21. September 2019
    
Sergej Chelemendik – Euronaivita Červených čiapočiek – poznámky o blízkej budúcnosti Európy a Ruska – programový text hnutia Dobrá sila - Dolezite.sk

Sergej Chelemendik – Euronaivita Červených čiapočiek – poznámky o blízkej budúcnosti Európy a Ruska – programový text hnutia Dobrá sila


  2013-03-06  (11:25)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Sergej Chelemendik – Euronaivita Červených čiapočiek – poznámky o blízkej budúcnosti Európy a Ruska – programový text hnutia Dobrá sila

Sergej Chelemendik – Euronaivita Červených čiapočiek – poznámky o blízkej budúcnosti Európy a Ruska – programový text hnutia Dobrá sila

Prečo sú títo noví „postkomunistickí“ Európania tak beznádejne  naivní? Prečo sa  správajú ako kŕdeľ nechápavých Červených čiapočiek, ktoré sa ustavične pýtajú vlka prezlečeného za starú mamu: „A  prečo máš také veľké zuby?“ Vlk pred ich očami týmito zubami žerie jednu sestru za druhou, ale Červené čiapočky to akosi nevidia. Keď prichádza reč na geopolitiku, naivní Európania čoraz viac pripomínajú beznádejných lochov – pripomeniem, že slovo loch v minulosti znamenalo „osobu oklamanú podvodníkom“. Prečo napríklad Chorvátov nepoučí smutná skúsenosť Slovincov, ktorí sa ako prví ozlomkrky vrhli do EÚ, ako prví na sebe okúsili všetky krásy meny zvanej euro a teraz sa už niekoľko rokov zvíjajú v kŕčoch a nevedia, ako majú ďalej žiť. Hoci východiskové pozície Slovinska boli vynikajúce – pre hŕstku ľudí z bývalého Rakúsko-Uhorska, neskôr Juhoslávie, odrazu vznikla pôsobivá, pekná krajina s horami, morom, s vyspelým priemyslom, navyše ležiaca na kľúčovej križovatke obchodných ciest. Slovinci si mohli žiť, radovať sa, ale namiesto toho majú nekonečnú krízu  s nepochopiteľnou – pre Slovincov - podstatou.

Táto kríza však susedných Chorvátov nijako nezastavuje – vrhajú sa do EÚ, prakticky sa tam už vrhli. Aj ich zapriahnu do zóny skomierajúceho eura, tak ako zapriahli chudobných Pobaltov, aj výsledky budú mať oveľa horšie než susední Slovinci  žijúci hneď za rohom, štvrť hodiny jazdy autom - a Chorvát môže pozorovať celú tú krásu euroatlantickej integrácie, skúšať všetky jej chute. Môže, no nepozoruje. Je mierne nasleplý  tak ako ukrajinský stavebný robotník v Prahe, ktorý sníva o európskom raji pre rodné Mukačevo, ale nevidí priamo pred očami rastúci rozpad českej spoločnosti. Ukrajinsky robotník vidí iba majestátne Hradčany, kde bol raz na výlete a pil pivo z plastového pohára. Chorvátov čaká všetko to, čo už okúsili nováčikovia EÚ, počínajúc Pobaltskom až po Bulharsko. Zničia priemysel, spustošia poľnohospodárstvo. Pýcha národa, balkánska sýpka Slavónia schudobnie a spustne, tak ako sa to stalo všade. Namiesto svojich kvalitných potravín Chorváti budú „ako všetci civilizovaní ľudia“ jesť odpadky európskych obchodných sietí, to, čo nedojedli španielski nezamestnaní. Pokazené mäso a zvädnutú zeleninu, vypestovanú na chemickej vode. Najhoršie pre Chorvátov však nie je toto -  viac než tisíce kilometrov chorvátskeho pobrežia, najkrajšie a  v Európe zatiaľ najčistejšie more postupne, ale iste prejde do cudzích rúk. Rovnako ako strategicky dôležité námorné prístavy.  A Chorváti budú navždy chudobní. Striktne povedané, toto pobrežie dávno prechádza do cudzích rúk. Kolonizátormi sú hlavne Nemci, ktorí už dvadsať rokov metodicky preberajú do rúk chorvátsky turistický biznis, vybudovaný ešte za vlády totalitného maršala Tita, nie zle vybudovaný. No so vstupom do EÚ sa zmocnenie sa tohto národného bohatstva zavŕši a podloží zákonom. Chorváti budú vytlačení hore do malebných nehostinných hôr a iba niektorým vyvoleným dovolia stať sa chyžnými a čašníkmi – tieto miesta v Taliansku alebo Španielsku už dávno obsadili nelegálni imigranti z Ukrajiny a Moldavska. Napriek veľkej nezamestnanosti a nekonečným zrážkam miestnych obyvateľov s políciou, v  turistickom stredozemnomorskom servise pracujú usilovní Ukrajinci – sú lacnejší a poddajnejší než miestni obyvatelia. Postupne obsadia tieto miesta aj v Chorvátsku.
Prečo naivní Chorváti nevidia nič pod nosom a kopú si jamu? Veď ani netreba nič robiť, stačí nedať pobrežie a hotovo. Pretože Chorváti vidia len to, čo im ukazuje chorvátska televízia, ktorú už dávno majú v svojich rukách kolonizátori. Slovincov chorvátska televízia Chorvátom neukazuje – televízia vedie Chorvátov iba do EÚ, viac nikam. Vedie a privádza. Týka sa vyššie uvedené iba Chorvátov? Bohužiaľ, týka sa už prakticky všetkých. Pre krajiny južnej Európy bola z nejakých dôvodov nedostupná skúsenosť Grékov, pre Bulharov a Rumunov skúsenosť Čechov a Slovákov, pre pobaltské národy nie je žiadna skúsenosť smerodajná, kráčajú poľskou cestou a chcú sa navždy stať európskymi inštalatérmi v anglickom odľahlom zapadákove.
Všetko sa všade opakuje. Pracuje totiž jeden a ten istý stroj, pracuje systém, ktorí niektorí progresívne  zmýšľajúci ľudia v Čechách už napríklad otvorene a presne nazývajú neokolonializmom.
Presne tak: metropola lúpi kolónie, rozdiel je iba v tom, že metropola so silno zarytými prstami drží v rukách politický a mediálny mainstream a kolóniám servíruje lúpež ako ušľachtilú činnosť. Čo je táto metropola, je otázka veľmi mútna. Záhadná. Priam konšpirologická. Brusel, eurobyrokrati, Bilderberský a Rímsky klub, svetová finančná oligarchia, Rothschildovci a Rockefellerovci – môžeme dlho vymenovávať, ale kolóniám z toho nebude ľahšie.

Okrádajú ich a zdierajú čoraz surovejšie a bezočivejšie. Pritom, kým na začiatku procesu sa zdalo, že krajiny ako Taliansko a Španielsko patria k metropole,  zdanlivo akoby ich nelúpili, akoby sa aj ony zúčastňovali  na kolonizácii, dnes je jasné, že aj ony sa zmenili na kolónie a zaobchádza sa s nimi rovnako, ako s Gréckom, Rumunskom alebo Litovskom. Lúpia, lúpia a ešte raz lúpia. A ich miestne talianske a španielske televízie sa správajú rovnako ako Ivan Susanin – do močiara vedú  nie nepriateľov, ale svojich.

Svet je v súčasnosti usporiadaný tak zložito a záhadne, že vypátrať konkrétne do akých rúk prechádza odobraný majetok kolónií, je prakticky nemožné. Bulhari sa napríklad nedávno vzbúrili proti „českej“ energetickej spoločnosti, neuvedomujúc si, že česká je v tomto prípade akurát právna adresa.

Naozaj je pre okradnutých tak veľmi dôležité, ktorému priekupníkovi sa odniesol ich odobraný majetok?

S naivitou Európanov je načase začať zápasiť -  teda vysvetľovať podstatu.Neokoloniálna éra v Európe sa začala podmaňovaním a „trávením“ krajín bývalého sovietskeho bloku – proces trval viac ako dve desaťročia a umožnil starej Európe a Amerike ukojiť ich vampírske potreby, dosýta sa napiť čerstvej krvi svojich obetí, čulo prekvitať, vychutnávať si život podstatne dlhšie než sa predpokladalo.

Kolonizácia prebiehala v duchu najlepších anglosaských tradícií – korumpovala sa a stavala pod totálnu kontrolu "elita" kolonizovaných krajín a národov. Rovnako ako v minulosti v Indii alebo Afrike.

S bývalými „totalitnými“ krajinami sa naložilo presne tak ako s Papuáncami: vodcom sa podhodili pestré handry a sud rumu – vodcovia poslúchajú kolonizátorov, národ poslúcha vodcov.

Len  absolútnou kontrolou elít postkomunistických štátov sa vysvetľuje fenomenálna úspešnosť olúpenia. Keď vyspelé a prosperujúce Česko a Maďarsko za nejakých desať rokov prišli takmer o všetko, keď Juhosláviu jednoducho zbombardovali. V tichosti, bez zbytočných rečí bolo odobraté obrovské vlastníctvo krajín s „totalitnou minulosťou“, prebehli miestne privatizácie, v dôsledku ktorých novými „privátnymi“ vlastníkmi sa stali, ktovie prečo, výlučne nie miestni vlastníci. Nič to, že sa privatizácia občas označuje za zločin storočia, veď  lúpež sa už stala.

Opäť zdôrazním: hlavným, jednoduchým a efektívnym nástrojom toho, čo sa deje – je pod kontrolu postavená, riadená, skorumpovaná elita miestnych národov. Tá teraz uviazla v slepej uličke a v strachu pre budúcnosťou. Tento strach je oprávnený. A tak naivní Európania stále častejšie začínajú hľadieť  na Rusko so sympatiami a nádejou. Od Ruska mnohí očakávajú – ani viac ani menej -  východisko zo slepej uličky, záchranu. Pretože Rusko už zachraňovalo Slovanov, Európu a svet  – pred útlakom Rakúsko-Uhorska, pred Hitlerom. Nech teda znova zachraňuje, veď  taký má osud. Ešte nedávno  záchranu čakali od Západu a dočkali sa. Od  NATO, EÚ a eura očakávali éru blahobytu, slobody, života plného radosti a pôžitku.
Dočkali sa presného opaku – lúpeže, pričom jej rozsah sa nedá utajiť. A teraz nech Rusko zachraňuje? A kto bude zachraňovať Rusko? Rusko bolo zničené, rozdrvené v takzvanej studenej vojne. Utrpelo obrovské straty,  bolo zradené  liberálno-perestrojkovou elitou, ktorá bola postavená pod čiastočnú kontrolu. Rusko sa iba dvíha na nohy a vraj, poďte zachraňovať Európanov, najprv bývalých spojencov, potom Španielov a Portugalčanov, keď ich definitívne okradnú. Nikdy si nezvyknem na naivné posmešky českej a slovenskej mládeže – títo temní totalitní Rusi sami zle žijú, ale majú hromadu zbraní, rakety a vodíkové bomby.
Čo by bolo s vami, drahí bratia Slovania, keby sa Rusi nestihli vyzbrojiť a Západ by ich zničil niekedy začiatkom päťdesiatych rokov? Rusko nebude zachraňovať Európu, ale naozaj môže pomôcť. Takéto myšlienky by bolo užitočné oznámiť popleteným naivným Európanom, ktorí sa stali obeťami démonizácie Ruska. Teraz je pravý čas podrobne Európanom vysvetliť, že Rusko nie je koloniálne impérium a nikdy také nebolo, nemá skúsenosti s korumpovaním cudzích elít, je to iná nie lúpežná, nie dobyvateľská civilizácia, ktorá má s Európou veľa spoločného. Vrátane spoločného osudu. Rusko má napriek všetkému rozsiahle zdroje – prírodné, ľudské, duchovné, vojenské, vedecké, intelektuálne. Rusko nie je infikované agresívnym rasizmom, ktorý bol a zostáva hlavným motorom koloniálnych výdobytkov.
Rusko nikdy   nevnímalo a nebude vnímať Európu ako korisť. Máme iné tradície, vľúdnejšie, bez Napoleonov a Hitlerov. Rusko môže dať Európanom – mladým aj starým -  reálne partnerské vzťahy, ktoré starnúcej dožívajúcej Európe   už nikto viac neponúkne. Teda správať sa k Európanom ako rovnocenným, nie tak ako sa správali Angličania k Papuáncom, ktorí v dôsledku takéhoto správania už takmer nezostali na Zemi. Pre Rusko sú takéto vzťahy s Európou výhodné, výhodné strategicky a dlhodobo. Rusko má však aj iné cesty.
Kým  Európa iné cesty nemá – túto tézu by som sa Európanom dokonca ani nesnažil dokazovať: kto rozumie, ten je hlavička. A kto nie, ten nech si počká na veľkú vojnu na Blízkom východe, ktorú, ako vždy začnú Yankeeovia a do ktorej, ako vždy, zatiahnu Európanov. Čakanie nepotrvá dlho a potom príde aj pochopenie. Európania to všetko môžu pochopiť a vstúpiť do súťaže, kto sa rýchlejšie  a na najlepších podmienkach stane partnerom Ruska.  Je potrebné postaviť pred nich takýto cieľ - dobrý cieľ, dosiahnuteľný. Preto občas zvláštne pôsobí správanie Ruska v niektorých európskych štátoch – bojazlivé, ostražité, neisté.
Keď prišli západní kolonizátori, hneď povedali: berieme si všetko a zobrali. Rusko sa teraz iba začalo zviechať z kolien, do Európy ťahá surovinové tepny, vkladá peniaze, ale správa sa akosi placho a miestnej elite kontrolovanej Západom vysiela podivné signály: môžeme sa tuto na krajíčku trošku chytiť? My ani nič nechceme. Len nám dovoľte kúpiť tento maličký kúsok, peňazí máme veľa.

