21. September 2019
    
Seriál- Zmena politiky Slovenska 3.Banky a dlhy - Dolezite.sk

Seriál- Zmena politiky Slovenska 3.Banky a dlhy


  2013-03-24  (16:29)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Seriál- Zmena politiky Slovenska 3.Banky a dlhy

Seriál- Zmena politiky Slovenska

3.Banky a dlhy

 

Problém s peniazmi dlhmi a úžerou je starý ako peniaze samé. Pred niekoľkými tisícročiami však Izraelský národ od svojho Boha obdržal aj zákony, ktoré sa vzťahujú k majetku a peniazom. Židia si už v tej dobe vymysleli ako na peniazoch zarobiť na úkor druhého. Preto im ich Boh zakázal úrok, ktorý nazýva úžerníctvom!

„Nebudeš od svojho blížneho pri pôžičke brať úrok, lebo všetko čo máš ti dal boh a nič ti nepatrí.“  Úžera sa tým zakazuje.(Biblia)

Židia tento zákon dodržiavali, ale po určitej dobe sa od Božieho slova odklonili a úžera začala prekvitať. A prvé  Banky boli na svete!

Určite sa nečudujete, že ich vlastníci boli práve židia.

Židia sa tak cez Banky a úroky dostávali vždy k väčšej čiastke peňazí a majetkom, ktoré im neskôr dali moc nad celými krajinami. Nehanbia sa porušovať Boží zákon a navyše ľuďom neváhajú zobrať všetko čo majú. Strechu nad hlavou, pole, záhradu a aj prostriedky na obživu, nezaujíma ich ako bude človek žiť naďalej. Nezaujíma ich koľkým ľuďom zničia život, ani koľko ľudí následkom toho zomrie. Pre svoje ciele sú schopní vykonať tie najväčšie zločiny a vyvraždiť celé krajiny.

Ak by boli naši politici nami zvolení a boli by tu z našej vôle a robili by to čo by mali pre svoj národ, určite by sa nepodieľali na takejto Velezrade

„Ak svoj dlh nedokáže splatiť, vezmeš do užívania jeho majetok ,aby sa tak zaplatil jeho dlh. Po sedem rokov ho smieš užívať, ale potom mu všetko musíš vrátiť čo je jeho a dlh je tým splatený“(Biblia)

 

Preto je už najvyšší čas vrátiť sa k zákonom, ktoré nebudú nikoho utláčať ani zdierať.

Bojujte za zrušenie úrokov, lebo inak nikdy nebude spoločnosť bez zločinu!

 

Banky:

Je potrebné vybudovať novú štátnu banku, ktorá bude spravovať dôchodky občanov vklady podnikateľov a bude poskytovať pôžičky na výstavbu a kúpu bytov a domov. To všetko bez úrokov. Prečo by sa peniaze, ktoré majú občania už zdanené mali použiť na neprimeraný zisk nejakej organizácie? Nevidím na to jediný dôvod.

Daňový a Bankový raj:

Ak by v našej krajine nik neplatil daň zo zisku, bola by jediná štátna Banka miestom, kde by si uložilo peniaze mnoho podnikateľov a veľkých firiem. Z týchto peňazí sa môžu dávať pôžičky a investovať tieto peniaze na to ,aby sa vytvorila hodnota navyše, ktorá bude použitá na vyplácanie dôchodkov.

 Banka vytvorí  Projekt zisku- budú to firmy, ktoré budú ovplyvňovať  v krajine budúcnosť(elektrárne, automobilky na elektromobily, čerpacie stanice obchody, a ďalšie- všetko štátne, alebo neštátna  akciovka, kde akcionárom by bol každý občan Slovenska, bez možnosti akcie predať.)/ pokračovanie v časti sebestačnosť krajiny/

Na každý vklad a výber by sa platil poplatok Banky ako dnes a z tejto čiastky by sa platila réžia Banky (Až po krachu súkromných Bánk). Celý systém môže fungovať za predpokladu, že bude štátna Banka jedinou bankou v krajine. Všetci zamestnanci štátu by mali účet vytvorený povinne.

ZRUŠIŤ BANKY!

Terajšie Banky  nie je možné v demokratickej krajine iba tak zrušiť. Preto by to vyžadovalo trpezlivosť a lesť. Po vytvorení Štátnej Banky by sa pre firmy a osoby urobilo niekoľko zvýhodnení

1.       Neplatil by sa žiadny poplatok, ani za výber a vklad a ani za vedenie účtu( do doby krachu súkromných bánk)

2.       Zmenil by sa zákon, kde štát by negarantoval vklady v súkromných bankách(je to mafia, kyje aj neúspech súkromníkov)

3.       Pôžičku, alebo leasing si bude môcť vziať iba ten občan Slovenska, ktorý si založí účet v Štátnej Banke a veľkosť pôžičky bude závisieť od doby používania účtu

4.       V prípade platby kartou na Slovensku  aspoň raz za mesiac výhody na rôznych službách ubytovaní a podobne.

5.       Banka by prešla na pokročilé bankové systémy a multijazykovú komunikáciu pre zahraničných klientov

6.       Nesledovať pôvod peňazí, nakoľko skoro všetky pochádzajú zo zneužitia moci, či už je, alebo nie je o tom doklad

7.       V prípade úmrtia klienta peniaze prepadnú v prospech banky, ak neurčí svojich dedičov a ich čísla účtov.

Tieto pravidlá zaručia, že občania si vyberú všetky vklady zo súkromných bánk a tie bez krytia štátom skrachujú. Otvorí sa tak cesta jedinej Banke a zákon vznik ďalšej banky neumožní.

Exekúcie a vymáhanie dlhov:

1.       Zrušenie exekútorov

2.       Amnestia na všetky doterajšie dlhy

3.       Zákaz vymáhania dlhu, ak sa tento dlh vytvoril úmyselne( pôžička v zúfalej situácii gemblera, alebo na drogy, alebo iné podobné prípady) Ten, kto takému človeku požičia, berie to na vlastné riziko.

4.       Zákaz vymáhania dlhu, ak niekto nedokáže svoje dlhy zaplatiť, bude mu jeho majetok v danej hodnote zabavený na dobu 5 rokov. Takúto nehnuteľnosť bude banka prenajímať a výťažok si odpíše ako dlh. Takto sa všetko zrovná.

5.       To neplatí pri hypoúvere, ten sa bude meniť na leasing(bezúročný), kde majiteľom sa stane občan až po splatení. Ak sa mu nepodarí splatiť všetko, Banka nehnuteľnosť  predá a je povinná vrátiť klientovi už zaplatenú čiastku. Ostatok použije na zaplatenie dlhu, aj keď to nepokryje pôvodnú sumu.(Banka má právo prebrať si celý stavebný, alebo kúpny zámer s klientom a prípadne navrhnúť zmeny, než poskytne leasing, aby nedošlo k podvodu)

6.       Akákoľvek úžera, alebo požičiavanie na úrok bude trestaná na 10 rokov väzenia.

Ak ste dlžníkom, tak nie ste slobodný. Váš veriteľ rozhoduje o vašom osude a ten často končí oveľa horšie ako by mal. Sloboda je stav mysle, v ktorom sa človek môže rozhodnúť čo a kedy bude robiť či nerobiť, bez toho, aby bol donútený konať inak. Koľkí z nás si to o sebe môžu povedať?


Peter Sloboda
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Sando . woduwame77   |   ip:78.98.157   |   2013-03-24  (20:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Jajáj, ta toto je už iná káva! Toto keď urobíme, tak nás zožerú aj s topánkami.


jozef . cucexuso04   |   ip:95.102.15   |   2013-03-24  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja mám oveľa jednoduchšie riešenie: netreba nič zakazovať, rušiť... všetko môže ostať tak, ako je teraz, stačí uzákoniť jediné: Horná hranica príjmu a majetku sa vypočíta násobkom tej minimálnej. Čiže každý má kde bývať, každý má prácu a každý má všetky základné potreby výmenou za prácu 4 x týždenne po 5 hodín. Viac pracovať netreba. Takto budú motivovaní tí, ktorí chcú vyrábať kvalitu a nie tí, ktorí vyrábajú rýchlo sa kaziace smeti. Úrok kľudne môže ostať, nikto si z neho nevyúžeerničí väčší majetok, ako dovoľuje zákon. Na začiatok by to mohol byť 4-násobok. Základný príjem 700, maximálny 2.800. Ak sa hospodárstvu bude dariť, zvýši sa základný príjem na 800 a maximálny na 3200, čiže najviac tým získajú tí, čo sa najviac snažia.
A korupcia? Jedným šmahom vyriešená. Nie je dôvod, nikto si nemôže nakradnúť na miliónový dom pre všetkých synov a dcéry, na dom na Floride... Či bude príjem nad hranicu 2.800 zdanený 95, alebo 99%-ami, to je len detail. Čím väčší majetok, tým väčšia daň z neho.
Luxusné sídla sa znárodnia a budú slúžiť ako rekreačné objekty pre pracujúcich. Samozrejme nemyslím len robotníkov, ale všetkých pracujúcich. Takto bude dosť peňazí na verejno-prospešné projekty. Ale hlavná myšlienka je: do popredia by sa dostali ľudia, ktorí nie sú motivovaní získaním neúmerného bohatstva a tým moci a možnosti ovplyvňovania a riadenia života ostatných. Úchylní nenažraní chorí paraziti sa dostanú na vedľajšiu koľaj a môžu sa trebárs odsťahovať na Jekyll Island a tam sa navzájom ošklbávať. Veľkej väčšine slušných a pracovitých ľudí stačí 4-násobok základného príjmu ako motivácia, lebo u slušných ľudí nielen peniaze sú motiváciou na prácu v prospech spoločnosti.Sando . woduwame77   |   ip:78.98.157   |   2013-03-24  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef, s tým čo tu píšeš nesúhlasím. Ľudia sa zadĺžia a Banky ich zoderú o všetko prídu, ty asi nevieš aký sú ľudia. A ten príjmový strop je somarina. To by sa pobrali všetci preč. Veď dnes má nvyšší príjem každý riadiaci pracovník. Veľké firmy o nás ani nezakopnú. Petrova verzia je oveľa lepšia.Tentokrát si šliapol vedľa.


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.157   |   2013-03-24  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pochop to čo tu opisuješ tu už bolo.Za komunistov boli normy a každý vedel koľko na akej pozícií zarobí. Akonáhle ľudia zistili, že niet kam sa posunúť, začali kradnúť a stratili pracovnú motiváciu. Toto by sa opakovalo. Podnikateľov by si tu nemal, lebo nik nebude podnikať ak vie že strop je taký istý, ako má ten čo nerobí nič zodpovedné. Veľké firmy ani nehovorím. Oni to robia kvôli miliónom a nie pre pár drobných. Preto Socializmus vo vývoji bol za západom sto rokov. A preto aj padol.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-03-24  (21:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja som osobne za nejaké obmedzenie vymáhania dlhu , aby človek nemohol zostať celkom bez ničoho , lebo to už mnoho ľudí dostalo do riadnych problémov , ktorý by boli aj inak schopný , len si to pokazili s tým dlhom a potom niekedy aj tak z takých ľudí môžu mať problém čosi dostať , ak nemajú postačujúce podmienky na život . Mám osobne dvoch kamarátov s takými problémami . Niektorým takým to už aj príde potom nezmysel snažiť sa to vôbec splácať , keď im neostane ani na trocha normálny život .


DuN . patafyfe2   |   ip:147.229.1   |   2013-03-24  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stači zrušit banky spravit vlastnu nedavat dotacie ale radsej znizit dane, samozrejme bude to obnašat na začiatku vlastnu menu čo sposobi spomalenie ekonomiky ale potom sa zdania zahranične firmy ktore u nas neplatia dane, a treba podporit domacich malych podnikatelov nie žralokov korporatokratívnych ako penta jat spol.Ale banky jendoznačne zrušit aj ked to obnaša dost velku šancu že ku nam príde demokracia z USA(z FEDu) bud z vnutra alebo z vonku.


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.157   |   2013-03-24  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno to čo píše autor by bolo ideálne, iba, že by nám to najskôr nedovolili krajiny ktoré nás zdierajú. No nešlo by to okamžite, ale postupne, ako to opisuje autor. Keď by sme im malými zákonmi okresali možnosti, tak postupne by pre nich nebolo výhodné ostať u nás. a naviac by mohol štát tieto banky znárodniť, ak by nemali na vyplatenie vkladov. Stačí bojovať proti nim ich zbraňami. Vytvoríme im krízu, ktorú nezvládnu.A potom im podá pomocnú ruku štát, za väčšinový balík akcií. potom zhoršiť sytuáciu a odkúpiť ostatné akcie za nižšiu cenu. Ale najlepšie by bolo npchať do nich naše peniaze vôbec.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-03-24  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte by mala byť povinnosť v primeranom čase upozorniť dlžníka o svojom dlhu a inak to považovať za nelegálne , lebo takto je to vyslovene sprosté , ak človek má náhodou nejaký dlh a vôbec o tom nevie a dlh mu zatiaľ rastie . Stáva sa kopu aj takých prípadov . To by som aj považoval za nevyhnutné , ak v tom má byť nejaká spravodlivosť .


eros . ribequgu   |   ip:86.41.106   |   2013-03-24  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter,

nie je to zle, urcite chces dobre pre ludi a spolocnost, ale nemam z toho uplne uspokojenie. Je to take akoby pisane na rychlo domaca uloha na prestavke pred zaciatkom hodiny. A tiez mi tam chyba srdce ako u jozefa:

jozef . cucexuso04 | ip:95.102.15 | 2013-03-24 (20:19)


napriklad bod 1.
1. Neplatil by sa žiadny poplatok, ani za výber a vklad a ani za vedenie účtu( do doby krachu súkromných bánk)
....vraj do doby krachu...hahaha.... a potom co? znova platit tie skur...ne poplatky za houno?

bod3.
to si vsetci pekne pockame pokial si nudeme moct zobrat uver....


bod4.
zbytocny nonsense


bod7.
da sa to spravit ludskejsi, napr. pri zakladani uctu uviest pozostalych a nie hned habat peniaze, ....v ravim, nemas asi dobre srdce, sorry, ale ja to tak citim, co sa o spominanom jozefovom navrhu povedat neda.

Exekucie zatial neriesim,

pekne si k tomu sadni znova porozmyslaj a prerob si to.

jozef . cucexuso04   |   ip:95.102.15   |   2013-03-25  (00:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando, ty si asi zjedol múdremu psovi qoqot. Nože porozmýšľaj a skús to ešte raz.


metla . lavygele21   |   ip:87.244.19   |   2013-03-25  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V príade dlhov, má každý možnosť využiť tzv. Osobný Bankrot!
Túto formu očistenia treba využívať.
Človek príde o všetko. O všetok majetok ale aj o všetky dlhy.
A môže začať odznova.
Môže začať znova žiť bez dlhov.
Je to zákonná forma, len ju treba využívať.
Je to šanca pre mnohých po uši zadĺžených ľudí. Len neviem aký je postup. Poradiť by mohol možno daňový úrad, alebo ombucman.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-25  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento bod Petrovi veru nevysiel....
den po otvoreni by banka skrachovala....obcania a firmy by OKAMZITE vyuzili moznost bezurocnych poziciek na zvysenie svojho standartu....a tolko penazi veru nema ziadna banka, aby napor zvladla....alebo este horsie, dopadlo by to ako s tym BMG, kto pride medzi prvymi dostane bohovsky uver, ostatny vyjdu naprazdno, pripadne s minusom. Vlastne cela takato Banka uz od pohladu vyzera ako Ponziho schema.

/.(Banka má právo prebrať si celý stavebný, alebo kúpny zámer s klientom a prípadne navrhnúť zmeny, než poskytne leasing, aby nedošlo k podvodu)/
no a na to by takato banka potrebovala x ludskych zdrojov...okrem samozrejme aj inych pracovnikov.....z coho by zila ked nema moznost zarabat urokom ani poplatkami?

fakticka poznamka:
prve banky ako ich pozname nevlastnili zidia, ale Templari(bezhotovostny styk so svatou zemou)...dovtedy boli len mali uzernici.JozevVarga . pokivawe43   |   ip:62.197.22   |   2013-03-25  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -----Original Message-----
From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Monday, March 25, 2013 11:17 AM
To: 'Julius Forsthoffer'

