a idem do dalsej "kancelarie".
Take veci ako clensku evidenciu zasadne nedrzime v pocitaci tak ziadny hacker na svete nam nemoze z pocitaca nic ukradnut.
Ak sa ti myslienka paci a chces pomoct vytvor si svoju miestnu bunku z ludi ktory zmyslaju ako ty a si u mna.
Nas cas sa blyzi,a ked pride, zrazu z nicoho nic tu bude nezastavitelna masa ludi.Nie len Slovensko,ale cela Europa zacina chapat celi uzernicky svindel.Patrony uz maju vystrielane a my sme nevystrelili este ani jednu supu.Joee baby-cau.


yano   |   ip:195.28.13   |   2009-07-23  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrámci kapitalizmu je vlastne nemozne toto nastolit ako trvaly stav. Vzdy sa najde niekto odvedla kto si presadi cez svojich poskokov, aby sa to vratilo spat. Bezurocne bankovnictvo fungovalo aj za socializmu. Ta tretia cesta je len dalsi trik na odvedenie lavicoveho volica.Mate len dve moznosti-socializmus alebo marazmus.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-23  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rudolfvasky:

V povojnovej obnove bolo možné ospravedlniť zásahy štátu do súkromnej sféry aj keby neviedli práve k "hopodárskemu zázraku". V tom sa zhodneme.

Cieľom by podľa mňa malo byť zníženie množstva činností a peňazí, o ktorých svojvoľne rozhodujú politici. Zjednodušiť zákony, znížiť odvody, dane, osekať štát a zabrániť vzniku európskeho superštátu.

1. Štát si nesmie mať právo si požičiavať, a tým vytvárať verejný dlh.
Ani na diaľnice! Deficitné rozpočty a zvyšovanie dlhu by mali v byť postavené mimo zákon. Štát by mal tvoriť rezervy, podobne ako domácnosti, alebo prispôsobiť výdavky daniam.

2. Zisk a úrok patria predovšetkým súkromným firmám, ktoré ich dosiahli, a štátu len vtedy, ak ich dosiahla štátna firma. Dane a odvody čo najnižšie. O výške úroku nech rozhoduje sporiteľ alebo zdravo fungujúca banka, nie politická strana. Z toho vyplýva zrušenie bankovníctva čiastočných rezerv.

3. Ak má niekto vysoký príjem, je nemorálne aby ho za to politici pokutovali milionárskou daňou. Ani sú tí poslední! Ak sa k peniazom dostal nečestne, môže byť o ne pripravený inou cestou.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-23  (21:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Socializmus Ficovej Socialistickej internacionaly?Socializmus Marxa,Engelsa Lenina? Narodny Socializmus Jozefa Tisu?
Ktory z tychto socializmov dokazal urobit z totalne devastacie behom 7 rokov priniest krajinu na uroven s pred vojny?
Behom 7 rokov Nemecko bolo na urovni ako keby sa vojna nikdy nestala.
Yanci baby si mlady,ale ked budes premyslat do hlbky budes O.K.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-23  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson-tiez znamy pod prezyvkou Maria Antoinetta-ten bod 1.,2. a 3.uz niekto niekde na tejto planete vyskusal ci su funkcne?,ci niekde na tejto planete niekomu priniesli prosperitu a blahobyt pre vsetkych a nie len hornim 10 tisicom? uz niekedy niekde na tejto planete zazracne obnovily totalne znicenu krajinu?
Ja som ako Sokrates - ja viem ze nic neviem - a preto sa zaoberem len s tym co sa 100% overilo,co sa ukazalo na 100% funkcne,a co urobilo hospodarsky zazrak na 100% - ako to co Ludwig Erhard nazval"Tretia Cesta"?


x_aštar   |   ip:78.99.194   |   2009-07-23  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak tak pekne rudolf ked pride cas tak sa objavi vela ludi takto by mali uvazovat podnikateliakri   |   ip:213.151.2   |   2009-07-23  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rudolf vasky | 2009-07-23 (21:52)

"Narodny Socializmus Jozefa Tisu?"

pre vsetkych: hned na uvod musim poznamenat, ze sa bavime o ekonomike (ale na konci je maly bonus, mierne OT, aby sa dotycni dovzdelali ;-).

jozef tiso nezdvihal slovensko z popola, ale slovenska ekonomika zaznamenala v tej dobe bezprecedentny rast. aj moj pradedo zvykol vravievat, ze na slovensku skoncila bieda okolo roku 1942.

ad NS:

"Slovenský národný socializmus a jeho uplatňovanie u nás znamená organické pokračovanie v rozvíjaní slovenských národných síl v duchu našich tradícií. Národný socializmus je sústava, ktorá najlepšie vyhovuje potrebám slovenského života, lebo umožňuje plné rozriešenie všetkých problémov politických, hospodárskych, sociálnych a kultúrnych.

Týmto systémom slovenský národ vymaňuje sa zo sféry !!!liberalisticko-kapitalistickej!!!, v ktorej bol násilne a proti svojmu duchu udržovaný cudzími režimami a včleňuje sa do nového hospodárskeho, sociálneho a kultúrneho poriadku, na ktorom sa buduje nová Európa. Predstavitelia slovenského kultúrneho a duchovného života dôrazne žiadajú, aby tento systém, ktorý najlepšie zabezpečuje slovenskú štátnosť, bol zodpovednými činiteľmi vo všetkých oblastiach národného života dôsledne, nekompromisne a bezodkladne uskutočnený. Osobitne vyzdvihujú potrebu, aby sa to stalo predovšetkým pri budovaní nových hospodárskych a sociálnych poriadkov, ale zdôrazňujú, že uplatnenie tohto systému má sa dôsledne vykonať aj na poli kultúrnom a školskom."

Lomnický manifest 31. 08. 1940

niekolko prikladov:

http://www.youtube.com/watch?v=SYlTxf_5oRQ&;feature=channel

http://www.hojko.com/post962603.html#962603

takze, aby som sa dostal k podstate veci. velmi rad citam vase prace, ale prosim vas neznizujte vyznam prace slovakov pocas obdobia 1939-45. lebo ako tak tie vase prace citam, tak vy sa pokusate !takmer! o to iste- o blaho SLOVENSKEHO naroda.

OT: Tu je pravda o slovenských židoch, rozpráva človek z ústredného zväzu židovských náboženských obcí, kto jeho výpoveď spochybňuje je antisemita!

O deportácii Židov počas Slovenského štátu
http://www.youtube.com/watch?v=Bmk1gIoWCR0&;feature=relatedSlayer   |   ip:78.98.247   |   2009-07-23  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yano:

Ak by si mal tochu poňatia o ekonómiii, vedel by si, že socializmus nie je alternatíva. Socializmus nemôže fungovať efektívne. Možno to považovať za dokázané.

V socializme nie je možná racionálna ekonomická kalkulácia potrebná na efektívne umiestňovanie produktívnych zdrojov.

Zaujímavé, že zástancovia bezúročnej ekonomiky, ktroí tvrdia, že nie sú socialisti, si neuvedomujú, že bezúročná ekonomika sa nedá organizovať iným ako socialistickým spôsobom.


Slayer   |   ip:78.98.247   |   2009-07-24  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, či ten článok je zavádzajúci kvôli tomu, že autor nevie, čo sa považuje za "strednú cestu", alebo je to zámer. Tipujem to prvé. Smer sa najprv vydal treťou (tzv. stredovou) cestou, no neskôr sa posunul výrazne doľava.

Koncept tretej cesty spopularizoval sociológ Antony Giddens, ktorého prácami sa výrazne inšpirovala britská Labor party, ktorá sa posunula od pomerne tvrdého socializmu k tej takzvanej tretej ceste, pri ktorej ide o opustenie extrémnych ľavicových pozícií (za čo si vyslúžila kritiku od ľavičiarov - vraj ide o zamaskovaných kapitalistov) a k snahe dosiahnuť sociálny zmier v rámci samotného kapitalizmu s využitím jeho vlastných prostriedkov. Odporúčam si preštudovať Giddensa, aby autor pochopil, čo je to vlastne tá tretia cesta. Giddens nespomína zrušenie úroku ani omylom, zrušenie úroku nemá vôbec nič spoločné s treťou cestou. Zrušenie úroku by defacto znamenalo prechod k socializmu, či už si to zástancovia bezúročného hospodárstva uvedomujú, alebo nie.

Rovnako ma zaráža hrubá dezinterpretácia Erhardovej politiky, ktorá bola liberálna, v skutočnosti dodnes najliberálnejšia, akú kedy Nemecko zažilo v celej svojej histórii. Úspech Erharda je úspechom liberalizmu. Erhard hovoril o "sociálno-trhovom hospodárstve" (v skutočnosti vtedy pojem stredná cesta neexistoval, neviem, kde na to autor prišiel), pričom dnes málokto vie, že pod tým pojmom mal na mysli liberálnu hospodársku politiku, ktorá podľa neho najlepšie dokáže zabezpečiť sociálne vymoženosti občanom. Keď ho Hayek, liberál s podobným zmýšľaním, upozornil, že to slovo "sociálne" je tam nadbytočné, lebo skutočné trhové hospodárstvo je zo svojej podstaty sociálne, Erhard súhlasil a povedal, že to slovko "sociálny" sa dobre počúva, že je to taký marketingový ťah, lebo len s takýmto označením mohol získať podpru Nemcov.


kri   |   ip:213.151.2   |   2009-07-24  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slayer

jednou vetou:

"Socializmus pre bohatých, kapitalizmus pre chudobných."

pre istotu este v obrazovej forme:

http://www.hojko.com/download.php?id=56917


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
si reprezntant ludi ktorí vobec nechapu o com p.Vaský hovorí.
Je jedno ci sa to nazyva tretia ci stvrtá cesta.
Pointa je v bezurocnom bankovníctve a v spravnej funkcii penazí.A taktiez poukazuje na fakt ze zdanenie príjmov nad urcitú hodnotu a zrusenie uroku vzdy vedie k rozvoju a blahobytu spolocnosti.
Akekolvek iné reči su len nezmyselne taraniny.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-24  (00:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To Slayer-Zdanovanie na 100% percent zisky a dividendy ktore nesli na re-investicie a 95% zdanenie osobnych prijmov nad 60000 dm.bolo zavedene vojenskym rozkazom vrchneho velenia okupacnej armady.- teda ziadnimi liberalmi alebo shit beralmy- a zakaz bratia urocenych poziciek od MMF a Svetovej Banky bol zavezok ktory vyplyval zo ucasti na Marshalovom plane.
Ked sa Erharda pitali ako tieto hospodarske opatrenia by nazval-teda hospodarske- on ich nazval Tretia Cesta.
C.V. to dobre naformuloval pre teba!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rudolfvasky:

Niečo z toho, o čom píšem v 1., 2., 3. bolo vyskúšané a funkčné dávno pred direktívne nariadeným 0% úrokom. V Európe a v USA došlo k bezprecedentnému vývoju v 18., hlavne 19. až po začiatok 20. st. a 0% úrok sa pritom veľmi nespomína. Je to fakt škoda, lebo sme mohli byť v kresťanskom stredoveku doteraz. 0% percentný úrok je dobrý ako vtip, lepší by bol už len záporný, tým hnusným sporiteľom a bankárom by sme mali vrátiť menej, ako sme si požičali. Nenažrancom! RV alias Vtipkár.

"Co ja povazujem za podstatne v Marshalovom plane a to bolo:" a nasledujú 3 body, ale ono toho bolo podstatne viac, a je otázne či nebolo podstatné aj niečo iné. My nie sme v situácii rozbombardovaného Nemecka a Japonska, alebo... Požiadajme ostatné štáty NATO, nech nám tu mesiac zhadzujú bomby, sú ničivejšie ako v druhej svetovej vojne, mohlo by to stačiť. Potom zvoľme Hnutie Tretej cesty, nech použije svoj plán obnovy.

Čo máte proti tým, ktorí veľa zarábajú, pokiaľ to dosiahnu vlastnými schopnosťami? Čo máte proti samostatnému rozhodovaniu človeka? Stagnácia a úpadok v 20. storočí je v prevažnej miere spôsobená zasahovaním štátu, ktorý je pod vplyvom malých organizovaných skupín občanov, do ekonomiky. Vy to ešte chcete posilniť?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
ako som uz raz povedal:
Tým čím Ta Tvoj otec robil,tým si aj zostal.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-24  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson pracujem na tvojom "O uroku",tam to bude vysvetlene.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-24  (00:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to cv.to pre Godwina je este lepsie nez pre slayera


Slayer   |   ip:78.98.247   |   2009-07-24  (01:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdanenie príjmov nad určitú hodnotu vedie k blahobytu, a to dokonca vždy? To je nepravdivé tvrdenie. Resp. blahobyt pre koho? Že okradnem bohatšieho neznamená, že z toho bude mať chudobný prospech. Takže o celospoločenskom blahobyte reč rozhodne nemôže byť. Ale progresívne zdanenie je tu marginálna téma.

Bezúročné bankovníctvo je nezmysel. Nemôže to fungovať, a odvolávať sa na údajne efektívny Marshalov plán je scestné. Marshalov plán nie je ani omylom dôkaz, že bezúročná ekonomika môže fungovať.

Páni, vám úplne uniká podstata úroku. Unikajú vám časové preferencie a nutnosť vytvárať úspory. Skrátka nechápete funkciu úroku. Snaha zrušiť úrok je rovnako bláznivá ako snaha rušiť akúkoľvek inú cenu v hospodárstve. Aj úrok je cena - cena kapitálu. Zrušme úrok, zrušíme ekonomiku.

Ako som už povedal, bezúročná ekonomika nemôže fungovať inak ako socialisticky, lenže ako vieme, socializmus fungovať nemôže. Nehovoriac o tom, že dokonca aj v socialistických krajinách existoval úrok. Lebo musel.


otvoreneoci   |   ip:99.241.44   |   2009-07-24  (02:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan Godwinson ma velmi striedme nazori v porovnani s druhymi nazormi. Ja vidim najvecsi problem je na Slovensku s moralkou, do popredia sa dostali ludia bez moralky, ktory velakrat zastavaju dolezite statne funkcie. A tak to aj vizera, tomuto nepomozu ziadne bezurocne pozicky. Jednoducho treba ocistit zbozie od plevy, zaviest dysciplinu, respekt, uctu cloveka k cloveku a vysledok je zaruceny.


obcan   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (06:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
mas uplne nefunkcný mozog.Meles poucky co ta naucili v skole a svoj rozum nepouzivas lebo ho ani nemas.Nemas ponatia co su peniaze a ako by mali fungovat.Urok odcerpava peniaze z obehu.Urok neumerne obohacuje ludí ktorí nevytvaraju ziadne hodnoty.Urok je ten problem co ruší ekonomiku.
Je to uplne naopak ako píses.
Zrušme urok,vybudujeme silnu ekonomiku-tak má ta veta správne zniet!
Bavit sa o socializme alebo komunizme ci kapitalizme je uplný nezmysel,lebo ani jedno ani druhe nie je nikde definované,su to iba prázdne imaginarne pojmy,pod ktorými si kazdy predstavuje cosi iné.
Dnesný tzv.kapitalizmus je socialistickejsí ako niekdajsí tzv.komunizmus.
Slobodný trh a tzv.demokracia nikde na svete neexistuje.Iba nieco podobné snád vo Svajciarsku.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-07-24  (07:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Godwinson
Toto ma fakt pobavilo ...
>>0% percentný úrok je dobrý ako vtip, lepší by bol už len záporný, tým hnusným sporiteľom a bankárom by sme mali vrátiť menej, ako sme si požičali. Nenažrancom! RV alias Vtipkár.

Uz len otázka :
Bankár manipuluje so svojim majetkom alebo majetkom ľudí ktorí si ho u neho odložili ?

A ak máš kus rozumu, ďalšie otázky ti z toho vyplynú automaticky.
S pánom bohomOdi   |   ip:212.158.1   |   2009-07-24  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez uroku, ci zaporny urok?
No po krizi roku 1929 v nemecky mluvici oblasti neco na tento zpusob bylo, oblast vydala svoje penize.
Tyto byli pujceny lidem, hacek byl v tom ze cim dele je mel doma clovek v slamniku tim stracely na hodnote, tj. mel je doma mecic dva meli hodnotu 100procent, nechal sis je doma 3 mesice? Stratili dejme tomu 15 procent. Mels je toma rok? Stratili 50 procent.
A vse jenom proto, aby penize slouzili jako neco na vymenu zbozi. Kdo si je doma syslil nemel nic, kdo nechtel aby penize stratili hodnotu musel makat a vyrabet, za penize nakupovat ci je investovat do neceho co mu prinese zisk.

Pokud Treti cesta znamenala toto, ma sanci na uspech. Ale bude mit jednu nemylou vlastnost, 90procent ekonomu prijde o praci, bo je nikdo nebude potrebovat....


Choa   |   ip:78.99.205   |   2009-07-24  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obycajne sa do diskusii nezapajam, ale dnes mi to uz neda...

K uroku: pokial viem v arabskych statoch tento nefunguje (iba poplatok za nevyhnutne naklady spojene s vybavenim), takze 0% urok moze fungovat. Institucie, ktore by sprostredkovali vymenu (nazvyme ich banky), by ale mali zostat - samozrejme pod dohladom verejnym (spravovali by peniaze, ktore su vytvorene inym-preto ta kontrola).

Nech pomenujeme system akokolvek, vzdy ho budu tvorit ludia. A v TOMTO spociva jadro problemu, podobne ako to vyjadril: otvoreneoci. Ludia tvoria system, spravuju ho, a su ovplyvnitelni (alebo niesu) dalsimi ludmi. Hlavna kriza spociva ludoch!!! Ked sa odstrani (hovorme tomu) nemoralnost, nastane zmena. Trvaly rozvoj je dosiahnutelny, ale len za predpokladu, ze aj ludia sa budu menit - k lepsiemu.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-07-24  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Chon

Úplný súhlas. Len jedna poznámka.
Systém vytvorila a ovláda veľmi úzka skupina obrezaných ľudí od ktorých nič dobré nevzíde. Ostatok ľudí je nepodstatný až na riťolezcov. Tí sa im hodia. Sú potrební na špinavú prácu.
My ten systém netvoríme, my sme len jeho súčasťou.
A to je podstatný rozdiel.

Ovšem vďaka mainstreamu (to je ich vojnová línia proti nám) a brainwashingu to veľa z nás nechápe, nechce pochopiť alebo to jednoducho ignoruje.
Zmenili nás na nepoznanie a čaká nás veľa roboty. Hlavne s deťmi.
Pánboh nám pomáhaj.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:
Za to čo si ty nemôze ani tvoj otec, ani tvoja matka, proste to nevyšlo a vidno to doteraz.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Vtipkárov nulového úroku:

Vážení, založte banku a požičiavajte s nulovým úrokom. Záujem o pôžičky bude značný. S vkladmi to bude ťažšie, ale veľa ľudí sa na Slovensku hlási ku katolíckej viere a tá berie úrok ako hriech, tak by to nemal byť problém. Snáď prispejú. Prajem vám úspešné "podnikanie" a popritom sa živte niečím iným, lebo skapete.

Ak vyžadujete pre svoj systém výber daní a štátne donútenie, tak je váš úrok všetko iné len nie nulový. Náklady rozložíte na platiteľov daní a správate sa ako úspešne sa tváriaca banda zlodejov. Ak peniaze natlačíte, zriedite ich kúpnu silu a bude z vás banda defraudantov. Je jasné, že na váš výplod je potrebná "pomoc" štátu a politická strana v parlamente.

O 90% - 100% zdanení ziskov a dividend je možné hovoriť len ako o lúpeži, preto nutne potrebujete štát, však?
Maličká pripomienka - tie peniaze nie sú vaše ani teraz, a nebudú ani vtedy, keď sa nedajbože dostanete do parlamentu.

V arabskom svete nulový úrok udržuje status quo blízky feudalizmu. Komu sa to páči nech si vyznáva korán, nech prispeje do banky Vtipkárov 0% úroku. Ako prvú stavbu z jej peňazí navrhujem mešitu.
Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To oli63:

Nech dá štát od peňazí ruky teda hlavne národnú banku a čiastočné rezervy preč. Potom budú musieť bankári fungovať ako iné trhové subjekty a dosahovať zisk štandardným spôsobom. Čie peniaze budú požičiavať, mi môže byť ukradnuté, ak sa k nim dostanú zákonnou cestou. Problém nie je v úroku, ale v dnešnom bankovom systéme.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To obcan:

Ty by si sa prenáramne čudoval, ako dobre je dnes kapitalizmus definovaný. Len to chce čítať mimo mainstream. No nerob si ilúzie, štátne banky ani vynútený nulový úrok tam nenájdeš.
cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
kde ty na to chodís ze banka by mala byt podnikatelský subjekt???Keby si vedel nieco o peniazoch tak by ti bolo jasné ze banka by mala byt státny urad na tvorbu,spravovanie a emisiu penazí.Urok tam nema co hladat.Co si uz rozum nacisto potratil???
Keby si pokladnicka na stanici co predava lístky na vlak svojvolne uctovala pre seba nejake percentá z ceny lístkov tak by ju zavreli az by scernala.
A ty takéto podvody obhajujes u bankárov ktorí by mali podobne ako predavacka lístkov na stanici ludom iba sprostredkuvat peniaze ktoré si ludia svojou prácou odpracuju a sluzia im na výmenu tovarov a sluzieb.
Si podla mna chorý na mozog bez schopnosti logického rozmýšlania.Nemas vlastne svoj mozog,iba trepeš co ta v skole naucili za nezmysly.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-07-24  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2Godwinson

Na moju otázku som čakal úplne inú odpoveď než som dostal.
Ale nevadí, tak znova :
Bankár manipuluje so svojim majetkom alebo majetkom ľudí ktorí si ho u neho odložili ?

O úrokoch sa môžeme začať baviť po zodpovedaní tejto otázky..


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo je to za otázka? Súčasný bankár "manipuluje" s oboma, a ešte podľa litery "zákona"!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

Pokladníčka na stanici je zamestnanec s podpísanou pracovnou zmluvou a nej je určite časť, ktorá zakazuje svojvoľné účtovanie ceny lístka.

Podľa mňa by banky mali byť podnikateľskými subjektami, ktoré by nesmeli tvoriť alebo emitovať peniaze. Mohli by ich skladovať za poplatok, alebo požičiavať na úrok. Zamestnanca a podnikateľa je ťažko porovnať - v ekonomike majú odlišné funkcie.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco skladovat za poplatok a poziciavat za urok?
Suhlasím s tým ze by mala penaize skladovat aj poziciavat za poplatok,nie za urok.
To skladovanie za poplatok sa mi páci,ak suhlasís ze by mali banke platit tí co si u nej peniaze uskladnuju poplatok, tak sa práve stal zázrak.Prvy krat som Ta videl pouzit svoj vlastný mozog rozumne.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
ked sa budes snazit presadit aby vkladatel platil banke poplatok za skladovanie penazí tak Ta zacnem povazovat za Homo sapiens.
Ja by som dokonca zakázal uz vydané peniaze skladovat v bankach.Radsej nech su v obehu lebo tam je ich miesto.Tak by ludia majuci peniaze u seba mohli rozhodovat o celej ekonomike.
Zatial som iba presvedcený v tvojom prípade ze clovek pochádza z opice .


PeterM   |   ip:217.39.89   |   2009-07-24  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson ako je mozne ze peniaze stracaju hodnotu, preco je system tak nastaveny a drzany zakonmi ked ludia zarabaju stale menej, zarobia tolko isto mozno viac ako kedysi ale peniaze proste stracaju hodnotu. A ako velmi dobre vies preto lebo uroky vyciciavaju cely system a zotrocuju cely svet na ukor bankarov. Ako je mozne ze bankar vyrobi z 1000 penazi 100x viac a ziadnu pridanu hodnotu nevyrobi, co to ma za nasledok predsa znehodnotenie penazi. Prestan tu hovorit bulshit ale mozno ak pracujes pre banku tak ta potom chapem inak nevidim racionalne vysvetlenie tvojich argumentov.
Toto nema smoralkou nic spolocne, na to su zakony ako si spravne povedal navrhnute niekym koho vobec nepozname.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-07-24  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Godwinson

-Čo je to za otázka? Súčasný bankár "manipuluje" s oboma, a ešte podľa litery "zákona"!

Takže sa ťa opýtam, ak tam mám 1000 Sk a on zarobí na úroku z 1000 Sk dajme tomu 300 Sk, koľko mi da za to, že zarobil na mojich peniazoch?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Oli63
Samozrejme ze Ti bankar dava aj teraz z Tvojich 1000 Sk ked mas v banke ulozene.Co nevies ze bankari sa z tebou delia o zisk?Pozri ako ma banka urocene vklady a hned vies kolko Ti da.
Ale vsetko je to o uplne niecom inom.
Banka by totiz nemala peniaze z obehu stahovat.
A urokom ich stahuje!!!
Peniaze su obezivo,maju byt v obehu nie v banke.Preto by bolo potrebne mat zakon aby banky za ukladanie penazí pozadovali poplatky.A tiez by banky mali platit poplatky z tých penazí co maju u seba ako rezervy.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Choa:

Nemáš kompletné informácie o tom, ako funguje finančníctvo v arabských krajinách. Tam striktne dodržiavajú zastaralé náboženské princípy šarie, ale dodržiavajú ich len formálne. Viď lízingové služby ako idžará, dlhopis sak, investičné služby mušaraka, mudaraba... Teda v skutočnosti tam úrok samozrejme existuje, len je zamaskovaný pod iným názvom. Práve preto, že finančný sektor by bez úroku jednoducho nemohol fungovať. Akú motiváciu by mali banky pri svojej činnosti? A hlavne, akú motiváciu by mali sporitelia vytvárať úspory nevyhnutné na budovanie investícií? Bez úroku by neexistovali pôžičkové fondy. To je nereálne.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Občan:

Si úbožiak, ktorý vie iba urážať. Ak mi hovoríš, že nemám mozog, tak to bude zrejme tým, že ho nemáš ty, a teda nedokážeš naformulovaťč žiadny seriózny argument.

Úrok je platený sporiteľom a finančným sprostredkovateľom za poskytovanie ich úspor a služieb, ktoré významným spôsobom prispievajú k fungovaniu hospodárstva. Preboha, veď bez úroku niet úspor a bez úspor niet akumulácie kapitálu. A bez nej niet ekonomiky. Niektorí ľudia, zdá sa, chcú žiť na úrovni primitívneho feudálneho hospodárstva. Človek bez mozgu to nepochopí. Ak by títo ľudia nevytvárali žiadnu hodnotu, nikto by im nebol ochotným platiť tie úroky. Resp. možno existujú ľudia bez mozgu, ktorí s radosťou platia za niečo, za čo nedostanú protihodnotu.
Vraj úrok odčerpáva peniaze z obehu. Ale že hodnota toho úroku pretečie späť do ekonomiky (nie v podobe novovytvorených peňazí), to už nevidíš, namiesto toho vymýšľaš konšpiračné teórie o údajnej nemožnosti zaplatiť úrok bez neustáleho nalievania peňazí do obehu.

Navyše, baviť sa o socializme a kapitalizme vôbec nie je bezvýznamné. Mýliš sa, ak tvrdíš, že tieto kategórie nie sú definované.
Je možné považovať za preukázané, že socializmus nemôže fungovať. A je zrejmé, že nulový úrok môže byť zosúladený len so socializmom, lebo nulový úrok je vlastne socializmus sám osebe.

Ty si ten, kto nemá poňatia o tom, čo sú to peniaze a ako by mali fungovať. Upozorňujem, že nie som zástanca finančného usporiadania vo svojej terajšej podobe, ale kto chce nulový úrok, nevie absolútne nič o fungovaní ekonomiky. Pri všetkej úcte, občan, o ekonomickej problematike viem omnoho viac než ty, o tom som presvedčený.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PeterM:

To, že peniaze strácajú hodnotu nemá absolútne nič spoločné s existenciou úroku.


Perfect.World   |   ip:62.168.78   |   2009-07-24  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:

No nebudem sa rozpisovat, nemam cas a v Tvojom pripade momentalne ani chut, tak len jedno otazka:

Keby poslanci schvalili zakon (a vsetky ostatne by tiez prislusne tomu prisposobili), ze kazdy obcan moze beztrestne dat po papuli kazdemu, kto pouziva prezyvku Godwinson a nasledne by to pravidelne mnohi aj zacali robit. Bolo by to podla Teba ok, kedze by to bolo podla litery "zakona"?