Takéto ponížené správanie sa dá vysvetliť, je však veľmi neefektívne. Elity kolonizovaných štátov – a, opäť zopakujem, kolonizovaná sa môže ukázať takmer celá Európa – sú zmätené takouto ruskou plachosťou, neveria, dokonca začínajú panikáriť.

 Je načase, aby Rusko pochopilo, že dohodnúť sa o veľkých a dôležitých veciach v Európe sa môže iba z pozície sily, ktorú Rusko má.

Osobitne je potrebné hovoriť o našich bratoch Ukrajincoch, Bielorusoch a Srboch, medzi ktorými mnohí túžia po tom, aby aj  ich kolonizovali. Teda prebývajú v rovnakom bode, v akom sa pred štvrťstoročím nachádzalo bývalé Československo.

Zbytočne po tom túžite, drahí bratia. Celá tá euroatlantická epopeja sa vás nemôže dotknúť z prostého dôvodu – neokolonizátori potrebujú naozaj poslušnú „kvalitnú“ elitu, ktorú je možné dobre riadiť a rukami ktorej sa dá vykonávať lúpež. A vy, naši drahí bratia, touto elitou nie ste, nie ste kvalitní, nie ste poslušní, a preto sa vás nedá kolonizovať. Akokoľvek by ste sa pretvarovali, nikdy nebudete rovnako poslušní ako Česi, Maďari alebo Estónci. Ste pre nich takí  istí Rusi,  čokoľvek by ste si o sebe mysleli.


Sergej Chelemendik, ruský spisovateľ, zakladateľ hnutia Dobrá sila


Emka
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-03-06  (14:46)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dnesny cely problem postkomunistickych statov je, ze sa cestne nevysporiadali so zlocinami komunizmu a nezobrali komunistov na zodpovednost, tym ukazali celemu svetu ze su druhorady narod, narod otrokov ktory je ochotny za jakych kolvek podmienok sluzit komuholvek za zachodovy papier. Anglosasi by boli na hlavu aby to nevyuzili, lebo len na hlupakoch sa da orat.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-03-06  (14:52)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Rusko nikdy nevnímalo a nebude vnímať Európu ako korisť. Máme iné tradície, vľúdnejšie, bez Napoleonov a Hitlerov.

Keby autor nezavadzal a zacal konecne pisat pravdu, inac rad by som vedel nazor autora na okupaciu Polska, ktore si rozdelili s Hitlerom to urcite islo len o internacionalnu pomoc comu odpoveda i Katinsky les.
Jozko . tukofuby74   |   ip:85.216.23   |   2013-03-06  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v EÚ vzniká KLÉROBOĽŠEVIZMUS.


lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.15   |   2013-03-06  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čokoľvek si môžeme o období do 89. roku myslieť, ako je ale možné, že v krajine východného bloku - Rumunsko, sa mohli diať také vylomeniny? Hanba svetová to bola, komunistická krajina - odstrašujúci príklad.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-06  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chexlemendika mam rád ale tu by som s niektorými názormi nesúhlasil. Ono totiž mnohí ľudia za súčasný stav naozaj nemôžu. išli za slobodou a šťastím v tej najlepšej viere. Bohužiaľ, proti ľudom stál netvor - obrovský moloch za ktorým stálo samotné temno ktoré je ďaleko skúsenejšie, prefíkanejšie a mocnejšie než by si to človek vôbec pripustil.

Ľuďom za socializmu niečo chýbalo a niečo podstatné. Tiež neboli sprostí a videli ku elitnú komunistickú kumpániu, videli neslobodu. Videli aj na vlastnej koži zažili demagógiu režimu a ak prišla šanca toto zmeniť, nemôžeme sa ľuďom čudovať. Prečo niekto mohol študovať a iný nie, Prečo jeden mohol vycestovať do zahraničia a iný nie? koľko ľudí bolo falošne obvinených a zavraždených režimom a koľko životov poznačili nútené práce v podradných profesiách len preto, že dotyčný bol identifikovaný ako " vnútorný nepriateľ" ???

Mám rád názory p. Chelxemendíka a v mnohom súhlasím. držím palce Rusku a Putinovi. Ale keď už je reč o Rusku, budem teraz výnimočne kritický.ˇOtázka je, či aj samotné rusko v minulosti nechybolalo a nemalo zásadný podiel na všetkom tom, o čom som vyššie hovoril. Jasné že malo a podiel viny je myslím každému jasný. Rusko diktovalo, rusko rozhodovalo, rusko stanovovalo normy. teda pardon - ZSSR.

Chcem tým všetkým len jedno povedať. Nezatracujme ľudí za ich chyby ktoré spravili nie zo svojej roztopaše, ale v ÚPRIMNEJ VIERE že kráčajú za slobodou a leopším životom! Za to, že boli títo ľudia hrubo oklamaní a podvedení môžu oni sami presne tak, ako Rusko, ktoré nastavilo a diktovalo podmienky. Človek sa pýtal von lebo videl že veci nie sú správne. takže ak hovoríme že teraz títo ľudia vzpínajú ruky k Rusku a očakávajú záchranu ..... majme prosím na mysli, že do istej miery to všetkým ľuďom Rusko aj dlží. Nehralo vtedy samo čistú hru, vďaka čomu sa celé národy pohli opačným smerom ...

Želal by som si aby sme sa vrátili k starým priateľstvám avšak v novej kvalite. na báze naouajstného priateľstva a partnerstva. Chápajúc jeden druhého a budujúc pritom niečo, čo by ďaleko presahovalo všetko to, čo sme doteraz poznali. v tom najpozitívnejšom zmysle slova.
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-06  (15:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ešte dodám jedno. Ak som povedal že rusku a putinovi držím palce, myslel som to nie preto, lebo sa bojím západu či v nádeji že by mi snáď malo rusko zachrániť kožu. Myslím to naozaj úprimne a bez podmienok. A takto by sa mali nastoľovať nové vzťahy.

p. Celemendik často hovorí o slovanoch že majú potenciál, silu aj perspetívu. Súhlasím tiež s názorom že ak niekto, práve slovania majú najlepšie predpoklady aby priniesli zásadnú pozitívnu zmenu a zmenili svet. OK, tak to teda konečne dokážme!!! A začnime sa spájať! Rusko nech hľadá spojencov a národy nech hľadajú Rusko. Nie zo strachu, ale pre ideály. Preto, že vyznávame spoločné hodnoty ktoré sú INÉ a oveľa cennejšie ako tie dnešné. Dnes už to vieme tak na tom začnime pracovať.


Axis . kydebefy93   |   ip:85.237.22   |   2013-03-06  (17:30)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Osobne nevidím veľmi nádejne, perspektívne blízku budúcnosť, jemne povedané. Z osobného styku s ľuďmi, alebo aj po prečítaní tejto diskusie mi je jasné, že ľudia stále ešte nechápu čo sa dnes vo svete, doma, všade vlastne deje. A to sú tí trochu chápavejší. Ešte stále nechápete čo vám tá temná háveď sionistická pripravila? Čo vás najbližšie čaká? Ja osobne som si žil aj s rodinou a známymi v socializme v porovnaní s dnešnou dobou opakujem v porovnaní s dnešnou dobou takmer ako v rozprávke. A kto si nevie porovnať tzv. sovietsku okupáciu s tzv. demokratizáciou oduševnene privezenou zo západu, tomu ťažko niečo vysvetľovať. Sotva nejaký bod Protokolov sionských mudrcov sa nenaplnil, nenaplňuje.


michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-03-06  (18:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  zatvorenýmozog :

"Anglosasi by boli na hlavu aby to nevyuzili, lebo len na hlupakoch sa da orat."

Až je u teba absencia morálky a snaha využiť druhého až do krvi znakom chytrosti, čo kvituješ na Anglosasoch, tak potom je tvoja morálka na úrovni otrokára o nič lepšieho ako u neokolonialistu alebo diktátorského komunistického súdruha...

Zvláštna logika :

Komunistickí súdruhovia, ktorí zotročovali sú ti nie po chuti, Anglosasi, ktorí zotročovali a používajú neokoloniálne praktiky v súčasnosti predsa "by boli na hlavu", keby tak nekonali...

Gratulujem k tvojej objektívnosti, morálke a spravodlivosti....)))

michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-03-06  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zatvorenýmozog :

"Keby autor nezavadzal a zacal konecne pisat pravdu, inac rad by som vedel nazor autora na okupaciu Polska, ktore si rozdelili s Hitlerom to urcite islo len o internacionalnu pomoc comu odpoveda i Katinsky les."

Najpr si zisti, či v Rusku, respektívne vtedy v ZSSR vládli skutočne Rusi alebo niekto druhí...
Vieš, autor myslel asi vnímanie skutočných Rusov, ako národa žijúceho v Rusku...jozef . cucexuso04   |   ip:178.41.93   |   2013-03-06  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal - ďakujem, ušetril si mi čas. Niečo podobné som chcel aj ja napísať vymetenému mozgu s vypleštenými očami.


michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-03-06  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef :

v pohode, až mám čas, baví ma občas zatvorenému mozgu poukázať na jeho "múdrosť!...)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Osobne nemám nič proti článku až na dve maličkosti a to:

((Je načase, aby Rusko pochopilo, že dohodnúť sa o veľkých a dôležitých veciach v Európe sa môže iba z pozície sily, ktorú Rusko má.))

Nuž toto je moment kedy som mala z historických záberov tanky z 1968 roku a následnej okupácie.

Ak by malo Rusko začať jednať z pozície sily tak by sa pre mňa stalo druhou Amerikou a USD hegemóniou.

Silu a schopnosť národa je potrebné presadzovať nie zbraňami, násilím, terorizmom, nátlakom a podmieňovaním si slabších a menších.

Ale podporou okolitých národov, rovnocennou spoluprácou a snahou rozvoja rovnocenných, vzájomne výhodných zmlúv, dohôd a rozvíjania medzinárodných vzťahov na vyrovnanej úrovni nie z pozície sily.

To je u mňa sila ku ktorej by som sa rada priklonila. Presne tak ako to hovorí a píše SMARTANG. To by bola cesta k začatiu postupnej nápravy vzniknutej nákazy v zotročených národoch.

Ja osobne držím palce Rusku nech sa im darí uchrániť si svoju krajinu a národ pred týmto hnojom, ktorý sme si tu my v nevedomosti a určitej naivite keďže sme nemali skúsenosti nechali naordinovať.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Druhou maličkosťou je u mňa fakt, že niet národa bez chýb a nejakého previnenia.

Napriek tomu čo sa týka ruského obyvateľstva, predpokladám, že práve toto je národ, ktorý si možno ako jediný z krajín východného bloku dokázal uchovať svoju národnú hrdosť, určité morálne postoje a čistotu žitia - tým mám na mysli to, že ich mládež ešte nie je natoľko zamerikanizovaná, aj keď som presvedčená, že tieto prejavy u mladých ľudí tam sú, len si myslím, že nie v tak veľkom a pomýlenom rozsahu ako je to v mladej generácii našich detí za tých 20 rokov.


Mik . feqyhave63   |   ip:84.16.32.   |   2013-03-06  (20:24)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slepý pako, ak chceš trepať o Poliakoch, tak si doplň do tej prázdnej zametačskej hlavy trochu vedomostí z histórie. Za to, ako Poliaci vždy zradili Rusov (už od čias Tatárov a dnes im tie mocenské chúťky už znova po x-tý raz zastierajú mozog), by ich tí tvoji páni zničili všetkých a krajinu rozorali a posolili!


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-03-06  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele, je lahko dodrziavat urcite moralne postoje ak je ich latka nastavena nizko


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CHelemendík sa díva na vecí z postavenia --ktoré mu neprislúcha !!Po jeho aktivitách v SNS je neobjektívny.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už ma admín nepúšťa....


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Historia Rusov a Ruska dáva odpovede na mnohééééé otázky aj budúci vývoj...


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-06  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dakujem adminovi ze mi blokuje prispevok


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Od konca : Stalin nebol Rus!! Výročie jeho smrti a nasledovníkov----"SPOLUBOJOVNíKOV" nebolo obdobie....


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..Ktoré z historického pohľadu bolo prezentné!!! Po Brežnevovej smrti sa "kolieska" začali rýchlo otáčať!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vojna , Katyň sú skutočnosti ktoré by bez Stalina sa neudiali tak ako je to historicky zdokumentované!!!


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-06  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poslednym prispevkom sa musim zasmiat.nehnevaj sa ukulele,ale vysvetli mi co by rusko malo s rovnocenneho partnerstva s nami?ja si myslim ze nic,pretoze rusko je obrovska sebestacna krajina vo vsetkych smeroch.este tak za meciarovej vlady,ked v ruskych obchodoch boli prazdne regale a rusi by od nas vtedy boli kupili aj h...o tak vtedy by rovnocenna spolupraca bola mozna.ale dnes uz nie.a preco?pretoze rovnocenne spolupraca dvoch partnerov je o tom,ze jeden druhemu mozu nieco prospesne ponuknut.a teraz moja otazka:co prospesne mozme ponuknut rusku?nic ludia,pretoze nam tu uz nic nepatry,nevieme dokonca ani sami seba nakrmit a vsetko co sa u nas vyrobi ide do sveta pretoze ani to nam nepatri.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-06  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze rusko sa moze z vysoka vy... na nejaku slovansku ideu a radsej sa bude snazit spolupracovat s velkou a silnou cinou ako s bezdomovcami ktorym uz ani vlastne krajiny nepatria


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalin po I.SW išiel na čele 32 tisícového vojska aj do Poľska a len len že ušiel -A všetci vojáci boli tam zlikvidovaníííí....


