19. September 2019
    
Slovenský jazyk je najstarší slovanský jazyk - Dolezite.sk

Slovenský jazyk je najstarší slovanský jazyk


  2010-03-06  (09:44)  |  Z domova
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Slovenský jazyk je najstarší slovanský jazyk
Bude tomu dva roky (v máji), čo sa konal v Petrohrade (Sankt Peterburgu) prvý medzinárodný kongres o počiatkoch slovanských písomných prejavoch a kultúre. Zúčastnili sa jej prednášajúci z 20. univerzít a 9. výskumných ústavov.

Prednášajúci prichádzali napr. z Macedónskej akadémie vied a umenia, Ruskej akadémie vied, Lomonosovej štátnej univerzity, z Poľska, Bieloruska, Ukrajiny atď.
 

Účastníci konferencie vtedy dospeli k záverom, že:

- slovansky písaný jazyk a kultúra nepopierateľne existovali niekoľko tisíc rokoch pred prácami Cyrila a Metoda;

- zorganizujú medzinárodnú asociáciu slovanských vedcov najrôznejších špecializácií k výskumu slovanských dejín novej éry;

- založia medzinárodný časopis tejto inštitúcie;

- odporučia ministerstvám vzdelávania slovanských štátov, aby vyvinuli metodické materiály k začleneniu pradávnej histórie Slovanov do akademického výskumu.


Dobu vzniku slovanskej písomnosti síce nie je možné presne vymedziť, ale účastníci konferencie prijali ako orientačné určenie zápisy, ktoré sa zachovali v archeologickom nálezisku Lepenský vir, ktorého počiatky siahajú do doby osem tisíc rokov pr.n.l. Ďalšiu, už pokročilejšiu etapu predstavuje vinčianska kultúra z druhej polovice 6. tisícročia pr.n.l.
 

Predmety s nápisov z Lepenského viru - a pochopiteľne i inde - boli nájdené v priebehu 20. storočia. I napriek tomu sa žiaci ešte stále celé desaťročie učia, že prvé písmo priniesli na Veľkú Moravu Cyril a Metod. Slovania tiež neprišli do strednej Európy niekedy v 6. storočí, ale sa jedná o jednu podstatnú a prapôvodnú (autochtónnu) skupinu obyvateľov Európy.
 
Oblasť „macedónsko"-slovanskej kultúry zahrňovala celý Balkán vrátene dnešného Grécka a Maďarska. Slovanský pôvod jazyka - a zrejme i písma - sa talianski autori pokúšajú poprieť razením pojmov dunajské písmo a dunajská civilizácia.

V tejto súvislosti pripomíname, že už v roku 1943 americký vedec a lingvista prof. Price považoval slovenčinu za kľúč ku všetkým slovanským jazykom, za unikum na dorozumenie sa s ostatnými Slovanmi. (John D. Price, The Key to all Slavonic Languages, SHF, Columbia Univerzity, New York, Dec. 15. 1943, 9. s.). Profesor J. Price túto myšlienku vyslovil na varšavskom kongrese slavistov. Poľská delegácia vyšla s návrhom, aby sa schválila definícia prvého slovanského jazyka, ktorej určujúcim bodom je slovenčina. Všetky slovanské delegácie (okrem českej) odhlasovali poľský návrh: Slovenský jazyk je najstarší a podľa neho sa potom vytvorili ostatné slovanské jazyky (Kanadský Slovák, Slovenčina, najstarší slovanský jazyk, Toronto, 23. marca 1989).
Národný Inštitút Francois Marie Voltaire

Voltaire
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
B3T0N   |   ip:87.244.22   |   2010-03-06  (12:59)
50% hlasovalo = 4  
mínus plus
  tento príspevok je velmi dobry , tiez nechapem preco sa stale ucime ze pismo k nám priniesli Cyril a Metod ked to je uplne inak aj s tým prichodom Slovanov , podla mna by mala vlada postupne menit osnovy co sa tyka tohoto


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-03-06  (13:41)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Ozaj dobrý článok, lebo vysvetľuje opäť podstatu niečo ohľadom národa Slovenského a jeho jazyka, ktorý je ozaj oveľa starší ako sa neustále hovorí...To čo sa tvrdí, je neznalosť a nepochopenie, preto aj prvá slovenská hymna a jej Hej Slováci! a nie - Hej Slovania!!!


