20. September 2019
    
Rýchlo, rýchlo...nech len nič nezmeškáme!!! - Dolezite.sk

Rýchlo, rýchlo...nech len nič nezmeškáme!!!


  2011-06-05  (03:08)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Rýchlo, rýchlo...nech len nič nezmeškáme!!!

Uvedomujeme si vôbec ako sa stále náš život zrýchľuje?
Čas sa stáva komoditou, ktorú si možno zakúpiť - to si začína myslieť stále viac a viac ľudí. Tento zdanlivý obchod sa v dnešnej dobe može realizovať podobne ako to bolo vždy - na úkor iných, ktorí svoj čas predajú. No, aby sme vedeli detailne nahliadnuť do tohto časového "dealu," treba si uvedomiť na akých pilieroch stojí naša spoločnosť a čo je dnes vo všeobecnosti vnímané ako úspech a dôvod pre uznanie.
Spoločnosť prechádza veľkou zmenou a spoločenský tlak spôsobený totálnou sociálnou nedisciplinovanosťou len zväčšuje napätie v majorite spoločnosti. Nožnice životnej úrovne sa stále roztvárajú a stred a zdravé oscilovanie v jeho blízkosti prestáva existovať, čo len poukazuje na vychýlenie sa z harmonického stavu, a pri dlhodobejšej nečinnosti vedúcemu k zrúteniu sa celého spoločenského systému.
No ale aby som sa vrátil k tomu času a naháňaniu sa pre niečo, čo vlastne ani nestojí za reč, spomeniem len toľko, že tá minorita, ktorá u nás stále lacnejšie  nakupuje čas, to robí zakaždým efektivnejšie a bezohľadnejšie a my sme časom stále otupenejší a rezignovanejší. Na tomto mieste je vhodné spomenúť príklad žaby, ktorú keď hodíte do viacej vody, ihneď vyskočí a zachráni sa, no keď ju vložíte do vody studenej a budete ju pomaly prihrievať, zmenu si neuvedomí a uvarí sa. My sme v koži žaby z verzie číslo 2, čo neveští nič dobrého. Jediné, čo nás ešte môže zachrániť je, že si tú vriacu vodu uvedomíme a vyskočíme kým nieje neskoroNáš čas patrí iba nám a tomu prečo sa rozhodneme ho obetovať! Treba veľmi dobre zvážiť, či ho budeme naďalej stále lacnejšie predávať za zdanlivé istoty, ktoré v dnešnej dobe rapídne strácajú na hodnote, alebo....
si vstúpime do svedomia a dôkladne preskúmame aké kroky sú pre všobecné dobro dôležité a začneme ich s čo najmenším kompromisom nasledovať!

Šťavnatý príklad je automobil. Chamtivé automobilky á la Škoda, Ford, BMW....nás budú každý deň presviedčať, aké sú ich autá užasné a nevyhnutné, ako nám ušetria čas a poskytnú pocit pohodlia. No 100 rokov od výmyslu automobilu sa čas vôbec neušetril. Ľudia len cestujú stále väčšie vzdialenosti, a tak si myslia koľko času sa im podarilo ušetriť, no v podstate každý, kto auto vlastní len zlenivel. Prestal spoznávať okolie na nohách. Hoci videl viac, reálne viac neprešiel....Chodiť a sedieť je činnosť diametrálne odlišná!!!
Vedeli ste, že energeticky najefektívnejší tvor na našej planéte je človek na bicykli?
Presne tak!!! Pomer vloženej energie a pohonu z nej získaného robí geparda amatérom :)
Takže, keď rozmýšlate ako ohľaduplne ušetriť čas, kúpte si bicykel. Kondíciu a čerstvú hlavu, ktorú na ňom získate Vám pomôže svoj čas aj dobre investovať. A nie predávať ho bezohľadným kreténom pod cenu.

Gurasu...

http://gurasu.blogspot.com/


Gurasu
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Vilo   |   ip:217.119.1   |   2011-06-05  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim,na bicykli chodim velmi rad,aj ked povacsine po horach, pretoze nase cesty na to niesu ani zdaleko usposobene, a ani vacsina motoristov ciklistov nema rada. Je to smutne ze sme na tom mentalitou tak biedne, v BA vidim kopu soferov sediacich v autach po jednom a nervozne cakajucich v kolonach, pohybujucich sa rychlostou mensou, ako je rychlost chodze. Kopa ludi vytiahne auto aj ked to ma do prace napr 5 km. V sucastnej situacii by to na bicykli zvladli zarucene rychlejsie, boli by zdravsi, neprodukovali by ziadne splodiny a mali by to ovela lacnejsie (ziadny penzin, ziadne parkovne,ziadne opotrebenie auta...).
TAk preco sme taki sprosti???


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.27   |   2011-06-05  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludom chýba poznanie a "presvedčenie"....pretože v podstate čas "stojí" len formy podrobené zániku meriate na čas rozkladu a rozpadu živej či mrtvej hmoty teda energie....tuším sa ten váš čas meria bezvýznamným obletom bezvýznamných planetiek....!


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-05  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosím vás, potreboval by som poradiť. Stala sa mi taká zaujímavá príhoda a teraz mám pred sebou voľbu. O druhej ráno, ma po piatich pivách na skvelej akcii taxík vysadil u nás na sídlisku hneď oproti skupinke asi ôsmich 16-18 ročných chalanov tiež dosť opitých. Trvalo im asi 30 sekúnd kým ma identifikovali ako obeť a pustili sa do mňa. Stihol som sa akurát postaviť chrbtom k autu takže na mňa útočili max3 a zvyšní sa pozerali. Bolo to divoké a chaotické, asi ako keď sa bijú opití ľudia. Celá bitka trvala asi iba minútu. Toho predo mnou som ešte vnímal vykrývať, ale z boku som rýchlo dostal pár úderov pričom jeden ma poslal na zem, toho priamo predo mnou som pri páde chytil a zobral som ho zo sebou na zem, čo bolo šťastie, pretože sme spadli na bok a mal som ho pred sebou ako chránič, takže ma kopal iba jeden do nôh, druhý do chrbta a tretí hrdina mi dal kopačku do hlavy tak, že mi zlomil nos. Bol to naozaj zlomový moment, začal som divoko na zemi kopať okolo seba načo ustúpili a dovolili mi vstať. Až keď videli, že mi cícerkom tečie krv z nosa ich opustil démon túžiaci po preliatej krvi a utiekli. Išiel som domov spokojný a šťastný, nestalo sa mi nič, čo by som nechcel. Mne sa iba splnilo želanie, egoisticky som si želal dostať sa do situácie, ktorá ma preverí, do ozajstnej bitky. Samozrejme, ťažko by som sledoval Ježišov príklad, kebyže som agresor, ale človek má právo brániť sa. Takže som si želal situáciu, kde nie je na výber a budem morálne čistý. Pokiaľ viem, neudrel som ich ani raz, iba som sa kryl. Neútočil som, iba som sa bránil to nečakal v mojej na. A v tomto teda spočíva moja dilema. Dostal som iba to čo som chcel, aj keď som to nečakal v mojej najslabšej chvíli, nič vážne sa mi nestalo a zranenia k boju patria. Skúsenosť som získal a nikoho som nezranil. Ja som spokojný a nemám problém im kresťansky odpustiť, ale neviem či je správne to len tak nechať. Pamätám si ich tváre a z videnia ich poznám, je otázka času kým niekoho z nich stretnem na ulici. Čo potom? Ak by som sa ho rozhodol biť ja za triezva a jeden na jedného tak by to bolo pre nich rovnako nefér ako keď ma mlátili oni naraz. A bol by som agresor, takto mám možnosť im odpustiť a rozjímať nad tým, že by sme mali milovať svojich nepriateľov. Avšak, stále sme všetci na jednom sídlisku. Mám 25rokov a vôbec sa mi nepozdáva predstava, že tu budú po nociach behať nejaké spotené deti a mlátiť ľudí. Byť to niekto iný, tak by z toho mohol mať psychický šok alebo sa aj vážnejšie zraniť. Avšak násilie plodí násilie a vážne pochybujem, že by som tých vagabundov dokázal udrieť tak, aby ich osvietilo. Určite ich však ešte stretnem, čo s nimi ? Ignorovať ich nemienim a ublížiť im nechcem.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.48   |   2011-06-05  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alkohol v podstatne prudko zráža v ľudkom tele nahromadenú energiu,ktorú by "osvietený" použil na takzvané dočasné "okúzlenie-Mind control " nižšie postavených tvoroch vo svojim okolí a tým by získal dostatočný predstih pred skupinkou rozbesnených pubertiakoch ,ktorých by ani nenapadlo v tú dobu si takto dokazovať svoj štatút v stáde.


