26. August 2019
    
Socialne istoty v USA? - Dolezite.sk

Socialne istoty v USA?


  2011-04-14  (09:17)  |  Zo sveta
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Socialne istoty v USA?

Chorá Amerika

Zažila som to na vlastnej koži. Milióny občanov bez zdravotného poistenia, noc na pohotovosti za 10 000 dolárov. A ak dostanete rakovinu, zdravotná poisťovňa vám poistku zruší, lebo ste nerentabilný klient. Toto je realita zdravotnej starostlivosti v USA. No už „len“ do roku 2014.

V lete 2003 sedím na Floride so strašnou bronchitídou. Kašlem ako divá a pri každom nadýchnutí ma pichá v hrudi. Rozmýšľam, či mi konečne pomôže stopäťdesiaty acylpyrín, alebo budem musieť ísť k lekárovi. S ťažkým srdcom vyťahujem z bankomatu dvesto dolárov. Toľko stoji vyšetrenie a antibiotiká. Tak ako 45 miliónov Američanov, ani ja nemám zdravotné poistenie. Bronchitídu prežijem a presne o rok spoznávam svojho budúceho manžela. Ani on ho nemá. Malá marketingová firma, v ktorej pracuje, ho slobodným zamestnancom neponúka. Svoje problémy so žalúdkom si lieči odpornými bylinkovými medicínami. Gastroenterologické vyšetrenie stojí niekoľko stoviek dolárov a ak by mu náhodou niečo našli, koniec sveta! Operácia či zdĺhavejšia liečba by sa mohla vyšplhať aj na niekoľko stotisíc dolárov. Lepšie nič nevedieť. USA sú jedinou vyspelou krajinou sveta, ktorá nezabezpečuje, aby mali všetci občania zdravotné poistenie. Šťastnejší Američania dostanú zdravotné poistenie ako jeden zo zamestnaneckých benefitov. Niektorí prispievajú viac, iní menej. Neexistuje zákon, ktorý by určoval výšku odvodov. Až 38 percent firiem poistenie neposkytuje vôbec. Musíte si ho kúpiť sami. Slušná zdravotná poistka vyjde na 250 dolárov mesačne. Aj preto drvivá väčšina zamestnancov malých rodinných firiem, pracovníci služieb, poľnohospodárski a stavební robotníci či drobní živnostníci žijú bez neho. A ešte študenti, nezamestnaní a ich deti.

 Jeden veľký „bulšiť“...

Na jar 2004 otehotniem. Česká kamarátka namiesto gratulácií sucho skonštatuje: „A si o päťtisíc dolárov ľahšia...“ Toľko stojí poradňa a pôrod. Ak prebehne bez komplikácií. „Cisarák je desať litrov.“ Haha. Moje celoživotné úspory. Mám sa zbaliť a odletieť rodiť domov?! Volím iné riešenie. Pre najchudobnejšie tehotné ženy existuje federálny program, ktorý náklady súvisiace s pôrodom uhradí. Američania ho zaviedli niekedy v sedemdesiatych rokoch, keď sa vďaka svojpomocným pôrodom chudobných žien doma v posteli dostalo USA v úmrtnosti matiek a novorodencov niekde na úroveň Dominikánskej republiky. Na klinike pre chudobných vypĺňam kopy papierov a klamem, až sa hory zelenajú. Podľa federálnych regúl sa na federálnu zdravotnú pomoc kvalifikuje len skutočná spodina. Takticky zamlčiavam otca dieťaťa aj časť svojho príjmu. Hurá, mám to odklepnuté. Sedím na vajíčku a poctivo lietam do poradne. Vyzerá to tam ako v tureckom bazári. V čakárni spoznávam kultúry zo všetkých kútov zemegule, hlavne na juh od rovníka. Sestrička Jelena, pôvodom z Černobyľa, mi hovorí: „Amerika je krásna krajina, ale ich zdravotníctvo, to je jeden veľký bullshit!“ Jelena povie „buľšiť“. Alebo s prepáčením volský výkal, obľúbený americký výraz pre všetko, čo nedáva zmysel. „Zdravie je iba biznis. Najlepší, ak otehotnieš alebo dostaneš rakovinu, bez lekárov si neporadíš. Môžu z teba vyryžovať milióny.“

Starostlivosť je na pestrofarebnej klinike, paradoxne, výborná. Možno preto, že tunajší personál svoje povolenie ešte stále berie ako poslanie, nie ako nástroj na ryžovanie diamantov.

