17. September 2019
    
Problém ľudskej nahoty - Dolezite.sk

Problém ľudskej nahoty


  2009-09-14  (19:31)  |  Kultúra
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Problém ľudskej nahoty

 

 

   Odpoveď:

 

   Áno, človek síce prichádza na tento svet nahý, avšak nie je správne z toho usudzovať, že určité telesné odhaľovanie sa na verejnosti je niečím normálnym a že na nahote nie je v podstate nič nemravného.

 

   Zrodenie je prvým krokom na ceste nášho pozemského bytia, po ktorom ale nasledujú ďalšie nevyhnutné kroky, prostredníctvom ktorých dozrievame až k dospelosti a plnej samostatnosti.

 

   Áno, rodíme sa síce nahí a deti do určitého veku vnímajú nahotu úplne prirodzene a nehanbia sa za ňu. Avšak ako dieťa čoraz viacej dozrieva, začína postupne samo od seba pociťovať vlastnú nahotu, ako niečo, čo treba patričným spôsobom zahaliť. Jednoducho začína sa u neho prebúdzať stud!

 

   Toto prebudenie studu je jedným z nevyhnutných stupienkov na ceste k zrelosti jeho osobnosti. Naše pozemské zrodenie sa v nahote a určité obdobie detského vývoja, v ktorom je nahota pociťovaná, ako niečo prirodzeného je teda nakoniec prekonané prebudením sa studu. Prostredníctvom studu začíname potom vnímať vlastnú nahotu, ako niečo veľmi intímneho, čo nemá byť odhaľované pohľadom iných. Ide tu o určitý vyšší stupeň vo vývoji ľudskej osobnosti.

 

   Ľudské telo samo o sebe samozrejme nemožno považovať za nemravné. Je čisté a darované mu Stvoriteľom. Čistou a prirodzenou je aj túžba po pohlavnom uplatnení. K nemravnosti v tomto smere dochádza až vtedy, keď ľudia z rôznych rozumových dôvodov prekračujú hranice studu.

 

   Áno, Stvoriteľom nám bolo darované telo a spolu s ním, v zodpovedajúcom veku telesnej zrelosti i túžba po pohlavnom uplatnení, na ktorej, ako už bolo povedané, nie je nič nečistého a človeka nedôstojného. Ak sme ale povedali „A“, treba jedným dychom povedať i „B“ a síce, že rovnako, ako nám bolo darované telo a s ním sexualita,  presne rovnakým darom je zároveň i prebudenie telesnej hanblivosti a studu. Nie je totiž náhoda, že čím je dieťa staršie a zrelšie, tým intenzívnejšie sa v ňom, v nenásilnej a neovplyvnenej prirodzenosti, prebúdza telesná hanblivosť a stud. A práve stud a telesná hanblivosť majú vytvárať zdravú protiváhu našej telesnej túžbe, aby sa táto nezvrhla v nemravnosť.

 

   Stud je teda určitou časťou nášho svedomia, je hlasom nášho ducha! Jasne ho dokáže vnímať každý, kto ho vnímať chce. No a je to stud, ktorý určuje hranice mravnosti – hranice toho, čo mravné je a čo mravné nie je! Stud nám má byť v tomto smere tým najlepším radcom, ktorého výstražný hlas, ak ho uposlúchneme, nám v nijakom prípade nedá upadnúť do nemravnosti.

 

   Pozrime sa ale, aká je realita a spýtajme sa, kde a kedy niekto hovoril o stude, ako o niečom pozitívnom? Všade vôkol sa vyzdvihuje iba telo s jeho žiadosťami. Pod zámienkou zdravia, športu, kultúry, módneho odievania a pod mnohými inými zámienkami dochádza čoraz väčšej nemravnosti, ktorá sa stáva spoločenskou normou. Vo filmoch, v rádiách, v novinách, v časopisoch a už ani nehovoriac o internete, všade sa až príliš otvorene a bez hanby hovorí o tých najintímnejších veciach a všeobecne sa to považuje za pokrok modernej civilizácie. Život okolo nás prerastá  v horúčkovitú nemravnosť, ktorú tento svet síce považuje za normálnu, ale iba preto, že zodpovedajúci protipól, čiže stud, ktorý mal držať na našu telesnosť v primeraných medziach, že na tento stud sa nikdy nekládol a doteraz nekladie absolútne nijaký dôraz.

 

   Práve naopak, ak sa ho nejaký človek snaží akceptovať a podľa neho sa aj riadiť, býva vysmievaný a považovaný za spiatočníka, a to iba preto, že si dokázal zachovať zdravú mieru studu, kým tí ostatní v sebe tento klenot už dávno pošliapali a znehodnotili.

 

   No a práve z dôvodu straty a znehodnotenia studu je  naša súčasnosť plná nemravnosti. Lebo zo vzájomne doplňujúcej sa dvojice  – telo, kontra stud, majúcej za úlohu vytvoriť harmóniu sa všetko vsadilo iba na telo a telesnosť. Stud, ako doplňujúci protipól, bol odsunutý na vedľajšiu koľaj a u mnohých ľudí dneška už akoby vôbec neexistoval.

 

   Názorný príklad: Po ulici kráča „moderne“ oblečené dievča. Moderne, čiže vyzývavo a dráždivo, na základe čoho sa za ňou otáčajú muži. Ak by načúvala svojmu zdravému studu, z tohto slizkého a zmysleného obdivu by jej muselo byť trápne. Musela by sa pritom červenať a cítiť veľmi nepríjemne a musela by následne primeraným spôsobom prehodnotiť svoj šatník.

 

   Tejto mladej žene, ktorá vôbec nemusí byť vnútorne skazená, však doposiaľ nikto nepovedal, že by mala v každej situácii načúvať hlasu vlastného studu, ktorý jej bezpečne ukáže, čo je správne a čo nie.

 

   Naopak! Prostredníctvom výchovy a vplyvov prostredia  bolo v tejto mladej žene jej pôvodne zdravé vyciťovanie cielene ubíjané a potláčané. Preto, aj napriek občas sa ticho ozývajúcemu, vlastnému vnútornému cíteniu, samu seba presviedča, že koná správne keď činí tak, ako je v súčasnosti bežné. Časom sa jej napokon začne zmieňovaný, nízky obdiv mužov dokonca páčiť a keď nakoniec definitívne zasype svoj stud, nebude už chcieť nič počuť o tom, že jej správanie je nemravné a že aj vôkol seba rozširuje iba nemravnosť.

 

   No podobne je tomu v tisícerých iných prípadoch, v ktorých boli prelomené a nerešpektované hranice zdravého studu. Týmto spôsobom sa stalo nemravným takmer všetko okolo nás, ako napríklad film, divadlo, knihy, piesne, móda, slovný prejav a tak ďalej, a tak ďalej.

 

   Človek sa však musí navrátiť k ľudsky dôstojnému životu na tejto zemi! Musí sa prinavrátiť k stratenej mravnosti, ak sa chce vôbec nazývať človekom! No a jediná cesta k tomuto cieľu vedie cez znovu obnovenie spojenia s našim studom, ktorý je tichým hlasom nášho svedomia a svedomie zase hlasom nášho ducha – nášho najvnútornejšieho „ja“.

 

   Ľudia by mali vedieť, že miera studu je priamo úmerná skutočnej, vnútornej hodnote človeka! Čím intenzívnejšie je prežívaný stud, tým ušľachtilejší a kultivovanejší je  telesný pud a tým vyššie vnútorne, čiže duchovne stojí človek.

 

   Toto všetko však v nijakom prípade nevylučuje ľudskú sexualitu, ktorá môže práve týmto poznaním nadobudnúť úplne inú kvalitu a úplne iný rozmer. Ľudská sexualita, usmernená hranicami zdravého studu, vo všetkej ušľachtilosti citového a myšlienkového života milujúcej sa dvojice je čista a nepoškvrnená. Je takou, akou ju chce mať Stvoriteľ! Takéto čisté, vzájomné telesné spojenie muža a ženy má totiž zároveň, ak počas neho dôjde k počatiu, nesmierne pozitívny vplyv na vnútornú kvalitu novo prichádzajúceho, ľudského jedinca.

 

   Mravnosť je teda cesta k povzneseniu ľudstva po všetkých stránkach. Mravnosť však vzniká z harmónie tela s jeho potrebami na jednej strane a studu a telesnej hanblivosti na strane druhej. Jedine z takéhoto vzájomného spolupôsobenia môže vzniknúť to pravé.

 

   Ľudia, usilujúci o mravnosť by preto mali omnoho viacej načúvať a dbať tichého hlasu vlastného studu, ako vyzývavého hluku svojho okolia, ktoré už dávno upadlo do nemravnosti. Lebo je to jedine náš stud, ktorého rešpektovanie dokáže udržať ľudskú telesnosť v hraniciach mravne únosného. Ak naň ale nedbáme, okamžite a zákonite upadáme do nemravnosti, nehodnej bytosti, nazývanej človek.

 

M.Š. spolupracovník časopisu „Pre Slovensko“

http://www.pre-slovensko.sk

 
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
sharpiq   |   ip:80.242.16   |   2009-09-14  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dalsi co vie co Stvoritel chce, ako to chce a preco to chce. Sefe, ked viete co si Stvoritel mysli, podelte sa s nami aj o Jeho nazor na kriziacke vojny a svatu inkviziciu.


SH   |   ip:213.151.2   |   2009-09-15  (04:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq co tu pleties jablka z hruskami. Boh sa nerovna cirkev a ani Boh sa nerovna nabozenstvo. A prosim ta neobhajuj tu svoju zvrhlost autor ma pravdu.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedostatek studu není příčinou, nýbrž jen důsledkem úpadku morálky. Zahalením všech žen i mužů do mnišských habitů morálku lidí nepozvedne.


Stevo   |   ip:92.52.6.6   |   2009-09-15  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co to je za nezmyselny clanok? Tie kecy som ani nemohol citat. Uz ten zaciatok,ze v dietati sa od isteho veku zacne prebudzat nejaky stud za nahou ktoru treba zahalit.V dietati sa prebudza hanblivost nie preto,ze v nom nejaka je skryta,ale preto,ze vidi,ze vsetci okolo neho chodia obleceni a skryvajuci a hanbiaci sa za nahotu,preto ju aj ono po uvedomeni si jej zacne skryvat,tak ako to robia vsetci okolo neho. Keby okolo neho chodili vsetci nahi,tak ziadny stud by v nom nikdy nevznikol. To krasne dokumentuje zivot primitivnych narodov,kde chodia vsetci nahi a nikto sa za to nehanbi.Dalej som uz ani tie hluposti necital.To pisal asi nejaky katolicky farar.


