18. September 2019
    
Rómska odysea: európska mission impossible - Dolezite.sk

Rómska odysea: európska mission impossible


  2010-09-03  (16:32)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Rómska odysea: európska mission impossible

Kus histórie

 

 

Pre lepšie pochopenie celého problému skúsme stručne nahliadnuť do histórie.

 

Za pôvodnú zem Rómov býva označovaná India. Presné dôvody ich migrácie nie sú známe, často sa však spájajú s nájazdmi afgánskeho kráľa Mahmuda z Ghazni, ktorý Indiu dobýval v prvej polovici 11. storočia. Rómovia pochádzali hlavne z miest. Väčšinou boli úradníkmi, umelcami a remeselníkmi, čo môže byť dôvod, prečo sa neradi venujú fyzickej práci (iné teórie, vychádzajúce zo štúdie jazyka však hovoria, že ľud hovoriaci rómskym jazykom bol v minulosti ľudom usadlým a žil pravdepodobne roľníckym spôsobom života).

 

Príchod Rómov do Európy bol zaznamenaný v 15. storočí. V tomto čase bola Európa kultúrne rôznorodá, ale nábožensky dosť jednoliata. Spoločnosť však Rómov, napriek ich odlišnému výzoru a správaniu sa, prijala. Rómovia sa často vydávali za egyptských vyhnancov, ktorí museli utiecť pred krutosťou pohanov.

 

O necelé storočie neskôr sa však situácia zmenila. Prvý opis správania sa Rómov v poľskej literatúre nám poskytuje Kronika Marcina Bielskeho z roku 1564: „V roku Pána 1417 sa po prvýkrát v Nemecku ukázalo cigánske plemä. Ľud ničnerobiaci, prefíkaný, špinavý, divoký, čierny, vieru ani postavenia nemajúci, kde sa ocitne, tam vieru prijímajúci, len aby im dávali. Reč si vymysleli, na krádež primeranú, aby im nik nerozumel. ... Každý múdry človek sa čuduje, prečo tých lotrov za hranice svojho územia púšťajú, veď tí lotri mnohých dobrých ľudí potajme olúpili, zabili, a to v noci ako aj vo dne, svojvoľne, bez žiadnej odplaty.“

 

Rómovia sú postupne vyháňaní z európskych krajín. Z Nemecka boli vyhnaní v r. 1500, z Portugalska v r. 1520, z Anglicka v r. 1530, zo Škótska v r. 1541, z Dánska v r. 1536, z Fínska v r. 1559, okolo roku 1530 Rómom vo Francúzsku hrozili galeje, ak neopustia krajinu. Okolo roku 1550 museli opustiť Rím a územie celého Pápežského štátu. „Cigána kto zabije, z žiadneho mordu vinený byť nemá“ (Augšburský snem, r. 1548).

Hranice väčšiny štátov zostali pre Rómov uzatvorené. Zostal im život v lese a získavanie obživy krádežami. Rómovia sa ocitli spolu so zločincami na lodiach, ktoré odvážali odsúdencov do novoobjavenej Ameriky a Afriky.

 

Situácia a postoje voči Rómom sa veľmi nezmenili ani v 17. storočí. Rómovia boli štvancami, prinútenými kradnúť alebo zabíjať. Bolo vydaných množstvo represívnych nariadení proti Rómom. V Nemecku boli poľovačky na Rómov obľúbenou zábavou.

 

V 18. storočí cisár Jozef II. vydal zákony, ktorých snahou bola asimilácia Rómov. Zakázal Rómom sťahovať sa, vlastniť kone a používať svoj jazyk a prikázal im budovať domy, posielať deti do školy a na náboženskú výchovu. Rovnako bola zjavná snaha eliminovať niektoré rozšírené etnické stereotypy, ako bola napr. predstava, že „Cigáni kradnú deti“. Spišský učenec Samuel Augustustini ab Hortis, evanjelický kňaz a autor prvej monografie o Rómoch v Uhorsku,  toto obvinenie označil za „neuveriteľné a nepochopiteľné“.

 

V 19. a 20. storočí sa voči Rómom vykonávalo množstvo represívnych zákonov. Postupne ako sa polícia stávala podstatným činiteľom stability a trvalosti štátu, Rómovia sa ocitli v centre jej pozornosti ako element potencionálne ohrozujúci spoločenský poriadok. V Nemecku bola v roku 1905 vypracovaná „Cigánska kniha“ pre služobné potreby kancelárie policajného riaditeľstva v Mníchove.

Počas II. svetovej vojny sa Rómovia (spolu s Židmi, homosexuálmi a politickými odporcami) stali obeťou nemeckej nacistickej doktríny. Boli označení ako ľudia asociálni, nehodiaci sa do života v občianskej spoločnosti, s geneticky kriminálnou náklonnosťou, s vlastnosťami škodiacimi spoločnosti a boli vyhladzovaní v špeciálnych táboroch.

Rómovia si museli zvyknúť na ukrývanie sa, nepohodu, biedu, hlad a celkovo extrémne ťažké podmienky života. Väčšinou sa snažili prežiť v lesoch. Po II. svetovej vojne sa počet Rómov v Európe znížil o 30 – 50 %.

 

 

Kúsok súčasnej reality

 

 

To, čo vidíme zo strany politikov a rôznych medzinárodných a spoločenských organizácií, zaoberajúcich sa rómskou problematikou, od obdobia II. svetovej vojny, sa dá označiť jedine ako čistá bezradnosť. Je potrebné pozrieť pravde do očí: za vyše 500 rokov NIKTO v Európe nebol schopný nájsť riešenie na problematické spolunažívanie majority s rómskou menšinou.

 

To, čo vidíme zo strany väčšiny Rómov, je pretrvávajúce vedomie krivdy, podozrievavosť a apriórne odmietanie akýchkoľvek možností nápravy, malý záujem o (seba)vzdelávanie, dobrovoľná sociálna separácia a s tým súvisiace odmietanie vzájomných konfrontácií a nutného sebapoznania. Značná časť Rómov stále žije v getách. Majú základnú školu, nepoznajú splachovacie záchody a kúpeľne a sú takmer 100 %-ne nezamestnaní. „Gádžo“ je označený za univerzálneho vinníka všetkých osobných frustrácií a verejného nepriateľa Rómov. Výsledkom je spoločenská rezignácia, zahorknutosť a negácia.

 

Quo vadis, vzájomné porozumenie? Keby „vzájomné porozumenie“ mohlo rozprávať, tak by si muselo priznať, že sa od 15. storočia motá v začarovanom kruhu, z ktorého nevedie žiadna cesta von. História nám jasne ukázala, že úplná asimilácia rómskej menšiny nemá šancu na úspech, a nemá ju ani opačný postoj – kultúrna a psychologická izolácia od majoritného obyvateľstva.

 

V Devínskej Novej Vsi celé roky príslušné úrady neboli schopné vyriešiť problémy so sociálne neprispôsobivou rómskou rodinou. Výsledkom ich neschopnosti je muž, ktorý vzal spravodlivosť do vlastných rúk. Následky sú katastrofálne.

 

Začínajú Európe praskať nervy? Francúzsko hromadne deportuje rómskych prisťahovalcov. Z Talianska sa ozývajú podobné hlasy. Následne tieto kroky začalo kritizovať OSN, Európsky parlament, Vatikán a ľudskoprávne organizácie - stručne povedané všetci tí, ktorí za celú svoju existenciu neboli schopní nájsť ani jedno jediné efektívne a účinné riešenie pre vyriešenie problémového spolužitia majoritného obyvateľstva s rómskou menšinou.