A narodil sa Američan...

Porodím vo veľkom štýle za peniaze amerických daňových poplatníkov. Začínam mať pocit, že Jelenka preháňala. Uhm, len kým ma 48 hodín po pôrode nevykopnú aj s novorodencom z nemocnice. Moja voľná jazda sa práve skončila. V USA je aj zdravie vášho dieťaťa vaša finančná zodpovednosť. Opäť, ak máte šťastie na dobrého zamestnávateľa a do šiestich týždňov po pôrode ste späť v kancelárii, dieťa vám poistí on, akurát vám každý mesiac strhne z výplaty o čosi viac. Ja takého nemám, a tak si opäť sadám ku kope papierov a klamstvami bojujem, aby federálnu poistku dostalo aj moje dieťatko. Chvíľu to funguje a prvé vyšetrenia a očkovania absolvujeme na klinike spolu s peruánskymi dietkami v plachtách. Až... Syn má šesť mesiacov a zapálilo sa mu očko. Keď úradníčka na klinike naťuká Samkovo meno do počítača, oznámi mi, že synova federálna poistka nie je aktívna. Ak chcem, aby ho ošetrili, bude to 100 dolárov. Po týždni sa dopátram, že to bola „len“ chyba v systéme, lenže ja sa už na nich nechcem spoliehať. Zatiaľ išlo len o zapálené oko, ale čo ak bude mať moje dieťa úraz mozgu? Zbuzerujem manžela, aby nás poistil vo svojej firme. O niekoľko dní donesie domov veľkú obálku, naše rodinné zdravotné poistenie. Rukami roztrasenými od nadšenia čítam: Vážený pán Houston, gratulujeme vám k novému poisteniu. Pre dve dospelé osoby a jedno nezaopatrené dieťa vám budeme zo mzdy mesačne strhávať 850 dolárov! Ježišu Kriste, veď môj muž zarobí mesačne 1 600 dolárov. Sadám za počítač a idem poistiť seba aj syna súkromne. Za 100 dolárov mesačne pre mňa a 60 dolárov mesačne pre Samka máme poistenie. Lenže aké!

 Ochorieť a zbankrotovať

Ak nie ste Bill Gates, vašu rodinu delí od bankrotu jediná choroba, povedal dekan Lekárskej fakulty Harvardovej univerzity Dr. David Himmelstein. Vie, o čom hovorí. Najviac osobných bankrotov je v USA vyhlásených pre dlhy za zdravotnícke služby. A postihnutí nie sú len nepoistení. Poistení na tom nie sú oveľa lepšie. Ak ochoriete, pre poisťovňu sa stávate nerentabilným klientom. Poistku vám teda zrušia alebo zvýšia mesačné poplatky do astronomických výšok. Poisťovne nepoisťujú už existujúce neduhy. Ak v prihláške uvediete, že ste sa za posledný rok liečili na zápal močového mechúra, až do smrti vám poisťovňa nebude hradiť zapálený močový mechúr, ak máte astmu, nikdy vám nepreplatia jej liečbu, a ak máte rakovinu alebo choré srdce, poisťovňa vám poistenie rovno zamietne. Geniálne! Keď vážne ochoriete, ste presne tam, kde ten, čo poistenie nikdy nemal. Študujem drobné písmenká na našich poistkách. Moja nekryje ambulantnú starostlivosť, prevenciu ani zákroky, ktoré nie sú životne nevyhnutné. Zaplatia, len ak ma zrazí auto. Synova poistka je tiež zákerná. Zahŕňa síce 10 návštev u lekára ročne a za každú zaplatíme z vlastného „iba“ 25 dolárov, ale má vysokú spoluúčasť – 6 000 dolárov ročne. To znamená, podobne ako pri havarijnom poistení auta, poisťovňa začne za hospitalizáciu platiť, až keď vysolíme šesťtisíc dolárov z vlastného. A poistka má životné maximum – pol milióna dolárov. Za žiadnych okolností od nich nikdy neuvidím viac. Napríklad liečba detskej leukémie stojí viac ako 200 000 dolárov ročne. Rátam. Môjmu synovi by poisťovňa hradila liečbu leukémie maximálne dva a pol roka. A čo potom? „Buľšiť“ za 160 dolárov mesačne. Vôbec sa nečudujem svojmu mužovi, že sa na celé zdravotné poistenie vy... a naďalej si lieči žalúdok u ľudových liečiteľov. Lenže raz večer mi zavolá, že je na pohotovosti, srdcová arytmia. Nechali si ho v nemocnici pripojeného na množstvo hadičiek. V panike chcem volať svokrovcov, že im zomiera syn... Ale na druhý deň je doma. Bez poistenia si ho v nemocnici dlhšie nechať nemohli. Zato mu stihli vystaviť účet na 9 500 dolárov. Za dvanásť hodín na kardiologickom oddelení! Prestávame vysmážať a manžel odloží účet z nemocnice do šanónu: Bozajte ma...