Amater   |   ip:80.242.35   |   2010-03-06  (13:50)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok. A korešponduje s článkom Dobrá správa o etnickej dlhovekosti Slovákov. Osemtisícročná identita:

http://www.cez-okno.net/clanok/dobra-sprava-o-etnickej-dlhovekosti-slovakov-osemtisicrocna-identita?quicktabs_1=3


gggg   |   ip:217.73.18   |   2010-03-06  (14:40)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  ake zapisy sa mohli zachovat pred 8 tis.rokmi??? autor iba vseobecne konstatuje, co neprispieva k odbornosti clanku. prosim uviest konkretne detaily....


Ukázať príspevok od prispievateľa DavidB  |   ip:213.81.13


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-03-06  (15:03)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ľudstvo EXISTUJE k dnešnému dňu na zemi 6033 rokov. Jeseň roku 4026 je rokom založenia sveta - A.M. Potopa sveta v roku 2370 p.n.l. zdecimovala počet prežijúcich na 8 ľudí. Noeho synovia poslúchli Boží príkaz a rozišli sa po tvári zeme. Jafetovi potomkovia medzi ktorých patria aj Slovania je indoeúrópska vetva národov, ktorá postupovala smerom cez Grécko a Macedónsko do Európy. Takže slovansky písaný jazyk a kultúra nepopierateľne existovali niekoľko tisíc rokov pred prácami Cyrila a Metoda. To čo dosiahli títo diplomati a vierozvestcovia bolo niečo unikátne. Preložili Bibliu do staroslovenčiny a staroslovenčina sa stala nakrátko štvrtým liturgický jazykom. Po hebrejčine, gréčtine a latinčine.
numlock   |   ip:89.173.15   |   2010-03-06  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite: "Ľudstvo EXISTUJE k dnešnému dňu na zemi 6033 rokov. Jeseň roku 4026 je rokom založenia sveta..."
Myslim ze to bolo leto, pametam si na to... práve som sa kúpal v bazéne.


Sarapata   |   ip:78.98.164   |   2010-03-06  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2008&;cis=38&cl=09
ggg daj si do googlu "Laponski vir" a nespekuluj


Jozzo   |   ip:91.148.3.   |   2010-03-06  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UITE ty máš riadne vybratú hlavu.Takéto drísty...


Sarapata   |   ip:78.98.164   |   2010-03-06  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechajte ho:D...ved on si moze verit v co chce.Len tuto temu by ste nemuseli zazierat.Tu by mali byt pisane nazory o nasom povode.Diki

a este raz tu davam ten link lebo cosi nejde.Ked to nepojde, skuste zadat do googlu toto,
"Nový pohled na Slovany"
http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2008&;cis=38&cl=09


