18. August 2019
    
Slovenské Kosovo - Dolezite.sk

Slovenské Kosovo


  2009-09-11  (16:22)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Slovenské Kosovo

Maďarsko ako rozbuška vojny v Európe - 4. časťS hypotékou na krku


Skôr než vykreslíme najrealistickejší scenár, ktorý bude trochu rozmazaný, hmlistý, ponášajúci sa na plátna impresionistu Renoira, musíme preskúmať najdôležitejšiu otázku – kto sa vlastne chystá bojovať, kto chce a kto môže bojovať?
Neskôr plynulo a logicky prejdeme k hlavnej otázke – či sa Maďarsko, napriek veľkej dôvere a pocte, ktorú mu preukazujú vládcovia sveta spoza oceána, vôbec môže stať rozbuškou vojny v Európe a naozaj niečo vyhodiť do vzduchu?
Alebo aspoň sa vyhodiť do vzduchu samostatne – aby bolo na čo pozerať.
V skutočnosti je to otázka otázok, adresovaná vôbec nie iba pre Maďarsko.
Môže sa vôbec z postkomunistického nedorasteného meštiaka, tohto ustrnulého v rozvoji zárodku mýtickej strednej triedy, počatého v nevypláchnutej skúmavke kriminálnej privatizácie stať odrazu bojovník, ktorý vezme do rúk zbraň a začne sa biť?
Za čo sa má biť?
Ako sa má biť, keď ruky a nohy má zviazané?
Na krku mu visí hypotéka na dom, vybudovaný veľmi rozšafne, s ambíciou vytrieť zrak všetkým svojim susedom v okolí, tiež ľuďom ambicióznym.
Má lízing na tri autá – svoje, ženino a synovo.
V hlave mu s krikom a s odporným diabolským skuvíňaním tancuje obraz niečoho, čo sa nazýva svetová kríza.
Tento „stredotriedňar“, ak mu aspoň ako-tak fungujú mozgové závity, sa prirodzene dovtipuje, že kríza, je vlastne iba niečí hnusný výmysel – aby jemu, zapriahnutému na tridsať rokov dopredu zobrali ešte nejaké peniaze.
Tie, ktoré nemá, ktoré musí zarobiť, aby si ich kríza mohla od neho vziať.
A ak nedokáže zarobiť toľko, koľko kríza chce, potom si od neho nemusí zobrať peniaze, ale milovaný dom, ten predmet zbožštenia a obetavého slúženia. Môže si vziať auto a hodiť ho naspäť do bytu v ošarpanom paneláku.
Celé to môže vypáliť strašne a trpko – preto oslík „stredotriedňar“ bude drieť do úmoru.
Aký je potom tohto oslíka, naprogramovaného na najbližších tridsať rokov chodiť kol dokola bojovník za Veľké Maďarsko?
Správne, nijaký.
Ak by si niekto chcel prejsť okolie Budapešti, Prahy a Bratislavy, okamžite pochopí to hlavné – obyvatelia týchto metropol pracujú na tie isté a samé IKEY, TESCÁ, BILLY a BAUMAXY.
Teda sú zapriahnutí rovnakými poháňačmi, ktorí si dávno uvedomili neochvejnú pravdu: keby otrokári v starom Ríme vedeli, čo je to hypotéka, hneď by otroctvo zrušili a prestali by otrokov šľahať bičmi. Hypotéka je lepšia ako bič, otrok sa šľahá sám.
To je ešte jeden prístup k téme, svojím spôsobom absolútny a nevyvratiteľný – nie na to sa budovali naprieč miest východnej a strednej Európy všetky tie obrovské sklenené škatule, aby tieto chrámy konzumu rozniesla na márne kúsky nejaká miestna svoloč pre akési svoje etnické rozpory.
Samozrejme že priemerný stredovýchodný Európan, ktorému nakoniec vysvetlili v čom spočíva zmysel jeho života, nebude ani bojovať, dokonca ani sa biť. Nemá kedy – musí platiť účty.
Pravda, je tu istá nuansa.

Kto má nos v zadku?

Prišiel čas, aby so porozprával moju obľúbenú židovskú anekdotu.
Pravoverný žid prišiel za rabínom s otázkou, ktorá mu nedala pokoja.
„Rabín, vysvetlite mi, čo je to nuansa.“
„Žid, prečo chceš vedieť o nuanse?“ začudoval sa rabín, ktorý predtým uňho nespozoroval filozofické sklony.
„Veľmi to chcem vedieť!“ Hanblivo zašepkal žid.
„Keď chceš, vysvetlím ti to.“ Súhlasil rabín. „Strč svoj nos do môjho zadku.“
Žid poslúchol.
„Vidíš, pokračoval rabín. „Teraz mám nos v zadku. Je tu ale drobná nuansa – nos je tvoj a zadok môj.“
Hlavná nuansa budúcnosti východnej a strednej Európy, ako aj všeobecne celej Európy spočíva v tomto. Áno, samozrejme, všetci sú zapriahnutí na veľa rokov dopredu, všetko je pod kontrolou, všetci budú drieť...
Zatiaľ všetci majú dom, auto, dovolenku v Grécku so slnečnými spáleninami druhého a tretieho stupňa.
Bude však zaujímavé, čo sa stane s týmto meštiakom veľmi strednej či dokonca nižšej strednej triedy, ak mu toto všetko, jeho srdcu tak blízke, zoberú?
Konkrétne, keď mu zoberú dom, auto a dovolenku.
Hovoríte, že sa to nedá?
Hovoríte, že existujú zákony, existuje posvätný majetok a vôbec, že také niečo nebolo?...
Ale choďte, také niečo nielenže bolo – takým niečím sa v Európe stále zaoberali, pričom v dvadsiatom storočí priam zúrivo aktívne.
A nielen v Európe.
Prirodzene, všetko nebolo tak organizované a centralizované ako dnes, keď sotva sa u ľudí objavili peniaze, títo ľudia s celými rodinami rýchlo sadajú do áut a utekajú na celý deň do Nákupného Chrámu, aby tu tieto peniaze míňali.
Meštiaci však vždy raz bohatli, raz krachovali. Raz sa stávali kupcami, šľachticmi, či dokonca grófmi, alebo sa menili na žobrákov, chudobneli.
Tak to bolo vždy.
V bohatom Nemecku v dvadsiatom storočí sa tak stalo minimálne dva razy.
Kto bol všetkým, stával sa ničím.
A naopak, slobodník ranený vo vojne, s námesačne vypúlenými očami sa stával víťazom sveta a viedol nemecké davy zachvátené extázou rovno na jatky.
Prečo si teda máme myslieť, že bude niečo iné?
Kde sú dôvody pre takéto priam chorobné podozrenia – že IKEA a TESCO tu budú navždy?
Že všetci budú stále bohatší a šťastnejší, budú si môcť vychutnávať slobodu a rôzne ľudské práva?
Takéto dôvody nie sú a ani nemôžu byť.
Prečo potom všetci rozmýšľajú práve takto?
Pretože im prikázali takto rozmýšľať, pretože pre niekoho je to takto výhodné. Aby všetci verili vo večný mier, rovnako, ako je pre svorku levov výhodné, aby sa antilopy pásli pokojne, zhŕknuté dohromady a nebehali po savane ako strelené.
Stredoeurópsky meštiak, vrátane východoeurópskeho už dávno trčí nosom v nejakom zadku, len zatiaľ to ešte nepostrehol.
Ale aj keď na to príde a začne mu byť zle z tepla a arómy, nemá nijaké šance pochopiť, čí je to zadok, komu patrí a kto mu doňho strčil nos.
Zbavili ho vedomostí aj rozumu, je zombie, ktorého trápi akurát to, či Madona naozaj ukázala nohavičky čiernej farby alebo je to len hanebný novinársky výmysel.
Stredoeurópsky meštiak nebude môcť vytiahnuť svoj nos a bude drobčiť v nepríjemnej a nepohodlnej polohe tam, kam ho veľký a tajomný zadok povedie.
Ako metaforický nos v zadku súvisí s Maďarskom a vojnou?
Priamo a bezprostredne.Dobrý vojak László