 V Gucci, ale bez zubov...

Pomaly si zvykám, že s každou synovou chrípkou či kašľom idem k lekárovi niekoľkokrát. Účinné lieky dostaneme obyčajne na tretí pokus. Trikrát 25 dolárov a desať návštev ročne minieme dávno pred Silvestrom. A mňa začína bolieť zub. Prikúpim si zubný plán za 19 dolárov mesačne. Dva mesiace žijem na tabletkách proti bolesti, toľko trvá, kým poistku môžem využiť. Sadám si do kresla Dr. Nasha. Zvraští obočie a zavolá asistentku, aby mi urobila program liečby. V preklade účet. Dať dokopy rozpadajúci sa chrup ma bude stáť 2 500 dolárov. Poistenie hradí len určité percento. Asi dosť mizivé! Dám si od doktora Nasha urobiť jedinú korunku na boľavom zube. Lepšieho zubára som ešte nestretla, má zlaté ruky. Ale koľkokrát za život si ho budem môcť dovoliť? Tá super korunka ma stála 1 500 dolárov.  Koncom roka 2008 zbalím svoje pokazené zuby, seba, dieťa, muža, mužove žalúdkové vredy a vynechávajúce srdce a odchádzame na Slovensko. Zamestnala som sa vo vydavateľstve, pani na personálnom ma prihlásila do poisťovne. Mesačne mi odchádza z výplaty približne 20 eur, ďalších sto za mňa platí zamestnávateľ. A po lekároch môžem v našom, podľa Američanov socialistickom zdravotníckom systéme, behať bez strachu z osobného bankrotu, koľko chcem.

 Vytúžený rok 2014

Na Floridu sa často vraciam na dovolenky. V marci oslavujem prijatie zdravotnej reformy priamo v epicentre. Čo prinesie? To, čo je na starom kontinente samozrejmosťou už vyše šesťdesiat rokov. Paradoxne, reakcie sú zmiešané a podpora je menšia ako päťdesiat percent. Mnohí Američania vďaka mohutnej propagande dodnes veria, že slabším, chudobnejším a menej zdravým pomáhať netreba a že univerzálny systém zdravotnej starostlivosti je socializmus. To, že ho majú všetky ostatné vyspelé krajiny, im uniká. V jednom však majú kritici predsa pravdu. Obama neodstránil hlavnú chorobu amerického zdravotníctva – neregulované, neuveriteľne vysoké ceny. Americký zubár si bude aj naďalej účtovať za rovnaký úkon päťnásobne viac ako Slovák a rovnaký liek bude v EÚ naďalej stáť polovicu ako v USA. Akurát poisťovne budú od roku 2014 okrem občanov ruinovať aj štát. Kde na to vydrancovaný a zadlžený americký rozpočet vezme, zatiaľ nie je celkom jasné. Napriek tomu je to pre Ameriku historický moment. „Obrovský krok  k ľudskosti,“ povie vojak čiernej pleti Robert, s ktorým si v deň schválenia reformy senátom pripíjam v krčme. Teší sa, že konečne bude môcť odísť z armády zapletenej do nezmyselných vojen. Jeho dcérka má astmu a bez armádneho poistenia by si jej liečbu ako osamelý otec nemohol dovoliť. „Modli sa za Obamu!“ zvlhnú mu oči. V Boha neverím, iba v múdrych ľudí, budem Obamovi držať palce. Kvôli Robertovi, sebe a kvôli svojim dvom chlapom s americkým pasom.