Ano / Nie


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
Nechcem ta urazat,boze chran, iba som presvedcený ze nemas mozog.
O ekonomickej problematike vies len to co ti natrubili v skole do hlavy,lebo mozog nemas ked píses o uroku to co pises.
Ked podla teba nevycerpava urok z obehu peniaze tak odpovedz Ty na otazku na ktoru dosial neodpovedal Godwinson ze ako sa daju vsetky dlhy splatit?Je to obycajná podvodná pyramída ktora zachvilu skrachuje a ty si chmulo nie ekonom.
Ze bez uroku niet uspor moze napisat len gumená hlava bez mozgu a nie clovek ktory si hovorí ze nieco vie o ekonomike.Si nula,na tvojom mieste by som sa hanbil niekde povedat ze mam ekonomické vzdelanie.
Trepeš nezmysly.Godwinsonovi uz asi zacina podla posledných jeho príspevkov svitat, ale Ty o peniazoch a financnom systeme nems ani ponatia.


PeterM   |   ip:217.39.89   |   2009-07-24  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer to ako mozes tvrdit take veci ze to nie je spolocne s urokom, ako to potom vysvetlis ze v obehu je zrazu niekolko nasobne viac penazi ako ma byt? Ako mozes tvrdit ze bez uroku nieto uspor? O tomto to cele je ze cely financny system stoji na uroku a preto sa vy financnici bojite ze pridete o chlebik na ktory nikdy nepohnete prstom a si tie nuly rozmnozite ako sa vam chce a ste zrazu v baliku. Ludia ktory pracuju a vytvaraju hodnoty ktore vy viete zhodnotit a prizivit sa na tom.Nikto vam vase peniaze nezavidi len ide o to ze vacsina ludi bude zachvilu pracovat zadarmo to zn. ze sa stanu otrokmi uplne zadarmo ale ty s tym urcite suhlasis.
Pekny den.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som teda Slayerovi pekny den neprial.
Prajem mu aby si buchal hlavu do steny kym si z nej tie debility co tam má nevytlcie.
Je ale mozne ze tam nema vobec nic.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to PeterM

Zareagoval by som aj na cv, ale vlastne v jeho prípade nemám na čo reagovať. Na debilov, čo len urážajú, reagovať fakt nebudem. Fakt nemám na to nervy ani dôvod. Veď on aj tak všetko vie.

V obehu je zrazu niekoľkonásobne viac peňazí preto, lebo sa tie peniaze vytvoria v bankovom sektore, na základe expanzívnej monetárnej politiky štátu (CB).

Ako chceš, aby subjekty vytvárali úspory, keď za to nedostanú kompenzáciu, ktorá ich bude k tomu motivovať? Ľudia preferujú spotrebu v prítomnosti a neradi ju odkladajú do budúcnosti. Ak majú tvoriť úspory, musia k tomu byť motivovaní.
Väčšina ľudí bude za chvíľu pracovať zadarmo? A to vďaka existencii úroku? Prepáč, to je nezmysel.
Úrok síce odčerpáva peniaze z obehu, ale týmto aktom to predsa celé nekončí, tá suma pretečie späť do ekonomiky. Okrem toho, ekonomika rastie, a za značnú časť tohto rastu vďačíme úverovému mechanizmu (ktorý by bez úroku neexistoval). Teda sa vytvárajú reálne hodnoty, ktorými sa úroky splatia a ešte ostanú zisky aj nefinančným podnikateľom. Inak by si tí podnikatelia asi nebrali úver, ak by ho nemohli splatiť aj s úrokom, však?
Ak by to bolo také pesimistické, ako sa tu niektorí nazdávajú, už by úrok dávno neexistoval, lebo by dávno skrachovala celá ekonomika a všetci by boli už otrokmi. Ale úrok existuje a aj bude, lebo niet alternatívy. Môžeme uvažovať akurát o alternatívach usporiadania finančného systému (zlatý štandard so 100% rezervami albo bez nich atď.). Bez úroku to ale nepôjde.

PS Nie som finančník, takže mi nemusíš závidieť žiadne peniaze.

Pekný deň.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
hned som si to myslel ze nie si financník.
Ale drízdy a názory mas na nerozoznanie od skutocneho ekonomickou fakultou gumovaného financníka.


Koudsk   |   ip:217.77.16   |   2009-07-24  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:Taky by me sralo,kdybych musel priznat,ze jsem prodrbal nekolik let zivota studovanim picoviny,ale tak to proste je,at chces,nebo ne.Ja osobne bych radeji cumel od rana do vecera do zdi,nez si zasirat mozek ekonomikou,ktera se dneska uci na skolach.Ale tak jeste mas tak rok cas,nez se to polozi,jeste ten titul muzes pouzit,urcite bys nasel praci treba na Z1,kdyz mas ty "moderni" nazory,mohl bys z tama oblbovat lidi a rikat,ze je vsechno v poradku,ze ekonomika je bezchybna a ze krize je jenom chripka,ty ekonome.Ale az se to polozi,co pak?


PeterM   |   ip:217.39.89   |   2009-07-24  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slayer
Ekonomika stoji na uverovom systeme? Vies co stoji na uverovom systeme-bankovy system lebo nikto iny nesmie brat uroky okrem bank. To je uz potom uzernictvo ale banka je takisto sukromny objekt, nie je to potom uzernictvo bank?

Ekonomika stoji na hospodarstve a co je hospodarstvo-no predsa vytvaranie hodnot. Cize bez hodnot to predsa nepojde nemyslis? Chces povedat ze uroky su nejake hodnoty? Je to proste vyrabanie penazi z nicoho na nijakom zaklade sa zvysuje objem penazi v obehu ale nie iba tym! Banky peniaze mozu niekolko krat otocit a vytvorit ovela vacsie mnozstvo penazi ktore ale nema ziadnu protihodnotu. Takto to nemoze fungovat donekonecna. Ze z jednej hodnoty ktoru nieko vytvori a vlozi banka vytvori 100x hodnotu pozicanim a zurocenim ale za touto hodnotou nic nie je, nicim nie je podlozena.
Cize priznavas ze v obehu je niekolkonasobne viac penazi ako by tam malo byt a tym sa zacina kolobeh pomalej ale istej inflacie kedy peniaze stracaju hodnotu, mozes mi oponovat ako chces ale takto to proste je. Takto je ekonomika nastavena. Povies mi nejaky priklad na deflaciu? Mozno pred 10 al 15 rokmi ale potom a v buducnosti bez zmien to nebude mozne.

Vysvetli mi ako sa mozu peniaze vytvorit v bankovom sektore ved to je tvrdenie ktore nema hmotnu postatu. Tie peniaze musia mat krytie inak nemaju ziadnu hodnotu a o tomto to cele je ze od zaciatku vzniku penazi oni nemaju realnu hodnotu proste je to papier. Povedz mi ako taky system moze fungovat a ako skonci? asi tak ako to teraz vyzera.
Ze dolar ako rezervna mena sa tlaci rychlejsie ako toaletny papier a je nim zaplaveny cely svet uz nema realnu hodnotu a amici ho teraz pouzivaju ako ucinnu zbran, ze ak sa niekto (cina al rusko) pokusi zbavit dolara by to cele krachlo tak musia nasilim drzat tento cely podvod nazive.
Ty si spokojny s tym ze sa vyciciava cely svet urokmi, cez firmy ktore ak si zacnu poziciavat nemaju sancu na prezitie, za par drobnych ich niekto pohlti. Hypoteky cicaju ludi cely zivot, musis 3x preplatit tu istu sumu a vies preco lebo peniaze stracaju hodnotu. System je nastaveny tak ze produkcia sa musi zvysovat a zvysovat aby mohla splatit uvery inak nema sancu na prezitie a co sa potom stane? ako domcek z karat vsetko popada a niekto co ma peniaze to vsetko zkupi za par drobnych.

PS Mne je jedno kto si ale je jasne z tvojich slov ze sam vies ze si protirecis :)
Pekny den.Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:

Z pohľadu pozitívneho práva je zákon to, čo schváli zákonodarca. Takže keď Perfect.World navrhne, aby občania všetkých z prezývkou Godwinson hoci aj postrieľali a zákonodárne zhromaždenie alebo monarcha tento "zákon" prijme, občania môžu beztrestne konať. Podobne je to aj z dnešným zákonom o CB a čiastočných rezervách, len konajú bankári.

Z pohľadu prirodzeného práva je prezývka Godwinson nedostatočným dôvodom na akékoľvek násilie voči osobe s touto prezývkou.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koudsk:

Asi ťa sklamem, to uvidíš až časom, ale kapitalizmus, či skôr to, čo tu ľudia bežne označujú za kapitalizmus, si ešte hodnú dobu požije, lebo nemá alternatívy. A socializmus alternatívou nie je, ver mi. Vieš, pokladáš ekonómiu za "pičovinu", lebo o nej nič nevieš, inak by si nemal šancu myslieť si, že ekonomika môže fungovať aj bez úrokov. A ak ťa to poteší, zaujímam sa skôr o ekonomické smery, ktoré nie sú mainstreamové, teda sa na školách bežne neučia. A nemám potrebu čumieť do steny. Ekonómia neslúži na oblbovanie ľudí, to si myslia len paranoici. A vôbec si nemyslím, že je všetko v poriadku a že ekonomika funguje bezchybne. Ani zďaleka nie som toho názoru. Ale ak tvrdíš, že riešením je zrušenie úroku, tak si totálne vedľa.

Pravda je taká, že či už krízy považujeme za chrípku alebo nie (dovoľ mi nevyjadriť sa k tomuto bodu), krízy boli a asi budú.) Dokonca je možné krízy chápať ako integrálnu súčasť každého dynamického systému. Ale systém sa s toho vždy pozbiera, a k nasratiu antikapitalistov sa z toho pozbiera ešte viac posilnený a poučený o určité skutočnosti. 30-te roky, 70-te roky, 90-te roky. A aj teraz. Vždy to tak doteraz bolo a never tomu, že to tak zrazu prestane byť. Socializmus sovietskeho typu nemá žiadnu šancu, je to kríza sama o sebe.

Takže: Nie, že by nebolo čo vylepšovať, ale zrušenie úrokov je väčšia utópia ako tvrdý socializmus. To by sa skôr vrátili k moci takí blázni ako Jakeš či Ondriáš, než by sa k nej dostali utopickí (a vidím, že často fanatickí) zástancovia 0% úrokovej sadzby.

Ešte k tým "moderným názorom", ktoré údajne mám - nezmysel. Moderné názory nemám, skôr idem proti hlavnému prúdu. Vidno, že moje názory nepoznáš.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-24  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi
Dnes peniaze su doklad o hodnote a nie tovar (zlato a striebro).
Ked peniaze boli tovar banka nemohla spravit emisiu bankoviek ak ho nemala-ak nemala zlato.
Preto bolo tak dolezite aby ludia ukladali peniaze v bankach,ak si ich schovali po matrac a banka uz nemala dalsie zlato na dalsiu emisiu bankoviek-tak jednoducho nemohla dalej robit pozicky.
Marx spravne definoval peniaze ako "tovar"-to sa neda vyvratit-preto ze naozaj po celi zivot Marxa,Engelsa a aj Lenina peniaze ozaj boli tovar-teda bankovky boli povinne vymenitelne za zlate alebo strieborne mince.VIES O TOM ZE CESKOSLOVENSKA KORUNA AZ DO ROKU 1989 MALA OFICIALNY OBSAH ZLATA?-a tu je podstata jebnutia komunistom-preto ze Marx definoval peniaze ako "tovar"tak za komunistov ruble,zloty,forint,vychod.marka atd.mali stanoveni oficialny obsah zlata.Preto kokoty komunisti mali zavedeny urok a chapali a narabali s peniazmi ako s tovarom!
VIES CIM JE DNES OFICIALNE KRITY US.DOLLAR,EURO,CESKA KORUNA,ZLOTY,
FORINT ATD?
No us.dollar je oficialne krity BY FULL FAITH AND CREDIT OF UNITED STATES OF AMERICA!- cize plnou vierou a doverov v Spojene Staty Americke,
euro je oficialne krite BY FULL FAITH AND CREDIT OF EUROPEAN UNION
ceska koruna je oficialne krita BY FULL FAITH AND CREDIT OF CZECH REPUBLIC,atd,atd a atd!
Faith and credit cize VIERA A DVOVERA su absolutne nematerialne hodnoty ktore NIE SU MOZNE KUPIT-na rozdiel od zlata!

Slayer!-Slayer!-zobud sa!-uz sa ti zacinaju otvarat oci?????? -tak a pokracujem:Marx,Engels a Lenin este ziju-a ty si chces poziciat 100 000 euro od banky na kupu bytu.
Vydokladujes svoj prijem,sudny register ze su neni vedene execucie proti tebe atd.tymto zyskas vieru a dvoveru banky a dostanes uverovy prislub na pozicku-ale ked ze sme este za zivota Marxa,Engelsa a Lenina
banka vam povie:ste bonitny zakaznik,ale kedze uz sme spravili plnu emisiu bankoviek na nase zlato a tieto bankovky su uz rozpozicane a ludia si ich v banke neulozili ale schovali po matrac nemozeme vam dat uver,-ty teraz ides do stavebnej firmy a oznamis ze nemozes kupit ten tvoj vytuzeny byt,-stavby veduci prepusti robotnikov lebo byty sa nepredavaju-a casy Maricky Magdonovej su tu!
Teraz,tu dnes,zajtra pozajtra az na vecnost:Marx,Engels a Lenin su mrtvy-peniaze su doklady o hodnote krite vierov a doverou,chces ten isti 100 000 euro uver-v banke ani cent lebo ten debil a kokot Rudolf Vasky sa dostal k moci a zaviedol bezurocnu ekonomiku!-ludia uz si v bankach neukladaju peniaze ale ich drzia doma pod matracom-a co teraz?
-veduci uveroveho odelenia zavola do centralnej banky ze potrebuje 100 000 euro pre bonitneho zakaznika u ktoreho bola preukazana patricna viera a dovera-faith and credit-v centralnej banke poskok tukne do pocitaca jednotku,k,tomu pritukne pat nul a dalsim tuknutim 100 000 euro sa objavy na obrazovke miestnej banky-Slayer podpise uverovu zmluvu-veduci uveroveho oddelenia tukne do pocitaca a 100 000 euro nabehne na ucet stavebnej firmi-Slayer pride povie stavitelovi aby mu dal kluc od bytu ze byt je zaplateny-stavitel pozrie do pocitaca ci na jeho ucte je ozaj 100 000 za Slayerov byt-a casy Maricky Magdonovej sa uz nikdy nevratia!!!-a to napriek tomu ze banka neplati nikomu ziadne uroky a ani neuctuje uroky za uvery-len 20-30 euro rocne na administrativne naklady!-uz to konecne chapes?-dnes peniaze su doklad o hodnote emitovane na zaklade viery a dovery a nie tovar za ktori sa plati vo forme urokov!--CO TI ESTE NIE JE JASNE???-ZE NEEXISISTUJE ZIADNA LEGITIMNA PRICINA UCTOVAT UROKY???-to ze sa dnes este uctuju uroky napriek tomu ze peniaze NIE SU UZ TOVAR A SU KRITE VYLUCNE BY FAITH AND CREDIT je sposobene chamtivostou
a zlom ktore pochadza od sameho Satana-Antikrista-the Devil him self
"in persona"
SOM ABSOLUTNE PRESVEDCENY ZE JEDNEHO DNA CELA UZERNICKA INTERNACIONALA BUDE VYMAZANA Z POVRCHU ZEMSKEHO A TO TAK ZE BUDU UBITY NA SMRT ZO ZELEZNYMI TYCAMI,KED S NIMI SKONCIME LEN TRI VECI PO NICH OSTANU A TO BUDE: K R V - S T A N K A - A S R A C K A .
- a ja sa volam:Rudolf Vasky
zaštjaty   |   ip:79.138.23   |   2009-07-24  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

slayer- aty mas zaspatu pubertu abo co?? co nosime este na jezka a vzadu dlhe vlasy a na ryflovke nasivky slajer!!

OTRAS...rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-24  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinsonovi
Ta bieda v ktorej sa dnes nachadza vacsina Slovenskeho Naroda TO JE VTIP?
-ty sluzobnik Satana Antikrista!
Ta mizeria v ktorej sa dnes nachadza vecsina Slovenskeho Naroda TO JE VTIP?-ty sluzobnik Satana Antikrista!
Ten hlad a podviziva v ktorej sa dnes nachadza vacsina Slovenskeho Naroda TO JE VTIP?-ty sluzobnik Satana Antikrista!
Ta totalna beznadej a zufalstvo v ktorej sa dnes nachadza vecsina Slovenskeho Naroda TO JE VTIP?-ty sluzobnik Satana Antikrista!
Keby v tvojich mozgovych zavitoch bola nainstalovana dispozicia mysle Jezisa Krista uz davno bi si si vsimol tu biedu,mizeriu a zufalstvo MARICKY MAGDONOVEJ do ktorej bola uvrhnuta vacsina Slovenskeho Naroda
tymto rezimom Zdanlivej Democracie,ktory tu vladne od roku 1989!
A uz bi si davno si vsimol ze SNS je financovana z uzernickych zdrojov,
-ze SMK je financovana z uzernickych zdrojov-ze KDH je financovana z uzernickych zdrojov,-ze HZDS je financovana z uzernickych zdrojov,-ze Smer a cela Socialisticka Internacionala do ktorej Fico patri je financovana z uzernickych zdrojov,-ze SDKU je financovana z uzernickych zdrojov atd.Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonomika každého moderného hospodárstva stojí na systéme tvorby úspor, ich optimálnej alokácie a na procese reprodukcie a akumulácie kapitálu. Či sa ti to páči, alebo nie. Že nikto iný nesmie brať úroky okrem bánk nie je vôbec pravda, neexistuje zákon, ktorý by zakazoval napr. tebe brať úroky z niečoho, čo ty niekomu požičiaš. Ale máš pravdu v tom (a súhlasím, že by to tak nemalo byť), že banky v súčasnom systéme sú istým spôsobom privilegované, je to umelý oligopol vydržiavaný štátom. Takže v súčasnosti nie celkom platí, že banka je úplne súkromný subjekt. Môžeme teda rozprávať o úžerníctve bánk (ale iba v istom slova zmysle), ale to nie je chyba samotnej existencie úroku.

Ekonomika stojí na hospodárstve - no, nerád slovičkárim, ale ekonomika je len cudzie slovo pre hospodárstvo. Ekonomika je vytváranie hodnôt, iste. Neviem, prečo sa ma pýtaš, či to nepôjde bez hodnôt. Samozrejme, že to bez nich nepôjde, nikdy som nenaznačoval opak. Ale aj finanční sporstredkovatelia pri všetkej nenávisti ľudí prechovávanej voči nim, vytvárajú hodnoty. To asi netreba vysvetľovať, však nie? Ak by nevytvárali hodnoty, tak by nemali potrebu existovať a ani by neexistovali, lebo by po ich službách nebol záujem. Úrok je cena. Tú môže niekto získať len poskytnutím služby alebo statku, ktorý je aspoň niektorými jedincami (ochotnými sa na danej cene dohodnúť) uznávaný ako potrebný a uspokojujúci určité potreby, a teda zvyšujúci blaho jednotlivca. Úrok je cena za odloženie spotreby.

"Banky peniaze mozu niekolko krat otocit a vytvorit ovela vacsie mnozstvo penazi ktore ale nema ziadnu protihodnotu. Takto to nemoze fungovat donekonecna. Ze z jednej hodnoty ktoru nieko vytvori a vlozi banka vytvori 100x hodnotu pozicanim a zurocenim ale za touto hodnotou nic nie je, nicim nie je podlozena."
Tu ale kritizuješ nie úrok, ale podstatu fungovania súčasného bankovníctva, teda to, že sa vytvárajú tzv. nekryté (fiat) peniaze. To je ale sysstém, ktorý je udržiavaný násilným spôsobom zo strany štátu. Ty vlastne neútočíš na podstatu úroku, ale na to, že neexistuje komoditný štandard.

"Cize priznavas ze v obehu je niekolkonasobne viac penazi ako by tam malo byt a tym sa zacina kolobeh pomalej ale istej inflacie kedy peniaze stracaju hodnotu, mozes mi oponovat ako chces ale takto to proste je."
V tomto ti nechcem vôbec oponovať. Inflácia je umožnená súčasným usporiadaním bankového systému, a je priamo navodzovaná nevhodnými peňažnými politikami centrálnych bánk. Opäť by bolo nezmnyselné vinu zvaľovať na úrok a jeho existenciu, ten je v tom celkom nevinne, tu ide o usporiadanie menového systému a o krytie peňazí reálnymi hodnotami. Teda za infláciu úrok naozaj nemôže. Preto sa radšej poďme baviť o možnom usporiadaní finančného sektora, a nie o nezmyselných debatách o zrušení úroku.

"Povies mi nejaky priklad na deflaciu?"
Poviem. Deflácia bola bežným javom počas zlatého štandardu a bola znakom ekonomického rozmachu. Pritom úrok samozrejme existoval v celej svojej paráde. A preto hovorím - bavme sa o inom ako o zrušení úroku. V tom to nespočíva. Bavme sa o tom, že prachy sú tlačené ako "toaletný papier".

"Ty si spokojny s tym ze sa vyciciava cely svet urokmi, cez firmy ktore ak si zacnu poziciavat nemaju sancu na prezitie, za par drobnych ich niekto pohlti."
Nikto nikoho nepohlcuje. Prečo potom tie firmy podpisujú úverové zmluvy, keď vedia, že budú vyciciavané? Poviem ti prečo: Lebo je to výhodné pre veriteľa, ako aj pre firmu-dlžníka. Môže uskutočniť investičný projekt, ktorý by inak nezrealizoval, a aj po zaplatení všetkých úrokov má z toho čistý zisk. Spoločnosť získala.

"System je nastaveny tak ze produkcia sa musi zvysovat a zvysovat aby mohla splatit uvery inak nema sancu na prezitie"
To je trochu inak - produkica sa zvyšuje aj vďaka úverom, a podnikateľ berie úver len ak vie, že ho splatí aj s úrokom a ešte mu ostane zisk. Teda nie je to tak, že produkcia sa musí nevyhnutne zvyšovať, aby mohli byť úvery splatené, ale tak, že úvery sa berú preto, aby mohla byť produkcia zvyšovaná a následne sa z nej mohla uhradiť istina aj s úrokom.

PS Škoda, že si nekonkretizoval, v čom si akože protirečím.
Pekný zvyšok dňa.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To hore bolo pre PeterM


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaštjaty:

Bohovské argumenty. Fakt.

Sa mi skôr zdá, že to ty si ešte z puberty nevyrástol, takže ak nemáš čo povedať, nehovor radšej nič.


zaštjaty   |   ip:79.138.23   |   2009-07-24  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nic v zlom kamo. ja len ,ze ten nick mi evokuje detske casy a metalistov v spinavych ryflovkach predbiehajucich sa kto ma na nej viac idiotskych nasiviek! a k tejto teme fakt nemam co povedat, lebo ma nezaujima. aj tak to zachvilu krachne a vsetky vedomosti ohladom financii budu ludom na nic. budu dolezite ine informacie...


zaštjaty   |   ip:79.138.23   |   2009-07-24  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MLATENIE PRAZDNEJ SLAMY....CELE UROKY AJ PENIAZE...


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-24  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
a toto ta tiez v skole ucili alebo ako si na to prisiel ze "Úrok je cena za odloženie spotreby."???
Ak si v nejakej knihe cital tuto vetu tak urcite bola myslená tak ze by mal urok platit banke ten kto si do nej peniaze vklada a nie ten co si poziciava!!!!
Ak toto pochopis potom si mozes povedat ze si ekonom.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf Vaský:

"Dnes peniaze su doklad o hodnote a nie tovar (zlato a striebro).
Ked peniaze boli tovar banka nemohla spravit emisiu bankoviek ak ho nemala-ak nemala zlato.
Preto bolo tak dolezite aby ludia ukladali peniaze v bankach,ak si ich schovali po matrac a banka uz nemala dalsie zlato na dalsiu emisiu bankoviek-tak jednoducho nemohla dalej robit pozicky.
Marx spravne definoval peniaze ako "tovar"-to sa neda vyvratit-preto ze naozaj po celi zivot Marxa,Engelsa a aj Lenina peniaze ozaj boli tovar-teda bankovky boli povinne vymenitelne za zlate alebo strieborne mince.VIES O TOM ZE CESKOSLOVENSKA KORUNA AZ DO ROKU 1989 MALA OFICIALNY OBSAH ZLATA?-a tu je podstata jebnutia komunistom-preto ze Marx definoval peniaze ako "tovar"tak za komunistov ruble,zloty,forint,vychod.marka atd.mali stanoveni oficialny obsah zlata.Preto kokoty komunisti mali zavedeny urok a chapali a narabali s peniazmi ako s tovarom!
VIES CIM JE DNES OFICIALNE KRITY US.DOLLAR,EURO,CESKA KORUNA,ZLOTY,
FORINT ATD?
No us.dollar je oficialne krity BY FULL FAITH AND CREDIT OF UNITED STATES OF AMERICA!- cize plnou vierou a doverov v Spojene Staty Americke,
euro je oficialne krite BY FULL FAITH AND CREDIT OF EUROPEAN UNION
ceska koruna je oficialne krita BY FULL FAITH AND CREDIT OF CZECH REPUBLIC,atd,atd a atd!
Faith and credit cize VIERA A DVOVERA su absolutne nematerialne hodnoty ktore NIE SU MOZNE KUPIT-na rozdiel od zlata!"

Neviem presne, čo tým chceš povedať, ale skoro zo všetkým sa dá súhlasiť. Až na to, že peniaze možno naozaj chápať ako tovar, pretože je to naozaj špecifický tovar. Nedokážeš tento fakt vyvrátiť. Majú byť teda prachy kryté či nie? Majú byť kryté len dôverou, alebo aj niečim reálnym? A ako s tým súvisí existencia úroku? Pretože sa tu práve bavíme o podstate peňazí a ich emisii, a nie o úroku.

"ale ked ze sme este za zivota Marxa,Engelsa a Lenina
banka vam povie:ste bonitny zakaznik,ale kedze uz sme spravili plnu emisiu bankoviek na nase zlato a tieto bankovky su uz rozpozicane a ludia si ich v banke neulozili ale schovali po matrac nemozeme vam dat uver,-ty teraz ides do stavebnej firmy a oznamis ze nemozes kupit ten tvoj vytuzeny byt,-stavby veduci prepusti robotnikov lebo byty sa nepredavaju-a casy Maricky Magdonovej su tu!"
Bla bla bla. Ešte aj za čias Marxa a Engelsa (skús si ich preštudovať) to nie celkom takto fungovalo. Zameraj sa na III. knihu Marxovho Kapitálu, na kapitolu, kde hovorí o pôžičkovom (úverovom) kapitáli. Marxa nemám veľmi rád, ale niektorí ľudia by asi mali začať od neho, ak sa chcú dozvedieť, ako funguje ekonomika. Inak, ani pri 100% krytí by to nefungovalo tak, ako hovoríš. Naopak, požičiavali by sa iba reálne vytvorené úspory, a nie umelo vytvorené fiat peniaze, a reálne hospodárstvo by zdravo rástlo. Lebo sú ľudia, zdá sa, ktorí medzi tými dvoma vecami nevidia rozdiel. Len ekonomicky nedovzdelaný človek si môže myslieť, že CB vytvorí novú emisiu peňazí, a z tých peňazí si zrazu niekto kúpi nový byt, resp. že stavebná firma zrazu postaví byt, ktorý by inak nepostavila. To je hovadina na mraky. To je nepochopenie elementárnych ekonomických súvislostí.

"veduci uveroveho odelenia zavola do centralnej banky ze potrebuje 100 000 euro pre bonitneho zakaznika u ktoreho bola preukazana patricna viera a dovera-faith and credit-v centralnej banke poskok tukne do pocitaca jednotku,k,tomu pritukne pat nul a dalsim tuknutim 100 000 euro sa objavy na obrazovke miestnej banky-Slayer podpise uverovu zmluvu-veduci uveroveho oddelenia tukne do pocitaca a 100 000 euro nabehne na ucet stavebnej firmi-Slayer pride povie stavitelovi aby mu dal kluc od bytu ze byt je zaplateny-stavitel pozrie do pocitaca ci na jeho ucte je ozaj 100 000 za Slayerov byt-a casy Maricky Magdonovej sa uz nikdy nevratia!!!"