 

Realita je tvrdá: žiadne riešenie nie je dohľad. Už vyše 500 rokov.

Mission impossible.

Zostáva iba otázka: K čomu to povedie?

 

Jedna z odpovedí zaznela v bratislavskej Devínskej Novej Vsi.

Jedna z tých najhorších možných.

Znela ako výstrely...

 

Lena Čierna


Lena Čierna
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ANONYM   |   ip:81.30.246   |   2010-09-05  (01:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobře napsaný článek. Bohužel je to realita a myslím, že tyto situace se začnou vyhrocovat více a více. Cigáni(Romskou etniku neznám, ani není popsána ve slovníku) si totiž sami svým chováním podřezávají větev na které sedí a jsem rád, že k tomuto etbiku nepatřím, nečekají ji dobré chvíle, ale jak se do lesa volá, tak ...... Času měli hodně, promarnili svou příležitost, dnes v hospodářské krizi budou oni prvním terčem, bohužel.


Monty   |   ip:178.40.10   |   2010-09-05  (02:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedna poznamka. Ta rodina v Devinskej neboli cigani. Teda len jeden z nich bol.
http://www.sme.sk/c/5531916/iba-jedna-obet-strelby-bol-rom.html
Ale inak, dobry clanok.lubosh   |   ip:99.230.15   |   2010-09-05  (03:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boli to miesani cigani a neschopne zvierata.clanok vynimocny...toho kuklaca by mal sudruh Lipsic degradovat..


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-09-05  (03:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, nulova tolerancia a po prvom decku sterilizovat, v Cine je to normalne nikto sa nad tym nepozastavuje a za odmenu dat flasu denaturaku.


scalpel   |   ip:78.99.147   |   2010-09-05  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este pred prvym deckom odje.bat! Obidvoch, ktori sa pokusili
splodit dalsieho dementa degenerovaneho.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-05  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To sme dopadli! Štátny záduch a kvôli čomu? Že nejaký poľovník exterminoval brloh plný nebezpečnej zveri? Akurát nimród už nemal behať ďalej po lese a míňať náboje na ľudí. Musel byť farboslepý...


anitka   |   ip:77.247.22   |   2010-09-05  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, pravda, dobrý článok.
Cigáňov treba oddeliť, buď na ostrov alebo utvoriť im štát, odkiaľ nebudú môcť odísť. Prečo by sme mali na nich robiť celý život? Zamyslel sa niekto nad tým, že deficit ŠR by sa hravo znížil, keby peniaze, ktoré idú týmto asociálom išli napr. na starobné dôchodky, zdravotníctvo či na školstvo?
Kto nepracuje, nech neje.


lovk   |   ip:90.177.76   |   2010-09-05  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Děkujeme za pravdivý a hezky napsaný článek.A také čest památce muže,který byl donucen vzít spravedlnost do svých rukou.Kdy má vlastně pohřeb ?


Madness   |   ip:91.127.25   |   2010-09-05  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kritizujú Francúzsko za to že malo odvahu postaviť sa globálnemu problému. Všetky krajiny sa chcú zbaviť rómov no nikto tak neučinil. Francúzsko našlo riešenie v emigrácii ľudí, ktorí nemajú občianstvo, čo sa netýka iba rómov. Podľa môjho názoru útočia na Fran. pretože sa boja aby fran. cigáni neutiekli do iných rozvinutých krajín aby mohli znova parazitovať.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-09-05  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, bokom zarty, blizi sa referendum, ak ho zbabrete, mozno toto je to posledne ktoreho sa mate moznost zucastnit. Nasledujuca moznost moze byt vladou pre maly zaujem zrusena z ustavy. to uz potom nebudete mat viac moznost sa vyslovit i k takym otazkam jako je cigansky problem, lebo ten sa da riesit len cez referendum. Vy musite prevziat vladu do ruk, politici musia zacat sluzit narodu a nie vladnut.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-05  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zmysel referenda definitívne zabil jeho iniciátor. Dokonca by sa dalo povedať, že ho dopredu zmaril. Poriadni ľudia sa ho nezúčastnia.


EK   |   ip:95.103.13   |   2010-09-05  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výsledkom bude že po uliciach budú chodiť policajti zo samopalmi a najnovšími ničivými zbraňami aby umelo udržovali nezvládnuteľný poriadok.

Najviac nato doplatia všetci pretože im pred nosom vyrastie globálna väznica plná strachu korupcie a násilia. Sloboda sa stane iba pojem ktorý sa v praxi nebude dať aplikovať. Takže pre pár neprispôsobivých budú trpieť pykať a platiť všetci !


lenaierna   |   ip:85.216.23   |   2010-09-05  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem všetkým za diskusiu k môjmu článku, ale chcela by som poprosiť, aby ste vo svojich reakciách nenadávali na Rómov. Môj článok bol napísaný hlavne pre to, aby som poukázala na dva základné fakty: Prvý je ten, že spoločenskú separáciu si Rómovia do veľkej miery spôsobili svojím vlastným správaním a neochotou prispôsobiť sa. Ale to nie je záležitosť len rómskej menšiny, okolité krajiny majú rovnaké problémy aj s prisťahovalcami z islamských krajín.
Druhý je ten, že k súčasnej situácii, žiaľ, prispeli politici, medzinárodné a spoločenské organizácie pre svoju neschopnosť vyriešiť problémy so vzdelaním rómskej menšiny a ich zaradením do spoločnosti, ale hlavne do pracovného procesu. Pseudohumanistické eurokecy nikdy nič nevyriešili, ani nevyriešia.

Cieľom môjho článku nie je vzbudzovať neznášanlivosť, ani nesmeruje k odsudzovaniu rómskej menšiny.


rexanaXXS   |   ip:178.40.12   |   2010-09-05  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechapem preco sa to neriesi a la France? Poslat ich odkila prisli. To predsa musia vediet, nie?
A tiez neviem preco sa ten Scwarzenberg to toho pletie, asi ich tam maju malo...este...


Rumcajs   |   ip:178.40.12   |   2010-09-05  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skutocne nie som rasista, nema o tom doklad, ako sa to vyzaduje pomaly o vsetkom, ale s Ciganmi sa to zanedbalo. Ano, Ciganmi, ziadnymi Romami. Ako ze sa premenovali? To sa da? Kto to zaplatil? A kto to povolil? To by si akakolvek mensina mohla vymysliet ine meno a kam by sme prisli. Ale k tomu rasismu. Jedine a opakujem to jedine kriterium, co by raz navzdy vyriesilo vsetky problemy s Ciganmi a nielen s nimi, kazdeho sloboda konci tam, kde zacina, toho druheho. Dufam, ze je to jasne. Urcite by sa ani Ciganom nepacilo, keby som ich otavovala na chodniku tak, ze by sa nemali kam vyhnut a chcela vediet kolko je hodin, alebo ponukala parfemy alebo...


hal   |   ip:89.173.28   |   2010-09-05  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sú len dve možnosti budúceho vývoja.
1.Odstránenie bujnejúceho nádoru na tele štátu,to znamená radikálny rez v záujme prežitia povodného obyvatelstva.
2.Postupné prečíslenie majority cigánskym etnikom a tým pádom zaručený postupný zánik v súčastnosti štátotvorného národa a následná premena na rozvojový štát ala Afrika s prispením zradcovských politikov.
Nič medzitým neexistuje to si prosím uvedomte.500 rokov skúseností s týmto živlom nech je varovaním.
Naše deti a ich deti čaká neradostná budúcnost,ak sa s tým nebude tak ako doteraz nič robit.
Hlavnú vinu nesú všetky vlády,striedajúce sa a priživujúce horšie ako cigánska menšina.Tieto politické pijavice nemajú najmenší záujem riešit už neudržatelnú situáciu.Status quo im vyhovuje.
Preto treba volit tie subjekty,ktoré budů ochotné urobit radikálnu nápravu.
Je už dávno po dvanástej.
Strasme sa všetkých parazitov!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-05  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hal9000,prvá varianta stroskotala. Hovorilo sa jej v 20 storočí konečné riešenie, neskôr sa nahradilo sprofanovaným výrazom pochádzajúcim z gréckeho slova celospaľovanie. Ak by som mal parafrázovať vetu z istého kultového filmu a posledné hlásenie Hal9000, tak by to znelo asi ako "My god, it´s full of Gypsies..."