Môže ale existovať aj iný pohľad na veci – nie bravúrne liberálno-demokratický, ale reálne historický. Je to veľmi jednoduchý pohľad – jeho podstata spočíva v tom, že chudobnejúcich, tým viac ožobračených ľudí nie je ťažké vyprovokovať na vzburu, či dokonca na vojnu. A vlastne ich ani netreba provokovať – dá sa povedať, že sú pripravení sami o sebe. Najmä, ak nemajú čo stratiť.

Takže chudobných, ba dokonca ožobračených ľudí bude stále viac a viac.
Aj v Maďarsku, aj na Slovensku, nehovoriac už o Srbsku a Rumunsku.
Vari sa niekto špeciálne stará o to, aby chudobneli?
V priamom zmysle slova nie.
Špeciálne sa starajú o to, aby tuční ľudia v Amerike nebodaj neschudli, alebo, čo by bola úplná katastrofa, aby sa neprestali liečiť.

Špeciálne sa starajú o bezchybnosť tlačiarenského stroja vyrábajúceho doláre. Nedajbože, aby sa zastavil čo i len na pol hodinu – Amerika skrachuje a celý svet spolu s ňou.
Maličkosti, ako je chudobnejúca Európa či konkrétne chudobnejúce Maďarsko osobitú pozornosť nevyvolávajú – sú zákonitým a nevyhnutným produktom uskutočňovania amerického sna o premene Ameriky na celosvetového upíra.

Nedá sa povedať, že Maďarsko alebo Lotyšsko sa prakticky stali bankrotujúcimi krajinami preto, lebo nejakí chytrí stratégovia v USA to naplánovali. Aby ich vyburcovali, proti niekomu poštvali, vyhodili Európu do vzduchu, atď.
Chytrí stratégovia v USA nevenujú pozornosť takýmto drobným detailom. Pre nich je dôležitá veľká a najdôležitejšia nuansa – aby nos mladých európskych demokracií, týchto nových, hoci nespoľahlivých spojencov USA v Európe, bol pevne zafixovaný na správnom mieste.

Táto podstatná nuansa sa USA zatiaľ darí bez nejakého mimoriadneho úsilia.
Yankeeovia nafúkli bublinu nehnuteľností najskôr doma, neskôr ju nafúkli do celosvetových rozmerov a vohnali svet do chomútu s dlhmi.
Potom túto bublinu praskli – a okrem novej hromady peňazí získali skvelý výsledok niekde v Lotyšsku.
V krajine, kde si veľa ľudí kúpilo byty na dlh za cenu 100-tisíc amerických dolárov, ale keď bublina praskla tieto byty mali hodnotu 30-tisíc dolárov.
Amerikou obšťastnení obyvatelia lotyšských bytov však musia buď splatiť tých 100-tisíc s úrokmi, alebo sa stať bezdomovcami.
Pritom práca v Lotyšsku nie je a ani sa nerysuje.
Rusov je v Lotyšsku polovica a sú veľmi rozhnevaní. Veď aj oni boli ako všetci občanmi ZSSR a potom sa jedného dňa zobudili ako „deti okupantov“ s „pasmi neobčanov“, ako ľudia, ktorí osobne a konkrétne nesú vinu za všetko nešťastie malého Lotyšska.
Akoby práve oni kedysi delili Európu najskôr s Hitlerom a potom s Roosweltom a Churchillom.
Takáto zdala by sa malá, priam trpasličia lotyšská nespravodlivosť.
Na prvý pohľad zanedbateľná maličkosť.
No Lotyšsko dnes – to je vidiecka benzínová pumpa, ktorú všetci rozkradli, kde benzín tečie už takmer zo všetkých hadíc. A všetci čakajú len na to, kto hodí škrtnutú zápalku. Američania, Rusi, Poliaci...
Niekto to hodí – skôr či neskôr.
A iba v Lotyšsku je takto?
Nedeje sa niečo podobné v Maďarsku, hoci nie tak rýchlo?
Nezahnali už teraz Maďarov do dlhovej jamy s perspektívou platiť dlhy najbližších 50 rokoch alebo sa stať žobrákmi?
Ak zahnali, potom čo bude ďalej?
Ďalej to pôjde podľa jednoduchej a tisícročiami overenej techniky, ktorú vôbec nevymysleli Američania alebo Angličania.
Túto techniku vymysleli ľudia pre ľudí a je večná. Ak ju použijeme na Maďarsko, vyzerá takto.
„Nám Maďarom je zle, bude nám ešte horšie a onedlho to bude úplná hrôza, lebo nás „objedá“ milión Rómov. Ponižujú nás všetci susedia súčasne, ktorí nám nespravodlivo zobrali naše rodné, maďarské zeme, kde Maďari odveky žili.
Alebo, povedzme, takmer odveky.
Alebo aspoň posledných päťsto rokov.
Alebo tristo – to je nepodstatné.
Milujeme svoju zem, zalievali sme ju krvou, potom a slzami – pravda cudzími.
Pred tisíckami rokov sme sa pohli zo studených lesov pri rieke Kame, aby sme si v Európe vydobyli svoju zem a milovali ju.
Európa a celé pokrokové ľudstvo je na našej strane, podporia nás, veľmi silno nás podporia, všetci stoja na našej strane, iba skrývajú svoje sympatie, schovávajú sa za politickú korektnosť.
Pomôžeme našim bratom, ktorí trpia pod národnostným útlakom, podporíme ich hnutia za autonómiu!
A vôbec veď máme Európu regiónov, máme Európu bez hraníc, to znamená, že aj trianonské hranice zastarali...“
Ďalej nasleduje séria premyslených a naplánovaných incidentov, potom sa prelieva pre začiatok trochu krvi a nastáva rozhodujúci okamih, keď dobrý vlastenec Laszló, ktorý nikdy nečítal Haška, mení na dobrého vojaka Lászlóa.
Nie nadlho, ale predsa len sa mení.
Maďarsko tak sa stáva rozbuškou.
Pre tých, ktorí tomu neveria, ale ešte dokážu myslieť


