17. September 2019
    
SLÁVIA - MATKA SLOVANOV OŽÍVA ! - Dolezite.sk

SLÁVIA - MATKA SLOVANOV OŽÍVA !


  2011-02-08  (15:24)  |  Zo sveta
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - SLÁVIA - MATKA SLOVANOV OŽÍVA !

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520092929 1073786111 9 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} p.MsoFooter, li.MsoFooter, div.MsoFooter {mso-style-priority:99; mso-style-link:"Päta Char"; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; tab-stops:center 8.0cm right 16.0cm; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} p {mso-style-priority:99; mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; margin-bottom:5.95pt; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} span.PtaChar {mso-style-name:"Päta Char"; mso-style-priority:99; mso-style-unhide:no; mso-style-locked:yes; mso-style-link:Päta;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} /* List Definitions */ @list l0 {mso-list-id:1355959663; mso-list-template-ids:-1131005722;} ol {margin-bottom:0cm;} ul {margin-bottom:0cm;} -->

 

SLÁVIA – MATKA SLOVANOV OŽÍVA !

 

 

 

                                                                                                                                          

Zasadal X. Všeslovanský zjazd v Kyjeve.

 

PhDr. Jozef Mižák,

delegát X. Všeslovanského zjazdu v Kyjeve.

 

V dňoch 12.-13.novembra 2010 zasadal v Kyjeve X. Všeslovanský zjazd. Z 15 slovanských štátoch sa ho zúčastnilo 13. Neprišli Chorváti a Slovinci. Zo Slovenska sa zúčastnila desaťčlenná delegácia, ktorú viedla p. Dagmar Bollová, členka Slovanského parlamentného zväzu.

Skôr než sa pustím do opisovania nádhernej priateľskej atmosféry, ktorá sa niesla v naozajstnom bratskom duchu, trocha histórie:

X.zjazd nadväzuje a pokračuje v tradícii prvého, ktorý sa konal v Prahe v roku 1848. Konal sa v dobe germanizácie, ktorá prestala až po II. svetovej vojne. Ďalších päť zjazdov spadá do tohto obdobia. Šiesty sa konal v roku 1946 v Beograde 150 rokov po prvom. Siedmy v roku 1998 v Prahe. Ten sa koná po studenej vojne, keď do Európy vtrhla amerikanizácia, hlavne k slovanským národom. Do svojich rúk vzali a skúpili všetky média, rozostavili svojich agentov a poradcov, ruštinu ako slovanský dorozumievací jazyk nahradili angličtinou. V záujme obrany Slovanstva prijal tento zjazd koncepciu národného upevnenia, a tak vznikli národné výbory v každom štáte.Vzniká Slovanský parlament ako reprezentatívny orgán a ten sa už obracia priamo na národné parlamenty. Tento zjazd obnovil hnutie v nových podmienkach. Ôsmy v roku 2001 v Moskve. Potvrdil nastúpenú líniu a odsudzuje NATO ako agresora za vojnu, ktorú viedlo NATO na Balkáne proti slovanským štátom. Deviaty zjazd sa konal v Minsku v roku 2005. Tomuto zjazdu sa dostalo vysokého uznania a ocenenia za vytvorenie ducha slovanskej vzájomnosti a bratstva začo poďakovanie patrilo prezidentovi Lukašenkovi. Desiaty, o ktorom píšem bol v Kyjeve. Za nového predsedu Medzinárodného slovanského výboru tam bol zvolený vysokoškolský profesor a poslanec Ukrajinského parlamentu Nikolaj Fjodorovič Lavrinenko, ktorý bude predsedať ďalších päť rokov. Nový predseda nás srdečne privítal a ospravedlnil sa za nedostatky v organizácii, nakoľko vláda Ukrajiny im odmietla pomôcť. Správu o doterajšej činnosti predniesol odstupujúci predseda pán RNDr. Jan Minář DrSc. z Prahy, ktorý je aj podpredsedom Medzinárodného slovanského výboru a predsedom Slovanského výboru Českej republiky.

Vo svojom vystúpení zdôraznil, že slovanský svet združuje 330 mil. obyvateľov, potomkov slávnej a bohatej kultúry. Dvadsiate storočie bolo pre Slovanov úspešné a podarilo sa odbiť útoky na ich ovládnutie. Víťazstvo v II. svetovej vojne dalo podnet k rozšíreniu vzájomnosti a pomoci.

Studená vojna nás opäť rozdelila a mení aj históriu II. sv. vojny. Znižuje zásluhy Slovanov, ktorých padlo 35 mil. a glorifikuje zásluhy Západu, ktorý sa k vojne pridal na jej konci. Postupne vracia mapu Európy do polohy pred I. sv. vojnou. Rozpadá sa Juhoslávia, ZSSR, ČSR, vznikajú nové štáty. Zavádza sa nadnárodné hospodárstvo kapitálu s pojmom globalizácia, čo je vláda súkromných kapitálových spoločnosti. Likvidujú sa mnohé podniky, zlikvidovalo sa poľnohospodárstvo, amerikanizácia ničí našu kultúrnu tradíciu a zvyky. Hlavným cieľom nie je človek, ale zisk.

Slovanské národy začínajú vymierať a podarilo sa ich dostať proti sebe. Podľa známej pravdy rozdeľuj a panuj. Vzrastá vysťahovalectvo.

Všeobecná kríza kapitalizmu, ktorá nastala dáva možnosť znovuzjednotiť Slovanstvo. Dôvod je ten, že Západ vidí východisko z krízy v obsadení bohatstva, ktoré je u Slovanov a jeho zabratí. Teoretici tvrdia, že ak ovládnu Slovanstvo, ovládnu svet. Len naša vzájomnosť to môže zastaviť. Novú etapu v našich vzťahoch začal VII. zjazd v Prahe, ktorý dal zelenú rozvoju vzájomných vzťahov a našej pôvodnej kultúry. Aj preto bol Všeslovanský výbor v Grunwalde v Poľsku, kde bola spomienka na 600 rokov víťazstva Slovanov nad nemeckými rytiermi, kde bolo zastavené ich ťaženie na východ.

V správe ďalej konštatoval, že u západných Slovanov sa objavujú nové organizácie slovanskej vzájomnosti (panslovanstvo). Už sa objavili také organizácie aj na Slovensku, toto nesmieme dopustiť, lebo je to zámerný rozkol dovnútra Slovanstva, ktorý musíme zastaviť. Svoje vystúpenie končil prehlásením, že sme v práve a preto zvíťazíme.

Predsedajúci zdôraznil, že X. zjazd sa koná v kríze, ktorú vyvolali ľudia, aby zničili národné ekonomiky a duchovno. Chcú likvidovať už aj pravoslávie nielen katolicizmus. Cieľ toho je spustnutá duša a poslušný človek. Porno, voľný sex má rozvrátiť rodinu. Podobná deštrukcia sa diala aj pred II. sv. vojnou, tak aj teraz, tajná svetová vláda dvíha Hitlera. Už horším človekom sa stáva Stalin než on. Chystajú rozvrátiť Bielorusko, Ukrajinu a nakoniec aj Rusko. Zatiaľ tieto útoky sa odrážajú.

Naša delegátka Dagmar Bollová vo svojom vystúpení vyzdvihla našich vedcov Kollára a Šafárika, čo začali so slovanskou vzájomnosťou. Postavila otázku, či budeme subjektom alebo objektom globalizácie. Vlastenectvo treba dvíhať v rámci Slovanstva nielen v rámci svojho národa. Anglo-masonská idea je Slovanov dostať proti sebe a geopoliticky rozložiť, a preto pre budúcnosť je naša spolupráca nevyhnutná.

Veľmi hodnotný príspevok predniesol šéf poľskej delegácie profesor Boleslaw Tejkowski pod názvom: „Slovanská idea integrácie slovanského sveta“.

Táto zvučí v tom, že Slovania sme ako jedna rodina – 15 bratských národov. Pocit bratstva je naša sila pri plnení tohto hesla. Atmosféru umocňuje aj slávny génius loci Kyjeva. V začiatkoch našej histórie bol centrom integrácie východných Slovanov v Kyjevskej Rusi. Nech tento duch zjednotí nás do slávnej veľkej Slávie, lebo to chce a potrebuje pocit zodpovednosti za osud Slovanov, ktorých ohrozuje nástup globalizácie. Sme záchranou zároveň aj pre iné národy, ktoré nechcú globalizáciu, ale mier, spravodlivosť a svojbytnosť. V tom je výraz univerzálnosti našej idei aj jej sila. Naša idea vyrástla z citu spolupatričnosti, spoločných etnografických koreňov, záujmov a cieľov rozvoja všetkých slovenských národov. Spolu predstavujú slovanský svet a nedeliteľný celok, jeden civilizovaný priestor, ako jeden zvrchovaný národ.

Slovanská idea je potrebná k ochrane pred vojnou. V spojení máme šancu na víťazstvo a tiež na hospodársky rozvoj. Grunwald to dokázal. Tam sme zadržali germánsku genocídu smer východ. No naši vládni predstavitelia na tieto oslavy nepozvali prezidentov Ruska, Ukrajiny ani Bieloruska hoci sme vládu o to žiadali. Prijali sem tam vážnu výzvu, v ktorej žiadajú splniť odkaz hrdinov Grunwaldu - zjednotiť Slovanstvo a založiť euroazijskú Sláviu. Vyzval účastníkov podporovať túto myšlienku, lebo oficiálne kruhy sa tomu bránia. Napr. chceli postaviť vo Varšave pamätník 600 rokov bitky u Grunwaldu, nepodarilo sa. Bola zábrana EÚ. Ľahšie to bolo v roku 1910, kedy za Rakúsko-Uhorska pamätník bol postavený.

Všeslovanským zjazdom v roku 1848 v Prahe sa začalo medzinárodné slovanské hnutie. Zjednotilo nás v boji za slobodu Slovanov. Vojna Rusko-Turecka, Balkánske vojny a I. sv. vojna priniesli nezávislosť porobeným Slovanom. Ďalšie zjednocovanie nastalo v boji proti Hitlerovi. Je veľa analógie medzi dobytím Berlína a Grunwaldu. II. sv. vojna bola proti Slovanom a za ich zničenie. Od júla 1941 vznikali slovanské výbory vo svete. Viedol ich antifašistický Všeslovanský výbor v Moskve. Svet je zaviazaný Slovanom za porážku Hitlera. To, že sme sa stretli v socialistickom spoločenstve nám umožnilo zosilnieť, vyzbrojiť sa a dosiahnuť progres sveta vrátane kozmu.

Západ pripravujúc sa na globalizáciu vedel, že zjednotené Slovanstvo neporazí. Preto urobil všetko, aby so zavedením trhového hospodárstva v našich štátoch sa rozbila jednota slovanského sveta a nastala dezintegrácia. Začali stavať jeden národ proti druhému, zvlásť proti Rusku. Takto zrežírované politické premeny zničili to cenné od Berlína, jednotu Slovanov ako základ nezávislosti. Rozbili ZSSR a s agresiou aj Juhosláviu. Dezintegrácia priviedla podrobenie Poľska k Západu. Ďalšie slovanské krajiny boli vtiahnuté do NATO a EÚ proti Rusku. Robia aj nemožné za podrobenie Bieloruska a Ukrajiny.

A čo ponúkajú tým, ktorí sú už v EÚ? Predovšetkým denacionalizáciu a premenu na nadnárodné regióny druhej kategórie. Ponúkajú zabratie ich ekonomík západným kapitálom, tj. okrádanie slovanských nácií o ich skúsenosti. Zväčšia vývoz svojich tovarov na naše územia pripraviac milióny našich ľudí o prácu a prinútia ich emigrovať k ním. Dajú profesionálnu armádu pod vedením NATO, aby bojovala za ich záujmy. Banky berú cudzie organizácie a vlastníci peňazí vykúpia našu zem. Nemci chcú vziať poľské železnice a letiská. Slovákom už zobrali telefón a spoje a prídu na rad ďalšie rezorty zamerané proti Rusku. Už je snaha postaviť základne v Čechách, Poľsku, Bulharsku, v Kosove už stojí.

Poľský delegát prehlásil, že po doterajších skúsenostiach už nikdy viac, nikto Poliakov proti bratom Rusom bojovať nedostane. Najviac západniarov hnevá naša slovanská idea, preto ju začali ničiť. Tvrdia, že je zastaralá a nemá nič spoločne s realitou. Podľa nich je otázne, či Slovanstvo existuje ako celok. Vymýšľajú sa pseudoteórie o mongolskom, škandinávskom, germánskom, keltskom pôvode Slovanov. Napr. ak sa Poliaci hlásia k Slovanstvu je to zlé a hanlivé akoby už nepatrili k Západu. Podľa ich mienky, Poliakov už nič nespája s nejakým Slovanstvom, sú západným národom. Zmysel tejto propagandy je, aby zabudli na svoju príslušnosť.

Pre rozdelenie poľského národa vymyslia neexistujúce národnosti: Košubov, Silercov, Mazurov a nevadí im, že sú to historické plemená a krajové názvy. Tak postupovali aj fašisti. Pre rozdelenie srbskej nácie západná propaganda vymyslela neexistujúci národ Kosovanov, aby zdôvodnili oddelenie Kosova od Srbska a urobili tam najväčšiu vojenskú základňu v Európe pre USA. Kosovo sa musí vrátiť Srbsku, to oni veľmi dobre vedia a nepomôže im ani žiadne cigánstvo.

Nové vedecké bádania objavujú oveľa staršiu históriu slovanských národov ako nám ju vymysleli Germáni a vnucovali vyučovať ju v školách. Každý, kto išiel v histórii ďalej než bolo vymyslené sťahovanie národov bol nacionalista a nevzdelanec. Tak tomu bolo v každom slovanskom štáte. Posledná štúdia srbských vedcov zhrnutá v knihe Kosovo a Metochia jasne dokazuje z franských prameňov, že Srbi sa zúčastnili bojov proti Frankom na strane slovenského kniežaťa Sama, ktorý vládol v rokoch 623-658. V tomto zväzku pomáhal knieža Lužických Srbov Dervan. Slovenské impérium, ktorému vládlo slovenské knieža Samo sa uvádza aj pod názvom „Imperium Surbiorum“ a rozprestieralo sa cez východné Nemecko, Česko, Poľsko Slovensko, Slovinsko a Chorvátsko. Takýchto objavov bude stále pribúdať a nepomôžu klamstvá západné. Napriek ním slovanská idea silnie, pocit bratstva a nevyhnutnosť zjednotenia pokračuje.

Za tým cieľom sa organizujú konferencie na tému slovanskej filozofie, festivaly slovanskej piesne a poézie, ktoré sa rozširujú už na úroveň okresov a miest. Životaschopnosť našej idei, rastúci záujem o Slovanstvo sťažujú našim oponentom zamlčovanie Slovanov a organizujú rôzne pseudoslovanské skupiny, demonštrujú svoju podporu nám no len preto, aby ich odtiahli od ďalšieho zjednocovania. Preto zosilňujú protiruskú propagandu, mrhajú milióny proti Bielorusku, predstavujú ich ako imperialistov. Ohovárajú vlády aj politikov a ničia spoločne pamätníky na históriu (analógia so Svätoplukom).

Toto nás utvrdzuje v tom, že Západ vykonáva na Poliakoch sociologický experiment až pokiaľ možno ohlupovať ich národ a vytvárať v ňom rusofóbiu a dostať tieto národy proti sebe a tak využiť Poľsko na agresiu proti Rusku.

V západnej stratégii rozrušenia jednoty Slovanov je toto na prvom mieste. Je to pokračovanie pruskej doktríny proti nám, čo využili aj nacisti. Z toho treba pre nás vyvodiť tento odkaz: „Nedopustiť vnútornú roztržku Slovanstva a postaviť jedných proti druhým, to by bol náš koniec“. Aj preto za hlavný cieľ si dali zjednotenie Poliakov s Rusmi, lebo to je základ našej integrácie. O tom, že vlády obidvoch štátov sa stretli sme boli svedkami koncom minulého roku.

Pre tento vážny cieľ, ktorý je hlasom srdca aj rozumu sa treba spojiť a sledovať ho. Poľsko-ruské priateľstvo treba rozširovať, lebo Poľsko vo zväzku so Západom slabne, ale s Východom silnie. Dôkazom je Grunwald, po ktorom v spojení s Ruskom bolo Poľsko najsilnejšie. Patríme k slávnemu slovanskému svetu, patrí nám najbohatšia časť Európy, je na 330 miliónov. Sme mladosť civilizácie. Spolu sme silní a neporaziteľní. Toto nám dáva istotu a perspektívu rozvoja, čo nemôžeme mať v mimoslovanskom svete.

Úloha Slovanstva – dať svetu našu civilizáciu, spoluprácu národov, mier, tvorivosť a spravodlivosť. Ďalej sme povinní vzkriesiť civilizované duchovno a jeho rozvoj v záujme humánneho človeka spätého s prírodou a humanitou. Naša civilizácia musí obnoviť princípy spravodlivého sociálneho systému, ktorý nepozná agresiu a ovládnutie cudzieho. Takýto systém je povolaný vymeniť vo svete kapitalizmus a globalizmus. Slovanstvo musí rýchle odhaliť genocídu globalizmu, tak ako pred 65 rokmi odhalili genocídu fašizmu. Je to veľká úloha, jej splnenie žiada naše spojenie. Preto vyzýva: „Slovania nesporte sa, nerozdeľujte sa, chráňte našu posvätnú jednotu“. Pripravme naše národy a štáty k integrácii do veľkej a posvätnej Slávie.

Vystúpenie delegáta Srbska: Prehlásil, že sa uzatvára genocída ich národa, keď po bombardovaní ich vlasti radioaktívnymi zbraňami sa šíri v tejto oblasti rakovina. Už 50% zasiahnutej populácie vrátanie vojsk NATO, ktoré sa tam zúčastňovali ochorelo na túto diagnózu. Príklad nás Srbov svedčí o tom, ako sa nás boja, ako nás rozdeľujú a ničia, lebo sme boli neporaziteľní, keď sme boli spolu.

Delegát z Ukrajiny: Prehlásil vo svojom vystúpení, že majú naštepení svoj fašizmus vnútorný, umelo vnesení agentmi, čo chcú ich postaviť proti rodným bratom Rusom. No toto sa nestane – odhalili sme vás. Nás na Ukrajine bolo 56 miliónov. Po vyhlásení samostatnosti je nás len 46 miliónov. Rozdiel robí na Západe otrokov, chudoba sa rozširuje a život sa kráti. Neničíte len náš život, ale aj kultúru, históriu a pamäť novej generácie a štvete nás proti sebe. Toto zlo musí byť porazené. Náš Slovanský výbor sa stáva národnou diplomaciu. Menom tohto výboru aj národné orientovaných strán ako aj silného antifašistického hnutia prizýva zjazd bratské národy proti novodobému fašizmu, ktorý sa volá globalizáciu.

Druhý deň sa jednanie rozdelilo do sekcií, bolo ich celkom 14. Ja som pracoval v sekcii číslo 8 medzinárodný tribunál proti priestupkom mieru a ľudskosti.

Tento tribunál sa konštituoval na základe uznesenia Európskeho mierového výboru, ktorý vo svojom uznesení konštatoval, že chceme Európu vzájomne bezpečnú a mierovú. Mier možno zachrániť len ak USA a NATO s genocídou a rozkazovaním v našich štátoch prestanú. Nezaujíma ich nič len zisk. Tlačia bezcenné papiere, ktoré prinášajú infláciu a chudobu, podmaňujú si ďalšie štáty. Za takto páchanú genocídu nie je súdený v Haagu žiadny človek zo Západu. Haagský tribunál musí byť rozpustený, lebo je protislovanský a neobjektívny. Bude preto založený v roku 2011 nový tribunál. Ten bude súdiť priestupky proti mieru a ľudskosti. Tento nový tribunál sa už v súčasnosti konštituuje a nezastaví ho ani mlčanie novinárov o tomto fakte. Európsky mierový výbor spolu so Slovanským výborom prijal radu zásadných dokumentov, o ktorých naša sprivatizovaná tlač nemôže informovať, preto spomeniem aspoň niektoré:

1.      Protest proti nezákonnej agresii vojsk NATO v Juhoslávii.

2.      Protest proti odtrhnutiu Kosova, ktoré zrealizovali aj proti uzneseniu Rady bezpečnosti OSN a proti medzinárodnému právu. To sa rovná sile druhého Mníchova.

3.      Zastali sa Lužiských Srbov proti plazivej germanizácii a rušeniu ich škôl.

4.      Protest proti zákernému rozširovaniu paktu NATO smerom na východ.

5.      Odmietajú cudzie vojenské základne na území slovanských štátov.

6.      Odsúdili použitie radioaktívnych látok v Srbsku, čím sa urán zaniesol aj do susedných štátov.

7.      Ostro protestovali proti zbúraniu 107 pravoslávnych chrámov v Srbsku, čo je genocída kultúrna.

Tieto protesty dostali všetky vlády sveta. 19. novembra 2010 zasadal v Lisabone Svetový kongres mieru a tam bola odsúdená nelegitímnosť Haagu. Na otázku, čo bude súdiť tento nový tribunál, odpovedá predseda jeho prípravného výboru profesor Jaščenko, pracovník Ruskej akadémie pri prezídiu Ruskej federácie: Budeme súdiť účasť na teroristických akciách, porušovanie zákonov vojny, únosy, vraždy civilov, ničenie kultúrnych, duchovných a historických hodnôt, napadnutie druhých štátov, genocídne vraždy, použitie nepovolených zbraní.

Krízu nemôže vyriešiť západná pakultúra, lebo je vyvolaná zámerne. Jej cieľom je zisk, aj keď seba nazývajú sociálnou spoločnosťou. Krízu spravuje banda oligarchov na úkor ľudu, preto im porástli zisky o 200 %. Aj preto ostatné delegácie podporili túto myšlienku a súhlasili s tým, že len vôľa Slovanov spojiť sa nás môže zachrániť.

Zjazd vyhlásil rok 2011 Rokom Slovanstva.

Záver sa niesol v intenciách slov Ľudovíta Štúra z roku 1835: „Z tejto temnej noci, keď všetci na seba vospol pozabudli, iba kedy-tedy zaznie sťa zo sna hlas pripomínajúci náš spoločný pôvod a je to hlas, v ktorom spiace ľudstvo začuje ducha Slovanstva“. Ja len pridávam, nech sa tak stane už v roku 2011, ktorý zjazd vyhlásil za Rok Slovanstva.

 

 

 

 

 


hrebenda
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
gomez   |   ip:91.127.14   |   2011-02-14  (08:19)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Bolo by na čase aby sa Slovanské národy zjednotili.


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-02-14  (11:48)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tak, tak. Ako je v tej pesnicke: Bi a rubaj do krve... Tie zapadne potkany nam nikdy nepomohli a ani v nicom nepomozu. Cokolvek urobia musi v tom byt pre nich zisk.


stanley7   |   ip:78.98.185   |   2011-02-14  (12:08)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  výborný článok...


Mefistofeles   |   ip:78.102.17   |   2011-02-14  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.spolocnavec.sk/?p=1003


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (16:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja nie som Európan !
SOM SLOVAN !!!
http://www.youtube.com/watch?v=XKh6biLSKTw&;feature=related


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už sa konečne všetci zobudte!
Slovo SLAVE pochádza zo slova SLAV !
Slovan je negrom Europy!
Slovania chodia otročiť do západnej Europy.
Naši schopní ľudia tam umývajú taniere v indických reštauráciách a utierajú zadky rozmaznaným neslovanským pankhartom!
Slovanskú inteligenciu treba zničiť-to je ich filozofia!
Ostatní sú dobrí iba na nekvalifikovanú prácu v automobilkách a výrobniach televízorov.
Mladé dievčatá sú pre nich vhodné iba ako nosnice pre obnovenie ich vypáleného genofondu...
Naša pôda,naše obrovské zdroje pitnej vody-všetko ste im už dali!
Ste Europania?
Platíte eurom?
Pozeráte doma na svojej plazme americký akčný film?
Zeriete tie sračky vymyslené v USA?
Gratulujem!
Stratili ste svoju identitu!
To si vás tak lacno kúpili-že máte cenu staničnej štetky,čo dáva za držkovú?
Alebo ste sa nechali iba riadne oklamať?
Zmeňme to!
Ved obnova viery príde od Slovanov!
Budte hrdí na to,že ste Slovania!stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=4-z9sG6qp3I


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovan neobchoduje s drogami,s bielym mäsom,ani ne.ebe kozy...
Tí,čo to robia sa spikli s USA a Eú a zobrali nám kus slovanskej zeme!
http://www.youtube.com/watch?v=H_WMWdDoHjo

Veru tak:

К оружию СЛВАЯНЕ !


Sirius   |   ip:193.110.1   |   2011-02-14  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  musime byt hrdy na to ze sme slovania !!!
zapadni bankari a sionisty uvrhli slovanov do komunizmu...
keby nebol komunizmus v Rusku tak by to bola najvyspelejsia krajina...
takisto aj cely vychodny blok...Cesko Slovensko Polsko Juhoslavia...
nikdy nespravili pre nasu krajnu, nas narod nic uzitocne...
pokazde len zrada..
teraz im sluzime jak otroci, vyroba aut, LCD ... plat 450-500€ mesacne..
ceny take jak u nich ...
teraz tam maju plno havede, vela pristahovalcov...
budu snimi v buducnosti velke problemi, dufam ze ich nezacnu dovazat knam!!
zas budu problemi v Europe, a prinajhorsom nas bude o5 zachranovat Rusko.
vlady sa nic nepoucili, ale tym navrchu je to jedno lebo vo vojne sa im nic nestane schytaju to tak ci tak obycajny ludia ktory nechu nic ine len normalny a slusny zivot...


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2011-02-14  (18:41)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Sirius: ako hrdy slovan by si mal aspon vediet gramatiku


Sirius   |   ip:193.110.1   |   2011-02-14  (18:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  tak pardon, vidim tam tie chyby, ale ked pisem rychlo na PC tak to tak neregistrujem...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (19:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja napríklad nie som zástancom YPSILONU...


Lukas   |   ip:85.216.14   |   2011-02-14  (19:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To mate jedno ci USA alebo Rusko .. vsetky mocne staty si s nami akurat tak rit utieraju.. vid. satelity 2. sv. vojna


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (19:53)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Zamieňaš si Rusko so ZSSR...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (19:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Amerika-največje govno na svetu!
http://www.youtube.com/watch?v=WRU1mI_HSRY&;feature=player_embedded#


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2011-02-14  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sirius: jasne, pohodka ja len ze to potom blbo vyzera


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2011-02-14  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker: aj podla mna je ypsilon navyse (alebo teda makke i :-P ) len sa toho potom treba drzat a spravit z toho defacto styl


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (20:08)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To si nemôžem zdovoliť,lebo bi si misleli,že som nevichodil základnú školu...
http://www.slovio.com/sk.jazika/index.html


tibor   |   ip:178.41.0.   |   2011-02-14  (20:31)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Treba si všimnúť:
Po tom, čo sa do diskusie zapojil idiot kroviak, je téma už tradične odvedená ďaleko od podstaty problému, ktorou je fenomén Slovanstva ako jedna z nádejných alternatív riešenia marazmu, v ktorom žije slovenská spoločnosť.

Navrhujem diskutujúcim: Vráťte sa k téme článku.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (20:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  O tomto Všeslovanskom zjazde sa v médiách nič nehovorilo.
Idea panslavizmu je súčasnej generácii úplne cudzia!
Slovania vymierajú,alebo sú asimilovaní.
Bezmyšlienkovito sa prijíma anglo-americká kultúra,hodnoty,strava a spôsob života.
Kto tak nerobí,je za neandrtálca...


Triglav   |   ip:85.248.42   |   2011-02-14  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sme Slovania, my obyčajní ľudia, naopak tí, čo nám vládnu, sú cudzinci, ktorým na nás nezáleží, vždy to tak bolo a aj bude. Slovanstvo bola masa najnižších vrstiev, ktorých sa vždy zmocnili nejaký za.raný cudzinci a snažili sa nás zotročiť. Sme nesvorní, zavistliví a hašteriví a tak nám treba. Každá vládnúca vrstva je nadnárodná a hocikedy pripravená "svoj národ" zapredať. My Slovania sme si nikdy dlho nevládli sami, vždy nás ovládol nejaký cudzinec, ktorý nás postupne zapredával a zotročoval. Som Slovan a som na to hrdý!


MK   |   ip:87.244.19   |   2011-02-14  (21:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pravda, Bohmi vydaná, káže nám Slovanom: Neprávosť mať Pána, ba väčšia byť pánom! A človek nad človekom u nás nemá práva, Sväté naše heslo je: Sloboda a Sláva!
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (22:11)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Aj, zde leží zem ta před okem mým slzy ronícím,

někdy kolébka nyní národu mého rakev.

Stúj noho! posvátná místa jsou kamkoli kráčíš,

k obloze, Tatry synu, vznes se, vyvýše pohled,

neb radeji k velikému přichyl tomu tam se dubisku,

jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časúm.

Však času ten horší je člověk, jenž berlu železnou

v těchto krajích na tvou, Slávie, šijí chopil.

Horší než divé války, hromú, ohně divější,

zaslepenec na své když zlobu plémě kydá.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-14  (22:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prečo sa chováme servilne a ustráchano?
Prečo sme zakomplexovaní?
Ja som Slovan!
Kto je viac?
Kolonizátor,ktorý si blahobyt vybudoval na základe utrpenia iných?
Slovan nikdy nikomu nič neukradol!
Tá hnusná čvarga si nezaslúži nič iné,iba nakopať do zadku.
Ale riadne,lebo tam majú zo žranice plno sádla!
Pričom inde hladujú...
Títo ľudia vládnu planéte?
Treba im vyšklbnúť bič z paprče a riadne ich vyšľahať!
Nebojte sa!
Je nás viac,než treba.
Budúcnosť je naša.
Budúcnosť patrí Slovanom!
http://www.slovio.com/origin/slavic-speaking-world.jpg


ushiro   |   ip:213.151.2   |   2011-02-14  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to dôležité.

Na Slovanov čaká dejinná úloha
Viac tu:
http://www.sophia.sk/clankyok/vihorlatske_noviny_S.htmstalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-15  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...veľmi zaujímavé...
Trošku ako z filmu Légia.
Ale už som počul podobný názor,ktorý tvrdil,že každý národ raz dosiahne svoj vrchol a potom následuje iba úpadok.
Napríklad kde sú slávne časy Grécka,Mongolska,Portugalska,Turecka?
A zase tie národy,ktoré ešte vrchol nedosiahli,ho ešte dosiahnu.


filip   |   ip:95.103.58   |   2011-02-15  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slováci dnes ani netušia kto im vládne a kam ich vedie.Nevedia,že volia príslušníkov vyvoleného národa,ktorý má s nami iný zámer,ako nás pozdvihnúť.Nikto sa ich neodváži ani pomenovať,tak tento jednoduchý národ ani nevie o čo tu ide.Nechá sa slepo viesť,zaujatý problémami seriálových hrdinov.
Proti slovanským národom sa bojuje na všetkých frontoch-ekonomicky,v duchovnej rovine,aj chemicky.
Zničili našu potravinovú produkciu,spravili z nás odbytisko a väčšina to netuší-veď regály nákupných centier sú plné,tak aký problém!
Mediálne manipulácie a vedenie k multikulturalizmu si uvedomuje len hrstka občanov.
Koľká snaha čo najviac zdecimovať budúcu generáciu svinstvami v očkovacích látkach!Nie je náhoda koľko očkovaní je nasadených v slovanských krajinách!
http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/
Budúcnosť máme určenú vďaka našej nevedomosti!ANONYM   |   ip:95.103.23   |   2011-02-15  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  existuje nejaká stránka, ktorá by sa venovala tejto téme?


ushiro   |   ip:213.151.2   |   2011-02-15  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  www.sophia.sk

Šiesta poatlantská kultúra. Slovanská
http://sophia.sk/kap3/9slovanska.html


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-15  (17:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stalker zabudol si si zobrat tabletky a hajde supky supky do postielky - vizita na psychitrickom oddeleni prave zacala....


jufo   |   ip:213.151.2   |   2011-02-15  (17:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  vseslovanstvo je velka vec, sme od Jadranu az po Japonsko :-) ... euroaziska Slavia bude nasa vlast ... je to dobra alternativa do buducnosti


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-15  (17:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  A čo Milanko?
Nemáš protiargumenty,tak si vytiahol urážky?
Chudáčik...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-15  (17:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Veru tak-jufo!
Hovorili o tom prakticky všetci slovenskí národní buditelia.
Nehovoriac o slovanských.
V dnešnej dobe ale dosť nepopulárne-panslavizmus je neznámy pojem a snažia sa nám vsugerovať,že sme Europania...
Ani nie Slovania,či Slováci,ale Europania...
Zbohom identita,zbohom korene.
Bez koreňov ale môžme zahynúť.
Našťastie nás čaká iný osud.
My sme soľou Zeme,obnovíme vzťah k Bohu i k prírode!


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-16  (02:38)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stalker na tvoje komentare nie je mozne najst argumenty alebo nejako to komentovat. Je to zmes poprepletana nacionalistickymi zvastami s prichutou nostalgie za starymi socialistickymi casmi a poprespikovana nezmyslami o zivote na zapade ktore nemaju ani hlavu a ani patu. Nuz ako na to clovek moze reagovat? Inaksie vsimol som si ze reagujes na prispevki tykajuci sa vsetkeho mozneho od politiky cez ekonomiu, sociologiu a cojaviem co este co cloveka len utvrdzuje v nazore ze sa v tvojom pripade jedna o truhlika ktory vsade bol vsetko videl a vsetkemu rozumie takze vytahovanie akychkolvek argumentov je stratu casu a v mojom pripade aj nervovych buniek. Nie som vulgarna povaha a snazim sa to napisat tak slusne ako sa len da.


