23. September 2019
    
Roboti - Dolezite.sk

Roboti


  2011-06-17  (15:29)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Roboti

Bol deň ako každý iný. Po uliciach pochodovalo nespočetné množstvo nôh, ktoré mali niekam naponáhlo. Šli niekam a zároveň nikam. Patrili len prázdnym telesným schránkam bez duše. Obal javil známky života, no vo vnútri boli mŕtvy, pomyslel si. Vôbec si ho nevšímali, tak ako si nevšímali svoje okolie, v ktorom žili. Neraz bol presvedčený o tom, že sú to roboti a každý z nich má v hlave nahraný ten istý program- ráno vstaň, choď do práce, zarob peniaze, zaplať šeky, choď spať... a tak dookola. Bol rád, že bol obyčajným žobrákom bez domova, bez spoločenského zaradenia a tým pádom nemal v hlave ten istý program, ktorý mali všetci títo roboti. On na rozdiel od nich vnímal svoje okolie a každý ďalší deň, ktorý mohol prežiť, prežíval naplno a s radosťou. Keď v parku vyrástol nový strom, on bol prvý, ktorý si toho všimol a radoval sa z neho. Bol súčasťou vývinu života v meste, rovnako ako on. On, ktorý tu žil už veľmi dlhý čas. Za tú dobu sa naučil toho veľmi veľa. Okrem toho, že každodenne absorboval hlúposť robotov kráčajúcich okolo neho, pre ktorých nebol o nič zaujímavejší ako zapáchajúce vrece s odpadom, naučil sa aj, ako prežiť na ulici. Ako získať pár drobných na jedlo bez toho, aby pracoval a tak prispieval do tohto byrokratického systému. To hlavné, čo sa však naučil, bola schopnosť radovať sa aj z toho mála, čo mal. Bol šťastnejší ako väčšina robotov denne prechádzajúcich okolo neho. Lebo žil, vnímal, radoval sa. Oni nie.
V ten deň sa však radosť z jeho tváre vytratila. Len tak ležal na ulici prikrytý dekou a triasol sa. Nie od zimy, ale od bolesti. Umieral. Bol vážne chorý a peniaze na liečbu nemal. Vedel, že jeho čas sa blíži. Cítil, ako sa mu paraziti žijúce v jeho schátralom mastnom obleku zarývajú do mäsa a postupne ho požierajú. Zmocňovala sa ho panika. Postupne upadal do šoku. Jeho život sa mu postupne premietal pred očami. Už nikdy viac nevyžobre žiadne drobné. Už nikdy viac nepôjde objať stromy do parku, aby načerpal energiu, ktorú mu chladné múry budov a smog aut bral. Už nikdy sa nepodelí aj s tým málom jedla, čo mal s holubmi v parku. S holubmi, ktoré mu tak verne pripomínali jeho. Boli to stvorenia bez domova, ktorým ku šťastiu chýbali len malinké zvyšky potravy, ktorou tak hlúpo miestny roboti plytvali.