A teraz bez štipky irónie, či humoru.
Neexistujú nijaké prekážky pre to, aby maďarské menšiny boli mobilizované a postavené pod vlajky autonómií.
Dnes je zjavné, že mobilizácia maďarských menšín je plán a maďarská politika koná v súlade s týmto plánom.
Úvahy liberálnych médií – a na Slovensku alebo v Maďarsku sú všetky médiá liberálne – o večnom mieri v prosperujúcej EU sú primitívnou a hlúpou propagandou, ktorá funguje a bude fungovať z veľmi jednoduchého dôvodu – iné médiá nie sú. Kľúče od mozgov stredovýchodných Európanov sú v cudzích rukách – o to sa postarali v prvom rade a veľmi dávno.
Vytvoriť okolo Maďarska nové regionálne etnické konflikty je elementárna záležitosť, ktorú začínajú riešiť pred našimi očami tí, ktorí tieto konflikty plánujú. Nie sú to ani Slováci, ani Maďari, ani Rumuni.
Vyššie uvedené je spravodlivé vo vzťahu k akémukoľvek národu a akejkoľvek etnickej skupine kdekoľvek na Zemi. Stačí trochu úsilia a „švédski Fíni“ môžu byť postavení proti fínskym Fínom vo vzornom, priam ukážkovom Fínsku. Flámovia môžu začať boj s Valónmi v Belgicku. Baskovia v Španielsku tento boj nikdy neprerušili.

Nie je to jednoducho jednoduché – je to veľmi jednoduché a celé dejiny vojen sú toho absolútnym dôkazom.
Kmeňový inštinkt, národné city, národné sebauvedomenie, vlastenectvo, nacionalizmus, šovinizmus – akokoľvek sa to pomenuje, to všetko je živé a nevykoreniteľné.

Aby sa obyčajný Maďar zmenil na dobrého vojaka Lászlóa, vyžaduje si to niekoľko čítankovo banálnych podmienok, ktoré pred očami všetkých dozrievajú pod starostlivým dohľadom starších. A ako vždy, všetci, ktorí to potrebujú sa tvária, že nič sa nedeje.

Tým viac, že od dobrého vojaka Lászlóa sa už nevyžaduje, aby reálne bojoval.
Stačí mu podupkať nohami dve hodiny niekde na námestí pred televíznymi kamerami, trochu pokričať, zamávať päsťou, odniesť čestne zarobených 15 eur svojej žene – a ostatnú robotu už za dobrého vojaka dokončí televízia.


Na Slovensku dokáže televízia z ruvačky niekoľkých fanúšikov ukázať na obrazovke div nie krvavú masakru. Preto masakry už niekto nepotrebuje.
Hŕstka lacného komparzu organizuje virtuálne boje a revolúcie.
Nebudú ani zákopy, ani Horthy na bielom koni.

Na Ukrajine stačila hlava jedného plamenného ukrajinského publicistu s gruzínskym menom Gongadze – pred niekoľkými dňami sa opäť našli úlomky jeho lebky.
Bolo to potom, ako samotných lebiek sa našlo niekoľko.
Úlomky sa opäť posielajú na expertízu.
Samozrejme do USA.
Opäť sa obviňuje ďalší vysokopostavený úradník ukrajinskej polície a tomuto úradníkovi niet čo závidieť.
Pretože ukrajinský minister vnútorných vecí, ktorý bol obvinený pred ním, spáchal samovraždu kurióznym spôsobom – najprv si strelil do brady a potom do spánkov. To všetko urobil iba niekoľko hodín predtým, ako mal vypovedať v prípade Gongadzeho.Čas, keď sa objaví dobrý vojak László už nie je za horami


Rozmýšľať alebo nie – otázka vkusu, výchovy a osudu.
Nerozmýšľať je ľahšie, ale nebezpečnejšie.
Rozmýšľať je ťažšie, zato rozmýšľajúci šance na prežitie má väčšie.
Pre rozmýšľajúcich uvedieme ten najjasnejší príklad posledných rokov, ktorý všetko vysvetľuje názorne a s ilustráciami.
Je to osud Kosova, ktorý sa stal rozbuškou Juhoslávie. V Juhoslávii kosovskí Albánci žili neporovnateľne lepšie ako albánski Albánci, intenzívne sa rozmnožovali a ako sa neskôr ukázalo, vnútorne sa pripravovali na historickú misiu stať sa najdemokratickejším národom Európy.

Potom si kosovských Albáncov Yankeeovia vybrali na veľkú misiu rozbušky Juhoslávie, mobilizovali ich, nakŕmili, vyzbrojili – nie všetkých, stačilo iba hŕstku, ktorú neskôr pomenovali UČK. Vodca tejto hŕstky bojovníkov Hašim Tači doteraz vládne v Kosove a vzhľadom na jeho vek, bude vládnuť ešte dlho a demokraticky.

Potom bola vojna. Srbov vyprovokovali na vojenský zásah v Kosove a neskôr ich víťazne zbombardovali zo vzduchu.
Z Kosova urobili ďalší „neutvorený štát“, ktorého hlavný význam bola americká vojenská základňa Bondsteel. Obrovská základňa, vybudovaná tak na sto, ak nie dvesto rokov.
Čo dali všetky tieto historické udalosti samotným kosovským Albáncom?