Tak teraz tomu začínam rozumieť. Je to väčšia utópia, ako som si myslel. Takže fanatici nulového úroku nechcú zlatý štandard, oni chcú tlačiť peniaze z ničoho nič, chcú tento skazený systém, ktorý dnes spôsobuje tieto neustále krízy, akurát bez úrokov. Podstatou kríz je netrhovo nízky úrok, a oni idú ešte do väčšieho extrému - nulový úrok. A čo keby si si namiesto toho, že budeš sám sebe nadávať do kokotov (lebo ja by som nikdy nemal tú drzosť teba alebo niekoho iného takto označiť), si sa zamyslel nad tým, že tlačením nových a nových (nekrytých, či presnejšie vierou krytých) peňazí nevytváraš žiadne nové reálne hodnoty, len ich prerozdeľuješ, a že vytváraš infláciu, ktorá neustále znižuje kúpnu silu peňazí? A že vytváraš bubliny a investície, ktoré a ukážu ako nedokončiteľné a musia sa zničiť? A akú motiváciu má vlastne požičiavateľ (tentokrát štátny byrokrat) sledovať efektívnosť príslušnej investície? A akú motiváciu má samotný podnikateľ - dlžník investovať efektívne? A vieš ty vôbec, aký je rozdiel medzi peniazmi a kapitálom? Že ťuknutie CB do počítača vytvorí iba peniaze, ale nie reálny kapitál? A že úrok sa vzťahuje práve na kapitál? Vieš o tom, že v tom tvojom utopickom systéme sa budú vytvárať nové a nové inflačné prachy ničím nekryté (no dobre, dobre, kryté dôverou, ktorá sa však nakoniec úplne rozpadne vďaka peňažnej expanzii), no zato sa nebudú tvoriť žiadne reálne, a tým myslím REÁLNE úspory? A vieš vôbec, čo sú to úspory a na čo sú dobré? A vieš vôbec, čo je to reálny kapitál a prečo je dôležitá jeho akumulácia?


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-24  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi
dodatok na zviraznenie:dnes pre prosperujucu ekonomiku je podstatne
tvorba ozajstnych hodnot-teda praca ktora produkuje nieco co niekto iny potrebuje- akumulacia financneho kapitalu je uz absolutne bezpredmetna -ako to jasne a nevyvratitelne dokazuje 100% zdanovanie dividendov pri Nemeckom zazracnom povstani z totalnej devastacie.
Vsetci financnici na tejto planete co poslednych 200-300 rokov akmulovali kapital-maju v rukach hovno-dnes capital je praca-ktora tvori ozajstne,potrebne a preto hodnotne veci.Cest Praci-BUD PRACI CEST - ale nie ako komunisti ktory hovorily:SUDRUZKY A SUDRUHOVIA CEST PRACI A ROBOTE POKOJ!


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv

A ty by si konečne mohol pochopiť, že banka je len sprostredkovateľ (akokoľvek potrebný), a v konečnom dôsledku úrok má získavať tvorca úspor, pričom banka získava tzv. úrokový diferenciál, a že som netvrdil, že banky fungujú v súčasnosti optimálne, hádam si si to všimol, a tiež by si si mohol uvedomiť nezmyselnosť tvojho výroku, že úrok by mal platiť banke ten, kto si do nej peniaze vkladá. Si si istý, že si sa nepomýlil? Vkladateľ má úrok dostávať, nie ho platiť. A platí ho dlžník, a platí ho dobrovoľne, lebo sa mu to oplatí, a ak si nájdu sprostredkovateľa a dobrovoľne s ním uzatvoria zmluvu, na základe ktorej mu zaplatia určitú sumu za službu sprostredkovania (veriteľ a dlžník ani nemusia byť priamo v kontakte), že to je úplne v poriadku?


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaštjaty:

Zato tvoj nick nemá žiadnej chyby. Ja som sa vždy zameriaval nie na nicky a osoby, ale na podstatu a argumenty. Celé úroky aj peniaze - vraj mlátenie prázdnej slamy. Potom prečo cítiš potrebu sa k tomu vôbec vyjadrovať? Lebo ti vadí môj nick, kým ten tvoj je super? Ja som zaspal dobu, kým byť zašťatý je v móde? Alebo mi snáď nechceš povedať, že tvoje skutočné meno je Zaštjatý?

Naozaj, neriešme tu nicky, to je úplne vedľajšie.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-24  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rudolfvasky:

Väčšina žiadneho národa v EU, teda ani slovenského, nevie čo je to bieda! Zas to nepreháňaj. Bez Satana, Antikrista a Ježiška atď. Bieda sídli v Afrike, Južnej Ázii a kadekde inde len nie v EU. V Európe možno v Albánsku, či na Ukrajine.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-24  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf Vaský k dodatku:

Ja nehovorím o akumulácii finančného kapitálu. Ja práve hovorím o akumulácii reálneho kapitálu. A ak si niekto myslí, že môže akumulovať reálny kapitál bezbrehým vytváraním peňazí, tak je na hrubom omyle. V tomto omyle práve spočíva aj súčasná kríza. Potrebujeme reálne úspory a investície, nie novoemitované nekryté (či ako to ty nazývaš - dôverou a vierou kryté) peniaze. Pričom tým vôbec nespochybňujem úlohu práce. Ale tá potrebuje na svoju realizačnú činnosť kapitál. Že to nechceš spochybniť?


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-25  (01:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson, este som si teraz vsimol Tvoj posledny prispevok:

"Bieda sídli v Afrike, Južnej Ázii a..."

Mna by zaujimalo preco prave tam. Asi preto, ze su lenivi, co?


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-25  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (predtym mi toto nevzalo som si vsimol)

Godwinson, Godwinson, no ked uz si s tym zacal, zaujima ma, ze ked si rozpraval o bankach a ze konaju podla litery zakona a preto je to ok, to si hovoril o prirodzenom alebo pozitivnom prave? ehm


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:

Nie, lebo nevedia splatiť úrok. Toto si chcel vidieť? Ono je to trochu zložitejšie.

Len pokročilému času pripisujem, že si si tych bankárov a CB nevšimol.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-25  (02:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi
Ty si v omyle- prave tvojim “bezbrehym vytváraním penazi”Nemecko bolo schopne vytvorit realny
kapital-a este k tomu bez akychkolvek realnych uspor- a este k tomu bez akychkolvek priamich zahranicnich investicii!-a bez inflacie a s opakovanou revalvaciou marky voci dolaru!!!-a este k tomu ZRUSILY CENOVE KONTROLY.

A vies preco to fungovalo? Jednoducho preto lebo zdanovali zisky a dividendy na 100% a osobne prijmy zdanovali na 95% ak isli nad urcenu hranicu!

Nikto nemohol doma sediet a nic nerobit len divinendy poberat-musel ist do prace ako hoci ktory iny Nemecky robotnik-inac by skapal od hladu.

Tak ze toto je koniec Marxismu : PRACA JE KAPITAL

Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-25  (02:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf Vaský:

Vytváraním peňazí Nemecko nevytvorilo žiadny reálny kapitál, to si úplne vedľa. Peniaze nedokážu vyprodukovať reálny kapitál ich púhou emisiou, to je naivné. A že ešte k tomu bez akýchkoľvek reálnyh úspor, človeče, ty asi nevieš priveľmi, ako funguje hospodárstvo a na základe čoho sú financované investície, čo? Reálny kapitál môže byť vytvorený len na základe reálnych úspor, pretože kapitál (jeho vytváranie) je (vzniká) vlastne odloženou spotrebou, teda sporením, tvorbou úspor. Ak tvrdíš opak, tak si vynašiel perpetuum mobile. Vytlačenie nových peňazí nemá žiadnu šancu vytvoriť nový kapitál. Z ničoho nemôže vzniknúť niečo, resp. zákon zachovania energie platí aj v ekonomike.

Že zrušili cenové kontroly, to bol dôležitý krok v ozdravení hospodárstva, to je jasné. A mnohé ďalšie liberálne opatrenia, ktoré prispeli k revitalizácii a rekonštrukcii vojnou zničenej krajiny. Rozhodne to takto nefungovalo vďaka nejakému zdaňovaniu:-)

Ad "práca je kapitál" - pracovný kapitál sa považuje čoraz viac za súčasť celkovej zásoby kapitálu v hospodárstve. Ale každá práca potrebuje svoj komplement - kapitál (fyzický kapitál). Práca a kapitál nie je to isté.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-25  (03:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Goodwinson:

1. Ono je to praveze celkom jednoduche, jasne a do-oci-bijuce.
2. jasne, ze som si vsimol, akurat si si dufam uz uvedomil, ze ked sa schvali nejaky zakon, to automaticky neznamena, ze je to spravodlivy a dobry zakon. Zakon, ktory takym nie je, musi byt zruseny. To ze niekto "neporusil zakon", neznamena, ze nie je zlodej a zlocinec.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-25  (03:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:

Neda mi nezareagovat aspon na par Tvojich mudrosti:

"Ako chceš, aby subjekty vytvárali úspory, keď za to nedostanú kompenzáciu, ktorá ich bude k tomu motivovať? Ľudia preferujú spotrebu v prítomnosti a neradi ju odkladajú do budúcnosti. Ak majú tvoriť úspory, musia k tomu byť motivovaní." ...Neviem preco tu stale opakujes dookola to iste. Aka kompenazacia? Vsak ked niekto nechce vytvarat uspory, nech si ich nevytvara. Ty vychadzas z mylneho predpokladu (k tomu sa este dostanem), ze system, o ktorom sa tu bavime bude zcasti fungovat ako ten sucasny - tj. ze pozicky budu poskytovane bezne aj na to, aby ich dotycny hned 'prezral'. Nie, nebude tomu tak, pozicky (a teda novovytovrene peniaze) budu musiet byt kryte pracou.

"Úrok síce odčerpáva peniaze z obehu, ale týmto aktom to predsa celé nekončí, tá suma pretečie späť do ekonomiky." ...hahaha, tak takyto naivny pohlad... no co som mohol ocakavat, jedna z mnohych pouciek, ktoru si sa nabifloval bez toho, aby si sa pozastavil, zamyslel a rozhliadol ako to v skutocnosti je. Povedz mi, ako mala skupina ludi (bankari) dokazu spotrebovat taku nehoraznu vecne narastajucu masu penazi v podobe vecne rastucich urokov? Ja Ti na to odpoviem - nedokazu. Nie je prekvapenim, ze bankari maju pomaly niekolko vil s bazenami pri pobrezi, 10 luxusnych aut, 3 helikoptery... otazka, ktora znie je nasledovna - co dalej? Pretoze uroky (tj. zisky) do vrecak prudia a prudia. Tak co s nimi? No povedz mi slayer, co s nimi? Co by si Ty robil s peniazmi, keby si ich mal tolko, ze by si nevedel co s nimi? Vies, priatelu, vtedy uz nastupuje nieco uplne ine ako honba za ziskom - prichadza honba za mocou, za mocou ovladat masy, ovladat planetu. S tymto je aj spojene to ich virtualne kasino, kde svoje financne operacie nazyvaju 'investovanim'. Tam ide znacna cast tychto penazi a tam sa tvori aj znacna cast dalsich, vies napr. ze taka celkova suma, za ktoru sa obchoduje na trhu s derivatmi je uz nieco medzi 1,5 a 2 biliardami USD? Vies si predstavit biliardu dolarov? Vies si predstavit co by sa stalo, keby sa toto dostalo do obehu resp. keby cela tato bublina praskla? Takze slayer, toto je kasino, ktore bolo vytvorene len preto, ze niekto uz nevedel, co s peniazmi, a teda len preto, ze sukromnym spolocnostiam bolo dovolene vytvarat peniaze a hrabat uroky. Tvoja naivna predstava, ze su peniazky vo vecnom kolobehu je absurdna. Ty si musis uvedomit, ze neustale dochadza k prerozdelovaniu majetku od chudobnejsich prave k tym bohatym. A to pomocou uroku - pomocou uroku, ktory pri vytvoreni penazi (z ktorych sa mal platit), vytvoreny nebol. Vies co to znamena? No znamena to jedine - vdaka tomu prerozdelovaniu sa z bohatych stavaju bohatsi a z chudobnych chudobnejsi. To, ze tuto frazu v poslednej dobe pocut castejsie a castejsie asi nebude nahoda, ze. Je prirodzene, ze ked 10-tim otrokom poziciam dokopy 100.000 a budem chciet nazad o 80.000 viac v podobe uroku, ktory nebudem schopny minut, tak sa stanem akymsi panom nad tymi otrokmi, nie? 3 najneprijemnejsich vykopnem z ich domu na ulicu, 2 zamestnam ako upratovaca a zahradnika, jednemu zhabem fabriku, kde zamestnam za par supov par zvysnych otrokov... no a co so tymi, ktori sa ako-tak drzia? Cez patricne paky jednoducho napr. stiahnem peniaze z obehu a vysledok na seba nenecha dlho cakat. Toto je novodobe otrokarstvo, mily slayer. Otrokarstvo vytvorene na vecnom dlhu a uroku.

"Okrem toho, ekonomika rastie, a za značnú časť tohto rastu vďačíme úverovému mechanizmu" ...och ano, ekonomika rastie a rastie a rastie. Ja sa Ta spytam co sa stane, ked dosiahneme bod, kedy ekonomika uz rast nebude moct ?! Vies odpoved?

"Ak by to bolo také pesimistické, ako sa tu niektorí nazdávajú, už by úrok dávno neexistoval, lebo by dávno skrachovala celá ekonomika a všetci by boli už otrokmi. Ale úrok existuje a aj bude, lebo niet alternatívy." ... zasa neuveritelne naivny pohlad, ktory moze vyjst len z nabiflovanej nerozmyslajucej hlavy, prepac, tak to je. To je ako s obyvatelstvom, mas 2 ludi, po 4000 rokoch ich je na planete uz 6 miliard a stale hromada miesta... no a teraz nastane okamih, kedy cerstvy absolvent slayer nabehne rozdavat rozumy a prehlasi: "vidite, ak by to bolo take pesimisticke, ako sa tu niektori nazdavaju, uz by miesta na planete davno nebolo a nastal by globalny chaos. Ale miesta je stale dost a aj bude, lebo inak to byt nemoze." ...problem absolventa slayera bol v jednom - po x-rocnom studiu nebol schopny pouzivat vlastny mozog. Vies ako vypada krivka znazornujuca exponencialny rast? Ano, presne ten exponencialny rast, na ktorom je zalozeny cely tento system. Ak Ti este stale nie je jasne preco skor alebo neskor musi dojst k ohromnemu ekonomickemu kolapsu, tak potom nema zmysel dalej diskutovat s Tebou.

"Bez úroku to ale nepôjde." Toto si napisal asi uz 1000x. Ja odpoviem rovnakym sposobom -> Bez uroku to samozrejme moze ist. A celkom urcite by to islo bez uroku odvadzaneho sukromnych instituciam.

"krízy boli a asi budú.) Dokonca je možné krízy chápať ako integrálnu súčasť každého dynamického systému." ...toto znovu zavana ako pouckou z nejakej vasej ucebnice. No ale schvalne... skus pozistovat ako doslo k velkej depresii v 30-tych rokoch minuleho storocia. Mam na mysli presne, ktore kroky a co ju sposobilo. Mozno sa Ti rozsvieti, co stoji za tou Tvojou 'integralnou sucastou tohto systemu'.

"než by sa k nej dostali utopickí (a vidím, že často fanatickí) zástancovia 0% úrokovej sadzby." ...Skusim Ti navrhnut toto: predstavme si situaciu, ze by bola zavedena jedna statna institucia, ktora by poskytovala pozicky za nizky urok na dlhu dobu avsak tento urok (resp. poplatok) by musel ist do statnej kasy a nasledne sa okamzite vratit do obehu. Bolo by to ok?

"Môže uskutočniť investičný projekt, ktorý by inak nezrealizoval, a aj po zaplatení všetkých úrokov má z toho čistý zisk. Spoločnosť získala." ...Spolocnost ziskala? ...no co ak firma nebude schopna pokryt naklady len kvoli uroku, ale bola by schopna ich pokryt, keby odratala neunosne naklady na urok? Taka firma si nezasluzi aby davala pracu ludom a aby sa uchytila na trhu? Potom spolocnost ziska alebo strati? Odpovedz.

"úvery sa berú preto, aby mohla byť produkcia zvyšovaná a následne sa z nej mohla uhradiť istina aj s úrokom." ...primarnym cielom v sucasnom systeme nie je aby sa produkcia zvysovala, ale aby sa uhradzala prave ta istina s urokom... to je primarny ciel (vsetko ostatne je len akysi vedlajsi efekt), co je absolutne chore.

"Potrebujeme reálne úspory a investície, nie novoemitované nekryté (či ako to ty nazývaš - dôverou a vierou kryté) peniaze." ...tie peniaze, o ktorych sa tam pisalo, boli kryte pracou, ak si si to akosi nestihol vsimnut. Ako vidno, zasa zial rozpravas uplne nezmysly.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (07:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:

1. V prvom rade ide o to, či sa k majetku jednotlivcov poprípade komunít dostali korporácie dobrovoľne, alebo nejakou formou násilia. Mnohokrát to tak bolo. Až potom ma bude zaujímať úrok.

2. Z hľadiska dnešného pozitívneho práva neplatné.

3. Darmo sa navážaš do úroku, systém, ktorý by si vytvoril, by bol ešte horší!


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-25  (07:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
tak Perfect.World Ti to nadherne a slusne vysvetlil.
Ja to tak nedokazem,lebo ked vidim a citam vyplody debila tak hned mi zovrie v zilach krv a mam pre neho iba jeden názov.KOKOT!!!!
si a ním aj zostaneš.Na Teba sa reagovat inac nedá.Slepemu mozes ukazovat co chces,nikdy vidiet nebude.Treba ho jebnut do jamy aby videl co to jama je.
Doteraz som si myslel ze Godwinson je najtupsí ekonom ale Ty si ho s prehladom predbehol.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-25  (07:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
tak si zase lepsí ako Slayer .predbehol si ho v sprostosti.Ale verím ze zase ta on predbehne ked sa ozve.
PODVOD nie je nasilie, preto je správny????
Si tupec,bez logiky,nemozem s takym tupcom diskutovat.
Tvoje "pozitívne právo" je nzmysel.Ani nevies co to je,len trepes.
System bez uroku si nevies predstavit?Take jednoduche....peniaze by boli u ludí v obehu tam kde je ich miesto a bankari by mali platy ako uradnícka na matrike.To je celé.Co sa Ti na tom nepáci?Jedine to ze s Tvojim mozgom vygumovaným si to nevies predstavit.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-25  (07:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
este dalsí dokaz ako trepes a ani nerozumies co trepes.
Ked je podla teba urok cena za odlozenie spotreby tak by ho mali platit tí co spotrebu odkladaju a to su sporitelia a nie tí co si poziciavaju!!!Co mas hlave ked toto tvrdís a zaroven si za to aby urok platili ti co chcu peniaze na spotrebu?Si schyzofrenik podla tohto!
To je logika,vtedy by to platilo a bolo by to aj správne.Vtedy by peniaze neostavali u bankarov ale boli by v obehu ,neakumuloval by sa urok v bankách a peniaze by slúzili tomu comu slúzit maju-ako prostriedok výmeny.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-25  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:
1. ako vyssie cv uz spomenul, to co si napisal k tomuto bodu. To rozumny clovek nedokaze.
2. a z hladiska toho prirodzeneho? Vsak ked uz raz zacnes pouzivat 2 sposoby, tak ich pouzivaj stale.
3. To mi je jasne. Ale ked povies A, povedz aj B. ...by bol horsi pre Teba, lebo by si coskoro nemal co do ust.


anna   |   ip:87.244.19   |   2009-07-25  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UROK NEUROK:
Hadam sa treba pozriet ako funguju domace banky v islamskych krajinach?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-25  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anicka
no a pozrela si sa teda ako fungujú? Asi nie,vidim.
Urok tam sice nie je ale je tam kapitálová účat,t.j. podiel na zisku.Nie je to nic príjemné pre toho kto si poziciava ale je to podla mna cestnejsie ako urok a ma to aj taku vlastnost ze nie su odcerpávané peniaze z obehu a nevzniká inflácia, nakolko mnozstvo penazí v obehu zodpovedá vytvoreným hodnotám.
Tak to posudzujem ja podla informácií ktoré mam a podla mojho neekonomického rozumu.
Mozno ma Godwinson so Slayerom presvedcia o opaku ale nechám sa prekvapit.


Odi   |   ip:90.177.12   |   2009-07-25  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak sem to procetl vice mene se jedna ze tzv. ekonomove rikaji ze uspory jsou postavene na uroku, kdyz me v bance nedaji urok nebudu sporit.
To neni pravda budu sporit, ale ne v bance, za rakouska uherska kde tento system fungoval (myslim banky apod.) krachoval stat co 30-40 let. Co se zmenilo? Jelikoz byli penize kovove zlate, lidi zjistili ze do bank to nema cenu davat tak si to nechavali doma. Krachl stat? co jako mam zlate mince a zlato svou cenu ma vzdy.

Tak se prosadili penize papirove a medene vicemene natlakem.

Lidi ale nezacali sporit tak jak si banky mysleli, jakmile meli nejkay kapital kouopili byt , pozemky apod. Tak se vyymslila dalsi system akcie, velice hytra vec jak ziskat kapital a pritom neznehodnotit penize a pritom penize mit ulozeny dobre i kdyz krachne stat (mam treba podil na pile, ci pekarne).

Ale copak nevymysleli pani ekonomove? zacali obchodovat z akciemi jako by to byl kamen, zelezo nebo pecene chleba, obchodovali a prodavali lidem iluze.

Neni to o tom ze banka jako takova je spatna, ale o to ze banka ma byt statni vydavat penize a spravovat jejich mnozstvi v obehu.

Pokud si nekdo boji, ze kdyz si necha doma prachy ve slamniku ok, at si zaplati sluzbu misto v trezoru, ale to nedava pravo s temito penezi hospodarit firme kde si je uschovas.

Dalo by se psat dal, ale je to vse o tom jak system zmrvili tzv. ekonomove a bankeri. System benez a banky jako takove je spravne, ale to co mame ted je vysavac na penize od lidi a nic lidi za to nedostanou.cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-25  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odi
u Teba je sympatické ze nemusis mat ani skolu ale perfektne Ti funguje zdravý rozum.
Na rozdiel od Slayera a Godwinsona...

Jediny prirodzeny sposob regulácie penazí v obehu je bezurocne poziciavanie trebars aj s nulovými bankovými rezervami nakolko dnesne peniaze nie su kryte nijakou komoditou ale iba dokladom o výske dlhu ci kreditu!A takych dokladov si moze natlacit banka podla potrieb kazdeho cloveka,firmy ci státneho rozpoctu.A bez okrádania vlastných obcanov.
Take jednoduche pre cloveka zo zdravým rozumom a bez deformácie mozgu ekonomickou fakultou.
Neviem uz ktorý americký prezident to povedal ale da sa to niekde najst ze:
"Keby ludia porozumeli dnesnému financnému systému tak revolúcia by bola uz zajtra ráno"
Moj názor je ze urcite bude,skor ci neskor!!!Miso_2   |   ip:88.212.37   |   2009-07-25  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Takže fanatici nulového úroku nechcú zlatý štandard, oni chcú tlačiť peniaze z ničoho nič, chcú tento skazený systém, ktorý dnes spôsobuje tieto neustále krízy, akurát bez úrokov."

Áno, sú aj takí ("fanatici"). Pretože z takého systému, hoc ako je nedokonalý, by aspoň mali úžitok všetci a nie len vyvolení ("banksteri"). :) Ktovie, možno by ani krízy neboli, keby sa to dobre nastavilo :)

Inak všetci, čo tu diskutujete máte veľmi dobré myšlienky. Len hľadajte, to čo vás spája a nie to čo vás rozdeľuje. A uvedomte si, že je vždy viac riešení toho istého problému. Nenadávajte si len preto že každý obhajujete to svoje.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv a Perfect.World:

1. Takže násilie vám obom nevadí, ale dobre nechajme tak. Samozrejme, že aj podvod nie je cesta, ale skúste upresniť, ako to s tým podvodm myslíte, lebo u vás jeden nikdy nevie.

2. V tvojom prípade použijem pozitívne právo. Mám na to jednoduchý dôvod. Úrok musí byť nulový, bez ohľadu na to čo chcú ľudia! Keďže to tvrdia Vtipkári 0% úroku a možno, ak budú mať väčšinu v parlamente, tak to aj schvália. To je príklad pozitívneho práva, ktoré spravodlivosť ani nepotrebuje. Podobne aj CB a čiastočné rezervy.
Teraz prirodzené právo: Každý môže svoje úspory poskytnúť komukoľvek s akýmkoľvek úrokom, ak je dohoda dobrovoľná.
Dôsledok: Je len jedna korektná cesta, ako sa k nulovému úroku dostať a to je presvedčiť vlastníkov peňazí aby požičiavali a popri tom si zarábali na živobytie niečím iným, lebo 0% úrokom sa to nedá. Prajem vám veľa šťastia. Druhá možnosť je použiť štát a vnútiť tým istým vlastníkom svoju pochybnú plánovanú víziu reality, na ktorú by skôr či neskôr doplatili všetci ostatní okrem vás - vy nie, vy by ste boli predsa v parlamente a štátnych funkciách.

3. Čo už na to povedať? Lepšie nemať nič do úst, ako obmedzovať slobodu ľudí a okrádať ich medovými rečičkami o plánovanej ekonomike s nulovým úrokom.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-25  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ponahlam sa za kamaratmi,ale neobisiel som pocitac.Kym prídem do vecera,Godwinsom nastuduj si nieco a porozmýslaj o tvojich "vlastnikoch penazí".
Peniaze nemaju vlastníka,peniaze su doklad o hodnote dlhu alebo kreditu.Pochop to.Kto je vlastnikom cestovneho lístka,Ty ked si ho kupis alebo zeleznica???
Naco ste chodili do skoly ked neviete co su to peniaze???


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Odi:

"Jak sem to procetl vice mene se jedna ze tzv. ekonomove rikaji ze uspory jsou postavene na uroku, kdyz me v bance nedaji urok nebudu sporit."
Úspory budú, ale ľudia ich pri vynútenom 0% úroku nebudú investovať. Prečo by riskovali? Peniaze ostanú pod vankúšom.

"To neni pravda budu sporit, ale ne v bance, za rakouska uherska kde tento system fungoval (myslim banky apod.) krachoval stat co 30-40 let. Co se zmenilo? Jelikoz byli penize kovove zlate, lidi zjistili ze do bank to nema cenu davat tak si to nechavali doma. Krachl stat? co jako mam zlate mince a zlato svou cenu ma vzdy."
Štátom vynútené sušenie peňazí doma bráni investíciám a rozvoju ekonomiky.

"Tak se prosadili penize papirove a medene vicemene natlakem."
Presadili sa? Samé od seba? Či to urobil krčmár Jožo alebo murár Fero?
Nie! Štát cez "múdry" parlament alebo ešte múdrejšieho vládcu.

"Lidi ale nezacali sporit tak jak si banky mysleli, jakmile meli nejkay kapital kouopili byt , pozemky apod. Tak se vyymslila dalsi system akcie, velice hytra vec jak ziskat kapital a pritom neznehodnotit penize a pritom penize mit ulozeny dobre i kdyz krachne stat (mam treba podil na pile, ci pekarne)."
Dajme tomu.

"Ale copak nevymysleli pani ekonomove? zacali obchodovat z akciemi jako by to byl kamen, zelezo nebo pecene chleba, obchodovali a prodavali lidem iluze."
Ak objavím napr. ložisko ropy pričom nemám na rozbehnutie ťažby peniaze, môže sa mi ich podariť získať od investorov. Dám im za ne cenný papier, na ktorom bude uvedené, že im sľubujem vyplatiť napr. x% z budúceho zisku mojej ropnej spoločnosti, je to podľa teba ilúzia? Je to bežná investorská prax! A nevymysleli ju ekonómovia.

"Neni to o tom ze banka jako takova je spatna, ale o to ze banka ma byt statni vydavat penize a spravovat jejich mnozstvi v obehu."
Štáty vnútili ľuďom nekryté platidlo, štáty schválili zákony o centrálnej banke, čiastočných rezervách a regulácii obeživa. Štáty sú týmto zodpovedné za všetky ekonomické krízy v 19. a 20. storočí. Tomu sa vraví slepá viera vo všemoc štátu! Nech štát funguje v konkurencii trhu maximálne ako kontrolór meny, a aj to je veľa.

