18. September 2019
    
Realita dneska ... - Dolezite.sk

Realita dneska ...


  2010-07-07  (21:03)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Realita dneska ...


prišlo e-mailom - bohužiaľ pravda pravdúca ....

Ryba, jedlo žobrákov, ako sa niekedy na bratislavskom trhovisku hovorilo, sa stala lahôdkou. Kuracie zadky, ktoré sa hádzali psovi, sa začali predávať s kúskom chrbta v honosnom balení s hrabákmi a krkami, ako delikatesa. Kvalitnú vodu z vodovodu, sme vymenili za sladké presýtené žbrndy. Rohlíky sa scvrkli o polovicu, kyslé mlieko sa nedá doma vyrobiť, pretože vznikne jedna smradľavá odporne zapáchajúca tekutina, ktorú udržíte v ústach len dovtedy, kým ju rýchlo nevypľujete... a to kdekoľvek! Všetko čo bolo kedysi naozaj dobré, čo malo svoju hodnotu-tradíciu, sme vlastne vymenili za šmejdy v drahom obale.

Sú tu aj dobré veci. Len čím ďalej ich je menej a treba ich poriadne hľadať. Hľadať, premýšľať, čítať nečitateľné návody a obsahy, ktoré nemáme šancu vidieť, ak sme si nepribalili lupu. Ulice sa nám zaplnili Bratislavčanmi z Číny, Thajwanu či Vietnamu. Cez reklamy si nevidíme špičku nosa. Chodníky a prechody sú plné stojacich áut. Exekútor dopisuje adresu a správca domu hádže do schránky vyúčtovanie s tučným nedoplatkom. Žijeme v pomyselnom blahobyte. Máme dva aj tri telefóny, internet, televíziu, domáce kino, DVD, PC a stále nám niečo chýba. Zákazy, príkazy, nariadenia, poučenia, ktorým už človek prestáva rozumieť a vyznať sa v nich, je priam nemožné. Kamery nás sledujú na každom kroku. Kdekoľvek sa pohneme, sme pod kontrolou. Všetko je evidované, zaznamenané a všetko pre našu "bezpečnosť." Každá správa, každá pošta, každý telefonát, každá platba, každý mail, každý, niekedy veľmi súkromný pohyb, je pod organizovaným dohľadom. Kedykoľvek sa dá vybrať z archívu ako zbraň, ktorá je pripravená na okamžité použitie proti nám. Zaujímavé je, že aj pri takomto špicľovaní dochádza k trestným činom o akých som nemal v minulosti ani potuchy. Drogy, prepady, násilie, výpalníctvo, vraždy... sa stali bežným sprievodným javom tejto slobodnej doby.

Zbavujeme sa vlastnej identity, pretože súhlasíme so všetkým, čo po nás rôzne inštitúcie, ako banky, mobilní operátori a pod., požadujú. Môžeme vidieť oči bezdomovca, ktorí sa určite na ulici nenarodil. Môžeme vidieť žobrákov, čo im trčia nohy z kontajnera,aby sa natiahli za prázdnou fľašou, či noblesné hotely pre psov aj s vlastnou www stránkou, lekárom a kaderníkom. Môžeme sledovať zložité operácie svojich psích miláčikov priamo na internete. A ak sa nám náhodou nás drahý psík stratí, okamžite sa oňho postarajú v útulku aj s lekárskou starostlivosťou. Ak sa však ocitne na ulici človek, nezakopne oňho ani pes. Stávame sa číslom daňového úradu či sociálnej poisťovne.Kde sa podeli hodnoty, kde je vlastná podstata človečenstva? Kde je niečo viac, ako len strohé konštatovanie...? Hrôza, čo sa tu udialo za tých dvadsať rokov. Vytratila sa láska, porozumenie, ľudskosť, tolerancia, teplo rúk, sklon pred šedinami... Nepoznáme suseda, nevieme aký plat má vlastná žena či muž. Nesmieme dať po zadku vlastnému dieťaťu ak nechceme mať problém s úradmi. Sledujeme stupídne, nehodnotné až deštruktívne pôsobiace televízne stanice, kde seriály bez konca nahradzujú kultúrne vyžitie určitej skupine nevedomých a možno aj nevidomých ľudí. Ale čo ta druhá polovica? Nemá šancu fungovať dôstojne, bez toho aby jej boli podsúvané podobné stupídnosti?

Ak je toho málo, môžeme si pozrieť Superstar a tam nás pošlú verejne do riti aj s posmešným komentárom. Ak je ešte málo, potom sú tu pripečení policajti, alebo niečo podobné o tzv. mafii? Nádhera a vďaka, za ten kultúrny a hodnotný zážitok, ktorý nám za lacný peniaz podsúvajú ako duševným mrzákom, niektoré televízie. Nehovoriac, aké celebrity tam má možnosť človek vidieť... Kde že by mali na nich takí umelci, ako p. Króner, Dibarbora, Huba... atp., čo sa celý život usilovali, aby predviedli ten najlepší herecký-umelecký výkon, aby zanechali v divákovi ozajstný zážitok. Rozdiel je len v tom, že títo herci s umením žili celý svoj život. Žili pre umenie a srdcom umenie tvorili.

