18. September 2019
    
Prognóza na 100 rokov - Dolezite.sk

Prognóza na 100 rokov


  2010-05-24  (15:25)  |  Knihy
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Prognóza na 100 rokov

 

Dávam do pozornosti knihu Esejisticko-publicistická práca od Georga Friedmana

Prognóza na 100 rokov dopredu..

Prinášam Vám recenziu tejto velmi zaujímavej knihy,v ktorej sa autor vyjadruje o vývoji na zemi na najbližších 100 rokov.

Samozrejme autor sa vyjadruje aj o tom ktorá krajina bude najbližsích 100rokov mocnosť..

Nie nebude to ani čína ani nikto iný..

Bude to USA a hneď aj uvádza dôvody prečo tomu tak bude.Preto lebo USA majú najmodernejšie a najväčšie vojenské námorníctvo na svete.A keďže ovládajú všetky oceány a moria na zemi nenájdu dlhú dobu premožiteľa.Taktiež sa zaoberá otázkou preľudnenia planéty kde hneď vyvracia tvrdenia že planéta sa preludnuje.

Predpovedá,že najbližšie roky budú mať krajiny velké problémy čo sa týka počtu obyvateľov a budú sa predbiehať v tom ako prilákajú prisťahovalcov..

Obrovské problémy s tým budú mať USA a európske krajiny najmä francuzsko a nemecko.

Ďalej sa autor vyjadrje o tom,že do roku 2050 mexiko čo sa týka ekonomického rastu dobehne až predbehne USA.A jeho HPD bude patriť do top 10 krajín na svete.

Samozrejme sa vyjadruje o ekomickom raste turecka a japonska..a krajín pobaltia v rátane slovenska,maďarska a rumunska.tieto 3 krajiny spolu s rumunskom budú spojenci.

Ďalej sa vyjadruje o poľsku ako o najmocnejšej krajine európy,ktorá bude mať aj vojenské záujmy čo sa týka obsadenia iných krajín.

Ak si myslíte že čína bude patriť k svetovým lídrom čo sa týka ekonomiky sme podľa autora na omyle.A to z dôvodu,že krajina má veľa vnútorných problémov a je odkázaná na obchody v USA a na americké trhy.A v podstate je to ostrovna krajina aj keď nie je obmývaná moriami,ale obkolesujú ju nehostinné krajiny.Napr zo severu himaláje,z východu pralesy a jediná cesta vedie cez kazachstan,ale na to sa zatiaľ odvážilo iba pár ľudí.

Ďalej sa vyjadruje aj o Rusku ako sa ľudia mýlia v tom že je vojenská veľmoc čo je nepravda lebo rusko sužujú rozsiahle vnútorné problémy neinvestovanie do technológií a malé konflikty na kaukaze.

A samozrejme ma zastaralé vojenské námornícto čo je čo sa týka vojny veľmi dôležitá vec.

V budúcnosti predpovedá ako spojencov proti USA turecko a japonsko,japonsko sa bude snaziť investovať enormné prostriedky do armády zbrojenia.

Samozrejme čo sa týka ruska ide aj o problém demografie.Už teraz rusko bojuje s úbytkom 700000 ľudí ročne.Niet ľudí niet vojakov samozrejme.

Autor ďalej predpovedá ekonomickú stagnáciu francuzska a nemecka z dovodu úbytku obyvateľstva a problému chýbajúcej pracovnej sily a prestarnutiu obyvateľstva.

Viacerí si myslia že práce bude ubúdať z dôvodu robotizovania priemyslu..ale to je zlé myslenie pretože k robotom bude treba kvalifikovanú údržbu čiže budú chýbať kvalifikovaní pracovníci.

Autor predpovedá ekonomický rast východného bloku ako napr rumunska bulharska slovenska a hlavne poľska,ktoré sa stane europskou mocnosťou a v neposlednom rade aj vojenskou a bude sa tlačiť smerom na vychod k ruskym hraniciam.

Autor ďalej zastáva názor,že časom sa ukrajina spojí s ruskom.Taktiež predpoveda rozpad europy hlavne koli etnickym rozdielom a rozdielnym názorom vačšiny eurospkych krajín.

Samozrejme geopolitické pohyby budú aj v ázii.Predpovedá sa spojenie korei.Či s čínou alebo so severnou koreou som nepostrehol.

V ďalšej časti knihy sa autor vyjadruje k otázke vedenia vojen a energetickej budúcsnosti.

Samozrejme uhlovodíky(ropa) už budú nemoderné aj keď ropy bude stále dostatok najbližsích 100 rokov.

Vyjadruje sa taktiež k vojenskej strategii USA,ktoré nebude vojenskym agresorom ale len pozorovateľom.

Okolo roku 2050 sa bude snažiť japonsko napadnúť USA ale nie ako krajinu ale bude snažiť zničiť ich bojove hviezdy(satelity) ktorými bude USA ovládať vesmír.Pretože budúcnosť už nebude v ovládaní morí a oceánov ako doteraz ale v ovládaní vesmíru.

