22. August 2019
    
Scenár „silného dolára“: alternatíva „celosvetovej hyperinflácie“ - Dolezite.sk

Scenár „silného dolára“: alternatíva „celosvetovej hyperinflácie“


  2009-02-08  (03:12)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Scenár „silného dolára“: alternatíva „celosvetovej hyperinflácie“

Scenár „silného dolára“: alternatíva „celosvetovej hyperinflácie“

Alexander Volynskij, Investičná komora

„Momentálna nejasná situácia viedla k vzniku množstva prognóz ohľadne budúcnosti. Pritom jeden z najpopulárnejších scenárov, ktoré propagujú „modly“ jednej z finančných televízií predstavuje „svetová hyperinflácia“. Na zlato sa v prípade tohto variantu pozerá ako na bezpečné aktívum.

Prevláda názor, že svetová hyperinflácia bude vyvolaná v dôsledku prakticky neobmedzeného čerpania úverov zo strany USA, čo sa prirovnáva k nadbytočnej emisii dolára a má viesť, podľa mienky expertov, k oslabeniu národnej valuty USA.

Ďalší logický krok majú byť „devalvačné preteky“, keď väčšina krajín bude znehodnocovať svoje valuty v snahe o konkurencie schopnosť tovarov. V dôsledku toho dostaneme globálnu
hyperinfláciu.Ponúkam do vašej pozornosti alternatívny scenár.


Niektoré aspekty a špecifiká aktuálnej situácie:

Spojené štáty americké nazhromaždili obrovský zahraničný a vnútorný dlh. V budúcnosti zahraničný dlh bude iba rásť. Nová administrácia USA vyhlásila, že počíta s dlhoročným deficitom rozpočtu. Vzniká otázka: kto a za akých podmienok bude financovať podporné programy novej administrácie? Presnejšie, kto bude kupovať štátne obligácie USA?

Hlavní predpokladaní kupujúci:

- tí istí, ako predtým: teda Čína, Veľká Británia, Saudská Arábia, rozvojové krajiny, atď.
- FRS USA, čo by znamenalo ďalšiu emisiu dolárov (spustenie tlačiarenského lisu).

Ohľadne takých zákazníkov ako Čína a tak ďalej sa dá povedať, že v najbližšom čase budú natoľko zaneprázdnení vnútroštátnymi problémami а taktiež vyhrádzaním prostriedkov na stimulovanie svojich ekonomík, že aktívne skupovanie štátneho dlhu USA od nich netreba očakávať.

Pokiaľ ide o spustenie tlačiarenského lisu a devalváciu valuty USA - tento variant predpokladá značné sociálne obmedzenia, teda prudký pokles životnej úrovne jednoduchých Američanov, čo potenciálne zvýši sociálne napätie a nestabilitu. Na toto riešenie je preto treba sa pozerať ako na to najnúdzovejšie a je možné iba v prípade uvedomelého rozhodnutia vyhrotiť situáciu vo vnútri krajiny. Pritom vládnuci režim by čakali značné výdavky.

Taktiež je treba mať na pamäti, že spustiť proces hyperinflácie a inflačné očakávania je ľahké, ale zastaviť tento proces je mimoriadne náročné. Minule pomohla Druhá svetová vojna.
Odkiaľ sa teda vezmú peniaze?
Navrhujem nasledovný variant rozvoja udalostí, ktorý vychádza z predpokladu, že USA sa „aktívne podieľali na vytvorení, rozvoji a riadení Krízy“. Je to hlavná téza, bez ktorej celý scenár nemá zmysle. Preto to, aké zaujmete stanovisko k danému scenáru, by do značnej miery malo závisieť od toho, ako odpoviete na otázku: riadia krízu Spojené štáty americké, alebo nie?

Za účelom financovania svojho dlhu je pre USA nevyhnutné vytvoriť situáciu, za ktorej dolár sa stane „tichým prístavom“ a jedinou možnou investíciou, jediným spôsobom, ako zachrániť svoje peniaze, čo, mimochodom, scenár „slabého dolára“ zavrhuje.1. Ako sa dá spraviť z dolára a dolárových aktív „tichý prístav“?

Dá sa to dosiahnuť niekoľkými cestami, alebo, možno, ich využitím kombináciou.