"Pokud si nekdo boji, ze kdyz si necha doma prachy ve slamniku ok, at si zaplati sluzbu misto v trezoru, ale to nedava pravo s temito penezi hospodarit firme kde si je uschovas."
"Výborne, banka ako sklad!"

"Dalo by se psat dal, ale je to vse o tom jak system zmrvili tzv. ekonomove a bankeri. System benez a banky jako takove je spravne, ale to co mame ted je vysavac na penize od lidi a nic lidi za to nedostanou."
Ekonómovia a bankári sa starajú hlavne o svoje živobytie. Schvaľovanie zákonov majú pod palcom politici - teda štát. Prečo im tak slepo dôveruješ? Čím menej štátu a jeho pseudozákonov, tým lepšie!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

1. Vzťah železničná spoločnosť - cestujúci.
Ak si v pokladni kúpim lístok na vlak, vymieňam môj majetok t.j. určitý obnos peňazí za službu (napr. cestu vlakom z A do B), ktorú mi železničná spoločnosť poskytne. Cestovný lístok je môj platný doklad o tomto nároku, ktorý s ukončením cesty - teda služby prestáva platiť.

2. Peniaze, ktoré dostanem za správne vykonanú prácu, sú súčasťou výlučne môjho majetku. Výmenou za mnou dobre vykonanú prácu mi zamestnávateľ dal peniaze. Ak nie mne, tak komu patria? Ak je ich vlastníkom niekto iný, má právo s nimi naložiť ako chce, a ja som degradovaný do úlohy jeho otroka. Pokiaľ si myslíš, že je ich vlastníkom niekto iný, zdôvodni kto a prečo?
Ak je to štát, tak programovo degraduješ ľudí do úlohy pokusného dobytka zrelého pre pokusy politikov nielen nulového úroku.

"Peniaze sú doklad o hodnote dlhu alebo kreditu." Pre mňa, za mňa, hlavne, že je to druh majetku, ktorý sa dá väčšinou ľahko vymeniť.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

1. Opravujem: stačí platný doklad o nároku, nemusí byť môj platný doklad, stačí ak ho mám so sebou a oprávňuje ma použiť službu.


Perfect.World   |   ip:62.168.78   |   2009-07-25  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:

Ty si jasny pripad. Zvlast tou odpovedou na ten treti bod si to zaklincoval.
Si uzernik, nic viac, nic menej. Kvoli takym ako Ty ludia prichadzaju o domovy, pracu, ste rozvracaci rodin a vrahovia, kazdu minutu umieraju stovky ludi kvoli uzernikom a ich prisluhovacom - teda aj kvoli Tebe. Mysli na to vsade, kde pojdes. Nezasluzis si ziadnu uctu, individuum, ktore obhajuje tento system, len aby malo kazdy den plne brucho si zasluzi akurat zamrezovanu celu s hajzlom a drevenou doskou, to je vsetko. Ste paraziti, rakovina nasej spolocnosti, nerobite pre nu okrem okradania vobec nic, treba vas vyerazat ako hnusny vred.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-25  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:

Obhajujem úrok, nie tento systém, lenže ty si na to príliš krátkozraký. Úbohý "Vtipkár nulového úroku" s penou na ústach. Ten úrok je vlastne podružný, nachádza sa na vyššom poschodí budovy, ktorej základy sú na spadnutie.


Slayer   |   ip:78.98.46.   |   2009-07-25  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perfect.World:

"Aka kompenazacia? Vsak ked niekto nechce vytvarat uspory, nech si ich nevytvara. Ty vychadzas z mylneho predpokladu (k tomu sa este dostanem), ze system, o ktorom sa tu bavime bude zcasti fungovat ako ten sucasny - tj. ze pozicky budu poskytovane bezne aj na to, aby ich dotycny hned 'prezral'. Nie, nebude tomu tak, pozicky (a teda novovytovrene peniaze) budu musiet byt kryte pracou."

Ale ak sa nebudú vytvárať úspory, nebude ani kapitálu na investovanie. Neviem, či je také ťažké tomuto pochopiť. Ja nehovorím o žiadnom prežieraní. To, že budú pôžičky kryté prácou, je len taký dríst. Akou prácou? Pred chvíľou mi tu Vaský hovoril, ako sa nám bude perfektne žiť, keď budeme tlačiť peniaze z ničoho nič. Tak o akej práci to tu hovoríš? Sú to peniaze kryté vzduchom, hovno prácou.

"Povedz mi, ako mala skupina ludi (bankari) dokazu spotrebovat taku nehoraznu vecne narastajucu masu penazi v podobe vecne rastucich urokov? Ja Ti na to odpoviem - nedokazu."
Ďalší dríst v podobe "večne rastúcich úrokov". Je to jednoduché, veď banka peniaze vydáva svojim zamestnancom na mzdy, investuje (čím ich vracia do ekonomiky), alebo ich požičia, a peniaze sú zázračne späť v ekonomike. Toto ma neučili v škole, toto je jednoduchý poznatok. Stačí rozmýšľať. Vraj banka si nechá peniaze u seba, čo je to za nezmysel? Prečo by to robila? Vôbec nejde o to, či tú sumu je schopný bankár spotrebovať. Tá suma sa vždy dostane späť do hospodárstva. A ak by aj nie, neviem, kde je problém, veď peniaze sú len "nominále", my tu máme reálne hodnoty.

Hovoríš tu niečo o kasíne, a pritom nie si schopný si uvedomiť, že príčinou tohto "kasína" nie je úrok. Tie hovadiny o nejakom otrokárstve sú už až príliš mimo reality, aby som na ne reagoval.

"Ja sa Ta spytam co sa stane, ked dosiahneme bod, kedy ekonomika uz rast nebude moct ?! Vies odpoved?"
Ja sa ťa pre zmenu spýtam, kedy ten bod príde? A nezabudni zas povedať niečo v tom zmysle, že za všetko môže úrok:-) Ekonomika môže rásť, a môže rásť stále, ak ten rast nie je neudržateľný napr. pod tlakom peňažnej expanzie, ktorú tu tak razia zástanci nulového úroku.

"zasa neuveritelne naivny pohlad, ktory moze vyjst len z nabiflovanej nerozmyslajucej hlavy, prepac"
Ty mne prepáč, ale trepeš. Toto sa na školách neučí. Ono to vyplýva zo zdravého rozumu. Drístaš tu o exponenciálnom raste, možno ani celkom nevieš, ako vypadá tvar exponenciálnej funkcie, ale budeš drístať, lebo exponenciálny rast je exponenciálny rast. A je to dríst. Vraj na tomto je založený systém. Človeče, ty si skús prečítať aj niečo iné ako hovadiny od Rowbothama. Len drístaš. Nič v zlom. Keď počujem niekoho hovoriť o exponenciálnom raste, tak sa mi otvára nôž v kapsi. To je jeden z najdebilnejších argumentov, aké zástancovia nulového úroku majú.

Vieš, ja som povedal pár dôvodov, prečo to bez úroku "nepôjde", ty si neuviedol ani jeden, prečo by to bez úroku ísť mohlo. Nemám problém túto samozrejmosť zopakovať aj 1000x, ak tomu niekto nie je schopný pochopiť.

""krízy boli a asi budú.) Dokonca je možné krízy chápať ako integrálnu súčasť každého dynamického systému." ...toto znovu zavana ako pouckou z nejakej vasej ucebnice. No ale schvalne... skus pozistovat ako doslo k velkej depresii v 30-tych rokoch minuleho storocia. Mam na mysli presne, ktore kroky a co ju sposobilo. Mozno sa Ti rozsvieti, co stoji za tou Tvojou 'integralnou sucastou tohto systemu'."
Ja nepotrebujem zisťoať fakty o Veľkej depresii z 30-tych rokoch. Ja mám o tom naštudované podstatne viac, ako ty, človeče. Čo keby si si to skúsil doštudovať ty? Inak, moje tvrdenia nepreberám zo žiadnej učebnice, zas len trepeš, aby si ukázal, aký máš nado mnou "náskok".
Ak si to budeš výslovne priať, napíšem tu niečo o krokoch, ktoré viedli k tej kríze, je ale toho veľa, aby sa to dalo skrátiť do dvoch viet. V princípe išlo o antikapitalistické kroky Hoovera a ťažkotonážneho antikapitalistu Roosevelta. A ty by si mi iste chcel povedať, že tú krízu spôsobila existencia úroku, nie? Proste, úrok - vysvetlenie všetkého:-) Aké jednoduché to pre niekoho je:-)

"...Spolocnost ziskala? ...no co ak firma nebude schopna pokryt naklady len kvoli uroku, ale bola by schopna ich pokryt, keby odratala neunosne naklady na urok?"
Vysvetli mi, prečo by si nejaká firma brala pôžičku, ak by nebola schopná uhradiť ani len náklady. Zasa trepeš.

"primarnym cielom v sucasnom systeme nie je aby sa produkcia zvysovala, ale aby sa uhradzala prave ta istina s urokom... to je primarny ciel (vsetko ostatne je len akysi vedlajsi efekt), co je absolutne chore."
Prezradíš mi, kde sú vypísané ciele "tohto systému"? Istina s úrokom sa môže uhrádzať len vtedy, keď ju podnikateľ uhradiť môže. Teda keď predpokladá, že vďaka úveru uskutoční investíciu, ktorá mu prinesie istý zisk, z ktorého pokryje úrok a ešte dosiahne aj čistý zisk. Inak by úver nebral. Nerozumiem, čo je na tom také nepochopiteľné, že tomu za boha nedokážeš pochopiť.

"...tie peniaze, o ktorych sa tam pisalo, boli kryte pracou, ak si si to akosi nestihol vsimnut. Ako vidno, zasa zial rozpravas uplne nezmysly."
Iste, ja rozprávam nezmysly, len Perfektný Svet je múdry a nezmysly nerozpráva. Preboha, ako môže niekto tvrdiť, že keď ťuknem do počítača a vytvorím nové peniaze, tak sa vytvorí aj nejaký nový reálny majetok? Alebo niečo kryté prácou? Hovoríš o krytí prácou, zjavne si mimo. Aká práca? Keď vytvorím peniaze, tie sú kryté prácou? Akou prácou? Prezradíš? Ty si skrátka myslíš, že keď vytlačíš papieriky s názvom "peniaze", tak si vytvoril nový majetok. Prisahám bohu, že netuším, o akom krytí prácou to tu melieš. Tak je to s tou tvojou vysnenou štátnou inštitúciou, ktorá by požičiavala za nízky úrok. Neviem, či si si všimol, ale presne toto sa tu pred pár rokmi dialo, a vyústilo to do krízy.

PS
cv opäť nebol schopný uviesť žiadne argumenty. Zas som sa len dozvedel, že som kokot, kým ostatní, dogmatickí fanúšikovia jeho názorov sú strašne, ale strašne múdri, a sám cv zjedol hovno múdrosti a ani na to nepotrebuje žiadnu školu. Lebo on je boh od prírody.
Takže som kokot. A prečo? No, lebo som kokot. TAk znie jeho "argument". Priznám sa, neviem, či som sa niekedy stretol s väčším "kokotom", ako je cv. Ten úbožiak neargumentuje, namiesto toho uráža. Proste "kokot".Slayer   |   ip:78.98.46.   |   2009-07-25  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odi:

Úspory bez úroku by bolli úbohé, vlastne by prakticky žiadne neboli. A kto by bez úroku aj potenciálne úspory investoval? Jedine blázon.

"Dalo by se psat dal, ale je to vse o tom jak system zmrvili tzv. ekonomove"
O akých ekonómoch je reč? Ekonómovia niečo zmrvili? Ekonómova sú vedci, ktorí skúmajú, ako funguje hospodársky systém, oni nemali čo zmrviť.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-26  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson-vdaka Bohu uz to zacinas chapat!

TERAZ BOZIE VYJAVENIE : CREDIT JE NEREALIZOVANY DLH! A DLH ,OPACNE JE REALIZOVANY CREDIT!!!


Ked pouzijes svoj kredit-kupis si listok na credit (odvezies sa vlakom),ten credit sa stava neplatny- ako ten listok-ide do reciprocity - premeni sa na dlh.Reciprocita dlhu je credit a reciprocita creditu je dlh!
Ked splatis svoj dlh(odviezol si sa vlakom na dlh), ten dlh sa teraz zas stava neplatny– a zase mas credit (dlh je neplatny lebo si ho splatil),tak si kupis dalsi listok na credit a zas sa vezes -a tak dokola-presne ako to Slayer nazyva “perpetum mobile.”

Lenze to je skor krasna,Bozska, harmonicka oscilacia z creditu do dlhu,z dlhu do creditu a tak kolom do kola,ktora moze vecne fungovat-az do vtedy ked nejaky sluzobnik Satana-Antikrista zacne uctovat urok na vytvoreny dlh – v tom momente dojde k rozbitiu celej krasnej oscilacii.

Lebo teraz ked premenis svoj credit na dlh musis platit urok-lenze kedze peniaze na splatenie uroku nikto nedal do obehu-svoj dlh nemozes splatit-ostavas dlznikom a stratis credit,dalsi listok si uz nemozes kupit ...a si v pozicii Maricky Magdonovej!

Uz to chapes?

Marxovi sa nikdy ani neprisnilo ze taka absolutne NEMATERIALNA hodnota
ako je FAITH AND CREDIT-viera a dovera bi mohla byt povazovana za KAPITAL.
rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-26  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
Tak ty si obycajny ucenec Marxsa,Engelsa a Lenina.

Ucenec v Afgancine sa povie:"taliban".

Z toho co pises to Perfect.World je jasne ako facka ze ty si jednoducho
Marxisticky Taliban - mozok vymyti ekonomikou 19-steho storocia.
A tak ako je nemozne prinies Afganskych talibanov do 21.storocia,
tak isto to nie je mozne s Marxistickym talibanom ako si ty!

AAAALAHUUU AKBAR - a pre teba:..iiinternacionaaala je....


Koudsk   |   ip:217.77.16   |   2009-07-26  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:Rikas,ze penize,ktere zaplatis bance jsou bankou vraceny do obehu a ty pak muzes ziskat penize i na ty uroky.Ok,ale mas tam jednu chybu:pri zaplaceni pujcky penize,ktere pred tim vytvorila banka,zanikaji.Bance zustanou pouze tvoje uroky.I kdyby vsechny uroky vratila okamzite zpatky do obehu,stejne to nebude stacit,a to nemluvim o urocich z uroku,ktere budou porad o krok pred tebou a ty je nikdy nedozenes.Jeste jsi neodpovedel na zakladni otazku,ktera ti tu byla polozena:jak chces zaplatit veskere dluhy na svete?Kdyz relevantne odpovis na tuto otazku,tak te zacnu brat vazne.Jinak jsi psal,ze z kazde krize vysel system posilneny.Zkus se zeptat tech 100 000 000 mrtvych,kteri byli na konci te posledni krize.Nevim jestli se citi silneji.Taky jsi psal,ze lepsi system neni.Na tuto vetu jsem alergickej a vzdycky odpovim stejne:Podivej se do Afriky,kde detem zapadem placeni diktatori sekaji ruce a nohy,protoze destabilizace v techto oblastech usnadnuje zapadu honbu za zdroji,bez kterych by nemohl fungovat.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (01:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
"Ale ak sa nebudú vytvárať úspory, nebude ani kapitálu na investovanie."
Tebe uz nacisto jebe????
Ty chces niekomu urcovat ci ma vytvarat uspory alebo spotrebovavat???
Si magor akeho tato zem nenosila!
Ty chuj aj s tymi co ta ucili patrite na smetisko dejin Ty KOKOT korunovany,na Teba sa neda inac reagovat ...primitív retardovany


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-26  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rudolfvasky:

1. Takže keď je kúpim od železnice lístok, prídem o kredit (peniaze) a som v dlhu všeobecne voči ekonomike, lebo za "kus papiera" som dostal službu, alebo od iného výrobcu výrobok. Tak je to myslené?
2. Železnica má kredit, ak kúpi koľajnicu, je v dlhu zas ona, železiarne majú kredit. Dobre som to pochopil?
3. Ak niekomu požičiam novo (štátnou bankou) vytvorené peniaze, "kryje ich prácou" tak, že po požičaní za ne nakúpi, až tým sa dostane do dlhu a robí, aby mi splatil presne tú istú sumu bez úroku. Ok?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jezisi Kriste to sa tak vulgarne vyjadrujem po litri vína???musim sa aj trochu hanbit.tak sa ospravedlnujem.
Ale napadol ma lepsí príklad na banky.
Podstata vsetkeho o com tu hovoríme je UROK.
Predstavte si satnu v divadle kde si odkladáte kabáty.Za odlozený kabát vam daju zeton ci lístok.A predstavte si ze by vám povedali ze Vám kabát vrátia ked donesiete do 1 dna dva zetony a po dvoch dnoch tri zetony a ak nie tak vam predajú dom.
Takto presne fungujú banky.
Vy musíte ten zeton zohnat tak ze si ho od niekoho dalsieho kto ma v satni kabat kupite a tak dostanete svoj kabat naspat.To iste musí urobit ten kto Vam predal zeton a tak dokola to musia robit vsetci ktorí prídu do divadla.
Je to absurdné ale presne takto fuguje bankový urok ktorý godvinson so Slayerom obhajuje.
A satnárka ma pritom svoj plat z divadla.
No nezabili by ste ju????
A zdravému rozumu je jasné ze tie kabaty sa dajú vyberat iba pokial dalsí ludia chodia do divadla a je mozne si od nich kupit zeton.A cím viac ludí príde tým viac zetonov treba.
Kedy uz ludia pochopia zvrátenost a debilitu urokového systému?????
Je to proste spinavá debilná pyramídová hra o ktorej jej tvorcovia vedia a vedia ze sa práve rúca v týchto časoch,v priebehu roka az troch.Potom ludia zoberú kyjaky a satnárku zmasakruju.Satnarka to vie tak rozdáva zetony kde komu aby to vsetko oddialila.
Ale NEODDIALI!!!!Lebo to jednoducho nejde.
Uz chapete?????cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alebo satnárka si zavolá bodygardov ktorí návstevníkov divadla zmasakrujú na pokyn satnarky.
Takto vznikaju vojny, takto vzniká nahananie za peniazmi a skaza morálky ludí.
Dobre vedeli volakedy ludia preco bol urok zakázaný pod trestom smrti.
Vsetko zlo pochádza z UROKU!!!
Toto by malo byt vytlacené na kazdom diplome inziniera ekonomie a este lepsie na kazdom obcianskom preukaze!!!!!!!!


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a precitajte siaj diskusiu k tomuto clanku

http://www.sme.sk/c/4948616/zamestnanci-oceliarne-na-smrt-dobili-generalneho-riaditela.html

len slepý nemoze vidiet k comu svet speje!


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj tato diskusia je dobrá

http://ekonomika.sme.sk/diskusie/1507950/1/Americkemu-Detroitu-hrozi-do-dvoch-mesiacov-bankrot.html

Este Vam nedoslo kam sa svet ruti?
Preco je Detroit a kazdý na svete zadlzený???
No predsa kvoli UROKU!!!!!cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kde sa clovek len pozrie samá mizéria...

http://ekonomika.sme.sk/c/4948838/podla-deutsche-bank-uz-dlh-porsche-dosiahol-14-miliard-eur.html

Otazka preto nestojí ze kedy krachne tento financný systém lebo ten uz krachol , ale ako ho prezit a ako urobit lepsí.
Stací odstránit UROK!


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-26  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slayer:
len v skratke, aby som Ti demonstroval, aky si (zatial zial stale) hlupy a nerozumny:

"Vysvetli mi, prečo by si nejaká firma brala pôžičku, ak by nebola schopná uhradiť ani len náklady. Zasa trepeš." .... takze si to zhrnme, ja som sa spytal (precitaj si to radsej 5x a pomaly): co ak firma nebude schopna pokryt naklady len kvoli uroku, ale bola by schopna ich pokryt, keby odratala neunosne naklady na urok? Taka firma si nezasluzi aby davala pracu ludom a aby sa uchytila na trhu? Potom spolocnost ziska alebo strati? ---- A Tvoja odpoved? Ze preco by si firma brala pozicku ak nie je schopna pokryt naklady???? No povedz, myslis si, ze si normalny? A takto podobne je to takmer s kazdou Tvojou odpovedou.

Zi si vo svojom naivnom sne, ze vsetky peniazky su vecne v kolobehu, to co si tam popisal, nema obdoby... koniec-koncov uz ma nudis a unavujes a nemam uz chut stracat s Tebou cas.

"Ja nepotrebujem zisťoať fakty o Veľkej depresii z 30-tych rokoch. Ja mám o tom naštudované podstatne viac, ako ty, človeče. Čo keby si si to skúsil doštudovať ty?" ...nieco taketo dokaze prehlasit len naozaj skutocny hlupak (co si aj v nasledujucich riadkoch iba podciarkol). Rozumu si zial pocas svojho studia moc nepobral. "vystudovany hlupak je viac hlupy ako hlupak-ignorant" Moliere


Rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-26  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  GODWINSON

Yes,yes,yes,-ano,ano,ano-baby,milovany-slava Bohu na nebesiach-uz to zacinas chapat!

Tak ja som zostavil Slovensku vladu a teraz tu mam-ako to Slayer nazyva”bezbreho natlacene peniaze”-ale tak vela ze som ich musel uskladnit v obrovskej stodole a este k tomu som musel pristavit 500 prazdnych kamionov a aj tie som tiez napakoval timito “bezbreho natlacenimi peniazmi”.


Ty, ides do prace vlakom a potrebus kupit listok ktory stoji 5 euro.Zeleznica z tychto 5.euro krasne funguje,pokryva vsetky svoje naklady,platy,odvody,dane,re-investicie atd.

Lenze riaditelom zeleznicnej spolocnosti je brat Mikulasa Dzurindu.Kedze Dzurinda uz neni v parlamente a chce sa zas dostat k moci ,pride za bratom-nasim riaditelom zeleznicnej spolocnosti
a hovori:
ty vies co,ja viem ako sa dostanem spat k moci-teraz mame trhovu ekonomiku-nie su cenove kontroly,tak zajtra zacni uctovat Godwinsonovi uz nie 5 euro ale o 1000% viac to je 50 euro za jeho jazdu do prace,on ako kazdy cestne pracujuci clovek ma credit tak nebude mat problem ti to zaplatit!....takto sa ta Slayerova masa”bezbreho natlacenych penazi” rychlo dostane do obehu
nastane katastroficka inflacia,ekonomika skolabuje - ha ha haa-a ja Miki,tvoj brat,sa dostanem nazad do parlamentu – juchu juj,-aj -jaj -jaj to bude nieco!

Nato mu riaditel zeleznice odpovie: Mikinko,brat moj,ved to mas nedomyslene,tebe z tej tuzby po moci zacina totalne jebat,- co ked tu nie su cenove kontroly,ved ten kokot Vasky zaviedol 100% zdanovanie ziskov a dividendov!
Co ked spekulativne zvisim ceny?...-ved tym sa len stanem vyberacom dani pre stat-a potom stat moze zrusit odvody,zakladne dane,dan s pridanej hodnoty atd. ...a Godwinsonov zamestnavatel bude schopny zvysit jeho plat bez akeho kolvek problemu!

UZ TO KONECNE CHAPES ? Ak ano, tak vytaj v ozajstnom svete 21.storocia!


Slayer   |   ip:78.98.202   |   2009-07-26  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf Vaský

Vidím, že nemáš poňatia, čo spôsobuje taká permanentná peňažná expanzia.
Naznačím: Súčasná kríza má korene aj (a predovšetkým) v tom bezbrehom talčení peňazí. A o tom, že keď budeš neustále tlačiť nové peniaze do obehu, a zároveň tým nevyvoláš infláciu, tak o tom môžeš akurát tak snívať. Ani neviem, ako niečo také môže niekoho napadnúť, že sa dajú tlačiť neustále peniaze bez vyvolania ractu cenovej hladiny.


Slayer   |   ip:78.98.202   |   2009-07-26  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perfect World:

"takze si to zhrnme, ja som sa spytal (precitaj si to radsej 5x a pomaly): co ak firma nebude schopna pokryt naklady len kvoli uroku, ale bola by schopna ich pokryt, keby odratala neunosne naklady na urok?"
Taká situácia môže nastať, rovnako ako napr. v prípade, že firme nevyjdú odhady predaja a nebude schopná pokryť ani svoje náklady. Ale to je skôr výnimočná situácia. Keď firma berie úver, tak asi predpokladá, že ho bude schopná splatiť aj s úrokmi, teda že pokryje všetky náklady. Ak nie je podnikateľ neschopný, tak by to malo vyjsť, opak sa nestáva často. Ja neviem, čo tu vlastne potrebujeme riešiť.

"nieco taketo dokaze prehlasit len naozaj skutocny hlupak"
Vďaka za presvedčivý argument.


Slayer   |   ip:78.98.202   |   2009-07-26  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "pri zaplaceni pujcky penize,ktere pred tim vytvorila banka,zanikaji."
To nie je pravda. Tie peniaze má banka k dispozícii a môže ich použiť, a nemá dôvod to nespraviť. Sa mi zdá, že niektorí ľudia tu predpokladajú hromadnú kumuláciu peňazí v banke. Na také správanie banka však nemá dôvod. Tie peniaze neustále kolujú a dostávajú sa späť do obehu.
Okrem toho, dôležitá nie je nominálna hodnota niečoho, ale reálna. Prinajhoršom je možné banke uhradiť úroky v reálnych hodnotách. Ale to ani nie je potrebné.

Neviem, čo si chcel povedať to Arfikou. Faktom je, že dynamické systémy majú náchylnosť na cyklický vývoj, komplexná ekonomika nemôže fungovať bez určitých fluktuácií. Nehovoriac otom, že pri prakticky všetkých vážnych krízach doteraz stála peňažná expanzia, čo však nie je chybou kapitalizmu alebo existencie úroku.


cv:

Najprv si utri penu okolo úst. Máš? Takže:

"Ty chces niekomu urcovat ci ma vytvarat uspory alebo spotrebovavat???"
Práveže to nechcem určovať, je to na každom, aké úspory vytvorí. Ale potom by sa mala vytvoriť trhová cena týchto úspor. Áno, ide o úrok. Ak by neexistoval úrok, úspory by boli mizerné, lebo by nikto nemal motiváciu ich vytvárať. V takom prípade, ak chceme zabezpečiť prežitie systému bez úrokov, práve vtedy by si musel tie úspory vynucovať.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
"pri zaplaceni pujcky penize,ktere pred tim vytvorila banka,zanikaji."
Je to pravda! Pokial si nikto nezoberie pozicku tak sa do obehu uz nikdy nedostanu!!!
Jedine ze by ich bankár ukradol zo sejfu.
Ale kedze bankár je vlastníkom banky, co je abnormálna zvrátenost,tak tie peniaze skutocne zoberie zo sejfu bud vlastnorucne alebo si pridelí odmeny a plat o akom sa nám ani nesnívalo a postaví si dom za 50 milionov a este aj banka si postaví mrakodrapy vid napr.na Mýtnej a Karadzicovej ci inde a tak pustí vlastne peniaze do obehu.Cize bankár si moze s tými peniazmi urobit co chce,napr.dat ich Meciarovi aby si mohol kupit Elektru a zabezpecit celu rodinu na 5 generácii do predu,alebo si kupit poslancov v parlamente a pod.
Co myslís kto za celou politikou ,velkými firmami a zákonmi stojí???
Bankári!!! a to vsade na svete kde funguje
úrok a kde su banky súkromné!


