23. September 2019
    
Slnko a rok 2012 - Dolezite.sk

Slnko a rok 2012


  2010-05-08  (10:09)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Slnko a rok 2012

 1 + 1 = Jeden z youtube a druhý z iŽurnálu. 

 

 

 

 

Slnko hrozí katastrofou

Bez Slnka by neexistoval život. Ak nepočítame sopky a zemské jadro, je jediným zdrojom energie. Na Zem jej dopadne za hodinu viac, ako za rok spotrebuje celá naša civilizácia. A za rok nám Slnko poskytne viac energie, ako kedy získame z ropy, uhlia a známych zásob uránu.

Slnko však môže predstavovať aj hrozbu. Hrozbu obrovských rozmerov, ktorej dosahy sa nedajú porovnať s ničím v známej histórii ľudstva. Za 90 sekúnd môže privodiť nečakanú katastrofu. Tvrdí to nová správa americkej kozmickej agentúry NASA.

V marci 1989 spôsobila magnetická erupcia na Slnku „za 90 sekúnd kolaps elektrickej rozvodnej siete v severovýchodnej Kanade a zanechala milióny obyvateľov bez elektriny až na deväť hodín", konštatuje 144-stranová správa NASA.

Podobná alebo ešte výraznejšia udalosť sa môže opakovať. Hoci teraz sme v minime 11-ročného slnečného cyklu, čiže magnetická aktivita je nižšia, v roku 2012 budeme znovu v jeho maxime. Ťažko si predstaviť, čo by sa stalo, keby počas desiatok sekúnd bola vyradená z elektrickej prevádzky polovica USA. O následkoch magnetickej slnečnej erupcie píše Michael Brooks v časopise New Scientist:

„O rok po tom budú milióny Američanov mŕtve, infraštruktúra je v troskách. Svetová banka vyhlasuje Ameriku za rozvojovú krajinu. Európa, Škandinávia, Čína a Japonsko sa takisto snažia vymaniť z následkov tej istej udalosti - zúrivej búrky, vzdialenej 150 miliónov kilometrov..."


Prehnaná vízia? Ani nie, veď presne v takom duchu uvažuje spomínaná správa americkej NASA, ktorú vydala Národná akadémia vied USA.

Čo dokáže rotujúca plazma
V posledných desaťročiach sme veľmi účinne a intenzívne pracovali na modernizácii technológií a zvyšovali kvalitu a pohodlie každodennosti. Moderný spôsob života a spoliehanie sa na najrozličnejšie elektronické zariadenia priniesli nečakaný fakt: vystavili sme sa extrémnemu nebezpečenstvu. Je ním plazma unikajúca z povrchu Slnka, ktorá dokáže zničiť elektrické siete.

„Pohybujeme sa na pokraji možnej katastrofy," hovorí pre New Scientist Daniel Baker, expert na vesmírne počasie z Coloradskej univerzity v Boulderi, jeden z hlavných autorov správy. Ťažko si predstaviť, že by Slnko mohlo zničiť veľkú časť našej tvrdo vybudovanej infraštruktúry. Napriek tomu to možné je.

Povrch Slnka je vlastne rotujúcou masou plazmy - štvrtého skupenstva hmoty - s nabitými časticami s vysokou energiou. Niektoré z nich unikajú z jeho povrchu a putujú vesmírom. Astronómovia hovoria o tzv. solárnom vetre. Z času na čas tento vietor odnesie miliardu ton ťažkú „ohnivú guľu" plazmy. Ak jedna z takýchto gúľ zasiahne Zem a jej magnetický obal, dôsledky môžu byť ničivé.

Najväčšie nebezpečenstvo hrozí transformátorom, ktoré prenášajú elektrinu zo siete pod vysokým napätím do siete s nižším napätím, používaným v domácnostiach. Zosilnený jednosmerný prúd vytvára silné magnetické polia, ktoré presýtia magnetické jadro transformátora. Výsledok? Nadbytočná elektrina zohreje a nakoniec roztaví medené obvody. Presne to sa stalo v kanadskom Quebecu v roku 1989.