Ilja   |   ip:212.80.64   |   2011-06-05  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsak sa nam to krati aspon podle proroku

http://pravdu.cz/proroctvi-rok-2012/konec-sveta-v-roce-2012


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-05  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra
fu nieco lachsie nemas?
su to same dilemy,co ak ublizia a zmrzacia neiekoho.bonznut nebonznut,nebonznes stane sa to nestane?bonznes mozno pomozes a zabranis.skor ako skutocne niekoho zmrzacia.ale skutocne rozhodnutie zalezi na tebe,ked bonznes mozes mat do konca zivota nepriatelov,ktory raz mozu z pomsty zmrzacit teba ,takze v tomto som fakt kompetentny ,ti radid neni ,su rozhodnutia,ktore ostavaju bohuzial len na tebe.mozno by pomohlo,ked strtnes sameho mu dohovorit aby si uvedomili ,ze to neni hrdinstvo ale ze mozu ublizit ludom ,co si mozno ani neuvedomuju.a mozno uvedomuju ale im je to jedno,nikda som nechapal ludi co utocia na inych ako prvy .aj ked maju pricinu,a nie to este len tak a nikda ani nepochopim ,bo to sa neda.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-05  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo
dobre som tomu rozumel že alkohol tiež pomáha v "magickej" praxi?myslím v malých dávkach


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.48   |   2011-06-05  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique
Len ak to "osvietený" preženie teda absorbuje viac sily ako dokáže jeho vedomie zvládnuť.Ale tu už ide o hodnoty ktoré bežný smrtelmik vo svojom mrtvom živote spotrebuje rádovo v desiatkách rokov pri svojom biednom každodennom prežívaní......


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-05  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Díky, jednoznačne si s nimi mienim pohovoriť, ide o to, že samotná táto akcia môže vyvolať nepredvídateľnú reakciu. 333, uisťujem ťa, že keď ťa kopú na zemi, tak si uvedomujú, že môžu človeku ublížiť, ba dokonca si dovolím tvrdiť, že je to ich úmysel, iba netušia čo to znamená byť na Zemi škodcom. :-)

klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-05  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra,

myslim, ze tvojou povinostou je zakrocit, pretoze to, co sa stalo tebe sa moze stat inym a horsie. s jedlom rastie chut.
preto by si mal kazdeho z nich vyhladat a ferovo si to s nim rozdat. ked kazdemu z nich rozbijes hubu zoci-voci, bude to pre nich priucka.
ak sa im raz stane, ze protivnik bude silnejsi ako oni, potom bude tazoba ich utoku lezat len na jednom jedinom z nich. na tom, ktory utecie posledny. preto musis kazdemu rozbit hubu, aby pochopil, ze tym poslednym co utecie, moze byt prave on. a nesetri ich, smradov. najdi vsetkych, ktori na teba zautocili anajviac naloz tomu, ktory ti zlomil nos a zlom mu ten jeho.


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-05  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec, samozrejme ma napadla aj táto možnosť, ale rýchlo som ju zavrhol. Myslím, že Star Wars to celku vystihlo, ak by som to aj riešil oko za oko, zub za zub, spôsobil by som im akurát tak bolesť a strach, to plodí nenávisť a vedie to iba na temnú stranu. Neverím, že by sa niečo naučili, skôr by mohli kvôli strachu začať nosiť zo sebou nože, boxery alebo iné zbrane a nabudúce by sa bili ešte zbabelejšie a zákernejšie. Ale nevylučujem, že ak budú mať chuť si znova udrieť, tak sa budem podstatne dôraznejšie brániť.


Off topic - sledujete niekto STEREO SSC družice a ich zábery slnka? Občas majú také zaujímavé glitche, že to vyzerá ako keby v tesnej blízkosti slnka bolo ... všeličo. Teraz som si to otvoril a skoro ma piclo, dneska sa tie fotky nejako nevydarili alebo vydarili ?

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2011/06/05/ahead/euvi/195/2048/


palo   |   ip:77.234.24   |   2011-06-05  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra, podla http://www.solarham.com/ je dnes geomagneticka burka, cize Slnko si riadne "uprdlo" co moze sposobit aj rusenie sondy, ktora ho foti. Takze mozno sa takto daju vysvetlit tieto "objekty". Uvidime co bude, ked erupcie budu silniet.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-05  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra,

ak to budes chciet riesit recami, moze sa ti stat, ze tvoje reci budu povazovat za slabost a nieze tym nic nevyriesis, ale mozes si opatovne narobit problemy. myslim si, ze takuto agresiu treba tlmit v zarodku a to rovnakou mincou. nech sa teda ukaze, ci su naozaj bojovnici alebo len trapni zbabelci. a ak su zbabelci, tak to uz neurobia ani tebe ani nikomu inemu.

tie zabery Slnka su nejake divne asi je to vada obrazu. i ked Slnko je ostre.


Vilo   |   ip:147.175.2   |   2011-06-05  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura

Viem je to tazke aj mne sa stalo nieco podobne, ale ani zdaleka nie take ako tebe...
Stal som vecer na zastavke a v okoli sa potacali traja opity, takysto boli agresivni a dobiedzali, jeden z nich sa po mne napriahol, ale ja som sa uhol a jeho past ma iba lizla.Potom si dali pohov.Nechystal som sa im to v tej chvili oplacat, kedze clovek nevie ci nemaju pri sebe noz alebo nieco podobne...

Avsak ak ich poznas a niesu to uplne vymlete mozgy alkoholom, tak by som im dohovoril.Nie nasilim pretoze nasilie plodi iba dalsie nasilie


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-06  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra,

ked chces najst odpoved na to, ako sa zachovat, poloz si otazku "Co by som urobil, keby sa to stalo niekomu z mojich najblizsich".


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-06  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek nemá právo ubližovať, ale ma právo sa brániť, a z toho treba vždy vychádzať. Myslím, že aj jedno príslovie hovorí: ,,Kto zlu neodporuje, sám sa previňuje!" A zlom je vždy to, čo prináša škodu, a to v každom ohľade. Teda aj nadmerné pitie alkoholu, keď človek sám seba pozbavuje istých schopnosti, ktoré mu pomôžu sa ubrániť.