V nádeji záchrany natiahol ruku. V nádeji, že si ho niekto všimne. Že mu podá pomocnú ruku a zachráni ho. Dotyk však neprišiel. Roboti okolo neho prechádzali bez povšimnutia. Jeho ruka postupne klesala, až padla k zemi. Plamienok jeho života vyhasol. Nikto si to však nevšímal. Iba malé deti sa otáčali na svojich rodičov s otázkou: „Mami, tati? Kto je to tam ten ujo? A prečo je taký špinavý?“ Roboti však odpovedali podľa naprogramovaného manuálu: „Nevšímaj si ho a kráčaj ďalej“. Nestál im ani za pohľad, neboli na neho vôbec zvedaví. Deti však majú jednu krásnu vlastnosť. Zaujímajú sa viac o svoje okolie, všetko skúmajú, dotýkajú sa toho, pozerajú sa na to z rôznych pohľadov. A hlavne- bez predsudkov. Nič neberú ako samozrejmosť. Veď ako by mohli? Nie sú ešte nakazené programom dnešného sveta. Sveta, kde na prvom mieste hodnotového rebríčka sú peniaze a ich slepá cesta za nimi. PENIAZE! Choď, zarob, utrať...Choď, zarob, utrať...Choď, zarob, utrať! Do zbláznenia! Stále a stále dokola. Od malička sme vedení k tomu, aby sme sa vzdelávali. Nie však preto, aby sme absolvovali určitý rast osobnosti. Preto, aby sme si zastali do budúcna dobrú funkciu, aby sme zarábali veľa peňazí. Odmalička nám je do hlavy vtĺkaný program, že šťastie spočíva v tom byť úspešný a bohatý. V podvedomí nám pracuje stále len otázka peňazí. A preto sa nečudujeme, že sa zo sveta postupne vytrácajú iné, oveľa cennejšie hodnoty, ako sú porozumenie, ohľaduplnosť k druhým a láska. Nejavíme záujem ani o svoje okolie v ktorom žijeme. Znečisťujeme ho sami a ohrádzame sa smiešnymi argumentmi typu: ostatní to robia tiež! Postupne si budujeme pomyslené základy nášho šťastia. Nakoniec však zistíme, že sme uviazli medzi týmito základmi a vo vnútri je len prázdno.
Čo s týmto všetkým mal spoločné zosnulý bezdomovec? Pre neho, ako jedného z mála, nehrali peniaze žiadnu úlohu. A predsa bol šťastný. Lebo nepatril do tohto chorého systému. Systému, ktorý si už ani neuvedomujeme a berieme ho ako každodennú rutinu. Sme ním nakazení a podľa neho sa aj správame. Žiadny systém však nie je dokonalý a po čase ho nahradí iný, lepší. A tak dúfam, že táto doba príde čoskoro a my nebudeme musieť kaziť našich potomkov rovnakým programom. Vlastne- čo si to nahováram, tak skoro to nebude. Snáď potomkovia našich potomkov...

 

 


Ondrej Kalus
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lovekCicavec   |   ip:178.40.23   |   2011-06-18  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok ++++

Ondrej bude to čoskoro. Roboti ostanú robotmi :D nechci nemožné ako vo filme AI umelá inteligencia. Ale rozdiel bude v tom že sa autonómne programy zmenia.
Každý robot a človek nech si lepšie overí čí má ten správny manuál k vlastnej obsluhe.

Máte ,máme, nádherný dar a to je schopnosť vlastného programovania. Najčastejšie a najprirodzenejšie nástroje tejto funkcie sú emócie,príkazy. Preto nepotláčajte ich. Ak beriete drogy prestaňte s tým ak beriete legálne drogy tiež s tým prestaňte aj tie najmenšie. Nič nepotláčajte vyskúšajte aké to je fungovať prirodzene.


lovekCicavec   |   ip:178.40.23   |   2011-06-18  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kľúčovým momentom nášho života je spoznanie samého seba !

http://dolezite.sk/Poznaj_sam_seba__89.html

Ak to pochopíte venujete tomu energiu a skúsite to v maličkých veciach bude vám lepšie a lepšie ! Až budete taký šťastný že nebudete vedieť čo s tým šťastím budete ho mať nadbytok až sa vám bude chcieť ten nadbytok rozdať ďalším a ďalším !


saso   |   ip:178.40.15   |   2011-06-18  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano ano toto mi pripomina ked idem rano do prace. nejdem osobne ja. ale moj robot. som vtedy tiez robot. nechcem ale musim.inak neprezijem. pri cete do prace sme roboti otroci. toto neni normalny zivot. to je cakanie na smrt vo fabrike.ale nepomozeme si to nas nuti kapitalisticky system. roboti maju menej a menej prav. kapitalizmus neni dobry system .je to primitivne zriadenie este z cias hradov a grofov.