Jirik   |   ip:90.183.23   |   2009-09-15  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlas se Stevo! Znám rodinky které doma chodí nazí v letě skoro všichni a spíš bych řekl že jsou na tom líp co se týče morálky než zbytek populace. Poněvadž jaksi už jim nahota není cizí a ví o co jde, já taky chodím po svým domě nahý a nějakou změnu jsem na sobě nezaznamenal:-)
Rozesmála mě poznámka o studu, já vám nevím ale ty kmeny v frice a oceánii začli zahalovat až misionáři. Takže žádnej vrozenej stud neexistuje, když rodiče a celý kmen lítá po okolí nazí, dítě taky a zahalovat se nikdy nebude, dokud do něj nezačne kvelbovat nějakej farář:-)


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Když půjdeme opravdu do začátků dle křesťanské víry, Adam a Eva byli stvořeni nazí. Svou nahotu si uvědomili až po porušení zákazu jíst ze stromu Poznání. Tudíž kdyby zákaz neporušili, svou nahotu - a tím i stud - by asi nepoznali, a všichni jejich potomci také ne ;-)


vláďa   |   ip:88.146.20   |   2009-09-15  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlavní problém bych viděl v našem klimatickém pásmu kde jaksi chodit jen tak moc nejde. Určitě se oblékal již pračlověk alespoň na zimu :-)


Nahochod   |   ip:91.127.23   |   2009-09-15  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj mi chodime doma nahý a nie sme nemoralny zvrhlíci.
Obaja, aj manzelka. Dcere to nevadi.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čím víc na to děti budou zvyklé od mala, nebude to pro ně nepřirozené a nebudou nahotu brát jako "sexuální výzvu". Stydět by se lidé měli mnohem víc za mnohé své skutky, než za svá těla.
Apropo co takhle nahé tělo (mužské i ženské) v umění? To je taky nemorální? A vůbec ten článek já osobně nepovažuji za kvalitní, hoďte po mne kamenem :)))


Maze   |   ip:91.143.17   |   2009-09-15  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiez som tento clanok nemohol docitat. Zasa sa mi cirkev snazi nahucat do hlavy, ze som nemoralny zvrhlik, ked chodim nahy po trave, alebo sa kupem nahy v mori?

Uff, huste. No ale kazdopadne, pozrite sa na americku kulturu. Ked v telke ukazu nahotu, alebo ludi pri prirodzenom sexe, tak je to totalne zakazane... Ale ked niektomu ustrelia hlavu brokovnicou, alebo mu odreze ruky motorovou pilou, tak je to normalne.


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-15  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prečítal som prvé tri odstavce a stačilo mi ... pre správny vývin by sa dieťa nemalo hanbiť...


anow   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blbost.boh nechce to co chce autor.boh chce krv a oblecenie.


anow   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boh ma rad krvave divadlo,boh ma rad pornohercov,boh ma rad tucnych fararov,boh ma rad deathmetal.nikto z vas to nevyvrati!!!mali by zakryvat vtakov aj konom na dostihoch.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ROKU 2012 BUDE VYHLADENA POLOVICA LUDSKEJ POPULACIE,ABY SA MOHLA LEPSIE OVLADAT SPODNA CAST OBYVATELSTVA,KTORA JE NAJVIAC VINNA ZA ROZBROJE A ZVRATENU SPOLOCNOST.AK NEVERITE,UVEDOMTE SI KTO KRADNE,KTO PIJE V BAROCH A NICI MAJETKY,KTO KORUMPUJE,FETUJE A ZARABA NA VECIACH,KTORE SU ZLE.ZACALO TO DOLE.MEDZI NEVZDELANYMI.TREBA VYTVORIT DOKONALEJSI SVET KONTROLOVANIM A OBMEDZOVANIM,ABY SA KONTROLA A OBMEDZOVANIE STALO ZAKONOM,KTORI NIKOMU NEUSKODI,LEBO KAZDY Z NORMALNYCH SA NEBUDE MAT DOVOD BAT SLEDOVANIA.SLUSNY CLOVEK SA CIPU BAT NEBUDE.KAMENE PRAVDY SA NAPLNIA A PRIDE TO CO PRIST UZ DAVNO MALO.ZIADNE OBRATENIE ZEMSKYCH POLOV NEBUDE.TO LEN LUDIA SU BLBY.ROZMYSLAJTE. PRECO SA NEHOVORILO O KONCI SVETA 2012 V ROKU 2000?LEBO SA TENTO FAKE VYMYSLEL ROKU 2006.LUDIA SU ALE PRILIS LAHKOMYSELNY,CHYTIA SA NA KAZDU FAMU,LEBO SU ODCHOVANY NA VYMYSLOCH O JEZISOVI A JANOSIKOVI.KRMIT SA VAS DA HOCICIM,JE LEN POTREBNE PRICHYSTAT ZMES,KTORA VYHOVIE NAM. ILUMINE SAKTI MINES !!!
enkidu_1   |   ip:192.128.2   |   2009-09-15  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to: SHARPIQ. POZITIVA KRIZICIACKYCH VYPRAV

• Oddialenie zničenia Byzantskej ríše.
• Dodnes existuje komunita Maronitských katolíkov.
• Európa by trpela od Turkov oveľa skôr a oveľa viac.
• Vznik rytierskych rádov. 3 velké rády zadržali príval Saracénov.
• Rolníci účasťou na výpravách nadobúdali slobodu.
• Vzmáhali sa mestá lebo: = odbojná šľachta padla, = ochudobnela, lebo rástla kráľovská moc.
• Španieli čerpali skúsenosti do vyhnania Arabov. Španielske ostrovy od 15. stor. patria im, ako aj časti Maroka.Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UVEDOMTE SI,ZE MAJSKY KALENDAR EXISTUJE UZ DLHE ROKY A UZ DLHE ROKY MU LUDSTVO ROZUMIE.PRECO PRAVE TERAZ ZACALI MEDIA PISAT O KONCI SVETA?LEBO POTREBUJEME ZAMIENKU NA PROJEKT KTORY VYLEJE MORIA A ZAHLTI ZLO PIESKOM VECNOSTI.ILLUMINATES DONE FARE DIKTES UKAZE SPRAVNU KOMBINACIU ZIVOTA A SMRTI,KTORA SA NAPLNA UZ STOROCIA A PLAN SA ZAVRSI.


enkidu_1   |   ip:192.128.2   |   2009-09-15  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to: SHARPIQ. INKVIZICIA ZAVIEDLA PRAVO A PORIADOK (povinny clanok proti judeo-bludom)

http://www.prave-spektrum.sk/article.php?446


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SMIESNE JE,ZE SI O ILUMINATOCH MYSLITE ZE NAM VADI INTERNET A PRAVE 99 PERCENT LUDI SI VDAKA INTERNETU MYSLI,ZE V ROKU 2012 SA ZEM ZBLAZNI.NIC SA NEDEJE BEZ DOVODU.MI SKUPINA ILUMINATOV VIE OVLADAT POCASIE A A VELA TOHO ESTE NEVIETE.

2013 “Medzi nízkymi – potreba znovukúpených zvierat. Javí sa desať – vedené k víťazstvu vo vetre dvoj-politickej ligy. Schovaní vojaci riadia hrozivé zbrane. Nie ďaleko čas vyskúšania protipólneho mesta.” Zamorenie vegetácie – zomiera úžitkový dobytok – južná pologuľa sa tiež zamiešala do vojny – rakety.

PROTIPOLNE MESTO BUDE VASE.LEPSIE POVEDANE TYCH,KTORICH USETRIME.BUDE ODDELENE OD ELITY,KTORU STE ZRADILI A ZACALI STE SA CHOVAT HORSIE AKO ZVER.KAZDY DEN TO KAZDY Z VAS ZAZIVA OKOLO VAS A TO JE DOKAZ,ZE JE TREBA RIESIT.PENIAZE SU ZODPOVEDNOST,PRETO RIESIA LUDIA KTORI ICH MAJU.


Piko   |   ip:91.127.12   |   2009-09-15  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  samozrejme že " vrodený stud " neexistuje.Pamatá si niekto z vás že by sa zacal za svoje telo sám od seba hanbit ako dieta? a ze vy ste pozadovali od rodicov že chcete byt oblecený?Alebo autor chodieval nahý az do puberty? Psycholog by sa riadne nasmial na taýchto bludoch.Z týchto ludí co vkuse hovoria za stvoritela mi je zle.Sexualita je prirodzená vec pri ktorej treba respektovat ludsku individualitu.Morálka je vec radosti vs. utrpenia.Ak nahota nikomu neublizi nemoze sa radit medzi veci ktore su "zle".


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMIN PROSIM O POTVRDENIE,ZE SOM TEN PRAVY ILUMINATOR.URCITE MAS MOJU STARU IP A AK SA POZORNE POZRIES.BUDE ZHODNA S TOU MOJOU TERAJSOU.BYDLISKO TIEZ.TAK ISTO SI ZIADAM REGISTROVANY NICK.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MNOHY SA TU ZA MNA VYDAVALI,LEBO MOJE SLOVA MAJU SILU A PRAVDU,KTORA BUDE ODHALENA V PRAVY CAS.MOJE SLOVA SU VESTBOU A POUKAZANIM NA JEJ PODSTATU.MOJE SLOVA SU ZAROVEN POMOCOU KTORU MUSITE NAJPRV VY V SEBE NAJST A UVEDOMIT SI SVOJ CAS A STRACH.NEMALI MA RADI LEN TI KTORI MAJU RADI IBA SEBA,LEBO SI NECHCELI PRIZNAT SVOJU VINU.TYPICKE A DETINSKE.HADZAT VINU LEN NA INYCH AKO KEBY VY STE ZILI BEZ VINY.PRETO SA DEJE TO CO SA DEJE.VASA NEVEDOMOST A EGO JE DOVODOM.


Piko   |   ip:91.127.12   |   2009-09-15  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=TIakvoPZAXw&;feature=channel_page

Možno by nám autor chcel povedat co si stvoritel myslí o otroctve a o tom aké bolo mravné.