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Avsak urokom a neustalou ludskou prácou sa vytvorí v banke tolko penazí ze ich nijako nemoze banka minut ani keby neviem co robila.Tak za tieto peniaze sa financujú politické kampane nastrcených kandidátov a vojny na ovládnutie sveta .
Ak ti toto neni jasné tak uz ti neni pomoci a nema zmysel sa s tebou dalej bavit a citat tvoje debility.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Huga Chavesa nazývaju diktátorom lebo je to jeden z mala mudrych ludí ktory prekukol americku demokraciu a bankarov.
A takých ekonomov ako Slayer

http://www.etrend.sk/ekonomika/svetova-ekonomika/hugo-chavez-chce-regulovat-banky/124607.html
H. Chávez oznámil, že jeho krajina preruší kontakty s Medzinárodným menovým fondom a Svetovou bankou, s ktorými má už dlhšie vyrovnané záväzky a na ktorých činnosti sa nepodieľa.A pre toto je diktátor.

http://www.etrend.sk/ekonomika/svetova-ekonomika/chavez-znarodnuje-a-rozdava/100331.html
Tak uz vies o com je demokracia a urokove bankovníctvo????
kri   |   ip:213.151.2   |   2009-07-26  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k venezuele:

http://www.youtube.com/watch?v=zujCLtFldfY


PeterM   |   ip:94.193.18   |   2009-07-26  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slayer a Godwinson

Co keby ste si konecne uvedomili co ten vas urok sposobuje!!!
Za takych 20 rokov tu budeme mat moslimsku europu. Ten vas urok sposobuje ze ludia sa nerodia. Viete aky je populacny koeficient na slovensku - 1.2 vies co to znamena???
Vies aky je koeficient EU - 1.38.
Nemame sa sancu sa zachranit, vies kto bude na slovensku prevahat za 20 rokov, chvilu premyslaj a zistis kto sa na slovensku este rodi.
Viete ze islam zakazuju urok?
Este stale nechapete tento jednoduchy princip ludskej existencie? Ked sa nebudeme rodit proste zanikneme, je to krute ale je to tak.
Viete co sposobuje tento trend? To ze si to ludia nemozu dovolit a preco si to nemozu dovolit?

http://www.youtube.com/watch?v=W1eZyc5Kyuk&;eurl=http%3A%2F%2Ftvina.sk%2Findex.php%3Fprogram%3D4%26video%3D899&feature=player_embedded


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-26  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv, rudolfvasky a Perfect.World:

Vašu ekonomiku nazvem neštandardnou ekonomikou, to vás snáď neurazí.
Ide o socializmus poriadne hrubého zrna. Ak by to malo u nás aspoň chvíľu fungovať, bolo by treba regulovať tok informácií, tovarov, služieb so zahraničím a obmedziť možnosť cestovať. Pri mierovom súžití s okolitými štátmi by postupne došlo ku strate kapitálu a schudobneniu obyvateľstva. Možno by mal po čase každý obyvateľ bezúročne strechu nad hlavou, ale dom by to bol biedny. Na Slovensku máme málo surovín na vývoz, takže ani túto infúziu by nešlo použiť. Hnutie Tretej cesty by bolo novou štátostranou, ktorá by bezradne pozerala na úpadok doslova vlastnej krajiny. To, žeby väčšina ľudí s takýmto stavom nebola spokojná, sa nedá dopredu povedať, ale tovarov a služieb by mali k dispozícii postupne určite menej.

Mierová kapitalistická ekonomika s voľným trhom, s úrokom, no bez CB a bankovníctva čiastočných rezerv sa mi pozdáva oveľa viac, a dnešné zmiešané ekonomiky z CB sice už tak nad vašou nevedú, ale pokiaľ by neviedli vojny mimo (USA), alebo na svojom území (Izrael), alebo neobmedzovali slobodu vlastných občanov (obe), tak sa mi zdajú o niečo lepšie kríza nekríza.

Nuž čo, nezhodneme sa.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-26  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To PeterM:

Zaujímavé video, ale naozaj za to všetko môže úrok?
Extrapoláciám sa nie vždy dá veriť.
Čína ohla demografickú krivku a k imigrantom sa dá tiež správať inakšie.
Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-26  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To kri a cv:

Čo sa týka Venezuely a H. Cháveza, nebol by som až taký optimista.
Počkám si, ako sa to ešte vyvinie.


Koudsk   |   ip:217.77.16   |   2009-07-26  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer,po zaplaceni pujcky penize zanikaji.Tecka.Jestli to nechapes,tak si to nekde nastuduj.Vsechny penize v obehu vznikly jako neci pujcka,pujcka zatizena urokem.Banker nepujcuje svoje penize,nepujcuje nici penize.Banker pro kazdou pujcku vytvori nove penize.To si jako myslis,ze po zaplaceni pujcky si banker ty penize muze nechat?To uz by byl opravdu vrchol.Staci ze ma tak kurevske zisky z tech svinskejch uroku.S tou Afrikou to nechapes?A ja myslel,ze jsem to napsal docela srozumitelne.Jednoduse:Pri tomto zkurvenem systemu se lidi na zapade maji dobre,protoze 99,9% lidi ze zbytku sveta se ma spatne.Myslis si,ze se pri soucasnem systemu(kdy jsou nove vynalezy sabotovany,protoze korpora by jinak prisly o zisky)se muzou mit vsichni stejne jako treba USA?Leda ze by objevili dalsi 3 zemekoule s novymi zdroji.Jeste jsi porad neodpovedel na otazku:Jak chces zaplatit vsechny dluhy na svete?Tak doufam ze do tretice to vyjde.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano Godwinson,
za vsetko moze urok!A iba urok,lebo ked ludia robia ako draci a furt hovno maju tak je niekde chyba.Nikto nechce deti rodit do sveta v ktorom sa budu trapit a zivorit.
Pochop ze urok je okradanie ludi ale to by az tak strasne nebolo.Strasne je ze ludia maju chut pracovat,su suroviny, len peniaze nie su.A za to mozu debili ktorí volia debilov ktory tomuto systemu nerozumeju a nemenia ho!!!!
Keby som v minulosti bol pochopil co to je bezurocna ekonomika a ako fuguje urok tak by som volil Hnutie tretej cesty.Bol som vtedy tupý a blbý ako Ty so Slayerom.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-26  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson,
usudzujem ze si este velmi mladý lebo sa bojis mat vlastný nazor a rozmyslat lebo nepoznas dianie vo svete,meles o com sám nie si v kutiku srdca presvedcený ,iba slepo veris co ta naucili a nie si schopný sam rozmyslat!
Pokial Chavesa Americania nezabiju tak uz za dva tri roky uvidis o com Venezuela je a ako sa vzmoze.
Ja na to nemusim byt zvedavy ze ako to dopadne,ja to vidim podla toho co Chaves robí.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-26  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi

O pane Boze,zmiluj sa nad Slayerom a dajmu aspon stipku zdraveho rozamu.

Pre ziveho Boha a vsetko co je svate-o akej permanentnej expanzije tu hovoris?
Ved ked Godwinson rano sa odvezie na vlaku do prace za 5 euro,on ich zarobi a vecer ich vrati,
a to iste kazdy den az na vecnost-NIKDY NEDODE K PERMANENTNEJ EXPANZII-beyond tych 5 euro potrebne na jazdu vlakom.-perpetum mobile bez permanentnej expanzie.

Ale URCITE DOJDE K PERMANENTNEJ EXPANZII a to ad infinitum,ak ty mu zacnes uctovat na tych 5 euro UROK.

Chapes to-urok je prave to co zapricinuje permanentnu penaznu expanziu.

Ked mu zacnes uctovay len 2% na tych 5 euro,vecer ti musi vratit 5euro a 10 centov,ale kedze on dal do obehu len 5 euro,tych 10 centov urok-neboli dane do obehu a preto neexistuju.

Na druhy den Godvinson sa chce odviest zas,ale ti vratil len 5 euro,lebo tych 10 centov neexistovalo a preto neexsistoval sposob ako ich zarobit.
No ,ale ze ty si dobri krestan-teda nie si ziadny Hochwelder zid z cias Maricky Magdonovej,ty na
druhy den pozicias Godwinovi 5euro aj 10 centov – pravdaze zas na “krestansky” nizky 2% urok.

A uz tu mame zaciatok penaznej expanzie! - preto ze vecer ti Godwinson musi vratit 5euro aj 12 centov- hoci zase do obehu dal len 5.10 euro – znovu – aby Godwinson mohol ist na vlak a zaplatit co tebe “krestanskemu”dobrakovy dlhuje,a ty si dobri clovek ty mu pozicias teraz uz 5euro a 12 centov,a tak dochadza k nezastavitelnej penaznej expanzii,ktora narastie az do dnesnych katastrofickych rozmerov a potom to jednoducho jebne tak ako sa to aj stalo pred nasimi ocami!

Keby som ti zostavil graf aj z tabulkov tam bi si presne videl kolko dni by trvalo ked Godwinson si bude musiet poziciat za 5 eurove odvezenie sa na vlaku -1000 euro,kolko dni by trvalo ked Godwinson si bude musiet poziciat za 5 eurove odvezenie sa na vlaku 100 000 euro,potom 100 000 000,potom 1000 000 000 000 euro,potom 1000 000 000 000 000 a tak dalej a tak dalej ad infinitum.

Teda uz to chapes,ze poziciavenie penazi na zaplatenie dlhu ktory vznikol nabiehanim urokov dochadza ku katastrofalnej penaznej expanzie.
Teda chapez ze v bezurocnej ekonomike ktora chape uroky ako “NIC”,-cize bezcennu fikciu vynajdenu sluzobnikmi Satana Antikrista , -dochadza len k takej expanzii penazi ktora je potrebna vydokladovat hodnotu vyroby a produkcie??????

Slayer s toho co pises viem ze si mlady fagan,ktory asi studuje na ekonomickej skole,a chodi si pre rozumy k starym profesorom,ktory este pred 20-timy rokmy prednasali Marxa,Engelsa a Lenina.
Ale mam nadej ze za tyzden,dva,-mesiac,dva -alebo mozno aj rok dva,skor alebo neskor tvoja mysel ti ozdravie.

Plato v jeho monumentalnom diele “Republica”napisal : uncurable bodies you shall let die,but uncurable minds you shall put to death your self.

No a teraz rozmyslaj.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-26  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

S tým úrokom a deťmi to veľmi zjednodušuješ, sú aj iné príčiny.

Vidím na koniec vašej "Tretej cesty", a nemám ani najmenšiu chuť sa po nej vydať! Čudujem sa Ti, že sa necháš tak opiť rožkom, ale čo už...Slayer   |   ip:78.98.202   |   2009-07-26  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koudsk:

"Slayer,po zaplaceni pujcky penize zanikaji.Tecka.Jestli to nechapes,tak si to nekde nastuduj."
Po zaplatení pôžičky sa iba peniaze stiahnuá z obehu do bankového systému, odkiaľ však budú opätovne požičané alebo iným spôsobom späť vložené do obehu. Ja si to nemusím naštudovať, ja to mám naštudované dobre.

"Banker nepujcuje svoje penize,nepujcuje nici penize.Banker pro kazdou pujcku vytvori nove penize."
Iste, bankár vytvára pôžičkou nové peniaze. Tak to chodí v systéme frakčného bankovníctva.

"Pri tomto zkurvenem systemu se lidi na zapade maji dobre,protoze 99,9% lidi ze zbytku sveta se ma spatne."
To už znie ako z učebnice marxizmu-leninizmu, kde jeden môže získať len na úkor druhého.

"Jeste jsi porad neodpovedel na otazku:Jak chces zaplatit vsechny dluhy na svete?"
Skús si znova prečítať môj príspevok, tú otázku som zodpovedal.


Slayer   |   ip:78.98.202   |   2009-07-26  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rudolf vasky

"Ved ked Godwinson rano sa odvezie na vlaku do prace za 5 euro,on ich zarobi a vecer ich vrati"
A keď sa v súčasnosti Godwinson odvezie na vlaku do práce za 5 euro, ktoré si požičia, večer vráti 5,10 euro, zarobí ich a večer ich vráti. Povedzme, že tých 10 centov vráti v podobe nepeňažného majetku (ale to nie je potrebné predpokladať), alebo predpokladajme, že dôjde k miernej peňažnej expanzii. Banka tých 5,10 euro potom vráti do obehu.
Inak, peňažná expanzia nie je vôbec žiadna nutnosť. Je to otázka nastavenia monetárnej politiky CB. CB by pokojne mohla uskutočňovať stabilnú alebo reštriktívnu peňažnú politiku, akurát CB sa boja, že by tým vyvolali defláciu, ktorá sa považuje za negatívny jav. Preto je inflačný cieľ napr. ECB mierne pod 2 %.

Ty si stále nevysvetlil, ako sa majú vytvárať úspory v systéme nulového úroku. Kto bude sporiť? Alebo sa budú úspory vynucovať násilím? Lebo bez nich ekonomika nemôže fungovať. Bez úspor niet investícií.

Ja by som skôr povedal, že mladí fagani sú títo obhajcovia nulového úroku, je to taká naivná predstava, taký utopický ideál, niečo ako keď je človek extrémnym ľavičiarom, často ide o mladých naivných ľudí, ktorí z toho postupne vyzdravejú. Zober si napr. cv - jeho myšlienky nevypadajú práve najvyspelejšie, uznaj.


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-27  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi

Tato tvoja otazka “ako sa maju vytvarat uspory v systeme nuloveho uroku”- je v systeme nuloveho uroku absolutne,definitivne a totalne BEZPREDMETNA!

Teraz,105 ludi sa chce odviest na vlaku,-vlak ma kapacitu ale len 100 miest.Hoci vsetkych 105 ludi ma dobri credit,-napriek tomu,ja uvolnim do obehu len taky objem penazy ktorymi bude mozne kupit len 100 cestovnych listkov.
Ja ale absolutne nebudem urcovat ktory z tych 105 cestujuci budu ti ktory budu musiet pockat na dalsi-neskorsi vlak ( cize odlozia svoju spotrebu na neskorsie),- a kto to rozhodne? - no predsa cestujuci sami- ja im poviem ze kapacita vlaku je 100 miest,emisia penazi je na 100 miest,-no a vy cestujuci dajte sa dokopy a vy sa rozhodnite kto z vas sa vezie hned a kto neskorsie.

Bum - jednoduche ako facka.

V systeme nuloveho uroku take pojmy ako”restriktivna penazna politika” - alebo “stabilna penazna
politika”,deflacia,inflacny ciel a tak dalej a tak dalej- sa stavaju:

TOTALNE,-ABSOLUTNE- A- DEFINITIVNE --- B E Z P R E D M E T N E ! ! ! ! ! !


DOKAZES TO POCHOPIT??? s tvojim mozgom z 19-steho storocia???


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-27  (01:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi

dodatok: napr. z toho co c.v. pise sa jasne javy zdravi rozum.
Ci je alebo nie je nauceny je bezpredmetne- stare cinke prislovie hovori:

LEPSIE NE NAUCENY ,NEZ ZLE NAUCENY!Slayer   |   ip:78.98.202   |   2009-07-27  (01:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno mám fakt mozog z 19. storočia, ale prisámbohu nechápem, prečo by v systéme nulového úroku mala byť otázka tvorby úspor bezpredmetná. To už úspory nebude treba? Absolútne nijakým spôsobom si to nevysvetlil. Pomer medzi spotrebou a úsporami určuje, aký bude vzťah medzi produkciou spotrebných a investičných statkov, od toho závisí tzv. okľukovosť výroby, úroveň akumulácie kapitálu... Reálne investície sa môžu uskutočňovať jedine z existujúcich úspor. Že tento problém v tvojom utopickom systéme prestane existovať, mi je záhadou.

Skrátka, zdravý rozum majú len zástancovia nulového úroku, ostatní máme vybrakované mozgy a hotovo. Že tu niekto stále chodí niekomu nadávať do kokotov a neviem ešte ako (namiesto racionálnej argumentácie), to nevadí. Hlavne, že má zdravý rozum (že som si to nevšimol, ale ako by som aj mohol so svojim prehistorickým mozgom z 19. storočia).


rudolf vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-27  (02:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi

No vidis preco sa povojnova obnova Nemecka zacala nazyvat”hospodarsky zazrak”- preto lebo nikto ani jeden jediny genius,ani jeden jediny vyherca Nobelovej ceny v ekonomike to nedokazal do dnesneho dna vysvetlit v ramci ich chapania ekonomiky, s ich ekonomickymi pojmamy, a ich ekonomickym slovnikom. Tak sa jednoducho rozhodli to nazvat “zazrak” a zazraky ked sa stanu su samozrejme nevysvetlitelne – prave preto ze su to zazraky- a zhasla fajka – konec debaty!

Pozorne citaj:
po vojne v nemecku uspory boli znehodnotene o 1000%- 10 Rm.bolo vymenenych za 1 Dm.
Co myslis aky tam bol pomer medzi usporami a spotrebou? (najdi si to sam,lebo ked ti to ja najdem
ajtak mi neuveris a budes presvedceny ze ta klamem).

Ta tvoja poucka ktorou ti vymyli mozog ze: “Realne investicie sa mozu uskutocnovat jedine z existujucich uspor”– pri zazracnom – utopistickom obnoveni Nemecka – bola absolutne,definitivne a pozitivne
N E F U N K C N A ! ! ! ! ! ! ! !

Ano presne tak ako je to pre teba neuveritelne,ohromujuce a dych vyrazajuce – PROBLEM USPOR V BEZUROCNEJ EKONOMIKE PRESTANE EXISTOVAT --- presne ako prestal existovat pri (tvojom utopistickom) -zazracnom a absolutne zahadnom obnoveni Nemecka z absolutne a totalnej devastacie a to behom kratkych 7 rokov.

Alebo chces nazvat obnovu Nemecka utopiou??? vymyslom??? fantasmagoriou??? alebo ako??

A teraz cakam na odpoved!Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rudolf vasky:

"PROBLEM USPOR V BEZUROCNEJ EKONOMIKE PRESTANE EXISTOVAT"

V ekonomike 3. cesty určite. Ľudia, ktorí nemajú úspory, nemajú s nimi ani problémy. Bude len spotreba. Lenže problémy, ktoré potom prídu, budú oveľa horšie a po nich buď tichá zmena režimu, alebo nový "Nežný prevrat".


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-07-27  (12:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Godwinson

Ja cakam na odpoved od Slayera-nie od teba
-ty kokot A S L U Z O B N I K A N T I K R I S T A !


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-07-27  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson ESTE RAZ

Ja cakam na odpoved od Slayera-nie od teba
-ty- S L U Z O B N I K---S A T A N A---A N T I K R I S T A !


Odi   |   ip:212.158.1   |   2009-07-27  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ad1) "Jak sem to procetl vice ...
Úspory budú, ale ľudia ich ....

No vetsinou lidi spori kvuly tomu, ze chou koupit auto a ted nemaji penize, tak je skladuji. Do banky to muzou dat kvuly zlodejum bytarum, tj. urok neimplikuje sporeni. Urok implikuje ze to dam do banky.

Ad2) "To neni pravda budu sporit,....
Štátom vynútené sušenie peňazí doma bráni investíciám a rozvoju ekonomiky.

Jak statem vynucene suseni penez? Jenom to ukazalo, ze lidi chcou stabilitu aby verili penezum, jinak proc bych doma susil papirove kdyz je lepsi zlatoi, ci to dat do pozemku?
Tady to neni o zlatem standartu apod. tady je to o tom, ze je bud nejake mnozstvi pracovni sily ci nerostu, ci vyrobnich kapacit a penez ma byt tolik kolik je techto hodnot,
to lze regulovat statni bankou, klesne vyrobni kapacita ze vyhori 100tovaren? Klesne pocet penez v obehu. Je jasne ze penize budou litat kolem nejake hodnoty, nic nereaguje okamzite.

Ad3)
"Tak se prosadili penize papirove a medene vicemene natlakem."
Presadili sa? Samé od seba? Či to urobil krčmár Jožo alebo murár Fero?
Nie! Štát cez "múdry" parlament alebo ešte múdrejšieho vládcu.

No ta veta mela vyznit, ten kdo je neprijal sam od sebe byl donucen. Parlamentem ci bankou je jedno. Nebylo to dobrovolne, a clovek nemel volbu jinak byl vyrazen z ekonomiky.

Ad4)
"Ale copak nevymysleli pani ekonomove? zacali obchodovat z akciemi jako by to byl kamen, zelezo nebo pecene chleba, obchodovali a prodavali lidem iluze."
Ak objavím napr. ložisko ropy pričom nemám na rozbehnutie ťažby peniaze, môže sa mi ich podariť získať od investorov. Dám im za ne cenný papier, na ktorom bude uvedené, že im sľubujem vyplatiť napr. x% z budúceho zisku mojej ropnej spoločnosti, je to podľa teba ilúzia? Je to bežná investorská prax! A nevymysleli ju ekonómovia.

Neni to iluze to nebyl spatny napad vydat akcie ci dluhopis firmy jedno jak to nazvat, jde o to ze dostal cast firmy. Tim se vyresil nedostatekl kapitalu u jednotlivce, ale ten jednotlivec dostal neco realneho (nebrat doslova, firma krachla nemel nic to je pravda)
problem je v tom, ze pani ekonomove zacali obchodovat stemito dluhopisy a akciemi dal nezavisle na firme. Vzbuzovali zajmen jejich vyssi cenu apod. To je normalni? Podle me je to prodej iluzi.
Tedy ne to ze podnik vyda akcie a da fakticky investorovi za to cas tpodniku a kontrolu nad podnikem, ale nasledne obchodovani stemito akciemi.

Ad5)
"Neni to o tom ze banka jako takova je spatna, ale o to ze banka ma byt statni vydavat penize a spravovat jejich mnozstvi v obehu."
Štáty vnútili ľuďom nekryté platidlo, štáty schválili zákony o centrálnej banke, čiastočných rezervách a regulácii obeživa. Štáty sú týmto zodpovedné za všetky ekonomické krízy v 19. a 20. storočí. Tomu sa vraví slepá viera vo všemoc štátu! Nech štát funguje v konkurencii trhu maximálne ako kontrolór meny, a aj to je veľa.

No nevim jelikoz je malo zlata, neco ho jako platitdlo muselo nahradit, udelal do stat tim ze vymyslel penize, ale mel by byt garand jejich hodnoty (tj. mel by mit veskere nastroje vcetne vydavani) a ne jako USA to predat soukrome spoplecnosti.
Ted tam plati urok jenom za to ze je vytiskli uz tim tsrati na hodnote. Byl pokus co ja vim 2x za Kenedyho a Abrahama Lincolna. Stat si tehda objednal pracu ci veci a zaplatil za toto svojema vytisklima penezma, na oplatku je prijal jako platitdlo kdyz lidi platili dane.
Ale co FED? Tomu ted plati jenom za to ze zapne tiskarsky stroj a platim urok jenom za to ze to vytiskl ne za to ze by odebral zbozi ci pracu.

Ad6)
"Pokud si nekdo boji, ze kdyz si necha doma prachy ve slamniku ok, at si zaplati sluzbu misto v trezoru, ale to nedava pravo s temito penezi hospodarit firme kde si je uschovas."
"Výborne, banka ako sklad!"

Hmm, znas banku ktera je jako sklad? Co ja znam v CR banyk tam jakmile uzlozis penize tak maji pravo s temito penezi naklad bez meho souhlasu. Jedine co znam je statni dluhopis, kdyz koupim
akcie, tak snima zacnou smelit bankeri tim ze je prodavaji jako produkt dal a dal, a meni jejich skutecnou hodnotu na hodnotu caru papiru (ne u vsech ale u vetsiny).
Takze sklad se v v CR nekona, neexistuje, nebo porad jestli takovy exituje?

Ad7)
"Dalo by se psat dal, ale je to vse o tom jak system zmrvili tzv. ekonomove a bankeri. System benez a banky jako takove je spravne, ale to co mame ted je vysavac na penize od lidi a nic lidi za to nedostanou."
Ekonómovia a bankári sa starajú hlavne o svoje živobytie. Schvaľovanie zákonov majú pod palcom politici - teda štát. Prečo im tak slepo dôveruješ? Čím menej štátu a jeho pseudozákonov, tým lepšie!

No problem je, ze kdyz maji kontrolu nad penezi stradatelu, tak vemou jejich cast daji je politikum do kapsi aby schalili zakon takovy aby me jako stradatele obrali.
Me stoho vypliva jedno ekonomiku politici ridi jenom papirove, delaj to co jim naridi bankeri a ekonomove.Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To RUDOLF VASKY:

Idú voľby.

Nikomu nebudem odporúčať, ktorú stranu voliť.
Každému však budem odporúčať Hnutie 3. cesty, ak bude kandidovať, nevoliť.

Vidím vám až do žalúdka, Vtipkári nulového úroku! Z ekonomických zákonitostí neviete nič a vy by ste chceli vládnuť? To by dopadlo!
Akoby už toto, čo je teraz nestačilo.

Zvládnem to aj bez nadávok, besný Vtipkár s penou na ústach!rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-27  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godvinson

Tie nadavky to bolo na rozlucku,a za ten premarneni cas,premarnene usilie a premarnenu namahu a snahu ti nieco vysvetlit.
Uz sa s tebov bavit nebudem,a som velmi stastny,veseli a usmiaty,lebo uz ta mam mam za sebov,pre mna si uz historia,

(ev.sv.Lukasa 4.8) A jezis odpovedal a riekol mu: Id za mnou,Satane,...

-a ja ti to ani nemusim povedat lebo ty uz si za mnou, si prec, si
v minulosti,si historia!cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
takeho tupca a debila bez mozgu co absolutne ekonomike nerozumie ako si Ty som este nevidel.Konkuruje Ti ale Slayer,taky isty uj ako Ty.Uroku rozumeju aj male deti , dokonca sami slobodomurari co riadia ekonomiku písu v Protokoloch co je urok, len dvaja primitívni retardi ako si Ty a Slayer to nechapu.
Debili!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Odi:

"No vetsinou lidi spori kvuly tomu, ze chou koupit auto a ted nemaji penize, tak je skladuji. Do banky to muzou dat kvuly zlodejum bytarum, tj. urok neimplikuje sporeni. Urok implikuje ze to dam do banky."
Úrok tu primárne nie je kvôli sporeniu, ale kvôli investovaniu. Lenže ak chceš investovať, musíš najprv niečo usporiť a úrok nesmie byť štátom určená 0. Takže na štátom nedotknutom trhu takto úrok "implikuje" skôr ovplyvňuje (nejde o matematiku či logiku) výšku úspor. Potom môžeš investovať ako súkromný investor (úrok si určíš sám), alebo cez sprostredkovateľa - banku.
Do banky dnes ľudia dávajú peniaze ako vklad z dôvodu obáv (na to by stačila skladová banka za poplatok)a kvôli úroku, takže vlastne ide aj o pôžičku. Lenže svoje peniaze chcú mať možnosť hocikedy vybrať, takže vklad? Ako rozhodnúť, čo to je? Pôžička na dobu neurčitú? To je skoro ako vklad. Lenže dnešné úroky sú také smiešne, že sa o investovaní priamo cez banky nedá ani hovoriť. Takže ľudia ukladajú do bánk, ktoré sa k ich peniazom správajú ako ku "vkladopôžičkám", veselo a skoro zadarmo na tejto báze cez systém čiastočných rezerv množia kredit

"Jak statem vynucene suseni penez? Jenom to ukazalo, ze lidi chcou stabilitu aby verili penezum, jinak proc bych doma susil papirove kdyz je lepsi zlatoi, ci to dat do pozemku?"
Ak predpíšeš nulový úrok, alebo ho demotivačne zdaníš ľudia budú sporiť, ale nie investovať. Pri inflácii nebudú dávať peniaze ani do bánk, lebo sa im to pri smiešnych silne zdanených úrokoch ani neoplatí. Dobre, dajme tomu ich dajú do pozemku, ktorý nechajú ladom (hodnotu uchováva aj tak)alebo zlata, ktoré zakopú, lebo sa boja zlodejov. Alebo horší prípad - môžu mať peniaze, za ktoré nebude čo kúpiť. Naozaj super ekonomika! Bude ju mať pod palcom štát a jeho lokaji a pôjde to dole vodou. Na niečo si matne spomínam, nebolo to tu už dakedy?

"Tady to neni o zlatem standartu apod. tady je to o tom, ze je bud nejake mnozstvi pracovni sily ci nerostu, ci vyrobnich kapacit a penez ma byt tolik kolik je techto hodnot,"
Toto je veľký problém, firmami či súkromníkmi sú na trhu poskytované výrobky alebo služby, ktoré hodnotia títo výrobcovia a počítajú s tým, že ich budú môcť predať za určitú cenu. Tieto výrobky a služby hodnotia spotrebitelia a buď ich kúpia alebo nie. Ak ich kúpia stáva sa cena a hodnotenie minulosťou. Ten istý výrobok môže zajtra stáť menej alebo viac, v mieste A a B môže mať rôznu cenu. Ak ľudí nazvem "výrobcami práce" alebo prácu službou dostanem ju do tohto systému tiež. Kto má rozhodnúť či množstvo peňazí zodpovedá hodnotám a akým spôsobom to spočíta? Štát? Byrokrati v banke? To snáď nie!