Samozrejme teraz sa zastáva názor že krajinu,ktorá má jadrové zbrane nikto nenapadne.Táto téma je neaktuálna pretože napr Pakistan má jadrové zbrane ale sú zastaralé ciže nepoužiteľné.Preto sa Japonsko bude snažiť zničiť americke bojové hviezdy čím sa budú snažiť trafiť USA na citlivom mieste.

Samozrejme do vojny budú zapletené polsko,ktore ovládne chorvatsky prístav RIJEKA.

Ale moderná vojna bude vedenaá už iným spôsobom ako bola vedená napr 2 svetová vojna s milionami obetí na životoch.

V tejto vojne su odhadované počty obetí na 500000a to z dôvodu veľmi moderných a hlavne presných zbraní.

Odhaduje sa,že letectvo už bude schopné lietať asi 13násobok rýchlosti zvuku.

A rakety budú schopné lietať až 20 násobok rýchlosti zvuku.

Vojna ale bude mať aj tie lepšie dôsledky a to,že doteraz uajované technológie budú dostupné širokej verejnosti.

Odhaduje sa že energia sa bude získavať s vesmíru prostredníctvom obrovského množstva slnečných kolektorov,ktorá sa bude združovať v jednom energeticokom lúči.Zatiaľ však nie je zrejmé ako sa bude takto získaná energia uchovávať.

Sú taktiež predpovedané rôzne krízi rôzneho charakteru a rozsahu.

Všetky tieto predpovede su robené s ohľadom na doterajší vývoj sveta a jednotlivých krajín.

Kniha je veľmi zaujímavé čítanie a hlavne pre laika ľahko pochopiteľné.Niesu v nej použité odborné výrazy.Či už tomu uveríte alebo nie,je na každom z vás.

Recenzia je urobená velmi stroho a stručne.Je tam popísaných veľa zaujímavých prognóz a predpovedí..aj s časovými rozostupmi.

Podľa autora sa v 21. storočí definitívne skončí európska éra a začne sa americká éra. Inými slovami, 21. storočie bude storočím dominancie Spojených štátov amerických, ktoré budú vďaka svojej ekonomike a najvyspelejším technológiám kontrolovať svetové oceány a budú ovládať aj vesmír. Pre našu budúcnosť bude príznačné zastavenie rastu a neskôr úbytok celosvetovej populácie a nástup nových mocností: Turecka, Japonska, Poľska a Mexika. 21. storočie poznačí súperenie o regionálnu i celosvetovú nadvládu a jeho vyústením bude svetový konflikt v polovici tohto storočia. Jeho víťazom budú USA a Poľsko. Friedman, na rozdiel od mnohých iných odborníkov, je presvedčený, že Rusko čaká už v krátkom čase kolaps a ústup z medzinárodnej scény, a podobnému osudu sa nevyhne ani Čína. Svoje tvrdenia pritom opiera o dôkladné analýzy a podopiera zrozumiteľnou argumentáciou.

 


Tomas Tahotny
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
gulo   |   ip:62.77.97.   |   2010-05-24  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smiesna demagogia. Clovek nema nechat nasytit svoj hlad po pravde a informaciach takymito falosnymi proroctvami.


ANONYM   |   ip:178.40.21   |   2010-05-24  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a objavi sa mnoho falosnych prorokov:Dmoja prognoza:na sklonku roku 2012 nieco zacne co zmeni ludsku podtatu pachania zla a pochopia konecne ze cesta zla neni ta prava a ze matka priroda je to co ma skutocnu hodnotu nie spajzka plna zlata.


DIAF   |   ip:85.216.22   |   2010-05-24  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smekam pred autorovymi (knihy) znalostami geografie. Takze cina je ostrov s dzunglou na vychode a horami (akoze himalaje) na severe. A polsko svetova velmoc... uz nam len powerhungry poliaci chybali na tejto malickej planetke, s nimi tak maximalne dosiahneme povinne nabozenstvo na vysokej skole


fh   |   ip:82.9.171.   |   2010-05-24  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne to v celku sedi, zvlast s tou nizkou populaciou pretoze do par rokov je tu podla mna velka vojna


ejha   |   ip:147.232.1   |   2010-05-24  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto sa aspon trochu vyzna do politiky a vojenstva tak vie ze vsetko v tomto clanku je strasny bullshit :D


kip   |   ip:188.123.1   |   2010-05-24  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rusko slaba armada-cuduj sa svetu, ze este existuju pri americkej rozpinavosti :)) a uplne zaklincoval mexikom ako tahunom americkej ekonomiky :)) o le le o la la


neno   |   ip:95.103.21   |   2010-05-24  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovensko madarsko a rumunsko sa spoja ,to predpoveda felvidek?:-)))


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-05-24  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm, tak tomuto rikam tvorba autora co je na praskach.


ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-05-24  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  usmevny clanok...nic k takemu scenaru nespeje


petars   |   ip:95.105.19   |   2010-05-24  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vôla k vyšším formám organizovania sa, je prvý predpoklad narúšania súčasného globálného chaosu , informačné tech. sa stanú ešte viac súčastou spoločenského systému, klasické, militaristické náhľady, také príznačné pre sedemhviezdičkové mozgy, na budúcnosť sa tu budú ešte dlho pestovať, o moc ešte dlho pôjde v prvom rade, ale asi inak.


L   |   ip:95.103.32   |   2010-05-24  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po tejto knihe som siahla len tak pri nahodnej navsteve knihkupectva a po precitani 1-2 odstavcov na par stranach ma zaskocila absolutna neznalost autora ,nielen v oblasti geografie (o Slovensku, Madarsku a Rumunsku vie akurat nazvy). A USA majú najmodernejšie a najväčšie vojenské námorníctvo na svete, ovládajú všetky oceány a moria na zemi, a pritom nebudú vojenskym agresorom ale len pozorovateľom. Tak naco maju najmodernejsie a najvacsie namornictvo? Znôška divných výplodov. To ho živí?


Bolton   |   ip:78.98.198   |   2010-05-24  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tato kniha je zmes absolutne totalnych nezmyslov, fantazmagoricka konspiracna teoria, pan Friedman mi pripada, ako keby vcera spadol z ceresne. Tliacha o ekonomickom raste, o vojnach, o novych ekonomickych mocnostiach, o namornictve. Kto mu preboha tuto knihu vydal ? Dnes, podla toho co sa deje vo svete, by bolo obrovskou trufalostou predpovedat co bude o 5 rokov a nie o 100 ! Moja prognoza : nic z prognozy mr.Friedmana sa nenaplni... Cele to bude uplne ale uplne inak, na to nech vezme jed !


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-05-24  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V poslednom čase je tu semenisko totálnych nezmyslov, ale aspoň sa dá dobre zasmiať. Minule tu bola napríklad predpoveď na storočia dopredu, ktorá končila úsmevným bonmotom - človek spozná "b" a bude schopný viesť s ním rozhovory! (to odporné slovo nikdy nevyslovujem ústne ani nevyjadrujem v písomnej forme) Dnes sa tu zas dočítam, že Slovensko, Rumunsko a Maďarsko budú spojenci, či krajina šmelinárov bude líder Európy. Autor by sa dobre uplatnil fabulovaním v Hollywoode. Scenáristická kríza je tam horšia, než sa zdá...


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-05-24  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
azgaroth- ty si bratu vo svojej hlave zrovnaj veci a skumaj co ti tak vadi na Bohu a zmen si nick a prestan hrat videohry a oslobod sa od toho ducha co ti zatemnuje mysel az tak ,ze ndokazes slovo Boh ani len napisat...

lebo toto je naozaj na prasky....


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-24  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani by som sa nedivil s takym menom Friedman ak by to bol icik.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-25  (03:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja mam jednu zarucenu prognozu.Kradnut sa bude stale,podvadzat taktiez a s prostitutkami to tiez vidim ruzovo ,makat budeme tieza este jest a umierat sa bude tutovo.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-25  (03:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este jedna superpredpoved-vojny a vrazdenie+rozne nakazy sa tu tiez udrzia.


johnzzzz   |   ip:97.113.18   |   2010-05-25  (04:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Friedman pise teda dost naivne o Rusku, staci sa pozret kolko nerastov tam je a aku rozlohu ma. Cel to je nejake naivne ta recenzia.


enslow   |   ip:95.103.24   |   2010-05-25  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odporucam knihu precitat..nikto netvrdi ani Friedman ze to tak bude..on len prognostikuje na zaklade doterajsieho vyvovja na zemi a predosleho vyvoja na zemi..na konci knihy sa vyjadruje ze si mysli ze by taky vyvoj mohol nastat


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-25  (08:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie on nic netvrdi,len vydal knihu a balamuti nou hlavky labilnejsim ludom.


moon   |   ip:195.168.4   |   2010-05-25  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ta kniha je napisana pre ameriku a oni jej veria
Azgaroth ti si urcite satanista :)


Neviem   |   ip:77.234.25   |   2010-05-25  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahaha, chlapec tam ma vsetko postavene na hlavu, obycajne zavadzanie urcene amikom, a fakty ktore uvadza si asi vymyslel...


Peter   |   ip:195.168.8   |   2010-05-25  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SCI-FI


pilgrimdou   |   ip:95.103.10   |   2010-05-25  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som prestal citat po zarucene pravej informacii, ze budeme spojenci s Rumunmi a Madarmi. Paskvil...


Peter   |   ip:195.168.8   |   2010-05-25  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dlho sa uz neohlasil prof. Vasky a jeho HTC. Uz mi chybaju jeho demagogie.


