22. September 2019
    
Som proti tomu, aby nový pápež v roku 2013 navštívil Slovensko (za naše peniaze)!!! - Dolezite.sk

Som proti tomu, aby nový pápež v roku 2013 navštívil Slovensko (za naše peniaze)!!!


  2013-02-16  (19:45)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Som proti tomu, aby nový pápež v roku 2013 navštívil Slovensko (za naše peniaze)!!!

 

Pán premiér plánuje nového pápeža pozvať na Slovensko.

 

Verejne sa pýtam: pán Fico zaplatíte túto návštevu z peňazí všetkých daňovníkov!! Ak áno tak to nie je v poriadku.

Čo tak radšej dať urobiť audit majetku cirkvi? Čo tak radšej zrušiť zmluvu s Vatikánom a urobiť odluku cirkvi od štátu? Alebo radšej počkáte, kým táto inštitúcia padne ako dom postavený na piesku? Pretože okrem iného, sa tzv. skala (Petrov nástupca) necháva nazývať "svätým Otcom"...

 

Ako slobodného kresťana, ktorý je presvedčený, že katolícka cirkev je najväčšia sekta na svete, ma to výnimočne pohoršuje. Pán premiér, Vy asi neviete aká bohatá je táto inštitúcia, však? Vy asi neviete akú minulosť má táto inštitúcia a Vy už vôbec asi neviete ako je touto inštitúciou zneužívané meno Kristus?

Pretože On povedal, že "...nikoho na Zemi nemáme nazývať svätým, lebo len jeden je svätý"! Ako to vystvetlíte ľuďom, ktorí prislúchajú iným cirkvám, a spoločenstvám, ktoré pápež aj so svojou cirkvou celé storočia prenasledoval, potlačoval a potlačuje, ľuďom, ktorí boli "heretikmi" a boli vyvraždené ich rodiny a zhabané ich majetky, len pretože mali iné názory na vieru v Boha? Aj z ich daní bude táto návšteva platená? Viete koľko nevinných obetí  má na svedomí inštitúcia, na ktorej čele má sedieť "zástupca Boží na Zemi", ktorého chcete pozvať na Slovensko?

Je to nespravodlivé, a to je môj úplne osobný dôvod prečo som proti tejto návšteve, že sa pápež a celá jeho inštitúcia nazýva "kresťanskou". Čo má táto inštituácia spoločné s učením Ježiša Nazaretského, keď povedal: "Svätý je len Otec v Nebesiach.." alebo: "Nikto sa nemá nazývať rabbim..." alebo: "Nedá sa slúžiť mamonu aj Bohu..." alebo: "Kto siaha po meči, mečom aj zahynie..(podporovanie, vedenie vojen pápežmi v minulosti, vojenskí duchovní a iné..) alebo: "Bohatý človek, ťažko vôjde do kráľovstva nebeského..." a viacero ďalších citátov z evanjelia..? Keď jeho skutky sú proti kresťanskému učeniu, prečo sa potom nazýva kresťanským.

 

To je pre mňa hrubé zneužívanie mena Kristus. Kto sa nazýva kresťanským, ten by nemal ustavične konať opak toho, čo učil a chcel Ježiš Nazaretský. 

Pre mňa je toto zneužívanie podobné ako keby napr. niekto kedysi  vyvinul jedinečný produkt najvyššej kvality a priniesol ho na trh. Tento produkt mal najskôr veľké uznanie medzi spotrebiteľmi a vysoko si ho vážili. Avšak potom prišiel niekto iný a vytvoril pod menom pôvodného vynálezcu menejcenný produkt, ktorý teraz nesie to isté meno, ale je bezcenný, ba dokonca po krátkom použití ľuďom dokazateľne škodí.

Chcel by som týmto článkom apelovať na všetkých poslancov, aby zamedzili tejto návšteve a už teraz vyzývam pána premiéra, pána prezidenta a Konferenciu biskupov Slovenska, ktorí chcú pápeža oficiálne pozvať, aby jeho následnú návštevu zaplatili z vlastných peňazí, alebo nech ju "Svätá stolica" zaplatí sama, prosím!!!

A nie z peňazí všetkých daňovníkov!!! Výhovorka, že pápež je hlava Vatikánskeho štátu a je pozvaný na medzištátnu návštevu ako iní štátnici je skutočne neprijateľná.