Cc: 'tis@transparency.sk'; 'ivetta.macejkova@concourt.sk'; 'kurian@transparency.sk'; 'extraplus@extraplus.sk'; 'elena.bianchi@prezident.gov.sk'; 'edit.bauer@europarl.europa.eu'; 'edit.bauer@europarl.europa.eu'; 'emilia_mullerova@nrsr.sk'; 'erika_jurinova@nrsr.sk'; 'elemer_jakab@nrsr.sk'; 'emilia_mullerova@nrsr.sk'; 'elemer_jakab@nrsr.sk'; 'eva_hufkova@nrsr.sk'; 'eva_hufkova@nrsr.sk'; 'romankom@azet.sk'; 'Radovan Kondrlik'; 'richard@sulik.sk'; 'reflex@markiza.sk'; 'redakcia@sme.sk'; 'renata_zmajkovicova@nrsr.sk'; 'richard_vasecka@nrsr.sk'; 'richard_rasi@nrsr.sk'; 'robert_puci@nrsr.sk'; 'radoslav_prochazka@nrsr.sk'; 'robert_madej@nrsr.sk'; 'tipy@ta3.com'; 'tyzden@ta3.com'; 'tibor_lebocky@nrsr.sk'; 'tibor_glenda@nrsr.sk'; 'tibor_bastrnak@nrsr.sk'; 'ukk@socdem.cz'; 'info@czech-tv.cz'; 'info@top09.cz'; 'icuv@vlada.gov.sk'; 'Sramkova Ingrid'; 'igor.matovic@nrsr.sk'; 'INTE.information@europarl.europa.eu'; 'ivan_varga@nrsr.sk'; 'ivan_uhliarik@nrsr.sk'; 'ivan_uhliarik@nrsr.sk'; 'ivan_stefanec@nrsr.sk'; 'ivan_stefanec@nrsr.sk'; 'ivan_svejna@nrsr.sk'; 'ivan_miklos@nrsr.sk'; 'igor_matovic@nrsr.sk'; 'iveta_liskova@nrsr.sk'; 'igor_choma@nrsr.sk'; 'igor_hrasko@nrsr.sk'; 'info@nrsr.sk'; 'pravda@pravda.sk'; 'Pravda@perex.sk'; 'STASTNY Peter'; 'program@99percent.sk'; 'Patrícia Kakarová'; 'pavol_zajac@nrsr.sk'; 'peter_suca@nrsr.sk'; 'pavol_paska@nrsr.sk'; 'peter_pollak@nrsr.sk'; 'peter_osusky@nrsr.sk'; 'peter_nahlik@nrsr.sk'; 'peter_muransky@nrsr.sk'; 'pavol_hrusovsky@nrsr.sk'; 'pavol_goga@nrsr.sk'; 'peter_gazi@nrsr.sk'; 'pavol_freso@nrsr.sk'; 'peter_fitz@nrsr.sk'; 'pavol_abrhan@nrsr.sk'; 'podatelna@nrsr.sk'; 'office'; 'olga_nachtmannova@nrsr.sk'; 'otto_brixi@nrsr.sk'; 'office@health.gov.sk'; 'agrarnastrana@gmail.com'; 'anna.zaborska@europarl.europa.eu'; 'anna_vittekova@nrsr.sk'; 'alojz_pridal@nrsr.sk'; 'anton_martvon@nrsr.sk'; 'andrej_kolesik@nrsr.sk'; 'andrej_hrnciar@nrsr.sk'; 'alojz_hlina@nrsr.sk'; 'augustin_hambalek@nrsr.sk'; 'arpad_ersek@nrsr.sk'; 'antonin_cicon@nrsr.sk'; 'strakova@svobodni.cz'; 'spravodajstvo@stv.sk'; 'spravodajstvo@stv.sk'; 'sekretariat1@sns.sk'; 'Sekretariát KDH'; 'sdku@sdku-ds.sk'; 'szilard_somogyi@nrsr.sk'; 'spravodajstvo@markiza.sk'; 'sas'; 'svetlana_pavlovicova@nrsr.sk'; 'stanislav_kubanek@nrsr.sk'; 'stanislav_kubanek@nrsr.sk'; 'stefan_kuffa@nrsr.sk'; 'stefan_hreha@nrsr.sk'; 'stefan_gasparovic@nrsr.sk'; 'stracenska@markiza.sk'; 'dusan_jarjabek@nrsr.sk'; 'Dóková Blanka'; 'dusan_munko@nrsr.sk'; 'daniel_lipsic@nrsr.sk'; 'daniel_krajcer@nrsr.sk'; 'dusan_galis@nrsr.sk'; 'darina_gabaniova@nrsr.sk'; 'daniel_duchon@nrsr.sk'; 'dusan_bublavy@nrsr.sk'; 'frantisek_sebej@nrsr.sk'; 'generalny.manager@strana-smer.sk'; 'gabo42@gmail.com'; 'gabor_gal@nrsr.sk'; 'gabriel_csicsai@nrsr.sk'; 'JUDr. Robert KALINAK'; 'hk@ods.cz'; 'helena_mezenska@nrsr.sk'; 'jana.bobosikova@bobosikova.cz'; 'jitka.obzinova@iprima.cz'; 'jaroslav.holik@prezident.gov.sk'; 'jaroslav.paska@europarl.europa.eu'; 'jana_zitnanska@nrsr.sk'; 'jozef_viskupic@nrsr.sk'; 'jana_valova@nrsr.sk'; 'jozef_valocky@nrsr.sk'; 'jan_senko@nrsr.sk'; 'jan_podmanicky@nrsr.sk'; 'jozsef_nagy@nrsr.sk'; 'jozef_miklosko@nrsr.sk'; 'juraj_miskov@nrsr.sk'; 'jozef_mihal@nrsr.sk'; 'jozef_mikus@nrsr.sk'; 'jan_micovsky@nrsr.sk'; 'jana_lassakova@nrsr.sk'; 'jozef_kollar@nrsr.sk'; 'jozef_jezik@nrsr.sk'; 'jan_hudacky@nrsr.sk'; 'jan_figel@nrsr.sk'; 'juraj_droba@nrsr.sk'; 'jaroslav_demian@nrsr.sk'; 'juraj_blanar@nrsr.sk'; 'jozef_burian@nrsr.sk'; 'julius_brocka@nrsr.sk'; 'jaroslav_baska@nrsr.sk'; 'jan_babic@nrsr.sk'; 'kami@minedu.sk'; 'katarina.nevedalova@europarl.europa.eu'; 'klub@nova.cz'; 'kancmin@minedu.sk'; 'cites@europarl.europa.eu'; 'ctnamety@ceskatelevize.cz'; 'viva@radioviva.sk'; 'vyzkum@ceskatelevize.cz'; 'viera_tomanova@nrsr.sk'; 'viera_sedivcova@nrsr.sk'; 'vladislav_petras@nrsr.sk'; 'viliam_novotny@nrsr.sk'; 'viera_mazurova@nrsr.sk'; 'viera_mazurova@nrsr.sk'; 'vladimir_matejicka@nrsr.sk'; 'viera_kucerova@nrsr.sk'; 'vladimir_janos@nrsr.sk'; 'viliam_jasan@nrsr.sk'; 'viliam_holeva@nrsr.sk'; 'vladimir_faic@nrsr.sk'; 'vladimir_balaz@nrsr.sk'; 'bela_bugar@nrsr.sk'; 'branislav_ondrus@nrsr.sk'; 'boris.zala@europarl.europa.eu'; 'branislav_skripek@nrsr.sk'; 'boris_susko@nrsr.sk'; 'bibiana_obrimcakova@nrsr.sk'; 'nazory@markiza.sk'; 'noviny@joj.sk'; 'newsletter@sulik.sk'; 'martina.brychtova@stv.sk'; 'monika.flasikovabenova@europarl.europa.eu'; 'minister@enviro.gov.sk'; 'margita.ivanickova@prezident.gov.sk'; 'minister@mindop.sk'; 'marta.janckarova@stv.sk'; 'miroslav.mikolasik@europarl.europa.eu'; 'minister@minedu.sk'; 'marian_zahumensky@nrsr.sk'; 'magdalena_vasaryova@nrsr.sk'; 'maria_ritomska@nrsr.sk'; 'martin_poliacik@nrsr.sk'; 'milan_panacek@nrsr.sk'; 'milan_mojs@nrsr.sk'; 'mojmir_mamojka@nrsr.sk'; 'michal_luksa@nrsr.sk'; 'magda_kosutova@nrsr.sk'; 'marian_kery@nrsr.sk'; 'marian_kvasnicka@nrsr.sk'; 'mikulas_krajkovic@nrsr.sk'; 'maros_kondrot@nrsr.sk'; 'marian_kovacocy@nrsr.sk'; 'miroslav_kaduc@nrsr.sk'; 'maria_janikova@nrsr.sk'; 'martin_chren@nrsr.sk'; 'mikulas_huba@nrsr.sk'; 'milan_haluz@nrsr.sk'; 'monika_gibalova@nrsr.sk'; 'milan_geci@nrsr.sk'; 'martin_fronc@nrsr.sk'; 'martin_fedor@nrsr.sk'; 'martin_fecko@nrsr.sk'; 'mikulas_dzurinda@nrsr.sk'; 'miroslav_ciz@nrsr.sk'; 'miroslav_beblavy@nrsr.sk'; 'michal_bagacka@nrsr.sk'; 'president@europarl.europa.eu'; 'nova@nova.sk'; 'listydivakov@stv.sk'; 'president@europarl.europa.eu'; 'vsv@rtvs.sk'; 'richard.sumeghy@rtvs.sk'; 'informacie@prezident.sk'; 'richard.sumeghy@rtvs.sk'; 'urad@vlada.gov.sk'

Subject: RE: Sulik.sk - Cyprus = odpoved

Ďakujem pán Július za email. Každý ma pravo na svoj názor a ja plne s tým vaším súhlasím.

S úctou k Vám Jozef Varga

-----Original Message-----
From: Julius Forsthoffer [mailto:forsthoffer@chello.sk]
Sent: Thursday, March 21, 2013 5:51 PM
To: Varga, Jozef
Subject: Sulik.sk - Cyprus = odpoved

21.3.2013
Vazeny pan Sulik,
dnes je kalendarne prvy jarny den, ale vonku to tak nevyzera. Podobne je to aj so vsetkym co sa okolo nas deje. Ved prislovie vravi, ze mnohe veci su ine nez sa vidi na prvy pohlad. Pisete o Cypre, fajn, ale mudri cyperski vyuzili medzicas kym "lavirovali" s Ekomisiou a Ebankou a stacili uz uliat miliardy do inych rajov. Takze v hre zostavaju len ovcania Cypru.
Ja mam inu otazku - skuste odpovedat: ako je mozne, ze Ekomisia, Eparlament, Ebanka pripustili v ramci europskeho spolocenstva existenciu vynimocneho danoveho raja na Cypre? Ved to mali pod palcom. A ze o tom nikto nic nevedel? Tomu neverite ani Vy, ved aj "mizerne" slovenske firmy ulievali peniaze cez Cyprus, aby nemuseli platit dane.
Takze sa nepytajte verejnosti o kolko nas Robert Fico osklbe, pretoze on so svojou vladou (rovnako ako tie pred nim) moze sklbat len chudobu a prerozdelovat parazitom; na uradnikov (umela prezamestnanost) a na bohatych siahnut nesmie!
A to je aj problem vas - poslancov.
Pred "neznou" nemali Slovaci ziadne velke majetky, ale bola urcita priemerna situacia ktora poskytovala to co clovek potreboval, vratane urcitej miery istoty (okrem smrti). Dnes istota chyba a tu nenahradi ani privela majetku.
Samozrejme, ze Slovensko je v EU povazovane za koloniu produkujucu lacnu pracovnu silu, ale tomu niet pomoci kedze za 20 rokov je vsetko rozkradnute/predane a vlady su dirigovane mocnejsimi (politicky aj vlastnicky).
Takze srdecne pozdravujem a tesim sa na Vase ohlasy, aj ked ja som Vas na facebooku nehladal. Julo Ing Julius Forsthoffer, PhD forsthoffer@chello.sk
**********************************
----- Original Message -----
From: <newsletter@sulik.sk>
To: <forsthoffer@chello.sk>
Sent: Thursday, March 21, 2013 4:05 PM
Subject: Sulik.sk - Cyprus
Bruselom vynuteny pokus okradnut obycajnych Cypercanov nevysiel. Za to podkopat doveru v nasu spolocnu menu sa podarilo. Opat raz sa ukazuje, ze eurohujerom to rychlejsie hovori ako mysli, viac tu:
http://richardsulik.blog.sme.sk/c/323846/Cyprus-najhlupejsie-a-najnebezpecnejsie-rozhodnutie-eurozon
y.htmlA pozrime sa aj na osklbavanie u nas na Slovensku. Vypocitajte si presne, o kolko Robert Fico osklbe prave Vas http://sklbomat.strana-sas.sk/S pozdravomRichard SulikZe vraj ste ma nenasli na facebooku? Skuste na http://www.facebook.com/RichardSulik---V pripade, ze si nezelate dostavat tento newsletter, poslite prosim prazdny mail na odhlasit@sulik.skTato sprava bola odoslana na forsthoffer@chello.skxxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-03-25  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alan Dalles,
Kongres Spojených štátov, 1945

„Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
pozerám, spojencov je tu dosť.
Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
nehanebnosť a zákernosť,
nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-25  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomu Cypru, iba toľko: Ak firmy, ktoré podnikali u nás, ale sídlo mali na Cypre, tak tie peniaze čo zdania tie banky mali byť naše. No nie? Mali by sme požiadať o vrátenie daní republiku Cyprus.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Som veľmi, ale veľmi sklamaná z tejto časti. Je to ako sladké sľuby politikov pred voľbami a potom, keby prišlo k realite podľa tohto scenára by sa samotné banky sami rýchlo zložili do krachu vo svojom záujme a ešte pred tým by porobili machinácie s presunmi a investíciami na akciových, dlhopisových a komoditných trhoch a videli by sme akurát tak na oko ich holú r*ť. Na uliciach by stáli občania bez svojich vkladov a úspor a so slzami v očiach by zistili, že z pekných a sladkých výhliadok im zostalo podľa známeho dobrého slovenského porekadla "hovno, hovno zlatá rybka".
ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K bodu 1

1. Neplatil by sa žiadny poplatok, ani za výber a vklad a ani za vedenie účtu( do doby krachu súkromných bánk)

Občanov zabíjajú úroky z úverov a nie poplatky za vklady, výbery a vedenie účtov.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
K bodu 2
2. Zmenil by sa zákon, kde štát by negarantoval vklady v súkromných bankách(je to mafia, kyje aj neúspech súkromníkov)

Toto by mohlo byť zaujímavé a účinné. Ale aká by bola reakcia komerčných bánk? Jednoznačne by použili systém úročenia vkladov vysokými % na systém BMG invest.
S tým, že by mohol prísť moment keď zrazu urobia buch a je to. Znova oči pre plač tých, ktorí by riskovali a svoje peniaze by tam vložili.

Treba si uvedomiť, že súkromné banky by reagovali na finančnú politiku štátnej banky.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Takže sa ospravedlňujem a výroky k bodu 1 a 2 beriem späť v plnom rozsahu. Pochopila som to v súvislosti, že by štát takéto opatrenia prijal voči komerčným bankám. Neprečítala som si dobre hrubý text nad uvedenými bodmi tým mi uniklo, že sa týkali vzniknutej štátnej banky.

Ospravedlňujem sa


PeterSloboda . xiqylare8   |   ip:78.98.109   |   2013-03-25  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som niktorým vysvetlil podrobnosti:
1.Štátna banka by bola dotovaná štátom, ako sa dnes dotujú stavebné sporiteľne.
2.Úver by nezískal každý hneď ako dnes. Iba tak na zvýšenie životnej úrovne by úver neposkytol nik.Leasing na bývanie a elektromobily. Na hotovostnú pôžičku by človek musel ručiť vkladom na účte, alebo by dostal iné kritériá.(nikdy mi nešlo o to aby ľudia na banke zbohatli, ale aby si mohli dovoliť bývanie a auto.Na ostatné si musia zarobiť sami.
3.Bankové poplatky by sa platili. Preto, že v daňových rajoch sa počíta z veľmi veľkými vkladmi zo zahraničia. Banka bude mať poplatky ako jediný zdroj na fungovanie, aj keď od začiatku by jej vypomáhal štát.Poplatok by bol podľa výšky vkldov. Do 1500,- eur mesačne 2,- eurá , nad 10 000,- 10,- eur, nad 100 000,- 50 eur.(približne)
4.Dnešný bankrot je iba pre ľudí čo niečo ešte majú a musia byť zamestnaný.Celý bankrot vás výjde na 1700,- + 600,- eur. potom musíte splácať tri roky určenú sumu súdom, ktorá môže byť až 70% z vašej mzdy.Keď v tej dobe nezaplatíte jednu splátku na čas, tak sa všetko ruší a máte dlhy späť.Ak sa stanete nezamestnaným, tak máte smolu. Z toho vyplíva, že to nie je pre chudákov čo nič nemajú.
5.Banky aj dnes, než poskytnú úver, tak si preverujú klienta. nie je to nič nové. To, že by Banka posúdila nehnuteľnosť, či jej cena je reálna, je potrebná vec. Dnes si ľudia pobrali úvery, ktoré sú väčšie než cena ich nehnuteľnosti, keď ich neplatia, tak banka ich zabaví, ale už nedokáže získať svoju sumu späť. Toto je v USA a v EU zdrojom hypotekárnej krízy. preto Banky potrebujú pomoc štátov, lebo dali bezhlavé pôžičky. Takže, áno, bude sa dôkladne preverovať hodnota nehnuteľnosti! (problém s tým môžu mať iba podvodníci)
Ak máte otázky, tak píšte.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Peter Sloboda

Prečo si myslíte, že štátna banka by mala byť dotovaná štátom? Súhlasím s tým aby boli poplatky za vklady a výbery hotovostí klientov bezplatné, veď tie peniaze sú ich a sú po zdanení. Ale poplatky za vedenie účtu a bankové prevody by mali v nejakej rozumnej miere existovať a to v takej miere aby si banka vykryla svoje nevyhnutné náklady na fungovanie a to mzdy, energie a zabezpečenie bezpečnosti používaného systému alebo teda (softvéru) používaného pri spracovaní dát a uskutočňovaní prevodov a tď.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
to malo byť takto

Súhlasím s tým aby boli poplatky za vklady a výbery hotovostí klientov zrušené,
ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze, zrusenie dlhov... bezurocne pozicky... banka ma "zit", len z poplatkov za vedenie uctu a transakcie... sposobenie bankrotov komercnych bank... cista psychiatria!

Vcera som si myslel, ze clanok bol mysleny, ako recesia...? Myslel som si, ze jeho autor chce len humornou formu, posunutov do extremov, otestovat intelekt jeho pripadnych citatelov...? Najprv ma prekvapili reakcie pod clankom a dnes ma uplne dorazil fakt, ze autor clanku to asi myslel vazne...?

V roku 1983, priemerny mesacny zarobok na Slovensku, v prepocte na eura, bol okolo 80 eur.
V roku 2013, podla statistickeho uradu SR, je to 805 eur mesacne.

V roku 1983, poschodovy rodinny dom v istej lokalite mal trhovu hodnotu 5000 eur.
Dnes, ten isty dom ma trhovu cenu 700 000 eur!!!

To som uviedol len tak, pre autora clanku na zamyslenie... Mozno ho napadne, ako sa urcuje urok na pozicky a preco...? Podme sa ale pozriet napriklad len na hypoteky...

Ak si dnes niekto vezme hypoteku 100 000 na panelakovy byt, na 30 rokov, pri sucasnom priemernom rocnom uroku, tak pri mesacnej splatke 600 eur, banke celkom zaplati o 116 000 eur viac, ako si pozical, teda 216 000 eur... Samozrejme, toto bude platit len v pripade, ze hypotekarne uroky sa budu pocas celych 30-tich rokov splacania drzat v hraniciach 5 az 7%... Ak by vyskocili na takych 15%, co sa realne moze stat, tak by to cele okamzite vyzeralo trosku inac...

Ak by sa jednalo o bezurocnu hypoteku, tak by pocas 30-tich rokov dotycny musel tu hypoteku splacat sumou 278 eur mesacne...


Z toho vyplyva 600 - 278 = 322 eur mesacne v neprospech banky, co by podla autora pokryl stat, teda my, danovi poplatnici...


A toto su len hypoteky, kde su este ine pozicky, uvery atd. Takze budeme spolocne podporovat nielen ludi s hypotekami, ale aj velky business... Huraaa...!!! Fantasticky napad...!!! A ak by nahodou opat niekoho napadlo zrusit vsetky dlhy, tak cely narod spolocne zbankrotujeme... Huraaa...!!!


A nebolo by lepsie navrhnut jednotny poplatok za vedenie uctu 1500 eur mesacne a za kazdu transakciu 100 eur, ked uz si tvoj napad, ze banky by mali zit z bankovych poplatkov, ziskal taku podporu diskutujucich? Vsetcia ti, co zarabaju 350 eur mesacne, by ti boli nesmierne vdacni... Az do smrti... Do ich smrti... Pomreli by totiz od hladu par dni po zavedeni tychto poplatkov...


Inac je to ale vyborny clanok...