Plazma, ktorá prenikla do našej atmosféry, prudko mení nastavenie magnetického ochranného obalu, čo spôsobí vznik dodatočnej elektriny v dlhých elektrických vedeniach. Rozvodné siete nie sú konštruované tak, aby také preťaženie vydržali.

Najväčšie nebezpečenstvo hrozí transformátorom, ktoré prenášajú elektrinu zo siete pod vysokým napätím do siete s nižším napätím, používaným v domácnostiach. Zosilnený jednosmerný prúd vytvára silné magnetické polia, ktoré presýtia magnetické jadro transformátora. Výsledok? Nadbytočná elektrina zohreje a nakoniec roztaví medené obvody. Presne to sa stalo v kanadskom Quebecu v roku 1989.

Farebná obloha v roku 1859
Najzávažnejšia udalosť súvisiaca so slnečnou aktivitou sa odohrala v roku 1859. Je známa ako Carringtonova udalosť podľa amatérskeho britského astronóma Richarda Carringtona. Tomu sa podarilo zaznamenať 1. septembra 1859 nezvyčajnú skupinu slnečných škvŕn. Nasledujúci deň pred svitaním žiarila obloha na celej Zemi všemožnými farbami od červenej, zelenej až po fialovú.

Vďaka neobvyklej slnečnej búrke bolo možné polárnu žiaru vidieť aj na rovníku, pričom za normálnych okolností ju možno pozorovať len na ďalekom severe alebo juhu. Prekrásne aury mohli pozorovať vtedajší obyvatelia Kuby, Bahám, Jamajky, Havaja.

Následkom tejto nevídanej krásy však bolo zrútenie telegrafických systémov na celom svete. Dokonca aj keď telegrafisti odpojili batérie od siete, vznikajúce elektrické prúdy v dôsledku polárnej žiary stále umožňovali posielanie telegrafických správ.

„Carrington videl bielu slnečnú žiaru - magnetický výbuch na Slnku," vysvetľuje David Hathaway, slnečný fyzik z NASA. Iba pri veľmi silnej magnetickej aktivite možno pozorovať takéto rozjasnenie Slnka, pretože sa zvýši jeho energia. Podľa historických záznamov geomagnetických búrok na Slnku bola udalosť v roku 1859 najväčšia za 160 rokov a nepriame dôkazy z ľadovcov naznačujú jej výnimočnosť aj za posledných 500 rokov.

Najzávažnejšia udalosť súvisiaca so slnečnou aktivitou sa odohrala v roku 1859. Vďaka neobvyklej slnečnej búrke bolo možné polárnu žiaru vidieť aj na rovníku, pričom za normálnych okolností ju možno pozorovať len na ďalekom severe alebo juhu. Následkom tejto nevídanej krásy však bolo zrútenie telegrafických systémov na celom svete. Dokonca aj keď telegrafisti odpojili batérie od siete, vznikajúce elektrické prúdy v dôsledku polárnej žiary stále umožňovali posielanie telegrafických správ.


Hathaway upozorňuje, že stále dostatočne nerozumieme magnetickým búrkam, a preto nemožno podobné udalosti v blízkej budúcnosti vylúčiť. To, čo v roku 1859 nepredstavovalo zásadný problém, sa v roku 2012 môže rovnať čiastočnému kolapsu západnej civilizácie.

Príčiny zraniteľnosti

Existujú dve hlavné príčiny, prečo je naša spoločnosť pri slnečných búrkach čoraz zraniteľnejšia. Po prvé siete fungujú pri čoraz vyšších napätiach na čoraz väčšom území. To síce zabezpečuje účinný spôsob na chod elektrických sietí s minimalizáciou strát energie pri prenose aj pri nadmernej výrobe.

Po druhé elektrická sieť je prepojená so systémami, ktoré zabezpečujú chod našich životov. Bez elektriny nefunguje zásobovanie vodou a jej čistenie, dodávanie potravín do supermarketov, finančné trhy, zdravotnícka starostlivosť a mnoho ďalších životne dôležitých oblastí.
Pri veľkoplošnom výpadku elektriny možno takmer s istotou očakávať aj zvýšený výskyt rabovania, ako sa to stalo napríklad po hurikáne Katrina.

