20. August 2019
    
SYSTÉM MOCI – jeho ekonomicko-politické prejavy, súvislosti a cieľe - Dolezite.sk

SYSTÉM MOCI – jeho ekonomicko-politické prejavy, súvislosti a cieľe


  2011-04-19  (18:25)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - SYSTÉM MOCI – jeho ekonomicko-politické prejavy, súvislosti a cieľe

SYSTÉM MOCI – jeho ekonomicko-politické prejavy, súvislosti a cieľe.

 

Najprv si ozrejmime základné fakty.

USA sú svetový monopolista na svetovú rezervnú valutu. Dolár. Dokedy udržia dolár na povrchu hladiny, ostanú hráčom č.1. Kto ovláda ponuku dolára – FED. Kto je FED – FED je spoločný majetok cca 10-tich najväčších svetových bánk. FED je súkromná banka. BODKA. Podľa americkej ústavy má právo na tvorenie peňazí iba americký kongres. Žiadny FED. FED nie je vládou ani Kongresom ovládaný, ani kontrolovaný. Práve naopak. FED má peniaze,vláda nemá peniaze. Na pochopenie stačí.

FED vznikol podpisom 3-och kongresmanov na Vianoce roku 1913 – vtedy na presadenie zákona stačila jednoduchá väčšina prítomných. Čiže 3-ja podplatení kongresmani, dostali americkú vládu do otroctva bankového kartelu.

 

Systém financovania a fungovania amerického dlhu. Vláda vydá dlhopisy. Časť dlhopisov sa predá na trhu napriamo. To, čo nekúpi trh – občania, fondy, iné banky ako americké atď., to odkúpi FED. To znamená, že FED preberie do vlastníctva dlhové listiny a naklepe na monitor obrazovky nové cifry, a prevedie ich na účet Ministerstva financií. Ak bude Fed všetky dlhopisy držať v svojom portfóliu, bude to zjavne viditeľné a chápané ako zlý znak pre investorov, lebo ich bude veľa na jednom mieste a malí investori im nebudú dôverovať.

Preto FED urobí pôžičky svojim materským bankám, alebo stovkám ich podriadených dcér a podobne.

Dcéry kúpia od FEDu (alebo od vlády priamo) dlhopisy, a vláda im spláca aspom úrok.

Teraz vláda navýšila maximálnu zákonom povolenú cifru deficitu. O tejto hranici sa hovorilo, že do jej prekročenia je USA schopné splácať aspom úrok z dlhopisov, lebo ich HDP to vydrží. Že prekročením by nastal default - vláda USA by nebola schopná splácať úroky z dlhopisov.

Pred pár dňami sa tá cifra v kongrese jednoducho navýšila, a hotovo. Svet sa točí ďalej.

A predtým, ako mi budete oponovať, že Amerika to ustojí, vysvetlím vám štýl tvorby HDP v súčasnosti všade vo svete. Predstavte si, že v USA sú iba dvaja občania. Obidvaja perú košele, ale nie sebe, jeden druhému. To máme služby, takže tvoríme HDP. Nič nevyrábajú, ak by im nejaky otrok z Číny nedával zadarmo chlieb, skapali by od hladu. Ale HDP majú vysoké, lebo košele si perú často. A teraz si povedia, že jeden bude robiť väzňa. Takže perú si košele jeden druhému naďalej. A jeden si do piesku okolo seba nakreslil kruh. A ten druhý ho akože stráži, opravuje nakreslený kruh, keď ho rozfúka vietor, vyhadzuje z kruhu mravcov – nové služby. Takže na chlieb stále nemajú, ale HDP sa im neustále zvyšuje.

