18. August 2019
    
Sankcie za nevyplnenie hárkov nie sú. - Dolezite.sk

Sankcie za nevyplnenie hárkov nie sú.


  2011-05-17  (14:27)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Sankcie za nevyplnenie hárkov nie sú.

http://nitra.sme.sk/c/5751232/scitanie-ludu-sankcie-za-nevyplnenie-harkov-nie-su-urad-ludom-veri.html

 

 

Ja sa sčítať nedám. Cítim sa byt pobúrený a pohoršený

zavadzaním o anonymite hárku.

Prilepením identifikátora sa podpíšem.

 

Nepáči sa mi toto zavádzanie ľudí. Keď hárky niesu anonymne mali to

povedať rovno a nie dávať pokrytecky ľuďom čísla. Týmto štatistický úrad stratil

moju dôveru o bezpečnosti mojich osobných údajov.  

Prosím čitateľov tohto príspevku aby informovali čo

najviac svojich známych, že túto frašku  fakt nemusia robiť.

Ďakujem.

 


Sčítavaný obyvateľ.
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-17  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak... kto by to bol povedal, že zo sčítacích formulárov bude taký krásny ohník :D... naozaj už to ma dostalo, že tak verejne klamú, že to je anonymné a pritom každý dostal čiarkový kód akoby sme boli tovar a oni majú aj tak pod čiarkovým kódom pri každom umiestnené meno + rodné číslo, to si naozaj myslia, že sme ako správny Americký vymletý občania? som slobodný človek a žijem v slobodnej zemi (aj keď to tak prestáva vyzerať), ale pres nikým sa nebudem klaňať, keď ma k tomu núti klamným spôsobom, tam nech si sčítavajú väzňov vo väznici alebo chlpy na ich vznešených vajcách. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=YIj3FWgabdo#at=640


Mayo   |   ip:188.121.1   |   2011-05-17  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spýtal som sa sč. komisára na identifikátor z dôvodu volebného zákona o rozdiele v anonymite pri voľbách a sčítaní. Odpovedal, že anonym truhličku nebude nosiť na zber dát pre ovčanov, on je platený a povinný skontrolovať nalepenie indetifikátora ovčana vypisovateľa! OK budem nahrávať komisára pri preberaní môjho nevyplneného sčítateľa a nenalepeného identifikátora. A teším sa na jeho obťažovanie z operácie byrokratov že komisár bež tam a dodrbkaj toho ovčana za to že nevyplnil sčítaciu hovadinu. A možno by bolo dobré odovzdávať sčítacie tlačivá v zalepenej obálke!?
Prepáčte asi som v strese keď cítim byrokrata za chrbtom


predementov   |   ip:78.99.68.   |   2011-05-17  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K dezinformáciami šíriacim sa na sociálnych sieťach, ktoré „strašia“ obyvateľov zneužitím údajov zisťovaných na účely sčítania vydáva Štatistický úrad Slovenskej republiky nasledujúce stanovisko:

Odporcovia sčítania sa odvolávajú na zákon o ochrane osobných údajov, ktorý zakazuje spracúvať osobné údaje odhaľujúce rasový alebo etnický pôvod, politické názory, náboženskú vieru alebo svetonázor, členstvo v politických stranách alebo politických hnutiach, členstvo v odborových organizáciách a údaje týkajúce sa zdravia alebo pohlavného života. Je pravda, že Štatistický úrad Slovenskej republiky pri sčítaní zisťuje niektoré z týchto údajov, ale ich ochranu zabezpečuje zákonom o sčítaní a zákonom o štátnej štatistike. Nielen osobné, ale všetky zisťované údaje chráni ako dôverné štatistické údaje. Odporcovia sčítania účelovo „zabúdajú“ na paragraf 6 odseky 3 a 4 a paragraf 10 odsek 3 zákona o ochrane osobných údajov, ktoré umožňujú spracovanie takto zhromaždených osobných údajov na historické, vedecké alebo štatistické účely vo verejnom záujme. Štatistický úrad SR takto získané údaje anonymizuje a po ukončení sčítania ich zlikviduje v súlade s osobitnými zákonmi.

Sčítací formulár neobsahuje meno, priezvisko, rodné číslo, presnú adresu obyvateľa a obyvateľ ho nebude podpisovať. To znamená, že sčítacie formuláre aj po vyplnení zostanú anonymné. Sčítací komisár má k dispozícii osobitný formulár s predtlačenými menami a priezviskami obyvateľov v jeho sčítacom obvode. Potrebuje ho na to, lebo má povinnosť klásť obyvateľom aj otázky súvisiace so vzťahmi medzi členmi domácnosti. Mená a priezviská obyvateľov z tohto osobitného formuláru sa však nebudú ďalej spracúvať; budú použité iba na vytvorenie vzťahov medzi členmi domácnosti.

Zákon o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011v paragrafe 8 priamo uvádza povinnosť vytvoriť pre sčítanie číselný identifikátor obyvateľa na vyplnenie sčítacieho tlačiva a zabezpečiť doručenie úradne pridelených číselných identifikátorov obyvateľov do obce. Súčasťou Opatrenia Štatistického úradu SR č. 438 z novembra 2010, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o charakteristikách, základných znakoch a štruktúre zisťovaných údajov a vydáva sa vzor sčítacieho tlačiva pri sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 je príloha č. 2 – Vzory sčítacích formulárov, kde je už priamo zobrazené aj miesto pre čiarový kód. Opatrenie prešlo riadnym medzirezortným pripomienkovým konaním a vyšlo v Zbierke zákonov v čiastke 162. Teda už v novembri 2010 bolo jasné, ako budú sčítacie formuláre vyzerať a že ich súčasťou bude aj identifikátor.

Sčítať sa bude možné v tomto roku prvýkrát v histórii nielen klasicky – vyplnením tlačeného sčítacieho formuláru, ale aj elektronicky – vyplnením sčítacieho formuláru na internete. Práve z tohto dôvodu bolo potrebné vytvoriť identifikátory výlučne na účel sčítania. Ich funkciou je zabrániť vzniku duplicít pri sčítaní, ak by sa náhodou niekto sčítal obidvoma spôsobmi (v listinnej podobe aj v elektronickej forme) , resp., ak by sa sčítal v mieste trvalého bydliska na originálny identifikátor a zároveň v mieste, kde sa obvykle zdržiava, na rezervný identifikátor. Preto Štatistický úrad SR potrebuje mať na istý nevyhnutný čas spojený sčítací formulár s identifikátorom. Bude to presne dovtedy, kým sa tieto duplicity, obrazne povedané, „nevytriedia“, t. j. do termínu vytvorenia primárnej zdrojovej databázy výsledkov sčítania. K „spárovaným“ údajom má prístup len presne vymedzený okruh zamestnancov Štatistického úradu SR a dodávateľa projektu automatizovaného spracovania výsledkov sčítania, ktorí sú viazaní obmedzeniami vyplývajúcimi z príslušných zákonov (zákona o sčítaní a zákona o štátnej štatistike) a prísnym režimom bezpečnostného projektu. Pre korektné spracovanie zistených údajov, ako aj pre samotné elektronické sčítanie je identifikátor nevyhnutný.

Štatistický úrad SR ubezpečuje obyvateľov Slovenskej republiky, že pri sčítaní nehrozí žiadne zneužitie údajov, ktoré majú povinnosť poskytnúť na účely sčítania. Štatistický úrad SR nevylučuje, že proti šíriteľom rôznych dezinformácií podnikne príslušné právne kroky v súlade so zákonom.xtc   |   ip:217.75.87   |   2011-05-17  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sčítanie je najpresnejšie východisko pre dobré spravovanie spoločnosti. Proti Sčítaniu sa nebúria hrdinovia ale zbabelci, pokrytci alebo ideológovia, ktorým prekáža, že toto štatistické zrkadlo ukáže "krivú hubu" našej spoločnosti. Sčíta aj chatrče a v nich natlačené obyvateľstvo, možno aj počty ľudí bez domova, ukáže reálne počty obyvateľov jednotlivých obcí a miest a nie fiktívne čísla podľa trvalého bydliska... Ukáže sa, že Slovensko nie je také bezproblémové, aké je pre politikov pohodlné veriť...


ada   |   ip:89.176.28   |   2011-05-18  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  U tohoto se celkem pobavite.....Neni nad ceske radobypodnikatele

http://pravdu.cz/styga-corporate-sro/zahadne-podnikani-od-mediapol-news-rodina-financecz-magazin-zdravicz


Slav   |   ip:62.197.19   |   2011-05-18  (01:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to xtc: vysledky scitania nikdy neuzru svetlo sveta v prospech ludi. Bude sa s nimi kupcit sa plentou.
Skoro vsetky udaje uz stat ma roztrusene vo svojej dokonale dezorganizovanej st.sprave do ktorej v oblasti IT od 89 investoval mozno aj miliardu penazi. ... bez efektu. A tie info ktore nema mat nemusi.
--------------------
inak ... KOD v zozneme scitaceho komisara nalepeny vedla Vasho mena je ten isty ako KOD v obalke, ktoru ste si prevzali.
Od zaciatku je jasne komu patri obsah daneho form. Toto spojenie Kodu s menom uz nezanikne, aj ked to slubuju.
-----------------------------
Ironiou situacie je ze ten KOD si k svojmu menu PRILEPITE SAMI. Nalepenie kodu na vami vyplneny form je aktom podpisu. Prvy krat sa podpisujete vam pridelenym kodom a nie svojim menom. Od tejto chvile sa dobrovolne stavate OVCAMI S KODOM, bez mena.
-----------------------------
--- > Rozhodnite sa!volej   |   ip:80.87.214   |   2011-05-18  (07:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedine, čo v čítacích hárkoch vyplním je ze som ženatý prvý krát a vierovyznanie


alfo   |   ip:195.146.1   |   2011-05-18  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vyplnim scitaci harok bez identifikatora. udaje zo scitania povazujem za prospesne.


Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-18  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a okrem toho údaje o sčítaní budú spracovávať súkromné firmy... stále ma nič z toho ako ich tu obhajujete nepresvedčilo aby som sa sčítal...


Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-18  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a môžeš ma nazývať aj zbabelcom, no som slobodný človek a zbabelca máš akurát tak v trenkách :D


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-18  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Admin, aký filter je tu v diskusii nastavený ?
anonymita? čiarový kód? alebo nedajbože SŠU?
prečo mi nechce prejsť príspevok v ktorom si ani nedovolím pozrieť nezhodným smerom ?Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-18  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takže idem po vetách a uvidíme ....