Zemislav   |   ip:213.81.16   |   2011-02-16  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odporúčam: http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-tajne-dejiny-slovenska
PS: Nie sme slováci ale SLOVENI :) SLOVEN - SLOVENKA - SLOVENSKO.
adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-16  (10:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  stalker
nemám nič proti slovanskej jednote a dokonca to považujem za dobrú myšlienku, ale niektoré veci sú mi nejasné. ako sa zaxovať napr k slovansky hovoriacim bosniakom , ktorí sú moslimovia, alebo aj niektorí obyvatelia bulharska? čo spravíme s takým gojimom, ktorý sa síce používa slovenčinu tj slovanský jazyk, ale vzľadom na svoj pôvod je veľmi tolerantný i islamu. máme ix považovať za zradcov? neviem či je taká jednota vôbec možná.
a veru nemáš pravdu ani s tým ..aním kôz.
v okrese tn je jedna malebná dedinka "trenčianska turná" a to je obec, kde "láska nepozná hraníc". veru, mnohí nositelia priezvisk ako horvát, halabrín, prekop, či čutora ak by to bolo biologicky možné by už teraz boli hrdí nositelia rohatej DNA.


MiroZhork   |   ip:212.197.5   |   2011-02-16  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je všetko pekné ,len v jednotlivých slovanských štátoch chýba politická vôľa viac na tejto myšlienke pracovať.Najprv musia v jednotlivých štátoch sa zjednotiť pronárodné a proslovanské sily aby sa mohlo pristúpiť k užšej slovanskej spolupráci vo všetkých oblastiach.V anglosaských krajinách si všimnite že to funguje, tí sa vždy vzájomne podporujú.USA,Kanada,VB,Austrália ,Nový Zéland ak sa niekde vyskytne vo svete problém ,sa spoja a podporujú sa.viď I.a II.SV,vojna o Falklandy,vojny v Perskom zálive a pod.a to nie len vo vojnových konfliktoch ale hlavne v ekonomickom ovladnutí sveta


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-02-16  (16:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To v televizi určitě nedávali! Tam je přímo vidět záměr likvidace slovanské kultůry! Viz ten cigánskoalbánský parazit na střeše vybombardovaného právoslavného kostela snažící se co nejrychleji zničit symbol křesťanství. Taky úmyslné bombardování osobního vlaku! http://www.youtube.com/watch?v=ML-0O2ci74c


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-02-16  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slované v7v0aw9up2hm


Zobor   |   ip:195.91.11   |   2011-02-16  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Históriu a súdržnosť Slovanstva treba vštepovať hlavne mladým ľuďom.všetkými dostupnými prostriedkami. Žiaľbohu naše masmédiá sú ovládané práve tými, čo nás chcú postupne, ale cieľavedome zničiť. A ako vidíme,zapredancov, ktorí majú možnosť ohlupovať tento národ je veľa. Napr. p. Hríb, Mesežnikov, Csáky atď. Keď sa im tu nepáči, čo nejdú do Ameriky? Nemôžu, lebo za túto špinavú robotu, ktorú tu robia berú judášske groše. Povinnosťou každého, kto sa cíti Slovanom by malo byť šírenie slovanskej vzájomnosti. A toto prejaviť vo voľbách. Za takú vládu, akú máme sa musí hanbiť každý srdcom cítiaci Slovák.


Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-16  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak no s tym ZSSR som si to trocha zmylil. AJ ked to znie dobre urcite sa niekto najde kto to zneuzije alebo ludia na vrchole pyramidy tomu zabrania pokial tam nebude niekto z nich... resp. mat to pod kontrolou. Sami vraveli ze budu ovladat vsetky a hlavne politicke a novinarske funkcie. Tak uvidime.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-16  (20:37)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan-máš právo na svoj názor.
Rovnako aj ostatní-vrátane mňa.
Vyjadrujem sa k rôznym problematikám?
Mám jednoducho široký rozhľad-som renesančný typ.
Zaujíma ma všetko,okrem športu (s výnimkou freedivingu),chémie a dychovky.
Vadí?
Sú iba dva druhy ľudí:
1.Tí,čo vedia všetko o ničom (odborníci s úzkou špecializáciou)
Dokážu hodiny rozprávať o svojej špecializácii,inak sú mimo.
2.Tí,čo vedia nič o všetkom.
To som napríklad ja.Zaujíma ma všetko,ale len povrchne,pričom svoje vedomosti priebežne prehlbujem.
Myslel som,že to nie je trestné...
Zaráža ma však to,že si nereagoval na moje názory,ale skôr na mňa-ako osobu,čo je dosť úchylné-kedže píšem pod neosobným nickom.
Ale dobre...
Nie som žiaden nacionalista,iba mám už dosť povýšeneckého postoja voči Slovanom.
Nemám v láske špinavú politiku USA&Co voči Slovanom,ktorá sa už X krát prejavila v plnej nádhere.

Adam-máš pravdu,ale osobne si myslím,že spolužitie s inými je možné.
Poznám zopár Zidov a všetci sú v pohode-nič proti nim nemám.
Sú to normálny ľudia-ako my.
Poznám zopár Romov a veľmi solídnych-tiež proti nim nič nemám.
To,že sú aj iní Romovia,je chybou systému,ktorí im byť iní umožnil.
Systém ich rozmaznal a neviedol k normálnemu životu.
Priznám sa,že nemám v láske moslimov,lebo mne osobne dosť ublížili.
Už som raz povedal,že na moslimov sa nedokážem pozerať inak,ako s hnevom.
Nikto nie je dokonalý-ale som dosť tolerantný na to,že by som dokázal svoj postoj zmeniť-zatiaľ som však nemal prečo.
Ale nejaké prenasledovanie,či nebodaj vyháňanie neschvaľujem.
Nevadia mi ani imigranti-myslím si však,že kto chce žiť tu,mal by plne rešpektovať tunajšie pomery a zvyky.
Ved aj my musíme rešpektovať zvyky,ak niekam ideme.
Mefistofeles dobre píše:
Albánci-šiptári likvidujú kresťanské chrámy a NATO/Eú sa len prizerá.
Vyhnali Srbov z ich domovov a ešte sa prezentujú ako ukrivdený národ.
Osobne si myslím,že západ zámerne bojuje proti panslavistickým ideám.
Postavia Poľsko proti Rusku,Ukrajinu verbujú do NATO a Eú,pričom vedia,ako bude Rusko reagovať...
Pekne špinavá politika,ktorou sa snažia oslabiť Všeslovanskú vzájomnosť.
Tvrdiť o mne,že som nacionalista je hlúposť-čo bol potom Stúr a ostatní?
To mám byť svetoobčan,alebo europan?
Ja som Slovan!
Slovania by sa mali dať dokopy-na tejto myšlienke predsa nie je nič trestuhodné!
Trestuhodné je,ked Slovan otročí na západe za minimálnu mzdu,ked albánsky mafián obchoduje so slovanským bielym mäsom,alebo ked nás zoberú veľkodušne do Eú,len kvôli zásobám vody-pričom Slovania pomaličky vymierajú.
Na západe majú Slovanov za handry a tak aj s nimi jednajú.
Možno nie v Irsku,alebo v Anglicku,ale v Nemecku určite!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-16  (20:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Lukas123-v tomto máš pravdu,ale mne osobne je bližší Moravan,Poliak,Ukrajinec,či Rus,ako Nemec,Svajčiar,či Rakúšan...
Radšej by som žil v nejakej Panslávii,ako v Eú.Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-17  (18:49)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre stalkera,
Nezijes na zapade a svoje nazory pises len podla informacii ktore ziskavas prevazne z medii u nas a ktore su velmi neobjektivne.
- zijem v kanade, nikdy som nemal pocit ze ma tu alebo mojich priatelov zo slovenska alebo ciech povazuje niekdo alebo poklada niekto za nieco menejcenne
- nemakame za minimalnu mzdu, slovaci su sikovny, vsetci co poznam uz pracuju minimalne na priemernych poziciach ake su tu. Ked niekto maka za minimalnu mzdu tak je to novoprichodiaci zo slovenska ktory este nevie jazyk alebo nema skusenosti zo zivota tu tak berie prvu pracu co sa pritrafi
- koniec koncov tu malokoho zaujimaju nejake nacionalisticke idei - to mozu pisatlen blbeckovia na domacom fore kde myslenie ludi je vytvorene mediami a dostava rovnicu(moslim = terorista, ind = lenivy) apod. Takychto ludi velmi oslovuju prostoduche reci typu my slovania my vsetkym ukazeme a blobeckovia typu Slotu na nich neskutocne parazituju.
Snivaj dalej o slovanskej nadvlade nad vsemoznym svetom a pocuvaj naslovankejsieho vodcu Slotu, aby si nezmeskal povel ked zaveli do tankov....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-17  (19:08)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan-Kanada je v tomto veľmi špecifická.
Väčšina obyvateľstva má predkov imigrantov.
Aj Slováci-tam žijúci pochádzajú z radov ekonomických emigrantov,ktorým sa nepáčilo,že nemôžu žiť svoj kapitalistický sen v socialistickom zriadení.
To sme už ale inde...
Chcel som povedať to,že v Kanade máš napravo suseda Pakistanca a naľavo Poliaka a takmer nikto to nerieši.

To,že nie si Slovák oddaný domovine mi je jedno-je to vyslovene tvoja vec.
Som hrdý na svoj slovanský pôvod,milujem svoju reč a reč ostatných slovanských národov.
Mám rád našu kultúru a mrzí ma devastácia našich tradičných hodnôt anglo-americkou (ne)kultúrou.
Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-17  (19:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Další z oblíbených způsobů jak likvidovat slovanské státy. Přehradní nádrže jenž byli vybudovány převážně za účelem zadržení povodní při jarním tání sněhu se používají zejména za účelem zisku zazobaných zbohatlíků kteří si na březích vybudovali hotely a různá rekreační zařízení a z tohoto důvodu se pro ně udržují maximální stavy hladin. Potom stačí když pár dní zaprší a pohroma je na světě! Kapitalisté se radují proto že mají zisky,obyčejní lidé mohou jen plakat když příjdou o své domy a majetek na který celý život těžce dřeli a mnohdy si i od úst odtrhávali aby takový rodinný domek mohli postavit. S velkou radostí naši mocipáni čekají až začne tát nebo více pršet a potom otevřou i stavidla přehrad a z jásotem sobě vlastním sdělují do médií že na tom či onom toku je průtok o 800% vyšší než je normál. A právě těmto praktikám je třeba se postavit a zabránit jim! A ne platit povodňové daně! Přehrady musí sloužit k původnímu účelu! To znamená udržovat stav vody na 1/3 až 1/2 a né na maximu! http://www.youtube.com/watch?v=u4gXnao45Uw&;feature=fvsr http://www.youtube.com/watch?v=lG9bnlZzdFY&;feature=related http://www.youtube.com/watch?v=cJvbzA5i93U&;feature=fvwrel http://www.youtube.com/watch?v=LAYy1WBU7ek&;feature=fvsr http://www.youtube.com/watch?v=7GbXnHVXyio&;feature=related http://www.youtube.com/watch?v=c0tDELaW3ZM&;feature=related


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-17  (20:26)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nedávno som videl sci-fi film Sleep dealer a to bolo aj o tom.
Inak-pravda!
Argumentujú aj tým,že elektrina z vodnej elektrárne je najčistejšia,ale...
Daľším dôvodom záplav je nerozumné klčkovanie lesov-hlavne na kopcovitom teréne,čo má za následok zosuvy pôdy,prípadne odplavovanie živín z pôdy...


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-17  (20:44)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stalker - a co by mala tak kanada riesit? Ze mas vedla seba poliaka a pakistanca? Co je objekt riesenia? Mne nevadia. ked vadia tebe tak sa odstahuj inde.Mam priatelov zhodou okolnosti aj pakistancov, su ku mne velmi mili a vzdy si mame co povedat a zasmiat sa nad vselicim moznym. Na to aby si zmenil svoje zmyslanie o ludoch ako oni by si musel niekoho poznat a tiez vediet jazyk a dohovorit sa z nimi. Ked to nevies tak nevypisuj ze ich poznas. Ked ti nasa TV ukaze nejakych na ulici paliacich vlajky alebo poskakujucich s maceetami to este neznamena ze cely narod je taky. mas isto debilov v kazdom narode - len na slovensku sa nevalaju debili ale ludia co vsetko videli a vsetkemu rozumeju - ale zovseobecnovat to? Ubohe, kratkozrake.
A povedz mi co z americkej kultury poznas? Okrem toho co ti ukazala nasa TV alebo si cital v bulvari? Kolko americkych muzikalov alebo divadelnych predstaveni si videl?Porozpravaj mi nieco o ich vytvrnych umelcov alebo povedz ktory americky roman je v sucasnosti povazovany na najlepsi? Povedz mi co
ktore predstavenie alebo muzeup si posledne u nich navstivil? To si naozaj myslis ze Rambo alebo Steven Segal filmy predstavuju americku kulturu? To si naozaj myslis ze amerika je krajina ludi jeducich hamburgery a leziacich pred TV? Chlape lutujem ta. Zil som 6 rokov v USA a mal som moznost navstevovat predstavenia, divadla a muzea v NY (mal som dobru sefku a listky zadarmo). Slovak odddany domovine v tvojich ociach predstavuje asi cloveka obleceneho v kroji ohanajuceho sa valaskou proti imperialistickej nekulture. Ver mi ze oddanost k vlasti sa neprejavuje len vypisovanim clankom aky ty si roduverny slovak a sediac na riti doma v krcme obhajujes nasu domovinu pred zapadnymi barbarmi. S kolkymi zapadniarmi si sa rozpraval a snazil sa im priblizit nieco zo slovenska? Kolko si ich pozval k nam ukazat im krajinu? Kolkym si poslal nejaku knizku o nasej kulture a tradiciach? Vidis sa seba ako obrancu tradicii s plamennym mecom v ruke? Vypni TV, nauc sa jazyk a hajde do sveta poznat narody a inu kulturu - vtedy pis kto je barbar a kto nie. Reci ozrateho slotu neber na vedomie.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-17  (20:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan-som milovníkom jazzu a poviem ti,že ten z new orleans je fakt dobrý!
Aj čo sa týka filmu-existuje spústa vynikajúcich amerických filmov.
Väčšinou sa však v bežných kinách nepúšťajú.
A sme pri tom!
Prečo potom väčšina ľudí pozná USA vdaka Rambovi,kole,Madone,či mekdonaldu?
Milanko-viem anglicky,plus 3 slovanské jazyky-češtinu samozrejme narátam.
V mojom živote mi to stačí a na jazyky moc nie som.
Poznám aj iné krajiny-nesedím stále na zadku!
So Slotom ma dokopy nedávaj-to zas ty nechápeš po,mery tu!
Bežkaj makať do Nemecka a uvidíš,ako jednajú so Slovákmi,Ukrajincami,či Poliakmi!
Z Kanady sa o tom dobre kecá!
V Nemecku si po.ebaný východoeuropan-Turek je viac!
Zaplatia ti minimálnu mzdu a ešte rozmýšľajú,ako by ťa využili a ošklbali.
Mor na nich!
Ziješ v inom svete-chod makať do nejakej šikmookej firmy tu a uvidíš,o čom hovorím!

Dakovať za demokraciu,kapitalizmus,kulúru a tzv.slobodu sionistom za oceánom odmietam!Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-17  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker,
Pracujem uz 10 rokov tej istej firme tu a vlastnik firmy je ind.
Ale ked myslis ze severna amerika je mozno insia ako zapadna europa vo vztahu k emigrantom - to je zla vlastnost europy ze sa iny pozera na ineho povysenecky. Pracoval som 3 mesiace pred 20 rokmi v nemecku a nemal som vobec pocit ze na mna pozerali zvrchu (pracoval som v restauracii). Dokonca si myslim ze sef ma mal radsej ako niektorych nemocom co tam boli. Ale to su z europy len moje skusenosti. Ked vravis ze nemci sovakov putaju retazov ako galejnikov k veslam nemam inych zdrovaj ako to preverit. Aj tak si myslim ze je to individualne. Mam znamych v rakusku co tam robia a studuju a ti su spokojni, nikdy mi nenapisali ze sa tam citia byt menejcenny. Aj deti sa im tam narodili. Vrim ze to zisi od postavenia a prace co robis. A moja prva praca v USA ked som robil na stavbe patri k mojim nocnym moram kedze sef nas prehanal ako zajacov po stavbe a daval nam minimum. Nuz hej - daj hlupakovi rednekovi monzost tak nebude vacsieho pana na svete. Ale ked si myslis ze nejaky nas roduverny slovensky podnikatel z dediny co ma firmu na kopanie kanalov a zemestnava rumunov ze ich nebude plasit ako psov hore dole - ja ti to neberiem. Ako to ze vacsina ludi pozna z USA ramba a podobne havadiny? To si naozaj myslis ze ked ponuknu slovenskej TV vysielacie prava na nejaky hodnotny
filmza milin $ a ramba za tisicku ze nasi papalasi z TV povedia - my dasje dame milion na to hodnotnejsie co mate? Kultura za tebou sama nepride. Musi ty ist ku kulture. To co mame doma nevolaj demokraciou. To si naozaj myslis ze byvali komancovia co poprezliekali kabaty a teraz su pri moci maju zaujem na budovani demokracie? Ze ked pred 20 rokmi sa citili neobmedzenymi panmi u nas a dovolili si ludi zatvarat do basy a strielat do chrbta ze teraz sa budu zo vsetkych sil snazit napravit to co bolo? Ved by si srali sami s prepacenim do ust. Pre nich plati cim horsie tym lepsie, cim vacsi bordel a nespokojnejsi ludia tym lepsie - ved snivaju ze ludia este sami prilezu za nimi na kolena budu dozadovat aby sme tu mali to ce oni 40 rokov buduvali a este ich budu prosit aby to boli oni co zasa nas budu ochranovat pred imperializmom. A pozri ako sa im dari. Z demokracie aku u nas cerveny papalasi buduju by zapadniar utekal svinskym krokom.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-17  (21:32)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tu ale ide o devastáciu našich hodnôt!
Ako môžem zostať kľudný,ked naši politici fajčia amíkom ?
Vraj-kupujte slovenské výrobky,podporujte našich výrobcov.
Dobre-kúpim si slovenskú minerálku a tam-Kokakolakompeny...
Potom vidím v tv dokument o nedostatku vody v budúcnosti a zrazu zistím,že Slovensko už vlastnia západniari,Slováci vymierajú,poniektorí idú otročiť von a ostatní trpia doma!
Za socializmu bolo fakt lepšie!
Tú vašu charpúnsku politiku tu už majú všetci plné zuby!
Iba vyrábate vojny-aby ste mali lacný benzín.
Naša demokracia sa ti hnusí?
Odkiaľ prišla?
V USA je menšia sloboda,než v Rusku-tak sa zobud!Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-17  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker.
Ano hnusi sa mi nasa demokracia lebo to co u nas je nemozno nazyvat demokraciou. A neprisla z ameriky. Lebo tu zijem uz 25 rokov a toto tu nevidim. Takze z tade tu prist nemohla. A ani z kanady. chodim kazdy rok domov a vidim ze to co je u nas je na hony vzdialene demokracii co je tu. Poviem ti priklad. Asi pred rokmi som len tak povedal doma ze citim sa lepsie v kanade kedze mozem robit co chcem. A doma hned nato na mna vybafli z otazkou - a co, mozes ist na ulici a znasilnit prvu zenu co vidis? Tak vidis, nemozes. Tak potom nemozes robit to co chces a nemas tam demokraciu.
Rozmyslal som vela o tom a najlepsia analogia mi pripada ze porovnam ludi ako zvierata v ZOO. V jednom ZOO robia tak ze z casu na cas dovolia zvierat ist von z klietok, poznat co je vonku mimo ohrady a klietky kde zijes a ked vidia ze po rokoch dokazu zvierata polunazivat a ze si aj tak zije kazdy svojim zivotom tak tie klietky odstrania - su zbytocne. V inom ZOO ich drzia cely cas v zavrete a zvietrata sa len cez mreze divaju a zavidia ako je v inom ZOO lepsie. Tak jedneho dna ked z nejakeho dovodu spadnu mreze aj im tak vybehnu vonku a totalne sa zblaznia z pocitu ze teraz su volne a ze neexistuju ziadne zabrany tak hura - mozem robit co chcem, vsak mreze su dole, je demokracia. Po case zvierata v takom ZOO zistia ze silnejsie zvierata pozrali slabsie a zacnu sa stazovat - no ako perfektne bolo za cias ked sme mali mreze a kazdy bol zavrety, toto by sa nestalo. A kazde zviera len bohuje a nadava na toho alebo to co zapricinilo ze mreze spadli. A ked zviera z toho prveho ZOO pride k nim na navstevu tak sa nanho vyrutia ze na frasa nam bolo odstranit klietky kedze teraz tu mame bordel a vy - z prveho ZOO ste tomu na vine, berte si svoje moresy a sposoby prec. My tuzime po klietkach a nie po systeme co ste nam ukazovali. A chudak zviera z prveho ZOO sa nestaci cudovat
co to je kedze u nich v ZOO je kazdy spokojny, nemame klietky a zijeme si normalne a toto ZOO sniva o klietkach a obvinuju nas ze sme im ich zrusisi. Ked pochopis tu analogiu pochopis vela. Je velmi vystizna. A pravdiva. Kto si nezasluzi slobodu zasluzi si klietku. A asi plati aj to zname - ludia ktory sa rozhodli vymenit slobodu za kusok chleba si ju ani nezasluzia a v konecnom dosledku stratia jedno aj druhe.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-17  (22:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milánku podívej se jaký bordel u nás na ostravsku dělá jeden cikán/ind co "koupil" bývalé NHKG teď se tomu říká arcelor to za celou existenci hutnictví a šachet které už nejsou a taky Vítkovice už nejedou tady nebyl takový smrad a špína! http://www.havirov-city.cz/ http://www.havirov-city.cz/aktuality-a-radnicni-listy/aktualni-stav-ovzdusi-v-ms-kraji.html http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/actual_hour_data_CZ.html Já osobně si myslím že po spojení slovanských národů půjdou jemu podobní odkud přišli takové tady potřebovat nebudeme!


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-17  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker. Ze slovensko vlastnia zapadniari nie je ich vina ale nasa. Stavim sa ze si sa nerozculoval za socializmu ze prisli pani v kozenych kabatoch s cervenou paskou na rukave a puskou na pleci a zhabovali od ludi majetky (ako mojmu chudakovi dedovi). To ti nevadilo? To si nepisal vehementne clanky do pravdy ze aka to je nespravodlivost? A ze si nedemonstroval proti kradezi pred budovou KSC? Prisiel teraz niekto z puskou na pleci po VSZ? Po plynarne? Vidis imperialisticke milicie pochodovat pred zeleziarnami? To ze slovaci su povaha ze za korunu predaju mater hlavne ze ja mam z toho profit je to co zapricinilo ten stav. Ked niekto kupil za nic tak nie je chyba toho co kupil - blbec je ten co predal. Nemyslis?


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-17  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mefistofeles - ke niekto kupi, kupil a je to na nom ze z toho robi co chce. Ked ty mi predas televizor a ja pridem domov a vytrham z neho suciastky a posadim don kvety a pouzijem to ako kvetinac mam pravo to urobit? Mam. Ty si svoje dostal, TV je moj. Places na nespravnoom hrobe. Mali za vajcia povesit toho co im sachty predal a toho tahat na zodpovednost.A stavim sa ze ten co im to predal bol ten roduverny a najpravovernejsi narodovec ktory sa teraz mozno bije do hrude a hovori ze niet na slovanov.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-17  (23:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  O tom polemiku nevediem.
Ja nemám v láske politikov vôbec.
Kto nás zapredal?
http://hnonline.sk/43-57337430-1-33883230-k08000_d-be
Teraz idú napríklad zasahovať do vnútorných vecí Bieloruska,ten hochštapler financuje puč v Bielorusku!
A ty vytýkaš Slovákom,že chceli demokraciu a kapitalizmus?
Veľké H !
O nás,bez nás!
Anglo-americké svine rozhodli o nás-bez nás!
Robia to stále-Srbom napríklad zobrali Kosovo.
Kto sa im postaví na odpor,bude zlikvidovaný mierovou misiou.
My sme Slovensko nezapredali,ani nepredali!
To zopár hochštaplerov predalo rodnú zem a ja som teraz zlý,lebo hovorím,ako sa mi to nepáči?
Vravíš o klietkach v ZOO-ale uvedomuješ si,že vymoženosti zvierat tvojho druhu sú vykúpené krvou iných zvierat?


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-18  (15:24)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan mám na Tebe jen jednu otázku. Proč Ty "Čechy a Slováky" posílají zpět když je v Kanadě taková volnost a nikdo se o nikoho nezajímá a všichni spolu dobře vycházejí?


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-18  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan trocha sa poobzeraj ako to bolo s NHKG a ako sa to podarilo Mittalovi kúpiť. Aj ked kúpiť nie je to správne slovo. Tak ako zlikvidovali náš zbrojný a ťažký priemysel tak zlikvidovali v Čechách oceliarstvo.Ty vidíš veci velmi jednostrane. To že potrebovali "demokrati" zo západu zlikvidovať naše hospodárstvo je fakt. Ver tomu že keby tu nespravily tie prevraty tak by už boli v prdeli. Oni žijú len vdaka tomu že sa im tu otvorily trhy a že majú znova lacnú pracovnú silu. Podniky za korunu daňové prázdniny a pod.k čomu im výdatne pomáhal ožrala havel a spol. Zamysli sa aj nad tým kolko to takto vydží. Kde ešte budú expandovať. Rusi im v podnikaní dali mantinele čína ich k sebe nepustí a to je cca tretina sveta.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-18  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ti dva synci z Ostravy to vystihli úplně přesně! Jsou to ostravské písně ze života. http://sites.google.com/site/trafac/zpravy/mendoszostravy


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-18  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Mefistofeles - neviem o tom ze by posielali slovakov prec z kanady. Cechom to dodrbali im (alebo nasi slovenski) pocernejsi bratia. Vies - kanada nerozlisuje ci sem prisiel cech biely alebo pocernejsi. Pre nich cech je cech. A ked porovnali kolko cechov prislo a zostalo tu nelegalne alebo prislo a hned sa hodilo na ich socialny system a podpory (ver mi ze v dobe pocitacov to zistia raz dva0 tak zisitli ze v porovnani z inymi narodmi je to cislo alarmujuce a preto urobili kroky aby to zamedzili. Preto viza, preto to buzerovanie. Nuz pre takych ludi teraz trpia aj ti co sem chceli prist normalne a nie - nie je to poprve v historii ze za ciny darmozracov si to odskakala skupina nedarmozracov. Ale neobvinuj z toho kanadu. Ver mi ze kanada nevytvori teraz specialne oddelenie na ministerstve zahranicnych veci a ze bude riesit problem cechov a romov kazdy druhy den v svojom parlamente. Uz aj tak ma ten byrokracie viac nez dost.


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-18  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre gomez :
Pozeraj na veci globalne a z nadhladom. Bola studena vojna. Boli 2 systemy oproti sebe co sa snazili vsemocne jeen druheho znicit. My sme ju prehrali. Techicky, po ekonomickej stranke sme to s nasim zriadenim dodrbali a boli sme to my co sa stali porazenymi a kapitalismus ten co vyhral. To z nami teraz robia to co chcu je vysledok toho boja. Nerob si uluzie - keby vyhral socializmus a porazil kapitalizmus na hlavu robil by to iste. Alebo by zaludnil sibir tak ze by tam bolo husto ako v centre NY. To ze teraz vyplakavame ze z nami robia to co robia je vysledok toho ze sme 40 rokov valali sunky v praci, davali technikov a vedeckych pracovnikov platovo na uroven straznikov na druzstvach (vsak dokonca ich ani nepokladali za triedu) atd atd. Teraz zneme ovocie prehry.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-18  (20:23)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Mefistofeles trafil do čierneho s tým posielaním preč.
Inak-Kanada je možno pokroková krajina,ale napriek tomu likviduje barbarským spôsobom tuleňov po stovkách.
K eskimákom sa tiež nezachovali bohvieako dobre a aj s ekologiou to nie je až taká sláva...
Takže:odtiaľ-potiaľ...

Milan tvoj problém je jeden:
Vek.
Tipujem,že máš cez 50 a pozeráš sa na svet úplne inými očami.
Ver mi,že o 3-5 rokov budeš na tento svet pozerať s otvorenou hubou...
Ty stále žiješ zo spomienok studenej vojny,kedy bol svet virtuálne rozdelený na západ,východ a krajiny tretieho sveta.
Všetko sa ale mení.
Teraz sú tu úplne iné problémy:
Klesajúca pôrodnosť,krachujúci dôchodkový systém,únik mozgov-kvôli orientácii na výrobu,sebezničujúca tolerancia voči neprispôsobivým...

Vieš-tu sa často hovorí o tom,že to tu komunisti za 40 rokov všetko pokazili.
Teraz máme ale 22 rokov po revolúcii,máme demokraciu,trhové hospodárstvo a aj napriek tomu sme sa nedostali na životnú úroveň z roku 1989.
Nie je to viac,než čudné?
Je to tak,ako hovorí gomez a iní-nebyť pádu železnej opony,tak by bol západ v <> viac,než východ!
Takto sa otvoril nový trh a sprístupnila lacná pracovná sila,pričom zlikvidovali náš domáci priemysel.
Prečo po.ebaná Eú neuvalí neúnosné prirážky na dovoz obuvi z Cíny?
Prečo tu zatvárajú fabriky,ktoré postavil ešte Baťa?
Prečo preboha dovážame mliečne výrobky spoza hraníc?
Prečo tu máme obchody plné čínskych handier,ked sme mali špičkový odevný priemysel,ktorý vyrábal zdravotne nezávadné oblečenie?
Dokážem si predstaviť Eú,ktorá by bola sebestačná vo väčšine produktov.
Potraviny,obuv,odevy,elektronika,áutá...
Ale to nikdy nebude,lebo heslom vladárov je napakovať sa čo najviac a čo najrýchlejšie...
Po nás potopa...
Kto toto zmení?
Parlamentný systém?
Voľby?
Tomu uverí už len úplný dement...


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-18  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker,
Mylis sa.
mam 45:)
To ako sa kanada stavia k loveniu tulenov alebo eskimakom - musim sa priznat nesledoval som to, takze nekomentujem. Poloz si jednu otazku. Ako to ze taky nemec, holandan, belgican, rakusan neprotesuje a nebohuje tak ako slovak s tym ze je mu zle. Poznam ludi zo zapadnej europy tuna _ vacsinou sa sem prizenili takze ziju tu - ale nestazuju sa na svoj domov. Nebohuju ze ako im je zle,nekladu otazky ktore ty kladies na fore. Preco? Nerozumies ze za 90 % problemov ktore slovensko ma si moze len a len samo? Ci niekto z ciny obsadil nas parlament a pod samopalmi prinutil nasich papalasov podpisat dohody ze budeme dovazat cesnak len od nich? Alebo preco ked zvoli holandan za sefa podniku v holandsku tak sa snazi podnik zveladit a ked postavis slovaka tak ho najprv vytuneluje a za gros to preda hocikomu hlavne ze on z toho ma? Nerozumies ze za problemy krajiny sme si len a len sami vinny? Myslis ze EU nema nic na starosti len riesit preco mi mame lacnu cinsku obuv u nas? Co nam zhadzuju cinsku obuv z lietadiel ze je v nasich obchodoch? Za vsetkym vid cloveka. Niekto to musel objednat, podpisat fakturu, zaplatit a nanutit ludom u nas. nevidel som nikde zaber v TV ako chudak Miklos podpisuje zmluvu z v EU a niekto mu mieri pistolou na hlavu ze ked nepodpise ze ma po chlebe..Sme si sami vinny. nevalaj to na zapadny svet. Zapadny svet len vyuziva nasu hlupost, povahu, podplatitelnost, zapredanost. Ked ty mne predas zeleziarne za korunu kto je tutmak - ja co som kupil alebo ty co si predal?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-18  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už vieš,prečo komunisti brali majetky kapitalistickým sviniam?
Vieš čo je to bezprácny zisk?
Socializmus bol iba reakciou na nespravodlivosť kapitalizmu.
To,že sa rozpredalo a zapredalo Slovensko ale nie je vina bežných ľudí.
Zas to pohnojili tie svine!
A svine patria na jatky!


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-19  (01:33)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stalker - si chory. Ze svine patria na jatky - pravda. Akurat ze ides zaklat nespravnu svinu chlape....


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-19  (05:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Milan ma uplnu pravdu, ani slovkom nezaklamal alebo zvelicil.

Pan stalker, co ste to za ludsku smet, ked napisete taketo riadky?

" Už vieš,prečo komunisti brali majetky kapitalistickým sviniam?
Vieš čo je to bezprácny zisk?
Socializmus bol iba reakciou na nespravodlivosť kapitalizmu."

Clovece ty si neuvedomujes ze v kapitalizme na to dreli cele generacie? Keby ze i povalaci tak dru tak kazdy ma majetok a peniaze. Povalaci su nauceny len brat.Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-19  (10:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja som Slovák, a som na to aj hrdý. Slovák som a Slovákom budem, budem sa hrdo hlásiť k tejto otčine, k tomuto jazyku, k tomuto národu, k tomuto štátu. Tu chcem žiť, tu chcem pracovať, tu žijem, tu pracujem, nie ako tí, ktorí zdupkali a chcú nám hovoriť, že ako sa má tu žiť, bez bázne a bez hanby.

