19. September 2019
    
Rockefellerovci schudobneli na filantropii - Dolezite.sk

Rockefellerovci schudobneli na filantropii


  2009-06-09  (19:52)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Rockefellerovci schudobneli na filantropii

Žiadna z rodín nebola taká bohatá, taká ospevovaná, zbožňovaná, ale aj nenávidená ako Rockefellerovci. No kedysi z najbohatšej dynastie na svete, ktorá zarobila na biznise s ropou, sa dnes jedine 92-ročný David Rockefeller nachádza v zozname najbohatších ľudí.

Časopis Forbes však aj tohto súčasného patriarchu dynastie zaradil s majetkom 2,7 miliardy dolárov až na 428. miesto.
Dôvod? Podobne, ako sa začal prepadávať v rebríčku najbohatších ľudí guru softvérovej jednotky Bill Gates kvôli filantropii, aj Rockefellerovci väčšinu svojho majetku použili a dodnes používajú na tieto účely. Len v USA napočítali celkovo 72 inštitúcií, ktorým pomohli k zrodu Rockefellerovci cez Rockefeller Foundation a dnes nesú ich meno. Financovali aj založenie takmer 20 národných parkov a prírodných rezervácií.

Zakladateľ dynastie
Zakladateľom 140-ročnej ropnej dynastie bol John D. Rockefeller spolu s bratom Wiliamom. Rodina prišla do amerického Clevelandu z Nemecka. Aspoň tam sa podľa rodinných, ale aj ďalších historikov našli korene mena, a teda i pravdepodobní predkovia. Tým najstarším bol Johann Wilhem Rockenfeller, žijúci ešte v sedemnástom storočí. Priezvisko sa neskôr, príchodom do USA, trochu pozmenilo. No bol to práve Cleveland, ktorý zmenil rodine život, a bola to firma Standard Oil, ktorá im priniesla rozprávkové zisky. V devätnástom, prípadne aj začiatkom dvadsiateho storočia z nich urobila najbohatšiu naftársku dynastiu v USA a jednu z najbohatších vo svete. Zo svojho majetku pritom počas života venoval John Rockefeller senior až 540 miliónov dolárov na charitu.
Firma pritom čerpala najmä zo ziskov Standard Oil, no orientovala sa aj na bankovnícko a investovanie do vtedy rýchlo sa rozvíjajúceho priemyslu. V bankovníctve bola aj finančne spätá napríklad s bankou Chase Manhattan Bank, dnes známou JP Morgan Chase.
Traduje sa, že svoj prvý biznis založil John senior pred svojimi dvadsiatimi narodeninami v roku 1859 so svojím susedom. Každý vložil do firmy Clark & Rockefeller po dvoch tisíckach, John si jednu požičal od otca. Hoci firma prvý rok zarobila málo, postupne sa stala veľmi úspešnou najmä v časoch občianskej vojny.

Majetok nikdy nepočítali
John Rockefeller kedysi vtipkoval, že jeho snom je dožiť sa sto rokov a zarobiť stotisíc vtedajších dolárov. Dožil sa o dva roky menej, pričom audit už v roku 1902 ukázal hodnotu majetku vo výške 200 miliónov dolárov, čo ho v porovnaní s vtedajším americkým HDP vo výške 101 miliárd dolárov zaradilo na prvú priečku najbohatších ľudí. Už počas prvej svetovej vojny sa odhadovalo, že na dodávkach ropy zarobil okolo 900 miliónov dolárov. V čase jeho smrti, v roku 1937, už majetok dosiahol 1,4 miliardy dolárov.
O pol storočie neskôr už mala tlač so zrátaním majetku celej dynastie problém. Sami členovia ho odhadli medzi piatimi až desiatimi miliardami dolárov. Mnohí tento údaj spochybnili a poopravili ho na sumu prevyšujúcu 11 miliárd dolárov. A ani to však nie je konečná suma. Členovia dynastie vlastnia spolu 81 budov, často na historických miestach, pričom podnikajú cez svoje podiely a akcie v ťažobnom priemysle, energetike, bankovníctve, železničnej a lodnej doprave.Väčšina peňazí však bola a je podľa dostupných zdrojov "zablokovaná“ v rodinnom truste, no v podstate aj v rámci investícií. Zo Standard Oil je dnes sčasti Exxon Mobil . Aj preto sa dá pochopiť súčasná snaha rodiny získať v svetovej energetickej jednotke väčšie slovo, najmä pokiaľ ide o nakladanie koncernu so ziskom, respektíve o prístup k nemu.
Okrem toho, investície spravuje aj Rockefeller Financial Services, do roku 1992 pritom firma vlastnila aj Rockefeller Trust Company a Rockefeller Insurance Company, a Acadia Risk Management zaoberajúce sa nehnuteľnosťami . Tu sa preslávil najmä David Rockefeller prostredníctvom svojej spoločnosť Morningside Height, ktorá sa v roku 1951 podpísala pod okolie a komplex Columbijskej univerzity.

Značnú časť z majetku však dodnes ukrajuje aj spomínaná filantropická činnosť. Cez Rockefeller Foundation sponzoruje rodina dodnes prestížne americké univerzity, v roku 1889 napríklad pomohla k zrodu Chicagskej univerzity, z ktorej v roku 1907 vyšiel prvý americký držiteľ Nobelovej ceny za vedu. Sponzoruje aj Chicago School of Economics, Harvardskú, Standfordskú, Yalskú univerzity, London School of Economics a desiatku ďalších. V roku 1991 dokonca založila rodina aj Rockefeller University.
Dynastia má po Johnovi Rockefellerovi 150 priamych pokrvných príbuzných, dnes je známa už štvrtá generácia, z ktorej 21 členov ešte žije. Mnohí Rockefellerovci sa pritom nevenovali len biznisu, práve cez biznis sa vrhli na politiku Okrem samotného Johna D. Rockefellera seniora a neskôr aj Johna juniora či Davida Rockefellera, sa v súčasnosti v politike najviac preslávil Jay Rockefeller, ktorý "kope“ za demokratov a špeciálne za Baracka Obamu.

Dynastia Rockefellerovcov

John D. Rockefeller (Senior) (1839 –1937), zakladateľ spoločnosti Standard Oil Company a dynastie, ktorá trvala šesť generácií the six-generation family dynasty
Laura Spelman Rockefeller (1839 – 1915), žena Johna D.
William Rockefeller (1841 – 1922), brat Johna D. Rockefellera
John D. Rockefeller, Jr. (Junior) (1874 – 1960), jediný syn seniora
Abby Aldrich Rockefeller (1874 – 1948), manželka juniora
Percy Avery Rockefeller (1878 – 1934), syn Williama
John D. Rockefeller III (1906 – 1978), tretia generácia, grandson of John D.
Nelson Rockefeller (1908 – 1979), tretia generácia, 41. viceprezident Spojených štátov
Laurance Rockefeller (1910 – 2004), tretia generácia, politik za Konzervatívnu stranu
Winthrop Rockefeller (1912 – 1973), tretia generácia, guvernér Arkansasu
David Rockefeller (narodený 1915), tretia generácia, bankár and štátnik
John D.
„Jay“ Rockefeller IV (narodený 1937), štvrtá generácia, senátor za štát Západná Virginia
Michael Rockefeller (1938 – 1961), štvrtá generácia, najmladší syn Nelsona
David Rockefeller, Jr. (narodený 1941), štvrtá generácia
Winthrop Paul Rockefeller (1948 – 2006), guvernér za štát Arkansas
Mark Rockefeller (narodený 1967), štvrtá generácia: syn NelsonaShare/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Majo   |   ip:88.212.36   |   2009-06-10  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rockefeller je hlavnym vinikom toho ze sa vo svete nepresadili ekologicke alternativne zdroje dopravy pretoze ak by to urobil urcite by zbankrotoval a prisiel by o obrovske zisky.Rockefellerovci boli zapojeny snad do kazdej vyznamnej udalosti a patria k hornej elite ktora riadi chod tejto planety a to ze darovali pol miliardy dolarov na charitu to z ich strany nebolo absolutne mienene uprimne ale nieco za tym bolo.


matez   |   ip:195.168.5   |   2009-06-10  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  su to bastardi to je jasne.ze jay rockefeler kope za demokratov,to iste.a preto chce mat pod kontrolu internet.je tho shit.. its just a ridematez   |   ip:195.168.5   |   2009-06-10  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moreee a henten maa 92 rokov uz asi 3roky.


longchi   |   ip:78.16.255   |   2009-06-10  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podotykam, ze MAJO MA UPLNU PRAVDU. su to uplny bastardi, ktorym uz nestacia peniaze, ale potrebuju moc. zrobia vsetko pre to, aby to vyzeralo najkrajsie a financuju malou castou nieco, aby zakrili tolku spinu, co narobili. ludia ine nevidia a samozrejme mu drzia palce, vsak uz tolko poplatil chudacik! a keby vobec vedeli, co je stara londynska skola a ze je to pociatok vsetkeho zla a spekulacii a machinacii, hned by sa uvedomili!!!


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (14:08)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Je to dobry clovek. Vobec nerozumiete tomu co robi tak tliachate kraviny, ale nic ine sa nedalo cakat. Nevedomi budu vzdy blby.


Marwek77   |   ip:91.82.92.   |   2009-06-10  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filantropia

ľudomilstvo, dobročinnosť, pomoc sociálne slabým

to mi nejak pri tychto ludoch nesedi :) a to ze nie su v nejako rebricku je dobre tak akurat na to aby nas nedrazdili, respektive v pripade lyncovania sa akoze na nich zabudne :)


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre, vidim ze ste neschopny zotret mna a moje argumenty.Pomozem vam a dam
vam navod ako ma mozete zotriet.Existuje par moznosti.

1.Zabit ma
2.Umucit ma
3.Byt ticho a nesudit
4.Uvedomit si svoje chyby a pochopit

A teraz ta najrealnejsia a najneskodnejsia. Joplins ma nazval slizkym hadom a vystihol to. V tom aj spociva navod.

Vy dokazete kazdy vas cin obhajit trapnou vyhovorkou. Spomeniem tie auta.
priklad : musim pouzivat auto skodiace ekologii a sposobujuce vojny, lebo mi setri cas, odvieziem si potrebne atd, tak sa nakoniec obhajite, ze nemate inu moznost, co nieje vobec pravda. Casy su sice ine, ale bez auta sa zit da aj ked nie tak pohodlne, co si vy nedokazete odopriet.Prave pre tu pohodlnost mnohy trpia.Niekto to auto naozaj potrebuje aby mohol pracovat.To je rozdiel.Stacilo by vsak ukoncit podporu kupovania pre sukromne pohodlie a hned by sa to zmenilo, lebo by skoncil odbyt a museli by to riesit lepsim tovarom - lepsia technologia, ale nikto sa z vas nechce obetovat a ani krestania, aj ked prave ta obeta aj keby bola zbytocna by im mohla pomoct do neba v ktore tak verite a chcete. Vy sa radsej vyhovarate na elitu a ropnych magnatov, ze na vas zarabaju a ze utocia na staty vlastniace ropu.