Tohle je "Hluboké nedorozumnění"Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-18  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problém nie sú otázky a odpovede.


bertold   |   ip:95.102.20   |   2011-05-18  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vie mi niekto povedať ako budú spočítaní bezdomovci? Lebo veľkosť tejto skupiny ľudí má vysokú indikačnú hodnotu v zmysle kvality života na Slovensku.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-18  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tohle je "Hluboké nedorozumnění"
Problém nie sú otázky a odpovede. Problém je anonymita.
A tá, akokoľvek proklamovaná SŠU, nie je.
Hárky som prevzal a čuduj sa svete. V zalepenej obálke som mal anony_mný kód, ktorý bol ÚPLNE TOTOŽNÝ S KÓDOM NALEPENÝM NA HÁRKU SČÍTACIEHO KOMISÁRA PRI MOJOM MENE (mám foto).
Vtedy som asi pochopil, o čo ide. Nejde o majetok, vierovyznanie či iné "dôležité údaje".
Nejde ani o vyplnenie dotazníka.
K menu bol priradený čiarový kód.
To je jediný dôvod takto organizovaného zberu údajov.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-18  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže retard sú výkričníky. No to je už v riadnej pi_či.


Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-18  (08:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak Oli63...


Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-05-18  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63: skusim ti prezradit par "zakulisnych" informacii. Ano dostanes ciarovy kod. Tento ti vygenerovali myslim vcelku nahodne na statistickom urade. Ked sa volby skoncia kazdy sa na ten kod moze tak maximalne vy... (doplni si podla svojho gusta). Je to nielen kvoli tomu ze nejde o konspiraciu, ale uz len priebezna neschopnost komunikovat medzi uradmi a podobne tomu spolahlivo zabranuje.
Navyse system pocita aj s tym, ze identifikator stratis, alebo ho apriori nedostanes (napriklad byvas na podnajme a teda nie si v evidencii). Co sa stane? Dostanes prideleny rezervny identifikator. Anonymny, pretoze nie je dovod ani prostriedky ta niekde zlozito vyparovavat.


Slav   |   ip:62.197.19   |   2011-05-18  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
http://www.iseco.sk/scitanie-2011/

Novinky v "kauze" Sčítanie 2011
http://www.iseco.sk/scitanie-2011/novinky/


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-18  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 krovak

Ty si nečítal, čo som písal.
A ak si to čítal, tak si nerozmýšľal čo čítaš.
A ak si aj rozmýšľal čo čítaš, tak si úplne mimo.
Mňa nezaujíma dotazník s tým nemám problém.
Problém nastáva vtedy, keď ti niekto tvrdí, že je to anonymné, doručí ti uzavreté anonymné obálky s EAN, ktoré máš nalepiť na anonymný dotazník. Ak by si si rozbalil anonymnú obálku s EAN zistil by si, že ten istý neanonymný EAN má sčítací komisár na hárku.
Ako je to možné, že môj v zalepenej obálke, anonymný EAN má už voľne nalepený k môjmu menu sčítací komisár na svojom hárku ?
Prečo sa to nedeje bez EAN-u ? Prečo nestačí z dátumu narodenia iba mesiac a rok ?


Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-05-18  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63 - ja netvrdim, ze je to anonymne.
poprve pisal si:
"K menu bol priradený čiarový kód.
To je jediný dôvod takto organizovaného zberu údajov."
ten ciarovy kod dostanes iba kvoli evidencii, keby bola lepsia technologia na identifikaciu toho papiera tak sa pouzije ta. Bohuzial ciarovy kod scannery dobre zvladaju a tak sa pouziva ten. Momentalne su databaszy na jednotlivych instituciach tak rozbite (vid prestrelka miklos - statisticky urad), ze ta takto mozu dlhodobejsie evidovat mozno na statistickom urade. A to som si nie uplne isty.

To co som pisal ako druhe je, ze existuju aj rezervne identifikatory, ktore su uz akosi z principu anonymne, takze to tiez trochu naburava myslienku, ze sa tie udaje budu dalej spracovavat.

Mna na tom celom skor trapi, ze sa vyhodia strasne peniaze a vysledok bude minimalny.


Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-18  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no a keby neboli hlúpy tak tie peniaze nevyhodia a spravia to z informácií, ktoré už aj tak majú po všetkých úradoch...


Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-05-18  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok, ospravedlnujem sa, pozeral som to - nahradny id je viazany na meno a datum narodenia, cize v podstate to anonymne nie je. moja chyba


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-05-18  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VY TU MUSITE BYT UZ VSETCI TOTALNE VYMLETI.OKREM TOHO ZE SME SA TU O TOM BAVILI UZ DAAVNO PRADAVNO TAK NECHAPEM KTO KEDY POVEDAL ZE JE TO ANONIMNE. ANI V MINULOSTI TO NIKDY NEBOLO. KOMISAR VZDY DOSTANE TLACIVA PRE LUDI KTORY SU TAM V EVIDENCII A ON SI PRI MENACH SKRTA KTO TO ODOVZDAL (NIKETORY TAM MAJU CERUZKOU CISLA BYTOV) NIKDY ALE NIKDY SCITANIE NEBOLO A NEBUDE ANONIMNE. KED TI NIECO DONESU DOMOV ANI NEMOZE BYT :-)) SA ZOBUDTE PREDSA. JA NETUSIM AKO JE NARABANE POTOM S TYMI HARKAMI ALE POCHYbUJEM ZEBY SI NAPR. TAJNE SLUZBY NENECHALI TAKETO PRESNE UDAJE O KAZDOM - ASPON TIE KTORE ICH MOZU ZAUJIMAT. JA NEMAM NAJMENSI PROBLEM HO VYPLNIT - VSETKY TIE VECI O MNE UZ DAVNO VEDIA (SKOLA,STAv atd.. ) KOMEDIA. TAK SA UZ PREBUDTE A ROZUMU ZDAR


sxg   |   ip:95.102.16   |   2011-05-18  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto scitanie spracuje ?

Do tendra, ktorú vypísal zriaďovateľ Infostatu Štatistický úrad, sa prihlásili štyri spoločnosti. Kritéria boli nastavené tak, že sa Infostat prihlásiť nemohol. S pomedzi ponúk napokon vybrali tú najlacnejšiu, teda IBM.

viac: Sčítanie spracujú súkromníci, hoci štát má vlastný úrad

Knihu "IBM a holokaust" s podtitulom "Strategická aliancia medzi nacistickým nemeckom a najsilnejšou americkou spoločnosťou" napísal vyšetrovateľ zločinov holokaustu Edwin Black. Objektivitu celému dielu dáva spolupráca ďalších 100 výskumníkov a historikov, ktorí sa na diele podieľali. Napriek tomu, že sa už dávno vedelo o využívaní Hollerith tabulátorov (čo bol mainfameový počítač tej doby) nacistami, kniha vnáša do obchodných transakcií IBM nové svetlo."

viac:
IBM obvinené zo spolupráce s nacistami

http://infobezcenzury.weebly.com/1/post/2011/05/preco-bojkotovat-scitanie-obyvatelstva.html


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-05-18  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som zvedavi ako to vyplnia nasi romsky spoluobcania.


Paa   |   ip:188.167.8   |   2011-05-18  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sčítanie obyvateľstva okrem iného prinesie obrovský profit rôznym privátnym agentúram zaoberajúcim sa prieskumom trhu a verejnej mienky. Je to totiž zlatá baňa. Z informáciami sa obchoduje a relevantné informácie majú vysokú hodnotu. Slúžia potom na rôzne marketingové účely, firmy informácie spracovávajú a predávajú za veľké prachy. Môžu vyhlasovať, čo chcú, len tak naokraj.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.70   |   2011-05-18  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto prijme "znak šelmy" a tým aj svoj súhlas a príslušnosť k diablovmu systému!?

http://www.abload.de/img/barb76r.jpegsxg   |   ip:95.102.16   |   2011-05-18  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príliš veľkú dôveru Spišiak nemá v Slovenskú informačnú službu (SIS). "Tajná služba bola vždy taká, nikdy sme sa na ňu nemohli spoľahnúť, čiže s jej pomocou nejak extra ani nerátame. Stačí, keď nebude robiť proti nám a potom nech si robí, čo chce. Ak by nám náhodou chcela pomôcť, tak to privítame," reagoval na poznámku moderátora, že SIS vždy zneužívali na politické ciele.
underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-18  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  'ovecky' len to tam nalepte ten ciarkovy kod, sak ste chudobny a chory,vsetko o vas uz vieme ... nemate co tajit... scitenie je len pre velke stado oviec, a pre hornych 10000 to neplati. :o)


Bob   |   ip:85.216.24   |   2011-05-18  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AD1:

rovno mohli miesto EAN kodu pridelit ako identifikator rodne cislo. Bolo by to uplne to iste. Staci sa nad tym zamysliet, je to to iste, len to nevyzera "okato".


AD2:

je pravda, ze informacie o Tebe si mozu zistit, tajne sluzby, policia,... Dokonca maju zoznam telefonnych cisel od operatorov, takze ak sa Vam chcu dovolat, dovolaju sa ak mate SIM kartu registrovanu na seba a nie na nejakeho bezdomovca.
Hacik je vsak v tom, ze teraz sa k tym udajom mozu dostat komplikovane, pretoze nie je unifikovana databaza. Rovnako bude centralna databaza pre celu EU. Jednoducho sa k tomu dostanu na par klikov a budu moct lahsie sledovat ludi pripadne o nich zistovat informacie, ak sa stanu napriklad politicky "nevhodnymi". V ramci celej EU.


http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_holocaust

tu davam do pozornosti link o tom, ako rovnaka firma, ktora bude zabezpecovat scitanie na Slovensku aj v celej EU scitavala napriklad Zidov po nastupe Adolfa Hitlera k moci. Nikto ich nepodozrieval zo zberu dat, len potom boli vsetci prekvapeni az jedneho dna po nich prisli a povedali im, ze ich babka z otcovej strany bola Zidovka, preto aj oni maju v sebe zidovsku krv a putovali do plynovych komor.

Vytvara to velmi nebezpecny predpoklad na zneuzitie. Ak nie teraz, o par rokov mozno. Pretoze nikto nevie garantovat, kto bude vladnut v EU o dekadu, pripadne aky rezim alebo stav bude vyhlaseny.