mackousko   |   ip:85.216.23   |   2010-03-06  (18:12)
57% hlasovalo = 4  
mínus plus
  Naša pradávna história, o ktorej vieme tak málo bola vygumovaná skoro dokonale príchodom kresťanstva. Kresťanstvo, len čo sa uchopilo moci, dokonale zničilo našu históriu. Tak, ako to urobilo o osemsto rokov neskôr v Amerike, keď zničilo históriu Aztékov a históriu Inkov. Prakticky sa z nej nedochovalo nič a my o nich vieme toľko, ako o našej vlastnej starej histórii. Čiže skoro nič. Naše pôvodné písomníctvo a písmo bolo potlačené do zabudnutia príchodom Cyrila a Metoda, ktorí vo svojej fanatickej oddanosti cirkvi vymysleli písmo, ktoré nazývame cyrilika. Neujalo sa, ani sa nemohlo ujať. Avšak zohralo svoju negatívnu úlohu v našej histórii. A my ich ešte oslavujeme! Boli to naši nepriatelia, nech ich pohnútky boli akékoľvek! Možno boli tým menším zlom, alebo väčším? Treba si uvedomiť, že každá hlásna trúba nejakej viery sa vždy postarala o to, aby všetky(!) písomnosti, ktoré neboli v súlade s nastupujúcou vierou boli bez zvyšku zničené ako kacírske! Veď pálenie kníh bolo obľúbenou zábavou všetkých tzv. vierozvestcov, či to bolo v Alexandrii, alebo v Amerikách, alebo pred tisícdvesto rokmi u nás. Bolo to ľahké pre nich, pretože sa písalo na plátno, alebo na iné ľahko spáliteľné veci. U nás sa nepísalo na hlinené tabuľky.
Slovenčina je podľa môjho skromného názoru prapôvodný Slovanský jazyk. Je stvorená pre vedu! Je to úžasný dar, málokto si to z nás uvedomuje. Máme okolo 270-290tisíc základných ŽIVÝCH slov! Spolu s časovaním a skloňovaním a príčastiami atď. je to okolo 12-14milionov slov! Máme slovo na všetko! Nám najbližšia čeština je na tom tak isto. Ktoré iné jazyky na svete to majú? Ani povestná angličtina to nemá. A dôkaz? Ten nosíme všetci v sebe. Každý sa učil chémiu. Koncovky, pre nás tak samozrejmé: ný, natý, itý, ičitý, ečný - ičný, ový, istý, ičelý,potom npr. ol, en,ina(fenOL, butadiEN, kyselINA) ktoré určujú nielen mocenstvo prvku v zlúčenine, ale aj vlastnosti anorganických a organických zlúčenín hovoria za všetko. Odkiaľ máme tento úžasný dar, ktorý si nesieme so sebou v našej reči mnoho tisícročí? Je to predsa za všetko hovoriaci dôkaz o dlhovekosti nášho národa a Slovanov vôbec.Ktorý jazyk okrem češtiny to má? Slovenčina je pre cudzincov preveľmi ťažký jazyk, nikdy sa ho poriadne nenaučia, aj keby tu žili celý svoj produktívny život. Dokonca ani Čech nie, lebo Slovenčina je aj pre Čecha ťažký jazyk. Zatiaľ čo Slovák sa dohovorí s každým Slovanom. Nedávno som čítal, že nejakí Holanďania sa snažia pre nás vymyslieť nový jazyk, aby sme sa vraj medzi sebou dohovorili. Idioti, ale dajme si veľký pozor, aby sa neopakovala história z pred tisícdvesto rokov a idiotmi sme sa nestali my! Je toho ešte veľa na písanie, v našich rozprávkach je zakomponované toľko starobylej histórie, že je to až na neuverenie. A možno sa DavidB ani veľmi nemýliš vo svojom príspevku, ktovie? Prajem Vám všetkým pekný večer a príjemnú nedeľu.


Duan   |   ip:85.237.22   |   2010-03-06  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VLASTENCI pridajte sa k nám na sociálnej sieti Facebook:
http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=340058484023


Monty   |   ip:78.98.118   |   2010-03-06  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekny clanok, slovania su tu doma odjakziva, aj ked nemam potrebu byt pupkom sveta (slovencina - univerzalny prajazyk slovanov). Kazdopadne, bolo by treba aby slovanske narody spolupracovali v hladani pravdy.
Pre zaciatok ale by sme vsetci sa mali vratit k terminu Sloven. Slovak je obyvatel Kyjova a okolia...
.
A mozno poznate http://mladamatica.wordpress.com/2009/12/28/tajne-dejiny-slovenska-slovenov-a-sloveniek/ Najme cast "keltska historia" je zaujimava


lima   |   ip:89.173.15   |   2010-03-06  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je možné, aby tzv. "mladý" jazyk bol tak zložitý, čo sa týka všetkých jeho gramatických pravidiel, ohybov a množstva slov, pokiaľ by sa nevyvíjal dlhodobo? Veď, ak sa má niečo odkázať ďalším generáciám čistou formou t.j. formou jazyka, tak sa to odovzdáva do "rúk" len tým najrozumnejším, lepšie povedané, posun nastáva ďalej cez tých, čo dokážu spracovať slovo ústné a písomné, ústne aj písomne. Ostatní, pre ktorých nie je odkaz určený, to nikdy nepochopia.