Kupujeme cigarety, ktoré nám zakázali fajčiť tam, kde sa fajčiť vždy mohli. Okrádajú nás ako malé deti na piesočku a z každej predanej krabičky nám jednu-dve vytiahnu už pred predajom. K lekárke chodíme s platobnou kartou, alebo s peňaženkou v ruke... bavíme sa ako roboti, keď jeden rozpráva o živote a druhý hľadí do počítača. Formulky, nacvičené frázy, ktoré nemajú s našim ozajstným ľudským vnútrom a presvedčením nič spoločného. Letákmi, ktorými sú upchané vchody bytoviek, nás lákajú do obchodov. Dobre nás neprosia aby sme nakúpili práve u nich. Keď sme však zaplatili, "u nich", nestačíme sa diviť ako musíme kmitať a hádzať svoj nákup do tašky. Hneď je jasné kto je tu pánom a kde ich zdvorilosť skončila. Môžeme povedať svoj názor. Slobodne, demokraticky sa /občas/ vyjadriť. No k čomu to je, keď je to nič platné.

Žijeme v neustálom strese a napätí. Nikto z nás si nie je istý zajtrajškom. Je len pár jedincov ,  ktor ý m je to jedno a tí žijú aj tak mimo nás a v anonymite. Nie som sám, ktorému to všetko už začalo vadiť. Niekde sa stala chyba-veľká chyba, ktorej náprava bude trvať dlho. Ochorel nám svet a m y  v snahe uplatniť sa, sme ochoreli s ním! Socializmus nebol dobrý, ale takáto demokracia, nie je o nič lepšia. Možno až nástup duševných chorôb, depresii, samovrážd, naštartuje proces triedenia, ktorý nás položí na kolená, keď to už prestaneme zvládať. Vidíme len Bratislavu, alebo väčšie mestá, ale čo tí, ktorí žijú na dedinách, samotách? A čo ďalej?

Mám dosť slobody tohto typu, slobody, ktorá so slobodou nemá nič spoločného. Slobody, ktorú si nedokážeme užívať, pretože je viac proti nám ako pre nás. Je tak oklieštená zákonmi a zároveň otvorená neprávosti, zločinu, podvodom, že jej existencia mi pripadá ako aura. Kdesi je, ale nevidím ju. Je mimo mňa. Nuž a záverom? Nechýba mi už reklama, ktorá ma v tej západnej dedine tak ohúrila. Nechýba mi ani západ o ktorého ideách som toľko sníval. Nechýbajú mi ani kuracie zadky čo som hádzal psovi... chyba mi len jedno: chcem ešte stretnúť človeka-priateľa. Chcem sa ráno prebudiť a celým srdcom sa tešiť novému dňu. Chcem mať okolo seba úprimných ľudí, ako tomu bolo voľakedy. Chcem stretnúť kamaráta, ktorého prvá otázka nebude smerovať k materiálnym veciam, ale bez prípravy ma potľapká po pleci: Ako sa máš? Ako žiješ? Zájdeme si sadnúť...? Kamaráta ktorého v polovici debaty nevyruší zvonenie mobilu a bude musieť odísť. "Vieš,tento telefonát bol tak dôležitý, že ak by som to nezobral, mohlo by ma to stáť prácu." Nie! Verím že nie! No ovládol nás strach a v tom strachu žijeme svoje každodenné životy. To je fakt a skutočná realita tohto novodobého, pokazeného sveta. Nehovorím o novembri, ten prísť musel, ale o tom, čo všetko sem s novembrom vkĺzlo. Ďalšieho pokusu, ktorý príde keď sa to už celé nebude dať udržať, sa chvála Bohu nedožijem.

Dokedy bude človek hľadať svoje miesto?


lara
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-08  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekný článok...a pravdivý. Veru, kde sa stratilo to pravé človečenstvo, kde, keď všetko to dobré a pomáhajúce vystriedal úplne len zhon, honba za peniazmi a matériou, závisť, nenávisť, úplne nepochopenie života...keď všetok ten hnus vyplával na povrch, z odpornou a smradľavou penou, o ktorej si myslíme, že je čistou bystrinou...

P.S.: Inzerát podaný v novinách: Hľadám človeka, čistého srdca ...S.O.S....


lenlen   |   ip:165.72.19   |   2010-07-08  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no co ti na to povedat ?
treba aby sa viac ludi prebudilo
sledujem, ze v okoli je uz takych par , ale to je stale malo
mozno ze by poholo spojit sa do nejakej komunity a spolocne ukazat zvysku ze to ide aj inac
ze su aj ine hodnoty ako znackove tricko a novy mobil
ze slecna ktora cita spravy v TV nie je celebrita, ale hlasatelka, ze laska je najvacsie bohatstvo, ze praca je zdrojom bohatstva a nie kupcenie a smelenie
atd atd
otazka znie, je nas takych dost ?


klifton   |   ip:95.103.24   |   2010-07-08  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   nesúvisí to s článkom, ale admin to neuverejnil:
http://www.diamantovabana.sk/