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-18  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A predsa bol šťastný." Pretože bol... už konečne mŕtvy? Neviem ako vy, ale ja som ešte nestretol žobráka, ktorý by prosil o peniaze s úsmevom.

Posolstvo článku? Keď ťa núdza prikvačí, tak je aj "robot" dobrý, aby ti pomohol. Prečo mu nepomohli ostatní "šťastní"? Alebo sú navlas rovnakí ako tí "zlí", čo sa zo všetkých síl snažia, aby nemuseli žobrať a kradnúť?


Ondrej   |   ip:178.40.92   |   2011-06-18  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem za komentare :-)
Pao- bol to vymysleny pribeh, netreba to prezivat. Posolstvom clanku bolo len poukazat na to, ako sme slepi pri zarabani si penazi na nase prezitie (co samozrejme inak ani nejde), ale na druhej som chcel poukazat, ze niekto kto nema peniaze (alebo ma len peniaze potrebne na prezitie) moze byt ovela lepsim a stastnejsim clovekom, pretoze ho nekazi hon za paniazmi a vsetci ludia, ktorych pri tejto ceste clovek stretne.. takyto clovek ma ovela viac casu na seba, na vnimanie svojho okolia atd... opakujem, slo len o moje fantazirovanie, takze nevidim tu ziadny problem :-)


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-18  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento clanok ma dve pointy.

tou prvou je, ze luida si jeden druheho prestavaju vsimat, lebo su zahlbeni do seba.
tou druhou je memento, ze kto nepracuje a ani sa o to nesnazi, zomrie na ulici bez povsimnutia.
ktory zivot je teda lepsi? ani jeden z nich.
clovek by mal pracovat tak vo svoj prospech ako aj v prospech inych ludi.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-19  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co je zmyslom ludskeho zivota ?
Alebo zmyslom zivota vseobecne ?
Predsa prezit ho stastne.
Co vsak znamena "stastne" ?
Mat moznost si prostrednictvom penazi cokolvek kupit ?
Ale za aku cenu ?
Za cenu celozivotneho otroctva v sluzbach mamonu, nahananim sa za bohatstvom.
Tato sluzba mamonu ludom zaberie nakoniec tolko casu, ze si za cely svoj zivot sotva najdu cas na uzitie si "bohatstva".
Je to potom naozaj bohatstvo ? Mozno v ociach druhych, chudobnejsich ano.
Ale stastie to evidentne nie je.
Stastie je moznost bez obmedzeni uplatnovat svoju slobodnu volu.
Peniaze bez slobody nie su nicim.
Bohatstvo bez moznosti (casu) si ho uzit tak isto.
Mat more casu, ale bez penazi je tiez na nic.
Ani byt slobodnym a zaroven chudobnym tiez nie je stastim.

Stastie preto musi byt rovnovahou medzi BOHATSTVOM, VOLNYM CASOM a SLOBODOU.

BOHATSTVO su vsetky materialne hodnoty (auto, dom, tovary a sluzby).
VOLNY CAS je cas mimo pracovneho casu, cas, kedy sa mozme venovat sami sebe.
SLOBODA je pravo slobodne sa rozhodovat, cize uplatnovat svoju vlastnu volu a nie volu inych (nadriadenych, uradnikov, bankarov, elity, politikov).

Priemerny clovek potrebuje k spokojnemu zivotu prave tolko, kolko je schopny spotrebovat. Ani o cent navyse !
Ak som schopny za den spotrebovat jedlo v cene 15 EURO, obliect sa, minut benzin v aute, pretelefonovat par EURO, zajst do kina, kupit si nejaku malickost, zahrat si tenis, atd... a vecer si mat kam lahnut, tak moja denna rezia ma vyjde napr. 30 EURO.
Tych 30 EURO na den mi zabezpeci standardny zivot a uspokoji moje standardne potreby na standardnej urovni.
Otazka znie - potrebujem viac ?
Ak ano, a budem mat denne napr. 2-nasobne viac, cize 60 EURO, tak sa pytam:

1. zjem snad 2x viac ?
2. pretelefonujem snad 2x viac ?
3. prevozim 2x viac benzinu ?
4. pouzijem 2x viac oblecenia ?
.
.
....atd. az nakoniec - budem mat aj 2x viac volneho casu, aby som to vsetko stihol ?