Tuk   |   ip:88.212.36   |   2010-03-06  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok je zaujímavý a podnetný.
Mňa však zaujala táto veta
>> Všetky slovanské delegácie (okrem českej) odhlasovali poľský návrh:

Prečo akurát česká nie ?
Ešte stále si niekdo myslí, že rozdelenie nebolo pre nás prínosom ?Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-03-06  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mackousko
úžasný článok a dobré sú aj Vaše postrehy, môžte dat na seba ńejaký kontakt, kde by som sa viac dozvedel?
Toto by mali slováci vedieť, majú byť na čo hrdí a čo si chrániť. vlastný jazyk, nedeformovať ho slengami, záchodových slovníkom a podobne.
Ved aj slovo Slovák je odvodené od výrazu "slovo", stojí na zamyslenie prečo. ... ako sa aj v Biblii píše "Na počiatku bolo Slovo" Ja to slovo chápem ako najpresnejšiu formu myšlienky, idey. Zmyslom jazyka, reči je čo najpresnejšie, pomenúvavať veci okolo seba, ale aj pocity, a prežívania ktoré ku človeku patria. Clovek predsa nie je len racionálna bytosť, ale aj emocionálna a duchovná. Toto náš jazyk podchycuje! Máme zdrobneniny a citomalebné slová, tie ale nemajú nemci ani angličania. O čo je ich jazyk chudobnejší...


Raviel   |   ip:95.102.40   |   2010-03-06  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž k veci by som sa staval s odstupom. Nato aby sa dal slovenský jazyk označiť za "pradeda" všetkých slovanských jazykov je trochu priskoro(vzhľadom k množstve dôkazov). Zároveň však nemožno poprieť že je veľmi flexibilný a starý takže cez tých 1000 rokov bude mať určite.
No to isté platí v zásade aj o ostatných slovanských jazykoch, čiže to môže byť v pohode ruština, poľština, čeština... No na túto tému nie som expert takže je to iba môj názor.
Tuk   |   ip:88.212.36   |   2010-03-06  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je ďalšia maďarská perla ...

http://www.youtube.com/watch?v=tYV714zDmuY

... veľmi to nesedí s konextom článku, ale akosi to s tým súvisí.


Peter   |   ip:85.135.16   |   2010-03-07  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to siec pekne ale co s toho ked to neucia v skole ale o Cirilovi a Metodovi , tak to vyzera ked pouzivame ucebne osnovi este z cias vzniku vesmiru


jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-03-07  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Práve som sa vrátil z exkurzie na blog.sme.sk
To je neskutočné, koľko okýptených mozgov sa medzi nami hýbe. Ale určite sú medzi diskutujúcimi aj nejakí tí platení provokatéri a demagógovia ktorí to uSMErňujú tým správnym SMErom.
Tuším sú tam 3 články na tému Zákon o vlastenectve.
A odporúčam pozrieť si posledné De facto na JoJ. To keby sa tu náhodou vyskytli nádejní voliči SaS:
http://televizia.joj.sk/tv-archiv/de-facto/05-03-2010.htmlTony   |   ip:92.245.8.   |   2010-03-07  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef, temno má dnes už všade svojich prisluhovačov nevynímajúc aj túto stránku, sú skratka všade, v kultúre, v politike, v duchovných a pracovných oblastiach...sú teda všade! Preto aj ten zmätok, preto aj to všetko, keď sa všetko svetlé a pravdivé napáda, zosmiešňuje, popiera, zhadzuje a ututláva...Ale aj tomuto už bol stanovený presný koniec, a oni to dobré vedia, preto toľko zúrivosti a útokov z ich strany... ... ...


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-03-07  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cyril a Metod o.i. "priniesli" zanik/potlacanie povodnej slovanskej duchovnosti. V mnohych smeroch krestanska duchovnost (s vynimkou jednotlivcov) nedosiahla stratenu/potlacenu duchovnost Slovanov. (V mnohom - nie vo vsetkom!)