Cynik   |   ip:217.91.10   |   2010-05-25  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak to p.Friedmann napisal na zaciatku 90-tych rokov, tak jeho prognozy vtedy vyzerali ako tak logicky. Vtedy, chaos v Rusku Gorbacov a po nom Jelcin. Cina vyvaza do USA spotrebny tovar. Nemecko a Francuzko maju v porovnanim s inymi statmi len nieco cez 2% narast HDP. Polske HDP reatie dvojciferne. Do Mexika su presuvane vyroby z USA. Neskorsie do Ciny. V strede europy je to spolupraca Visegradskej trojky a neskorsie stvorky.Japonsko sa pomaly prebera z vychodnej krizy a su tam tendencia na samostatnu polityku.Turecko zacina svoje tazenie na pridruzenie k Europe no a samozrejme USA je vojensky a aj ekonomicky hegemon.Ak Friedman napisal svoju knihu teraz (2~5 rokov),tak asi zaspal dobu. Situlacia sa vyvinula celkom inak a ani popisane tendencie mu nevysli. Vlastne boli od zaciatku nerealne.Kniha sa moze citat dobre , ale je to sci-fi ci cosi take.DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-05-25  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj minule predpovede bolo len sledovanie bežne dostupných info, ktoré má každý človek. Len o tom nepíše.
Friedman zhasol, hoci ani nezasvietil.


Vrtk   |   ip:78.98.170   |   2010-05-25  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekedy vr. 1860-70 nejaký pán Payne (opravte ma prosím, to meno si nepamätám presne) predpovedal vývoj sveta na 100 rokov dopredu. A čuduj sa svete "tým o ktorých sa nesmie hovoriť" sa to podarilo ukočírovať do najmenších detailov - I.WW, II.WW, studená vojna.
Ak teda Friedmann napísal ako to bude vyzerať o 100 rokov tak, nešpekulujte o tom či je na práškoch, alebo nie. Sledujte ako to budú krok za krokom plniť.
Len tak na okraj, kto je vhodnejším kandidátom na parazita európy, Nemecko? Rakúsko? Alebo šmelinárske Poľsko. Niečo im sľúbiš a budú ti zobať z ruky, budú pre teba rozvracať európu.
Páni a dámy máme sa na čo tešiť, vôbec sa mi to nepáči.


hr   |   ip:78.141.10   |   2010-05-25  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si však myslím že pán Friedman netliacha a nie je na práškach. Skôr si myslím že na tejto knihe pracovalo niekoľko ľudí(tím ,,expertov") a úmyselne sa zavádza. A či je to predpoveď alebo prognóza ? Skôr mám pocit že je to pokus o vytvorenie budúcnosti takouto formou.


Pista   |   ip:94.229.32   |   2010-05-26  (00:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  strašná kravina, George Friedman by nemal písať ani trochu nerealne scifi, mame tu niekolko storočí velmoci ako rusko,nemecko,francuzsko,anglicko a títo všetci ako čarovným prutikom zaostanu a polsko a mexiko ich predbehne, heh,dobre som sa zasmial,aj na to spojenectve slovákov a maďarov, tento autor nevie kde je sever, skor sa znova spoja češi a slovaci,ako maďari a slovaci


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-26  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia vydajte si aj vy daku fantasmagoriu a uvidite,ze sa najdu aj taki ludia co Vam uveria.


mirek56   |   ip:82.114.20   |   2010-05-26  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  = PROGNÓZA: SPOJENÉ STÁTY ZANIKNOU JIŽ V ROCE 2010
°° Dále v rozhovoru pokračoval: „Dolar se přestane používat jako SVĚTOVÁ MĚNA. Poté začne v USA OBČANSKÁ VÁLKA, která však ani v nejmenším nebude obdobou ruské na konci druhé dekády minulého století. Bohaté státy jako třeba Kalifornie či Texas prostě přestanou přispívat do federálního rozpočtu. Vzniklá situace bude spíše připomínat Rusko na počátku 90. let; v první řadě zesílí regionální SEPARATISMUS. AMERICKOU ARMÁDU tvoří už ze 70% příslušníků NEBĚLOŠSKÝCH etnik a nepochybně nebudou chtít POTLAČOVAT tyto masové PROTESTY !!! Už nyní se však vytvářejí tzv. SÍLY RYCHLÉHO NASAZENÍ - a podle mne se právě ony připravují na tyto NEPOKOJE !!! °° Zda se tato prognóza vyplní, budeme vědět už za rok. Zatím údaje, které ho vedly k této úvaze, nasvědčují tomu, že se NEMUSÍ MÝLIT: (1) - Bankovní krach na Wall Street v roce 2008, pří němž padlo 25 největších finančních ústavů, v roce 2009 se počítá s pádem 13 bank. (2) – Vzestup počtu sebevražd a vražd v rodinách nezaměstnaných, mimo jiné i zabití vlastních dětí a potom sebe sama. (3) – Gigantický růst zahraničního dluhu. (4) – Osm států vyhlásilo suverenitu, sedm z nich v únoru 2009, dalších dvanáct tuto otázku posuzuje. (5) – Na dotacích závisí 43 z celkem padesáti států USA. (6) – Katastrofální pokles hrubého domácího produktu. V třetím čtvrtletí roku 2008 klesla ekonomika o 0,2, ve čtvrtém dokonce o 6,5 procenta. (7) – Prudce se zvýšila nezaměstnanost. (8) – Růst kriminality na etnickém základě, kvůli níž bílí Američané opouštějí Kalifornii a stěhují se do jiných států. (9) – Indiáni z pěti států požadují odchod z americké federace. °*+ Katastrofálně se zvýšil rozpočtový deficit. (10) – Stouplo nelegální přistěhovalectví. °° Předpovídaný rozpad USA, bude mít NEPŘEDVÍDATELNÉ DOPADY NA CELÝ SVĚT, TEDY I NA RUSKO !!! Jde tedy jen o to, JAK JE MINIMALIZOVAT: „Třístranná komise tvořená západní Evropou, Spojenými státy a Japonskem vznikla jako NÁSTROJ BOJE PROTI SOVĚTSKÉMU SVAZU !!! Dnes by se mohla oživit – posílí-li ji INDIE, ČÍNA, BRAZÍLIE A DALŠÍ ZEMĚ, může vzniknout velice silná mezinárodní EXPORTNÍ SPOLEČNOST !!! V ČÍNĚ JSME SE SETKALI S PODPOROU, INICIÁTOREM JEJÍHO VZNIKU SE VŠAK MUSÍ STÁT NEPOCHYBNĚ RUSKO,“ poznamenává Panarin. … (Zdroj – www.halonoviny.cz -.)
hal   |   ip:89.173.26   |   2010-05-29  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Horší paškvil som ešte nečítal.