Tento priklad je samozrejme zjednoduseny, ale hovori jasne - kazdemu cloveku staci k spokojnemu zivotu standardna uroven, ked ma majetku nadbytok, nestihne ho aj tak spotrebovat.
V risi zvierat aj lev zozerie len tolko, kolko sa mu vmesti do zaludka, zasoby si nerobi.

Clovek vsak zacal zasoby akumulovat.
Bohatstvo sa zacalo koncentrovat v rukach jednotlivcov...
...ale co je horsie - na ukor ostatnych, inak to nefunguje.
Koncentrovane bohatstvo, dnes nazyvane kapital, zacalo "pracovat" samo od seba bez toho, aby jeho vlastnik vstal z postele a vdaka uroku mu prinasa nove hodnoty.
On si tieto hodnoty nikdy nestihne uzit, lebo miliony nasobne prevysuju jeho kapacity spotrebovat ich.
Paradoxom je, ze bohatstvo naakumulovane navyse, ktore si kapitalista aj tak neuzije, na druhej strane zakonite chyba masam pracujucich, ktori kvoli tejto anomalii nedokazu vyzit z mesiaca na mesiac a musia sa navyse zadlzovat.
Pozicka s urokom ich definitivne priklincuje k vecnemu nedostatku.
Nikdy sa z toho nemozu vyplatit.
Zaplatit dlh s urokom totiz moze len cast z dlznikov, vsetci NIKDY !!!
Dlh ako celok sa zaplatit neda.

Zrusenie koncentracie kapitalu je jedinym riesenim socialnej spravodlivosti.
Ziadny jednotlivec nesmie mat viac ako potrebuje k standardnemu zivotu.
Vsetko navyse je len luxusom k zivotu nepotrebnym.
Samozrejme, ze o hranici dennej spotreby mozme diskutovat, ci bude 30 alebo 40 alebo 70 EURO je teraz vedlajsie...
Ani netvrdim, ze vsetci by mali zarabat (cize aj spotrebovavat) rovnako.
Kazdy nech spotrebuje tolko, kolko si je schopny zarobit VLASTNOU PRACOU - nie vsak KAPITALOM, co su v skutocnosti len a len UROKY.
Jedinym spravodlivym kriteriom je mzda.
Ziadny zisk, urok, dividenda, renta a podobne uzery.
To vsetko je podvod a zlocin, su to nastroje k zotroceniu vacsiny mensinou.
Hlupak je ten, kto krici, ze pravo na zisk, dividendu ci urok je slobodnym a spravodlivym.
To moze povedat len hlupacik nechapajuci ani podstatu, ani suvislosti. Takyto cloviecik si nedovidi na koniec nosa.

Pointa - dnes 90 % ludstva doplaca na chamtivost 10 %, ktori zhromazdili tolko bohatstva zbytocne, ze ho aj tak nedokazu spotrebovat ani vyuzit.
Toto bohatstvo nevytvorili oni.
Vytvorili sme ho my vsetci - tych 90 % pracujucich, ktorym oni namiesto adekvatnej zasluzenej odmeny davaju len almuznu.
A aj z tejto almuzny nam nasledne odoberaju formou uroku z pozicky, na ktoru sme odkazani ak chceme mat strechu nad hlavou.

Riesenim je spravodlive prerozdelenie vytvoreneho bohatstva - kazdemu podla skutocnej zasluhy.