- Prvý variant.
Bankrot niekoľkých štátov. Potenciálni kandidáti sú väčšia časť Východnej Európy, väčšia časť Ázie. Bankrot jednej krajiny vyvolá hľadanie záchrany v dolároch a podporenie likvidácie štátneho dlhu USA, čo zvýši hodnotu úverov pre ostatných kandidátov a zosilní tak tlak na nich. Ďalej bude nasledovať ešte rad defaultov, čo privedie k hromadnému premieňaniu kapitálov na doláre, a tým pádom financovaniu štátneho dlhu USA.

- Druhý variant.
Veľký regionálny konflikt, možno s použitím jadrových zbraní. Potenciálni kandidáti sú – Pakistan, India, Čína. Pakistan a India sa nachádzajú na hranici konfliktu, ktorý má znaky riadeného. Prechod do aktívnej fázy je možný každú chvíľu. Pritom Čína má záujmy na území Pakistanu, čo môže potenciálne priviesť k rozsiahlemu konfliktu v danom regióne. Plus konflikt takéhoto merítka je schopný destabilizovať situáciu na území celej Ázie, dotknúc sa taktiež záujmov Ruska a Európy. Panický útek investorov v tomto prípade je garantovaný a znovu ako jediné útočisko pre kapitály vystúpi dolár a štátny dlh USA.

- Tretí variant.
To je kombinácia dvoch predchádzajúcich v rozličných proporciách a merítkach. Namiesto vojny je možný veľký teroristický útok. Namiesto bankrotu krajín, séria bankrotov veľkých spoločností (povedzme takých ako Gazprom alebo Sberbank). Je jasné, že bankrot takýchto gigantov nebude dopustený, ale za akú cenu? Za cenu devalvácie národných valút? Teda stimulovania hľadania záchrany v dolári.

2. Proces upevnenia dolára

Logickým následkom premeny kapitálov na doláre v dôsledku rozvoja udalostí, opísaných vyššie, sa stane deficit kapitálu, čo prinúti mnohé krajiny spustiť tlačiarenské lisy, devalvujúc svoje valuty a posilňujúc hľadanie záchrany v dolári. Тeda, ako následok toho dostaneme situáciu, keď sa znehodnotí väčšina valút s výnimkou dolára USA.3. Následky silného dolára:
- nízka hodnota surovín (pasca a takmer otroctvo pre surovinové krajiny);
- vysoká hodnota úverov pre väčšinu krajín s výnimkou USA;
- sociálna a politická nestabilita vo väčšine krajín, s výnimkou USA.

Ako vidíme, v tomto variante ceny ropy budú zrejme naďalej klesať. A je veľmi pravdepodobné, že zlato zažije výrazný pokles tiež.

Preto považujem opísaný scenár za pravdepodobnejší ako scenár „celosvetovej hyperinflácie“:

- scenár celosvetovej hyperinflácie“ – je intenzívne propagovaný scenár, a preto prakticky na 100% ide o dezinformáciu. Veria v neho masy ľudí, hovoria o ňom v televízii. Spýtajte sa bežného človeka, čo si myslí o dolári, a odpovie, že dolár musí padnúť. Vari to nestačí, aby sme uvideli, že je to klamstvo?
- ponúknutý scenár „silného dolára“ predpokladá menšie náklady a väčšie výhody pre hlavného Hráča (USA) a taktiež spôsobuje obrovské, možno nenapraviteľné škody ostatným účastníkom zápasu.

Čo do pomeru kladov a záporov, scenár „silného dolára“ výrazne vedie oproti scenáru „celosvetovej hyperinflácie“, čo robí podloženým označenie scenára „silného dolára“ za pracovný scenár.

Hlavný nedostatok a hlavná slabá stránka scenára „silného dolára“ – je tvrdenie, že USA má vedúcu rolu v rozvoji Krízy.

V prípade, ak USA skutočne predstavujú obeť (čo je dosť nepravdepodobné), by sme tu mali naozaj KRÍZU, a znamenalo by to, že nás čakajú nepredvídateľné následky. Bezpečné aktívum by v danom prípade boli potraviny, zásoby čistej vody a zbrane schované niekde na samote.

Stručne o scenári „silného dolára“:

Provokovanie politickej, ekonomickej a finančnej nestability na území Eurázie -> únik kapitálu, investorov a mozgov do USA -> posilnenie dolára, bezproblémové financovanie štátneho dlhu USA -> deficit kapitálu na svetovom trhu, spustenie tlačiarenských lisov (s výnimkou USA), znehodnocovanie národných valút -> značné posilnenie dolára, posilnenie ekonomiky USA, značné oslabenie hlavných a potenciálnych súperov USA.