„Je to presný opak zvyčajných úvah o prírodných katastrofách," hovorí pre New Scientist John Kappenman, analytik z energetického priemyslu a jeden z poradcov správy NASA. „Obvykle sú najzraniteľnejšie menej rozvinuté oblasti sveta, no v tomto prípade sú ohrozené práve najsofistikovanejšie technologické regióny."

Podľa správy by magnetická búrka mohla vyradiť z prevádzky 300 kľúčových transformátorov do 90 sekúnd. Viac ako 130 miliónov obyvateľov USA by v tom momente prišlo o elektrinu.

Ako desať Katrín

Prvým zdrojom, o ktorý ľudia prídu, a niektorí z nich okamžite, je pitná voda. Ohrozený je každý obyvateľ vysokých budov, kam sa musí voda pumpovať. Ostatní budú mať prístup k vode ešte približne pol dňa, no bez elektriny nie dlhšie. Prestanú fungovať vlaky a metrá, čiastočne aj zásobovacie služby, pretože palivo pre automobily treba pumpovať zo zásobníkov v zemi.

V kľúčových oblastiach ešte nejaký čas fungujú záložné generátory, no iba dovtedy, kým im dôjde palivo. Nemocnice dokážu v núdzovom režime existovať ešte 72 hodín. Potom sa moderné zdravotníctvo zrúti.

A čo je najhoršie, celá situácia sa príliš nezlepší ani nasledujúce mesiace, možno roky. Roztavené transformátory nie je možné opraviť, iba vymeniť. „Je možné mať niekoľko voľných transformátorov, ale inštalovanie jedného zaberie trénovanému tímu aj týždeň alebo viac," hovorí Kappenman. „Hlavné elektrické zariadenie môže mať jeden vhodný tím, možno dva," dodáva.

Výmena všetkých poškodených transformátorov tak môže trvať až rok. Ani ich výmena nebude znamenať okamžitú obnovu dodávok elektriny, pretože už žiadna nemusí byť. Uhoľné elektrárne môžu fungovať 30 dní zo zásob uhlia, ale potrvá ďalší mesiac po obnovení transformátorov, než sa rozbehnú. Podobne je to s jadrovými elektrárňami. V núdzovom stave sa vypínajú a na rozbehnutie potrebujú plne funkčnú sieť. Bez energie na ohrievanie, chladenie a zásobovanie potravinami nemôžu ľudia prežiť dlho, maximálne niekoľko dní.

Podľa správy by najhorší scenár znamenal škodu v hodnote dvoch biliónov dolárov, čo je asi desaťnásobne viac ako spôsobil hurikán Katrina. Podľa hodnotenia vedcov z Európy nejde o preháňanie. Podľa nich je správa realistická.

 


Podľa správy by najhorší scenár znamenal škodu v hodnote dvoch biliónov dolárov, čo je asi desaťnásobne viac ako spôsobil hurikán Katrina. Podľa hodnotenia vedcov z Európy nejde o preháňanie. Podľa nich je správa realistická. Čo sa s tým teda dá robiť? Zatiaľ nikto nevie.

Správa si všíma, že je veľmi ťažké inšpirovať ľudí, aby sa pripravili na nebezpečenstvo, ktoré sa v minulosti ešte nestalo alebo ktoré môže prísť až o niekoľko desaťročí. Ako nám však pripomína katastrofická cunami z roku 2004, málo pravdepodobné neznamená nemožné.


