18. September 2019
    
Rozprávka zvaná Priama Demokracia. - Dolezite.sk

Rozprávka zvaná Priama Demokracia.


  2011-10-10  (19:36)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Rozprávka zvaná Priama Demokracia.

        Je zaujímavé sledovať ako slobodným a humánnym demokratom pomaly dochádza, že celý kapitalistický systém je postavený na okrádaní más a rozkrádaní štátu za pomoci vládnej a poslaneckej zberby a ich kumpánov . A takto to nemôže ďalej fungovať. Dokonca si vytvorili mýtus, že toto sa deje len na Slovensku a nikde inde. Hlavne nie v rozvinutých západných demokraciách .A dá sa tomu zabrániť priamou demokraciou.

Hneď v prvom bode ich musím sklamať. Deje sa to aj v rozvinutých demokraciách a vždy v minulosti sa to tak dialo, že boháči vysávali ostatných obyvateľov čo malo za následok vznik nepokojov, revolúcii a zmien v spoločenskom usporiadaní. Stačí si spomenúť na Troch mušketierov ako kráľovstvo krachovalo a vládnuca vrstva si vyplácala dôchodky, renty, prideľovala si majetky a na poddaných uvaľovala stále nové a nové dane. Čiže to čo sa robí dnes nie je nič nové. V Nemecku, Francúzku a v celej slávnej Európskej Únii sa deje to isté. Rôzne podvody pri prideľovaní štátnych zákaziek, pri vyplácaní všeliakych  štátných príspevkov, finančné machinácie   a podobne.

Jednoduchý pohľad na slávnu kapitalistickú ekonomiku. Zisk, ktorý sa vytvorí v štáte je rozkradnutý niekoľkými jednotlivcami za pomoci rôznych legálnych a nelegálnych podvodov napr. nezdanené dividendy a verte, že tam sa točia tisíce miliónov, ktoré miznú. Zato občanovi demokratická vláda zdanila aj jeho pol percentné úroky. Časť toho zisku sa venuje politickej a vládnucej zberbe, aby prijímala zákony výhodne pre boháčov a ich korporácie a oni vládnu tak ako to vidíme.

Napr. všetky štáty EU majú stovky miliárd dlžôb, múdro svojim občanom hovoria, že musia šetriť na ich dôchodkoch, zdravotnej starostlivosti, školstve a majú si pritiahnuť opasky. Čím nás v zapätí prekvapí EU, že nájde stovky miliárd na bombardovanie a zničenie nejakej krajiny. Zaujímavá ekonomická politika. Alebo USA , miliardári sediaci v kongrese hľadajú peniaze na zaplatenie svojich sekretárok a svojim voličom odkazujú, že treba šetriť, veď štát ma biliónové dlhy a je v rozpočtovom provizóriu.

Zisky miznú, štát nemá peniaze na svoj chod, na udržiavanie nevýrobných odvetví ako je zdravotníctvo ,školstvo a preto si požičiava a zaťažuje svojich občanov stále ďalšími poplatkami a daňami. A každému je jasné, že svoje dlhy štát nikdy nesplatí, ale každý rok vytvorí ďalšie a obyvateľstvo ešte viac vycucne. Toto sa nedá robiť donekonečna, to už veľa ľudí chápe a verí, že situáciu zachráni rozprávka zvaná Priama demokracia. Ale smola. V kapitalizme nemôže nikdy fungovať priama demokracia. Prečo?

 

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Úroveň prežitia človeka v kapitalizme závisí od množstva peňazí,  ktoré vlastní, bez nich je nič a zdochne na ulici.

Ďalej v kapitalizme existuje početne malá skupina ľudí, ktorá vlastní obrovský majetok nielen v peniazoch, ale vlastní obrovské rozlohy pôdy, ložiská nerastných surovín, vodné zdroje, výrobné prostriedky, od ktorých sú závisle státisíce občanov demokracii, vlastnia banky finančné spoločnosti, ktoré požičiavajú štátom, vlastnia všetky takzvané nezávislé média - televízie ,rozhlas a noviny. Títo ľudia v skutočnosti rozhodujú o chode a smerovaní politiky štátu.

A potom je tu ešte organizovaný zločin. Maličká „škvrnka“ každej demokracie, armáda ľudí ochotných za peniaze urobiť čokoľvek.

Dúfam že teraz je to každému jasné, že táto kombinácia nikdy nedopustí, aby ich zisky, miliardové investície boli ohrozené nejakou skupinou nezávislých odborníkov, politikov alebo rozhodnutím nejakých pomätených občanov, ktorí nechápu koľko už investovali do tohto ich biznisu.

A pre menej bystrých po lopate, majitelia korporácii jednoducho tých nezávislých politikov podplatia samozrejme nie len kufrom peňazí, ale dajú im, alebo ich príbuzným miesto v dozornej rade, dajú im výhodne nejaké akcie, podiely, dôležitú informáciu na základe ktorej sa nabalia, číže nezávislí odborníci pochopia, že pokaziť im investíciu znamená aj pre nich stratu. Niekedy stačí, keď pohrozia odchodom ich fabrík a v štáte vzniknú desaťtisíce nezamestnaných, veríte že toto budú riskovať nezávislí politici?

Alebo je tu druhá možnosť, že ich kamaráti s organizovaného zločinu na nich niečo našijú, alebo ich rovno zabijú a ani pes po nezávislom odborníkovi neštekne, lebo aj policajti, sudcovia potrebujú stále viac peňazí a kto ich ochráni?

 Spomeňte si na množstvo amerických filmov. Ako sa kongresmani vzájomne odstraňujú, majitelia korporácii nechajú odstrániť  politika, ktorý ohrozuje ich zisky. Myslite si, že to všetko sú rozprávky? Preto nikdy žiadna priama demokracia v kapitalizme nebude.

Priama demokracia môže byť len v spoločnosti, kde jednotlivec nemôže ovplyvniť život tisícov ľudí, čiže jednotlivec nemôže vlastniť výrobne prostriedky, veľké rozlohy pôdy, ložiská nerastných surovín, banky a tak ďalej. Jednotlivec nemôže mať obrovský majetok, ktorým by skorumpoval ostatných. S toho vyplýva ,že pre Priamu Demokraciu je najvhodnejšia spoločnosť, kde nie sú peniaze a môžete sa posrať,  to je komunizmus.