Aký je Vatikán štát? Na jeho čele stojí jeden človek, ktorý zjednocuje judikatívnu, exekutívnu a legislatívnu moc v jednej osobe!!! Je vraj neomylný a každý človek sa mu vraj musí podriadiť. Pán premiér,  nie ste Vy náhodou aj právnik? Viete ako sa inak nazýva takýto štát? Pomôžem Vám, nazýva sa aj diktatúrou... Pán premiér prosím pozrite sa raz na platné  "Kanonické právo". A potom si prečítajte našu ústavu...

Vyzývam všetkých čitateľov tohto článku, aby ho podľa možnosti pomohli rozšíriť všetkým svojim známym prípadne aj na sociálnych sieťach, aby sme spoločne vytvorili silný protipól tejto veľmi nespravodlivej veci a prispeli tiež možno k otvoreniu očí mnohých spoluobčanov, ktorí si neuvedomujú ako je manipulované s ich slobodou a vierou v Boha. Ekleziogénne neurózy, teda cirkevným dogmatizmom podmienené neurózy sú dnes rozšírené tak, ako nikdy predtým.  Vytváranie strachu vo veriacich počas uplynulých storočí dostalo našu spoločnosť, tam kde teraz je. Kresťanské národy zničili našu Zem. Chcel toto Kristus?

 

Je skutočne na čase, aby sa cirkevné ovečky prebudili zo svojho tvrdého spánku, pretože, do neba volajúce škandály, na čele predovšetkým škandál okolo zneužitia tisícov a tisícov detí a mladých ľudí po celom svete,  kde cirkev dodnes  neurobila potrebnú nápravu, ba naopak - ututláva sa ďalej a hlavný vinník pán Ratzinger, ktorý mal desaťročia moc niečo urobiť, ako šéf kongregácie viery, sa radšej pobral... nezodpovedné!

 

Drahí krajania, otázka že z akých peňazí by sa financovala táto návšteva je jasná. Tušíte správne... Z našich peňazí...teda všetkých občanov SR. Je jedno. že či Ste evanjelik, žid, letničný, ateista, moslim, svedok Jehovov, hinduista, alebo budhista, alebo jednoducho slobodný kresťan neprislúchajúci k žiadnej cirkvi alebo spoločenstvu ako je to v mojom prípade,  - my všetci zaplatíme túto návštevu z našich daní!!

 

 

Na záver niekoľko faktov o majetku cirkvi:


Bohatstvo cirkvy sú krvavé peniaze!

 

Fakty, fakty a fakty, ktoré mnohí nepoznajú a mnohí nechcú vedieť...

Vatikán  uschováva druhý najväčší zlatý poklad na Zemi

 • V talianskom časopise Oggi bol uverejnený fakt, že Vatikán vlastní po USA druhý najväčší zlatý poklad v hodnote 3.500.000.000 Eur. V porovnaní s tým obnáša hodnota štátneho zlatého pokladu  Talianska  »iba« 400 miliárd lír. Toto však  bolo v roku  1952. 1) Aký veľký je asi zlatý poklad Vatikánu v roku 2010? Ak pripočítame stúpanie hodnoty zlata, potom je to horibilné znásobenie. Pri predaji tohto zlatého pokladu by to Vatikánu prinieslo zisk prípadne až  650 % . Tu sa človek pýta:

Ako sa  Vatikán dostal k takémuto neuveriteľnému množstvu zlata?


Vedeli ste, že:

Vatikán hazarduje s enormnými finančnými rezervami na Wallstreet

 • "Vonkajšie finančné rezervy Vatikánu sú koncentrované hlavne na Wallstreet. Dohromady sa celkové vlastníctvo cirkevnej centrály v akciách a  iných kapitálových účastiach odhadovalo už v roku 1958 na približne 50 miliárd DM.« 4) S. 153

 • Táto suma sa medzičasom zvýšila podľa odhadov na  viac ako 100 miliárd Eur.

Ako sa Vatikán dostal k takémuto enormnému vlastníctvu akcií?

Vedeli ste, že:

Vatikán je  "najväčším náboženským hospodárskym koncernom"

 • "Vatikán je dnes najväčším náboženským hospodárskym koncernom na svete a pevne angažovaný v mnohých podnikoch v oblasti nehnuteľností, plastov, elektroniky, oceľe, cementu, textilu, chémie, potravín a stavebníctva." 3) S. 244

 • Vatikánu patriaca firma Italgas má dcérske spoločnosti v 36 talianskych mestách. Vatikán spolupracuje vo firmách s dechtom, oceľou, destilátmi, pitnou vodou, plynovými kotlami, priemyselnými pecami a inými. Zo 180 talianskych kreditných inštitútov  disponuje najmenej tretina s vatikánskymi peniazmi. 3) S. 244

 • Vatikán vlastní mnohé najvplyvnejšie rímske banky a je v Európe, v Severnej a Južnej amerike účastný na nevídanej plnosti mocných priemyselných podnikov, niektoré dokonca patria ďalekosiahle Vatikánu, ako napríklad bývalá Alitalia alebo Fiat. 2) S. 53

Ako sa Vatikán dostal k tomuto enormnému bohatsvu?