"to lze regulovat statni bankou, klesne vyrobni kapacita ze vyhori 100tovaren? Klesne pocet penez v obehu. Je jasne ze penize budou litat kolem nejake hodnoty, nic nereaguje okamzite."
Myslíš to tak, že banka zoberie z obehu (ľuďom) peniaze, aby ten zvyšok, čo im ostane, mal takú hodnotu aká bola pred vyhorením? Či ako?

"problem je v tom, ze pani ekonomove zacali obchodovat stemito dluhopisy a akciemi dal nezavisle na firme. Vzbuzovali zajmen jejich vyssi cenu apod. To je normalni? Podle me je to prodej iluzi.
Tedy ne to ze podnik vyda akcie a da fakticky investorovi za to cas tpodniku a kontrolu nad podnikem, ale nasledne obchodovani stemito akciemi."
Skúsim to takto: Objaviteľ náleziska ropy založí podnik, vydá dlhopisy, v ktorých sa zaviaže všetkým investorom o 10 rokov splatiť vložené peniaze s 5% úrokom. Teda napr. za sumu 1000 p.j. dostane investor A(peňažných jednotiek) dostane podľa cenného papiera po zaokrúhlení 1629 p.j. Firma prosperuje, ale investorovi A sa nedarí a potrebuje hotovosť. Po šiestich rokoch chce cenný papier predať a nájde kupca - investora B. Na akej sume sa dohodnú? V princípe cenu peňazí (zložený úrok) po desiatich rokoch diskontujú - znížia o chýbajúce 4 roky. Investor A tak dostane cca 1340 p.j, alebo keď je v núdzi, bude súhlasiť smenšou sumou od B, a investor B po ďalších 4 rokoch 1629 p.j. od firmy. Firmu k tomu netreba. S akciami je to podobné, ak je niekto majiteľom časti firmy, môže svoj vlastnícky podiel predať za koľko sa dohodne. K vlastníckemu právu táto možnosť patrí a môže mu byť ukradnuté, aký názor má na to vedenie firmy alebo moralista odvedľa.
Vyšší záujem o akcie býva spravidla kvôli lepšej prosperite firmy. (či zdanlivej alebo reálnej). Ceny akcií idú hore. Lenže ak je kredit v ekonomike rovnaký, niečo musí ísť dole. Ak kúpim draho X, Y musím kúpiť lacnejšie alebo aj nekúpiť. Lenže to by nesmel byť bankový systém s čiastočnými rezervami so smiešnou diskontnou sadzbou, ktorý pumpuje peniaze do ekonomiky tovarov a služieb a keď jej tečú z očí a uší, tak do kapitálového trhu. Nesmel by byť štát , ktorý ruší zákony strážiace kapitálový trh a nechá gaunerom voľné ruky, ktorý zakladá pofidérne agentúry pre lacné bývanie, či vnucuje nelikvidné pôžičky. Čo s tým majú ekonómovia? Málo, a reálne nie sú zodpovední za nič, pokiaľ neboli nejakí vo funkciách.

"No nevim jelikoz je malo zlata, neco ho jako platitdlo muselo nahradit, udelal do stat tim ze vymyslel penize, ale mel by byt garand jejich hodnoty (tj. mel by mit veskere nastroje vcetne vydavani) a ne jako USA to predat soukrome spoplecnosti."
Zlata je dosť pre meny celého sveta. Peniaze nevymyslel štát, ten sa len spolčil z bankármi, aby spoločne mohli okrádať ľudí. Bankári podhodili úplatok a dodali zákon Federal reserve act. Kongresmani - "zástupcovia ľudí" a prezident ho schválili, teda nesú zodpovednosť. Tým, že ho schválili, spáchali zločin. Finančný systém v USA by ďalej fungoval v pohode aj bez FED-u. Štát to zbabral, a nielen v USA. Čím ďalej je od peňazí, tým lepšie. Lenže politikov volia ľudia, a tak im treba!

Takze sklad se v v CR nekona, neexistuje, nebo porad jestli takovy exituje? Skladovú banku som spomenul ako opak banky s čiastočnými rezrvami. Neexistuje, ale existovala, napr. Amsterdamská banka vyše 200 rokov. Myslím, že je to lepšie riešenie ako vynútený 0% úrok.

K dnešným bankám:
Do banky dnes ľudia dávajú peniaze ako vklad z dôvodu obáv (na to by stačila skladová banka za poplatok)a kvôli úroku, takže vlastne ide aj o pôžičku. Lenže svoje peniaze chcú mať možnosť hocikedy vybrať, takže vklad? Ako rozhodnúť, čo to je? Pôžička na dobu neurčitú? To je skoro ako vklad. Lenže dnešné úroky sú také smiešne, že sa o investovaní priamo cez banky nedá ani hovoriť. Takže ľudia ukladajú do bánk, ktoré sa k ich peniazom správajú ako ku "vkladopôžičkám", veselo a skoro zadarmo na tejto báze cez systém čiastočných rezerv množia kredit, zarábajú a lebedia si. Každý človek, ktorý v nich má peniaze im pomáha, každý, kto nakupuje len cez kartu zvyšuje ich moc. Ich cieľom sú virtuálne peniaze, ktoré budú obiehať vo vnútri bankového systému a ľudia ako dobytok s bankovými kartami mimo neho. Nebude zlato ani papier a keď sa niečo poserie, tak sa kartou bude dať leda tak natrieť maslo na chlieb, oboje vymenené cez barter.

Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

Kvôli kadejakým novátorom a tiežekonómom ekonomika nikdy fungovať nebude. Vtipkári nulového úroku sú len ďalšia odroda.


Slayer   |   ip:78.98.2.2   |   2009-07-27  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rudolf vasky

"Ta tvoja poucka ktorou ti vymyli mozog ze: “Realne investicie sa mozu uskutocnovat jedine z existujucich uspor”– pri zazracnom – utopistickom obnoveni Nemecka – bola absolutne,definitivne a pozitivne
N E F U N K C N A ! ! ! ! ! ! ! !"

Pozri, keď ti nie sú známe úplne elementárne ekonomické fakty, tak si to skús doštudovať alebo niečo. Veď mne to príde také logické, ja nechápem, ako vôbec môže niekoho napadnúť, že to je nejaká "poučka vymývajúca mozog". Ako inak sa môže uskutočniť reálna investícia, keď nie je krytá úsporami? Veď to je úplne základná vec, investície sú financované z úspor. Existuje jediná ďalšia možnosť - financovať investíciu vytvorením nových peňazí, čo je neudržateľné, pretože vznikom nových peňazí nevzniká nový reálny kapitál a v prípade, že sa nezmení pomer medzi úsporami a spotrebou v prospech úspor, investícia, ktorá bola započatá z nových peňazí (úveru), nakoniec nebude môcť byť dokončená pre nedostatok reálneho kapitálu (pretože ten ostane naďalej viazaný v odvetviach bližšie k spotrebe) a preto, že dopyt sa od finálnej spotreby neodklonil. Čo je na tom nepochopiteľné?

Povojnové Nemecko - ja neviem, čo ty s tým stále máš, veď povojnové Nemecko nebola žiadnou bezúročnou ekonomikou. A je to nezmysel, že nové investície neboli v konečnom dôsledku kryté úsporami. Azda fakt nie si tak naivný, aby si si myslel, že ľudia môžu spotrebovať celý svoj príjem bez vytvorenia úspor, a napriek tomu by sa realizovali investície a nakupovali by sa (kapitálové) statky vyššieho rádu. Pretože samotné investície pochádzajú z príjmu investora, ktorý možno považovať za úspory, ktoré sú priamo jeho, alebo si ich požičal na finančnom trhu (teda úspory iných sporiteľov).


"Ano presne tak ako je to pre teba neuveritelne,ohromujuce a dych vyrazajuce – PROBLEM USPOR V BEZUROCNEJ EKONOMIKE PRESTANE EXISTOVAT"
Stále je to pre mňa dych vyrážajúce. Tak skúsiš to vysvetliť mozgu z 19. storočia, z čoho pochádza dopyt po investíciách v bezúročnej ekonomike? A prečo sa to zásadne líši od ekonomiky s úrokom? A ak bude odpoveďou tvorba nových peňazí, mohol by si vysvetliť, ako je možné vyťukaním pár čísel na klávesnici v CB vytvoriť REÁLNY kapitál? Pretože vytváranie nových peňazí v skutočnosti znamená iba prerozdeľovanie bohatstva, nie tvorba nového.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-27  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:

"Stále je to pre mňa dych vyrážajúce." ...uz som Ti nechcel odpisat, ale toto ma dostalo. Pre Teba je to dychvyrazajuce... Tliapes su dve na tri a prave ked treba aby si svoje poucky pretavil do nazorneho prikladu, pripadne nimi zdovodnil ako je to a tamto mozne, tak povies, ze to je dychvyrazajuce (tym to pre Teba hasne) a hned potom zasa trieskas svoje poucky. To je neskutocne.

Amater pocuvaj, Nemecko je asi dost velka krajina na to, aby to dokazal spracovat tak maly pocet funkcnych neuronovych buniek v Tvojej hlave, asi preto z Teba vyletelo, ze to je dychvyrazajuce... no skusime to s ostrovom Guernsey.

Hlavolam pre Teba:
V r. 1813 to bol tak chudobny ostrov, ze z neho ludia odchadzali prec kvoli nezamestnanosti, ostrov bol zadlzeny 19.000 libier a ich rocny prijem bol 3000, z toho islo len na Tvoj ospevovany urok 2400, co nechavalo v pokladnici okolo 600. Vsetko sa im tam rozpadalo, cesty boli uzke, zabahnene, mury, co chranili ostrov pred morom, sa tiez rozpadali, ale len ich oprava by stala 10000. Zvysovanim dani uz cesta neviedla. Casy boli tazke po napoleonskych vojnach, takze prirodzene nikto nemal ani len zaujem o pomoc zbedacenemu a neperspektivnemu ostrovceku - okrem bankarov za mastny UROK. Nuz, Tvojou ulohou je, aby do 20 rokov mali na ostrove opravene mury, vystavane siroke cesty, opravene skoly a budovy... Ukaz mi, aky si odbornik a ako by si to dokazal, ukaz mi co Ta naucili, Ty vystudovany. Vlastne... bolo by to podla Teba vobec mozne?


Pytam sa preto, pretoze v skutocnosti uz o par rokov sa z nich stala prosperujuca a stastna spolocnost, mali vystavane spominane siroke cesty, opravene skoly, obchody, budovy, aj ten mur atd atd. Dychvyrazajuce, co? Ziadny navyseny dlh, len to "tlacenie penazi"... a ziadna inflacia, predstav si. Asi sa Ti uz trosku pari z hlavicky, tak sa ukludni, daj si kavicku a pokracujme:

"ako je možné vyťukaním pár čísel na klávesnici v CB vytvoriť REÁLNY kapitál?"
No kamarat, to bude prave tym, ze tie peniaze budu kryte pracou, co (ako si uz demonstroval vyssie) Tvoj mozog jednoducho nedokaze vstrebat a pochopit, co to znamena. To samozrejme neprekvapuje, pretoze si nabiflovany samymi srackami. Takze ak sa chces naucit niecomu novemu a pochopit, co to znamena, precitaj si tento clanok, ktory je aj odpovedou na (pre Teba) dychvyrazajuci hlavolam vyssie:

http://www.newmediaexplorer.org/sepp/2003/12/17/world_bank_chief_its_time_to_restore_balance.htm

alebo toto:
http://www.ercouncil.org/How%20Guernsey%20Beat%20the%20Bankers.pdf

pripadne si vygoogli nieco o Guernsey, je tam toho dost zaujimaveho.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-27  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer, Godwinson:

Este dodam -> na tom priklade o Guernsey z r. 1813 nadherne vidiet, ako urok zbedacuje narod, co?


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-27  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slayer:

och a samozrejme !!! O takych usporach si ludia mohli nechat len zdat. Skoro som zabudol. Ale vzhladom na to, ze peniaze su cez urok odcerpavane prec z ostrova, Ti to je celkom jasne predpokladam.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy dvaja chuji ekonomický Slayer a Godwinson
dnes som si zase precítal nieco viac o Chavesovi, to je ekonom, nie taká sračka ako Vy dvaja.
Prvé co urobil znarodnil banky.Preco asi???Dnes ma vyrovnané dlhy s MMF a Svetovou bankou co asi ziadna iná krajina na svete.Za ropu nechce dolare ale eurá atd. atd.
Preto je pre vstkých ktorý su v podruci Ameriky diktátor.
Drbe na celu zlocinecku Ameriku a jej bankarov ktorý financuju vsetky vojny na svete za posledných 100 rokov a viac.Ale dlho uz nebudu!
Pochopte uz o com je dnesný svet,magori!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:
Zasa vedľa. Po napoleónskych vojnách chcela britská vláda obnoviť pomer libry ku zlatu, pretože libra počas vojen voči zlatu klesla. Rozhodla sa pre stiahnutie libier z obehu - nútenú defláciu a robila to dlhodobo. To vyhnalo úroky nových pôžičiek nahor. Obeživa bolo menej, takže vojnové pôžičky sa splácali oveľa ťažšie. Vládny neuvážený čin ekonomiku stiahol do depresie a v nej sa reálna ekonomika so škrípaním pomaly prispôsobovala vládnemu zásahu. Na Guernsey urobili múdru vec natlačili vlastné peniaze, a tak túto vládnu politiku eliminovali. Ekonomika tovarov a služieb u nich potom nemusela zdochýnať. V tej dobe bola ekonómia ešte v plienkach a k takému vládnemu zásahu sa nevedela vyjadriť, aj keď D. Ricardo ho neodporúčal.


Slayer   |   ip:78.98.2.2   |   2009-07-27  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perfect.World:

Aha, takže ja mám zdôvodniť, ako je to a tamto možné. A čo konkrétne mám zdôvodniť? Si sa ma na niečo pýtal, čo mám zdôvodniť? A vraj nie som schopný uviesť konkrétne príklady (kdežto vy, zástancovia nulového úroku tie príklady ste schopní uvádzať v celej paráde, že? Ešteže máde Guernsey).
No dobre, skúsim konkrétny príklad: Drvivá väčšina krajín, kde CB nie je nezávislá a vláda má pod priamou kontrolou tlačenie peňazí, sa zmietajú v katastrofickej ekonomickej situácii. Žiarivý príkad súčasnosti je Zimbabwe.

K tomu Nemecku sa predsa už nebudem vracať. Ako som povedal, povojnové Nemecko nebolo žiadnou bezúročnou ekonomikou. Bodka.

Uviedol som určité tvrdenia, a je pekné, že ma odkazuješ na prípad Guernsey, ale moje tvrdenia to nevyvracia. Konkrétne že úspory musia existovať, ak sa má investovať. A ešte by som podotkol, že štáty (vlády) by sa zadlžovať nemali (som zástancom ústavnej doložky o vyrovnanom rozpočte), ale že to robia, to už asi nie je chyba bankárov ani úroku, však?

Ja som o inflácii nejako veľmi nehovoril, takže besníš zbytočne, ale keď sme pri tom:
Pri tlačení nových peňazí sa za nezmenených okolností nevyhnutne musí vyskytnúť inflácia. To nie je len nejaká poučka, to je empiricky dokázaný fakt. Ak vydávam nové peniaze, nemusí vzniknúť inflácia, ak sa napr. zároveň zvýši množstvo statkov, s ktorými sa obchoduje. Vtedy bude sotva takú situáciu niekto nazývať neudržateľnou peňažnou expanziou.

""ako je možné vyťukaním pár čísel na klávesnici v CB vytvoriť REÁLNY kapitál?"
No kamarat, to bude prave tym, ze tie peniaze budu kryte pracou"
Peniaze môžu byť kryté prácou (možno ti uniklo, že až ex post), ale podobne to funguje už dnes (teda firma sa zadĺži, aby mohla niečo vyprodukovať - "práca", a tým kryje úver). To ale neznamená, že vytvorením nových peňazí sa vytvoril nejaký nový reálny kapitál.
Ešte podotknem, aby bolo jasné, že ak ekonomika disponuje dostatočnými zdrojmi, avšak tie sú nevyužívané, teoreticky môže vďaka peňažnej expanzii dôjsť k využitiu týchto zdrojov (tu však nejde o tvorenie zdrojov nových), a to bez vzniku inflácie. Ale o tom sa asi nechceme baviť.

PS ak si myslíš, že urážkami spravíš svoje tvrdenia hodnovernejšími či presvedčivejšími, tak si na omyle.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

Trochu to sledujem, z toho, čo H. Chavez robí, sa mi niečo pozdáva, niečo nie. To, či ho USA značujú za diktátora, mi je ukradnuté.
Nezávidím mu, lebo sedí na rope a hrá sa s ohňom. To nedopadne dobre.Slayer   |   ip:78.98.2.2   |   2009-07-27  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv:

Chavez je ekonomický analfabet a ak ho niekto nazve ekonómom, tak neviem, či sa smiať, alebo plakať. Chavez je podobné hovädo ako Castro. Zbytočne budeš o diktátorovi tvrdého marxistického razenia tvrdiť, že diktátorom nie je. Za chvíľu sa od teba dozvieme, že ani Kim Čong-Il vlastne nie je diktátor, a že je to perfektný ekonóm, nie ako my, sračky. Chavez má to šťastie, že sedí na hektolitroch ropy, ale však ten indián sa časom spamätá a uvidí, aká neudržateľná je jeho socialistická politika. Socializmus nefungoval nikdy a nikde, kde bol zavedený.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
ekonomicky analfabet a hovado si Ty ,chuj,sprosty priblblý,aspon si nieco prestuduj,netrep stale co Nový čas píše,debil korunovany!
Ja neviem ty chuj ako sa to menuje co Chavez robi,nazvy si to ako chces ale je to rozumne, a ked si precitas Chavesov zivotopis tak ma ine vzdelanie ako Ty debil tupy pripecený!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

Zasa piješ víno?


mato   |   ip:78.99.91.   |   2009-07-27  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam otazku:
ktora banka je schopna vyplatit vsetkych svojich klientov v hotovosti?cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
nie,teraz nepijem,minule stacilo.
Godwinson ja sa na teba nehnevam ale mna tak vie rozculit ked niekto tvrdi nezmysly ze som z toho hotový, potom sa takto vyjadrujem.
Rad by som vedel kolko mas rokov ake vzdelanie a co robis ale keby si mi to napisal sem do diskusie neveril by som ti aj tak.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to mato
ved ziadna ,na to mozes príst logicky zo slovného spojenia "systém čiastkových rezerv"!


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale to som asi prestrelil, v skutocnosti by banka mala mat viac penazí ako pozicia ved berie urok...musim porozmyslat a postudovat.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To mato:

V systéme čiastočných rezerv naraz? Žiadna. Z jednej strany by prichádzali klienti, z druhej autá so zásielkou hotovosti z Centrálnej banky alebo tlačiarne.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

Zatiaľ len toľko. Nie som ekonóm, ani nepracujem v banke. Veríš?


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-27  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:

Napisal si dost, ale nestastnou nahodou si zabudol na to hlavne -> odpovedat mi priamo na otazku. Takze zopakujem:

1. "Tvojou ulohou je, aby do 20 rokov mali na ostrove opravene mury, vystavane siroke cesty, opravene skoly a budovy... Ukaz mi, aky si odbornik a ako by si to dokazal, ukaz mi co Ta naucili, Ty vystudovany. Vlastne... bolo by to podla Teba vobec mozne?"
Napis mi, ako by si to spravil Ty.

2. "a je pekné, že ma odkazuješ na prípad Guernsey, ale moje tvrdenia to nevyvracia. Konkrétne že úspory musia existovať, ak sa má investovať."

....hm...pockaj...musim sa zamysliet......Takze Guernsey sa vzchopilo kvoli usporam? ....spravne Ta chapem?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
je mi to jedno ked vidim ake mas myslienkove pochody.


Slayer   |   ip:78.98.2.2   |   2009-07-27  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv

Škoda reagovať. Si úbožiak.

Nech žije Chavez aj s Kim Čong-Ilom. Nech žije socializmus. Nech žije ľudská sprostosť. Nech žije cv.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-27  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK beriem.
Ty si zase u mna hlupák.
Som rad ze sme sa dohodli.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-27  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:

"Zasa vedľa."

Ako vedla? Rocny prijem Guernsey bol 3000, na urokoch platili 2400 (+ mali samotny dlh 19000) tak vidis tam ako urok zbedacuje narod, alebo nie? Tam neexistuje ziadne ospravedlnenie. Navyse, takych prikladov sa najde nespocet este aj v sucasnosti, tak fakt neviem, ake vedla...

"Na Guernsey urobili múdru vec natlačili vlastné peniaze, a tak túto vládnu politiku eliminovali. Ekonomika tovarov a služieb u nich potom nemusela zdochýnať."

Aby som Ta doplnil, v Guernsey natlacili vlastne peniaze nezatazene dlhom a UROKOM (keby si toto vedel, tak by si to nenapisal, co?). Takze vidis, tito [podla Teba] "vtipkari nuloveho uroku" spravili [podla Teba] mudru vec.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:

Na Guernsey to bolo dosť kritické. Skús uvážiť, že v takomto prípade úspory nemusia byť len vo forme peňazí, ale aj polotovarov či výrobkov. Ďalej sú k dispozícii prevádzky. Tak ako sa malá ekonomika (Guernsey) vie na veľkú (GB) napojiť a reštrukturalizovať, vie sa v prípade, že vo veľkej niekto chaosí, odstrihnúť a znova reštrukturalizovať. Guernsey nebol novo osídlený, niečo už tam bolo a z toho sa jeho obyvatelia odrazili cez novo vytlačené peniaze. V malých ekonomikách banky nie sú nutné a úrok tým explicitne nevidieť. Úrok totiž nie je primárne vecou bánk.Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-27  (23:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opakujem. Celé Anglicko išlo po napoleónskych vojnách do kolien, ale mohla za to primárne vláda, nie úrok. A to isté urobil W. Churchill v roku 1925 a ekonomika šla znovu do kolien. Nie je lepšie sa takýmto krízovým situáciám vyhnúť a vládam radšej nedať do rúk takú moc? Potom by nebolo treba zachraňovať. V kríze sú aj novonatlačené peniaze s nulovým úrokom za určitých okolností lepšie ako nič, ale pre zdravú ekonomiku to nie je dobrý nápad. Podobne Vorgl, zasa kríza a zasa špeciálne peniaze.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-27  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:

Taketo kydy... hej nieco tam bolo, zabahnene cesticky, rozpadnute budovy, velka nezamestnanost, hej, mali sa od coho odrazit. Si neschopny clovek, godwinson, myslim to uprimne, pre spolocnost ma Tvoja existencia nulovu hodnotu. Zostava len verit, ze si to casom uvedomis, a nieco s tym spravis.


Odysseus   |   ip:91.127.18   |   2009-07-28  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcel by som vyslovit jedno velke DAKUJEM Godwinsonovi a Slayerovi. Pretoze si to skutocne zasluzia. V mnohom mi v tejto debate otvorili oci, mnohemu som pochopil. Tato krajina potrebuje viac takych ludi.

P.S. ked citam to, co napisalo to hovädo v ludskej kozi, ktore si hovori Rudolf Vasky, hambim sa ze som katolik.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-28  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World:

Ty si zasa hlupák, ktorý má hlavu len preto, aby mu nenapršalo do krku. Keby na tom Guernsey nebolo nič, tak tam skapú. Už to, že tam boli nezamestnananí, ale zruční v remesle, niečo znamenalo. Tie rozpadnuté budovy museli byť z niečoho na ostrove postavené, alebo si myslíš, že ich celé priviezli z Anglicka? Si fakt taký tupý, alebo sa len robíš? Požičaj ľuďom, ktorí nevedia nič robiť, na ostrove kde nič nie je, peniaze na nulový úrok a urobia si z nich ohníček. Vtipkár nulového úroku, rozumu si veľa nepobral, schopnosť porozumieť veciam máš mizivú a tvoje IQ sa blíži veľkosťou k úroku, ktorý tak propaguješ!rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-28  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odysseusovi

Ty kokot,ja sebe nehovorim Rudolf Vasky,to je moje ozajstne meno ktore mam na rodnom liste a cestovnom pase,ja sa neschovavam za fingovanimy menami ako to ty robis.ROBIS DOBRE ZE SA HAMBIS!
Inac Slayera som si od jeho posledneho prispevku adresovaneho mne,zacal vysoko vazit! A vies preco? Preto ze z jeho otazok sa mi jasne javy ze ten clovek je to, co v USA nazyvame "TRUTH SEEKER" cize hladac pravdy.
Takym ludom som ochotny venovat svoj cas,namahu a usilie.Aj ked este je v 19-stom storoci,ja ho silov pravdy dovediem do 21.storocia.
Nie je podstatne kde si alebo kde si bol, ale KAM IDES!
A z jeho rozumnych a dobre formulovanych otazok pre mna, ja som absolutne presvedceny ze hlada pravdu-jednoducho on je :TRUTH SEEKER.
Ten clovek praktizuje co Jezis kaze: HLADAJTE-PRAVDU-A -PRAVDA- VAS-OSLOBODI.
cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-28  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odysseus
ty nevies co je to byt katolik,nevies co je to ekonomika a povedané slovami Godwinsona:
primárne si trotl!


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-28  (07:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:

Vidis aky si tupy. To Ti kto povedal, ze boli zrucni v remesle, odkial beres tu istotu? To je uplne fuk, ci boli alebo nie. Si myslis, ze vedomosti su nerastne bohatstvo? Ludia, ktori nevedia nic robit, nevedia robit nic, lebo ich to nik nenaucil. Inac chod do nejakej zadlzenej malej africkej krajiny a povedz im, ze sa maju od coho odrazit, co Ti povedia, hlupak.
"V kríze sú aj novonatlačené peniaze s nulovým úrokom za určitých okolností lepšie ako nič, ale pre zdravú ekonomiku to nie je dobrý nápad. Podobne Vorgl, zasa kríza a zasa špeciálne peniaze." chcel si napisat, ze su lepsie ako peniaze s nejakym urokom...Vsak Ty vobec netusis, najprv vytvoris krizu vdaka Tvojmu uroku, potom natlacis dlhom a urokom nekryte peniaze (akoze v casoch krizy to je 'niekedy' dobry napad) a ked sa veci zazracne a dychvyrazajuco daju do normalu, tak zasa podla Teba treba nastolit "lepsi" system s urokmi, presne ten system, ktory ozobracuje a zbedacuje narody, avsak v tom momente sa ludom ako Ty, konci hladovka, preto je taky system lepsi, ze?....vskutku som na diskusiach este vacsieho blazna nestretol.
Si nepotrebny hnusny parazit, ktory je ziveny z urokov, mozes tu kydat co chces, ja som o tom presvedceny.


harmony   |   ip:87.244.20   |   2009-07-28  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja len jednu otazku, ked to tak bolo super preco Japonsko je 150% zadlzene a Nemecko na 70-80% ??? presne cisla neviem , a dalsia veci oni potrebovali silne Nemecko a Japonsko ,keby zostali chudobne mozno by znova sa stalo co predtym :)


cv   |   ip:195.146.1   |   2009-07-28  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lebo tieto staty boli neskor donutene si zobrat urocne pozicky z MMF a Svetovej banky!


Perfect.World   |   ip:62.168.78   |   2009-07-28  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harmony:

toto si pozri, velmi dobre video: http://dolezite.sk/Financni_krize_a_pravo.html
tam dole mas aj odkazy, kde si to mozes stiahnut v dobrej kvalite. Dozvies sa o Nemecku vela zaujimavych skutocnosti.


rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-28  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harmony

Preto ze zamerne zacala zostavovat deficitne statne rozpocty.
Krasne je to vysvetlene v mojej publikacii "Tretia cesta",ktoru som vydal v r.1994.
Klikni si na link ktori je na zaciatku tohoto Pribehu o tretej ceste a scroluj do casti s nazvom :"Z obeti podvodu-sprisahanci podvodu".


cv   |   ip:195.146.1   |   2009-07-28  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ta kniha od p.Vaskeho Tretia cesta by sa mala distribuoavat do kazdej domacnosti a byt zverejnena vo vsetkých mediach.
Krasne je to tam vysvetlene.


rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-28  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayerovi

Drahy,vysoko vazeny a vysoko cteni Slayer.Z tvojich fundovanych a relevantnich otazok sa mi zretelne javis ze si to co v USA nazyvame:
TRUTH-SEEKER-po slovensky-hladac pravdy. Truth je pravda - seek je hladat,a seeker je hladac.
A ja si nie len vysoko vazim a ctim vsetkych TRUTH-SEEKERS,ale povazujem za svoju svatu povinnost pomoct najst pravdu, vsetkym ako si ty, ktory pravdu hladaju.