Tak ako vy rozmýšlate nad tým, že súčasný stav je neudržateľný, tak nad tým dumajú aj boháči a majú pre vás nachystanú svoju podobu priamej demokracie.

 Každému je jasný smer vývoja. Majetok ľudí sa bude zmenšovať. Bude postupne poskupovaný boháčmi, nezamestnanosť a chudoba bude narastať a to bude vytvárať napätie v spoločnosti. Zo začiatku to bude nárast kriminality a postupne to bude prechádzať do revolučných nálad a snáh zmeniť spoločenský systém.  To boháči nikdy nedopustia.

A nastane čas na priamu demokraciu boháčov a to je fašizmus = diktatúra boháčov v čistej forme. Vidí sa vám to nereálne? Tak rozmýšlajte. Máme tu nezamestnaných, každému je jasné, že počet pracovných miest je menší ako počet ľudí čo môžu pracovať. S toho vyplýva, že nezamestnaní budú vždy nezamestnaní, lebo im ukradli prácu . Aby prežili v demokracii musia poberať rôzne dávky, ktoré štát vypláca a prilepšovať si drobnou kriminalitou. Čo robia slobodní demokrati? Nenávidia ich, usporiadavajú protesty, alebo si oholia hlavy, vezmú tyčky a buchocú za nadšeného súhlasu spoluobčanov.

Zvláštne je na tom to, že občania vedia, že tu máme malú skupinku ľudí, ktorí kradnú miliardy. To oni prakticky pripravili nezamestnaných o prácu, proti nim nikto neprotestuje, neoholí si hlavu a nevezme tyčky a nerozbije im limuzíny. Ale naopak úctivo ich zdravia a berú od nich peniaze na rozvoj ich veľkolepých pravicových hnutí. Čiže humanisti a demokrati budú prosiť, aby už konečne urobili poriadky s chudobou a zaviedli svoj fašizmus.

Záver: Sú len dve cesty. Obnovenie socializmu a jeho následný vývoj, alebo nastolenie neobmedzenej vlády boháčov, tak ako nám ju predviedli pred a počas 2.svetovej vojny. Veď celá demokratická Európa sa tak rýchlo podrobila, že to stojí až za zamyslenie sa. Žiadna tretia cesta s bohabojnými boháčmi, ktorí sa delia o svoje zisky s ostatnými neexistuje.


Kapitán Kloss
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:91.127.77   |   2011-10-10  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby sa stačila príroda regenorovať ,je na 1 jedinca potreba cca 15km² územia z planéty ,a preto sú potrebné krízi,nezamestnanosť,vojny,katastrofy aby sa populácia redukovala na únosnu úroveň...teda aby ste sa prestali množiť!Pracuje sa na tom už 3 storočia žiaľ neuspešne ba naopak narastá to ešte viac....Ved to už pochopte ,že 95% z vás musí byť terminovaných alebo má niekto lepší nápad?!


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-10  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BIMBO.. ty si tiez dobre vymlety!!

chapem ze sa na nas divas z vesmiru,, z hviezdnej lode ,, z ivom bendom po previci a astarom seranom po lavici..

no takto kruto nam "pravdu"nemozes podavat..
my sme len tupe ovce..na nas musis pomaly..


hr . qocywibi08   |   ip:78.141.10   |   2011-10-10  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Byť v správnom čase na správnom mieste a robiť správne veci.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:67.213.80   |   2011-10-10  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mily súdruh aj pád komunizmu bol iba rozprávkou, dnes ta rozprávka je dvadsať rokov skutočnosťou. Snivat o za slych časoch, človek musí zit v riadnom sebaklame. Pre lajdákov a povalacov socializmus bude zit skutocne len v rozpravkach. (vseobecne konstatovanie ku snu o socializme.)

Z casti v urcitych veciach mas pravdu, len si nemil bohatych ludi s elitou. Vela ludi co podnika tak ziju trochu nad standard, co im vy zavidite, ale okrem závisti zmohli ste sa i na nieco ine?
Staty umelo zadlzuje elita za slepej podpori politikov, tym dostavaju narody do jarma otroctva. Ja si viem predtavit priamu demokraciu, viem jake katastrofalne nasledky by to bolo pre elitu, ale tasko si viem predtavit splatit tie dlhy tak aby to nebolelo. Zastanci POD by sa dostali do konfliktu so svojim predsavzatim, lebo ich ciel by bol podmieneny splatenim statneho dlhu, aby mohli nastolit svetlejsiu buducnost. Urcite nie je to cestou obnovenia socializmu, lebo tie bolestive nasledky citime dnes a este po dalsie dve nasledujuce generacie. Takze kapitan Kokos to je len tvoj snicek, ale odporucam co tak emigrovat z toho hnusneho kapitalizmu do severnej Korey.


333 . malysafe65   |   ip:85.216.14   |   2011-10-10  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci . xudakybe14
viem ze si prokapitalista jak vysity.ale nic ine ako spolocne vlasnictvo nema buducnost mohol by si si to konecne uvedomit.preco?lebo len taka napr automatizacia vyroby ,je v kapitalizme prinos len pre kapitalistuz cize zamesnavatela,nakolko v spolocnom vlasnictve,je pre vsetkych,raz isto bude stat vsetko vlasnit,to je len otazka casu.lebo ina cesta neexistuje,tak ako neexistuje nekonecny kapitalisticky ekonomicky rast.moze existovat len ekonomicka stabilizacia vo forme blahobytu pre vsetkych,kde stroje budu vyrabat a budu mat z toho vseci osoh nielen elitaa vlastnici,co podvodm a konkurencnym bojom ziskala vlasnicke prava,ako za kapitalizmu,