Zdroj: http://www.izurnal.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=3099&Itemid=89

 

A ešte jeden príspevok k tomuto článku:

 

,,Autor Viera Grajciarová, dátum 17-04-2009 13:47
  Patrím k tým ľudom, ktorí berú vážne varovania prírody i vesmíru, pretože výstrahou by nám malo byť aj zemetrasenie v Taliansku. Ale ako povedať ľudom, že náš komfort stojí neraz život nevinných? Žiaľ, niektorí sa budú i naďalej správať tak - ako taliansky premiér, ktorý odkázal ľudom, ktorí ostali bez strechy nad hlavou a prišli o svojich príbuzných v ruinách, že si majú myslieť, že sú na stanovačke. Sivlio Berlusconi je príkladom pre mnohých – ktorí zdieľajú jeho názory, pretože jeho empatia je priam ukážkový príklad citového mrzáka. Obávam sa, že na svete je omnoho viacej takých ako je Berlusconi. Musela som uviesť tento príklad z Talianska, lebo ako inak sa dá povedať, že je načase zmeniť myslenie ľudí."

 


Tony
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
grg   |   ip:188.123.1   |   2010-05-09  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kazdy cca 11 rokov dochadza na slnku k burkam, ked k nim dochadza dochadza aj k burkam medzi ludmi, vzdy su vyznamne prevraty, revolucie, vzbury a pod. s tym, ze kazda druha takato slnecna burka je vyznamnejsia a silnejsia.

posledne obdobie slnecnych burok 89-90 - pad sovietskeho zvezu
67-68 - hnutie hippies, vtrhnutie vojsk do ceskoslovenska...
45 - koniec svetovej vojny
34 - vzostup fasizmuANONYM   |   ip:178.40.12   |   2010-05-09  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm a k tomu si pridajte este to vynimocne co sa deje kazdych 26000rokov a ma to byt tiez v roku 2012 ako max ziarenie slnecne a to nevizera vobec dobre pre cely svet.dufam ze vedcou z nasa nenapadlo nieco ako tomu zabranit a nestrielali do mesiaca koli tomu.a zamlhovali ze hladali vodu.duf ze nejsu az taky blazni.presvedceny o svojej jedinecnosti.mna by zaujimala jedna vec nevie niekto nahodky ci mayske pyramidi prezili kedysi velmi davno nieaky velky ohen?


NO   |   ip:158.195.1   |   2010-05-09  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem ale ludia maju radi katastroficke scenare haha nechapem


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-05-09  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak je pravda, ze v strede nasej galaxie je rotujuca velka cierna diera, ktora vytvra gravitacne vlny v rovine galaxie a nasa slnecna sustava vykonava precesny pohyb a prechod rovinou galaxie je predpovedany na december 2012 a ... okrem vesmirneho divadla predpovedaneho prorokmi (zatmenie slnka, padanie hviezd (oznacenie pre kamene horiace v atmosfere), ...) - o tom tu uz bola rec, moze to ovplyvnit aj "erupcie" Slnka.

Este ze sme stvoreni a obraz Bozi a viera hory prenasa.
Uf - tusim prave prezivame odlucenie od svojej podstaty (tmu vo svetle, tmu zo svetla). Tusim nasa viera toho vela 'neprenesie'.
Nuz co, este trosku casu ostava. Snad ma dost "panien olej vo svojich lampach" ...


ANONYM   |   ip:178.40.12   |   2010-05-09  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NO
su ludia ktory maju radi katastroficke scenare a su ludia ktory mozno nieco vedia a snazia sa to bud potvrdit alebo vyvratit a tak pomoct ludom to prezit ale tazko niekomu pomozes ked kazdy a aa to nemoze byt pravda len preto ze vidi inak ako ten co mu to bolo dane.mozme sa tu bavit aj o karme su ludia co ju vidia a su ludia co ju nevida lebo im to neni dane ale pride den ked ju budu videt ty co maju a este ju nevidia.


Vladis   |   ip:82.119.23   |   2010-05-10  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty máš velmi silné okuliare však ? Skús si ich dať nabudúce dole z očí keď budeš písať. Mal som pocit že čítam podmienky používania nejakej audiotextovej služby :)

Okolo slnka sa v súčastnosti toho toľko deje: Posledná slnečná búrka sa skončila cez víkend. Výsledok - jeden stratený satelit. NASA k slnku vyslal nový satelit SDO. Pred týždňom sa na Slnečnom povrchu zdvihla ohnivá stena dlhá 300 000 km, dych-berúce výrony koronálnej hmoty sú na dennom poriadku atď atď....