Co je pravda? Aristoteles na to nam odpoveda: TRUTH-IS-CORRESPONDENCE-WITH-REALITY- slovensky-pravda je zhoda so skutocnostov.
To co sa zhoduje zo skutocnostov je PRAVDA-cize truth.

Tak,a teraz pod,pod moj mily TRUTH-SEEKER,daj mi ruku a teraz ta dovediem k PRAVDE.

Od roku 1948 az do roku 1968 ,bankam v nemecku bola administrativne stanovena- urcena vysku uroku ktory mozu uctovat za svoje pozicky!
Zrusenie cenovich kontrol a volna tvorba cien zavedena Ludwigom Erhatdom v roku 1948-cize trhova ekonomika sa tykala VYLUCNE-A-IBA vyrobcov a producentov ozajstnych hodnot.

Moj milovany,az do vysokeho neba cteny a uctievany TRUTH-SEEKER- trhova ekonomika-cize volna tvorba cien NEEXISTOVALA v bankovom sektore v nemeckej ekonomiky az do roku 1968 !

Moj vrelo milovany TRUH-SEKER-Satanisticka ekonomika povazuje bankove pozicky za bankovy PRODUKT – vysku uroku tato Satanisticka ekonomika povazuje za CENU penazi!-a peniaze tato
Satanisticka, temna a zvrhla ekonomika povazuje za TOVAR!

Lenze v ekonomike Bozej milosti,alebo Bozieho zmilovania sa nad Nemeckym Narodom,peniaze boli povazovane za DOKLAD- O -HODNOTE a nie tovar,pozicky boli povazovane za ADMINISTRATIVNE – VYDOKLADOVANIE -HODNOTY vyroby a produkcie ozajstnych-materialnych -hodnotnych veci-cize ako to ty nazyvas:-TVORBY – KAPITALU a vyska uroku bola povazovana za vysku ADMINISTRATIVNEJ – PRIRAZKY.

Zo stanovenej“administrativnej prirazky”- uroku (ako to ty nazyvas),bankovy sektor si bol schopny platit svoje prevadzkove naklady ako aj obnovu – nezabudni ze nespocetne mnozstvo budov kde sidlili banky bolo zrovnane zo zemov! A tie banky ktore nemali zbombardovane budovi a nemali naklady na obnovu – a vytvorily zysk a divident – pri zavedenom 100% zdanovani zysku a dividendu – sa stali jednoducho VYBERACI – DANE – PRE – STAT !

Uz je ti to jasne ze celi bankovy sektor Nemecka fungoval jednoducho ako administrativny spravca
obeziva pre vyrobu a produkciu??? Uz teraz chapes ako doslo k uzasnej az dych vyrazajucej-neuveritelnej-nevysvetlitelnej - zazracnej “tvorbe realneho kapitalu”? Uz chapes ako behom sedem kratkych rokov sa Nemecko dostalo nad pred-vojnovu uroven? - teda ako keby k totalnemu zniceniu ( a k demontazi a odvezeni 1500 primyselnich fabrik) nikdy nedoslo?

Uz teraz chapes preco prognozy ktore prognozovali az 500 rokov kym sa Nemecko dostane spat na ekonomicku uroven z pred vojny a ktore sa robily na zaklade analyzy “POMERU - MEDZI - USPORMI- A- SPOTREBOU” genialnimi vyhercami Nobelovych cien za ekonomiku,sa dokazatelne ukazaly ako TOTALNE – ABSOLUTNE – DEBILITINI ? ? ? Chapes???

Teraz chapes,moj mili TRUTH – SEEKER preco si sa ty o tychto prognozach nikdy nedozvedel?Preco sa tieto prognozy nesponinaju na Vysokej skole ekonomickej v Bratislave?
A preco aj ty profesori ktory o nich vedia ich ZATAJUJU ?- preto aby permanentne mohli hustit uzernicke hovno do hlav svojich studentov ako si, alebo si bol, aj ty!

V tom momente v ktorom by sa studenti dozvedeli o hore uvedenych prognozach – SHIT – WOULD – HIT – THE – FAN – hovno by narazilo do ventilatora,- rozprsklo by sa po tvari Pana Titulovaneho Profesora Csc. a clena Slovenskej Akademie vied ,- a uz by ho Pan Profesor nemohol nahustit do tvojej mudrej HLAVY a do hlav tisicom dalsich studentov,

- ty moj milovany TRUTH - SEEKER. I love you – I love you – I love you ...Jesus loves you and so do I !!!

Preto principi trhovej ekonomiky v Nemecko bankovom sektore boli absolutne BEZPREDMETNE - NEFUNKCNE – A – PRETO - NEPRAKTIZOVANE !

Preto definicia penazi ako “tovaru”- bola povazovana za absolutnu debilitinu!
Preto definicia vysky uroku ako “cena penazi” -bola povazovana za absolutnu debilitinu!
Preto definicia pozicky ako”bankoveho produktu”-bola povazovana za absolutnu debilitinu!

Presne ako aj poucka ze:”REALNE - INVESTICIE - SA - MOZU - USKUTOCNOVAT - JEDINE - Z - EXISTUJUCICH - USPOR “ sa ukazala ako TOTALNA – DEBILITINA !

Uz chapes preco stale spominam povojnove Nemecko? Uz chapes preco stale a opakovane definujem povojnovu Nemecku ekonomiku ako BEZUROCNU – napriek faktu ze celi bankovi sektor v Nemecku uctoval stanovene percentualne prirazky na uvery?

Ked sa dostanem k moci urobim presne to iste a to presne do pismena,presne do ciarky a presne do bodky pri mojom zavedeni bezurocnej ekonomiky:

1.Stanovim percentualnu prirazku na uvery (teda co ti nazyvas urok).
2.Zavediem 100% zdanenie zyskov a dividendov.
A hotovo,a v momente mam vytvorenu bezurocnu ekonomiku,-ako v povojnovom Nemecku,
cize v momente z celeho bankoveho sektoru zrazu sa stane adminstrator obeziva .
V tom momente skonci zmykanie celeho Slovenskeho naroda cez uroky a zysky ktore tieto uroky generuju!

No co,oci sa ti otvorily?
Slayer baby,you wonderfull TRUTH – SEEKER ? - can you feel the love?


mato   |   ip:95.102.30   |   2009-07-28  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to o tej banke bola tzv. recnicka otazka. je uplne jasne ze neexistuje ziadna banka ktora by dokazala vratit klientom aspon ich vklady. preto je to cele podvod. dopredu je jasne ze banky nie su schopne spravovat financie a napriek tomu ich tu obhajujete. toto ma byt akoze co? ekonomia? to nie je ekonomia. to je masove ozobracovanie ludi.


Odysseus   |   ip:78.99.147   |   2009-07-28  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv:

je to mile, ako si ma na zaklade niekolkych viet, ktore navyse neboli adresovane tebe, "prekukol". Halo, pani vedatori, mame tu novy fenomem....

rudolf Vasky:
prepac, moja formulacia nebola spravna. malo to zniet asi takto: to hovädo v ludskej kozi, ktore ma v rodnom liste uvedene meno Rudolf Vasky.... ale to sa netyka len teba. takych ako ty je tato diskusia plna. Mam pre teba niekolko rad:

1. zbytocne naduzivas anglicke spojenia, vyznieva to prinajmensom trapne

2. nastuduj si vyznam slov ako argument, dialog, atd...

Nerad sa uchylujem k silnym slovam, ale v tvojom pripade mi to inak nedalo. Historia je plna ludi, ktori slubovali ekonomicky zazrak, svetle zajtrajsky, atd. Taktiez je plna ludi, ktori si narokovali jedinu a univerzalnu pravdu. Tato historia je pisana ohnom a krvou.

Ja sice moc na pekne reci nedam, ale niekto tak vulgarny ako ty sa len tak nevidi.

P.S. sice si rad uzivam anonymitu, ale na tom nie je nic zle. Anonymnost na rozdiel od niektorych ludi nezneuzivam, a to co poviem tu ti poviem hocikedy do oci.


rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-28  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odyseovi

Odyseus,Odyseus,ty bludiaca dusa,plavas ako Odyseus o mori klamstva a lzi.

Jezis ta miluje a ja tiez!

Vsetko najlepsie,alebo ako nasi Madarsky spoluobcania hovoria:minden jot!


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-28  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf Vaský

Už sa mi nechce to tu všetko rozoberať. Zaberá mi to príliš veľa času.

"Uz chapes ako behom sedem kratkych rokov sa Nemecko dostalo nad pred-vojnovu uroven?"
To som chápal vždy. Vďaka nulovému úroku to nebolo ani omylom. Skús si nájsť nejaké publikácie o Erhardovi.

Ty proste tvrdíš, že stačí ťuknúť do PC v CB a reálny kapitál je na svete. Ja tvrdím, že fajčíš priveľa trávy.

"Slayer baby,you wonderfull TRUTH – SEEKER ? - can you feel the love?"
Nie, žiaľ nie. Ešte pred chvíľou mi tu nadávali do kokotov.

Pekné dni s nulovým úrokom.


rudolf Vasky   |   ip:85.216.16   |   2009-07-28  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer

Pre ziveho Boha,prestan s nulovim urokom,precitaj si este raz,ja hovorim o premeneni celeho bankoveho sektora na administratora obeziva,ktoremu bude stanovena percentualna prirazka na pokritie nakladov!
Ale viem si unaveny,stiahni si to prosim ta pekne na kolenach,
a ked budes odpocinuty tak si to pekne prestuduj,nie takto cumenim do pocitaca!
Ten vyraz "Nulovy urok" zacal pouzivat ten idiot Godwinson,ja vzdy hovorym o BEZUROCNEJ ekonomike,teda takej ktora negeneruje uroky ktore sa potom odsavaju do sukromnich vackov!
Pre vsetko co ti je svate,ty si TRUTH - SEEKER teda nie Godwinson-idiot
and scumbag,prosim ta,zmiluj sa a urob to.
Tvoj verny a oddany az na smrt vodca k Pravde- Rudolf Vasky


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-28  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
uz som spokojný ked som Ta nasiel diskutovat
na hnonline.sk
Pacilo sa mi ako Ti tam vynadali do vacsich kktov ako my tu na tejto diskusii.A tam chodia vacsi odbornici.My sme len pouzivatelia zdraveho sedliackeho rozumu.
Takze aj pre teba platí ze cim ta otec robil tým si aj zostal.
Este si nesedel medzi kamaratmi?Ked ma niekto naserie tak mu poviem ze je kokot a nehnevame sa za to.Kazdy ma svoj nazor a je dobre ked si ludia nazory vymienaju a argumentuju.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-28  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Slayer,/prispevok z hnonline.sk/

neodvádzaj pozornosť od Globálnych idiotov( ktorym sluzis) zavadzajucimi slovami, ze ta platia Martania!

Ja dobre viem ze ta platia Globalni idioti, ktori vedu svet do zahuby. Aby si z mrtvolami vypchali gagory.

Slayer, ty si chuj na celom inernete.A ja debil ze tu travim s tebou cas.Ale aspon som pripravený na podobných chujov ked budu so mnou diskutovat.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-29  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:

Co priatelu, ani na tie 2 otazky vyssie uz nemas cas? A ja som sa tak moc chcel priucit nieco od cloveka, ktory toho ma nastudovane ovela viac.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-29  (00:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv

Škoda, že si si neprečítal aj iné moje príspevky na hnonline (hoci v poslednej dobe sa ani tam nezapájam veľmi do diskusie). Že mi tam jeden narušený človek (na tom sa zhodli viacerí, že je chorý, skús si od neho prečítať viac, uvidíš sám) nadáva, a ešte k tomu vždy diskutuje pod iným pseudonymom a neprináša nič nové, len kopíruje sprostosti (áno, kopíruje, vedel by si to, ak by si býval na fóre HN častejšie), tak to ma fakt nevytáča. On je viac duševne chorý ako ty, fakt.
Aby bolo jasné aj ostatným, o čom je reč - istý magor (overte si to, ak neveríte) na hnonline.sk neustále spamuje, neustále tam pridáva kopírované nezmysly, cez ktoré sa ľudia musia prerolovať, ide o zahlcovanie diskusií, je to aj chyba administrátora, že tam s tým niečo nerobí. A ten debil tam pridáva stále dokola to isté. Dookola. Ako debil (ešteže svoje spamerské útoky zameriava iba na vybrané články, inak by tam nikto okrem neho ani nevkročil). Je toho obrovské množstvo, ťažko sa cez to prechádza (čítať to nikto nečíta). A keď ho upozorním, že by mal v záujme prehľadnosti diskusie nechať iba linky, odkiaľ ot celé skopíroval, tak ma označí za plateného agenta, za zástancu organizovaného zločinu, a začne byť hysterický. Je to evidentne duševne chorý človek. A vždy sa podpisuje pod iným nickom, ale dá sa to ľahko odhaliť - jeho debilný štýl je jedinečný a ľahko rozpoznateľný.

Inak na hnonline nechodia žiadni "odborníci", je tam viac magorov, ako tých odborníkov. Väčšina diskutujúcich nemá ani poňatia o ekonomike. Paradoxne.

Ešte ma chceš nejako uraziť, cv? Škoda, že počas celej tejto diskusie som počul aké-také argumenty od každého, len od teba nie. Ty si fakt jediný. Ty tu metáš samými debilmi, nefunkčnými mozgami, hlupákmi, chujmi, kokotmi atď., ale keď máš niečo povedať k veci, tak si mimo. A keď nemáš čo robiť, tak googluješ "slayer", či náhodou ten kokot Slayer nie je kokotom ešte aj niekde inde ako tu. A vyvodzuješ, že naozaj - ten chuj Slayer je chujom "po celom internete". Lebo nejaký chuj ho označil za chuja.

Každý je nejaký, cv. Niekto sa snaží slušne argumentovať, niekto zas viac agresívne, no a niekto zas vôbec neargumentuje, lebo jeho slovná zásoba sa obmedzuje na slová "chuj" a "kokot". A ešte povieš, že si vďaka mne diskusne pripravený na nejakých chujov. Ako? že im tiež budeš nadávať? Kto nemá totožný názor ako ty, je proste chuj a koniec debaty. Tvoja inteligencia zrejme nepozná žiadne hranice.

S tebou sa neoplatí strácať čas, škoda, že som sa takto zbytočne rozpísal.


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-29  (00:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perfect.World:

1. otázka:

Chceš, aby som sa tu v diskusii vyjadril, ako by som ja niečo spravil? To sa nedá pár vetami. Ale určite by som sa nesnažil dostať úvery do područia štátu, to len málokedy dopadne dobre. Dá sa nájsť viac príkladov, keď bola ekonomika nejakej krajiny úplne zničená, a nakoniec krajina začala prosperovať po relatívne krátkej dobe. A ver alebo nie, nepotrebovala kvôli tomu bezúročnú ekonomiku. Guernsey je úplne špecifický prípad. A aj tento "zázrak" sa dá interpretovať rôzne. Niekedy je lepšie, keď vláda nerobí skoro vôbec nič, a je to lepšie, ako by mala do ekonomiky zasahovať a spôsobovať tým ešte väčšie problémy. Inak, ekonóm (ako teoretický vedec) nemá ani tak za úlohu navrhovať nejaké riešenia pre konkrétny prípad, ako skôr dedukovať všeobecné princípy fungovania ekonomiky. Môžeš opáčiť, že taký ekonóm je na hovno, ale potom sú na hovno všetci vedci. A to asi nie sú.

2. otázka:

"Takze Guernsey sa vzchopilo kvoli usporam? ....spravne Ta chapem?"
Nie, asi ma nechápeš celkom správne. Tu nejde teraz o to, či sa Guernsey vzchopilo vďaka úsporám (aj keď isteže aj tam museli investície byť kryté úsporami, a predovšetkým ten ostrov mal pravdepodobne veľké zásoby nevyužitého kapitálu, ktorého využitie mohlo byť "nakopnuté" aj cestou úveru), ale o to, že prípad Guernsey (nehľadiac na to, že ide o dosť špecifický prípad) nevyvracia to, čo som uviedol vyššie. Napr. tvrdenie, že reálny kapitál (nerád sa opakujem) nemožno vytvoriť peniazmi. Alebo že tlačenie nových peňazí vytvára infláciu (za predpokladov, ktoré som uviedol, napr. ak sa proporcionálne zvýši množstvo obchodovaných statkov, inflácia nevznikne, čo však neznamená, že vytvorenie nových peňazí má za následok vytvorenie týchto nových statkov). Zdôrazním, čo sa úvádza na tej stránke o Guernsey:
"It must be remembered that inflation depends on the amount of money issued relative to the goods for sale, and does not depend on who issues the money... it is reasonable to suppose that the net increase of money approximately corresponded with the island's increasing productivity." Tu by som si však dával veľký pozor na smer kauzality (rast produktivity nemôže byť vyvolaný rastom množstva obeživa, resp. môže iba za určitých výnimočných okolností a iba dočasne).


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-29  (01:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer:
1. hromada slov, priama odpoved na otazku ziadna. Ja som sa inac nepytal, o co by si sa nesnazil, ale o co by si sa snazil.

"Môžeš opáčiť, že taký ekonóm je na hovno, ale potom sú na hovno všetci vedci." ...s prvou castou suhlasim, s druhou nie, to kto tvrdi?

2. "Tu nejde teraz o to, či sa Guernsey vzchopilo vďaka úsporám" ...samozrejme ze ide, pretoze moja otazka smerovala prave na toto:
"a je pekné, že ma odkazuješ na prípad Guernsey, ale moje tvrdenia to nevyvracia. Konkrétne že úspory musia existovať, ak sa má investovať."

"aj keď isteže aj tam museli investície byť kryté úsporami" ...Ked si natlacili x libier a investovali ich na vystavbu, tomu hovoris investicia kryta uspormi?


Slayer   |   ip:78.98.153   |   2009-07-29  (02:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perfect.World:

Tak o čo užitočnejší je teoretický fyzik alebo matematik ako ekonóm? Alebo ešte lepšie: o čo užitočnejší je psychológ-teoretik, aleob sociológ, ako ten ekonóm?

Ad 1. otázka - predsa som niečo naznačil, ale ak dovolíš, nebudem sa k tomu vracať. Vyjadril som sa, prečo.

Ad 2. otázka:
"Ked si natlacili x libier a investovali ich na vystavbu, tomu hovoris investicia kryta uspormi?"
Skús si lepšie prečítať môj príspevok, aj niektoré moje predchádzajúce. Ak sa má investovať (nové investície), úspory (v zmysle odloženia možnej súčasnej spotreby) musia existovať. Každý príjem je vynakladaný 1. na finálnu spotrebu a 2. na úspory/investície (pričom úspory sa definitoricky rovnajú investíciám). Za tým si stojím, to prípad Guernsey nevyvracia. Nakoniec aj peňažná politika (akákoľvek) transformuje úspory.


Perfect.World   |   ip:89.173.46   |   2009-07-29  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tak o čo užitočnejší je teoretický fyzik alebo matematik ako ekonóm? Alebo ešte lepšie: o čo užitočnejší je psychológ-teoretik, aleob sociológ, ako ten ekonóm?"
Preco si sa nespytal, o co uzitocnejsi je biolog, chemik, inzinier a im podobni?

1. uplne Ti rozumiem.
2. "Za tým si stojím, to prípad Guernsey nevyvracia." ...skusim pouzit znovu sedliacky rozum...takze nic nemam, natlacim prachy, vdaka ktorym postavim tovaren...teraz pride vedec-slayer a povie mi, ze som ju postavil vdaka mojim usporam, pretoze inak to nejde. Vedec-slayer musi mat samozrejme pravdu, pretoze ma nastudovane ovela viac. Takze uz len zistit co si predstavuje pod pojmom 'uspory', kedze tieto natlacene peniaze nimi rozhodne byt nemozu. Usudzujem, ze to je este v stadiu 'vyskumu', mam pravdu?


Slayer   |   ip:78.98.181   |   2009-07-29  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je to v žiadnom štádiu výskumu. Všetko potrebné som už uviedol v iných príspevkoch.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-29  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer
Tak Perfect.World ta bodom dva uzemnil.
Skus na to odpovedat priamo.
Kraviny ze vsetko potrebne si uz uviedol si nechaj pre seba a odpovedaj na priamu otazku.Na to Ty ale odpoved mat nemozes ,lebo s Tvojim pojmom "uspory" uspejes akurat medzi debilmi.Zavolaj si na pomoc ekonomov co ti poradia.


Slayer   |   ip:78.98.25.   |   2009-07-29  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Predstavme si, že v ekonomike existujú určité príjmy. Časť týchto príjmov sa vynaloží na spotrebu a časť na úspory/investície. Čím väčšia časť sa vynaloží na spotrebu, tým menšia časť ostane na tie investície. Preto úspory/investície sú odloženou spotrebou (vzdáme sa určitej spotreby teraz, aby sme mohli investovať, vďaka čomu môžeme o to viac spotrebovávať v budúcnosti, pretože cieľom investícií je mať/vyprodukovať v budúcnosti určité spotrebné statky). Ja už to viac priamo neviem povedať.
Ak vytlačím peniaze a dám ich podnikateľovi, tomu sa zvýši kúpna sila, vďaka čomu uskutoční investíciu (čo znamená nákup reálneho kapitálu), ktorú by inak neuskutočnil. Lenže zásoba reálneho kapitálu sa vytvorením nových peňazí nezvýšila, čo znamená, že podnikateľ, ktorý dostal tie peniaze, získal určitý kapitál na úkor ostatných, teda bude v ekonomike existovať niekto, kto neuskutoční investíciu, ktorú by inak uskutočnil. Inak povdané, tie nové peniaze budú mať charakter obyčajného prerozdelenia bohatstva, v žiadnom prípade nepôjde o zvýšenie celkového bohatstva. Novovytvorený fiktívny finančný kapitál narazí na ekonomickú realitu daného množstva bohatstva spoločnosti v danom okamihu. Tie peniaze umožnia niekomu vyprodukovať určitú hodnotu, ktorú by inak vyprodukoval niekto iný. V podstate nie je žiadny principiálny rozdiel medzi štátnou pôžičkou "zadarmo" a dotáciou, len ten, že tá pôžička je návratná, ide o dočasné pridelenie zdrojov zadarmo.kri   |   ip:213.151.2   |   2009-07-29  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slayer | 2009-07-29 (19:17)

Túto problematiku veľmi dobre ošetril Ludwig von Mises, keď rozlíšil komoditné úvery od cirkulačných úverov.

Komoditný úver
„Ten kto usporil transferuje nákupnú silu dlžníkovi, ktorý si tak môže kúpiť nespotrebované komodity (keďže veriteľ šetril) pre ďalšiu produkciu. Teda veľkosť a množstvo komoditného úveru je limitované mierou úspor resp. abstinenciou od spotreby. Každý ďalší úver môže byť vytvorený len ďalšími nahromadenými úsporami. Takýto proces nijako nenarúša nákupnú silu danej meny.“

Komoditný úver, je teda transfer úspor z rúk pôvodných ľudí, čo ich usporili a teda nespotrebovali k rukám podnikateľským, ktorý plánujú tento kapitál použiť na produkciu (nie na spotrebu) príjmov, ktorou budú môcť dlh splatiť. Teda investujú do niečoho, čo v budúcnosti prinesie očakávaný cash flow.

Cirkulačný úver
„Je to kreovanie úveru z ničoho... a manifest inflácie.“

„Zvyšuje to množstvo substitútov peňazí v obehu, rastie spotreba ako by sa jednalo o skutočné pravé peniaze.“

Cirkulačný úver, je poskytnutý z fondov banky, tak, že táto vytlačí peniaze resp. teraz modernejšie ich pripíše na účet dlžníka. Z makropohľadu dlžníci vstupujú na trh výrobných faktorov s dodatočným dopytom, ktorý by neexistoval ak by takýto cirkulačný úver nebol vytvorený. Samozrejme keď vznikne takýto dodatočný dopyt, existuje všeobecná tendencia na rast cien výrobných faktorov a miezd, a čuduj sa svete, masy ľudí sú plné eufórie ako sa majú dobre a všetci sú z toho šťastní (a dokonca aj chvália centrálne banky za uvoľňovanie menovej politiky) neuvedomujúc si v akej ilúzii žijú!

Zdá sa to byť dokonalé, ale má to jednu chybu. Z vyššie uvedeného vyplýva, že banky by teda mali požičiavať iba podnikateľom. Poďme teda všetci podnikať ;-)


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-29  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To kri:

Trochu inakší pohľad:

1. Podnikateľ zoberie úver, kúpi práčku a v práčovni perie pre zákazníkov. Ak sa mu darí, splatí pôžičku aj s úrokom. Ak sa ďalšia pôžička so splácaných peňazí neudeje, peňazí je v obehu menej a vypratých vecí viac.

2. Zamestnanec zoberie úver, kúpi si práčku, perie pre seba, a zo mzdy práčku splatí aj s úrokom. Zamestnanec zmenšil spotrebu (spláca pôžičku), ak sa ďalšia pôžička z vrátených peňazí neudeje, peňazí je v obehu menej a vypratých vecí viac.

Dôsledky sú trochu iné (napr. pre dane a i.), ale ak sú úvery z peňazí nasporených ľuďmi, alebo firmami, nie z "novovytvorených peňazí", kde je problém? Že sa v 2. prípade nerozvíja "ekonomika"? Ale rozvíja, podnikateľ + zákazníci, ale aj zamestnanec sa majú lepšie. Zamestnanec "podniká" na vlastnom. A sporiteľom aj banke to fakt môže byť jedno, hlavne, že sa dostanú k úroku.


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-30  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Perfect.World

"Vidis aky si tupy. To Ti kto povedal, ze boli zrucni v remesle, odkial beres tu istotu? To je uplne fuk, ci boli alebo nie. Si myslis, ze vedomosti su nerastne bohatstvo?"

Zasa ti to nemyslí. K výrobným faktorom patrí práca. Ak máš zručných ľudí suroviny dovezieš. Ak máš neschopných, ani továreň ti nepomôže. Vtedajší ľudia na Guernsey boli určite všestrannejší a remeselne zručnejší ako väčšina dnešných, ináč by tam neprežili.

"Ludia, ktori nevedia nic robit, nevedia robit nic, lebo ich to nik nenaucil. Inac chod do nejakej zadlzenej malej africkej krajiny a povedz im, ze sa maju od coho odrazit, co Ti povedia, hlupak."

Čo sem pletieš Afriku, blbečku!

"V kríze sú aj novonatlačené peniaze s nulovým úrokom za určitých okolností lepšie ako nič, ale pre zdravú ekonomiku to nie je dobrý nápad. Podobne Vorgl, zasa kríza a zasa špeciálne peniaze." chcel si napisat, ze su lepsie ako peniaze s nejakym urokom...Vsak Ty vobec netusis, najprv vytvoris krizu vdaka Tvojmu uroku, potom natlacis dlhom a urokom nekryte peniaze (akoze v casoch krizy to je 'niekedy' dobry napad) a ked sa veci zazracne a dychvyrazajuco daju do normalu, tak zasa podla Teba treba nastolit "lepsi" system s urokmi, presne ten system, ktory ozobracuje a zbedacuje narody, avsak v tom momente sa ludom ako Ty, konci hladovka, preto je taky system lepsi, ze?"

Ak zákony podľa, ktorých konajú bankári alebo vláda, (nerob si ilúzie, nemyslím tým úrok) sú zločinné, občania majú právo zobrať si tvorbu peňazí do vlastných rúk. Lenže nie tak, aby okrádali iných občanov, postihnutých rovnako zločineckými zákonmi. Kríza je dôsledkom zločinného systému centrálneho bankovníctva s čiastočnými rezervami schváleného štátom. Súčasťou krízy je nedostatok štátnych peňazí v obehu. Ľudia vo Worgli mali preto plné právo vytlačiť si novú lokálnu menu (ako aj teraz ľudia v USA)a stanoviť pravidlá jej obehu. Ak ju štát postavil mimo zákon, konal zločinne, a to bez ohľadu na to, či by bola na väčšom území, na ktoré by sa rozšírila, ekonomicky efektívna alebo nie.

"Vskutku som na diskusiach este vacsieho blazna nestretol.
Si nepotrebny hnusny parazit, ktory je ziveny z urokov, mozes tu kydat co chces, ja som o tom presvedceny."

