Pointa je teda prejav odporu voči centrálnej moci, voči niekomu kto si myslí, že má právo za nás hovoriť a za nás a o nás rozhodovať.

Tu sa dostávame k rečníkom "protestu Gorila" a otázke - o čom vlastne protest je. Je to o prejave odporu voči vládnucej moci, alebo o iracionálnych požiadavkách skupinky vyvolencov, ktorých si tak ako v prípade našej vlády väčšina zaručene nezvolila a zaručene väčšina ľudí im nedala ani právo za nich hovoriť.

Ako som hovoril, stotožňujem sa s prejavom odporu, no určite sa nestotožňujem s prejavenými požiadavkami rečníkov, ktorí sa pasujú do pozície hovorcov celej skupiny tisícov ľudí, ktorí vyšli a výjdu do ulíc.

Moja otázka na protestujúcich: Kto ste, kto vás zvolil a kto vám dal právo o nás rozhodovať?

Čo požadujú títo rečníci?


1. Okamžité zbavenie mlčanlivosti orgánov a osôb, ktorí môžu objasniť kauzu.

Výborne, prečo nie...

2. Odstúpenie dotknutých osôb, predstaviteľov strán, z politických funkcií a kandidátok.

No fajn. Len nechápem celkom, že prečo požadujete odstúpenie takého Juraja Miškova, ktorý ani nebol v politike, keď sa kauza udiala. Alebo ideme teraz odsudzovať všetkých, ktorí nejakým spôsobom spolupracovali alebo jednali s Pentou? No ja tiež s nimi spolupracujem -  mám účet v ich banke. Som vinný.

Nezmýlili ste si ho náhodou s Ivetou Radičovou, ktorá vo vašom zozname nie je a ktorá podpísala zbytočný Euroval, ktorý vás bude stáť obrovské miliardy? A to že mala celý čas gorilu v archíve na úrade vlády a nekonala je asi len detail, že?

3. Okamžite zrušiť zákon o predčasných voľbách, ktoré sa majú konať 10.3. a presunúť termín na september 2012, z dôvodu podozrenia zo závažnej trestnej činnosti kandidátov politických strán a nutnosti došetrenia celej kauzy.

Zaujímalo by ma, že aký má toto význam. Druhá vec, prečo september? Prečo nie o rok, o dva? Veď vieme koľko trvajú súdne procesy.Mimochodom, nie sú voľby práve na to, aby ste si určili, že koho tam chcete a koho nie? Alebo si myslíte, že v septembri už budú kandidovať nejakí anjeli? Mali by ste ich chcieť práveže čo najskôr.

4. Začať trestné stíhanie zo zločinu zosnovania zločineckej skupiny, za účelom páchania finančných podvodov a ovplyvňovanie politických predstaviteľov.

No pre mňa je zločinecká skupina vláda ako centrálny orgán, ktorý (násilne - ak to nejde ináč) oberá ľudí o ich príjmy. Ak niekto považuje za zločineckú skupinu až to, keď niekto podpláca politika, potom fajn - len mali by sme si uvedomiť, že toto sa deje každý deň. Neviňte PENTU kvôli tomu, že využila prostredie vďaka ktorému si mohla zabezpečiť konkurenčnú výhodu.

Ako povedal Stefan Molyneux: "Ak vytvoríte prostredie, v ktorom je možné podplácaním politikov získať konkurenčú výhodu, potom presne toto budú podnikatelia robiť. Neviňte podnikateľov za chlapíka ktorý má zbraň v miestnosti. Systém je skorumpovaný na úrovni štátu."

5. Predbežné opatrenie na zákaz nakladania s majetkom do ukončenia vyšetrovania ako politických funkcionárov, tak aj podnikateľov a finančných skupín.

Prosím? Chcete aby súd zakázal súkromnej firme nakladať s vlastným majetkom, kvôli tomu že existuje závažné podozrenie z korupcie? Prosím vás, načo máme súdy? Ak by sme mali zabavovať majetky všetkým podnikateľom, ktorí sú v PODOZRENÍ že ovplyvňovali politikov, podplácali alebo získali neoprávnené prostriedky od štátu (napr. aj eurofondy), potom by sme museli znárodniť 90% z nich.

6. Dôkladné prešetrenie celej kauzy Gorila.

Fajn. Načo máme políciu, prokuratúru, súdy? Chcete ich ovplyvňovať? Vyvíjať nátlak? Ak si myslíte, že sú zlé, toto prosenie o dôkladnosť pomôže?

7. Prešetrenie všetkých doterajších káuz.

To isté.

8. Zrušenie priestupkovej a trestnoprávnej imunity všetkých politických predstaviteľov.

Ak má niekto absolútnu moc ako centrálny orgán a ovláda políciu, súdy, všetko.. tak je to síce pekné gesto keď si zruší imunitu, no v praxi málo platné.

9. Zníženie kvóra pre petície a vyhlásenie referenda.

Skutočne chcete nútiť všetkých, aby FINANCOVALI vyhlásenie každého referenda, na každú blbosť keď sa vyzbiera pár tisíc podpisov? Referendum je najdemokratickejší inštitút. Treba práveže upraviť ústavu, aby bol aj záväzný.

10. Pravidelné informovanie verejnosti minimálne jeden krát ročne v špeciálnom vestníku o bilancii štátnych prostriedkov a hospodárení s nimi, zhodnotení roka, porovnaní stavu financií na začiatku roka a na konci roka.

Toto je super krok! Gratulujem. Dám ruku do ohňa za to, že najbližší byrokrat ktorý sa tohto chytí vám na to vytvorí krásnu komisiu, možno aj celý úrad, ktorý budete financovať z vašich daní.

Ešte raz sa teda pýtam: Kto ste a akým právom si dovoľujete hovoriť za všetkých?

Odmietam to, aby za mňa hovoril a rozhodoval niekto cudzí, bez môjho súhlasu. Navyše niekto, kto ako najvyššiu spoločenskú métu vidí zrušenie kapitalizmu... podľa hesla "Nevyšla mi praženica, poďme pozabíjať všetky sliepky."

Rečnícka otázka na záver:

Ak vám nejaká firma neposkytuje kvalitné služby, napr. autoservis, pôjdete pred jej sídlo s transparentom, alebo jej jednoducho prestanete za služby platiť?

Chápem.. v prípade že má ten autoservis dobrých a dobre vyzbrojených vymáhačov, môže to byť problém.