Ja zastavam nwo a nieje to dobre riesenie, ale v podstate robim iba to co vy. Obhajujem zle tym, ze vy konate zlo a je to
potrebne zaviest. v tomto pripade ina moznost nieje. Ked je vela zla, treba vela policajtov,ti znamenaju kontrolu. dokonalejsou kontrolou je cip. Je to to iste co robite vy, len stojim na druhom brehu rieky a preto presadzujem najprv zmenu v ludoch. Toje jedine riesenie, inak sa elita bude moct vzdy ohradzat vasimi chybami a tak isto aj kazdy politik. Budem kradnut aj ja, lebo ludia sa vzajomne okradaju. Je to pravda ak mate iny nazor, nezamykajte si byty. mnohy musia kradnut aby prezili, lebo je to odvodene od podpory zla ktore mnohy musia znasat a preto sa stali chudobnymi.

Pointa: Keby ste vy neobhajovali svoje zlo vyhovorkami, ktore vam prinesu nazor, ze ste nevinny, nemohol by som o nwo hovorit, ze je to vas vysledok, lebo by nebolo treba kontroly, boli by ste predsa dobry, lebo by ste neobhajovali zle vyhovorkami a zly by z vas nechcel byt nikto.

A v tom co cele spociva. Treba si uvedomit svoje chyby, napravit ich a prestat sa obhajoval blbostami, ktore daju utechu vasmu svedomiu a budete moct znicit nwo.Ani kral nemoze byt dobry, pokial ma zlych pod sebou. Musi sa branit, alebo riesit ludi pomocou zvysenej kontroly. Policajti uz na kontrolu nestacia.Dokazom su kazdodenne spravy.

Je tam vsak problem, zijeme v spolocnosti a preto by musela drviva vacsina zacat zmenu u seba.Tu zas netreba pouzit vyhovorku - sam tomu nepomozem tak kaslem na to. kazdy z vas je inspiraciou niekoho druheho a nikto nechce byt zly.Z vasho cinu sa moze inspirovat 10 ludi, ved mate urcite priatelov. ak sa neinspiruju, budete zas znasat nasledky za nich. smola len,ze sa vzdy ludia obhajuju blbostami a maju pocit ze su dobry. to je ta chyba.inak by to bolo v poriadku.chcete abysa riesili problemy a vidite na tomto, ze je tazko riesit, ked su ludia tak rozdielny a nevedomi. potom uz sa musia len pisat zakony, aby si nerobil kazdy co chce na ukor druheho.mohol by sa napisat aj zakon, ze pouzivanie aut znamena smrt inych a preto je kazdy z vas sucastou vrazdiaceho systemu a kazdy z vas je vinny.to by sme museli ist sediet skoro vsetci a na tom vidiet, ze sme skoro vsetci vinny.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Vsetci mame krv na rukach, nevinnych, ktori ziju v statoch bohatych na ropu, lebo nedostatok ropy je dovod vrazdenia a mi sme zakaznici, ktori platia za ropu. Sme sucast, lebo sme podpora a majitelia ropneho priemyslu chcu len spokojnost zakaznika a odbyt. Samozrejme nas nezaujima ako predajca ziskava ropu, ale malo by a mi by sme mali prestat s podporou.

Tak isto je to vsade, aj u potravin. Ak budu iny trpiet pre vas pridrbany kaviar, treba zacat inak.Je to zlozite, lebo clovek nemoze zas nad vsetkym takto uvazovat, lebo pre kazdy produkt niekto trpi a iny si uziva jeho vyhody.Niekto predsa pre vytvorenie prouktu drie ako somar a je zneuzivany a dalsi si ho uziva za lacne peniaze.To je tiez to iste ako z ropou, len to stoji menej znicenych zivotov. Treba vsak zacat aspon u toho najskodlivejsieho. Ropa, ta je teraz asi najvacsi dovod vojen. U potravy by to bolo zlozitejsie, lebo tu potrebujeme. tam by bolo treba potom utocit inou metodou a zacat ziadat reformu ziskavania, aby iny netrpeli. Nebudem tu riesit vsetko, lebo este nieje poriesene nic a treba niecim zacat a az potom sa pustit do dalsieho.Nejde to naraz.kludne vymyslim plan aj na dalsie zrusenie zla ak uvidim, ze ludia spolupracuju. nebudem plytvat mojim casom na dalsie riesenia ked nebude zaujem vyriesit ropnych vrahov.jednoduchsie by bolo keby zacali vyrabat oni ekologicke auta, oni si vsak nebudu kazit zisky ak si vy nedokazete ani odopriet luxus - auto. preco by predsa oni mali niest vinu za ludsku pohodlnost ? pravda nieje len na vasej strane.


Tak isto sa tu hovori o gm potravinach. To je tak isto o nas. Ak mocny urobi nejake svinstvo s potravinami, len debil ho bude predavat ludom ak bude vediet ze je skodny. Vela predajcov - ludi predava svinstva len preto, lebo ziska kus zisku z toho svinstva a pritom si moze najst inych ludi od ktorych bude odberat. Dalsich vela ludi urobi, alebo prezentuje reklamu na toto svinstvo len preto, lebo ma z toho zisk. Priklad. GM rajciny budu skodlive ale krasne. Pride obchodnik - bezny clovek a nie elita a ponukne tie rajciny ludom aj ked bude vediet ze su skodlive, lebo mu prinesu zisk a netrapi ho, ze su skodlive.Pride nejaky dalsi debil a umozni reklamu rajcin gm na svojom portali len preto, lebo bude mat z toho peniaze a netrapi ho manipulacia a zlo ktore tym tvori. Zlo vzdy od niekal prameni a tam je najvacsia vina. Vina je ovsem aj tam, kadial zlo prudi medzi ludi. Tym sa stava len podporou svinstva.Casto je tam nevedomost skodliveho, ale z mensej casti.Keby obchodnici povedali, ze nebudu predavat take svinstvo, nedialo by sa to. Keby reklamatori povedali, ze nebudu reklamovat svinstvo, nebolo by ho az tolko. To iste mate so vsetkym, ale ludia su zahladeny len do ziskov a preto podporuju aj zle. Rajciny by sa k nam nedostali, keby nebol hajzel na kazdom rohu a podpora vsade. Vedia, ze ludia sa lahko zapredaju, preto to funguje.

Funguje to aj v zdravotnictve. Lekari predpisuju lieky o ktorich casto vedia hovno a je to ich obziva. Je to vsade. Staci aby debil prisiel z vakcinou proti aids a uz je to vycapene na billboardoch, lebo z nich ziju reklamny debili.Pritom moze aj vakcina zabit, ale nikoho to netrapi. Hlavne ze su prachy z reklamy a vzdy sa da stazovat na elitu.

A ku krestanstvu sa vyjadrim tiez. Nepodporujte tucnych fararov a bohatych, ktori hlasaju o skromnosti.Taky farari niesu krestania, alebo nech si teda uzivaju svoje bohactva a nech drzia papule.Tak aspon nebudu pokrytecky.
KRESTANIA VLASTNE ANI NIESU, SU LEN TAKY KTORI SA ZA NICH VYDAVAJU PRETO POMENOVANIE KRESTANIA PISEM VZDY S TYMTO VEDOMIM A CHAPEM HO LEN AKO OSLOVENIE SLEPYCH A NEVEDOMYCH.

SOM ANTIKRESTAN A TY KRESTAN SUD MA AJ KED TI TO BOH ZAKAZUJE.

vsimol som si ze krestania strasne radi sudia a kritizuju.zvlastne..

Ak vam budu davat zle potraviny a predajcovia nebudu mat inu volbu, potom treba ist do ulic a riesit to manifestaciou, zverejnovanim na internete a varovanim ustnym podanim. Manifestacia vsak nedokaze zastavit debilitu a preto treba zacat riesenie debility a az potom manifestaciu proti zneuzivaniu moci monopolov zdravia a ostatneho. ani monopol zdravia by nebol zly,keby sa obycajny ludia, vedci a ostatny nedali ovladat a korumpovat, takze aj tam to ma spojitost z ludmi a nie iba z elitou.preto keby zacali ludia zit spravne, nebol by ani monopol zneuzity.zmena je na ludoch.


som za to aby krestania sudili, lebo sudit treba ked sa deje nieco naozaj zle.ak by to nerobili, bolo by to len podporou zla
a to by bola chyba, nechapem preto ich ohradzanie vetou nesud,lebo mozes byt sudeny. tak na tu vetu radsej zabudnite, lebo 90 percent z vas ju neplni a jej plnenie by bolo aj tak len zle.


v mojom prispevku som neobkecal vsetko a treba ho rozvetvit. mam mnoho odpovedi, preto diskutujte a ja vam na vsetko odpoviem.


prirovnam to k pc.ziadny system nemoze fungovat 100 percentne, ked v nom bude 90 percent zleho.bude fungovat len na tolko percent, kolko dobreho v nom bude. dnes je moj odhad 20 percent dobreho a preto elita robi zasadne kroky ocipovanim a odstranenim 80 percent zla.nebudte v tom, ze vas odstrania hned a nedaju vam sancu. sledovanim a kontrolov sa najdu zle percenta a tie sa budu odstranovat postupne. je to dobry system, lebo kazdy bude mat sancu byt dobry a hajzli budu okamzite mrtvy. konecne nebudu skodit slusnym ludom a ludia budu moct slobodne kracat zemou s tym, ze budu musiet dodrziavat moralku, ale to je logicke, lebo keby ju nedodrziavali, neboli by dobry ale mrtvy, lebo by sa stali skodnou.
uz sa vam nestane, ze sa vam niekto vysere pred vchod. uz sa vam nestane, ze vas niekto prepadne,uz sa vam nestane, ze vam niekto pojde kradnut do obchodu.


a mimochodom ludske zlo nejde len z penazi ako to opisuju v tom vasom zeitgeiste. ludske zlo ide z ludskych vlastnosti.
je tam tiez zavist, nenavist, ziarlivost, tuha byt viac ako druhy a dalsie veci.

teraz sa nad vas stavia kazdy kto ma cosi viac penazi ako vy a nemozete mu nic, lebo je vplyvny. v buducnosti tento rozdiel nebude taky velky, lebo budete mat rovnake prava ako napriklad vlastnik telecomu a nebojte sa toho, ze by okolo vas niekto z elity siel a pridrbal vam na ksicht, alebo vam znasilnil zenu,ci sa vam smial do tvare a pritom kradol vas majetok. elita to nerobi a stale bude lepsie jedna vlada a v nej jedny mocny ako stotisicky mocnych, ktori si robia co chcu.teraz sa nad vas stavia kazdy piaty, dokonca aj policajt,sudca, atd. vtedy si vsak policajti nebudu moct robit co chcu, lebo budu monitorovany a v pripade zneuzitia pravomoci mrtvy. pochopte aj to, ze vymyzne korupcia, mafia, lebo bude monitoring a myslite si, ze sef firmy bude moct skorumpovat elitu ? nie, lebo budu bohaty a nemal by im co ponuknut, vsetko co by im nukal by uz davno mali a ak vam vadi ze by bola elita bohata, pozrite sa okolo seba. zarabaju na tom zlom, co podporujete. dnes je to iste. okrem toho bohata elita by neminula tolko, kolko minie 200000 bohacov v kazdej vlade. naco platit tisicky panov, ked staci platit par.mali by aj vacsiu moc rozhodovat a prikazat ze sa zacnu robit ekologicke auta. teraz na tom zarabaju ale len preto, ze to podporujete a zavisi na tom aj zamestnanost. zlo sa musi vyriesit postupne u ludi a potom nebudu musiet ani oni konat zle.teraz su nuteny, lebo keby nebolo teraz ropy, system by sa zosypal a dnes nemozu sefom automobiliek hovorit aby zacali vyrabat ekologicke auta.nemozu im hovorit ako maju podnikat, lebo su zakony.vy si myslite, ze chce elita len zarabat.oni maju penazi dost a aj ich budu mat, nemaju potrebu zarabat na rope ked vedia ze aj tak raz dojte a tak isto poznaju jej nasledky.tiez nechcu spinavy svet a zdevastovanu prirodu.


toautomobilky nechcu vyrabat ekologicke auta a ich sefovia maju svoje prava v desnych zakonoch a preto elita zaraba aj na rope aby ostala pri moci a mohla dokoncit svoj plan lepsieho sveta.ked budu cipy a ked budu mat v rukach moc, mozu ovladat celu ekonomiku.dnes to nemozu, lebo sa mnohy nechcu vzdat svojich ziskov a nasledoval by pad systemu.iba ludia z neobmedzenou mocou mozu riadit svet.teraz si robi kazdy co chce a co mu vyhovuje a preto nieje mozne urobit razne zmeny. jedine zmena ludi by mohla napravit situaciu, co sa nedeje a preto sa deje nwo. cipova vlada ktora bude moct zmenit vsetko k lepsiemu.

Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto si da cip je slusny a neboji sa. Nema dovod a vie, ze konecne pride spravodlivost.

Uz nestacilo, aby vas sledoval len vymysleny boh z oblaciku, uz nestacilo aby sme vas strasili iluziou.treba zaujat lepsie stanovisko, lebo ste strasne primitivny a treba vas viest ako stado.

dobrych nebude treba viest, pojdu si svojou cestou a nikto im ich cestu nebude kazit, lebo nebude dovod.nikomu tym nebudu skodit, ale smradi budu sudeny a zabity.


Ilumin   |   ip:88.212.36   |   2009-06-10  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator - uz si sa urobil?


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mnohy bojuju za slobodu len preto,lebo mozu klamat, podvadzat a zarabat.

Boja sa, ze uz si nebudu moct robit co chcu. Do teraz im to vyhovovalo, lebo mohli ziskavat na ukor inych. Dnesny svet je zly a mnohym to vyhovuje. Dobre viete, ze to moze byt lepsie, len sa nechcetevzdat tychto vyhod, ktore mate z toho zla.

Kto strati na tom, ze bude kontrola ?

Mafia, cirkev, podvodnici, hajzli, pedofili, vrahovia, pokrytecky bastardi a ostatna haved. Preto sa vzopierate kontrole a manipulujete ludi. Ked bude kontrola, nebudete sa moct stavat nad inych a to vas sere.


Sere vas ze nebudete moct kradnut software a iny nelegalny material, lebo budete sledovany.

Si myslite, ze preco sa zacali vyrabat na laptopoch snimace na otlacky prstov a scanovanie sietnice? Internet bude zamknuty a pre pripojenie na internet sa budete musiet identifikovat. Stiahnete nelegalny obsah, budete trestany. Weby budu certifikovane a oznacene. Tak isto vymyzne z internetu pedofilia a dalsie zle veci. Nikomu sa nebude branit v komunikacii a vo vyjadrovani nazoru, bude sa len zamedzovat kradnutiu, zneuzivaniu a klamstvu.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este nieco. Viete preco je kontrola potrebna ?

Dam vam realny priklad. Admin tohoto webu nedal moznost registrovanych nickov a dal tak ludom slobodu a uz to nejaky idioti zneuzivaju a pisu pod mojim nickom a co teda treba urobit ? Kontrolu. Na webe to znamena moznost registracie nickov. Teraz doplacam ja na debilov. Tak isto je to aj v zivote. Mnohy si vazia slobodu a dalsi ju zneuzivaju, preto bude cip vychodiskom. Uz nebudu doplacat nevinny na debilov ako je tomu teraz.

A presne o tom hovorim, ludia su necestny a zneuzivaju slobodu a to dokonca aj ked nemaju poriadny dovod. Dokaz je tato stranka. Neslo ani o peniaze a uz tu niekto podvadza. Ludstvo je primitivne a nezasluzi si slobodu.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE ADMINA:

A este posledna vec. Admin, je mi to jedno ale ide o tvoju hrdost a cest. Bud si ty pisal o tom, ze som z pb pod nickom iluminator, alebo si dal niekomu tuto informaciu a robil to on. Je to dost ubohe, ked tu zverejnujes taketo udaje. Mne to je u riti, prezentujem svoj nazor, nemam sa coho bat a mam dost vela ludi za sebou+moju vlastnu vahu, ale ty by si si mal uvedomit co robis. Nikto iny by nezistil odkial je moja ip, ktora ako som hovoril je staticka a ty si mohol podla toho zistit ktore prispevky som pisal ja. Len ty si mal tu moznost.


sxg   |   ip:84.47.28.   |   2009-06-10  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Animátor, neraď čo máme robiť, dvoje príspevky sa nedajú čítať. A registrácia je na pi*u, na sme som dostal ban hneď po registrovaní, nič vulgárne, len o spojení Radičová, prezidentka = uznanie Kosova a to že pri ďalšom sypaní fosforu na Palestíncov, bude naša "hlava" štátu prvá kto bude na strane Izraela.
PS: Sa priznaj, všetko pod svojím nikom píšeš sám.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SXG mas pravdu, hlupakom sa moje prispevky nedaju citat, lebo ich to boli. Ty debil sprosty, ten ban si nedostal len tak a SME je SME. Zalezi na adminovi. Registracia bude vtedy zbytocna, ak nebudu dementi, comu sa vyhnut teraz neda.Ten cas este len pride. Nebudem sa priznavat tomu co som nespravil. Presne taky ludia ako si ty chcu niekoho ineho vinu hodit na nevinnych, ale pri cipovej kontrole uz ti to nevyjde.Nome   |   ip:87.197.13   |   2009-06-10  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hura hura hura, Osvieteny vynasiel teplu vodu ..

Pan Hitler s Ducem a Frankom sa tesia, tlieskaju a smeju sa a pan Demagog s panom Narcisom posiela velku co? Pusu!

Zahrajte iluminatovi peknu pesnicku.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A keby si dostal na sme ban len koli cenzure, uznal by si moju pravdu. Sme by jednalo necestne a to by znamenalo ich chybu a nie chybu elity. Elita nemoze za to, ze su ludia drbnuty a necestny. Uz sa tesim na ich nwo, lebomedzi tymito demetmi uz sa neda byvat a ja uz nechcem doplacat na ich chore zmyslania.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A keby si dostal na sme ban len koli cenzure, uznal by si moju pravdu. Sme by jednalo necestne a to by znamenalo ich chybu a nie chybu elity. Elita nemoze za to, ze su ludia drbnuty a necestny. Uz sa tesim na ich nwo, lebomedzi tymito demetmi uz sa neda byvat a ja uz nechcem doplacat na ich chore zmyslania.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam rad skladbu - Zabi skodnu, aby priroda ozila.

Veru aj v prirode sa musi zabijat skodna, aby neskodila spotrebnej zveri. Presne to sa bude diat s ludmi.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SXG a este nieco. Hovoril som o moznosti registrovanych nickov. To neznamena, ze si ho budes musiet registrovat. Ak nechces registrovany, nemusis a kto bude chciet registruje si aby za neho nepisali smradi. Anonym si nebude moct dat taky nick ako je uz registrovany, aby sa zabranilo podvodu.

tak a situacia by bola vyriesena. Ty svojim debilnym nazorom neskazis moj dobry napad.


Ryuzaky   |   ip:213.160.1   |   2009-06-10  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator nepaci sa ti ze ta kontroluju?:) Nieje to take prijemne vsak


Katka   |   ip:217.145.2   |   2009-06-10  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto nie je protirečenie?
Iluminator | 2009-06-10 (14:58)

Stacilo by vsak ukoncit podporu kupovania pre sukromne pohodlie a hned by sa to zmenilo, lebo by skoncil odbyt a museli by to riesit lepsim tovarom - lepsia technologia,


a hneď to protirečenie


Iluminator | 2009-06-10 (14:08)


Je to dobry clovek.

Takže Ty chceš, aby ten Tvoj dobrý človek zbankrotoval? Ak sa nebudú kupovať autá a teda aj benzín a nafta do nich z čoho bude ten Tvoj dobrý človek žiť?
Normálne by som Ti aj brala tú prvú myšlienku,pretože aj ja som toho názoru, že sa to s autami preháňa, ale treba si uvedomiť už veľmi dávno sú technicky dostupné iné, lepšie, čistejšie a nevyčerpateľné zdroje pohonu. To by Však tej Tvojej elitke vzalo prašule z kapies a to by už nebolo kóšer.
Každému je jasné, že si sa stotožnil s protokolmi sionských mudrcov...už tu chýba len aby si nás začal oslovovať Goji. Tak veľa šťastia v dobíjaní virtuálneho sveta, lebo na ten reálny nemáš.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty tomu nerozumies. To nieje protirecenie. Im ide o to iste. Teraz zaraba na rope, lebo je to nutne pre udrzanie jeho moci, aby mohol s elitou urobit cez cipy lepsiu spolocnost.Hovoril som o tom, ze dnes taku moc nemaju, aby prikazovali automobilkam a prave ti nechcu zmenit technologiu a ludia nechcu prestat podporovat. To je trosku zamotane, nieje to tak jednoduche ako si myslis.

Elita ma strasne vela penazi a nepotrebuje ich viac, chce lepsiu spolocnost, ale pokial nebude cipova vlada, nebudu moct nastat zmeny riadene nimi. Preto su 2 moznosti. Bud zastavia ludia podporu, alebo zacnu cipy a zmeny nwo, ktore niesu este verejne zname a ja o nich nemozem rozpravat. mam prisahu.


Katka   |   ip:217.145.2   |   2009-06-10  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoje jediné argumenty sú ... Ty tomu nerozumieš....No hlavne, že tomu rozumieš Ty zasvätený a pod prísahou.


Ryuzaky   |   ip:213.160.1   |   2009-06-10  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak som spravne pochopil tak iluminati medzi seba beru iba ludi ktory su prinosom. V com si vynikajuci ty? To nieje tajomstvo:)


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminati musia ovladnut vsetko, lebo napriklad taka cirkev vzdy tuzila ovladnut svet a pritom nikdy neriesila svojich zradscov.Hlavne ze manipulovali, ziskavali ovce a to im bolo prednejsie. Iluminati su iny. V pripade porusenia potrebnych zakonov bildembergu skonci ta osoba velmi zle, lebo by isla proti zlej veci. Taka cirkev je plna pedofilnych knazov a nikto ich neriesi. Nechcel by som aby mi vladla nejaka banda pedofilov. Vzdy boli knazi dosahany a znasilnovali zeny+chlapcov. To sa viac nemoze opakovat. iluminati su slusny ludia, ktori chcu spravodlivost, slusnost a moralku v dalsom lepsom svete nwo.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozumiem tomu, lebo poznam nazory svetoznamych ekonomov a dalsich ludi, ktori su v prepojeni z elitou a cital som spisy ktore udavaju dovody zla na zemi. Bola to absolutna pravda a prameni z psychiky ludi. Preto do teba aj tak vidim. Prisaha midovoluje zit slobodne, lebo slobodu nezneuzivam, ale zaroven nemozem hovorit podrobnejsie o planoch, co by som ani nerobil, lebo by som tym skodil kazdemu kto bude v novom svete. Ja som len ich zamestnanec, ale patrim k spolocnosti iluminatov. Nesedavam v bildembergu ;-) Mam samozrejme iste vyhody, ktore su ale v ramci ochrany a nie v ramci skazenej imunity poslancov.


sxg   |   ip:84.47.28.   |   2009-06-10  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ilumináti berú medzi seba predovšetkým, značne zdegenerované jedince, Bush-drogy, Clinton-nimfoman, Rock a Roth-závislí na UCK a orgánoch zo Srbov...