Roman   |   ip:89.173.13   |   2010-09-05  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby človek mohol nájsť riešenie na akýkoľvek problém, musí vedieť o tej veci ničo a musí jej porozumieť. Ak ničomu porozumie človek, potom tam vie aplikovať riešenie. Momentálne beží jeden projekt, ktorý dosiahol u Rómov to, že oni v záujme slušnejšieho života začínajú robiť také aktivity, ktoré ich k tomu posúvajú bližšie. Postupne čistia svoju osadu, dbajú na vzdelávanie svojich detí, idú príkladom druhým Rómom.
Nie je potrebné čakať, kým to niekto vyrieši za nás - kompetentné úrady, vláda, EÚ, ..... Stačí mat ochotu porozumieť tomu a urobiť pre danú vec niečo.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-05  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK | ip:95.103.13 | 2010-09-05 (17:05)

Výsledkom bude že po uliciach budú chodiť policajti zo samopalmi a najnovšími ničivými zbraňami aby umelo udržovali nezvládnuteľný poriadok.

Najviac nato doplatia všetci pretože im pred nosom vyrastie globálna väznica plná strachu korupcie a násilia. Sloboda sa stane iba pojem ktorý sa v praxi nebude dať aplikovať. Takže pre pár neprispôsobivých budú trpieť pykať a platiť všetci !
-presne tak a presne na to bol harman pouziti a oblbnuti.dokonca mal komplica ale akukolvek zmienku budu zatlkat o nom lenn preto aby mohli ludom obmedzit slobodu a zobrat co najviac zbrani obyc.ludom.ne riesit neprisposobivich a ich vyhostenie z bytoveho domu zakonom ale zamedzit zbrane .to je dovod preco sa to stalo aby to mohli vyuzit.jedna vec ma zaraza na tom co viem z novina a poukazuje ze harman nebol sam a to je:ze isisel z ulice a nie z bytu podla toho co pisu a da sa docitat z novin a kedze si nvm predstavit to ze by isiel meskou alebo peso so sapikom musel ho niekto doviest a mal na neho pravdepodobne cakat ael vykaslal sa nan.proste ho odpisal.ked vchadzal co bytovky stretol svoju prvu obet a tak po nej vystrelil a myslel si ze je ponom potom vosiel do bytu kde vystrielal zbytok a ked sa vracal tak tam stala dvochodkyna z dietatom a tu poslal prec a ta vrdila ze vsa s nou rozpraval a povedal ze mu to spravil harvan cize musel skor po nom strielat a potom ho dorazil ked sa vracal naspat na ulicu peto aj ked ste videli to viedeo bol stale na ulici cakal na auto ktoreho sofer jasne vedel ze pon uz nikdy nepride.a nemozem si pomoc ale nieko v tych videach mal tu komunikaciu z novinarmi riadne nacvicenu.asi trenuje doma pred zrkadlom,alebo ho niekto uci ako kecat nieaky medialny poradca.nech sa zamysli kam az dospel.


hal   |   ip:89.173.28   |   2010-09-05  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý Roman.Optimistov mám naozaj rád,ale zároven ich zaradím medzi naivistov s prepáčením.
Azgaroth.Potom príde druhá varianta,čo je najpravdepodobnejšie.
Osobne zastávam prvú variantu a to v záujme prežitia mojich potomkov.Zákon prírody.
Čo dnes nieje možné,bude zajtra!
A ja sa o to budem snažit všetkými desiatimi.
hal   |   ip:89.173.28   |   2010-09-05  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM.Netrep hlúposti.


LordX   |   ip:178.40.15   |   2010-09-05  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez prace nie su kolace, a pokial sa nedokazes sam postarat na urovni aspon o seba, nemas pravo mat deti - tot riesenie ciganskeho problemu. Pri dnesnych pseudohumanistoch mozme snivat..


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-09-05  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto medzi nimi nežil, ten asi ťažko pochopí, že prečo ľudia už dávno volajú S.O.S. ...


Roman   |   ip:89.173.13   |   2010-09-05  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý Hal, byť optimistom nie je ani také zlé. Čo sa týka toho projektu, je to moja osobná skúsenosť. Ja sa osobne tiež angažujem pri jeho realizovaní. Je to dobrá skúsenosť. Doporučujem každému.


pistino   |   ip:80.81.231   |   2010-09-05  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sancu vystahovat romakov sme mali za prvej republiky...nie do koncentrakov... mali sme ich vystahovad na karpatsku rus kt.nam vtedy patrila a potom by nam ju Rusi vzali...no nebolo by to dobre riesenie? Mat tak stroj casu...:D


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-05  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tom prípade príde dobrá rada vhod. Drž si peňaženku.


illuminatedBimbo   |   ip:178.41.29   |   2010-09-05  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigani su etnikum ktore zije podla im vlastneho zauzivaneho sposobu zivota , a ze nedokazu zit ako biely este neznamena ze su zly! Nebudte na nich ako ti z NWO!

Tu je nutne prezriet absolutne vsetky moralne a ludske eventuality urcujuce stupne vyvoja a nadradenosti stoho vyplývajúce!
Podobne je to aj s Slovakmi teda Slovanmi ktory svojim zauzivanym sposobom a casto i narodnym povedomim su v hierarchii na nizsom stupni vyvoja ako su Germanske narody!
Slovanske narody su este ""zaspate"" v narodnom povedomi a v principoch univerzalnej prosperity , a stoho plynuca nevyhoda oproti Germanskym narodom nas v hierarchii stavaju na miesto lacnej pracovnej sily proste podradnejsie etnikum.
Germanske narody su v narodnom povedomi viac menej uz ""prebudene"" a vyhoda ztoho sa prejavuje v kazdom odvetvi.

Tieto skutocnosti mozno chapat len z pohladu najvyssich momentalne dosiahnutych poznani v tomto svete ,ktore nepotrebuju ziadnych otazok!
Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-05  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  El Bimbas, teba treba praštiť po hlave, alebo osvietiť?


illuminatedBimbo   |   ip:178.41.29   |   2010-09-05  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth
A to ta naucil takto sa spravat K.o.t.l.e.b.a?
Ja len aby to tu vedeli vsetci!