Niektorým, zrejme najlepším predstaviteľom, dali veľa – albánska etnická mafia po celom svete mnohonásobne zosilnela a dostala čestné privilégium obchodovať s afgánskym heroínom všade pod krídlom CIA a bez sprostredkovateľov.
Koľko je však týchto šťastlivcov, kosovských Albáncov, ktorí sa dostali na teplé miesta?
Sotva hŕstka.

Ostatným občanom polouznaného Kosova sa život ešte viac zhoršil než to bolo pred všetkými veľkými udalosťami.
Najaktívnejší z nich sa snažia presídliť do Švajčiarska alebo do Talianska, kde ich pod tlakom Ameriky zatiaľ ešte trpia, ale hlavná časť Kosovčanov uviazla v beznádejnej biede, ktorú skrášľujú spomienky na slávne víťazstvo nad večnými nepriateľmi Srbmi, zatiahnuté však strachom z odplaty za toto slávne víťazstvo.
Ak sa Maďarsko stane rozbuškou novej vojny v Európe, Maďari nevyhnutne zopakujú osud kosovských Albáncov, akurát vo výraznejšom a dramatickejšom variante.
Možno, že Maďarom sa nebude páčiť porovnanie s kosovskými Albáncami, ale zatiaľ sa správajú v úplnom súlade s týmto modelom.Slovenské Kosovo

Tak môže vyzerať podrobný scenár využitia Maďarska ako rozbušky vojny v Európe. Je to celkom reálny scenár, ktorý sa môže naplniť už len preto, že v podobnej podobe sa realizoval a realizuje v mnohých iných krajinách. A navyše aj preto, že mnohé kroky na jeho uskutočnenie na Slovensku sa už urobili a robia v čoraz rýchlejšom tempe.

1.Politická organizácia maďarskej menšiny

Začala sa hneď po zamatovom prevrate roku 1989 vznikom niekoľkých „maďarských“ strán súčasne. Neskôr bola vytvorená „syntetická“ Strana maďarskej koalície – SMK, politická organizácia založená na čisto etnickom princípe, v ktorej sa už nikto nesnaží skrývať za nejaké „-izmy“. SMK sa vymedzuje ako strana slovenských Maďarov, politická organizácia na etnickom princípe, čo z hľadiska demokracie predstavuje veľký hriech, ale Európa už dvadsať rokov toto hrubé porušovanie princípov a „hodnôt“ prehliada.
2.Mobilizácia maďarskej menšiny
Tento proces zatiaľ sa zatiaľ vyvíja pomaly, skryto a nie veľmi úspešne. Neúspech sa vysvetľuje tým, že mobilizáciou sa zaoberajú dosť naivní a ohraničení politici SMK. Ako aj tým, že situácia v samotnom Maďarsku sa nevyvíja práve priaznivo.
Maďarsko bankrotuje už dlho a pre slovenských Maďarov, ktorí získavajú informácie najmä z maďarských médií, to nie je žiadne tajomstvo.
Perspektíva zápasu o autonómiu a pripojenie k bankrotujúcemu Maďarsku slovenských Maďarov zatiaľ nijako zvlášť neoduševňuje. Na to aby boli oduševnení, treba zasiať strach (slovenských Maďarov doteraz ešte nikto seriózne nezastrašoval), zatiaľ sú to iba diletantské pokusy amatérskych entuziastov.
Preto sa veci hýbu pomaly, rozvláčne, potichu a nerozhodne. Ak však začnú mobilizovať tí, ktorí dokázali vyprovokovať „oranžovú revolúciu“ v Kyjeve, začnú sa vyvíjať celkom inak. Do procesu budú zapojené nástroje iného druhu a efektívnosti.
Reálna mobilizácia maďarskej menšiny si vyžaduje Nepriateľa a slovenskí Maďari susedných Slovákov za nepriateľov nepovažujú. Preto Nepriateľa začnú pestovať.

3.Pestovanie "slovenského fašizmu"

Zatiaľ tento dlhoročný proces vyzerá nepresvedčivo, takmer smiešne. Zdá sa, všetky prostriedky, ktoré niekto dáva na riešenie tejto vážnej úlohy, sa už veľa rokov stihnú rozkradnúť ešte po ceste – a táto skutočnosť všetkým vyhovuje.
Niekoľko smiešnych chlapíkov, svojím výzorom a ťahmi pripomínajúcich drobných vreckových zlodejov, slovenské médiá „nafukujú“ do naozaj karikatúrnej podoby vodcov neexistujúceho slovenského extrémizmu, „führerov“. Ale na to, aby miestnemu hitlerčíkovi zaplatili logopéda, aby prestal šušľať, zajakávať sa a ráčkovať, na to sa peniaze nenájdu, hoci „slovenskému hitlerovi“ ráčkovanie nepristane.
V pestovaní „slovenského fašizmu“ patrí hlavná úloha slovenským médiám, ktorí ako stádo chodia za miestnymi führermi, lovia každé ich slovo a púšťajú ho do éteru.
Prečo to slovenské médiá robia, nie je ťažké sa dovtípiť – slovenské médiá sú prevažne antislovenské, je v nich už vychovaná generácia povýšených mladých „nevedkov“, ktorí pohŕdajú a neznášajú Slovensko a Slovákov. A práve tento mladý dorast robí slovenské médiá.
Taká je dlhoročná politika majiteľov slovenských novín, rozhlasových staníc a televízií – sú to najmä americké a západoeurópske mediálne spoločnosti, ktoré figurujú otvorene alebo prostredníctvom nastrčených osôb.
Ale pravda života sa od mediálnych manipulácií predsa len radikálne líši – na Slovensku nie je ani fašizmus, ani nacionalizmus. Nemajú sa odkiaľ vziať – Slováci nikdy na nikoho neútočili, nikoho neutláčali, nevyvraždili a nezotročili. Pritom prežili a žijú ďalej.
Slovenská radosť zo života a fatalistická mierumilovnosť sa odrazila v málopočetnosti Slovákov v porovnaní s agresívnejšími susedmi, napríklad Maďarmi alebo Nemcami.
Alebo aj v porovnaní s bojovnejšími v dávnom stredoveku Čechmi, ktorí v 20. storočí v chaose konca druhej svetovej vojny stihli vysídliť sudetských Nemcov. Či to Čechom pomôže alebo nie, zostáva otvorenou otázkou. Ale strana sudetských Nemcov sa zatiaľ v českom parlamente neobjavila. Zato v slovenskom parlamente SMK je už dvadsať rokov, z ktorých osem tvorila súčasť vládnej koalície.
Na pokojnom Slovensku sa podľa scenára bude musieť vypestovať zlovestný nacionalizmus, šovinizmus, extrémizmus a fašizmus. Pretože bez tohto všetkého hrozivého sa mobilizovať slovenských Maďarov nepodarí. „Slovenský fašizmus“ je však zatiaľ najslabším článkom scenára.
Slováci nie sú Albánci, ktorí prvýkrát uvideli auto v svojich uliciach iba celkom nedávno a do demokratického sveta skočili priamo z klanového kmeňového usporiadania, minúc feudalizmus a ledva prežijúc svoj unikátny albánsky stalinizmus.
Slováci nie sú ani Maďari, posadnutí spomienkami na akoby slávne, akoby imperiálne dejiny svojich akoby veľkých predkov -
čiernych robotníkov vojny v Habsburskej ríši, grófov a kniežat vo frakoch, posypaných senom a slamou. Slováci sú múdry, citlivý národ a slovenskí Maďari majú k nim mentálne bližšie než k maďarským Maďarom.
Nechcem sa nikoho dotknúť, ale prosím zapamätať si tieto slová: slovenskí Maďari na mňa pôsobia ako Slováci, ktorí hovoria po maďarsky a nie ako Maďari, ktorí sa odrazu ocitli na Slovensku. Slováci aj Maďari chodia do rovnakých kostolov, omšu spravidla slúži rovnaký kňaz striedavo po slovensky a po maďarsky. Slováci a Maďari na Slovensku si zvykli žiť mierumilovne, zmiešané manželstvá sú pre nich normou. A ak by neexistovali niečie scenáre, spolužitie Slovákov a Maďarov by bola idyla, hodná obdivu a nasledovania.