Vsetcia ti, ktorym sa clanok pacil, pozrite si toto video: http://www.videacesky.cz/reklamy-reklamni-spot-video/snizte-si-sve-iq

Mam pre vas dobru spravu, vy tu tabletku uz nepotrebujete, vy uz ste tam, aj s autorom clanku... A este nieco, kludne mozete fajcit aj merihuanu... Uz to z vami horsie byt nemoze...


Clovece, ak uz si sa rozhodol robit prestavbu bankoveho systemu na Slovensku, tak vykazme zahranicne banky z nasho uzemia (a to je mozne!!!), vytvorme jednu statnu sporitelnu a jednu statnu komercnu banku, nechajme jej normalne tvorit zisk a ten vracajme do statnej kasy... Vtedy to bude rovnako spravodlive a prospesne pre vsetkych... Len taky napad pre teba... Co sa tyka rusenia dlhov, v ziadnom pripade! Ak na nieco nemam, tak na to nemam a nebudem brat pozicku, ktoru nedokazem splatit! Jednoduche!

P.S.: Link na to video povodne dal "folkon" pod inym clankom, ale stale je to aktualne...
ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava...

posunutov do extremov = posunutou do extremov

Uz to z vami horsie byt nemoze... = Uz to s vami horsie byt nemoze...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-25  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ORANGUTAN

Veľmi nerada sa púšťam s tebou do tejto debaty, ale podľa mňa si evidentne čítal autorov článok veľmi nepozorne a aj niektoré reakcie diskutujúcich.

Jeho hlavným cieľom bolo vykázať, alebo teda dosiahnuť krach komerčných teda súkromných bánk založením jednej štátnej banky, ktorá by fungovala na konkrétne popísaných bodoch 1 - 7 a potom sa v bodoch 1 - 6 venoval zrušeniu exekúcií a dlhov.

Ale nič si z toho nerob, mne sa tu stalo presne to isté. Potom keď som sa k tomu vrátila keď som chcela reagovať na jednotlivé body čo sa týka bánk a na dva som reagovala som zistila, že garde je opačné.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele

Autorom navrhovany sposob likvidacie bank ani radsej nejdem komentovat - uplne detinsky, az neskutocne smiesny... Stat, to nie je pieskovisko...


Kratko okomentujem len to vymahanie dlhov...


1. Zrušenie exekútorov

(Blbost... Dlzia nie len jednotlivci, ale aj spolocnosti... Kto to bude s nimi riesit, postarka?)


2. Amnestia na všetky doterajšie dlhy

(Nehorazna blbost... Dajte mi vediet kedy, vezmem si den skor pozicku 20 000 000 000 eur...)


3. Zákaz vymáhania dlhu, ak sa tento dlh vytvoril úmyselne( pôžička v zúfalej situácii gemblera, alebo na drogy, alebo iné podobné prípady) Ten, kto takému človeku požičia, berie to na vlastné riziko.

(Uvaha naivneho dietata... Zbavime jednotlivcov zodpovednosti a zavedieme kolektivnu zodpovednost?)


4. Zákaz vymáhania dlhu, ak niekto nedokáže svoje dlhy zaplatiť, bude mu jeho majetok v danej hodnote zabavený na dobu 5 rokov. Takúto nehnuteľnosť bude banka prenajímať a výťažok si odpíše ako dlh. Takto sa všetko zrovná.

(Uvaha naivneho dietata... Na 5 rokov bude zabaveny majetok :DDDDDDDD, rodina na ulici, bez prace a banka bude mat aj realitnu kancelariu a potom uz bude dobre... :DDDDDDDDDDD)


5. To neplatí pri hypoúvere, ten sa bude meniť na leasing(bezúročný), kde majiteľom sa stane občan až po splatení. Ak sa mu nepodarí splatiť všetko, Banka nehnuteľnosť predá a je povinná vrátiť klientovi už zaplatenú čiastku. Ostatok použije na zaplatenie dlhu, aj keď to nepokryje pôvodnú sumu.(Banka má právo prebrať si celý stavebný, alebo kúpny zámer s klientom a prípadne navrhnúť zmeny, než poskytne leasing, aby nedošlo k podvodu)

(Uvaha totalneho ekonomickeho diletanta... Moj zlaty autor, ak si myslis, ze dnes si kupis byt za pozicanych 100 000 a ten je tvoj, lebo tvoje meno figuruje na kupnej zmluve a na katastri, tak si v hlbokom omyle! Ten byt bude tvoj, az splatis hypoteku... Vzdy to tak bolo a tak to je aj dnes... Banka vrati klientovi to co uz za pozicku zaplatil... :DDDDDDDDD Banky nie su socialne ustavy... Banka bude mat zaujem len o vyrovnanie straty z poskytnutia pozicky...)


6. Akákoľvek úžera, alebo požičiavanie na úrok bude trestaná na 10 rokov väzenia.

(Prakticky zakaz poziciek... Skvele... Je totiz rozdiel medzi uzerou a napr. hypotekou, alebo uverom... Poskytovanie vyhradne bezurocnych poziciek by vytvaralo len trvalu a rastucu stratu!!! Ako by bola kompenzovana? Tlacenim penazi v centralnej banke, ako to dnes robia v US? V predchadzajucom prispevku som uviedol aj priklad na zamyslenie, co sa s nehnutelnostami a peniazmi deje v horizonte 30 rokov... Banka musi mat na udelovanie poziciek 10% hotovostne krytie. Odkial by ho brala?)

Co tak potom kazdemu dat domov prirucnu tlaciaren na peniaze a bude spravodlivo... Kazdy si vytlaci, kolko bude chciet, nikto nebude musiet pracovat, len kto nas bude vozit autobusom a predavat v obchode a liecit v nemocnici a...


Takze mila ukulele, myslim ze som clanok precital pozorne, hoci ma to stalo dost usilia... Citalo sa to velmi tazko... Vo svojom predchadzajucom prispevku som narazal hlavne na vcerajsie reakcie, takze...
Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-25  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu autor vysvetľuje, že poplatok bude 2 eurá.

Aby som niktorým vysvetlil podrobnosti:
1.Štátna banka by bola dotovaná štátom, ako sa dnes dotujú stavebné sporiteľne.
2.Úver by nezískal každý hneď ako dnes. Iba tak na zvýšenie životnej úrovne by úver neposkytol nik.Leasing na bývanie a elektromobily. Na hotovostnú pôžičku by človek musel ručiť vkladom na účte, alebo by dostal iné kritériá.(nikdy mi nešlo o to aby ľudia na banke zbohatli, ale aby si mohli dovoliť bývanie a auto.Na ostatné si musia zarobiť sami.
3.Bankové poplatky by sa platili. Preto, že v daňových rajoch sa počíta z veľmi veľkými vkladmi zo zahraničia. Banka bude mať poplatky ako jediný zdroj na fungovanie, aj keď od začiatku by jej vypomáhal štát.Poplatok by bol podľa výšky vkldov. Do 1500,- eur mesačne 2,- eurá , nad 10 000,- 10,- eur, nad 100 000,- 50 eur.(približne)
4.Dnešný bankrot je iba pre ľudí čo niečo ešte majú a musia byť zamestnaný.Celý bankrot vás výjde na 1700,- + 600,- eur. potom musíte splácať tri roky určenú sumu súdom, ktorá môže byť až 70% z vašej mzdy.Keď v tej dobe nezaplatíte jednu splátku na čas, tak sa všetko ruší a máte dlhy späť.Ak sa stanete nezamestnaným, tak máte smolu. Z toho vyplíva, že to nie je pre chudákov čo nič nemajú.
5.Banky aj dnes, než poskytnú úver, tak si preverujú klienta. nie je to nič nové. To, že by Banka posúdila nehnuteľnosť, či jej cena je reálna, je potrebná vec. Dnes si ľudia pobrali úvery, ktoré sú väčšie než cena ich nehnuteľnosti, keď ich neplatia, tak banka ich zabaví, ale už nedokáže získať svoju sumu späť. Toto je v USA a v EU zdrojom hypotekárnej krízy. preto Banky potrebujú pomoc štátov, lebo dali bezhlavé pôžičky. Takže, áno, bude sa dôkladne preverovať hodnota nehnuteľnosti! (problém s tým môžu mať iba podvodníci)
Ak máte otázky, tak píšte.Čítajte viac: http://dolezite.sk/Serial_Zmena_politiky_Slovenska_3Banky_a_dlhy_88.html?rand=95#ixzz2OaLoi4ku


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-25  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Počuj Orangutan, to všetko sa týka štátnej banky a nie súkromných. Súkromné banky za 10 rokov zarobia na tebe raz toľko ako ti požičali. To je podľa teba správne? Správne je, že ak chceš bývať, tak na tebe niekto zarobí na taký istý byt ako si kupuješ? Podľa mňa , a to sa nehnevaj, Autorové riešenia by som bral zo všetkými desiatimi.
Banka potrebuje mať zisk iba taký veľký, aby pokryla platy zamestnancov a réžiu. Poplatky na to stačia.
Peniaze na všetky tie pôžičky autor vidí vo vkladoch občanov, ktorí opustia súkromné banky a v dôchodkovom sporení. Ďalej ak by sme boli daňový raj, tak by v Jedinej Štátnej Banke bolo viac, ako je dnes v celej krajine. Cyprus ako daňový raj má ten istý výsledok.V jeho bankách je oveľa viac peňazí, než má krajina ročný rozpočet.


PeterSloboda . xiqylare8   |   ip:78.98.109   |   2013-03-25  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan, podľa teba pôžičky bez úrokov budú produkovať stratu? A komu? Tomu čo si požičia? Či Banke, ktorá dostane späť čo ti požičia? Nejako nechápem tvoju matematiku. To úroky v Bankách dlhodobo produkujú hlbokú stratu celého národa.Vytvárajú systém otroctva. Uvediem príklad. Ak má štát vytlačených miliardu eur a dá ju do obehu a banka poskytne Ľuďom úvery v hodnote pol miliardy a 10% úrok, tak po desiatich rokoch bude vlastniť všetky peniaze.Ako sa bude postupne približovať desiaty rok tak ľudia budú mať v peňaženke stále menej a menej.Neostane nič iné iba vytlačiť ďalsie bankovky,ich hodnota ale klesne a ceny v obchodoch pôjdu hore.Tomu sa hovorí inflácia.Banky pri inflácii zvýšia úrok podľa ceny inflácie a musíš platiť väčšie splátky.Keď sa tento proces opakuje ďalej chudoba v štáte je neodvratná.Príznakom je aj to, že nikde na nič niesú peniaze, lebo je všetko stále drahšie a drahšie v pomere k výplatám a aj k štátnemu rozpočtu. Toto sa deje teraz na Slovensku. Z toho kolesa sa nedá vystúpiť. Iba ak zrušiť úroky a dlhy.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando

Banka na tebe "zarobi" raz tolko za 30 rokov, nie za 10. Presnu sumu, ako priklad, som uviedol vo svojom prvom prispevku... Za 10 rokov, pri hypoteke 100 000 na tebe banka "zarobi" priblizne 33 000...

Predstav si situaciu, mas v banke 100 000, za ktore si mozes kupit druhy byt a dat ho do prenajmu... Povedme, ze z prenajmu bytu by si po odpocitani dane, nakladov na udrzbu atd. mal cistych, len 100 eur mesacne. To znamena, ze rocne by si na tom byte zarabal 1200 eur... (v realite by to na horizonte 30 rokov bolo samozrejme priemerne viac, ale pre tento priklad to staci...) Po 30-tich rokoch by tvoj druhy byt mal trhovu hodnotu 200 000 eur... Ak by si ho predal a pripocital k jeho cene peniaze ziskane jeho prenajmom, mal by si na konte 236 000 eur...

Ak by vsak pred kupou toho bytu za tebou prisiel cudzi clovek a poziadal ta, aby si mu tie peniaze pozical, lebo on nema kde byvat a tak by si ten byt mohol kupit on a pozicku (bezurocnu) ti splacat 30 rokov po 278 eur mesacne, pozical by si mu???

Ak ano, tak po 30-tich rokoch by si mal svojich 100 000 konecne spat, ale kupit by si si za ne mohol akurat tak garaz.... Namiesto 236 000 by si mal len 100 000, spred 30-tich rokov...

Ak by si mu tu pozicku dal na tych istych podmienkach ako banka, splatky 600 eur mesacne, mal by si po 30-tich rokoch 216 000 eur... Teda o 20 000 menej, ako keby si bol investoval do kupy bytu... Tu nejde o detaily, len o ukazanie principu...

Inymi slovami, ak by si sa bol zahral na banku, aj po 30 rokoch by si si taky isty druhy byt mohol kupit... Ak by si mu tu pozicku dal bezurocne, tak si si mohol akurat tak trhnut nohou... De facto by si vykazal stratu cez 100 000 eur...

A teraz mozes o tom porozmyslat...
Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to somarina, keď je raz chudoba, tak je chudoba. A ani neviem jaká ochrana ti nepomôže.Ale s tou flexibilitou je to tiež iba báchorka, ani o jedno pracovné miesto by nebolo viac. preto, lebo tí čo zamestnávajú sa delia, na veľké a malé firmy. Veľké zahraničné majú na to aby zamestnali aj raztoľko ľudí, ale neurobia to, lebo aj polovica zvládne tú istú prácu ako v Nemecku dvojnásobok.A malé firmy sa sotva držia nad vodou, lebo zákony a trh je postavený iba pre veľké firmy.Tak, že ani oni nemôžu nikoho zamestnať. Toto nemôže zákonník práce nijako ovplivniť.


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sorry, to patrilo inde.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOROVI

V značnej miere musím súhlasiť s ORANGUTANOM. V prvom rade si štátna banka na poplatkoch za vedenie účtu a uskutočňovanie prevodov musí účtovať nejaké poplatky aby si bola schopná vykryť mzdy, energie a bezpečnosť vkladov aj z hľadiska softwérovej ochrany účtov klientov.

Tým si štátna banka zabezpečí z vlastnej činnosti za poskytovanie služieb prostriedky na vykrytie nevyhnutných nákladov a hlavne nebude záťažou štátneho rozpočtu.

V bode kde píšete, že by sa zrušili poplatky za vklady a výbery hotovostí s tým absolútne súhlasím. Peniaze klienta sú už predsa zdanené štátom a sú to ich peniaze, ktoré sú po zdanení ich vlastníctvom.

Pri poskytovaní úverov by štátna banka mala účtovať nejaké minimálne úroky. Peniaze z prijatých úrokov by mohli použiť výhradne len na tvorbu (fondu, rezervy) nazvyme to ako je komu libo na poskytnutie úverov iným klientom. Úroková sadzba by musela byť schválená a regulovaná štátom a to primerane k vývoju ekonomickej situácie. Čo by v praxi znamenalo príjem z úroku je v príklade za mesiac 100 Eur, tak v nasledujúcom môže poskytnúť úvery len vo výške 100 Eur. Čo by v praxi znamenalo, že štátna banka nepožičiava finančný kapitál vkladateľov ale len reálne vyrobený zisk nič viac. To by zabezpečilo, že by na túto činnosť teda poskytovanie úverov nemala oprávnenie umelo tlačiť žiadne peniaze. Reálne hodnoty by boli zachované a skutočné a nebol by dôvod na infláciu.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOROVI

V značnej miere musím súhlasiť s ORANGUTANOM. V prvom rade si štátna banka na poplatkoch za vedenie účtu a uskutočňovanie prevodov musí účtovať nejaké poplatky aby si bola schopná vykryť mzdy, energie a bezpečnosť vkladov aj z hľadiska softwérovej ochrany účtov klientov.

Tým si štátna banka zabezpečí z vlastnej činnosti za poskytovanie služieb prostriedky na vykrytie nevyhnutných nákladov a hlavne nebude záťažou štátneho rozpočtu.

V bode kde píšete, že by sa zrušili poplatky za vklady a výbery hotovostí s tým absolútne súhlasím. Peniaze klienta sú už predsa zdanené štátom a sú to ich peniaze, ktoré sú po zdanení ich vlastníctvom.

Pri poskytovaní úverov by štátna banka mala účtovať nejaké minimálne úroky. Peniaze z prijatých úrokov by mohli použiť výhradne len na tvorbu (fondu, rezervy) nazvyme to ako je komu libo na poskytnutie úverov iným klientom. Úroková sadzba by musela byť schválená a regulovaná štátom a to primerane k vývoju ekonomickej situácie. Čo by v praxi znamenalo príjem z úroku je v príklade za mesiac 100 Eur, tak v nasledujúcom môže poskytnúť úvery len vo výške 100 Eur. Čo by v praxi znamenalo, že štátna banka nepožičiava finančný kapitál vkladateľov ale len reálne vyrobený zisk nič viac. To by zabezpečilo, že by na túto činnosť teda poskytovanie úverov nemala oprávnenie umelo tlačiť žiadne peniaze. Reálne hodnoty by boli zachované a skutočné a nebol by dôvod na infláciu.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOROVI

S bodom sedem sa nedá absolútne súhlasiť. Akým právom by peniaze v štátnej banke po úmrtí klienta prepadli v prospech štátu !!!??? To by bola v mojich očiach krádež tie peniaze na účte si klient zarobil a zdanil.

Ostatné nebudem rozoberať, keď sa nad tým zamyslíte tak možno svoje popísané body opravíte a zmeníte. Ak nie, tak by ste smerovali podľa mňa k utópii.

Tvoriť v štáte daňový raj považujem za krátkozraké. Síce to vyzerá veľmi lákavo, za málo muziky (teda práce) vidina veľkého prísunu cudzích peňazí je tenký, nestabilný a nebezpečný ľad. To by podľa mňa nezabezpečilo stabilitu a bezpečný rozvoj spoločnosti. Sami vidíte, že v dnešnom svete je možné všetko a veľkou otázkou je ako to bude s finančným a bankovým sektorom v celosvetovom merítku.

V tejto časti ja osobne vidím veľa nedostatkov, rýchlych nápadov v prospech obyvateľstva ale nepremyslené následky a vzájomné ekonomické náväznosti, fungovanie a prepojenie, nemali by ste zabúdať, že všetko so všetkým súvisí a niekde to čo by sme si najviac priali jednoducho nejde v praxi uplatniť.
ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOROVI

Ja osobne by som vám aj pozlátené topánočky dala, aj na rukách by som vás chvíľu nosila, keby ma odpustenie všetkých dlhov zbavilo mojich úverov bez povinnosti ich zaplatiť. Jednoducho amnestia. Ale verte mi to je jednoducho utópia. Myslím, že všetko by sa zrútilo ako domček z karát. Možno sa tu všetci na mňa vrhnú a povedia, neviem čo, lenže je to oveľa zložitejšia problematika ako by sa na prvý pohľad zdalo a zasahuje do všetkých oblastí fungovania štátu a spoločnosti.

Myslím, že túto časť by ste mali ak to myslíte dobre a vážne celú prepracovať. Pohrať sa s úrokovými sadzbami, hlavne určením striktných a jednoznačných pravidiel pre súkromné banky ktoré sú tu v súčastnosti na trhu a to v takom rozsahu aby boli ochránený klienti, aby súkromné banky ručili svojimi aktívami a majetkom na území SR za svoju činnosť a aby bolo zo zákona zabezpečené, že nikto sa im na ich vyrobené dlhy a zlé investície skladať nebude a tak podobne.