a rad by som ta este viviedol z omylu,ze ja ,my obycajny ludia,sme dlzny nieco ,lebo existuje statny dlh,nie ja ale zapredani politici ako miklos co si poziciava od soros bankarov,aby mal co rozkradnut tak ako iny,ten je dlzny,a nielen on ale vseci politici co si pozicali.a umoznili rozkradnut tento stat,co vlasnil pred 89 vsetko.nie ja aj ked mi to ty a media denodene tvrdia.to mozes rozpravat ,ze sme dlzny oveckam a nie nam,skus sa vymanit s medialnych dristov ,potom snad pochopis ako je to v skutocnosti.
bru noc ti prajem


pepo . nyfyliki80   |   ip:95.102.23   |   2011-10-10  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekna osobna analyza problemu. Jednoducha, jasna, trefna. Ako pravdepodobnejsiu alternativu beriem nadvladu bohacov. Kvoli hlupej ludskej povahe. Komunizmus nema sancu, aj ked je lakavy. Vidime to na nezdarenych predchadzajucich pokusoch o spolocnost rovnych. Vzdy sa najdu nejake svine, ktore to maju v krvi a inak nemozu, nevedia. Kradnut, klamat, zabijat... Predchadzajuci prispevok sice hani socializmus a komunizmus, ale nemavrhuje ziadne realne riesenie. Na socializme bolo zle len to, ze dovolil sviniam aby ho ovladli. A na to zakapal a svine zacali riesit kapitalizmus. Ten zakape tiez na to, ze ho ovladaju svine, inak by takisto prezil. Ako bolo v clanku napisane, kradnut sa neda donekonecna. Da sa len ovladat masy, po namierenymi puskami. Kua, ako z toho von. Je to zatial ani tak, ani tak. Myslim si ze je to jedno. Ludstvo sa bude takto trapit v opakujucich sa cykloch vojen a mieroveho obdobia, kym nedostane rozum. A to mozno nebude nikdy. A mozno by pomohol spolocny nepriatel z vonku... to ako mimo zeme :-)


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:91.127.77   |   2011-10-10  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zahraničná strojarska firma ktorá pôsobí na Slovensku z 3 tisícmi otrokmi má ročný obrat cca 7-10 miliard eur.Z toho cca 30% ide na réžiu teda platy atd...a cca70% zisku ide mimo Slovenska....Akú to žobračenku "eu-fondy" ste si to vyprosili v bruselu?No kolko?

Nedivte sa že vláda nemá peniaze na rozpočet ,teda len tie čo z vas otrokov ešte v daniach zoderú a ešte medzi sebou pritom žerú že je málo...

Kde je teraz "váš vlastný" ziskový Slovenský
Strojársky priemysel
Ťažobný priemysel
Elektrotechnický priemysel
Priemysel stavebných materiálov
Sklársky priemysel
Drevospracujúci priemysel
Polygraficky priemysel
Kožiarsky a obuvnícky priemysel
Textilný a odevný priemysel
Potravinársky priemysel
Rastlinná výroba
Živočíšna výroba
Doprava
Železničná doprava
Cestná doprava
Vodná doprava
Letecká doprava
Potrubná doprava na prepravu ropy a zemného plynu.....atdsxg . nexadipu01   |   ip:95.102.15   |   2011-10-10  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EDUARD CHMELÁR - slovenský Cromwell a miestodržiteľ nastupujúcej Svetovlády
http://www.facebook.com/groups/200202326716183/


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-10  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg..
nie som na fakbuku.. co tam je??Dunco . biqoxahu07   |   ip:83.141.93   |   2011-10-10  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Priama demokracia predovsetkym nefunguje medzi ovcanmi. Inak medzi uvedomelymi obcanmi, ktory sa zaujimaju co sa okolo nich deje, a hlavne dokazu pouzivat rozum je priama demokracia idealna.
V priamej demokracii, sa da skorumpovany politik lahsie vymenit.A hlavne obycajny ludia maju daleko lepsie sance ovplyvnovat politiku celkovo.

Este tu nejaky bimbo pisal 15km stvorcovych na cloveka. Neviem sice odkial to cislo nabral, ale urcite to cislo nebude rovnake v USA alebo napriklad v Indii.otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:67.213.80   |   2011-10-11  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nepochopim jak v dnesnej dobe sa moze najst exot, ktory este dnes povie ze jedinou buducnostou je spolocne vlastnictvo. Tak ja som presiel vsetkym aby som posudil, dotycny by potreboval par tyzdnou v Severnej Korey aby vytriezvel. Keby ze sa mam rozhodnut medzi zlom komunizmom a fasizmom tak vezmem fasizmus ten aspon ocisti ludstvo od hnoja ked uz nie od otroctva. O mna si hrba idiotov obtiera svoje sproste huby, ale nevidia si ani na spicku nosa. Clovek nemoze ist proti svojej prirodzenosti, proti prirode ak nekona v sulade s prirodou tak je to odsudene na zanik. Terajsi kapitalizmus je ties chory, lebo sa snazi nieco socializovat a na druhej strane rozklada zaklad svojej existencie. Tym zakladom je rodina, tradicie a dedicstvo nasich predkov. Doteraz ziadna spolocnost neodstranila otroctvo. Vo feudalizme bol poddany zotroceny mocou panov, v kapitalizme mocou elit a v socializme mosou podvodnikov a zlodejou v nejakej utopistickej strany. Teraz mame moznost a technicke vymozenosti nam umoznuju sa konecne zbavit otroctva zpod statu a tym elit a nastolit si novy demokraticky poriadok zalozeny na priamej demokracii. Samozrejme stale sa najdu pomylene ovce alebo idioti ktory pojdu sami proti sebe, ale ja verim ze toho zdraveho jadra je viac a zdravy sedliacky rozum musi raz zvitazit. Snivam svoj sen svoju rozpravku o POD presne tak jak som snival o pade toho cerveneho moru a dnes moj sen sa naplnil a tie zvratky su minulostou. Len na skodu veci Slovaci si tie zvratky nechali NEZNE lezat na stole a teraz bohuzial nemaju na vyber musia ich zrat. Chlapci sami ste si chyba, dobru chut.


