19. September 2019
    
Príprava na krízu - Dolezite.sk

Príprava na krízu


  2009-03-03  (18:53)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Príprava na krízu
Rady
Pozor na


Banky


Existuje ešte nejaké vystupňovanie pojmu "Čierny pondelok"? Vôbec nechcem mať stále pravdu, čo z toho mám? Ale udalosti sa vyvíjajú tak, ako boli predpovedané. Napríklad rekordná strata AIG vo výške 60 miliárd dolárov, o ktorej som prednedávnom písal. V podstate ani už nemusím ani nič písať, mainstreamové média píšu o katastrofe dosť. Pozrime sa na aktuálne titulky:
Švajčiarský akciový index SMI sa prepadol o 5,4 percenta. Švajčiarska burza mizerne naštartovala do nového týždňa.
Dow Jones padol pod 7000 bodov. Americké akciové trhy sa boja ďalšieho zhoršenia hospodárskej krízy, dramatické straty pokračujú.
Najväčšia strata v histórii Spojených štátov. Niekdajší najväčší poisťovateľ AIG oznámil pre posledný kvartál stratu 62 miliárd dolárov. Americká vláda sa pokúša o pomoc a podporí firmu dodatočne s 30 miliardami.
HSBC uzatvára 800 filiálok v USA. Britská veľkobanka HSBC oznámila navýšenie kapitálu o 12,5 miliárd libier a plánuje zavrieť väčšinu svojich 800 filiálok v Spojených štátoch.
Hertie skrachoval. Na obvodnom súde v Essene sa začalo konanie vo veci platobnej neschopnosti obchodného reťazca Hertie.
Porsche predáva o tretinu menej áut. Výrobca športových automobilov Porsche výrazne pocítil dopytovú krízu v automobilovom priemysle.
Vivendi zazamenal stratu 1,38 milíard eúr. Francúzky koncern Vivendi nazhromaždil vo štvrtom kvartáli stratu 1,38 miliárd eur.
O tretinu menej predaných áut v Japonsku. Odbyt automobilov sa v Japonsku v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížil o 32,4 percenta. Jedná sa o najväčší pokles od roku 1974.
Letecké spoločnosti stratili osem miliárd dolárov. Na celom svete zaznamenali letecké spoločnosti oveľa vyššie straty, ako očakávali.
Warren Buffet: Rok 2009 je v troskách. Krach finančných trhov poškodil aj tohto svetoznámeho investora. Buffet už varuje pred ďalšou bublinou.
Komentár: Všetci vidíme, čo sa stane. Už nepomôže žiadne popierane ani ignorovanie. Teraz je čas na činy, rozprávania bolo už dosť. Chráňme sa pred krízou predtým, ako nás zasiahne, predtým, ako ju začneme skutočne pociťovať. Kto ešte nezačal s prevenciou, pre toho by mohlo byť už onedlho neskoro. Spoločne dokážeme problémy prekonať. Dokonca aj nemecká spolková vláda už odporúča robiť si zásoby - to je už čo povedať, ale len na 14 dní? Smiešne. Keď už, tak sa treba predzásobiť poriadne. (Preložené zo stránky Alles Schall und Rauch)
V týchto krízových časoch, keď mestá a obce súrne potrebujú príjmy, pobehávajú v kanceláriach politikov hyeny privatizačného priemyslu, aby ulovili korisť. Politikov lákajú so sľubmi, že ak im predajú verejné štruktúry, tak získajú do mestskej kasy peniaze, že budú mať o jednu starosť menej, a že okrem toho budú ponúkať aj tak kvalitnejšie a lacnejšie služby.


Nič by nemohlo byť ďalej od pravdy. Podľa novej štúdie americkej Food & Water Watch z Washingtonu D.C., zvyšujú ceny a ponúkajú horší servis práve tie obce a mestá, ktoré predali svoje vodovody a spracovanie odpadových vôd súkromným koncernom. Skorumpovaní politici rozpredajú pre krátkodobý príjem majetok a životne dôležitú infraštrukúru obyvateľstva. "Súkromné firmy tvrdia, že ponúkajú efektívnejší servis, a že dokážu vykonávať údržbu lacnejšie ako verejné inštitúcie", hovorí Wemoah Hauter, riaditeľ Food & Water Watch. "Takéto tvrdenia sú len rozprávky. Súkromné vodárenské spoločnosti sa musia zodpovedať len svojim akcionárom, nie zákazníkom, ktorí sa musia spoliehať na tento životu dôležitý prírodný zdroj. Distribúcia úžitkovej vody by nikdy nemala byť výnosnou obchodnou činnosťou pre súkromné koncerny."