čehún   |   ip:80.188.74   |   2009-09-15  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoje slova majú silu, asi jako zmatené výhrůžky staré Blažkové. Spíše jsi politování hodnýpřípad. Nebezpečný by jsi mohl být tak dívkám od 6 do 13 let. Starší si již s tebou hravě poradí. Možná by to rána do hlavičky pomohla, rozoumek by se do tvé potemnělé hlavinky vrátil ?


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SOM RAD,ZE V MOJICH SLOVACH VIDIS ASPON TU ZMETENOST.TO JE HLAVNA PRICINA,PRECO SA TAK DEJE.ILU ME NOME DI IDE MANKTES.NIKDY SOM NETVRDIL ZE SOM NEBEZPECNY.PRAVE O TOM ALE HOVORIM.O TOM ZE SOM NEBEZPECNY HOVORI TVOJE EGO,LEBO NEDOKAZES ZNIEST,ZE MA NIEKTO SILU VIET.NELAM SI S TYM HLAVU.TAKE TYPY LUDI POZNAM A JE TO BEZNE.VEC VYCHOVY A NAPRAVY.RANOU DO HLAVY RIESIA PROBLEMY NAOZAJ STRASNE POMETENY LUDIA.PRESNE AJ TO JE JEDEN Z DOVODOU,PRECO SA ZACNE VYTVARAT NOVA RASA.JA MAM MOC TA ZNICIT,ALE JE POD MOJU UROVEN SA TI VYHRAZAT SILOU.HOVORIM LEN O OPATRENIACH,KTORE MUSIA NASTAT,LEBO SA DEJE TO CO SA DEJE.ILUMINATI MUSIA KONAT,LEBO DOSTALI ZODPOVEDNOST.PENIAZE SU ZODPOVEDNOST A ONI JU CITIA.CITIA TIEZ CIEL,STAT SA MYLNIKOM NOVEJ RASY,KTOREJ CHOVANIE NEBUDE PRIMITIVNE - TO ZNAMENA AJ NAPRIKLAD TO,ZE NEBUDU HOVORIT O NEJAKEJ RANE DO HLAVY.SKOR POJDE O POMAHANIE AKO O UBLIZOVANIE,CO ZIAL TY ASI S TAKYMTO PRISTUPOM TAZKO POCHOPIS.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OKREM TOHO CEHUN DOBRE VIES,ZE SU TO Z TVOJEJ STRANY LEN SLOVA.SME NA INTERNETE A TY VIES,ZE S TYM CHCES LEN OSLOVIT TEBE PODOBNYCH - NEDOSPELYCH.

U CIGANOV V DEDINE POCUJES DENNE SLOVA ROZBIJEM TI HLAVU,DOSTANES RANU.

POVEDZ.CHCES SA IM PODOBAT,ALEBO BYT PRIKLADOM?PRETO SI UVEDOM,ZE JA TI ZLE NECHCEM.CHCEM LEN POUKAZAT NA TVOJU NEVEDOMOST.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co to má společné s tématem článku? Asi bude lepší na takové "příspěvky" nereagovat


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TY NEBUDES ROZHODOVAT CO JE LEPSIE A TO UZ NA MNA SKUSALI.JA ALE UZ DAVNO VIEM,ZE IM TO NEVYJDE,LEBO POZNAM ICH POVAHY A VIEM,ZE ICH EGO IM NEDOVOLI NEODPISAT.


sharpiq   |   ip:75.103.8.   |   2009-09-15  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enkidu_1: Moja otazka bola ci si to mysli aj Stvoritel - ty vies co si mysli tak ako autor clanku? Alebo to je len tvoj nazor?

SH: Ja si jablka z hruskami nepletiem, ale nepaci sa mi ten styl ktorym je tento clanok pisany. Nie ja, ale autor uvadza citujem: 'Ludská sexualita, usmernená hranicami zdravého studu, vo všetkej ušľachtilosti citového a myšlienkového života milujúcej sa dvojice je čista a nepoškvrnená. Je takou, akou ju chce mať Stvoriteľ!'

Ja sa len pytam ze odkial to autor vie - mal zjavenie? Alebo je to len jeho subjektivny nazor, ktory sa takto demagogicky snazi vmanipulovat?


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POCUVAJ SHARPRASA - TY VIES AKO TO MYSLI ENDIKU,CI JE TO LEN TVOJ NAZOR?NAPIS LEPSI NAZOR.ZATIAL SOM NEPOSTREHOL OD TEBA ZIADNY ROZUMNY TAK TU NEMUDRUJ.NEMAS SILU SLOV AKO JA.NEMAS NA TO PRAVO.

AK CHCETE VEDIET CI JE BOH,JE TO JEDNODUCHE.EXISTUJE TAK ISTO AKO FERDO MRAVEC.EXISTUJE PRE TYCH,KTORI O NOM POCULI A KTORIM VYHOVUJE V NEHO VERIT.

CO SA TYKA REALITY,JE TO VYPLOD.VIEM TO,LEBO SOM DOSTAL PRAVO TO VEDIET.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UVEDOMTE SI,ZE POKIAL SOM TU JA.NEUSPEJETE ZO SVOJIMI KECAMI.JA OTVARAM BRANY REALITE DO VASHO VEDOMIA A VY ICH NEZATVORITE.LEN SA ICH SNAZITE UDRZAT,ALE JA POZNAM TEN SPRAVNY KLUC ALEBO TRIK AKO SA DOSTAT ZA BRANU.CI UZ POUZIJEM TROJSKEHO KONA,ALEBO LEN SPRAVNY KLUC.


sharpiq   |   ip:75.103.8.   |   2009-09-15  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator, ty sa musis tazko nudit ... Skus si moj prispevok precitat este raz, ja nepolemizujem ani s autorom, ani s ostatnymi diskutermi, ja sa pytam ako je mozne ze autor clanku pozna Stvoritelov nazor na tuto problematiku.


SH   |   ip:213.151.2   |   2009-09-15  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin, taketo clanky tu nezverejnuj. Citatelia tohto servera este nedozeli na taky stupen poznania, aby bol clanok pre nich prinosom. Dakujem za pochopenie.


Slovensky Kral   |   ip:81.153.47   |   2009-09-15  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq: ked si precitas Bibliu poriadne: tak Boh vyhnal cloveka z raja aby si zil jeho vlastny zivot!!! to je odpoved na Tvoju otazku aky ma Stvoritel nazor na .....


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA SOM TA CHCEL LEN TROCHU ZRUSIT.TO JE MOJA NAPLN.AUTOR CLANKU NIC NEPOZNA,LEBO ZIADNY STVORITEL NIEJE.JE TO TUCTOVY CIRKVAC


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SH,TAKETO CLANKY SU RADOVO CIRKEVNE A NIEJE TO VEC POZNANIA.AJ MALE DECKO VIE,ZE JE NAHOTA PRIRODZENA TAK ISTO AKO KOZUCH PRE ZVIERA.ROZDIEL JE V TOM,ZE SME SI VYBUDOVALI DRUH SPOLOCNOSTI KDE CHODIME OBLECENY A KDE NAM OBLECENIE PRINASA AJ OCHRANU.TO JE VSETKO.PROBLEM VYRIESENY.AK SI CHCES CHODIT PO ULICI NAHY,CHOD.ZIAL TO SPOLOCNOST NEBUDE RESPEKTOVAT AKO NEBUDE RESPEKTOVAT ANI TO AK NIEKOHO ZABIJES AJ KED AJ TO BY SME MOHLI BRAT AKO PRIRODZENE ZABIT LEN PRETO LEBO SME SILNEJSI.TO SA V NASEJ SPOLOCNOSTI MOZE LEN KED MAS PLNU MOC,LEBO VTEDY TI TO SPOLOCNOST NEZAKAZE.


enkidu_1   |   ip:192.128.2   |   2009-09-15  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMIN,

kedze "Iluminator sa vratil" zjavne nerespektuje etiku fora, resp. etiku internetovu (velke pismena = kricanie) a jeho prvy prispevok je od veci a jeho dalsie nadvazuju na prvy prispevok, bolo by spravne ho mazat. Takto su vsetci nuteny nejakeho idiota s velkymi pismenami preskakovat a hladat co pisu ostatni diskutujuci K TEME. Prosim o zvazenie. dakujem
Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMINOVI SOM TIEZ URCITE CHYBAL.POTESI SA MI.VED KOLI MNE AJ ANKETU UROBIL.POTOM SOM MNOHYCH INSPIROVAL A CHODIEVALI SEM V MOJOM MENE.LEN PRETO,LEBO VIDELI SILU MOJICH SLOV A AURU KTORU MAM.AURA KTORA NEDOVOLI NIKOMU ZRUSIT MOJE SLOVA.KAZDY SA TU RADSEJ STIAHOL A TI SO SILNYM EGOM SA ZNEMOZNOVALI.NEMOHLI PRESTAT KOLI EGU,ALE NEMALI ANI ROZUMNE ARGUMENTY VOCI MNE A TAK PREHRALI.PRETO SOM ODISIEL.DOSIAHOL SOM SVOJE A UKAZAL VAM INU TVAR SVETA.TU KTORU NECHCETE VIDIET.TERAZ PRISIEL CAS OZIVIT NA CHVILKU MOJE SLOVA.


sharpiq   |   ip:75.103.8.   |   2009-09-15  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensky Kral: Toto celkom nechapem, ked si ma clovek zit vlastny zivot tak ako chce, preco potom boli tresty ako Sodoma/Gomora, povoden atd.?


sharpiq   |   ip:75.103.8.   |   2009-09-15  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensky Kral: okrem toho ak je to tak tak autor clanku uz vobec nema pravo vyjadrovat sa vo Stvoritelovom mene, pretoze ma Stvoritel ma zjavne uplne iny nazor ako on.


SH   |   ip:213.151.2   |   2009-09-15  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator po prve: autor nepatry do ziadnej cirkvi
po druhe: Chces povedat ze medzi zvieratom a clovekom je naozaj iba rozdiel v inteligencii ?(aj ked v tvojom pripade pochybujem). Sme inteligentne zvierata ? Je podstata cloveka taka ista ako zvierata? ak odpovies ano, tak potom si nikdy nepouzil viac ako rozum (myslim cit, pozor nie pocit). ...jednoducha bezducha suciaska systemu a este ktomu aj pokazena (to si myslim o tebe)


enkidu_1   |   ip:192.128.2   |   2009-09-15  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to: SHARPIQ

skryvas sa za otazku co si o tom mysli Stvoritel. Naco ides do takych vysokych otazok, ked nevies o faktoch tem na ktore sa nabalovala propaganda minimalne posledneho storocia (vid napr. zaver clanku o inkvizicii z P-S co som pastol). Stvoritel nam nechal slobodu volby. Ukazujem ti ze veriaci sa nemaju preco hambit za cirkev (vid moju odpoved Tebe hore).