Ale verím, že keď si dáte viac času na premyslenie, tak sa vám podarí niečo lepšie ako je táto konkrétna časť. Niekedy je lepšie vložiť článok radšej o pár dní alebo týždeň neskôr ale pri jeho tvorbe sa prehrabať možnými alternatívami a situáciami ktoré by mohli vzniknúť.PeterSloboda . xiqylare8   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (00:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ide o to, že štátna Banka, nemusí byt zisková! Keďže patrí štátu, tak jej funkcia môže byť iná.Ak sa Ti mesačne po zaplatení splátky na úver zvýši o polovicu viac než v súkromnej Banke, tak čo urobíš s tou sumou? Buď ju vložíš na účet v štátnej banke, čím zvýšis sumu na úvery, alebo si za tie peniaze niečo kúpiš. Predstavme si to vo väčšom. Povedzme, že asi tak pol milióna ľudí by malo takú istú situáciu. Čo sa stane? Ak si kúpia tovar alebo službu, tak zaplatia 20% DPH, potom ten obchodník, čo u neho kupuješ, zarobil viac a podľa dopytu musí zamestnať viac predavačov a dať im plat, ktorý oni minú na tovary a zaplatia DPH 20%. Obchodník tiež bude svoj zisk musieť buť uložiť do banky, alebo si niečo kúpi a zaplatí DPH 20%. Jeho dodavateľ, dopravca, výrobca, pestovateľ a dodávateľ surovín a techniky a paliva a všetci čo sa podieľajú od začiatku výroby až po predaj zákazníkovi- všetci zaplatia DPH 20% pri svojich nákupoch.Všetci si zároveň polepšia a budú rozširovať svoje prevádzky a brať nových ľudí,ktorí zaplatia pri svojich nákupoch DPH 20%.Pre štát to bude oveľa väčší prínos než úroky v Banke.Pre občanov to bude oveľa väčší prínos , než tvoje úroky v Banke. A to som ešte nespomenul, že sa ušetrí na sociálnych dávkach.


PeterSloboda . xiqylare8   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte som nespomenul, že ak budeš platiť úverovú splátku o polovicu menšiu, tak viac ľudí si môže dovoliť kúpiť dom na úver.Tým sa poskytne stavebným firmám viac práce, ale aj dopravcom predajcom stavebného materiálu, výrobcom produktov a prvotným výrobcom surovín a samozrejme predajcom, dopravcom,výrobcom automobilov, dodávateľom jch surovín a baníkom hutníkom a všetkým okolo sa zvíši príjem a pri nákupe z tohto píjmu zaplatia DPH 20%. Takže takto sa naštartuje ekonomická reťaz, ktorá bude neustále rásť.
Doteraz však úroky, robili presný opak, preto, lebo tie úroky si majitelia Banky delia ako zisk. Ani jedna Banka nie je Slovenská, takže všetky peniaze z úrokov pudujú z krajiny preč.


eros . ribequgu   |   ip:86.41.106   |   2013-03-26  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN,

ty si taky isty ekonom ako vsetci dnesni ekonomovia, co maju pred ocami len rast, zisk, rast zisk a krutia sa ti tie kolieska pred ocami ako tomu kacerovi v rozpravke....neviem ako sa volal. Lenze my chceme zmenit system od podlahy a v nom uz nebude ekonomika zalozena na raste, lebo to je nezmysel a prave preto sme v srackach. Nekonecny rast nie je mozny.

Novy model musi byt zalozeny na trvalej udrzatelnosti. Nie raste. A preto zabudni na tie tvoje sk...ne uroky a ze hodnota domu ti bude furt rast. Hovno!!! Aby si sa neposral z tych tvojich urokov a raste hodnoty domu.

Davas tu modelove situacie, ze akoze mas na ucte 100.000 a kupis dom a das ho do prenajmu. Take peniaze maju len zlodeji a paraziti v dnesnom systeme.

V novom systeme musi stat investovat a stavat najomne byty pre svojich obyvatelov. Keby tomu bolo tak aj dnes, tak nehnutelnosti by neboli tak nenormalne predrazene. Ano, su predrezene, ale to im vyhovuje, lebo su s developermi jedna ruka.

Banky, poistovne a developeri su najvacsie zlo dnesnej doby. A este pravno. Tu uz nie je ziadne pravo.

Moralka, cestnost, poctivost a pracovitost. Bez toho sa nepohneme.


PeterSloboda . xiqylare8   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (01:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele, Súkromné banky sú zlo! Úrok je zlo!Úrok je už z podstaty zlo, lebo niekto dostane za nič, veľkú hodnotu, ktorá zároveň poškodzuje ekonomiku a kúpischopnosť.
Ale to s tým, že po smrti peniaze prepadnú Banke som myslel v kontexte zo zahraničnými vkladateľmi. Povedzme, že taký Kaddáfi si vloží milión dolárov a skape. Banka nebude chodiť po líbii a hľadať jeho dedičov.Jednoducho, keď chce aby po jeho smrti niekto dedil, musí uviesť číslo účtu a meno dediča a ten musí predložiť dôkaz o úmrtí. Inak peniaze nedostane. Chápeš? Tu nejde o našich malovkladateľov.


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (01:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa je cena nehnuteľností nadhodená aj o 200%.Je to tak preto, aby banky mohli lepšie zarobiť.Volá sa to realitná bublina a na jej konci je krach bánk, ale oni už majú euroval. Ten im zabezpečí naťahovať tú bublinu dlhšie, lebo už mohlo byť po nej nebyť nášho schválenia Ficovou vládou. Vtedy som držal palce Sulíkovi, ale voľby vyhral Fico. Mohli sme to mať za sebou.Aj tak to raz celé padne, lebo je to podvod na podvod.


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (02:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Straty pri odpustení dlhov by mali iba bohatí.Chudobní nie.Väčšina tých dlhov sa nikdy nedá zaplatiť, lebo úroky pribúdajú rýchlejšie, než sa dokážu splácať.Také vykorisťovanie je neľudské a nezaslúži odškodné. Ale pri tej Amnestii by bolo treba rozlíšiť o aké dlhy pôjde, lebo asi nie firma vooči firme.


Sando . woduwame77   |   ip:78.98.109   |   2013-03-26  (02:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už asi každý spí.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pod zrušenie úroku sa jednoznačne podpíšem. Je to legálna krádež. Treba štátnu banku ktorá by poskytovala úvery za 0%. Banky ani netreba zrušiť, nech konkurujú podmienkami :) Samozrejme že to nemá znamenať že každý ozembuch dostane úver. To je ale už otázka rizikomanagementu a to s úrokom v princípe nemá nič spoločné.

Bankám treba rozhodne zobrať všetky právomoci týkajúce sa obchodovania na finančných a kapitálových trhoch. Však oni by už sami položili biznis ...
folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nebudem reagovat na nikoho konkretneho, skusim len najst veci co ma zaujali

/Úrok je zlo!Úrok je už z podstaty zlo, lebo niekto dostane za nič, veľkú hodnotu, ktorá zároveň poškodzuje ekonomiku a kúpischopnosť./
ano, uroky su zle....ale ako Orangutan na priklade naznacil, prosim vas vysvetlite mi kto by vam poziciaval ak by z toho nic nemal, ba dokonca stratu v casovom horizonte....stat ? takze vlastne vsetci ?
pyramidova hra jak vysita...

/ty si taky isty ekonom ako vsetci dnesni ekonomovia, co maju pred ocami len rast, zisk, rast zisk a krutia sa ti tie kolieska pred ocami ako tomu kacerovi v rozpravke/
ano, zisk je zly....vlastne su zli vsetci, co chodia do prace a zarabaju hoc aj o jedno euro viac, ako im staci na prezitie....lebo to uz je mile deti zisk.

/Podľa mňa je cena nehnuteľností nadhodená aj o 200%.Je to tak preto, aby banky mohli lepšie zarobiť.Volá sa to realitná bublina a na jej konci je krach bánk/
nie, nie...krach bank vznikol poskytovanim nesplatitelnych hypotek, s cenou nehnutelnosti to nema nic spolocne.
cenu nehnutelnosti predsa urcuje predavajuci, developer, a ak je o nehnutelnosti zaujem, tak pochopitelne cena rastie...(moja praca ma povedzme hodnotu 10e na hodinu, ked mi niekto ponukne 20, preco by som mal nadalej robit za 10?)

/Straty pri odpustení dlhov by mali iba bohatí./
aha.....takze socialna spravodlivost...uz sa tesim na instituciu ktora bude oznacovat kto je chudobny a kto bohaty.....ani sa mi nechce uvadzat priklad, preco je to uplna blbost.

Poznamka....nebranim banky, ani to co sa tu deje, branim len elementarnu logiku...prv nez ma tu zas bude niekto oznacovat za STbka a vykoristovatela :D :D :Dsmartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon
Tu v tejto téme ste celkom mimo sorry.

zisk
Ano, systém založený na honbe za ziskom je ZLY

úrok
Pozrite sa kam nás to dohnalo?

A že kto by požičiaval za 0%. Prečítajte si lepšie môj príspevok a je tam riešenie.

úrok sú okamžite vyrobené, ničím nekryté peniaze. To nás dostalo do týchto sračiek .... samozrejme za výdatnej podpory korupčného a podvodného správania.
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak branite elementarnu logiku, potom sa snažte pochopiť hlavne prečo vznikli banky a ako ich pôvodné poslanie zdeformovalo na nástroj legálnej krádeže a strojček peňazí pre vyvolených.

Vrele Vám doporučujem hodnotný dokument Peniaze ako dlh na yutube. Možmo budete veľmi prekvapený FAKTAMI!
http://www.youtube.com/watch?v=pZvLyU0cqy4


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (08:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ach pane bože. Úroky sú zlo. Áno sú zlo v takých výškach a v kolobehu takého systému ako je teraz a ako funguje.

Ja sama splácam úvery a zodpovedne prehlasujem, že úrokové sadzby sú nadstavené tak, že banky sa z nich neúmerným spôsobom nažerú.

Keby som bola presvedčená, že toto čo popísal autor je naozaj reálnym možným riešením tak by som urobila neviem čo len aby sa tak stalo. Bože ako by sa mi uľavilo. Ale stále som presvedčená, že vo vzorci je obrovská chyba. Pokúsim sa to vyjadriť v ďalšom príspevku.
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bankovníctvo bolo počaté v nespravodlivosti a splodené z hriechu. Bankári vlastnia celú Zem. Zoberte im ju nechajúc im moc vytvárať peniaze, a škrtnutím pera si vytvoria toľko peňazí, aby si ju kúpili späť. Zoberte im túto veľkú moc všetky veľké bohatstvá, ako to moje, zmiznú. A mali by zmiznúť, pretože potom tu bude lepší a šťastnejší svet, v ktorom možno žiť. Ale ak chcete byť naďalej otrokmi bánk a platiť si za vlastné otroctvo, nechajte bankárov pokračovať vo vytváraní peňazí a ovládaní cez úvery."

Sir Josiah Stamp, riaditeľ Bank of England 1928-41, v tom čase druhý najbohatší Angličan


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele
Po 2 svetovej vojne naštartovalo *Nemecko ekonomiku práve tak,m že vláda obišla banky a začala si tlačiť bezúročné peniaze sama. A úspech sa dostavil. Takže bez úroku sa to dá úplne v pohode. BTW, FED a vláda USA. Vláda si kupuje peniaze od súkromnej firmy, ktorá ich tlačí, namiesto toho aby si ich tlačila sama. samozrejme, ide o ten úrok ktorý si schová do vačku bankár. Je to však jedna veľká ponzi schéma. Táto kríza je aj o tom, že na svete je 95% nekrytých peňazí. To všetko sú peniaze ktoré vytvorili banky z ničoho. Len by ľudias už toto mali konečne pochopiť ...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Je mi jedno, čo si kto bude o mne myslieť, ale tu sa pokúsim popísať tú obrovskú chybu vo vzorci.

Štát má svoju štátnu banku a poskytuje úvery občanom s 0% úrokom. Banka si účtuje len manipulačné poplatky za prevody a nejaké základné poplatky za vedenie účtu klienta. Tieto získané prostriedky sú určené na zabezpečenie riadneho chodu banky, mzdy, energie a tď. a tým pádom štátna banka nezaťažuje štátny rozpočet

Štát má príjmy do štátneho rozpočtu z daní. Podľa autora je to modelová ideálna situácia pre naštartovanie ekonomiky a tým následné zlepšenie životnej úrovne obyvateľstva.

A teraz moment ktorý vidím ako obrovskú chybu a nedostatok. Príklad budem popisovať v malých číslach.

Štát na daniach vyberie za mesiac január =1.000,- Eur. Z toho prerozdelí prostriedky na zabezpečenie jeho fungovania.

Napríklad:
100,- Eur na školstvo,
200,- Eur zdravotníctvo
300,- Eur na vyplácanie dôchodkov, dajme tomu že inde netreba nie sú nezamestnaní
200,- Eur na ostatné - fungovanie samospráv, všetci štátny zamestnanci a pod.

Zostáva 200,- Eur
Tieto má k dispozícii na to, aby ich použil ináč. Sú to voľné zdroje. Dajme tomu.
Keďže je tak výrazne zlepšená ekonomická situácia tak ich prerozdelí dajme tomu takto.
100,- Eur na výstavbu štátnych bytov
100,- Eur do štátnej banky na úvery pre tých ktorí nechcú čakať 10 rokov v
poradovníku na žiadosť na byť a chcú si riešiť rýchlejšie svoje bývanie.
Tento mesiac je všetko v poriadku bolo málo žiadateľov na úver. Všetko sa
vykrylo, všetko hrá.

Ale nasledujúci mesiac môže dôjsť k situácii, kedy budú obyvatelia, alebo aj slovenské firmy žiadať o viac úverov, dajme tomu v nasledujúcom pomere.

150,- Eur pre firmy, ktoré chcú dajme tomu rozširovať výrobu aby zamestnali viac
zamestnancov.
120,- Eur žiada obyvateľstvo.

Keďže je už rozbehnutá výstavba štátnych bytov a štát má mesačne len dvesto Eur voľných prostriedkov z toho je nevyhnutné aby výstavba nezastala, veď stavajú naše slovenské firmy, ktoré zamestnávajú ľudí. Ale keby štátna banka chcela vykryť požiadavky a narastajúci dopyt po úveroch ako to teraz urobí? Vidím dve možnosti.

Buď bude kresať ak nechce začať vyrábať chorý systém bankovníctva ako je to teraz. Dajme tomu takto.
100,- Eur na rozbehnutú výstavbu štátnych bytov, stavbári sú slovenskí
100,- Eur poskytne ako bezúročný úver slovenským firmám, ide o nové prac. miesta

Ale čo so žiadosťami občanov? Nič. Už nie sú voľné prostriedky. No a v tomto momente % ľudí, ktorí súrne potrebujú riešiť nejaké peniaze okamžite dajme tomu, teraz budem sprosto absurdná na pohreb na ten sa lízingy nedávajú, úmrtie bolo nečakané v mladej rodine, ktorá ešte nemá nasporených dostatok prostriedkov a situáciu musí okamžite riešiť. Dajme tomu, že si nevedia požičať ani z rodiny, ani od známych. Čo teraz?

Nuž ak by boli nejaké súkromné banky, musí ísť tam za nehorázne úroky. Súkromná banka chce nejaké záruky a jednou z podmienok bude založenie si účtu v tejto banke aby výplata išla tam. Tak občan zruší svoj účet v štátnej banke a ide do súkromnej. Vyriešené.

Ale čo ak občania začnú požadovať aby bolo poskytovaných viacej úverov vo väčších objemoch?

No tak štát buď zvýši dane, to by si ale začal hrýsť vlastný chvost, pretože by zbrzdil a priškrtil rozbehnutú alebo rozbiehajúcu sa ekonomiku a nezamestnanosť by pri najlepšom zastagnovala ak by mierne máličko nenarástla.

Alebo začne používať nejaké percento z vložených vkladov klientov a tým sa začne správať do určitej miery ako bežná komerčná banka. Teda. Ak štátna banka uvoľní 20% z vkladov klientov na základe vysokého dopytu o úvery a pokryje ho, dôjde k tomu čo vidíme teraz, už reálne nevie garantovať svojim klientom 100% vkladov klientov ale len 80%.

Možno by tie chýbajúce peniaze štát vytlačil ako to vidíme teraz vo svete, ale automaticky by tým množstvom vytlačených peňazí znížil všetky reálne vytvorené hodnoty. Tu by nastúpila mierna inflácia.


Tak teda neviem. Toto si myslím ja a toto ma v skratke napadlo, čo by sa asi stalo keby fungoval model predložený autorom. Ale je to skutočne len môj osobný pohľad na vec a názor. Môžem sa aj neskutočne mýliť.

ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Smartang

(((Po 2 svetovej vojne naštartovalo *Nemecko ekonomiku práve tak,m že vláda obišla banky a začala si tlačiť bezúročné peniaze sama.)))


Dlhšie mi trvalo, kým som naťukala ten dlhý príspevok. Tu som dostala ale pre mňa len čiastočnú odpoveď na situáciu, ktorú som popisovala v tom dlhom príspevku.

To mi skutočne dáva zmysel a má to aj opodstatnenú logiku. Ale autor článku nič také nepopisoval a neriešil. Preto som tam videla obrovský problém a aby som to čo najlepšie popísala písala som to v tých príkladoch aby sa pochopilo o čom hovorím, o čo mi ide a kde vidím možnú katastrofu. Ale toto je o niečom inom.