3glav   |   ip:188.112.1   |   2010-07-08  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozvrat hodnot, vyvolavanie ohnisk napatia-extrem poziadavky menšíny,
likvidace rodiny, rozvrat vzdelanosti, zdravotnictvi, odchod do dochodku v 70. rokoch
zivota, ... smrt - to je ciel vladcov.
zacnite sa starat sami o seba a svoju rodinu-pokrvnych pribuznych, podporujte rolnikov,
kupujte mlieko -tvaroch, maslo, syr-od gazdov, dopestujte si na zahradke co sa da a kolko sa da. stat je vedeny do konfliktu, kriza len zacina, ta v 2009 bola len slabi zavan...interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-07-08  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klifton! S diamantovou baňou nepohneš, tam má prsty aj koalícia, aj opozícia...je to na mŕtvom bode a ešte dlho bude...zbytočná námaha zatiaľ...len budúcnosť ukáže!!! A k článku: Totálne pravdivé, už spisovatelia v poprevratových mesiacoch upozorňovali, tým myslím Mňačka, Mináča a tak. Najprv príde pornopriemysel a potom obchodníci Turkiti, vykúpia nás a ostanú nám len oči pre plač...nuž, čo? Nepočúvali sme...Ale, nikdy nie je neskoro!!!


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-08  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco ludia pisu take temne clanky? preco pisu o strachu? boja sa niecoho?

treba si uvedomit, ze kedysi tu robil poriadok rezim. a vybral si za to svoju dan. dnes si ludia maju moznost tvorit svoj svet sami a zjavne im to nejde, tak placu.
ze su nekvalitne potraviny? a preco si ich ludia nerobia sami? lebo sa im to vraj neoplati. pravda je taka, ze sa im nechce. clovek jednoducho zlenivel. nechce sa mu fyzicky pracovat. naopak, gro ludi sa snazi len spekulovat. mnoho ludi predalo svoju zem inemu,lebo im za to zaplatil. preco niekto preda podu, ked ma na chleba?

problem je v tom, ze ludia by chceli vsetko. lenze na svete je tolko moznosti, ze to nejde. hovori sa o neucte k starsim, ale nehovori sa o tom, kolko starsich venuje svoj cas mladsim. kazdy vidi hlavne seba.

problem dnesnej doby vidim je najma v tom, ze ludia robia chyby. a za tie chyby potom platia.
preto, ak chcete prezit zivot v co najvacsej harmonii a pokoji, usilujte sa robit co najmenej chyb.ADRIANA   |   ip:188.22.11   |   2010-07-08  (20:13)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ..VELMI PEKNé A PRAVDIVé...


pavolpi   |   ip:217.119.1   |   2010-07-08  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý článok.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-08  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To čo dnes máme je nehumánny dickensov kapitalizmus, kde človek je iba výrobný prostriedok..... Jedinou cestou je socializmus s ľudskou tvárou, budovaný na globálnej báze, iné riešenie pre naše problémy neexistuje.


klifton   |   ip:95.103.24   |   2010-07-08  (21:02)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  
Neverte politikom!

(Doporučený list J. Petrova J. Figelovi)
Vážení občania Slovenskej republiky, kauza Diamantová baňa v JAR nie je žiadnym nezmyslom ani fikciou, ako sa Vás snažia presvedčiť v internetových diskusiách rôzni nasadení dezinformátori, alebo neveriaci tomáši, ktorí ešte stále viac veria sprofanovaným politickým klamárom a ignorujú nezvratné a reálne fakty.
Klikni pre zväčšenie

Robert Fico a Ján Figel 7.2.2010 v STV 1-O 5 minút 12


Kauza Diamantová baňa v JAR je skutočnosťou, podieľali sa na nej skutoční ľudia, skutočná je aj zmluva, ktorú podpísali za Martimex skutoční ľudia. Žiaľ, skutočnosťou je aj fakt, že táto investícia za 40 mil. USD nepriniesla žiadny prospech občanom Slovenska tak, ako mala podľa návrhu Jozefa Petrova, ale len bande kriminálnych zločincov. Ján Figeľ vedome verejne klamal v televíznej relácii O 5 minút 12 pred celou slovenskou verejnosťou, keď povedal, že o kúpe diamantovej bane nič nevie. Usvedčuje ho doporučený list Jozefa Petrova, ktorý mu bol zaslaný potom, čo neodpovedal na niekoľko predošlých listov. Hoci bol v tom čase slovenským eurokomisárom, vec nepostúpil finančnej polícii EÚ!
Kauza Diamantová baňa v JAR nie je ani klebetou ako tvrdil v tej istej televíznej relácii Robert Fico.
Vážení občania, skúste sa opýtať politikov prečo sa tak panicky boja pravdy. Odpoveď je jednoduchá, pretože sa boja najviac Vás. Boja sa dňa kedy pochopíte, že Vás vo všetkom klamú a Vy ich prestane voliť.
- Skutočným nezmyslom a fikciou nie je kauza Diamantová baňa v JAR.
- Skutočným nezmyslom je tvrdenie, že na Slovensku je demokracia.
- Nezmyslom je tvrdenie, že KDH a SDKÚ-DS, ktoré majú v názve slovo „kresťanské“, majú s kresťanstvom aj niečo spoločné. (Je to len marketingový ťah a jeho zneužitie).
-Nezmyslom je tvrdenie, že Ficov SMER-SD má niečo spoločné so sociálnou politikou.
-Tak ako bolo nezmyslom propagandistické tvrdenie o diktatúre proletariátu a beztriednej spoločnosti, v ktorej mali byť všetci rovní, rovnakým nezmyslom je tvrdenie o demokratickom kapitalizme:
-V skutočnosti sa jedná o bankársko-korporatívny–manipulatívny fašizmus, v ktorom sú zisky kapitalisticky súkromné (pre vyvolených finančných oligarchov) a straty komunisticky kolektívne (pre daňových poplatníkov, ktorým sú určené len tzv." reformy" a zvýšenie veku odchodu do dôchodku, čoho sa reformátori á la Mikloš či Sulik už nevedia dočkať).
Vážení občania Slovenskej republiky, nedajte si vziať právo na pravdu. Pravda je najvyššou hodnotou poznania a zakazovať o nej hovoriť, alebo ju utajovať v mene čohokoľvek, je zvrhlosť. Veď aj Biblia hovorí...“všetko, čo bolo utajené bude zverejnené ...“, len nehovorí kedy.
Téma-Diamantová baňa v JAR = absolútne tabu!
autor