K tvojej poznamke k SH kde sa pytas ci mal autor zjavenie ked pise ze "Ludská sexualita, usmernená hranicami zdravého studu, vo všetkej ušľachtilosti citového a myšlienkového života milujúcej sa dvojice je čista a nepoškvrnená. Je takou, akou ju chce mať Stvoriteľ!" ---> je to uplne logicka uvaha. Pohlavne organy zeny a muza a ich primarny ucel napoveda ze su urcene k tvoreniu deti. Ano, sexualita za ucelom deti je (podla mna a autora) naozaj taka akou ju Stvoritel mienil. Ze mame sex aj kvoli poteseniu a laske, to je pravda. Ale "zdravy stud, uslachtilost citoveho a myslienkoveho zivota 2 ludi co sa miluju je naozaj totalny upgrade oproti sexu "len tak", ked mame prilezitost. make sense now?


Slovensky Kral   |   ip:81.153.47   |   2009-09-15  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq :

a ma Stvoritel nazor???

potrebuje Boh/ teda pre mna stvoritel znamema = Boh/ nejaky nazor???


clovek   |   ip:77.247.22   |   2009-09-15  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosim vsetkych ktorí maju vyssie iq ako ten co sa vraj vratil aby nanho nereagovali,lebo tym viac tu bude otravovat.
Dakujem aj adminovi za jeho zablokovanie.Doteraz tu bol klud.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PO PRVE.TY ODKIAL VIES,ZE AUTOR NEPATRI DO CIRKVI?TAK SA PREDSTAV AKO AUTOR KED CHCES OBHAJOVAT SVOJ CLANOK,ALEBO NEHOVOR ZA NEHO AK SI NIM NENI.ANO PRESNE TAK.MEDZI ZVIERATOM A CLOVEKOM JE ROZDIEL V KAPACITE MOZGU A V ROZHLAHLOSTI MYSLENIA.
NIKDY SA NEDOKAZE ZE JE TOMU INAK.NICIM INYM SA NELISIME.VIDEL SOM LUDI KTORI SA CHOVAJU HORSIE AKO ZVER A TO MALI VACSIU KAPACITU MOZGU,ALE PRIMITIVNU VYCHOVU.POZRI SI STARE KMENE.CHOVALI SA PODOBNE AKO ZVIERATA.AZ VYCHOVA Z NICH ROBILA ODLISNE TVORI.INAK ZILI AKO ZVIERATA,LEN S TYM,ZE LOVILI NASTROJMI.ZVIERATA MAJU CIT.AK TO NECITIS,NEMAS HO POTOM TY!ZVIERA NIEJE SUCIASTKA.LUDIA MAJU TAK ISTO CIT,LEN MU CASTO NEROZUMEJU,LEBO JE UZ MOC DOMIESANY VYCHOVOU A NAZOROM.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA SOM SEM ALE NECHODIL PRETO,LEBO MA ZABLOKOVAL,ALE PRETO,ZE SOM TU VTEDY SKONCIL.ADMIN TO VIE,LEN CHCEL BYT MOC TAZKY TAK KLAMAL.TYPICKE EGO.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UVEDOM SI,ZE S IP NIKOHO ROZUMNEHO NA NETE NEBLOKNES.JEDINE REGISTRACIA TOMU MOZE ZABRANIT.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AKY STVORITEL?CO STVORIL?

1.NEMATE ANI DOKAZ ZE JE
2.AJ KEBY NEPLATILA 1,TAK NEMATE DOKAZ ZE STVORIL
3.A TAK DALEJ.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A CLOVEK TO CO TY PISES JE ZBYTOCNE.TO PISALI UZ PRED TEBOU.KEBY SI BOL TAKY ROZUMNY AKO JA,URCITE TO NEPISES,LEBO BY SI VEDEL,ZE LUDIA MAJU SVOJE EGO A AJ TAK BUDU REAGOVAT.VIDIA ZE SOM TU NAJMOCNEJSI A KAZDY MA SEN ZNICIT NAJMOCNEJSIEHO ABY BOL VAZENY.TO TU ALE NEPOJDE.LEBO POZNAM ICH CESTY,KTORYMI SA O TO SNAZIA.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kde jsou ony hranice "odhalování"? Je nemravné odhalovat kotníky, kolena, ramena, mít dekolt, nebo je tahranice až při odhalení genitálií? (Myslím, že takto odhalení lidé po ulicích opravdu běžně nechodí). Nebo je to už v nošení těsně obepínajícího oblečení (kalhot, triček) i kdyby látka zahalovala vše od krku k patám? Co z toho teda je dle autora morální a co už ne? Z toho článku to opravdu nevyplývá, je mi líto, demoralizuje v podstatě vše co není zahaleno. Žebychom ženám nařídili halit si i obličej? A pro jistotu nosit závoj i přes oči? Těmi se dají taky vyvolávat "nízké živočišní samčí pudy".
Teď se ochlazuje, takže ženy a dívky se budou asi víc zahalovat a bude "mravnější" období :)


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA NEPOTREBUJEM VASE UZNANIE,NEPOTREBUJEM VASU NAKLONOST A PRETO MAM NAD VAMI MOC.TO SI ZAPAMATAJTE.V TOM JE MOJA SILA.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HRANICE SU ROZNE.ALE SU TO LEN NAZORY.AK BY SI MALA COSI V TEJ HLAVE,VEDELA BY SI CO JE MORALNE NA KTOROM MIESTE.ZALEZI NA SPOLOCNOSTI AKO SOM UZ PISAL.

AK BUDES NA CHATE PLNEJ BULVARNYCH SMRADOV,BUDE JEDNO CI TAM BUDES CHODIT S HOLOU RITU.
AK BUDES MEDZI DETMI,ASI SI UZ TROCHU UVEDOMIS,ZE NIKTO NIEJE NA TVOJU PRDEL ZVEDAVY.

JE NA TEBE AKU SPOLOCNOST SI VYBERIES.

AK CHCES BEHAT S ODHALENYMI KOZAMI NA VEREJNOSTI,NECUDUJ SA,ZE TA BUDU STIHAT.JE TO PRETO,LEBO JE TU ZAUZIVANA URCITA SPOLOCNOST A BUD JU BUDES RESPEKTOVAT,ALEBO PADAJ MEDZI NEVYSPELE KMENE.


Slovensky Kral   |   ip:81.153.47   |   2009-09-15  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi bol zaziadat na stretnuti iluminatov o nejake peniaze na net tak mu ho schvalili a tak uz tu je zas :)


Slovensky Kral   |   ip:81.153.47   |   2009-09-15  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano ano. iluminator. si silny, mas nad nami moc a ovladas nas!!!!

mozes ma dnes ovladat tak aby som si isiel kupit potrebne veci na svieckovu???? a aby som dobre urobil knedlu ???


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TAK AKO SI MYSLIS SA TO NEROBI.TAK MOZNO FUNGUJE VASA DEDINSKA POKLADNA A SACHOVY KRUZOK.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVOJU KNEDLU SI MUSIS ZASLUZIT,PRETO SA POSTAV NA NOHY A VYPADNI DO OBCHODU.MYSLIM,ZE SOM TA NASMEROVAL DOKONALE.


SH   |   ip:213.151.2   |   2009-09-15  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   nevedel som ze uz aj blazni v blazninci maju internet


kambodza   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminator je plateny provokater a mozno toto pisal on.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SH TAKETO ODPISI FICIA NA ZAKLADNEJ.A ODKIAL TO VIEM?OD TEBA.


sharpiq   |   ip:75.103.8.   |   2009-09-15  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enkidu: Este raz, ja teraz neriesim ci je mravne mat sex v 15tich, ja len protestujem proti tomu, aby niekto zneuzival meno Stvoritela na prezentovanie vlastnych moralnych nazorov (ktore su inak podla mna v poriadku). Co je take tazke napisat: "Podla mojho nazoru je ludská sexualita, usmernená hranicami zdravého studu, vo všetkej ušľachtilosti citového a myšlienkového života milujúcej sa dvojice čista a nepoškvrnená a zabezpecuje spravny moralny rozvoj jednotlivca ako aj dvojice".

Preco do toho strkat za kazdu cenu nejaku vyssiu bytost? Na mna to posobi ako strasenie vyssou mocou, ktora sa pomsti (Sodoma/Gomora) ak sa to dodrziavat nebude. Mne sa nepaci toto zastrasovanie, ktore je velmi alibisticke - teraz sa autor hrdi tym, ze VIE co Boh/Stvoritel chce a ako presne to chce, ale ked pride na ine otazky, s kludnym svedomim povie ze cesty Bozie su nevyspytatelne a len On vie co bude.

Ja len ziadam nazorovu konzistenciu - bud autor aj ty priznate, ze v skutocnosti neviete co On ako najvyssi/vsemocny/nevyspytatelny a pre ludsku bytost plne nepochopitelny a tym padom prezentujete svoje nazory a moralne postoje (este raz, podla mna su celkom v poriadku) alebo sa IMO staviate na Jeho uroven ak tvrdite ze viete co On chce.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq POVAZUJEM TA ZA PODELITU.MAM NA TO DOVODY,LEBO SOM SPOZNAL VYSOKU INTELIGENCIU,ALE TENTO TVOJ POSLEDNY PRISPEVOK JE ROZUMNY A ZAN TA CHVALIL.SKUSAJ TO DALEJ.KED UVIDIM,ZE SA SNAZIS A UVIDIM,ZE JE TAM MALA CHYBA,NEBUDEM TA MOC KRITIZOVAT ABY SOM TA NEODRADIL,ALE AK SI BUDES MYSLIET,ZE SI NASIEL MUDROST AKO JA,POCITIS TO NA MOJICH VETACH.