Tento svet už dávno nie je tým, akým bol na počiatku. Stal sa vo veľkej miere pelechom zla, vinnou nás ľudí, preto len vyššia moc ma tu silu tu urobiť poriadok, dôkladne, nie my ľudia, my už nato dávno nemáme, lebo väčšina o to už dávno nestojí, nechce, lebo presne tak jej to vyhovuje, teda pozerajte, počúvajte, sledujte...možno pochopíte.

A k samotnému článku, 5* hodný, nakoľko sám používam vlastné nohy a bicykel na prepravu, tak ako na oddych a presun do prírody.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-06-06  (06:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra. Trestné oznámenie alebo roksorom po tých sprostých hlavách. Bez svedkov. Oni budú vedieť za čo...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-06-06  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura mas len dve moznosti:

co takto ich pozvat vsetkych tych dotycnych na obed a nejakym sposobom im vysvetlit, ze im odpustas a vysvetlit im, ze to nie je spravne a nech sa nad sebou zamyslia, nad alcoholom a podobne a na zaver ich mozes pozvat na nedelnu omsu, kde pridu na ine myslienky! :DD

alebo

odveta, akym sposobom? to je jedno, ved pomsta je sladka


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-06-06  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NAFACKOVAT !
ked ich nevie naucit otec, ze sa maju chovat slusne, tak ich nauc aspon ty, ze co zasejem to zoznemadam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-06  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mk ultra
prehovárať im do duše je totál blbosť, budú to považovať za tvoju slabinu a niekedy ti naložia znova. primitíva slovom nepolepšíš!
to čo radí hujer je real, férovka neeksistuje, vlastne v dedine iks, volali férovkou to čo sa stalo tebe. takže nabudúce za zábavou v prešiváku!:) menej to bolí, keď ťa na zemi kopú. bol som v zopár takýx situáciáx, nepoxodil som až tak zle ako ty, najlepšie je takticky rozmýšľať, a ujsť /mať na také situácie nos a vyhnúť sa im/. takticky rozmýšľať je lepšie natriezvo. keď už boj tak tvrdo!len keď potom niekoho dorazíš, na súde budeš obvinený ty, ale keď si v takej situácii, už nenavyberáš. mal si šťastie, že to boli spití amatéri, lebo mohol si skončiť horšie.neboj sa takí debili to nespravili 1. raz a ix si to počká, treba trpezlivosť. buď to pusti z hlavy a ser na to /akurát ber z toho ponaučenie ako sa takým situáciam vyhýbať/, alebo im to vráť /debilov škoda nebude/, ale tak aby nevedeli od koho, vtedy sa nebudú vedieť brániť.
mimoxodom sr zákony stoja zahovno, ale čo tak na týx 16 ročnýx poštvať políciu, že popíjajú alkohol /myslím že po tej bitke abstinovať nezačali, a na jednom sídlisku ix odsleduješ, kedy sú tam a tam a opitý, dobudúcna im to vylepší posudky, keby xceli napr zbrojný preukaz, alebo v niečom podnikať/, a nex si to riešia "ku .. vy s buzerantami.


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-06-06  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja uz rozmyslam ze si kupim teleskopicky obusok a paralizer .volakedy ked som bol mensi tak som sa bal starsich chalanov a teraz to bude naopak.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-06  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra - trošku off topic...nie?
Mne sa stalo dávno tiež niečo podobné.
V karlovke ma napadla tlupa skínov.
Dostal som úplne bezdôvodne bitku.
Možno jediným dôvodom mohli byť moje vlasy-vtedy cca ledva po plecia.
Poučenie z krízového vývoja:
1.Vyhýbam sa tomu, aby som sa dostal do podobnej situácie (noc, rizikové lokality a pod.)
2.Nenápadný zjav - čokoľvek netuctové môže byť zdrojom provokácie (vlasy, oblečenie, piercing...)
3.Nedať najavo strach.Ak ide oproti vám nejaká skupinka, nedajte najavo strach, aj ked ste sám a oni desiati.Neskláňajte hlavu, nezrýchľujte krok a už vôbec neprechádzajte na druhú stranu ulice.
Vaša istota a suverénnosť ich čiatočne zmätie.
4.Na to, aby ste dokázali splniť č.3 musíte byť chránení.
Plynová pištoľ, či paralyzér vám dodá krásny pocit istoty.Vždy však dbajte predpisov a zákonov, lebo ak by sa niečo zomlelo, nechcete ísť do lochu kvôli nejakému neandrtálcovi.Takže len legálne zbrane!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-06  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz k veci:
Dobrý článok.
Ja mám možno raz toľko rokov, ako väčšina z vás a zatiaľ som sa zaobišiel bez auta.
Nie že by som si nemohol dovoliť auto, ale...
Zrátajte si náklady na prevádzku - servis, olej, gumy, poistka, ale aj palivo.
Pridajte nákupnú cenu a zisk z predaja po pár rokoch používania.

Vyjde vám to tak, že auto majú iba tri druhy ľudí:
1.Tí, pre ktorých je nevyhnutnosťou
2.Zazobanci
3.Sprostí a darební...

Stále tvrdím, že ropa by mala byť aspoň 3x drahšia, než je teraz.
Znamenalo by to koniec globalizácie, čistejšie prostredie a zdravší ľudia.

Bicykel je super vec, ale je s ním jeden problém.
Cyklista je veľmi ľahkou obeťou pre arogantných vodičov.
Po cestách jazdia silné, veľké autá riadené vodičmi s malými čurákmi, alebo sprostými kozami.
Jazdil som istý čas na bicykli a bolo to o držku...
Okrem toho ísť do obchodu na bicykli tiež nie je bohviečo, lebo zámok jednoducho nestačí...
Takže peši, prípadne MHD...


dada   |   ip:212.80.64   |   2011-06-06  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trošku off topic, ale snad to pobavi

http://pravdu.cz/parodie-rambo/parodie-film-rambo


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-06  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No rozmýšľal som intenzívne nad tým, čo ďalej a hľadal som nejaké šalamúnske riešenie. Bude to ťažké, ale v ideálnom prípade by sa mi mohlo podariť ich umravniť, iba potrebujem situáciu 1v1. Najprv sa každému pokúsim dohovoriť, ale ak si budú myslieť, že sú drsní tak im to vysvetlím animálne, zdá sa, že tomu rozumejú. Budem sa snažiť bojovať tak, aby som zranil čo najmenej - proste iba ho dostať na zem, podržať ho tam a keď mu bude jasné, že prehral a bude čakať, že mu rozšupujem tvár tak mu poviem, že mu odpúšťam. Možno raz pochopí. Toľko smelé plány, ale dostať ich do reality bude fakt ťažké. Zdvojnásobil som si limity na posilovanie a teraz študujem vhodné techniky ako dostať človeka na zem a pod kontrolu.

stalker - ja som z Devínskej, bol som na ulici asi 200m od Harmana ešte pred tým, ako tam došli policajti. Vtedy som pochopil, že musím aktualizovať moje bezpečnostné protokoly :-D Aj v tú noc, keď som dostal som mal zo sebou nôž, ale to je fakt už moc deštrukčná zbraň a aj tak som mal priestor asi 2sekundy na to kedy som ho mohol vytiahnuť medzi tým kým som zistil, že ma chcú biť a tým kedy ma už márovali. Najlepšie je zmeniť na zbraň svoje telo a myseľ. Zákony v SR sú aj tak naprd, chránia útočníka - aj keď máš hocijakú legálnu zbraň je umenie ju použiť tak, aby ti neprišili neprimeranú obranu. Aj tak nosím nožík zo sebou primárne nie ako zbraň, ale ako multifunkčný nástroj, ktorý má svoje opodstatnenie aj v 21. storočí.