Vedeli ste, že:

cirkev - je najväčším vlastníkom pozemkov západného sveta

Niekoľko príkladov:

 • Nemecko: 8,25 miliárd m2 najväčší súkromný vlastník pozemkov 34) S.208 (zodpovedá približne veľkosti  miest Brémen, Hamburg, Berlínu a Mníchova dohromady)

 • Taliansko: viac ako  500.000 ha ornej pôdy

 • Španielsko cca. 20 % všetkých polí

 • Portugalsko: cca. 20 % všetkých polí

 • Argentína: cca. 20 % tiež všetkých polí

 • Anglicko: cca. 100.000 ha

 • USA: viac ako 1.100.000 ha ornej pôdy

Lúky a lesy nie sú započítané. 26) S. 429

Ako sa cirkev dostala k tomuto enormnému vlastníctvu pozemkov?

Vedeli ste, že:

Vatikán je "najväčším vlastníkom nehnuteľností"

 • V podstate už sa nedá  hovoriť o nehnuteľnostiach, ale dá sa to nazvať mestečkami a mestskými časťami.

 • Rím je už napríklad z 1/4 v rukách Vatikánu, to uverejnil  Paolo Ojetti v časopise L'Europeo už  7.1.1977. Jeho článok sa dal čítať ako telefónny zoznam. Celé stránky tísícok palácov, ktoré z časti patria  325 reholám mníšok a  87 reholám mníchov. 5)

 • Novinár Ojetti zisťoval aj v talianskom meste Verona. Vytlačil plán mesta, na ktorom bola približne polovica domov označená čiernou  = vlastníctvo katolíckej cirkvi. Poukázal na to, že vlastnícke pomery v iných mestách môžu byť podobné. 5)

 • To bolo pre Vatikán priveľa. Nazvali tento článok zavádzajúci, nezodpovedný, škandálny, protiklerikálny, nekultúrny a hlúpy. Riaditeľ tohto časopisu bol ihneď vyhodený.

 • Trvalo to 21 rokov, kým sa ďalší odvážny novinár odvážil túto tému znovu otvoriť.

 • Max Parisi zisťoval pre časopis La Padania znovu vlastnícke pomery v Ríme a vo svojom článku prišiel k záveru (21.6.1998), že teraz už je takmer 1/3 všetkých domov v Ríme vo vlastníctve Vatikánu. 6)

 • Tieto nehnuteľnosti "nezmerateľnej hodnoty" sa podľa jeho zistení nachádzajú  v najlepších polohách: "Celá oblasť Campo dei Fiori  až k  Tiberu oproti Anjelskému zámku, popri Piazza Navona a okolitých ulíc je prakticky celá oblasť úplne vo vlastníctve Vatikánu. Jedná sa pri tom o niečo menej ako polovicu historického centra." Iba v tejto zóne je to  viac ako  2500 palácov. Tieto všetky nehnuteľnosti sa neobjavujú na katastrálnom úrade, pretože sú brané za »zahraničné teritórium«. 6)

 • Autor Guarino33) menuje príklady, ako boli ľudia  násilne vysťahovaní na ulicu, aj napriek tomu, že Vatikánska banka svätuškársky prisľúbila niečo iné. Parisi sa pýta: »Čo má spoločné viera a vlastníctvom  160.000 miliárdových nehnuteľností? Čo má dočinenia Ježiš s  ... najdrahšími terasovými bytmi v Ríme?« 6)

Ale ako sa Vatikán dostal k tomuto enormnému vlastníctvu nehnuteľností?

Vedeli ste, že:

Krvavé peniaze, teda obchodovanie s ľuďmi a otroctvo zväčšili bohatstvo cirkvi, z ktorého žije ešte dodnes?