USA sú už dávno bankrot, ale ľudia to ešte nepochopili. A nejaká cifra nemá zmysel, zmení sa a hotovo. Takže ak FED akože udržuje infláciu, tak dovtedy, kým ľudia neprozrejú, alebo dovtedy, kým budú za doláre majetky na predaj, dovtedy to bude fungovať. Podľa mňa ale majetkov je už málo, a aj ľudia začínajú mnohí chápať. No a dôkaz, že chápu, je podľa mňa jasná príčína nárastu ceny zlata a striebra. Zlato a striebro nie sú bublina, to len cifier na monitoroch je príliš veľa. Stúpajú ceny potravín – nie, to len dolárov je veľa. Môj osobný názor – je jedno ruské porekadlo – za dolár teraz dávajú 20 rubľov, a čoskoro príde doba, že za dolár dajú iba po hube. Ide o to, dokedy to bamksteri udržia. Drahé kovy hovoria, že sa im to už nedarí.

 

Pôžička FEDu materským bankám môže byť hoci aj na 1000 rokov s nulovým úrokom, to nevplýva na kredibilitu FEDu. Uvedomte si podstatnú vec, FED nemôže zbankrotovať, lebo nemôže byť v strate. Akákoľvek strata sa môže nahradiť počas minúty naklepkaním cifier na klávesnici. FED nebol kontrolovaný už niekoľko desiatok rokov. A ako niekto dokáže, že FED vytvoril desaťtisíce, státisíce alebo MILÓNY MILIÁRD dolárov a poslal ich svojim materským bankám? Peniaze vznikli počas minúty, boli pripísané na nejaký účet, a záznam bol zmazaný. Fakt je nedokázateľný. Pre FED ani pre materské banky neexistuje slovo zisk. Banka, ktorá tvorí absolútne nekontrolovane pôžičky pre materské banky klepkaním do klávesnice predsa nepotrebuje vytvárať zisk. Zisk sé len akési cifry na monitore, takých cifier si vytvorí kedy a koľko chce. A pošle to ako pôžičku matkám.

Takže základ, čo je FED, je jasný. Tvoria doláre. Ale je tu problém. Tým, že vytvoria doláre a dajú ich do obehu, vzniká im konkurencia. Cifry na obrazovke s menom dolár prešli na inú obrazovku, ktorú neovládajú títo ľudia. To je priama konkurencia ich ďaľším novovytvárajúcim sa dolárom. Nechcú dopustiť hyperinfláciu dolára dovtedy, kým im ľudia za cifry predajú hodnotu vyjadrenú nie iba ciframi – prácu, pozemok, závod. Čiže zjavné skupovanie sveta, štýlom ty mne baňu (závod) a ja tebe cifry. To ale bude fungovať iba dovtedy, kým bude čo kúpiť. Oni postupne eliminujú možnosť iných ľudí kúpiť nové bane. Lebo za každú baňu ponúknu viac ako ktokoľvek, kto má obmezené zdroje. Majú neohraničeny dolárový kredit. (Prečítajte si o Kennedym, a jeho „Greenback“ – dolár, vydaný a ovládaný nie FEDom, ale Kongresom. Kennedy mŕtvy, Greenback stiahnutý z obehu a mŕtvy.)

 

Ale vo svete je už množstvo dolárov, za ktoré si kúpili predtým nejaký majetok. Tieto doláre treba eliminovať. Na to máme niečo, čo sa volá burza. Máme spústu ľudí, čo niečo mali a predali to.  A máme burzu, to už poznáte, počuli ste od mnohých „Načo mám firmu, keď také a onaké akcie išli hore o 100%“, lebo načo robiť niečo na závode - treba bojovať s konkurenciou, rozmýšľať atď. Takže ľuďom, čo majú veľké zdroje za predané závody a bane oslepíme oči, nech si zabojujú na burze v túžbe mať viac cifier. Doláre odídu z obehu, sú viazané v papieroch (akcie, dlhopisy, deriváty), nerobia nám infláciu.

A máme tu niečo ako kríza z roku 2008. Zrazu tí ľudia zistili, že predali baňu, zarábali na burze, ale za zarobené peniaze si už novú baňu nekúpia. Lebo stojí viac ako majú, a akosi aj tak nikto bane nechce predať. Načo by noví majitelia predávali bane? Aby získali cifry na monitor? Takých cifier sa naklepkajú koľko chcú, a aj baňa im ostane.