jozef   |   ip:188.167.1   |   2010-08-05  (04:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prepac ale toto je strasny bullshit... realna pravda je tak mozno 10%---lukas . jyverore11   |   ip:178.143.1   |   2014-02-07  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby 90% citatelov by neboli deti tak by vedeli ze toto je pravda. USA vzraste hlavne obyvatelmi kvoli velkej migracii ludi do krajiny a budu este silnejsou krajinou. Rusko je skoro na pokraji , snazia sa o stabilizaciu krajiny ktora sa im moc nedari lebo velka cast obyvatelstva je chudobna a nema na zakladne potreby a techniku co rusko pouziva uz je davno zastarala.
O Polsku co pisal by som tez bral , lebo viem ze poliaci sa chcu pomstit skoro celemu svetu kvoli 2 svetovej , i ked neviem co sme im spravili.
S tim Japonskom a Tureckom to by som moc nebral.
A Slovensko ekonomicky vzrast? Toto je hovadina , vsetko v tomto state sa rospredalo po 89 a vlada plati vela ciganom , jedno viem ze SR upadne velmi , lebo vela ludi bude hladat pracu vonku a opusti tuto vlast co uz sa davno deje.

Ale inac suhlasim co povedal , ludia zebudte sa bielej rasy ubuda to je fakt! ak si to nechcete brat do svedomia je to vas problem ale cisla hovoria o svojom.


pk . fosacera28   |   ip:94.197.12   |   2014-10-01  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po100rokoch sa dozvieme
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kolik Američanů čte knihy?


2013-03-13  (18:39)  |  Knihy
Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?

Dan Millman Čísla života


2013-03-10  (18:52)  |  Knihy
Dan Millman napísal knihu, v ktorej odkrýva sily pôsobiace v našich životoch a ponúka nám zároveň návod ako začať tieto sily používať v prospech seba a v prospech ostatných.


Varovné signály očkování: Lékaři o nich nemluví


2012-12-05  (18:38)  |  Knihy
Nemusíte se vším souhlasit, ale stejnojmennou knihu si přečtěte. Pro běžného čtenáře bude asi nejděsivější zjištění, jak málo víme o vakcínách a jejich účincích na náš organismus.


Pravda o kolosální manipulaci lidstva již prosákla ven


2012-06-14  (08:36)  |  Knihy
Vydavatelství Anch BOOKS nedávno vydalo knihu autora Michaela Morrise: Co neSmíte vědět! Interview se uskutečnilo na podzim 2011 krátce po vydání knihy v Německu. *** V začarovaném kruhu. Stefan Erdmann v rozhovoru s autorem Michaelem Morrisem


Bernský politický proces - Znalecký posudek, vypracovaný z pověření soudního dvora č. V v Bernu


2012-05-04  (00:18)  |  Knihy
PRAVÉ PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCŮ


Kniha Ilumináti od Henry Makowa


2012-04-26  (07:00)  |  Knihy
dovolujeme si Vas informovat o nove pripravovanem titulu Ilumináti od Henryho Makowa s podtitulem Sekta, jež se zmocnila světa ve formátu A5, cca 300 stran. Na našem eshopu ji můžete odbjednávat již nyní za zvýhodněnou cenu a pro prvních 200 objednávek máme připravený bonus ve formě knihy Tábor svatých, která je v zahraničí označována jako druhá bible rasismu a pojednává o problematice přistěhovalectví. Info na www.bodyartmag.cz/book


Opice neveria, že pochádzajú z človeka


2012-01-15  (15:29)  |  Knihy
čo sa to tu vlastne deje?


Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete


2011-12-27  (22:53)  |  Knihy
Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zemřete


1984 - George Orwell


2011-12-25  (14:21)  |  Knihy
V roku 1984 je svet rozdelený na tri mocnosti: Euráziu, Východoáziu a Oceániu. V podstate sú všetky tri mocnosti rovnaké: vládne v nich tvrdá diktatúra, bieda a obyvatelia každej z mocností fanaticky nenávidia ľudí vo zvyšných dvoch. Všetky tri mocnosti sú neustále vo vojnovom konflikte, bojujú o tie územia, ktoré nepatria ešte žiadnej z nich a o konečné víťazstvo a vládu nad svetom, hoci sa to žiadnej z nich nemôže nikdy podariť. Hlavným hrdinom románu je úradník Winston Smith, ktorý žije v Oceánii, v Londýne. Na čele diktatúry tu stojí tzv. Veľký brat. Oficiálna ideológia sa nazýva Angsoc (pôvodne anglický socializmus) a jej ústredné heslá znejú: Vojna je mier. Sloboda je otroctvo. Nevedomosť je sila


ZELENÁ KNIHA - Muammar Kaddafi


2011-12-24  (13:40)  |  Knihy
Nástroj vlády je prvoradým politickým problémem, jemuž celí lidské spolecenství. I konflikt uvnitr rodiny je casto výsledkem tohoto problému. Tento problém se stal velmi vážným od vzniku moderních spolecenství. Národy dnes celí tomuto trvalému problému a spolecenství jsou vystavena ruzným nebezpecím a težkým dusledkum, k nimž vede. Nedokázaly jej dosud vyrešit s konecnou platností a demokraticky.


SILA PRÍTOMNÉHO OKAMIHU - Eckhart Tolle


2011-12-17  (21:05)  |  Knihy
Ste tu, aby ste božskej podstate univerza umožnili prejaviť sa. Takí ste dôležití !


Kniha Vatikán ve světové politice


2011-09-29  (21:17)  |  Knihy
Ale zatímco úsilí USA a SSSR je sledováno s rostoucími obavami, úsilí Vatikánu je zkoumáno zřídka. I když ani jedna důležitější událost, která přispěla k dnešnímu chaotickému stavu věcí, nenastala, aniž by se na ní nepodílel Vatikán.


Niečo málo o dôležitosti kníh


2011-04-30  (18:56)  |  Knihy
Čítať a čítať.Každý prečítaný riadok je zažatou sviecou v nasom živote.Čím viac prečítame, tým viac svetlejší bude náš pobyt na zemi.


Brána k moudrosti


2011-04-23  (17:24)  |  Knihy
Novinka roku 2011 z oblasti osobního rozvoje. V knize jsou ukryté také informace ze zákulisí dnešní doby, především však rozcestník.


AdaM - Život Hrou


2011-04-18  (10:08)  |  Knihy
Zábava je prekážka, je to obmedzenie, ide o akýsi nezodpovedný prístup. Stali ste sa profesionálmi vo svojom obore. A ten obor sa nazýva život. Pristupujete ku svojmu životu tak, ako to robia dnešní hráči Manchestru pri výbehu na Old Traford. Tréner, majiteľ, spoluhráči i diváci, všetci do jedného od neho očakávajú skvelý výkon. Čakajú, že dá gól, že pomôže tímu vyhrať zápas či dokonca ligovú trofej. Rovnako aj vy pociťujete tlak okolia. Aj oni od Vás očakávajú, že niečo vo svojom živote dokážete, že uspejete ako silné osobnosti, že sa presadíte v tomto silnom konkurenčnom prostredí.


Vlastná cesta


2011-04-12  (12:24)  |  Knihy
Hitom 21. storočia sa stáva úspech, kariéra, ambicióznosť, odhodlanie a zápal. Je smutné, že sme všetci prijali hru tohoto systému a berieme život, aký nám spoločnosť ponúka. Je smutné, že nikoho z nás už nezaujíma, prečo je všetko v tomto svete postavené na hlavu. Všetko sa robí presne naopak. Prečo je tomu tak?


Je dovolené brániť inkvizíciu?


2011-03-30  (11:24)  |  Knihy
Téma inkvizície je zväčša spracovávaná z odsudzujúceho hľadiska. Je však oprávnená otázka, ako to skutočne bolo a či nie je dôvod tento pohľad prehodnotiť ako neobjektívny. Aj preto je dobré preto a preto má význam prečítať si malú publikáciu s titulom Je dovoleno bránit inkvizici? od českého historika Radomíra Malého, v ktorej sa autor pokúsil korektne s inkvizíciou vysporiadať a poukázať na to, že odsudzujúci pohľad na inkvizíciu môže byť vcelku veľmi mylnou paradigmou.