JA SOM NOVY JEZIS.NOVY SYMBOL TYCHTO TEMNYCH DNI.JA ALE NEMOZEM BYT DOBRY AKO SI TO DOVOLUJE SYBOL DAVNYCH CIAS.MUSIM IST Z REALITOU A TEN KTO NEVNIMA MNA,BUDE VNIMANY OCAMI ZLA.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NEPOVIEM VAM KRASNE VECI,LEBO ICH NICITE EGOM A NEVNIMATE ICH KRASU.POVIEM VAM OPAK ABY STE POCITILI SILU KRASY A NASLI TO SKUTOCNE.PRESTAT KRITIZOVAT A ZACAT VYTVARAT.TO JE CESTA KTORU VAM OTVARAM.


SH   |   ip:213.151.2   |   2009-09-15  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  potom si musis uvedomovat ake kraviny pises ked si pochopil ze to je pre teba
A rob nieco s tim komplexom menej cennosti, alebo nevies vypnut capslock


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRAVE TO JE TO.PISEM KRAVINY A VY SI NA NICH DOKAZUJETE.PRESNE TO JE TO CO CHCEM.
VY SI VYBERATE TO JEDNODUCHE.UTOCIT NA KRAVINY.CHOD RADSEJ POMOCT MAME PRI VECERI.
VIDIS,TOTO SI SI MAL UVEDOMIT SAM.HOVORIM,ZE STE NEVEDOMI.


Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VY TU CHODITE DENNE OHOVARAT POLITIKOV A ELITU.NAMIESTO TOHO ABY STE RIESILI SEBA A ZACALI BYT LEPSI.KEBY STE BOLI LEPSI,NEBOLO BY TREBA NA VAS ZLO.

UROBME PORTAL KDE BUDEME KRITIZOVAT VAS V PRACI.TO AKO SA FLAKATE TAM KDE SA DA.TO AKO SA POLICIA KORUMPUJE.TO AKO SA KLAME A KRADNE V BAROCH.TO AKO SA RYJETE SEFOVI DO PRDELE KED CHCETE VIAC,ALEBO SA PRIKLONITE K NEMU AJ KED NEMA PRAVDU.PODME RIESIT NAJPRV ZAKLAD A ZAKLAD STE VY.POLITIKA JE DOPLNOK LUDSTVA A POKIAL SA VY NEUVEDOMITE,NEBUDU NA VAS ANI ELITACI DOBRY.POCHOPTE ZE SOM TEN KTO VAS UCI A POTOM SA STANETE LEPSIMI.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AK CHCETE MOJ RESPEKT.ZACNITE HO BUDOVAT HLAVNE VOCI SEBE.TO JE MOJA ZAVERECNA RADA,INAK BUDETE VZDY LEN ODPAD,KTORI OHOVARA INYCH A SAM NEROZUMIE TOMU CO TVRDI.NAJPRV TREBA BUDOVAT ZAKLAD A POTOM TREBA REFORMOVAT SYSTEM.KED NEBUDE ZLODEJA,NEBUDE ANI POLICAJTA.AK BUDE ZLODEJ,MOZE BYT ZLODEJOM AJ POLICAJT A PRETO POKIAL SA NEZMENI ZAKLAD,BUDE IBA ODPAD.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MAM NAVRH: PISME VSETCI KAPITALKAMI(POMOCOU CAPSLOCK), ALE HLAVNE PISME K CLANKU!
NIKTO MI NEODPOVEDAL NA OTAZKU, CO JE ESTE MRAVNE A CO UZ NEMRAVNE ZAHALOVANIE, KTORYCH CASTI TELA, KDE JE TO DEFINOVANE? A KTO MA PRAVO O TOM ROZHODOVAT, STANOVIT MEDZE? APRE KTORU OBLAST?
AK TEDA ESTE CHCETE NA TUTO TEMU DISKUTOVAT...


R.V.   |   ip:85.216.16   |   2009-09-15  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetci

Dovolte moj skromny komentar: INSANITY GALORE!


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TARA PREZRADIM TI TO.CHOD MEDZI DETI S HOLYM ZADKOM A SAMA ZISTIS CO JE MRAVNE A CO NIE.AK SA BUDES CITIT PRIJEMNE TAK SI DOST OBMEDZENA BYTOST.AK SA BUDES CITIT TRAPNE,JE TO NEVHODNE.NACO TU RIESIS NEJAKE DALSIE BLBOSTI?DOKONALOST NEEXISTUJE A PRETO SI UVEDOM,ZE JE TVOJA OTAZKA SMIESNA.IDE LEN O TO,KDE SA NACHADZAS A AKA JE REAKCIA OKOLIA.NEMOZEME SA BAVIT O TOM,CI JE LEPSIE POZADIE HOLEJ RITE NA POZADI WINDOWSU ALEBO HOLE KOZY.VIES,DALSIA VEC JE TO TVOJE PRAVO.AK BUDEM SEDIET V PODNIKU A BUDEM VECERAT,MYSLIM,ZE NAOZAJ MAM PRAVO POVEDAT,ZE SA PRI JEDLE NECHCEM POZERAT NA TVOJU HOLU PRDEL.AK NESUHLASIS.DOBRE,MOZEME SI SKODIT.TY BUDES VECERAT S HOLOU PRDELOU A JA SI VYLOZIM NOHY NA STOL VEDLA TVOJHO TANIERA.TO SU TIE MEDZE.AK SA CHCES UKAZOVAT,CHOD NA DISKOTEKU AJ POLONAHA.SU TAKE CO TO ROBIA.TAM TI NIKTO NIC NEPOVIE.SAMOZREJME ZALEZI OD MAJITELA,KTORI MA PRAVO POVEDAT AKYCH HOSTI TAM CHCE.LUDIA SU ZAVISLI OD REAKCIE OKOLIA A PRETO SA NA TOM MUSELA POSTAVIT SPOLOCNOST.VZDY SA PRIKLANALO K VACSINE AZ DO DOBY KEDY ZISTILI,ZE VACSINA JE ZAVISLA OD BULVARNEJ ZABAVY A NERESPEKTU K DRUHYM.ROBILI SI JEDNODUCHO CO CHCELI,PRETO SA ZACALO POZERAT SKOR NA TO CO CHCE ELITA.

AJ CEZAR SA RIADIL V KOLOSEU TYM CO CHCEL VIAC DAV.TAKZE CIM BOL DAV,TYM BOL AJ PAN.

DNES SA TO MUSELO ZMENIT A ELITA SA MUSALE STAT ZASTUPOM PORIADKU NWO.

A DAM VAM RADU.

MATE TU HRDINOU AKO JE BILL HICK, JIDU KIRSHAMURTI, A TAK DALEJ.AKY JE ROZDIEL MEDZI TYM CO VAM JA VRAVIM A CO ONI?ZIADNY,LEN ONI VAM TO NEHOVORILI S TAKOU AROGANCIOU - JIDDU POVEDAL - ZMENA MYSLENA ZALEZI HLAVNE OD VAS.
BILL HICK - VSETKO JE MOZNOST VOLBY A MI MOZEME ZMENIT TO CO CHCEME. VED TO VAM HOVORIM AJ JA.ZMENA JE V NAS A OHOVARANIM SA NIC NEZMENI.NERIESTE TU ELITU S TYM,ZE TU BUDETE MAT HRDINOU KTORICH ANI PORIADNE NEVNIMATE,ALEBO ZABUDNETE NA TO CO VAM NA NICH NESEDI.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UKONCIM TEMU SLOVAMI. KEBY SA LUDIA RESPEKTOVALI A NECHCELI BY SA PREDVADZAT,SAMI NA SEBE BY VIDELI, CO JE MORALNE A CO NIE. JE TO JEDNODUCHE. AK SA TEBE NEPACIA SMRADLAVE NOHY VEDLA TANIERA,NEVYKLADAJ ICH DRUHEMU NA STOL.AK NECHCES ABY SA TVOJE DETI DIVALI NA PRDEL NAHEJ ZENSKEJ,ZAHAL SVOJU PRED DETMI. SAMI LUDIA SI POTOM VYHLADAJU TVOJU SPOLOCNOST,LEBO BUDU CHCIET TO CO CHCES TY. INY SI VYHLADAJU DRUHYCH.ZIAL TO TAK NIKDY NEFUNGOVALO,LEBO SA LUDIA NERESPEKTOVALI,PRETO TREBA ELITU,KTORA URCI TO,NA COM SA LUDIA NEZHODLI.KED TO NESLO TAKTO,POJDE TO INAK CI SA VAM TO PACI,ALEBO NIE.AK NEVIETE CO JE SLUSNE,TREBA VAM TO UKAZAT.

MNE NAHA ZENA NEVADI,VADI MI ZENA,KTORA NECHAPE VYVOJ DIETATA.TO ZNAMENA,ZE MI VADI TAKA,CO SA BUDE PRED DIETATOM ODHALOVAT.NIEKTORE SU HORSIE AKO ZVIERATA.POSTIHNUTE MYSLENIM.UKAZU POL RITE A MYSLIA SI ZE SU NIECIM VIAC.SU PRITOM LEN TROSKY A ODPAD SPOLOCNOSTI. TO PLATI AJ OD PRIMITIVNEJ ROLLINCOVEJ AZ PO PRIMITIVNU MADONU.JE MI JEDNO CI DOKAZU DOBRE SPIEVAT AK NEDOKAZU POCHOPIT JEDNODUCHEJ VECI. NEJDE O TO CO MAS MEDZI NOHAMI,ALE CO MAS V HLAVE.A ESTE UROBIME JEDEN ROZBOR. V TELEVIZII JE OCHOTNA UKAZAT TO CO MA MEDZI NOHAMI.KED JU ZASTAVIM NA ULICI A VYZVEM JU ABY MI UKAZALA CO TAM MA,TAK MA UDA ZA OBTAZOVANIE.TOTO JE MENTALITA DAVU.NEVEDOMOST A SPROSTOST.