Palo- s tým slnkom máš samozrejme pravdu. :)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-06  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Devínskej je to super.
Ziadni mafiáni z krajín bývalej Juhoslávie a hlavne nenormálne poctiví kliftoni...


adam   |   ip:95.103.13   |   2011-06-06  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mk ultra
podľa mňa si koleduješ tým prístupom o ďalšie problémy, "ideálne prípady" sú veľmi zriedkavé.najlepšie je vždy sa boju vyhnúť! aj keď vyhráš, väčšinou aj ty utrpíš ňáké straty. i tak by ma zaujímal výsledok.
stalker
plynová pištoľ je lapák na peniaze, a je to len psyxoefekt, ináč má bojovú hodnotu cca 0,5 kg kvixtu. a je veľké riziko, že ak to na niekoho vytiahneš, napáli ti to do hlavy z ostrej, a ešte aj bude v práve, lebo si ho ohrozoval zbraňou a rozozná to ťažko aj odborník, hlavne v takej stresovej situácii, v šere a pod.
ten obušok je ok, môžeš údery "dávkovať", nož je účinný, ale následky často nevratné.do 2s napr batangas.
k téme
bohužiaľ mhd, aj autobusy či vlaky v dnešnej dobe ani nevýjdu lacnejšie ako auto. napr. ja sa s kolegami skladám a do práce xodíme autom viacerí.iným kolegom napr trasa 5km /ak sa nexceš nexať zabiť na bicykli, resp nie vždy je vhodné počasie/ výjde autobusom 1 človek cca 1,4eur tj asi 1lit. benzínu, denne, autobus nejde priamo, zaxádza a musí prestupovať, autom tiež xodia 2 až traja, a ešte ušetria čas. nex ide auto na studený motor týx 10 km , ak je neúsporné minie aj 1 liter, zväčša omnoho menej, ale keď idú traja tak ak nerátam cenu auta a poistky, /zasa to auto využíva aj inde/, tak ušetria 2,8 eur denne oproti autobusu. hromadná doprava je dobrá vtedy ak funguje, a zisky z nej nemiznú v bezodnýx menežérskyx kontáx. ak je dobrá sieť spojov, časovo zladené prípoje, a lacnejšia.to tu nefunguje.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-06  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra:
ani nad tým nerozmýšľaj, zbytočne dávaš energiu tam kde to nieje treba, proste keď ti niečo vojde do cesty tak to zraz alebo to obíď len sa pri tom nezastavuj;)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-06  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam - z časti súhlas.
Ale plynovú pištoľ predsa nevytiahneš na nejakého zmrda, čo vylezie z hummera.
Vytiahneš ju ale na partiu drzých tínejdžerov.
A vždy je to lepšie, ako nič.
Kaser je o ničom, teleskopický obušok je lepší, ale ked ti ho vyšklbnú z ruky, tak nič moc.
Elektrický paralyzér tiež žiadna sláva, ale má silný psychologický efekt.
Stačí vytiahnuť a zaiskriť.
S nožom musíš vedieť narábať.
K druhe časti - samozrejme, že záleží od mesta.
Sú oblasti, kde bez auta nemôžeš normálne existovať.
Ale určite sa zhodneme v tom, že keby mali mestá riadne vybudované cyklotrasy a ľudia by sa cítili na bicykli bezpečne, veľa by sa zmenilo.classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-06  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja som už dostal aj kaserom aj paralyzerom takže možem povedať že to až tak nič moc nieje:D
videl som na kamarátovej hlave čo urobý teleskopický obušok pravdepodobne ide o tzv vyperu aspoň tak to volajú u nás na sídlisku kde som býval, pokiaľ viem tak "vypera" sa dá použiť len raz po každom údere sa zablokuje, a čo sa týka plynových pištoli súhlasím s názorom adam, možeš to kľudne vytiahnuť na chlapca čo ovláda AIKIDO a jednou fackou ťa zabije rovnako efektívne ako guľka do čela;)mňa osobne najviac zaujímajú chladné zbrane a znich naj viac katany ale je to kurňa drahá hračka:D


Gurasu   |   ip:89.176.16   |   2011-06-06  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra
zlo plodi len zlo. Takze negativna aktivita z tvojej strany je horsia ako nektivita. Ale tu treba s asertivnym pocitom mudro riesit situaciu. Typci ta maju asi na haku, presne ako aj ty ich. Vies, ked tu situaciu budes riesit teraz s odstupom casu a za triezva .Bude to vyrovnavanie si uctov. Samozrejme, agresii sa treba postavit. Ak sa to ale v tom momente neda. Treba ju co jadalej odrazit.Tak ako si to sam spravil. To ze si si take nieco aj zelal,ti bolo z modreho neba aj znesene. V podstate si dostal, to co si chcel. A tak by som to pri tom aj nechal. No ak by si sa stal svedkom ich opaetovneho vycinania, treba zakrocit. Vtedy si zober drevenu palicu a riadne im nalataj po nohach. Nech vedia, ako chuti vlastna medicina!!! Dementovi zvacsa dobrym slovom do duse neprehovoris.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-06  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique - romantika bokom a budme realisti.
Ak to dokážeš mať vo vrecku, alebo vzadu za pásom, je to dobré.
Ak na to potrebuješ prívesný vozík, je to nanič.
Väčšinu roka to môžeš nosiť vo vnútornom vrecku bundy a v čase možného ohrozenia to môžeš mať pripravené v ruke - schované vo vrecku.
Horšie je to v lete, kedy chodíš iba v kraťasoch a tričku...


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-06  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja to nechcem používať iba vravím že sa my katany páčia;)
sú ešte aj tzv tanto, to je ten istý typ čepele ale je o dosť menšia ako katana;)
osobne by som určite úmyselne zabiť človeka nedokázal,ja som pri sebe nosieval napr boxer ale na tvár by som ho nikdy nepoužil...

ešte by som odporúčil jednu knihu Mkultra.ovi:D
carlos castaneda vnitrni ohen - myslím že práve v tejto knihe don juan učí carlosa o tzv malých tyranoch a aké majú šťastie ľudia ktorý na svojej životnej ceste natrafia na takýchto malých tyranov;)Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-06  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek si niečo želá, praje, potom sa to stane...a potom narieka, veru čudný je tento svet, keď nechápe, že nič sa nedeje len tak ľubovoľne, nakoľko všetko prečo má vždy svoje preto...

A k tým, bicyklom len toľko, ak budem tiež hovoriť, že ma prejde auto, že sa mi niečo stane, tak platí presne to, čo píšem hore, ale keď si želám opak, verím si, som bdelý, tak dokážem vždy včas zareagovať. Dnes tiež, som vychádzal z bočnej cesty, musel som zastať a počkať pokiaľ prejdú autá, ktoré išli po hlavnej zhora. V tom sa ku mne približovalo auto zdola, ktoré zrazu prešlo celkom ku krajnici a smerovalo doslova na mňa, mne v tej chvíli prebehla hlavou myšlienka, čo blbne, veď cesta je dosť široká. V tom vodič ako keby si uvedomil, že kam ide, stočil volant a auto sa vrátilo späť, a to stačila jedná myšlienka, chápete, že akú moc ma každý z nás pokiaľ ozaj chce? Treba si uvedomiť, že buď formujeme mier alebo vojnu, nič iné nejestvuje, potom aj v takom svete aj žijeme...