Ak sa o niečom nesmie diskutovať a stáva sa z toho dogma – je to koniec slobody prejavu a demokracie. Tentokrát nejde o oficiálnu verziu o 11. septembri 2001, či počet obetí holokaustu. Na Slovensku vďaka bývalému redaktorovi Necenzurovaných novín Vladimírovi Pavlíkovi, jednému z mala tých, ktorí nestratili odvahu a neupadli do apatie, pribudla na internetových diskusiách téma okolo ktorej je zo strany prvoprúdových médií zarážajúce ticho.

Neprekvapuje, že mlčí polícia, prokuratúra, justícia, či oficiálne vládne kruhy. Prekvapuje, že mlčí už aj bulvár. Vyzerá to, že Vladimír Pavlík zahrabal tentokrát do príliš veľkého lajna z ktorého sa začína pozvoľna šíriť zápach, ktorý začína znervózňovať niektorých aktérov tohto príbehu o ktorom sa už dlhé roky slovenská verejnosť nemala dozvedieť. Asi v tomto prípade, ako je už na Slovenku zvykom, už nebude stačiť len mávnuť rukou, všetko poprieť, označiť autora za cvoka, či grafomana a podať návrh na trestné stíhanie za ohováranie, či žalobu na ochranu osobnosti. Dôkazy pána Jozefa Petrova, ktorý začiatkom 90. rokov v dobrej viere navrhol predstaviteľom Slovenskej republiky projekt zakúpenia diamantovej bane v JAR sú natoľko závažné, že v každom právnom štáte by sa stali predmetom ich preskúmania príslušnými inštitúciami. Nie však na Slovensku, kde sa po novembrovom zamatovom pretrasformovaní komunizmu na komunistický kapitalizmus, v privatizáciách všetkých rangov rozkradli miliardy na úkor väčšiny občanov.

Oplatí sa ešte vôbec podať pomocnú ruku niekomu zo Slovenska, ak sa skupina chamtivých hyen v ľudskej koži dokáže bohapusto obohatiť na úkor celého štátu, najmä ktorému mal projekt slúžiť, nehovoriac už o tom ako sa odvďačili samotnému autorovi projektu, ktorý mal byť dokonca zlikvidovaný. Cesta do pekla je žiaľ často dláždená dobrými úmyslami, ako sa presvedčil pán Jozef Petrov. Nechajme na týchto stránkach prehovoriť fakty o ktorých nech si utvorí vlastný úsudok každý návštevník tejto stránky.
Ivan Mikloš a diamantová baňa v Juhoafrickej republike


1990 - 1991 riaditeľ odboru hospodárskej a sociálnej politiky, Úrad vlády SR.
1991 - 1992 minister privatizácie SR
autor Ak si Ivan Mikloš namýšľa, že bude donekonečna pred verejnosťou bohorovne zatĺkať stretnutie s Jozefom Petrovom v budove Úradu vlády SR za prítomnosti Štefana Veselovského a dvoch svedkov, sprevádzajúcich Jozefa Petrova, je to rovnakou politickou chybou ako Miklošov počiatočný postoj ku kauze financovania SDKÚ, ktorá ho neskôr dobehla tak, ako ho napokon dobehne aj kauza s diamantovou baňou v JAR. Tak ako je lož pracovnou metódou V. Mečiara, je pracovnou metódou Ivana Mikloša, byť vždy utajeným mužom v pozadí, ktorý veci organizuje, ale jeho meno sa nikdy nespomína. Jeho súčasné strohé odpovede na dotieravé otázky o diamantovej bani, ku ktorým je viac menej dotlačený aj samotnými politickými priaznivcami SDKÚ, sú pre neho typicky arogantné a povýšenecké. Jozefovi Petrovovi a Vladimírovi Pavlíkovi odporučil aby vyhľadali pomoc lekára – psychiatra!
http://hnonline.sk/slovensko/c1-40326060-miklos-pre-hnonline-fico-je-zakerny-zbabelec