Dunco   |   ip:83.141.93   |   2010-03-07  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ze Slovencina je zakladom vsetkych jazykov tvrdim z usmevom na tvari uz nejaky ten rocik. Zijem zopar rokov v Irsku, tak velmi dobre vidim ako si ktore narody radia s jazykami. Napriklad som si vsimol,ze vacsina Slovakov sa rychlo nauci polsky, ale nepoznam Poliaka, ktory by hovoril trosku Slovensky. To same plati o Cechoch. Dalsia vec. Poliak sa lepsie dorozumie so Slovakom nez s Cechom. Slovaci rychlejsie chytaju Rustinu, nez Poliaci alebo Cesi. Moj kolega(Moravak) pracoval s poliakom vyse dva roky a cely cas rozpravali spolu anglicky :). Vzdy som sa mu smial a hovoril som mu, ze nech sa najprv nauci hovorit Slovensky :). Ze to bude mat v zivote lahsie :).

Kazdopadne je to pekny clanok a dokonale mi pasuje k tej mojej blaznivej teorii :)). Prajem pekny dnik. Cin, cin :)


samostat   |   ip:91.191.11   |   2010-03-07  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môžmelen dúfať,že posledné slovo v problematike kto kam patrí čo mu patrí dokážu priblížiť objektívne len biológovia.Teda prírodovedci.História "dejapisci"a im podobný len zavádzajú.Po každej"revolúcii"znova prepisujú.Na st.Devín som počul lavým uchom,že genetický pohyb národov na naších uzemiach je nepatrný a pomalí v behu tisícročí.Rychlé zmeny nastavajú v náboženstve/ideológii/ale bohužial v jazyku.Každý,kto chce mať uspech sa totiž naučí jazyk pána-dobyvateľa.Preto sa jazykové rozloženie nekryje s pôvodom "domáceho"obyvatelstva.Všimol som si že,zbytočné hádky v názoroch na túto problematiku vznikajú práve z tohoto nepochopenia.Kto má z toho prospech?


gggg   |   ip:217.73.18   |   2010-03-07  (19:22)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  neviem, preco sa tu zakryvaju clanky, ktore pochybuju o tejto somarine co je v clanku popisana. co sme na stranke sns. cenzura aj na dolezite??? z clanku vyplyva ze slovenske pisomnosti su starsie ako egyptske hieroglyfy. smiesne. sarapata, utri i ruzove okuliare....


Sarapata   |   ip:78.98.237   |   2010-03-07  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasne, ved aj ked to boli nejake pisomnosti, museli byt v primitivnej forme.


Rumburak   |   ip:84.47.28.   |   2010-03-07  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žasnem nad článkom aj nad odkazmi na články v príspevkoch v diskusií.

gggg: z článku nevyplýva presne že slovanské písomnosti su staršie ako egyptské. nás pustošili, ich civilizácia dobývala...my sme nepýsali hieroglyfy na múry ktoré sa zachovali. zober si takého Otziho - podľa výskumov zahynul v roku cca. 3 300 pred Kristom a u seba mal sekerku z medi! historici odhadovali spracovanie medi v europe v rokoch 900 az 600 pred Kr.
Žijeme tak už niekoľko tisíc rokov-usadení (a ako bolo spomenuté v jednom cl.) ,,prymknutí pri hrude."

Slava!


Amater   |   ip:80.242.35   |   2010-03-07  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gggg, ak užívatelia hlasujú v neprospech komentára, po dosiahnutí určitého percenta sa komentár skryje. Ak hlasujú v jeho prospech, tak sa zvýrazní.


alchimista   |   ip:95.105.25   |   2010-03-07  (21:41)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovania povodne pochadzaju z uzemia medzi kaspickym morom a aralskym jazerom ( http://modryglobus.wordpress.com/2008/05/22/odkial-prisli-slovania/ ). dokonca aj anomalia modrich oci sa vyskitla ako prva na uzemi nadaleko aralskeho jazera. Cize slovania boli prvy narod s modrimy ocami :)


jazz   |   ip:88.212.40   |   2010-03-08  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasné.
podľa mňa by mali byť starí Slováci vyhlásení za najstarší národ na svete a tomu primerane by mala byť zmenená aj preambula našej ústavy. po novom bude znieť:
"Všetci ľudia na svete sú Slováci, len niektorí o tom ešte nevedia."
napokon - aj na Madagaskare žijú samí Slováci a k svojim slovenským koreňom sa hrdo hlási aj Ibi Maiga.