ANONYM   |   ip:78.141.74   |   2010-09-05  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Iluminatbamboo. mas vcelku pravdu,no nie je to o narodnom uvedomeni, je tu cely rad otazok, vyvojovo sme po Nemcoch,rakusanoch,celkovo zapadu cca sto rokov, je t fakt cely komplex otazok od kultury, mentality,poriadku, ekonomickej prosperity, zial velkou brzdou bol komunizmus, ktory to este viac pokurvyl, tuto rakovinu,ktoru tu riesime uz dvadsat rokov a este dalsich osemdesiat budeme,m skoda hovorit. Jednoducho je to fakt hromada,hromada problemov, jednak sme iba lacnou pracovnou silou, biedna kupna sila a infrastruktura, ako za Uhorska, a este musime zivyt rychlo sa mnoziacih neprispôb obcanov, chce to fakt radikalne riesenie teraz, ale ake,ti jepes zakopany?


inteligent   |   ip:77.95.46.   |   2010-09-06  (00:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a co stěmi ciganmi nebo romy co pracují mají školu sou inteligentní mají zazemí a sou vpohodě,nekradou a žijou líp než kdejaky bílí?stěmi taky pryč?nebo zastřelit?


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-06  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo nekradnú... sú inteligentní... majú školu... sú cool...lol! To je perfektný vtip! S dovolením, môžem ho rozprávať na recepciách? Budem mať zaručený úspech.


inteligent   |   ip:77.95.46.   |   2010-09-06  (01:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  když byli komunisti,všichni měli praci museli ji mít.jak ne tak je zavřeli za příživnictví takže nebylo nepracujicích bílích ani Romů všichni makali.to jen tahle špatna doba za to může.lecjaky bílí nemůže sehnat praci natož cigan.kdo si ho veme na výkopy když maj bagry.když je tak malo příležitosti získat praci kdo ma větší šanci že ho vemou bílej nebo rom.sou i takoví co dělat nechtěj ale i bílí někteří dělat nechtěj akorat že bílejch je hodně tak se jich ztoho množství lidí ta ticícovka nemakačenků ztratí,nikdo si jich nevšimne ale když nebude chtít makat 300 romů,nebo i mín třeba 200 tak sou hned u bílích označeny všichni cigani,že žadnej cigan nemaka.sakra to je smůla.ja sem vyučeny,pracuju nikdy sem nepobíral žadny socialní davky mam bílou ženu.a deti,.ted lituju že ty děti mam.jaka je čeka budoucnost?modlim se aby to na nich nebylo vidět že sou míchany aby byli víc po mamce.uvažuju o tom že od nich odejdu at nejsou na očích s romem.planoval sem domek ,zahradku a tak normalní život,ale mam planovat v tomto světě nějakou budoucnost?sme v panelaku tam nas snad nikdo nenapadne ,nebo nas nikdo nebude chtít vyčoudit.sousedi nas znají tak snad proti mě nic nemají.chapu vas vzal bych to ja nebo určitě jiny rom nebo nerom do rukou kdyby byl nějaky neobydleny ostrov šel bych a vedl bych všechny romy a naučil bych je žít.mi kteří pracujeme mame vzdělaní určitě bychom se toho ujali ale žadny neobydleny ostrov není pro nas jak se zda nezustal kousek země.indie už není naší vlastí jak sem se dočet víc než 500let.takže co ted.jediny lek je jako za komunistů a to je prace prace prace.dejte jim praci najděte jim uplatnění.jak je svět špinavej lesy,potoky cela země.at ji vyčistěj země vam i jim bude vděčna.nikde žadny odpadky stromy vysázený potoky vyčištěný a tak dále je toho dost.myslím že by to šlo.začali by si jich lidi vážit a oni sama sebe taky a ty socialní davky co dostavaj by razem nebyli zadarmo jen tak.nemyslíte?


inteligent   |   ip:77.95.46.   |   2010-09-06  (01:32)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  a jinak chytřejší má vézt blbějšího,silnější má pomoct slabšímu a ne se vytahovat že sem silnější a mlatit slabeho a že sem chytřejší a posmívat se blbímu.lidi si maj pomáhat.myslel sem že na Slovensku jsou víc věřící než v čechach ale asi na tom sou stejně.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-06  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hal
v com trepem ?akosu veci ktore nedokazu ani media prekrutit dodatocne,a polici neverim mal som kamarata policajta ktoreho zastrelili a boli jednoznacn dokazy ze ho zastrelili tam kde sa obyc,clovek nedostal a aj tak to vyhlasili za sebevrazdu lebo sa im to hodilo a potom po case z neho robili,ze bol kupeny a stal na opacnej strane ale to len tvrdili aby ho zdiskreditovali tak nvm v com trepem.vsak si pozri to video kde je pod balkonom ten chlap caka na odvoz a sem tam po niekom vystreli aby sposobil a vyvolal chaos.a dalej si pozri ako niekto rozprava naucene do kamier,kazdy si to moze pozret ci treem.


majsa   |   ip:85.135.14   |   2010-09-06  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejde iba o cigáňov. Problémom sú všetci neprispôsobiví! Kto na nich má robiť? Tí čo ich obhajujú! Ako sa starajú organizácie a vláda o zdravie detí z týchto rodín? Toleruje sa že žijú bez hygieny,kvalitnej stravy, v nevhodnom prostredí. Vláda to rieši tým, že rodina dostáva rodinné prídavky aj keď ich využívajú na chľast!! Absencia v škole?? Nevadí nech si zafetujú, oddýchnu, naviac dostanú príspevky na školské pomôcky, stravu.... JE TO RASISMUS!!! "Bielym" by sa to netolerovalo!!!


VVVVV   |   ip:195.68.23   |   2010-09-06  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi dobry clanok.
V prvom rade by som povedal, ze ked sa tu chceme bavit povznesieme sa nad ubohe vykriky o rasizme. Vo svete sa deju omnoho horsie veci nez ze niekto nazve cigana - cierny a pod. Takisto bavme sa o ciganoch - Nie romoch! Niekde som cital ze rom znamena v ciganskej reci clovek. Teda cigan = rom = clovek. Potom ja ako necigan = nerom = neclovek ??!! Tak to dakujem pekne. Ciganom sa hovorilo cigani davnopredtym ako narodili nasi pra-pra-rodicia.

K tej udalosti v Devinskej sa nechcem vyjadrovat, neviem co vsetko stalo v pozadi tych udalosti. Ale ako niekto predtym napisal: problemy ktore nevedela vyriesit nasa spolocnost vyriesil jeden chlap so zbranou. Som clovek, viem aka je ludska mentalita a preto ze som takpovediac "skazeny" touto spolocnostou, musim povedat ze ma to ani velmi neprekvapilo ani velmi nesokovalo (netvrdim ze schvalujem akekolvek zabijanie a nasilie - to nie). Clovek by si mohol povedat dobre im tak, ked robia bordel. Teraz si cigani uvedomia ze sa maju skludnit ak nechcu dopadnut zle. Avsak je to dvojsecna zbran. Co ked si cigani naopak uvedomia ze su "v ohrozeni" a zacnu zbrojit proti "bielym"??? Potrebujeme tu poulicne nepokoje, strach, brutalitu na uliciach? Ja osobne som velmi zvedavy ako sa to bude vsetko vyvijat. Velmi aktualne - vystahovavanie ciganov z Francuzka...zaujimave.
Jednoznacne je vsak to ze ludia uz toho maju dost a vzhladom k tomu, ze to vo svete speje k zaniku strednej triedy, ludia ktori pojdu dole budu za to vinit tych, ktori uz dole su...
Dostavame sa pomaly k prirodzenemu vyberu. Prezije ten silnejsi, pre slabych a chorych nebude miesto. A zacne to u tych neprisposobivych...
Neviem ci je to vina ciganov, ved mali dost casu byt plnohodnotnymi clenmi spolocnosti, mozno sme vinni my lebo sme im nedali sancu.


sungit   |   ip:84.47.71.   |   2010-09-06  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravim vsetkych romov aj neromov a radim Vam radsej sa ukludnite...je vo Vas vela nenavisti a hnevu."Vraj robime na romov",dostavaju soc. :)...pozrite sa ako si polit.plnia vrecka su to "miliardy",sama korupcia a robia si co chcu...a tych nikto neriesi.Rom ukradne z obchodu nieco za par €(lebo je hladny alebo smädny:)a zavru ho,alebo dobiju k smrti.A k tej tragedii-podla mna sa pravdu nikdy nedozvieme a ludia ktory budu hovorit nieco ine ako "stat" budu to len konspiracne teorie...