VIDELI STE NIEKEDY KONOV AKO SI POROVNAVALI DLZKY CHOBOTOV?KTO JE POTOM INTELIGENTNEJSI? VIDELI STE PSOV,KTORI SI ZAVIDELI BUDU?JA ESTE NIE.ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UKAZUJTE PRDELE A POHLAVNE ORGANY KED CHCETE,ALE UROBME KOMPROMIS.UKAZTE ICH TYM,KTORI O TO STOJA.NACO ICH PREDSA BUDETE UKAZOVAT LUDOM,KTORICH VASA PRDEL NEZAUJIMA?KTO TAK NEUROBI A UKAZE PRDEL VSETKYM?NEMA TO V HLAVE V PORIADKU,LEBO UKAZOVAT NIECO BEZ TOHO ABY TO NIEKOHO ZAUJIMALO JE DOST KOMICKE.TO MOZEM IST DO MESTA UKAZOVAT DOMCEK KTORI TERAZ NAKRESLIM AJ KED NIKOHO NEZAUJIMA.LUDIA CO UKAZUJU VEREJNE RITE ASI NIKOHO NEMOZU ZAUJAT A PRETO TO SKUSAJU DAVOVO.UKAZAM A PRIDRUZIA SA KU MNE TI,KTORICH SOM RITOU ZAUJAL,ALEBO TO ROBIA HVIEZDY KTORE SI MYSLIA,ZE UZ UMENIM NEZAUJMU.SKUSIA TO TEDA OSVEDCENYM SPOSOBOM - PRDELOV PRESNE AKO ORANGUTANI.KED SA CHCU PREDVIEST,UKAZU VAM PRDEL.TO ROBI AJ MADONA,AJ ROLLINCOVA,A TAK DALEJ A VELA LUDI IM TLIESKA.NAOZAJ SKVELE.LUDIA S INTELIGENCIOU OPICE TLIESKAJU OPICIAM KTORE SA PREDVADZAJU.


TO JE TA VASA MORALNOST,ALEBO NORMALNOST?STAVIM SA,ZE TO POKLADATE NORMALNE IBA NA INTERNETE,LEBO KEBY STE TO POVEDALI VEREJNE,POVAZOVALI BY VAS ZA NAOZAJ PRIMITIVNYCH,CO BY SA VAM NEPACILO A PRETO NEROBTE ZAS VY TO,CO SA NEPACI INYM.


STOP UKAZOVANIU PRDELE NA VEREJNOSTI. V BAROCH,NA SUKROMNYCH CHATACH NECH SI PRDELE AJ UCTIEVAJU.

SPRAVTE SI SEKTU ODHALENEJ RITE A TAM SI UCTIEVAJTE TOHO,ALEBO TU,KTORI OSLOVILI NAJVIAC LUDI SVOJOU PRDELOU.NAOZAJ SUPER ZMYSEL ZIVOTA.DVERE POZNANIA MATE OTVORENE.


PAMATAJTE,ZE JA POZNAM ODPOVED NA KAZDU OTAZKU ZITIA.MOZEM VAM POMOCT AK SI CHCETE POMOCT VY.SOM VIAC AKO SPASITEL.SOM UCITEL A KRITIK,KTORI NEKRITIZUJE LEN VYSSIU TRIEDU.UCIT SA MUSITE VSETCI,ABY STE SA DOSTALI NA STUPEN MOJEJ KVALITY.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ESTE VAM POVIEM DALSIE SKUSENOSTI. KED JE BABA,ALEBO CHALAN MLADY, BUDU SAUKAZOVAT.KED UZ NEBUDU MAT CO UKAZOVAT,BUDU TYCH CO UKAZUJU KRITIZOVAT.AJ PRETO BY SA TO MALO OBMEDZIT NA MOJ NAVRH.UKAZUJTE SI,ALE V BAROCH A AK TAM STARA POJDE KRITIZOVAT,LAHKO JU TAM ZOTRU.AK ALE VY BUDETE UKAZOVAT RITE VONKU,NEBUDETE MAT PRAVO NESKOR KRITIZOVAT A POTOM POCHOPITE.


ZALEZI NA TOM KTORU UROVEN CHCETE.SPOLOCNOST NA UROVNI ORANGUTANOV ALEBO SPOLOCNOST,KDE SA ROBIA KOMPROMISY?


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DALSI PROBLEM. ZENY - MUZI NAS BERU AKO KUS MASA. NAJPRV SA POZRI NA SEBA A POTOM POCHOPIS PRECO TA TAK BERU - U MNOHYCH TO PLATI.NAJPRV SA UKAZUJU A POTOM PLACU.


radoq   |   ip:213.215.1   |   2009-09-15  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi subjektívny clanok. Walsch pekne napisal v knihe Hovory s Bohem, ze potlacanie nahoty sposobuje sexualne depresie a uchyllky...a ze vyspela spolocnost raz bude taka, ze budeme nahi po ulici behat a milovat sa, len to teraz nepochopime


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radoq.AK CHCES, V CIGANSKEJ OSADE TO POCHOPIS AJ DNES.NECH SA PACI.ALEBO SI SADNI SO SVOJOU VLASTNOU MAMKOU NA GAUC NAHY.DUFAM,ZE TI TO BUDE PRIJEMNE.UCHYLNY SU SKOR LUDIA,KTORI SU NA UROVNI GORILY.


joplins   |   ip:95.209.23   |   2009-09-15  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radoq. to nemzslis vazne, ze budeme behat nahi a milovat sa. to ty si uz taky pokrokovy ,ze si az blby. uz sa mi nechce ani toto citat ked vidim co za ludia sem chodia. kazdy chce byt super moderny a nie zastaraly, hyper pokrokovy a nie spiatocnicky a pritom to je uplne chore co tu pises. ja by som v takej uchylnej spolocnosti zit nechcel. neviem kde by to akoze malo viest ta"VYSPELOST" ???

ZA CHVILU BUDE UPLNE NORMALNE KED BUDEME ZNASILNOVAT DETI A SEXOVAT S PRASATAMI V MENE POKROKU A VYSPELOSTI....

UZ SA ZASTAVTE LUDIA....je mi tu z toho zle...


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radoq.AK CHCES, V CIGANSKEJ OSADE TO POCHOPIS AJ DNES.NECH SA PACI.ALEBO SI SADNI SO SVOJOU VLASTNOU MAMKOU NA GAUC NAHY.DUFAM,ZE TI TO BUDE PRIJEMNE.UCHYLNY SU SKOR LUDIA,KTORI SU NA UROVNI GORILY.

ALEBO SA MOZES SUKAT NA SNEHU.


joplins   |   ip:95.209.23   |   2009-09-15  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak si to ty ILU. tak cau ILU...SOM TA NEVIDEL UZ ASPON DVESTO RAZI... KADZE CHODZIS????


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANO SOM TO JA.MAL SOM NIECO INE NA PRACI.PRISIEL SOM TERAZ NA KRATSIU DOBU.NIEKEDY SOM TU BOL LEN TAK NASKOK A VIDEL SOM HAJZLIKOV,CO SA MI CHCELI PODOBAT,ALE JEDINA PODOBNOST BOLA V NICKU.ARGUMENTY O BODOV.ADMIN MOZE POTVRDIT MOJU TOTOZNOST.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVOJE UZ SOM TU DNES SPLNIL.ROZBIL SOM TU SLOVNE LUDI,LEBO ZABUDLI NA TO,ZE EXISTUJEM.TROCHU SOM SA PRIPOMENUL A STICHLI.MOZNO AJ TEBA BUDE TREBA POUCIT.TO SA ESTE UVIDI PODLA TOHO CO NAPISES.


rout   |   ip:217.115.2   |   2009-09-15  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak iluminátor . Vypovídal si sa, vyčurat a spát. Pozor, ošetřovatel již jde.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POCUJ ROUT.JEDINE CO ASI DOKAZES,JE KOPIROVAT DAVNE FRAZY ZO SLOVNICKA Z DECTVA.

VYCIKAT A SPAT SA TIEZ POUZIVA NA ZAKLADKE.JAAAJ,HROZNE SMIESNE KED O MNE POVIES,ZE SOM V USTAVE,ALE NA OBVINENIE POTREBUJES LEPSI ARGUMENT.AK BY SOM TA MOHOL ODSUDIT TAKOU BLBOSTOU AKO SI POUZIL TY,UZ DAVNO BY SOM NA TEBA NADAVAL,LEBO AJ NA SOMAROV PLATIM DANE,ALE UZ NIE DLHO.EUGENIKA A PLANOVANIE RODICOVSTVA+OCISTA ZEME TO ZMENI.


Nahochod   |   ip:91.127.23   |   2009-09-15  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OD SH:Chces povedat ze medzi zvieratom a clovekom je naozaj iba rozdiel v inteligencii ?Sme inteligentne zvierata ?...

Ano mnohy su ak premysla len o tom co ma dobre ziest ako byvat a koho osukat tak je len hovoriace zviera. Nastastie je ich coraz menej. A boh nam dal cas, mnoho tisic renikarnacii a zivotov na zdokonalenie sa.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POCUVAJ NANOCHOD.TU NIESI V KOMIKSE.ZIADNY BOH NIEJE A AK BY AJ BOL,NEROZPRAVAJ V JEHO MENE.ZA TAKU AROGANCIU BY TA ROZDRBAL JAK ZITO.MNOHO LUDI SI MYSLI,ZE PRAVE TO CO SI MYSLI JE BOZIA VOLA.JE TO LEN VAS NAZOR KTORI VYSIEL Z NEVEDOMOSTI.HOVORIM VAM VYZNAVAJTE MA,LEBO ZLE POCHODITE.TO JE MOJA RADA.JA SOM TU POSOL ZEME.KTO NEUVERI,BUDE ZNICENY SVOJOU CHYBOU.SME TO ISTE CO ZVIERATA,LEN SA MOZEME ROZVYJAT A MNOHY TO NEROBIA,PRETO BUDE NASLEDOVAT OCISTENIE.


SH   |   ip:213.151.2   |   2009-09-15  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahaha

je smutne ze nezijes vlastny zivot
,ked sa na plny uvazok venujes internetvoím diskusiam

mas alebo aspom mal si kamaradov?
mas alebo aspom mal si zenu?
mas alebo aspom mal si rodicov?

najprv musime urcit diagnozu a potom mozeme zacat z liecenim, lebo je velmi nebezpecne nechat bez dozoru takych asocialov ako si ty. ja ti davam este moznost na uplne vyliecenie sa. nevzdavaj sa.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA SOM TU POSOL VESMIRU, KTOREHO JE ZEM IBA SMIETKOM, A KTO NEUVERI, BUDE ZNICENY SVOJOU CHYBOU, NEBUDE SA ROZVYYYYJAT, IBA VYT, NIE SA ROZVIIIIJAT:))))
Diskuze pod články upadá, loučím se a přeji dobré vytí :)))


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AJ INTERNET JE ZIVOT,ALEBO SI TERAZ MRTVY?ZACNI ROZMYSLAT NAD TYM CO HOVORIS A PISES.