Netreba byt paranoidny, staci rozmyslat triezvo.
Naco klamu v reklame, ze to robia preto, aby vedeli kde stavat nemocnice a cesty?
Ved od padu socializmu nepostavili ANI JEDNU NEMOCNICU, prave naopak! Nemocnice sa zatvaraju, pretoze su vraj nerentabilne.
S cestami je to to iste.


meff   |   ip:195.168.1   |   2011-05-18  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemam zaujem vyplnat osobne informacie. Ja to spravim asi nasledovne. Vyplnim tam viacmenej nepravdive informacie. A na obalku nalepim vlastny ciarovy kod. Vytvorim si svoj kod a vytlacim ho na samolepku. Ine ciarocky na ciarovom kode si scitaci komisar nevsimne.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-05-18  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bob: plne suhlasim co pises okrem jedinej veci a to ze oni tie udaje maju uz z minuleho scitania (10 ci 15 rokov dozadu) a vtedy sa nikto nestazoval ze mu to je cudne.Jediny rozdiel bol ze ste tam nemali kod ale scitaci komisar podla cisel presne vedel komu dal papiere aj od koho ich zobral (ako som uz pisal mal na tom cislo bytu napisane ceruzkou).Podla mna im nedam ziadne nove informacie. A tiez si myslim ze je to cisto ako statistika (aby sa mali ty ludia na uradoch s cim bavit) napr. pre knizky historie do buducna. Je predsa zaujimave vediet take veci ako kto ma ake vzdelanie,v co veri (aj ked jasne ze od toho zavisi kolko dostane cirkev penazi) akej je narodnosti (a to aj neexistujucej ako romovia). Tazko zneuzitelne pokial nepride daky dalsi Hitler. Fakt neviem ktory udaj vam vsetkym tak vadi ?? Dajte konkretne co take nove zavazne sa od vas mozu dozvediet ??


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-18  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mm
práve podľa minulýx sčítaní a porovnaním databáz, viem, že výsledky sú falšované, a údaje zatiaľ zneužívané na komerčné účely pre "investorov"= špekulantov a otrokárov, v budúcnosti ti nik nezaručí či ťa za niektoré tie údaje nevyvezú.
preveríš si to jednoduxo:
nevypĺňaj tam ekstrémy, aby si nebol podozrivý, ale vyplň si ňákú menšinovú cirkev, z ktorýx máš na výber napr "apoštolskú", a za 2 roky si over v , či ťa má tá cirkev vo svojix štatistikáx za tú obec,a či na teba dostáva dotáciu, tj. či úrady poskytli tie údaje a "tvojej " cirkvi, alebo len ibm, a iným komerčným firmám, sis a pod.
podstatné je, aby taká cirkev nemala v tvojej obci zbor, kostol.
na takýx špecialitáx sa tie podvody prejavia.
skrátka podhoď im bluf, ktorí si vieš neskôr sám overiť, a uvidíš!
samozrejme takéto javy vo veľkýx mestáx zanikajú a je ix ťažšie preveriť, v malýx lokalitáx aj voľby nie sú anonymné, a vieš odhaliť kto koho volil.

akého trestného činu sa pri voľbáx dopustil ten čo to volil v rukaviciax? je v nix zakázané voliť? ohrozil niekoho? že troxu provokoval?
oni si už domysleli čo xceli a odsúdili ho. aj keď sú voľby tajné, veľmi rýxlo zistili, ktorý lístok v urne bol jeho.
na sr je to tak. to bolo ako v tom vtipe, čo xlap na námestí kričal , že prezident je k... . štb ho zatklo a on sa bránil, že nepovedal, ktorý prezident. a oni mu povedali, že oni už vedia ktorý.


hohoho   |   ip:91.127.7.   |   2011-05-18  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako z toho von a neporušiť zákon?
Jednoducho - nelepiť na sčítacie tlačivo žiaden čiarový kód a hlavne NEPREPADNÚŤ POHODLNOSTI A NESČÍTAŤ SA ONLINE!!!

Zákon č. 263/2008 Z.z. nehovorí absolútne nič o tom, že sčítacie tlačivo musí byť opatrené jedinečným identifikátorom kvôli identifikácií sčítaného subjektu.

Podľa môjho názoru sa štát snaží iba využiť "stádovitosť" a apatiu ľudí, napísali návod na použitie z ktorého vôbec nie je jednoznačne jasné, či sa musí nejaká nálepka niekam lepiť alebo nie, skratka len holou vetou oznamili: "Po vyplnení formuláru nalepíte identifikátor do pravého horného rohu tlačiva".

Sčítacie tlačivo bez čiarového kódu je platné - tak hovorí zákon, resp. nehovorí nič o tom, že by bez čiarového kódu bolo tlačivo neplatné!!!

Pri týchto praktikách by boľševická ŠtB úplne bledla závisťou a v porovnaní s dnešnou úrovňou fízlovania, boli ich metódy len trápne amatérske pokusy.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-18  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mm
čo také nové sa dozvedia?
napr zistia, že do práce xodí ešte 40% ľudí zo spádovej oblasti autobusom.
politik tak dostane podnet na zrušenie autobusovýx spojov, akože sú nerentabilné, lebo vyčmuxá, že ľudia sú na autobusox ešte závislí, nasadí tam vlastnú súkromnú dopravnú spološnosť /alebo kamarátovu/ a ceny si nasadí ako uzná za vhodné. vid zrušenie vlakovýx spojov.
politik zistí, že 60% domov v oblasti je nezateplenýx. vybaví dotácie z eu pre svoje firmy /konkurz bude nastavený tak , že podmienky splnia jeho firmy / nasadí ceny a zatepluje. prieskum trhu zdarma.
politik zistí, že v oblastije 50% kotlov na pevné palivo. odhlasuje zákon na povinné revízie takýx kotlov, pričom licenciu na tie revízie má jeho priateľ z teplárenskej loby.
politik zistí, že 90% oblasti je napojenýx na plyn a verejnú h2O sieť. vie že bez problémov môže nexať jednotlivé loby zdražovať položky a nájmy za hodiny, lebo ľudia sú závislí a predsa nexcejú srať okolo domu a zmrznúť.
politik zistí, že 50% ľudí má septik. z dotácíí eu a v rámci ekológie, im umožnia / možno donútia/ napojiť sa na verejnú kanalizáciu. tak vytvoria závislosť ľudí, a zavedú stočné.
.............


obcanx   |   ip:188.112.1   |   2011-05-18  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som za scitanie - aspon budeme viediet ako na tom ako stat sme- to MM -> Formular A: 10 (zamestnanie) 11 (postavenie v zamestnani) 12 odvetvie ekon obl (nazov zamestnavatela, sidlo) 13 miesto vykonu 17 sposob dopravy + cely formular B - preco mi to prekaza : predpokladajme ze informacie uz su evidovane, ale - danovi urad, socialna poistovna, urad prace, katastralny urad,... - tzn. udaje su rozhadzane nie centralizovane , treba vyvinut velku namahu/ podlplatit vela ludi aby sme boli schopni vytvorit aku-taku pouzitelnu databazu, info bude spracovat IBM ( nehladme na ich minulost) - tzn. vsetky inf. su ulozene v internej databaze neda sa vylucit moznost ze tam ostane/ resp. moznost ze komisia ktora bude mat na starosti zabezpecenie vymazania nebude podplatena/presvedcena aby si s tym nerobila starosti
tkaze mame databazu na serveroch sukromnej firmy - ako sa daju tieto informacie konkretne pouzit? - modelova situacia z vybavenia bytu sa da odhadom vypocitat prijem / zivotna uroven obyvatela, + zamestnavatela profesia skola atd. - ako potencionalny zamestnavatel sa mozem dostat priamo ku konkretnemu cloveku na konkretnej pozicii a mozem mu ponuknut lepsie prac. podmienky,
z udajov mozem umiestnovat reklamu priamo do schranok konkretnich ludi ktori napr. nemaju zachod kupelnu klimatizaciu kuchynu a pod. (B: 9-14)
dalsia moznost - v pripade nejakej moznej genocidy je mozne ju namierit proti konkretnim ludom a je mozne ich vyhladat na zaklade tichto info - v pripade ciganskej / romskej genocidyono jasne v osadach to neni tazke myslim kultivovanich asimilovanich slusnich
btw rozmyslam zi im tam nenalepim ciarovy kod z chipsov aleb podobnu volovinu


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-05-18  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam: to co pises sa deje davno a v daleko vacsom meritku na to netreba nikoho scitavat.Statisticky urad presne vie kolko sa coho predalo a doviezlo. Musia to zas odovzdavat firmi.Taktiez o zatepleni ktore kazdy vidi na vlastne oci vie kazdy.Aj o tvojej pripojke ku vode a plynu dobre vedia aj kolko spotrebujes nie len to ci ju mas. Cize co si napisal je len na zasmiatie.Jasne to ukazuje ze ludia vedia len pindat a ked treba argumenty tak nie je jediny.Proste tam nie je otazka na ktoru by si nevedeli dat odpoved sami.Ale chcu to mat na papieroch - pustia to do stroja a ten to spocita. Statistika za chvilu hotova,miesto toho aby ju pracne museli oni dako zistovat po vsetkych instituciach a uradoch. Prachy s teba budu trieskat tak ci tak na kazdom rohu


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-05-18  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  obcanx:
Vsade to spracuva firma ktora to dokaze,to je uplne normalne. Moznost ze udaje uniknu sa neda nikdy vylucit.Daleko viac doverujem sukromnej firme ktora za to dostane zaplatene ako uradnikovy co zaraba par €.Ten by to predal ihned a bez zavahania.
1.Si silny srandista ked mas pocit ze ti niekto pride ponukat lepsie prac. podmienky a este by ti to aj vadilo - NO BYT TO TAK TAK NIKTO NEVAHA TO VYPLNAT :-))
2.Reklamu hadzu do schranok kazdemu a po celom slovensku,maju tolko prachov ze ich to nezaujima.
3.Ak tu bude daka genocida dufajme ze na ciganoch - huraaa (no a ak tu teda daka bude tak toto scitanie ti bude uz uplne ukradnute to mi ver,tam si ta najdu aj bez neho)

Cize som sa dobre pobavil na tych tvojich super prikladoch. mna by ale zaujimalo ako by ste chceli napr. zverejnovat udaje o state alebo pre historicke zaznami keby sa toto nedialo ?? Odporucam poctivo vyplnit a ak sa niekomu uz strasne nieco nezda tak zaklamte. Beztak vam to na nic nebude ale pre vase dusevne zdravie :-)) Vacsina ludi to vypise pravdivo a statistika bude teda len z odchylkami presna


ANONYM   |   ip:80.237.22   |   2011-05-18  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co tu tolko mudrujete treba pospajat tie tenke ciarky na nalepke ciernym pierkom ako nam odporucaju a nechat tetu nech si ich sama nalepi.


obcanx   |   ip:188.112.1   |   2011-05-18  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -> MM chcel som poukazat na to ze je to mozne zneuzit na akekolvek ciele resp. je to jednoduchsie ako zhanat to po milione institucii ako som povedal scitanie ako take schvalujem prekaza mi ten ciarovy kod