P.S. Scenár „silného dolára“ taktiež predpokladá vyhnutie sa Jadrovej vojne, čo je pozitívne pre USA aj celý svet. Zároveň scenár „globálnej hyperinflácie“ značne zvyšuje riziko Tretej svetovej (prvej jadrovej) vojny ", - Alexander Volynskij, Investičná komora (Investicionnaja palata)

Zdroj: prime-tass.ruV USA majú nejasnosti, ako sa použilo krízových 250 miliárd USD

pi, ČTK | 5. februára 2009 22:53
Americké ministerstvo financií uviedlo verejnosť do omylu pri vysvetľovaní mechanizmu, ktorým sa riadili pri použití asi 250 miliárd dolárov na podporu finančného systému. Zistil to kongresový dohľad, ktorý skúmal, či vyčlenené peniaze sú využívané efektívne a podľa schválených pravidiel. Členovia dohľadu žiadajú také zmeny, aby bol celý projekt podstatne lepšie riadený.


Peniaze určené na záchranu finančnéhos ystému sú v špeciálnom fonde s názvom Troubled Asset Relief Program (TARP). Členovia bankového výboru Senátu podrobili kritike spôsob využitia týchto peňazí. Čerpanie peňazí kritizovali aj demokratickí zákonodarcovia.

Predsedníčka dozorného orgánu nad programom TARP Elizabeth Warrenová povedala, že ministerstvo financií nepovedalo verejnosti celú pravdu, keď hovorilo o cenovom mechanizme pre využitie peňazí.

"Ministerstvo nerobilo to, čo hovorilo, že robí. Program nejako opísali, finančné podmienky však stanovili inak," poznamenala Warrenová, ktorá je profesorkou práva na univerzite.

Warenová si posťažovala, že po troch mesiacoch skúmania, ako program TARP vlastne funguje, jej dozorujúci tím stále nedostáva odpovede na všetky otázky, ktoré ministerstvu financií predkladá.

"Je otázkou, či máme ministerstvo financií, ktoré bude transparentnejšie, bude viac počúvať a predloží Kongreu aj americkému ľudú správu, o aký problém vlastne ide," povedala Warrenová.Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
bublinka   |   ip:95.102.69   |   2009-12-17  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tento je naozaj dobry ako clanok aj ako vtip,vtip velmi stary a pravdivy.Predstava Spojenych stavov ako znovuzrodeneho telata s troma pyskami cicajuceho zo svetoveho vemena,pre ostatny svet zostava jeden:)))))))))))
Mate aj vy problem odosielat prispevky, uplne sa strati,alebo ho zaradi niekam inam?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zdá sa vám všetko drahé? A viete, že by vôbec nemuselo byť?

Mnohí považujú za samozrejmosť, že náklady na život sú vysoké a budú rásť aj v budúcnosti. Mnohí považujú za samozrejmosť, že aj keď prevažnú časť svojho života strávime v práci, zárobky nám často na dôstojný život nestačia, pretože je všetko príliš drahé. A pritom by to tak vôbec nemuselo byť. Je to len ďalšia hra "mocných tohto sveta", ktorí ju s nami hrajú s cieľom stále viac bohatnúť na náš úkor a ovládať celé ľudstvo. Teraz ale nastáva doba, kedy sa ľudia postupne dozvedia množstvo utajovaných skutočností, ktoré podstatne zmenia viaceré naše doterajšie presvedčenia. Budú pre mnohých prekvapujúce, ale pre ľudstvo zároveň veľmi potešujúce. Prinesú totiž obrovskú úľavu a skvalitnenie života.


Alternatívne Energie! Nové riešenia

Osmnáct kritických postřehů z USA

Úžasné fotky toho, co svět za týden sní

Hlína není špína, je důležitá pro vývoj imunity

Stovky izraelských pilotů odmítly bombardovat Írán

Archív

Stručne k Ládinovej smrti

Bin Ládin sa stal číslom jeden v TOP hľadaných ľudí na svete za posledných 10 rokov. To vieme všetci. Pozrime sa, ale teraz na fakt primitívny vývoj udalostí posledných dní. USA teda hľadajú Ládina 10 rokov, potom ho akože nájdu. Čo sa, ale stane? Krvavo ho popravia. Tak neviem, ale dúfam že nie len mne pripadá táto celá akcia smiešna, nelogická a teda ak bola predsa skutočne zrealizovaná, vyzerala ako by ju zataktizoval prvák základnej školy...


V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Lietadlá spred tisícročí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4421 s