ZENA,KAMARATI,RODICIA?NO COMMENT.SOM SAM,BEZ RODICOV A KAMARATOV.NEMAM NIKOHO.OK.TOTO SI CHCEL POCUT?CITIS SA TERAZ FAJN,ALEBO CO SI TYM CHCEL POVEDAT?AHAAA.VLASTNE NIC,LEN SI SA CHCEL VYSMIEVAT.PRIMITIVNE,ALE VYSTIHUJE TO PODRADNU RASU TAK SA ANI NECUDUJEM.

TY SI HLAVNE MUSIS PRIZNAT VADU,POTOM PRESTANES HOVORIT O LIECENI A ZACNES SA LIECIT.POZOR.ANTIDEPRESIVA NIESU LIECBA.TO SI MUSIS TIEZ PRIZNAT.VIAC SI MUSIS POMOCT SAM.NENECHAVAJ VSETKO NA DRUHYCH.


Nahochod   |   ip:91.127.23   |   2009-09-15  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepac iluminator mas celkom schopny intelekt ale je tu jeden problem. Nasilie a zlobu chces odstranovat nasilim? To ti nepojde to nie je riesenie. Vyvoleny inteligenti a cnostny ostanu a ostatny akymsi zazrakom budu vykantreny?

A to budu robit ilumináti(ludia)??? Cital si tu cast v biblii... Moja je pomsta! Človek ktory sa narodi na zem nie je avatar. Narodil sa preto lebo ma zahmleny zrak a ma sa zdokonalovat. Ako posudis zahmlenym zrakom koho odstranit a koho nie? A co bude lepsie ostat na zive alebo umriet?

Okial vies napriklad ze ak niekto zabije niekoho druheho je zlý? Co ak smrt obete zabrani este vetcej tragedii mnohych ludi.

Na ulici mozu mladici napr zmlatit sofera autobusu ktory na druhy den nejde do prace.
Druha vec je ze ten sofer moze mat roky potlacovanu nenavist k cestujucim. KTO JE TU VINNY!!! Na svete nikdy neplati vodorovna logika!

Tvoja vodorovna logika tu ma chybu. Ak by si naozaj tolko toho vedel a bol by si skutocne syn bozi bol by si ticho! Vedel by si ze cas nedozrel na slovo ani skutok.

Skutocne nic v roku 2012 nebude. Co sme si pokazili pride boh a napravi to? To takto nefunguje. Kazdy skutok ma aj nasledok a najprv sa s nim treba konfrontovat a potom napravit.

Momentalne nastupuje faza konfrontacie. Keby vedel po grecky tak by si si vsimol ze slovo apokalipsa v preklade znamena odhalenie. Odhalenie sa zacalo!

http://modern-greek-verbs.tripod.com/apokalypto.html

Co dodat? Asi by toho bolo este vela. Ja len dufam ze na zamyslenie ti to bude stacit. Ak nie ja sem vypisovat nebudem. Nemam na to velmi cas. Len som proste musel reagovat hlavne koli tebe. Ahoj.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TARA NAJPRV MUSIS UKAZAT CESTU A SILU ARGUMENTU.AZ POTOM SA MOZES ODVOLAVAT NA KOMIXI.


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ELITA UZ DOKAZALA SVOJU SCHOPNOST,PRETO JE URCENA A VYVOLENA.

OMYL.LOGIKA PLATIT BUDE.AK ZACNE VODIC BEZ PRICINY,BUDE SUDENY.SAM MAM ZLU SKUSENOST S VODICOM AUTOBUSU.KLAMAL DO OCI PRED 20 CESTUJUCIMI LEN ABY UROBIL ZLE INEMU.TAKY BY BOL V NOVOM SVETE TRESTANY.V TOMTO SVETE TOMU TAK NIEJE.AK BUDE MAT POTLACOVANU NENAVIST,JE TO NEPROFESIONALNE A SOFER BUDE TRESTANY.AK MU NIEKTO ZLE UROBI,BUDE TRESTANY TEN.VSETKO BUDE MONITOROVANE.JA TIEZ NEBUDEM V ZAMESTNANI UTOCIT NA NIEKOHO KTO JE KU MNE DOBRY AJ KED BUDEM NASRANY.MUSI MI DAT DOVOD.CHAPES TO?LOGIKA PLATI,LEN JU TREBA VIDIET.SOFER NEBUDE MAT DOVOD,LEBO NA NEHO NEBUDU V NOVOM SVETE UTOCIT.CO SA TYKA DNESNEHO SVETA,KAZDY JE NASRANY A JA SOM SI NIKDY NA VODICOVI HNEV NEVYBIJAL.ON SA O TO POKUSIL A PRETO BY MAL BYT TRESTANY.KED SI VYBIJEM NA NOM ZLOST JA,MAM BYT TRESTANY JA,LEBO ON ZA TO NEMOZE.PRESTANTE ZLO OBHAJOVAT POLOPRAVDAMI A NALADAMI.KED SI VADNY,DAJ SA LIECIT.HOTOVO.
nigga   |   ip:91.127.11   |   2009-09-15  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  naco ja sem vlastne chodim,


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co to má společného s problémem lidské nahoty, o které je článek???Argumentovat lze k tomu, o čem je téma, ne prosazovat pod každým článkem na jakékoli téma pořád to samé: Já vím, já prorokuji, tak se to stane, nic jiného si nezasložíte...
Tak buď se budeme bavit o jednotlivých tématech a poukazovat na vzájemná propojení (ovšem argumenty, ne tím, že MY to víme a TAK se stane a VY to nezměníte), anebo nemá cenu se bavit. Toť vše.
K článku můj postoj zde je, s egocentriky se bavit nehodlám :)


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JEDNODUCHO - VODIC SI VYBIJE ZLOST NA CESTUJUCOM - TREBA HO ZLIKVIDOVAT
CESTUJUCI SI VYBIJE ZLOST NA VODICOVI-TREBA HO ZLIKVIDOVAT

NOVA SPOLOCNOST BEZ ZLA.SYSTEM DRACULA.LUDIA POSLUCHAJU LEN KED MAJU STRACH,PRETO STRACH SKORO PRIDE,LEBO NWO ZNAMENA PORIADOK A PORIADOK JE LEN TAM KDE JE STRACH.

BOLA MOZNOST VOLBY A BOL AJ POKUS ELITY.UROBILI KOMUNITU LUDI V KTOREJ TESTOVALI SPRAVANIE.ZIADNY KONFLIKT NEBOL TAM,KDE BOLI CIPI,LEBO KAZDY VEDEL,ZE JE MONITOROVANY A NEVYHLADAVAL KONFLIKT.Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nigga: máš pravdu :)


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NIGGA A NACO SI VLASTNE NAPISALA TAKU OTAZKU?CO SA TERAZ AKO KTO MA Z TOHO CO?TAK SEM NECHOD.JE TO TVOJA VEC.ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TARA,AK SA TI NEPACI.NEOTRAVUJ TU.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


ILLUMINATOR   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TARA JA SOM TI POVEDAL LOGICKY A PRIAMO.AK SA MI KDESI NEPACI A NEMUSIM TAM BYT,ODIDEM A NEPOTREBUJEM O TOM HOVORIT.JEDNODUCHO VYPADNEM.VY SI MYSLITE CO?ZE KED TO OHLASITE TAK SA Z TOHO NIEKTO CO?AKOZE TO?


Nahochod   |   ip:91.127.23   |   2009-09-15  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TU NIESI V KOMIKSE.ZIADNY BOH NIEJE A AK BY AJ BOL,NEROZPRAVAJ V JEHO MENE.

Ja mam strategiu ze chorich a neprijemnych ludi obchadzam z daleka.

Ja ta uprimne lutujem a vsetkych co su nuteny venovat cas tvojim kecom.

Z mojej strany je diskusia ukoncena. Nikdy nebojujem so zlom!

Ten boh je len ho nevidis. Este jedno slovo si vsimni pistis = presvecenie jezis nikdy nepovedal verte ale presvecte sa. Budha povedal, neverte ale skuste.

Skoda ze nemas chut ani sa presvecit co je realita a co nie je. Dnes sa to uz da, tajomstvo uz neexistuje, vsetko je odhalene.

Mame slobodu slova, pis si, ale mame aj slobodnu volu a citat sa to nemusi. Ja som skonicil ... Ahoj

Odporucam ti viac meditovat premyslat ako pisat hluposti.

Presviecat ta po tom co si pisal, ze vesmir nemohol vzniknut nahodou a a zivot tu tiez, nema vyznam.

Nesypte perly sviniam!!!


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-15  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Můj předešlý příspěvek neprošel, tak snad tenhle: Pro mne téma lidské nahoty je uzavřeno. K ostatním tématům se vyjádřím pod články, nebudu odvádět diskuzi jinam, dobrou noc :)


bejbous   |   ip:78.102.48   |   2009-09-15  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No strávit tu 8 hodin psanim komentářů to musí být asi velká zábava. Kápnou z toho nějáké $$?


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-16  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlasím s radoqom ... zdravý prístup k nahote je dôležitý pre vývin človeka... a zdravý prístup je neskrývať to čo nás predsa spája :)


Palino   |   ip:15.203.16   |   2009-09-16  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ti teda poviem nieco ja. Dal som si tu namahu a precital tvoje prispevky. Zjavne vedomosti z ezoteriky a psychologie mas a rozumiem co sa snazis povedat napriek umyselnym protireceniam, sarkazmom a klamstvam, ktore medzi ne vkladas. avsak bud mas tie vedomosti nekompletne alebo mas nejake chore odovodnenie preco robis to co robis, pretoze nemozem suhlasit so sposobom akym to robis. nemas pravo vnucovat ludom pravy ani hocijaky iny nahlad na svet, kym ta o to nepoziadaju. je to kazdeho osobna cesta. dalsia vec je, ze tieto vedomosti sa daju ziskat hocikde bez clenstva u iluminatov, co ti aj tak nikto neveri. a kedze si taky hrdy na iluminatov, tak mam pre teba (pre ostatnych vybornu ;) novinku. situacia sa obracia k lepsiemu a iluminati idu k zemi:)

http://www.projectcamelot.org/benjamin_fulford.html


Slovensky Kral   |   ip:81.135.10   |   2009-09-16  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq |:
co chce Stvoritel?
ked prestanu byt ludia zahladeny do seba a zacnu chapat ze Boh nam od nepameti posiela poslov a jeho slova / myslienky/ nie preto aby nas riadil , ale preto aby nam ukazal cestu. vtedy pochopis aj Ty co On chce.