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Yantah

ukulele, je lahko dodrziavat urcite moralne postoje ak je ich latka nastavena nizko


Čo konkrétne máš tým na mysli? Rada by som ťa pochopila presne a správne aby nedošlo k nedorozumeniu.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:27)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  A Poľsky magnát obsadil dáávno Moskvu..útočne!!! Varšava bola naposledy Rusmi "očistená" od Nemcov!!!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

Nemyslím si, že by sme boli pre nich až tak bezvýznamní. Z geopolitického hľadiska nie sme až tak nezaujímaví. Treba si uvedomiť, že samozrejme s Rusmi zaradenie Slovenska do EÚ a NATO do teraz nič nespravilo, ale nepríjemná je pre nich hranica s Ukrajinou čo sa už začína k nim nebezpečne blížiť.

Keď si vezmeš minulotýždňové iformácie z médií, že Brusel sa bije o Ukrajinu s Ruskom tak až tak bezvýznamní pre nich nie sme. Už len z hľadiska, že potrebujú aby hranice krajín EU, ktoré zvyčajne patria do NATO aby boli od nich čo najďalej. Ver mi, že ak Ukrajina vstúpi do EÚ Rusom to určite voňať nebude.

A v prípade, že Slovensko by teoreticky vystúpilo z EÚ toto nebezpečenstvo by sa oddialilo.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

Nemyslím si, že by sme boli pre nich až tak bezvýznamní. Z geopolitického hľadiska nie sme až tak nezaujímaví. Treba si uvedomiť, že samozrejme s Rusmi zaradenie Slovenska do EÚ a NATO do teraz nič nespravilo, ale nepríjemná je pre nich hranica s Ukrajinou čo sa už začína k nim nebezpečne blížiť.

Keď si vezmeš minulotýždňové iformácie z médií, že Brusel sa bije o Ukrajinu s Ruskom tak až tak bezvýznamní pre nich nie sme. Už len z hľadiska, že potrebujú aby hranice krajín EU, ktoré zvyčajne patria do NATO aby boli od nich čo najďalej. Ver mi, že ak Ukrajina vstúpi do EÚ Rusom to určite voňať nebude.

A v prípade, že Slovensko by teoreticky vystúpilo z EÚ toto nebezpečenstvo by sa oddialilo.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Stalin sa pomstil---Poliakom---Katyň..


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

Ďalej podľa môjho názoru, Rusko si je vedomé, že Čína je síce momentálne pre nich silným partnerom pre zavedenie potenciálnej meny proti doláru, ktorý je bezcenný, ale pri svojej veľkosti a schopnosti tvoriť nadproduktivitu sa Čína za krátky čas môže dostať do pozície výhodnejšej ako oni a to vzhľadom na potenciál v množstve obyvateľstva ktoré je lacnou pracovnou silou by mohlo pozíciu Ruska oslabiť.

Časom by sa možno mohlo stať, že by sa začali ruvať dva silné psy o výhodnejšiu pozíciu. Preto ak by Rusi mali a rozvíjali ekonomickú spoluprácu aj s ďalšími krajinami ako Slovensko, Čechy a Poliaci svoju pozíciu by si na svetovom "pódiu" upevnili.

Putin podľa mňa nie je krátkozraký a uvedomuje si, že hranice EÚ by bolo pre nich najvýhodnejšie oddialiť čo najďalej.klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-06  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...TNT:: nie nie Ukrajina ! Je tu Gruzia ..je bližšie k nafte!!! /keď už máte globalizačné...obdrizdy../


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

Treba si uvedomiť, že aj Čína bude obchodovať s ostatnými krajinami sveta a čím väčší obrat dosiahne v rámci medzinárodneho trhu a obchodu tým bude mať výhodnejšiu a silnejšiu pozíciu.

Preto sa ani Rusko nebude brániť obchodu a medzinárodným vzťahom a dohodám s krajinami ako sme my Slovensko a ostatné okolité národy. Medzinárodný obchod predstavuje pohybujúce sa kolesá ekonomiky je to dôležitá prirodzená súčasť existencie a fungovania štátov. Boli by blázni keby sem nepredali prebytky obilia, kukurice a podobne.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-06  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano ukulele s tou castou kde pises ze by si rusko oddialilo hranice od krajin NATO a bolo by to pre nich prospesne suhlasim.aj s tym ze by sa nebranilo obchodovaniu s nami,ale stale si myslim ze by to nestacilo na ROVNOCENNE partnerstvo.uz sme raz boli v rovnocennom partnerstve z dovodu oddialenia ruskych hranic od zapadneho sveta a este si niektory pametame ake to bolo rovnocenne.takze preto treba byt v takychto tvrdeniach opatrny


michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-03-06  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT1973 :

V čom má Slovensko význam pre Rusko ?

1.Sme im bližšie ako Slovania, než Čína alebo iné islamské krajiny. Podobný jazyk, kultúra, Slováci
patria spomedzi stredoeurópskyh krajín k národom, ktorí najviac s Rusmi sympatizovali.Po Srbsku..
2.Geopolitika, sme tranzitnou krajinou a nie je náhoda, že u nás chceli najpr urobiť medzinárodné prekladisko pre železničnú dopravu, čo by Slovensku hodne pomohlo, ale pravica mala zákaz na spoluprácu o tomto...Ale Rakúsku toto neprekáža, zvláštne, nie ? Ďalej by posunuli hranicu NATO a EÚ, keby SR vystúpila z týchto blokov a pričlenila sa k Euroázijskému zvazu, mimochodom je o nás záujem zo strany Ruska v tomto zvaze..
3. Turistický ruch, Rusi boli početní návštevníci Slovenska, Tatry, atď..
4.Boli by sme nákupci ruskej vojenskej techniky, Rusi sú výrazní exportéri, pre nich je to výhodné..
5.Zvýšenie medzinárodného obchodu, výhoda na oboch stranách.
6.Vstupom SR do Euroázijského zvazu by sa posilnila pozícia Ruska na svetovej scéne a mohlo by to ovplyvniť iné slovanské štáty, vrátane Čechov, a štátov bývalej SFRJ.

dovodov by sa iste našlo viac...michal . hykuwevu70   |   ip:84.47.35.   |   2013-03-06  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT1973 :

Mimochodom, ľudia v SR sú sklamaní, že ani vyše 23 rokov od prevratu nie sú Slováci,SR braná ako rovnocenný štát EÚ, máme svetové ceny tovarov,energií služieb, ale 10-15 % mzdy západniara EÚ a vyše 80 % produktivitu EÚ. Miesto dobiehania životnej úrovne západu sme sa stali montovňou a kolóniou silných štátov EÚ, ktoré na nás profitujú, sme odbytiskom ich nekvalitných potravinárskych výrobkov, montovňou, lacnou pracovnou silou... všetko cenné v SR, čo generuje zisk už vlády predali a Slováci stále čakajú, kedy sa priblížime aspoň na 50 % kúpnej sily Rakúska, ale kdeže, keď nadnárodné koncerny tu zmrazili mzdy..


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-06  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

Áno v tej opatrnosti s tebou absolútne súhlasím. Pravdepodobne som to napísala tak, že to možno pre niektorých vyznelo inak ako som to myslela.

Myslela som to tak, že ak by Slovensko vystúpilo z únie v prvom rade by potrebné čo najrýchlejšie si zabezpečiť svoju potravinovú sebestačnosť, čo by nebolo možné okamžite a nejaký čas by to potrvalo. Obnovou poľnohospodárstva a rozšírením chovov dobytka v čom sme kedysi boli dobrí by sa zároveň vytvorili pracovné miesta. S vysokou pravdepodobnosťou by sme potrebovali dodávky pšenice a iných dôležitých komodít, keďže rozloha nášho štátu by pravdepodobne nestačila na zabezpečenie dostatočného množstva komodít pre obyvateľstvo aj rozšírený chov a produkciu dobytka.

Ale prečo by sme sa nemali v tom prípade orientovať smerom k výhodnejším cenám a obchodu. Mám tým na mysli, že Rusko je jednou zo sýpok sveta čo sa týka napr. produkcie pšenice. Takže cena u nich by bola možno lepšia a výhodnejšia ako možno z Maďarska, alebo Poľska.

Priemysel ktorý tu ešte zostal, ten malý úbohý zostatok by bolo tiež potrebné minimálne udržať a následne sa ho snažiť obnoviť a rozšíriť no a na to potrebuješ suroviny.

V žiadnom prípade som nemala na mysli komunizmus, socializmus a obdobu "ochrany" na štýl roku 1968 to určite nie. Žiadne ich vojská na našom území. Možno medzinárodné dohody o vzájomnej pomoci a ochrane v prípade možného vojenského konfliktu zo strany iných krajín.
Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-03-06  (22:52)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ukulele, v rusku mal pocas jeho historie zivot ludi malu hodnotu co nam niekolkokrat dokazali ohavnostami pachanymi na sebe ako narode

potravinovu sebestacnost treba ci sme v eu alebo nie a predstava, ze nam rusi predaju psenicu lacnejsie je naivna, nepredaju, tak ako ropu a plyn, predavaju za trhove ceny

uz sa preberte z toho sna, ze niekto nam bude nezistne pomahat a chranit nas, ani zapad, ani vychod lebo ani kura zadarmo nehrabe


ANONYM . sipyrige36   |   ip:91.148.25   |   2013-03-06  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ešte v roku 1999 malo Rusko miliardové dlhy

Ruská federácia, ktorá prevzala na seba aj záväzky bývalého Sovietskeho zväzu, má okrem toho dlhy vo výške niekoľkých desiatok miliárd dolárov najmä voči svetovým veriteľom, združeným v tzv. Parížskom a Londýnskom klube.

http://www.sme.sk/c/2200496/heslo-ruske-dlhy-voci-mmf.html

už dávno Rusko patrí "svetovým veriteľom", ktorý majú Rusko a jeho politiku pevne v hrsti...a tancuje tak ako iný pískajú..ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Yanath

Ale ja som predsa nikde nepísala o nezištnej pomoci. Ani som nepísala, že za každú cenu nám pšenicu predajú lacnejšie. S tou pšenicou som to písala v súvislosti, že sú jednou zo sýpok sveta a môžu vyprodukovať obrovské množstvo pšenice vzhľadom na svoju rozlohu. Okrem toho bol to len jeden jednoduchý príklad, ktorý ma ako možnosť napadol.

Samozrejme, že by bola predaná za trhovú cenu. Ale viem ako Taliani skupovali vo veľkom pšenice v čase neúrody zo Slovenska, Poľska a Maďarska a to u nás na našom trhu za trhové ceny a stále sa im to oplatilo ju dovážať.

Nikde som nepísala o tom, že niekto a to ktokoľvek bude robiť pre nás niečo nezištne a zadarmo. Písala som predovšetkým o rozvoji vzájomného obchodu a spolupráci nie o niečom za darmo na to sa už v dnešnom svete nehrá.

Nechápem, prečo si nadobudol ten pocit. Nikde som nepísala, že sa treba na niekoho vo falošných nádejách zavesiť či už na východ alebo na západ, že nás niekto z nich spasí.

Vzájomná spolupráca a obchod v rámci potrieb, dopytu a ponuky jedného a druhého obchodného partnera nie je predsa vytváranie si ilúzie, že dostaneme niečo za darmo. Nič nie je za darmo a ani nebude, ale to je snáď predsa každému jasné.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-03-07  (04:04)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ukulele . fogyloqy46 | ip:87.244.22 | 2013-03-06 (20:11)
62% hlasovalo = 3
mínus plus

Druhou maličkosťou je u mňa fakt, že niet národa bez chýb a nejakého previnenia.

Napriek tomu čo sa týka ruského obyvateľstva, predpokladám, že práve toto je národ, ktorý si možno ako jediný z krajín východného bloku dokázal uchovať svoju národnú hrdosť, určité morálne postoje a čistotu žitia - tým mám na mysli to, že ich mládež ešte nie je natoľko zamerikanizovaná, aj keď som presvedčená, že tieto prejavy u mladých ľudí tam sú, len si myslím, že nie v tak veľkom a pomýlenom rozsahu ako je to v mladej generácii našich detí za tých 20 rokov.

Vazena chodte sa pozriet na redtube a uvidite rusku moralku, z garanciou rusko predbehne desatnasobne zapad s nemoralnostou, lebo Rusi su narod bez osobnej discipliny, respektu a hrdosti.


ukulele,:
Treba si uvedomiť, že aj Čína bude obchodovať s ostatnými krajinami sveta a čím väčší obrat dosiahne v rámci medzinárodneho trhu a obchodu tým bude mať výhodnejšiu a silnejšiu pozíciu.

Preto sa ani Rusko nebude brániť obchodu a medzinárodným vzťahom a dohodám s krajinami ako sme my Slovensko a ostatné okolité národy. Medzinárodný obchod predstavuje pohybujúce sa kolesá ekonomiky je to dôležitá prirodzená súčasť existencie a fungovania štátov. Boli by blázni keby sem nepredali prebytky obilia, kukurice a podobne.