Michal   |   ip:78.141.11   |   2011-05-18  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako tak čítam, tak skutočne je veľa ľudí, čo tým blafom uveria, alebo naitivia ako napr. Adam. Každý kto píše a tvrdí je pravda, všetko o nás vedia. Píšete, že nenalepíte kód, alebo ho ako hore niekto spomenul, vytvorí si svoj. Tak trošku rozmýšľajte. Som presvedčený, že určite museli prejsť "veľmi dobrým školením" čo sa týka sčítacích komisárov. Nie sú padnutí na hlavu, a už si mohli dávnejšie všimnúť, že nie celá verejnosť kladne pristupuje k sčítavaniu. A čo som vlastne tým chcel povedať? Ako tu už niekto napísal (majú obálku s ID kódom, ktorú je treba nalepiť na tlačivo a odovzdať). Ak niekto neodovzdá kód čo tým získa? Absolútne nič, pretože druhý ten istý má komisár. T.z., že pri chýbajúcom kóde ho nahradí kód sčítacieho komisára. U nás ešte neboli, ale nemienim prevziať žiadne tlačivo.


adam   |   ip:95.103.48   |   2011-05-18  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  michal
nemyslím si že je to také naivné.
a ti informácie končia napr::
http://www.upn.gov.sk/supis-zidov/
alebo aj v takej súkromnej firmičke
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/rw.html
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/af.html
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ly.html
alebo
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/lo.html#
a v takej rubrike people, načo im to len je a odkiaľ?!


adam   |   ip:95.103.48   |   2011-05-18  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adresy musíš vypísaťje tam zámok


Marek   |   ip:217.118.1   |   2011-05-18  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte vospolok,

mám riešenie na anonymitu sčítania. Včera mal štatistický úrad tlačovku, kde reagovali na ohlasi verejnosti ohľadne sčítania a dušovali sa, že keď skartujú sčítacie hárky a údaje neuniknú bude všetko na poriadku ale vieme svoje.

Riešenie je také:
- mám doma svoje štyri sčítacie hárky na osoby (ja a rodina), nájdem štyri iné osoby, s ktorými si vymením sčítacie hárky (budem mať štyri iné prihlásenia) a vyplníme ich s rodinou elektronicky. Tie štyri osoby vyplnia moje hárky taktiež elektronicky - samozrejme nevyplníme meno a priezvisko a iné identifikátory (dúfam, že to ide... ešte som to el. sčítanie nevidel).

- bolo by treba dajako - asi rovnako ako sa štatistickému úradu dostalo protestov verejnosti - tak isto mu oznámiť, že sa ľudia sčitujú ale pod cudzími ID číslami - aby sa na verejnosti vedelo, že keď aj niekto získa údaje s ID čkami tak hárok vyplnil niekto iný.

- výsledok je, že štatistický úrad bude mať svoje čísla, človek splní zákonnú povinnosť poskytnúť úradu údaje a ak niekto aj získa dáta s ID číslami, nemôže sa na ne spoľahnúť...Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-18  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé sú inštrukcie typu:

Otázka: NABOZENSKE VYZNANIE
Inštrukcia: náboženské vyznanie detí do 15 rokov sa vyznačí/zapíše podľa rozhodnutia rodičov.

Veľmi zaujímavé. najmä keď o tomto sa večne nevedia rodičia medzi sebou dohodnúť. A taktiež je to zaujímavé v tom že sa decku zase berie možnosť slobodne si vybrať a je takto "tlačené a označené príslušnosťou k nejakej cirkvi aj keď je možné že v nej nechce byť.
Ale nemusí sa báť :) stačí počkať 10 rokov (vtedy bude mať 25) a v ďalšom sčítaní si už môže vybrať sám. V každom prípade je to hrubé porušovanie ľudských práv, keď nikto za mňa vyberá náboženskú orientáciu. keď už tak to mali dať nepovinné lebo takto ťa zákonom nútia porušovať zákon. Ale v tejto krajine je všetko možné.

ALEBO AJ TU AHA:
Podla zákona si zodpovedný za to že to včas a hlavne správne vyplníš a keď to neurobíš tak tým porušuješ zákon a môžeš byť stíhaný. (Zákon nerieši sankcie za porušenie ale to nieje teraz dôležité).
Dôležité je že komisári dostali možnosť a je im aj odporúčané aby nútili druhých obyvateľov vyplňovať to za tých ktorý tam niesu alebo to nechcú vyplniť. Prípadne vyplňujú to sami s tým že sa opýtajú suseda alebo spolubývajúceho.
Tým pádom nás štát takýmto spôsobom nás núti porušovať zákon a právne je to tak že ja môžem napadnúť niekoho za to, že to za mňa vyplnil.
To je ako keby ja v tvojom mene ukradnem auto tým som porušil zákon ale stíhali by teba.


Anti   |   ip:87.197.13   |   2011-05-18  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To rovno mohli nalepit miesto toho ciaroveho kodu bafometa alebo 666


Michal   |   ip:78.141.11   |   2011-05-18  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi sa ti Adam ospravedlňujem, patrilo to na MM. Práveže, ty si mu dobre oponoval a zdôvodňoval.
z MM citujem: ...ze som sa dobre pobavil na tych tvojich super prikladoch. mna by ale zaujimalo ako by ste chceli napr. zverejnovat udaje o state alebo pre historicke zaznami keby sa toto nedialo ?? To snáď nemyslíš vážne? Toľká naivita.

...Odporucam poctivo vyplnit a ak sa niekomu uz strasne nieco nezda tak zaklamte.
MM prosím ťa, nikomu nič neodporúčaj, každý nech sa rozhodne sám za seba. Ty môžeš odporučiť svojej rodine, ktorú živíš, nič v zlom. A ešte malý detail na tvoju sformulovanú myšlienku... tak zaklamte. Ako môže niekto zaklamať keď ID bol konkrétne vystavený na meno. To meno nebolo samozrejme zdá sa :-) vycúcnuté z prsta, ale vytiahnuté z databázy. Takže klamať a v čom už potom? V dátach? Smiešne.

Adam, tiež som jeden z tých, ktorí majú silné pochybnosti o čestnosti zozbieraných údajov, a som presvedčený, že je za tým jasný cieľ...to je jeden dôvod a druhý p
pridal som sa k skupine ľudí, ktorí vyhlásili občiansku neposlušnosť. Máme vládu, ktorá bola volená občanmi, až pokým nevyhlási jasný postoj k bombardovaniu Líbye, necítim potrebu napĺňať zákon a požiadavky vlády smerom k občanovi.adam   |   ip:95.103.48   |   2011-05-18  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kolobot
to že rodičia vyberú deťom náboženstvo nie je u kresťanov také strašné. ak dospejú, nájdu si dobrého psyxiatra a ten ix tej psyxotraumy zbaví. horšie to budú mať židovský muži, tí okrem psyxiatra budú potrebovať aj dobrého plastického xirurga.:D
pravdu máš v tom , že viera neznamená automaticky členstvo v cirkvi, a tam navýber nemáš.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-18  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Píšu v tom článku, že každý Slovák, ale ja som Sloven, tak čo potom? Ale teraz k veci. Týmto článkom je potvrdené, že nič netreba vyplňovať, lebo nič nám nehrozí. Preto vidím, že som sa rozhodol, aj bez toho článku správne, nič im neodovzdám, hole nič, tento cirkus bude bez mojej účasti.

Hlavu hore hrdí národ slovenský!Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-18  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=QDe3Fy7o2wc


saso   |   ip:91.127.95   |   2011-05-18  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak poviem vam ako sa branit..... vyplnte to nepravdivo. to neni trestne . to je vse....... ano ide o to ze kazdy dostane ciarkovy kod sam to vyplni a sup do databazy. vies kolko by to trvalo vsetky udaje nazbierat a oznacit kodom takto to urobis sam a daju ti ciselko ako v koncetraku. a uz si v databaze neskor dostanes cip. v ramci boja proti terorizmu a uz tam budu udaje o tvojom vierovyznai majetku a zachode. ano zachode aj taka kolonka je tam....


mathes   |   ip:95.102.14   |   2011-05-18  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Michal:
Čo za skupinu to je tá čo vyhlásila občiansku neposlušnosť? Rád by som sa pridal.


slnecnica   |   ip:87.197.10   |   2011-05-18  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.lifenews.sk/node/506

http://www.lifenews.sk/content/pápež-varuje-pred-sexuálnou-výchovou-‘falošnými-ideológiami’-napádajúcimi-rodiny-v-latinskej

http://lifenews.sk/content/vatikán-v-osn-kritizuje-hanobenie-tých-ktorí-sú-proti-homosexuálnemu-správaniu

http://www.lifenews.sk/content/filozofia-je-kľúčová-na-pochopenie-otázok-života-tvrdí-nový-vatikánsky-dokument


INYUHOLPOHLADU   |   ip:91.148.29   |   2011-05-18  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podobnosť čiste náhodná:
označenie židov v táboroch :

1. žltá hviezda – žid

2. fialová hviezda - uväznený pre náboženské dôvody

3. modrá hviezda – emigrant

4. ružová hviezda – homosexuál

5. čierna hviezda – róm

6. červená hviezda – politický väzeň

VIAC NA:


http://www.gymfilakovo.sk/subjects/dejepis/_private/Deportacie.htm


milan   |   ip:87.244.25   |   2011-05-18  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne osobne to vychádza tak, že čiarové kódy nám boli už pridelené aj bez nášho súhlasu.Je zbytočné si ich vymieňať a vypisovať. Štatistike je to jedno. Ja osobne protestujem, aby ma niekto a je jedno či si ten niekto hovorí štát, alebo úrad, označoval nejakým kódom, ako nejaký tovar v Tescu.Premýšľal niekto o tom aké je to nedôstojné a ponižujúce?


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-18  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Á ujo Satan sa zase besní že ? Neviem čo stále máte s tými osvietencami .classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-18  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inak aká je pravdepodobnosť náhody že sčítanie robí IBM:D
http://www.youtube.com/watch?v=iPMX2xkhxpY&;feature=related


ada   |   ip:89.176.28   |   2011-05-18  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro pobaveni.....

http://pravdu.cz/slovenska-gps-navigace/slovenska-gps-navigace-pro-dementy


Aack   |   ip:91.148.26   |   2011-05-18  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co tak upravit ciarovy kod, napr. kde su blizko 2 tenke ciary ciernou fixkou spojit do jednej hrubej, to si komisar nevsimne...


Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-18  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FALOSNY KOD

Inak toto ma jeden moment napadlo a myslím že som dosť šikovný na to aby som si presne takú istú nálepku s kódom tu spravil a dokonca to šíril ďalej vo forme nejakého súboru aby si aj ostatný mohli vygenerovať vlastne nálepky na počítači a že by sme to takto síce odovzdali ale ozaj anonymne.

Lenže to nepôjde lebo tam je adresa a hárok by bol síce vyhodnotený počítačom ako divný ale človek by ho pozrel klikol na adresu, aha tu jeden nieje z tej adresy to bude jeho. A keby sme zmenili adresu stále by to mohli očekovať cez to, že tieto sú od toho komisára a ten ma zo zoznamu odovzdaných týchto tak to musí byť tohoto hárok atď. Proste to nestačí zmeniť kód. Oni ak raz dostanú ten hárok do ruky tak si dajú sakramentský záležať aby ho správe priradili.hellmuth   |   ip:213.81.16   |   2011-05-18  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1.Vy bulovia ved kod uz davo vsetci mame (este pre zapisom na matriku ti pridelia rodne číslo).

2. Myslim si ze vsetci sme nepodstatny pre elity iba ovce, takze je jedno co vyplnime.Pao   |   ip:195.98.16   |   2011-05-19  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tom dotazníku sú minimálne dve veci, pre ktoré som presvedčený, že nejde iba o štatistiku:
1. dátum narodenia - toto je zneužiteľný osobný údaj, slúžiaci na identifikáciu osoby. Keby šlo o štatistiku, bola by tam kolónka "vek".
2. názov zamestnávateľa - toto je pre štatistiku bezvýznamný, priam nezmyselný údaj. Zmysel má však pre Sociálnu poisťovňu a daňovákov. Pritom oddiel 12. má názov "odvetvie ekonomickej činnosti." O náplni práce zamestnávateľa tam však nie je ani slovo.

Som presvedčený aj o tom, že úlohou identifikátora je ďaleko viac, ako len zabrániť duplicite údajov od jednej osoby. A to na základe hneď prvej kolónky: miesto obvyklého bydliska - zhodné s trvalým pobytom. Z toho podľa mňa vyplýva, že systém je schopný požadované údaje (obec/mestská časť, okres, štát) k dotazníku priradiť. A priradiť ich bude potrebné až v momente spracovania dotazníka. Takže dotazník bez priradenia identity nie je možné v plnom rozsahu spracovať. Žiadna anonymita. Do systému pôjdu kompletné osobné údaje.

Môj dojem z tejto akcie: Pár štátnych úradov si pri tejto príležitosti túži prekontrolovať a doplniť svoje databázy. A možno sa to všetko nakoniec stretne v nejakom celoeurópskom registri obyvateľstva. Samozrejme "anonymne". Takže národnosť: európska, vyznanie: politicky čo najkorektnejšie ;-).


Alias   |   ip:213.151.2   |   2011-05-19  (08:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakon nic nehovori o identifikatore cize odporucam vsetkym co si este seba vazia, bud odovzdat harok bez identifikatora, alebo vobec, alebo ani neprevzat.Zakon pise ze ste povinny ale nijak inak to neprikazuje ani nepokutuje, cize nas do toho nutia dobrovolne na silu.Toto co sa deje v europe je len medzistupen k novemu svetovemu radu, ale na markize vam to nepovedia ich ulohou je vam tlacit sprostosti do hlavy, cize dezinformacie na vstupe a to iste na vystupe u velkeho percenta ludi takto vedia co je na vystupe respektivne ako ludia rozmyslaju.Vsetko toto bude spracovavat na vedecke a ine ucely hadajte kto, no predsa firma IBM, takako kedysi vraj spolupracovala s Hitlerom pocas holokaustu.


David   |   ip:212.5.205   |   2011-05-19  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Alias:
neprevziat=porusenie zakona; ak prevezmes tak scitaci komisar si uz poznaci tvoj identifikator do svojho zoznamu, ak mu odovzdas harky bez indentifikatora on si to doplni. Ak das iny identifikator, tak si to priradia inac..Jedine riesenie vidim poskytnut nepravdive udaje a vyhnut sa scitaniu online..tak nebudu mat aspon tvoju IPecku.


DarthVader   |   ip:217.212.2   |   2011-05-19  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://jedi.sk


Kolobot   |   ip:78.98.111   |   2011-05-19  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE "David"

KONEČNE NOVÝ GENIÁLNY POSTREH.

Tak toto ma doteraz nenapadlo a máš pravdu a kľudne by som sa aj stavil že to tak na 100% je, že sa bude odkladať aj IP adresa z ktorej si to elektronicky vyplnil.
Áno zase tu bude kopec ľudí písať že to môžu vyplniť z kaviarne alebo tak. Ale väčšina to spraví zo svojho počítača maximálne z počítača v robote. A konečne môžu evidovať aj ktoré IPčky kto zvyčajne používa to je tiež veľmi zaujímavá informácia.

Pre "Pao"

To že to skončí v nejakom celoeurópskom registri obyvateľstva. To už ani neuvažujem žeby to bolo inak a samozrejme register si žiaden čo najpodrobnejšie informácie takže zabudnite na to že sa tam budú vymazávať nejaké prepojenia či osobné data. Iba debil by znehodnocoval svoju databázu.

PS CHÝBA MI TAM JEDNA OTÁZKA:
Koho ste volili a koho plánujete voliť. A potom to už bude kompletné.


Charlie   |   ip:213.151.2   |   2011-05-19  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komisárke som povedal,že sa dám sčítať elektronicky ,len čo sa zavreli dvere ,obálka s mojím menom a kódom skončila roztrhaná v koši,bolo to úplne spontánne ,moje vnútro mi hovorí ,že som spravil dobre,aj keď ma majú ľudia za blázna ,toľko k tomu .


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-19  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Charlie
komisárovi to vypíše v PC že si sa nesčítal tak keď príde po 29. neotváraj dvere;)


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-19  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kolobot: a naco je ti zistit obvyklu IP? teda okrem toho ze "to budem vediet"? Maximalne tak na to aby som to vedel vyparovat s operatorom (a to nemusi byt na 100%).


INYUHOLPOHLADU   |   ip:91.148.23   |   2011-05-19  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď ja potrebvujem niečo od štátu pýta žiadosť a kolok ,keď štát potrebuje niečo odomňa výhráža sa zákonom!
Príde mi to mafianské!
Ovca zostane ovcov pokiaľ dáva mlieko.
Nedávajte MLIEKO nebudete ovce.

DOLEZITE UPOZORNENIE!!!
Dávať a nedávať vyplnené ščítacie harky je vec čiste náhodna A NEMá NIč SPOLOčNé S OVCAMI A MLIEKOM!


Pao   |   ip:195.98.12   |   2011-05-19  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre: Alias
Novinka od Štatistického úradu. Vyplnené tlačivá musia mať nalepený identifikátor. Viac tu:
http://www.scitanie2011.sk/archiv/vyplnene-scitacie-tlaciva-musia-mat-nalepeny-identifikator/1623

Z textu je pre mňa najzaujímavejšia táto pasáž: "Pred publikovaním budú údaje anonymizované..." Pred publikovaním. To znamená, že ani počas spracovania údaje anonymné nebudú. Nie že by to bolo nejaké prekvapenie. Beriem to ako priznanie sa úradu ku lži.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-19  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viete nad niečím uvažujem ja som si zobral hárok na el ščítanie ale komisárovy som povedal že to nevyplním a on my nato povedal že mu to potom v PC ukáže že som sa nesčítal
takže ľudia ktorí sa nedajú sčítať možu byť klasifikovaný ako problémový a teda nepotrebný! nieje to sčítanie práve nato? veď všetko čo potrebujú o nás vedieť už vedie
nejde skor o to aby systém indentifikoval tých ktorý sú problémový?to je iba úvaha


Pao   |   ip:195.98.12   |   2011-05-19  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre: classique
Podľa mňa je v podstate jedno, či to odovzdáš vyplnené správne, nesprávne, bez kódu, alebo vôbec. V policajnom štáte sú podozriví všetci. Otázka je, ktorí sú v danom okamihu tí nepohodlní... Pokojne to môžu byť aj ženy nad 65, alebo ľudia bez televízora. Nikdy nevieš.


Pao   |   ip:195.98.12   |   2011-05-19  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Čechách sa na anonymitu nehrali:
http://www.scitani.cz/cz/info_o_scitani/formulare/lo_2011_vzor.pdf
Ale:
Náboženstvo a národnosť sú nepovinné otázky. A názov a adresa zamestnávateľa, adresa školy, dátum posledného sťahovania, vzťahy medzi členmi domácnosti a podobné ***** sa nezisťovali vôbec.


Pao   |   ip:195.98.12   |   2011-05-19  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Angličania majú na stránkach sčítania krásnu hlášku:
"Your personal information is protected by law and will be kept confidential for at least 100 years."
https://onlinema1.census.gov.uk/questionnaire/login.do
Takže osobné informácie nielen zozbierajú, ale ich aj budú starostlivo uchovávať v tajnosti najmenej 100 rokov. Pekné :-).
Zisťujú sa veci ako vlastníctvo pasu, zdravotný stav, ochota pracovať, ako dlho plánuje človek v UK zostať. No napríklad náboženstvo je aj tu dobrovoľná otázka.
http://help.census.gov.uk/england/help/help-and-information/Aboutthequestions/Individualquestions1to15/


Stefan   |   ip:91.127.76   |   2011-05-19  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citam prispevky a nestacim sa cudovat ako ovladol stihomam a sledovanomam a hlavne dolezitomam komunitu tu sa vyjadrujucu k scitaniu. Je krasne, ked mali a pre svet bezvyznamni ludkovia si myslia, ako je pre ich osobnu slobodu velmi dolezite zatajit, ze kde pracuju, ci maju zatepleny dom a podobne veci. Studeny pot ich zaliev a pri tom, ked si predstavia tu hrozu, ze niekto sa dozvie, ze konkretne Janko Mrkvicka ma byt s kupelnou a teplou vodou... Odporucam vsetkym podozrievavym, aby okamzite zrusili vsetky svoje emaliove konta, platobne karty a ucty v bankach, prestali pouzivat GPS a mobilne telefony a nasadili si na hlavy capice z alobalu. Som ateista, ale na zaver uz len : Boze, ludia spamatajte sa a venujte svoje usilie niecomu uzitocnemu a nie nahananiubosoriek.