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.48   |   2011-06-06  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked dostanem chuť na novú mladú šťandu vytiahnem z garáže auto za milion...na bicikli chitím maximálne reumu!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-06  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak áno. Niektorí zúfalci potrebujú za sex platiť...


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-06-07  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra: ja ti neviem, ale z toho co pises mam zmiesane pocity. Podla mna si rovnako na vine Ty ako aj ti chlapci, Ty si na vine mozno este trosku viac. Aj ked o vine sa tu nejako neda hovorit, skor mozno inak pomenovat by to chcelo, ale nic mi momentalne nenapada. Jednoducho je vidiet,ze mas viac mentalnej energie a dokzes si prisposobovat realitu tym ,ze sa Ti plnia Tvoje priania. Ty si zrejme vyslal nejaky mentalny vzorec alebo predstavu alebo prianie, ktore sa Ti splnilo a prave v tom okamiu, ti ludia, ktori Ta napadli, boli v tej spravnej chvili na spravnom mieste, aby Ti Tvoje zelanie splnili. Takze Tvoje prianie ovplyvnilo myslenie tychto chlapcov, istym sposobom je tam nejaka nepriama manipulacia :) z Tvojej strany, takze sa pytam, ci to,ze oni Ta napadli (kedze evidentne su to slabsi jedinci ako Ty) bola celkom ich vina, alebo len jednoducho sa nevedeli takej vibracii (energii) ubranit, aby Ti Tvoje prianie nevyplnili.... hmm a vsetko zrejme bolo tak ako malo byt. Mozno keby nemali v sebe alkohol, dokazali by sa lepsie ovladat a neurobili by to. Ja by som to nechala na Tvojom mieste tak (kazdopadne nie som ani telesne vybavena na priamu konfrontaciu), ale v pripade,ze by este ublizili niekomu, kto si to samozrejme priamo nezela, asi by som im dala nejaku priucku. Aj ked istym sposobom , pritahujeme to co ma taku rezonanciu, ktora nam je podobna. Takze tazko sa tu da hovorit o obetiach a tyranoch... Ak som v pozicii obete, tak budem dostavat priucky a zivot mi bude davat to co si prajem. Chces byt obet, na dam Ti taku skusenost... atak dalej. Zakladom je, aby clovek mal take myslienky a predstavy, aby taketo situacie si do zivota nepritahoval. Aby jednoducho rezonoval na takej urovni, kde mu do cesty taketo skusky nebudu dopriate. To je najucinejsia obrana. To ze as Ti to stalo, Ty presne vies preco! Keby si tuto skusenost nechcel a nepredstavoval by si si ju, tak ju mat nebudes. Kazdopadne pricinu treba hladat v sebe a to v prvom rade.
Inak zaujimavy pribeh:)


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-07  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Píštalka - Ja viem veľmi dobre, že som si tú situáciu privodil, preto nemám depky z toho, že som dostal a nehľadám pomstu. Bola to skúsenosť nadovšetko, pochopil som tisíc vecí, ktoré som pred tým nemohol, pretože jedna vec je teoretizovať, simulovať a druhá reálne zažiť. Ako veriaci človek viem, že si môžem želať, ale ako skúsený človek viem, ako dopadnú egoistické želania. Preto si zásadne nič neželám, ale tomuto som neodolal. Človeku sa síce splní želanie, ale nikdy nie tak ako si ho predstavuje, ale tak, ako je to preňho najlepšie - vždy sa v tom skrýva poučenie, zjavenie vyššej pravdy.

Lenže má to aj druhý rozmer, vždy som mal veľkú dilemu z tohoto - Na jednu stranu uznávam Slovo Ježiša Krista, sú to veľmi hlboké pravdy a jeho rady pre život sú dobré. Na druhú stranu, Boh mi dal zdravé telo, silu v rukách a srdce, ktoré rozozná dobro od zla. Načo mi to však je, ak by som len nečinne sedel a alibisticky sa schovával za to, že kto do teba kameňom, ty doňho chlebom?
Nabudúce môže dostať niekto iný, kto v tom bude nevinne a môže sa to skončiť zle iba preto, lebo títo chlapci nemajú žiadny rešpekt. Evidentne ešte nechápu, že akcia vyvoláva reakciu. Ale uznávam, je to zapeklitá situácia a nepoznám jej optimálne riešenie. Nie je to však možné len tak nechať, je otázka času, kedy ich alebo niekoho z nich stretnem znovu a potom budem musieť nejako zareagovať. Niečo mi hovorí, že hrať mŕtveho chrobáka, nie je správne riešenie.


Classique - Môžem ti povedať iba jednu vec, začni šetriť! Doteraz som si nekúpil nič lepšie, nič z väčšou pridanou hodnotou ako katanu. Nemusíš si kúpiť drahú katanu. Nemá zmysel dávať veľké peniaze do prvej katany - iba by ťa štvalo, kebyže ju poškodíš.
Ja som si kúpil Hanwei Practical Katana a je to super pomer cena/výkon. Vyšla ma cca 230eur. Samozrejme Japoncovi by som s ňou na oči nešiel, ale určite sa nemusíš báť, že by sa ti rozpadla v ruke pri údere železo na železo :-D
Mám aj wakizashi WKC, do toho som investoval oveľa viac a je to kvalitatívne poznať, ale o to mám menšiu chuť s ním riskovať. Stále však sú to low-end meče. Fakt by ma zaujímalo, čo to musí byť, mať v ruke ozajstnú kvalitu aj s venovaním od majstra kováča.
Alebo aspoň nejakú za 2litre. Každopádne, ani najlepšia katana za teba súboj nevyhrá. Kensai Mijamoto Musaši kľudne vyhral súboj s provizórnym bokenom, čo si vystrúhal z vesla, ale to bol iný majster.
Ak máš rád katany, tak by som ti odporučil knihu Go Rin No Šo - Kniha piatich kruhov od Musašiho. Poučné a aplikovateľné aj do každodenného života.


eros   |   ip:86.40.1.2   |   2011-06-08  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to vsetci - Naozaj zaujimave citanie.

"mkultra" - nahodil si celkom dobru temu. Uz mam otvorene dalsie okno s katanami :-). Da sa najst nejaka kniha....aspon na nejake zaklady. Ono keby to clovek ani nikdy nepuzil, podla mna je to dobre aj zaroven pre dusu cloveka.
Ja osobne nemam nic proti AKEMUKOLVEK! sposobu branenia sa pred agresorom. Horsie su na tom uz sucasne "systemovo-demokraticke" zakony...
Mam malo nad 40 a snazim sa byt v dobrej fyzickej forme. Nie som ziadny "Arny" ani "bruslee" ale clovek proti presile nezmoze nic pokial nie je fakt super "bojovnik".

K byciklom. Ked som bol v NL 2000-2003 s prestavkami (dokopy cca 2 roky), pouzival som bycikel bez ktoreho by som bol uplne strateny. Doprava do prace, nakupy, zabava...bez bycikla by som sa nepohol. Za mesiac som prejazdil vyse 500 (five hundred !) kilometrov. Schudol som na optimum a pritom som jedol "vsetko co prislo do cesty". Proste som si neodtrrrrhal od ust. A to nehovorim o mnozstve vypiteho piva. Oj... to boli super casy. Rad na to spominam. O podmienkach pre cyklistov v Holandsku sa tu nebudem rozpisovat. To vie kazdy....aj ten co tam nikdy nebol.


este pre mkultra - kasli na to. Mozno este pride situacia,ze budes mat moznost to odplatit, ale nevyhladavaj ju sam.... proste: fu..k it.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-08  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  500 km je veľa?
Ja urobím mesačne cca 90 km peši.
A to rátam len cestu do a z práce.


dodo   |   ip:195.168.8   |   2011-06-08  (01:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som si raz povedal, že sa už nikdy nebudem ponáhľať. Totálne seriem na rozpis autobusov, vlakov. Chodím peši za den aj 4 KM (v kuse) a v pohode - žije sa mi lepšie.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-08  (03:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak!
Ked vieš, že za 10 minút urobíš napr.1km, tak ti stačí vyraziť včas, dáš si do uší muziku a všetkých máš na háku.
Navyše nevypúšťaš exhaláty, ušetríš a urobíš niečo pre svoje zdravie.