Vazena prebrali ste sa niekedy zo spanku a ak ano prosim upresnite ten cinsky obchod, lebo ja o ziadnom neviem. Ja viem len o vyrobkoch kapitalistickych kooperacii ktore su vyrobene lacnou otrockou silou v Cine ktora je zahranicnemu kapitalu garantovana komunistickou stranou Ciny.
O jakych ruskych prebytkoch pisete, ved ty su radi ak dopestuju sami pre seba jedine co mozu vyvazat su prirodne suroviny.


Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-03-07  (06:14)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ruskí roľníci začínajú ohrozovať americkú dominanciu na svetovom trhu s pšenicou. Ešte v 90. rokoch musela krajina dovážať obilie zo Spojených štátov, aby mala dosť múky na chleba pre svojich obyvateľov.
Najväčší exportér obilia na svete do roku 2019 - Rusko

V súčasnosti sa situácia zásadne mení. Iba pred pár dňami kúpil Egypt v Rusku 180.000 ton pšenice. Za tonu platil 178,50 USD (149,47 eura), čo bolo o 13 USD menej, než keby ju kupoval v USA. Kontrakt je len jedným zo signálov, ktoré naznačujú, že Rusko začína spochybňovať výnimočné postavenie Američanov na svetovom obilnom trhu.

Egypt je najväčším kupcom pšenice na svete. V posledných 11 mesiacoch získali ruskí exportéri z Káhiry objednávky na polovicu dovozu pšenice krajiny. Podiel Američanov na ňom klesol na 8 %.

V minulom desaťročí bolo ruské poľnohospodárstvo po dlhých desaťročiach sovietskeho úpadkového hospodárenia katastrofálne nízko produktívne.

Po zásadnej politickej zmene v krajine začali investori skupovať pôdu a na najúrodnejších lánoch pri ukrajinskej hranici a v blízkosti Čierneho mora začali uplatňovať moderné metódy pestovania obilia.

Rusko predalo prvé významné množstvo obilia v roku 2002. Vyviezlo ho 15,6 milióna ton. V súčasnosti je 14 % pšenice, ktorá sa ročne predá na svetovom trhu, ruskej. V roku 2000 dosiahol podiel Ruska na tomto trhu 0,5 %. Pozícia Spojených štátov sa v rovnakom čase oslabila z 26 na 19 %.

Americké ministerstvo poľnohospodárstva počíta s tým, že Rusko sa do roku 2019 stane najväčším vývozcom obilia. Prezident Dmitrij Medvedev nechal vlani vytvoriť štátny podnik, ktorý za 3,3 miliardy USD vybuduje obilninársku infraštruktúru (silá a dopravný park) potrebnú pre starostlivé hospodárenie s obilím a pre jeho dopravu do prístavov.

Amerických farmárov vývoj v Rusku znepokojuje.

"Oblasť pri Čiernom mori bude pre nás dosť silným konkurentom," povedal Dean Stoskopf, pestovateľ pšenice v Kansase.

Američania dostávajú za svoju pšenicu viac, lebo je vyššej kvality. Má napríklad viac lepku ako ruská. Avšak to sa môže zmeniť v prípade, keď sa v Rusku zlepšia podmienky jej pestovania, a keď sa bude lepšie chrániť v skladoch.

Informovala o tom agentúra Bloomberg a rakúsky denník Die Presse.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (07:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trinitrotoluen :)

Myslím že ide skôr o pojmové nedorozumenie. Ak ukulele či niekto hovorí, že "rovnocenné partnerstvo", iste tým nemyslí že budeme tak dôležitý ako rusi či mať takú váhu hlasu. O tom to nie je a to ani nie je potrebné. Ide predovšetkým o vzájomný REŠPEKT a POROZUMENIE na ktorom by sa budovalo prípadné partnerstvo. Nič viac nie je treba.

A ešte k tomu že rusko sa môže vy**** na nejaké slovensko, tak tu padli dobré argumenty že prečo to nie je pravda. A neviem či to tu padlo .... ale Slovensko má pod zemou jednu z najväčších zásobární pitnej vody a to bude ako vieme obrovská strategická výhoda.
A pridám k tomu ešte jednu myšlienku. Dnes nikto na svete nie je taký silný, aby si mohol dovoliť pohrdnúť spojenectvom ktoré by navyše mohlo byť založené nie len na "výhodnej spolupráci" ale aj na ideách, blízkosti morálnych hodnôt, nehovoriac ak sa jedná o príbuzný národ. Aj malý národ môže byť obrovským prínosom. Tiež platí univerzálne .... babka k babce. Myslím že rusi si to uvedomujú veľmi dobre. Takisto by som povedal že z čisto vojensko-strategického pohľadu jw tu aj ďalšia vec v hre a síce budovanie vojenských základní ... To by bolo na dlho.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi

takže konečne nová klávesnica ?:) Ok, teraz vážne - k tomu pánovi z SNS. Celkom rozumiem čo chcete povedať. A viete že ja som ešte to donedávna ani len netušil že bol v tej strane či dokonca tuším v parlamente ? Nejako mi to celkom ušlo - našťastie - lebo asi by som na neho pozeral asi inak. Našťastie ma tá etapa nejako "obišla" a ja som ho súdil len podľa jeho názorov a článkov. A tie sú mi veľmi blízke. Tiež som rád že je tu nejaký insider ktorý pozná dobre obidve strany a môže priniesť cenné informácie a myšlienky.Pozeral som neskôr jedno video kde sa ku tejto svoje životnej etape vyjadril a myslím že z toho vyviazol so cťou. Aspoň pre mňa. Aj preto som na toto celkom pustil z hlavy ...

pekné ráno všetkým


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-07  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  michal
precitaj si este raz pozorne moje prispevky.s tych 6 bodov ktore tam uvadzas som uz polovicu popisal sam a druhu polovicu si trochu nadsadil,ale su to iba nepodstatne malichernosti.TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-07  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
ano v prvom odstavci s tebou suhlasim.aj s tou castou o pitnej vode.toto je dokonca najsilnejsi argument aky tu doteraz zaznel.ale prosim vas nepiste mi tu stale o pribuznych narodoch a ideach.taketo argumenti tu uvadza iba par idealistov ako je napr. aj p.chelemandik.mimochodom jeho nazori su mi sympaticke,ale podla mna dost nerealne.TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-07  (09:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  dalsia vec vazeny:
odrazu ked sme v svrabe by ste sa vsetci tlacili do ruska a chceli by ste byt jeho rovnocenny partneri.ja vam ale pripomeniem dobu ked bol vo vlade mečiar a on sam v tej dobe preferoval obchodnu spolupracu s ruskom.a to bol asi aj jeho jediny dobry napad.ale ako vieme tak neuspesne,pretoze VECSINA slovakov v tej dobe zbozne hladela na velku ameriku a jej raj na zemi.vtedy kazdy frflal ze co take nam moze rusko ponuknut ked je samo chudobne.kde bola vtedy slovanska idea?vtedy sme sa na rusov vys... my!huraaa pustime k nam USA.a vidime vysled toho.TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-07  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nanajvys mozme byt ich vojenska zakladna ako pises smartang.a na zaklade toho by nam mohli ekonomicky pomoct.
otazka vsak znie:stalo by nam to za to?Brazil . tisuhuno2   |   ip:95.103.22   |   2013-03-07  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT1973 to vieš, kde vietor tam plášť :DDDDDDDDDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak to naozaj neviem posúdiť čo by to v reáli znamenalo a či by to malo aj prípadné negatíva. Samozrejme .... teraz sa bavíme čiste teoreticky ... zatiaľ sme stále súčasťou EU a máme od Ruska ako štát hodne ďaleko a áno, máme zrejme čo doháňať.

V kažom prípade - keď už teda teoretizujeme - istotne viem nájsť zopár pomerne silných argumentov prečo by ešte rusko o nás stáť mohlo a bolo by to aj preňho výhodné či už z ekonomického, či vojensko-strategického hľadiska. No a čo sa týka tej idei a národnej príbuznosti - to by som nechal ešte otvorené. Mám dojem že nejaká forma Slovanstva sa tu formuje a tá idea by som povedal zažíva omladzujúce chvíle. Dajme teda tomu ešte čas a keď hovoríte :
" mimochodom jeho nazory /dovolil som si opraviť hrubku:)/su mi sympaticke,ale podla mna dost nerealne " .... navrhujem ostať pri tej prvej polovici, resp. myšlienke. Budúcnosť sama rozhodne. my sa zatiaľ držme sympatií všade a nekomplikujme si to s reálnosťou lebo to je relatívne. Kto nesníva, nič nevytvorí, lebo ten nežije. Ten kto naopak sníva, má síl za 100 a nezlomnú vôľu. A chuť do života. História už neraz dokázala že je tomu tak. Teraz sa hlavne musí nejako "rozumne zosypať" ten domček z karát zvaný EU. Možno BRICS s novou svetovou menou už čoskoro rozhýbu vody a začnú sa diať veci ... v rusku sú v dume na pretrase veľmi zaujimavé zákony (zakon o centralnej banke, zakon o zákaze homosexuality na verejnosti ...) Ja myslím že koleso sa už roztočilo. A my sa pripravujme ...


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-07  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
vcelku s tebou v tom poslednom prispevku suhlasim.podla mna najdolezitejsie je momentalne vystupit s EU a NATO bez ohladu na pociatocne nasledky.ak to urobi jedna krajina,tak ju podla mna budu nasledovat dalsie a tie by mohli spolu uzavriet nejaku dohodu o vzajomnej spolupraci.vytvorit potravinovu sebestacnost kazdej krajiny a zakladne potreby ludi.a casom by sa ukazalo co a ako dalej


ANONYM . sipyrige36   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci

EMKA vám dala dostatočne podloženú odpoveď čo sa týka pšenice v uvedených faktoch. Ja sama by som to tak nezdeklarovala. Vo svojich vyjadreniach som hovorila o pšenici z dôvodu, že vo všeobecnosti viem, že sú sýpkou sveta a majú na to reálne predpoklady. A to nezaťaženú úrodnú pôdu, ktorá roky nebola využívaná.

Ešte dodám, čo sa týka kvality pšenice a hodnôt lepku v nej to sú parametre závislé od použitej pestovanej odrody a ďalší významný podiel na hodnotách lepku má vývoj a vplyv počasia. Každý kto pšenicu pestuje vie, že je to tak.ANONYM . sipyrige36   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci

EMKA vám dala dostatočne podloženú odpoveď čo sa týka pšenice v uvedených faktoch. Ja sama by som to tak nezdeklarovala. Vo svojich vyjadreniach som hovorila o pšenici z dôvodu, že vo všeobecnosti viem, že sú sýpkou sveta a majú na to reálne predpoklady. A to nezaťaženú úrodnú pôdu, ktorá roky nebola využívaná.

Ešte dodám, čo sa týka kvality pšenice a hodnôt lepku v nej to sú parametre závislé od použitej pestovanej odrody a ďalší významný podiel na hodnotách lepku má vývoj a vplyv počasia. Každý kto pšenicu pestuje vie, že je to tak.Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.46   |   2013-03-07  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Yanath.Píšeš,že v Rusku mal život človeka v histórii malú hodnotu.Pýtam sa ťa akú hodnotu mal ľudský život v Amerike?Kam sa podeli indiánske národy?Aku hodnotu mal ľudský život otroka na americkej plantáži? Akú hodnotu mal život Maorov v očiach Angličanov na Novom Zélande? Život Aborigénov v Austrálii? A akú hodnotu mali životy domorodcov v koloniách okupovaných Britmi,Holanďanmi,Francúzami,Španielmi Portugalcami atď?


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Pardón ten ANONYM som ja.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci


Niečo k tej morálke

V minulosti mali problém s disciplínou. Ale nie s národnou hrdosťou a morálkou. Ale ak už hovoríme o tom, treba si uvedomiť, základný nepopierateľný fakt a to, že každý národ sa v behu dejín na základe okolností, s ktorými sa potýka sa zároveň mení a vyvíja.

Keby sa vývoj ruského národa zastavil na pozícii z minulosti keď existoval východný komu*******ý blok už dávno, ale sakra dávno by Rusko Amerika zožrala. Rusi by boli prvou výdatnou a tučnou korisťou po ktorej by sa američania vrhli a to z dôvodu ich obrovského nerastného bohatstva.

To, že sa im to nepodarilo rozložiť ich ako Slovákov, Maďarov, Poliakov a Čechov to jednoznačne hovorí o ich národnej hrdosti a schopnosti týmto tlakom aktívne a účinne odolávať, čiže takým "bezvýznamným ničím" ako by ste to chceli prezentovať určite nie sú.

Ak dokázali významne zvýšiť svoju produkciu napríklad toho obilia tak tam určite musela nastúpiť nejaká disciplína a morálka. Ináč by to nešlo.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci


Niečo k tej morálke

V minulosti mali problém s disciplínou. Ale nie s národnou hrdosťou a morálkou. Ale ak už hovoríme o tom, treba si uvedomiť, základný nepopierateľný fakt a to, že každý národ sa v behu dejín na základe okolností, s ktorými sa potýka sa zároveň mení a vyvíja.

Keby sa vývoj ruského národa zastavil na pozícii z minulosti keď existoval východný komu*******ý blok už dávno, ale sakra dávno by Rusko Amerika zožrala. Rusi by boli prvou výdatnou a tučnou korisťou po ktorej by sa američania vrhli a to z dôvodu ich obrovského nerastného bohatstva.