Najdôležitejšie body správy sú nasledovné:
  • celoštátne porovnanie cien medzi verejnými a súkromnými poskytovateľmi vody ukázalo, že súkromné firmy si účtujú 80 percent viac za vodu a 100 percent viac za spracovanie odpadových vôd ako verejní poskytovatelia
  • firmy zvyšujú ceny, šetria s investíciami a zaťažujú životné prostredie, aby dosiahli vyšší zisk pre svojich akcionárov
  • súkromné vodárenské spoločnosti sa zameriavajú predovšetkým na vodovody chudobných a zraniteľných obcí s obmedzenými politickými možnosťami, ktoré sa nedokážu ubrániť privatizácii svojej vody.
Vaše mesto sa nachádza nad zlatou baňou - vodovodmi - a disponuje aj inými dôležitými verejnými infraštruktúrami. Draví kapitalisti to vedia a preto sa túlajú okolo mestských úradov. Chcú rýchlo všetko odkúpiť, aby tak získané peniaze stihli ešte predtým ako stratia svoju hodnotu, vymeniť za hmotné investície. Využívajú núdzu miest a ponúkajú im veľké sumy, ktoré sú lákavé hlavne pre politikov. To je však krátkodobé rozmýšľanie, ktoré výrazne poškodí verejnosť a budúce generácie.

Prečo sa koncerny tak strašne zaujímajú o verejné infraštruktúry? Pretože môžu poriadne zarobiť. V mojom článku "Vodní rebeli z Emmenbrücke" som informoval o iniciatíve, ktorá úspešne zabránila predaju lokálnych vodovodov. Vodné zásobovanie generovalo ročne zisk 1,7 milióna. Predajná cena mala byť 7,5 milióna. Už po štyroch rokoch by sa kúpa začala pre súkromnú firmu rentovať - bombakšeft. To je dôvod, prečo tak strašne chcú mať pod palcom zásobovanie vodou - ide o maximalizovanie zisku. Kto sú najväčší zločinci v tejto oblasti?

Veolia Environment
je najväčší koncern v oblasti vodohospodárstva a spracovania odpadových vôd na svete. Firma je prostredníctvom regionálnych podnikov aktívna v celkovo 68 štátoch na všetkych kontinentoch. V roku 2007 mali obrat 33 miliárd eur a ca. 2,5 miliárd eur čistého zisku. Na celom svete pre túto firmu pracuje 319 502 zamestnancov v oblastiach vodohospodárstva, odpadových vôd, odstraňovania odpadu, energie a dopravy.

Suez Environment
je dcérskou spoločnosťou francúzkeho energetického koncernu GDF Suez SA a má na starosti aktivity v oblasti vodohospodárstva a odpadových vôd skupiny Suez. Firma zaznamenala v roku 2007 obrat 12 miliárd eur a zamestnáva 62 000 pracovníkov.

Oba koncerny sú otvorene kritizované kvôli agresívnym postupom pri kúpe práv na distribúciu vody a neskoršiemu vykorisťovaniu obyateľstva vysokými cenami a zhoršením zásobovania, predovšetkým v krajinách tretieho sveta. Úplne nechali stroskotať zásobovaciu sieť v chudobných štvrtiach a prevádzkujú fungujúcu distribúciu vody už iba v obytných štvrtiach pre bohatých. Podnik, ktorý sa usiluje o zisk, si nemôže dovoliť sociálne myšlienky alebo solidaritu s chudobnými. Kto vysoké ceny zaplatí, ten je obslúžený, ostatní môžu zdochnúť.

Z tohto dôvodu protestovali zástupcovia postihnutého obyvateľstva z Argentíny, Čile, Bolívie a Filipín 13. mája 2005 pred generálnym riaditeľstvom koncernu Suez v Paríži a žiadali od akcionárov viac sociálnej zodpovednosti. Demonštrácie sa konali aj pred regionálnymi kanceláriami Suez v Paríži, Buenos Aires, Quite, La Paze, Londýne, Montevideu, Manile, Ríme a na mnohých iných miestach. Protestujúci žiadali právo na prístup k čistej nepredraženej vode pre každého človeka na svete.