Choa   |   ip:95.103.42   |   2010-03-08  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jazyk je tvorený ľuďmi, ktorí ho používajú. Je ale tiež starostlivo usmerňovaný vo vývoji podľa budúceho zámeru. Podľa informácií, ktoré mám by mal byť takisto nemecký jazyk dostatočne kvetnatý na vyjadrovanie. Predtým, aj keď sa Vám to veľmi páčiť nebude, jazyk používaný židmi. Nieje to náhoda, je potrebné hľadať v tom zámer. Preto - nielen sa biť po hrudi, akýže to starý jazyk máme, ale predovšetkým to, ako ho používame a čo s ním máme uskutočniť...


klinec   |   ip:85.216.14   |   2010-03-08  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedovolim si tvrdit, ze slovencina je najstarsi slovansky jayzk, ale urcite si dovolim tvrdit, ze Slovensky jazyk je najlepsi jazyk na svete.
Je jednoducho dokonaly. Da sa v nom vyjadrovat jednoslovne, bez pevneho slovosledu, pricom k urceniu dolezitosti a vyjadrenia obsahu staci pohodlne intonacia. Uzasnou vecou je sklonovanie, ktore dodava jazyku potrebnu pruznost. Verim, ze slovencina je strasne stara, ale zaroven posobi velmi moderne. Svojim pouzivanim samohlasok je v davnej dobe ojedinela.

Pokial ide o minulost, som si isty, ze Slovaci tu ziju od nepamati, tisice, mozno aj desattisice rokov. Za svoju eru dokazali vzdorovat tak Rimu ako aj Frantskej risi. Kedze Slovakov nevedeli rozbit silou, zvolili lest a zakernost.

V dobe, ked Slovaci kuli zelezo sa zvacsa behalo s drevenymi tycami, tak daleko a vyspele posobila kedysi Velka Morava. Skoda, lebo dnes sme len prach nasich predkov.


mulo   |   ip:85.216.24   |   2010-03-08  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj bela bugar je slovak!


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-03-08  (21:47)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Mackouško to napísal dokonale, skoro niet čo dodať!!! A nie sme slováci, ale Sloveni...hádam toľko...


truth   |   ip:195.168.2   |   2010-03-08  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovencina je uzasna supa a uvedomujem si to od malicka..ale vedia ako aj nanu ..pomali tlacia mladym generaciam vyjadrovanie cez ich oblubeny styl hip hop :D nedostali vas..dostanu vase deti hehe ,.,,nakoniec nasi potomkovia budu jedna velka backora


pablic   |   ip:85.159.10   |   2010-03-09  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi zaujímavý príspevok,
budem čakať na ďalšie !!!
Veľa zdaru pri tejto veľmi potrebnej práci


stern   |   ip:83.240.33   |   2010-03-09  (21:25)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ...ejhle...voda na slovenský nacionalismus !jinak obsah tohoto článku je nesmysl...základem všech dnešních slov.jazyků je staroslověnština, nikoliv stará slovenština....ach jo, TI SLOVENŠTÍ NACIONALISTÉ !!!!(a tento jejich web...)


pablb   |   ip:213.168.1   |   2010-03-09  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sú to debilovia všetci, lebo nepochopili, že všetko dobré čo je na sviete pošlo od Slovakov, lebo ich kultura je najstaršia. A čehuni nam do toho nebudu camrat.


INFERNO   |   ip:217.12.48   |   2010-03-10  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok.
Len som čakal kedy sa nejaký čech ozve a ozval sa.


monty   |   ip:85.135.14   |   2010-03-11  (09:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  stern
staroslověnština, alebo tiez starosloviencina je umely nazov ktory razi prazska skola historie len aby sa to preboha nespajalo zo slovencinou. Uz som pisal, ze nemyslim, ze slovencina je najstarsia a neviemco, ale je kulturne aj historicky priamim naslednikom minimalne z dob CaM. Tiez by ste tazko rozumeli praotcu cechovi.
.
Je inak zvlastne, ze starocestina, staromadarcina, starogermancina su vseobecne akceptovatelne, ale staroslovencina je "nechutny nacionalisticky blabol".


monty   |   ip:85.135.14   |   2010-03-11  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...priamim... fuj, hanba mi!