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-08  (04:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra

Jiné nezměníš,ale můžeš změnit sebe. Znamená to že až změníš sebe,do podobných situací se jednoduše nedostaneš. Pro ty agresory to platí taky,pokud se nezmění,dostanou na držku úplně od někoho jiného než od tebe. Samozřejmě že většině z nich nedojde že tímto sklidili jen to co sami zaseli.
Tato situace by se dala přirovnat k dlouhé jízdě autem. Pokud jedeš v koloně a spěcháš,nejlepším řešením je zastavit u první hospody a odpočinout si. Pojíst,na kafe či cigáro. A ty uspěchané blbce nechat se unavovat jízdou systémem brzda plyn. Unavený řidič snáz přehlédne brzdové světla auta před sebou a nedobrzdí. Po půlhoďce sedneš do auta,cesta je většinou už volná,ty odpočatý a ten čas který jsi strávil odpočinkem rychle naženeš rychlou a plynulou jízdou bez srážek s blbci.
Do té situace jsi se dostal,protože jsi "jel asi moc rychle" a snažil se stihnout co jsi domněle zameškal. Kdybys myslel jinak a nespěchal,tak by situace vypadala takto:
1)usoudil bys už o hodinu dřív že už máš dost a jel bys domů
2)usoudil bys že se tam tak dobře pije,že tam v pohodě ještě vydržíš a jel bys domů o hodinu později
3)na tu skvělou akci bys nešel,protože bys byl ještě na skvělejší a dotazil bys domů za světla

Ve všech případech by ses s tou partou nesetkal. V době tvého návratu by byla na jiném místě.


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-06-08  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra: v zasade suhlasim s tym,co pisal zero. Ono vies, niekedy zlo a dobro sa celkom rozlisit neda. Niekdy to co sa nam zda zle s odstupom casu je to to najlepsie co nas mohlo postretnut. V kazdom pripade, nech sa rozhodnes akokolvek, ci uz budes reagovat alebo nie, vzdy to bude istym sposobom nevyhnutnost. Radsej si teda este premysli dosledky toho konania ci nekonania, aby si nemal neskor este inu dilemu, alebo sa na to jednoducho vykasli a uvidis, co sa udeje. Mozno sa to nejako vyriesi aj same. A budes prekvapeny ako.


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-06-08  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra: mozno by si si tentokrat mohol zelat to, aby si sa rozhodol sprave, alebo aby to vyriesil zivot. Aspon si odskusas, ako na tom si v plneni svojich priani aj v inych veciach. :)


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-08  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra

Pozor na plánování odplaty. Pokud se jí budeš v hloubi duše dlouho zabývat,vytvoříš si sebedestruktivní program a bude následovat další násilí vůči tobě. V podstatě se dá říct,že za proběhlé napadení si můžeš sám. Tyto sebedestruktivní programy si vytváříš negativním myšlením. Negativní myšlenky jsou: hněv,nenávist,žárlivost,závist,vizualice odplaty,strach,závislost na jiných osobách, aj.

Upřesním Pistalku,toto napadení je upozornění od tvého podvědomí že pokud nezměníš myšlení budou negativní programy pokračovat. Negativní myšlenky se dají úspěšně zahnat autosugescí. Pozitivní myšlení rozšíří tvou intuici díky které se s negativními jedinci (i agresory) nebudeš vůbec potkávat. Díky jí se budeš objevovat v pravý čas na správném místě a budou se ti plnit všechna přání. Za všechny nezapomeň poděkovat. Dík můžeš adresovat bohu,všem lidem a bytostem,nebo celému vesmíru,podle toho v co věříš. Poté bude do tvého života vstupovat ještě více radostných událostí a prožiješ šťastný život.


Svetlonos   |   ip:90.180.21   |   2011-06-08  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra:
Tvoja situácia je veľmi podobná jednej inej, ktorá sa odohrala jednému človeku a ako veriaci v Pána Ježiša Krista ju vyriešil úplne bravúrne.
Daj si www.svetelna.tv, vľavo vyber Sympozium o Lásce, daj si od 21. minúty. Počúvaj toho pána v bielej košeli.
Je to úžasné čo dokázal ...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-08  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zero,

tento svoj pohlad na zivot si drz.


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-08  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec

Děkuju,budu si ho držet. Půlka mého života byla snůškou průserů. Po odhalení univerzálních vesmírných zákonů jsem přišel na to,že mi ani nic jiného nezbývá,pokud chci prožít zbytek života v klidu.:-)


eros   |   ip:86.40.1.2   |   2011-06-08  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to stalker - no dobre, tak upravim vetu na: Za mesiac som urobil slabych 500 km na bycikli, no aj tak mi to dopomohlo k optimalnemu schudnutiu a pritom som jedol ako macek.

BTW - trochu som to preratal a vyslo mi to na cca 620+ km na mesiac. Len do prace som mal cca 11-12km a robil som aj soboty cize 6 dni v tyzdni.
A aby toho nebolo dost, tak mi neda nepovedat, ze ked som bol este na SK tiez som chodil jeden cas do prace peso a tam mi to vyslo na 84km za mesiac.


VELA ZDRAVIA A DUSEVNEJ POHODY !!!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-08  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No - v každom prípade je to viac, než urobia mnohí moji kolegovia.
1km do práce a v zime radšej radšej vstanú skôr, aby mali čas pripraviť auto.
Mne to pripadá dosť úchylné.
Za tú dobu by boli v práci už aj peši...


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-09  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zero,Svetlonos - ďakujem za radu, nebojte sa, určite sa nezožieram nenávisťou :-D
Vždy, keď ráno vstanem a večer, keď idem spať sa modlím Otčenáš. Už mi došlo, že nemôžem pokrytecky prosiť o odpustenie mojej viny bez toho, aby som odpúšťal svojim vinníkom, ale viete ako to je. Ego ma teraz stále obviňuje z toho, že som slabý, zbabelec, že nemám česť a podobne.(a nemyslím toho rapera:) Kebyže dostanem vo férovom súboji tak nepoviem, ale dostať takýto gangbang od pomaly o 10rokov mladších chalanov, to je trochu ponižujúce.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-09  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale na to sa vykašli!
Ideš v noci po ulici a aby si rozmýšľal, či nevysielaš nejakú energiu, ktorá priťahuje agresorov...
Máš právo sa brániť a nikto ti nebude zazlievať, ked niekomu v sebeobrane rozbiješ papuľu...
Ked ťa prepadnú, snaž sa im rozbiť chrabiny a rozkopať gule!
Každý vybitý zub sa ráta.
Trhaj, kúš, udieraj a kop.
Nerozmýšľaj nad vaginovinami a pacifizmom.
Lebo sa ti to vypomstí.
Ak by si mal chrániť frajerku, nebude si ťa vážiť ako mierumilovného pacifistu, ktorý uprosil agresorov plačom, či básničkami o ľudskom súžití.
Vážiť si ťa bude vtedy, ak bude mať istotu, že aj nabudúce ju ochrániš.
Zeny potrebujú istotu samca, ktorý bude chrániť ju a hlavne jej mladé.
To je dedičstvo z ríše zvierat.
A dnešný svet je džungľou možno viac, než voľakedy.
zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-09  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra

Vidím že jsi věřící křesťan. Promiň,ale text této motliby byl napsán tak,aby modlícímu vnutil pocit viny. Tak aby modlící se provinilec byl snáze ovladatelný. Nenapsal ho Ježíš,ale po moci dychtící kněží. A pokud jsi někomu ublížil,adresuj prosbu o odpuštění přímo jemu a nejlépe osobně.