Iron Maiden   |   ip:62.168.12   |   2009-06-10  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preboha, to je co za exot ten iluminator? Ved on je v skutocnosti inseminator.


Ryuzaky   |   ip:213.160.1   |   2009-06-10  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "skonci ta osoba velmi zle" zastrelí sa ako hitler?:)


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento ochrankar vyriesil 6 vrahov, ktori boli vyslany jednou cirkevnou babkou. Skoncili v rakvi. A preco o tom media nepisali ? Dokonca sa to nedostalo ani do nezavislich, lebo to v to obdobie nebolo chcene.Dnes uz je to jedno.

http://whitewraithe.files.wordpress.com/2008/06/bb20082.jpg

Prave cirkev vysiela vrahou aby pod ruskom dobra zastavali svoje zaujmy. EU rozhodnutie vsak pride coskoro a to nedokazu zniest.


sxg   |   ip:84.47.28.   |   2009-06-10  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2Iluminátor, ukáž jeden môj príspevok kde som ťa napadol nejakým vulgarizmom.
PS: ty mňa:
Ty svojim debilnym nazorom
Ty debil sprosty
...ďalej nehľadám.
ADMIN prepáč:
Iluminátor je vyhorený orezaný židovský cicík.


Katka   |   ip:217.145.2   |   2009-06-10  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Budem sa opakovať, ale on je v skutočnosti naozaj len na poľutovanie.


Ryuzaky   |   ip:213.160.1   |   2009-06-10  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepac ze provokujem ale co viem ja tak Iluminati su tajna organizacia ktorej vyditelny clenovia su len urcitou kastou na verbovanie. Je vysoko nepravdepodobne ze by rozpravali svojim velmi ale velmi nizko(bez urazky) postavenym zamestnancom pre koho skutocne pracuju. Tak to nefunguje,)


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezaujima ma co robis ty, ja mam svoj ciel, ktory je spravny a potrebujem ta zbavit tvojich rozpravok.


No teraz mi vyvrat moj napad na registraciu nickov. Najprv si robil chytraka zo seba a debila so mna. Nevyslo ti to. Mam pravdu a tu nedokazes zniest.


Iluminati beru potrebnych, ktori naplnaju nwo, nevidite podstatu a vidite len medialne reci.

To pozadie je vam nejasne, ale to nevadi, lebo vy nepotrebujete poznat to pozadie veci do detailov. Media vas zabavaju nepodstatnym, lebo je to teraz to najlepsie, co vyhovuje planu nwo.
grey   |   ip:193.200.1   |   2009-06-10  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminat maš to trošku pomotane tvoja ip sa da zistit aj inxm sposobom ako cez admina ...vermx ze to nieje az take zlozite...


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som nizko postaveny medzi nimi, ale pracujem pre ich zaujmy a platia ma. Viem, ze mam tak isto zarucenu ochranu, lebo som ju raz aj vyuzil ked ma chytili policajti pri jednej akcii a ktorej sa viac zmienovat nebudem.


Katka   |   ip:217.145.2   |   2009-06-10  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a potom si sa zobudil celý spotený a na mokrej plachte?


moon   |   ip:193.200.1   |   2009-06-10  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja osobne bx som ti predpisal 250mg Thorazinu kazde rano...


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre viem ako sa da zistovat ip a prestan si vymyslat. Viem, ze to slo od admina. ak je cestny prizna sa a vysvetli svoj dovod. Ak nie, tak prizna len to, ze nieje hodny aby viedol stranku k lepsej buducnosti. Okrem toho ked povies inym, to znamena, ze nevies o com hovoris. Ver tomu, ze poznam takych ludi akoty co hovoria o sposoboch a nikdyich ani nepomenuju.


Nezabudni povedat, ze je to tajne a ze o tom nebudes hovorit.

Jaaaaj, na tom urcite zavisi osud ludstva. Ale teraz vazne, prestan tu trepat blbosti bez riadneho vysvetlenia.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, ten ti predpisovali od mala, ale vidim ze ti to nepomohlo a preto ho odmietam. Na mne nezarobis kamarade.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Katka, taketo odpisi zobudeny na posteli sa pouzivaju na zakladnej. Ved to uz dnes nemoze ani nikoho vytocit. Vymysli si cosi vlastne a nie to co koluje po retardoch.


grey   |   ip:193.200.1   |   2009-06-10  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hehe iluminator ti si vazne magor ...nikto netvrdi ze to je tajne a vobec som netvrdil ze to nepovedal admin a je mx to uplne jedno kto to povedal ...ja len nemam chut sa tu proste rozpisovat o technických podrobnostiach IT technológií ...len tolko


moon   |   ip:193.200.1   |   2009-06-10  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kamo tx vies vobec co to je thorazin ???


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidis grey, sme u toho. Nemas chut, lebo si uplny debil ktory rozprava to o com nema ponatie. Sam vies ze sa to neda a hovoris to len preto aby si zbavil admina viny. Pocuvaj, mam 20 rokov praxe na internete a viem toho naozaj vela, preto ma vie nasrat ked nula ako ty zacne klamat a vymyslat si rozpravky.Presne preto vznikaju nezmyselne konspiracie, lebo niekto ako ty chce byt zaujimavy alebo obhajit podraz niekoho. Vedel som, ze o tom viac nepovies a krasne som odhadol, ze namiesto konkretneho radsej povies iny, lebo hovoris nezmysli.

Zas mi to vyslo a viete preco? Lebo ste priehladny a poznam vase taktiky ked vas niekto zazenie do kuta.Ste len banda magorov, ktora nehra fer. Jeden pise pod mojim nickom, dalsi sa vyhovara vecou ktora nieje mozna mimo profikov, ktori urcite netravia cas na dolezite.sk


myslel som, ze tu najdem kusok cti a ze najdem nieco, co mi zvrati moju zlu mienku o ludoch.mylil som sa a teraz som si velmi isty v tom, ze si nezasluzite lepsi svet. podrazate nohy ked niekto hovori inak ako vy, hrate necestne a pouzivate falosne taktiky, pritom sa vsak vyhovarate na druhych.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moon, no teraz tu budes machrovat do rana s tym ze poznas odborny nazov. Divaj sa na to tak, myslel som ze je to nejaky liek na ukludnenie, alebo nieco v tom zmysel.Keby som tak strasne chcel vediet co to je, tak si to zistim cez google.com ale ja nemam zaujem sa tu hrat na niekoho kto bude machrovat, ze pozna nejaky nazov a citi sa pritom strasne dolezito.Su dolezitejsie veci, takze ti poviem, ze moj predpoklad bol mozno zly, ale nevadi. Usudzoval som to zo znenia vety.Stalo sa a svet nespadol.


grey   |   ip:193.200.1   |   2009-06-10  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminator si ty ale riadny magor HOWK ...ja nema vobec co uz k tomu dodat ...a vobec som neobhajoval admina keby si poriadne cital tak bx ti to bolo jasne ....


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tolko casu kolko si minul na hadku so mnou si mohol vyuzit na vysvetlenie toho o com nemas ani sancu a hadka by bola zbytocna ;-)

Divaj sa na to takto, sam seba neoklames a ja viem, ze mna si chcel oklamat, takze si na tom skodny iba ty.

Na buduce sa vsak pozastav nad tym co pises,lebo ked budes starsi, bude ti luto ze si sa tak spraval.to je vsetko kamarade.

Magor mozno som, ale viem ked niekto klame.Nemam 10 rokov a stavebny ucnak ako ty.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  malo tam byt ani medzi rokmi a ucnakom, hahaha
iluminator sa pomylil, ideme oslavovat.

to musi byt dobry ked ma 10 rokov a stavebny ucnak.

No komenty na moju chybu som napisal za vas a usetril vam cas.
joplins   |   ip:95.209.25   |   2009-06-10  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj ilu!!!! Elita ma strasne vela penazi a nepotrebuje ich viac, chce lepsiu spolocnost, - TOTO JE TVOJ NAJBLBSI VYROK, ALE PREDPOKLADAM , ZE TY TO VIES!! stale ta sledujem co pises a nadobudam dojem, ze to co napisal tusim riso, ze ty si len plateny diskusny provokater, je asi pravda! mozno aj pracujes pre iluminatov, lebo nejak zapalene rozpravas o cipoch! no nech uz je ako chce, ty si myslis, ze cipy a svetlovlada je novy zaciatok v ktorom ty budes mat nejaky post( nejaky samozrejme vyssy nad obycajnymi ludmi) a budete si spolu vladnut ocipovanym ovciam!!! no pravda je niekde uplne inde, ono to ma moj mily ilu aj dohru!!! ALEBO LEPSIE POVEDANE, DALSIU KAPITOLU, A TAM BUDES TY ESTE LEN OCISKA VYPLIESTAT!!!!.... hodiny tikaju.. tik... tak...


frik   |   ip:193.87.16   |   2009-06-10  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tu je link na objasnenie pre Iluminatora
http://www.europskenarody.info/Rockefeller_priznal_ze_cielom_elity_je_mikrocipovana_populacia.pdf


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Divaj, zas ti vyklznem z tvojej slabej pasce.

Oni nepotrebuju viac, lebo maju vsetko. Ostatne ich peniaze idu do planu nwo. Ked sa plan naplni, nebudu potrebovat viac pre zivot. Chapes tomu ? To si myslis, ze minaju kazdy den miliardy dolarov pre svoje sukromne pohodlie ? si dost mimo ich svet, preto radsej o nom nehovor.