4. Spojenie maďarského a slovenského „extrémizmu“ v duet, ktorý dáva efekt rezonancie

Ide o absolútne odskúšaný, štandardný model. V Maďarsku už existuje Jobbik, ktorý sa v najbližších voľbách roku 2010 suverénne dostane do parlamentu. Na Slovensku takýto Jobbik nie je, už veľa rokov sa ho snažia vypestovať z veľmi temnej a podozrivej Pospolitosti. Toto úsilie naberá na obrátkach, ale jeho efektívnosť zatiaľ vyvoláva skôr veľké pochybnosti.
Je zjavné, že miestnymi silami sa tento výsledok nedosiahne – takže sa budú pozývať špecialisti zvonku. Títo špecialisti sa objavia na scéne už onedlho – Jobbik je osamotený a osirotený bez partnera na Slovensku. A vôbec, vládne v tom akýsi neporiadok – v Maďarsku extrémizmus prekvitá už desať rokov a na Slovensku sa nijako nevie vyliahnuť.
5.Vznik maďarskej autonómie na juhu Slovenska na „predtrianonských hraniciach“ - začiatok vzniku regionálneho etnického konfliktu.
Je hlavný cieľ, jasný všetkým, ktorí sa o túto otázku zaujímajú.
Ak bude na Slovensku vytvorená maďarská autonómia, Maďarsko sa stane rozbuškou Európy, s odistenou poistkou.
Maďarská autonómia znamená veľa ťažkých, nebezpečných, dokonca katastrofálnych dôsledkov nielen pre slovenských Maďarov a nielen pre Slovensko. Hoci jedným z prvých takýchto dôsledkov bude zničenie mladej slovenskej štátnosti.
Slovensko - príkladný a úspešný žiak v EÚ a NATO – sa zmení na ďalší neuskutočnený štát s nepochopiteľnými hranicami a vojenským konfliktom na svojom území. Ocitne sa tak v rovnakom rade ako Srbsko, Bosna, Moldavsko, Gruzínsko, Arménsko, atď.
Slovenskí politici, vrátane kresťanských demokratov a proamerickej vlády Mikuláša Dzurindu, týchto najaktívnejších a najvášnivejších kolaborantov s etnickou stranou slovenských Maďarov SMK, tomu veľmi dobre rozumejú.
Maďarská autonómia na juhu Slovenska znamená koniec Slovenska ako štátu, koniec slovenskej politiky a koniec samotných slovenských politikov, ktorí priviedli svoj národ k takémuto žalostnému výsledku.
Na území autonómie fakticky za hranicami Slovenska sa ocitne veľa etnických Slovákov, začne sa ich vytláčanie a u najaktívnejšej časti maďarských Slovákov sa objaví nový a nečakaný stimul – vytlačiť bohatého suseda-Slováka a zabrať jeho dom, majetok zem. Začnú sa zrážky na etnickom základe a na obidvoch stranách budú sformované už reálne sily domobrany.
Nevyhnutne budú zapojené slovenské a maďarské policajné zložky, neskôr armády. Bude nasledovať to, k čomu došlo už veľakrát, počínajúc Bosnou, po Osetsko, od Pridnestrovska, až po Severné Írsko. Vznikne nová zóna konfliktu v strede Európy, do ktorej sa zapoja s plným vedomím svojho práva tí istí „veľkí“, ktorí to celé zavarili.


6. Zmrazovanie konfliktu

Len čo sa začne horúca fáza, ozvú sa prvé výstrely a preleje sa prvá krv, EÚ a NATO sa vrhnú zmrazovať konflikt.
Slovákov a Maďarov obvinia z infantilnosti, divokosti, nezrelosti, ako iba nedávno z toho obviňovali balkánske národy. Do rozdeľovacieho pásma sa vyšlú mierotvorné sily – medzinárodný kontingent, ktorému veliť budú pravdepodobne Nemci. Konflikt bude zmrazený, streľba zastavená. V maďarskej autonómii prebehne referendum za pripojenie k Maďarsku a po hrozivých vojenských epizódach bude referendum úspešné.
Slováci, ktorí zostanú na maďarskom území, budú postavení pred voľbou – prijať maďarské občianstvo alebo sa podriadiť definitívnemu vytlačeniu. A tak Maďarov v zmysle maďarských občanov, odrazu pribudne.
Jaltský systém bude porušený už nielen na území bývalého ZSSR, ale aj v strede Európy.
Lavína nového rozdelenia Európy sa pohne zo zasneženého vrcholu, berúc všetko, čo jej príde do cesty.