 

Objem derivátových obchodov dosahuje stovky krát viac, ako objem tovarových obchodov. Takže vyrobí sa tovar, nech ročná svetová hodnota nového tovaru je teraz 15-20 biliónov (15-20 tisíc miliárd) dolárov. A máme objem derivátových obchodov, ktoré „vytvárajú“ svetové finančné hodnoty, a objem je 100x viac (200x??  500x??), ako hodnota vyrobeného tovaru. Čiže krásne zviazané doláriky. Keby sa predali všetky akcie, deriváty atď., tak by všetci na svete zrazu zistili, že chlieb stojí ako v Zimbabwe, bochník za tisíc amerických dolárov, a pochopili by, že predali za milión baňu, na burze zarobili ešte jeden milión, ale môžu si kúpiť toľko chleba, ako predtým za 2000 dolárov. Ale baňu nikdy nekúpia.

 

Máme FED, máme jeho materské banky. Vytvorili nové peniaze. Majitelia materských bánk, sú to všetko známe európske bankárske rody, kúpili za novovytvorené cifry (pozor, hovorím cifry, lebo z hľadiska hodnoty ich hodnota je rovná hodnote prvého obrázku nakresleného vaším dieťaťom – nulová) nejakú skutočnú hodnotu – pozemky, bane, závody atď. Ktoré niekto postavil a vlastnil. A čo urobiť s ciframi, ktoré nechcú ísť na burzu – napr. čínske rezervy? V podstate smiešna čiastka, nejakých 3000 miliárd, ale keďže sme predsa nepriznali, že vo svete sa točia milióny miliárd, musíme hrať divadlo, že to je obrovská suma. Takže robíme problémy. Čína má velké investície aj v Lýbii, aj kade-tade v arabskom ropnom regióne. Takže trošku problémov nám pomôže. Pred mesiacom na sajte čínskej národnej banky bolo vyhlásenie, že Čína postupne prejde od obchodu v dolároch celkovo. BRICS (to je BRIC spolu s Južnou Afrikou) od 14.4. tohoto roku -  podpísali dohodu, že prejdú na obchod v národných menách. To nesmieme dopustiť. Nebudú potrebovať doláre. Takže problémy s ropou, odstavenie Číny od arabských a afrických projektov znamená, že Čína (aj celý svet) bude naďalej potrebovať doláre, aby kúpila ropu. Takže arabské revolúcie majú širšie pozadie, ako len jednoduchá kontrola ropy (iránska ropná burza v Eurách, Kaddáfiho zlatý dinár atď). Je to všetko prepletenec záujmov a cieľov.

Dohoda BRICS je proti záujmom dolára. Ale pripúšťam možnosť, že dohoda je odobrená svetovými bankármi, lebo už sa nedá za dolár nič kúpiť (všetko skúpili) a teda dolár je pre nich zbytočný.

 

Posledná rana strednej triede – lebo má veľa dolárov, lebo nie je úplne ohlúpnutá, lebo sa môže postaviť proti systému bude – cielené zničenie dolára majiteľmi dolára. Chaos, cifry z obrazoviek zmiznú, stredná trieda stratí niečo, čo pokladala za hodnotu. Ostali jej ešte domy, pozemky, ale aj o to príde. Je mnoho informácie o bankách, ktoré krachli v USA kvôli hypotékam, a ostali im množstvá domov, pozemkov atď. Banky boli prebraté, ale akosi sa noví vlastníci domov – väčšie banky nehrnú predávať tieto domy ani tieto pozemky. Je to zaujímavé, že. Je spústa informácie, čo sa robí v USA. Že diaľnice sa stavajú tak, že mestečká pri nich nemajú príjazd z diaľnice, a obyvatelia musia jazdiť desiatky a desiatky kilometrov, aby sa dostali dialnicu. Americký vidiek (venkov) sa vyľudňuje. Mestečká sú mŕtve, lebo cesty....  Výsledný jav je hodne podobný tomu, že banky nepredávajú domy. Aký je cieľ tohto procesu? Nahnať američanov do miest, kde sú ľahko kontrolovateľní? Nebudú musieť naháňať ozbrojených chlapov s puškami po lesoch, stačí im prekryť ulicu. Jednu po druhej.