To, že sa im to nepodarilo rozložiť ich ako Slovákov, Maďarov, Poliakov a Čechov to jednoznačne hovorí o ich národnej hrdosti a schopnosti týmto tlakom aktívne a účinne odolávať, čiže takým "bezvýznamným ničím" ako by ste to chceli prezentovať určite nie sú.

Ak dokázali významne zvýšiť svoju produkciu napríklad toho obilia tak tam určite musela nastúpiť nejaká disciplína a morálka. Ináč by to nešlo.michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele :

Zatvorený mozog proste z osobných dovodov nenávidí Rusko a Rusov, takže je asi nejaká diskusia s ním na túto tému zbytočná.
Až by mal uznať tvoje argumenty, tak je to niečo podobné, ako keby si mu rozbila hrad postavený na jeho písečku...)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

K tomu ako Mečiar chcel smerovať obchod a medzinárodné vzťahy k Rusku. Áno máš úplnú pravdu, nikto to nechcel. Treba si uvedomiť v akom časovom období to bolo. Bolo to pár rokov po revolúcii. Ľudia boli v tom čase ešte stále presýtení bývalým režimom. Nikto to nechcel, lebo sme sa toho báli a mali sme po toľkých rokoch ako národ k tomu prirodzený odpor.

Po tom, čo sa tu dialo v čase kom*******kého režimu sme sa im všetci otočili chrbtom. Pretože tu bol strach a obavy, že by sa to mohlo opakovať, prirodzený odpor po toľkých rokoch bez ohľadu na výhodnosť, alebo rozumnosť toho smerovania. Ešte sme neboli rozobratí a ilúzie z nového demokratického zriadenia aktívne zotrvávali čo je normálne a prirodzené. Nepoznali sme ešte pravú tvár toho čo k nám prišlo. Hlavne preto ten postoj.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
michal

Vieš po páde komunizmu som ani ja Rusov nemala rada. Hnevala som sa na všetko ruské. Všetko mi vadilo, pretože pre moju rodinu ten režim bol o niečom inom ako pre väčšinu obyvateľstva. Ľudia z mojej blízkosti si zažili šikanu a ŠTB.

Ale to neznamená, že mi zostanú zaslepené oči voči všetkému aj tomu pozitívnemu. Kvôli nenávisti zostať slepý a hluchý je jednou z veľkých chýb človeka.

Snažím sa hodnotiť a porovnávať z viacerých uhlov a strán veci tak aby som ich videla čo najobjektívnejšie pokiaľ to je možné.

Ja nemám problém vymenovať negatíva toho čo bolo, čo sa dialo, ale zároveň si nezakrývam myseľ a zrak pred tým čo bolo dobré, čo fungovalo a bolo prínosné alebo pozitívne.

Veci, informácie a udalosti je potrebné triediť, a ideálne je to vtedy ak sa zbavíme svojich subjektívnych pocitov a dokážeme sa objektívne držať reality. Nie sa nechať živiť hnevom a nenávisťou to morom ľudstva. Veci treba riešiť a pristupovať k nim s rozhľadom a vždy obozretne, potom sa vyvarujeme mnohých chýb.

Ale on stále nechce pochopiť, že to nie je jednostranný pohľad ale snaha o porovnávanie, hodnotenie a triedenie faktov. Čo je škoda.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EMKA
vďaka za veľmi zaujímavé info ohľadne tej pšenice. To je v poradí ďalšia veľká vec, ktorá ma ďalej utvrdzuje v tom že rusko ako krajina naberá pomerne radikálny a veľmi nádejný kurz ... respect

ukulele
s tou národnou hrdosťou máte nepochybne pravdu. Áno, majú niečo, čo ostatní už dávno takmer stratili. Našťastie, len takmer. Pravda v nás prežíva, hoci zažila ťažké chvíle, porážky aj potupné prehry. Je však stále tu a keď ju budeme hľadať, nájdeme ju avyklíči v hybnú silu ...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
michal

Ale s vysokou pravdepodobnosťou to bude tak ako hovoríš.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele :

Tak na tebe, už z toho, čo píšeš je vidieť vývoj a snahu pochopiť veci komplexne, čo je len správne, lebo svet nie je čiernobiely...
Zatvorený mozog má však v tomto blok a nie je schopný byť ani objektívny a ani vidieť problematiku komplexnejšie.
Aj mne a mojej rodiny "súdruhovia" ublížili, ale tiež na druhej strane nie som slepý, aby som nevedel porovnávať minulý a súčasný režim so snahou byť objektívny...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Smartang

Je však stále tu a keď ju budeme hľadať, nájdeme ju avyklíči v hybnú silu ...


V to dúfam a verím, že sa tak stane. Ja tú vieru mám, len keby sa konečne začala prebúdzať v týchto ubitých masách nášho národa. Čo sa ešte musí stať aby to skončilo? Ale vďaka bohu kolesá sa začali hýbať. Tak je.

Ešte Vám dám otázočku. Kto je Trinitrotoluen :)? Otvoreneoci?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele
To s tým Mečiarom a ruskom bol vynikajúci postreh, nenapísal by som to lepšie. Je v tom jedna veľká pravda ktorú mnohí nechcú vidieť. Ono tí ľudia boli fakt dopletení a preto aj ich konanie a postoje treba vnímať zo širšej perspektívy ...


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-07  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele
nechcem sa teraz tvarit ako nejaky prorok,ale ja som vtedy v tomto suhlasil s meciarom.a poznam aj dalsich takych.ano opatrnost voci takemuto kroku som citil aj ja,ale prave vtedy som sa riadil hlavne srdcom a teda tym ze sme slovania.
dodnes nenavidim ameriku,tak ako uz aj vtedy.zacalo to jej vtieravym jazykom ktory nahradzal ten nas slovensky bez ohladu na jazykovy zakon a to az tak ze starsi ludia dnes nasej mladezi polovicu nerozumeju.atd.
a po viac ako 20 rokoch je uz trochu neskoro mysliet na nase spolocne slovanske korene a na nich zakladat dalsiu spolupracu.slovensko si musi hladat ekonomicky rovnocenneho partnera s ktorym by spolupracovalo a nie dufat ze gigant ako rusko si nas zoberie na ruky(hoppa) a bude nas chlacholit len preto lebo sme tiez slovania


Brazil . tisuhuno2   |   ip:95.103.25   |   2013-03-07  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte k Amerike, prvé normy pre bezpečnosť práce pre robotníkov v USA sa zaviedli v 42 roku a to z dôvodu že úmrtnosť robotníkov v US továrňach bola väčšia ako na bojisku v Pacifiku s Japoncami, opakujem, vojak US armi bol viac v bezpečí v zákope v Pacifiku ako roboš v US továrni !!!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
michal

A toto je presne to, čo mnohým z nás chýba. Preto sa národ nevie zomknúť a keď sa predostrie niečo čo len teoretické, hľadajú sa samé negatíva a ako sa to nedá.

A často krát len pre osobnú zaujatosť jednotlivca voči niečomu. Čo bolo, bolo, už to nevrátime späť. Ale čo sa dá napraviť aj z bývalých chýb ktorých sme sa dopustili treba sa poučiť a snažiť sa to napraviť ak sa ešte dá, alebo čo sa z toho dá urobiť správne a lepšie. Obzrieť sa vybrať si to najlepšie s čím sme sa v živote a praxi stretli a pokúsiť sa to aplikovať do života a to je jedno či súkromného, obchodného, výrobného pracovného, alebo čohokoľvek a hlavne tvorby spoločnosti a zákonov.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak Vám pán práve odpovedal :)))))))))))

http://sk.wikipedia.org/wiki/Trinitrotolu%C3%A9n


Brazil . tisuhuno2   |   ip:95.103.25   |   2013-03-07  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo robotníci na stavbe mrakodrapov mali rovnaké percento úmrtí ako US vojaci v zákopoch WW1 v Európe a to je zaujímavé že o týchto obetiach US sna sa nikde nepíše!!!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
michal

Práve si ma podnietil k tomu, že som si spomenula na takú maličkosť. Napríklad.

Vezmime si nedávnu kalamitu v BA, kde pre 5 - 10 cm snehu sa sanitky nedokázali dostať s pacientami do nemocnice. Tu som si okamžite uvedomila jednu skutočnosť. Nuž nech komunizmus akokoľvek neznášam musím uznať jedno. Pred dvadsiatimi rokmi bolo úplne normálne a bežné, že napadalo nie 5 - 10 cm snehu ale pól metra. To bolo úplne normálne a vtedy bežné.

Ale nikdy som nepočula, že do nemocníc sa nemohli dostať sanitky. Nech boli tí komunisti aký chceli, ale som presvedčená, že by povolali aj armádu a policajtov na odpratávanie snehu, ale do tých nemocníc by sa pacient dostal. A teraz? Vyzerá to tak, že ak by sme boli obdarení na území Slovenska 1 m nádielkou snehu tak sme odstavení a všetko sa zastaví? Lebo nestíhajú? Nie sú mechanizmy? A kde potom sú tie dane?


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Smartang

Ešte, že som sa opýtala. Bola by som sa uviedla sama do omylu. :))))) Ďakujem.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.180   |   2013-03-07  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci.vymovepu87 Otvorený mozog, dávaj si pozor na prievan! Uvedom si, že v KSČS boli trojské kone väčšinou sionisti, ktorí mali plán! Zamysli sa nad tým, že by museli sa potrestať tí sionistickí paraziti, ktorí v tom čase krívili plánovite v spolupráci so svetovým sionizmom socia.....s, sú to tí istí neľudia ktorí nám teraz vládnu, teda ako mohli dopustiť svoje potrestanie?

- kedy došlo k rozdeleniu Poľska? Nie až po Mníchovskej zrade? Sovietskí sionisti si jednoducho chceli vytvoriť predpolie, pretože Nemecku a západným sionistom veľmi neverili!

- čudní sú veru ľudia, mám švagra, ktorí je silne veriaci a keď mi po prevrate povedal, že na západe sa ľuďom žije lepšie /napriek tomu, že tam nikdy nebol/ , tak som mu povedal, že to je docielené vykorisťovaním podmanených krajín a rozvojového sveta, načo povedal, tak ich vykorisťujme aj my. Naivka! Dnes sa za to hambí a na systém nadáva!??????????????????????????????????????????????????????????????????

- Ak ťa zaujíma Katynský les-lož sionistov, prečítaj si odkaz:

http://www.birdz.sk/webka/ivlu/blog/podvod-zvany-katyn-o-historickej-falzifikacii-modernej-burzoazne
j-historiografie/89176-blogspot.html

klopi.gywefisu87 aj tebe odporúčam vyššie uvedený odkaz!

lord1977.gerilahe08 udalosti v Rumunsku sa tak zmanipulované sionistami ako v Katyni!

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????smartang.bohupyki56 tvoje:"koľko ľudí bolo falošne obvinených a zavraždených režimom a koľko životov poznačili nútené práce v podradných profesiách len preto, že dotyčný bol identifikovaný ako " vnútorný nepriateľ" ???

P.S.: Že to bola v mnohých prípadoch práca zahraničnej rozviedky a sionistický plán, je hádam už dostatočne preukázané, nezabúdaj na to!

Yanath.vepebeku80 Kto nás chránil preverili už dejiny, históra je výplod sionu! Keby sme chceli vystúpiť z NATO bez ich súhlasu, vari by nás neobsadili?


P.S.: Stále sa nádejam, že ľuďom sa konečne otvárajú mysle, ale vidím, že ľudí napojených na egregora, drolov a sionistických parazitov na tomto webe neubúda! Teší ma akurát to, že sú to tí istí!

Nech žije védické poznanie, dŕžava, kon a zdravomyslie!


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja myslím ukulele že vtedy si sa nedozvedela toho veľa, veď nemala si ani ako.. Iba z ústneho podania si sa mohla niečo dozvedieť o tom ćo a ako nefunguje. Jednoducho keď sa vtedy sanitka niekde nedostala no tak sa nedostala a hotovo. Bolo to predsa úplne normálne.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (11:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ukulele :

No je to o tom, že neoliberalizmus v princípe kašle na vačšinu a jej potreby.Hlavne americký neoliberalizmus, ktorý SR implementovalo, lebo ten je odlišnejší a omnoho krutejší ako napríklad európsky severský kapitalizmus, ktorý je tam v súčasnosti od 80 rokov 20 storočia tiež postupne likvidovaný a nahrádzaný krutým neoliberálnym, korporatívno fašistickým systémom.. Človek v tejto triede, vačšine, je len redukovaný na ekonomickú jednotku, len niečo čo može poslúžiť a potom sa odhodí. A na takomto prístupe potom vidíš všetko ostatné.
Mám rodinu v USA. Nedávno tam synovcovi museli robiť operáciu kolena, lebo mal úraz.Stálo to niekoĺkotisíc dolárov, ktoré bolo nutné zaplatiť napriek zdravotnému poisteniu, ktoré tam tiež nie je zadarmo pre všetkých...Nikoho by nezaujímalo, keby rodičia nezaplatili, ako by chlapec žil ďalej.Poznám prípady amíkov, ktorí mali aj slovenské občianstvo, ako utekali stadiaĺ a dali sa operovať v SR, aby ušetrili...Lebo tam nemali na to, aby si zaplatili operáciu.Takže, áno, kapitalizmus je výhodný, ale nie pre vačšinu a keď si tam bez práce, nikoho nezaujíma, či skončíš v krabici na ulici. To je rozdiel od socializmu...príklad..
V Európe je to hlavne v západných ekonomikách, ktoré sa ešte držia ako Anglicko, Nemecko, Rakúsko, ešte znesiteľné, ale aj tam je snaha odstrániť sociálne vymoženosti, ale čo také Grécko,Španielsko, Portugalsko, ktoré doplatilo na euro a na to, že nedokázalo konkurovať Nemecku, pričom si ani nemohlo pomocť kurzom vlastnej meny, čím si znížilo konkurencieschopnosť v prospech Nemecka, ktoré na tom zbohatlo a teraz si nikto nechce priznať vinu...