7. Rozšírenie konfliktu a prerastanie do vojny

Na tomto mieste nášho rozprávania sa scenár končí a začínajú sa prognózy. Je očividné, že z takéhoto konfliktu, tejto „lahôdky“ v strede Európy sa budú snažiť vyťažiť výhody všetci kľúčoví hráči svetovej politiky.
Ešte očividnejšie je, že prví v rade na dividendy zo slovenského Kosova budú stáť autori projektu, tí, ktorí budú konflikt riadiť.
Pravdepodobne to budú Spojené štáty v koalícii s Veľkou Britániou a európskymi štátmi, nevyhnutne zatiahnutými do udalostí – Poľskom, Nemeckom, Francúzskom a možno Talianskom.
Ako, kedy a konkrétne akým spôsobom konflikt prerastie do nových vojen, o tom je zatiaľ predčasné hovoriť. Najsilnejší impulz k vojne v Európe môžu, ako vždy, dať Anglicko, Francúzsko, Nemecko a Rusko. Pod citlivým vedením zámorských stratégov. Aktívna účasť Ruska v slovenskom Kosove je málo pravdepodobná – Rusko bojuje o Ukrajinu, nemá kedy zaoberať sa Maďarskom. Aspoň v počiatočnej fáze procesu.


8.Vojenská báza na juhu Slovenska

Je to jeden z možných dôsledkov slovenského Kosova. Dokonca nemusí byť ani dôsledkom, ale skrytým cieľom opísaného scenára. Nová veľká vojenská báza NATO, so súhlasom všetkých strán, v mene mieru, priateľstva a lásky. Keď neviete spolunažívať v mieru, Slováci a Maďari, pomôžeme vám, postavíme bázu, aby sa naši mierotvorcovia netlačili v stanoch.
Báza s prevažne americkým personálom – bude slúžiť vojensko-leteckým silám USA. Niekde v Komárne, na obidvoch stranách Dunaja, aby sa nikto neurazil. Aby bolo Nemcom príjemne a premiestnila sa časť amerických okupačných vojsk.


9. Obsadenie zdrojov pitnej vody na Žitnom ostrove

Môže to byť jedným zo skrytých cieľov tohto počinu.
Celkom nedávno sa v EÚ začala diskusia o zaujímavom dokumente, ktorý umožňuje privatizovať zdroje pitnej vody v Európe. Mimochodom, veľmi svojrázne opatrenie.
Zásoby pitnej vody sa na celom svete v podstate končia raz a navždy. Preto je nutné privatizovať ju a predávať čo najdrahšie, keď jej už raz je tak málo - taká je logika Európskej únie. A ak sa nad celým Žitným ostrovom nasadí americká vojenská báza, potom otázka, kto konkrétne bude privatizovať štedrosť slovenských nerastného bohatstva sa vyrieši už v zárodku. V duchu reklamného sloganu, veľmi populárneho na ruských televíznych kanáloch, „Všetko bude coca-cola!“ A ak aj nie všetko, potom veľké zásoby čistej pitnej vody na Žitnom ostrove určite.


Bol by som rád, keby som sa v prognóze mýlil.

Na záver úvahy o Maďarsku ako rozbuške niekoľko poznámok.
Všetko uvedené sa nemusí stať. Slováci a Maďari nemusia súhlasiť s úlohou, ktorú im niekto určil. Môžu sa postaviť proti osudu, dohodnúť sa, môžu zapojiť tretie strany, nájsť si nové spojenectvá.
So slovenským Kosovom nemusia súhlasiť aj mnohí iní. Z vlastných zištných, egoistických pohnútok, nie z lásky k Slovákom či Maďarom, môže tento proces zastaviť Nemecko. Ale aj nemusí. Môže ho, práve naopak, ešte viac rozdúchať – všetko závisí od toho, akým smerom sa tentoraz pohnú nemecké mozgové závity, aké závery Nemci vyvodia z balkánskych vojen.
Ešte raz sa budem opakovať – plány a scenáre USA v posledných rokoch vychádzajú stále čoraz menej.
Amerika chce riadiť všetko a všade, ale nedokáže – nestačia jej na to ruky.
Američania po uši uviazli v Iraku, ešte horšie ich veci obstoja v Afganistane, nevychádza im to ani v Iráne, situácia sa zhoršuje dokonca v Latinskej Amerike, kde vždy všetko bolo pod ich totálnou kontrolou. Ani veľké Albánsko nevychádza – čosi tým Albáncom do úplnej veľkosti chýba.
A zatiaľ sa nedarí hlavná vec posledných rokov – zaútočiť svetovou krízou na rastúcu Čínu. Teda krízou sa útočí, ale Čína napriek tomu rastie.
So slovenským Kosovom to môže vyjsť rovnako. Teda môže to nevyjsť. Ruky na to nepostačia. Alebo to vyjde iba napolovicu.
Ako však hovorí staré príslovie – byť upozornený, znamená byť vyzbrojený.
Zmyslom tejto úvahy je vyzbrojiť znalosťami a myšlienkami tých, ktorí to potrebujú.
Dostávam veľa odoziev od čitateľov, ktorí píšu, že moje prognózy sa plnia. Možno na tom niečo je, hoci sa nepovažujem za proroka, ani prognostika.
Som spisovateľ, ruský spisovateľ, ktorý píše o tom, s čím ho život zvedie dohromady.
V posledných rokoch ma život zviedol dohromady s politikou – píšem teda o politike. A budem písať aj ďalej.
Veľmi by som si želal však, aby slovenské Kosovo zostalo mojou nesplnenou prognózou.