 

Máme americkú Národnú gardu. Podľa americkej ústavy nemôže armáda zasahovať na území USA. Tak vytvoríme polovojenské Národné gardy. Aj Hitler mal predsa hnedokošeliarov zo SA. Vytvoríme si dôvod, aby sme prijali tvrdé zákony. No a vyhodíme si do vzduchu mrakodrap - alebo počkáme na arabov z jaskyne, naučíme ich lietať za 10 hodín leteckého kurzu na malom športovom lietadle, a počkáme, kedy nám unesú niekoľko Boeingov. Tí arabi sú ale šikulkovia (asi si zoberiem nejakú arabku za ženu, budeme mať chytré deti). A máme dôvod na zákon Patriot Act. Predsa aj Hitler mal Gestapo, my máme CIA a FEMA. Predsa aj Gestapo malo právomoci, tak máme Patriot Act. A máme dôvod, na nekonečnú vnútornú vojnu s teroristami. Veď stačí, že akýsi imaginárny sused zavolá (alebo nezavolá), že sa divne správate, že asi budete terorista. A človek zmizne. Gestapo. Ale Gestapo neporovnateľne sofistikovanejšie a výkonnejšie, ako to, čo mal diletant Hitler.

A treba sa pripraviť na chaos, keď tupí tuční amíci pochopia, že je zle. Tých pár miliónov, čo dokážu zdvihnúť tlstú riť od televízora spacifikuje FEMA, veď právomoci má. A má aj zberné tábory po celom USA. Aj Hitler najprv vymyslel, potom postavil a potom využil koncentráky. Tábory FEMA majú pár miliónov voľných lôžok, sú pripravené.

 

Máme EÚ, nasypeme im tam desiatky miliónov prisťahovalcov, nech nevyskakujú. Bieli obyvatelia Európy sú zvyknutí na demokraciu, takže pridáme im problémy. Čokolvek, čo odťahuje ľudí od pochopenia systému. Kto nechápe systém, nevie pochopiť problém a následne nevie proti nemu bojovať ani ho vyriešiť. Dáme európanom iný cieľ. Farebný cieľ. Len nie banksterov. A nech celý svet vidí, že Euro nie je spoľahlivé. Máme predsa dolár, berte ho, držte ho na účtoch, veď to je svetová hodnota.

 

Takže Čína je odstavená, EÚ v obrovských sociálnych nepokojoch. Máme Rusko. Musíme mať nepriateľa, ale od Ruska sa podľa mňa dosť odskočilo, keďže už máme nekonečnú vojnu proti teroristom. Takzvaná vojna proti teroristom nespotrebuje toľko zdrojov ani v USA ani v Rusku – studená vojna a ich vzájomné akože postavenie jedného proti druhému. Nehovorím o peniazoch, zdroje sú suroviny, ľudia a závody. Rusko to nevydržalo, skoro sa položilo. USA preto stále potrebuje nového nepriateľa, vojna s ktorým by nebola nákladná. Neverím na antagonizmus Ruska a USA. To je falošná cesta na zaslepenie očí. Všetko to je jedna skupina sluhov a bábik, ktorí sú ovládaní.

 

Všetko, čo som popisoval hore, je rovina skutočností a reálií na Zemeguli. Tak to funguje. Ale to je len tá viditeľnú, a menej podstatná časť. Čo je za oponou? Poďme o rovinu vyššie, a pozrime sa na Zem zo vzdialenosti.

 

Na úrovni planéty máme 10 bankárskych rodín a rôzne úrovne sluhov, ktorí robia bábkové divadlo. Len kto je divák??? Pre koho sa robí taká obrovská scéna po celej Zemi??? Pochybujem, že pre plebejcov ako ste Vy a ja.