 Načo im je reforma?

Čo vlastne potrebovali Američania reformovať? Majú predsa najlepšie nemocnice, najlepších lekárov a najlepšie výskumné centrá. Majú, ale len pre tých, ktorí si ich služby môžu dovoliť. Videli ste film „Sicko“ amerického dokumentaristu Michaela Moora, v ktorom nepoistenému rybárovi odkrojila zhnisaný malíček vlastná žena, lebo nemali na nemocnicu? Tak preto. Zo všetkých vyspelých krajín sveta majú USA najnižšiu priemernú dĺžku života a podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie zaostávajú za krajinami ako Peru a Kuba. Stotisíc Američanov ročne umrie v dôsledku zanedbanej zdravotnej starostlivosti a využívanie zdravotníckych služieb je hlboko pod priemerom EÚ. Čo sa od 2014 zmení? Už nebudú žiadne životné maximá na poistkách a žiadna poisťovňa nebude môcť odmietnuť poistenie človeku, ktorý je vážne chorý. Viac Američanov sa bude kvalifikovať na federálne poistenie pre nižšie príjmové kategórie. Strednej vrstve bude na drahé poistky prispievať vláda. Zamestnávatelia, ktorí svojím zamestnancom neposkytnú zdravotné poistenie, budú penalizovaní.

 

 


Bee bee
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!




bublinka   |   ip:95.102.15   |   2011-04-19  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a toto sa snazia rozvazat pod bombami do celeho sveta.


lenlen   |   ip:195.168.2   |   2011-04-19  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gratulujem


JanoMaly   |   ip:213.151.2   |   2011-04-19  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ach jaj.. je to tam veruže chore. a je mi na smiech vidiet američanov do kamery prehlasujucich "America, the best country in the world" :D


fidel   |   ip:91.148.12   |   2011-04-19  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto nám Tá slávna demokratická Amerika dotrepala ak nemáš na lekára zdochni!


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-04-19  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru...preto tie slávne a aj neslávne slovenské "osobnosti" žijúce v Amerike veľmi radi chodia na Slovensko sa liečiť, rodiť..


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-19  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi zvlastne. Taka strasna zdravotnicka starostlivost a priserne nesocialna krajina a autorka clanku sa tam drzi zubami nechtami. Preco vazena nevycestujete do vysnivaneho socialneho statu kde zdravotnictvo funguje jedna radost? Kto vas tam drzi? To mam najradsej - pride do krajiny, bohuje na vsetko mozne ake to tam maju zle ale drzi sa tam zubami nechtami. Ak by to zdravotnictvo vyzeralo presne ako to tam popisuje ta tava tak americania stoja v radoch pred ambasadmi inych krajin, preliezaju mury ambasad jeden cez druheho len aby preboha vypadli z tej krajiny. Zijem tu uz 20 rokov ale taky obraz veru som nevidel. Bol so m v nemocniciach aj sam aj s ludmi co som sa o nich staral a mal som dobry dojem zo starostlivosti ktora bola poskytnuta. Ked nemas poistku tak potom nerev ze ta vsetko stoji. Ze poistka stoji "az" 250$. Tolko zarobis v USA priemerne za 2 dni - tak ked ti je luto poistku zaplatit tak potom nefnukaj ze platis potom majland. A ze slovenske osobnosti prichadzaju domov si robit zuby? Pravda - ale potom nenapises ze kazdy z nich tam nema poistku na zuby (alebo si ju nechce zaplatit - vsak naca, tolko vydrzim a doma si zuby opravim. Ja si platim poistku, a vsetky ukony co sa tyka dentistu my urobia super tuna. Ani ma nenapadne ist na slovensko a nechat si robit zuby tam. A Moora radsej nespominaj. Je to demagog ktoreho filmy su jedno klise - snazi sa vzdy dostat do nejakej vlasnej budovy alebo silda firmy a potom sa necha vyhonit. kubanci prichadzaju na pltiach z kuby na floridu riskujuc ze ich zraloci v mori pojedia ale nie - podla neho na kube je super demokracia s fungujucim zdravotnictvom a ludia ziju ako jeden blazeny narod. To je to bullshit o ktorm hovoris...


alfo   |   ip:95.103.95   |   2011-04-19  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako mozu mat u nas zdravotne poistovne zisk ked od ludi vyberu len tak "malo"? pretoze nasi lekari nie su taky nenazrany a cierneho petra maju v rukach oni , nie pacienti ako v usa. u nas si to vsak lekari musia kompenzovat "ciernym prijmom". nafuknuta bublina nie je iba v paltoch v usa, ale aj zdravotnych odvodov...