Bez ohľadu na Miklošove podceňovanie a opovrhovanie slobodných názorov slovenských občanov, je ale nezvratným faktom, že:
1. Jozef Petrov je absolútne apolitickou osobou, ktorej je úplne jedno či bude na Slovensku vo vláde pravica alebo ľavica, nemá preto sebemenši dôvod niekoho krivo obviňovať, alebo rozohrávať proti Miklošovi nejaké spravodajské hry, za aké sa často na Slovensku označuje pomenovanie veci pravými menami.
2. Je nespochybniteľné, že Jozef Petrov, vlastní autentické vizitky Ivana Mikoša a Štefana Veselovského uverejnené v dokumentoch na tejto stránke a na ktorých v tom čase ostali určite aj ich odtlačky prstov.
3. Jozef Petrov ma dvoch svedkov, prítomných pri stretnutí, ktorí kedykoľvek dosvedčia, že pri stretnutí bola Ivanomi Miklošovi odovzdaná projektová dokumentácia, vrátane projektu na zakúpenie diamantovej bane v JAR pre Slovenskú republiku.
4. Ivan Mikloš po stretnutí Jozefa Petrova a osobne poslal do vtedajšieho štátneho podniku Martinex v Martine a Geologického prieskumu v Spišskej Novej vsi, kde bol riaditeľom Miklošov známy.

Ivan Mikloš na výzvu zúčastniť sa spoločnej tlačovej konferencie doposiaľ nereagoval. Jozef Petrov je kedykoľvek pripravený zúčastniť sa konfrontácie mimo územia Slovenskej republiky, za účasti médi, s Ivanom Miklošom, aby mu tento mohol priamo, tvárou v tvár, zodpovedať na otázku, či sa v roku 1990 stretli v súvislosti s projektom zakúpenia diamantovej bane v JAR a zároveň aby sa mohol vyjadriť aj k iným ním predloženým dôkazom potvrdzujúcim pravdivosť jeho tvrdení.
Ak Ivan Mikloš popiera už len tieto elementárne a dokázateľné fakty a de fakto popiera samotné stretnutie s osobou menom Jozef Petrov v roku 1990, každý nezainteresovaný a súdny človek si kladie otázku, aký je skutočný a pravý dôvod jeho straty pamäte, ak by aj neskôr nikdy nemal nič s projektom zakúpenia diamantovej bane, čo prakticky realizovali iné osoby.
Odpoveď je jednoduchá, ak by Ivan Mikloš mal skutočne čisté svedomie v tejto kauze, nebol by pre neho žiadny problém priznať aspoň skutočnosť, že v roku 1990 sa stretol s Jozefom Petrovom, ktorý mu predložil projekt zakúpenia diamantovej bane v JAR. Od ďalšieho postupu pri realizovaní projektu sa mohol jednoducho dištancovať a uviesť, že mu o výsledku tohto projektu už ďalej nebolo nič známe. V prípade Ivana Mikloša tak tomu ale nebolo, preto niet pochýb, že tu platí staré a životom preverené príslovie, „kto mlčí ten svedčí!“