Áno, za všetko si vždy môžeme sami, keď sme takí nejednotní, ale naozaj je to tak?

Nie je to len tým, že sa bojíme postaviť ak vidíme, že sa niečo zlé pácha na nás, na tomto národe, na tomto štáte?

Alebo, kto by sa postavil, koľko by nás bolo?

Je nás dosť alebo málo, čo vidíme, ale predsa nemáme silu sa postaviť?

Alebo ak máme silu, tak chce to niekto počuť?

Jedná pekná myšlienka je na tomto svete: ,,Ak chceš zmeniť svet, zmeň v prvom rade seba."

Začnime byť hrdými Slovákmi, zmeňme sa, hovorme o tom medzi ľuďmi, a potom víťazstvo príde, keď sa všetci budú meniť, v hrdých a slobodných Slovákov!

Byť Slovákom to nie je hanbou, je česť byť Slovákom!!!


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-19  (10:38)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  kapitalizme na to dreli cele generacie-tý čo dreli mali hovno. Tiež boli najbohatší tý čo robily podvody. Česť vínimkám napr. Baťa- jeho systém bol ale na tú dobu sociálny-staval byty pre zamestnancov mal svoju školu atd.


MK   |   ip:87.244.19   |   2011-02-19  (12:06)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  stakler: máš úplnú pravdu.Ako sem začal písať Milan,tak sa táto diskusia otočila o 180 stupňov.Milan má pocit že má patent na rozum.Ale skutočnosť je úplne iná.Pozri si ako ta hodnotia čitatelia a koľko ľudí s tebou súhlasí.No a pre otvorené oči len toľko.Viem ako drú kapitalisti,tiež pracujem v zahraničí a viem ako nás tá banda "fašistická,pedofilná,buzerantská a feťácka" zdiera.Pre nich sme len lacná pracovná sila.Slovanov nemajú v láske.Rumun je tam viac ako Slovák,Čech alebo Poliak.Makáme tam za polovične platy a to len preto lebo u nás všetko zrušili a rozkradli.Kradla tá banda čo je momentálne pri moci,ku ktorej sa dostali podvodom a klamstvom.Tak aká je to potom spravodlivosť???.Od samého začiatku ako sa rozpadlo ČSSR boli proti národným stranám a to len z jedného prostého dôvodu.Majú zo SLOVANOV strach.Nebude to dlho trvať a celá táto únia krachne.Čím skôr,tým lepšie.http://www.tvina.sk/index.php?program=10&;video=2081


http://www.tvina.sk/index.php?program=12&;video=2079


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-19  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovanské rádio BG Varna http://www.radiovarna.com/


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-19  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=oMgNQ7_imHQ


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-19  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=oMgNQ7_imHQ


MK   |   ip:87.244.19   |   2011-02-19  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.tvina.sk/index.php?program=13&;video=2079

http://www.tvina.sk/index.php?program=11&;video=2081

Pôvodné videá k príspevku v 12.06.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-19  (22:38)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan-píšeš:
"Zapadny svet len vyuziva nasu hlupost, povahu, podplatitelnost, zapredanost. Ked ty mne predas zeleziarne za korunu kto je tutmak - ja co som kupil alebo ty co si predal?"

Obyčajný človek nepredával.
Obyčajný človek nemá ambíciu niekoho zdierať.
Predával a zapredával chuligán.
Preto nevidím nič zlé na tom,ked si ľud zoberie naspäť to,čo mu patrí.

Je niečo zlé na tom,ked vtrhneš do domu zlodeja a zabavíš mu nakradnuté s tým,že to chceš vrátiť?
Pre mňa je to naplnenie spravodlivosti.

Uznávam v tomto Huga Cháveza.
Prečo by malo patriť bohatstvo krajiny iným krajinám,resp.jednotlivcom?

Znárodniť!

Hovoríš,že za socializmu sa nemakalo?
Potom prečo máme teraz že-vraj vyššiu produktivitu práce a aj napriek tomu nemáme životnú úroveň z čias socializmu?

Ja ti poviem prečo!
Lebo niekto na nás pekne zarába.
Ak teda makám viac a dostanem menej,cítim sa byť okradnutý.
Už vieš,kto je teda zlodej?

Moc a bohatstvo je sústredené v čoraz užšom kruhu ľudí.
Nemám absolútne nič proti drobným a poctivým podnikateľom.
Ale považovať majiteľov korporácii za poctivých podnikateľov je viac,než naivné.
Bohužiaľ títo podnikatelia likvidujú tých malých.
Preto mizne všade stredná vrstva a pribúdajú pracháči a masy chudobných!

Pre mňa je to vyslovene triedny boj!
Bud oni,alebo my.
Sú to otrokári,ktorí devastujú planétu i ľudí!
Prinášajú iba utrpenie,vojny a smrť.
Neváhajú poslať ľudí do koncentráku-ak im to niečo vynesie,alebo ak to naplní ich choré predstavy o zriadení sveta.

Alebo nového svetového poriadku...otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-19  (23:38)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  stalker navstin Cinu a vytriezvies aj od znarodnovania a vsetkych bolsevickych ideii.
Strednu triedu likviduju paraziti, ktory parazituju na systeme. Niekto to musi zaplatit a vsadial vo svete to plati stredna trieda a to ju nici.
Boze netrestaj, ale udri.


Miroslav   |   ip:188.112.7   |   2011-02-20  (08:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Skutočne dozrel čas na zjednotenie Slovanov a to kvôli vlastnej záchrane.


Beni   |   ip:85.248.61   |   2011-02-20  (09:12)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stredna trieda sa likviduje aj na Slovensku. Politici chrania len ciganov co je nizka trieda a potom svojich kamaratov co je vysoka.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (09:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvoreneoci-otvor oči!
V Číne sa neznárodňovalo,lebo sa nemalo čo znárodňovať!
Tam sa budovalo!
Holými rukami hlbili priehradu-krompáč,či lopata bol luxus!
Teraz má Čína vysoký hospodársky rast,každý má kde bývať a má čo jesť.
Ked to porovnáme s Indiou,kde je kapitalizmus a demokracia,zistíme,že v Indii polovica obyvateľstva žije pod hranicou chudoby-čiže max.jedno úbohé jedlo denne!

Ideš kritizovať socializmus?
Dobre.
Nebol úplne ideálny,ale bol bežnému človeku prijateľnejší.
Za socializmu nehrozilo,že nedostaneš výplatu,uvidíš bezdomovca,alebo budeš mať strach o prácu!
Tento systém je dobrý len pre hochštaplerov,vagabundov a ostatné svine.
Bežného človeka iba zdierajú a vysávajú.

Prenasledovali ľudí?
Ožrana Vaška,alebo ostatnú slobodomurársku bandu,ktorá túžila zvrhnúť systém,v ktorom musia makať?
Chceli sa iba dostať späť k majetkom,ktoré nakradli ich rodičia pred socializmom!

Kritizuješ socializmus?
Potom prečo je voči Kube zavedené hospodárske embargo?
Vieš prečo?
Lebo keby nebolo,ukázalo by sa,že socialistický štát môže elegantne prosperovať!
Lenže to by iba dokázalo,že socializmus je životaschopná alternatíva.
A to si nemôžu svine dovoliť.
Preto likvidujú všetko,čo nie je podľa ich gusta.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (09:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Beni-pravda!
Práve som si spomenul na istú čiernu stavbu na Slovensku.
Pánko má postavený palác s rybníkom na čierno.
Najprv plno rečí o tom,že tú stavbu toho pracháča zlikvidujú a teraz to vypadá tak,že ju asi legalizujú.
Aké typické!
Pracháč môže všetko!
Zákony treba uplatňovať iba voči sprostému pospolitému ľudu!
A to tak,že tvrdo!
Bežných ľudí treba šklbať,zdierať,klamať.
Niekto sprostý predsa pánske huncútstva zaplatiť musí!


gomez   |   ip:94.249.15   |   2011-02-20  (09:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvoreneoci-ty si bol v číne? A kde?


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (09:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stalker: Výborne píšeš.Myslím to uprimne vážne.Mali by sme niečo podniknúť.Spojiť sa viac ako len na fóre.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (10:21)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  A opäť mimo veci...Čína...otvorené oči to sem doniesol, prečo asi? Aby opäť sa rozprávalo o niečom inom, čo sa nás netýka. Každý si predsa musí urobiť poriadok doma a nie v cudzom byte!

Takže otvorené oči, venujte sa radšej téme a nepíšte veci, ktorým ani zďaleka nerozumiete.

Je to presné ako s tou Kubou, hoci nejeden zatvrdnutý si tam tak rád vyhrieva svoj zadok, s tak ohromnou starostlivosťou, kde na tom pokrokovom západe by nenašiel....

Treba nechať každý štát na pokoji, každý vie, že kedy ma toho dosť, bez hlasov kuvikov...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (10:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  prave-nehovorím nič nové.
Toto vedia všetci.
Iba väčšina je ešte opitá propagandou.
Musia vytriezvieť a potom uvidia veci čiste a jasne.
Vo svojom okolí robím,čo môžem-rovnako,ako vy-ostatní.
Ostro kritizujem a snažím sa o vytriezvenie ľudí.
Myslím,že čas pre zmenu dozrie až vtedy,ked väčšina ľudí bude triezva.
Teraz ešte veria v Eú,v €,v mierové misie,demokraciu a v to,že sa veci neustále lepšia.
Stále žijú v presvedčení,že o 5-6 rokov bude podstatne lepšie.
Sú klamaní a chcú byť klamaní,lebo pravda bolí.
Víziu zlepšenia v horizonte pár rokov počúvam už 22 rokov!
Od roku 1989 nepočujem nič iné,iba že:
Treba si uťahovať opasky,treba šetriť...
Pritom svine si opasky neustále povoľujú a kontá im tučnejú.
Arogancia mocných a prachatých je čoraz väčšia,čo je ale dobre,lebo dokonca aj trpezlivosť Slováka má svoje medze.
Bratia a sestry-brúste si motyky!


SlavaSlovanom   |   ip:213.197.8   |   2011-02-20  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovania sa uz konecne musime spamatat..
Prichadza cas kedy Slovania vstanu s popola...
V jednote je sila a ak sa Slovania spoja z USA bude hovno, nech sa strcia do ryti aj s ich McDonaldom aj s celim Holim udom, TV angelikou a TV Hnojom

http://www.sho.sk/
http://www.vedy.sk/
http://www.tajnedejiny.sgo.sk/

http://www.youtube.com/watch?v=p0KCm5hGJDs
http://www.youtube.com/watch?v=rtgpGgy_mkA
http://www.youtube.com/watch?v=_k9xGRVGt8g

Svate nase heslo je: Sloboda a Slava!stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=4-z9sG6qp3I
Obroda kresťanstva príde od Slovanov.
Budúcnosť patrí Slovanom!
Západ je už len skapíňajúci kopajúci koň.
Nech ich šiptári utlčú svojimi vtákmi-ako sľubovali!
Kto mečom bojuje,mečom i zahynie.
Kosovo bola ich osudová chyba!
http://www.youtube.com/watch?v=0az5rnkI5VI&;feature=related


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Nemecko-že NEW TURKEY !
Nádhera...
:-D
http://www.youtube.com/watch?v=qQ0kISzqNIo&;feature=related


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-20  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomu už není co dodat! Myslím že autor mluví srozumitelně a jasnou řečí. Slovaské národy vpřed! http://slavaslavjane.blog.cz/0904/povstan-slovane-podnimajsja-slavjane


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-20  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=-pZ3QdPggTE&;feature=related Taky něco dětem a mládeži. Rodičové, děděčkové a babičky ať přeloží a vysvětlí. Velmi výstižné jak to chodí již přes 21 roků a ne jen v Rusku,Bulharsku,Srbsku,Slovensku ale všade kde USA a židokrati strčili své nenažrané rypáky!


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-20  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=8CmWAIhAcpg&;feature=related http://www.youtube.com/watch?v=cEKGTy4Gzt8&;feature=more_related http://www.youtube.com/watch?v=cEKGTy4Gzt8&;feature=more_related Tyto obtazy z Muchovy Slovanské epopeje už byli přemístěny! Je jen otázkou času až budou někomu prodány a peníze rozkradeny!


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-20  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=4Wl5lDAE38E&;feature=related Myslel jsem tyto obrazy. Omlouvám se zlobí mě počítač.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-20  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Tak v Cinu mam trochu otukanu, zhodov okolnosti tento mesiac som mal znova navstivit Cinu, ale pre povinnosti som to prelozil na buduci mesiac. Pan skalter, keby ze do nich nevleje zapad kapital a znich si nespravi lacnu pracovnu silu tak maju velke hovno a dnes by mali velky problem s hladom a myslim ze komunisti by davno odhnili na sibeniciach. Jak Chrustev priznal, bez americkej pomoci by nebolo ruskeho vytazstva, tak bez zapadneho kapitalu by Cina bola velka nula ainac kazdy ekonom ktory vidi do Ciny musi povedat ze Cina je len velky obor na hlinenych nohach. Co myslite preco dali Cine taky potencial? Lebo Cina nie je nebezpecna ani ekonomicky a uz vobec nie vojensky. Keby ze to spravia s vychodnym blokom tak dnes je cela Europa nastepena komunizmom a cely svet by bol v zivotnom nebezpeci. Cine staci pustit zilu a za tri tyzdne je po komunistickom otroctve a rozpadne sa jak sovietsky svet na tisic malych statov. Umelci na rozdiel od vas ja viem o com pisem.


tibor   |   ip:178.40.21   |   2011-02-20  (20:15)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Otvorenýmočiam:

Akýsi Chrustev (to je kto?) mal priznať, že bez americkej pomoci by nebolo ruského víťazstva.

Aká je skutočnosť?

Niekoľko faktických údajov:

Zahraniční pomoc Rudé armádě

V západní literatuře je velmi rozšířené tvrzení, že rozhodující pro bojeschopnost Rudé armády byly dodávky válečného materiálu, především ze Spojených států, že bez nich by SSSR nedokázal zacelit rány prvního období války a zesílit svou vojenskou moc natolik, aby byl schopen Německo porazit.
Co vysvitne z čísel a faktů?
V nejtěžším prvním období války byla pomoc minimální. Poměrně největší dodávky amerického materiálu do
SSSR přicházely v letech 1942-1943. V této době dostal SSSR 2400 tanků (sám vyrobil téměř 50 tisíc tanků), 3000 letadel (vlastní výroba SSSR 60 000 letounů).

Za celou dobu války nepřekročila pomoc Západu 4 % dodávek z vlastní výroby SSSR.

Prakticky za celou válku obdržel SSSR od USA, Kanady a Velké Británie 9114 tanků, 12 256 letadel, 5389 děl
a některé další materiály. Přitom SSSR od počátku Velké vlastenecké války do konce roku 1944 vyrobil a dodal armádě 82 645 tanků a samohybných děl a 115 371 letadel. Přitom například tanky dodávané ze Západu byly převážně lehkých typů, neodpovídající náročným
podmínkám vedení tehdejší války. O tom svědčí ostatně i telegram J. V. Stalina F. D. Rooseveltovi z 18. července
1942, kde se uvádí: „Považuji za svou povinnost upozornit, že jak tvrdí naši odborníci na frontě, americké tanky
snadno hoří od zásahu protitankových děl...“
Výjimku tvořily nákladní automobily, kterých bylo dodáno stotisícové množství. Umožnily zrychlení práce týlu i pohyblivost útočících armád. Celkové dodávky SSSR od USA dosáhly přes 9 miliard dolarů a tvořily – jak už jsem uvedl – asi 4 % z celkových nákladů SSSR na válku. (Dodávky pro země britského impéria se uskutečnily ve výši 30 miliard dolarů.)

Je jasné, že Rusi by boli vyhrali vojnu aj bez západnej pomoci. Dnešné mýty a pohádky na tom nič nezmenia. Keď už Západ videl, že Rusi tlačia a získavajú strategickú prevahu, skoro sa ponáhľal s otváraním druhého frontu, aby sa tie Džingistánove hordy (ako ich posmešne nazýval "spojenec" Churchill) nedostali príliš ďaleko na západ.

Viac sa o tom dá dočítať v periodiku Slovanská vzájemnost na strane 7, odkaz tu: http://slovanvyborcr.hostuju.cz/SloVza/SloVza140.pdf.

Aj ostatné tvrdenia Otvorených očí sú dosť zjednodušené, povrchné a jednostranné .
Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak, tak, život na západe mení ľudí, ktorí tam zdrhli, aby verili bájkam, ktoré im neustále ponúkajú, sťa pravdu samu...


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://afinabul.blog.cz/1102/merkelova-a-sarkozy-chystaji-centralne-planovany-gulag

Slovania zjednotme sa!


Beni   |   ip:85.248.61   |   2011-02-20  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No skoda. Slovania mali sancu ale nejaki chuji to zneuzili v ich prospech. Aj ked sa spojime tak furt a furt nam bude niekto vladnut niekto chamtivy proste darmozrac. Ludia su uz tak nauceny tymto systemom ze to inac nejde. Jedine zeby sme nejake narodene dieta ucili spravnym systemom a vzdalovali ho od tohto darmozrackeho a potom to dieta resp. uz dospelaka postavit na nejaky obrovsky post. A pride za nim nejaky curak s obalkou a chlapec ani nebude chapat o co ide...


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-21  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibot nabity faktami, len jedno ti uslo ja cerpam zo skusenosti a pameti ucastnikov druhej svetovej vojny. Ty asi nevies, ze vojnu vyhrava chlieb a nie zbrane. Noze si zisti kolko milionov ton obilia bolo dovezenych USA do Ruska. A co ja viem tak kazde ruske lietadlo vtom case bolo vybavene americkymi motormi. Toto vsetko nie je podstatne, lebo z mojej rodiny dvaja clenovia boli na vychodnom fronte a bojovali proti Nemcom a v jednom sa zhodli, ze keby ze Nemci planovito neustupia Rusi nemali sancu ich potlacit, lebo na jedneho Nemca aby si ho vyvazil si potreboval desat rusov. Dalej tvrdia, ze keby ze Nemci nemaju naramkove hodinky tak Rusi vojnu nevyhraju. Tibor zapametaj si vojnu nevyhravaju zbrane, ale disciplina a chlieb a Rusi nemaju ani jedno ani druhe. Cinania maju disciplinu, ale nemaju chlieb a tym su bez sance proti Amerike. Pozri sa jako bol vyzbrojeny Irak najmodernejsimi komunistickymi zbranami a len za par dni ich padli 100 000 oproti hrzdke americanov, lebo im chybalo jedno motivacia a disciplina toto vyhrava modernu vojnu.


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-21  (06:31)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvoreneoci | ip:67.213.87 | 2011-02-21 (02:00) Ty zjavne nevieš o čom točíš. Irak bol vyzbrojený napr raketami skat ktoré sa dostali do výzbroje už v 60 rokoch. Dalo by sa ti odpovedať na všetky tie hlúposti ale neoplatí sa pretože ako píšeš vy to máte v rodine čo mi je úprimne lúto. Inak pekný pobyt v číne-odporúčam šanghaj a potom za čerstva do velkého jablka aby si mohol zrovnať. Ešte mi povedz ktoré ruské lietadlo malo am. motor. Ktorý je americký-Mikulin alebo Klimov?-to sú najviac používané motory ruského vojnového letectva


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-21  (08:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Venoval som dve hodiny tvojim príspevkom a musím povedať že síce máš otvorené oči ale daj si dolu aj tú zváračskú helmu čo máš pred nimi.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-21  (08:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvorené oči ty si fakt čudák d=r.
aj tu máme takýx menežérov /akýx dorána na. . erem za gýbel/ , čo boli na rozumy v číne. tam tie robotníčky pracovali pri -5 pod šiatrami a celý deň v drepe. tí naši kapáči to xceli zaviesť aj tu. ten drep sa neodvážili, ale aspoň vo výrobniax povypínali kúrenie. ľudia to vydržali ani nenadávali, lebo už pi . ovali. buržik nepovolil /hm tvrďas/. ale potom, keď musel celú sériu výrobkov zošrotovať , lebo s poklesom teploty stúpla vlhkosť a tá nesmie pri týx postupox prekročiť 50%, už bol po "úsporáx" spokojný. samozrejme, za to mohli robotníci a potom im priškrtil mzdy. nehovoriac o hygiene, keď sa potom nemáš kde umyť, lebo keď sa nekúri tak sa voda odstavuje, aby nezmrzla a srávať sa xodí do lesa. nehovoriac o tom ,že usporili na kúrení a v podniku v garáži roztrhlo nádrž hasičského auta / neviem cenu has. cisterny , ale lacná nebude/, tak si ho , to auto , potom menežéri odpredali kamošom za šrotovú cenu.
o. oči , viva ten tvoj kapáč!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-21  (08:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvorene oci
Ak by prišlo ku konvenčnej vojne,tak by naša technika ľahko porazila tú západnú.
Ak si bol na vojne,možno vieš,o čom hovorím.
A prečo Vietnamci v sandálkoch porazili perfektne vyzbrojenú armádu USA?
Bicyklami dokázali presúvať množstvo zásob zo severu na juh a to za neustáleho bombardovania!
Američania mali vrtulníky,stíhačky a silnú ekonomiku,Vietnamci mali zo začiatku iba kuše a neskôr pušky od dedinských kováčov.
Až potom dostali podporu od východného bloku v boji proti imperialistickým šmejdom!
A dostali riadne na prdel-tak sa tie svine pakovali s plnými gaťami...

Stále si neuvedomuješ jednu vec:
Na konci tisícročia boli iba dve alternatívy-bud padne železná opona,alebo padne Západ.
Tak zorganizovali revolúcie vo východnom bloku a získali čas.

Teraz ich to však opäť dobehlo.
Lenže ten tvoj kapitalizmus bol robený pre svet,v ktorom existujú rozdiely.
Bud tu bol Západ a Východ a určitá rovnováha,kedy sa potichu vyžierali kolonie,alebo už nie je studená vojna a ropa sa získava pod rúškom boja proti terorizmu.

Sranda je,že celá tá tvoja armáda USA-armáda vrahov a celé po.ebané NATO nedokáže chytiť nejakého chorľavého starčeka,ktorý je na dialíze v nejakej jaskyni v Afganistane...
Pritom ten starček bol na výplatnej páske CIA a jeho rodina roky obchodovala s hajzlom Bushom.
Týchto chrapúňov a ich politiky imperializmu sa ty zastávaš?

Hashim Thaci obvinil Slovensko z porušovania medzinárodného práva,lebo že sme neuznali Kosovo...
Thaci bol šéfom pasákov a mafie.
Obchodoval s bielim mäsom,drogami a ľudskými orgánmi.
Vrúcne sa pobozkal aj s Albrightovou-čo už...
Vrana k vrane sadá,rovný rovného si hľadá...


tibor   |   ip:178.40.24   |   2011-02-21  (10:07)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Otvorené oči tvrdí:
"keby ze Nemci nemaju naramkove hodinky tak Rusi vojnu nevyhraju"

Znova niekoľko údajov z II. svetovej vojny:

„Zahynulo vyše 27 miliónov občanov Sovietskeho zväzu. Bolo zničených a vyplienených 1710 miest. Viac ako 70 000 dedín, 6 000 000 obytných domov, o prístrešie prišlo viac ako 25 miliónov ľudí. Zničili školy a nemocnice. Viac ako 65 000km železničných tratí, 98 000 poľnohospodárskych družstiev, 2890 traktorových staníc. Fašistickí spojenci ulúpili Sovietskemu zväzu 7 miliónov koní, 17 miliónov kusov dobytka, 20 miliónov prasiat, 27 miliónov oviec a tak ďalej. Celkovo v tejto vojne zahynulo asi 35 miliónov Slovanov.“

Otázka: Môže si normálny človek osvojiť názor, že Rusov hnala do boja proti nacistickým agresorom hlavne túžba zmocniť sa náramkových hodiniek zabitého nepriateľa (neboli to iba Nemci, ale na východnom fronte bojovali za "Novú Európu" /Ribentrop/ národy skoro celej kontinentálnej Európy, vrátane Slovákov), keď v ZSSR bolo len málo rodín, ktoré nestratili niekoho v tejto vojne ?

Otvorené oči ďalej tvrdí: "Tibor zapametaj si vojnu nevyhravaju zbrane, ale disciplina a chlieb a Rusi nemaju ani jedno ani druhe."

Porovnajme si pár údajov: 10. mája 1940 bolo Nemcami napadnuté Francúzsko a kapitulovalo už 22. júna 1940.Francúzsko spolu s Britániou postavilo proti Hitlerovi 147 divízií, celkovo 3, 785 miliónov mužov. Celkovo viac ako 3000 tankov a 3800 lietadiel.
Hitler nasadil 136 divízií, celkom 3,3 miliónov mužov, 2850 tankov a 3824 lietadiel. Teda neveľká prevaha dokonca na strane napadnutého. Predsa proti Nemcom kapitulovali po pár týždňoch.
De Gaulle vo svojich Vojnových pamätiach 1940-1944 napísal: "Už v prvých dňoch po Hitlerovom útoku prevládol v zemi nesmierny strach, prospechárstvo a beznádej..." " ...všetci, kto vtedy niečo znamenali pochybovali o všetkom, zvlášť sami o sebe..." "...režim bez viery a bez vnútornej sily sa rozhodol pre to najhoršie. Francúzsko malo za to zaplatiť absolútnym zotročením"

V júni 1941 vrhlo Nemcko na výchdný front 153 vlastných divízií a 37 divízií svojich satelitov. Celkom to činilo asi 80% pozemného vojska a 90% leteckých síl vtedajšieho Nemecka. Nasadených vtedy bolo 5,5 miliónov vojakov, 3712 tankov, okolo 50 tisíc diel, 4950 lietadiel a 193 vojnových lodí.

Aký bol výsledok? na európskom bojisku vrátane Poľska, Francúzska, Balkánu, a niektorých severských krajín stratili Nemci 41 000 vojakov a mali 15 800 ranených.
Na východnom fronte stratilo iba samotné Nemecko za celú vojnu skoro 10 miliónov vojakov (mŕtvi, ranení, zajatí), dokopy asi 77 tisíc lietadiel, 48 000 tankov, 167 000 diel a mínometov a podobne.

Ako je možné, že títo Rusi, podľa Otvorených očí údajne bez disciplíny (a chleba), našli v sebe dosť síl vzoprieť sa mohutnej vojenskej mašinérii v podstate celej kontinentálnej Európy, keď napríklad Francúzi sa ukázali "režimom bez viery a vnútornej sily" ?
Mohol režim bez vnútornej disciplíny zastaviť oveľa krutejšiu a masívnejšiu mašinériu, než pred ktorou kapitulovala v krátkom čase celá vtedajšia kontinentálna Európa ?!

Neviem, či položiť pre Otvorené oči takúto otázku má vôbec nejaký zmysel.
Ale pre všetkých ostatných ešte zdravých a mysliacich ľudí hádam nezaškodí pripomenúť si niektoré fakty. Už len z toho dôvodu, že v hlavnom mediálnom prúde sa o tomto mlčí.
Prečo asi ...?Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-21  (10:46)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  2 stalker

píšeš >>Nie som žiaden nacionalista,iba mám už dosť povýšeneckého postoja voči Slovanom.

Nesúhlasím. si nacionalista.
Aspoň podľa tejto definície http://sk.wikipedia.org/wiki/Nacionalizmus
A som veľmi rád, že sa tých nacionalistov nachádza v tomto zúboženom, do amerického hrubého čreva (riti) sa pchajúcom národe, viac.

A ja sa k tomu "nacionalizmu" pridávam. Sila Slovanskej únie by bola a je "hrozbou" pre demokratický svet. Mozgy, pracovité ruky, obrovské nerastné bohatstvo, láskavé povahové črty a duchovno sú v ostrom protiklade s proklamovaným konzumom páchajúcim mentálne škody na každom.

prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (10:53)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ano pridávajte sa Slovania bráňme našu krajinu. :)


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-21  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
tibor | ip:178.40.24 | 2011-02-21 (10:07) super napísané len nie správnemu človeku. Trocha som sa pozeral na jeho príspevky vo viacerých témach ale on trepe piate cez deviate.


Zemislav   |   ip:213.81.16   |   2011-02-21  (14:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  V dnešnej dobe sa už človek bojí, aby ho neoznačili za nacionalistu.
Ľudia si neuvedomujú, že nacionalizmus nie je o nenávisti ale o láske.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (15:37)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zemislav:Nechceme EU nechceme globalizaciu lebo je zla.Čo je na tom?Nech si nechajú tie výrazy pre seba banda je to zlodejská vo vláde vyhnať ich odtiaľto.My ľudia máme právo sa rozhodnúť.Nie politici za nás budú rozhodovať.Máme svoje záujmi.Chrániť prírodu lesy našu krajinu a celú zem.
Aký to je nacionalizmus?Aby sme otročili to chcú.
My sme nacionalisti a oni sú klamári zlodeji a vrahovia.Takí majú rozhodovať o nás?NIE!
Nebojte sa nemôžme sa báť nie je čoho.Nie je za čo sa báť.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-21  (15:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Oli63-tak to si am dostal!
:-D
Ale máš pravdu-tie výrazy sú tak ohybné,že to poskytuje množstvo vysvetlení daného pojmu.
Ak je cieľom nacionalistov vytvoriť vlastný štát,tak potom je Slovensko takouto krajinou nacionalistov.
Lebo štátotvorným národom sú Slováci!
Vdakabohu...

Je v tom ale istý rozdiel.
Ak sa my-Slováci hlásime k láske k národu a domovine,sme nacionalisti.
Ak Američania každé ráno vyvesujú vlajku pochybného pôvodu-sú patrioti.
Ak by sme ale boli aj my takí patrioti,tak už tu asi behajú americkí vojaci...
Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-21  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 stalker
:)

2 prave
Pekne si to povedal, treba vrátiť slovám pravý význam.
Strach je to, čo nám zväzuje ruky. Musíme prekročiť vlastný tieň aby sme sa mohli nadýchnuť. Ja sa svoj snažím prekročiť už nejakú dobu, ale stále sa mi to akosi nedarí.

2 tibor
Naozaj pekne, fundovane napísané.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-21  (17:47)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Niekedy ma clovek pocit ze na tomto fore sa stretli byvaly politruci alebo spoluziaci z VUML - Oli63, stalker a podobni. Blabolit v dnesnych casoch o bruseni motyk a novej revolucii vedenej lumpenproletariatom moze fakt iba clovek tazko postihnuty paranojou alebo deiluziou. Obhajovat znarodnovanie (pre normalnych ludi kradnutie) ktore sa udialo v 48 roku moze fakt len uboziak. najviac vas asi sudruhovia skrie ze uz nie ste pri moci - nuz hej, boli to casy ked ste pokradli od ludi co sa dalo, obohnali ich ostnatym drotom a s pasiou ste ich strielali do chrbta (ktoze by nevyronil slzu za tymi blahovymi casmi ked ste stali na tribune a prinutili ludi masirovat v zastupoch na ulici). Sladke to spomineky vsakze? Mam pre vas zlu spravu. uz sa to nevrati. Vase nadeje zahrabala mlada generacia ktora ma otvorene dvere a moznosti nalozit svojim zivotom tak ako chce a ma vas byvalych sudruzenkov pekne v riti. ale nezufajte. Hadam nasa vlada otvori v buducnu skanzem ako pre kamziky kde buduete chranenou zverinou a budu vas ukazovat ako nebezpecne zvery zpoza plato malycm detom zo skolky.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-21  (18:19)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Budme vlastencami, nech už nás nazývajú akokoľvek!

Hrdo sa hlásme preto k tejto otčine!

Nebojme sa!

Stojme v jednom šíku!

Víťazstvo už dnes je na našej strane, nie na strane tých, pre ktorých už táto otčina nie je dávno domovom!

Buďme preto svorní a jednotní!prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan: Ty čo moceš?Nikto tu neobhajuje komunizmus.Ale Slovanstovo!Čo tu ty pletieš komunistov?Oni nemali nič so slovanstvom.Ja neuznávam žiadny doterajší režim lebo to bol proste režim.A vládla vždy vláda politika a armádne záujmy.Slovanskú históriu si prečítaj ty mladá generácia ale trošku zdegenerovaná.Bohužiaľ.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozmýšľaj nad týmto...

Pravda, Bohmi vydaná, káže nám Slovanom:
Neprávosť mať Pána, ba väčšia byť pánom!
A človek nad človekom u nás nemá práva,
Sväté naše heslo je: Sloboda a Sláva!

Chápeš tomu vôbec?Komunizmus kapitalizmus aj fašizmus mali za úlohu zničiť slovanov.Vygumovať im mozgy.Ale zatiaľ ako vidíš sa im to nepodarilo.A len nech skúsia do Rusov!Len nesmieme ich zradiť lebo zle dopadneme aj mi.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mali by sme založiť nejakú opoziciu.Napríklad SOĽ :)))
Slovanská Opozícia Ľudu :)))


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-21  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre prave - mozno som zabrdol do komunistov, bolo to viac namierene proti revolucnym blabolom slalkera ktory brusi motyky a vyzva na dalsie revolucne udierky ktore budu zaberat majetok ludom tak ako to robili v 48. V sucasnom globalnom svete uz je tazko hovorit ci o slovanskej alebo anglosaskej dominancii - cely svet je uz prepojemy tak spato ze tato polemika straca zmysel. Zijem na zapade - zmiesane manzelstva su tu samozrejmostou, na jednej ulici ziju cez cinanou a arabov cez europanov a ktovvie co este - tu vytiahnut vlajku a volat po slovanskom zjednoteni alebo anglosaskom zjednoteni straca zmysel. Zivot je iny, prepojenejsi, dynamickejsi. Ziadat o rasovu odlisnost, cistotu rasy alebo nadradenost je uz prezitkom - pokusal sa o to jeden fuzaty pn z rakuska a vieme ako skoncil. Musis byt clovek rozhladeny - to nie je niekde v krcme vo vysnom niznom niekde buchat pestou do stola a hulakat ze my slovania to alebo ono a vsetkych inych poslat do plynu - svet je iny. Potrebujes vytiahnut paty z domu spoznat ze uz nezalezi ku ktorej rase patris, zalezi ako sa spravas, ako si tolerantny, ako dokazes vychadzat z ludmi. nedaj na populistouv ktori videli moslima alebo ind tak niekde v TV na markize. Nauc sa jazyk, vyber sa do sveta a uvidis ze rasy si rovnake - ked su radi tak sa smeju, ked im je smutno tak placu. To len truhlici u nas si myslia ze nabrusia kosy a motyky a pod vlajkou ozraneho slotu budu obhajovat slovansku krv pred najazdami hunov:)


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (19:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan: Výborne!Ja súhlasím.Ja nehľadam rozdieli ani nadradenosť.Ba práve naopak.Ja mám rád všetkých ľudí na zemi.Nerobím rozdieli.Stále si si neprečítal rsp. nepochopil Slovaneske posolstvo?
Tak ja ti to preložím teda.