Píšeš, že čo keby... Ale keby tu už dávno je.


Aj vy sa môžete zapojiť do sledovania slnečnej aktivity a pomôcť vedcom na celom svete:
---------------------------------------------------------------------------------------

http://solarstormwatch.com/

Alebo len tak sledovať aktuálne zábery zo slnka:
------------------------------------------------

http://sohowww.nascom.nasa.gov/

+ jeden zaujímavý članok z Ruskej pravdy (v EN)
-----------------------------------------------

http://english.pravda.ru/science/earth/13-04-2010/112985-geomagnetic_storm-0
ANONYM   |   ip:95.103.20   |   2010-05-10  (07:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vladis
cus mam prosbu daj tu priamo link alebo popis akosa dostanem aby som videl mriamo slnko a jeho aktivitu ak take nieco je.a nie schemy sry neviem po anglicky tak mozno som to preto nenasiel,


noname   |   ip:193.87.77   |   2010-05-10  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak si uzijme este ten predpovedany rocik a pol a mozno sa spolu zasmejeme ked nic nebude :D


enslow   |   ip:95.103.51   |   2010-05-10  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uz minule som tu tvrdil ze za dianie na zemi moze slnko..dostal som vela minusiek a ako to vyzera mal som pravdu..:-)


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-05-10  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne, za vsetko zlo moze kadeco ine, len nie clovek, alibisti...


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-05-10  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ked vypadnu siete? v pivnici becka kyslej kapusty, par mechov zemiakov, par metrov dreva, vlastna studna, zasoba muky a zahrada na ktorej uz vsetko rastie, myslim, ze pripadny vypadok sieti dokazeme preckat bez vacsich problemov


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-05-10  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dve poznamky:
-clanok je z roku 2009 a vtedy sme boli udajne v minime 11 rocneho cyklu. O 3 roky ma nastat maximum cize ak spravne chapem cyklus je vyrazne asymetricky, alebo jeden z udajov nie je spravny.
- podobne hlaska o tom, ze dojde k zosilneniu jednosmerneho prudu v transformatore. Odporucam si nastudovat zakladne fyzikalne a elektrotechnicke principy, alebo nech si aspon dava pozor co pise ak to bol preklep


Dikus   |   ip:91.148.20   |   2010-05-10  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slnecna burka je dokonala burka. Slnko je strasne kratko pozorovane a vedci poznaju len 11 rocny cyklus. Tento cyklus je maly cyklus ktory je sucastou vacsieho cyklu ktory bude mat obrovske dopady na Zem. Nasa magneto sfera je stalym slnecnym vetrom ohibana co znamena ze pri normalnej rychlosti a hustoty SW chrani nase obeznice(Satelity).


ggg   |   ip:81.89.55.   |   2010-05-10  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je otazkou ci budeme v roku 2012 na maxime, kedze sa slnecne skrvy akosi zabudaju prebudzat. zijeme v polstorocnom minime a to je znepokojujucejsie. tak aby sa nam skor nevratili doba ladova:)


NovGenerace   |   ip:62.24.66.   |   2010-05-11  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Články, které mluví o stavu dnešního světa:

http://novagenerace.wordpress.com/


nn   |   ip:217.73.30   |   2010-05-11  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v roku 2012 urcite nijaka brutalna slnecna burka nehrozi. Je to iba jedna z mnohych somarin kolujucich po internete.


horal1966   |   ip:62.141.0.   |   2010-05-12  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slnečné maximum nemusí byť práve v roku 2012,môže byť aj skôr..v každom prípade naša technika bude určite zranitelná,je to preto,lebo tento systém nie je schopný generovať to,čo je dôležité!!Dôležitejšie je byť v Afganistane,atd..