meff . lofibegi24   |   ip:195.91.94   |   2011-10-11  (01:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sukromne vlastnictvo nie je zla vec. Treba len nastavit limity. Neviem ako na to, ale nejako by sa to mohlo dat nastavit. Je to samozrejme dost nerealne, kedze mame globalizaciu. Muselo by sa to stanovit na celom svete. Mozno staci stanovit ze maximalny rocny zisk na osobu bude napriklad 600 000 EUR(18 mil korun). Viac asi naozaj nikomu nie je potreba. Zbytok pojde do statneho rozpoctu. Politicky system by asi musel byt zmeneny od zakladov. Aby sa statne peniaze investovali a nerozkradali. Pretoze problemom zacne byt az to, ked ma kapitalista prilis moc penazi. Ked ich ma tolko ze ich nedokaze minut ani keby zil tisice az desatisice rokov, tak dokaze vysavat ekonomicky system a hlce exponencialne peniaze ako cierna diera vo vesmire pohlcuje svoje okolie. Skuste si raz hodit do kalkulacky kolko rokov by sa dalo kralovsky zit (pre X ludi) z penazi co zarobi nejaka vacsia celoslovensky posobiaca firma. Budete sa divit. A to riesime len malu krajinku akou Slovensko je.

Peniaze v systeme su. Je ich dost. Akurat ze su nerovnomerne rozdelovane. Ked 5% ludi vlastni 95 % prostriedkov, tak system zakonite skolabuje. Oni si myslia ze budu zarabat vecne. Lenze nebudu, ked ludia nebudu mat peniaze, tak si nebudu nic kupovat. Nebude spotreba, nebudu zisky kapitalistov.

Panom uplne na vrcholku pyramidy ale nejde o peniaze. Oni si predsa natlacia bankoviek kolko sa im zachce. Im ide o majetky. Aby ich mohli zhabat a vlastnit celu planetu. Ci uz su to domy obcanov alebo fabriky, loziska nerastnych surovin, pitnej vody, lesy... vsetko...


Anupew . jacanidy24   |   ip:91.191.10   |   2011-10-11  (02:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si myslím že tieto problémy majú základ na morálnej úrovni každého jednotlivca to znamená že za všetko v dnešnej dobe si môžeme len a len sami nik iný, tz. hon za mocou peniazmi a materializmom.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:67.213.80   |   2011-10-11  (03:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je problem v tom ze by niekto ukladal peniaze na konto. Kto ma majetok pet milionov, ten ma vecsinu investovanu v investiciach. Velakrat maju viec pozicane jako vlastnia, lebo otacaju peniaze aby im robili peniaze. Ja by som zrusil akukolvek dan z prijmu, lebo to odcerpava penbiaze a podnikatelia ich kdekade schovavaju. To su mrtve peniaze, ktore sa odcerpavaju z obehu. Treba nechat ludi aby robili lubovolne s peniazmi a potom je vecsia sanca ze sa nieco ujde i chudobe. Taketo nieco by pomohlo ekonomike a narastu pracovnych prilezitosti. Bez takejto silnej danovej ulavy nemoze maly podnikatel konkurovat velkym monopolom. Co by sa malo zamedzit tak prijem pre stat, ktory odcerpava kazdemu z vacku a najviac chudobnym. Stat by nemal ziadne pravo podnikat a vlastnit okrem niekolko nevihnutnych budov na prevadzku. V Kanade stat rentuje vela budov, lebo v dosledku ich to vychadza lacnejsie jako vlastnit. Stat je zly hospodar, zamestnanci vo vsetkych sverach tuneluju. V sukromnom sektore tunelovanie neexistuje a to si vela hlupacikov neuvedomuje. Stat by nemal vlastnit zdravotnictvo a takties skolstvo by malo byt v sukromnych rukach. Stat len s malym mnozstvom odbornikov by mal dohliadat na kvalitu. Statny zamestnanci by mala byt len policia, vojsko a sudnictvo pod kontrolou verejnosti. Vo svete je vela dobrych napadov ktore spolahlivo pracuju, treba ich len odkukat a po pripade vylepsit. O takomto state by elita bola odstavena od kormidla a tym i koryta. V dnesnej dobe celosvetovy problem je ze maly podnikatelia malo zarobia a este z toho mala musia platit vysoke dane, niekedy sa to stava neunosne a ludia krachuju a zatvaraju podniky co je zasa dobre v prospech elit ale nie nas lebo stracame pracovne prilezitosti. Vela ludi sluzi elitam este som nepocul dobru prednasku o ekonomike, ktora by skutocne ukazala pravu pricinu a ukazala cestu na jej vyriesenie. Lebo to je jak s Quebeckou politickou stranou ktora roky slubuje odtrhnutie Quebeku. V ten den jak splnia ten slub sa stanu nepotrebny, lebo nemaju co ponuknut. To iste s ekonommi, zavadzaju ludi ale pravdu nepovedal este ani jeden, lebo vtom momente sa stanu nepotrebny. Najviac ma vytaca ked pocujem ze nasim nestastim su banky, lebo tlacia neobmedzene mnozstvo penazi, NIE NASIM PROBLEMOM SU NEZODPOVEDNY POLITICI ktory zadlzuju nase deti.


John11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2011-10-11  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V prave vlastnit podu (mat sukromne vlastnictvo) stoji a pada akekolvek pravo cloveka a narok uplatnovat a chranit svoje pravo.
V prave vlastnit sukromny majetok je zakotvena osobna sloboda.

Ten kto neumerne zvatsuje svoju osobnu slobodu na ukor slobody inych, sa previnuje proti akemukolvek pravu.

Ma Slovenska Republika nejake prava, ak nema osobne vlastnictvo. Ma teda pravo sebaurcenia?
Ma este obcan pravo sebaurcenia, ak nic nevlastni?
Ako teda chcete vladnut, ked nemate na com stavat? Volajte to ako chcete ...

Akurat tu popudite najchudobnejsich a zavyslych na socialnej 'pomoci', ze si mozu narokovat viac.
A znovu sme nazaciatku - oberatate cudzich o osobnu slobodu. Zlocinci ...
A kto to vsetko zhrabne, ked sa v 'dobrej' mienke vzdate svojej osobnej slobody alebo povrazdite?