 • Cirkev podporovala otroctvo od začiatku a zosilňovala ho v mnohorakom ohľade. 7) S. 520.524

 • Pápež Mikuláš V. legitimoval obchod s otrokmi v jeho bule Divino amore communiti (Z božskej lásky k spoločenstvu) dňa 18.6. 1452. Preto bol obchod s otrokmi  legálny a nezapríčiňoval u zúčastnených žiadne pochybnosti. 10) S. 101

 • Pápež mal sám otrokov. Pápež  Gregor I. mal na svojich statkoch stovky otrokov a súhlasil so zákonmi, ktoré otrokom zakazovali, aby sa ženili a vydávali za slobodných kresťanov.

 • Otrok bol videný ako kus dobytka. Cirkev zaobchádzala s otrokmi ako s  »cirkevným statkom« a tento bol nepredajný. Cirkev niekedy hodnotila hodnotu cirkevných statkov nie v peniazoch, ale v otrokoch. 7) S. 523

 • Ak bol otrok napriek tomu prepustený na slobodu, musel cirkev odškodniť so svojim majetkom. 7) (4. Synóda v Toledo)

 • Cirkev otrokom zakázala robiť testamenty. Pri smrti otroka pripadli jeho úspory cirkvi.

 • Podľa sv. Tomáša Aqvinského boli otroci »účelní«. 7) S. 229

 • Cirkev robila všetko, aby otroctvo udržala a nič, aby sa odstránilo. 7) S. 520

 • Biskup smel prepustiť jedného otroka len, ak dostal dvoch otrokov ako náhradu. 7) S. 523

 • Nemanželské deti klerikálov sa stávali na doživotie cirkevnými otrokmi. To platilo aj pre nájdené deti. (3. Synóda v  Tolede)

 • »Svätý« Martin Tourský (dnes zobrazený v mnohých kostoloch, ako delí svoj kabát)si vydržoval napríklad  20.000 otrokov. 7) S. 524

 • Aj kláštory mali otrokov, tak na službu v kláštore ako aj na obsluhu mníchov. Tisíce zajatých Slovanov a Saraziánov boli rozdelení do kláštorov ako otroci. 7) S. 528

 • » V Protestantizme sa to dialo podobne od začiatku, potom ako Luther teologicky ospravedlnil poddanstvo a otroctvo. Až ďaleko do 19. storočia prevádzali  evanjelické štáty s teologickým povolením misionárov obchod s otrokmi a chodili na poľovanie na otrokov.« 8) S. 22 a  4) S. 150

 • Prvá anglická otrocká loď sa volala  »Ježiš«. 9) S. 179

Obchod s otrokmi - Indiánmi

 • Na začiatku stál biskup Rodriguez de Fosca sám ako objednávateľ za predajom otrokov Indiánov v  Seville. 10) S. 101

 • Kolumbus mu poslal viac krát väčší počet Indiánov na otrocký trh do Španielska. Len vo februári 1495 to boli štyri lode vždy s 500 Indiánmi vo veku od  12-35 rokov. 10) S. 101

 • Obchoduchtivý Kolumbus bol dobre oboznámený s mravnou teológiou jeho cirkvi, potom ako to bolo ospravedlnené »zotročenie nekresťanov s odôvodnením, že pohania sú aj tak odsúdení na večné zatratenie.« 10) S. 102

Dňa 18. 6.1452 legitimoval pápež Mikuláš V. obchod s otrokmi skrze  bulu, v ktorej splnomocnil portugalského kráľa,

» ... krajiny neveriacich dobyť, ich obyvateľov vyhnať, podmaniť a prinútiť k večnému otroctvu«.

Pretože sa terajší pápež nádherne vystatuje svojou »Mea culpa« výnimočnosti, tým že chce celú vinu krvavých zločinov podstrčiť nie cirkvi a jej pápežom, ale »synom a dcéram« cirkvi, tu je originálny text, ktorý priniesol ukrutnú smrť miliónom Indiánov - po latinsky, takpovediac, ako občerstvenie pápežovej pamäte: »... invandendi, conquirendi, expugnandi et subjudandi illorumque personas in perpetuum servitutem redigendi ...« 10) S. 101


Poddaní zväčšili kedysi bohatstvo cirkvi, z ktorého žije ešte dnes.