Pravda, Bohmi vydaná, káže nám Slovanom:(toto chapes dufam :))
Neprávosť mať Pána, ba väčšia byť pánom!(to znamena ze neuznavali nadradenost ani panmi nikomu neboli ale ani pana nemali)
A človek nad človekom u nás nemá práva,(Opat sa tu hovori o jednote a rovnocennosti ludi)
Sväté naše heslo je: Sloboda a Sláva!(a nakoniec sa tu hovri o slobode a slave vsetkym dobrym ludom)

Chapes to?
Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-21  (19:37)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prave - nie je to zlozite to pochopit. Akurat ze by sa to nemalo volat Slovanske posolstvo ale Posolstvo cloveka alebo posolstvo kazdeho ziveho ludskeho jedinca. Nesuhlasim s tym ze slovania su teraz utlacany alebo ukrivdovany - mozno stara dobra europa ma s tym este problemy ked niekde v nemecku pozeraju na slovanou cez prsty alebo su vo francuzsku nastvany na rumunov a podobne - musim povedat ze na americkom kontinente nevidim nevrazivost alebo nadriadenost nad nami - skor naopak, ked sa dostanes do prace k americanovi alebo kanadanovi tak sa sprava k tebe velmi slusne - poiak alebo slovak ak tu ma firmu tak ta nahana ako psa po smetisku, ale co uz...Vlastne tu sa nikto nezaujima co si povodom - maximalne sa spytaju ked ty otvoris usta a podla prizvuku vidia ze si z inej krajiny, ale ver mi - uz som tu 20 rokov a nikto nikdy si neodpluvol na zem ked vyslovis ze si slovak alebo slovan, nikdo nikdy mi nepovedal ze najlepsie je sadnut do tankov a zrovnat vychodnu europu. V kazdom narode mas debilkov - aj slovensky narod sa moze pochvalit hodnou koncentraciu - ale generalizovat to je nespravne. Este pre tych ktory maju mozno pripravene na jazyku ze som zradca naroda alebo ze som zapredal slovansku dusu - citim sa byt clovekom a som clovekom. Som rad ze som zo slovenska a snazim sa vzdy opisat v dobrem svetle - aj ked niekedy musi clovek pomlcat ze mame v narode ludi typu slota alebo ze sme prespikovany ludmi co snivaju o casich ked jedine uspokojenie maju pri strelbe inych do chrbta cez hranice - (stalker zdravim) - ale co uz. A som rad ak to beries tak isto. Ono kazda lastovicka co sa objavi doma je ako posol jari...


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-21  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked je napisana pravda tasko sa cez admina dostane.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (20:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan:som rad ze sme sa pochopili.Lenze ani tu na slovensku ani v ámerice sa ludia tak nespravaju.Spravaju sa tak ze kazdi chce byt vyssie nad tym druhym vladnut byt lepsi na ukor druheho.Na ukor prirody zvierat.Tak co?Čo takí ľudia uznávajú?


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-21  (20:11)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tibor, tak teraz si ma pobavil. Ty otom asi nevies ze dennodenne boli Nemci bonbardovany na vychodnom fronte spojeneckym letectvom.
A teraz vysvetli ten vyprask co Rusi dostali od Finov. Tu hod par udajov, keby ze Fini maju take iste anbicia jak Rusi tak sa zastavia az na Krime.
Vysvetli napadnutie Polska bolsevickym Ruskom, vysvetli tie tisice obeti v Katinskom lese. Ja nebudem nikomu predkladat komunisticke poucky a fakty, ja verim tomu co som sam videl a zazili moji blizky. Ja som Slovan a pochopil som ze na Nemcov nemame, lebo nemame taku vrodenu disciplinu a pedantnost. Jazvecik sa nikdy nebude rovnar boxerovi i ked obaja su psi. Ja som pochopil ten rozdiel a snazim sa brat od nich priklad a tak zit aby som bol aspon taky jak su nemci ak nie lepsi. Kolky to zvas pochopili? Ono je lepsie sa opijat rohlikom a skonbinovanymi faktami.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-21  (20:13)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prave - tazko presvedcit ludi ktori enmaju rozhlad alebo nepoznaju svet dookolo ale poznaju len ten piesocek na ktorym sa hraju na najmudrejsich na svete. Spytaj sa u nas aky maju ludia nazor na Taliana, Americana, nemca - to sa dozvies ze taliani su blaznivy, americania tlsti a nemci ani co neviem. A pritom taky clovek v zivote nevidel ani jedneho prislusnika z menovanych narodov. ale on vie najlepsie. A ked prides ty a povies ze to nie je pravda tak si oznaceny za trubu. Vies - aj ja som to mal niekedy za tazko ludom u nas, trapilo mi ze su taky uzkoprsy a z obmedzenym videnim - ale zistil som ze je to pozostatok socialim, nuz nemohli sme cestovat, spoznavat svety, cesko alebo praha bol pre nas uz koniec sveta, vsetci sme bieli, vsetci jedneho nabozenstva, vsetci kradneme . clovek mal pocit ze tak ako my zije cely svet. Vies ze ked som prisiel domov asi pred 5 rokmi a vysvetlujem svojmu ujkovi (typicky produkt socialistickej doby, stale sniva o navrate revolucionarov a sniva o dobe ked si pochodoval pod vlajkou syfilika) tak som mu vysvetloval ze robim na zapade ako programator a ze robim sofwer a tak a on pocuva, pocuva (kdeze si vie vybavit co je to programovanie) a potom sa ma spytal "no a ako to je firma, da sa daco potiahnut bokom, mozes donesiedace z prace cez vratnicu?". Vtedy som si uvedomi ze takym ludom uz nemozes vysvetlit nic a nijako. Uz sa neda. Je to vryte v nich. A uz som to vzdal. Ostava len verit ze nova generacia vyrastie a ze sa bude budovat na nej. Vidim prve lastovicky doma ked som na navsteve a to ma nesmierne tesi, ver mi..


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-21  (20:20)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
   S Rusmi je jak s Leninim ten tolko knih napisal, ze na to by inde vo svete bolo treba troch ludi. Takze aj Rusi mali tolko techniky ze ine staty by ich museli zacat vyrabat v 17 storoci. Ale Rusi jediny hnali Rumunskych vojakov pred tankami jak stit ze odpredu ich strielali Nemci a od zadu Rusi. A co take Rusi dokazali v Afganistane proti muhagedinom ktory boli ozbrojeny zo zaciatku lukmi a musketami co 16 storocia?


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (20:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pozrite sa vojna je zla.Kto z obycajnych ludi chce vojnu?Ale problem je v ludoch vsetkych ludoch.Az na par vinimiek.
Hnusna spolocnost sa tu vyvija.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (21:11)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  A ešte ktorá krajina okupuje celý svet?Je to ámerika.Tak akože kto je v tej armáde?Kto povolil vláde ámerickej aby išla do vojny?No áámerický ľud.Takže ani tam nemusím byť.Je to demoralizovaná spoločnosť.Kývajú americkými vlajkami a odpadávajú z prejavou Obamu.Takže milý Milan budem sa hlásiť k Slovanom pokiaľ sa niečo nezmení v tej zemi americkej.A budem ich stále považovať za vycucávačov cudzích ekonomík.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-21  (21:12)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  2 otvoreneoci
Pekný nick pre človeka, ktorý si nevidí ďalej ako na špičku nosa.
Keby si len trochu svojej zanietenosti voči komunizmu venoval štúdiu faktov, možno by si sa za tie svoje drísty aj hanbil. Naozaj ti nemienim zháňať študijný materiál, lebo je to ako šťať do mora a myslieť si že stúpne hladina. Ale nedá mi povedať jedno :
1. Lenin bol žid a 2/3 sovietu boli židia, nie slovania. Už tento samý fakt ti musí povedať veľa.
2. Katyň http://katyn.ru/index.php?go=News&;in=view&id=202

2 Milan
Neviem či si to čo si napísal aj čítal. Ale s mentalitou národa je to ako s povesťami. Stále je na tom niečo pravdy. A pridám ešte jeden "Co čech to muzikant". Myslíš, že názov Čiech "Bohemia" je na základe vepřa, knedla, zela ?
No a dnes sa toho už nacestujeme a naspoznávame. Lexa toho nacestoval, to je pravda. Aj naspoznával. Aj Palacka.
Ale z priemeru 750 Eur mesačne sa toho naspoznavať a nacestovať veľa nedá.
A keci o tom, že treba pracovať efektívne a vedieť zarobiť peniaze si nechaj pre seba, lebo z toho tvojho softvéru sa nik na svete nenaje, neobuje alebo neoblečie.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (21:15)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Oli63: Vďaka začínalo mi tu byť dusno. :)


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-21  (21:19)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  2 prave
Fakt nemáš za čo.
Aspoň človek vidí, prečo sme v týchto sračkách. Na tých dvoch kreatúrach sa dá pekne pochopiť hĺbku mentálneho rozvratu osobnosti.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-21  (22:10)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Oli63 mne netreba studovat zmanipulovane dejiny zidokomunizmom, lebo to je strata casu. Ja len reagujem na tie dristy poniektorych postkomunistov ktory snivaju o velkej Cine alebo Rusku. Tam vykonstruovane fakty nie su dolezite, dolezite je ze bez Americkej pomoci by nebolo Ruskeho vytazstva toto je dolezite. Ja netvrdim ze Amerika je najcistejsia na svete, ale toho zverstva nenapachali ani z desatiny co komunisti. Mrzi ma ze vsetci mate kratku pamet a o moje videnie sa skutocne ty nemusis bat ja mam zrak 20/20 s garaciou.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-21  (22:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ha ha - oli63, ako pekne si nas opisal. Ale nevadi. Ja nie som urazlivy clovek a uz ma neurazi tvojtyp to mi ver. Nenajes sa z mojho softweru - to je pravda. Ale vdaka takym softwerom mozes aj ty vypisovat svoje vyplody fantazie do pocitaca a kvoli ludom ktory programuju softwer sposobom ako ja ti este pocitac za tvoje urazky neda niekolko vychovnych faciek. Ale netes sa. Aj na takyto druh softweru mozno raz pride:)To ze mame plat aky mame to sa podakuj sudruzenkom ktory 40 rokov pozastavili krajinu vo vyvoji a teraz sme niekde na rozhrani vyspelehe a tretieho sveta. Nenapadlo ta preco taky rakusaci nemaju plat 750 eur a cestuju si po svete hore dole ked este pred vojnov na tom boli sakra mizerne? A nenahovar si ze je to len vdaka marshallovmu planu obnovi - vies, pokial oni makali tak ludia ako ty pochodovali z vlajkami bradacov syfilikov a budovali (sice len zvastami) lepsie zajtrajsky. Ked ti je dusno - otvor si okno chlape.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (22:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan:No ja z tvojho prejavu tu urazku akosi aj citim.A tym ze devastuje priemyslom celu zem tak tym sa mi ani neodvazuj chvalit.Lebo z tej krasnej zemi ktoru nepravom nazyvaju amerika ste spravili najvasciu stoku na svete.Mali sme tu krasnu prirodu az po dobu kym sa tu nenasrali zapadne peiemyselne korporacia cucajuce ekonomiku a vsetky nerastne suroviny.A to vsetko na hypoteky a dlh.Tak tu netaraj voloviny. :)


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-21  (22:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Hm, prave - a kdeze si bol chlape ze si sa nebol pozriet na dymiace kominy VSZ v kosiciach alebo na mesacnu krajinu okolo Ostravy? A ze si sa neozval ked tuto nadhernu krajinu v mieste z kade ja pochadzam devastovalo chemko strazske (chudak rybky v sirave by o tom vedeli rozpravat) a ze chemickymi lastkamije zamerany cely vychod. Amrika stoka na svete? Isto si ju presiel krizom krazom ked tak rozpravas. Ale komu to hovorim. Ved uz tvoj velky vzor Bilak povedal tu pamatnu vetu ktora je tvojim zivotnym mottom "ze my nedovolime kapitalistickym sviniam aby sa ryli v nasej socialistickej zahradke". Stary pan musi byt z toho teraz cely potreseny akeho nasiel v svojich slapajach nadchodcu. Uz len keby ta tribuna a ostnate droty na hraniciach a si ako na koni, no nie?


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (22:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan: Ale ja vobec neobhajujem komunizmus.To bola tak ci tak zrada zo zapadu.Dohoda nic ine.Tou stoku myslim predimenzovanu automobilovu premavku.Zaplnene mesta hovnami od psov a aj ludskych.Cmud z aut co nevidis ani oblohu.Tu na slovensku boli krasne cesy a stromy.Teraz sa to vsetko nici a kamioni behaju hore dole bezvyzname nepotrebne.Ja vobec neobhajujem komunistov neviem preco stale tocis o tom.Problem aj tak nie je ani v kapitalizme ani v kominizme.Su to len nastroje na ovladanie ludi.
Volnu energiu vase americke ropne spolocnosti utajuju zamerne vrazdia tych co by mohli ludom dat.Ale to plati aj o vychode no amerika je toho vodcom.


Mefistofeles   |   ip:78.102.13   |   2011-02-21  (23:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Na vymývarnu mozků už nemá nikdo žaludek ať jsou tyto debilní programy pouštěny u nás, na Slovensku,v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Srbsku a v jiných Slovanských zemích je na to všade stejný názor jako na Novinkách.cz TV Nova přišla z USA a rozlezla se po celé východní evropě jako nějaká nákaza což byl záměr americké židokracie! Dívají se na tu ubohost snad jen cikáni a pár puberťáků kteří nemají rozum. Ameriko asi jsi v řiti! http://www.novinky.cz/kultura/225807-propadak-na-nove-na-superstar-se-divalo-mene-lidi-nez-na-tisic-a-jednu-noc.html


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-22  (03:11)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  2 otvoreneoci
>>dolezite je ze bez Americkej pomoci by nebolo Ruskeho vytazstva..
Dejiny píšu víťazi. Keď bol víťaz Sojuz, spojenci boli nepodstatní. Teraz, keď je víťaz Amerika, spojenci boli najpodstatnejší. Takže môžeme polemizovať. Ale nad jednou vecou polemizovať nemôžeme. Amerika šla do vojny pre zisk, pre peniaze. Hovorí ti niečo potopenie obchodnej lode Lousiana ? Asi nič....predpokladám.

>>ale toho zverstva nenapachali ani z desatiny co komunisti..
Naštuduj si zoznam amerických vojenských konfliktov po druhej svetovej vojne Naštuduj si pozadie konfliktov.
Je ich tuším asi 25 a začína to Kórejskou vojnou. Potom Irán, Guatemala, Egypt, Jordánsko... a to som len pri roku 1960.
apropos, hovorí ti niečo pojem ži_dokapitalizmus ? S absolútnou istotou môžem napísať ži_dokomunizmus=ži_dokapitalizmus. A ber to ako axiómu.

2 milan
>>Ale vdaka takym softwerom mozes aj ty vypisovat svoje vyplody fantazie do pocitaca..
Ver mi, že ak porovnáme významovo pracovnú činnosť ľudí tvoriacich základné úžitkové hodnoty ako potraviny s IT mágmi tak budete ďaleko za nimi. To je len synonymum doby, že z vás urobila kráľov.
A hodnotenie užitkových vlastností chleba voči MS Word nechám na každom. Je to o prioritách.
Človek v poľnohospodárstve alebo v stavebníctve, kde ten váš "kód" nepotrebuje robí podstatne viac dôležitejšej roboty za podstatne menej peňazí.
Ale zas na druhej strane "ch_azarské elektronické virtuálne peniaze" potrebujú dobrú ochranu.

>>to sa podakuj sudruzenkom ktory 40 rokov pozastavili krajinu vo vyvoji a teraz sme niekde na rozhrani vyspelehe..
Čo to trepeš za hlúposti. Táto republika (resp ČSSR) bola do roku 1989 priemyselne a potravinovo plne sebestačné. Boli sme schopní ako jeden z mála štátov sveta vytvoriť jadrovú elektráreň čo nás radilo medzi vedeckú a priemyselnú špičku sveta. Bola závislá jedine na rope a plyne. Ale to je dodnes. Dnes sme jedna veľká cudzia automobilka. Len ju zastrešiť. To by nebolo také ťažké, lebo stred a východ Slovenska pre veľkokapitalistov neexistuje. Zlikvidovali sme si akýkoľvek iný priemysel, poľnohospodárstvo. A bolo čo predávať. Za tých 40 rokov sa tu vybudoval jeden veľký pestrý priemyselný park. Trebalo ho zveľadiť a nie rozdať.
apropos, človek, ktorý si kúpi tvoj byt je investor ?


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-22  (05:15)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Oli63 ano vitazi pisu dejiny, ale to je fakt bez Americkej pomoci by nebolo Ruskeho vitazstva. Amerika nesla pre zisk do vojny, to stoho tazili len urcite kruhy. Kapitalizmus nemal nigdy doktrinu vecneho boja s propetariatom jak to mali bolsevici. A tie vojny boli vyvolane komunistickou expanziou a ak sa proti tomu nepostavi svet tak dnes je v srackach az po usi. Ja nevravim ze terajsi kapitalizmus je ten najidalnejsi, ale myslim si ze je to len ovela mensie zlo jak komunizmus. Neviem ci ci navstivil Cinu, ale vrelo odporucam aby si vytriezvel. Ja som tam bol skutocne ohureny z vela veci a dnes ked som to pochopil musim zopakovt co moj otec hovoril PYCHA NA ULICI HOVNO V TRUHLICI. Ano Ceskoslovensko pred komunizmom bolo na jednom z poprednych miest v priemysle, len mi vysvetli preco na povazi postavili celulozku Kanadania a preco sme si ju nepostavili my uz ked sme boli taky svetovy? To vsetko co sa vybudovalo za komunizmu si mozes strcit za klobuk, lebo dnes by sme nemohli konkurovat v priemisle ani takemu sprostemu Turecku. Komunizmus nepadol, ze to chceli kapitalisti ty boli radi ze maju komu predavat kanadske obilie za zlato a kupovat kvalitne suroviny za odpadovu cenu. Ale padol preto lebo uz nemal z coho. Vy hlupaci to ajtak v zivote nepochopite, zbytocna moja namaha. Oli daj mi jediny jeden pripad robotnika ktory emigroval do vychodneho bloku a potom ti uverim ze mas pravdu o jedinecnosti komunizmu.


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-22  (05:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan je síce pekné že si tzv. kozmopolita cítiš sa byť in. Ono to je neustále ludom i v masmediach podsúvané že takýto druh existencie je ten správny no mal by si si i prečítať noviny a zistíš že to akosi nefunguje. Sarkezy vysídluje cigánov a chystá sa i na iné národnosti, v taliansku, nemecku, anglicku , španielsku sú čoraz väčšie protesty (a nie len medzi obyč. ludmi ale v parlamentoch)proti cudzincom pretože im doma zavádzajú rôzne prvky ich náboženstiev a kultúry.
doplním i posledný odstavec Oli63. Prečo sa nemci španieli chodili za socializmu pozerať na naše družstvá ako to funguje. Boli unesený ako sa dokážu obhospodarovať také plochy. V španielsku ten systém do dnes funguje-nazývajú to Kooperatíva.


gomez   |   ip:223.132.8   |   2011-02-22  (05:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  otvoreneoci | ip:67.213.87 | 2011-02-22 (05:15)
Ty si len taký papagáj čo opakuje niečo čo niekde počul-bez názoru bez rozumu-PYCHA NA ULICI HOVNO V TRUHLICI to tvoj otec dobre povedal-u teba sa to týka hlavy


gomez   |   ip:192.251.2   |   2011-02-22  (05:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ak si mal na mysli Mondi-tak oni to nepostavili


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-22  (08:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  milan
píšeš, že si programátor a tvoj ujo nevie poxopiť že sa nedá nič z firmy potiahnuť. no ver dá sa. v jednej známeho firme mali takého angažovaného správcu siete, kašlal na prácu a v podstate "váľal gule". prv ako dostal výpoveď, stihol vo firemnýx počítačox povymieňať harddisky mexaniky a čo ja viem čo ešte za staré modely a doma mal potom nové zostavy. dokedy tí menežéri prišli na to, že tam vlastne majú lacné stariny, on bol už dávno niekde inde a možno tie novšie popredal, a dokázať , že to spravil už nešlo. fantázii sa medze nekladú.Zemislav   |   ip:213.81.16   |   2011-02-22  (08:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan: stále točíš o tom istom. Komunizmus vs kapitalizmus, ale je to ako by si porovnával hustú stolicu vs riedku. Nech ma konzistenciu akúkoľvek, stále zostáva hovnom a to platí aj o politike.
Citujem : „tazko presvedcit ludi ktori enmaju rozhlad alebo nepoznaju svet dookolo ale poznaju len ten piesocek na ktorym sa hraju na najmudrejsich na svete."
Veľmi veľa mladých ľudí okúsilo život v krajinách Záp. EU a otvorilo im to oči ( čo je aj môj prípad ). Berú nás tam hlavne ako lacnú pracovnú silu a Slovanské krajiny strednej a východnej Európy mnohí miestni považujú za krajiny tretieho sveta. Nie je nič nezvyčajné počuť otázky typu : U vás je ešte vojna, že ? alebo Chodíte u vás do školy ? a pod.
Keby sa všetci títo "nevzdelaní" a "zaostalí" Slovania zobrali preč napr. z takej VB, tak by to položilo ich ekonomiku, lebo veľkú časť ich firiem držia na svojich chrbtoch hlavne Poliaci a Sloveni(Slováci).
Ľudia na Západe nikdy neokúsili to, čo zažívali a zažívajú Slovania takže tú svoju nadradenosť si môžu strčiť.
Veľká škoda, že Slovanský svet nebol od Západu a jej politického vplyvu oddelený oceánom. Možno by si udržali charakter láskavých, nechamtivých a prírodu milujúcich ľudí až do dnešných dní.
Do čerta aj so Žido-boľševickým komunizmom, ktorý napáchal nesmierne škody na duši a charaktere ľudí všetkých zasiahnutých krajín.
Ale verím, že čoskoro príde zmena a nie len Slovania, ale aj ostatné prírodné národy sa vrátia ku svojim koreňom.

Ľudia, kašlite na rozdiely a malicherné hádky a radšej okolo seba šírte radosť, lásku a smiech :)

http://www.youtube.com/watch?v=wXHO6w8PkcE&;feature=player_profilepageMefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-22  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=lWOag956-ks&;feature=related


petacajak   |   ip:195.91.10   |   2011-02-22  (13:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pekne zemislav - ja som tiež trochu pobehal západnú Europu a jediné čo mi z toho vychádza že my Slováci sa nemáme za čo hambiť...mali by sme mať viac sebavedomia :)...


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-22  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Informace. http://www.dsss.cz/jak-celit-hospodarske-krizi


PeterZ   |   ip:95.103.15   |   2011-02-22  (14:07)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  viete ako sa najľahšie vypočíta IQ dnešného človeka ?...

jednoducho - od 120 odčítaj počet dielov Šehrezády, ktoré si videl :)))...
joplins   |   ip:94.191.24   |   2011-02-22  (14:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  peter Z..

100 bodov.. skoro som sa poštal..

:-)))


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-22  (16:30)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Gomez citujem "Prečo sa nemci španieli chodili za socializmu pozerať na naše družstvá ako to funguje. Boli unesený ako sa dokážu obhospodarovať také plochy. V španielsku ten systém do dnes funguje-nazývajú to Kooperatíva."
Preto tak dnes Spanieli vizeraju, keby ze si beru priklad z kanadskeho polnohospodarstva kde jedna rodina obhospodaruje raztak vela hektarov jak to najvecsie slovenske druzstvo a vykazuje raztakvelke vynosi tak by vizerali inac. Za kominizmu sa navazali jak streleny na traktoroch z druzstva do krcmi a spet a polia zarastali burinou. O com tu tocite pohrobkovia komunizmu? Ja som zil dva roky pocas komunizmu v Rakusku a traktor som videl len rano, ked zvazali mlieko na vykup. Zatva prebehla tak, ze som nevidel kombajn, len rano som isiel do prace okolo zbozia a vecer sa vracal okolo strniska.
Sudruzi keby ze makate a nepovalujete sa tak mate ten slavny komunizmus este i dnes.
gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-22  (16:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Na to je jednoduchá odpoved. Pre banky-španielsku sa hovorilo mesačná krajina. Za 20 rokov ho vybudovali ale na dlh-umožnilo sa im to aj pre to že v 80-tich rokoch tam silnelo komunistické hnutie tak im kapitalisti chceli ukázať že ich systém je lepší. Teraz sa tento krok prejavil v plnej miere.
V A ti to verím že si videl traktor len ráno- na svojej farmičke nemá kam jazdiť pretože svoje role má okolo seba na dohlad. Tých pár ha obhospodári i s mini technikov.


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-22  (16:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Za kominizmu sa navazali jak streleny na traktoroch z druzstva do krcmi a spet a polia zarastali burinou--ty kde žiješ čo chodíš po Slovakii tunelom? Tak vela pôdy neležalo úhorom nikdy snád ako teraz.
kanadskeho polnohospodarstva kde jedna rodina obhospodaruje raztak vela hektarov jak to najvecsie slovenske druzstvo a vykazuje raztakvelke vynosi-na toto daj nejaký relevantný odkaz pretože o kanade toho vela neviem


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (18:19)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan-neobhajujem socializmus do krvi.
Nepovažujem ho za dobré riešenie.
Považujem ho ale za lepšie riešenie,než je tento bordel.
Za socializmu mal obyčajný človek život,o akom sa mu môže teraz len snívať.

A ty sa už konečne zobud,lebo ak má chlap 45 rokov a stále verí rozprávkam,je to na zváženie.
Pochop to!
Celý svet NIKDY nebude prosperovať tak,ako Západ-pokiaľ sa nezmení systém.
Ak by sme chceli mať blahobyt ako v USA na celom svete,tak by sme potrebovali 10 planét na pľundrovanie!
Blahobyt na západe je zaplatený cenou chudoby a utrpenia vo zvyšku sveta!

Preto si myslím,že túto planétu môžu zachrániť iba Slovania.
Užšie prepojenie s prírodou,dôraz na poľnohospodárstvo a mierumilovnosť typická pre nás-Slovanov je riešením do budúcnosti.

Konzumný spôsob života,devastácia prostredia a imperializmus je istou záhubou.

Milanko-ty stále melieš o niečom,čo neponáš.
Nasťahuj sa do nejakej hladovej doliny,kde je 20% nezamestnanosť a jediný zamestnávateľ má ťikmé oťi!
Potom sa necháš aj ponižovať od neho,len aby si uživil rodinu.
Odmakaj si tam pár mesiacov a potom sa môžme porozprávať!Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-22  (18:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan čti je to sice staré téma ale stále aktuální. http://dolezite.sk/Zacina_v_nas_ozivat_duch_Janosika__15.html


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-22  (19:33)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  file:///C:/Users/Tonda/Downloads/V%C3%BDbuch%20na%20Dole%20Barbora%2018.10.%201990%20_%20Zda%C5%99%20B%C5%AFh.cz.htm


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-22  (20:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prečo si do dnes každý pamätá Jura Jánošíka, aj malé dieťa, že vraj zbojníka, prečo nie tých, ktorí zdierali a zbedačovali Slovač? Skúste nad tým porozmýšľať, že prečo?

A tak to chodí, že ľudia si pamätajú len na tých, ktorí sa nebáli obetovať pre druhých aj život, nie pre vlastný zisk a slávu, ale preto, aby dodali odvahu druhému, druhým, keď videli útlak a nespravodlivosť, ktorá bola páchaná na pospolitom ľude!


YOSARIAN   |   ip:46.34.255   |   2011-02-22  (20:24)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovanska vzajomnost,panslavizmus, to su pojmi z polovice 19 storocia,antagonizmi germanizmu a madarizmu,nebudme tu rozoberat mierumilovnost slovanov,je pekne vydiet romantickych snilkov ,ktory riesia veci optikou minulych storoci,slovansky nacionalizmus nikam nevedie,je to slepa ulicka, dnes skutocne osvieteny ludia,vydia riesenia problemov v globale, z pozicie planety,ako to vesmirnej lode,ktora nam je vsetkym spolocne domovom,tak Pigmejovy, ako Luxemburcanovy, ad hok riesenia vydim v informatizovanej,vzdelanej svetovej spolocnosti,kde si ludia zacnu spolocne uvedomovat svoje problemy a zacnu hladat spravodlive riesenia, ak by slovania boli v minulosti civilizacne vyspelejsi ,tak dnes kludne mohol byt hlavny jazyk,slowio... ,skatulkovanie ludi podla rasy,narodnosti,viery.... je scestne ludia su proste dobry a zly,to je hold cele delenie,k tomuto poznaniu ma priviedol moj ciastocne osvieteny rozmu.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-22  (20:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  YOSARIAN: To mas pravdu to vie kazdy nikto sa tu nechce delit na modrych a zelenych.Lenze tato globalizacia je uplne o niecom inom.A ty to vies.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-22  (20:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovak to máš něco podobného jako třeba Srbský Draža,Arkan a ostatní jsou to národní hrddinové a budou se o nich zpívat oslavné písně po mnoho století ale na takové jako Busch Clinton a ostatní mamlasy se každý vysere! http://www.youtube.com/watch?v=CYryevHIZGw http://www.youtube.com/watch?v=f4ByVE1pkMc No a tomu zmetkovi jen tolik! http://dolezite.sk/Bill_Clinton_sa_obava_ze_sa_nedozije_jari_193.html


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (20:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  YOSARIAN-Tvoj osvietený rozum hovorí,že riešením je byť svetoobčan,ktorý je správne informovaný a nie zblbnutý romantickými snílkami typu Štúr?
Ahá...
A ako si predstavuješ spravodlivé prerozdeľovanie bohatstva krajín?
Ako si predstavuješ budúcnosť planéty,ktorá by bola v rukách osvietených technokratov?
Romantický snílek si ty!
Tejto planéte pomôže iba detoxikačná kúra-čiže presný opak dneška.
Mier,dôraz na poľnohospodárstvo a súžitie s prírodou.
K tomuto tak,či onak raz dôjde.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-22  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám zlobivý počítač zase si dělá co chce omlouvám se a příspěvek Draža zde. http://www.youtube.com/watch?v=yWtEUfVGbmU&;feature=related


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (20:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovanov je v Europe najviac,vlastnia najväčšie územie a majú obrovské zdroje prírodného bohatstva,nehovoriac o ľudoch.
Sme najväčší a nemáme žiadne slovo!
Urobili si z nás negrov,ktorí sú nútení otročiť na západe,lebo domácich zamestnávateľov zlikvidovala chrapúnska protislovanská politika!
Orgánmi Slovanov a slovanské dievčatá sú obchodným artiklom albánskej mafie,ktorú podporuje Západ v rámci tichého protislovanského ťaženia.
Lebo obnova pravej viery a vzťahu k Prírode má prísť od Slovanov a teraz vládnuce ZLO to veľmi dobre vie!
YOSARIAN   |   ip:46.34.255   |   2011-02-22  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  my mame jednu nestastnu vlastnost,vsetky problemy hodit na inych,ja so prozapadny,nie kvoli tomu ,ze mam rad led zepellin,pink floyd... ,ale preto,lebo ich spolocnost je zdravsia,aj napriek vsetkym chybam,osobne sy myslim ,ze sme svedkami civilizacneho zlomu, technickej informacnej internetovej revolucie,to co vydime v Arabskom svete je toho dokazom,jedine riesenie pre ludstvo je vzdelanie,informovanost,vzajomna komunikacia a hladanie spravodlivych rieseny,potom nastane vek ,v ktorom budem spominat na nasu vojnami pznacenu minulost ,ako na zly sen, v sucasnosti vydime ,ako technologie a ludske poznanie menia svet k lepsiemu.


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.34   |   2011-02-22  (21:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Neviem ci je vhodne Slovanov miesat s ekonomikou vymyslenych systemoch ako su Komunizmus ci kapitalizmus??? !

Na prvom mieste na tomto svete su najvyspelejsie Germanske narody ich priemerne znalosti a zivotno-moralne navyky su do znacnej miery "prebudene" a potvrdzuje to ich dominanciu vo vecsine realnych moznosti...kde si podrobuju ostatne narody a etnika!Samozrejme neraz boli aj zneuzity fanatikmi ....a ked sa do toho uz opreli tak to teda stalo uz aj zato!
Slovanske narody su este ""zaspate"" musia este dozrievat aby svoje prednosti ktorymi disponuju aj zmysluplne vyuzili teda prebudili...!