Ren . gojugycu19   |   ip:91.191.11   |   2011-10-11  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja poznám aj iné usporiadania spoločnosti ako Komunizmus.

No a v neposlednom rade aj Komunizmus bol jednym z plánov tých o ktorých sa v článku píše ako o zlých (s čím súhlasím). Komunizmus bol postavený z peňazí z USA od tých istých ľudí, ktorí dnes vlastna tú významnú väčšinu. Len sa im pokus nevydaril, :D:D: tak ho oni aj zastavili :D a vrátili sa ku klasike! Teda kapitalizmu.

Trockij a Lenin boli financovaní z USA. Vlastne ab to bolo presné Trockij (inak občan USA) priniesol cez Švédsko peniaze do Ruska Leninovi... Takže tak ...


Jarmila . venavyke92   |   ip:88.103.69   |   2011-10-11  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozvánka:Mezinárodní konference o inovacích v participativní demokracii
plánovaná na 29-30 října 2011 v Praze
organizovaná
MASARYKOVOU DEMOKRATICKOU AKADEMIÍ
Hybernská 7, 110 00 Praha 1
a
Kontaktní sítí WORLDWIDE DIRECT DEMOCRACY MOVEMENT
www.movementfordirectdemocracy.com

V tomto kritickém období dějin je zahrnutí řadových občanů do politického rozhodování možná jedinou šancí, jak zajistit přežití lidstva. Ve většině zemí roste počet lidí, kteří usilují právě o to. Výše uvedená konference se může stát, v rámci tohoto procesu, důležitým krokem vpřed.

Konference bude zahájena v sobotu 29 října v 10.00 a skončí v neděli 30 října večer. Registrovat se bude možné v pátek 28 října mezi 4 - 6 hodinou odpoledne nebo v sobotu od 9.30.

Organizátoři konference vybrali několik podtémat, ale vy sami můžete navrhnout další:
(1) Vývoj přímé demokracie
(2) Modely ekonomické demokracie - participativní sestavování rozpočtu
(3) Modely občanské deliberace
((4) Slibná perspektiva a dále existující nebezpečí e-demokracie

Uzávěrka pro předkládání stručného obsahu příspěvku: 31 srpna 2011 (jméno, instituce, souhrn v jednom odstavci, jméno podtématu konference). Prosíme, abyste posílali váš stručmý obsah příspěvku (abstract) na emailové adresy: jiri.polak@swipnet.se a m.brabec@email.cz.

Podotýkáme, že přednášející a jiní úcastníci konference si musí sami zajistit prostředky na pokrytí výdajů spojených s ubytováním a cestou. Dejte nám, prosíme, včas vědět zda se hodláte konference zúčastnit. Doufáme, že budete moci přijet a těšíme se na kontakt.

Jiří Polák, PhD. a Martin Brabec, PhD

Organizátoři konference:
Marek Hrubec, PhD., Jiří Polák, PhD., Martin Brabec, PhD., Zdeněk Trinkewitz, Ing. a Lukáš Kantor, Mgr.filip . wyboceci64   |   ip:178.41.10   |   2011-10-11  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas s článkom.
Treba rozlišovať čo je reálne a čo nie.Vládnuca trieda to nedopustí a ovciam vymyli mozgy,tak nejaká zmena "demokracie" ani nehrozí.
Tí,ktorí by chceli túto nemysliacu masu prebudiť,ostanú osamotení.Slobodoslav . bulyqesa9   |   ip:88.80.245   |   2011-10-11  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre priamu demokraciu nie je potrebne odstraniť peniaze a súkromné vlastníctvo. V článku je dobre napísané, že je iba potrebné, aby jeden človek nemohol ovládať iných - nemal príliž veľkú moc nad ostatnými.

Ako to dosiahnuť? Stačilo by ak by neboli priveľké rozdiely. Ak v spoločnosti existujú milióny ľudí, ktorí nemajú dosť ani na svoje základné potreby a potom pár ľudí, ktorí majú miliordové prebytky, potom v takejto spoločnosti logicky nie sú vytvorené podmienky pre demokraciu.

Ako to dosiahnuť? Najjednoduchšie tzv. progresívnou daňou z príjmu, alebo majetkovou daňou.

Progresívna daň z príjmu tak, že ten, kto má veľké príjmy by mal platiť vyššie percento daní. Alebo majetkovou daňou tak, že ten kto má majetok viac ako povedzme 300 tisíc EUR by platil daň z majetku presahujúce túto hodnotu.

To je všetko čo treba spraviť. Vďaka týmto opatreniam by sa nikomu nikdy nepodarilo nazhromaždiť obrovský majetok a tí, ktorí by mali najväčšie príjmy a majetky by síce mali najviac, ale aj najviac by dotovali chod spoločnosti.