 • Už od 4. storočia sa vytvoril pod doménou cirkvi iný druh držania otrokov: poddaní. 2) S. 538

 • Poddaní boli vlastne postavení na roveň otrokom. Nesmeli opustiť svoju krajinu a boli bezmocne vydaní vlastníkom veľkostatkov, ako  napríklad kláštorom. Boli vydieraní a šikanovaní odvádzaním úžerníckych úrokov. Tak vznikol korupčný a tyranský exekučný štát vysokého stupňa. Utrpenie poddaných bolo neznesiteľné. Mnohí rodičia boli nútení, aby predali svoje deti do otroctva alebo na prostitúciu. 2) S. 538

 • Vzbury boli krvavo potlačené. Cirkev stála na strane vykorisťovateľov a kázala pokoru a poslušnosť. 2) S. 544

 • Cirkev bola (a je) najväčším vlastníkom pozemkov v celej Európe. Kláštor vo Fulde vlastnil napríklad 15.000  veľkostatkov. Kláštor  St. Gallen mal viac ako 2.000 poddaných. 14) S. 240

V ďalšom pokračovaní sa budem venovať ďalším faktom o tom, ako cirkev získala takéto nepredstaviteľné bohatstvo.Týmto článkom nechcem uraziť žiadneho veriaceho. Zámer je poukázať na veľké prešľapy inštitúcie ako takej, nie napádať a urážať úprimných veriacich vo Vatikánskej cirkvi. Politikov by som týmto článkom chcel pohnúť k zamysleniu sa nad spravodlivosťou financovania cirkví zo štátneho rozpočtu, teda peňazí všetkých daňovníkov, veriacich aj neveriacich. Zároveň apelujem na politikov, aby rozuzlili pozostávajúce väzby s Vatikánom a usilovali sa o oddelenie cirkvi od štátu.

Nezmerateľne bohatá aj predajom titulov, požehnaní ...

Mnohí ľudia nevedia, že aj predaj požehnaní, titulov, audiencíí a mnoho ďaľšieho dodnes nekresťansky zväčšuje bohatstvo Vatikánu.

Cenový zoznam Vatikánu (stav 1990)

 • DM 5.000,- ktoré si pápež necháva zaplatiť za osobne podpísané požehnanie s potvrdením

 • DM 30.000,- za privátnu audienciu s pápežom, vrátane videa

 • DM 50.000,- dar za čestný doktorský titul

 • DM 120.000,- dar za vyznamenanie (rad hviezdy veľkokríža, rad sv. Gregora)

 • DM 300.000,- za titul baróna

 • DM 2.500.000,- za pozdvihnutie do kniežatského stavu

 • DM 50.000,- za vedľajšie náklady takejto procedúry, približne pri príležitosti veľkonočnej omše

 • Počínajúc cca. 100.000,- Euro (v priemere cca. 250.000,-) stoja procesy so svätými. Takto drahý proces si môžu dovoliť len zámožné rodiny a reholné spoločenstvá. 4) S. 299
  Len za 464 vyhlásení za svätých (viac ako za posledných 400 rokov), ktoré vykonal Ján Pavol II. išlo do kasy Vatikánu cca. 116.000.000,- Eur.
  36) S. 165

Nezmerateľne bohatá aj predajom odpustkov...

Mnohí tiež nevedia, že viac ako 1 miliarda Guldenov sa dostala do Ríma skrze obchod s odpustkami.To je časťou cirkevného majetku ešte dnes.

 • Pápež Sixtus IV. rozhodol v roku 1467, že účinok cirkevných odpustkov platí aj pre úbohé duše v pekelnom ohni. 11) S. 144

 • Preto kláštory brali peniaze za modlitebné služby, aby zosnulí údajne menej trpeli v pekelnom ohni.

 • Pápež rozhodol taktiež, že kto nemôže nastúpiť cestu do Ríma za úplné odpustky, ten dosiahne taktiež úplné odpustky, ak zaplatí len 1/3 nákladov na cestu pápežovým zástupcom. Tisíce ľudí to urobilo. 15) S. 347

 • Pápež Leo X. sa domnieval, že chudobní sa takéhoto požehnania môžu len veľmi ťažko zúčastniť, lebo nemajú peniaze, a preto sa museli vzdať takejto útechy. 2) S. 538

 • Odpustky sa ponúkajú dodnes, aj v 21. storočí... . Počas »Jubilejného roku 2000« boli udelené odpustky pri prekročení rôznych brán.

 • »Podľa zistení Corvína malo prostredníctvom obchodu s odpustkami do Ríma potiecť v priebehu posledných 600 rokov, približne 1 miliarda Guldenov.« 15) S. 348

Odpustky za vraždenie?Obzvlášť hnusné boli odpustky, keď cirkvi nešlo len o finančné obohatenie sa, ale o to, aby ľudí zviedla k vraždeniu, aby sa údajne dostali rýchlejišie do neba ...