Ak smiem tu a teraz len nacrtnut aspon zakladnu podstatu Germanskych a Slovanskych narodov je to obrazne ako Muz a Zena v zakladoch ich posobeni ....Teda Muz ma moc vela veci zmenit ..ale len preto aby Zena mohla vo svojej nezmerne silnejsej podstate a sile pretrvat a udrzat tym Muza pri jeho akoze dominancii.....a povzbudzovat ho k velkym skutkom ktore im budu k spolocnemu uzitku.Tu nejde oto kdo je kdo ale ide o vzajomnu a nezmernu ""Uctu a respekt"" k bliznemu!
Ide o nieco co vas v skole a v telke neucia!Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-22  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker - preco nie su v rakusku hladove doliny? A preco ich nenajdes ani v belgicku? Som tu v kanade - krajina sirosira, nemas tu hladove doliny v zmysle ako to myslis u nas. Tak co slovensko napadli ufoni robia na nas pokusny experiment ako dlho vydrzi clovek v hladovej doline? Alebo to bude pozostatok socialistickeho planovania kde fabrika bola v meste a dedina bola zamestnana (ak chcela silou mozou ostat doma) tak v druzstve. Nuz a druzstvo vytuneloval nejaky byvaly sudruzenko ktoremu to po revoluci spadlo do lona a ostala ti len hladova dolina. Ci myslis ze vrazy z walstreetu mozu za to ze niekde na orave ludia nemaju pracu? Alebo Biely dom nesie priamu zodpovednost za hladovu dolinu na orave (ti by sa natrapili chodenim po mape ak by si spomenul Orava:)) Nie chlape. Vyjdi z svojho brlozteka a pozri sa po zapadnej europe. Hladova dolina je slovensky fenomen. A ako taky je dosledok hospodarenia slovakov. Zil som doma a pracoval aj po revolucii. U nas bola 30% nezamestnanost ked som odchadzal z domu. Smutne to, tragedia pre vela rodin. ALe ver mi ze Bil gates ani Obama za to nemozu. Ani ziaden kapitalista. dodorbali sme si to sami. Namiesto toho aby socializmus povolil aspon ciastocne sukromne podnikanie kde by mohol vytvorit male podnikatelske bunky ktore by dali ludom pracu a podnietili rozvoj aj na zaostalych oblastiach tak praskli fabriku vyrabajucu veci na sklad a vsetkych co boli dookola prinutili ekonomicky zamestnat sa len tam. Nuz fabrika isla hore bruchom a mas hladovu dolinu. A teba co napadne je ukazovat cez ocean prstom na wall street a Biely dom a obvinovat ich z toho. Ake kratkozrake.


YOSARIAN   |   ip:46.34.255   |   2011-02-22  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminated bimbo suhlasim s tymi germanmi,mame sa od nich co ucit,ani ich bratranci anglo sasy sa na nich nechitaju,skoda ze nasi slovansky predkovia, za nimi civilizacne zaostavali,teraz mame co dobiehat

stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (21:17)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  filip-super!
Veľmi výstižné!
Lepšie prirovnanie asi ani nie je!

YOSARIAN...
To myslíš vážne,alebo je to len sarkazmus?
Lebo nie je možné,aby niekto takto papagájoval tie propagandistické drísty a aj im veril...

Vdaka internetu,komunikácii a glasnosti utláčané masy povstali v boji za demokraciu!

Hurááá!

Vpred k svetlým zajtrajškom!
Vpred ku prosperite a blahobytu pre všetkých!

Hurááá!


illuminatedBimbo:
A ako sa tie "najvyspelejšie" germánske národy prejavili?
Angličania vyžierali kolonie-teraz to robia Američania.
Nemci mali kolonie tiež,neskôr rozpútali dve vojny,v ktorých ukázali tú svoju "vyspelosť".
Okrem toho nepoznám egoistickejší a namyslenejší národ,než sú gestapáčikovia...
O tom je tá tvoja vyspelosť?


YOSARIAN   |   ip:46.34.255   |   2011-02-22  (21:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pre staklera na slovensku,kto pstavil mesta skvosty ,ako levovcu, ci bardejov,kto prinasal remesla a ucenost,kam sa chodili nasi buditelia ucit,grecko rim zapadofranska risa...rak uh .....slovensko hovori ti nieco tato postupnost,ak nie ,zatial skoda reci


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (21:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milanko pochop!
Skúsim tak polopate,ako len viem...

Je na západe väčší blahobyt,než vo zvyšku sveta?
Je!

Môže byť aj vo zvyšku sveta blahobyt ako na západe?
Nemôže!

Prečo?
Lebo by sme museli mať za zdroj surovín 10 planét ako je Zem!

Znamená to teda,že blahobyt bude vždy iba výsadou istej časti sveta,ktorá bude vyžierať zvyšok sveta?
Presne tak!

Obviňuješ ľudí,že zničili nádejne sa rozvíjajúce Slovensko?
Od roku 1989 tu máme spoločnosť,ktorej hlavné znaky sú:
Sloboda,demokracia,právny štát a trhové hospodárstvo.
A aké plody to prinieslo?
Chudobu,utrpenie,nezamestnanosť a sociálne neistoty.
Strom poznáš podľa ovocia.
Je strom,ktorý prináša takéto ovocie dobrý?stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (21:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  YOSARIAN-chod sa pozrieť aj do Oświęcimu-ako ho tie svine vybudovali...
So Slovanmi mali pekné úmysly:
Slovania mali otročiť pre vyvolenú árijskú rasu-arbeit macht frei-čo sa im podarilo a potom ich vykynožiť.
To sa im tiež rôznymi cestami darí...
Mor na nich!


YOSARIAN   |   ip:46.34.255   |   2011-02-22  (21:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  bol som tam, viac mi utkvel pameti jeden rozhovr v radiu,kde svetoznany psychiater ,ktory ako mladik prezil oswiencim rozpraval o zazitkoch,fo mi utkvelo najviac jeho hodnotenie ludskej povahy,poukazoval na to ,ze casto krat sa medzi dozorcami z z ss nasli charkterny , citlivy ludia,nato jeho spoluvezi zidia castokrat boli ovela vetsie svine ,ako ty ssaci,skatulkovanie ludi je na skodu,ludia su dobry a zly,tie iste zverstva robilo.nkvd,amici vo vietname,vietnamci an amikoch,staci sfanatizovat a zblbnut propagandov ludi a deju sa veci,ja ked pocuvam tie veci o slovanstve,neviem ci si pocul o juhoslavii,.... ludska,zloba a nenavist je univerzalna nema hranice rasove,narodnostne... iba v jedincovy a jeho moralnych hodnotach je sila, zije sa tazie ja viem a chapem tvoju frustraciu,ale nevidim vychodiska ,ako ty.pekny vecer
tibor   |   ip:95.102.21   |   2011-02-22  (21:53)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  V roku 1992 vyšla Noamovi Chomskému kniha "Čo strýčko Sam naozaj chce" (What Uncle Sam Really Wants).
Chomsky v tejto knihe píše:

"Výhľady pre východnú Európu sú veru temné. Západ má pre ňu svoj plán: majú v úmysle premeniť väčšiu časť z nej na novú, ľahko vykorisťovateľnú súčasť tretieho sveta."

Na to, aby sa dala krajina vykorisťovať bez vojenského zásahu a obsadenia, je potrebné najprv kolonizovať myslenie ľudí krajiny vytipovanej na kolonizáciu. Ak sa toto podarí, potom vojenský zásah ani nie je potrebný, ušetrí sa tým na munícií.

Sledujúc jednotlivé príspevky do tejto diskusie, nie je až tak ťažké diagnostikovať patologický stupeň kolonizácie vedomia a myslenia niektorých tu diskutujúcich účastníkov.
TU ! je treba v prvom rade hľadať základnú príčinu našej terajšej biedy.
Terapia sa v tomto prípade núka sama: Dekolonizovať v prvom rade myslenie ľudí očarených povrchnými javmi a demagógiou Západu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (23:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  YOSARIAN-ved ty si vykonávaš veľkú potrebu do úst!
Vraj škatuľkovanie ľudí je na škodu a predtým veselo rozdeľuješ ľudí na vyspelých Germáncov a zaostalejších Slovanov...
Odporúčam tebe,Milanovi a ostatným do pozornosti link,ktorý zverejnil filip:
http://www.zvedavec.org/komentare/2011/02/4225-jen-par-otazek-abyste-se-mohli-velmi-vazne-a-poctive-zamyslet.htm?PHPSESSID=11e8vecqt64if09rme2korqq21
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (23:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  – Jestliže milujete svoji manželku, znamená to, že všechny ostatní ženy nenávidíte?
– Jestliže milujete svoje děti, znamená to, že všechny ostatní děti nenávidíte?
– Pokud milujete svoji rodinu, znamená to, že ostatní rodiny nesnášíte?
– Když si přejete, aby ve vašem domě žila jen vaše rodina, znamená to, že všechny ostatní rodiny nenávidíte?


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-22  (23:05)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stalker - svojimi otazkami len potvrdzujes svoje jednoduche, cierno -biele videnie sveta. Jedni maju - iny nemaju, tak na vine su ti co maju. Velmi jednoducha strategia ktora vzdy platila na jednoduche masy. Preto aby mali aj ti co nemaju - hura sudruhovia vpred - zoberme si vsetko nasilu. Vsak potom to v knichach a na poradach budeme opisovat ako znarodnenie a posleme sudruhov ako Stalker medzi ludi - ti im uz vysvetlia ze tato kradez - pardon, chceli sme povedat prevzatie moci pracujucimi je dobra vec. Kazdemu rovnakym dielom bratia. Stalker - vola sa to utopia. realny svet je taky ze boli, budu a vzdy budu ludia alebo staty co su bohatsie alebo chudobnejsie. To ze 20 rokov mame u nas chaos a biedu po revolucii - stale ti kladiem otazku ako to ze taky chaos a biedu nemaju v rakusku, belgicku, svedsku, norsku atd atd? Odpoviem za teba - vidim ze tvoje jednoduche myslenie to nedokaze - je to kvoli tomu prekliatemu raju na zemi ktore sa volal socializmus ze zmagoril ludi tak ze bude trvat dalsich 40 rokov pokial budu ludia aj u nas rozmyslat tak ako ludia na zapade, nebudu kradnut, nebudu brat miesto sefa zavodu s tym ze ho vytenuluju. Vsetky kradeze, bordel robia ludia kedze to robili za sudruhov aj ked v malom a teraz kedze je demokracia robia to vo velkom. Nenapadlo ta nikdy ako to ze sme nemali na cele statu normalneho cloveka ale vzdy byvaleho sudruha? Co chces potom od takych ludi na cele? Sudruzenko predtym hlasal na tribune ako dobre je ze strielame ludi na hranici a ako dobre sa zije v socialistickom raji a teraz si myslis ze sudruzenko ti bude budovat demokraciu? Slobodu a blahobyt pre ludi? Places na nespravnom hrobe chlape. Tvoj podnik nevytuneloval vrah z walstreetu ale ozraty janci, otec naroda.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (23:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan-snažil som sa úplne jednoducho a polopate,ale nedokázal si normálne reagovať.
Zrejme nemá význam baviť sa s niekým,kto nedokáže reagovať na jednoduché otázky.
Nemá význam ani viesť dialog s niekým,kto pozná realitu na Slovensku iba z displeja,či krátkych návštev.

Skúsim ešte raz-vo svojej naivite-napísať,na čo si nedokázal reagovať k mojej spokojnosti:

Je na západe väčší blahobyt,než vo zvyšku sveta?
Je!

Môže byť aj vo zvyšku sveta blahobyt ako na západe?
Nemôže!

Prečo?
Lebo by sme museli mať za zdroj surovín 10 planét ako je Zem!

Znamená to teda,že blahobyt bude vždy iba výsadou istej časti sveta,ktorá bude vyžierať zvyšok sveta?
Presne tak!

Obviňuješ ľudí,že zničili nádejne sa rozvíjajúce Slovensko?
Od roku 1989 tu máme spoločnosť,ktorej hlavné znaky sú:
Sloboda,demokracia,právny štát a trhové hospodárstvo.
A aké plody to prinieslo?
Chudobu,utrpenie,nezamestnanosť a sociálne neistoty.
Strom poznáš podľa ovocia.
Je strom,ktorý prináša takéto ovocie dobrý?


adam   |   ip:78.98.189   |   2011-02-22  (23:19)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  yosarian
levoča a bardejov bola nemecká kolonizácia na našom území. postavili ix slovanskí poddaní pre vtedajšiu nemeckú vrxnosť. a viem aj kto postavil budapešť a viedeň: slováci a stavajú aj teraz. pozri si sxonbrun viedenské cisárske sídlo, to sú stáročné slovenské a slovanské mozole a tam išli dane našix predkov, zlato a striebro a meď zo slov. baní.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (23:27)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  A kto staval továrne,elektrárne a iné objekty napr.v Iraku?
Slováci!
Kto ich zničil?
Americkí imperialisti!
Kto ich postaví?
Západné firmy!
Kto v tých firmách o.i. maká za minimálnu mzdu?
Slováci!
Prečo tam makajú za minimálnu mzdu?
Lebo nám západ zámerne zlikvidoval priemysel a poľnohospodárstvo a tak nemajú našinci kde robiť...

Lenže pseudovlastenec Milan pozná realitu iba zo CNN,otvorí si kolu a nadáva na Slovákov,pričom sám zdrhol za lepším životom a teraz sa hraje na veľkého Slováka!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (23:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  YOSARIAN-ešte jedna vec:

Píšeš:
"kto pstavil mesta skvosty ,ako levovcu, ci bardejov,kto prinasal remesla a ucenost,kam sa chodili nasi buditelia ucit,grecko rim zapadofranska risa...rak uh .....slovensko hovori ti nieco tato postupnost,ak nie ,zatial skoda reci"

POZRI SI TOTO:

A dále samo slovo Slovan , latinská podoba SLAV , tak nikoliv náhodou se otrokům říká SLAVE , resp. ESLAVE, resp. ESCLAVE , resp. Sklave .

To K v některých jazycích někde je , někde není , ale to není podstatné.

Zřejmě ta dávná první vlna zanechala usedlé pracovité obyvatelstvo, které bylo převálcováno tu Etrusky, pak Římany , pak Germány .

A jelikož slovanské ženy jsou obecně pohlednější , tak byly pochopitelně bohužel i obchodní komoditou a řemeslně dovední chlapi koneckonců také .

A tak posloužilo slovo jako název národa pro výrobu slova , jež v oněch jazycích značí otrok .

Nebylo to ostatně poprvé, kdy jméno národa posloužilo pro název buď činnosti , nebo k popsání jevu .
http://aztli.wordpress.com/category/ruzne/otrok-a-slovan-v-evropskych-jazycich-slave-and-slav-in-the-european-languages/SLAVE,SLAV...

Zmenilo sa vôbec niečo?
A ak to chcem zmeniť,som hned ten najhorší?Perun   |   ip:78.230.18   |   2011-02-23  (00:27)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dobry clanok, som rad, ze som slovan, som na to hrdy a vazim si inych slovanov!

Bohuzial nemozem so vsetkym suhlasit! Da sa povedat, ze pocas studenej vojny boli slovania spojeni a mali uzke vztahy. V europe boli vo vychodnom bloku vsetky slovanske narody! Dokonca este aj luzicky srby vo vychodnom nemecku! No bohuzial zapad vyhral a my samy sme si zvolili zmenu!

Preco? Pretoze, zapad mal jednoznacne lepsi system - kapitalizmus. Ak by sme boli my taki pracoviti a precizni ako nemci, mohli sme sa mat tak ako oni a mozno aj lepsie! Jednoducho komunizmus nedovoloval rozvijat sa a nemotivovat geniov. Nedaval im ziadne markantne vyhody, chybala im motivacia a nepodali taky vykon ako mohli! V kapitalizme vie zarobit clovek peniaze rozumom a davat pracu inym - ludia jednoznacne pracuju efektivnejsie! Bohuzial u nas bol sice zamestnany kazdy, ale pracu ktoru vedia urobit 5ti robilo napr. 10 ludi => efektivnost bola 1/2 oproti zapadu!

Ja si teda myslim, ze je hlupost vkuse obvinovat zapad, ze oni mozu za nas rozpad! Mozeme si za to sami, budme sebakriticki a robme veci rozumnejsie, prekonajme nemcov rozumom, pracovitostou a nie kritizujme vkuse ich system - otvorte oci, ich system funguje lepsie, ved sa pozrite v akej riti boli po druhej svetovej vojne a kde su dnes! Cesko-slovensko bolo 4 najsilnejsia ekonomika v europe po 2. sv. vojne a kde sme boli v 1989?

Preto si myslim, ze treba spolupracovat so slovanskymi narodmi, treba ich uprednostnovat, ale nie za cenu aku sme zaplatili komunizmom, vtedy sme mali radsej uprednostnit demokraciu a dnes by ku nam chodili ukrajinci v hufoch zarabat 1000 a viac eur mesacne!

Preto treba kritizovat zapad len vo veciach kde su za nami. Poucme sa z ich chyb a robme veci ako oni pripadne lepsie, inak ich nikdy nedobehneme - ich system funguje zatial zo vsetkych najefektivnejsie!

Ja som pracoval dlhe roky v skolstve na zapade a poznam kopec slovanov, ktori tam tiez pracuju. Motivacia je jednoznacna - platy obycajnych doktorandov su od 2000 eur hore (hrubych). Nikto nerozlisuje ci som slovan alebo nemec, anglican francuz. Ak som sikovny zaplatia ma tak isto, dokonca mozem povedat, ze niekedy ma zaplatili aj lepsie ako domaceho ked som podal lepsi vykon! Viedol som aj team ludi, kde podomnou boli aj nemci a francuzi a nemali s tym problem.

Ludia snazte sa tvorit hodnoty, budte mudri a pracoviti. To zachrani slovanov! Ci si snad myslite ze su nemci mudrejsi ako my? Nie su! Tak teda dokazme ze nie su, budme bohatsi a vplyvnejsi a potom budu na nas pozerat oni s obdivom a uctou a my na nich z hora!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (00:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Perun-problém je v tom,že dnes máme produktivitu vyššiu a životná úroveň je v porovnaní s rokom 89 paradoxne nižšia.Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-23  (00:36)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre peruna - uz som si myslel ze nebudem pisat na tuto temu kedze ludia ako stalker su ako pokazeny gramofon - stale omielaju to iste a kedze ihla preskakuje zo stopy na stopu nema to co od nich pocuvas ani hlavu ani patu ale precital som si tvoj prispevok a povedal som si ze musim napisat ze sa mi pacil. Je to prispevok rozhladeneho cloveka ktory pozna situaciu u nas, ma skusenosti zo zivota na zapade a vidis ze ponuka nejaky napad alebo riesenie. V porovnani s stalkerovimi blabolami to je ako balzam na duse. Chcel som len napisat ze suhlasim a ze vdaka za pekny prispevok. Citim ako keby prisla prva lastovicka jari:)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (00:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milan a čo takto odpovedať na moju otázku,či je možné,aby na celom svete bola prosperita v štýle západného sveta,alebo je prosperita západu zaplatená utrpením mimo neho?

Milanko-pravda bolí-však?
Perun   |   ip:78.230.18   |   2011-02-23  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nasa zivotna uroven v niektorych sferach je skutocne nizsia ako v 89tom, v inych je ovela vysia. Napr. mame moznost pristupu k informaciam ovela rychlejsie, to zrychluje pracu.

Na druhej strane nevyhodou kapitalizmu je, ze ti menej sikovni rychle zaostanu za sikovnejsimi. Ked je vysoka nezamestnanost, ti menej sikovni maju obrovske problemy sa "predat" na trhu prace. Nezamestnany clovek takto sa stava este chudobnejsim.

Treba vsak poukazat na par veci, ktore nas vyvoj zabrzdili. Zakonite po zmene rezimu nastupuju roky anarchie - je to dan za zmenu. Bohuzial stale to tak bolo. U nas to bolo velmi zle, lebo par podvodnikov rychle vyuzili mlady system a svojou neferovostou vykoristovali statne podniky alebo ludi samotnych. Privatizacia, harvardske fondy ...atd by som mohol menovat. 90-te roky boli katastrofa. Teraz s vedomostami a skusenostami obcanov by sa takych prechod udial rychlejsie s kratsou anarchiou a transparentnejsie. Po komunizme ludia netusili ako to chodi, naleteli kazdemu druhemu podvodnikovi. Teraz uz ta doba pominula, ludia si davaju viac pozor.

Taktiez trva kym sa zmeni myslenie ludi - to sa neudeje zo dna na den. Clovek, ktory pracoval ako sef v statnej firme a jeho aktivita bola kryta statom - nemohol podnik zbankrotovat, nebude po jej sprivatizovani zakonite vyborny manazer. Bude to trvat urcity cas a v tejto faze ucenia neurobi vsetky rozhodnutia najlepsie, ucenie nieco trva. Tu hovorim o cloveku, ktory sa snazi aby firma prosperovala co najlepsie. Nehovorim o podvodnikoch ktory sprivatizovali, vyrabovali, vytunelovali, rozpredali a usli za hranice. V tej dobre sme mozno nemali dobru vladu, ked taketo veci dovolila.

Preslo 70 rokov a nemci su najvacsim exporterom na pocet obyvatelov na svete. My sme uz prekonali zmenu rezimu + anarchiu a nezacali sme uplne od nuly ako nemci po vojne kde bolo vsetko znicene alebo demontovane. Na druhej strane nemci makaju 70 rokov a my aj ked z lepsej startovacej pozicie makame po anarchii tak 10-15 rokov (teraz neratam s tym ze aj za komunizmu sa vela spravilo - to nepopieram, no zaostavali sme cim dalej tym viac a nemci nas predbehli). Bude to este trvat viac rokov, ale myslim ze sa to uz bude len zlepsovat. Verim tomu. Mame na to dobre predpoklady, aj ked to ide velmi pomaly. Ked bude viac sikovnych ludi, ktorym sa zacne darit, bude viac firiem, tie vytvoria pracovne miesta. Potom klesne nezamestnanost a firmy sa o spickovych ludi zacnu bit. Tu nastane zvysovanie platov, pretoze to bude jedina moznost ako ziskat zamestnanca na svoju stranu.

Velkych regionalnych zamestnavatelov ktori by boli cisto slovensky zatial nemame vela. Mozem povedat ako priklad ESET.
Na druhej strane uz je to vela zahranicnych firiem napr. v IT, ktore platia sikovnych ludi velmi dobre. V Kosiciach sa uz biju firmy o informatikov - ved platy zacinajuce na 800 eurach su nadstandard u nas. Pred 5timi rokmi clovek po vysokej skole mohol o 800 eurach len snivat.

Ludia verte mi, bude to lepsie!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perun-kiež by!
Poznám také reči,že sme tu mali 40 rokov socializmus a komunisti všetko zdevastovali.
Teraz tu máme 20 rokov tzv.demokraciu a nedokážeme v priemere dosiahnuť ani štandard z roku 89.

Píšeš,že pred piatimi rokmi mohol vysokoškolák o plate 800€ iba snívať?

Za socializmu ťa zamestnávateľ lanáril,aby si išiel robiť k nemu!
Ak si sľúbil odrobiť 10 rokov,dostal si byt.
Mal si istú prácu,bývanie-mohol si si založiť rodinu bez akéhokoľvek strachu.

Povedz dnes nejakému mladému,nech si ide pýtať takéto výhody do nejakej slávnej firmy!

Stavím sa,že zamestnávateľ bude šťať magi v kocke!

Západ prosperuje len vdaka nerovnováhe.
Ak by nepadla železná opona,padol by Západ!
Tým,že zlikvidovali domácich producentov vo východnom bloku znamenalo oživenie ich ekonomiky a získanie lacnej pracovnej sily.

Len naivní zaslepenci,ako napr.Milan si myslia,že západný blahobyt by mohol byť dostupný pre všetkých obyvateľov Zeme.
Ale to je hlúposť,lebo na to by sme potrebovali zdroje 10 planét,ako je Zem.
Východiskom do budúcnosti bude revolučná zmena v myslení.
Musíme zmeniť postoj k prírode a i k človeku.
Postoj germáncov sme si už vyskúšali.
Budúcnosť Europy a sveta patrí Slovanom!


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-23  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Pan stalker ja sa vam pokusim odpovedat na vase otazky.

1) Je na západe väčší blahobyt,než vo zvyšku sveta?
Je!

Ano jednoznacne mate pravdu

2) Môže byť aj vo zvyšku sveta blahobyt ako na západe?
Nemôže!

Ale ano moze, to len by vsetci museli tak makat jak na zapade. V Eletrii by mohli brat dvakrat do roka urodu neberu ani raz. Take Japonsko nema ziadne suroviny vsetko musia doviest zo sveta a pritom su jedna z najvyspelejsich krajin na svete. Netazia zo ziadnych kolonyi nevedu ziadne vojny ale robia nieco co malo kto POCTIVO MAKAJU. Tu je vasa odpoved svet je pre kazdeho otvoreny rovnako a vsetko ide len sa musi chciet.
V Afrike ludia zdochynaju od hladu, lebo su lehnivy pohnut co len rukou. Juzna Afrika bol prekvitajuci stat, dnes je zdevastovany a za dvadsat rokov klesne na taku uroven jak je Eletria. Mysli si nikekto ze za to moze Amerika?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (01:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorenoci:
OMYL !
Predstav si,že by v celom svete mali životný štandard priemerného Američana...
Nemožné!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (01:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby ste mali spotrebu ako priemerný Američan, potrebujete päť planét Zem. Keby ste mali spotrebu ako priemerný Európan, potrebujete dve planéty Zem. A keby ste mali spotrebu ako miliarda Číňanov, patriaca k chudobnej vrstve, zem by uživila až 15 miliárd ľudí. To je alfa a omega pri rozhodovaní, ako bude ľudstvo ďalej žiť.

http://www.cez-okno.net/clanok/hospodarstvo/peter-stanek-cena-prezitia


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nečudujem sa,že Milan stiahol chvost a zaliezol.
Rovnako "hrdinsky" utiekol na západ teraz dáva rozumy.
Pre mňa je skutočný hrdina ten,čo zostal a snaží sa prežiť v domovine!
Lebo ľahký je život na západe,kde majú aj benzín lacnejší vdaka tomu,že inde strieľajú civilistov!
Ale to už bežných ľudí nezaujíma...
Veru-ľahší je život na západe,ked na vás makajú otroci.
Ale takto sa aspoň môžem na seba hrdo pozrieť do zrkadla...


Perun   |   ip:78.230.18   |   2011-02-23  (01:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vykoristovanie je druha vec a dalo by sa o tom pisat vela.

Moze sa vsak velmi lahko stat, ze o 10-15 rokov bude vykoristovat Cina Europu.

Idealny stav by bol keby medzi dvoma blokmi, napr. europa a cina bol rovnaky obojstranny export/import. Tymto obchodom by prosperovali obidvaja a rovnako by sa dvihali. To bolo dlhu dobu medzi USA a zapadnou europou.

Vykoristovanie statov, ktore maju nerastne bohatstvo je velky problem. Suhlasim, ze to nie je ferove, ze USA napochodovali do Iraku. Ciastocne je to vsak aj chyba tych statov. Napr. v spojenych arabskych emiratoch sa dostali k moci sikovni ludia, ktori sa naucili vyuzivat nerastne bohatstvo na dvihanie celej krajiny - Tam USA ani neplanuje utocit ani ich vykoristovat. Su sikovni a postupne skupuju fabriky po celom svete a diverzifikuju takto svoje prijmy od ropy.

Uz ked sme pri tom vykoristovani tak sa opytam takto. Ake ma sance europa(teda aj slovensko) na udrzatelny rast, ak nema nerastne suroviny? Ma dve moznosti:

1) Bud vyrabat a exportovat kolko sa len da, tym vyrobit peniaze, za ktore sa daju nerastne suroviny kupit. Takto je sanca ze aj bez nerastnych surovin mozu mat europania dobry zivot. Tu nie je ina sanca len predbehnut cely svet v technologiach a vo vyskume. Len takto je mozno ponuknut svetu vyrobky, ktore iny vyrobit nevedia lebo nemaju know-how. Teda europske vyrobky sa stanu nenahraditelnymi => drahymi vo svete => bohatstvo europy rastie

2) Napochodovat do krajiny ktora ma nerastne surovniny, obsadit zdroje a podporit vlastny rast lacnymi surovinami z "kolonii". Toto nie je spravny postoj pretoze prave tento vedie k vykoristovaniu inych. Po pravde - europska unia nema na taketo vykoristovanie sancu. Nema agresivnu politiku, nema pod kontrolov zdroje,... To skor USA.

Aj ked sa to nezda, zapadna europa je jeden obrovsky kolos, ktory uz nenapreduje takym tempom akym by chcel. My vieme na ukor zapadnej europy rast ovela rychlejsie, lebo ak to spravime sikovne vieme sa "prizivit" (vid nas export do nemecka). Oni nemozu cakat ze zbohatnu na chudobnejsej malej krajine. U nas teda mame vyhliadky na celkom dobry rast. Ovela vacsie obavy maju francuzi a nemci - tam otazka trvalo udrzatelneho rastu sposobuje zimomriavky. Tak velke kolosy ako Anglicko, nemecko, francuzsko nema kto ekonomicky zachranit, vsetci okolo v ratane nas su mensi. Spoliehat sa na USA alebo Cinu je mozno trochu nainvne. Nemaju teda inu moznost len sa spoliehat sami na seba! Zapadna europa sa zacina stagnovat na ukor Ciny. Ak padne zapadna europa padneme s nou aj my a nebude nas mat kto ekonomicky zachranit, pretoze okolo europskej unie budu vsetky staty chudobnejsie. To vidim ako vyhliadku 15-20 rokov za predpokladu, ze vsetko pojde tak ako to ide dnes.

Z toho dovodu teraz europska unia investuje obrovske peniaze do vyskumu a skolstva. Je to enormne usilie trvalo udrzat rast. Preto ma nemilo prekvapila sprava, ze u nas sa peniaze urcene na vedu presunuli na dialnice. Pripravujeme sa o konkurencie schopnost v europskom meradle. Dufam, ze to vlada prehodnoti a cim skor uvolni viac prostriedkov na vyskum. Nie je dobre byt montaznou krajinou a netvorit intelektualne hodnoty, aj ked automobili bola super injekcia na zaciatok.


Perun   |   ip:95.103.12   |   2011-02-23  (02:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  perun
Môže sa však veľmi ľahko stať, že o 10-15 rokov bude vykorisťovať Čína Európu.
Západnej Európe sa to stať nemôže taký pravý Nemec, Angličan, Francúz radšej umrie v boji ako by mal robiť sluhov Číňanom. Tak ako my robíme teraz sluhov západu. Taký Nemci vyvolajú radšej 3 svetovú ako by mali biť kolónia Číny.otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-23  (02:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan stalker v Kanade je z urodnej pody vyuzitych asi tak 30% a este popritom su obrovske rezervy. To iste je v USA a ties i v Europe. My europania nemozeme makat na cely svet aby mal taku istu uroven jak priemerny american. Izrael dokazal zurodnit puste nastavat umele rybniky takze vidite ze i zo Sahara by sa dala zurodnit a v jeden den sa i zurodni, len kvoli comu teraz ked to co mame nie je vyuzite.

Veru-ľahší je život na západe,ked na vás makajú otroci.

Prosim vysvetlenie jaky otroci makaju na Japonsko? Maju najvissiu zivotnu uroven rad by som sa dozvedel jaky otroci makaju na Japoncov. Kolko Slovanov tam emigrovalo aby na nich otrocili. Ja si pametam ze pred par desiatkami rokov chodili okukovat nase textilne stroje a kde sme my a kde su oni? Zasa za to moze Amerika?


emigrujme   |   ip:95.103.12   |   2011-02-23  (02:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sorač preklep


emigrujme   |   ip:95.103.12   |   2011-02-23  (02:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci
Japonsko je výnimka potvrdzujúca pravidlo, takú kultúru akú majú oni taká nieje nikde inde na svete. Pochopí len ten kto robil japonské bojove umenia a zaujíma sa o ich históriu a kultúru.


emigrujme   |   ip:95.103.12   |   2011-02-23  (02:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A v Japonsku robia Japoncom otrokov Japonci. Tam makáte pre firmu (pána) ad rana do večera a nezaujíma vás za čo. Len to aby to čo robíte bolo perfektne, inač máte chuť spáchať sepuku.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-23  (02:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  emigrujme velmi pekna odpoved, takze nie je za tym Amerika a otrocka praca slovanov. Takze keby tak makame i my boli by sme pravdepodobne na stejnej urovni ano?