Je to veľmi jednoduché, ale vzhadom na to, že moc majú bohatí tak momentálne aj veľmi nereálne. Všetko však vždy majú v rukách ľudia.
JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.53   |   2011-10-11  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento článek je snůškou všeobecně známých frází o kapitalismu a nesmyslů o přímé demokracii. Autor zjevně vůbec nechápe co přímá demokracie znamená. Není vůbec třeba odstraňovat soukromé vlastnictví. Není třeba odstraňovat zastupitelský systém. Přesto je možné řídit stát mnohem více demokraticky a příměji. Existuje několik ideových modelů přímé demokracie a dokonce existuje i přímá demokracie v praxi ve Švýcarsku. Lze odejmout zastupitelům nekontrolovatelný mandát na 4 roky. Lze odstranit lobby a klientelismus zrušením politických stran a pro zastupování lidí se společnými zájmy lze zajistit mnohem efektivnější model virtuálních skupin bez vedení a bez placené propagace. Pro lidi, kteří se nechtějí rozhodování zúčastnit lze zajistit možnost delegování jejich hlasu na jiný subjekt tj. jiného jednotlivce popř. nějakou virtuální skupinu. Lze zajistit velmi efektivní vládu odborníků. To vše lze. Takovéto odsuzování něčeho o čem nemá autor ani páru ničemu neprospěje. Souhlasím s jediným. Současní vládci světa se svého systému rozhodně jen tak nevzdají a pokud se začne prosazovat idea přímé demokracie budou se model snažit po-zohýbat tak aby jej ovládli.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.53   |   2011-10-11  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  John: Jistě. Zkuste se oprostit od vžitých stereotypů a zamyslet se logicky. Tvoříte svou prací a snažením nějakou hodnotu. Onu hodnotu směníte s jinými takto tvořícími lidmi za tu hodnotu, kterou stvořili oni. Někde uprostřed jsou papírky, které to mají usnadňovat. Odmysleme si realitu, spekulace, inflaci a podobné věci. Je zde prostě v optimálním případě nějaká směna toho co člověk stvořil. Pokud je člověk více pracovitý pak dokáže vyprodukovat více a také více získá od těch druhých. Pokud bychom mu to sebrali a hodili do nějakého společného koše tak na co by se více snažil ? Zrušením soukromého vlastnictví by se lidé přestali snažit a za 100 let bychom byli zpět v jeskyních. Lidé by nevytvářeli ale platilo by právo silnějšího - zákony jungle. Odebírat tedy lidem majetek, který mají díky svému snažení a práci je skutečně perverzní představa. Ale co surovinové zdroje a půda ? Stvořil člověk půdu ? Nestvořil. Tu hlínu a kameny pod jeho nohama jen nějaký jeho předek zabral pro sebe. Asi bude nesmyslem teď uvažovat, že lidem půdu sebereme, uděláme z ní majetek "všech" a začneme ji pronajímat. Ale pokud bychom kolonizovali nějakou novou planetu dovedu si představit systém ve kterém nebude vlastnictví půdy možné neb půda je něco co člověk nestvořila patří tedy všem, kteří na ní žijí. A pokud si část půdy zaberou znamená to, že si zaberou něco co je všech a pak tedy těm všem platí pronájem toho kousku na kterém žijí tj. rezervovali si jej. A co surovinové zdroje ? Ty přeci také člověk nevyrobil. Copak někdo vyráběl diamanty, uhlí, zlato, ropu a další suroviny v zemi ? Má právo si jen tak přijít a zabrat tyto suroviny, které nestvořil ? Co třeba potraviny ? Stvořil člověk pšenici svou prací ? ANO! On nakoupil osivo, pronajal půdu, obdělal půdu, osel, celou sezonu kolem toho běhal, sklidil .. atd. Takže zde už vzniklo vlastnictví lidskou prací. CO zkusit představit si nějaký Sci-fi svět, kde to bude fungovat takto. Je to tak nepředstavitelné ? Na zemi to z mnoha důvodů zavést nepůjde ale je myšlenka společného vlastnictví věcí nestvořených člověkem (bohatství planety) principiálně skutečně tak špatná ? Ohledně půdy si vždy vzpomenu na jeden film s Tomem Cruisem. Už nevím jak se to jmenovalo ale šlo o to, že se v Americe přidělovala půda tak, že jezdci obdrželi kolíky a pak si v závodě kolíkovali půdu. Zabírali ji. Píchali kolíky to země. Je to fér vůči všem ostatním ?


Hellvy . xilitape14   |   ip:62.197.19   |   2011-10-11  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas. Jediná namietka — spoločnosť bez peňazí nemusí byť automaticky komunizmus v tom zmysle slova, ktorý predstavuje, resp. ktorý bežne pod ním chápeme. Demokracia ako vláda väčšiny je blbosť. Technokracia alebo meritokracia bez peňazí je to, čo potrebujeme. A ak to má byť aj nejaký izmus, tak ja som za individualizmus. Komunizmus hlása rovnosť, čo je hlúposť. Nie sme si rovní, každý je individuálny. Jediná rovnosť by mala byť v možnostiach rozvinúť náš individualizmus.

Ale ako vravím, 99 % súhlas.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.53   |   2011-10-11  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hellvy. Potíž je v tom, že v prostředí s omezenými zdroji lze individualismus uplatnit jen silou. Slabší je sežrán silnějším. Ve chvíli, kdy to začnete nějak regulovat již vytváříte systém ve kterém by se logicky měl uplatnit zájem většiny. Pokud tedy nejde o případ, kdy se zájem mocné menšiny rafinovaným způsobem prosazuje na úkor většiny.

Myslím, že individualismus je stejným extrémem jako Vámi zmiňovaný kolektivismus fungujícím na principu podřízení jednotlivců supercelku. Tím supercelkem ale není žádná většina ale je to ve skutečnosti ten, kdo se prohlásí za leadra supercelku. Je pak vcelku jedno jestli jde o vůdce, vůdčí stranu nebo nějaký úřad v Bruselu.

Peníze jsou jen prostředkem směny. Můžete spálit všechny bankovky a zavést třeba zlato. Nebo skořápky od ořechů. Ve společnosti, kde žije více jedinců funguje princip, že jeden vyrábí a přebytek své produkce směňuje s jinými. Může to udělat přímo (dvě kozy za 10 pytlů soli) nebo si to zjednodušit nějakým univerzálním "směnidlem". Odsuzovat peníze jako prostředek směny je dětinské. Samozřejmě je podstatný rozdíl mezi základním principem prostředků směny a mezi realitou, kde se prostředek směny generuje z ničeho a pomocí spekulací a her. To je pak rafinovaný způsob okrádání člověka člověkem o produkty jeho práce. Myslím, že vidíte tuto realitu a odsuzujete pak i peníze jako takové. Je to jak by Váš syn venku uklouzl na ledu a Vy jste odsuzoval ten led namísto toho, kdo měl posypat chodník.


mkultra . jytewedu51   |   ip:91.127.17   |   2011-10-11  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No neviem, nejako moc vkladáte nádeje do tej priamej demokracie. Myslím, že by to bol lepší systém ako zastupiteľská, ale ináč nie som veľký fanúšik demokracie a poviem vám prečo. Pretože ma znechucuje, keď vidím, že bez ohľadu ako premyslím a prešpekulujem svoju voľbu tak ma 100 cigánov prehlasuje za krabičku cigariet v pomere 1:100
Proste demokracia je šialenstvo ak dáte hlasovacie právo každému, pretože polovica národa je úplne mimo reality. Nemajú šajnu o programe polických strán, nemajú šajnu o personálnom obsadení strán. Proste vedia úplné hovno a predsa volia - a aj to tak vyzerá, kludne sa začnite pýtať ľudí, prečo volili toho koho volili - zistíte, že budete často dostávať odpovede - volil som stranu XY
- lebo je Jožko sympatický
- lebo Jožko pôsobí mužne
- lebo Jožko hovorí plynule, artikulovane a ľúbivo
- lebo Jožko hovorí neartikulovane, nadáva a povie čo si myslí atď.