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-04-20  (04:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zase nemozem inac len suhlasit s Milanom. Tej vazenej manzel pravdepodobne pracuje za tie peniaze v MacDonalde. Pre saujimavost Cina. Zakladna skola dotovana statom. Strednu a visoku skolu si musi kazdy platit sam. Zdravotnictvo kto nie je poisteny si musi platit. Mojej znamej matka je v dochodkovom veku bez podpory, lebo v zivote vychovala pet deti a nepracovala. Muz jej zomrel pred par rokmi vdovecky dochodok nepoznaju. Predtym jak umrel bol par mesiacov chory co zruinovalo celu rodinu. V Cine rodicia deti su chudobny, lebo investuju do vzdelania deti a ich deti su chudobne, lebo na stare kolena im platia zdravotne osetrenie. Jedine co v Cine maju a v Amerike nemaju je zdrava rodina. Tu ludia ziju v chudobe, ale nikto si nerobi tasku hlavu z buducnosti, lebo ma rodinu ktora sa oneho postara. To je viac jak bohaty dochodok.


gomez   |   ip:91.127.20   |   2011-04-20  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čistý magor si-moja babka,známa mamy,dedko, starečkovho brata švagra pes ti povedali. Naozaj závideniahodné životné skúsenosti.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-04-20  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gomez to reagujes na mna? Kazde tri mesiace cestujem do Ciny, kolko krat si ju navstivil ty?


locust   |   ip:87.244.20   |   2011-04-20  (15:02)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Najlepšie by bolo, keby nič nereformovali a pekne krásne by do jedného vykapali. Celému svetu by sa moc uľavilo.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-04-20  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, ale keby toto všetko platilo, musela by byť polovica Američanov mŕtva. Aj by mohla, významne by klesla spotreba ropy a svet by si tááák vydýchol, až by sa od radosti asi po... tentoval.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-20  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  locust - ked si naozaj myslis ze za vsetkym zlom stoja americania tak ta lutujem. Obraz ktory si si vytvoril je podmieneny ediami ktore vlastnia byvali komousi a samozrejme ti v jednom kuse dristaju na "zahnivajuci kapitalizmus". Dam ti dobru radu. Ak chces poznat krajinu, nauc sa jej jazyk a chod tam zit na 2 roky. Potom porovnavaj a hodnot. Ale nie tak ze cumis doma na TV na gangsterske filmy, pripadne sa dostanes na 2 tyzdne do USA do nejakej oblasti obliehanej nelegalnymi slovakmi a poliakmi a myslis zi ze si spoznal ameriku. Ked som bol ja v USA stretol som jednu babku co sa starala na domceku o pacienta a ktora mi hovori ze sa jej ta amerika vobec nepaci lebo tu vobec nemaju lesy. A ked som sa jej spytal co z tej krajiny videla tak mi povedala - no vsak vela, chodim na nakupy do Lindenu (cast NJ) a tiez sme boli z Marcou v Elizabeth (dalsie cas NJ). Tak si podobny truhlik - uz vsetko vies o ameriky, vsetko si videl a nemysis si ze nie je najlepsie riesenie pre svet len aby polovica americanov vykapala. Typicky priblbly nazoar cloveka co sedi doma na peci a myslis si ze zozral celu vedomost sveta.


locust   |   ip:87.244.20   |   2011-04-20  (19:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Mňa nezaujíma, ako žijú a či majú, alebo nemajú lesy a pod. Je mi nad slnko jasné /aj bez komunistických médií/ že celý svet na tú čvargu maká a sú to okupanti a imperialisti, ktorým nieje nič na svete sväté len ich vlastné nenažraté pupky. Či si naozaj taký naivný, že veríš tomu, že na celom svete bránia slobodu a demokraciu? :-)