Pao   |   ip:195.98.12   |   2011-05-19  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo vlastne EÚ chcela vedieť je uvedené tu:
http://www.ons.gov.uk/census/2011-census/2011-census-project/legislation/european-union--eu--legislation.html
Nie je tam ani dátum narodenia (je tam vek), ani názov zamestnávateľa (stačí sídlo), nie je tam ani národnosť, materinský jazyk a ani vierovyznanie. Takže minimálne pri niektorých položkách je v tom Únia úplne nevinne. Zvedaví sú výlučne "naši".


slavka   |   ip:213.151.2   |   2011-05-19  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo by sa stalo, keby niekto čiarový kód odtrhol a tak odovzdal?


morf   |   ip:91.127.10   |   2011-05-19  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som povedal ze to nieje sčítanie ale prieskum aby sa dakto zaujímal ci mam telefón, internet, auto, aké je kúrenie, kde je záchod, či je klíma, ukončená škola, dochádzka do zamestnania a ďalšie blbosti.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-19  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slavka: zly kod -> komisar ti musi priradit novy (ako som sa dozvedel), takze "personifikacia" tam je vpodstate vzdy. A zvysok je statisticka odchylka


hr   |   ip:78.141.10   |   2011-05-19  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni a dámy diskutujúci na tejto stránke , možno je dôležitá a podstatná polemika okolo čiarového kódu a o opodstatnení sčitavania ako takého . Avšak mne pripadá omnoho podstatnejšia a dôležitejšia otázka, PREČO MÁ INFORMÁCIE ZO SČITAVANIA OBYVATEĽOV MAŤ LEN ŠTATISTICKÝ ÚRAD ? PREČO BY INFORMÁCIE ZO SČÍTANIA NEMOHLI BYŤ DOSTUPNÉ ÚPLNE KAŽDÉMU,KTO O NE PREJAVÍ ZÁUJEM A TAKTIEŽ LEN Z TOMU , KTO BOL OCHOTNÝ INFORMÁCIE POSKYTNÚŤ ?

SOM ZA ZRUŠENIE ANONYMITY VOČI VŠETKÝM KTO SÚ OCHOTNÝ INFORMÁCIE O SEBE POSKYTNÚŤ.
A SOM ZA UPLATNENIE ANONYMITY VOČI VŠETKÝM , KTORÝ INFORMÁCIE O SEBE POSKYTNÚŤ NIE SÚ OCHOTNÝ.Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-20  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha páni, vyjadrenie bývalej poslankyne... http://www.magnificat.sk/2011/05/ludmila-muskova-scitania-sa-nezucastnim/ v krátkosti to perfektne povedala!


lunex   |   ip:67.159.44   |   2011-05-20  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je uplne jedno ci ten kod nalepite alebo nie. tak ci tak to nie je anonymne, nakolko niekto dokazal vystavit nejake dokumenty presne na meno. navstivil vas, odovzdal vam to a nalepenim kodu z obalky "udaje o byte" na ruzove tlacivo je potvrdena existencia. ci uz vasa, alebo navstevy, ktora to prebrala. teda akakolvek. ale to aj tak nie je nic nove. xy-uradov tieto udaje aj tak ma. nehovoriac o tom, ze mozno ovela viac udajov o vas maju take zberatelske databazy ako fasbuk, jutube, azet ai.

scitaci komisari v pripadoch, ze sa nieco s kodom stane, tak cislo na jednotlive harky doplnia rucne.

ak niekto tlaciva neodovzda, scitaci komisari maju za ulohu ich vyplnit. a to nasledovne:

tlacivo o obyvatelovi (modre) - povinnost vyplnit otazky 1a, 2, 3, 6, 7, 9, 14 (v krajnom pripade sa nemusi vyplnit otazka 9 a 14),

tlacivo o byte (zlte) - povinnost vyplnit otazky 1, 2, 5, 6a (v pripade neobyvaneho bytu len otazku o obyvanosti bytu),

tlacivo o dome (zelene) - povinnost vyplnit otazky 1, 2, 4, 7 (v pripade neobyvaneho domu len otazku o obyvanosti domu).

nemam ziadne iluzie o tom, ze cele scitanie ma iba "humanne" ci vedecke ucely. a nakolko stat ako taky o kazdom z nas vie, osobne vidim dve vychodiska:

1) absolutna rebelia a odmietnutie scitania a to sposobom, ze nikto by tlaciva neprevzal a tym padom ani neodovzdal. tazko realizovatelne.

2) zmiast a spomalit oponenta a to, pouzitim neautentickeho ciaroveho kodu alebo jeho nepouzitim a pestrou variabilitou odpovedi.

a v buducnosti pri obdobne nezmyselnych projektoch (ako aj inych v tejto krajine) vziat do ruk roxorove tyce a vytlct po hrbe tych, ktorym taketo pitchoviny chodia po hlave a realizuju ich.


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-05-20  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak sa zdá, že nie sme všetci paranoici :-). Aspoň Úrad pre ochranu osobných údajov má tiež vážne pripomienky:
http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/Stanovisko_Uradu_k_scitaniu.pdf
Takže bez kódu, bez osobných údajov (dátum narodenia, zamestnávateľ) a bez obáv :-).Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-20  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre: classique

TIEZ VELMI ZAUJIMAVY POSTREH:
"nejde skor o to aby systém indentifikoval tých ktorý sú problémový?"

Vznikajúca úvaha. Bude to veľmi zaujímave zistenie a asi naozaj najzaujímavejšia informácia so sčítanie. Že koľko "uvedomelých" ľudí tu aj rozmýšľa teda či keď dostane do válova kamene či ich bude jesť, keď ich už dostal, alebo ich hodí pánovi do hlavy nech sa uvedomí.

Ukáže sa koľko ľudí je schopných sa aj "postaviť štátu" keď vyhadzuje ich peniaze a koľkým nestačí na poslúchanie už len nakecať hovadiny, ale žiadajú už seriózne informácie.
A keďže je to "anonymné", tak sa bude vedieť aj kto konkrétne tu moc uvažuje namiesto toho aby robil čo mu je povedané.


Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-20  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POSLEDNY MOJ KOMENTAR:

Myslím, že už som povedal všetko čo som chcel a vyjadril som sa jasne. A zatiaľ čo je kopec kvalitných argumentov proti sčítaniu a nieje ani jeden argument, ktorý by bol v prospech sčítania a bol by nepriestrelný. Všetky argumenty pre sčítanie, sú pre mňa postavené na vode a to sa považujem za objektívne a triezvo sa na to zazerajúceho človeka.

Ale chcem povedať to že dneska tu boli u nás v paneláku zase ty dvaja komisári z pracovným názvom "Pat a Mat" a pomáhali to vypisovať starej paní. Tu máte prepis rozhovoru:

Komisár: Aký veľký máte byt ?
Stará pani: Neviem.
Komisár: Koľko máte izbový ? jedno ?
Stará pan: Hej jednoizbový.
Komisár: Tak dáme 12 m2 !

:) Ja sa tak trochu venujem geodézií a teda aj nehnuteľnostiam a poviem vám že 12m2 jednoizbový byt je taká rarita ktorú som ja ešte ani nevidel. Dokonca to je málo aj na garsónku.

NA ZÁVER chcem ale povedať že ja nemám nič proti komisárom oni sú tiež len ľudia a robia to čo im vláda nakázala a verím že to robia najlepšie ako vedia. Ale už aj slepému a hluchému na Slovensku musí byť jasné že toto sčítanie nieje s kostolným poriadkom a že by sa s tým malo niečo robiť.


mkultra   |   ip:78.99.75.   |   2011-05-20  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba to ľuďom citlivo vysvetliť. Pravda nepotrebuje žiadnu pretvárku. Prosím vysvetlite každému, že anonymný znamená bezmenný, ale že to nevyhnutne nemusí znamenať neznámy. Identifikátor identifikuje, preto sa tak volá. Ja osobne sčítanie budem bojkotovať, posledné čo chcem, je figurovať v nejakom virtuálnom svete superpočítača superbyrokratov zo sektárskymi sklonmi.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-20  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  scitanie ma prebiehat tak, ze by do schranok rozdali harky a potom by ich chodil komisar zbierat do zapecatenej urny. samozrejme bez stitkov.
takto sa rozprava o anonymite scitaneho, ale v skutocnosti absolutne ziadnu anonymitu nema. teda je to v rozpore so slobodou cloveka ako aj so zakonom.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-20  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kolobot: komisari su dobrovolnici. Plateni. Skoleni. Ale zjavne je niekde chyba, napriklad kolegu nechceli dat harky tam kde byva, lebo tam nema trvaly ani prechodny pobyt, aj ked sa zistovat ma prave aktualny stav.
Stale to tvrdim, vyhodene peniaze a par tych co sa nabalilo. A to je na tom to smutne.


lol   |   ip:188.123.1   |   2011-05-20  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  idem vypĺňať cez net
vymením s niekým prihlasovacie údaje, takto by sa dalo s tými blbcami vylalabať


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-20  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak to chcete vyplniť napíšte tam že ste katolik s nimi sa nikdy nič zlé nedialo


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-20  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrá správa pre tých, ktorí si vážia svoje súkromie …..

http://www.spolocnavec.sk/?p=1328#more-1328


sxg   |   ip:91.127.10   |   2011-05-20  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IBM podlieha Patrioct Actu, zákon podľa ktorého nie je prezumpcia neviny. IBM spracováva výsledky NEANONYMNÉHO sčítania 2011!!!


anti   |   ip:72.172.39   |   2011-05-20  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tesi ma,ze nie som sucastou tejto saskariny.Tak ako to mnohi vnimame.Sme zaregistrovani pri narodeni na matrike a ostatne institucie ani naspominam.Je to dobra rozkradacka.333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-21  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Úrad na ochranu osobných údajov: Sčítanie nebude anonymné
TASR | 20. mája 2011 9:35 - aktualizované 20.5.2011 20:53
Úrad na ochranu osobných údajov vyzval Štatistický úrad, aby bezodkladne informoval obyvateľov, že pri nadchádzajúcom sčítaní obyvateľov, domov a bytov nepôjde o anonymné zisťovanie údajov. Ako uviedol vo svojom stanovisku, nalepením číselného identifikátora obyvateľa na sčítací formulár, ktorý osoba vyplnila, sa osoba stáva priamo určená a osobné údaje nachádzajúce sa v sčítacom formulári možno priradiť konkrétnej fyzickej osobe.

Ilustračné foto
Autor: TASR


Štatistický úrad podľa Úradu na ochranu osobných údajov neúplne a nesprávne informuje obyvateľov, keď tvrdí, že sčítací formulár neobsahuje meno a priezvisko. "V konečnom dôsledku sa tieto údaje na sčítací formulár dostanú prilepením číselného identifikátora," poukázal. Úrad na ochranu osobných údajov preto vyzval na zváženie upustenia od povinnosti nalepiť číselný identifikátor obyvateľa na sčítací formulár a nechal túto možnosť na slobodnom rozhodnutí obyvateľa. "Ak tento postup Štatistický úrad v tomto štádiu sčítania neuplatní, je pravdepodobné, že vystaví celé sčítanie možnému spochybňovaniu," píše sa v stanovisku.