Bahno usedlé v člověku


2011-01-19  (15:28)  |  Knihy
Úvodem chci poznamenat, že to co budete dále číst, je výsledkem mých vlastních dlouhodobých úvah – výsledkem letitých studií zasvěcené i laické literatury, popisuji také vlastní bohaté zkušenosti a v neposlední řadě jsou tyto listy součtem mého nekompromisního pohledu na minulý i současný svět. Jsem také pevně přesvědčen o tom, že mnoha lidem se určité pasáže nebudou líbit – je však nutné pořádně rozvířit bahno usedlé v člověku za uplynulá tisíciletí!


Človek je sám kováčom svojho osudu


2011-01-08  (00:13)  |  Knihy
Ako funguje psychika, myslenie, city, pocity, pamäť, ako správne myslieť, ako sa správne koncentrovať pomocou jednoduchých cvičení. Ponúka možnosť ako sa človek môže stať kováčom svojho osudu. Cieľom čitateľa sa má stať zdravie, životný úspech a sebadôvera. Tento cieľ sa má dosiahnuť cestou učenia, poznania a praktického využitia. Poznanie a vedomosti majú praktickú cenu, lebo len oni prinášajú vhodné nazeranie na správne prirodzené myslenie, konanie, na správny životný svetonázor, ktoré určujú správanie ľudí. Úplný úspech môže byť cez poznanie len tak dosiahnutý, keď sa prenesie do celkového a aj do každodenného života.


Sme humatoni?


2010-10-06  (08:09)  |  Knihy
Sme alebo nie sme humatoni, obyvatelia ‘matrixu‘ tohoto sveta? Clanok je analogiu knihy Matrix s ‘nasou realitou‘, mozno je to uz stara otrepana tema,ale coraz aktualnejsia. Sme alebo nie sme humatoni?


MEDZINÁRODNÝ ŽID, Henry Ford


2010-07-30  (09:24)  |  Knihy
Proč je židovská otázka přetřásána? Protože existuje a protože její vnikání do amerického života má přispět k tomu, aby byla řešena a ne aby přispívala k dalšímu trvání oněch neblahých, vedlejších okolností, které obklopují tuto otázku v jiných zemích. Již dlouho se zabýváme ve Spojených státech židovskou otázkou.


Igor Bukovský, Pavol Lipták : Hneď to bude


2010-07-16  (17:23)  |  Knihy
Pre všetkých, ktorí sa radi zdravo stravujú a varia ľahké zdravé jedlá, je určená kniha, ktorej autormi sú Igor Bukovský a Pavol Lipták. Knihe dali výstižný názov – Hneď to bude.


2.1 GB ebookov o voľnej energií!


2010-05-24  (23:05)  |  Knihy
Tím čo sa zaujímajú o voľnú energiu ponukam moju zbierku kníh na danú tému. Je tam nieco okolo 977 kníh zväčša v anglickom jazyku.


Európska Únia: Cosa Nostra


2010-04-12  (02:05)  |  Knihy
Vojenské výdavky členských štátov sú spolu 311 920 000 000 USD ( v 2008 )! Ako je možné, že 495.128.529 miliónov občanov nemá právo voliť a ich hlavné demokratické práva boli pozastavené. Od bezvízového programu s USA po nemecko-ruské plynové potrubie. Spoločné záujmy 500 miliónov európskych občanov nie sú kompatibilné zo záujmami národných politikov. Heinz Duthel, European Union: Cosa Nostra


Pôvod postkomunistických elít: Od Pražskej jari po rozdelenie Československa


2010-04-07  (00:21)  |  Knihy
Ako to, že sa Československo rozdelilo na dve krajiny v roku 1993 tak mierumilovne najmä v porovnaní s Ruskom a Juhosláviou? Táto kniha obsahuje sociologickú odpoveď na túto otázku a empirické vysvetlenie rozpadu Československa sledovaním politických procesov, ktoré začali Pražskou jarou v roku 1968. Gil Eyal: The origins of postcommunist elites: from Prague Spring to the breakup of Czechoslovakia


Šlomo Sand: Vymysleli si sionisté dějiny židovského národa?


2010-04-05  (16:11)  |  Knihy
Podstata sdělení této knihy se dá shrnout do věty „Dějiny židovského národa byly vymyšleny, aby vyhovovaly požadavkům sionismu.” Kdyby něco takového řekl např. nějaký palestinský představitel, jistě by byl některými obviněn z “antisemitismu”. U izraelského (židovského) autora, potomka rodičů přeživších holocaust, to ale asi dost dobře nejde... Z genetického hlediska není prakticky žádný rozdíl mezi dnešními Palestinci a většinou izraelských Židů.


Marec - mesiac knihy.


2010-03-30  (08:04)  |  Knihy
Končí sa marec - mesiac knihy. Preto je na mieste otázka: "Čítate?"