Dôležitosť tejto témy dokazuje aj posledný film Jamesa Bonda "A Quantum of Solace" - príheh sa točí okolo vodohospodárstva v Južnej Amerike a "iluminátov", ktorí chcú prostredníctvom neho získať kontrolu nad obyvateľstvom, vykorisťovať ho a dosiahnúť obrovské zisky. Privatizácia celej verejnej infraštruktúry je jednoznačne jeden z plánov NWO. Tomu musíme zabrániť.

Veolia má 24,95-percentný podiel na Berlínskom vodárenskom podniku, näjväčšom distribútorovi vody v Nemecku. Firma realizuje v rôznych nemeckých mestách zásobovanie vodou a spracovanie odpadových vôd pre celkovo 4,6 milióna občanov. Od roku 2005 financuje Veolia so sumou 750 000 eúr prostredníctvom svojej nadácie Veolia Forschung und Lehre profesúru v odbore miestne vodné hospodárstvo na Technickej Univerzite v Berlíne. To nie je veľkorysosť. Chcú tým pravdepodobne vo vlastnom záujme tlačiť politiku smerom k privatizácii vodohospodárstva.

10 najdôležitejších dôvodov, prečo musí byť zásobovanie vodou verejné:

1. Lacnejšie: cena je pri neziskovej organizácii podstatne nižšia ako pri firme, ktorá musí generovať zisk
2. Spolurozhodovanie: občania môžu spolurozhodovať. Pri firme toto nie je možné
3. Región: peniaze zostanú v regióne a nezmiznú v koncerne
4. Verejná služba: verejný prevádzkovateľ zásobuje všetky spoločenské vrstvy, nielen bohatých
5. Ochrana životného prostredia: verejné systémy skôr chránia prostredie ako súkromné spoločnosti
6. Orientované na zákazníkov: verejné inštitúcie sa zodpovedajú občanom a nie ako v prípade koncernov akcionárom
7. Transparentnosť: rozhodnutia vo verejných organizáciách sú transparentnejšie, spoločne sa pracuje na riešeniach, na rozdiel od koncernov, kde je všetko tajné a rozhodujú neznámi ľudia
8. Financovanie: verejné inštitúcie sú lacnejšie financovateľné ako súkromné spoločnosti a preto schopné držať cenu nízko
9. Sebaurčenie: mestá a obce, ktorým patrí voda, sú nezávislé a rozhodujú sami o tom, čo je dobré pre región, na rozdiel od vzdialených koncernov, ktoré sa nezaujímajú o potreby občanov
10. Ľudia pred ziskom: pri verejných službách je na prvom mieste človek. Cieľom je dodávať bezpečnú, čistú a zaplatiteľnú vodu, na rozdiel od súkromných firiem, ktorých hlavným cieľom je vytváranie zisku

Je úlohou každého z nás zabrániť tomuto výpredaju vo svojej obci. Voda, elektrina, energia, hromadná doprava, odvoz odpadu atď. musia zostať pod verejnou kontrolou, alebo sa pod ňu vrátiť. V opačnom prípade sa staneme závislými otrokmi koncernov, ktorí nás so svojím monopolom žmýkajú ako citrón. (Preložené zo stránky Alles Schall und Rauch)

Komentár:
Veolia nie je aktívna iba v treťom svete a v západných krajinách. Veolia Voda Czech Republic je najväčšou spoločnosťou na českom vodohospodárskom trhu. Na Slovensku kontroluje Veolia Stredoslovenskú vodárenskú prevádzkovú spoločnosť a v Nitre sa jej dcérska spoločnosť Veolia Transport stala po minuloročnej privatizácii hlavným prevádzkovateľom mestskej hromadnej dopravy
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
toper1   |   ip:91.127.60   |   2009-05-13  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super video .jednoduche a stručne ..
pozor aby si sa nestal vojakom...GUMA..
TOPER 1diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kapitalizmus, komunizmus, socializmus a fašizmus sú vo svojej podstate rovnako skazené.

Pretože sú postavené na rovnakom základe... Viac vo videu.


Změny v překladech Bible - Falešná učení v křesť...

Tak predsa?

Prečo komunizmus nie je riešením

Jak přežít ekonomický kolaps – Část 4: Mezihra

Ať si illumináti počítají...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4454 s