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

"Ja myslím ukulele že vtedy si sa nedozvedela toho veľa, veď nemala si ani ako.. Iba z ústneho podania si sa mohla niečo dozvedieť o tom ćo a ako nefunguje. Jednoducho keď sa vtedy sanitka niekde nedostala no tak sa nedostala a hotovo. Bolo to predsa úplne normálne."

Je úplne normálne v SR aj to, že sa štát nestará, aby sa regulovali vodné toky, kde boli záplavy.Že ti politik povie, zvykajte si, teraz to bude časté, že cigáň sa správa asociálne, ští a serie v Malackách na ulici a policajt sa robí, že to nevidí, náhoda ?
Je úplne iný prístup k mnohým vecim ako za socíku, s tým nič neurobíš...
ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (11:48)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  
TNT1973

Vidíš? A o tom to je. Ty si sa dokázal rýchlejšie preniesť cez udalosti minulosti a možno skôr si bez zbytočného zaslepenia uvedomiť nejaký zmysel a výhodnosť tej spolupráce.

Ja sa otvorene priznám. Ja nie. Ja som bola zaslepená hnevom a keby sme sa my dvaja v tom čase o tom rozprávali a dohadovali tak ťa s istotou budem posielať kade tade a poviem ti, že si debil. Bolo to proste tak. Ten hnev a strach boli u väčšiny obyvateľstva tak hlboko zakorenené, že sme neboli schopní zo strachu, že stratíme slobodu objektívne a rozumne uvažovať. A v mnohých prípadoch sme mnohí ani nechceli o tom počuť, nie to ešte prehodnotiť a premýšľať nad tým.

Ja som Ameriku a ten amerikanizmus nikdy nemusela. V podvedomí mi to bolo vždy cudzie a skôr som videla negatíva, ako pozitíva tej odtrhnutej uzdy morálky cez šou biznis a filmovú produkciu. A tiež som veľa krát neznášala celú Ameriku pre ich neustále sa montovanie do vnútorných záležitostí krajín a štátov na všetkých kontinentoch a to vojenskou silou. Ale teraz som pochopila, že každý obyčajný američan je podobným otrokom my európania, Slováci a všetci ostatní. Ak nie sú v niektorých veciach na tom ešte horšie, pretože ich systém cielene vychováva nevzdelaných ľudí, s nízkou vedomostnou úrovňou aby ich mohli ako hlúpych čo najľahšie manipulovať. To že im evidentne zlyháva systém vzdelania je zámerom nie náhodou. A tu som si uvedomila, že sú obdobní otroci a chudáci ako my, len majú čo sa týka vzdelania viac vytreté a vymleté mozgy takže sú vo väčšom riziku možnej budúcej podriadenosti a ovládania más ak my.

Ale proces ohlupovania sa začal už aj v našom školskom systéme.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-07  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan
Nezabúdam na to a s tými sionistami máte samozrejme pravdu - však vieme ako prečo aj cez koho bol v rusku inštalovaný komunizmus .... a aj kto to financoval. Ak som aj povedal niečo na adresu "rusov", bolo to myslené čisto pragmaticky a síce že sa od týchto aktov minulosti jednoducho nemôžu nikdy úplne dištancovať s tým že to nie my, to iní. Istá časť obyvateľstva bola tiež dobre zmagorená a presiaknutá ideami komunizmu ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (11:57)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Michal vôbec nemám záujem porovnávať s Tebou socik a tento tu biedny režim ktorý skapína.
To by bolo na dlho a bolo by to neobjektívne obávam sa z Tvojej strany.

Keď to chceš porovnávať tak spomeň aj negatíva aj pozitíva. Potom porovnaj.
Nech je to aspoň trochu objektívne. Ide totiž aj o to ktorú presne dobu porovnávaš a aj to aké historické dôvody k čomu viedli. Vśetko sa mení v čase, všetko je dynamické a nič nie je stabilné a nemenné.
Čo chceš potom porovnávať a načo ?


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

Nič , len nesúhlasím s niektorými tvojmi názormi a tvojím dogmatizmom :

"To by bolo na dlho a bolo by to neobjektívne obávam sa z Tvojej strany."

Ty máš o sebe asi fakt vysokú mienku, problém s objektivitou može byť kľudne aj na tvojej strane...
Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal
Subjektivne sú všetky tieto názory, aj moje aj Tvoje. Totiž každý môže vychádzať len z toho ćo pozná a aké má informácie a aj záujmy.. To bude vždy len subjektívne, preto som písal že - aby to bolo aspoň trochu objektívne mal by si porovnať aj klady aj zápory.

Ale Ty ako vidím zase chceš len bojovať s Pikom o tom kto je subjektívny a kto objektívny a na koho strane je subjektivita či objektivita.

Nemám ani záujem o také debatky.. Nájdi si iného oponenta mne sa Vôbec nechce s Tebou o tom. :-)))
Mne súčasný režim vyhovuje viac ako minulý. A to hlavne preto že môžem robiť to ćo chcem. Môžem vstať ráno kedy chcem.
Môžem sa rozhodnúť urobiť to ćo chcem. Vtedy som nemohol.

A samozrejme, súćasný režim má aj mnohé negatíva, tak ako aj minulý mal negatíva. Má ja pozitíva aj minulý mal určité pozitíva.
Ak to chceš porovnávať tak si to porovnávaj s inými ľuďmi.. Mne je to aj tak jedno.. Je to zbytoćné.

Totiž: Nikdy nevstúpiš do tej istej rieky.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

To, že boli tvrdo cenzurované médiá je fakt. Ale som presvedčená, že keby sa niečo také stalo a po Slovensku, alebo teda v ČSSR zomierajú ľudia kvôli snehovej kalamite, lebo sanitky sa do nemocníc nedostali to by ticho určite nezostalo. A keby médiá hneď mlčali čo sa často dialo, tak ľudia o tom medzi sebou hovoria a rozšíri sa to všade.

Rovnako ako s Černobyľom. Čo sa stalo? Média až niekoľko dní potom oznámili čo sa stalo v Černobyle pretože dúfali, že poveternostné podmienky sa vyvinú v náš prospech a rádioaktívny spad sa sem nedostane. Ale nestalo sa a tak museli s udalosťou vyrukovať von. Samozrejme, že ubezpečovali obyvateľstvo o tom, že všetky potraviny sú v poriadku a niet sa čoho obávať. Ale ja si presne pamätám ako sa o tom medzi obyvateľstvom šuškalo a ticho hovorilo a ľudia sa cielene vyhýbali mlieku, maslu a zelenine.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
TNT1973

Ešte raz chcem sprízvukovať a podotknúť. Nikde som nepísala o tom, že Rusom sa treba hodiť k nohám a žobrať o ich pozornosť, pomoc, ochranu a neviem čom.

Vzájomná výhodná spolupráca pre obidve strany čo sa týka obchodu, medzinárodných vzťahov a dohovorov na obojstrenne výhodnej úrovni nie je predsa očakávanie od Ruska sme tu a teraz si nás vezmite na ruky a hojdajte nám ritku. To naozaj tak nerozumne píšem, že aj ty si to nepochopil celkom správne?


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (12:35)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ukulele média boli cenzúrované ako píšeš ale aj ľudia žili pomalšie. Aj sanitky šli pomalšie a všetko bolo pomalšie..
Na cestách nebolo toľko áut. A ľudia umierali aj vtedy. Vojaci síce odpratávali sneh aj to je pravda..

Ale robili to dobrovoľne ? Nie nerobili to dobrovoľne. Robili to za nejakých pár korún mesačne, jedlo a ubytovanie
a pod hrozbou že ak nesplnia rozkaz tak ich zavrú do basy. Boli to nútené práce..
Vojaci boli iba ľudia ktorých odviedli, neboli to žiadni vojaci. Takisto nútene - samozrejme..
No skutoční vojaci, vojaci z povolania tí nič predsa neodpratávali, žiadny sneh..
Teda ślo o činnosť - nedobrovoľnú.

Dnes to môže niekto odpratať ale treba mu aj zaplatiť. V tom je ten rozdiel.
Nie je z čoho, výmenný prostriedok - peniaze dávno ľuďom odcudzili..

To sa naozaj nedá ani porovnávať. Porovnáva sa neporovnateľné.
Neviem či je to dobré - nútené práce civilistov v povinnej vojenskej službe pokladať za klady nejakého systému.
No nezdá sa mi to dobré.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

dobre, OK


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (13:14)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  
Piko

Dnes nemáme žiadnu povinnú vojenskú službu? V súčastnosti neboli povolané ozbrojené zložky v mimoriadnej situácii k záplavám na východe Slovenska? Mali to vari tí vojaci čo vrecovali zaplatené? Okrem toho, že im je v súčastnosti poskytovaná strava a ubytovanie v rámci základnej vojenskej služby zadarmo? Štát im z daní a prostriedkov nezabezpečuje tieto potreby rovnako ako pred tým?

Možno si to pochopil tak, že som chcela povedať, že za každý prd snehu majú ísť vojaci lopatovať. Ale ak vznikne situácia kedy si s tým zrazu nevedia rady a vznikne krízová situácia čo je na tom neetické a zlé? Hovorila som o mimoriadnych stavoch a krízových situáciách. Však armáda je k takýmto stavom volaná aj teraz.


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele. Naozaj nerozumiem ako to myslíš.
Vojenská služba je dnes dobrovoľné povolanie. Neetické a zlé na tom nie je nić ak sa jedná o dobrovoľné povolanie.
Pri takom povolaní si je človek-zamestnanec vedomý toho ćo sa môže od neho vyžadovať či oćakávať, šiel tam totiž dobrovoľne.

Dnes nemáme žiadnu povinnú základnú vojenskú službu.. Je to dobrovoľné zamestnanie. :-)
Nie, dnes nemáme žiadnu povinnú vojenskú službu.


Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-03-07  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problém je len v tom, že za vojaka ide len vymetený dobrodruh, alebo chlap, ktorý nemôže nájsť iné riešenie, ako uživiť rodinu a zobudí sa až potom, čo ho použijú ako Angláni dajakého Gurka, alebo Frantíci Alžírčana!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Už ani tú polročnú čo to bolo kedysi? Lebo ja fakt neviem ale ešte pred pár rokmi to tak bolo, že na 6 mesiacov to bolo povinné pre každého, až na to, že tam bolo na výber robiť tých 6 mesiacov ako civilnú službu napr. v zdravotníctve či ako to bolo.

V tomto fakt nemám istotu ako to je reálne dnes preto som sa pýtala.

Ale aj tak keď sa vrátim do minulosti stále nevidím na tom, že v mimoriadnych situáciách bola armáda nasadená pre pomoc obyvateľstvu nič zlé.

Neviem. Vieš, keď sme pri tom. Môžme to zobrať aj z opačného konca. Koľko ľudí dnes dobrovoľne v pracovnom pomere pracuje 10 - 14 hodín denne bez zaplatenia nadčasov? Koľko ľudí z tých všetkých nezamestnaných je skutočne dobrovoľne bez práce a možnosti zachovať si strechu nad hlavou a poplatiť účty? Sám veľmi dobre vieš, aká je dnešná realita a tiež nie je slávna.

Ja sa nezastávam komuni*** ani socializmu, pretože slobodná vôľa a možnosť slobodného rozhodnutia mi je stále bližšia aj keď sa ťažko žije ako istota za cenu trpenia diktatúry a despotizmu prenasledovania a vymýšľania si triednych nepriateľov.

Ale sám uznáš, že pomaly ale isto sa aj v tomto systéme s určitosťou blížime k diktatúre a despotizmu, len je to skryté pod iným obalom aby sme si to nevšimli a nechali to tak. A o tomto som presvedčená.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Vari nie je despotizmom represívne postihovať rodičov malých detí, za to, že si nechcú dať zaočkovať malé dieťa očkovacou vakcínou so 4 - 6 chorobami naraz, pričom sa dieťa s niektorými z nich ani nestretne pretože % nákazy tou chorobou je tak nízke a nepravdepodobné, že je to nezmysel zaťažiť tým organizmu dieťaťa v tak nízkom veku, kedy jeho imunitný systém má sám o sebe dosť starostí so sebou vyrovnať sa s bežnými záležitosťami svojho prostredia?

A často krát aj v tých prípadoch keď z hľadiska určitej genézy chorôb v rodine je vysoké riziko, že by to skôr mohlo uškodiť a nenávratne poškodiť organizmus dieťaťa? Alebo v prípadoch keď si rodičia žiadajú o časový odklad nejakého očkovania aby to dieťatko alebo detský organizmus bol na to pripravený, pretože dajme tomu,že v poslednej dobe malo časté zdravotné problémy a organizmus je jednoznačné oslabený?

Za toto je nariadenie vlády, že lekári musia udávať a nahlasovať rodičov a pokuty ak si spomínam =330,- či koľko EUR v poriadku a je to demokratické a naozaj slobodné?