Hádžete všetko zlé na politikov, ale kto tých bláznov stále volí? Kto im dal mandát na rozkrádanie Slovenska? Slováci!
Proste šialenstvo, toto mi neskutočne prekáža na demokracii, je to blbosť ako dať demokraciu na operačný sál. Pán chirurg, máme začať šiť? Počkajte, dáme o tom hlasovať - pričom hlasujú v rovnej miere chirurgovia, sestričky, lekári, upratovačky, vodiči sanitiek, vrátnik ...
Demokracia nikdy neprinesie dobré ovocia pokiaľ väčšina národa bude mať ťažko v paži (ale budú voliť) a nechajú sa oblbnúť lacnými mediálnymi trikmi a jalovými rečami populistov.

Takže voľte mňa, slubujem vám ztrojnásobiť tie dvojnásobné platy čo máte, zdravotníctvo, školstvo a MHD budete mať zadarmo a z kohútikov potečie pivo alebo kofola, podľa toho či pustíte teplú alebo studenú.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:67.213.80   |   2011-10-11  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POD odstranuje akukolvek existenciu politickych stran. Pozri sa na dnesny den kde politici mutia len vodu a za tridsat striebornych su ochotny zapredat i vase deti. Keby ze je dnes prijama obcianska demokracia tak si ty zahlasujes podla svojho svedomia a vedomia a nikto ta nebude tahat za nos. Elity vas jak hlupacikov naviedli k neznej revolucii, navedu vas k comu kolvek na svete aj ktomu ze v jeden den vas ciganska vecsina bude bicovat nahanat do prace a zaroven vam budu obrabat manzelky a dcery. K jednemu vas ale elita nenavedie k POD, lebo tam by sa sami seba odpisali. Slobodu si musite vybojovat, mozno v roku 3000 aj Slovaci pochopia ze ten hnoj v hlavach sa da pouzit i na rozmyslanie a nie len na pritakavanie.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:67.213.80   |   2011-10-11  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  J.L. s tou zemou mas pravdu, este dnes maz moznost si vykolikovat podu v Kanade a vlada ti ju prideli. Len stym sa spaja par problemov, po prve musis okamzite zacat platit statu dane a po druhe ak chces zacat tazit z tej pody znova potrebujes na to kapital. Ak na to mas myslim ze budes vitany v Kanade a mozes nakupit tisice stvorcovych kilometrov. Myslim ze je to fer. Ano prvi osadlici si kolikovali urodnu podu, ale vela ich zaplatilo za nu tym najcennejsim a to svojim zivotom. Nic na svete nie je zdarma a nic nie je fer. Aj POD pre niektorych nebude fer.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.53   |   2011-10-11  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura:
1. 100 cikánů bude potřebovat pro odhlasování krabičky cigaret 5 000 hlasů gadžů ;) Odhlasují to ?
2. Pokud je většina národa mimo pak bude stát také mimo. Hlasovací právo je ale třeba dát všem svéprávným. Opakem je říci, že např. ten či onen nemají právo volit protože jsou jen zemědělci a nemají vysokou školu. Ať se nám to líbí nebo nelíbí, lidé jsou si rovni a mají tedy právo prosazovat cestou demokratických nástrojů své zájmy ve společnosti. Ve chvíli, kdy definujete nějaká kritéria kvality tzn. My nejsme mimo a ONI jsou mimo (PROTOŽE .. bla bla) pak můžete očekávat, že ta kritéria záhy někdo změní a mimo budete najednou i Vy. Tak si vyberte co chcete ? Mít právo na existenci nebo dělit lidi na ty schopné (podle něčích kritérií) a na ten zbytek tj. podřízenou lůzu bez práv ?
3. Lidé, kteří jsou tzv. mimo a uvědomují si to mohou i v přímé demokracii dobrovolně a dočasně delegovat své právo na nějakého zástupce. Nic tomu nebrání. Mohou delegovat svůj hlas v případě věcí kterým nerozumí a naopak tam, kde věci rozumí mohou svobodně hlasovat. Pokud se nějaký neználek začne montovat do politiky a vymýšlet kraviny pak je musí ještě prosadit tj. obhájit je před ostatními. Musí získat mnoho podpisů ostatních lidí v systému. A to se mu nepovede. Ostatní jej pošlou do háje. Oproti tomu v systému zastupitelském ti ostatní tu možnost nemají a proto si kdejaký k*kot prosadí cokoliv a My můžeme tak akorát prskat u piva.
4. Proč tedy volíme ty "zlé" politiky ? Protože nemáme jinou možnost než jít a naslepo někoho zvolit. Někoho kdo naslibuje. Někoho, za kým musí někdo stát aby byl zviditelněn. Někoho z nějaké strany, která je plná adeptů na posty jimž vůbec nerozumí. Ano .. toto je šílenství a začarovaný kruh. Na co vlastně potřebujeme strany ? Co si tak zvolit odborníky bez stranické příslušnosti ve všelidovém hlasování ? Technicky to lze udělat skvěle. Jak je přimět aby byli slušní a pracovali ? Tak, že je budeme moci kdykoliv odvolat ! Žádný mandát s předplacenou židlí na 4 roky. Jsi dobrý ? .. seď na židli klidně 30 let. Jsi lump ? .. sbal si saky paky a zítra ať jsi pryč.