Ale ešte jednu otázku na Vás. Nemôže sa stať, že štát by tlačil takéto peniaze vo veľkom pomere oproti reálne vytvoreným hodnotám? Tu to nemôže niekam skĺznuť do roviny akéhosi "umelého rastu a rozvoja", ktorý nie je reálny? Neviem to celkom presne vyjadriť. Poviem to úplne detinsky a jednoducho "nie je možné aj toto zneužiť"? V podobnom zmysle ako to vidíme u FEDu?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trh nakoniec rozhodne tak či tak. Voľná tlač by nevyhnutne poviedla k inflácii čo by oslabovalo menu a vláda by si to tým pádom musela strážiť lebo by jej obyvateľstvo dalo vysvedčenie vo voľbách. A len tak mimochodom .... teraz sa to nezneužíva? Však FED aj ECB tlačia o 106. Jediný rozdiel je v tom, že teraz sa na tom ešte priživujú banky a to zaplatia občania :))))
folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
vacsinou s Vami suhlasim, samozrejme vami uvedeny dokument som videl niekolkokrat...ale...
zase pouzijem svoj sedliacky rozum....
1. tento system nie je o rozumnom uroceni napr. 5%, toto je uz o uzere.
2.honba za ziskom je tu od nepameti....uz praveky lovec, ked dokazal ulovit mamuta mal lepsie odmeny od zberacov, lepsiu zenu atd atd...ano banky sa zenu za ziskom....ale povedzme uprimne....nezenieme sa za ziskom vsetci ? ziskat nieco lepsie....lepsiu stravu, lepsiu poziciu, lepsi zivotny standart. Zisk, alebo lepsie povedane benefit je motorom tvorivosti, hybatelom prace , to ze momentalne sa meni zisk na uzeru, vykoristovanie je ina vec.
3.Urok nula....pekne to znie, samozrejme by sa mi to pacilo, ale..../ Treba štátnu banku ktorá by poskytovala úvery za 0%/....ano, krasne by to fungovalo v idealnej spolocnosti krasnych, zodpovednych a milych ludi, zial taka tu nie je....jeden JEDINY nezodpovedny neplatic svojej pozicky by takuto banku polozil.....respektive nie polozil, ale dostal do pyramidy.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prosim pochopte, ja to co sa tu deje nebranim z toho dovodu, ze to povazujem za zazracne dokonale , dokonca ani nie som bohaty (prave naopak), ale moj racionalny rozum mi nedovoli uvazovat o utopii...
jasne, ako spieva elan: bolo by to krasne...keby si ty chcela, bolo by to krasne , keby som ja smel :D


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon
To o tých neplatičoch by sa ničím nelíšilo od súčasného stavu a úrok s tým nič nemá. Skôr naopak! Dnes sa neplatičoiy úrok ešte ďalej nabaľuje a až príde konkurz, o to väčšia sekera je v banke ktorú zaplatíme my všetci. Ak by úrok nebol, odpísalo by sa podstatne menej - o ten úrok ktorý môže časom dosahovať značné úrovne. Pričo už z podstaty vyplýva že úrok je NIČ než peniaze vytvorené z luftu. Sú čisto inflačné a ničím nekryté. To sú fakty ktoré nepustia.

K tomu zisku .... ten by bolo treba minimálne limitovať. Pretože honba za ním vedie napríklad k tomu že dnes sa výskum a vývoj venuje aj takým veciam ako skrátiť životnosť výrobku, aby ste si museli kúpiť za čas ďalší. Bol o tom nedávno aj oficiálny domument na STV. Volal sa žiarovková konšpirácia a tam je to povedané na plnú hubu. je to aj na youtube tuším. Všetky tie šmejdy ktoré sú dnes v obchodoch tam nie sú náhodou - to je ZÁMER. Aj k tomu vedie honba za ziskom. Ak teda idem opačným smerom ... asi bude niekde chyba. Lenže to sa nezmení ak zisk bude hlavným motorom.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nie je to utopia folkon. Je to o pochopení. To, čo pochopí väčšina sa stáva následne realitou.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AUTOROVI

(((7. V prípade úmrtia klienta peniaze prepadnú v prospech banky, ak neurčí svojich dedičov a ich čísla účtov.)))

Táto veta nijakým spôsobom nerozlišuje či ide o zahraničného vkladateľa, alebo tuzemského klienta banky. Takéto všeobecné body by sa v prípade, že by sa zmena systému uskutočnila, mohli vládnucimi, ktorí sa dostanú k vedeniu spoločnosti použiť akokoľvek. To je ako poviem A v peknom prevedení ale nikto netuší aké B bude za ním nasledovať. Stačí, že na základe bodu A sa dostanem niekam, kde si môžem určiť už svoj skutočný zámer a bod B.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

((Poviem to úplne detinsky a jednoducho "nie je možné aj toto zneužiť"? V podobnom zmysle ako to vidíme u FEDu? ))

Veď som jasne napísala, že FED to zneužíva. Preto som sa pýtala čo som sa pýtala a otázka ktorú som položila bola záležitosťou obavy či by sa to nemohlo stať a kam by to reálne mohlo viesť a smerovať ekonomiku štátu.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
o tych neplaticoch.....
myslel som to takto, poviem priklad....je 10 ludi, kazdy da zo svojho 100euro a zalozia si banku....raz si pozicia jeden bezurocne, splati, potom druhy, vsetko krasne funguje....ale jeden z nich je nezodpovedny, zlodej, pozicia si, zmizne na Belize aj s pozickou a spolocna banka je v keli a bez uroku nema sancu dostat sa na povodne ulozenu hodnotu.
Spytam sa Vas, poziciate peniaze bezurocne ? Ja som to totiz spravil a niekolkokrat (dokonca aj auto, viem som somar sprosty) a to "najlepsim kamaratom" ked boli v stave nudze. vysledok...nemam ani peniaze ani auto, ani dotycnych kamaratov. Pri sucasnom pravnom systeme su to doslova Tantalove muka, dostat naspat aspon cast.....preco by som mal verit a doverovat spolocnej statnej anonymnej banke, ze toto dokaze osetrit ? S prepacenim keby som niekedy poziciaval na urok, tak mi vlastne tito slusny ludia, ktori stoja za svojimi zavazkami "vykryju" aspon ciastocne tieto straty.

/K tomu zisku .... ten by bolo treba minimálne limitovať. Pretože honba za ním vedie napríklad k tomu že dnes sa výskum a vývoj venuje aj takým veciam ako skrátiť životnosť výrobku, aby ste si museli kúpiť za čas ďalší. Bol o tom nedávno aj oficiálny domument na STV. Volal sa žiarovková konšpirácia a tam je to povedané na plnú hubu. je to aj na youtube tuším. Všetky tie šmejdy ktoré sú dnes v obchodoch tam nie sú náhodou - to je ZÁMER. Aj k tomu vedie honba za ziskom. Ak teda idem opačným smerom ... asi bude niekde chyba. Lenže to sa nezmení ak zisk bude hlavným motorom./
Ten dokument som niekolkokrat videl, pred casom tu bol o nom clanok, zial vdaka cenzure som nemohol prispiet komentarom. Bolo zaujimave ze tvorcovia neobhajovali ani kapitalisticku cestu opotrebovania veci v zaujme zisku, ani "komunisticku" v zaujme vyrabat co najkvalitnejsie, ale co dalej...ked raz nebude nikto nic viac ako to co ma potrebovat.


Preto ja toto vsetko co sa deje nepovazujem za "financnu krizu" ani za bankovu, ani za krizu demokracie....myslim, ze teraz sme tak pokrocili, ze je na case uvazovat nad tym ze toto je skutocne kriza "moralna", kriza svedomia, zodpovednosti a spolupatricnosti.
A kym sa tymto veciam nenaucime, tak je nam darmo zavadzat 0% uroky, spolocne vlastnictvo, priamu demokraciu atd atd....


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este dodatok....
ja viem ze to bude pre ludstvo tragicke, ale s nadejou sa upieram na vycerpanie zasob ropy....
vidim v tom koniec korporacii, globalismu a navrat susedskej spolupatricnosti.....mozno som naivny, ale tuto masineriu asi inak zastavit nemozme


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Folkon koniec ropy v dnešnej dobe bez alternatív - hotové otroctvo.. Ono to vyzerá jednoducho ale my ani nemáme zrátané koľko "imaginárnych otrokov" nám dnes slúži. Dá sa to však vyrátať, priemerný človek vie podať výkon nejakých 150 W a myslím že profesionál cyklista tak 350.. Jedná konská sila = 745 W.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len 2 veci folkon
jednoznačne je toto výsledok moralnej krízy, v tom máte absolútnu pravdu.
A k tomu požičiavaniu že či by som požičal bezúročne - ako som povedal, na to by to bol štát a nevidím tu nič na podnikanie. platíme ho zo svojich daní a mal by poskytovať služby. samozrejme, rodine a priateľom bezúročne ... teda, ak by som im vôbec niečo dal :)

Ja viem, bavíme sa v teoretickej rovine. ale je dobre si veci najprv osvetliť ajt v tejto rovine, aby z toho prípadne mohlo niečo ..... raz .... byť. Je tu iste nad čím rozmýšľať a celkom jednoznačne nám niečo dôležité zatajili a nepovedali. Že by to mohlo v pohode fungovať aj inak.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele
Ale ja som predsa odpovedal. Povedal som že zneužiť sa to síce samozrejme dá, ale aj v takom prípade by bol dopad menší o úrok, úrok z úroku atď. miera zneužitia by teda bola už z princípu menšia.
Naopak, sú aj iné teórie ktoré majú niečo do seba a nie je to len vec psychológie. Ak máte alcnejší úver, je platobná disciplína lepšia. Takže ani tu žiadne nevýhody ... :)


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
ok, moze to byt hotove otroctvo....predpokladam brutalnu voju, ale....
zoberiem to z mojho osobneho hladiska....nemam luxusny mezonetovy byt v bratislave, nezijem ani ako celebrita ani ako "vyssia" spolocnost, nemam moderne "zbytocne" vydobytky techniky....ja mam len zopar metrov pody, kde si dokazem vypestovat sam stravu tak aby som prezil, len PREZIL....to ze mi niekto nedovezie cocacolu ma neserie...to ze mi niekto neupecie a nedokaze doviezt chleba ma tiez vazne neserie....naucil som sa to sam, mam sypky (2 ks pre osobnu potrebu, v sucasnosti nevyuzivane), siat zbozie ma naucil dedo pred x-rokmi,.....
ked si predstavim, co by sa stalo zajtra, keby dosla ropa......no co, 3/4 miest by vymreli hladom, lebo nie su schopny postarat sa sami o seba. A ak ma revolucionari nezabiju, tak to snad nejako prezijem ;)


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
v prvom rade chcem povedat, ze si vazim Vase nazory....a nielen podla komentarov si dovolujem usudzovat ze nie ste hlupy. a mam rad vase komentare, ale...
/A k tomu požičiavaniu že či by som požičal bezúročne - ako som povedal, na to by to bol štát a nevidím tu nič na podnikanie. platíme ho zo svojich daní a mal by poskytovať služby. samozrejme, rodine a priateľom bezúročne ... teda, ak by som im vôbec niečo dal :)/
Ale ved stat, tak ako ho vnimame teraz, je vlastne spolocnostou rovnako/podobne zmyslajucich obcanov....ok, prenesme vyraz je to "skoro" rodina.....vsetci davame do spolocneho mesca a vsetci by sme z toho mali mat uzitok....
Ak ja uz nie som viac ochotny poziciavat (dokonca nielen bezurocne, ale vobec)....preco by som sa mal zastavat nazor, ze je k tomu ochotny stat, ktory je vlastne spolocenstvom vsetkych zucastnenych....

opakujem, toto sa myslim zhodneme....nie je kriza urokov, bank, vykoristovania....je MORALNA kriza....kriza ludstva....a teraz treba zistit, ako dalej

btw, viete ktory organizmus JEDINY v prirode nevyuziva svojho vlastneho druhu, nezneuziva svojho sukmenovca.....je to virus, alebo este lepsie rakovinotvorna bunka....
Zoberme si priklad z prirody ;)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Smartang

Keďže poznám vaše komentáre a považujem ich za rozumné skúste si prosím prečítať ešte tieto dva príklady a povedať mi na to svoj názor. Nemohla by štátna banka praktizovať niečo takéto?Aktuálny stav čo sa týka komerčných - súkromných bánk:

1.000,- EUR poskytnutý úver s 5% úrokom s dobou splácania 12 mesiacov
83,33 Eur splátka istiny mesačne / posledná 12 splátka istiny vo výške 83,37 Eur
50,- Eur splátka úroku mesačne

Zaplatené úroky vo výške 600,- EurŠtátna banka

1.000,- EUR poskytnutý úver s 5% ROČNÝM úrokom s dobou splácania 12 mesiacov
83,33 Eur splátka istiny mesačne / posledná 12 splátka istiny vo výške 83,37 Eur
4,16 - Eur splátka úroku mesačne teda 1000 x 0,05 : 12 mesiacov = výška splátky
úroku mesačne

Zaplatené úroky vo výške 49,92 - Eur

Vytvorenie fondu Úverovej rezervy - všetky získané úroky do posledného centu by boli kumulované sem. Štátna banka by za žiadnych okolností nemohla s nimi obchodovať na žiadnych trhoch.

Tieto prostriedky by mohla poskytnúť jedine pre občanov SR, vo forme úverov, alebo výsostne slovenské firmy, bez akéhokoľvek zahraničného a cudzieho kapitálu.

Nebolo by reálnym výsledkom to, že banka nemusí tlačiť peniaze na poskytovanie úveru a tým pádom nespôsobuje vo vlastnej krajine infláciu, teda znehodnotenie už existujúcich reálnych hodnôt a spomaľovanie ekonomického chodu spoločnosti?

Vklady klientov sú chránené v plnom rozsahu teda na 100% a nie sú dotknuté infláciou z tlače bezúročných peňazí na poskytovanie žiadaných úverov.

smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele :)))

No, neprerátaval som tie čísla - verím Vám. Takže ak som Vás dobre pochopil, v princípe máte pravdu. Len nevidím veľký zmysel v takomto fungovaní. Je predsa jednoduchšie rovno nedať úrok ako vytvárať ďalšie mechamizmy na to, aby sa úrok zase vracal v nejakej forme do ekonomiky. V princípe je to totiž to isté +/- Takže sme sa okľukou vlastne dostali k bezúročnému úveru :) Vlastne, podstatou obidvoch riešení je že sa úrok buď nevytvorí, alebo vytvorí a vráti sa naspäť do reálnej ekonomiky tj. bude krytý. Z časového hľadiska je snáď tiež výhodnejšia prvá varianta.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon
ale ide o ten úrok. A štát žije z daní. Ak bude mať podnikateľ úver za 0, tak potom odvedie štátu viac na daniach. V čom je problém? No len v tom, že bankstri by na nás nezarobili. Navyše, pri takto nastavených úveroch by bola oveľa lepšia platobná disciplína. A ak myslíte na to, že nesplatenie úveru by v prípade štátnej banky hradil štát, teda my .... tak si položte otázku kto dnes zachraňuje banky. Či nie náhodou štát, teda my všetci.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele .. trochu to skorigujem - resp. doplním. Aby to bolo to isté, tak ten Váš fond by musel poskytnúť tie peniaze samozrejme zadarmo. Ak by to poskytol zase za úrok, kumuloval by sa tým len fiktívny peniaz a problém inflácie by to nevyriešilo. Akurát by infláciu vytváral štát.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Folkon tak hej ale Ty píśeš o svoje situácií..
Prakticky spoločnosť na nič také pripravená nie je, je zvyknutá na energetický prepych a veľa vecí má len vďaka rope a koordinácii celku. Myslím že ak by mala dôjsť taká situácia budú sa hľadať iné energetické zdroje, nič sa nezmení zo zánikom ropy.. Alternatívy sa nájdu a pri nich budeš sám zo svojimi sýpkami niekde na hranici chudoby oproti spoloćnosti ako celku ktorý je ekonomicky efektívnejší. Ak by sa nenašli prídeš aj o to čo máś k dispozícii. Dobrých ľudí sa vśade veľa zmestí ale keď sú hladní tak je to horśie. Ono ak by takto rozmýšľali vśetci tak je to iné, no dnes sa všetci spoliehajú na vzájomnú koordináciu spoločnosti, nie každý na svoje osobné domáce sýpky. Ak by to nefungovalo vrhnú sa na Tvoje gazdovstvo.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.92   |   2013-03-26  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon

Spytam sa Vas, poziciate peniaze bezurocne ? Ja som to totiz spravil a niekolkokrat (dokonca aj auto, viem som somar sprosty) a to "najlepsim kamaratom" ked boli v stave nudze. vysledok...nemam ani peniaze ani auto, ani dotycnych kamaratov.

Vitaj v klube.:}}


harry . paholenu0   |   ip:178.40.92   |   2013-03-26  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je bombovo formulovane.

Dobrých ľudí sa vśade veľa zmestí ale keď sú hladní tak je to horśie.

Dik Piko,takto sa pisu pravdy,ktore test do kamena.

A vo tomhle je celej ten zatracenej zivot.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  U Vás to už nefunguje Piko? Len nedávno ste mali zálusk na tú Harryho fazuľu :)


harry . paholenu0   |   ip:178.40.92   |   2013-03-26  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Folkon,ziskavas si moje sympatie.

Toto sa mi pacilo.Len ten chleba sa nauc piect.


ok, moze to byt hotove otroctvo....predpokladam brutalnu voju, ale....
zoberiem to z mojho osobneho hladiska....nemam luxusny mezonetovy byt v bratislave, nezijem ani ako celebrita ani ako "vyssia" spolocnost, nemam moderne "zbytocne" vydobytky techniky....ja mam len zopar metrov pody, kde si dokazem vypestovat sam stravu tak aby som prezil, len PREZIL....to ze mi niekto nedovezie cocacolu ma neserie...to ze mi niekto neupecie a nedokaze doviezt chleba ma tiez vazne neserie....naucil som sa to sam, mam sypky (2 ks pre osobnu potrebu, v sucasnosti nevyuzivane), siat zbozie ma naucil dedo pred x-rokmi,.....
ked si predstavim, co by sa stalo zajtra, keby dosla ropa......no co, 3/4 miest by vymreli hladom, lebo nie su schopny postarat sa sami o seba. A ak ma revolucionari nezabiju, tak to snad nejako prezijem ;)


Vies o co ide?Len aby si bol s tym ako zijes spokojny a stastny.O tom je zivot,poznam moc vela stredne bohatych,aj dost bohatych,ale moc stastia u nich nevidim.No teda,trochu ano,vzdy ked si kupia nejaku vec,tak zhruba tri hodiny su "stastni".Potom si zas musia ist nieco kupit.Ab yzas mohli byt stastny.Dve hodiny a petdesiatdevet minut.Potom si zas idu.......


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

S tým časovým horizontom máte úplnú pravdu. Variant 2 by bol zdĺhavý. Ale akosi neviem súhlasiť s týmto:

((((Ak by to poskytol zase za úrok, kumuloval by sa tým len fiktívny peniaz a problém inflácie by to nevyriešilo. Akurát by infláciu vytváral štát.))))

Nepochopila som, ako môže vzniknúť z reálnej hodnoty, hodnota fiktívna. Skúste mi to prosím vysvetliť trošku ináč pretože ja to, čo píšem ponímam takto.


100,- Eur má občan čistý príjem zo svojej zdanenej mzdy.
10,- Eur zaplatí splátku istiny zo svojho čistého reálneho príjmu, teda už
z existujúcej vytvorenej hodnoty jeho prácou, alebo nejakou činnosťou
1,- Eur zaplatí splátku úroku taktiež už zo zdanenej mzdy, teda už z existujúcej
vytvorenej hodnoty jeho prácou.

Štátna banka použije toto 1 Euro v prípade dopytu ďalej s rovnakým úrokom.

Nepôjde si požičať do inej banky, nemusí ho vytlačiť ako FED, lebo fyzicky už
existuje a to z reálne vyprodukovanej hodnoty. Posunie ho do obehu prostredníctvom poskytnutého úveru a dlžník ho v ekonomike reálne použije s tým, že zaplatená daň za nákup čohokoľvek sa vracia späť.