Toto je sloboda? Pretože pre mňa je to taká istá sprostá diktatúra ako pred tým.
Neposlúchneš dostaneš. A ešte budeš mať opletačky s úradmi s tým, že si to zacvakáš. To je potom o čom?


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ukulele, ale ja to naozaj neobhajujem to čo tu píśeš. :-)
Tu je toho viac domotaného, napríklad aj to že śtát ktorý nevydáva menu euro a nemá nad ňou kontrolu, danú menu ustanovil ako zákonné platidlo. :-)

To je kocúrkovo.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.29   |   2013-03-07  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sranda.Operuje sa tu vo velkom pojmami RUSKO,AMERIKA, atd.Nikto tu neoperuje pojmami ,ako zaujmy ruskych multimiliardarov,zaujmy americkych multimiliardarov .Len Rusko ,Amerika.Koho si mam pod tym predstavit? Za vsetkym su konkretny ludia ,s konkretnymi zaujmami.

A pozor.Moc s Rusmi neoperujte,to by ste len kukali jak puci,ake maju ti z nich,co maju prachy rozmyslanie.A ake spravanie.

Smartang, na Tvoj post ohladom

ale Slovensko má pod zemou jednu z najväčších zásobární pitnej vody a to bude ako vieme obrovská strategická výhoda.

Neviem ci taki Lybijci,alebo afganci ci Iracania,maju pocit,ze ich strategicke zasoby ropy,su pre nich aj strategickou vyhodou.Aby sme aj na Slovensku neboli prekvapeni v buducnosti,ked pojde o vodu.A ci to bude vyhoda.
JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-03-07  (16:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja si myslím, že v horizonte 10 - 20 rokov krajinám Európy hrozia sociálne nepokoje, ktoré sa prenesú podobne ako v Afrike do občianskych vojen.

Keď Rusko do toho času bude stabilné, že ho USA a západný spojenci nejakým spôsobom nerozbijú, tak slovanské národy sa znovu spoja ekonomický aj vojenský.

Tentoraz už to nebude socializmus, ale slovanský kapitalizmus s priamou demokraciou a vlastnou vojenskou obranou slovanských štatov.michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

"Tu je toho viac domotaného, napríklad aj to že śtát ktorý nevydáva menu euro a nemá nad ňou kontrolu, danú menu ustanovil ako zákonné platidlo. :-) "

Ako vidím, tak si to znova nepochopil...)

Francúzsko - francúzsky frank, Grécko, grécka drachma, Taliansko, talianská líra, Slovensko, slovenská koruna, Nemecko, nemecká marka, atď.

Toto boli povodné národné meny v daných štátoch pred prijatím eura...
Až príslušný štát nemože napríklad zmenou úrokovej sadzby národnej meny ovplyvňovať vlastnú ekonomiku, tak stráca jednu z doležitých ekonomických pák v hospodárstve. Až toto nechápeš, tak potom ťažko možeš debatovať o ekonomike...

"ale čo také Grécko,Španielsko, Portugalsko, ktoré doplatilo na euro a na to, že nedokázalo konkurovať Nemecku, pričom si ani nemohlo pomocť kurzom vlastnej meny, čím si znížilo konkurencieschopnosť v prospech Nemecka, ktoré na tom zbohatlo a teraz si nikto nechce priznať vinu...

Až by Grécko používalo drachmu, mohlo by zmeniť sadzby a kurz drachmy voči iným európskym menám, by mal vplyv na ekonomiku Grécka.Napríklad by sa drachma oslabila voči nemeckej marke. To teraz Grécko nemá k dispozícií, aby si takto pomohlo. Až to nechápeš a skomolil si to, čo som napísal je to tvoj problém...)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Áno priveľa vecí je tu Kocúrkovom a nezmyslom. Preto si pred tým netreba zatvárať oči to nikomu z nás nepomôže, rovnako ako zaslepenosť a jednostrannosť z hnevu a nenávisti, ako to tu poniektorí presadzujú. Nikam to nevedie.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal

Myslím, že si Pika správne nepochopil. Ja so to pochopila tak, že skôr tým smeroval presne k tomu čo opisuješ vo svojej reakcii, len to nerozpisoval ako ty. Ale jeho zámerom bolo podľa mňa poukázať na to o čom si písal.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... otvorenéoči- zbavte sa prosím , závislosti nutne niečo radiť!!! Choďte s manželkou do Číny--riešiť..., poraďte Putinovi , obeste všetých komunistov-na svete, aaa nespíte pravidelne ako bezdomovec v aute...Prajem vám pri návrate do novej Dubnice --trvalý pocit šťastia---z Kanady-----


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-07  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele :

"Myslím, že si Pika správne nepochopil. Ja so to pochopila tak, že skôr tým smeroval presne k tomu čo opisuješ vo svojej reakcii, len to nerozpisoval ako ty. Ale jeho zámerom bolo podľa mňa poukázať na to o čom si písal"

Možné je všetko, preto tu diskutujeme a bavíme sa...)


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal pozerám čo si mi napísal a naozaj zase mi niečo podsúvaś že ak niečo nechápem..a.t.ď. :-)

Pokús sa nabudúce komunikovať nejako ináč, naozaj sa mi nechce s tebou o čomkoľvek v takomto dialógu.
To s Tebou sa ťažko debatuje ak z problému robíš iný problém.. Problém o nechápavosti.
Zjavne si nepochopil Ty ako ukulele píśe ale má zmysel taká debata ? Pre mňa nie.

klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani zo srandy nie je vhodné začať niečo hohoriť v tom zmysle../ Rusi si , Číňania si musia uvedomiť!!::


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie kilogramy mozgov v Rusku a nehovorím o tonách v Číne nepredstavujú percentuálne ani obsahovo...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..toľko " múdrosti " ktoré majú niektorí "jedinci" na tomto fóre skoro " Nobelovské"...


Piko . syfaqyxy   |   ip:84.47.30.   |   2013-03-07  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi - ale nobelova cena za ekonómiu sa dáva bežne za 'múdrosti' .
Možno aj vďaka tomu to ide od tridsiatich k piatim.. :-)


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno..Piko .!! Pravda je Vaša!Ale tona mozgu tiež niečo vyprodukuje aj múdre!!! Kvatita plodí kvalitu!! Ale vďaka chápeme sa!!!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Michal

:))))))) Hej aj mne sa to už pár krát stalo. Dôležité je si to navzájom vysvetliť. To sa neboj nie si jediný. Stane sa to hlavne ak je niekto nový a ešte nestihol spoznať niektorých diskutujúcich. Potom keď si to človek zotriedi čo v kom je a ako zmýšľa a reaguje je to už lepšie.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano..Piko.. Friedman a Leontiev/f/ nositelia "Nobelovej" boli Ruskí emigranti --VÉĽKY EKONOMOVIA--vlastenci!!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ja osobne ak nie som si istá, či som niečo správne pochopila tak sa rovno opýtam, ako to bolo myslené, aby nedošlo zbytočne k nedorozumeniu, alebo vášnivej hádke.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..ukulele..Ja si myslím že máte pravdu !!Keď nezabudnete sa spýtať či máte pravdu tak pravda je Vaša!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ,,ukulele.. Ale keď zabudnete sa spýtať či máte pravdu...tak hajajáááj ..drizdy sú drizdy ..do nekonečna..furt..


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..ukulele....pst nič som nepovedal/nenapísal/ ...ostane to medzi nami... dobré???


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Klopi

Nerozumiem o čo vám ide? Môžte bližšie? Lebo pri tomto štýle dialógu by som mala rada jasno. Ak mi to bude jasné čo je podstatou, potom budeme spoločne pokračovať v diskusii.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem..ukulele.. Ale Vaše tvrdenie.." Ak mi to bude jasné čo je podstatou".... tak bolo by lepšie aby sa pochopila najsamprv "podstata"- nadpis článku/ a potom hajajáj aj čosi .../obdrizdávať:::/Ešte furt nič???Mne nejde o nič...Vy sa pýtate...!!!


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Klopi

Čo sa týka nadpisu článku, od začiatku som sa držala témy a to až do konca.

Príspevkom mimo tému a to 2x bola vysvetľujúca komunikácia s Michalom, ohľadom nepochopenia príspevku Pika.

Ja som sa pýtala vo svojej priamej otázke na vás, nie na podstatu článku, ale podstatu spôsobu, štýlu a dôvodu začatej komunikácie z vašej strany so mnou. To čo sa týka témy článku mi je jednoznačne jasné od samotného začiatku a aj som sa k téme priamo vyjadrovala.klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-07  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..ukulele.. 19.13 hod.ste reagovala.........nechcite byť "Vášniva" diskutérka....


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-07  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Klopi

Áno reagovala a všeobecne som napísala citujem:

((Ja osobne ak nie som si istá, či som niečo správne pochopila tak sa rovno opýtam, ako to bolo myslené, aby nedošlo zbytočne k nedorozumeniu, alebo vášnivej hádke.))

A to presne v súvislosti a v kontexte čo som si písala s Michalom. To, že otvorene a normálne napíšem, že sa radšej opýtam na to o čom mám pochybnosti nie je hádam zločinom a prečinom. Čo vás na tom provokovalo k reakciám voči mojej osobe neviem nesmerovala som to priamo vám ale všeobecne.

Provokujete a chytáte sa nepodstatných vecí s tým, že ich vytrhnete z kontextu ku ktorému sú napísané.

Nerozumiem vašim pohnútkam a o čo vám ide, ale to určite nie je v tejto chvíli môj problém. Rada budem s vami diskutovať o normálnych a zmysluplných veciach ale určite nebudem pokračovať v tejto nezmyselnosti, ktorú ste si tu vykonštruovali možno len tak pre svoju zábavu alebo z nudy.

otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-03-07  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele, michal pise ze mam nejaku osobnu nenavist k rusom, to nie je pravda len sa my nepaci ked tyto krtkovie si idealizuju Rusko. Rusko po tom slavnom komunizme je tak zdevastovane, ze nie su scholny na najblizsich pedesiat rokov byt hospodarskou konkurenciou pre zapad. Ja som slovan a som rad ked budu sebestacny v pestovani obilia, len mam strach ze oni ho radsej predaju pod svetove ceny aby ziskali nejake valuty a rusky narod bude hladovat. Zopar umelcov pise ze ale v komunistickych stranach boli sionisti a ty viedli rusko, ano ved prave to, slovanske narody su sproste a pojdu jak osli za jednou mrkvou honpalajucou sa im pred nosom a ponesu jake kolvek otrocke bremeno. Naco je nam Rusko ovladane sionistami v minulosti, dnes a aj zajtra. Jaka je buducnost v takom spolku kde vedia ze na nas mozu orat, treba sa uvedomit a ist svojou novou cestou vysporiadat sa s minulostou a ponapravat vsetky chyby napachane komunizmom a s cistym stitom vykrocit vpred k svetlejsim zajtrajskom.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci

Neviem, čo ťa viedlo k tomu čo si mi napísal a prečo si mi to písal,ale nemôžem s tebou súhlasiť. Vieš ty si asi nečítal celú diskusiu čo je pochopiteľné, je toho veľa, ale ani ja, ani Smartang, Michal, Piko, TNT neviem kto sa tu ešte k tým konkrétnym veciam vyjadroval sme sa nevyjadrovali tým smerom, že si ich treba zobrať teraz za modlu a nádej záchrany a hodiť sa im pod nohy a robiť im otrokov. Nikto z nás to naozaj nepísal a nechce. Bolo to hlavne o možnosti vystúpiť z EÚ a pokúsiť sa ísť svojou vlastnou cestou a to aj v spolupráci s Ruskom a okolitými krajinami čo sa týka obchodu a medzinárodných vzťahov, ktoré udržiava a rozvíja pre svoj rozvoj a potreby každý jeden štát na svete, ktorý existuje.

No a ty zvyčajne na takéto postoje reaguješ štýlom, že sme krtkovia a zaslepení hlupáci a podobné tituly, ktoré nám tu často prideľuješ. Potom sa nemôžeš čudovať, že spätné reakcie sú také aké sú. Nikto sa tu nechce s tebou za každú cenu hádať, ale tvoje vyjadrenia teda aspoň na mňa osobne pôsobia dosť jednostranne a zaujato bez širšieho prehodnotenia toho čo kto píše a hovorí.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci

Neviem, čo ťa viedlo k tomu čo si mi napísal a prečo si mi to písal,ale nemôžem s tebou súhlasiť. Vieš ty si asi nečítal celú diskusiu čo je pochopiteľné, je toho veľa, ale ani ja, ani Smartang, Michal, Piko, TNT neviem kto sa tu ešte k tým konkrétnym veciam vyjadroval sme sa nevyjadrovali tým smerom, že si ich treba zobrať teraz za modlu a nádej záchrany a hodiť sa im pod nohy a robiť im otrokov. Nikto z nás to naozaj nepísal a nechce. Bolo to hlavne o možnosti vystúpiť z EÚ a pokúsiť sa ísť svojou vlastnou cestou a to aj v spolupráci s Ruskom a okolitými krajinami čo sa týka obchodu a medzinárodných vzťahov, ktoré udržiava a rozvíja pre svoj rozvoj a potreby každý jeden štát na svete, ktorý existuje.