Addendum editora:
Jedenásta časť „Diamantovej bane v JAR“ prináša šokujúce svedectvo bývalého špeciálneho agenta tajnej služby JAR, ktorý bez škrupúľ, unikátnym drsno-realistickým podaním, odhaľuje odvrátenú a skutočnú tvár slovenských politikov a s nimi spriahnutých komplicov a ich prisluhovačov pozašívaných na rôznych štátnych inštitúciách. Toto mimoriadne závažné a jedinečné svedectvo, ktoré by mohlo ašpirovať na bestseller roka, žiaľ v plnej nahote odhaľuje mystifikáciu tzv. novembrovej nežnej revolúcie, v skutočnosti najväčšej špinavej hry s vlastným národom akú rozohrali spravodajské agentúry ŠtB a KGB a ich prisluhovači. Tisíce občanov Slovenska, ktorí sa ocitli na hranici chudoby a biedy, tisíce tých ktorí budú najviac postihnutí hospodárskou krízou, by sa mali pýtať všetkých tých, ktorí sa na ich úkor bohapusto a amorálne obohatili tunelovaním a sofistikovaným rozkrádaním štátneho majetku, dokedy budú klamať a okrádať tento národ? Dokedy sa budú amnestiami zakrývať zločiny, štátny terorizmus a zneužitie tajnej služby na únos o ktorom podáva svedectvo Jozef Petrov, ktorý poskytnutím usvedčujúcich dôkazov odhalil zločinnú a podvodnú činnosť syna bývalého prezidenta Kováča? Je potrebné pripomenúť veľmi závažný fakt ku kauze Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý rozhodol, že štát nemal uväzniť Lexu za Dzurindovej vlády ohľadom únosu mladého Kováča, keď ho priviezli z JAR. Slovensko vzdalo boj o odvolanie, lebo podľa ministerstva spravodlivosti chýbajú argumenty.
V čom je pointa? Dohovor o ľudských právach síce NEPRIPÚŠŤA UDELENIE AMNESTIE NA ZÁVAŽNÉ TRESTNÉ ČINY, z ktorých boli podozriví predstavitelia štátu, ale doteraz v takýchto prípadoch ROZHODOL vždy len vtedy, keď sa naň OBRÁTILI OBETE takéhoto činu. Európsky súd vo svojom rozsudku PRIPOMENUL, že Michal Kováč mladší to doteraz NESPRAVIL.
(Nespravil to preto, lebo vedel, že Mečiar má materiály o jeho trestnej činnosti ekonomického charakteru, ktoré mu poslal pán Petrov, ktorý sa vtedy domnieval, že Mečiar mu pomôže v kauze diamantovej bane).
Kedy sa obyčajní ľudia dozvedia pravdu o pozadí transakcie s diamantovou baňou, z ktorej profit neslúžil im ale skupine chamtivých a bezohľadných zločineckých hyen? Arogancia a zaslepenosť mocou však v prípade Jozefa Petrova narazili na jeho odvahu a tvrdošijnosť pitbulla. On sa totiž nedal a naďalej nechce dať oklamať a zastrašiť tak ako je klamaná a zastrašovaná slovenská verejnosť. Pokiaľ budú na svete jednotlivci, ktorí sa nezľaknú ani fyzickej likvidácie, má mlčiaca väčšina nádej, že pravda nebude navždy žobrať u dvier ako hovorí klasik a raz nastane aj čas zodpovedať sa za svoje skutky. Súhrn-časový sled udalostí
# Necenzurované stránky Vladimíra Pavlíkaklifton   |   ip:95.103.24   |   2010-07-08  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.diamantovabana.sk/klifton   |   ip:95.103.24   |   2010-07-08  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.diamantovabana.sk/Prokop   |   ip:92.60.56.   |   2010-07-08  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok túto dobu vystihuje veľmi presne a mnohým, ktorí si ešte pamätajú istoty socializmu (mám pocit, že veľa je aj takých, ktorí si to pamätať nechcú)to vadí tiež. Nebudem ich vymenovávať, dosť ich je v článku podchytených i keď ma napáda ešte ďalších možno päťdesiat, ale presne vystihuje dnešnú vystresovanú dobu, plnú strachu o zamestnanie, lebo čaká fronta nezamestnaných, umelé znižovanie platov hlboko pod hranicu chudoby, lebo je kríza, atď. Málokto si uvedomuje, že reálna životná úroveň väčšiny obyvateľov za dvadsať rokov nie že narástla, ale naopak klesla. Herci a fiškusi pred dvadsiatimi rokmi nasľubovali, že si stačí utiahnuť opasky a dobehneme západ. Utiahli sme ich, uťahujeme ich ďalej a hľa ... Západ dobehol nás. Vraj za to môže zase kríza. Každý sa to bojí nazvať správnym menom - je to kríza hodnôt. A môžeme za to sami, pretože sme dopustili tento celosvetový FAŠIZMUS!


Lukas   |   ip:195.91.79   |   2010-07-08  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mna s tym uz nic nenarobime .. ide to takto stale a zastavi to len a len nasa smrt a cesta do kludu,pokoja,radosti,pravdy,milosrdenstva atd.. proste tuto si to treba "odskakat" a hore uzit :P moj nazor
este otazka : Pls Lara alebo niekto dajte mi nejaku radu co mam preto robit lebo ja este niesom tak velmy dokonaly,dospely atd.. a nedopina mi :) mam len 15 a este som len v tom raste . Ako ned nejakymi vecami premyslam ale taketo .. to len s s pomocou niekoho velkeho


budha   |   ip:78.98.79.   |   2010-07-08  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  celý článok je jedná veľká a krutá pravda


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-09  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ryba nie je iba jedlom žobrákov, ale aj duchovných pokrytcov, ktorí touto náhražkou ospravedlňujú svoj piatkový apetít (rozumej chtíč) po nezmyselne zakázanom mäse. Toľko na dovysvetlenie prvej vety. Inak, príspevok je recykláciou podobných nedávno publikovaných úvah a dá sa s ním vcelku súhlasiť. Do svedomia by si ale mali predovšetkým vstúpiť tí, ktorí pri prevrate v roku 1989 búrali skutočné hodnoty.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-09  (02:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny tento clanok zavadza az sa prasi. Co dal komunizmus ludom? Bol to raj bonzakov, povalacov, zlodejov, priekupnikov a inej chamradi. Pre poctiveho a statocneho cloveka to boli muky a stratene roky. Dnesne Slovensko sa nachadza v shite, to je to pokomunisticke dedicstvo. Verte nikto z Rakusakov by nechcel aby sa jeho krajina dostala do takeho prekliatia jak bola CSSR. Autorovi by som odporucil ist na dovolenku na Kubu, alebo do Korei aby sa trochu prebral a zacal rozmyslat a uvazovat.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-09  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Darmo má niekto otvorené oči, keď má v nich šedý zákal. Navyše kombinovaný s krátkym rozumom...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-09  (08:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci, a naozaj ich máte otvorené?