Keby si ho štátna banka išla požičať, na to aby mohla uspokojiť dopyt po úvere, tak áno poskytuje za úrok niečo, čo nevlastní a čo si sama požičala. To je prípad dnešnej situácie ktorú tu vidíme a máme. Automatickým následkom je zníženie reálne vytvorenej hodnoty, teda nástup inflácie.

Keby si ho vytlačila platí to isté, znehodnotenie a inflácia.

Ale keď poskytne len to, čo vo fonde reálne a fyzicky existuje, ešte raz zdôrazňujem NEPOŽIČIA si a ani NEVYTLAČÍ tie peniaze tak podľa mňa nemôže spôsobiť znehodnotenie a infláciu.

Teda kvázi vytvorený "zisk" v reálnej hodnote a výške sa vracia do obehu. Veď žiadna prosperujúca firma, keď vytvorí nejaký čistý zisk a investuje ho späť do obehu spôsobom, že ho použije dajme tomu na inováciu výroby, aby mohol na základe DOPYTU uspokojiť požiadavku na množstvá svojho toho istého výrobku, predsa tým neznižuje hodnotu svojho majetku, ani vyrobeného výrobku teda nespôsobuje znehodnotenie čo u nás predstavuje v tomto prípade infláciu o ktorej hovoríme.harry . paholenu0   |   ip:178.40.92   |   2013-03-26  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,kedy?To mi uslo.

Idem rychlo zavret komoru.:}}


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele
To jedno zdanené evro ktoré máte je v poriadku. To už je kryté - teda predpokladajme :) Akýkoľvek úrok je ale zbrusu nový peniaz, ktorý je čisto inflačný lebo je vytvorený z ničoho. Napíšete proste 1 číslo do počítača. To ako ked FED proste natlačí peniaze.

"Nepôjde si požičať do inej banky, nemusí ho vytlačiť ako FED, lebo fyzicky už existuje a to z reálne vyprodukovanej hodnoty. Posunie ho do obehu prostredníctvom poskytnutého úveru a dlžník ho v ekonomike reálne použije s tým, že zaplatená daň za nákup čohokoľvek sa vracia späť "

To chápem. Ale ide o rovnováhu v čase. A úrok sa bude nabaľovať, budú sa dávať nové a nové úvery a nové a nové úroky pričom v ekonomike reálne ani nestihnú zafungovať. Úrok sa vytvorí okamžite, zatiaľčo investície sa reálne vracajú po rokoch. Po istom čase tak skôr či neskôr vznikne problém nerovnováhy, tj inflácie. Ale je to zložitejšia otázka. Je to tiež otázka použitia peňazí v ekonomike. Ak Vám banka požišia na špekulácie na burze, tak z hľadiska čisto inflačného to bude mať iný efekt ako keď peniaze použijete na rozšírenie výroby ... To je zas ďalšia vec.

smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to žiaľ tak Harry.
http://dolezite.sk/Spolehlivy_zluty_kov_112.html

Mimochodom, dovolil som si tam na Vás jednu otázku. Rád by som sa dozvedel niečo viac ... :)


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harry
/Toto sa mi pacilo.Len ten chleba sa nauc piect./
A si predstavte ze som sa naucil...pocas mojho pobytu v zahranici.....nie z dovodu nedostatku, proste mi tie "sandvichove" umele hmoty nechutia a ani nechutili... a su mi aj trosku smiecne "masinky" na vyrabanie chleba....za x penazi....to je na dlhsiu debatu ;)
Na Slovensku zatial necitim tuto potrebu, viem kolko prace sa za tym skryva a viem ako kvalitne sa u nas pecivo zatial stale robi (a verim, ze mnohi co boli/zili v zahranici mi daju za pravdu)
Ale aj tak nedokazem zabudnut napriklad na sestru mojej babky, ktora zila na lazoch, kde doteraz cesta nevedie, na tu chut prirody, na chut obycajneho chleba upeceneho v domacej peci spolu s bylinkovym cajom.....a to uz je to viac ako 30 rokov ;)
folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
/plus
Folkon tak hej ale Ty píśeš o svoje situácií..
Prakticky spoločnosť na nič také pripravená nie je, je zvyknutá na energetický prepych a veľa vecí má len vďaka rope a koordinácii celku/
ano pisem len o svojej....sorry som sebec. Nezaujima ma situacia cojaviem Borisa Kolara ajeho 10 ci kolkych deti.
Prepacte, som hrdy na to, ze sa dokazem branit zivelnej, ci ekonomickej katastrofe (aj ked verim ze v sucasnosti by so mnou mnohi z vas nemenili, nemam napriklad ani blby splachovaci zachod, u nas totiz stale nemame kanalizaciu, takze ja to volam len porcelanova latrina :D)
To ze sa nedokazem ubranit sfanatizovanemu davu je ina vec....to zial ziadnymi schopnostami, vedomostami ovplyvnit nedokazem ;)


Sando . woduwame77   |   ip:95.102.77   |   2013-03-26  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnešné banky nepožičiavajú svoje peniaze, ale peniaze daňových poplatníkov.Prečo? Lebo oni majú nejaké imanie, ktoré pokrýva iba časť vkladov a oni všetky vklady použijú na pôžičky, preto sa stáva, že banky pri krachu nedokážu vyplácať vklady a štát(čiže my) za to ručí. Banka požičia peniaze, ktoré jej nepatria a dostane za to dvojnásobok. Ak by tento kolobeh trval dosť dlho, tak by všetky peniaze skončili ako zisk banky. Je pritom jedno koľko peňazí vytlačíte, je to proste piramída od ľudí do banky.ˇVždy, keď je v obehu málo peňazí vytlačia sa nové a spôsobia infláciu.Príklad: Ak banka by mala od klientov 1000,- eur a požičala by ich, tak sa z nich vráti 2000,- tie znovu požičia a vráti sa 4000,- a tak ti ide ďalej, až kým nevycicia celú ekonomiku štátu.Ona pri tom nič nevyrobí, ale jej majetok exponenciálne narastá.Oberie všetkých o všetko a potom, keď si už nikto nepožičia, tak peniaze preleje tam, kde to ide(v inej krajine) a fiktívne skrachuje. Štát za ňu zaplatí občanom vklady(čiže my všetci).


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Idete na to dobre folkon. Ste anomalia v tomto svete podobne ako niektorí ďalší a to si zachovajte. Ste stále slobodný človek s vlastným názorom. Máte byť na čo hrdý ...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-26  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
/ale ide o ten úrok. A štát žije z daní. Ak bude mať podnikateľ úver za 0, tak potom odvedie štátu viac na daniach. V čom je problém? No len v tom, že bankstri by na nás nezarobili. Navyše, pri takto nastavených úveroch by bola oveľa lepšia platobná disciplína. A ak myslíte na to, že nesplatenie úveru by v prípade štátnej banky hradil štát, teda my .... tak si položte otázku kto dnes zachraňuje banky. Či nie náhodou štát, teda my všetci./

Ano, zachranujeme ich my vsetci....ale otazka stoji ci zachranujeme jednotlivca, ktory nezvlada platit svoj uver, alebo skor zachranujeme bankstrov, ktory si zivnost zalozili na tom, ze poskytuju uver vedome dopredu nesplatny...a z toho profituju, kriciac, zachrante nas, potrebujete nas...


harry . paholenu0   |   ip:178.40.92   |   2013-03-26  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No pekne sa nam ten Piko vyfarbil.:}

No jasne ze mu zavesim na nos,kde mam komoru.A kde spavam.

Ja viem,moja by si to mozno aj pochvalovala,ak by plan mojho odfazulovania prebiehal podla jeho planu. Ze do komorky.Ja mu dam.

Smartang,jasne ze to bolo myslene ako vtip.

Ja tam mam aj hrach,sosovicu ,ryzu,soju.Aby som nemal jednostrannu stravu,ked to pride.:}

Zaujima ta to mnozstvo,alebo sposob uskladnenia?Lebo pri podavani strategickych informacii vidim,ze musim byt opatrny,Piko nikdy nespi!!


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :))))))
No, ja som to fakt myslel vážne, lebo fauľa je dobrá vec a podobné stratégie už som reálne počul. fakt ma zaujímali podrobnosti ohľadne sorty prípadne spôsobu skladovania a tak. Inak, viem že tú fazuľu máte. Ale chápem že tu to už nejde a treba byť opatrný :) Niekedy sa ozvem ...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-26  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang


(((Akýkoľvek úrok je ale zbrusu nový peniaz, ktorý je čisto inflačný lebo je vytvorený z ničoho. Napíšete proste 1 číslo do počítača. To ako ked FED proste natlačí peniaze.)))

Keďže o ten úrok je už znížený zostatok zdaneného príjmu dlžníka, ktorý ho zaplatí teda prichádza z reality, nie z tlačiarne alebo inej banky tak je v podstate platbou za reálne poskytnutú službu zo strany štátnej banky.

Táto banka ho na základe požiadavky poskytne inému ale len v takej výške ako ho fyzicky má prijatý v banke ani o cent viac, na nijaký iný účel a investovanie na akciových trhoch.

Takže v JANUÁRI banka za službu dostane podľa hore uvedeného príkladu na svoj účet 1,- Euro, ktoré zaplatil dlžník. Vo FEBRUÁRI bude vedieť poskytnúť na úveroch len to 1,- prijaté Euro z toho úroku. Takže to nabaľovanie pri tých nízkych ROČNÝCH úrokových sadzbách by bolo minimálne a celková výška objemu poskytnutých úverov by bola priamo závislá na tomto faktore.

Štátna banka by nemohla poskytovať úvery a pri ich poskytnutí si okamžite pripísať v počítači na účet budúci výnos z predpokladaného príjmu úrokov.

Na účet sa pripíše len uskutočnená platba od dlžníka, len to čo bolo reálne prijaté. Žiadne požičiavanie na základe budúcich výnosov. Len to čo skutočne prišlo nič viac. Tak aká podobnosť k FEDu?

Porovnávať 5% úrok v komerčnej banke, ktorý klient platí z výšky istiny každý mesiac, s 5% ROČNÝM úrokom v štátnej banke je podľa mňa dosť diskutabilné aj z časového horizontu a návratnosti investície a reálneho toku späť do kolobehu ekonomiky.

Pri tom 5% ROČNOM úročení by ten proces bol tak zdĺhavý a pomalý, že by podľa mňa tie peniaze stihli začať v ekonomike reálne fungovať.


LogON . mowogesu02   |   ip:78.98.194   |   2013-03-26  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkom zaujímavá debata, po dlhšej dobe, tak mi nedalo napísať svoje postrehy.
Pokiaľ si každý jednotlivec nevytesní z mysle zažraté priority prvej priečky, t.j. pojmy "vlastniť", "mať", "moje", "ja" , tak sa vždy nájde ten, čo to v ich ponímaní zneužije.
Celá debata sa točí o úveroch a úrokoch, preto sa chcem pozastaviť nad tým, na aký účel ich väčšinou jednotlivec potrebuje.
Na 90% ide o vyriešenie si bytovej otázky, resp. dopravy (auto).
Preto sa pýtam:
1. Viete si predstaviť bývať v štátom byte?
(Nájom by tvoril fond na opravy a výstavbu ďalších štátnych bytov).
2. Každý jednotlivec túži mať vlastný dom, už teraz je enormný záber ornej pôdy preklasifikovávanej na stavebné pozemky.(momentálne biznis 1.)
Viete si predstaviť, pri zjednodušení a podpore výstavby v tomto segmente, zabezpečovanie potravinovej sebestačnosti do budúcnosti.
(či každý sám v predzáhradke?)
3.Doprava vlastným autom pri fungujúcej kvalitnej hromadnej doprave a s tým súvisiace témy? (ropa, znečistenie, parkovanie...)

Takže, v konečnom dôsledku, načo by ste potrebovali tie celoživotné úvery?Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-26  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už som to tu hovoril viac krát: (nieje to sice úplne z mojej hlavi ale pridal som pár systémových vecí ktoré by vyvažovali odloženú spotrebu a podobne) viď uložto.

Nie som veľmi za pravidelné znižovanie hodnoty peňazí percentami. Vytvárala by sa tým zbytočná veľká nútená spotreba. Podľa mňa poplatky v investičných a spravcovských spoločnostiach (čítaj bývalé banky) by úplne stačilo.

Ďalej Štátna banka bez úročným požičiavaním by bola priamym konkurentom pokusom súkromných bankom ktoré by chceli zaviesť znova úrok. Preto žiadny úrok. Podľa mňa by banka mala byť platená zo spoločného (okrem iného ako odmena podnikajúcim ľudom) presne ako daňový úrad. A vzhľadom na to že daňovníctvo by sa veľmi osekalo úradníci by neprišli o svoje fleky len by prešli do štátnej banky.

Pridávam svoj návrh na uložto. Od minula som trochu prečistil a pozmenil celý text. Takže ak chcete nejakú poznámku k môjmu návrhu tak mi to tu napíšte. Dík.

http://ulozto.sk/xSPAfpG/ako-spravit-system-spravodlivejsi-xls

Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-26  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja by som doplnil jednu dôležitú a systémovú vec - naučiť sa vedieť správne napísať "z hlavy". Lebo inak si nedôveryhodný a na smiech...

:-DDD


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-26  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium . darujete36

A niečo k téme by nebolo? Alebo si prišiel rozbíjať myslenie podľa príkazu tvojich pánov?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-26  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skôr som ti prišiel myslenie napraviť, ako sám vidíš.

:-DDD


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-26  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande
Ti sa pise s velkym ... :}

Duan, mrknem na to a neskor s ozvem. Tato tema ma zaujima.


eros . ribequgu   |   ip:86.41.106   |   2013-03-26  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  falkon -

- vies preco sa mame zle a ziadna ruzova buducnost nas necaka?

- lebo takych ako si ty je stale dost vela

bodka.
dovi
dopo
dovi

eros . ribequgu   |   ip:86.41.106   |   2013-03-26  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava

folkon.....malo byt


harry . paholenu0   |   ip:178.40.92   |   2013-03-26  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Eros,mohol by si mi upresnit co v tvojom ponimani znamena mat sa zle,a co znamena cakanie na ruzovu buducnost?

dik


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-27  (07:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukuilele

nový úrok nemá ale nič spoločné s tým že jeho úhrada bude realizovaná cez zdanené peniaze. To je vec minulosti a tu vytvárame nový úrok ktorý potrebuje byť krytý NOVÝMI tovarmi/službami aby nebol inflačný. Teda ak som Vás správne rozumel. A je aj celkom jedno z hľadiska princípu, či bude úhrada úroku realizovaná na začiatku, teda banka Vám už zníži objem úveru o úrok alebo na konci obdobia ako úrok navyše.
Je len jeden prípad kedy by nový úrok nebol inflačný a síce keby banka ten zarobený úrok darovala, resp. vrátila naspäť podnikateľovi či dala inému ZADARMO. Akonáhle by tento úrok bol použitý nato, aby niesol ďalší úrok v nasledovnom období a teda bol by použitý na ďalšie zarábanie peňazí, tak ide čisto o inflačné peniaze. Lebo dávame úver z toho, čo sme vytvorili z ničoho v počítači.

"Táto banka ho na základe požiadavky poskytne inému ale len v takej výške ako ho fyzicky má prijatý v banke ani o cent viac, na nijaký iný účel a investovanie na akciových trhoch."

Áno banka ho má síce fyzicky, ale v momente keď rúto sumu úroku "vytvorila" voči Vám ako pohľadávku, vznikol ničím nekrytý, zbrusu nový peniaz a aby nebol inflačný MUSÍ byť vykrytý NOVÝMI hodnotami.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-27  (07:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  samozrejme som to zjednodušil z hľadiska časového rozlíšenia a išiel som len do princípu kôli jednoduchosti. V praxi by samozrejme nebolo celkom jedno či úrok zaplatíte dopredu alebo na konci. Tu by vznikali ďalšie nerovnováhy ale tie by za normálnych okolností a fungujúcej ekonomike neboli problémom. To je nakoniec princíp a zmysel aj samotného úveru.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-27  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som sem ešte mrkol a ešte to skúsim povedať inak ukulele. Idete na to veľmi rozumne a je vidieť že rozmýšľate aj ďalej. Čo sa týka Vašeho príkladu - pochopil som čo je myslené ale je v princípe jedno, či úrok banka naúčtuje hneď alebo až pri obdržaní platby. To je len vec časového nesúladu a to nie je ten problém ktorý nás teraz zaujíma (aj k tomu som sa ale už vyjadril).
Skúsme takýto príklad. Ako podnikateľ potrebujem 1 milión na rozbeh výroby. Banka mi ho poskytne, avšak musím vrátiť o 100.000 viac (10% úrok) teda 1 milión sto tisíc. Ja však nemám žiadne peniaze len to, čo mi dala banka, teda 1 milión. To som však už preinvestoval do technológií a na účte mi nezostala ani vyndra. Čo teda spravím na konci obdobia? Musím tých 100.000 na úrok nejako získať. Teda buď nový úver (inflácia), alebo musím predať niečo z vybavenia ktoré som za úver nakúpil. Inými slovami, zoberiem 100.000 z reálnej ekonomiky ktoré mali generovať produkty, aby som zaplatil úrok. V ekonomike sa tak práve o ten úrok zvýšila inflácia. Treba vidieť obidve strany mince. Preto je inflácia pomerom peňazí k vyprodukovaným tovarom a službám. Objem peňazí sám o sebe o inflácii nič nehovorí ...


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-03-27  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak smartag.folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-27  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ktorym mojim nazorom sudruhovi erosovi konkretne v rozvoji prekazam ? len aby som vedel....


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-27  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vobec si ho nevsimajte folkon. Zjavne tu zabludil iba omylom a asi ani sam nechape co chcel vlastne povedat. :}


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-27  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POUČENIE DO ŽIVOTA

Som v absolútnom šoku. Tento štát, jeho systém je len jedna veľká kopa hnoja a bordelu.

Pane bože kde to žijem. Jednoducho, každý kto sa chce vyhnúť akýmkoľvek problémom nech si založí jeden veľký trezor, kde bude odkladať každý zdrap papiera.

Vo vlastnom záujme si preštudujte aj personalistiku okrem svojich iných povinností, lebo potom sa vám z nenazdania môže stať, že príde jeden krásny pozdrav, že máte zablokovaný účet a nikto vám nevie povedať prečo?