DavidB   |   ip:213.81.13   |   2010-09-06  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  necital som to este cele ale musim komentovat hned zaciatok co sa tyka historie romov, ze v Indii boli umelci a remeselnici, ja som cital ze uz tam boli tou najnizsou kastou, ako ich dnes volaju "nedotknutelni" kedze robili tie prace ktorych by sa iny ani nedotkli ako cistenie zachodov. Zdroj wikipedia http://sk.wikipedia.org/wiki/Rómovia


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-09-06  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hal_9000, Anonyma neber vážne. Je to cvok, ktorý chorobne konšpiruje pomaly už aj keď spí. Ja tie jeho drísty už dávno ignorujem a nečítam.


Ivana   |   ip:85.160.83   |   2010-09-06  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možná, že by se jim mohlo poskytnout nějaké území,kde by si cikáni z celé Evropy i světa šťastně žili pospolu? Židům bylo také toto umožněno.


Daro   |   ip:178.40.94   |   2010-09-06  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no mali by mať dáke územie dobrá úvaha Ivana...


illuminatedBimbo   |   ip:178.41.29   |   2010-09-06  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ivana
"Židům bylo také toto umožněno."

Ale za aku cenu!

http://dolezite.sk/Co_sa_stalo_134.html


eros   |   ip:86.45.170   |   2010-09-06  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to lenacierna - " Cieľom môjho článku nie je vzbudzovať neznášanlivosť, ani nesmeruje k odsudzovaniu rómskej menšiny." Ved nikto to tak neberie. Inac zaujimavy clanok z pohladu dozvediet sa nieco o historii. Ty si myslis, ze prave teraz po 500 rokoch prisiel cas, ze sa vsetko vyriesi? ZABUDNI! Cokolvek napises o romoch, vzdy sa diskusia uvedie na pravu mieru a bude sa kritizovat a odsudzovat.

Francuzi zacali konecne ukazovat svetu ako by sa to malo riesit.

to hal - uplna pravda s tymi rieseniami. Ja len doplnim, ze tak ako my sme ekonomicky otroci sucasnej situacie, tak treba aj ciganov priskrtit ekonomicky a od 3 dietata ziadne pridavky.

to inteligent - pises o bielych nemakcenkoch. Keby sme to zobrali statisticky tak percentualne je medzi ciganmi ovela ovela viac nemakcenkov ako medzi bielimi. I do not give a shit, ze par ciganov pracuje. To je mizive percento a nema ziadnu vypovednu hodnotu.

takze na zaver, akokolvek by som rad videl tie "ludske" riesenia fungovat...bohuzial, na extrem len extremne riesenie. Mohol by niekto zratat kolko nas mesacne stoja socialne davky ciganom.hal   |   ip:89.173.28   |   2010-09-07  (07:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM prepáč.Máš pravdu.A tie tv šoty boli jasne zmanipulované.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-07  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hal
kto tu vravi o videach ze boli zmanipulovane ja tvrdim ze jedna osoba tam bola riadne naucena ako hovorit .
azgoret
nvm ci si plateny za to ale myslim si ze skor hej ako nie.ja za to nemozem ze patris ku stadu slepych oviec co nedokaze nic vydiet len to co mu iny nataraju.viem ze ked vysia moc statu bude chciet tak z vrazdy sporavi kludne sebevrazdu vlasna skusenost azgoret.a ludia co dokazu zinscenovat 9/11 ty sa nezastavia pred nicim a taky clovek ako ty si prenich len cislo cislo obsahu tvojho konta.ci veris tym kecom o 9/11 ze to bol bin ladin?


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-07  (08:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgoret
http://spravy.pravda.sk/psychiku-strelca-museli-skumat-aspon-raz-f1b-/sk_domace.asp?c=A100906_221345_sk_domace_p58

precitaj si,najprv tvrdili ze bol na 2ch psycho a potom ze ani na jednych.preco asi?


ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-09-07  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spravme ich stat ako zidom, odizolujme ich a nech ukazu ako vedia prezit bez parazitovania...


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-07  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgoret
kukal si dnesne spravy na markize?o tom dedkovi ako chranil siestu obet v d,n,v co mi na to povies?


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-07  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto z koho robi hlupaka hm?


Peter   |   ip:85.135.13   |   2010-09-08  (02:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia notak , ziadne rasisticke prispevky prosim ! Aby sa na nas nahodou páni v Bruseli , Vatikane , OSN , alebo nejake organizacie ludskich prav nehnevali :-) . Je to absolutne smeisne abi sme si nechali od nich skakat po hlave , lebo su cierna mensina ? Politici ich chrania iba preto lebo su to lacni a volici !! Mi mame na nich doplacat ? Kedi zace zakon aspon v pripade Ciganou merat jednim metrom ? Hovori sa ze na kazdeho ras dojde , ALE KEDY TO DO PEKLA US BUDE!!!


Vojto   |   ip:88.212.40   |   2010-09-08  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked americky indian musi zit vo vlastnej zemi v rezervacii, preco by slovensky cigan nemohol zit v rezervacii? Na Mars ich posielat nemozeme, sterilizovat ich nemozeme, prevychovat ich nemozeme, ja skutocne vidim riesenie vo forme rezervacie...a nech mi tu nikto nehovori oludskych pravach a demokracii...ta dnesna akoze "demokracia" mi totiz pripomina diskusiu jednej ovce a dvoch vlkov o tom, co bude na veceru....


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-09-08  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM,