Identifikátory, náhodne vygenerované čísla, majú spolu s overovacím heslom zaručiť, že každý obyvateľ sa sčíta iba raz. Po vytvorení databázy s výsledkami sčítania budú podľa tohtotýždňového vyjadrenia predsedníčky Štatistického úradu Ľudmily Benkovičovej tieto prepojenia zlikvidované. K spravovaným údajom bude mať prístup iba presne vymedzený okruh zamestnancov, čo má znemožniť zneužitiu dát.

Ak sa šetrením preukáže, že Štatistický úrad SR pri sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 porušil zákon, Úrad na ochranu osobných údajov SR nevylučuje, že zváži uloženie adekvátnej sankcie. Avizoval, že pritom vezme do úvahy najmä skutočnosti, že sčítanie sa týka všetkých obyvateľov a že ide o povinnosť, nie právo zúčastniť sa sčítania.

Štatistický úrad: Vyhlásenia Úradu na ochranu osobných údajov ohrozuje sčítanie a poškodzujú naše dobré meno

Štatistický úrad považuje konanie Úradu na ochranu osobných údajov za účelové, ohrozujúce sčítanie a vážne poškodzujúce meno úradu ako celku. Ako informovala hovorkyňa úradu Eva Kelemenová, sčítanie sa uskutočňuje v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES), zákonom o štátnej štatistike a zákonom o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011.

Postup úradu označila Kelemenová za znepokojujúci vzhľadom na to, že v piatok sa uskutočnilo v súvislosti s podnetom fyzickej osoby k anonymite sčítania stretnutie zástupcov oboch úradov o podaní vysvetlenia, na ktorom kontrolná skupina Úradu na ochranu osobných údajov uložila štatistikom doručiť do 24. mája ďalšie vysvetľujúce dokumenty.

"Svojím piatkovým stanoviskom pre médiá však úrad uzavrel problematiku skôr a bez toho, aby tieto dokumenty poznal a analyzoval ich," konštatovala. Poznamenala, že pre Štatistický úrad bude určujúce až záväzné stanovisko Úradu na ochranu osobných údajov.

Konanie Úradu na ochranu osobných údajov štatistici za neprofesionálne a nekorektné. "Postup, ktorý Úrad na ochranu osobných údajov zvolil, vyhrocuje situáciu okolo prebiehajúceho sčítania a znamená zneistenie obyvateľov vo vzťahu k ich povinnosti poskytnúť údaje na účely sčítania," povedala Kelemenová. Avizovala, že Štatistický úrad preto začiatkom budúceho týždňa postúpi Generálnej prokuratúre podnet na porušenie zákona Úradom na ochranu osobných údajov.


slnecnica   |   ip:87.197.10   |   2011-05-21  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doteraz bolo anonymne, od teraz nie je!!! = podvodnici!!! Do teraz sa to tak prezentovalo!!!

- Klamali o anonymite ale sankcie nie su!!!
- Teraz nie je anonymita, ale scitanie je povinne!!!
- Kto klame, ten nieco skryva!!!
- Preco to nie je anonymne, ked je to statistika? Preco potrebuju pri statistike aj moje meno a vsetky udaje o mojom zivote? !!! TOTO JE TRHLEEEE!!!
- Je to zo strany statistickeho uradu priprava na cipove karty a neskor na cip pod kozu, aby to rychlejsie prebehlo? Tak je jedno, ci sa scitam. I tak ma za neprijatie cipu zatvoria, zabiju a scipom budem zatrateny. Co si vyberiem? Co je lepsie!!! Od januara zacinaju v SR cipove Obcianske preukazy!!! V USA od maja 2112!!!
- Povinnost kazdeho je hovorit pravdu, ale statisticky urad klame od zaciatku!!!
- Preco o scitani a jeho forme nehovorili uz skor, ale obcanov SR postavili pred hotovu vec az v case scitania? !!! Lipsic mal pravdu. Je to nepripravene a chaoticke. Ako mi zarucia utajenie mojich udajov, ked je v tom taky chaos od zaciatku?
- Tymto clenovia statistickeho uradu stratili svoje kompetencie a pravo zastavat svoj urad!!!
- Clenovia statistickeho uradu su klamari, luhari, podvodnici a uz im neverim, lebo su taky isty ako komunisti!!!

Nemam cas a tak iba takto narychle.


betka   |   ip:188.167.1   |   2011-05-21  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre tych,ktori nevedia,co znaci ten ciarovy kod:je to diabolska informacia,ktora zaruci,ze cipy,ktore nam v najblizsej dobe budu prezentovat a potom tlacit samozrejme v dobrom svetle,budu mat nahrate osobytne ciarove kody s vasimi moznymi udajmi.budu o vas vediet,nech budete robit cokolvek,nech sa budete nachadzat kdekolvek a samozrejme vam budu znizovat elektromagneticku frakvenciu,co bude sposobovat vo vacsom mnozstve rozne "chronicke"problemy typu,bolesti hlavy,uzlin,zaludka,neprekonatelna unava atd.v najlepsom vas vsetkych prosim,nepodporte svojou dezinformovanostou tuto zvrhlu a tichu diktaturu.!!!b.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.70   |   2011-05-21  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  betka : Nie je moc ludí čo má tak dobrý prehlad ako ty!

http://dolezite.sk/Bestialny_zlocin_tisicrocia_92.html


ANONYM   |   ip:87.244.22   |   2011-05-21  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všimnite si môj nick a všimnite si vedľa neho ip. Takto to je. S ip adresy už štat (polícia) zisti kde ste a kto ste akurát, že toto sčítavanie je fraška, pretože väčšinu údajov už máju, ale je tu niečo iné. Vedľajšie, čo mnohý nevidia. A to je, že je to test očipovania. Chcú vedieť ako fungujú zastrašky typu povinne pred tým než to rozbehnú. Ano dozvedia sa z toho aj nejaké informácie, ale pozor na tu najdôležitejšiu, ktorá tam síce nie je uvedená, ale je pre nich veľmi informatívna. (Odhalenie podlosti NWO). Chcú vedieť jak sú na tom, že či už prišiel čas si to očipovanie dovoliť.


Kiwo   |   ip:87.244.22   |   2011-05-21  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A keď si tam zadajú ten kód (ip adresu) tak ďalej pozri môj nick...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sranda je, že už dlhé roky politici nevedia prijať zákon o preukazovaní majetku, ale od poddaných ich majetkové pomery zisťujú.
Zisťujú, či máme doma hajzlíky, ale o svojich limuzínach, lietadlách, palácoch, dovolenkách kúpených za naše peniaze mlčia...
Majú ale jednu smolu.
Na motyku, lopatu, či vidly stále netreba zbroják...


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-22  (02:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak už chápem


DamienKarras   |   ip:85.248.76   |   2011-05-22  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už to toľko nedramatizujte. Som presvedčený že to bude fiasko na plnej čiare a množstvo údajov bude nepoužitelných. Napr. ja som si nedopatrením priradil kod môjho bytu a nedopatrením mi tam nejak ešte pribudla čiarka navyše, univerzálna odpoveď je u mňa "iné", v narodení som sa sekol o storočie. Doslova to treba vyplňať jak debil teda manuál nečítať, kuchyňa by mala byť väčšia ako celková podlahová plocha bytu a podobné perličky. Na moju otázku komisárke že či si myslí že je to anonymné mi odpovedala že nemá dôvod neveriť tomu. Inak mám uja komisára na dedine a viem že už na školeniach boli z toho mimo, lebo im nevedeli riadne vysvetliť všetky podrobnosti čo mi spomínal (mal 140 domov) tak ľuďia riadne škamrú ,nechcú alebo nevedia to vyplňať. Ešte mi niekto napíšte koško stál tento cirkus. Boha jeho na sprostosti boli v omto štáte vždy peniaze.


vili   |   ip:81.89.53.   |   2011-05-22  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi ste to dobre nepochopili ,vedia o každom dosť,ale policajný štát do ktorého nás pán Lipšic vedie potrebuje vedieť ešte viac a to vysvetľuje všetko.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-22  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamienKarras - vynikajúca myšlienka, ale musela by tak postupovať väčšina, lebo zopár jednotlivcov štatistiku nenaruší.
vili - sčítanie nie je slovenský výmysel.
Naši páni sú síce súčasťou agendy NWO, ale chápu tomu asi tak, koľko chápe nedôležitá skrutka v aute o tom, ako sa vyrába benzín.


Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-22  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre: DamienKarras

cenu som uz pisal. Oficialne je to cez 950 milionov SK ale tak isto su tam este nejake veci co by sa inak nerobili teda mozeme povedat s kludom že asi 1 miliarda korun približne.


Sheldon   |   ip:81.89.53.   |   2011-05-22  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia, viete mi niekto naozaj a jasne povedat, ze ked to neodovzdam (bohuzial prebrate to je, mam to v sufliku - ja som nepreberal) tak nebudu ziadne sakncie???


Kiwo   |   ip:87.244.22   |   2011-05-22  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žiadne sankcie nehrozia. Všetko sú to len zastrašky typu povinne. Odovzdaj to prázdne. Co ti môžu, dá ti snáď komisár ku krku nôž? Ja som to vyplnil elektronicky. Tam stačí okolo 5 bodov a zožerie vám to. Všetky som si povimišlal a je. Bodka. Hotovo.
Obcan   |   ip:87.197.22   |   2011-05-23  (07:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco mi nepresiel prispevok spravca? Bume obcanmi a nie ovcanmi! Nic nehrozi, ak sa to nevyplni a neodovzda...Ja takto vyjadrujem svoj protest! Je nas uz veru dost! Nebojte sa!!!


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-23  (07:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sčítání ovcí - antinávod
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011022006


Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-23  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak nič neodovzdávajte, moja rodina sa z vysoka celá na to vysrala... ak nenalepíte kód na formulár, komisár vám nalepí náhradný... ak sa ščítate elektronicky nie len, že majú vašu Ip ale automaticky aj kod ktorým ste sa prihlásili a teda jasný identifikátor... prajem vám všetkým zdravým rozum a rozhodnutie je na Vás.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-23  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nevyplnim - Nieco skryvam, pozor na mna!"
"Vyplnim - Som ovca a dement!"