Ani exekútor a ani samotná zdravotná poisťovňa.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-27  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POUČENIE DO ŽIVOTA 2

A ešte by ste nemali zabudnúť zkontrolovať si ako vám prešli platobné príkazy, ktoré donesiete do banky na úhradu, pretože budete vyvolávať po úradoch prečo sa vám zaplatená daň vrátila naspäť. No a keď si porovnáte platobný príkaz, ktorý ste vypísali s výpisom na účte a zistíte, že pochybila banka tak si to len pekne nakopírujte, rýchlo pre pochybenie banky informujte daňový úrad a s nafotenými dôkazmi všetko pošlite doporučene - podací lístok s kópiou znenia a dôkazmi priložiť k podaciemu lístku, aby sa vám nestalo, že keď sa niečno niekde stratí a vyrúbia vám pokutu za banku aby ste sa vedeli obhajovať,nezabudnúť založiť, na to vám bude ten trezor.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-27  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POUČENIE DO ŽIVOTA 3

V banke pri riaditeľke pobočky ísť s dôkazmi o tom že banka pochybila a nie vy a informovať ju o tom, že kvôli pochybeniu banky vám hrozí pokuta a penále a čo s tým teda banka bude robiť?
Najskôr nedostanete priamu odpoveď. Treba zopakovať a sprízvukovať vinníkovi, čo s tým bude robiť? Keď dostanete odpoveď napíšte si oficiálnu sťažnosť zostáva vám jediné. S dôrazom položiť riaditeľke banky otázku "Ako prosím" a okamžite spustiť.
To predsa nemyslíte vážne, vy si robíte srandu!!! Vy pochybíte, mne kvôli vám hrozí pokuta, ja kvôli vám musím vypisovať daňovému úradu dôvod prečo meškám s platbou aby to zohľadnili a vyhla som sa pokute a vy sa opovážite mi ešte povedať, že si tu mám na vás vypisovať sťažnosti???ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-27  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
A dobrá rada nad zlato

No nie je krásne žiť v takomto zriadení??? Hlavná vec, že slnko svieti a rožky si môžme kúpiť každý deň.

A nezabúdajte prekvapenia od úradov vám môžu prísť kedykoľvek, to je jedno, že nejako vám nevedia vysvetliť nejakú čiastku, ktorá sa nejako u nich objaví. Musíte pátrať a ňúrať ďalej, keďže nie ste si vedomý svojho pochybenia.

Ak budete dobrý detektív oriešok, tak sa možno dopátrate pravdy a snáď aj spravodlivosti. Treba ostražitý.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-27  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

Ďakujem vám za odpoveď. Chcela som ešte niečo k tomu napísať, ale po dnešnom krásnom dni v podstate aktuálne nie som v stave normálne a rozumne sa na niečo opýtať. Fakt by som chcela k tomu ešte jednu vec ale... Ja to sem napíšem neskôr. Snáď sa sem ešte potom pozriete. Ak nie. Tak nevadí.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-27  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  relaxujte ukulele, potrebujete to :} Vsetko ostatne pocka.

Pekny vecer


eros . ribequgu   |   ip:86.41.106   |   2013-03-27  (21:11)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  folkon -

len jeden jediny priklad, ok?
si dal ten priklad, ze bezurocne si poziciavaju a vsetko funguje pokial,jeden nezodpovedny neujde na Belize. A porom sa pytas, ze ci by sme pozicali bezurocne. Ja to nechapem....
Poziciam si od teba a poviem ti, ze ti zaplatim 250% urok. Ty mi pozicias a ja aj tak zdrhnem na Belize. Takze co ma urok a zdrhnutie spolocne?

ale mas aj dobre veci, co sa mne lubia, napr. o tej prirode a podobne...

A na zaver si prosim ta zapametaj jednu dolezitu vec:
ja nie som ziadny sudruh k...rva!! jasne?


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-28  (09:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Smartang

Ďakujem za upokojujúce slová. :)

Áno, keby som sa na to pozerala z toho opačného uhla vychádza mi to, čo stále tvrdíte. Moje otázky som naďalej smerovala na vás preto, lebo som považovala za rozhodujúce, že štátna banka by neobchodovala na burzách s cudzími peniazmi a do obehu na úveroch by púšťala len aktuálne získané úroky (teda svoj zisk za podstúpené riziko) od dlžníkov. Tým som teda považovala slučku za uzavretú.

Celé som to ponímala tak, že keď si vezmeme, že komerčné banky tvoria svoje úroky (a teda zisky) z toho že si na svoje obchodovanie a poskytovanie úverov, ktoré im prinášajú reálny zisk môžu použiť až 80% vkladov svojich klientov, teda nie svoje ale cudzie peniaze z vkladov tak týmto vyrábajú inflačné peniaze.

Preto som bola toho názoru, že ak štátna banka použije reálne len tie úroky a žiadne prostriedky z vkladov klientov ako to robia komerčné banky, na poskytnutie ďalších úverov, ktoré reálne priebežne každý mesiac zinkasuje tak nevytvára infláciu a znehodnotenie peňazí, čo som považovala za systém fungujúci s priamou a vyrovnanou úmerou k reálnym hodnotám, ktoré prijala za riziko ktoré podstupuje pri každom poskytnutí úveru.

Ak sa pozrieme na takú jednoduchú definíciu čo je to vlastne "úrok" tak je to poplatok, za riziko, ktoré podstupuje veriteľ pri poskytnutí prostriedkov dlžníkovi. Týmto sa všeobecne obhajuje fungovanie úrokov. V prenesenom význame by sme to mohli chápať ako zisk za poskytnutú službu podstupovaného rizika.

Moja obhajoba nejakého takéhoto variantu fungovania stojí hlavne na tom, že to považujem za menšie riziko možného nástupu inflácie a znehodnotenia už vzniknutých hodnôt, ako keby si štát tlačil na poskytovanie úverov a podporu a rozvoj ekonomiky svoje peniaze, čo by mohlo skĺznuť k nekontrolovanej tlači peňazí a veľmi rýchlemu znehodnocovaniu a nástupu inflácie. A prečo sa bojím takéhoto rizika? Nuž nech by bol akýkoľvek nadstavený systém fungovania ekonomiky a štátu vždy je reálnym zrkadlom morálky a zodpovednosti ľudí, ktorí majú zákonodarnú moc. A z ľudského hľadiska všeobecne vieme, že v 90% sa ľudia prirodzene prikláňajú k tej ľahšej a pohodlnenšej ceste však čo už na tom, že po nás príde potopa. Sami to vidíme už roky čo sa deje u nás a vo svete.

Cez to všetko sa vám chcem poďakovať za túto diskusiu, pretože pre mňa bola zaujímavá a prínosná.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-28  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele, prave pocuvam toto a pozrite si to na 51;10 - je tam je presne odpoved k nasej teme a konkretne na to, co Vas este stale trapi. A presne v tom zmysle som Vam odpovedal aj ja.


http://www.youtube.com/watch?v=n-a877vnzjo


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-28  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  52;40

Inflacia + dlh + urok


a vvvvotttom to jjjjeeeeeeeeeeeeee
DedoJozefVarga . fucudemu51   |   ip:62.197.22   |   2013-03-29  (00:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V globálnom ponímaní súkromné bankovníctvo je najväčším nešťastím ľudstva našej planéty. Ovládajú ekonomiku každej krajiny a taktiež politické skorumpované strany, média – vnucovanie verejnej mienky obyvateľstvu a ich právnici píšu legislatívu, ktorá sa schvaľuje v medzinárodných inštitúciách a odtiaľ je už iba krôčik k schvaľovaniu v národných parlamentoch.
Integračný proces je ich dielom skazy pre ľudstvo našej planéty, korí realizujú politické strany, lídri politických parlamentných strán a vlády.
Ako to dopadne, tak to z nás bežných občanov rôznych krajín sveta nik nevie.
Za komunizmu sme žili v totalite, ale za vlády súkromných mafiánskych bankárov a skorumpovaných pluralitných strán žijeme v poriadnej sračke.collins . fodotina34   |   ip:81.199.22   |   2013-08-30  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver? Ak áno, kontaktujte nás na collinsharryhelpfunds@gmail.com


eric . diqodyge35   |   ip:79.141.16   |   2013-09-11  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pôžička Ponuka

Som súkromný veriteľ, dávam z pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom s nízkymi a cenovo dostupné úrokovej sadzby vo výške 2% podielu. Kontaktujte nás pre monitorovanie spracovanie úveru a prevod do 48 hodín EMAIL USA PRÁVE TERAZ SA: nationwideloan05@gmail.com


StandardCharteredLoanLimited . wygekixa71   |   ip:196.46.24   |   2013-11-07  (04:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hľadáte pôžičku? Alebo si odmietla pôžičku v banke alebo finančnej inštitúcie, na jeden alebo viac dôvodov? Máte správne miesto pre úverové riešenie tu! Standard Chartered Pôžička Limited rozdávať pôžičky pre jednotlivcov a spoločnosti pri nízkych a cenovo dostupné úrokovej sadzby vo výške 2%.
Prosím, kontaktujte nás na e-mailovej adrese dnes v standardcharteredloanlimited@gmail.com


JohnFrank . covinyga   |   ip:41.203.69   |   2013-11-21  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sme certifikovaní , dôveryhodný , spoľahlivý , efektívne ,
dynamické a rýchlo spoľahlivý , spolupracovať finančník pre realitné a všetky druhy financovania podniku
vydáme dlhodobý úver
Maximálna výška úveru požičiavame je 50000000 .
Ponúkame tieto druhy úverov a mnoho ďalších :

* Osobné pôžičky ( nezaistený úver )
* Obchodné úvery ( nezabezpečené úvery )
* Konsolidácia pôžičiek
* Kombinácia úveru
* Home Improvement
Prosím , ak máte radi a záujem o naše finančné ponuky ,
Prosím , kontaktujte nás
e - mailom johnfrankloaninvestment@gmail.com


SirRafueShatida . kylicoje87   |   ip:101.62.13   |   2014-03-10  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vitajte na investičné spoločnosti v Indii ponúkajú pôžičky pre zákazníkov , ktorí sú vo veľkej núdzi o finančnú pomoc , ktorú potrebujete požičať peniaze , investovať a platiť účty . Dostali sme Váš e - mail o vašej žiadosti o úver , chceme , aby ste vedeli , že máme všetky druhy úverov s úrokovými sadzbami pod 3 % , a preto ponúkame pôžičky denominované v eurách , librách . a $ .. Tieto úvery sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť . To je pre nás prioritou Kontaktujte nás e - mailom : investimentcompanyindia@gmail.com alebo volajte 919650553766 .

Formuláre žiadostí úver

1 ) Celé meno :
2 ) Štát :
3 ) Adresa :
4 ) , stanovuje :
5 ) Žáner :
6 ) Stav :
7 ) Povolanie ::
8 ) Telefón :
9 ) , zatiaľ čo na pracovisku .
10 ) mesačný príjem .
11 ) Pôžička Suma potrebná : .
12 ) Dĺžka úveru

Čakám na Vašu odpoveď s podrobnosťami o programe . Prosím , neváhajte sa na nás obrátiť e - mailom : investimentcompanyindia@gmail.com alebo volajte na +919650553766 pre viac informácií .

India Investičná spoločnosť
Sir Rafu Shatida


Anderson . wikobene68   |   ip:41.203.69   |   2014-04-19  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete naliehavú pôžičku ? Ak áno , kontaktujte nás na adrese (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) pre ďalšie informácie .


FirstAlliancesLoanFirm . wemykybo96   |   ip:41.220.69   |   2014-05-18  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver alebo boli odmietnutí vašej banky alebo akýkoľvek úver spoločnosti kvôli zlé úvery? Máte nezaplatené účty, alebo dať si v dlhoch?
E-mail: firstalliancesloanfirm@gmail.com


MrFrank . verohipe23   |   ip:41.220.69   |   2014-08-06  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Potrebujete úver? ste vo finančnom chaosu, ste sa pokúšali banky a vy ste bola odmietnutá, ponúkame všetky druhy úverov pre jednotlivcov z celého sveta v rôznych menách, pre viac informácií o našej pôžičku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: richardjamesloancompany@gmail.comFirstAlliancesLoanFirm . wemykybo96   |   ip:197.234.1   |   2014-10-23  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  banky a iné finančné inštitúcie?
Potrebujete konsolidačný úver alebo hypotéku?
hľadať žiadne ďalšie, pretože my sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy minulosťou. My úverových fondov sa na jednotlivca
ktoré potrebujú finančnú pomoc, ktoré majú zlú kreditnou alebo potrebujú peniaze
platiť účty, investovať na podnikanie vo výške 2%. Chcem tento prostriedok používať Vás informovať, že sme urobiť spoľahlivé a príjemcu pomoci, a bude ochotný ponúknuť úver. Takže, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu: firstalliancesloanfirm@gmail.com


Richard . memivape89   |   ip:105.112.2   |   2016-05-03  (03:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak ste v núdzi úver Kontakt Pán Richard Cosmos na svojom e-maile: richardcosmos5@gmail.com


Richard . memivape89   |   ip:105.112.2   |   2016-05-03  (03:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak ste v núdzi úver Kontakt Pán Richard Cosmos na svojom e-maile: richardcosmos5@gmail.com


PnJamesDavid . cumoromu18   |   ip:197.210.2   |   2016-05-05  (02:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete naliehavú úver?

Sme schválila vláda / registrovaných finančných spoločností. Ste v akejkoľvek finančnej krízy? Potrebujete úver refinancovať svoj domov, alebo rozšíriť svoje podnikanie? Potrebujete úver uhradiť naliehavé dlhy a zostať u jedného veriteľa? Potrebujete úver splatiť svoje účty možno podporiť svoje vzdelanie atď? Pôžičky sa pohybujú od € 1,000.00 euro do € 10,000,000.00 Euro ponúkame úver na individuálne a spolupracovať subjekty, ktoré potrebujú finančnú pomoc vo výške 2% úrokovou sadzbou Ponúkame miestne a medzinárodné pôžičky! Ak máte záujem o získanie úveru, neváhajte a pošlite svoju požiadavku na nás prostredníctvom e-mailu: jamesdavidloanfirm@outlook.com

S pozdravom.
Pán James David


LinesFinancie . guneqimu13   |   ip:77.234.40   |   2016-07-19  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Budeme poskytovať ľuďom typu Slovensko a Česká republika úverov a síce: Jednoduché úver, spotrebiteľovi, hypotéky, najmä pôžičky, auto úver, dlh odkúpenia, refinancovanie a my sme tiež investovať do projektov, alebo spoločnosti. Ak chcete využiť naše služby, kontaktujte nás emailom.
E-mail: groupe.excellence002@gmail.com


Exaffaires . tycucape53   |   ip:92.240.25   |   2016-08-31  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najrýchlejší a cenovo dostupné riešenie pre vaše finančné situácie, bez toho aby preveruje záznamy. Ponuka platí pre obchodníkov, pestúnky, ktorí pracujú v Rakúsku a Nemecku, fyzické alebo právnické osoby. Množstvo: 2000 eur na 350.000 eur. Minimálna dokumenty. Schopnosť zvýšiť alebo znížiť mesačné platby. Možnosť predčasného splatenia bez sankcií alebo poplatkov. Bez zodpovednosti a bez vytvorenia majetku.
E-mail: cabinet.exaffaires@gmail.com


Exaffaires . tycucape53   |   ip:92.240.25   |   2016-08-31  (10:54)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Najrýchlejší a cenovo dostupné riešenie pre vaše finančné situácie, bez toho aby preveruje záznamy. Ponuka platí pre obchodníkov, pestúnky, ktorí pracujú v Rakúsku a Nemecku, fyzické alebo právnické osoby. Množstvo: 2000 eur na 350.000 eur. Minimálna dokumenty. Schopnosť zvýšiť alebo znížiť mesačné platby. Možnosť predčasného splatenia bez sankcií alebo poplatkov. Bez zodpovednosti a bez vytvorenia majetku.
E-mail: cabinet.exaffaires@gmail.com


Silvia . cyhiwupe78   |   ip:92.240.25   |   2016-08-31  (18:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Najrýchlejší a cenovo dostupné riešenie pre vaše finančné situácie, bez toho aby preveruje záznamy. Ponuka platí pre obchodníkov, pestúnky, ktorí pracujú v Rakúsku a Nemecku, fyzické alebo právnické osoby. Množstvo: 2000 eur na 350.000 eur. Minimálna dokumenty. Schopnosť zvýšiť alebo znížiť mesačné platby. Možnosť predčasného splatenia bez sankcií alebo poplatkov. Bez zodpovednosti a bez vytvorenia majetku.
E-mail: cabinet.exaffaires@gmail.com


ANONYM . lyronuxu37   |   ip:141.0.13.   |   2016-09-15  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
dobrý deň

Potrebujete naliehavú pôžičku založiť svoje
podnikanie? Ponúkame úvery pre ľudí, ktorí
potrebujú finančný asistent s nízkym
úroková sadzba 2%.

PÔŽIČKA INFORMÁCIE POTREBNÉ:

meno...
Krajina...
Telefónne číslo...
Suma potrebná ako úver...
Účel úveru...
Doba trvania úveru...
Mesačný príjem...

Požiadali ste o úver on-line pred (Áno alebo
nie)

NAŠE FIREMNÉ KONTAKTY:

Konateľovi: biskup pomazaný
Spoločnosť Email:
(Bishopanointedloanfirm@hotmail.com)
Motto firmy: Vaše šťastie je naša ocenenie za
dobré služby (stále
vaše finančné stojan sa všetci túžime)

s pozdravom

Bishop Anointed


BishopAnointed . nyvypime19   |   ip:141.0.13.   |   2016-09-15  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
dobrý deň

Potrebujete naliehavú pôžičku založiť svoje
podnikanie? Ponúkame úvery pre ľudí, ktorí
potrebujú finančný asistent s nízkym
úroková sadzba 2%.

PÔŽIČKA INFORMÁCIE POTREBNÉ:

meno...
Krajina...
Telefónne číslo...
Suma potrebná ako úver...
Účel úveru...
Doba trvania úveru...
Mesačný príjem...

Požiadali ste o úver on-line pred (Áno alebo
nie)

NAŠE FIREMNÉ KONTAKTY:

Konateľovi: biskup pomazaný
Spoločnosť Email:
(Bishopanointedloanfirm@hotmail.com)
Motto firmy: Vaše šťastie je naša ocenenie za
dobré služby (stále
vaše finančné stojan sa všetci túžime)

s pozdravom

Bishop Anointed


JULIEN . hiqewabo31   |   ip:173.208.1   |   2016-09-25  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako som dostal moje túžba sumu z [SAMMYLOANCOMPANY@YAHOO.COM] Volám sa pani JULIEN GARCIA. Bývam v Texase U, S, A a som šťastná žena dnes? a ja som povedal, moje vlastné, že akýkoľvek veriteľ, ktorý zachrániť svoju rodinu z našej zlej situácie, budem odkazovať akýkoľvek subjekt, ktorý hľadá pôžičku pre neho, dal mi šťastie pre mňa a moju rodinu, bol som v núdzi pôžičku S $ 250,000.00 začať svoj život na celom ako som slobodná matka s 3 deťmi som sa stretol tento úprimný a Boh sa báť človeka úveru veriteľa, ktorý mi pomohol s pôžičkou s $ 250,000.00. Dolárov, je to Boh sa báť človeka, ak ste v núdzi úveru a budete splácať úver obráťte sa na neho mu povedať, že je slečna Julen, že vás odkázať na neho. Kontakt Pán Sammy email: (sammyloancompany@yahoo.com) Ďakujem.