zaujala ma tvoja teoria z DNV. zasprajcoval som sa na jednej vete. rozhovore susedky s postrelenym dole pri brane. ak k tomuto rozhovoru naozaj doslo, zmanenalo by to, ze strelec prisiel z ulice tak ako vravis. dokonca, ze si prvu obet pockal v aute, kym vojde do brany. preto je dost mozne, ze mal spolupachatela, vodica. strelec mal presne premyslene, co urobi. svoj plan splnil, ale nakoniec sa nieco zmenilo. ak by chcel spachat samovrazdu, urobi to hned po cine este vo vchode. no on nechcel umriet a je dost mozne, ze naozaj cakal na auto.
vysledkom teraz je, ze k zbraniam sa clovek dostane velmi tazko, co je proti ludom. ludia sa totiz potrebuju chranit a vobec pritom nemusia strielat. staci, ked clovek na niekoho vytiahne samopal a ten druhy sa radsej stiahne, bez vystrelu.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-08  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
ano to som cital ze sa s nim rozpravala a ze mu to spravil sused zejej vravel a potom sa zjavil harman vo vchode a poslal ju prec aj s dietatom a este zazrela ako ho dorazl,ale vcera v tv na markize uz tvrdili zrazu nieco ine ze sa skovaval za nieakeho dedka a ze usiel z bytu pred harmanom ale povodne verim viacej tej prvej verzii lebo vtedy este bolchaos a nerozpravali to co potrebuju do eteru.teraz to uz len upravuju.dotatocne tak ako sulik svoje vyroky,ze to tak nemyslel ako to vyznelo a td,inac som dufal ze sa najde v kolaici aspon par slusnych ludi co chapu ze ten clovek si nezasluzi byt predsedom parlamentu,bohuzial nenasiel sa niik co by mal odvahu ho poslat do dymu.strach je silna vec.vlado   |   ip:24.201.19   |   2010-09-08  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pani Cierna, nemyslim si, ze Romovia su povinni niekomu sa prisposobovat. Problem je skor v tom, ze robia problemy. Ak by ich nerobili, asi by nam nevadilo, ze si "seru do gati".
Rumcajs, veta "Skutocne nie som rasista" znamena, ze neskutocne rasistom si, aj ked ani tato druha veta nedava zmysel. Nemas doklad na to, ze si rasista, znamena, ze na to, ze rasistom nie si doklad mas? A kde taketo doklady davaju? Tiez by sa mi jeden zisiel. Pri prvom stretnuti s Romami, prepac, s Ciganmi, by som im ho ukazal. Nemyslim si vsak, ze by ich nejako zaujimal. To by asi musel byt urobeny z listkoveho cesta. Pises, ze kam by sme prisli, keby si akakolvek mensina mohla vymysliet ine meno. Kam? Pytam sa. Najviac by ma vsak zaujimalo, kam by sme prisli, keby sme akejkolvek mensine mohli vymysliet ine meno. Tak, ako sme to vymysleli Ciganom. Alebo si myslis, ze sa tak Cigani volali stale? To by potom muselo znamenat, ze slovo 'ciganit' je ciganskeho povodu, ze sme si ho my iba poslovencili a asimilovali si ho ako synonym slova klamat, napriek tomu, ze mozno jeho skutocny vyznam nema nic spolocneho s vyznamom slova klamat. To je zaujimava teoria, Rumcajs. Asi na tom nieco bude.
VVVVV si to tiez mysli.
Ale teraz vazne. Ak je problemov s Romami v sucasnosti viac, je to preto, lebo sucasny politicky system tieto problemy nielen toleruje, ale aj vytvara. Tam je ten pes zakopany.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-08  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
nasiel som to kde o tom ako ho nasla suseda pisu tu je to
http://spravy.pravda.sk/besniaci-vrah-susedy-usetril-a-kazal-im-zmiznut-f58-/sk_domace.asp?c=A100901_205018_sk_domace_p58


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-09-08  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM,

cele je to divne. podla vypovede tej panej sa javi ako fakt, ze Harman prisiel z ulice. v case rozhovoru medzi tou panou a postrelenym tam Harman totiz nebol. podla medii bol vsak ten clovek zastreleny, ked ho strelec dobehol po uteku schodistom. lenze to teraz nesedi. divne je aj to, ze sa popis udalosti neustale meni.
Sulik je v mojich ociach prostitutka, podvodnik, klamar a zlodej v jednej osobe. Pripada ma vtipne ako sa ludia nechali opit rozkom a volili SaS, ktora je len zasterkou pre jediny ciel. obohatenie sa uzkej skupiny ludi v pozadi. ti svoje dosiahli.
nebol som volit, lebo z politikov mi je zle. bol by som rad, keby aj ostatni ludia pochopili, ze chodit volit znamena, dat manadt niekomu, kto nam vsetko zasa predrazi a zhorsi zivot. hned ako sa tato vlada dostala k moci, uz zvysuje dane, pricom dovody su vraj jasne-zadlzovanie Slovenska. to znie celkom komicky na to, ze nikto z nas Slovensko nezadlzil. je zvlastne ako sa ludia dokazu stotoznit s niecim, nacom vobec nemaju podiel. tusim sa tomu hovori stokholmsky syndrom.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-09  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinc
presne tak volit je prejav slepoty a naivity ze ja nieco tym ze si vyberiem zmenim:))zial bohu je este strasne moc ludi co v to veria a mi budeme trpiet s nimi.
o nvs sa pise a pisalo kopa klamstiev najpru to boli vseci cikani potom ako rastla nevola za smutok statny za problemou rodinu tak zacali obelievat (podla mna smutok statny by mal byt za slusnych ludi co si zaslusia uctu za to ako zili.nie za to ako umreli),teraz pochovali toho jozka a jeho otca.media us o tom radsej ticho asi preto aby nevysslo na javo ze as taky bieli neboliproste manipuluju ako len mozu ale ty co klamu a cim dalej klamu sa vzdy zapletu tak ako nase media.ako je velmi smutne ze niekto zabil tolkych ludi aj ked problemovych ospravedlnit sa to tym neda,ale nas stat a jeho justicia a zakony na promtne riesenie takychto veci a ludi .nesie svoj podiel viny velky na tom.a na to by sa mali politici zamerat a nie na znizenie zbrani ale o to im nejde ide im zobrat ludom zbrane myslis ze preco meciar ako prve zrusil milicie a pobral zbrane ?


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-09  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nieco ludia tak zblbli ze uverili tomu ze treba promtne setrit a zvolili si system ktory bude ale len na nich setrit.ty co mali vela budu mat vdaka ich volbe zas viac a ty co mali malo budu mat este menj.ironia,nik nevidi tym ze miklos vyhadze 140tisisc stat uradnikou to ze dalsie esiatky tisic ludi pride o pracu koli tomu co robilo pre nich ze tym oslaby trch.riesenie neni vyhadzat ludi ale prave dat im zarobit aby mali co minat a za co kupovat a tak vytvarat nove prac miesta.ale ten naj ekonom svetovi je naj a vsetko vie naj az tak ze stat je zly hospodar tak vsetko treba predat o co maju zaujem korporacie.a hlavne ze mu to ovecky zeru ze stat je zly hospodar a on si zatial zlegalizoval uplatok pre seba za predaj cez poradenske firmy a tak je cisty ale len pre hlupakpov.co si myslia ze su najmudrejsi.bo o sebe tvrdia ze su inteligencia slovenskeho naroda a mi len dedincania.a pritom su to len obycajny sebci co vidia v prvom rade svoj prospech a prospeitu a na obycajnych ludi na celom slovensku sa vykaslali.lebo uz prva vlada pobrala ludom obycajnycm co sa len dalo dokonca boli take skety a bezchrbtaci ze pobrali nespravodlivo a invalidom dochodky co chudaci ,museli ist robit,a ironiou je ze ten clovek je teraz premier.daka oveckam,aj ked nevyhral.a su to vrahovia lebo umoznili bombardovanie natom juhoslaviu tak nech sa moc netesia po nich si spravodlivost urcite dojde.tak nech sa nam tam moc v te telke nevismievaju do oci pri myslienke aky sme hlupaci ze su zas tam.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-09  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bo tam maju byt ked materializmus a jeho koniec finisuje.error   |   ip:77.234.23   |   2010-09-09  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chlapci vy ste pekne vypatlany poniektori...trepete piate cez deviate...citate a pozerate blbe neoverene spravy a potom mate dakeho psychosa co beha so samopalom po ulici a striela co vidi za hrdinu(keby vam odstrelil mamu alebo otca potom by som rad pocul vas nazor odborny...)