Kto ovláda tých, ktorým my zospodu vidíme ako špičku pyramídy??? Prečo sa nekonečne zbrojí??? Veď im patrí skoro celý svet, proti komu chcú bojovať??? Proti Rusku jednoznačne nie. Proti Číne? Nie. Proti pestovateľom maku v Afgáne? Nie. To všetko sú len čiastkové, nepodstatné ciele, v rámci deľby moci vnútri skupiny banksterov. Tiež to nie sú jednovační súrodenci, tiež každý chce mať o kúsok väčší pocit moci a možnosti ovládania iných. Oni nefungujú na našej úrovni - peniaze, zisk. Sú nad ňou. Peniaze sú nepodstatné cifry na monitore. Takže, s kým vlastne hrajú hru o moc?

S plebejcami áno, ako - vysvetlil som to hore – ale plebejci sú len čiastkovy problém, a kontrolovať nás samozrejme chcú, ale to obrovské množstvo vojenských systémov nie je proti plebejcom. Medzi sebou bojujú iba čiastočne, lebo oni sú systém, im to vyhovuje. Proti komu je teda systém nastavený na tej najvyššej rovine?? Prečo nekonečné preteky v zbrojárstve? Kto je skutočný protivník? Načo sú arzenály, schopné zničiť mnoho takých planét ako je naša škrupinka. Koho sa boja? A boja sa určite.

 

Článok nemôže mať logické ukončenie, závery si musíte robiť sami. Ľudstvo a ja ako človek – neviem kto sme, neviem kam smerujeme. Špička pyramídy vie viac, alebo si myslí, že vie viac. Pravdepodobne sú rovnako manipulovaní ako oni sami manipulujú nás. Ten istý Matrix, len o poschodie vyššie. Jediný rozdiel, že oni sa správy nedozvedajú z televízora. Majú svoj vlastný televízor, a tiež si myslia, že to čo vidia na svojej obrazovke je pravda. Tak koho sa boja?

 

 

 

 


Jan Malinovsky
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-04-26  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boja sa "tých" ktorý majú sami zo seba strach,už prichádzame.....si po vás!Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-27  (06:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážený autor, môžete my prosím Vás odpovedať na otázku: ktorej rodine patrí Švajčiarsko, Francúzko, Nemecko...? Ak ste si to náhodou nevšimli v každej krajine vládne porekadlo, politici vládnu tak ako im to národ dovolí. V každom spoločenstve musia byť pravidlá a tie pravidlá si určujú ľudia sami, už sa skoncovalo s nenávisťou a zotročovaním, nemyslíte že vtedy by to mali v systéme ľahšie? prečo čakali doteraz? na internet? tak to je potom hlúpa elita.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-27  (06:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na tomto svete a v každej republike sú len dva druhy ľudí, čestný a pracovitý ľudia a podvodníci a tak nás Boh aj bude súdiť, ponevač som veriaci. Tento systém ktorý opisuješ by musel pochádzať priamo z pekla a bohužiaľ na svete vládne stále slobodná vôla, tí ľudia ak vôbec niekde existujú by sa mali báť samotného diabla.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-04-27  (06:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nieje všetko v číslach ako opisuješ, svet je veľmi komplikovaní a ja osobne sa ho ani nesnažím pochopiť pretože to nikto nepochopí. Predávaš čo vynájdeš a keď sa to ľudom páči tak zbohatneš, samozrejme chce to reklamu a tie musia byť lepšie a lepšie ako tie predchádzajúce. Preto napredujeme v technike, hudbe, lebo každý z nás je jedinec a snaží sa presadiť niečim novým, je to boj a boj to aj bude, dnes si miliardár a zajtra ak nevymyslíš niečo nové si na úrade.


roman   |   ip:188.167.7   |   2011-04-27  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vynikajuci članok


osloboditel   |   ip:88.212.40   |   2011-04-27  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  konecne clanok ktory popisal veci aj s faktickymi prikladmi, koli takymto clankom chodim na tuto stranku. DAKUJEM!!!