hocikto   |   ip:95.102.26   |   2010-03-11  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanba ze tento clanok pisal nejaky "odbornik" na slovensky jazyk, preboha, mohli ste to dat niekomu skontrolovat. to snad nie je mozne tie chyby tam, s namiesto z, nieloko tisic rokOCH, ..., au au, bolia ma z toho oci


gggg   |   ip:195.146.1   |   2010-03-11  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rumburak - nebolo tam presne napisane ze su starsie ako egyptske, ale speje to k tomu ked bolo clanku napisane : ...ale účastníci konferencie prijali ako orientačné určenie zápisy, ktoré sa zachovali v archeologickom nálezisku Lepenský vir, ktorého počiatky siahajú do doby osem tisíc rokov pr.n.l...a ked sa niekto odvolava na "serioznych historikov" tak potom neviem, neviem:) oficialna historia je trochu poprekrucana...
Seprenon   |   ip:147.251.2   |   2010-03-12  (03:44)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ľudia, vy ste tak nekritickí.
To uveríte každej somarine, ktorá je na webe?

Pravidlo č.1: Nikdy nepovažuj to, čo je na internete, automaticky za pravdu, skôr naopak.


itate   |   ip:88.212.36   |   2010-03-12  (09:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravidlo č. 2.
Nikdy nedôveruj Seprenonovi


Milan   |   ip:94.112.19   |   2010-03-13  (14:52)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  To jsou nesmysly. Za chvili budete psat, ze prvni zarovku vynalezl Slovak. Jak muze byt slovencina nejstarsi, kdyz vsichni Slovane puvodne zili v dnesnim jiznim Rusku? To podle vas tehdy mluvili vsichni slovensky?


kk   |   ip:95.102.81   |   2010-03-13  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Seprenon a ini, nemusis uverit jednemu clanku na webe, precitaj si toho viac, z roznych zdrojov a mozno sa ti ocka otvoria, ked zacnes zistovt, ze nie vsetko co ti pani ucitelka povedala v skole je celkom pravda. Chce to len byt zvedavy a intuitivne si informacie skladat ako puzzle do celkoveho obrazu. A drz si klobuk bude to divoka jazda, zacnes totiz zistovat, ze vsetko co ti od malicka oficialne institucie vtlkali do hlavy je inak. Len ludia neradi priznavaju, ze sa mylili, dost to boli.


Jano   |   ip:78.141.70   |   2010-03-13  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koho to zaújma, že Sj je najstarší jazyk?čo bolo bolo teraz sme všetci jeden národ...


soso   |   ip:86.45.240   |   2010-03-16  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mali by ste si precitat Nestora,ruskeho historika z 11.stor. v originali


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-03-16  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  soso, precitali sme a co s tym chcel basnik ako povedat?

По мнозѣхъ же временѣхъ сѣлѣ суть словени по Дунаеви, кде есть нынѣ Угорьская земля и Болгарьская. От тѣхъ словенъ разидошася по земьли и прозвашася имены своими, кде сѣдше на которомъ мѣстѣ. Яко пришедше сѣдоша на рѣцѣ именемъ Моравѣ, и прозвашася морава, а друзии чесѣ нарекошася...

preklad, moj pokus o co najdokonalejsi:

Po mnohých tak časoch usadili sa sloveni po Dunaji, kde teraz jest Uhorská zem a Bulharská. Od tých slovenov rozišli sa po zemi a nazvali sa menami svojimi, kde na ktorom mieste sa usadili. Ako prišelci usadili sa na rieke menom Morava, i nazvali sa Moravania, a iní Česi nazvali sa...


fairy   |   ip:158.193.1   |   2010-03-20  (14:27)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  SlovEnsko, SlovEnka, SlovEn, SlovEni >>> SlovAni - nemalo by to tak byť? Nie je to dôkaz, že aj uvedené názvy majú najbližšie k pôvodnému: SlovAn,SlovAnka,SlovAni?????