Cipova vlada bude na 100 percent. Presne tak isto zacinali aj kreditky a mobili. Nechaj sa prekvapit. Aj teraz by ti bolo zbytocne hovorit ludom nekupujte mobili, sleduju vas. Presne to iste bude s cipmi. Neries moju buducnost,vsetci sme sucastou spolocnosti, preto ries radsej nasu spolocnost.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A joplins, ja mam rad dobrych ludi a nebudem im nikdy skodit. Dobry ludia riesia svoje chyby a snazia sa zit lepsie. Tu si 99 percent ludi tie chyby nechce ani priznat.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem frik, len ten clanok je dost utocne pisany, lebo je tam fanaticky aktivizmus.
Je tam vela pravdy, ale je napisana dost nepresne a tym aj zavadza. Je potreba odstranit vela ludi, vela skodnej ktorej je na svete minimalne 50 percent a preto vam hovorim, zacnite sa menit a riesit svoje chyby, lebo bude s vami zle. Chapete to ? Ja vam kurva nechcem zle.
Iluminat   |   ip:77.247.22   |   2009-06-10  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne najviac vadí kolko debilov je tu schopných komunikovat zo SMRADOM a RETARDOM Iluminatorom.Neuveritelné kolko ludi je na jeho urovni...asi bude mat naozaj pravdu ze Gojimovia su tupci este vacsí ako on sam.


joplins   |   ip:95.209.25   |   2009-06-10  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ILU- ja som si svoje chyby uvedomil pred desiatimi rokmi a stale proti nim bojujem! to co tu hovoris ty o zmene a o cipovani mi je jasne uz tiez asi desat rokov! uz vtedy som ludom hovoril ze to pride a nekto mi neveril a neveria mi ani dnes! mna nemusis presviedcat , ze to vsetko pride , ja to viem,a viem este aj nieco viac, co ty ignorujes!!takze ja prekvapeny byt tymto nemozem!! takze tak. a ktym peniazom. jedno stare prislovie a to sa nemeni, lebo ani LUDIA SA NEMENIA( a ak ano tak len v malych veciach)- MALA KOPA PYTA VIAC! A INAK TO NIE JE ANI S NIMI!! ja nehovorim , ze minaju miliardy kazdy den, nie som maly, ale tu ide o moc a vladu, peniaze su pre nich dolezite len kvoli tomu. hlad o peniazoch vzdy nasleduje hlad po moci!!!


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak vidis, suhlasis s tym, ze to musi nastat.Neviem preco teda namiestas.Neignorujem nic, len hovorim, co je potreba hovorit.Ked pride na dalsie veci, budem riesit dalsie. Nebudem vsak skakat pokial nepreskocim.ty vobec nechapes ich mentalitu.preto su elitou, lebo chapu a maju naozaj vyssie iq ktore im peniaze neovplyvnia. Su to ludia na urovni a vedia co svet potrebuje. Oni sa nebudu hnat za vacsimi peniazmi akoradovi podnikatelia. Uz z toho davno vyrastli a vies preco ? Lebo poznaju hodnotu bohactva. Ziju v nom od mala a taky clovek zacne bohactvo chapat inak. Nie tak ze chce viac, ale tak ze chce tym bohactvom nieco zlepsit. Pozri sa napriklad na bona. Je tiez clenom iluminatov a snazi sa svojim majetkom prispievat. Robi to trochu inak ako elita, ale podstata je rovnaka a tiez je pod prisahou.Tam su vsak prisahy trochu ostrejsie, lebo ti ludia vedia viac ako ja. elita si mysli, ze je charita len zaplata na chvilku a preto sa musia urobit zmeny inak, ale tiez obcas zaplata nejaku dieru.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vies vela beznych ludi chce dobre miesta aby rodicom dokazali, ze su uspesny a aby mali dobry zivot.Ty chapes asi tak isto aj elitu, myslis ze ich zivot je len ziskavanie penazi. Zivot elit je trochu iny. Zarabaju, to je jasne, lebo musia financovat svoj plan. Keby si ty vobec vedel co taka zmena elitu stoji. Oni uz nepotrebuju dokazovat svoju uspesnost peniazmi,lebo ich maju mnoho a preto by ich ciel uz nebol podmieneny. Chcu mat zasluhu na lepsej zmene a chcu aby boli zapisany do historie ako ludia, co znicili primitivitu a umoznili tak dalsej generacii zit naozaj kvalitny,plnohodnotny zivot bez strachu z napadnutia, zneuzitia atd.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminat ja dobe viem ktosi. Prezradil si sa netypickym slovom Gojimovia. Je dobre, ze viem s kym mam tu cest ;-) A uz teraz viem, ze budes mat aj tak ubohe argumenty ako ich mas aj pod svojim pravym nickom.


tbr   |   ip:85.216.14   |   2009-06-10  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JANO, ale ved to nepisal on. ved citaj probuh!


.   |   ip:85.216.14   |   2009-06-10  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ziadam ludi aby TERAZ ukazali sudrznost a PRESTALI

REAGOVAT NA AGENTA PROVOKATERA MENOM ILUMINATOR.

aspon do doby, kym sa neuvedomi.

momentalne sa nachadza v pozicii škodnej.Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-10  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy nieste sudrzny ludia, kazdy si zastava len svoje dobro a preto nemozete znicit dobry smer elity, ktora je sudrzna a pozna svoj smer.


.   |   ip:85.216.14   |   2009-06-10  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ziadam ludi aby TERAZ ukazali sudrznost a PRESTALI

REAGOVAT NA AGENTA PROVOKATERA MENOM ILUMINATOR.

aspon do doby, kym sa neuvedomi.

momentalne sa nachadza v pozicii škodnej.aviril   |   ip:81.0.253.   |   2009-06-10  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikdy v zivote som sa nesmial mentalne postihnutym ludom. Iluminator to zmenil..


Juraj   |   ip:217.119.1   |   2009-06-10  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte ludia, iluminátor je z našej ulice. Nepracuje pre nikoho a je nezamestnaný. Je psychický chorý, lekár povedal že je to následok z dlhodobého psychického zaťaženia. Robil v podniku PSL a.s. kde ho to postihlo. Občas k nemu zajdem pozrieť sa ako sa mu darí. Dnes som videl že niečo píše na nete tak som sa pozrel. Vie sa dobre vyjadrovať ale má práve tieto zvláštne stavy že sa za niekoho vydáva. Aj vo firme mal pred tým dobrú pozíciu než sa mu to stalo. Nemôže zato

Majte sa


Slav   |   ip:62.197.19   |   2009-06-10  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... obhajovanie "elít" a ich tzv. "plánov" v ich pôsobeni je obhajovaním CAPA, ktorý sa stal záhradníkom.

Od každého bude požadované toľko, koľko mu bolo dané. Od jedného každého.

Príčina sa tu vydáva za následok.
Princíp pomáhajúcej lásky je nahradený princípom pokušenia.
Objahovanie takychto metod je nezodpovedne a je zdrojom rozbrojov, nepokoja, nenavisti a osocovaia, coho sme vsetci svedkami nielen v tejto diskusii.LisabonskaZrada   |   ip:85.248.12   |   2009-06-10  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rad ze sa tu siri takato debata ... velmi ma zaujali hlavne prve prispevky od iluminatora.Totiz z vacsej casti ma liuminator PODLA MNA pravdu, hlavne co sa tyka ludi a ich vlastnosti.Trocha ma ale mrzi ze ho tak skoro prestalo bavit objasnovat svoj nazor a zacal PODLA NEHO menej chapavym nadavat(ale to aj ostatny).To nieje smer ku konsenzu :).Ked sa tu tak hadate,najradsej by som vas vsetkych vzal na velke pivo a tam by sme sa mohli do odpadnutia debatovat ,no moje skromne upozornenie, skromne aj preto ze som o dost mladsi ako iluminator ,ked hovoris o velkych planoch a citim ze to myslis dobre pre ludi:never ludom (ja neverim ani svojim rodicom),nech vravia ze ti bude lepsie ked spravis to a to ,ked budu cipy alebo ludia nalozeny v kyslom naleve,ono to nepomoze ludom mysliet lepsie,musis priznat ze ludstvo sa nevyvija dalo by sa povedat "zhora" ale "zdola",ked podas ludom navod ako zit stastne ako dosiahnut vsetky male ciele v zivote,nebudu sa ho drzat ,kym nezisti cela ich bytost ze je to to prave orechove.Komunizmus,kapitalizmus,aj cele NWO je vlastne snaha tych co uz pochopili,donutit tych co to este len caka aby robili ako oni(myslim to skor zo spiritualneho hladiska)...jedina globalizacia pride o vela vela rokov, myslim ze prejde viac ako 10 rokov,ale co uz hlavne prezime to co mame a co nemame nech nas neboli,mojim najavcsim snom je kupit si pozemok kde si dopestujem a dochovam co mi bude treba ,a prezijem aspon cast zivota tak ako sa ma PODLA MNA.Ja si myslim ze su tu aj veci na ktore nemysli samotna elita,no drzim vam palce,vsetkym co sa snazite mysliet podla seba,a tiez si myslim ze ak tato snaha vytrva tak este aspon raz v zivote sa vase zmyslanie obrati narubi a budete prijemne prekvapeny :).PS: pre vsetkych:V zivote sa dockame odmeny podla toho ako ohladuplne sa budeme spravat k ostatnym ludom -Earl Nightingale (na tomto zlyhava aj sucasna snaha NWO o lepsi zajtrajsok )


to all   |   ip:91.127.58   |   2009-06-10  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechapem naco sa s nim bavite, je to internetova nula ako kazda ina a toto je jeho jedina utecha,ze sa tu roztahuje. ja si jeho komenty ani necitam. a sere ma ze tu vobec o nom pisem a tym davam vahu jeho mizernej existencii.


matez   |   ip:84.47.54.   |   2009-06-10  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ILUMINATOR ci co si.nemam cas vsetko citat,ale prvy komentar tvoj jasne dokazuje ze si guma gumova


royalista   |   ip:91.127.18   |   2009-06-10  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedavno na cz blogu Nostradamus bola rozbehnutá vyborná diskusia. Diskutovalo sa o všetkom možnom - hlavne budúcnosti. Potom tam došiel "rozbíjač" ktorý písal úplné hovadiny od veci. Dopadlo to tak že celý tento výborný blog bol prevádzkovateľ nútený uzavrieť.
Osobne si myslím že to bol "izrelský internetový vojak". V izraeli školia mladých ľudí - hlavne čo poznajú cudzie jazyky v rozbíjaní podobných diskusii. Hlavne ako písať úplne od veci a totálne znechucovať ostatných účastníkov.
Mám pocit že niečo podobné sa začína diať už aj tu.
Že iluminátor ?LisabonskaZrada   |   ip:85.248.12   |   2009-06-10  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nemam snahu vyzdvyhovat nazory,ale klast nazory vedla seba do roviny ako tehly a na tom stavam.Preto ak sa ti nepaci nazor postav sa k tomu(vzdu ked sa to da)konstruktivne ako otec k dietatu a snaz sa mu dat co najviac.


Ryuzaky   |   ip:188.121.1   |   2009-06-10  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ake existuje lahke riesenie a predsa nikdy nenastane:), vivat egoistická psychika


LisabonskaZrada   |   ip:85.248.12   |   2009-06-10  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tym chcem povedat ze neurazajte ani vy ilumionatora aj keby to bol sam diabol.


LisabonskaZrada   |   ip:85.248.12   |   2009-06-10  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to royalista: uricte nie v tomto pripade, a nesazme sa byt znechucovany,ved je to jeho nazor,mozno na nieco ukazuje a teraz to nevidime potom si budeme byt hlavu o steny ,nevravim ze je to tak teraz,ale uz vela krat sa nieco podoben stalo


tbr   |   ip:85.216.14   |   2009-06-10  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2LisabonskaZrada
precitaj si aj komenty starsieho data, potom sa vyjadri este raz.


Peto   |   ip:85.216.15   |   2009-06-10  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozbor Iluminatorovej osobnosti.
DOPORUCUJEM DOPORUCUJEM

Varovani Ministerstva zdravotnictva: Nasledovny dokument je len pre silne povahy! Ak mate slabsie srdce, alebo zaludok, pokracujte stlacenim klavesovej skratky ALT+F4.