Úvaha Maďarsko ako rozbuška vojny v Európe bola dokončená 31. augusta v Bratislave, 70 rokov po začiatku druhej svetovej vojny.


zdroj:

http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=1196&c=__Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-11  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S naprostou většinou souhlasím a doufám, že jsou lidé schopni zapojit vlastní rozum a odolat téhle manipulaci. Ostatně bylo by zajímavé, kdyby instituce (jak v ČR tak v SR), které zkoumají spolupráci s bývalou StB, měli možnost zkoumat napojení současných politiků, vlastníků bank a nadnárodních korporací ohledně napojení na zahraniční kontrarozvědky, Bilderberg Group, Trilaterální komisi, CFR - to by bylo něco!


jo jo   |   ip:91.127.15   |   2009-09-11  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja len ze co sposbilo krizu?.nejaka bublina v amerike alebo ostahovanie vyroby z europy a usa do ciny?ja sa zacinam priklanat ze cela kriza je sposobena odlivom prace do ciny.a nejaku us krizu nam tu podsuvaju media aby sme sa neburili.


skart   |   ip:62.203.23   |   2009-09-11  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kriza je len manipulacny prostriedok na vytvorenie ziadaneho stavu medzi obyvatelstvom skurvenymi hajzlami co su pri moci

a tu vodu na žitnom ostrove si musime chranit, lebo ak nam ju predaju, to bude v picsi


Sheldon   |   ip:81.89.53.   |   2009-09-11  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobry clanok, suhlasim, ze zavisi aj individualne na ludoch, co si nechaju vtlkat do hlav, ako autor pise...treba ROZMYSLAT...


Balduin   |   ip:84.245.71   |   2009-09-11  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nech sa namňa nikto nehnevá, ale väčšina Maďarov a Slovákov má miesto mozgu televízor, tak nech sa potom nečudujú že je všetko na p..u. Skúste si raz rozanalyzovať denné správy: prasacia chrípka, zadĺženosť štátu, vraždy, prepady, stupidity zo sveta atď. atď. a na záver ukážka rómskej osady. Ak chcete vyriešiť Slovensko - Maďarský problém tak vypnite telku a pre istotu ju nezapínajte.


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-12  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môj nový top 1 ... aj forma pekná , nielen obsah .


skart   |   ip:85.2.17.2   |   2009-09-12  (01:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Balduin
Presne tak telka, ale aj podaktore stranky na nete zámerne manipulujú a podsúvaju nepravdivé informácie, niektorý sa toho chytajú a robia z toho velké haló...
a dodal by som ešte, aby sa ľudia už nešpárali toľko v minulosti a nevyťahovali staré "fakty", ktoré sú takisto prifarbené podľa nálad a národnostnej príslušnosti autorov. Ako som si prezeral reakcie na niektoré články, tak to tam vrelo až až...


jo jo   |   ip:91.127.11   |   2009-09-12  (04:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yes niektori ludia maju namiesto mozgu televizor.pekne vyjadrene.ale ludia ktori pridu z prace cerpaju informacie z televizie alebo rozhlasu.ak takyto clovek nema moznost alternativnych informaci napriklad na internete je v prdeli. tot si nasi papalasi uvedomuju a pekne to zneuzivaju. iba male percento ma taku inteligenciu ze zacnu pochybovat o tom co sa v mediach tlaci do hlavy. a to je velka tragedia slovenska.


Batawa   |   ip:82.22.153   |   2009-09-12  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dost pravdepodobny scenar.Dufajme ze sa vztah medzi SR a MLR urovna, a Madarski politici pochopia konecne pochopia ze Slovensko nieje sucastou Velkeho uhorska


pozeraj   |   ip:91.127.21   |   2009-09-13  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimava uvaha,v podstate vsetko moze vyjst, ale s tym 'strasiakom' Slovenskou pospolitostou nesuhlasim, jedine ze by zapracovali este ini ludia z inych krajin... A este jedna vec, celu EU a NATO maju pod kontrolou,takze tu nemusia zivit konflitky,ktore by viedli do vojny. Juhoslavia bola v tomto ina. Co sa tyka tej pitnej vody, to kupi US korporacia takisto bez vojny.

Este by bolo dobre,keby autor ponukol aj nejake riesenia,aby sa jeho prognoza nevyplnila...


rainbow   |   ip:213.253.2   |   2009-09-13  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fajn članok,je tu neviem aká možnosť že sa to bude vyvijať inak,dufame,inak bola by parada keby tv ako markíza a joj prestali existovať.


Ivan   |   ip:95.105.15   |   2009-09-13  (01:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Chelemendik, je to hrozná predstava. Mám naozaj obavu, a priznám sa aj strach. Nie je možné pripraviť vo verejno-právnej televízií diskusiu na túto tému? Je mi jasné, že u iných nemáte šancu. Treba to dostať von medzi ľudí..., hľadať snád nejaké riešenia.


Ivan   |   ip:95.105.15   |   2009-09-13  (01:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zabudol som dodať, že ma šokovalo, že rozhovor s Vami práve na túto tému, uverejnili včera v HN. Naštvalo ma, že ho z hlavnej stránky potom stiahli.


barney   |   ip:88.212.41   |   2009-09-13  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, nemá to chybu.Ja už dávno vravím, ak by mala byť vyhlásená vojna, tak by sa mala vyhlásiť až po referende.Potom tí, ktorí by sa v referende vyjadrili za jej vyhlásenie si museli za svoje peniaze kúpiť vystroj, výzbroj zásoby a PHM.Potom na nejakom vyhradenom území povedzme 10z10 km by mohli realizovať svoje chúťky.Pred započatím bojov by sa určili ciele, o ktoré by sa bojovalo.Kto by chcel, mohol by aj po skončení bojov zostať zavšivavený, špinavý a s omrzlinami v zasnežených zákopoch.Nie takým spôsobom, že ja vyprovokujem konflikt a z klimatizovaného bunkru budem riadiť boje pomocou počítača.


porucik boborovsky   |   ip:78.99.12.   |   2009-09-13  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to barney.:mas pravdu barnley.vojna je cela o tom ze pani sedia v bunkri ako generali a velitelia a robosi sa zabijaju aby sa papalasi mali este lepsie.nech daju papalasi do vony svoje decka.no ale cele je to o tom ze robosi su blbi a vzdy sa nechaju nejak ojebat.


joachim   |   ip:78.99.34.   |   2009-09-13  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nesmieme dovolit aby vojna nicila nase zivoty ved na to doplatia vsetci tak nedajte sancu nacistom tipu caky bugar duraj a podobnym podliakom!


longchi   |   ip:78.16.254   |   2009-09-14  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedinymi nacistami su zidia, ci uz vyzeraju, alebo nie!!!
Pravdou je, ze sa akoze k nicomu nehlasia apotom si idu svoje za chrbtom sekych ludiiii!!!!


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-14  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Hej, Slováci, ešte naša
slovenská reč žije,
Dokiaľ naše verné srdce
za náš národ bije.

Žije, žije, duch slovenský,
bude žiť naveky,
Hrom a peklo, márne vaše
proti nám sú vzteky!