Viete kolko by v takom pripade dostal bankar ? Zdochol by od hladu, parazit !


palo   |   ip:77.234.24   |   2011-06-19  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka, to co si napisal by stalo aj za samostatny clanok, nielen diskusny prispevok. Pekne napisane.


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-06-19  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bolo by dobré zriadiť nejaké pracovisko čisto pre bezdomovcov . Samozrejme musíme počítať s tým , že sú to alkoholici , ľudia bez vzdelania , možno nešťastníci , ktorý by aj čosi zvládli . Inak máš pravdu , ľudia dokážu byť šťastný aj keď nemajú príliš veľký majetok .


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-06-20  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ved bioroboti su vsade
chcete vediet ako sa programuju ?
mozno aj ty si biorobot ani o tom nevies

- zapni si TV , oni uz vedia co vysielat aby si slintal blahom pri servirovanych zvratkoch

-chod do kostola , ak mas 12 a si chlapec , pan farar uz pre teba isto najde nejake zneuzitie, pardom vyuzitie
ak mas prachy tak prispej chudobnemu vatikanu a pocuvaj pana ty pes prasivy inac peklo , hlavu dole

-venuj sa politike , pretoze to je excelentna hra na rozdeluj a panuj , hrajme sa na strany

-pocuvaj radio , pretoze 99% tvorby je dusevne mrzacenie
takze od malicka nebudes schopny ziadnej tvorby pretoze zakrnies

-drogy su idealna a rychla cesta ako spravit z cloveka len chodiaci nemysliaci tvar

-poziciavaj si , pretoze to je fajn , je to super , nevadi ze sa upises dusou , hlavne si pozicaj na nejaku absolutnu sprostost

-venuj sa praci , pretoze to je zmysel zivota , pracovat a potom zdochnut a nezabudni zaplatit dane

-ziadna rodina, cim je vas menej tym skor sem nasupeme arabov a pol afriky

-vela voleho sexu , nebudte predsa zastarali , trtkajte co to da, ako zvieratka , najest , sex, spat , najest sex spat

-ziadna rodina , neucte sa predsa zavazkom , nevychovavajte , to je narocne , neucte sa zodpovednosti , laske

-nemyslite na ostatnych , co vas je po nich , odtrhli by vam z vasho blaha a rovno spred huby
halve ze vam je dobre

vstupov ako programovat ovce je vela a su pomerne jednoduche

http://www.vedy.sk
ZOBUDTE SA SLOVANIA


Ondrej   |   ip:178.40.92   |   2011-06-20  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bazooka- toto by si zasluzilo samostatny clanok :-) Vyborne vystihnute.. a teraz si ale treba polozit otazku takto.. ako sa dostalo tych par percent ludi hore? preco sa maju tak dobre ako sa maju? preco maju mastne huby, praskaju im gate vo svikoch a pritom maju plne trezory penazi a velke zasoby jedla? dostali sa tam kde su cistou nahodou? jedny ich mozu zatracovat, ze su to zlocinci (dost kratkozrake a zavistlive), druhi zase mozu povedat, ze su to sikovni ludia.. mozno je pravda niekde uprostred- kazdopadne ja ich neodsudzujem... ale jedno viem, dostat sa tam hore treba mat v krvi.. byt karierista, splhat sa po chrbtoch druhych ludi a dole sa viac nepozriet... lebo prinajlepsom by dostali skaredy pohlad :-)
je to inak pekna predstava, prerozdelit bohatstvo podla skutocnej zasluhy. ale ako? akou formou? ako sa zisti, kto si kolko zasluzil?
Ondrej   |   ip:178.40.92   |   2011-06-20  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen- mas pravdu, tv, radia, politika, masmedia.. vsetko je zmes cielene podavanych informacii na sirenie propagandy a masirovanie mozgov.. a preto radsej televiziu nepozeram, radio nepocuvam, lebo to co sa tam hra :D.. ale nastastie v dnesnej dobe ma clovek moznost vyberu, nepaci sa ti telka, prepnes na iny kanal.. alebo vypnes uplne.. nepaci sa ti, co hraju radia? - jednoducho vypnes a pustis si hudbu podla vlasneho gusta.. nepacia sa ti niektore media? najdes na internete ine..