Ego ti neříká že jsi zbabělec. Budu mluvit křesťanskou řečí,snad mi porozumíš. Kladné emoce jako radost,zdravé sebevědomí aj.způsobuje řeč Boha. Záporné emoce jako je hněv,žárlivost,závist a i pocit viny Satan. Pokud budeš trpět zápornými emocemi delší čas,onemocníš,v krajním případě předčasně zemřeš. Aby tvorové předčasně umírali jistě není božím záměrem. Naopak,je jím zdokonalování a vývoj. Koresponduje se zákonem džungle,právem silnějšího. Kdo tvrdí že ne,je přinejmenším pokrytec. Jen silnější (nemyslím tím jen fyzicky,ale i mentálně) přežije,slabší umírá. Tak to prostě je a nic na tom nezmění texty mocichtivých jedinců,kteří věřícím předkládají zvrácené učení,jen aby je ovládli.
Z toho plyne že by ses měl chovat jak Asiati na neřízených křižovatkách. Urvat zrcátka která tě nutí dívat se dozadu (do minulosti) a dívat se před sebe abys do někoho nenarazil,tj.abys sledoval realitu která se před tebou odehrává. Abys proplul životem šťastně,bez rozbité kapoty. Brát potíže jako výzvy a překonávat je. Tím si posílíš sebevědomí a negativní (Satanovy) myšlenky budou ustupovat pod náporem (Božské) radosti ze života.

Uznávám,že pro věřícího křesťana to může být silná káva,ale snad ji strávíš. :-)


adam   |   ip:78.98.224   |   2011-06-09  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zero, mk ultra
na odpustenie treba dvox, toho čo odpúšťa a toho čo o to odpustenie stojí.
ak tí bitkári o odpustenie nestoja, bude to márna snaha.
to platí aj o božom odpúšťaní, ak oň ľudia nestoja....
odpustenie je v podstate zmierenie .


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-09  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam
Ano,odpuštění je smír. Pokud někdo odpustit nechce,je to jeho problém. Ublíženost je rovněž negativní emoce,která může způsobit psychosomatické onemocnění. Znám hromady mnohonásobně ublížených. Bolestínsky se v tom nimrají,celý svět je proti nim. Nejčastěji jsou to alkoholici.


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-09  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra

Stalker má v podstatě pravdu. Ne každý ale má fyzicky na to aby:"Trhaj, kúš, udieraj a kop." Nezbývá než aby byl chytřejší,rychlejší při útěku a předvídavější. To aby se střetům dokázal vyhnout. Je tomu tak i v džungli,zvířata ovládají různé taktiky. Dojít domů s rozbitým ciferníkem umí kde kdo.


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-09  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zero - ak by som ti mal vysvetliť, čomu všetkému verím a čomu neverím, bolo by to na hodinový rozhovor. Môj svetonázor je silno individualizovaný, neriadim sa dogmami. Viem, že Boh je skutočný a že Ježíš hovoril pravdu. Preto sa snažím čo najlepšie dodržiavať univerzálne rady do života, ktoré nám dal svojím príkladom. Verím, že po smrti je súd. Otčenáš je veľmi dobrá modlitba - je v tom zhrnuté všetko dôležité. Náboženstvo sa dá použiť kontrolu ľudí iba ak tomu veria a dajú mu moc nad svojimi životmi. Ježíš neprišiel založiť organizované náboženstvo, on ho prišiel definitívne zrušiť.
Tá kontrola pomocou viny a odpustenia, na ktorú narážaš funguje iba ak človek verí, že sa napr. vyspovedá a kňaz mu dá "rozhrešenie" a je všetko v poriadku. Alebo, že vykonajú nejaký očistný rituál a je všetko v poriadku. Pre mňa znamená táto pasáž modlitby to, že si uvedomujem svoje prehrešky proti univerzálnym Božím zákonom a ľutujem ich. Nijakou vinou sa nezožieram, nemôžem odčiniť čo som raz spravil, môžem sa iba poučiť a dúfať, že Boh zoberie na vedomie moju úprimnú snahu polepšiť sa a neopakovať chyby minulosti.
Znova k tej kontrole, ak človek verí v nejaké náboženstvo, verí jeho dogmám - každé individuálne posudzuje čo je hriech a čo nie je hriech - čo je dobré a čo je už zlé - takýto človek naozaj môže byť vmanipulovaný do pocitu viny a negatívneho zmýšľania.
Napríklad ortodoxný katolík sa môže kľudne môže cítiť previnilo aj kvôli tomu, že má rád napr. východné bojové umenia - pretože sú silno ovplyvnené budhizmom.
Ja verím Ježišovi, Zákon máme napísaný v srdci a nie v knihách a ustanoveniach náboženských rád, koncilov atď. A tiež verím, že čo je dobré je od Boha a čo nie je dobré nie je od Boha. Preto sa môžem nanajvýš pousmiať ak niekto dogmaticky zakazuje niečo, čo človeku prospieva a robí ho šťastným a zdravým. Rovnako je to s tým Otčenášom - proste sa mi páči ako je v pár vetách povedané to, čo si prajem.
So mnou je to komplikované, škatuľkovať ma nemá význam. Všetko je tak ako má byť. :D
Čomu veríš ty Zero?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-09  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A sme sa obkľukou vrátili tam, kam som to chcel nasmerovať.
Zero tvrdí, že nie každý na to fyzicky má.
Nikto na to nemá fyzicky!
Lebo dvoch šestnásťročných netopierov zmlátim aj ja, ale ked ma ohrozí skupina ôsmych stokilových skínov, hned sa mi kolená roztrasú.
Preto si myslím, že je dobré mať aspoň tú plynovú pištoľ, ktorá dodá pocit bezpečia a na podprahovej úrovni vyšle potenciálnemu agresorovi signál, nech to radšej neskúša.
Slabším neubližuj, seberovných sa neboj a silnejších zvládni psychologicky.zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-09  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra

Nevěřím ničemu.

Ty ses ale asi chtěl zeptat v co věřím. Věřím ve vesmírné zákony. Jestli se souhrn těchto zákonů jmenuje bůh,je mi vcelku jedno. Je to jen slovo a každý ho chápe jinak. Protože jsem malinkatou součástí vesmíru,nutně musím věřit v sebe. Vesmírné zákony teprve objevuju,patří mezi ně zákon přitažlivosti. Věřím v to,že každá bytost je schopna si vytvářet vlastní realitu. Nevěřil bych,kdybych se nepřesvědčil že tohle opravdu funguje. Podmínkou je že musím myslet pozitivně,tak jak jsem psal výše.