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-04-20  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Radsej by si makal na cinana? Chces radsej aby svet prevalcovali arabasi a nutili tvoju zenu chodit zahalenu s vrecom na hlave? nijake imperium nie je koser - kazda moscnost sa snazi udrzat si to svoje panstvo a zobrat si ine. Nerob si iluzie - keby studenu vojnu vyhrali rusi tak by robili to iste a za nejaky clanok na internet aky teraz vypisujes uz by si sedel v gulagoch. Vypasene pupky ma kazdy narod - mozno ze nie v somalsku. Aj doma ked sa prechadzam po dedine kazdy tlaci ten svoj sudok pred sebou:)Ale zmienovat sa o tom tak nenavistne to dokaze len naozaj ten co mu vypatlali mozog. Obvinovat naroda na zaklade poctu obeznych - hanbi sa chlape. Ak by na slovensku boli potraviny take lacne ake v USA tak sa polovica naroda gula po zemi. trochu rozhladenosti a menej nenavisti by ti nezaskodilo..


gomez   |   ip:91.127.20   |   2011-04-21  (06:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci | ip:67.213.71
jasné že na teba. ak by si bol schopný čítať (((gomez | ip:91.127.20 | 2011-04-20 (07:17)


Zvarač tak to mi povedz kde si tento blud vyčítal. Asi za dva týždne pôjdem zase do shanghaja a shenzhenu-pozývam ťa aby si sa prebral. A tiež sa mi na tebe páči to že tvoji demokrati si momentálne s tebou i tvojim hlasom vytierajú prdel ale jediné čo vieš je spomenúť fica. Ješte vjetší blbec než sme doufali.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Demokracie_234.html#ixzz1K80ueo54)))aj to čo ti ludia odpovedajú tak by si vedel. tvoj problém je že babka ti to najprv musí povedať. ak sa ti tam nepáči tak na čo tam chodíš? i ked o tom pochybujem pretože to by si nepísal také bludy. chodím tam 12 rokov mám tam registrovanú i firmu.


AndrejKoteba   |   ip:195.91.11   |   2011-04-21  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Reforma zdravotníctva by USA naozaj hodila každý chorý človek má nárok na zdravotné ošetrenie . Prečo je v USA toľko psychopatov ktorý zabijú 10 ľudí na raz ?
Proste chcú dokázať , že to už nezvládajú a chcú to ukázať svetu . Bohužiaľ väčšina ľudí nimi iba pohrdne ako vrahmi , bez toho aby uvažovali aký mali dôvod . Nieže by to boli neviniatka , veď každý sa dokáže dúfam trocha ovládať . Ale mali by sme uvažovať ako im pomôcť . Riešenie je zlepšiť zdravotnú starostlivosť . Pre ťažko trpiacich aj drogami , veď polícia ich zhabe tony , prečo ich nevyužiť pre ťažko trpiacich , ktorý len čakajú na smrť .


AndrejKoteba   |   ip:195.91.11   |   2011-04-21  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po takom pervitíne sa vám bude zdať že vydržíte všetko podla mňa je to lepšie než eutanázia , lebo človek by sa mal snažiť žiť čo najdlhšie pokiaľ mu to zdravie dovoľuje . Dodatok k predchádzajúcemu príspevku .


adam   |   ip:78.98.202   |   2011-04-21  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenže drogy robia aj toto:
http://www.rozzlobenimuzi.com/index.php?linkid=18758-fetacka_u_zubare.htm
zvlášť perník, ale vydržala.


fidel   |   ip:91.148.17   |   2011-04-22  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedno je isté z Ameriky pochádza najväčšie zlo je to satanistická krajina ktorá nezbedačuje len svoj národ ale sa snaží zbedačiť a rozkazovať všetkým na svete za vyše 200rokov budovania kapitalizmu a demokracie by tam už nemali mať bezdomovcov, kriminalitu ale Raj. Práve naopak už nevedia kde postaviť nové väznice


Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-04-24  (09:59)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Objektívne si povedzme čo dobré z ameriky prišlo ?