Mala story na objasnenie:
Kto nevie, o co sa jedna,Iluminator, obcianskym menom Martin Peter Gallus (kompresia MPG) je take zvieratko z Nitry. Momentalne zije na ADH 89 s chudakom Elvom (ibaze buduci rok nedostal intrak). Avsak, urcite ma prihlasku, lebo rodicia (isto su to brat s bratom, lebo to ani surodenci by taky geneticky odpad nesplodili...) ho furt poslu niekam do skoly, nech nemaju retarda doma na ociach. Inac je Martin velmi bystry chlapec - po vydrbe z FEIky, kde nespravil ani 1 skusku siel skusit stastie na matfyz, odbor informatika (bakalar, na magistra ho, neviem preco, nezobrali). Tu zacal lamat historicke rekordy (ako prevy FEIkar, technicky typ, zvladol, ako jediny z rocnika, principy pocitacov 1 spravit na D (95% ludi malo za A, zvysok B ucil som ho na cvikach)). Ako pravy informatik si, samozrejme, nezapisal programovanie 1 a nasledne ani programovanie 2. Na konci minuleho roku sa nedal odradit drobnymi neuspechmi (nespravil v 2. semestri ani 1 skusku, este aj z angliny mal D). Nastastie mal znova prihlasku a nabity novymi vedomostami z Matfyzu sa opat vydal na put prvaka bakalara informatika (prijimacky spravil na rovnaky pocet bodov, ako predtym pred rokom, takze jeho sen o magisterskom studiu zasa raz ostal nenaplneny a odlozil ho na buducu sezonu). V sucasnosti je uspesnym studentom 1. rocnika FMFI, ked v 1. semestri spravil cele 2 skusky a v 2. je to myslim zase jasne...
So vsetkymi spoluziakmi perfektne vychadza, maju ho radi a vsade ho pozyvaju (zazili sme ho na jednej chodbovici, kde sme ho zavolali 'nech je prca'. Bola... Vychlastal nam jedno pivo, doniesol nieco neidenfikovatelne susene, co sme mu hned zozrali a porozpraval nam nejake zaujimave zazitky, ktorymi len tak srsi). Momentalne ho ma rad hlavne Elvo, nakolko travi na izbe priemerne 7 minut za dva dni. Spava v skole, najradsej na terminalkach (lebo sa tam da hrat tetris). Vo volnom case hackuje kompy na H6/F248, odviruje, snazi sa ich zaseknut (to on teda vie!), zistuje zivotne dolezite informacie (ako napr. ci su zapnute, alebo vypnute, stlacanim magickych kombinacii klavesov), pripadne cita helpy nik nevie k comu. Po zatuhnuti pocitaca ho podla najnovsieho vyskumu MPGovho institutu netreba resetnut, ale zasadne nechat zablokovany! Nasleduje presedlanie k inemu stroju. Pracuje ako externista pre firmu na testovanie hardware (mozno dokonca Tom's Hardware), kde ma ulohu stroja, co testuje zivotnost klavesnice. On je specializovany na lavy shift... Raz v H6 sadol za komp a s kamennym ksichtom zacal dzubat do shiftu... Asi po 2-3 minutach to nechal tak (test sa odklada). V miestnosti F248 zvykne spojit prijemne s uzitocnym a zacvicit si jogu (vyzuje sa, predvedie turecky sed na stolicke, niekolko ukonov na bradlach...) Po narocnom dni stravenom hackovanim sa ide ulozit na pohodlne T1/T2.
Nezahala vsak ani na izbe. Ked sa tam obcas vyskytne, splni si povinnosti, ktore ho viazu k SHMU (Slovensky hydro-meteorologicky ustav) a na balkone skontroluje barometer (litrova krabica od trvanliveho mlieka naplnena vodou). Sem tam sa vsak aj pristroje pokazia a toto nacinie mu zvykne 'zhodit silny vietor'. Vacsinou, ked idem ja, alebo niekto znamy okolo... V zime sa preorintuje (nakolko z vody toho vela nenameria) a na zabradli pred oknom si, na objednavku Gronskej vlady, postavi iglu z kociek ladu, ktore nachysta tiez v krabici od mlieka. Tie mu vietor nezhodi, lebo sa to vzdy primrzne a neda sa to ani skopnut :). Nie ze by od toho bolo zhrdzavene zabradlie, ale je...
Fasko by sa pokojne mohol zivit, ako makler na burze s listkami na obed. Ma na to proste nos. Vzdy si nakupi peknu zbierku, aby mohol potom predavat dalej. Tak napr. vlani si kupil na FEIke okolo 50 listkov. Drobnucky hacik bol v tom, ze o 2 dni bolo precenovanie a o dost zdrazeli. Vratit sa uz nedali, tak chodil par tyzdnov po Mlynskej s trciacim pasom obedovych listkov z jeho tasky od notebooku (to cierne, co nosi v ruke a raz to mal asi 2 tyzdne cele zasvinene, lebo 'spadol do blata'. Ten hrb, co nosi pod jeho krasnou kozenou leteckou vestou na chrbte, to je o inom, tam mava mliecko a ine dobrotky) v nadeji, ze nalaka nejakeho retarda, co by si ich od neho kupil. Na obed chodieva na FEIku, nech sa zabavia aj FEIkari, ale pri troche stastia je mozne zahliadnut tento ojedinely chraneny druh zveriny aj na ADD/ADK (hlavne cez vikendy), ako pride.do jedalne, zo 2x to tam cele zbeha a poberie sa za svojimi povinnostami. Zato na veceri zvykne travit casu dostatok. Asi tak 3-4 nasobok casu normalneho najedenia (t.j. +-17:00-19:00). Dobre sa nahama pri stole s nejakou obetou, ku ktorej si prisadne a porozprava mu o uspechoch v skole, co ma nove, a tak... Zoberie si chlebik na izbu, kde ho vysusi (dva-tri tyzdne na slnku to spravia), dalej kolaciky, ak boli (tiez putuju do susiarne), umele tanieriky a pohare, ak boli (nikdy nevies, ci sa niekedy nezidu) a poberie sa na izbu. Tam sa naje suseneho chlebika, pri ktorom vydava ladne chrumkave zvuky, ako postihnuty zajacik. Kedze ma astmu, alebo nejaky taky postih (aj) (kedze stale robi jeho charakteristicke e-e-e odkaslanie) (zaujimave, ze ked mu na chodbovici ludia zo srandy vyfukovali vsetok dym z cigariet do ksichtu, vobec mu to nevadilo, simulant akysi), musi mat so sebou vzdy nieco sladke (?). Preto nie je prekvapenim, ze po otvoreni jeho tasticky od byvaleho notebooku (ktory mu vydrzal necely tyzden, potom sa z nicoho nic praskol displej, alebo take nieco) najdem sklad sladkosti, vacsinou samozrejme spravne odstate (rozumej rok po zaruke) (ved aj destilaty su cim starsie, tym lepsie). Aj izba sa len tak hemzi sladkostami (kopa Siest zavesenych na skrinovych dverach, susene kolaciky z obedov na stole, velkonocne vajce visiace 30 cm nad postelou...). Ale jeho specialitou, ktoru ma 100% patentovanu, je cisty Canada Dry koncentrat. V 0.5 litrovej flasi ma praskovy cukor, z ktoreho si zvykne pocas prednasky na obcerstvenie odpit. Pri troche stastia ho zahliadnete, ako si prave dava. Je to nadherny pohlad (Gary Oldman v Leonovi sa nechyta).
Ak by ste mu chceli zavolat (0901 727 436), je propagatorom NMT technologie ako vyslanec ukrainskeho jadroveho programu pre stredoeuropske krajiny. Je vlastnikom odlahcenej verzie mobilu Nokia 440 (po tuningu len nieco tesne cez 1 kilo) s cistonovou baterkou za 1000Sk (jednoducho perfektna investicia!). Mobil ma odber iba o nieco vacsi ako elektricke kurenie, takze bateria vydrzi niekedy aj 3 prezvonenia (ked mu niekto vola, necha pol minuty minimalne zvonit 'ci ho niekto len neprezvana'). Momentalne sa mu vsak bohuzial nedovolate, lebo ho Eurotel vypol... Ucty na jeho NMT program sa minuly rok splahi do neuveritelnych vysok (videl som faktury 2 mesiace po sebe): 10Sk, co bolo celych 12,30Sk s DPH za drzanie cisla! (obalka a znamka na dorucenie faktury vysla Eurotel mesacne asi tak na 15Sk, takze ET zakaznikom skutocne plati). Tak zahorel spravodlivym hnevom a napisal im staznost, ze co ho otravuju s upomienkami, ze posledne 3 mesiace nezaplatil tuto horibilnu sumu. Tento rok vsak nastal drasticky zvrat, ked ET zrusil taketo exoticke NMT programy a zaviedol minimalny pausal na 100Sk mesacne! To samozrejme nie je normalne (este pri tych prehnanych cenach pre NMT siet (asi 2x nizsie, ako hociktore najlacnejsie volanie z ET/GT siete hocikam), preto sa Fasko zburil a uplne prestal platit. A tak sa stalo, ze niekedy v aprili sa mu odrazu nedalo dovolat... Na zanovnej Nokii ma dokonca aj budik. To napriklad minule, ked som bol u Elva a Fasika bol prevaleny na posteli (mobil 20 cm pri hlave na nabijacke, ako vzdy (podstupuje chemoterapiu a liecbu ziareniami - pestuje si nador v hlave, aby tam aspon nieco mal (ked sa da ten mobil do aktivity, este 3m vzdialeny monitor zacne strasne vyvadzat a vsetkych ludi v miestnosti zacne boliet hlava))), mobil mu podozrivo blikal. Po asi 4 hodinach mi to uz vazne nedalo a spytal som sa Elva, co mu to tak blika. Elvo, zvyknuty, sa nerozpakoval a situaciu mi objasnil: 'to ma budik...' Videl som uz vselico, ale tiche budenie blikanim mobilu este nie. Tento model Nokie je obzvlast vydareny a predbehol dobu. Uz v case jeho vyvoja (tipujem na obdobie okolo roku 1970) mysleli na vysoke naroky uzivatelov a pristroj spravili vodotesny. Fasko to ma oskusane, kedysi mu vraj spadol do hajzla a nic sa mu nestalo. Neviem sice, ako sa mu to mohlo podarit, ked serie, mobil hodit dole, ale co uz. A este je cudne, ako mohol padnut do vody, lebo jeho dizajn a rozmery mu velmi nedovoluju spratat sa do akejkolvek misy (spriecil by sa hned pri vrchu asi). Vraj je to nadherny zazitok pocut, ked mu niekto zavola, ako to vie krasne vybavit. Napr. ked dosiel z domu, tak mu surne volala matka (asi mu to nemohla povedat doma, mozno jej vzdy pride zle, ked ho vidi, alebo neviem...), ze je objednany u zubara a musi tam ist. Bavil sa s nou v style 'Vies co, ja este porozmyslam. Ale neviem. Mne to velmi nesuri. Uvidim'. Toto pocuvat asi 10 minut. A nie a nie si nechat vysvetlit, ze tam jednoducho ist musi, ze je uz objednany. Nedavno mu volala stara mama. Elvo nepocul, co chcela, ale podla reakcii sa zdala byt relativne najnormalnejsia z rodiny ('A preco by som sa mal dat ostrihat?!' 'Nie, skusky nemam. Ved este ziadne neboli!' 'Hej, tie, co som musel spravit, som spravil'...)
Obcas je velmi sebavedomy a rad skace, do koho nema. Ked sme raz stali v rade na veceru a Fasko stal pred nami, Miro postrehol zaujimavu vec a hned na to upozornil Nea: 'Pit, daj sa konecne ostrihat, ved uz vyzeras ako Fasko!'. V tom sa menovany element otocil a oboril sa na Mira spravodlivym hnevom: 'No dovol! Vies, aky je rozdiel medzi mnou a Neom? Ze ja som ucesany a Neo strapaty!'. No, po Velkej noci je teda fakt ucesany. Len ten bujny porast troch chlpov na brade by si uz mohol odstranit, lebo si ho raz nejaky capko pomyli s kozickou a bude chodit tyzden nasiroko. Alebo mu prave o to ide? Nikto nevie...
Nema oblubene rocne obdobie... Na jar, vzdy na Velku noc, sa da ostrihat dohola. Nech ma zase rok pokoj (potom sa uz fakt nestriha). V lete, ked sa otepli a ludia zacnu chodit v trickach, on sa neostycha a do skoly chodi vyzleceny do pol pasa (hore). Takto sa prevetra aj na obed, pripadne vecer v M217. V zime sa velmi rad guluje. Aj tuto zimu na neho fyzici z ADH hodili niekolko vedrier zamrznuteho snehu a ladu. Aspon vie, ze ho maju ludia radi... V jesen boli volby. To sa mu tiez velmi paci. Mohol zahlasovat za nasho Vladka. A nepouzite volebne listky si, ako inak, zobral so sebou domov (nepochopim, ako to ludi moze napadnut, taku potrebnu vec hodit tam do kosa! Kolka to skoda!). Na vstup do EU ma tiez spravny nazor: 'Ja som proti! Je to sprostost.' A ked sa ho Elvo spytal, preco je proti, dozvedel sa, ze len tak, lebo vacsina je za. Podla mna dost dobry dovod...
Na izbe je vecnym hladatelom pravdy, zivotnej filozofie a rovnovahy vo svete a vyznavacom kalokagatie (tento pojem sa mi k nemu vobec nehodi, neviem, cim to bude...). Ked som bol u Elva, mal som moznost presvedcit as o tom na vlasne oci. V elektrickej zastrcke, nad nulakom, mal strcenu lyzicu tak, ze keby sa jej ktokolvek dotkol, padla by. V rovnakom stave bol pohar na uplnom okraji stola, ci nefunkcny zapalovac bez kolieska na okne. Minule si na izbu doniesol dalsiu potrebnu vec: kamienkovy zapalovac. Vec to prepotrebna, kedze na celych atriakoch su sporaky elektricke... Rad cvici aj jogu, ako uz bolo spomenute. Rano, ked vstane, neotvori hned oci; posadi sa do tureckeho sedu (alebo rigor mortis, kazdemu podla chuti, ale skor to druhe) a v tejto polohe zotrva nejakych 5-10 minut. Pri tom sa zvykne kyvkat zo strany na stranu, spredu dozadu (urcite to poznate z nejakych filmov o dementoch). Oblecie si tricko a (nohavice si nikdy nevyzlieka, aj pred spanim si ich len rozopne (ale zase rozopnut si ich zvykne aj v skole na prednaske, v pocitacovej ucebni, alebo hocikde inde, nerobi mu to problem (neviem, ci tym nieco naznacuje, alebo je to len nejaky instinktivny mechanizmus))) a prejde sa na zachod. Cestou pusti vodu a necha ju tiect, az kym ho Elvo jemne neupozorni na pojem, ako 'setrenie vodou'. (Nemusim dufam zdoraznovat, ze v ramci atriakov sa vsade pohybuje zasadne bosy, cistota pol zivota, hygiena je zaklad.)
Na koniec este filozoficka myslienka na 'domace cvicenie' (ako hovori jedno analyticke zvieratko na matfyze): Uz sa prislo na to, naco Fasko robi niektore veci (kompy v H6 obieha a klepe do klaves preto, lebo niektore su vypnute a vyzeraju ako zapnute, ale niektore su zapnute a vyzeraju ako vypnute ('to aj moj spolubyvajuci to ma tak, ze to vyzera ako vypnute a je zapnuty, alebo naopak!' (WinXP a screensavere robia divy....))), ale stale to nie je uspokojujuce a zostava zriesit ovela palcivejsi problem: preco to robi?!