Lukasss   |   ip:188.167.3   |   2010-05-17  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No tak z pozorovania dokumentov viem ze tzv. Slnecna burka bude v roku 2011 bude to nieco velke co nas zavedie do stredoveku . Nebojte auta budeme mat , dnesne technologie takisto len nebude energia pretoze SLNECNA BURKA poskodi transformatori a od prudu nas odstavi aj na desat rocia .. no zdravym rozumom pridete asi na to ze sa tomu neda zabranit jedine kebyze pred tou burkou vypneme transformatori a aj celkovu vyrobu elektrickej energie .. chvilu to bude prekrasne ale potom pride peklo .. peklo nam nespravi priroda ani to slnko ale my ludia ! Predstate si svet bez technologii bez komunikacie mobilov,GPS,internet bez pocitacov bez zachrany atd.. proste treba sa pripravit a netreba hned panikarit


Nemo   |   ip:78.141.10   |   2010-05-27  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže ujkovia, asi to nemáte jasné! Slnečná búrka nebude príčinou katastrofy v roku 2012!
Skutočná príčina bude zavinená pomocou klamlivých a dezorientovaných informácií od NASA a hlavne bude zavinená ELITOU ktorá už vlastný takmer všetku moc v KAPITALISTICKOM SVETE! Ale poďme po poriadku.


Začiatkom roku 2008 vyšla jedna nenápadná správa, že Haiti, hoci je veľmi chudobná krajina, tak v podstate je aj dosť bohatá - leží totiž na veľkých zásobách ropy. Experti identifikovali 20 ložísk kde sa čierne zlato nachádza.

Ak si položíme čisto hypotetickú otázku: bolo zemetrasenie prírodné alebo umelo vytvorené? USA v súčastnosti poskytuje Haiti snáď najsilnejšiu humanitárnu pomoc... avšak môže byť niečo za ich aktivitou skryté ?

Viac info: ( http://english.pravda.ru/science/tech/24-01-2010/111809-russia_says_US_created_earthqua-0 )

Po troch mesiacoch, mladý pán Hugo Chavez prišiel na chvost tejto frašky!

H. Chavez obvinil USA z testov novej tektonickej zbrane, ktorá spôsobila na Haiti zemetrasenie a vyžiadala si obrovský počet obetí. Podľa neho je to testovanie možností tejto zbrane pred jej plným použitím proti Iránu!

Takže najpravdepodobnejšia katastrofa ktorá nastane v roku 2012 bude ZEMETRASENIE v IRÁNE!

Takže ujkovia, nebojte sa už slnečných búrok, čiernych dier a mimozemšťanov ale bojte sa kapitalizmu resp. ELITE!!!Nemo   |   ip:78.141.10   |   2010-05-27  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte som chcel pridať link na dodanie a potvrdenie informácií: http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=116688

Dúfam že Vás táto správa dostatočne informovala.


Nobody   |   ip:213.151.2   |   2010-08-29  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia tak spupne lipnu na svojej vede... Tym, ze prehlasujeme niektore fyzikalne zakony za absolutne platne, povazujeme automaticky sami seba za mieru vsetkych veci...vlastne este horsie...myslime si,ze sme dokonalejsi ako priroda (neustale ju chceme opravovat, vylepsovat, bojovat s nou). Co my vlastne vieme s absolutnou istotou? Takze moze vzniknut nespocet teorii a sposobou ich obhajoby ci zatracovania, priroda si napokon aj tak s nami urobi, co chce. A nebolo by vobec cudne, keby mala chut nas vsetkych splachnut z povrchu zemskeho...Takze - nemam tusenie, co pride a ci vobec nieco pride...len taky ten blby pocit :-)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ako komunikuje SMER na facebooku

Tu vám predkladám malý príklad toho, ako funguje smerácka komunikácia na facebooku. Nie že by na tom nejak závisel môj život, ale prečo by som sa nepodelil o moment, ktorý ukazuje, že blbosť ešte nevymrela.


Deň pred odhalením

Ruskí špecialisti boli pri zostrelení Tureckého ...

Slovensko: Čip do dvoch dní

BBC prerušilo Lavrova predpoveďou počasia

Najväčšia sranda je ako sa do obehu dostávajú peniaze

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4423 s