Nežijem z úrokov, a pseudoekonómov ako ty sú diskusné fóra plné. Môzeš byť presvedčený o čom chceš, ale trojuholníkový kruh je menšia hlúposť, než bezúročná ekonomika, ty vtipkár nulového úroku.
Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-30  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rudolfvasky:

Každému človeku môže byť jedno, či dostane bezúročnú pôžičku, alebo pôžičku s nulovým úrokom, ty Vtipkár nulového úroku. Hmm, ani Vtipkár bezúročnej ekonomiky neznie zle. Jedno je taká istá somarina ako druhé.


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-07-30  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SLAYEROVI


Ozyvam sa nie za ucelom urgovania odpovede na moj prispevok,-opacne ja chcem aby si v klude,odpocinuti a v pohode prestudoval celu debatu medzi nami,a v pripade ak nevies kam z konopi,mohol si to prekonzultovat s tymi co ta ucili. Ja pockam par dni,alebo aj par tyzdnov.

Ozyvam sa lebo som cital tvoj odborne formulovany posledny prispevok s datumom 2009-07-29
a casom 19:17.
Tu vydim ze si,(alebo si bol) student ktory studoval na “same jednotky” a to uz od prvej triedy zakladnej skoly az do vysokej.
Ty si urcite pycha a radost pre tvojich rodicov,rodinu a vsetkych profesorov ktory ta ucili.
A ked ta prirovnam ku Godwinsonovi, nevies si predstavit tu radost ktoru mam z teba ja!

Prosim ta stiahni si toto a ked nebudes unaveny si to prestuduj,-urcite sa ti oci otvoria a mne budes konecne moct podakovat ze som ta po dlhej ceste doviedol k pravde.

Znovu si dame priklad vlaku: kapacita je 100 miest. Mame tu vsak 105 cestujucich ktory sa chcu odviest-(podnikatelov ktory chcu uskutocnit svoje investicie).

50 cestujucich ma svoje uspori a nepotrebuje credit na kupu listku na vlak. Zostavajucich 55 cestujucich nema ziadne uspory a potrebuje kredit na kupu listku na vlak.
A teraz ak mam zdravi rozum tak spravim emisiu penazi-(natukam do pocitaca)-na financovanie
zvysnych 50 listkov na vlak na ktore uspory neexistuju,a nie na 55 listkov ako ziadaju invesotory!

Ale ak je niekto idiot ako Godwinson, a naschval urobi emisiu na kupu az 55 listkov tak potom urcite,absolutne,nepopieratelne a neodskriepitelne sa stane to co ti tak krasne opisujes - a toto su tvoje krasne ,uzasne genialne slova:
TEDA – BUDE – V -EKONOMIKE – EXISTOVAT – NIEKTO – KTO,- NEUSKUTOCNI – INVESTICIU,- KTORU – BY – INAK -USKUTOCNIL .

A potom urcite,a ja to garantujem ze ten debil Godwinson sa bude radovat a z radostov bude hovorit nasledovne:
...tie nové peniaze budú mať charakter obyčajného prerozdelenia bohatstva, v žiadnom prípade nepôjde o zvýšenie celkového bohatstva. Novovytvorený fiktívny finančný kapitál narazí na ekonomickú realitu daného množstva bohatstva spoločnosti v danom okamihu. Tie peniaze umožnia niekomu vyprodukovať určitú hodnotu, ktorú by inak vyprodukoval niekto iný. V podstate nie je žiadny principiálny rozdiel medzi štátnou pôžičkou "zadarmo" a dotáciou, len ten, že tá pôžička je návratná, ide o dočasné pridelenie zdrojov zadarmo.

A,tragedia bude ,ze teraz ked bola urobena vacsia emisia penazi nez bola kapacita “vlaku”-TEN – DEBIL – GODWINSON - BUDE – MAT – ABSOLUTNU – PRAVDU ! Moj mili Truth seeker.

Presne ako v tom priklade z Guersney ktori uvadza Perfect.World
Keby im totalne jeblo v hlave a povedali by si: ladys and gentlemen,mame tu tlaciaren na peniaze
natlacime si miliony a kazdy jeden z nas si postavi krasnu 100 milionovu vilu a budeme si vsetci zit ako britsky lordi

Potom co by sa stalo ti uz urcite nemusim vysvetlovat!

Ale oni mali zdravi rozum ako Perfect.World,tak robili emisije penazi LEN – A – VYLUCNE na financovanie existujucich capacit! Moj mili Truth seeker!

Presne ako v totalne znicenom povojnovom Nemecku.Tam bol obrovsky dopit po investiciach,
co by sa stalo keby ignorovali kapacity a robily by emisie penazi ako idiot Godwinson,cize hlava nehlava ako vo Velkej Britanii?

No stalo by sa tam to iste co vo Velkej Britanii,po vojne ,kde doslo k takej katasrofalnej inflacii ze skoro skolabovala cela ekonomika!

Mili Truth seeker,prosim ta stiahni si toto,v klude a ked nebudes unaveny si to prestuduj,a urcite sa zase dostanes kusok blizsie ku pravde!

Tvoj na smrt oddany Vodca (der Fuhrer) k Pravde :Rudolf Vasky


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-07-30  (00:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinsonovi

Vdaka ti Pane Boze na nebesiach ze si stvoril Godwinsona,

moj milovany Boze,keby si nestvoril Godwinsona

---musel by som si ho vymysliet!

Vdaka,Pane Boze,vdaka,vdaka,a vecna vdaka.


Slayer   |   ip:78.98.25.   |   2009-07-30  (01:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf Vasky

Ide ti teda o využitie nevyužitých kapacít?
V takom prípade by cielená peňažná expanzia mohla "nakopnúť" ekonomiku a zabezpečiť plnšie využitie jestvujúcich kapacít (nakoniec, aj v súčasnosti je snaha o peňažnú expanziu badateľná v čase recesií), ale to sa nemôže diať do nekonečna. Kapacity raz prekročia určitý stupeň využitia, a ďalšia snaha o stimuláciu by spôsobila viac škody ako úžitku. Predpoklad, že kapacity sú neustále dostatočne hlboko pod úrovňou potenciálneho využitia, považujem za neudržateľný. To platí iba v čase recesie. Okrem toho, tento účel je možné splniť aj pri súčasnom nastavení ekonomiky a finančného systému.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-30  (05:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson
Ako mozes raz povedat toto, co sa mi velmi páci:
"Kríza je dôsledkom zločinného systému centrálneho bankovníctva s čiastočnými rezervami schváleného štátom. Súčasťou krízy je nedostatok štátnych peňazí v obehu. Ľudia vo Worgli mali preto plné právo vytlačiť si novú lokálnu menu (ako aj teraz ľudia v USA)a stanoviť pravidlá jej obehu. Ak ju štát postavil mimo zákon, konal zločinne, a to bez ohľadu na to, či by bola na väčšom území, na ktoré by sa rozšírila, ekonomicky efektívna alebo nie."

a vzapatí trepes nezmysly o uroku?
Tomu nechapem.
Jedine ze by si bol schyzofrenik mi to stale vychadza .co som Ti uz viac krát povedal.


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-07-30  (05:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Slayerovi,

Ty moj mili,nepokusaj sa zaviest debatu na “nevyuzite kapacity”.

Tie kapacity som ti spominal aby som ti vysvetlil ako a preco v bezurocnej ekonomike NIKDY – NEEXISTUJE – NIKTO , - KTO – NEUSKUTOCNI – INVESTICIU – KTORU – BY – INAK – USKUTOCNIL . - ako nasledok emisie penazi,pretoze kazda emisia sa robi len a vylucne na financovanie existujucich kapacit na ktore nie su uspory a preto moznost ich financovat je iba novou emisiou penazi.

A prave tu v uzernickej ekonomike- je pes zakopany-teda v ekonomike ktora pouziva peniaze generovane nie z vyroby a produkcie ale z urokov a dividendov na vytvaranie uspor-bohatstva.

Moj milovany Truth seeker,pred asi troma rokmi som mal statistiky uspor.Nechytaj ma teraz za slovo lebo uz si to presne nepametam,ale tie uspory ktore boli vygenerovane cez uroky a dividendy su tak obrovske ze ludstvo dalsich (neviem uz presne) ci to bolo 40,60 ci 80 rokov by nemuselo urobit emisiu ani jedneho jedineho haliera a tieto uspory by dokazali uspokojit investicne potreby
tejto planety.
Lenze tyto nenazrancy-sluzobnici Antikrista, ktory sedia na tychto usporach chcu mat este viac,
oni by ich okamzite pozicali-dali do obehu-ale za urok a divided,-ale kedze dnes malokto im ho moze platit tak si jednoducho na nich sedia.

No predca uznaj-peniaze su tovar – a za tovar sa plati – ved chodte do obchodu ci vam niekto da neaky tovar zadarmo,no co si vy myslite? Vy by ste chceli peniaze zadarmo?...

Tak ze dnes moj mili Truth seeker,na zaklade existujucich uspor mi absolutne nepotrebujeme robit ziadne nove emisie penazi- ale kedze nasi Satanisti nepozicaju zadarmo nic,vlady su nutene tlacit nove peniaze,tieto davaju do obehu za rezijny skoro nulovy (v niektorych krajinach)-urok, nie preto ze neexistuju uspory , ale preto aby ozivily ekonomiku.

Potom ,ako nahle dojde k akemu takemu oziveniu a ludia si budu moct zase brat uvery,tyto Satanisti tiez okamzite zacnu poziciavat”svoje uspory”,a zrazu boom,a mame sa dobre-lenze uroky ktore zacnu zas generovat zisky pre tychto Satanistov,zase odsaju z obehu o mnoho viac penazi nez dali svojimi pozickami do obehu.

A zas budu este bohatsi,budu sediet este na vacsich usporach a vo svete este vacsia mizeria,este vacsia bieda a este vacsie zufalstvo ako kedy ludstvo vo svojej historii na tejto planete zazilo.

Toto detailne a po lopasticky vysvetlujem v mojej publikacii “Tretia Cesta” z roku 1994.
Klikni si na link ktory je na zaciatku tohto clanku a skroluj na “Osudna Chyba”.

Moj mili truth seeker,- riesenie je take jednoduche,je overene,preverene,dokazatelne funkcne, a uz vyskusane.

Jednoducho povieme tymto vlastnikom uspor : strcte si vase uspory do riti,strcte si vas “tovar” do riti,my ho od vas nechame,nechceme ho od vas zadarmo,mozte si z vasim “tovarom” zakurit vo vasich mramorovich krboch – vy a vase uspory ste totalne a absolutne nepotrebny pre blaho a prosperitu ludstva na tejto planete.

A co teraz? Myslis ze dojde k zaniku ludstva na tejto zemeguli,moj vysoko vazeny,a az do vysokeho neba cteny TRUTH – SEEKER ?

ABSOLUTNE – NIE ! --- chapes to?... ty svetlo mojho zivota ! Ty truth seeker !

Okamzite urobime tie iste opatrenia ktore boli urobene po vojne v nemecku: musim to zas zopakovat Truth seeker? Ale zopakujem:

Bankovemu sektoru urcime vysku administrativnej prirazky na uver – cize tvoj urok,a zavedieme 100% zdanenie ziskov a dividendov a HOTOVO !

Takto z celeho bankoveho sektoru sa v momente stane administrator obeziva!
Presne ako v Nemecku po vojne !

No a co teraz,ty Truth seeker,ty radost moj ho zivota,no co tvoji profesori teraz by ti takeho genialneho poradily? To nejde ? To sa neda ? To je utopia ? To sa nemoze ? To nam nedovolia ?

A odkial teraz peniaze ked budu nastrkane v ritiach sluzobnikov Satana Antikrista?

Ty kokot jeden sprosty,no predcaj natukanim do pocitaca v Centralnej Banke !

To ze si bol kokot sprosty s vyjebanim rozumom,to uz mas za sebou,to uz je minulost,to uz je prec,uz je to historia !
Preto ze teraz uz som ta urcite doviedol k Pravde.

A co ak sa mylim a som ta k Pravde este stale do teraz nedoviedol?

Well,in that case,I am tired of yours stupidity,so fuck you! You stupid motherfucker,you scumbag and shit head,fuck you and your mama,you stupid ass hole, go fuck your self, do not write here no more,go blog on HN, I am finish with you once and for all, fuck you !

And my name is Rudolf Vasky.


kri   |   ip:213.151.2   |   2009-07-30  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to God

"2. Zamestnanec zoberie úver, kúpi si práčku, perie pre seba, a zo mzdy práčku splatí aj s úrokom. Zamestnanec zmenšil spotrebu (spláca pôžičku), ak sa ďalšia pôžička z vrátených peňazí neudeje, peňazí je v obehu menej a vypratých vecí viac."


- "ak sa ďalšia pôžička z vrátených peňazí neudeje, peňazí je v obehu menej"

lenze udeje, lebo ak banka nepoziciava - "nezaraba", cize ide iba o tvoj zjavne mylny dohad.

ak ten tvoj dohad aj pripustim, tak nastava druhy problem:

ludia vobec nesporia!

a treti problem:

cash flow sa zastavil!


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-07-31  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To kri:

Banka nezarába - to bol iba príklad. Iní ľudia do nej tlačia bubáky a banka žije. A požičiava podnikateľom a spotrebiteľom a lebedí si. A podnikatelia a spotrebitelia tiež, lebo bez nej by sa ku bubákom nedostali.


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-08-01  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KRI a GODWINSON

Mam vas rad,som rad ze existujete,
ale chod te sa bavit niekde inde,
prosim vas,uz je to tu plne a

JA CAKAM NA SLAYEROVU ODPOVED !

Dakujem! S uctov zostava Vas: Rudolf Vasky

P.S. ak nie,tak sa chystam vam tak skaredo vynadat,ze budete s toho
nestastny!- napriek tomu ze Vas oboch milujem.


obcan   |   ip:77.247.22   |   2009-08-01  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to RUDOLF VASKY

na kri nedam dopustit,ten ma super dobré nazory, netreba nadavat nikomu,


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-08-01  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obcan KRI a Godwinson

Suhlasim,ale ked citam tie debilne Godwinsonove argumenty tak sa mi

nozik vo vacku otvara a kosela mi leze do riti.

Dobre,ospravedlnujem sa a ODVOLAVAM co som im dvom pisal hore!

Este raz,odvolavam a tebe obcan VELKA VDAKA!

Tvoj : Rudolf Vasky


Godwinson   |   ip:85.216.21   |   2009-08-01  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To cv:

Ak ľudia chcú lokálnu menu, a je to po ich slobodnom rozhodnutí, kde je problém?
Ak sporitelia chcú úrok, a je to po ich slobodnom rozhodnutí, kde je problém?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-01  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson

Aj po precitaní tohto príspevku som sa len utvrdil v tom co som Ti napisal pred chvilou pri inom clánku.


truthseeker   |   ip:195.91.55   |   2009-08-07  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimava diskusia, len skoda, ze niektori diskutujuci namiesto toho, aby druhych presvedcili silou svojich argumentov ich dehonestuju a urazaju. Este na ziadnej diskusii som nevidel tolko nadavok. Pan Vasky, fandim myslienke tretej cesty, ale verte mi, problem nie je len v systeme. Problem je predovsetkym v ludoch. Vas styl vyjadrovania plny nadavok ma rozhodne nepritahuje. Vdaka Bohu, ze nesedite v parlamente, jeden Slota nam staci.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-07  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  truthseeker | 2009-08-07 (15:48)

Ty nehladas pravdu ale jemncitne a utlocitné vyjadrovanie.Nepochopil si o com sa tu hovorí.
Keby si pochopil o com to je,tak by si na nezmysly tvrdené Godwinsonom a Slayerom reagoval asi rovnako.
Chod povedat aj prezidentovi aby nepouzíval také slová ako "starý ujo" lebo pre Tvoj utlocit su velmi vulgarne.
Ked dakujes Bohu ze p.Vaský nesedi v parlamente tak nevies ani co trepes.
A rob potom s takýmito trasorítkami nieco.
Bodaj by Ti Fico zo Slotom vladol cely zivot aby si nevedel co je to bezurocna ekonomika a co su príciny vsetkeho zla.truthseeker   |   ip:195.91.55   |   2009-08-07  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Da sa diskutovat aj slusnym sposobom a to i v pripade, ze s nazorom druhej strany nesuhlasim. Inac sa ta vasa bezurocna ekonomika moze stat dalsou totalitou. No nic, toto asi nie je pre mna, idem prec.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-07  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezurocna ekonomika totalitou???
No chvalabohu ze ides prec,lebo zjavne si o peniazoch cital resp.necital ani v rozprávkach a nikdy ta funkcia penazi nezaujimala a ani nemas na to bunky aby si sa nad takym niecim zamyslel.


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-08-07  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TRUTHSEEKER

Ty moj milovany,len nikam nechod!Vidim ze si prehliadol vsetky moje opakovane laskave slova ktore som tu v hore v diskusii tiez pouzival.Ved si to este raz prezri a spocitaj vsetky "I love you","moj milovany" atd.
Uz si Slotu niekede pocul pouzivat tolko laskavych slov v jednej diskusii? Ak ano,povedz mi o tom,- bude to pre mna novina !

Ked sa ja dostanem do parlamentu to nebude ako Slota,to bude ako Oliver Cromwell !Pocul si o Cromwellovej doktrine "nizsej autority" ?Cize "Doctrine of lower magistrate"?
Vies ze platnost tejto doktriny je uznavana v celej EU a taktiez Ustavov Slovenskej Republiky ?
Mam radost ze fandis MOJEJ Tretej Ceste,- ak mas na mysli tie hospodarske opatrenia ktore sposobily hospodarsky zazrak v povojnovom Nemecku,-a nie to co Fico nazyva tretia cesta.

Nic sa neboj,nad tatrou sa este bude blyskat,- hromy budu divo bit...!
---a ty potom co ?--- moj milovany - poseres sa?-pojdes sa schovat mamke pod suknu? - co potom urobis? - ty moj milovany fanusik.
Tesim sa na tvoju odpoved!

Tvoj:Rudolf Vaskyjoplins   |   ip:212.27.21   |   2009-08-07  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslim,ze rudolf vasky je pometeny clovek ktory trpi schyzofreniou. nemam na to vysvetlenie,na to jeho blahosklonne,otcovske oslovovanie ,respektive ten pseudokrestansky slovnik ktory pouziva na diskutujucich!!!rudi, prestan sa uz hrat na spasitela veku a zobud sa uz!!! zjavne z teba vali len pycha a povysenectvo. ten kto teba pocuva je taky isty ako ty!!! no nic nove pod slnkom, aj v hudbe mas idiotov ktory trieskaju po hrncoch a maju fanusikov ktory ich zeru!!!!

uz sa mi to neda citat to tvoje" s uctou tvoj". ty nemas uctu k nikomu a nicomu, jedine k peniazom, svojmu zmyslaniu!!


JOPLO:   |   ip:83.79.181   |   2009-08-07  (23:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins:

Zato tie Tvoje prispevky stoja za vela...


RUDOLF VASKY   |   ip:85.216.16   |   2009-08-08  (00:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins

Minule v diskusii k mojmu prispevku "Poznamka o povojnovom Nemecku a bezurocnej ekonomike"so ta poprosil abi si sa informoval o co mne ide,tam som ta nazval"dobrou dusou,ale neinformovanou dusou"

Uz som s tebou niekedy pouzival "blahosklonne otcovske oslovovania"?
Uz som na teba pouzival niekedy "pseudo krestansky slovnik"?
Ked ti hovorim "dobra dusa",pouzivam to ako "dobromyselny clovek".

Pouzivam slovnik na to aby som tych s ktorymi diskutujem "zatriasol a zobudil ich",tak ako ked sa zatrase z niekym kto drieme a ty ho chces ZOBUDIT!

A preto ten slovnik na teba NEPOUZIVAM,lebo vidim ze TY SI PORIADNE ROZTRASENY uz len z toho co citas z mojej diskusie s inymi diskutujucimi.

Tak ze teraz ked uz som ta urcite ZOBUDIL,este raz ti poviem KLIKNI SI TU NA ZACIATOK,NA LINK NA MOJU KNIZKU KTORU SOM VYDAL V ROKU 1994 S NAZVOM "TRETIA CESTA" .Prestuduj si to!!!

Z toho co pises je jasne ze do dnesneho dna nemas ani sajnu o com je cela debata!!!

Ak sa zase ozves a ja zistim ze to stale nemas prestudovane,tak ja ti tak skaredo vynadam,ale tak skaredo,ze budes z toho tak nestastny ze okamzite spachas samovrazdu.

A TOTO NIE JE VYHRAZKA - TOTO JE SLUB !

Stale este s respektom ostava (zatial) tvoj : Rudolf Vasky


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-08  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins
Ty si vazne chory.Uz som Ti raz vynadal do kostolnej starej babicky co verí v bradateho Jeziska na oblaciku ako riadi svet a posiela ludi do pekla.A dal si mi za pravdu!!
Tvoj posledny príspevok na p.Vaskeho ma uplne presvedcil ze tvoje zmyslanie sa odvtedy nezmenilo a stále je na urovni tej babicky.Ani o chlp ine nie je.
Si len trstina vetrom klátená ako hovorí Ján Krstitel.
Zacni si vsimat skutocnost a fakty a nezi vo svete ilúzii.Ja verim ze existuje sila ktorej niekto hovorí Boh,iný Nekonečná inteligencia či Príroda, viem ze Kristus bol jej posol ale taku vygumovanú hlavu z nabozenstva ako mas Ty som uz davno nestretol.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2009-08-08  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nic ine som od vas ani necakal.CV. no si mi naloziiiiil, nooooooo,...... meeeeeee. len sa dalej sprtajte v tych hovienkach o ktorych si myslite ake su dolezite a ako idete zmenit svet, a jedneho dna ked sa vrati bradaty Jezisko ktory sedi na oblaciku a mozno hra na zlatej harfe a povie a dost bolo hlupym ludom mojej milosti!! zatrasie zemou a nebom, vtedy si mily CV da dolu brylky, uhladi si svoju umastenu kecku na bok, povyhrnie si svoje uz aj tak kratke nohavice , klakne si na kolienka a prehlasi- a kurva uz je to tu!!!!

bratia peace. nebite ma. no mna tie vase penazne systemy nezaujimaju. ja neviem. je to mlatenie prazdej slamy, lebo nic z toho sa neuskutocni. pridu mikrocipy na ruku a na celo. ludia budu chyteny do pasce najstrasnejsej mocnosti na svete a nic s toho co by ste vy chceli,sa nestane. sorry.

nehnevajte sa odo mna....:-)))


joplins   |   ip:94.191.22   |   2009-08-08  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplo- ja nehovorim, ze moje prispevky stoja za vela. staci ,ze hovoria k veci..!!! ci ty nezomries???


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-08  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
vonku je pekne,uz beriem bicykel a idem sa okupat ale este ti odpisem.
Ja verim ze sa Kristus vráti na zem ale povedal ze nevieme ani dna ani hodiny,ze to vie iba Otec.Tak nechapem tých co omielaju ze je to blízko.Mozno je,mozno nie.Nemusis mi odpovedat podobenstvom o figovej ratolesti.... Bibliu ovladam velmi dobre.
Potom ked si povyhrniem tie svoje kratke gate a klaknem si na kolienka bude sa ma pýtat co som dobreho urobil pre druhých ludí.A ja poviem ze snazil som sa im vysvetlit preco su vojny a vrazdenie na svete a ze velku ulohu v tom hra bohatstvo a peniaze a ich zneuzívaná funkcia.
Tebe sa to zda mlatením prazdnej slamy,lebo nevies pochopit ze za vsetkým su peniaze.Okrem zien,samozrejme.
Tvoja utkvelá predstava o čipoch a iluminátoch či diablovi by sa dala liečit v Pezinku no neviem ci maju tam na to liek.Odporucam Ti lepsie porozumiet Biblii a nerozmýslat ako stará babka na dedine.
Z Tvojich cipov sa nic neuskutocní a ani tvoje predstavy o najstrasnejsej mocnosti.sorry.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-08  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins
a precitaj si z Biblie ako Kristus hovorí ze sa nemame starat o to co si oblecieme a co budeme jest a dava nam za príklad vtakov nebeských a lalie.To zas nemyslí doslovne ako si to interpretujes urcite ty,ale pokial na svete zijeme nasou ulohou je robit dobro na svete , nie lezat a ruky spinat a klacat a cakat kedy príde bradatý Jezisko.Tak bud studuj alebo rob nieco uzitocné, a hlavne nepís blbosti po Internete.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2009-08-08  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked stara babka tak stara babka. ja ta presviedcat o opaku nemusim. no kedze sa nemame starat o to co si oblecieme a co budemem jest o to menej by sme sa mali starat o financie a vobec o zmenu v bankovnickom systeme,

ci taketo spojenia ti nedochadzaju?? vyberas si,ako kazdy len to co mu pasuje. ked ma to bavi, tak to bude urcite dobre , ked ma to nebavi tak to je napisane v biblii. fajneeeeeeeee....

a ci sa z"mojich"cipov nic neuskutocni, sa nechaj prekvapit. no mozno to nebudu zrovna mikrocipy, ale nieco ine cez co bude mozne kontrolovat ludi. no zatial to vypada na ne!!!

a neznate dna ani hodiny. to je pravda,no budete vediet casy a poznat znamenia pred koncom. to si sa tam nedocital???

nedocital si sa , ze sa budu narody spajat, ze vznikne izrael po 2000-rocnom rozptyleni, ze povstane znova rimska risa z popola a"rozmlati celu zem" (asi ekonomicky) necital si to tam????

tak to si mozno cital nieco ine ako ja!!

tak uvidime ci sa to nestane. ale ked sa to bude diat, tak si spomen na joplinsa a nedaj si ten znak na ruku ani keby ta mali zabit. lebo ako to urobis tak to bude najhroznejsia chyba tvojho zivota ktora sa uz nikdy nebude dat napravit.

zapametaj si to....


joplins   |   ip:94.191.22   |   2009-08-08  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A zabudol som dodat to falosné s uctou tvoj joplins...:-)))


ja   |   ip:85.248.12   |   2009-10-12  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a napadlo niekoho zrusit zbytocne povolania?...
uvedomuje si niekto co je nevyhnutne?...


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-12-06  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  16. decembra 2001

Delegáti II. slávnostného snemu Smeru v Bratislave schválili dokument "Tretia cesta, Slovensko a Smer". Týmto dokumentom sa strana oficiálne prihlásila k prúdu tretej cesty a definovala tretiu cestu v slovenských podmienkach. Smer pritom nepokladá tretiu cestu za nový ideologický model, ale za novú formu vytvárania spoločenskej integrity. Je to podľa nich politika pragmatizmu a racionality, ktorá si vyžaduje preskupenie tradičných politických prúdov. V dokumente Smer definuje problémy, ktoré chce postupne riešiť. Zaoberať sa chcú predovšetkým novou politikou zamestnanosti. Silné sociálne programy môže štát realizovať len so silnou a prosperujúcou ekonomikou. Delegáti schválili aj dokument Smer ako otvorená moderná strana. V ňom opätovne deklaruje, že v prípade účasti vo vládnej koalícii po parlamentných voľbách v roku 2002 nominuje na najvýznamnejšie posty výkonnej moci a v hospodárskej oblasti iba ľudí z profesionálneho života.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kniha Daniel Estulin - Tajemství skupiny Bilderbeg

Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek se každoročně shromažďují představitelé evropské a americké politické elity a nejbohatší výkonní ředitelé světa, aby diskutovali hospodářskou a politickou budoucnost lidstva. Tisku nebylo nikdy dovoleno se zúčastnit. Stejně tak nebyla nikdy vydána oficiální prohlášení o závěrech skupiny a o diskusích, které, jak ukazuje autor této knihy, měly velké důsledky pro obyvatele celého světa. Daniel za použití metod, které připomínají taktiku špiónů za studené války, a v několika případech za cenu ohrožení vlastního života dokázal to, co se nepodařilo nikomu jinému – zjistil, o čem se mluví za zavřenými dveřmi opulentních hotelů a zprostředkoval to svým čtenářům v Pravdivém příběhu skupiny Bilderberg.


Konzervatínvy inštitút Jaroslava Haščáka

Bill Gates nakoupil 500 tisíc akcií Monsanta

Tomáš Valek: Vážený Státe, milá Evropská unie, ...

Proč jsme stále nemocní, unavení a předčasně umír...

Nezabudnite, Juraj Karpiš a vaša mama majú vždy pravdu...

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.6018 s