jaju555   |   ip:194.25.30   |   2011-04-27  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem ze ste tam, uz vas dokazem vycitit. Viem ze sa bojite. Bojite sa nas. Bojite sa zmeny. Nepoznam buducnost, nepoviem vam ako to skonci. Poviem vam ako sa to zacne. Teraz zavesim tento telefon a pojdem ukazat ludom to, co nechcete aby videli. Ukazem im svet bez vas, svet bez pravidiel a prikazov, bez hranic a obmedzeni, svet v ktorom je mozne uplne vsetko. A co sa stane potom, to uz necham na Vas.
Neo, Matrix I.
nejsme-otroci.czJA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-27  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boja sa preľudnenia. Zodpovedne sa pripravujú na onen "výbuch posledný", vytrávia nás, a čo prežije, vyhladia. Preto sa o najväčšom probléme na svete nehovorí, lebo sa už rieši. Potichu, pravdaže.
Potrebujú pokoriť Rusko - buď zvnútra alebo vojnou. Majú trocha obavy, lebo Rusi sú poriadne vychytralí, tiež hrajú hru na mŕtveho chrobáka. Možno Rusi naopak niekoľko hodinovou kampaňou vyhladia USA. A bude to!
Doláre ešte veľa rokov budú zaslepovať svojim leskom milióny otrokov po svete, lebo otroci veria v ich zázračnosť.
Teraz urobili takú skúšku správnosti: Napadli len tak, mírnix-dírnix, Líbyu. A nič sa nestalo. Obsadia Líbyu. A pôjdu ďalej. Blbcov, čo to schvaľujú ako boj proti... čo ja viem čomu, je stále dosť. Či skôr hajzlov, ktorí za pohodlie predajú akúkoľvek malilinkú morálku, čo v každom drieme. Je to ako rozkopané mravenisko - na mňa ešte nešliapli, žijem si a schvaľujem rozkopávanie. Mienka rozšliapnutých neexistuje.


ANONYM   |   ip:109.230.4   |   2011-04-27  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale títo ľudia - bankárske rodinz nie sú v USA. sú rozlezený po svete, rusi nemajú prečo napadnúť USA, nič im to nedá, preto ani ja nevidím antagonizmus medzi usa a ruskom


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-28  (06:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je tu otázka, voči komu zbroja USA. Len pre to, aby zbrojárske firmy zarobili? Najviac ich stoja zbrane strategické, a tie tu nie sú kvôli arabom. Aj Rusi zbroja, a stále viac. Netreba si pliesť výšku výdajov - Rusi robia za oveľa nižšie platy a majú nadanejších konštruktérov, preto investujú akože menej.
USA vidia svoju budúcnosť v surovinovej základni Ruska. Buď sa s ruskými boháčmi dohodnú na rozdelení vplyvu, alebo nedohodnú. A Rusi sú nevyspytateľní. Čo ak v nich drieme duma vlastenecká?


ANONYM   |   ip:109.230.4   |   2011-04-28  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ruskí boháči majú peniaze vp švajčiarskych bankách a majetky schovávajú na západe, nie v Rusku. A západné rodiny dostávajú ruské bohatstvo za cifry na monitore, a ani nemusia nič kontrolovať a niečo robiť v Rusku. Je to jediná vlčia svorka s jedným alfa samcom, a to Nie je ani Putin ani Obama. Putin má tiež švajčiarske spoločnosti, čo predávajú ropu, a prachy má vo švajčiarskych bankách. To znamená, če poslúcha svojho pána - je to obyčajný sluha, len v inej frakcii. aa tých frakcií môže byť veľa, ale sú to všetko sluhovia a poslúchajú pána. Prečo by ničili kontinent, keď tá pôda im aj tak v podstate patrí - myslím ruské územie. a suroviny z ruského územia majú aj tak


JanoMaly   |   ip:213.151.2   |   2011-04-28  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  výborný článok, ktorý ozrejmí niektoré pojmy a javy v ekonomike. Podanie HDP je fakt dobré. úplne jednoducho to vysvetluje, aké nezmyselné sú čísla HDP pri určovaní rastu a vývoja ekonomiky. detailné fungovanie FED, dlhov, výroby peňazí je niečo, čo vždy zabudnem a preto mi vždy bodne si o tom prečítat.