DAIDE . beqoquby8   |   ip:92.240.25   |   2016-09-29  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete pôžičku, úver alebo hypotéku? Pretože tie sú odmietnuté bankami, tie sú v zlom stave alebo vo vážnych finančných viažu.
Buď budete potrebovať financovanie, peniaze vytvoriť alebo začať podnikať. My vám môže poskytnúť akýkoľvek druh úveru.
Oprávnené: Všetci vrátane zahraničných rezidentov (obzvlášť opatrovateľka, obchodník, podnikateľov ...).
Sumy úverov: až 325.000 eur. veľmi priaznivá úroková sadzba (z 2,8 na 5,5%). Prosím kontaktujte nás požiadať o váš úver.
E-mail: projet.daide@gmail.com


DAIDE . beqoquby8   |   ip:92.240.25   |   2016-09-29  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete pôžičku, úver alebo hypotéku? Pretože tie sú odmietnuté bankami, tie sú v zlom stave alebo vo vážnych finančných viažu.
Buď budete potrebovať financovanie, peniaze vytvoriť alebo začať podnikať. My vám môže poskytnúť akýkoľvek druh úveru.
Oprávnené: Všetci vrátane zahraničných rezidentov (obzvlášť opatrovateľka, obchodník, podnikateľov ...).
Sumy úverov: až 325.000 eur. veľmi priaznivá úroková sadzba (z 2,8 na 5,5%). Prosím kontaktujte nás požiadať o váš úver.
E-mail: projet.daide@gmail.com


FranckMoore . lomyxeju15   |   ip:49.202.73   |   2016-11-27  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mier s tebou a rodina, máte hľadať rýchle dlhé alebo krátkodobé pôžičky s pomerne nízkou úrokovou sadzbou? Ponúkame podnikateľský úver, osobné pôžičky, úveru na bývanie, auto úver, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úver e.t.c. bez ohľadu na vaše skóre, ak áno, kontaktujte nás ešte dnes pre viac informácií. E-mail: trust.quiries@yahoo.com


richardpeterson . leniwole   |   ip:198.7.58.   |   2017-03-25  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň

Hľadáte finančnú pomoc? Budete potrebovať naliehavú úver
platiť svoje účty či dlhy? kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu:
richardpeterson706@gmail.com


adamsjohnloan . dijeremu31   |   ip:197.210.4   |   2017-05-10  (05:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sme kresťanská organizácia vytvorená tak, aby pomohla ľuďom v potrebách pomoci, ako je finančná pomoc. Takže ak prechádzate finančnými ťažkosťami alebo ste v nejakom finančnom neporiadku a potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania, hľadáte finančné Pomoc akéhokoľvek druhu? Sme súkromná firma poskytujúca pôžičky, ktorá poskytuje všetky typy úverov / finančných prostriedkov všetkým, ktorí si želajú finančnú pomoc. Alebo ste ťažko získať kapitálový úver od miestnych bánk, pretože biblia hovorí "" Lukáš 11:10 Každý, kto žiada, dostane; Ten, kto hľadá, nájde; A kto klope, dvere sa otvoria "tak nenechajte túto príležitosť prechádzať, pretože Ježiš je rovnaký včera, dnes a navždy viac.Prosím, toto je pre vážne zmýšľajúce a Boh sa báť ľudí, budú tu pomôcť tým Ktorí potrebujú pomoc .. E-mail; adamsjohnloanfirm@hotmail.comMariaTomas . lodydepe85   |   ip:105.112.3   |   2017-05-11  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý den priatelia.

Ste stále hladá úver, a tie boli zamietnuté bankami alebo podvedení. Dostal som realitný úver vo výške 300.000 eur zo senátor Walter. on je naozaj dobrý a seriózny veritela.

Kontaktovat senátora Walter dalej; senatorrpwalter@hotmail.com


JamesStocklas . pusugabe12   |   ip:23.235.22   |   2017-05-13  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Požiadajte o rýchly a cenovo dostupný úver v spoločnosti Fidelity Bank Finance Company. Jamesstocklas30@gmail.com Potrebujete pôžičku, alebo ste predtým odmietli svoju banku, to je príležitosť, ktorú hľadáte. Ponúkame všetky druhy úverov ako podnikateľský úver, automobilový úver, firemný úver, rizikový kapitál, úver na bývanie, študentský úver alebo akýkoľvek úver podľa vášho výberu pri 2% úrokovú sadzbu. Zainteresované osoby by nás mali kontaktovať na tejto e-mailovej adrese: jamesstocklas30@gmail.com


James . qivilose6   |   ip:197.210.2   |   2017-05-17  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, že získate úver? Ste vážne potrebujete naliehavú pôžičku na začatie vlastného podnikania? Ste v dlhu? To je vaša šanca na dosiahnutie vášho želania, poskytujeme osobné pôžičky, podnikové pôžičky a firemné úvery a všetky druhy úveru s úrokom 2% pre viac informácií kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: (jamesstocklas30@gmail.com)
PÁN. James Stocklas


lisa . luputote46   |   ip:207.244.9   |   2017-05-29  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem poďakovať pánovi Westhood za to, že mi dal pôžičku, našiel som svedectvo o tom, ako priateľ dostal pôžičku od apexloans a požiadal som o pôžičku a dostal som pôžičku. Ak potrebujete naliehavú pôžičku dnes zabráňte internetovým podvodníkom dnes požiadať o legitné pôžičky prostredníctvom e-mailu; apexloans@yahoo.comDeniallaDepalmes . horijire81   |   ip:23.235.22   |   2017-05-31  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, že získate úver? Ste vážne potrebujete naliehavú pôžičku na začatie vlastného podnikania? Ste v dlhu? To je vaša šanca na dosiahnutie vášho želania, poskytujeme osobné pôžičky, podnikové pôžičky a firemné pôžičky a všetky druhy úveru s úrokom 2% pre viac informácií kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: (denialladepalme.s@gmail.com)
Chýbať. Denialla Depalmes


James . munygyco39   |   ip:198.24.16   |   2017-05-31  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete urgentnú pôžičku? Jamesstocklas30@gmail.com whatsapp +2347066070542 Som si istý, že dostanete pôžičku od tejto spoločnosti bez akéhokoľvek oneskorenia alebo sťažnosť len odpovedá na mňa v e-mailu pre viac informácií vďaka.


mark . vaxesuwi11   |   ip:41.190.2.   |   2017-06-22  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ponúkame súkromné, obchodné a osobné pôžičky s veľmi nízkymi ročnými úrokové sadzby tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 50 rokov splácania dobu kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery v rozmedzí od miliónov $ 5,000 $ 100 amerických. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Ste nedáva spať v noci znepokojujúce, ako sa dostať legitímne úver veriteľa? Ste hrýzť nechty do živého? Namiesto toho, biť vás kontaktovať Mark Home Loan (Loan Services) tejto chvíle sa všetci odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou úvery, nájsť riešenie To víťazstvo je naše poslanie. E-mail: Info.newspring.kredit@gmail.com
Žiadatelia musia vyplniť formulár žiadosti nasledujúce pôžičku:
ÚVER PRIHLÁŠKA
žiadosť o úver
Vaše meno a priezvisko *
Váš e-mail *
Vaše telefónne číslo *
Vaša adresa *
Vaše mesto *
Štát / Provincia *
Krajina *
sex *
Dátum narodenia *
Svoj účet? *
Ste použili skôr? *
Pôžička Suma potrebná *
Dĺžka úveru *
Účel úveru *
Pošlite mi kópiu vášho ID kontrolovaný: *
Veriteľa E-mail: Info.newspring.kredit@gmail.com
S pozdravom,
Mr.Mark moel.
Info.newspring.kredit@gmail.com


michael . wawecyre75   |   ip:154.16.12   |   2017-07-13  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, všetci som tu svedčiť, ako som dostal môj pôžičku od Mr.Michael potom, čo som sa niekoľkokrát uplatňoval od rôznych úverov veriteľov, ktorí tvrdili, že aj svedčí práve v tomto fóre, myslel som, že svedectvá, kde reálne a ja som použil, ale nikdy mi dali pôžičku. Potrebujem naliehavú pôžičku na začatie podnikania a žiadam od rôznych poskytovateľov úverov, ktorí im prisľúbili pomôcť, ale nikdy mi nedali pôžičku.Ak niekto z mojich priateľov mi predstavil pána Michaela Wilkinsona, ktorý mi sľúbil, že mi pomôže a skutočne Urobil tak, ako sľúbil bez akéhokoľvek druhu oneskorenia. Nikdy som si nemyslel, že stále existujú spoľahliví veritelia úverov, kým sa stretnem s pánom Michaelom, ktorí skutočne pomohli s úverom a zmenili svoju vieru. Neviem, či ste nejakým spôsobom v núdzi Skutočnej a naliehavej pôžičky, voľný pocit
Kontaktujte pána Michaela prostredníctvom jeho e-mailu @ michaelwilkinsonloanfirm@gmail.com}


WalkerAndrea . horypyce36   |   ip:67.213.21   |   2017-07-14  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som Walker Andrea, chcem povedať veľmi veľkú vďaka spoločnosti ALPHA GEN FINANCIAL HOME za to, že môj projekt spoločnosti bude úspešný, budem poďakovať za vašu finančnú pomoc a ako som sľúbila, že sa s vami podelím, projekt. Nižšie je, ako som kontaktoval prostredníctvom e-mailu: alphagenfinancialhome@gmail.com Kontaktné číslo: (+1) 646 439-6200...MOSCATELLILUCIANA . minocobu70   |   ip:41.222.19   |   2017-08-03  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý den, žiadne dalšie starosti o úver pretože požadujete sú 48 hodín pre príjemcov vášho úveru...
Som financník. Som veritel certifikované, registrovaná a legitímne veritela. Chcel by som vás upozornit, že môžem vám pôžicku, a síce: 20.000 € do 50.000.000 € splatné viac ako dva roky, alebo 20 rokov (talk) vo výške 2% rocne v záujme. Musíte urobit pôžicku, Upozornujeme na oblasti, v ktorých môže pomôct vám:
* kontexte
* pôžicky
* pôžicky na investície
* auto úver
* dlh konsolidácie
* osobné pôžicky, že neviete ako dalej zakazuje banky a nie mat prospech banky alebo lepšie mat projekt a potrebujú financovanie, zlá úverová história alebo potrebujú peniaze platit úcty financné prostriedky investovat do spolocnosti. Takže, ak potrebujete pôžicku, neváhajte kontaktujte ma pre viac informácií o mojom stave. Prosím napíšte - mi priamo cez môj email: moscat.luciana@gmail.com
NellyDel . qefosutu56   |   ip:159.253.1   |   2017-08-08  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete rýchlu dlhodobú alebo krátkodobú pôžičku s pomerne nízkou úrokovou mierou až 3%? Ponúkame podnikateľskú pôžičku, osobné pôžičky, úver na bývanie, pôžičku na auto, študentskú pôžičku, pôžičku na konsolidáciu dlhu e.tc. Bez ohľadu na vaše skóre, Ak áno, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Nellydelreyes@gmail.com Vyplňte formulár žiadosti o úver pod názvom ............ Potrebná suma ........ Trvanie .......... Krajina .... ........ Mesačný príjem ....... Vek ............. Telefónne číslo ........ Pohlavie ........ ......... e-mail ................ Podnikateľský plán / použitie vášho
Pôžička: ....... Požiadať teraz na tento email: nellydelreyes@gmail.com Teplé pozdravy NELLY DEL


jennifer . xyfohage91   |   ip:74.82.35.   |   2017-08-10  (02:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVEDECTVO O AKO SOM DOSTAL MÔJ PÔŽIČKU OD SKUTOČNÝ ÚVER VERITEĽA 2017

Ahoj všetci
To je, ako som sa dostal môj úver od genius pôžičku veriteľovi
Vynikajúce skúsenosti s touto agentúrou pôžičky online, ale pocit, že jeho
dobré, aby ste vedeli, kde a ako som sa dostal môj finančné prielom

Ja som pani Jennifer, začiatkom tohto roka, som bol čelia
Finančná kríza moja firma bola dole, že musel predať svoje auto, takže som mohol
platiť môj pracovníkov a vypnutie set moje účty až jedného dňa, som bol zaneprázdnený kontroly
inzeráty online a našiel spoločnosť a rozhodol som sa skúsiť, rozhodol som sa vziať
odvážny krok, a bolo povedané spoločnosťou, že budem dostávať môj úver v 24
hodiny s nízkou úrokovou sadzbou 2%, bolo to ako sen sa mi rovnako ako v nasledujúcich 12-24 hodín, som dostal
My pôžičku od pána PATRICK dnes som šťastná žena, pretože môj sen konečne prešiel, som platil môj
účty, zvýšil mojej farme a moja hlava bola držaná nad vodou som tak šťastná a
i poradenstvo každému z vás, ktorí sú finančne utopiť kontaktovať pán Patrick na tento e-mail
(PATRICKLOANS15@GMAIL.COM)
ponúkajú obchodný úver a všetky druhy úveru,
pretože pán Patrick je dobré a dôveryhodné človek
Každý tam hľadajú pôžičku teraz je dobrá príležitosť pre vás platia a byť úspešný.
rýchlo sa s nimi ešte dnes a získajte úver bez akéhokoľvek strácajú
Patrick úvery sro, je overené a dôveryhodné úver spoločnosť a bude svedčiť o ňom
Všetko vďaka pán Patrick, skutočný úver veriteľa
opäť uplatňovať s nimi prostredníctvom tohto e-mailu (patrickloans15@gmail.com)


keninvestment . pobocome58   |   ip:105.112.3   |   2017-08-31  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, každý človek

ponúkame všetky druhy úverových balíkov.
Poskytujeme pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok vo výške 3% úrokovej sadzby. Od 5000 do 6 000 000 USD USD, Euro a len len kilo. Poskytujeme korporátne úvery, osobné pôžičky, študentské pôžičky, pôžičky na autá, bankové úvery a úvery na úhradu účtov.
Ak máte záujem, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: kennethbaleloanfirm@gmail.com

S pozdravom,
KEN BALE INVESTMENTOVÉ ÚVERY
Generálny riaditeľ
Herritage Lenders Plc

Sídlo spoločnosti: Global House, Mansfield Road, Hampshire, Južný Yorkshire S60 2EB, Veľká Británia.

E-mail: kennethbaleloanfirm@gmail.com


Joann . gykerupa02   |   ip:178.143.8   |   2017-09-25  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moje meno je JoAnn Som matka štyroch môjho manžela zomrel pred 2 rokmi a ja som nemal žiadnu prácu som ťažko používať moje SSN kŕmenie vždy účty účty nemali žiadne ďalšie na jedlo potom som narazil JAMES on bol pekný chlap môj priateľ dostal karta od neho to bola prázdna Atm karta tieto karty mohli stiahnuť šialené množstvo peňazí, ktoré môžete použiť kdekoľvek na svete a jej veľmi bezpečné nikto nikdy nebol chytený tu je jeho kontaktný e-mail (jamesbuggerharkers68@gmail.com)


richardpeterson . purylalo08   |   ip:77.243.18   |   2017-10-01  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Požiadať o rýchly a pohodlný úver na splatenie účtov a začatie nového podnikania alebo refinancovanie svojich projektov za nižšiu úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom: pre viac informácií o výške úveru, ktorú potrebujete, pretože naša minimálna ponuka úveru je 5 000,00 na akúkoľvek voľbu sumy úveru. Sme oprávnený registrovaný a certifikovaný veriteľ. Môžete nás kontaktovať dnes prostredníctvom e-mailu na rýchlu odpoveď, ak máte záujem získať túto pôžičku, kontaktujte nás pre viac informácií o pôžičkovom procese, o spôsobe, akým sú podmienky úveru a spôsob prevodu úveru na to vy. Potrebujem vašu naliehavú odpoveď, ak máte záujem. e-mail: richardpeterson706@gmail.com


MarkLewis . bylilipe63   |   ip:141.101.1   |   2017-10-12  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moje meno je Mark Lewis, chcem poďakovať tento veľký úver veriteľa, ktorý mi požičať peniaze, nedávno, keď som videl niekoho svedčiť pre pomohol jej s úver a nikdy som neveril, kým som sa dostať do kontaktu s ním, ktoré som požiadal a ten mi povedal to, čo urobiť a som urobil, a pred 24 hodín má už previesť úver som požiadal.
On dáva úver sa ľuďom, ktorí hľadajú pôžičku príliš auto úver, dom úver, podnikateľský úver a všetky druhy úveru a poradím vám tam čítanie moje svedectvo, to je pravda a nikdy pochybovať moje slová, pretože on je najlepšie zo všetkých pôžičku veriteľmi a veľmi rýchly príliš.
môžete ho kontaktovať pre viac informácií o ako dostanete svoj vlastný úver na 3% kontaktujte ho teraz na jeho e-mail (skypebankloanfirm@gmail.com) (skypebankloanfirm@safrica.com)


prudenthackers . xyqamyte82   |   ip:160.152.1   |   2018-01-27  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sme opatrní hackeri. sme génius, pokiaľ ide o hackovanie, naši ITC manažéri sú k dispozícii, aby zvládli všetky vaše hackerské práce. Doručujeme klientom prácu za prijateľnú cenu a veľkú rýchlosť. Sme strácať čas a naša úspešnosť je 100% zaručená. Naše služby zahŕňajú zmenu univerzitných tried Facebook, twitter, IG hack E-mail hack Yahoo hack Gmail hack Outlook Hack AOL Hack Wipe zločinecké záznamy Zotrite kreditnej karty dlhu MasterCards / visa karty Bankový účet WU prevod peňazí Gram Prenos kreditov Databáza hack a oveľa viac. Medzi ďalšie prispôsobené služby ... to všetko je v každom prípade veľkou rýchlosťou. Výsledky sú zaručené. Kontaktujte nás na adrese Prudenthcakers@gmail.com


JanaMabrouk . ratedoge67   |   ip:212.5.217   |   2018-02-26  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Jana a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter Krajcovic je skutecný veritel a jeho e-mail: senatorrpwalter@hotmail.com, Císlo služby WhatsApp je: +1 (518)558-5338, protože mi dal pujcku ve výši 80.000 EUR.

Jana Mabrouk
jana092345@email.czdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ubuntu 11.10 je zde

Přesně dle plánu se včera objevilo finální vydání linuxové distribuce Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot. Vydání je to svého druhu spíše evoluční, byť přináší několik zajímavých novinek…


Hlasovanie o eurovale a (ne)čakané odhalenie.

Voliť nemá zmysel

Hranice a obranné zóny Spojených štátov európskych

Postoj západnej vedy k reinkarnácii

Príbeh o postojoch k Eurovalu pred voľbami 2010

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.5278 s