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-23  (02:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker - skus vycestovat aj ty ked si myslis ze je tak jednoduchsie zacinat vonku kde tvoje jedine kriterium je ze "maju lacnejsi benzin". Cudoval by si sa chlape ako tu musis pohnut zadkom a rozumom. To vies - tu by si nenasiel zastup baranov ako u teba doma kde kazdy naleti na tvoje blaboly. Tu by si z nich nevyzil.Doma sa uzivis. To vies - velak huba a prazdne reci z nejakeho dovodu na slovensku vzdy uponovali ludom. Sam neviem preco. A potom hocijaky mlatic prazdnej slamy sa im vzdy javil ako vysneny spasitel co vsetkym zabezpeci blahobyt. Preto kazdy skandoval meciarovi a preto aj ty mas taku podporu medzi pospolitym ludom. Ale vonku chlape - tam by si skoro vytriezvel. Tu by si nenasiel vdacne krcmove publikum ake mas teraz. Nemas pravo posudzovat ludi co odisli lebo kazdy co odisiel mal svoj individualny dovod na odchod a ty ich hadzes do jedneho vreca ako zradcov naroda. Robim tu z talianmi, finmy, irancami, nemcami - ani jednemu nikto nevycital nikto doma ze odisiel a je zradca naroda ako ty mne. Nuz ale co cakat od byvaleho politruka? Stara retorika sa nikdy nezmeni. Clovek ked vidi ze snivas o dobe ked sa promenadujes s puskou na pleci a cervenou paskou na rukave medzi ludmi a rozhodujes o ich osudoch chvalabohu skoncila. A tvoje blahove sny o jej navrate sa nenaplnia. Ani ked ich zaobalis za nacionalizmus, slovansku risu alebo ked budes zobrazovat seba ako bojovnika s plamennym mecom co obranuje ubohy slovensky lud pred nastrahami imperializmu. Ludia otvorili oci.A ludi ako ty poslali uz davan tam kde davno patrili - na smetisko dejin.


emigrujme   |   ip:95.102.15   |   2011-02-23  (02:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A okrem toho sa Japoncom nemôže stať že by nejaký vysoko postavení Japonec zapredal Japonsko. Lebo podľa nich sme všetci ostatní len špinavé opice vhodné, len ktomu aby sme ich niečo naučili, čo oni zhodou okolností neobjavili.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (04:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-vidím,že máš veľké problémy s chápaním jednoduchého písaného textu.
Tú istú otázku som ti položil niekoľkokrát a aj napriek tomu si nebol schopný odpovedať.

(Inak-desí ma skutočnosť,že máš presné záznamy z môjho pasu o tom,ktoré krajiny som navštívil...)
Pozdravuj ten svoj nádherný svet v ktorom žijú aj moji príbuzní a tíško mi závidia už len lekársku starostlivosť,o ktorej sa väčšine američanov ani len nezdá!
Pekný pozostatok z čias socializmu,ktorí bol prívetivejší voči väčšine...

otvoreneoci:
Izrael je veľmi zlý príklad.
90% pomoci USA rozvojovým krajinám smeruje práve do Izraela...
Na Japonsko ti správne odpovedal emigrujme.
V Japonsku stúpa množstvo samovrážd,plus klesá počet pracovných miest na plný úväzok.
Stále ale ide o veľmi silnú krajinu,ktorá dokázala um svojich ľudí dobre využiť.
To ale nič nemení na fakte,že spôsob výroby likviduje tento svet.
Ved si predstav,že každá čínska rodina bude mať jedno,neskôr nebodaj dve autá.
Vieš čo to urobí s ropou,ovzduším a politickou situáciou vo svete?

Pochopte už konečne,že celý svet nemôže žiť na úrovni Západu!
To si mohli zdovoliť iba imperialistické mocnosti,ktoré svoj blahobyt dosiahli so zbraňou v ruke!
gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-23  (05:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ked sú tie tvoje kapitalistické krajiny také efektívne prečo si dávajú vyrábať svoje výrobky v Číne a stavajú si tam svoje fabriky. Efektivita podla usa = vykorisťovanie ?


Zemislav   |   ip:213.81.16   |   2011-02-23  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan, zober do ruky radšej hamburger namiesto klávesnice, lebo tie tvoje "múdrosti" sa už fakt nedajú čítať.

Stalker: kašli na to, nemá zmysel diskutovať s niekym, kto je spokojná ovečka odchovaná systémom...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je pravda-nemá to s ním význam.
Ignoruje otázky a iba tupo odrapkáva to,čo mu naliali do hlavy...
Okrem toho nepozná problémy dnešného Slovenska-nezažil na vlastnej koži.
Zbabelá emigrácia je podľa neho riešením.
Takže všetci utečme do Kanady a Slovensko odovzdajme západniarom-ved o pár rokov zistíme,o čo sme prišli...


Perun   |   ip:78.230.18   |   2011-02-23  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skusim reagovat, aj ked je toho vela o com by sa dalo diskutovat.

Stalker mas vo vela veciach pravdu. V komunizme bolo kopec socialnych vyhod, ktore po jeho pade skoncili. Vela ludi dostalo byty. Na druhej strane bolo aj vela neferovych veci ktore tymto predchadzali - neferova zmenka penazi, ...
Bolo vela dobrych napadov, no aj kopec chyb.

Otazkou zostava ako najst taky system, kde ludia chcu zostat, su radi ze tam su maju sa dobre, su motivovani podavat co najlepsie vykoni a maju socialne istoty. Velmi vela protikladnych veci. Je tazke najst ten spravny balanc. Cinania aj ked mali komunizmus zlegalizovali v 70-tych rokoch sukromne podnikanie. Teraz by som to uz nenazval komunistickou krajinou ale kapitalistickou "diktaturou" jednej strany.

Na druhej strane aj kapitalisticka krajina moze byt socialna. Vid francuzsko. Je to silne kapitalisticka krajina, ktora ma kopec socialnych vyhod. Byt sice clovek nedostane na trvalo, ale ak ma moznost dostat myslim na 1 rok byt. Nepoznam vsetky podmienky ale viem ze taka moznost je. Tiez napr. ak si clovek zalozi firmu, dostane zadarmo priestory v takzvanych inkubatoroch(budova postavena regionom, kde male firmy dostanu zadarmo priestory na 2 roky). Tiez ma tato firma kopec danovych vyhod.
Tiez vo FR maju viac dovoleniek, ale pracuju dlhsie cez tyzden. Maju kopec prispevkov na deti. Ak su v hmotnej nudzi(zarobia menej ako 12000 eur rocne) dostanu podporu na byvanie. Tato podpora sa netyka len francuzov ale vsetkych europanov, ktori vo FR ziju - ak zarobia menej dostanu podporu na byvanie.

Na druhej strane nechapem preco si necha slovensko dobrovolne nicit vlastnu vyrobu. Europska unia nerobi vsetko preto, aby nas znicila. Podla mna si za to mozme sami. Preco nasa vlada neprijima take opatrenia ktore by pomohli nasim vyrobcom sa rozmoct a zaplavit zapad nasimi produktami? Je pravda ze v urcitych oblastiach nasadila EU regulacie, ktorymi sme sa zaviazali znizit produkciu(napr. v mlieku), no nasa vlada nemala vyhrady. Ak by mala, mohla si vydobit vynimky, alebo zmenit tuto kvotu.
Preco placeme, ze nas zapad vykoristuje? Preco je u nas kopec zapadnych vyrobkov - napr. Danone. Ved tieto vyrobky su jednoznacne drahsie ako nase a aj tak sa u nas udrzia. Ako je to mozne? Preco nie sme nacionalisti prave v tom, ze budeme kupovat vyhradne nase produkty? To je podla mna ten najspravnejsi nacionalizmus! Ved my vieme vyrobit napr. kvalitne-menej umele jogurty za ovela lepsiu ceny ako nemci alebo francuzi. Tak preco to neexportujeme a nezaplavime ich trh napr. Rajom, Sabim, ... ak by sme to spravili, zrazu by sme bohatli my na ich ukor a da sa povedat ze ich vykoristovali(pomaly by sme nizsimi cenami nicili poziciu napr. toho Danone). My vieme byt lacnejsi ako oni. Oni nemaju sancu pri ich zivotnej urovni byt lacnejsi ako my. Tak preco nase firmy maju len lokalne ambicie? Ved teraz v EU nemusia este ani platit clo za vyvoz na zapad. Mame obrovske moznosti byt na tom lepsie, tak nechapem preco vlada tieto moznosti lepsie nevyuziva.

EU nas uz berie ako svoju sucast a tlaci na slovensko peniaze v podobe eurofondov. Slovensku staci ak cerpa. Cerpe sa 10 rokov od vstupu do EU, potom zacneme postupne my pripsievat chudobnejsim krajinam ako sme my. Ocakavaju od nas, ze tych 10 rokov vyuzijeme spravne na nas vlastny rast, na zlepsenie zivotnej urovne, vzdelanosti, atd... Preco politikarcenie brani naplno tuto vyhodu vyuzit kym este trva?

Co sa tyka zdierania tretieho sveta. Europa stratila po 2. sv. vojne kolonie a tak aj moznost zdierat krajiny 3. sveta. Tak ako som uz pisal, nema inu moznost len makat. Cina tiez nezdiera 3. svet a dari sa jej s 10% rastom, tak europa musi makat tiez.
USA ma uplne inu poziciu, je to supervelmoc ktora krajiny 3. sveta zdiera vojnami. Bohuzial je to tak. Kontroluje zasoby ropy a tym aj osudy krajin ktore su na dovoz ropy odkazane v ratane europy. Mam pocit, ze USA robi vsetko preto aby brzdilo rozvoj ciny a nie europy. Nie je to spravne, ale mozno to EU pomoze s ropou.

Co sa tyka ekvivalentnej zivotnej urovne: Podla mna nikdy nebude mozne mat na zemi vsade ekvivalentnu zivotnu uroven. Teraz ma zem 7 miliard ludi. Z toho ma vysoku zivotnu uroven mozno 1 miliarda (vratane nas). Taka zivotna uroven ako je v EU a to uz ani nespominam extrem-USA, sa neda dosiahnut inak ako nerovnovahou vo svete. Ak by zo 7 miliard ludi mal kazdy v rodine jedno auto, teda napr. 2 miliardy aut na zemi, polozilo by to ropny priemysel, ropa by sa velmi rychlo minula. Tiez musime brat do uvahy rozdielne klimaticke podmienky. Napr. v Sudane mat zivotnu uroven na urovni napr. Moldavska je priam nemozne kvoli nedostatku urodnej pody. Ich jedina zachrana je ropa.

Ak by sme chceli, aby sa dosiahla porovnatelna uroven na celom svete bolo by potrebne vykonat minimalne tieto veci:
1) drasticky znizit svoju zivotnu uroven (nie len USA, ci EU, ale aj slovaci maju vysoku uroven) tak, aby sme dosiahli celosvetovo udrzatelny "stred".
2) neplytvat surovinami => uplne odstranit tvorbu odpadu. Teda ziadny konzumny zivot, ziadne papierove krabice na mlieko, ale cisto sklenene, ... Recyklacia bliziaca sa k 100%. Len takto by sme spotrebovali menej surovin na vyrobu tovarov a je sanca, ze by suroviny stacili takto aj 7 miliadam ludi. Je to vsak utopia. Par ludi sa takto moze snazit, ale ani slovaci by sa nezriekli tohto standardu aky maju teraz. Ludia si to neuvedomuju.

Poprosim nepiste v mojom mene na chat. Nie je to fer! Da sa to vsak skontrolovat podla toho z akej IP som pisal ja.

Zase som sa rozpisal, lebo aj mna tieto veci trapia a nenechalo ma to lahostanym o tom diskutovat. Uz vas nechcem otravovat siahodlhymi prispevkami.
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perún-v podstate súhlasím.
Až na toto:
Je to vsak utopia. Par ludi sa takto moze snazit, ale ani slovaci by sa nezriekli tohto standardu aky maju teraz. Ludia si to neuvedomuju.

Myslím,že nebudeme mať na výber-teda nielen my,ale celý svet.
To nebude o voľbe a uvedomelosti,ale čiste o nevyhnutnosti...

A k Eú:
Zakážu nám podporovať domácich výrobcov,ale diktujú kvoty a regulujú jedna radosť.
Preto nevidím budúcnosť v Eú.
Okrem toho-čo také strašne dôležité musíme dovážať,hlavne z Cíny?
Prečo nemôže Europa postaviť svoju budúcnosť na trvalo udržateľnej sebestačnosti a istej izolovanosti,ktorá by bola k jej prospechu?emigrujme   |   ip:95.103.19   |   2011-02-23  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
Okrem toho-čo také strašne dôležité musíme dovážať,hlavne z Cíny?
Prečo nemôže Europa postaviť svoju budúcnosť na trvalo udržateľnej sebestačnosti a istej izolovanosti,ktorá by bola k jej prospechu?

Napríklad som si všimol že v Hitlernove (hipernove), majú čínske jablká no úplne super. Ako znie to slovenské príslovie o vláčení dreva do lesa. To sme dopracovali. Rímska ríša dovážala z Číny hodváb. V novoveku západná Európa dovážala porcelán a čaj. A teraz Slovensko dováža jablká. A keď mi nejaké študované hovädo začne vysvetľovať niečo o co2 a o tom aby som šetril zem tak ho nakopem do rici že bude kukat jak puk.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-23  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakážu nám podporovať domácich výrobcov,ale diktujú kvoty a regulujú jedna radosť.

To je pravda- čo je eu ?- je to iné rvhp proti ktorému mali demokrati také výhrady. Socializmus im ukázal princíp .Rozdiel je v tom že teraz ti diktujú čo si zasadíš v zákradke a to už nehovorím o dochovaní si niečoho.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gomez
:-D
Je v tom obrovský rozdiel!
Za socializmu sme sa skladali po 5 korún na fond solidarity-pre Kubu a pod.
Teraz platíme v milionoch pre Grécko.
http://thory.blox.pl/resource/eucccp.gif


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-23  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm. Zemislav - ked su na teba moje clanky velmi komplikovane tak ich necitaj. Citaj stalkera - jemu porozumies lahsie, ten vyzyva na ostrenie motyk - takej reci lumpenproletariat rozumie.
Gomez - fabrika a vyroba vyrobku je jedna vec, vymysliet to technologicky je druha. Efektivita sa vzdy rata vysledokom kolko do toho vlozim a kolko mi to v konecnom dosledku da. Preco by to nedali robit cinanom ked to stoji menej, co take na tom nedokazes porozumiet? Ked mas firmu u nas doma kde si robotnik pyta za zmontovanie 2 suciastok 2 eura a pride za tebou robotnik z rumunska povie ze to urobi za 1 euro tak co urobis? Len mi nepovedz ze si taky hrdy narodovec ako stalker a radsej budes platit 2 eura? Stalker by ti napisal ze on by to urobil. To vies - take nacionalisticke zvasty letia v krcme kde prednasa:))


Zemislav   |   ip:213.151.2   |   2011-02-23  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan: tvoje články by boli na mňa priveľa. Bohate mi stačia tvoje príspevky do diskusie :)
Násilie neuznávam, aj keď mám blízky vzťah k bojovým športom, takže to ostrenie motýk resp. nábojov a hlavíc adresuj chlapcom z U.S. Army a NATO, lebo tí majú plné ruky práce s ich "spravodlivými vojanmi a mierovými bombardovaniami" v záujme získavania nerastných bohatstiev cudzích krajín.
Je zaujímavé,ako všetko vidíš čierno-bielo a každého kto s tebou nesúhlasí, hneď označíš za komunistu a pravidelného návštevníka krčiem :)
Príde ti normálne schvaľovať zneužívanie lacnej pracovnej sily kvôli zachovaniu vysokej životnej úrovne Záp. sveta ?
Ak áno, tak nemá vôbec žiadny zmysel sa s tebou baviť na túto tému.


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-23  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zemislav - ked chces vykopat studnu na dvore a zazvonia ti 2 firmy pri dverach. Jedna chce za vykopanie 100eur druha 50 eur. Tak co urobis? Ked das ponuku vykonat pracu firme co to urobi za 50eur tak ta roznesiem na fore ako vykoristovatela lacnej pracovnej sily. Nerozumies ze cina narocky drzi kurz svojej meny aby staty vyuzivali lacnu pracovnu silu tam kedze bez zapadnych firiem by ten cely ich system spadol ako domcek z karat? Vsak Obama vzdy dranka ich prezidenta aby uvolnil menu a tym urobil ich praccovnu silu drahsie ale nie - oni ju narocky drzia dole aby hnusne imperialisticke firmy prisli a dali im pracu kedze bez nej by boli v nie takych srackach. Uvedom si co by v sucanom svete znamenalo ak by vsetky zapadne firmy stiahli vsethli prec zo slovenska. Ak je teraz nezamestnanost 20 % mal by si ju 80%. To ze sme lacny nie je chyba zapadniarov. Je to chyba predchadzajucich rezimov ktore nedokazali vybudovat strukturu priemyslu a ekonomiky na urovni aby dokazala konkurova vonkajsiemu svetu a teraz za to zneme ovocie. Mas na slovensku nekvalifikivanu silu ktore samozrejme nevie jazyky, moderne technologie a systemu riadenia im nic nehovoria a cudujes sa ze zapad ked to vidi tak jedine co si dovoli sem dotiahnut je nejaka tovaren kde ludi naucis robit na pasoch - vsak co uz ked ine nevedia. Cudoval by si sa chlape ked stretavam tu ludi zo zapadnej europy ako su vzdelany v systematike, jazykoch, maju rozhlad - a tu, slovak co 40 rokov bol vedeny k tomu ze najlepsie je ist z masou ludi a na prveho maja ozrat hlavu a dohovorit sa tak akurat nemnozka po rusky ked prenasa vysavac z ruska na hranici sa zrazu cuduje - no ako to ze robim pri pase za minimalnu mzdu? trochu sebakritiky neuskodi compadre.


Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-23  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsak jasne Milan, ale necuduj sa ze u nas nikto nevie to co na zapade ked sme tu boli drzani jak opice v klietke. Sice ja som to nezazil, ale tak z rozpravania viem. Aj ked praveze od tych co by sa najradsej vratili do tej doby lebo toto co je teraz je horsie ako to co bolo predtym.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-presne tento bezcharakterný prístup dostal túto planétu do problémov.
Modré machiavelské žvásty typu "účel svätí prostriedky"...
Milanko-budeš predávať športové potreby a ponúknu ti loptu za 20€ od výrobcu so spokojným zamestnancom a potom ti ponúknu tú istú za 10€,ktoré ušilo v nejakej chatrči podvýživené 10 ročné decko.
Ty-ako správne a racionálne rozmýšľajúci kapitalista samozrejme kúpiš tú lacnejšiu-máš predsa rozum..že?
Rozum áno,charakter nie...
Americkí dôstojníci verbujú vojakov do vojny v chudobných štvrtiach.
Krv chudobných sa prelieva kvôli tomu,aby bohatí mali lacnejší benzín.
Podľa "ľudí" tvojho druhu to stojí za to-ved podstatná je cena-kašlať na ľudí...že?
Co tu ty trepeš o hrozbe vyššej nezamestnanosti,ked za socializmu bola nulová?

Pozri si telku!
Teraz chcú prepustiť tuším 4000 rádových železničiarov.
50 ročný posunovač tam pomaly plakal,že čo len teraz s ním bude-celý život ťažko makal na železnici a teraz ho vykopnú.
Novú prácu si nenájde-nemá šancu!
Vysťahovať sa za prácou je v takom veku ťažké,zostať na sociálke bude mať za následok žobrácky dôchodok o 10 rokov.
Plný hnevu sa pýtal,čo má teraz robiť!
Porad mu-ty mudrlant!
Za socializmu by sa to stať nemohlo!
Chod niekam do krčmy a povedz,čo si o tom myslíš.
Takú ti dajú po papuli,že zabudneš aj rodnú reč!
Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-23  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker dost dobry komentar.. Milanko dostal :) normalne mi je tych ludi luto a to preco ich z tych zeleznic vyhadzuju ? ked doteraz mohli tak preco nemozu aj potom ? zasa tento super dobry system. Nevadi aspon o 4000 ludi viac na demonstraciu


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musia ich vyhodiť v rámci úsporných opatrení.
Asi šetria na autá vyššej triedy...

Kapitalistická sviňa spoza okien svojej limuzíny nikdy nepochopí skutočnú realitu.
Nie nadarmo sa hovorí,že sýty hladnému neverí...
Preto je jediným riešením zobrať sýtemu jedlo,aby začal chápať hladných-inak to nikdy nepochopí...


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-24  (02:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mna vyhodili z prace asi 8x odkedy som tuna - tiez v ramci uspornych opatremi, tiez raz firma krachovala, tiez pre nejaky iny dovod. Nie ej to prijemny pocit a neprajem to veru nikomu. Ale naucilo ma to jednu vec - nemozes sa spoliehat ze dobre casy vzdy budu trvat naveky. Nemozes ist do prace a nepripravovat sa na moznost ze ta praca skonci. Socializmu naucil ludi zleniviet - mam pracu, tak jediny problem co v zivote mam je ist po praci na futbal alebo sa niekde ozrat do putiky - vsak co praca tu vzdy bude. Kapitalizmus ta nuti starat sa sam o seba. To ludia typu stalkera ktoreho rezim vzdy vodil za rucicku nepochopia. Prenho stat je jeho mamka co ho vzdy bude drzat za rucicky a da pozor aby nespadol. Preto myslienka ze musi pohnut vlstnou ritou aby v zivote obstal je absurdna - nuz hej, pohodlnejsie je sediet na zadku a nadavat jak sa mal za socializmu ako v bavlnke a teraz cuduj sa svete od nieho chcu aby sa dokazal starat sam o seba? Jezimarja - vsak to boli!! Mam kolegov tu - chodia na kurzy pocitacov, snazia sa zdokonalit a urobit si aj nekjake kurzy po skole co nesuvisia s profesou co robia, studuju popri zamestani - vsetko pre pripad ze ak im oznamia ze skoncili tak maju v rukave este eso ktore mozu v zivote pouzit. Je mi luto zelezniciarov ale nie je to ich vina - socializmus ich naucil nestarat sa co bude dlej. Kolko z nich si dalo namahu urobit si nejaky kurz popri zamestani napr. na pocitace? Ci niektori z nich skusil ist na nejaky kurz nemciny alebo anglickerho jazyka aby ked uz tu mame samych zapaniarov mal viacej sanci presadit sa a nespoliehat sa len na to ze tak ako je teraz bude vzdy. Socializmu vyhovuje lenivym, pohodlnym ludom. Dajte mi pracu, dajte nazrat a ked sa nemusim starat o nic tak to je moj raj na zemi. Vela ludi potom zboznuje stalkerove baje o takom raji kedze vdacne lenive publikom vzdy viacej uchvati ze podme a zoberme tym co maju ako mame pohnut vlastnou ritou a pomoct si sami.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-24  (04:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapci Milan ma pravdu a vsetkym dal dostacujucu odpoved a ajtak prevracate kabat na pravde.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-24  (07:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan
veľmi sa mýliš, stalker, hoci mi pripadá troxu aj manipulátor, je silná osobnosť, a napr. aj tým, že tu prispieva vyvýja aktivitu. verím, že taký ako on by sa o seba vedeli ľahko postarať aj v tvojej kanade. štát ho určite nemusí "vodiť za ručičku" on by bol sxopný viesť štát!ty a o. oči tú jeho aktivitu popierate a znevažujete, len preto, lebo nie ste sxopný v tej amerike prežiť bez vykorisťovania iného sveta, a keď sa toho vykorisťovania xcú pozbaviť tak ix vyhlasujete za nesxopákov. keby ostatný svet prejavil sxopnosti a aktivitu, vy by ste stratili svoje výhody. áno máš pravdu treba pohnúť tou riťou, najprv sa poozbaviť parazitov, a potom budovať prosperitu, aby sa paraziti na nej bezpracne nepriživovali. taký ako stalker sa starajú, čo bude ďalej, a na rozdiel od vás nemyslí len na seba!a slovanská idea nie je zlá, som taktiež slovan a nebudem sám sebe srať na hlavu! áno pomôžme si sami!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-adam nehovorí o mne,ale o všetkých ľudoch,ktorí vidia svet srdcom a nie cez optiku peňazí,efektivity a rentability.
Nechápem,prečo máš neustálu potrebu mňa,alebo aj iných ponižovať.
Ja mám 3 certifikáty ISO,ktoré platia prakticky v celom svete.
Ak by som v tomto momente dal výpoved,tak mám ešte dnes novú prácu s tým,že si môžem vyberať!
Programovací jazyk Basic som ovládal už ako pionier so šatkou na krku.
Jazyky ovládam a vzdelanie si prakticky neustále doplňam.
V krčme som bol naposledy tuším začiatkom decembra-dal som si tuším kávu a jagermeistra-nič viac.
Nemám problém s pitím.
NIKDY v živote som nevyužil protekciu,alebo nejaké tlačenie.
Všetko čo mám,je výsledkom môjho snaženia.
Nie som milionár,ale ani by som za daných okolností nechcel byť.

Ty vravíš,že tí železničiari mali byť pripravení na vyhadzov?
Si 50 ročný chlap,s relatívne nízkym vzdelaním a dostaneš padáka.
Nie toho zlatého-ten je len pre svine.
Nemáš šancu zamestnať sa,na vysťahovanie sa už nemáš vek.
Takže-čo poradíš?

Ja ti niečo poviem.
Tento svet je pre ľudí-nie pre banky!
Lepšie povedané-mal by byť.
V tomto svete vládne asi Satan,lebo peniaze stoja nad človekom.
Ty si súčasťou tohto sveta.
Kristus povedal,že kto je priateľom tohto sveta je jeho úhlavným nepriateľom.gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
MIlan | ip:209.17.17 | 2011-02-23 (22:58) Tento príspevok ma zaujal. Obama dranká o uvolnenie meny-ale prečo by to čína robila? Tak ako sa usa snaží o ekon. nadvládu tak i čína- na rozdiel od amíkov kde dolár je už len zdrap papiera oni vykrívajú menu zlatom. Minulý rok nakúpili 600 ton zlata za týmto účelom a stali sa dokonca najväčším producentom zlata. Preto išlo zlato raketovo hore čo spôsobily burzy. Snažili sa na tom zarobiť ale to je len ich tuposť pretože nákup sa uskutočnoval prostredníctvom viac-menej bezceného dolára ktorého je tam myslím najviac na svete ako rezervnej meny. Oni sa len elegantne zbavili bezcenného papiera.Dôsledok-dolár ešte viac oslabil juan posilnil. Oni sa len chovajú ako usa je to ekonomická vojna. Na nich boli uvalované embargá zvýšené clá na popud usa. len sa im vracia čo zasiali.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...alebo je Čína iba päťdesiaty prvý štát USA...
Ved sa hovorí,že je to testovacie územie pre pripravovaný NWO.
Tak bude vyzerať celý svet,len o niečo tvrdšie.
Disidenti pôjdu na orgány,politika jedného dieťaťa a pod...


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Chlapci Milan ma pravdu a vsetkym dal dostacujucu odpoved a ajtak prevracate kabat na pravde.

Zato ty neodpovedáš na nič-len melieš piate cez deviate.gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker toto je ťažko povedať - fakt je ten že sú tvrdý obchodníci. Väčšina ludí je presvedčená že sú neako menejcenný v oblasti biznisu ale opak je pravdou.
Je to celé o tom kto ovládne ekonomiku. Teraz napríklad unikli akési dokumenty o tom že nepokoje v arabskom svete boli výdatne finančne podporované zo strany usa. Zjednodušene povedané ležala im v bruchu líbia a irán do ktorého sa nemajú ako dostať tak spoliehajú že sa to rozšíri všade. Len ťažko povedať kto bude víťazom. Myslím že vsadili na jednu kartu-ak by sa im podarilo ovládnuť i tieto ropné štáty tak by zasa diktovali svetu v energiách-ak nie tak nás čakajú napínavé zážitky už len preto lebo sú tam i jadrové zbrane a ťažko povedať kto sa stane ich pánom.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím si,že to majú pod kontrolou viac,než je ktokoľvek ochotný pripustiť...
Práve som si všimol jednu zaujímavú vec v tom dokumente o hudobnom priemysle...
11.septembra bola otvorená jedna z najtemnejších brán na svete.
Bude naplno použitá o 11 rokov neskôr-v roku 2012.
11 ročný slnečný cyklus je veľmi dôležitý pre i11uminátov...gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan-Dajte mi pracu, dajte nazrat a ked sa nemusim starat o nic tak to je moj raj na zemi

Ved toto robíš ty teraz. Postavil si sa do pozície ja som sa postaral a je mi dobre. Ty si ale väščí socialista ako si myslíš-už len tým že si u nich obsadil jedno pracovné miesto a možno aspoň časť kapitálu končí tu.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svinstvo je aj to,že nie je možné byť nezávislý-teda starať sa iba sám o seba.
Skús si kúpiť pozemok a nezávisle hospodáriť.
Vykašlať sa na štát,na dodávky elektriny,vody,či plynu.
Zabezpeč si vlastný zdroj elektriny,vykop studňu.
Chovaj vlastný dobytok,pestuj obilie,ovocie,zeleninu.
Musíš platiť dane aj napriek tomu,že žiješ na vlastnej pôde!
Prečo?
Musíš platiť poplatky za ochranu polície,ktorá ťa asi ani neochráni v prípade,že prídu čierne sarančatá a ukradnú ti úrodu.
Nemáš šancu žiť mimo systém,ani keby si veľmi chcel!
Ešte ťa prídu zbuzerovať z úradov,že odkvapová rúra nesplňa normy Eú,alebo že nesmieš postaviť latrínu s výhľadom na severozápad...


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to celé na hovno zákony platia pre všetky štáty inak a my sme na tom s obmedzeniami jedny z najhorších. Silné štáty si robia kadejaké výnimky a my to tu odsierame.


Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-24  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker moja myslienka je odist na Sibir a usalasit sa a tam zazijes pravu samostatnost. vid. napr. ti ludia co tam ziju. Su to bacovia, rolnici atd.. a o zapade Ruska nemaju ani sajnu. Jedinu techniku co vidia je vlak ktory ide cez Sibir.
Gomez - "Zjednodušene povedané ležala im v bruchu líbia a irán do ktorého sa nemajú ako dostať tak spoliehajú že sa to rozšíri všade" ja som myslel a pocul tak ze praveze moslimovia konecne bojuju za slobodu a praveze sa odpajaju od zapadu ( zidov ) ved zevraj aj ten vodca v Egypte bol dosadeny Amikmi za vlady Busha.. nvm

yosarian   |   ip:91.191.10   |   2011-02-24  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stakler toyo je smutna dan za ciivilizaciu spolocnost,nic nie je zadarmo, pred 50tis rokmi si zili ludia v tlupach,kde vynikalo pravo silnejsiehozdostal niekto chut na tvoju zenu ,tak vas tlupa lrepadla,muzov pobili a zeny..... to bol iba priklad,priroda je v podstate krute,plati iba jediny zakon prezitie,jedincov,ako aj zivocisnych druho,ak chce nas ziv druh prezit,musi sa vela veci zmenit,nasa planeta je ,ako vesmirna lod ,ktora sa plavy vesmirom,jej moznksti su ohranicene,ak nechceme aby sa tato los potopila,musime sa o nu starat, tuto aciomu musia pochopit vsetci


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oficiálne v novinách - písal som i o tých uniknutých dokumentoch-. Tu tiež revolucionovali s tým že tu bude raj na svete.Nepamätáš na tie drísty?


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-02-24  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker | ip:89.173.36 | 2011-02-24 (09:28)

Myslím si,že to majú pod kontrolou viac,než je ktokoľvek ochotný pripustiť...
Práve som si všimol jednu zaujímavú vec v tom dokumente o hudobnom priemysle...
11.septembra bola otvorená jedna z najtemnejších brán na svete.
Bude naplno použitá o 11 rokov neskôr-v roku 2012.
11 ročný slnečný cyklus je veľmi dôležitý pre i11uminátov...videl som ten vilm cely..velmi dobry.. hlavne s tym bobom dylenom ako sa prizna ze upisal dusu diablovi kvoli slave.. tlak.. no to co pises mi nejak uniklo.. v ktorej casti to je a ktora minuta.. ???


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins-druhá časť,05:39-07:14...
Sila!
Sranda je,že mnohí to berú iba ako symboliku...
Pritom to mnohí jasne povedali-predali dušu Rain Manovi.
Ked si spätne spomeniem na osudy spevákov,ich problémy,texty a pod...
Teraz to dáva zmysel.
Napríklad:
Prečo Madonna nosí veľký kríž na krku?
Nosenie tohto znaku je výsmech Bohu!
Páčilo sa mi prirovnanie:
Ak by vašu matku utlkli kladivom,nosili by ste na jej pamiatku symbol kladiva na krku?
Preto sa tak často zobrazuje kríž.
Diabol sa tým vysmieva Bohu!

Lukas123-odporúčam knihu Fatu Hiva od Heyerdahla.
Mal už plné zuby civilizácie a odišiel na rok do Polynézie-mimo civilizáciu.
Tú knihu som čítal niekoľkokrát.
Sám Heyerdahl vraví,že úplný návrat k prírode nie je riešením.
Ja by som tak neprežil-nedokážem ani kravu podojiť,ani neviem,kedy mrkvu sadiť...
Daj mi ale šrotovisko a postavím aj vesmírnu lod.
:-D

Yosarian-túto axiomu nepochopí napr.Milan.
Ten verí iba v trhové hospodárstvo a zákon džungle.
My veríme v iné princípy.
Tie princípy teraz neplatia a my chceme,aby platili.
Celý problém...


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-02-24  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker..

mas aj nejaky link na tu knihu?? nechce sa mi to citat po anglicky..

ps..mam nieco pre teba,, no poslem ti to ked pridem domov..som zvedavy co na to povies..
emigrujme   |   ip:91.127.27   |   2011-02-24  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aký máte spolubesedníci názor na Líbyu.
Ja si myslím že to dopadne takto a scenár 4 som dal preto lebo ten vždy vyplýva z kecov pravicujucich veriacich na usa, pravicu a inú opicu.
Možne scenáre:
1Vládu dostanú proislamisti: ekonomická blokáda Líbye, budú sa mať jak Iračania pred vojnou(keď ropa sa predávala za potraviny a lieky a nad nimi bola bezletová mierová zóna, a keď Sadám chcel začať predávať ropu za € bol koniec)
2 Zostáva Kaddáfi: tvrdý policajní štát na začiatku, potom tak isto ako pred revolúciou len to stalo par tisíc mŕtvych :)))))
3Slobodne voľby ala USA a EU: dosadenie Líbyjského Mikiho a Mikloša a budú sa mať jak mi
4 SCI-FI: spravia radu najmúdrejších z národa, budú makať. Investujú prachy z ropy do turizmu, informačných technológii, výskumu DNA, budú robiť bankové služby pre arabský svet, ..... A bude sa hovoriť: pozrite sa veď vo Švajčiarsku, Singapure, Hongkongu a Líbyi to funguje.petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-24  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  počúvajte Slávisti - koniec diskusií - kuknite jedným očkom na cenu ropy :)...