filip   |   ip:95.102.74   |   2010-07-09  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip - toto všetko sme si nevytvorili sami. Len nám to tu premyslene nainštalovali a my pasívne prijali za svoje.


io   |   ip:85.248.42   |   2010-07-09  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je výstižný a trefný.
Sme až moc izolovaní vzájomnou nedôverou a pochybnosťami, aby sme sa spojili a niečo dobré a správne tu vytvorili, aby sme darebákov a okrádačov čo najskôr identifikovali, odhalili a odstránili z vedúcich funkcii, aby nezavádzali zákony proti nám ale pre nás, aby sme nesúťažili ale spolupracovali. Aby sme žili vo vzájomnom porozumení a nie vo vygumovanej závisti a nenávisti. Každý musí oslobodiť najprv samého seba od strachu, inak sa nikto neodhodlá tu niečo zmeniť...


eros   |   ip:86.45.131   |   2010-07-09  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci -

sa v prvom rade preber z toho sna!
Neviem preco tu spominas rakusanov, mozno si bol v Hainburgu v Bille a teraz tu ides davat rozumy. Nemam slov na teba.

K clanku - je to uplna pravda, bohuzial. Ale to dnesny mlady nemozu vediet. Nezastavam komunistov !!! Tu ide o nieco co treba citit.

Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-07-09  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som povedal, ze komunizmus, ale aj volny trh nefunguju k spokojnemu obyvatelstvu. Proste najst nieco medzi tym. Najlepsie by bolo, keby sme od istej hranice prijmu proste zdanovali viac. Nemozme dovolit obrovske hromadenie majetku v rukach par jednotlivcov, ale ani uplne rovnostarske osklbavanie kazdeho co je lepsi a snazivy. Rovnost sanci pre kazdeho je prava sloboda, nie to co mame teraz. Proste kazdemu dajme moznost na to co chce robit. Nenutme ho od narodenia konat len tak ako chce trh. Nech ma narok na zakladne potreby k zivotu: kus zeme, nejake prirodne zdroje, vzdelanie a proste nech ma kazdy od narodenia pravo na zivot. Tam nech sa snazi a nech produkuje pre seba a svoju rodinu, ale aj pre spolocnost. Ked budeme dalej hrat sucasnu hru - hromadit majetok v rukach par jednotlivcov a oni budu vycucavat vsetok kapital, taka spolocnost nebude nikdy stastna. Porovnanie zivota na dedine a v meste je dobrym dokazom kto je stastnejsi. Preco ludia z miest utekaju do prirody, na vidiek ? Pretoze tam patrime a s nou chceme zit. Nechceme sa nahanat v betonovych dzungliach za niecim, co nam chyba. Sme empaticke bytosti a prave stastie nachadzame v tom ze su stastny aj ostatni okolo nas a vsetko funguje ako ma. Nie v hromadeni zbytocnosti a majetku. Napada ma priklad o rybarovi a podnikatelovi. Podnikatel stretne rybara ako spokojne vysedava na terase a oddychuje a pyta sa: Preco tu len tak sedite a nic nerobite ? Nemate chytat ryby ? Rybar odpoveda: Ja uz som dnes nachytal dost. Podnikatel: No ale keby ste nalovili viac, mohli by ste zvysne ryby predat. Rybar: A co potom ? Podnikatel: Mohli by ste si kupit dalsiu lod, zamestnat dalsich ludi a chytat viac ryb a zarobit este viac. Rybar: A co potom ? Podnikatel: Boli by ste bohaty a mohli by ste si toho vela kupit a uzivat. Rybar: No vidite a ja si uzivam uz teraz.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-10  (10:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Toudy,
Super - stotožňujem sa. Hlavne ten príklad je špičkový.
Článok je super...Vyzývam na jeho šírenie.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-10  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
otvoreneoci ip:67.213.71 2010-07-09(02:35)
pokiaľ so riadne čítal, tak o "komunizme" v článku nebolo ani slova.
Ty asi nečítaš nič iné ako SME. Tu sa nejedná o to, či politika v tejto "demokratickej" spoločnosti pôjde pravým, alebo ľavým smerom - v princípe je to vždy o tom istom - o honbe za Ziskom - ako prioritou systému, ktorého udržateľnosť je na ňom závislá a ktorého správcami sú v prvom rade banky.


Oliver   |   ip:78.98.111   |   2010-07-10  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.zeitgeistmovement.sk/www/
Odporucam pozriet si dokument Zeitgeist Addendum:
http://video.google.com/videoplay?docid=4642167330989213588#


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-10  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, vcera som odpovedal na tych par zaostalych, len bohuzial admin neprepustil moju reakciu. Tak este raz, ak autor pise o prvej republike alebo Slovenskom state tak musim snim len suhlasit, ale ak pise o CSSR tak potom vsetci co snim suhlasite ste pripeceny. Moj otec ktory podnikal este za prvej republike si pocas komunizmu velakrat s nostalgiou spomenul na uctu a rerspekt aky bol medzi ludmi predtym. Komunizmus napachal obrovske krivdy a najvecsie skody zvlast na moralke. Moci sa chopila ludska spodina a chamrad a nasledky nesiete este i dnes, vid Fico a spolok. S tymto ste sa nevysporiadali a uz sa ani nevysporiadate, lebo vas pripiekli na hlavy. Vazeny skoda energie, ty co mali v hlavach su za kopeckami a stou spodinou nepohne ani buldozerom.