SlovÁk, PolÁk, SlovÁci, PolÁci >>> nepatrí to skôr do slovníka tých Čechov, ktorí ako jediní nechcú uznať slovenský jazyk ako najstarší?? žeby im to nedovolila slovanská hrdosť? A čo SlovÁcko - časť Moravy ?? žeby zasa náhoda?
Slovenky a Sloveni - potrebujeme byť priebojnejší a sebavedomejší, takí boli naši slovanskí predkovia.
Enforce   |   ip:213.151.2   |   2011-04-17  (20:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Slovania su ak sa spocitame a to pozor, najvacsia populacia na svete. je nas viac ako cinanov alebo germanov. Aj samotny kontinentalny germania su dnes z 50% miesany so slovanmi. Najhorsie je ze takmer vsetku svetom uznavanu hist literaturu pisali vzdy germani, ktory vladli europe. A tak vsetky zaznamy o slovanoch zmizli. Vraj sme sa nejak zlastne vygenerovali z nehjakych kmrnov v stredovychodnej europe.. Ako moze populacia, ktora bola najvecsou v europe vzniknut len tak ? Proste mame za sebou uzasnu historiu, ktora nieje z cias Cirilsa a metoda ale daleko pred Kristom. Nasa kultura musela existovat uz cca 10tis rokov dozadu.


Sakirusekera . najihyry5   |   ip:92.52.36.   |   2012-08-10  (23:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  SLÁVA NAŠIM ! Presaďme si, že sme SLOVENI, SLOVENKY, na SLOVENSKU ! Nedajme si przniť náš jazyk, nesporne najkrajší na svete !


Bynk . lojuwafe17   |   ip:195.91.16   |   2013-07-08  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pýtate sa kde máme tie písomnosti s čias pred Cyrilom a Metodom? Nuž pravdu povediac, väčšina nápisov na koži, a dreve podlahla časom skaze a ohnu krestanských misionárov, ktorý nám vytĺkali starú vieru z hláv. A nápisy na kameni sa roztĺkali tiež až na prach, aby sa naplnilo ono biblické, si prach a na prach sa obrátiš. Ale nie všetko bolo zničené. Zachovali sa unikátne nápisi v Itálii, z čias Etruskov ktoré sa dajú čítat v praslovančine. Dalšie sa zachovali v kultúre Vinča v dnešnom Srbsku. Niečo sa našlo aj v Bulharsku, Rumunsku a Rusku, mnohé boli krátko po objaveni zničené, aby sme stratili aj posledné stopy. Aj na Slovensku sa zachovali starobylé runové nápisy zo železnej, možno bronzovej doby, známy je nápis pri Kremnici na Velestúre. Mnohý tvrdia že je to podvrh z 19. storočia, ale to je tak všetko čo k tomu môžu povedať. Miesto toho aby sme tam spravili niečo podobné ako k rímskemu nápisu pri Leukariečiu (Laugaríciu) tak sa správame akoby tento nápis ani nikdy neexistoval.Potom sa nečudujme že o starobylom slovenskom písomnictve mnohý nielen pochybujú, ale
mu otvorene neveria.


JnVicen . bevepasy96   |   ip:84.47.50.   |   2016-06-01  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes o nápise na Velestúre vieme už o trochu viac. Aj v obci Horné Pršany pri Banskej Bystrice pri prameni vody existuje ďalší runový nápis ktorý však je rovnakých tvarov ako na vrchu Velestúr v Kremnických vrchoch. Alan Dolog uvádza, že text runových písmen nebol písanýv roku 280.Pod textom na Horno Pršianskom kameni je aj podpis autora textu, ale nie pisateľa - sekáča textu. Volal sa PILS,fa-or. Bol ním Gašpar PILS (1526 - 1606), farár a ordinár. Vo svojej knihe, kde opisuje turecký vpád, uvádza termín " slepota kresťanov" čo je aj s obsahom na kameni v Horných Pršanoch napísané. Oba nápisi mohli byť vysekané v 16.storočí ale autor písomného textu musel poznať starý jazyk starých slovanov a nápis dal niekomu vysekať, možno baníkovi alebo kamenárovi. Celý text si môžete prečítať: Runový nápis v skalách Kremnických vrchoch: Budú sa vďaka nemu prepisovať naše dejiny?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kutil si v dílně postavil auto na vodu

Pár hadiček, dvě lahve od okurek a stovky hodin přemýšlení a testování. To je auto s dieslovým motorem, které jezdí na vodu.


Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce

Nostradamus ve zpětném zrcátku

Štyri najrozšírenejšie mylné predstavy peniazoch

Koľko rozmerov má vesmír?

Vodík bez energie?

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2521 s