A na zaver (nech vas nejako navnadim :)): Elvo production chysta vydat druhu seriu tohto dokumentarno-psychologickeho filmu, kde by zachytil tento chraneny druh Faskus-Faskus aj v inom stave. Myslim tym ostrihaneho. :) Takze, mame sa na co tesit!


petotbr   |   ip:85.216.14   |   2009-06-10  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale nooo, dalsi to iluminator??
chlapci vy ste skodlivejsi ako spam s nadorom.


LisabonskaZrada   |   ip:85.248.12   |   2009-06-11  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcel som zachovat rovnost,brat.... xDxDxD ale ked som to cital tak som sa striedavo smial a rozmyslal ci mas taku fantaziu alebo je to proste pravda xD xD xD,ja sa poserem ...takych ludi je inak viac u nas na gymnaziu chodil taky do skoli "pozriet sa" co nove,na obed,a "podebatit" zvykol klast zaujimave otazky typu "co je dalej rimavska sobota alebo zilina???" alebo "myslis ze je dobre ked su naplavarni vytycene plavecke drahy??" najcastejsie si kupoval mineralku v skolskom bufete na ktoru cakal bud rano o siedmej alebo poobede o stvrtej (bufet je otvoreny 9.00-14.00) xD xD xD co by sme robili keby nam boh neozoslal takyto "free Fun source"


otvoreneoci   |   ip:99.241.45   |   2009-06-11  (05:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musim sa ozvat a napisat, ze ten pan Iluminator ma velmi zvlastny styl pisania, ale z vas vsetkych pise najpravdivejsie. Zamyslite sa kto z vas pozna niekoho z tej lepsej spolocnosti, ktora bola v case pred komunizmom na Slovensku? Moj otec vzdy hovoril:najvecsie nestastie, ked z gondasa sa stane pan. Dnes na Slovensku mame takuto elitu a preto podla seba nesud druhych. Cestny ludia by sa dnes na Slovensku schovali pod vozovu plachtu a 99% elity su gondasi, preto je mylne ju porovnavat s iluminatormi. Ja osobne nemam problem si dat zaviest cip, alebo i dnes dobrovolne odovzdat vzorku DNA.


joplins   |   ip:95.209.25   |   2009-06-11  (07:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci- ty osobne nemas problem dat si zaviest cip nie preto ,ze si "spravodlivy"( len vo svojich ociach) ale preto lebo nepoznas suvislosti a nasledky, a tieto suvislosti a nasledky napoznas preto lebo mas podla seba "otvorenen oci" a si spravodlivy!!! keby si poznal co sa za tym skryva( a to myslim doslovne), ze skryva, tak by si si ho nedal,ani keby ti mali odtat hlavu na mieste!!!!!!!!!!


Zemek   |   ip:91.127.17   |   2009-06-11  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator, podla teba su to vsetci sprosti a nesahaju ti ani po clenky. Na takyto nazor mam jedno riesenie: NELEZ SEM A NEKOMETUJ! Myslis, ze ti tu niekto veri tie tvoje reci? Podla vacsiny si len zakomplexovany niktos, ktory nikdy nic nedosiahne tak aspon rype do druhych. Furt si tu meles o tom "vasom" plane a o tom ako "chcete zachranit" planetu. Ano, vsetci vedia co maju slobodmurari, iluminati a tajne organizacie na plane, len nechapem na co to tu furt omielas a snazis sa k nim navtierat. Proste skonci! Sadni si k televizoru a daj si pivko.


matez   |   ip:195.168.5   |   2009-06-11  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OTVORENEOCI ty osobne nemas problem dat si zaviest cip? hmmm no coment defekt ala debilizmus


grey   |   ip:193.200.1   |   2009-06-11  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to iluminator: reagujem na tvoju narazku ze mam iba ucnovku ...musim ta sklamat mam vysokú školu
a nechapem jak sa mozes vydavat za clena iluminatov ked v jednom starsom prispevku si sa sam priznal ze niesi ze si to povedal len preto abx si nam otvoril oci...


moskater   |   ip:91.127.19   |   2009-06-11  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to iluminator:
Takze tie cipi si zavedu aj ludia z elity? ci oni nemusia, pretoze??? preco vlasne?


anna   |   ip:217.12.51   |   2009-06-11  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci,nechaj si kľudne odobrať vzorku DNA, to je fakt múdre! Tvoji nepodarení potomkovia, na ktorých budú robiť rôzne pokusy sú Ti už dopredu vďační za svoje utrpenie!


Alex Jones   |   ip:217.119.1   |   2009-06-11  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to iluminator
Nie si ty FICO?moon   |   ip:193.200.1   |   2009-06-11  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tomu odberu DNA ...kazdemu z vas uz brali krv a posielali na rozbor ...takze kde je napisane ze si nezobrali zaroven aj vzorku DNA :)))


anna   |   ip:217.12.51   |   2009-06-11  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moon, to by nebola sranda


moon   |   ip:193.200.1   |   2009-06-11  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi ano :)))


matez   |   ip:195.168.5   |   2009-06-11  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dajte si cipi nech ste ako psi na voditku. mobili uz nie su na to dobree


Katka   |   ip:217.145.2   |   2009-06-11  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stále tu točíme toho iluminátora a nikto sa tým pádom nevenuje téme. Moja rada...fakt sa už na to vykašlime...normálnym ľuďom je úplne jasné čo je to zač a tým ostatným??? tak to nám môže byť jedno. Je jasné, že v normálnej populácii sa musia nájsť aj takéto bytosti. Niekto tu už raz vravel o jeho alter egu, tak ho nechajme vysušiť...veď aj tak ak dobre čítate jeho príspevky, tak zistíte, že točí dookola stále tie isté výrazy a keď má niečo okomentovať, tak len útočne. Inak to proste nevie. Bavme sa k veci, lebo medzi tým ohromným množstvom marastu, ktorý vyprodukuje ku každej téme aj so sebe rovnými, sú tu aj veľmi poučné príspevky a ja sa teda rada nechám poučiť. Takže ešte raz...všetkým normálnym ľuďom, ktorý si chcú inteligentne vymieňať názory si dovoľujem poradiť...preskakujme idiotské príspevky, plné čipov, iluminátov, napádania, urážok a podobných blbostí. Raz ho to hádam prestane baviť a keď nie, tak si ho tu ponecháme ako postavičku, ktorá nám bude pripomínať čo všetko je ľudstvo schopné splodiť.


Alex Jones   |   ip:217.119.1   |   2009-06-11  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Katka ja ťa musim pochvaliť za čistú pravdu.Ešte dodam na čo iluminatom toľko bohatstva na čo im je 38 aut,65 domov,7 vrtulnikov a čo ja viem čo ešte maju.Deti zomieraju od hladu a oni chcu kontrolovať svet?Nakopať ich do guly a tomu iluminatorovi by som dal zo dve po papuly nech sa prebere z toho všetkeho.