Inak musim podotknut, ani roznym konspiracnym strankam sa neda verit, raz som cital clanok (uz neviem kde presne) a bolo tam velmi dobry postreh, ze aj tie sa uz zacinaju uberat divnym smerom.. pisu nieco co je pravda, pospajaju relativne pravdive a overitelne argumenty, ale koniec nenapadne dotvoria podla katastrofickeho scenaru.. a ludia radi citaju ze sa nieco konecne zmeni, ze pride katastrofa (bude to boliet, ale konecne nejaka zmena co to tu pretvori).. netreba verit uz nicomu, len svojej hlave a zdravemu rozumu :-)
... a hlavne, netreba vidiet svet pesimisticky, netreba sa denne nasycovat negativnymi informaciami o tom co sa deje vo svete, lebo cloveku z toho ostane zle.. lebo negativne myslienky su ako rakovina- spociatku zaberaju iba male miesto v hlave, ale potom sa rozsiria do celeho tela ako choroba..lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-06-20  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ondrej skus si pozriet http://www.vedy.skPao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-20  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ondrej: Posolstvo je dobré, lenže tvoj príklad je úplne odtrhnutý od reality. Ty sám si vyrobil rozpor v akože šťastí a zároveň naťahovaní ruky o pomoc.
Takých, čo iba naťahujú ruky, je tu na môj vkus príliš veľa. A tých, čo im veľkodušne prispejú - samozrejme nie zo svojho ale "zo spoločného" t.j. z nášho - je tu tiež neúrekom. Preto som presvedčený, že vzbudzovanie nejakého falošného pocitu viny za cudzie nešťastie (aj keď s dobrým úmyslom) vôbec nie je namieste. Obyčajne to končí míňaním daní na pomoc niekomu, čo si ju absolútne neváži a tým pádom ani nezaslúži. Hádaj na čo myslím... ;-).


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-20  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka: Súhlas s ostatnými. Urob z toho článok, prosím. Je tam o čom diskutovať.


eros   |   ip:89.126.82   |   2011-06-20  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka - palec hore. Naozaj super.

Ja len doplnim, ze jedine poupratovanie s politikmi a bankarmi (a nasledne korporacie si budu moct akurat tak fukat do ...), moze pomoct k spravodlivejsej spolocnosti. Ked ludia budu vidiet, ze tam "hore" sa nekradne, nie je korupcia, banky nam sluzia a nie nas okradaju, tak potom sa pohneme dalej.

Niekto tu raz pisal ako by to mohlo byt. Pacila sa mi myslienka, ze politici budu vlastne takymi dosadenymi uradnikmi a budu NIEST ABSOLUTNU ZODPOVEDNOST!!! za svoju pracu a budu odvolatelny kedykolvek. Ziadna imunita, osobny asistnti/ky a pod.

Ono to ide, len sa my ludia musime zorganizovat. Ja si myslim, ze NWO nakoniec nebude a povstaneme. Vid Island, teraz Spanieli....ono to pojde.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

"(ne)Milujem" jedovaté-konzervačné látky

Po dlhej prestávke som sa opäť dostal k internetu. Prinášam výsledky môjho osobného výskumu a voľne nadväzujem na môj predošlý príspevok "ne(Milujem)" Pasterizované výrobky. Výsledok pár ľudí kruto zarazí! No väčšinu iba utvrdí v tom čo vedeli prípadne upresní nejasnosti a rozpory.


Vidím to príliš čierne?

V ako Vendeta

Čo nám chce chlapec "cukrový kopec" poveda...

Nálepky,Letáky,Kartičky "Zeitgeist Moving Forward...

Hypotéka alias slučka na krk

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3383 s