 • Nasledovné riadky veľmi pripomínajú konanie niektorých islamských fanatikov, ktorí nekonajú o nič horšie ako im to ukázala cirkev. A tak aj napríklad Martin Luther sľúbil miesto v nebi každému vojakovi, ktorí zavraždil vo vojne proti sedliakom povstaleckého sedliaka a sám pri tom prišiel o život.31)

 • Pápež Inocenc III. sľúbil každému, kto sa zúčastní križiackej výpravy proti Albigenským, dva roky odpustkov. Zozbierala sa armáda okolo 200.000 mužov, aby napadli mestečko Béziers. Bez ohľadu na vek, pohlavie a náboženstvo bolo zavraždených približne 20.000 ľudí. Ani ženy a deti, ktoré sa ukryli do kostolov neboli ušetrené. Napokon bolo toto mesto spálené. 16)

 • Aby pápež získal dostatok bojovníkov na križiacke výpravy, lákala cirkev s veľkodušnými odpustkami. Pre údajné miesto v nebi bolo zavraždených nespočetné množstvo ľudí. Tu sa hodí rečnícka otázka pre skúsených analytikov: Aký diabol, ktorý sa vydáva za »Boha« chce mať okolo seba bytosti s tak zakrvavenými »vstupenkami«? Či to bolo kresťanské, to nech si zodpovie každý sám pre seba.

Nezmerateľne bohatá aj z lúpežníckych vrážd ...

Nespočetne veľa ľudí bolo zavraždených pri dobývaní Ameriky - predovšetkým kvôli zlatu. Toto zlato je dodnes časťou rímsko-katolíckej cirkvi.

 • S prvým zlatom z koristi z Južnej Ameriky nechal pápež Alexander VI. vyzdobiť strop Santa Maria Maggiore v Ríme a naniesť naň symbol jeho rodiny. 10) S. 115

 • Spomenutia hodná časť krvavého zlata a striebra tiekla do cirkevnej pokladnice transformovaná do pyšných klenotov kresťansko - západného zlatníckeho umenia. 10) S. 115

 • Výrazný príklad je takmer tri metre vysoké monštrum, ktoré nechal kardinál Cisnero vyhotoviť zo zlata, »ktoré Kolumbus našiel na svojich cestách« a venoval ho katedrále v Tolede alebo oltár v Sevile, na ktorého zhotovenie sa použilo 20 ton krvavého zlata. 10) S. 11

 • Postup pri misionárčení indiánov na katolicizmus, bol ustanovený jasne. »Indiáni, ktorých postihla takáto milosť a priazeň, mali z ich strany dokázať svoju otrockú úslužnosť a dobrú vôľu tým, že ich výsosti, kráľovi a guvernérovi dobrovoľne vydali veľké množstvo zlata, drahokamov, striebra a iných vecí, ktoré vlastnili, v opačnom prípade by sa mohli Boh náš Pán a jeho výsosti stať veľmi mrzutými.« 10) S. 108

 • »Mladé dievča bolo bez okolkov vytrhnuté z chudobnej rodiny, aby uspokojilo vášeň brutálneho víťaza. Ale hlavná Španielova vášeň bola láska k zlatu. Kvôli nemu sa nezlakol pred žiadnou námahou... a ľudské životy boli v očiach dobyvateľov bezvýznamným tovarom.« 10) S. 109

 • »V roku 1500 žilo na hraniciach dnešného Mexika 25 miliónov indiánov, o sto rokov neskôr už len milión.« 10)

 • O roztavení peruánskych zlatých pokladov je podané: »Potom to trvá celý mesiac, aby sa roztavil tento vzácny riad, aj keď zlatníci musia pracovať deň a noc.« Kronikár ohodnocuje hodnotu zlata len tejto jednej akcie na 1.326.539 zlatých pesos. To by dnes zodpovedalo hodnote približne 450.000.000 Eur. 10) S. 111

 • Jeden z majstrov dobyvateľov nechal mnohých Indiánov, zaživa upáliť, hodiť psom, zťať im hlavy, odťať ruky a nohy alebo vytrhnúť jazyk. 10) S. 112

 • Jezuiti a Františkáni žiadali manželstvá medzi Indiánmi a čiernymi, aby ich potomstvo vyhlásili za poddaných. 10) S. 116

 • Zatiaľ čo jednoduché obyvateľstvo, generácia po generácii, hynuli v špine a biede, stal sa klérus takmer všemohúcim a neúmerne bohatým, ako aj zvyšný otrokári a páni, ktorí kvôli financovaniu »Božích domov« vydražovali pochytaných Indiánov ... 10) S. 117

 • »Kresťanská cirkev bola vo vykorisťovaní novej zeme ešte horlivejšia ako svetskí vládcovia.« 10) S. 120