estanislao   |   ip:192.108.1   |   2010-09-09  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento realisticky pesimizmus posobi optimisticky

kriminalita a odbojne etnika vo vseobecnosti asi nie su zvladnutelne... preco?... dalo by sa to pochopit na priklade dvojice ked sa jednemu nepaci chovanie druheho, nezhody mozu trvat dlho a niektora zo stran musi mat aj stastie, nielen zdatnost aby na tom nieco zmenila...


estanislao   |   ip:192.108.1   |   2010-09-09  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  okrem problemov v suziti s nejakym etnikom mame aj vecne problemy so stereotypmi ci predsudkami zameranymi na take etnika... suvisi to s tym, ze kazdy tak ako vyspieva telesne vzdy od sameho zaciatku tak vyspieva aj v chapani toho co sa okolo neho deje a tak stale nova a nova krv zivi davno prekonane nazorove tabory... aj expresivnost vyjadrovania ktora je velmi situacne a osobne zavisla narobi vela rozruchu ale aspon nie je tak sucha a tym skor zaujme dalsich pre nejake primeranejsie riesenie, ktore nemusi byt tak prehnane hoci sa vztyci nejeden varovny prst... chciet vazne kynozit nejake etnikum chce dufam malokto, urcite podstane menej nez je tych silnych reci... kto z nas myslel zvolanie "ja ta zabijem" naozaj vazne?... parazitizmus tak casty v ciganskom etniku treba pripominat aby sa mal moznost zmiernit: para by sa mala z vriaceho hrnca vypustat lebo u menej vyspelo zmyslajucich dojde k vybuchu zas...


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-09-09  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na Slovensku sa zacina objavovat apartheid. ciganska mensina zacina utlacat Slovakov. je zaujimave, ze Slovak sa k ciganskej otazke uz ani nemoze vyjadrit. vsetci pritom dobre vedia, ze Cigani su neprisposobivi obcania, ktoru s nami nechcu tahat za jeden povraz. je teda nonsens, aby zili z nasich vackov. pokial je Cigan pracovity, ludia na neho pozeraju uplne inak. pozeraju na neho s uctou, pretoze sa snazi zit nasim sposobom zivota. lenze...takych je naozaj malo. vacsina z nich robit nechce a bez okolkov ziadaju podporu od ludi. preco? akym pravom ziadaju nieco od inych, ked sami nedavaju nic?
preto tvrdim: Na Slovensku je apartheid.
ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-10  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rómovia: Múry nie sú náhoda, treba ich odstrániť
SITA | 10. septembra 2010 10:47
Únia Rómov na Slovensku kategoricky odmieta osemmetrový betónový múr na Murárskej ulici v Prešove, ktorý postavilo mesto. "Považujeme to za nepochybný prejav netolerancie, ktorý smeruje proti Rómom ako takým. Žiadame o okamžité odstránenie múru," protestuje predseda Únie Rómov na Slovensku František Tanko.
Na východe rastú múry ako huby po daždi. Ďalšiu stenu majú v Prešove


Kritizuje aj podobné iniciatívy ostatných miest. "Príklady obdobných múrov v Sečovciach, Ostrovanoch a Michalovciach nepovažujeme za náhodnú sériu a dožadujeme sa nápravy," uviedol Tanko.

Mesto Prešov postavilo stenu na konci Murárskej ulice, ktorá bola slepá, čím sa zabráni obyvateľom rómskeho sídliska prechádzať poľnou cestičkou z lokality Stará Tehelňa do mesta. Radnica tvrdí, že reagovala na mnohé protesty občanov z ulíc Murárska, Veselá a Kotradova, ktorí sa sťažovali na krádeže v ich záhradách, na dvoroch a fyzické útoky hlavne voči starším ľuďom a deťom. "Tvrdenie primátora je nepresvedčivé a populistické," nazdávajú sa Rómovia.


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-10  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
ako to ze mas rovnaku IP ako ja?


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-10  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
kasli na to uz viem:D


ejha   |   ip:80.242.33   |   2010-09-10  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosim podporte snahu zdruzenia LEGIS TELUM , ktore zastupuje drzitelov zbrani. Zdruzenie podalo pripomienku k novele zakona ktoru chce presadit Lipsic. Novela je zla nesystemova, protiustavna a nic neriesi. Znamenala by koniec zberatelstvu zbrani ako aj streleckym sutaziam. Na www.legistelum.sk sa docitate podrobnosti.

Tu je navod ako je mozne podporit ju online. V navode este neni spomenute ze treba v profile svojom vyplnit osobne udaje. Musia byt pravdive aby hlas mal vahu a platnost.

http://www.legistelum.sk/images/marksman/Navod.pdf


ANONYM   |   ip:85.216.14   |   2010-09-10  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol aky je ten lipsic promtny v naplnani NWO,dnes mali dalise obete phreb v novinach na internete radsej ani spomienka o tom i´ba v case a pravde kusok aby sa nezistilio ze su to cikani a nie bieli.ako je smutne ze nas novinari a satat politici klamu bez hanby.lol,je jasne ze az taka nahodna vec to nebola v n.v.s.bolo to pripravene coraz viac tomu vsetko co sa deje po tom nasvedcuje.jak muzu byt luia take spiny.


marek   |   ip:96.48.83.   |   2010-09-11  (05:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cakaju nas tazke chvile.ty darmozraci co nicim neprispeli do statu nas uplne znicia.musi existovat neaky sposob ako to zastavit.jeden hrdina nam to uz ukazal.ja si myslim,ze nebude posledny,ktoremu prasknu nervy.cigani a stat nas k tomu sami nutia


Stefa   |   ip:174.95.18   |   2010-09-15  (01:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riesenie ciganskeho problemu:
Vsetky socialne organizacie vo svete vcitane tych co ochranuju Romov su organizacie ktore su podporovane vladami. Zamestnavaju tisice pracovnikov. Su vedene vzdelanymi ludmi ktori maju dobru karieru.
Cigansky problem oni musia udrziavat (nie effektivne riesit) aby mali zamestnanie na cely zivot.
To je business. Maju tam pravnikov, a roznych socialnych pracovnikov mnohi si davaju titul Dr. alebo Magister atd.
Tito ludia budu balumutit verejnost ze riesenie ciganskej otazky je tazke a vsetky minule pokusy pocas 5 storoci boli neuspesne a tak nerobme si iluzie ze ich vyriesime. Oni potrebuju tieto aby tieto problemy pretrvavali aby ich organizacia mala dovod existovat a dostavat kazdorocne financie od vlady pod zamienkou ze oni haladaju a oni pomahaju riesit vazne socialne problemy s ciganmi(romami).

Princip riesesenia ktore je effektivne je tento"
Krm dive zvierata - nos im kazdy den potraviny a za kratky cas oni budu na teba cakat. Prestanu si hladat stravu tak ako predtym. Stanu sa zavislymi.
Po urcitom case stratia schopnost sa vyzivit v prirode a oslabnu a stanu sa korystou ale zomru.

To iste plati aj pre ciganov. Davanie im peniaze bez prace aby mohli zit je robenie ich viac a viac zavislymi na inych a stanu sa viac a viac dozadujuci.

Daj ciganovi krajec chleba s maslom a nakrmis ho na par hodin iba.