DIABOL   |   ip:78.141.69   |   2011-04-28  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...no predsa pre mňa...obama je najhorší je to flákač málo odvádza.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-28  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ruskí boháči sú ako akýkoľvek iní boháči. V ich krajine však sídli druhý najväčší zbrojný arzenál a stále sa zväčšuje. Na ochranu vkladov vo Švajčiarsku, či načo sa zväčšuje? Kvôli čomu sa vôbec zbrojí? Už 20 rokov to nevieme. Preto tá najjednoduchšia odpoveď musí byť správna. Nakoniec aj Churchil mal svoje akcie v nemeckých zbrojovkách.


Filip   |   ip:85.135.13   |   2011-05-01  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozrite si tento clanok, bol aj tu na dolezite.sk. Je s podobnou tematikou a otvara trosku oci, ukazuje spojitosti.
A pre tych, co ho nebudu citat, je tam aj veta o tom, ze rodina Rothschildovcov za vojen (od 17-18st.) poziciavala peniaze vzdy obom stranam:
http://www.zvedavec.org/klasika/2009/05/3144-dejiny-domu-rothschildovcov.htm


drobi   |   ip:87.197.14   |   2011-05-02  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No v USA už neplatí ústava dávnejšie a odkedy neplatí habeas corpus tak ťa môžu zavrieť a zmizneš zo sveta. Čiže páky ochrany tzv.demokracie už nefungujú.Lincoln, Franklin a iní signatári charty by sa obracali v hrobe.Ale čo môžme čakať od rodín ktoré zbohatli v minulosti na obchode s otrokmi, obchode z drogami a na pirátstve. To je realita pred ktorou svet zatvára oči. Dobre napísaný článok celkom. Hmm


doctorquantum   |   ip:92.226.22   |   2011-05-04  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano pekne hrnutie, financie ovladaju system ako ohen ked je zly pan. USA zbroji to je pravda,ale pravda je ze z ich cisel sa nenajedia. vychodny spoluobcania postupne minaju nielen energie ale aj jedalnicek prisposobuju zapadu a to je problem lebo keby zacali jest tak ako amici ( a prestanu ich exportovat aby im stacilo) tak po par hodinach maju amici prazdne obchody (treba si spocitat napr len indov a cinancov a porovnat to z usa+europu). na pokrytie potravinovych potrieb treb aj pohonne latky,nerastne suroviny,... a to sa prave huvovo prave v tychto krajinach deje zabezpecujusa exponencialne (aj ked uz populaticvne nerastu, co co dobehli zapad). Cely cyklus sa zatial ma este kde presuvat,a to afrika,k posunu sfriky na uroven zapadu podla mna ale uz nedojde a to oni vedia.


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

ČESNEK + OCET + MED = Zázračný přírodní lék

Už nemusíte trpět bolestí ani slabým zdravím, protože zázračná kombinace česneku, octa a medu umí uzdravit téměř každý lidský neduh. Tato neuvěřitelná přírodní léčba potírá rakovinu, artritidu a srdeční problémy. Léčí astma, chřipku, vysoký krevní tlak a dokonce i neplodnost a spoustu dalších nemocí. Je tak silná, že při pravidelném užívání může trvale zajistit dobré zdraví.


Ľ. Huďo – Aprílové udalosti vo svete, rok 2012

Proč jsou Amiši zdravější než většina Američanů

„Základnou príčinou našej neslobody je nevedomos...

Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpeč...

Začína obdobie nepokojov a demonštrácií po celom ...

Archív

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Po udalostiach, ktoré pohli verejnou mienkou v celej Európe, po šokujúcom precedense, keď európskych a vládnych politikov vôbec napadlo siahnuť na súkromné vklady a to dokonca aj drobným vkladateľom, sme sa rozhodli vyzvať politikov, ktorí sa často a radi stavajú do úlohy zástupcov a ochrancov ľudu, aby jasne vyjadrili snahu presadzovať záujem občanov, ktorý hlásajú predovšetkým pred voľbami.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Stručne k Ládinovej smrti

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4604 s