Nemá smysl apelovat na lidi jak jsou hloupí, že volí ty "zlé". A koho jako mají volit ? Tak jim poraďte. Jde o to dát těm lidem nástroje na ovlivnění těch co volili. Kontrola a možnost okamžitě zasáhnout v případě, že zastupitel nepracuje jak má. Dokud nedáte lidem do ruky bič tak budou zastupitelé hledat skuliny jak přijít snadno k penězům zneužíváním své funkce. Je to přirozené. S bičem (i cukrem) se dá vychovat schopný zastupitel. Takže o tom to je. Žádné sliby ale činy. Ukaž co umíš nebo jdi. Žádné lid NEBO zastupitelé. LID i ZASTUPITELÉ v dokonalé symbióze.

Takže volte ty co neslibují. Volte ty, kteří Vám umožní abyste Vy rozhodovali.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.53   |   2011-10-11  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mkultura. Btw. Vůbec se nebojte, že by si lidé odhlasovali trojnásobné platy. Kasa je jen jedna a je v ní jen to co tam je. Chcete-li někomu přidat musíte někomu ubrat. Použijete-li peníze z balíku na nové dálnice na platy budete jezdit po děravých silnicích. Seberete platy armádě a policii ? Zvýší se četnost krádeží ve vašem okolí. V případě takových absurdních návrhů se vždy najde dostatek lidí, kteří se postaví proti návrhu a návrh bez dostatečné podpory prostě neprojde. Odhlasujete si větší zadlužení u banky abyste mohli žít na dluh ? Já naopak myslím, že se najde dostatek těch, kteří se proti tomu postaví. NIKDO nerad dluhy a v přímé demokracii budou lidé cítit mnohem větší odpovědnost za hospodaření celku.


Dudo . sebipube68   |   ip:78.99.42.   |   2011-10-11  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V priamej demokracii je dolezite aby kazdy clovek mal pri rozhodovani akehokolvek zakonu jeden hlas. Takto by sa odstranila korupcia, lebo podplatit 5 milionov obcanov Slovenska je tazsie, ako podplatit 1 cloveka ktory ma pravomoc rozhodnut. Nezabudajte, ze politici rozhoduju o peniazoch a inych hmotnych statkoch, ktore im nepatria. Vacsinou rozhodnu vo svoj prospech, alebo prospech svojich blizkych. Zaroven za svoje chybne rozhodnutia nenesu ziadnu zodpovednost. Politici obhajuju zaujmi bohatych a nie obycajnych ludi.

Najhlavnesia veta ktoru by sa ludia mali naucit, a ktoru by sa mali ucit uz deti na zakladnych skolach je:

Zakony platia dovtedy, dokial ludia ktori sa nimi riadia, nerozhodnu inak.

Politici - zakonodarna moc,
Sudcovia - sudna moc,
Policia a vojsko - vykonna moc,
su len advokati bohatych.illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:91.127.77   |   2011-10-11  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém ktorý tu je už veky zatial zničil všetky systémy vymyslené ľudmi....taraz sa blíži teda nastáva obdobie likvidácie dalšieho vášho
systému!Nakoniec vám vždy ostane len viera v Boha,náboženstvo,materialne vedy podľa príslušnosti jedinca k tej či onej vyznávacej sekte.
Vy nemáte právo na nijaký systém ktorý by obmedzoval nejak druhého jedinca...pretože to vždy nakoniec vedie k anarchii.
Vy máte právo len dočasne v hmote prebývať učiť a skúmať vaše "city"!


lunex . mixynewu05   |   ip:190.167.2   |   2011-10-11  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dyk, že eduard chmelár alias slovenský oliver cromwell. osobne si myslím, že ešte z toho pána budú mnohí prekvapení keď nadíde čas a vyfarbí sa.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-11  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo.. odkial nam pises??

z plejad??

aky net tam pouzivas.. kolko mega mozes stiahnut??
ci je neobmedzeny??

kto ti to vybavil,, astar??

hm betar jeden rodinkarsky!!

adam . cegawapa72   |   ip:195.80.16   |   2011-10-12  (06:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ix úmysel je jasný, apokalypsa sa nezvratne blíži. zatiaľ ak nebudeš mať pri sebe čip, budeš pokutovaný a predvedený pred služobníkov diabla, neskôr ho budú implantovať. NWO je realita! pod rúškom pádu vlády ešte stihli presadiť ďalší krok k nwo!


http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&;sprava=obcianske-preukazy-od-buduceho-roka-uz-s-elektronickym-cipom

http://www.topky.sk/cl/1000048/1288823/Zaborska--Neschvalenie-eurovalu-urychli-centralizaciu-EU


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2011-10-12  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam tu otazocku pre vsetkych mudrlantov , ci v tej velkolepej demokracii budu aj ludia ,ktori uplne nic nemaju a na svete su viraznou vecsinou?
a odpoved prezradi ako je to vlastne mislene s tou priamou demokraciou.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:195.91.10   |   2011-12-04  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Strašidelný článok , ale zaujímavý .diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Hypotéka - Čo nechcú, aby ste vedeli

Spôsob, akým sa poskytujú úvery má zásadný vplyv na súčasný stav ekonomiky. Tento článok je úvod do tejto problematiky. Kto nevie, akým spôsobom banky poskytujú úvery, tj. ako tvoria peniaze, nemôže spoznať najzákladnejšie príčiny tejto ekonomickej žumpy, v ktorej sme sa ocitli, nie to ešte nájsť riešenie ako z nej von. Dnes si preto priblížime, čo sa presne deje, keď si občan vezme úver s výhodným úrokom. Keď chceme niekomu požičať 100 €, musíme najprv čo-to odpracovať, aby sme tie peniaze v prvom rade zarobili a mali k dispozícii. Pre mnohých samozrejmosť.


Americká vláda tvrdí, že pravda je příliš ...

Co byste měli vědět o válce v Mali: Uran, zlato, ropa...

Stěhování německého zlata se blíží…

V Banskej Bystrici sa diskutovalo o zavedení komunitnej ...

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech.

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.5202 s