 • »1495 vydal pápež Alexander VI. bulu Intercaetra: »... aby sa barbarské národy podmanili a priviedli ku skutočnej viere.« 10) S. 120

 • »Pápež kontroloval ... výdaj poľovných lístkov, ktoré boli Európanom vystavované pre rabovanie a plienenie.« 10) S. 121

 • Jeden z kniežatských Inkov povedal: »Čo sa týka pápeža, o ktorom hovoríte, ten musí byť šialený, keď si myslí, že môže darovať krajiny, ktoré mu nepatria ...« Nato jeden z mníchov zvolal: »Napadnite ich okamžite! Dávam vám absolúciu.« 10) S. 124.125

 • Kronikár Bartolomej: »Už som povedal, že Španieli majú divých psov, ktorí sú vycvičení, aby Indiánov zahrdúsili a roztrhali na kusy ... Ako stravu pre týchto psov vodia na svojich pochodoch so sebou veľa Indiánov, ktorý idú v reťaziach a sú hnaní ako črieda svíň. Zabíjajú ich a ponúkajú ľudské mäso verejne na predaj. Potom hovorí jeden druhému: Požičaj mi štvťku z tohto podliaka (Bellacos). Zajtra tiež jedného zabijem, potomm ti to zase vrátim...« 10) S. 127

 • Zastrašovanie a teror sa stali základom prvých stretnutí s domorodcami. A tak v každej dedine najskôr spôsobili veľké krviprelievanie (Matanza), aby sa pri počutí mena »Kristus« triasli ako pred skutočnými diablami. Cesty boli teda plné povešaných a na kôl napichnutých mŕtvol Indiánov, ktoré mali rozširovať hrôzu a paniku. 10) S. 124

 • Misionári vôbec nemysleli nato, aby dobývanie spochybňovali ... Krvavý obchod bol predpokladom pre ich misiu. Okrem miznúcich výnimiek, požadovali misionári násilie.« 10) S. 125

 • Chrámy Indiánov boli rýchlo vymenené za kostoly. Len v Mexiku 12.000. Svedčia o schopnosti misionárov, ako nechali pre seba pracovať Indiánov - zadarmo. Na týchto cirkevných skvostoch sa lepia dodnes slzy, pot a krv Indiánov. 10) S. 130.131

 • Z jednej indiánskej chroniky: »Tí ľudia boli naplnení múdrosťou. Nepoznali hriech ... Boli plní zbožnosti. Nepoznali chorobu kostí, horúčku, syfilis, žiadne bolesti brucha a hrude, ani žalúdka. Ich telá boli pevné a štíhle. Všetko to sa zmenilo, keď prišli biely muži.« 10) S. 135

 • Z celkového indiánskeho obyvateľstva, ktoré za čias Kolumbusa obývali túto časť zeme, padlo 90 % za obeť genocíde pod vedením katolíckych misionárov.

A dnes? Mnoho z tohto krvavého zlata je ešte stále prilepené na stropoch mnohých kostolov a oltárov a je z neho zliatych mnoho monštrancíí, v ktorých sa uchováva to »najsvätejšie«.
Aj toto krvavé zlato urobilo cirkev tým, čím dnes je: nezmerateľne bohatou inštitúciou.

V budúcej časti sa dozviete o ďalších prijímoch, ktorými sa cirkev stala nezmerateľne bohatou inštitúciou.Vedeli ste že, cirkev neúmerne zbohatla aj skrze inkvizíciu a upaľovanie čarodejníc?

Jedným z najnehanebnejších spôsobov akým Vatikán hromadil krvavé peniaze a bohatstvo, bolo vraždenie inak veriacich ľudí a skupín.

 • Inkvizícia bola  lynčujúcim súdnictvom v mene »pravej« viery

 • Cirkevné kniežatá stále znovu získavali krvavé peniaze - tak excesívne, že sa hovorilo o okrídlenom slove v zmysle, najrýchelšieho a najľahšieho prostriedku ako sa stať bohatým -  upaľovať čarodejnice. 4) S. 7

 • Základom pre mučenie a zavraždenie tisícero žien v  Európe bolo povolenie upalovania čarodejníc v roku 1487 pápežom. 24) S. 193

 • Pravú tvár inkvizície ukazujú nariadenia  pápeža  Innocenca III. Prikázal, «vlastníctvo kacírov skonfiškovať, vyvlastniť a kacírske deti vydediť». 24) S. 193

 • Aby tieto krvavé peniaze potiekli rýchlejšie a aby sa  získali »zaťažujúce priznania«, boli obete mučené najbrutálnejším spôsobom.