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-24  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - tak tebe sa nechce? :)))...


yosarian   |   ip:91.191.10   |   2011-02-24  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja sy muslim,ze tento stav najmenej vyhovuje usa a israelu,ledze tento vyvoj ide mimo ich plany,doterajsie status quo im vyhovovalo,ode o to ,aby mali pod kontrolou obchod s ropou,tento stav je viac menej neisty,ak by v krajine,ako egypt ,zavladla demokracia,dovolim si tvrdit ,ze verejna mienka je hlboko protizapadna,nie islamisticka,no znamena koniec bratrickovania s israelom,americkeho diktatu ....v prvej faze mosme ocakqvqt cwnu za barel od 110 do 140usd co sa odzrkadly v penazenkach nas vsetkych,cena komodity zacne prudko rast,situaciu vyuzije cina, v druhej faze pad saudskej arabie,ktora ma najvecsie zasoby,nestabilita v tejto absolustickej monarchii,zas pojdu ceny hore,suma sumarum cena ropy pojde uz iba hore,pojde hore cena potravin.... a potoom bude vsade vsetkym horuco,osobne sy myslim ,ze soc ek problemy su b spomenutych krajinach take velke,ze sloboda a nasledny prechod transformacia ludi velmi frustruje,ziv uroven mladej generacie sa asi velmi nezmeni a potom bude zle.


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-24  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian- tento vývoj ide ku..a s ich plánmi...

prečo odsúdila Kaddáfího - Al Khaida ? :)...

prečo Ahmadinedžád zrazu hovorí o ľudských právach ? :)...

nedívajte sa ! - viďte ! :)...


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-24  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žeby bol najhľadanejší Moslim a Ahmadinedžád agent 006 a 007 Britského MI6 ? :)...


yosarian   |   ip:91.191.90   |   2011-02-24  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak prredsa mal Nostradamus s tou treto svetovou pravdu,ze sa stretne sever s juhom,ahmadzidenany je asi ten antikrist,mali by sme sanovat nase tri stihacky a par tankov,lebo turci tiqhnu na Poniky.


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-24  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarian - aj Karči Wojtila do nemoty opakoval - NEBOJTE SA!!! :)...Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-24  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian xD par tankov.. to myslis tie co su v historickom muzeu v BA ? lebo ine som nevidel.. my dokonca mame aj stihacky ? vau


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-24  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Per gomeza - vies prave to ze starat sa musim. Ci si myslis ze idem domov z prace, vyvalim sa pred TV a pozeram Seherezadu ako milion slovakov doma? Ver mi ze 8 x ked ma prepustili z prace ti da dobru spomienku nebrat veci nalahko a zacat sa starat o seba. A ci zaberam jedno miesto pracovne? Nuz asi zaberam ked tu robim. Ale skor povedane nezaberam jedno miesto pracovne doma kde je nezamestnanost velmi vysoka. terajsi svet je globalny - len ten co sedi na zadku to nevidi. Vo firme co pracujem (asi 120) ludi je mozno 20% kanadanov - vsetko ostante ludia z europy, indie, ciny, dokonca aj ameriky. Spytam sa aj ich ci im doma na foroch vypisuju clanky ze su zradcovia naroda a ze radsej ujedaja zapadny chlebik tu ako keby mali sediet doma a spievat v krcme s narodovcami aby boli tymi najpravovernejsimi indami, cinanmi alebo slovakmi. Opakujem este raz - nikdy v zivote som nevycital nikomu ze neemigroval - chran boze - vsak nemoze sa cela dolina zbalit a odist. Ale nemala by cela dolina pozerat na prsty na tych co odisli. Vies ako je to takze odist? verim ze mas pravdu ze Stalker by uspel v kanade aj zo svojimi certifikatmi ci co to ma. Uz len preto ze slovaci ako ludia sme sikovny a nestracame sa vo svete. Nepoznam slovaka ktory by sa tuna nepresadil - skor ci neskor. Mame zlu vlastnost ze sme nepriebojny a hanblivy - ale zasa tu vlastnost ze vzdy dokazeme vstat z koline a ist dalej. Takze nemam obavy o stalkera ani nikoho kto by sem prisiel.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins-tú knihu som čítal ešte pred perestrojkou a teraz má čestné miesto v mojej knižnici.
Ci existuje niekde vo formáte pdf netuším.
V angličtine bola vydaná v originálnom názve "Back to nature"-o preklad popros Milana,lebo ja som príliš tupý na to,aby som sa naučil anglicky.
Väčšinu času totiž trávim s kumpánmi v krčme,kde velebíme Janka a svoju tuposť...

Lukas123+yosarian
Možno by ste boli prekvapení bojaschopnosťou našej armády a výzbroje z čias socializmu.
V Iraku naši chemici namerali také hodnoty,že američania si sprvu mysleli,že máme pokazené prístroje.
Naše-socialistické a neskôr modifikované radary predstavujú nočnú moru pre americké lietadlá.
Najlepšia ručná zbraň všetkých čias je kalaš.
Atd,atd...


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan nepochopil si úplne ako som to myslel. A viem ako tažko je odísť. Ja som pracoval tiež dlho vonku a vo viacerých štátoch. Máš vo viacerých veciach pravdu ale nemôžeš sa zlostiť ak má niekto iný svetonázor. Mna ku tomu môjmu priviedlo hlavne to že som pochodil skoro celú europu a kus azie a musím povedať že ked som si mohol vybrať ku koncu radšej som šiel do Ruska ako do Nemecka či inde na západ hlavne pre to ako sa ludia ku mne stavali. Je totiž pravda že pre trotlov si len auslander z ostbloku ale ked si ukázal čo vieš tak im sánka padala. Ku tomu vypisovaniu-je dobre že je možnosť písať na takýchto forach už len preto že človek musí rozmýšlať i nad inými názormi alebo pohladmi na vec.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan ak najdeš niečo na nete od Dmitrija Orlova prečítaj si-mne sa napríklad páči ako to vidí on.


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-24  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre gomeza - mas pravdu. Dokazem prijat a uznavam kohokolvek nazor aj ked s nim nesuhlasim. A ako povedal klasik - nesuhlasim s niekym ale budem sa vzdy bit o to aby mal kazdy pravo povedat svoj nazoar. Len to nezamienuj s klamstvom. To neznasam. Ked stalker zacne vypisovat ze si mohol za socilaizmu cestovat kde si chcel a ze emigrovali len ludia co boli zlocinci alebo len ti co chceli byt rychlo bohaty otvara sa mi nozik vo vrecku lebo to nema nic spolocne s lobodnou prezentaciou nazoru ale jednoduch je to klamanie a zavadzanie. Zil som vtedy, viem ako tam bolo, spoznal som stovky ludi co emigrovali a nie su to zlocinci a ani snazivci co odisli lebo chu byt bohati. To je klamstvo a proti tomu musi kazdy sudny clovek zdvihnut svoj hlas. Verim ze nemci alebo zapadna europa pozera cez prsty na ludi v vychodnej europy. Potvrdzuju mi to viaceri ludia a pises to aj ty co si tam bol. Nesuhlaim s tym a je to samozrejme zle. Mozem povedat ze v severnej amerike je to ine - neobhajujem a ani evychvalujem - len konstatujem. Zijem tu uz 20 rokov a nikdy som nemal pocit ze na mna niekto pozera cez prsty a ani vsetci cechoslovaci co poznam mi nikdy nikde nepovedali ze maju pocit druhotriednych ludi alebo ze im niekto dal najavo ze patria do ineho vreca. Asi to je tym ze cela severna amerika je krajina emigrantov a tak nikto nevycita nikomu ze je pristahovalec ked sam alebo jeho rodicia boli pristahovalcami tak sito. Ked som bol doma tak jeden "ludovy myslitel"podobny stalkerovmu geniovi co vsade bol vsetko vie mi tvrdil ze amerika bola budovana len na baze emigrantov zlodejov a prostitukok ktore europa vyhnala. Takze vidis - aj takyhto geniov slovenska zem nosi:)))


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-24  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
petacajak o12:32 napísal: počúvajte Slávisti - koniec diskusií - kuknite jedným očkom na cenu ropy :)...

Preto sa pýtam, že odkiaľ to my ropu kupujeme? Tak potom prečo je tak drahá, keď ju nekupujeme z tých končín, kde sa teraz už poriadne vrie?

Ja viem čo poviete, že to svetové ceny, ale to prečo stále ostáva, keď tá ropa k nám prúdi z Ruska!


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-24  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nemám nič proti američanom-sú ludia dobrý aj zlý všade na svete ale nemám rád ich politiku hlavne od doby ako humanitárne bombardovali Srbsko. Tým si to u mňa nadobro posrali a je pravda že od vtedy si viac všímam aké špinavosti robia. Nehambím sa za to že som proti nim zaujatý a čudujem sa obyvatelom že sa nevedia proti tomu postaviť.A o tom to je myslím i zo Stalkerom . On nemá špatné názory. Nepáči sa mu hlavne to že napríklad súčastná vláda na čele s koňskou hlavou , naše nestranné :-) media rôzny tzv. politologovia atd.sa im strkajú do zadku.


Jaro   |   ip:217.119.1   |   2011-02-24  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Večný sen Slávia
http://www.youtube.com/watch?v=O3Yw1ejkx7A


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-o tom klamstve...
Kedy som ja tvrdil,že za socializmu každý mohol cestovať kam chcel?
Prečo klameš?Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-25  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak: Uhadol si ropa prudi cez Slovensko. Jediny kto ju zpracovava je asi Slovnaft nikto iny. V podstate jediny Slovnaft a dajme tomu ze OMV by mali mat lacny benzin pretoze ide z Ruska a zvysok je dovazany tankermi z arabskych statov. No urcite by Shell ( zidovska korporacia ) podporovala Rusko.. beru z tade kde to ovladaju cize blizky vychod. A k tomu zdrazovaniu.. Urcite aj Slovnaft zdrazie ved preco nie ? zasa chamtivost.. akovzdy


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-25  (02:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S ropou sa obchoduje v dolároch.
Ked chcú Rusi nahnevať Američanov,tak púšťajú do sveta hlášky o tom,že to treba prehodnotiť.
Vraj by sa malo obchodovať v eurách,yuanoch a pod.
Rusi to nepresadia-to iba naznačujú Američanom moc.
Američania a Rusi si navzájom mnohé špinavosti tolerujú.
Rusi si nezdovolia vraziť do Kosova,Američania zas nechajú na pokoji nejaký bývalý satelit ZSSR.
Problém vidím v tom,že Američania sú čoraz drzejší a chamtivejší.
Už poškuľujú po Ukrajine,Bielorusku,Gruzínsku...
Sú čoraz nenažranejší.
Rusi nie sú slabí,iba sú rozumnejší lebo vedia,že ísť do konfliktu s nimi by znamenalo totálnu vojnu.
Preto vzťah medzi Ruskom a USA je skôr o zodpovednosti dvoch manželov v zlom manželstve.
Rusi sú z dlhodobejšieho pohľadu omnoho rozumnejší.
Stavajú na tom,že u Američanov funguje nejaký autodeštruktívny systém,ktorý im ušetrí robotu...


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-25  (05:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusi sú z dlhodobejšieho pohľadu omnoho rozumnejší.
To je aj môj názor. Preto to tam i Putin začal čistiť. Poviem príklad napr. KIA. Kia Slovakia-vybudoval sa závod a zazmluvnilo sa že si sem korejci dotiahnu subdodávatelov pretože v našej ""rozvojojvej"" krajine nič nevieme a nemáme. Neviem či si niekto uvedomuje kolko korejských firiem je tu hlavne na madaroch ktoré dodávajú veci do kie. Dostali zadarmo podniky alebo za symbolickú cenu dotiahli si lisy a veselo vyrábajú Slovenskými rukami. Ak kia odíde tak odídu všetci.Zbalia všetko ostanú holé múry.
KIA Iževsk-(RU) rodisko Kalašnikova. Putin to sparvil takto. Dodávate sem autá? Ak chcete i na dalej tak ich budete vyrábať u nás. Predal im bývalú zbrojovku (velkú ako naše stredne velké mesto)a dohodlo sa že polovýrobky budú dodávať ruské firmy. Pomohol im s technologiami (donútil oligarchov zainvestovať)a vyrába sa. Ak odídu tak technologie tam ostanú a podniky sa preorientujú na inú výrobu.
My sa môžeme podakovať tomu tupcovi (už som i zabudol jeho meno)z markíze že z nás spravili len otrokov šikmookým opiciam.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-25  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  petacajak
už som tu spomínal o ahmadínedžádovi, že o čo je menší, o to viac mazaný. spomeň si ako iránski agenti oblafli us že sadám má xem. zbrane, a tak sa zbavili konkurenta v regióne , to im us nevie zabudnúť. je to veľká špiohra. aj tie rebélie v arabskom svete, aj iránske bojové lode s "mierovým posolstvom. a myslel si snáĎ CI5? :)


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-25  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukrainci se opět ukázali jako naši bratři! Pomohli odvážně v bezvýchodné situaci! http://www.novinky.cz/domaci/226166-z-libye-pres-kyjev-se-vratili-ctyri-cesi.html Taková pomoc je neocenitelná možná těm klukům zachránili holé životy před rozběsněnou zvěří!


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-25  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukraino za nezjištnou pomoc od nás! http://www.youtube.com/watch?v=aB3H0EnLiak http://www.youtube.com/watch?v=9kVS2CLlEo8&;feature=related Jinak tu radost vyjádřit nelze.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-25  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mefistofeles-súhlas.
Poniektorí u nás pohrdajú Ukrajincami,lebo robia podradné práce.
Rovnako však Slovákmi pohrdajú na Západe.
Potom o čom to celé je?
Pre mňa je každý Slovan brat a ostatní sú cudzinci.
Veľmi rád navštevujem slovanské národy-cítim sa tam vždy veľmi dobre-ako doma.
Nielen pre jazykovú príbuznosť.
Slovania sú iní-srdečnejší.
Toto pri návšteve Nemecka nepoznáte.
Istú uvolnenosť a pohodu možno cítiť vo Francúzsku,či v Spanielsku,ale nie je to úplne ono...

gomez-to s tou kijou je dobrý príklad.
U nás to však bolo prezentované tak,že v tom čase si kija mohla vybrať medzi nami a susedmi.
"Vyhrali" sme my a to tak,že o chlp.
Preto sme neboli v pozícii,kedy by sme si mohli klásť podmienky.
Ale to je podobné,ako so vstupom do Eú,či NATO.
Vtedy to tiež bolo prezentované tak,že nevieme-nevieme,či nás vôbec zoberú.
Musíme sa strašne snažiť!
Lebo ak by nás tam okato lanárili,každý by to prekukol.
Preto sa vyvíjal podtlak a istá fiktívna nevôľa,ktorá mala pre obyčajného človeka pri referende magickú príťažlivosť.
Zrazu sme v NATO,i Eú a onedlho tam veselo zoberú Rumunov,ktorí na tom boli podstatne horšie,ako my...
Je to ako ked chceš zbaliť missku.
Nemá význam volať ju do kina,či na kávu.
Väčšiu šancu máš,ked jej naznačíš,ako ti je ukradnutá a že o ňu nestojíš...


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-02-25  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujímavé, že žiadny z Moslimských krutovládcov neobvinuje z revolúúcii proti nim Ameriku......akoby s nimi potichu spolupracovali......možno sa tak dohodli Arabský a Americký boháči.....čo za to majú Arabi sľúbené?......Európu??.....čo už...kým sa dá utečme k východným Slovanom na Ukrajinu, Ruska, alebo najlepšie až na sibír a do Číny....lebo ak Jazmínová revolúcia preválcuje Kaddafiho a dostane sa až k Ahmaninedzadovi...tak to bude zlé pre Európu....ak by mali Arabi na niekoho zaútočiť, tak koho si vyberú??....Američanov???...sú príliš ďaleko...Rusov??...nič im neurobili a sú silný...Čínu??...tiež nemajú dôvod.....Európa!!.... podľa nejakých veštcov, Európa bude moslimská....Ak je za tým plán NWQ, tak Európa je v súčastnosti nepoužiteľná....Je moc multikuturálna, veľa malých štátikov...o čo lepšie by sa Európa ovládala, ako jeden národ...namiesto terajších 20tich....ak za Jazmínovov revolúciou stoja Amíci, tak veľmi dobre vedia, že to môže vyvrcholiť vojnou medzi Arabmi a Európou.....


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-02-25  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tlačia Arabských "krutovládcov" do úzkých a dúfajú, že dopadnú ako Hitler....lenže Hitler, keby mal k dispozícii zbrane, ktoré majú k dispozicií už aj Arabi, tak by ich neváhal použiť....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-25  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Líbya je nádherný príklad chrapúnskeho prístupu,typického pre USA & Co.
Machiavelli by mal radosť...
Tak najprv je Líbya nepriateľ,potom priateľ a teraz zas nepriateľ...
Presne ako v románe 1984.
A tak je to s celým svetom.
Saddáma dosadia američania,potom ho zas zvrhnú...
Taliban podporujú američania,potom proti nemu bojujú a ked nevládzu-chcú vyjednávať...
Zajtra sa zas dozvieme,že Taliban je kamarát?
V tomto sa vyzná hádam iba divá sviňa,lebo takúto politiku dokážu robiť hádam iba svine...


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-25  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náš prezident Václav Klaus by měl pro neschopnost svých podřízených na české ambasádě v Libii, zaletět do Kieva a posádku toho letounu vyznamenat za chrabrost! Byla by to přinejmenším slušnost!


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-25  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ukrainci se opět ukázali jako naši bratři! Pomohli odvážně v bezvýchodné situaci! http://www.novinky.cz/domaci/226166-z-libye-pres-kyjev-se-vratili-ctyri-cesi.html Taková pomoc je neocenitelná možná těm klukům zachránili holé životy před rozběsněnou zvěří!
Super príklad do čoho sme vlastne vstúpili.EU-žeby europska utopia?


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-25  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Omlouvám se. Myslel jsem posádku ukrainského letounu která umožnila moravským montérům odlet do bezpečí,když byli Němci odmítnuti. Jsem zvědav jak se k tomu pan Klaus postaví.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-25  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mefistofeles-možno keby mali tí montéri modré oči a blond vlasy,tak by gestapáčikovia svoje rozhodnutie prehodnotili...
Nuž-treba si zohnať modré čočky,prefarbiť sa na blond,naučiť sa jódlovat,hulákať a blvať na miestach mimo Nemecka...


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-25  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tak stalker ale stejně jsem zvědavý jestli se prezident k té akci Ukrainců postaví jako chlap na správném místě a potom si Ho bude možná více lidí vážit a nebo to nechá vyšumět ale to potom už bude jen jeho ostuda. Musela to být odvaha udělat v přecpané letištní hale uličku aby mohli Moraváci projít k letadlu a bezpečně odstartovat. Chudáci tam i kufry nechali. Ukrainci všechna čest!


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-25  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan Tomáš Zlatuška z Telče: Novinky.cz píše Ukrajino Tobě na počest! http://www.youtube.com/watch?v=iSa48OK5Psk Souhlasím a připojuji se!


Socialista   |   ip:92.52.22.   |   2011-02-25  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemecka prestnost a predciznost je vo svete znama,takisto je znama aj ich chladnost a uzavretost, mna by zaoujimalo co sposobilo tieto narodne povahove crty, je to iba mytus ,alebo fakt,my stredoeuropania sme tak geneticky pomiesany,ze mnohy z nas maju nemeckych,madarskych,romskych...predkov ,bez toho aby sme to vedeli,Slovaci ,ako Cesi ani nie su cisto Slovanske narody,Cesi maju podla vyskumov menej povodnych Slovanskych genov,ako sa povodne myslelo, da sa to povedat tak ,ze sme do slova pravy Europania, mix vsetkych narodov a ras,


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-25  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovania sú slovania - ja som dnes rokoval s jedným talianom, ktorý ovláda 80% obchodu s určitou komoditou v Taliansku - a bolo to naozaj ako s "talianom". :)...


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-25  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi naozaj platí že z talianska neni ani koza dobrá :)...


Porp   |   ip:95.103.20   |   2011-02-25  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dofrasa Stalker! V každej diskusii hľadám tvoje príspevky, aby som ti mohol dať plusko. Ale musím sa k niečomu priznať. Som totiž dieťa globalizácie. Vyrástol som na americkej kultúre. Odpovedzte mi na otázku? V čom mám obdivovať Rusko? Pretože strašne chcem. Nielen Američania, ale aj Taliani majú krajšie autá ako oni. Alebo bývanie? Betónové škatule oproti dvojpodlažným domom s terasou. Alebo ľudia? Rodinne založený Američan, tráviaci voľné chvíle grilovaním alebo večne ožratý Rus. Čo z toho je lepšie? Prečo asi ľudia tak húfne emigrujú do USA a nie do Ruska?


chriastel   |   ip:178.41.78   |   2011-02-25  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D pretoze take veci si uvedomis az budes starsi :-) je lepsie cervika vypalit ako chovat :-)
je lepsie mat menej ako viac (aspon spoznas sam seba ale aj ozajstnych priatelov), dobre auto nieje o vzhlade ale o funkcnosti, spolahlivosti ( niva atd). A prečo emigruju ? preto, že chcu pre svoju rodinu a aj pre seba krajsiu buducnost alebo nieco take ale nemaj boja, že mnohi by ti povedali ako by im doma bolo dobre a ake to je u nich krasne a aky su tam fajn ludia ....


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-26  (07:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Porp-----http://maltese-lada-club.webs.com/wtcc.htm--- čo je na týchto autách nepekné? Vidieť že si nikdy nenavštívil sídliská v taliansku rakúsku atd. Je to taký istý šunt ako v Rusku. Môžem ti povedať že vo viedni v ríme v starších častiach by si bývať nechcel. Dom s terasov s papundeklu má vela ludí v usa ale kolký majú murované?
Nie som nijako velmi pro Rusky orientovaný ale sú mi ovela bližší ako hocikto z tzv. západu. Obdivovať Rusko by si mohol už len v tom že je to dosť hrdý národ-navštív spoznáš. Tebe hrdosť na príslušnosť očividne chýba si naozaj dieťa globalizácie skús vyrásť s detských nohavíc.


Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-26  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Porp vidno ze globalizacia v USA funguje.. absolutne ti vymyli mozog a o Rusoch natrepali vsetko mozne.. tento tvoj prispevok by bol platny tak v roku 1970.. ale teraz je v podstate Rusko na tom inac. Uz len v tych budovach LOL za to ze to su Rusi tak tam nemozu mat pekne, sklenene mrakodrapy ? vid. toto http://www.federationtower.ru/ a ruska kultura je uplne ina jak USA.. ta Ruska aspon ma zaklady nie jak henta pristahovalecka..


Porp   |   ip:178.41.23   |   2011-02-26  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez schlaď hlavu! Toto je typická vlastnosť nás Slovanov. Hádame sa o malichernostiach, preto bude Slávia ešte dlho len vzdialenou pesničkou budúcnosti. A ver mi, bol by som sakramenský hrdý žiť v takej vlasti. Lenže ešte potrvá, kým dozrieme. Vadia sa snáď medzi sebou v rámci USA napr. taký Texas s Nevadou, alebo Maryland s Viginiou. Jasné, že nie. A Lukas, máš absolútnu pravdu. USA už nie sú tým "taviacim kotlom", akým boli v šesťdesiatych rokoch, ale rovnakým multi-kulti paškvilom ako je teraz západná Európa. Matka Rus sa musí odučiť rozdávať nám facky (1968) a miesto toho nám byť vzorom, aby sa mohla karta obrátiť a ľudia z Ruska neodchádzali, ale doň húfne prichádzali.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-26  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Porp | ip:178.41.23 | 2011-02-26 (15:26) Ja sa nehádam-Ty píšeš hlúposti-a pesnička budúcnosti je to hlavne pre to že mnoho ludí je takých ako ty


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-02-26  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...budúcnosť??...Európy je o ničom...štáty zadĺžené...región na zničenie...ak našu EU amerikánci zatiahnu do arabských revolúcii...tak nás Pán Boh ochraňuj.....arabi by si na nás zgustli...možno je to tak aj naplánované.....svetu by sa od ekonomicky topiacej sa Európy uľavilo a ak by ju preválcovali arabi a usadili sa tu....zničenú Európu patriacu arabom by potom "staval" celý svet....keď to príde rýchlo utekať minimálne do Ruska....


Porp   |   ip:178.41.23   |   2011-02-27  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez, ver mi, že som na rovnakej lodi ako ty. Som za ideu Panslavizmu, ale mali by sme sa my a hlavne Rusi snažiť svoju hrdosť naopak krotiť, pretože potom dochádza k tomu o čom sa mimochodom píše aj v tom článku. Namiesto zjednotenia vzrastajú národné nacionalizmy jednotlivých štátov. Krásne je to vidieť najmä na Balkáne. Myslíš, že taký Chorváti a Srbi sú ochotní sa bratríčkovať, keď ešte nedávno medzi sebou viedli vojnu? Panslavizmus ešte dlho nebude na programe dňa. Ďalšia vec je, že obrovské percento ľudí je pro-americky orientovaných. A nečudujem sa im. Amerika im ešte stále môže ponúknuť "americký sen", v ktorom môžu mať dom, auto, ženu, rodinu ... síce je to všetko za cenu zadĺženia sa na celý život, ale to je mnohým fuk. Princíp je v tom, že to aspoň vyzerá lákavejšie ako idea robotníka s večne špinavými rukami od sadzí.


Porp   |   ip:178.41.23   |   2011-02-27  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusko musí hlavne pozdvihnúť svoju ekonomiku s dôrazom na služby, nielen na výrobu. Nestačí sa len byť do hrude a vystavovať armádu.Osobne ma veľmi sklamalo vyjadrenie Putina, keď povedal, že Peter Veľký svojimi reformami až moc priblížil Rusko Západu. Pre mňa osobne sú dejiny Ruska zaujímavé iba do roku 1918, dokým bolo monarchiou. Aby tam začali ľudia masovo prichádzať musia mať pocit, že sa tam dá slobodne nielen pracovať, ale aj obchodovať, podnikať alebo tvoriť. Skolkovo je preto výborný projekt. Komunizmus ale není riešenie. Viem, že aj kapitalizmus má kopu múch, ako hovoril Stalker na príklade lacnej futbalovej lopty. Ale mnoho veľkých finančníkov podporuje aj rozumné projekty, viď. Zoroslav Kollár u nás, ktorý financuje archeologický výskum.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-27  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Porp a kdy se konala VŘSR v Rusku? Znáš datum? :-)


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-27  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Porp Myslíš že hodnoty vytvářejí nějací přitroublí hip-hopáci kteří se natřásají před TV kamerou jako banda imbecilů se svým americkým snem ve své vygumované hlavě? Nebo nějalý trouba který si nabere půjček aby měl na svůj americký sen? (Auto děvky a ostatní nesmysly)které mu zanedkouho exekutor stejně sebere? Nebo hodnoty tvoří jen ten věčně umazaný dělník od oleje,prachu a sazí! I zemědělec je dělník který obrábí pole aby bylo co žrát! Když dělník a zemědělec nevyrobí šička neušije atd.neodevzdají daně a různé poplatky tak stát zkrachuje a Ty chcípněš s holou řití i se svým americkým snem! Taková je realita. Tak že nesnít a chytat se roboty! "Ať ti neujede poslední vlak"!!!


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-02-27  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mějte rádi svou Vlast! Né proto jestli je bohatá nebo mocná ale proto že je Vaše!


Porp   |   ip:178.41.23   |   2011-02-27  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Júj, vidím, že ste tu všetci nabrúsení ako britvy. Sorry Mefistoteles, ale ukáž mi, kde som vo svojich príspevkoch spomínal autá a "děvky". Pre mňa prvoradá hodnota rodina a zopakujem to aj pre teba, že súčasná postmoderná Amerika sa mi hnusí, ale páči sa mi Amerika 50-tých a 60-tých rokov. Vieš nie každí má talent na prácu so sústruhom, kombajnom, alebo šijacím strojom. Niekto môže byť aj dobrý obchodník, právnik alebo manažér. A tí mimochodom tiež odvádzajú dane. A títo ľudia za bývalého režimu nemali šancu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-27  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jáj-Porp...
Myslím,že Amerika 50-tych a 60-tych rokoch bola o niečom úplne inom.
Neuveriteľný rozmach ekonomiky,prosperita a optimizmus aj v tieni studenej vojny.
Vojna tomu dosť pomohla.
Domy sa stavali,ženy veselo rodili,nebol problém s nezamestnanosťou,každý túžil po chladničke a televízore,makal a aj zarábal...
Potom zabili Kennedyho a zhruba odvtedy to tam ide dolu vodou.
Kennedy bol posledný skutočný americký prezident.
Potom už zobrali úplne moc do rúk tí hajzlíci...

Ja nie som čistý rusofil-som slovanofil.
Prečo?
V Slovanoch vidím omnoho väčší potenciál,než vo vyhasnutých germánskych civilizáciách na starom i novom kontinente.
Videl som na vlastné oči,ako jeden Rus poprepájkoval obvody v istom elektronickom zariadení-len tak z hlavy.
To zariadenie malo chybný menej významný mikroprocesor a on vraví,že sa to dá obísť-len tak z hlavy...
Fungovalo!
Standartný prístup by vyžadoval objednávku a čakanie cca týždeň.
Prečo to spomínam?
V núdzi sa naučíš hladať riešenia a improvizovať.
To z teba urobí schopnejšieho k prežitiu.
Západniari sú neuveriteľne rozmaznaní a leniví.
Rusi vyrábajú techniku,ktorú dokáže opraviť aj kolchozník,ktorý vie ledva čítať.
Je známe,že americké stíhačky sú vybavenejšie,ale piloti nestoja za nič.
Ruská bojová technika je zdanlivo primitívnejšia,ale len zdanlivo.
Je jednoduchšia a preto aj spoľahlivejšia.
Dôraz kladú na výcvik pilota-uprednostňujú človeka pred strojom-lebo vojny vyhrávajú ľudia.
Vo Vietname i v Korei boli americkí piloti na fantomoch dokakaný z ruských migov.

Porp-tu nejde o sympatie,alebo o autá.
O to možno išlo doteraz.
Blíži sa éra,kedy budú dôležité iné hodnoty.
Možno celý vyspelý svet klesne na agrárnu úroveň-ja neviem.
Iba viem,že svet podľa predstáv Západu skončí.
Obroda príde od Slovanov.
Obroda skutočnej viery,vzťahu k prírode,obroda ľudstva.
Rozmaznaní západniari budú plakať a zúfalo volať o pomoc,lebo si nevedia bez imigrantov ani zašiť gombík.

Neviem koľké slovanské národy si navštívil,ale moje skúsenosti hovoria,že kde sú Slovania,tam som doma.
Videl som chudobné oblasti,ale dedinčania sa na mňa usmievali a pozývali domov.
Bol som na západe,kde boli bohaté mestá i dediny a tí na mňa iba zazerali-ked som povedal,že som z východnej Europy.
Necítil som sa tam nikdy dobre.
V akejkoľvek slovanskej krajine to je iné.
Ja považujem Slovanov za rodinu-či je to Poliak,alebo Ukrajinec.
Majú chyby-iste!
Aj my.
Ale RODINU si nevyberáš,do rodiny sa rodíš a si k nej loajálny v dobrom i zlom.
Lebo ked príde k najhoršiemu,cudzí ťa nepodržia-iba rodina...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-27  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môžeme sa na nich smiať,ale bez nich by sme nemali čo žrať...
http://www.youtube.com/watch?v=lH3LCzcLGr8gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-28  (06:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE-PROP__Nielen Američania, ale aj Taliani majú krajšie autá ako oni. Alebo bývanie? Betónové škatule oproti dvojpodlažným domom s terasou ---tady si to spomínal. Naše betonové škatule sú úplne super. Deláte tu machri a hajzly máte na chodbe-to som pochopil až ked som navštívil napr. viedeň. Bež pozrieť1,2 5,6 becirk okolo simeringu atd.a pochopíš. Frajer tam je ten kto má vlastný hajzel na chodbe pretože sú aj také domy kde sa oň delia 3 rodiny.
Stalker- dobre napísané len je už problém v tom že mladý sú aj tady rovnako pritrúbnutý ako napr v D. To sa týka i ruska tam to tiež už išlo dolu vodou hlavne vo velkých mestách. Západný spôsob života sa prejavuje v plnej miere.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (06:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetci si musia uvedomiť iba jedno jediné:
Svet,ako ho poznáme končí.

A k rozdielom?
Veru tak gomez...
Pamätám,ked ten krátkonohavicový ožratý hochštapler Vaško nadával na tie naše "králikárny".
Kiež by túto vládu napadlo začať stavať tie králikárny-zvýšila by sa pôrodnosť a slovenský národ by možno aj prežil.
Lenže to by sme tam nesmeli mať tam hore bandu,ktorá rozmýšľa max.4 roky dopredu!