K motlitbě Otče náš.
Protože ji používají věřící,jsou kontrolováni kněžími. Je jim podsunut pocit dědičné viny a mnoha dalších. Díky tomu nerozvíjí své božské schopnosti,nevytváří si vlastní realitu a přijímají cizí. Stávají se ovcemi,jak je bez obalu nazývají jejich kněží. Nechají si řídit své životy,dřou do úmoru a až jim teče do bot provolávají okřídlené:"Bože,proč jsi mne opustil?"
Odpuštění je výhradbě věc poškozeného. Pokud poškozený neodpustí,ničí ho to. Viz. psychosomatická onemocnění nahoře. Je na tom hůř než poškozující. Proto se bezkrupulózní darebáci kteří si nic nezabírají těší dobrému zdraví. Tak to funguje. Je to džungle,ale to už jsem psal.


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-09  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker

Chuck Norris na to má!

Ale vážně,pokud se člověk mentálně posune trochu výš,do takových situací se nedostane.


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-09  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker - nad plynovkou som kedysi rozmýšľal aj ja, ale má to oveľa viac záporov ako kladov. Jediný klad plynovky je - že možno ju stihneš vytiahnuť včas a možno sa útočník zľakne, a keď sa ti podarí vystreliť (vysoká kazovosť) tak možno ho to zastaví.
99,999% percent času čo ju budeš mať pri sebe ti bude nanič a ešte horšie - ľudia sa budú cítiť nepríjemne ak to uvidia, v lepšom prípade si budú myslieť, že to máš na machrovanie. V horšom na teba nejaká vyplašená babička zavolá policajtov. Nikdy nevieš koho stretneš, možno nejakého ozajstného mafoša, s ozajstnou pištolou, čo je už týždeň na kokse a má paranoju, že naňho poslali zabijaka, alebo niekoho kto zažil prepad - vojdeš do obchodu a panika. Plynová pištoľ je legálna, ale je to dosť nešťastné riešenie na sebeobranu. Najlepšie je sa konfliktom vyhýbať, ale občas je to ťažké, že ano :)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-09  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mal som plynovú valcák devinu na náboje so slzákom a máš pravdu v tom, že je to ťažké a cca po roku mi z toho tesniaceho vosku na nábojoch asi začala unikať chemikália, lebo raz som si len tak pretrel oči a skoro som zošalel...
Ale ten pocit, ked som to mal vo vrecku bundy a pri chôdzi som mal v tom vačku pichnutú aj ruku.
Oproti mne skupinka podgurážených detí vetra, či iných indivíduí a ja som ani nespomalil, ani neprešiel na druhú stranu.
Dokonca som pár krát prešiel suverénne medzi nich - žiadne ohľaduplné obídenie...
Napodiv sa mi nič nestalo.
Na tej suverénnosti niečo je...
Istý čas som nosil kaser - myslím ten, čo majú aj policajti.
Doporučujem všetkým aspoň ten kaser - s technickým korením.
Teraz mám el.paralyzér a teleskopický obušok.
Mám aj pekné nože, ale moc tomu nefandím, nemám záujem niekoho zapichnúť - chcem sa iba brániť.
Našťastie som doteraz vyššie spomenuté zbrane ani raz nepoužil.
Dúfam, že to tak aj ostane.Uni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-09  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vilo
Vies preco ich soferi nemaju radi? Aj ja ich neznasam a rad bicyklujem. Lebo maju na to chodnik!!! Kde je to bezpecnejsie hlavne pre nich. Co som debil a by som chodil po ceste na bicykli? Ved ohrozujem seba. Potom ide **** vecer nesvieti a buracka je na svete alebo tych pretekarikov na semaforoch mam najradsej co si myslia ze maju v riti turbo. Obtiahnute gule, galuzka, smrt v ociach ale sibe si to cez 4 prudovku lebo ma aerodynamicku helmu a frajersky vyraz.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-09  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na chodníku ťa zas buzerujú chodci a mňa napríklad sundala dole z bicykla nejaká štetka v audine pri cúvaní práve na chodníku!
Inak Uni - ja mám trekingáč a nenosím ani prilbu, ani okuliare.
Ale teraz používam bicykel minimálne.
Kvôli buzerantom a chrapúňom na našich cestách...


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-09  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker

Díky devine sis začal věřit. Energetický upír tě napadne jen pokud vycítí že budeš snadná oběť,protože sám jí má nedostatek. Energetický upír může být vagabund i policajt,přičemž ten druhý si bude potřebovat zvednout ego a vybrat pokutu. Když se naučíš věřit si i bez deviny,tzn,že budeš plný pozitivní energie,nechají tě všichni otrapové na pokoji.


Uni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-10  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
Tak s takou hlupou kozou vacsinou nepohnes no. Ja napr sa snazim byt ohladuplny a opatrny pri obytnych zonach a na parkoviskach lebo viem ako sa to tam zvykne hmyrit odvsadial. Preto nemam rad ked niektori hazarduju na ceste. Zbytocne. A tak ako vravis presne ze chodci buzeruju. Chodim aj na korculiach dost casto. Pozeram sa poriadne dopredu, spomalujem pri kazdej skupinke ludi, pozeram sa za rohy budov. A mne sa odvdacia tak ze mi psickari skrizia cestu tak ze sa poriadne ******. Este sa to bude urazene tvarit. Nuz...


mkultra   |   ip:91.127.18   |   2011-06-10  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč tá moja vec má zaujímavý vývoj, aj keď sa to vlastne dalo čakať. Správy z ulice hovoria, že tá banda narobila problémy v 2 podnikoch, naštvala viacerých ľudí a nakoniec ich zobrali policajti. Takže tak, nakoniec doplatili na svoje spôsoby.


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-06-11  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra

Vždyť jsem to psal,že "dostanou na držku" od někoho jiného. Tak to prostě chodí.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-12  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie vážení, hovorte si čo chcete, ale ak raz dostanete nakládačku, prestanete veriť v to, že agresora zastavíte vyžarovaním pozitívnej energie a pod.
Uvedomte si, že u agresívneho človeka má hmota nadvládu nad duchom.
Preto na telesného človeka môžete vplývať iba hrubou hmotou a nie ľúbezným pohľadom, modlitbou, či vyžarovaním nejakej energie, či myšlienky.
Na telesného človeka platí iba kopanec do papule.
A agresiu z jeho strany zastaví iba rozbitá huba, či vykopnutý zub.
Dajte na mňa!
Keby ste mali dospievajúcu dcéru, čo by ste jej odporučili?
Ide večer domov a chcú ju znásilniť, zbiť, okradnúť.
Drahá dcérenka - musíš si veriť a vysielať pozitívnu energiu?
Nie!
Tu máš plynovú pištoľku a strieľaj!
A ked bude nevládny, tak kop!
A potom utekaj preč, ale kliftonov nevolaj, lebo u nás to funguje tak, že nakoniec sa útočník dozvie tvoje meno a to sa nevypláca.
Okrem toho - ten agresor môže byť synáčik nejakého šmejda z vyšších kruhoch, či mafián a tým prejde u nás všetko!
Takže odporúčam byť ozbrojený všetkými legálnymi spôsobmi od hlavy po päty a neváhať použiť pri sebeobrane.


Uni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-13  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
Suhlasim.
Tych bludov o energiach je uz dost...


Dodko   |   ip:178.40.19   |   2011-06-17  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Staň sa zmenou, ktorú chceš vydieť"
návod ako zmeniť svet? - najprv zmeň sebadiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ľ.Huďo-Februárové udalosti vo svete, rok 2012

“Polovica pravdy je často veľká lož. ” Benjamin Franklin


Kony

Stručný výklad príbehu Krista bez teologických drí...

Dejiny Slovano - aríjskej rasy

Mikrovlnná zbraň USA

SaS musí byť zničené !

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4874 s