Propaganda ?
"Demokracia" ?
CocaCola ?
Americké auta? ani po členky nesiahajú nemeckým
Kapitalizmus ?
Zahraničná politika ?
Zdravotnícky systém ?
Školský systém ?
Windows ? (ved ešte aj microsoft servery bežia pod linuxom)
...

ja fakt neviem z čoho by sme si mali brať od nich príklad a vzor?
Jediné čo ma možno napadá je prístup k výskumu ale keď sa na to pozrieme objektívne tak väčšinu veci prelomových s ktorými prišli mali už rusi dávno a lepšie vyriešenými a za zlomok penazi. Viď motory na vesmírne rakety američania sa išli posrať z ich motormi a keď padla opona tak sa zistilo že rusi vyvinuli 5 krát účinnejšie čiže stačí jeden ruský namiesto 5 americký a teraz americké rakety fungujú z ruskými motormi.
Ale dajme tomu.

Proste okrem možno spomínanej podpory výskumu a hry age of empire nevidím nič čo by stálo za vzor z Ameriky. Ak niekto vie o nejakých dalšich veciach rád by som bol keby ich uviedol.

Už len zatracované krajiny ako kuba či libia maju svetu ovela viacej co ponuknut ako amerika.


Michal   |   ip:178.40.37   |   2011-04-24  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niesom zastancom americanov, tiez ich nemusim, akurat mam rad objektivne spravy, a co som sa ja docital, tak priemerna dlzka zivota v USA je cca 78 rokov, co je celkom dost v porovnani so svetom, ale ak mas ine zdroje, daj link


gomez   |   ip:91.127.19   |   2011-04-25  (06:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je len štatistika. tu máš jeden postreh-http://blog.etrend.sk/michal-lehuta/2010/08/08/zle-predpokladana-dlzka-zivota/


Michal   |   ip:178.41.21   |   2011-04-25  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mna skor zaujimal link, odkial brala autorka svoje udaje, lebo clanok bol dobry a tak si to nakoniec pokazil ;)


Antabus   |   ip:64.121.12   |   2011-04-25  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Americania su naivny vierou v bohu a este naivnejsi vierou v konspiracne teorie. Napriek tomu ze platili az 90% dan z prijmu po 2. svetovej vojne, dodnes si naivne myslia ze niekomu pomahali. Najvacsim umeleckym dielom korpofasistickej FOXNews je vytiahnut z krovia bezdomovca, bezzubeho vojnoveho veterana a ten na kameru hrdo zahlasi ze je proti socialistickemu zdravotnictvu a dalsieho z radu poskokov bankstrov nazve socialistom. V Usajsku dost rezonuje nasledny clanok v ktorom ukazuju ako je Usajsko krajinou tretieho sveta. A bez namaceni!
http://theglobalrealm.com/2011/04/13/the-us-has-mexico-and-sweden-has-us/



ThomX   |   ip:217.118.1   |   2011-04-28  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každá minca má 2 strany ... Aj tak si myslím, že je to o vedomostiach, o pochopení možností, ktoré táto krajina dáva. Tomu, kto tieto možnosti nepozná, je zbytočné v USA existovať.


Mefistofeles   |   ip:78.102.21   |   2011-04-29  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výcvik amerických kosmonautů. Nácvik stavu bez tíže slevněná verze. http://www.youtube.com/watch?v=jBlpgCUKgDI Velitel poslední mise raketoplánu se poblil a moc smrděl proto se tato část výcviku musí opakovat a proto je dnešní start amerického raketoplánu Endeavour odložen nejdříve na neděli 1.5.2011! Hold i američané začínají šetřit. :-D


sdkj   |   ip:69.47.188   |   2011-05-10  (03:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  plne suhlasim s autorkou clanku, americky sen veru nie je ziaden sen, ale neskutocna drina, tvdry zapas o zivot, ak sa chces udrzat nad hladinou. ak nemas sil, nevladzes, skap...



diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...



Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánsky



V tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

JAPONSKO A ČÍNA ODMIETLI DOLÁR

Japonsko a Čína se dohodly na používání národních měn namísto US dolaru v obchodních transakcích mezi japonskými a čínskými firmami. Dohodu v Pekingu uzavřeli ministerský předseda Japonska Yoshihiko Noda a čínský premiér Wen Ťia-pao. Jednalo se o první oficiální návštěvu japonského premiéra v Číně od jeho inaugurace ze dne 2. září tohoto roku.


Omítka proti el.mg smogu

Pět tajemství, která musíte objevit dříve, než zem...

Nezamestnaní odmietajú prácu, mali by menej peňaz...

Jak přežít ekonomický kolaps – Část 5: Nezbytné v...

Rozděl a panuj

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2502 s