ved uz od zaciatku nas usmernuje tak aby sme sa sami neznicili, tak aby sme sami seba nepostavili na stupen nezmyslajuceho primitivneho tvora.
: sodoma gomora:
to potom ja dnes mozem napisat ze Hitler bol pomsta Jezisa Zidom :)
nie. aj sodoma gomora bola dielo nas samich!!!!!
ked sa znicime atomovou vojnou bude to dielo cloveka alebo Boha???
moze niekto v dalsom veku napisat ze to bol trest bozi za Nasu Sodomu - Gomoru??? alebo by to bolo dielo hluposti , nenazranosti, nenavisti, mamonu cloveka???
aj zaplava v Prahe bola dielo Boha za Sodomu - Gomoru co je v Prahe?
ale svoje nastavajuce ovecky o tom niekto presviedcat moze,,, ci nie? a preto sa modlime a platme odpustky a nech nas uz v Prahe nic take nezastihne :)

k sexualnemu zivotu: 15 rokov je niekedy naozaj malo, ale myslim ze aj 22 rokov mojej zeny ktore tak prisla k Dcerke od cloveka co sa o ne nestaral a robil deti kade-tate je podla mna dost malo!!!
ja osobne mam sexualne skusenosti od 9tich rokov a panictvo som stratil v 12tich... ale uz z usmernenia od rodicov a spolocnosti som vedel ze to moze mat nasledok do konca zivota a tak som si daval pozor a moje dieta som si stvoril az v 28 rokoch...
zalezi na spolocnosti ako vychova svojich potomkov a nie na tom kedy im prisudi vek na zacatie sexualneho zivota...
som proti tomu aby boli 14-15 maminy, ale ked si zoberiem kolko krat moze byt taka prave lepsia matka ako ina "dospela" fetacka, alkoholicka atd...

Tara: plne suhlasim :)
prave porusenie zakazu a ziskanie nasej chcopnosti prijmat Bozi Dych z nas urobilo to co sme, prave porusenie zakazu a ziskanie schopnosti mysliet a myslienky realizovat, citit a pocitovat z nas urobilo Cloveka takeho aky je...

moze byt dobry, alebo zly, pacit sa mu krasa, alebo zvrhlost, citit radost aj smutok, citit lasku ale aj nenavist, uvedomovat si svoju existenciu a tak isto aj naslednu smrt /
clovek ako taky sa rozvija a snim aj spolocnost. je len na nas aku ju budeme mat. ci plnu odpadu ako GG Alin...Stalin, ...
alebo plnu lasky a pokojaJA   |   ip:85.248.10   |   2009-09-16  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeeeej, ha, ten váš iluminátor je ale zábavný... :-)


Nahochod   |   ip:84.47.99.   |   2009-09-16  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeeeej, ha, ten váš iluminátor je ale zábavný... :-)
ILLUMINATOR je zadubeny arogantny demagog. Pise si co chce.
Jeho prispevky nemaju nic spolocne skonstruktyvnou diskusiuou.
Kebyze je na mojom webe este dva dni ho sledujem a potom ma vyhadzov.


galius   |   ip:213.151.2   |   2009-09-17  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, z čoho čerpá autor. Myslím, že hlavne si mýli "žiadosti" tela, ako uvádza a "žiadostivosť". Žiadosti tela považujem za normálne fyziologické potreby tela. Žiadostivosť je už aj produktom vyššej nervovej sústavy, vzniká až po naplnení fyziologických potrieb a je ovládateľná vôľou - dajme tomu svedomím, ako uvádza autor. A tu je podľa mňa ďalšia chyba. Autor si pletie sexualitu s nahotou. Asociácia slovenských naturistov má v podtitule uvedené "sloboda mysle bez odevu". Ako dlhoročný naturista som presvedčený, že naturistom môže byť len "vyzretá osobnosť" ako uvádza autor.Musí sa totiž vysporiadať s vlastnou sexualitou, vážiť si aj sám seba, ovládať svoju žiadostivosť. A to je na tom to pekné a vo svojej podstate čisté, kde stud nemá miesto: praví a správni naturisti sa dokážu vo svojej komunite a vo svojej nahote správať k opačnému aj k rovnakému pohlaviu bez sexuálnej diskriminácie, ako rovný k rovnému, nezáleží na tom, či je niekto starý, tlstý, farebný. Jednoducho je sám sebou, osobnosťou a pokiaľ to takto neviem vnímať, nemôžem medzi naturistami žiť. Naturisti sú väčšinou vyrovnaní ľudia. Podľa mňa sú horší a nebezpečnejší chudáci, ktorí na člnoch obzerajú naturistov na plážach, komentujúc ich poznámkami, ktoré len dokazujú ich úbohosť. Veď keď chcem niekoho kritizovať, musím zísť na jeho úroveň, to znamená vyzliecť sa. Títo ľudia však majú ten falošný stud. A to sú práce tí, ktorí za zamknutými dverami pozerajú porno - najlepšie, ak je nejakým spôsobom zvrátené. Podporujú tým svoje sexuálne fantázie, ktoré sa vyvíjajú. Nie však smerom k normálnej sexualite, ale naopak. Opakujem - naturisti sú so svojou sexualitou a so svojím studom a svedomím vysporiadanía nepotrebujú poučovať a radiť.dunbo   |   ip:195.91.79   |   2009-09-17  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hranice morálnosti si často vymýšľame . Ak neubližujem druhým tak nerobím nič zlé , ale keby tej nahoty bolo priveľa , tak by nás to nebavilo .


Raviel   |   ip:78.99.180   |   2009-09-20  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok po-ukazujúci na to kam sa rútime. Je tam síce kopa hlúpostí o stude ale v niečom má pravdu.
A to v tom že naša spoločnosť tak nejak stráca na mravnosti. Viete zahaľovanie seba samého má veľmi dobrý význam. Aby sme to však lepšie pochopili uvediem radšej príklad kam nás toto všetko môže zaviesť.
V Afrike(aspoň v určitých častiach)je nahota vzhľadom k horku považovaná za normálnu avšak keď sa na to pozrieme inak práve toto sú oblasti kde najviac zúri AIDS.
Nikto presne nevie ako AIDS vznikol avšak najuznávanejšou teóriou je akoby som to povedal "nečistý život". Černosi si skrátka vďaka nahote zobrali sex za úplne bežnú vec. Z toho taktiež vyplýva aj postavenie ženy v spoločnosti ale čo je dôležitejšie dopomohlo to ku vzniku AIDS. Lebo černoch neuvažuje ako Európan, netrápi ho že je špinavý že práve zjedol niečo čo nemal sú to proste jednoduchší ľudia s odľahčenou morálkou( to nevyvrátiš to je proste fakt).
No práve tento spôsob života napomohol rozšíreniu( a možno aj vzniku) AIDS. No a olej do ohňa sme priliali ešte mi keď sme celej veci dopomohli očkovaním.
To malo za následok znížený úbytok "slabých jedincov". A táto populačná "explózia" dopomohla expanzií AIDS. Ako skvelý príklad máme Etiópiou v ktorej predtým ako začali pomáhať Európania žilo cca 40 000 000 ľudí a teraz tam je približne 80 000 000 a žije sa tam stále rovnako. Oh a samozrejme epidémia AIDS jak h****o.
Presne takto by to mohlo skončiť keby sme mi tu (alebo niekde inde) začali brať nahotu ako normálnu vec a nejaký stud pustili k zemi. Ako autor píše a mladom vyzývavo oblečenom dievčati. Myslíte si že sa sex neplnoletých na školách rozmohol len tak sám od seba. NIe môže zato povolenie morálky a ostatné veci s tým súvisiace( ako súčasná móda).
To si vážne niekto myslí že akési objavovanie sa AIDS v Čechách je len vecou nejakých feťákov a že sa to netýka mládeže?
Ešte stále mi v hlave znie jeden článok z novín kde sa novinári rozhorčovali nad obliekaním malých (3 roky)dievčatok do mini sukní. A dnes skoro každé druhé si behá v takejto minisukni akoby sa nikdy nič nedialo.
Tu jasne vidíme ako sa spoločnosť vzďaľuje od spoločenského rádu ktorý bol daný a zase sa ponúka možnosť príkladu. Viete ako zareagovali úrady na súlože mladých ľudí na školách?
Nijak len znížili vekovú hranicu pre "legálny" sex z 16 na 15 rokov. A tomuto niekto hovorí "prirodzené"?

Teraz ešte kým sa mi ozve kopa naháčov ktorý si myslia že je to správne lebo im to nič nerobí. Vy ste stále menšina to znamená že to nemôže mať nejaký ďaleko siahli vplyv. Ale uvažujte: nemôžete to mať v budúcnosti nejaký negatívni vplyv na vaše deti. Možno aj oni budú chodiť nahé a aj ich deti a po takých 2 generáciách sa to môže zvrhnúť na tú Afriku. Toť vše.

P.S sorry ak tu už niekto niečo takéto napísal, lebo sa mi nechcelo čítať všetky komentáre.

P.S.S už sa teším ako budem odpinkávať všetkých čo si myslia že kecám.


sedmicka   |   ip:90.179.26   |   2009-10-01  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je mi luto, ale nejako velmi poklesla uroven tohoto webu. Naozaj nepotrebujem v mojom veku poucat o nahote. Sme dospeli ludia. Moralizovala tu cez 2000 rokov cirkve, a nebyt cirkvy, potlacana sexualita by sa nikdy takto nezvrhla. Pre propagaciu svojho spriazneneho webu vyber radsej inu reklamu.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Cesta do duše človeka: Úvod


2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč. Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali. Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte: ...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

WikiLeaks aj na Slovensku a slovenská cenzúra!

Cenzúra informácii funguje i na Slovensku! Aj informácie blokované pred verejnosťou, napriek tomu, že prebehli vysielaním televízie Joj+. Niekomu sa na prvý pohľad bude zdať, že konšpirujem a vyrábam neexistujúce kauzy, ale toto je ozaj na uváženie ako je to s informovanosťou verejnosti, demokraciou a poskytovaním ozajstných a hodnotných faktov od znalých ľudí z politickej a mediálnej sféry.Jedná sa o reláciu "LAMPA" moderovanú mediálne známym Štefanom Hríbom.


Chemtrails potvrdený!

Krátke dejiny slobodomurárstva na Slovensku

A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJ...

Globálny humbuk s otepľovaním

"Bůh je jen chiméra"

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3726 s