majgy   |   ip:213.151.2   |   2010-07-12  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok, je fajn vo svojej hrubej podstate.. Su ale aj veci, s ktorymi nesuhlasim.. Clovek , vo svojej podstate nieje len dobry.. Su ludia aj zli, neohladuplni, agresivni a utocni.. a pre tych musia existovat zakony.. a aby bol svet spravodlivy, tak musia platit pre vsetkych..
Som rad, ze existuju zakony, ktore nikomu nedovoluju mat absololutnu slobodu a robit si beztrestne co sa mu zachce..ano, na niekoho su prikratke, ale spomente si na historiu ludstva.. najdete v nej dobu, v ktorej by ste chceli zit radsej ako v tejto?
ja nie.. ale napriek tomu viem, ze je stale co zlepsovat..


bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-12  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
otvoreneoci | ip:67.213.71 | 2010-07-10 (23:00)
Ešte raz - kde sa tu píše o komunizme? Píšeš tu o ňom len Ty!
Komunizmus bol vždy len teóriou a nikdy nikde neexistoval v žiadnej forme.J   |   ip:92.52.18.   |   2010-07-15  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludkovia spojte sa. Spojme sa. Drzme sa jeden druheho. Nehadajte sa natom, kto ma lepsiu definiciu toho co sa tu deje. Ano je to zle ... dokonca velmi zle. No my, ako ludia, mozme vyuzit to zle. Koniec lamentovaniu a prazdnych slov znejucich uprostred preplnenej samoty. Nech je koniec siahodlhym clankom ktore nic neriesia. Spojme sa. Vyuzime to co nam bolo dane. Spojme sa na sietach ako su facebook. Nech vieme kto k nam patri. A zacnime konat. Nie len pisat. Vraj je nas viac ale stale nie dost. Ako to moze clovek vediet, ked to neskusil. Ja mam v hlave predstavu o skupine na internete kde sme vsetci priatelia a mame spolocny ciel. Aby nas bolo co najviac a spolocny pod jednym nazvom aby sme robili veci tak, ako nam to nasepkavaju posledne zbytky clovecenstva. ziadne peniaze moc a "sloboda" ... toto vidim ako prvy krok k naprave. Dakujem.


SK   |   ip:94.113.81   |   2010-07-15  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UŽ SOM HO NIEKDE DÁVNEJŠI ČÍTAL,ALE NEVADÍ-JE SUPER


sambaly   |   ip:217.12.55   |   2010-07-16  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odpoved pre J. Napis konkretne ako si to predstavujes, pripadne mi napis na mail: garant.sk@gmail.com Som autorom tohoto clanku, ktory uz vysiel skoro vsade a vo vsetkych podobach. Povodny a jediny jeho nazov je Pohlad spat. Myslim, ze navrh hodny na zamyslenie.


MarekLuk   |   ip:193.87.20   |   2010-07-21  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z príspevku je badať príklon k dobe spred dvadsiatich rokov. Ale rýchlo sa zabúda na strach, sledovanie, závisť, neslobodu, nespravodlivosť, ktorá vtedy vládla. Áno, každá doba má svoje za aj proti. Tiež vidím negatívna súčasnej doby, ale nezabúdajme na to priatelia, že si pri každej činnosti môžeme vybrať - niekedy síce len zdanlivo, bohužiaľ, ale to či si nechám letáky pchať do schránky, či sledujem vypatlané televízne programy alebo radšej trávim čas komunikáciou so svojimi blízkymi, kvalitnou knihou alebo v prírode je naozaj len na mne. Namiesto večného bedákania by bolo lepšie, aby každý najprv porozmýšľal o sebe, svojich činoch a hlavne - aby neostal ľahostajný. Ľahostajnosť považujem za najväčšiu tragédiu súčasného človeka.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-07-22  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lara
to, čo spomínaš v poslednom odstavci /priatelia.../, to bol socializmus. Zá roveň tvrdíš, že socializmus nebol dobrý. Čo teda chceš?
Soc. mal problémy, bola tu snaha ich riešiť /prestavba/, ale iniciatívy sa hneď chytili pravičiari a vsugerovali verejnosti, že chceme kapitalizmus. Chcel niekto v r.1989 kapitalizmus? Okrem Havla a Klausa a podobných NIKTO.
A o tom to je.


polla   |   ip:81.165.21   |   2010-07-28  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Narodila som a v 84.,takze z tych predrevolucnych rokov si malo pametam,ale vzdy ked pozeram tie stare filmy,reportaze z archivu ci len pocuvam rozpravenie starsich ludi o tom co bolo, priala by som si zit v tej dobe.Niekedy mam pocit ze sem nepatrim.Som zhnusena z tohto konzumu :(diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ

Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila ...

Zlato a jeho propad – co za ním může být?

NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“

TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.553 s