Hľadjúci   |   ip:81.89.56.   |   2009-06-11  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rockefellerovci boli a sú bankári - tým je povedané všetko - tá ich charita žiaľ vyznieva veľmi, veľmi neúprimne a účelovo - a pokiaľ viem boli a sú agenti Rothschildovcov , ktorí sú majoritnými vlastníkmi amerického FEDu ........


Hľadjúci   |   ip:81.89.56.   |   2009-06-11  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mimochodom aj"dobrák" Soros má mnohé"charitatívne" nadácie - aj tento článok ma "dojal" skoro k slzám - títo ľudia sú "perlami"ľudstva....


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-11  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co sa vy chcete venovat teme ? Aj tak tu iba kecate a nic tym neriesite.
Bildemberg riesi, vy ste len ako drbny na trhu.

Grey, to je dobre ze mas vysoku, ale zaslepeny si stale. Musim ta prebrat z tych iluzii.


lucas   |   ip:80.81.232   |   2009-06-11  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iluminator ty nepouzivas auto ?


otvoreneoci   |   ip:99.241.45   |   2009-06-12  (04:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludkovia rozmyslajte a nepiste jak poplasene opice. Pred milionmi rokov, ked prva opica zliezala zo stromu na zem druhe po nej skriekali jake je to nebezpecne. Tie co neprestali este i dnes sedia na strome a skriekaju a ztych ktore skusili sme dnes my ludia. Samozrejme stalo to obete, ale v tej historii sme sa vysporiadali i s inymi elitami, takze nevidim dovod neskusit a nezist z toho hnoja znova na zem za novou nadejou. Nevidim dovod preco uz davno nie je zavedena svetova banka na DNA. Po svete by sa dnes potulovalo ovela menej zlocincov a nemate potuchy kolko nevinnych zivotov by bolo zachranenych. Nase DNA ak chce niekto zneuzit je velmi jednoduche, to este nikto z vas nebol na odber krvi, alebo mocu? Tomu sa neda zabranit, len silnou rukou ktora pojde po akomkolvek zlocine, ktora zavedie novy poriadok. Prestante byt pokrytci, pozrite sa len par dni do zadu, kto z vas si uctil pamiatku takecho cloveka a Slovaka jak bol Milan R. Stefanik?
Jemu podobnych ludi potrebuje Slovensko a buducnost ludstva. Myslim s tym charakterom, neodsudzujte lebo vtedy ked zil bola ina doba a na svet sa pozeralo trochu inac ako dnes. A nas nazor o pedesiat rokov bude ties zastarly a nasi nasledovnici budu krutit hlavou nad nasou dobou. Napriklad blizia sa parlamentne volby, kto zvas skusi a da hlas momentalne jedinej rozumnej strane SaS? Ja vam dam odpoved, 90% volicov bude pevne stat na tom hnoji a neskusi dat sancu niekomu, mozno jedinemu co by pre narod nieco urobil. Aby ste si nemysleli, ze ja som slepi, pochadzam z rodiny ktora bola za komunizmu prenasledovana za svoj svetonazor. Moj otec jako dysident bol viackrat vezneny, dokonca sedel i v Jachymove. Odmalicka som vyrastal s otvorenymi ocami a este za komunizmu som opustil vlast aby som skusil iny poriadok. Takze vazeny krajania cosi som si uz v zivote odskakal a tie skreky na moju adresu by si mohli poniektory odpustit, zvlast ked su po usi v hnoji. A skutocne to nepochopim, keby ze im da niekto srdce na tanier jak dobre to snimi mysli, oni ho popluju. Ospravedlnujem sa za gramatyku.


joplins   |   ip:77.241.14   |   2009-06-12  (05:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci-" KED SLEPY VEDIE SLEPEHO , OBAJA PADNU DO JAMY" Takto to bude aj z tvojimi otvorenymi ocami aj z tvojimi panmi co ta vedu do lepsieho zatrajska!!!!!!


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-12  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V ramci prace pouzivam, lebo musim. Svoje osobne nemam. Ja nehovorim aby ste nepouzivali auta. Mnoho ludi ich potrebuje pre svoju obzivu. Ja hovorim, aby ste si nekupovali auta pre sukromne uceli. To by uplne stacilo nato, aby ste dostali ekologicke. Ale ked ste sprosty, tak si kupujte drahy benzin. K cene plnej nadrze vzdy pripocitajte jedno nevinne dieta ktore mate na svedomi.


iero   |   ip:89.176.4.   |   2009-06-12  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ad Iluminator: Pekne se vam dari rozvracet tu diskuze. Dalsi zarez pro internetove vojaky Izraele sro.

ad clanek: Dabluv nejlepsi trik byl, kdyz presvedcil lidi, ze neexistuje. Jak Rotschildi tak Rockefeleri a dalsi to vedi, proto tyhle PR clanky o filantropech a milovnicich vina.


otvoreneoci   |   ip:99.241.27   |   2009-06-13  (03:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, ja smojimi zatvorenymi ocami, podla teba, ked som raz v praci za komunizmu povedal ze komunizmus padne vsetci kolegovia ma vysmiali a robili si zo mna posmech. Presne tak jak si vy robite. Ale nebojsa, pokial je Nemecko netreba sa nicoho bat, len nespravit stejnu chybu ist proti nim a nastolit nas poriadok. Je to take jednoduche a teraz sa mozete znova zacat rehunat.


lilu   |   ip:195.168.4   |   2009-06-15  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pekne smutny film o "ilubrikatovi" od peta...ale kvitujem mu to,bo sa mu to uz hromadilo v hrdle, rovnako ako mne...ja som si vsak "ilubrikka" ako chudaka, ktory bol od mala chorlavy a tak sa nemohol hravat s detmi inac ako cez okno...a to ziadne z tych pokryteckych deciek nevydrzalo dlhsie, nez stihol zjest kolac za kt. si ho maly "ilubrikk" kupil...nuz ale on nelenil, kazdu chvilku venoval kniham a ked uz bol vo veku, ze "masna hlava-hrozny bedar-ilubrikk" vyrastol z pyzamka, a zistil ze je z ostatnych ludi unaveny,genius v jeho hlave prebral opraty nad jeho zivotom, hned na druhy den si cez net objednal nove pyzamo...

...uz len tolko:pravda vzdy boli a respektovat nazory inych by malo tvojho ducha posunut dalej...v pripade "ilubrikka" dalej od barikaad
Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vas iba stve,ze zrusime vase primitivne krestanstvo.Rozumom odstranime iluzie a vznikne dokonalejsia rasa.


Ak nebude jedna vlada, nepride koniec stada.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lilu a takto ma nemozes urazit, prilis primitivne.Skus nieco ine.Taketo decke zosmiesnovania vas iba zabavaju,ale aj nicia, lebo stracate cas a iny zatial pracuju na zmene.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prichadza cas povedat pravdu a ta bude vela ludi planety boliet, lebo prave vacsina pravdu zakryvala iluziou.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-06-15  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sage ved ty si dnes dostal iluminatorovu chorobu .Prijebaní rovnakí degesi z vymeteným mozgom,neschopní nezamestnaní co cely den sa jebu na nete a iba hovno vedia vytvorit


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja pracu mam.Zas konspirujete a hovno viete o realite.Vase typovacky si nechajte do tipos bingo alebo do superstar.


sage   |   ip:78.98.117   |   2009-06-15  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevidis, o co mu ide? Chce to tu len rozvratit, rozhadat nas navzajom. Ja trpim jeho chorobou, ked to tak chces nazvat. Pre mna za mna. Potreboval som si overit niekolko veci, preto som tu zapisal viac, ako bolo kedy potrebne. Teraz je to uz jasne - jedine, co vas dokaze zachranit od neho (kludne aj odomna) je ignoracia.
Ked si myslis o mne, ze mame vymlety mozog a sme neschopni a nezamenstnani, veris jeho maske. Ja som vam dal moznost nahliadnut pod nu. Bud to pochopite, alebo sa s nim budete hadat donekonecna. Ked tomu stale nechapes a chces, aby som ti to vysvetlil, napis mi svoj kontakt alebo vyziadaj nejaky odomna, tam ti to vysvetlim cele.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv ale uhadol si.Dostal som sageho tam kde som chcel.On vobec nevie co robi a co chcem aby robil.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zas typujete.Jeden hovori,ze vas chcem rozhadat, dalsi ze ma mate ignorovat.Kazdy chce aby ste robili co povie on,lebo kazdy z vas si mysli, ze ma patent na rozum a preto sa nikdy nedokazete zhodnut. Ste slaby.Je zaujimave vas pozorovat.Sam dokazem viac ako vy spolu, lebo vy neviete, co je najst k sebe cestu.Vase ega sa chcu len predbiehat.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sage bud frajer a opis moju masku.No napis o co mi skutocne ide a napis co chcem dokazat.


Iluminator   |   ip:213.181.1   |   2009-06-15  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sage, ved ty sa im smejes.Hovoris ze bud pochopia teba alebo nemaju sancu. Robis to co robim ja a ani o tom nevies. ;-)


joplins   |   ip:94.191.22   |   2009-06-15  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inac xom si aj ja vsimol ,ze tato diskusia stoji za vysusenu cikulu. uz tu nechodia ludia, je tu par milovnikov svojich nazorov a lusi co chcu aspon na nete byt niekym. mozno to je tak,ze iluminat je len diskusny provokater a dari sa mu vytvorit chaos aby ludia odisli a nebavili sa viac o dobrych veciach a vymienali si info. takze dakujeme vsetkym ktory na tuto taktiku skocili z otvorenymi ocami a maju jasno vo veciach a pritom su chyteny do prvej pasce ktora sa im postavi do cesty akonapriklad teraz v podobe iluminatora!!!!!

a nie ze mi teraz napisete ze mam schizofreniu a zasa som zaslepeny bo ma tu uz vyvali.!!!!!!!!!


bublinka   |   ip:91.127.58   |   2010-01-14  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins,jediny schyzo je tu kenyadiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Jak přežít ekonomický kolaps – Část 1: Město nebo venkov?

Jednou se mě někdo zeptal, jak se žije lidem na venkově. Jestli se mají lépe, než obyvatelé měst. Jako vždy, neexistuje jednoduchá odpověď. Přeju si, abych mohl říct, že venkov je dobrý a město špatné, ale nemohu, protože – pokud mám být plně upřímný, a snažím se o to – existuje řada otázek, které musí být analyzovány, obzvláště otázka bezpečnosti. Samozřejmě, ti na venkově mají kus země a zvířata a jsou lépe připravení v otázce potravin. Není potřeba mít několik akrů plodin. Pár ovocných stromů, pár zvířat (např. slepice, krávy a králíci) a malý sad by vás zajistily roky dopředu oproti lidem ve městech. Kuřata, vejce a králíci by poskytovali bílkoviny, jedna nebo dvě krávy na mléko a sýr, trochu zeleniny a ovoce, vejce a králíci by mohli být obchodováni za mouku na chléb, za těstoviny a cukr, nebo za sůl.


Ako sa ochrániť pred krízou ?

Peter Schiff: "Kapitalizmus je najľudskejši system...

Obrat o 180 stupňov

Jak přežít ekonomický kolaps – Část 2: Čern...

Život pochádza zo života

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4953 s