V tej Viedni je to pravda-boli to tuším bývalé robotnícke štvrte.
Kto si myslí,že každý Rakúšan žije na úrovni,je na omyle.
Dokonca by som sa odvážil porovnávať životnú úroveň východoeuropanov a západoeuropanov na vidieku.
U nás je vidiek na tom dosť dobre-plynofikovaný a často má aj kanalizáciu.
Vdaka komunistom...
V Petržalke má každý wc,elektrinu,plyn,kanalizáciu.
To nie je na západe bežné!
V CENTRE Paríža v relatívne slušnej reštaurácii som zažil turecký hajzlík-tzv.šlapák!Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-28  (06:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 stalker | ip:89.173.36 | 2011-02-27 (23:01)

Paráda. Ak si to písal z vlastnej hlavy tak "smekám".
A ten Rasteryaev je perfektný. Ale asi tiež nie je hviezda v hlavnom mediálnom prúde...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63-nič nové pod slnkom...
Ten kombajnista je fakt dobrý.
Dôkaz,že aj nevzdelaný kombajnista s vodkou v hlave môže mať viac pravdy,ako úlisný vzdelanec sediaci niekde hore.
Rozdiel je jediný:
Kombajnista robí chlieb,kravaťák sa iba priživuje.
Pritom sviňa v kravate pohrda kombajnistom,bez ktorého by zdochla od hladu.

Mnoho pesničiek vyjadruje realitu,bohužiaľ väčšina počúva tie komerčné somariny.
Aspoň že tu sa niekomu páči aj niečo iné-ja si sem chodím k vám odpočinúť od toho šialeného,zmanipulovaného sveta.
Tu ma nemajú za blázna-väčšina z vás je ako ja.

Vidiaci a nahnevaní.
Hnev je ale základ revolúcie.
http://www.youtube.com/watch?v=aCgwMMFh3BU


pravicujme   |   ip:95.103.45   |   2011-02-28  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Porp
Niekto môže byť aj dobrý obchodník, právnik alebo manažér. A tí mimochodom tiež odvádzajú dane. A títo ľudia za bývalého režimu nemali šancu.
Nemali šancu o..j..ebávať a kradnúť vo veľkom.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Presne!
Ja sa napr.súdim už 12 rokov.
Som v práve,mám dôkazy,ale druhá strana (exekútor+zast.právnik istej dopr.spol.) sa stále odvolávajú.
Raz do roka si vymeníme doporučené zásielky so súdu a hotovo.
Za komunistov by sa také čosi stať nemohlo.
Z tohoto žijú tie pijavice!
Sranda je,že kvôli pohľadávke na 3000 Sk mi prišla exekúcia vo výške 8500 Sk!
Ten buzerant si naúčtoval 5500 za exekúciu!
Naposledy asi zmäkol,lebo sám navrhol znížiť poplatok za exekúciu.
To ale asi preto,že je nejaký nový zákon,ktorý neumožňuje pýtať poplatok za exekučné konanie tak,aby prevyšoval samotnú pohľadávku.
Tie svine v kravatách,ktoré vedia zneužívať § ale zarábajú iste viac,ako ja.
Ja som si musel zaplatiť právnika,ktorý ma zastupuje+poplatky-napr.za podanie námietky a pod.
Neviem,či je toto právny štát,ale niekto raz povedal,že pomalá spravodlivosť nie je žiadna spravodlivosť.

Alebo tí slávni dlžníci v soc.poisť.
Si nič netušiaci zamestnanec,ktorý sa po rokoch dozvie,že dlhuje pár stoviek €.
Ale ťarchu platby nedoplatkov neuvalia na zamestnávateľa,ale na zamestnanca!
Zamestnanec zaplať nedoplatok a potom si ho môžeš roky vymáhať od bývalého zamestnávateľa!
Tento štát vyslovene šikanuje obyčajných ľudí!
Je vyslovene namierený proti nim.
Tomuto štátu vládnu zazobanci a kravaťáci,ktorí žijú mimo realitu obyčajných ľudí!
Takéto čosi by sa za éry tých zatracovaných komančov fakt stať nemohlo!


Porp   |   ip:178.41.11   |   2011-02-28  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tomto ti absolútne rozumiem Stalker, ale to je možno chyba iba nášho chorého systému. Nemyslím si, že by to komunizmus vyriešil. Napr. môj otec, celý život robil robotníka, ale v hlave má také veci, ktoré ja viem iba vďaka tomu, že mám z nich štátnice. Býva v jednoizbovom byte, žije z ruky do úst, a to doslova. Jemu proste remeslo nejde, mohol by vyniknúť v niečom inom, lenže to komunizmus už z princípu nepripúšťa.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-28  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker tu máš svatú pravdu.
súdiť sa je pre normálneho človeka cesta do záhuby. kalax výjde lavnej.
najväčším dlžníkom do zdravotnýx poisťovní aj sociálnyx je ale sám štát. je to nefunkčný nenažratý molox, z ktorého ťaží zopár iluminátov.


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-02-28  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker přesně Jsi to vystihnul. Kombajnérům a všem manuálně pracujícím se manažéři a ostatní kravaťáci vysmívají a pohrdají Jima! Ale přitom dobře vědí že bez těchto lidí by pozdechali hladem! Neboť bankovek se nažrat nelze. Viděl jsem na vlastní oči jak umí tito kluci máknout. Bylo to v r. 1968 na Opavsku kde se pěstují převážně brambory. My jsme tam tehdy kladli plynovod a přijelo ruské nákladní auto přvezli i předsedu družstva kterému pole patřila a to jste neviděli ten cvrkot když tam naklusalo asi 1000 ruských vojáků se svou technikou. Za pásový transportér připojili 5 vleků od traktoru měli narychlo vyrobené improvizované vidle z ocelového drátu kterýma obsáhnul skoro celý řádek vyoraných brambor. Košíků tolik neměli neboť košíky pobrai učni kteří sklízeli na poli přes cestu. Tak že používali stanové celty a v momentě byla vlečka plná. Traktoristi nestíhali svážet! A makali zadarmo jen proto že dostali od toho družstva 1 nákladní auto brambor. Ti učni se jim vůbec nevyrovnali.


pravicujme   |   ip:95.103.45   |   2011-02-28  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Porp
To vieš za komara bola hanba biť pracujúca inteligencia(ak si nemakal v strane, vtedy to bola česť) a v priemere zarobili menej ako roboši. Vzor a hrdina bol baník, aj platovo. Dneska je to naopak.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Porp-dnešná doba praje diletantom.
Co je to pracujúca inteligencia?
Ja nepohrdam vzdelaním,ale poznám ing.ktorí sú múdri ako šalamúnov zadok.
Navrhli zvariť diel 1 s dielom 2 elektrickým oblúkom.
V živote ten inžinier neurobil ani húseničku a skúsený zvárač s učňovkou mi vraví:
Na tej vysokej škole ho aspoň mohli naučiť zvárať-tento plech sa takto zvariť nedá-to môžem rovno zvárať alobal...
Ale on to tak rozhodol...
By ste sa čudovali,koľko "vzdelaných" ľudí projektuje a navrhuje riešenia,berú za to nehorázne peniaze a nakoniec to musia plátať robotníci s učňovským vzdelaním!
Svetu vládnu arogantní diletanti,hochšatpleri a technokrati.
Dávam prednosť sedliackemu rozumu a odhadu skúseného robotníka pred vzdelaním a kalkulačkou inžiniera.
Koľko domácich kutilov bez nejakého špeciálneho vzdelania pichne do vačku ľudí,ktorí problematiku študujú roky?
Ja si vážim prácu a zdravý rozum.
To jediné nás spasí.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mefistofeles:
Raz som za mladi makal v jednej dosť fyzicky náročnej prevádzke.
Robili tam samí statní chlapi-ja som mal čo robiť-vtedy som bol ešte 19-ročný pazúr.
Pár metrov odtiaľ bola veľká brána a na nej azbukou verše Puškina.
Pýtal som sa na to tých,čo tam robili roky.
Povedali mi,že za socializmu tam chodili brigádovať ruské študentky.
Kde?
Tu?
Ostala mi visieť sánka,lebo naše dievčatá by tam vydržali max.5-10 minút,potom by to vzdali,lebo by sa im zničili nechty...


pravicujme   |   ip:178.40.12   |   2011-02-28  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to stalker
To vieš managýr nám rozkáže aby sme sa mali dobre a právnik nás zažaluje keď nebudeme poslúchať aby sme sa mali dobre. Len ten obchodník, mi tam nesedí. Konfucius raz povedal: Štát ktorý budú viesť obchodníci bude v srač...kách.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-)Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-02-28  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máš pravdu Stalker. Dnešní mládež si neumí ničeho vážit, neboť všechno dotanou až pod nos o nic se nemusí starat a všechno chtějí hned a teď a nepoznali co je to pořádný hlad. Rodiče je rozmazlují všechno jim pořídí a potom to tak vypadá. Hlavně se dostat na školu vystudovat s odřenýma ušima a potom si hrát na chytého.:-)) Jenže život je úplně o něčem jiném. Pokud se takový mazánek není schopen osamostatnit a jen si užívá za podpory rodičů tak většinou časem špatně dopadne. Dnešní mladí se nezajímají o dějiny svého národa mají v hlavě jen samé "americké sny"a nepodstatné věci které do nich hustí televize a vymývají jim mozky. Mi taky nikdo nic nedal od 17 roků jsem se musel starat sám a tvrdě makat abych něčeho dosáhl. A kapesné jako učen? 20-30 Kčs měsíčně za práci v dílně. Když jsem chtěl mít více tak jsem šel na nádraží skládat vagóny s uhlím nebo koksem. Za složení takového 22m3 vagónu bylo 90 Kčs. Víš jak mi dětičky zazobaných papalášů záviděli? Když jsem si takto vydělal měsíčně někdy i 630Kčs ale to jak jsem vydělal by nikdy dělat nešli, bylo by to pod jejich úroveň. To raději každý týden dostali od rodičů stovku kterou utratili za nesnysly a vůbec se tím netrápili.Když jsem na něco neměl peníze tak jsem si to prostě nekoupil až jsem našetřil tak o to víc jsem si té věci dovedl vážit.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poznám...
Alebo taká vojna...
Zistil som,že chlapi,ktorí boli na vojne sú iní,ako tí,čo neboli.
Dnešní mladíci plačú,že im nikto nerozumie a pod.
Dve kolečká okolo areálu,20 klikov a potom žabákmi vpred cez buzerák!
Trošku by im to vyvetralo hlavy a museli by prehodnotiť svoje hodnoty.
Ja som ako chlapec dostal pod stromček stavebnicu ruského rádia.
Chodil som vtedy do pionierskeho domu a tak som si sám to rádio složil.
Mal som už nejaké skúsenosti s pájkovaním a elektronikou,tak mi to nakoniec aj hralo.
To rádio mám funkčné dodnes.
Pokazia sa mi slúchadlá?
Otvorím,kúpim kábel,jack,prepájkujem a hotovo!
Dnešní teenegeri?
Absolútne neschopní k ničomu!
Daj peniaze na nové slúchadlá!
To je ich prístup!
Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-28  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... a to už nehovorím, že v tom období zohnať 100W spájkovačku, ktorá jediná dobre prehriala spoj 3,5 jacku, bol problém. Ale bolo to veľmi činorodé obdobie aj pre mňa. Ak to porovnávam s dneškom chýbajú mi napr aj kvalitné modelárske krúžky ...
K tej vojne len toľko, že dnešná mládež ju potrebuje ako soľ. Tam sa človek naučil jednu dôležitú vec a to izolovať zdravý rozum od nezmyslov, čo je mimoriadne dôležitá vec hlavne dnes....ale asi to je účelom hry. Nemyslieť, neanalyzovať len mať svoju kreditnú kartu a nakupovať a nakupovať a nakupovať. A potom to celý život splácať a zadlžiť sa až po 5-te pokolenie. ...
To je celý zmysel života ponúkaný týmto systémom a desí ma, koľko ovečiek je nadšených z novej plazmy ....


tibir   |   ip:91.148.19   |   2011-02-28  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak ...plazmy LCD...zo všetkých z nás sa stávajú modloslužobníci....vďaka modloslužobníckym židom, ktorý v súčastnosti riadia svet...a ktorých bohuverný zase zničia, ako za čias Mojžíša....lenže tentokrát zničia bohuverný celý svet pretože kapitalisti ho robia modloslužobníckym....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru tak!
Tí mladíci by nevydržali asi ani jednu rozcvičku v prijímači,ale nadšene nosia frajerské maskáčové handry.
Vždy sa na tom zabávam.
Modelárske krúžky...
Ja neviem,kedy to vlastne všetko zaniklo.
Neviete si predstaviť tú radosť,ked som vypustil svojú prvú raketku na pažiti.
Alebo svoje prvé lietadlo...
Dnešná mládež mi pripadá neuveriteľne pasívna,neschopná a vyhasnutá.
Vedia si iba sťažovať a konzumovať.
Sami nedokážu nič-netuším,kde táto republika skončí...


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-28  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru tak priatelia. deckám chýba zmysluplne využívať voľný čas. oni i majú záujem o krúžky ale vela razy to je nad možnosti rodičov platiť v Cvč každému mesačne krúžok. druhá vec je že tie krúžky už teraz za veľa nestoja. všetko je i drahé. model ktorý stál 15-30 korún ide niekam cez 1000-ku a to je nič moc model. ak si chodil na krúžok tak ti ten model preplatil zväzarm. teraz je jednoduchšie posadiť decko za komp či tv a tak i vyzerajú.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-28  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj toto je zaujimavý názor-plne sa stotožnujem s názorom na sulika- http://marekblaha.blog.sme.sk/c/257994/Sulik-nikdy-nemiloval-Slovensko.html


petacajak   |   ip:195.91.11   |   2011-02-28  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ste sa tu zišli fotrovci - nostalgia to je ku.va vec :)...


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-02-28  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru veru. Tie časy, keď sme zháňali balzu na lietadlá a bukové hranolčeky na upnutie motora, byt smrdel celulózovým lakom, fakt voňajú nostalgiou. Áno, dnes je všetko drahé, ale keď si spomínam na moment, že som prosil rodičov o spaľovací letecký motor do modelu v cene 1/3 výplaty a dokázali mi ho kúpiť....no uskromnili sme sa všetci v niečom inom. Ako je však možné, že sme prežili a nemuseli sme emigrovať ? Akosi sme vedeli, že všetko si musíme zaslúžiť. Zaslúžiť prácou, učením alebo trebárs správaním.
Dnes je na všetko len jedna veta : "Sú iné časy..."
Krátka veta na ospravedlnenie arogancie, tuposti a mamonu.
Vtedy to bolo o ľuďoch, dnes je to o peniazoch a plnom košiari....


1Lukas123   |   ip:85.216.14   |   2011-02-28  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej klud s tymi mladymi ludmi.. nehadzte vsetkych do jedneho vreca. Najdu sa aj normlani :P


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-02-28  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kluci a pamatujete ještě logaritmické pravítko (předchůdce kalkulačky) cena 45 Kčs. Nebo jak se chodilo s baňkou pro mlíko a v obchodě ho měli v 50 l hrnci na kterém viseli odměrky 1,1/2,1/4 l ale koupil sis za 1Kčs litr navíc s něho šlo udělat jogurt nebo kyšku a bylo plnotučné. Sice se při prvním blesku když přišla bouřka okamžitě srazilo ale to co nám dnes za drahý peníz prodávají to se porovnat nedá. Bylo to v polovině 50. roků. A největší bankovka byla 100 koruna hnědé barvy.


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-02-28  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://czech.ruvr.ru/2010/03/10/5170427.html


Porp   |   ip:178.41.11   |   2011-02-28  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni fakt sa s vami nechcem hádať, lebo tie veci, čo hovoríte sú všetko pravda. Som ročník 84 a práve končím VŠ, popri štúdiu som si privyrábal prácou na lešení, takže, keď ste takí sveta znalí mali by ste aj vedieť, čo je to za robotu. A tiež tam bol jeden taký, čo furt len vojenčinu spomínal. Ten, keď sa dalo uliať z roboty, hneď utekal. Raz prišiel taký nacenganý do roboty, že si hovorím, ten dneska určite zletí dole a tak som to odkrútil zaňho. Stalker kukol som ten link a musím uznať, že Voloďa umí, až sa mi slzička do oka vtlačila. Aj ja dačo nadelím, je to síce z iného súdku, ale tiež sa mi pri tom vtláča do oka slzička. http://www.youtube.com/watch?v=YxokKjS9TWY


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-28  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekedy mam dojem ze sa na tomto fore stretli starcekovia co sedia v parku na lavicke a dnesni mladi su pre nich ovela lenivsi, hlupejsi a neviem co este ako boli oni. To ze taker poskladal ruske radio a dnesny mladi by to nevedeli ma byt ukazaka toho ako je tato generacia zaostala?Este dobre ze nezacnes tak ze ty si v mladi podkoval 4 kone za hodinu a dnesny mladi by za ten cas nepodkovali ani jedneho..A naco by prepanajana pajkov radio - a k tomu este taky skrep ako ruske? Vsak to kupi za babku od viatnamca na trhu ked uz chce silou mocou pocuvat skripave radio Zvezda:)Dneska letia ine technologie - pozri ako dokazu mladi z pocitacmi, ako sa hraju zo softwerom - a to nie len hry. Mojho brata syn este nechodi do skoly a instaluje si uz podporne programy kde sa uci pisat alebo pocitat. To by som ho pekne dorazil keby som ho nutil s pajkovackou behat po kuchyni a pajkovat nejake ruske rapcadlo. Svet sa zmenil - je pravda vela veci co mladych kazi ale technologicky a mnozstvom informacii ktore dostavaju ich robia pohotovejsimi, flexibilnejsimi ako sme boli my.
K tomu ze snivas o buzerovani vojakou na buzerplace sa nevyjadrujem - normalny clovek si nad tym odpluvne, nuz a iny sa v tom vyziva - co narobis...my sme ich volali vygumovane lampiony.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-03-01  (06:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zvezdočka bola milé radijko pre deti. nad buzerovaním nikto nesmúti ale mladež je naozaj mlandravá o čom svedčia i štatistiky. dalšia vec je kolko mladých navštevuje psychiatrov z depresiami úzkostnými poruchami atd. na nich vidíš najlepšie stav spoločnosti a ver že nie je lichotivý. spýtaj sa ak máš známeho psychiatra. ide o to či sa technologie neobracajú proti svojim tvorcom.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-03-01  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 gomez

Buzerovanie ťa núti rozmýľať, analyzovať a hľadať riešenia. Nemýľ si to pls, s psychyckým terorom, kde je v hre tvoj život a život tvojej rodiny...
Prsahám bohu, vtedy by som tomu neveril ale spomínam na ten čas ako na niečo, kedy som sa dačomu priučil. Nevelebím to ale bola to dôležitá životná skúsenosť.
A zvezdočka bola fajn... :)


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-01  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Když jsou dnešní mladí tak velmi Amerikou "vzdělaní" a chytří tak proč nejsou taky na 100% samostatní!Proč neumí šetřit své vydělané peníze a každou chvíli chodí za rodiči (důchodci) a tato mamo dej. I když jejich příjmy jsou o mnoho vyšší než důchody jejich rodičů. Moje zásada je když na to nemáš tak to nechtěj! Hanba by mě fackovala kdybych si šel půjčovat. Raději jsem omezil i jídlo ale nikdy jsem se nesnížil k tomu abych škemral u důchodce!


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-01  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To už dneska neuvidíte! Až mi slza ukápla jak je všechno rozkradené, zdevastované i ty posuvné vrata od těch hangárů cigáni ukradli a dali do šroru. A těch pár předražených Gripenů? K smíchu :-)) zbytečně vynaložené prostředky. Těch 21tek sloužilo v 89. 200 bojeschopných! + Další stroje. http://www.youtube.com/watch?v=gHH-YI6Rj7w


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-01  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To už bude brzo KONEČNÁ!!! :-(( http://www.novinky.cz/diskuse?id=229029&;articleId=/ekonomika/226551-stat-byl-v-unoru-23-miliard-v-minusu-na-danich-vybira-mene-nez-cekal.html&sectionId=5&page=1&announce=positivevote#c2666086


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-03-01  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Mefistoteles
Pozerám a vidím že tí naši užitoční idioti chodia písať aj k vám..... :)

Petr Kučera, Plzeň
Úterý, 1.března 2011, 16:16:21 | Souhlasím | Nesouhlasím | -263
Na elaborát pana Rajchla mohu říci jen jedno,kdyby soudruzi vládnoucí zde 40 let nenasekali od 60.let ve světě dluh 8 miliard dolarů a nerozpůjčovali v rámci socialistické pomoci zemím považovaným za možné pilíře socialismu,např.Libye a spol dalších 100 miliard dolarů,nikdy bychom se do tohoto srabu nedostali.

Oni to majú asi nacyklostylované....Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-01  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63 A taky jim kurevsky leží v žaludku Bělorusko a Alexandr Lukašenko. Už i tento web je cenzurovaný.Psal jsem několikkrát příspěvek a vůbec nebyl zveřejněn!


jjjj   |   ip:195.91.11   |   2011-03-01  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu je zaujímavá stránka:http://vedy.sk/sk/vedy.php


tibor   |   ip:91.127.83   |   2011-03-01  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pomiluj, Bože

Pomiluj, Bože, Bože, pomiluj!...
Ťa kolenačky prosí duša moja
dňom - nocou, žertva muky, nepokoja-
Veď hrozné i len pomyslieť si, juj,

od čoho naveky ho zavaruj! - :
by Slovanstvo len hŕbou bolo hnoja
na cudzie lány, po čom chudá sloja
ich tak mrie, rozďavujúc pysk ni sluj...

Dosť zapadlo ho už tým podlým cieľom,
zúrodniac, sšľachtiac drsné plemeno,
dosť! – zaháj ho, ó, voči urvateľom!

Nie trus je, lež dúm Tvojich semeno:
len vzísť mu dať, vzrásť, zrieť...a zlatým čelom
sa nebies tkne... Buď, ó, buď spaseno...

P.O. Hviezdoslav


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-01  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V roce 1988-1989 byla tato práce placena s přesčasy 200-250 Kčs za směnu po zdražení všeho v průměru 6-8x by to mělo být zhruba 1400-1750 průměr. Jen uhlí od té doby zdražilo o 1000% a výsledek? Ti chlapi tu robotu dělají za 22000-26000 kč měsíčně a to hrubého. http://www.youtube.com/watch?v=PiL7goIQALE&;feature=related + Zničené zdraví a úmrtnost mezi 40-60 roky. http://www.youtube.com/watch?v=QM_TJIGsRJc To je ten nenažraný kapitalismus!


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-03-02  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=QqvGOLWMHZg&;feature=related http://www.youtube.com/watch?v=39bmXvL4Fd4&;feature=related něco z bolševické šaškárny a vlezdoprdelkování. :-)) http://www.youtube.com/watch?v=fClJxAPJIEI&;feature=related až se stalo neštěstí! http://www.youtube.com/watch?v=WHmLRyUU_10&;NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=R9jtr87MndQ&;NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=VjM6wQXj39M&;NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=FijaZbWorrc&;NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=Zph80NhrrOY&;NR=1 Těžce vydělaný je chleba horníka a nikdy nemá záruku že se vrátí ke své rodině a uvidí svou ženu s dětni. http://www.youtube.com/watch?v=tn4btdNy7w4&;feature=related http://www.youtube.com/watch?v=SrHfKbVoBOg&;feature=related


Mefistofeles   |   ip:94.113.17   |   2011-03-02  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je jen exkuze. http://www.youtube.com/watch?v=3cIW7T-zIxY&;feature=related No a tak jedná bolševík soudruh Janusz Galuszka směnmistr dolu Darkov s dělníkem!(vzdělání toho směnmistra,rychlokvašená hornická průmyslovka asi za 3 měsíce maturita v kapse za asistence KSČ) + VUML. Plat 65000kč čitého, vyšerřuje pracovní úraz.Horník dopravář plat 15000kč čisteho.(vzdělání vyučen automechanik 4letý obor s maturitou) člen dělnické strany nyní DSSS. http://www.youtube.com/watch?v=Z9ckwxOrd_Y&;NR=1


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-03  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hornické muzeum na Landeku. http://www.youtube.com/watch?v=A0ZcVsNySvk&;feature=related


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-03  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  I takovou práci je nutno dělat! Bes těch chlapů by život ve městech asi brzo vyhasl. Slované jsou všude stejní ať je to u nás na Slovensku,v Polsku,Rusku či jinde havíři jsou taky stejní drží při sobě zocelení těžkou prací a nebezpečím které na ně v dolech čeká na každém kroku. Važme si Jich a Jejich práce která zdaleka není ohodnocena jak by měla být! Hlavně páni doktoři (vyděrači) kteří chtěli platy o 100% vyšší 50000kč jim bylo málo za fušeřinu kterou zde provozují oni chtějí 100000kč jinak prý odejdou do Německa. Já bych je klidně nechal ať jdou! Jenže "naše vláda" se s nich posrala a udělala jim ústupky.To se jim to vyhrožovalo když má každý nahrabáno! Mohl by horník takto žádat o zvýšení svého mizerného platu? http://www.youtube.com/watch?v=uQoiwXLY-50&;feature=related http://www.youtube.com/watch?v=QoQbV-L_I4g&;NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=DOXDqNYzljI&;feature=more_related http://www.youtube.com/watch?v=oY88QEjw9Js&;feature=related Nejstrašnější znamení pro horníka výbuch a požár v dole a do toho kvílení záchranářských vozů a sanitek hrůza! Potom už jen vystavené fotografie kamarádů kteří tam zůstali a rozsvícené kahany s nápisem ZEMŘELI PŘI VÝKONU SVÉHO POVOLÁNÍ ČEST JEJICH PAMÁTCE! http://www.youtube.com/watch?v=c9mhKpfDjxs&;feature=relatedPorp   |   ip:178.41.11   |   2011-03-04  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mefistoteles nedá mi, aby som to, čo tu píšeš neragoval. Baníci si zaslúžia úctu, to je pravda, ale ak je niekto si zaslúži úctu ešte väčšiu tak sú to práve doktori. Pracoval som s jedným chlapom pri tlakovej miešačke. Ten tiež mal na každej šichte schované v kope piesku fľašku borovičky. A raz sa mu stalo, že nechtiac vopchal ruku príliš hlboko do otvoru miešačky a odtrhlo mu ukazovák. zostal mu visieť na kúsku kože. Keď som to videl, až mi zle prišlo. Okamžite s tým išiel na chirurgiu a doktorka povedala, že mu tam zostal kus kosti, no napriek tomu sa jej podarilo prišiť mu ho naspäť. A pri tom keby chcela, mohla mu ho kľudne amputovať, s tým že sa to už nedá zachrániť. Takže keby doktori chceli aj 200 000, tak nech ich dostanú, pretože nám zachraňujú to najcennejšie, čo máme.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-04  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano Synku máš pravdu ale jsou doktoři a Doktoři Těm prvním bych nesvěřil vůbec nic. A právě Tito (doktoři-lempli) nejvíce reklamovali své platy. Ty píšeš o Doktorech s velkým D ano Těch si všichni vážíme a zaslouží si vysoké platy!


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-03-04  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Robotník bol vždy pomaly na konci reťazca, čo sa týka platov. Raz som videl v TV, že ako sa jeden inžinier po ukončený VŠ rozčuľoval, že on ma teraz pri nástupe do práce 18 000 Sk a nejaký murár 22 000 SK, leda tak v Bratislave, aj to keď robí od vidím do nevidím. Tak ukázali jedného murára, ktorý makal za každého počasia, 12 hodinový pracovný čas je úplne bežný, a ten odkázal tomu ing., že nech skúsi ísť robiť to čo on, a že potom sa môžeme porozprávať.

Mne už to tak pripadá, že každý z VŠ ma neustále málo, veď oni sú viac, oni sú niekto, nie ako robotníci. Veď si všimnite, lekár kričí neustále...mám málo...pridajte...Sudca kričí...mám málo...pridajte, Riaditeľ kričí...mám málo...pridajte... Politik kričí..., mám málo...pridám si...ale keď sa ozve robotník, tak je ticho, dokonca v pozadí počuť, čo chceš, však ti musíš mať dosť, čo nestačí tebe 400 eur?

Áno, každá práca, ktorá prináša osoh, by mala byť zaplatená tak, aby ten čo ju poctivo a svedomito vykonáva, aby mohol mať dostatok, nie zámky, vily, hrady, drahé autá..., ale dostatok toho, čo potrebuje k životu, teda nie len lekár, sudca, politik, riaditeľ, námestník, ale aj pekár, murár, smetiar, upratovačka, zdravotná sestra, strážnik, školník, vrátnik...teda každý, koho práca je osohom pre spoločnosť, pre štát, pre jednotlivca!

Možno, že dnes ešte len sci-fi, ale verím, že raz to bude skutočnosť...možno už zajtra, záleží len na nás...


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-04  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapi už Jste někdy viděli takovou hrůzu? To vybuchnul metan na šachtě ve které byli lidé kteří tam dolovali uhlí. To co je vidět při té tlakové vlně letět vzduchem jsou klece, lana a těžní věž. Kousky o vaze kolen 100tun a více. http://www.youtube.com/watch?v=XMn_vz4dPTY&;feature=related


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-04  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano gomez taky jsem to později zjistil. Na tom videu byl klamný nápis. Ale když vybuchne šachta je to podobné pokud se nahromadí hodně metanu. To se stalo taky u nás na dole Gabriela ve 20 tých letech exploze byla tak mohutná že lehli obě těžní věže a zbytky klecí a lan a taky lanovnice i s ložisky váha přes 5 tun našli 5km od místa výbuchu celé okolí bylo zdevastováno. http://www.zdarbuh.cz/reviry/okd/fotogalerie-dolu-gabriela-v-karvine/


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-08  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V roce 1997 už celou republiku rozkradli! Teď už jen paběrkují!!! http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A&;feature=player_em


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-03-21  (04:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=FWzgjEqX7EE


DISKUTUJUCIM0dSLOVENSLOVAKSLAVIAN   |   ip:202.179.1   |   2011-03-21  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMMIN nechapem preco si nepustil prispevok ? Preto ze tam boli riuesenia co maju v SR ludia robit Keed preto tak si ozaj Pstros z hlavou v piesku Taraninky pustas ale real ze strajky ako kedy Co ziadat od knkret politikov To je uz nebezpecne Lebo je to jedina cesta ! Holymi rukami proti tankom ako vo filmoch na ... dokumentarni.tv cca 50 folmov
na cs.gloria.tv czechfreeprees.cz lukasenko na TVINA.sk Lybia je drzost a OSN a EU - nia komisari Zlocinci a vrakovia !!! Psti aj ten prvy Neser sa ked si ovsem Slovak a nie nasadenec !


DISKUTUJUCIM0dSLOVENSLOVAKSLAVIAN   |   ip:202.179.1   |   2011-03-21  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMMIN nechapem preco si nepustil prispevok ? Preto ze tam boli riuesenia co maju v SR ludia robit Keed preto tak si ozaj Pstros z hlavou v piesku Taraninky pustas ale real ze strajky ako kedy Co ziadat od knkret politikov To je uz nebezpecne Lebo je to jedina cesta ! Holymi rukami proti tankom ako vo filmoch na ... dokumentarni.tv cca 50 folmov
na cs.gloria.tv czechfreeprees.cz lukasenko na TVINA.sk Lybia je drzost a OSN a EU - nia komisari Zlocinci a vrakovia !!! Psti aj ten prvy Neser sa ked si ovsem Slovak a nie nasadenec !


REdiskutujucim   |   ip:202.179.1   |   2011-03-21  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DIk za webky dokument filmov od redaktorov vela z nich je po smrti za tieroky cca 300 su Dokaz material co sa robi na svete Likvidovanie civil obcanov Tankami lietadlami a gulometmi je uz posledna zabava Obamu OSN a komisarov EU - unia pod heslom ze dosli chranit Obcanov vojskami Tka v novinach a nasledne Krajina znicema a tisice miliony mrtvych civilov. Strasne a neuveritelne co si zlocinci politici schvalia a co ROBIA !!!b treba ich uz zastavit formi si nevyberat ! Znixcia Haarpami maticku zem Bojuju o vsetko Va bank ako vidiet Sily im koncia !!Mefistofeles   |   ip:78.102.17   |   2011-03-28  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V žádném případě nepodporovat USA toto je výsledek!!! http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2003060003


Mefistofeles   |   ip:78.102.17   |   2011-03-30  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bratři Slovanští!Jak se s tím vypořádáme? http://www.radnice-litvinov.cz/2932011 Necháme zaniknou naši rodnou Vlast?


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-03-30  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Mefistofeles:

Bojujte Slovani! Nedajte sa zastrasit a ak to nejde otvorene bojujte skryte. Bojujte za to aby sa slusni ludia nemuseli bat vyjst na ulicu, bojujte za to aby sa deti bezpecne vratili zo skoly domov a aby bol majetok slusneho cloveka v bezpeci. Na policiu sa nespoliehajte ale vytvorte spolahlivu a efektivnu domobranu.

Drzim palce!


Mefistofeles   |   ip:78.102.13   |   2011-04-10  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dovolím si připomenout den 12.4.1961 kdy vzlétl 1. Slovan Jurij Aleksejevič Gagarin jako 1. člověk na světě do kosmu. Věčná sláva Ti Gagarine. http://www.youtube.com/watch?v=CGQ1ZAQJzY8


Mefistofeles   |   ip:78.102.17   |   2011-04-17  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chudák generál Ludvík Svoboda! Ten se musí v hrobě obracet! http://cestovani.idnes.cz/na-duklu-uz-vsichni-zapomneli-vladnou-tu-jen-zlodeji-a-zmar-pov-/igsvet.aspx?c=A090430_125045_igsvet_tomdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Indie a reálne používání zlata

Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Konopné semínko je dokonalou potravinou

Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva

DO USA PŘICHÁZÍ 20X VĚTŠÍ KOMÁŘI NEŽ TI NORMÁLN...

Vývoj nezamestnanosti mladých ľudí na Slovensku

Život v kolektivismu

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.7734 s