No a ty zvyčajne na takéto postoje reaguješ štýlom, že sme krtkovia a zaslepení hlupáci a podobné tituly, ktoré nám tu často prideľuješ. Potom sa nemôžeš čudovať, že spätné reakcie sú také aké sú. Nikto sa tu nechce s tebou za každú cenu hádať, ale tvoje vyjadrenia teda aspoň na mňa osobne pôsobia dosť jednostranne a zaujato bez širšieho prehodnotenia toho čo kto píše a hovorí.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci

Ja osobne stále trvám na tom, že v nich vidím obrovský potenciál čo sa týka ich samostatnosti, prírodných zdrojov a nerastných surovín a to im nikto z nás nevezme. Je realita a fakt. Znova podotýkam, že keby boli na tak zle, a boli by naozaj tak neschopní už dávno by ich Amerika rozobrala a o tom som presvedčená.

Mne to u teba pripadá skôr tak, že ty sa nevieš preniesť a povzniesť nad minulosť a krivdu čo sa vám stala. Ale to nikam nevedie. V mojej rodine a blízkosti tiež boli šikanovaní a zdegradovaní ľudia v bývalom režime. Prenasledovaní ŠTB, ale už sa tým neživým. Viem, pamätám si to a je to pre mňa mementom, že už nikdy nechcem aby sa čosi také vrátilo. Lenže to nie je dôvod aby som si zaslepila úsudok na celý život. Aj Rusi ako národ sa za 23 rokov niekam posunuli, niečo naučili, zmenili a tiež museli na sebe začať pracovať ako my, a oni to mali ešte ťažšie, pretože všetky postkomunistické krajiny sa im otočili kvôli čo tu bolo chrbtom.

ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (00:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
otvoreneoci

Ešte niečo, ty si mimo Slovenska a vidíš to úplne ináč. Ale súčasná situácia je taká, že Slováci sú otrokmi kapitalistických korporácií. Toto tiež nie je sloboda, spravodlivý a poctivý systém. Tiež to nie je med lízať ako by sa ti to zdalo spoza hraníc v inej krajine. Tam kde si, to možno funguje ináč a lepšie, ale tu je to pre ľudí už na nevydržanie. A začínajú mať toho naozaj dosť. Začínajú chápať, že toto čomu tu aktuálne politici hovoria "demokracia" je len kopec smradľavého hnoja. Len pozlátko pod nejakým názvom a vo vnútri všetko pokazené a hnijúce.

A nezačni mi prosím ťa hovoriť, že sme neschopní a neviem akí. Lebo nemáš pravdu. Pár ľudí zapredalo celý národ do otroctva. To čo je teraz potrebné je aby sa ľudia prebudili a prestali báť. Aby sa odhodlali vziať svoju krajinu do vlastných rúk a naučili sa ju niekam smerovať a niesť za svoje rozhodnutia zodpovednosť. Ak to do teraz tak nie je skús si prečítať moje príspevky ešte raz, tam rozpisujem je toho dosť veľa tak to už nebudem opakovať. Sme mladý národ, ktorý je oproti ostatným ako sú Nemci, Francúzi, Gréci a ostatní ešte len batoľaťom a preto toľko chýb. Ale kým oni tvorili svoj národ celé stáročia my to robíme ešte len 23 rokov. Preto by si podľa mňa nemal byť voči Slovákom tak nekompromisný a kritický pretože porovnávať vyspelosť niekoho, kto má 200 - 300 ročnú vlastnú históriu ako samostatný národ je skutočné neporovnateľné, nemožné a neobjektívne. To si treba uvedomiť.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-03-08  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ponáhľam sa takže..ukulele.. Citové výjavy by mali byť tlmené pri vážnej téme !!! A pokiaľ sa týka Vaších prezentov máte často pravdu!


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-08  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele
tie posledne prispevky si uplne vystihla
otvoreneoci
podla teba je rusko po komunizme tak zdevastovane ze sa s toho 50 rokov nepozbiera?
zdevastovane mozno je,ale nepodcenuj silu ruska.ani v 2SV na tom neboli o nic lepsie,ale predsa dokazali dobit polovicu europy a po vojne sa stali velmocou.
a tak isto sa rozpametaj na priklad japonska,ktore v priebehu par desatroci preskocilo od šogunov s mečom na koni az na jednu s naj.. svetovych ekonomik
dalsi priklad nemecko.v priebehu cca 25 rokov boli 2X total rozbity a teraz diktuju celej europe ako budeme zit,jest...Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-03-08  (07:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosím pri komunikácií s ..otvorené oči..treba mať na zreteli že zatiaľ 48 krát znevážil, ponížil..aa SK národ ..typu..Čo Slovák to hlupák....


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-08  (07:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok Harry, áno minca má 2 strany. Aj sedieť na zlate môže byť nebezpečné ... ak sme malý národ. A čo sa týka oligarchov, tak s tými sa Putin snaží vysporiadať. Viete dobre že viac veľkých rýb už je za kopečkami v Londýne a tak. samozrejme, má zase svojich ale to je nutné lebo niekto to celé musí financovať, bez toho to jednoducho nejde.
Ja viem že nič nie je isté ani jednoznačné ale niečomu veriť treba, nejakú perspertívu treba vidieť. Zvyknem pozerať a počúvať čo robí a hovorí Putin a mám z toho jednoducho dobrý pocit a naplňa ma to istým optimizmom. Pokiaľ má okolo seba podobných ľudí, vrátane svojej "finančnej skupinky" tak by to mohlo byť vcelku OK. Môžem sa samozrejme mýliť. A áno, v pojich postojoch je nepochybne aj kus viery.

A potom tu je ešte jedna vec a spomínal som ju tu už raz v súvislosti s voľbami. je to v podstate taká univerzálna myšlienka v zmysle: Radšej budem stáť za tým, kto možno sklame, ako toho, kto už raz či viackrát sklamal, prípadne klame permanentne. analogicky sa to dá aplikovať napr aj na systém ...

pekný deň všetkým
harry . paholenu0   |   ip:95.103.19   |   2013-03-08  (08:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,ahoj.Dam Ti jednu radu.Nenechaj sa tymito vecami pohltit.Treba si urobit poriadok v hlave,pochopit o co ide,ale netrapit sa nad tym.

Svet nezmenis,ludi jakbydal,nevidim zo stavu ziadne vychodisko.V tejto sachovej hre,kde nevies ako budu hraci tahat figurami,je tazke cokolvek predpokladat.Kedze ide o celosvetovu moc,v jej ziskani su vsetky prostriedky dobre.A budu vyuzite,skor alebo neskor.

Povenuj sa radsej zajacikovi,ja tiez zacinam viac casu venovat svojim sliepkam.To je rozumnejsie investovany cas.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-08  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebojte môj život je vlastne v pohode. Venujem dosť času zmysluplným veciam. hodne číta, športujem a najnovšie mám aj psa .... pôvodne to mali byť sliepky ale syn bol taký vytrvalý že som nakoniec povolil ...

Nie som vôbec pohltený vecami ale je fakt že pokiaľ sa jedná o politiku a "globálne hry", snažím sa vybudovať si vlastný názor na veci a diskutovať o tom. Môže raz prísť doba že sa Vás niekto priamo spýta či ste za alebo proti. A vôbec je už teraz doba že sa treba nejakým spôsobom k životu ktorý nás obklopuje nejako postaviť. Vidím to ako vcelku dôležité nakoľko to, čo nás obklopuje začín anaozaj miestami už vážne zasahovať do našich práv a slobôd. Ešte aj toho psa budem musieť dať pod hrozbou pokuty očipovať!!!


harry . paholenu0   |   ip:95.103.19   |   2013-03-08  (09:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,ani ten pes nie je zly napad.Vraj ma trochu sladsie meso ako sliepka,ale je celkom v pohode.:}

Inak,som zvedavy,aky skandal vypukne u nasich pocernych spoluobcanov,ked budu vsetci psi nacipovani.Ved taky cip moze narobit galibu v crevach,a ked sa ich tam nazbiera zo pet,nemoze to byt nebezpecne?Ved to bude depopulacia tohto etnika.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-08  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono .... práve včera ma to napadlo .... či vlastne nejde primárne o očipovanie cigánov. A nejako to predsa spraviť musia :)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Smartang

Pri tom psovi by ste mali počkať. Až po dosiahnutí veku 6 mesiacov to má opodstatnenie. Šteňatá môžu do veku 6 mesiacov ľahko podľahnúť psinke. Treba mu urobiť všetky očkovania - besnota, parvoviróza a psinka a neviem čo tam ešte je.

Pardón, že mimo tému ale ak by sa niečo stalo aby ste to nemali zbytočne vycvakané. No a ešte keď už budete mať ten čip, žiadajte si od veterinára rovno medzinárodný pas, keďže bude začipovaný budete s ním môcť s tým pasom vycestovať. Keby náhodou :)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

Nedá mi ešte k tomu čipovaniu. Môj pes bol čipovaný ako 6 týždňové šteňa, keďže bol dovezený zo zahraničia a musel mať pas.

Veterinár , ktorý ho čipoval ma upozornil, že sa môže stať, že čip začne časom putovať v tele a nemusia ho vedieť keby sa stratil čítačkov načítať.

Vo veku piatich rokov pri plnej kondícii a bez akýchkoľvek náznakov nejakého zdravotného problému nečakane umrel na srdcový infarkt. Tak ma tak napadlo či sa mu ten čip nejako nemohol dostať do krvného obehu a nakoniec či sa nedostal do srdca čo ho zabilo.

Problémy s chorým srdcom tak ako u človeka, tak aj u postihnutého zvieraťa sa prejavujú podobne. Bezdôvodnou rýchlou únavnosťou a dýchavičnosťou. Nič z toho môj pes nemal a nikdy sa nič také u neho neprejavilo.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Čipy sú umelo vykonštruovaný biznis pre vyvolených, ktorí sa poznajú s pánmi poslancami, ktorí to presadili.

Tí, ktorí na to nebudú mať zo strachu, že ich veterinár udá a nahlási tak ako mu to nariaďuje tento diktatúrny zákon svojho psa nezaočkujú ani proti besnote, prestanú zvieratá odčervovať a dôjde k zbytočnému rozšíreniu chorôb.

K zamedzeniu počtu túlavých a vyhodených psov to určite nepomôže. Narobí sa tým kopec galiby. Je to totálny nezmysel či tí bludári v parlamente vymysleli.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Čipy sú umelo vykonštruovaný biznis pre vyvolených, ktorí sa poznajú s pánmi poslancami, ktorí to presadili.

Tí, ktorí na to nebudú mať zo strachu, že ich veterinár udá a nahlási tak ako mu to nariaďuje tento diktatúrny zákon svojho psa nezaočkujú ani proti besnote, prestanú zvieratá odčervovať a dôjde k zbytočnému rozšíreniu chorôb.

K zamedzeniu počtu túlavých a vyhodených psov to určite nepomôže. Narobí sa tým kopec galiby. Je to totálny nezmysel či tí bludári v parlamente vymysleli.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.3.   |   2013-03-08  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čítal som v novinách článok o čípovaní psov a mačiek a zase náš bananiland musel byť pápežskejší ako pápež, lebo Brusel nariaďuje čipovať len psov a mačky s ktorými chcete cestovať do druhého štátu EU a za ďalšie čo ma zarazilo ak vám pes uhynie treba ho dať do kafilérie a nezabudnúť si zobrať potvrdenie o zlikvidovaní psa(na vyradenie psa z evidencie potrebujete zase nejaký papier), ináč vám ho nevyradia a budete platiť za neexistujúceho psa a ešte dostanete pokutu že ste ho neočkovali, no bananaland gorilastan :DDDDDD


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-08  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
EIDolars

V tomto s tebou úplne vo všetkom a absolútne súhlasím. Keď som počula o tých domácich mačkách tak mi rozum zamrzol. Je to zvrátené a choré, ale následky budú katastrofálne.
Okrem toho to bude likvidovať tisíce veterinárov. Berú im tým živobytie a chlieb od úst. Zrazu nebudú mať čo robiť nikto k nim nebude chodiť a s mačkami už vonkoncom nie. Tým hore načisto drbe.


dusan . rupudapo98   |   ip:147.229.1   |   2013-03-08  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ešte aby sme neboli jednostranný treba povedat že ten prínos EU a globalizmu pre Slovensko bolo zvyšenie HDP avšak nie zvyšenie našho rozpočtu kedže zisky firiem ktore u nas zdieraju ludí putujú bud do rajov alebo krajín materskych firiem kde sa zdanujú, dosledok čislo 2 je že na SR momentalne nemame takmer žiadnych domacich podnikatelov, stredné firmy atd.Dosledok č.3 ked tieto firmy transnacionalne od nas odidu nebudeme mat už ani tú ubohu 15 percent nezamestnanost ale pojde to prudko hore...Hlavne že na Slovensku máme tzv. pravičiarov ktorý o tom prečo krajiny byvale komunistické niesu na urovni zapadnych štatov nemajú ani šajnu, zvalujú to čisto na zlodejov Mečiar, Fico a spol a tvaria sa ako by bol dzurinda svatý a vykupitel Slovenska....


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-09  (20:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Asi prvých 100 rokov prejde keď nevstúpi cudzia noha naˇuzemia Rusov... vždy tam niekto drancoval...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-09  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A drancovanie RUSOV bolo fyzické, ekonomické,politické..!Zostali u ních , ale Slovanské charakteristické znaky...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ochránci autorských práv útočí proti Uloz.to

Očekává tuzemské uploadovací servery stejný osud jako Megaupload?


Obama dotazován, proč USA chtějí soudit britského ...

Dnes sa stalo niečo veľké

Nigel Farage - Co sa stalo s vetom?

Výstraha učiteľom

Už nejde len o Gorilu - Slovensko 2.0

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4845 s