Jazyka dar zveril nám Boh,
Boh náš hromovládny,
Nesmie nám ho teda vyrvať
na tom svete žiadny;

I nechže je koľko ľudí,
toľko čertov v svete;
Boh je s nami: kto proti nám,
toho parom zmetie.

A nechže sa i nad nami
hrozná búrka vznesie,
Skala puká, dub sa láme
a zem nech sa trasie;

My stojíme stále pevne,
ako múry hradné.
Čierna zem pohltí toho,
kto odstúpi zradne!Iluminator sa vratil.   |   ip:213.181.1   |   2009-09-15  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OHANATE SA SLOVOM PRAVDA A PRITOM NEPOZNATE ANI PETINU Z NEJ.KAZDY DRUHY KONSPIRATER SI MYSLI,ZE POZNA PRAVDU.PRITOM VAS LEN ZENIE DO SLEPEJ ULICKY,LEBO PRISPIEVA K VYMYSLOM.


O nicom.   |   ip:78.98.173   |   2009-09-17  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1


skart   |   ip:85.1.95.8   |   2009-09-17  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
Tento článok je jeden z mnohých, ktoré potvrdzujú politiku maďarska a ich mocenské záťahy...


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-17  (06:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 skart

Samozrejme. Ale ako článok naznačuje, Maďari sú len figúrky na šachovnici.
A hrá sa vabank.


Madari?   |   ip:78.98.173   |   2009-09-19  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napisal som sem dva clanky a ani jeden nebol uverejneny,vobec som nepouzival nadavky,tak neviem o com to tu je?Radsej sem ani nepisat...komedia


Nahosed   |   ip:91.127.81   |   2009-11-17  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TEN čLáNOK PíSAL TAKý čLOVEK čO ANI NEVIE CEKNúť PO MADARSKY A NIKDY DLšIE NA POHRANIčí NEžIL. nIKDY MADARSKé NORMALNE, POZICNE AJ KONSPIRATýVNE MEDIA NEčíTAL.

TEORIA JE LEN TEORIA AJ NOU OSTANE. sKUSTE AJ VLASTNý ROZUM POUžIť. tOTO číTAť JE STRATA čASU. TAKýTO KONFLIKT JE INAK POTREBNý OVEĽA Bližšie K RUSKýM HRANICIAM. NEBUDEM TO VYSVETLOVAť PRECO. ZAPOJTE SI VLASTNý ROZUM.


walibuk   |   ip:89.173.80   |   2010-01-09  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chelemndik je nepriatel Slovenska


jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-01-10  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Walibuk,
to, že naše vzťahy s Ruskom sú také aké sú, nie je vinou toho, že Rusi sú takí, ako si to zrejme o nich myslíš. Okupanti, ako o nich ty ovoríš, boli BOĽŠEVICI!!! Rus ne= automaticky boľševik!!! A to čo robia amíci - to je čo, ak nie okupantstvo?
Vyzerá to tak, že sa začnú pomaly budiť všetci v Európe a spomínať si na to, čo ich spája. A vo východnej časti Európy si milióny ľudí možno konečne uvedomia, že všetci, ktorí vodu nazývajú vodou a slnko nazývajú slnkom, patria do jedného národa!


martinzFMFIUK   |   ip:178.40.21   |   2010-05-26  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doteraz bezkonkurenčne najlepší článok aký som v poslednej dobe čítal. Ja v kutiku duše dúfam že sa to nestane. Američanom by mohli prikuriť Talibanci v afganistane a iraku + hospodarska kriiza a vlastne dlhy, a Nemecko by mohla skor zaujimat zachrana vlastnej ekonomiky. Dúfam že madarskí vodcovia pochopia že prípadnou inváziou by až tak vela nezískali. Myslím že na slovensku už nič vela cenneho nezostalo. Štastie že nemame ropu ani nerastne suroviny. Ale najhoršia je tá bezmocnosť. Bez ohladu na "zvolených" politikov, celé sa to pomaly rúti do záhuby.


z   |   ip:78.98.57.   |   2010-10-02  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moznoze "elitu" naozaj najviac desi predstava ze ludia sa spamataju a nebudu viac podporovat obrovske nakupne centra (Baumaxy, Tesca.....atd).

Kolko kozmetiky a inych nepotrebnych veci su najma zeny ochotne nakupovat vramci sutazenia o lepsi vzhlad, lepsi byt, lepsiu dovolenku......


Adrian   |   ip:78.98.143   |   2011-04-18  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja osobne pochybujem o súdnosti autora. Takýto článok môže napísať iba niekto, kto takisto chce len štvať. Ako Rusi provokovali v minulosti a vnášali medzi naše národy nenávisť, o tom nepadla ani zmienka. O panslavizme takisto nie. Ďakujeme za Vaše múdrosti, ale toto nie je ukázanie tej správnej cesty. Toto je to chýbajúce strašenie, ktoré autor spomína vo svojom článku. Dovtedy bude medzi národmi dobre, kým sa na politikov dokážeme dívať, ako na šašov, ktorí nás zabávajú. Obyčajní ľudia už budú vedieť, ako sa zachovať, aby sa podobné choré scenáre, ktoré autor spomína, nenastali.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Francúzko spustilo vojenskú operáciu v Mali-Azawade leteckými útokmi

Je to prvá vojenská akcia kvázi socialistu Hollandeho. Bolo otázkou času kedy Francúzko začne vojenskú operáciu v ďaľšej z ich kolónii- teraz cez západným korporáciám priateľských demokratických proti nezávislosti Tuaregov. „Problém“ s Tuaregmi v Mali je dôsledkom zvrhnutia Muamara Kadáfiho v Libyi, keď Tuaregovia ktorí žili a pracovali v Líbyi vzali zbrane a odišli do ich domoviny v Mali začiatkom roku 2011, kde porazili skorumpovanú demokratickú armádu Mali a vyhlásili samostatnosť Azawadu. Generáli Malijskej armády nepreukazujú rešpekt pre civilnú vládu, tvrdia Francúzi. Podľa západu sú Tuaregovia islamisti a je medzi nimi asi 400 členov Al Kajdy, keď aj vodca Tuaregov konvertoval na ideológiu Al Kajdy.


Čo nás môžu Američania naučiť?

Súhlasím

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Farmaceutický priemysel, rakovina a chémia v potraviná...

Nezaujíma ma Americký civilizačný model. Zaujíma ma ...

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4528 s