Ach jaj, kde sme sa to dostali!Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-23  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 martintrue

"Nevyplnim - Nieco skryvam, pozor na mna!" - to je pohľad optikou systému
"Vyplnim - Som ovca a dement!" - to je pohľad optikou mimo systém

takže si vyber ... nedá sa srať na dvoch záchodoch naraz


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-23  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla mna obe zapadaju do systemu, ide o to ze ci chcem na seba uputat pozornost, alebo nie.

Volim mensie zlo!Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-23  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 martintrue

>>Volim mensie zlo!

Vieš, to my pripomína jeden vtip :
Dámi a páni.
Jasne som vám dokázal, že väčšia a menšia polovica neexistuje.
Existuje iba POLOVICA.
Zo skúsenosti však viem, že VAČŠIA polovica z vás to nepochopí ...

Analogicky si dosaď za polovicu čo chceš...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-23  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63, apropo, uz si po alebo este vahas? :DDD


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-23  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 martintrue

Už nemám chuť vyberať medzi dvoma zlami. To som robil dlho, ešte počas socializmu.
Dnes už vyberám len medzi zlom a dobrom. Prebral som ich len so zvedavosti na proklamovanú anonymitu. A tá nie je zabezpečená ani medzi druhým a tretím poschodím paneláku, nie to ešte pri spracovaní firmou IBM. Nenalepil by som tam sebe ani nikomu z rodiny SLOBODNE EAN.
Lebo podľa mňa ide o to. Slobodne ho tam nalepiť.

Dobré je podľa mňa neodovzdať vôbec.
Budú síce vedieť kto neodovzdal, ale je mi to putna.
Tento systém dokonale rozvrátil vďaka tvrdému individualizmu prirodzené ľudské hodnoty ako pokoj, láska, úprimnosť, spolupatričnosť ...

Keď budú chcieť, chytia ma na čomkoľvek, od daní cez poistné alebo trebárs na obsahu môjho harddisku. Nemám ilúzie.

Na záver zvesela :
Nerozprávaj
Keď rozprávaš nepíš
Keď píšeš nepodpisuj
Keď podpíšeš, tak sa nečuduj


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-23  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.mojevideo.sk/video/e5bc/simpsonovci_10x12_sportovni_nedele_hq_.html
pozrite si túto časť teraz to kukám a hneď v 2hej minúte ma tam niečo zaujalo:D


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-23  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)) to sú kódy na premiestňovanie obyvateľstva, pri troche šťastia ich nebudete potrebovať... :)), :))Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-05-23  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Úrad na ochranu osobných údajov vydal stanovisko k nedeľňajšej tlačovej besede predsedníčky Štatistického úradu. Z textu citujem:

"Štatistický úrad SR preto neúplne a nesprávne informoval obyvateľov, keď tvrdil, že „sčítací
formulár neobsahuje meno, priezvisko,...“. V konečnom dôsledku sa tieto údaje na sčítací formulár
dostanú prilepením číselného identifikátora obyvateľa."
"Vyjadrenie Úradu na ochranu osobných údajov SR z 20. mája 2011 určite malo význam, nakoľko
Štatistický úrad SR vo svojich vyjadreniach (21. a 22. mája) prostredníctvom predsedníčky Ľ.
Benkovičovej zrazu zmenil rétoriku svojich vyjadrení, keď v mene Štatistického úradu SR vyhlásila, že
„Použitie číselného bezvýznamového náhodne vygenerovaného identifikátora lepšie zabezpečuje
anonymitu voči vonkajšiemu prostrediu, ale to však neznamená anonymitu voči Štatistickému úradu
SR.“."
"Potvrdila sa teda pravda, ktorú tvrdil vo svojom stanovisku a tvrdí Úrad na ochranu osobných
údajov SR, že sčítací formulár obsahuje osobné údaje priamo identifikovanej fyzickej osoby, a preto
nemôže byť jeho obsah považovaný za anonymný, ako vyhlasoval Štatistický úrad SR."

Celý text je tu:
http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/Vyjadrenie_k_SU.pdf
Komédia (alebo fraška?) pokračuje ;-).


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-05-23  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte jedna prakticky neodškriepiteľná lož zo stránky Štatistického úradu:
"Na záver si Vás dovolíme informovať, že vyplnené sčítacie tlačivá nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám ani inštitúciám a po spracovaní údajov a informácií sa v súlade so zákonom skartujú."

Pôvodný text tu:
http://www.scitanie2011.sk/kontakty/identifikatory

Takže bude ich spracovávať IBM alebo nie? Alebo ich budú spracovávať bez toho, aby ich dostali? Troška sci-fi... ;-) Alebo dostanú prefotenú kópiu, aby to právne sedelo?
Síce, ešte vždy by to mohol byť obyčajný tunel - dostanú peniaze a nebudú robiť nič. Na Slovensku je možné všetko.


DamienKarras   |   ip:85.248.76   |   2011-05-23  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapci, toto bude väčšia hanba ako nezrealizovaná defolympiada.Slováci sa nevedia (nechcú) sčítať. Špekulujeme tu už skoro mesiac na túto tému a nakoniec sa ukáže ,že sa na to ľudia s kľudným svedomím vybodli, dokonca aj komisári to vzdávajú. Už vidím tu prestrelku jak bude jeden úrad hádzať vinu na druhý.


Michael   |   ip:81.89.56.   |   2011-05-23  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamienKarras
dôvody prečo by si si mohol s kľudným svedomím nájsť :Dmartintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-25  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ta diskusia k tomu,hm hned prvy prispevok ma dostal:
"Vzasadá práve NR SR, prijať okamžite dodatok ku zákonu, kto sa nedá sčítať, pokuta 1000 €. A iniciátorov marenia sčítania, ktorí tu vypisujú na nete svoje frustrované myšlienková pochody, zavrieť až sčernajú.
Iba tí, ktorí majú za ušami, sa boja sčítania!"

od AdamKrtarudájalovicaroBerta

..preboha, co to tu zije za ludi! To bude isto daky veriaci ZOMBIK.martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-25  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bulvar, ale aspon sa nasmejem :DD

http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/scitaci-komisari-mame-toho-plne-zuby.html


Pao   |   ip:195.98.13   |   2011-05-25  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo takto symbolický akožedátum narodenia: 21.1.1950 Je to "normálne" číslo.
Na vysvetlenie:
http://sk.wikipedia.org/wiki/George_Orwell
Hmm??


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-26  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DD

http://blog.sme.sk/diskusie/1840195/3/Zucastnite-sa-protivladneho-scitania.html

:DDDDD

"moje sčítacie hárky už prešli preprocessingom v skartovačke... "

"Ja som sa plánoval "sčítať" ON LINE cez internet. Po zistení skutočností ohľadne sčítania som sa rozhodol odoslať formulár tiež ON LINE, len namiesto internetu použijem pripojenie cez mestskú kanalizáciu. "

:DDGurasu   |   ip:89.176.16   |   2011-05-27  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Francis Bacon once observed that knowledge itself is power. So those who want to extend their power are trying to increase their knowledge of those they govern....


5ko5ko   |   ip:85.237.22   |   2011-05-28  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tym identifikatorom len tolko:

To, co tvrdia v televizii o anonymite scitania, je RELATIVNA ANONYMITA - tj. SCITANIE NIE JE samo o sebe ANONYMNE, to je jasne kazdemu.

Nastal len problem s prezentaciou tejto anonymity. Totiz, v TV zabudli dodat, ze TA anonymita, o ktorej sa vsade bavia - je anonymita len voci tym pracovnikom, ktori budu tie tlaciva na uradoch SUSR dalej spracuvavat, ti "obycajni robotnici na uradoch" budu jedini, ktori nebudu vediet, koho papier maju v rukach.

Inak to samozrejme nie je absolutne anonymne - pohladu instutucie SUSR, oni presne vedia kto je kto. Samotni scitaci komisari maju v podstate pristup k tymto informaciam pri ich prvotnom triedeni - no su samozrejme zo zakona viazani mlcanlivostou o preberanych datach.

No aj tak neviem aky v tom vsetci vidite problem - aj tak ma kazdy obcan SR priradene cislo - uz ked sa narodi = rodne cislo. Takze, je to v podstate jedno z pohladu obyvatela, ci mate navyse este aj ciarovy kod.

JEDINY problem vidim v podani informacii verejnosti. Stacilo povedat, ze scitanie je je anonymne do tej miery, ze ako identifikator nie je pouzite rodne cislo, ale nejaky "nahodny kod." Tym by sa zmenil postoj obyvatelstva a takmer kazdy by sa zmieril s tym, ze to anonymne nie je a noviny by teraz nemali o com pisat :)dony   |   ip:88.212.37   |   2011-05-30  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja som teraz scitaci komisar...a robim to asi tak ze z toho budu mat velke hovno :D


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-05-31  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pošlem moje oskenované vyplnené sčítacie hárky aby ste ich mohli zneužiť. Pošlite mejl :-)


nerw   |   ip:83.240.87   |   2011-06-01  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harok som vyplnil a udaje ktore by mohli byt zneuzite som neuviedol pravdive.samozrejme ani plocha bytu nie je uvedena spravne


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-06-01  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nerw, ktoré údaje sa dajú zneužiť a ktoré nie? Kto, ako a prečo zneužíva údaje o veľkosti plochy bytu?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-01  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DRHUJER:
všetko čo sa dá použiť sa dá aj zneužiť, čiže keď sa dá použiť inf. o veľkosti bytu tak sa to dá aj zneužiť:)pokiaľ sa to nedá zneužiť nedá sa to ani použiť a keď sa to nedá použiť načo bolo celé to sčítanie dobré?


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-06-01  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej, tak nejak, ale mojich 81 m2 a latrínu mimo domu snáď nikto nezneužije :-)


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-04  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr Hujer: Len si daj poriadny pozor, aby ti v tvojej nadštandardnej bio-latríne Únia neubytovala nejakého menšinového obyvateľa. Napríklad vyhosteného z Francúzska ;-).


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-07  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, a je to za nami. Úrady sa môžu začať činiť. Najviac som zvedavý na eskimákov a rytierov Jedi :-). Najmä ma zaujíma, ako dlho im trvá cesta do práce a či vedia pracovať s tabuľkami ;-).diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Přednáška - Vegan Fighters (Veganfest 9. 3. 2013)

Záznam přednášky, která proběhla v rámci Veganfestu dne 9. 3. 2013 na Skleněnce a která se věnovala veganské výživě a sportovní suplementaci. Přednáší Jan Müller a Iva Linda Maruščáková.


Hranice casu Hrátky s časem uzasny dokument dabing

Zamestnanci Monsanta nejedia GM potraviny

Sme vyspelejší než Česi

SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)

Konec amerického snu – část 2

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Ako také ovce

Den bez lékaře, nákupů, médií


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.584 s