Nauc ho ako si dorabat obilie a robit z obilia chlieb a stane sa samosttany a nkrmis ho na cely zivot.
Ked cigani nemaju cely den co robit a peniaze maju na kupenie si chleba a aj palenky potom budu so svojim zenami produkovat deti jedno za druhym.
Ked budu robit a pridu unaveny a budu vidiet ze ich deti tiez chcu jest a otec a mama musis si dopestovat nieco, predat zvysok a z penazi potom udrziavat rodinu, prestanu sa rozmnozovat ako misy
lebo budu musiet robit tak ako kazdy ini.

Toto je Makarenkova metoda.
Stefa   |   ip:174.95.18   |   2010-09-15  (01:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riesenie ciganskeho problemu:
Vsetky socialne organizacie vo svete vcitane tych co ochranuju Romov su organizacie ktore su podporovane vladami. Zamestnavaju tisice pracovnikov. Su vedene vzdelanymi ludmi ktori maju dobru karieru.
Cigansky problem oni musia udrziavat (nie effektivne riesit) aby mali zamestnanie na cely zivot.
To je business. Maju tam pravnikov, a roznych socialnych pracovnikov mnohi si davaju titul Dr. alebo Magister atd.
Tito ludia budu balumutit verejnost ze riesenie ciganskej otazky je tazke a vsetky minule pokusy pocas 5 storoci boli neuspesne a tak nerobme si iluzie ze ich vyriesime. Oni potrebuju tieto aby tieto problemy pretrvavali aby ich organizacia mala dovod existovat a dostavat kazdorocne financie od vlady pod zamienkou ze oni haladaju a oni pomahaju riesit vazne socialne problemy s ciganmi(romami).
Politici sa na nich obracaju a ziadaju od nich rady lebo oni su ti co vedia najviac o tomto probleme.
Oni politikov len uistia ze je to tazky problem a pracuju s inimi krajinami na hladani riesenia atd. bla, bla, bla.

Princip riesesenia ktore je effektivne je tento"

Krm dive zvierata - nos im kazdy den potraviny a za kratky cas oni budu na teba cakat. Prestanu si hladat stravu tak ako predtym. Stanu sa zavislymi.
Po urcitom case stratia schopnost sa vyzivit v prirode a oslabnu a stanu sa korystou ale zomru.

Preto v mnohych narodnych parkoch pri vstupe su napisi:
PLEASE. DO NOT FEED WILD ANIMALS. THEY WILL QUICKLY DEVELOP DEPENDENCY AN WILL LOOSE THEIR ABILITY AND MOTIVATION TO SEARCH FOR FOOD.
To je: Prosime nekrmte dive zvierata. Oni sa rychle naucia cakat na stravu od vas a stratia ich motivaciu hladat si potraviny v prirode.

To iste plati aj pre ciganov. Davanie im peniaze bez prace aby mohli zit je robenie ich viac a viac zavislymi na inych a stanu sa viac a viac dozadujuci.

Daj ciganom (peniaze) na chlieb bez usilia, bez prace a naucis ich byt uplne zavislymi na statnej alebo mestkej socialnej podpore.

Nauc ho pracovat, mat seba disciplinu rano vstat o 6 hod. cestovat do prace pocuvat svojho veduceho, a robit svoju pracu dokladne na cely zivot.

Ked cigani nemaju cely den co robit a peniaze maju na kupenie si chleba a aj palenky potom budu so svojim zenami produkovat deti jedno za druhym.

Ked budu robit a pridu unaveny a budu vidiet ze ich deti tiez chcu jest a otec a mama musis si dopestovat nieco, predat zvysok a z penazi potom udrziavat rodinu, prestanu sa rozmnozovat ako misy
lebo budu musiet robit tak ako kazdy ini.

Je dost prace pre ciganov v kazdej dedine aj v kazdom meste. Prace ktore oni su schopni robit.
Udrziavat dedinu/mesto ciste, odhadzat sneh.
Kazdy si musi zakupit stanovenu uniformu aby to dalo dolezitost Napr.(Biela alebo Modra Vesta s napisom:
MESTSKY HYGIENIK Menovka: Dezo XXXX.
To ich nausci ako udrziavat zivotne prostredie ciste. To sa potom prenesie aj domov.
Taketo riesenia ale socialne organizacie zaoberajuce sa ochranou Ciganov odmietnu a budu nastojit ze to je otroctvo, ze nikto by nemal byt nuteny pracovat.
Nutena praca je otroctvo oni maju pravo dostat socialnu podporu lebo su nezamestnani. Tieto podmienky udrzia ciganov na tej sistej uriovni. Byt zavislimi a ocakavat od statu a viac a viac a viac.


Toto je Makarenkova metoda.
VVVVV   |   ip:195.68.23   |   2010-09-16  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stefa - 100 bodov. Vynikajuci prispevok. Presne tak, treba pritvrdit a ked budu hladovat a mrznut pride aj motivacia k prospesnej praci. Teraz som to napisal tak bezcitne ale to je proste riesenie. Tym ze vsetko ostavaju zadarmo od statu, nie su nuteni nic zmenit a doterajsi sposob zivota je pre nich postacujuci. Treba sa zatnut a povzniest nad vycitky a obvynovanie.

Druha vec je samozrejme to ze tato situacia je nasilu udrziavana v permanentnom bezvychodiskovom stave. A teda je v zaujme niektorych aby sa ciganska problematika nikdy nevyriesila...


Cubatieur   |   ip:178.72.20   |   2010-09-18  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Inteligent
S tím učením Cikánů se pleteš, Cikáni se nechtějí učit ani asimilovat do společnosti, čest výjimkám. Proto by ten tvůj celý plán ztroskotal na jejich neskutečně líné, vyžírkovské povaze.
Parazitismus, to je to co mají v krvi.
Ovšem největší hrozba pro společnost je, že současní politici Cikány využívají proti většinovému obyvatelstvu, jako represivní složky. Zneužití jsou všichni. I ti tmaví i ti světlí.
Nevidím světlo nakonci tunelu.
Bůh s námi


mikl   |   ip:95.102.18   |   2010-09-28  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ti problemovi cigani a romovia su v prvom rade nevzdelani a v najhorsich pripadoch negramotni ludia. Z toho vyplyva, ze su im vlastne len prvotne zakladne navyky potrebne na prezitie. Bohuzial sa proti negramotnosti v tomto a v inych statoch nebojuje dostatocne.
Faktom je, ze romske deti mozno do skoly chodia, ale sa v nej nic nenaucia. treba zaviest aj poobedne vyucovanie, kde sa potrebna vyuka nie len prebera ale aj douci.
2. Za dobre vysledky dietata v skole by mala byt rodina financne alebo hmotne odmenena. /zadarmo obedy v skole atd../
Bohuzial v sucastnosti su problemovi romovia nedostatocne vzdelani, mnohokrat nevedia ani pisat ani citat. A to je dovod, preco sa tejto modernej dobe nevedia prisposobit. /nezamestanot, stavaju sa otrokmi uzernicta atd ../
S tymito faktami sa treba zaoberat a riesit ich.
Treba ich prilakat do skol a nieco ich aj naucit. Nie ich len odstrkovat.


diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Piano

Stretol sa s nim uz snad kazdy. Aky ma zmysel?


Postup rebelů do Tripoli je fake! (Šiřte všem, koho zn...

Maďarsko zničí všechna geneticky modifikovaná kukuři...

Petícia proti podvodu na pracujúcich ľuďoch

Boom v špeciálnej pedagogike

Manifest - Za náš hlas!

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4322 s