Podobenstvo o jaskyni


2010-03-29  (23:43)  |  Knihy
V siedmej knihe svojho diela Ústava (Politeia VII, 514a – 515a) grécky filozof Platón (420 - 348) napísal peknú alegóriu hlbokého zmyslu, ktorá sa preslávila ako „podobenstvo o jaskyni.“ Je podaná vo forme dialógu medzi Platónovým učiteľom Sokratom a istým Glaukonom. Odcitujem toto významné podobenstvo bez dodatočných komentárov. Jej zmysel pochopí každý sám.


Kniha kníh


2010-03-26  (09:52)  |  Knihy
V tomto príspevku by som chcel poukázať na zopár krásnych výrokov od Santiága - postavy z knihy Alchymista. Táto kniha je plná rôznych výrokov a určite si dokážete bez nanútenia vybrať ten, ktorý vám niečo dá. Výroky som nevyberal z knihy ja, ale sú pre mňa väčšou inšpiráciou ako otrocké cnosti z biblie. Osobne si myslím, že keby boh existoval a keby sa už rozhodol písať, bolo by to minimálne na úrovni alchymistu a nie na úrovni myslenia otrokárov. Pre mňa bude až do konca života viac slobodný pastier oviec Santiágo - postava z knihy, ako "syn boží Ježiš - postava z knihy" A prečo ? Lebo mám ako človek bližšie k pastierovi ako k bohom, ale stále mám viac rozumu ako ovca, ktorá má byť riadená.


Skorumpovaná medicína a kolaborujúce úrady


2010-03-25  (15:37)  |  Knihy
Podvod a korupcia v tunajšom zdravotníctve nie sú žiadnou raritou, skôr základným fenoménom. V rozhodujúcej miere sú do neho zapletené aj úrady, ktoré sotva kontrolujú (farma) priemysel, lekárov a zdravotné poisťovne, skôr s nim kolaborujú.


Kniha: PEDOFILI V SUTANÁCH - OCHRÁNTE SI DETI


2010-03-12  (09:07)  |  Knihy
Sexuálne škandály kňazov. Pápež prehovoril. Ježiš nechcel celibát. Aká je sexualita kňazov? Vatikán čelí žalobe za zatajovanie. ...Čo neviete o cirkvi. Škandály po celom svete – detské obete a súdne procesy. Cirkev všetko utajuje. Množstvo šokujúcich faktov. Je náboženstvo vecou morálky alebo iba pokrytectva? Aká je skutočná morálka cirkvi? Zneužívanie detí a mladistvých nie je samozrejme, problémom výlučne katolíckej cirkvi. Je však isté, že autoritatívne sexu nepriateľské katolícke prostredie takéto psychické poruchy silne podporuje. Viedenské noviny „Der Standard“ uvažujú takto: „Príčiny pedofílie nie sú nejaké zvláštne tajomstvo.


SEXUÁLNE ŠKANDÁLY PÁPEŽOV


2010-03-10  (08:35)  |  Knihy
Myslíte si, že pápeži dodržiavali desať Božích prikázaní? Neverte tomu! Mnohí z nich boli vyslovení zločinci, vrahovia, smilníci. Utajované hanebné skutočnosti z dejín svätej stolice a Vatikánu. ...Bonifác I. (418 – 422) bol ďalší syn kňaza, ktorý sa stal pápežom. Nebolo to ale bez problémov, lebo mal soka menom Eulálius. Obaja boli riadne zvolení a na pápeža vysvätení v rovnaký deň, 27. decembra 418. Ale úspešný bol Bonifác, pretože bol blízkym priateľom Gally Placidie, sestry cisára Honoria. Udalosti dospeli do krajnosti, keď v roku 440 n. l. pápeža Sixtusa III. (432 – 440) postavili pred súd za zvedenie mníšky.


Ďaľšie z kníh...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Rodové osady - komunity 3. tisícročia.

Špecifickým a úplne novým druhom komunít sú rodové osady v Rusku. Myšlienka rodových osád pochádza z kníh ruského spisovateľa Vladimíra Megreho o sibírskej pustovníčke Anastázii. Knihy sa stali v Rusku bestselerom. Na základe vzájomných dialógov sibírska pustovníčka Anastázia navrhla model rodovej usadlosti a rodovej osady, ako koncept alternatívneho spôsobu života. Model rodovej osady sa pretavil do podoby celonárodného projektu „Rodná zem“, ktorý hovorí o tom, že každý občan Ruska má právo získať aspoň 1 hektár pôdy do súkromného vlastníctva, na ktorom by mohol spolu s rodinou hospodáriť ekologickým spôsobom podľa vlastných predstáv a v súlade s rytmami Matky Zeme a Univerza.


Bhutan bude první 100% organickou zemí

Psychický nátlak vegánov

Možnosti vytvárania komunít na Slovensku

SPOJENÉ STÁTY DALY SBOHEM ČTVRTÉMU DODATKU ÚSTAVY

Dajme už Rómom konečne pokoj!

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4736 s