 • Z takýchto krvavých peňazí mohol napríklad  pápež Ján XXII. kúpiť v roku 1317 šesť nových biskupstiev. 24) S. 193

 • Už  v roku 380 boli inak veriaci (kacíri) ohrozovaní vykázaním, vyobcovaním z vlasti a zhabaním ich majetku. 24) S. 193

 • Inak veriacim (kacírom) bolo zakazované nazývať sa  kresťanmi, robiť testamenty s poslednou vôľou alebo dediť a pre všetkých "odpadlých"  bol pripravený trest smrti. 26) S. 475

 • Pápež Alexander III. prikázal kniežatám na koncile v  Tours 1163, aby inak veriacich zatvárali do žalára, a aby ich majetok vždy zhabali. 27) S. 562

 • Ak bol niekto podozrivý z kacírstva a bol uväznený, bol jeho majetok zhabaný ešte pred tým než vôbec došlo k procesu. Aj na tom sa dá spoznať pravá tvár  inkvizície. 27) S. 565

 • Ak bol niekto obvinený inkvizičným úradom, ihneď prišli do jeho domu úradníci a inventarizovali jeho majetok. Jeho rodina bola vysadená pred dvere -jedno ako proces neskôr dopadol - a prípadne museli zomrieť od hladu. Bolo veľmi nebezpečné takýmto ľuďom pomáhať, pretože by sa človek sám dostal do  inkvizičných mlynov. 27) S. 565

 • Cirkev v Nemecku dostala napríklad vždy 1/3  z ukradnutých peňazí, územia alebo statkov zavraždeného. V iných prípadoch polovicu. Často dostal tretinu miestny úrad, tretinu inkvizičný úrad (aby mohol naďalej fungovať) a tretinu dostal biskup.

 • Vo vatikánskom štáte pripadol všetok ukradnutý majetok zavraždených "kacírov"  Vatikánu.

 • Od 14. storočia pripadlo Vatikánu aj v iných talianskych oblastiach 100 % ukradnutého majetku. 27) S. 574

 • Dosť často sa cirkev kvôli zhabanému majetku kacírov hádala so štátom aj celé desaťročia.

 • Ak by  všetci zúčastnení  na inkvizícii, teda lúpežných vraždách "inak veriacich kacírov", nezarábali tak veľké peniaze, bola by inkvizícia veľmi skoro zanikla. Lebo mnohí ľudia, aj kniežatá cítili vo svojom vnútri, že to čo pápež nariadil bolo niečo veľmi diabolské. 27) S. 597

 • Prirodzene boli uprednostňovaní a zavraždení najmä všetci bohatí - inak veriaci (kacíri). V Španielsku to boli bohatí »Conversos«, teda obrátení židia. Niekedy sa mohli vykúpiť na určitý čas za astronomické sumy. Keď títo bohatí  »Conversos« »vymreli«, pretože na nich inkvizícia poľovala celé storočia, postupne zanikalo pokračovanie týchto cirkvou inscenovaných lúpežníckych vrážd. 28) S. 158

 • Veľmi perverzné bolo, že aj zomrelí ľudia  mohli byť dodatočne obvinení z kacírstva. Preto sa mohol dodatočne zhabať majetok zomrelého u jeho dedičov.

 • A tak mohol byť zruinovaný každý nepohodlný člvoek napríklad kvôli svojim zomrelým rodičom. Lehotu premlčania katolícka cirkev uznala až po 100 rokoch.

 • A tak boli celé rodiny uvrhnuté do neopísateľného utrpenia, tým že im bolo zhabané všetko, čo mali.

 • Lehota premlčania u živých neexistovala. A tak mohla kritická poznámka malého chlapca  ako starca doviesť  na hranicu s drevom - podľa toho aký bol  bohatý ...

 • Veľmi perverzné a ukrutné bolo, že každý hmat pri brutálnom mučení a aj jedlo mučiteľov a katov museli zaplatiť obete alebo ich rodinný príslušníci. Existoval cenník pre všetkých mučeníkov. Tu jeden príklad z Darmstadtu z Nemecka: 25)

 •  
  • Rozštvrtenie zaživa 15 kr.

  • Pripravenie hranice s drevom, hodenie popola upáleného do vody 30 kr.

  • Upálenie čarodejnice zaživa 14 kr.

  • Zabitie osoby mečom 10 kr.

  • Obesenie človeka 18 kr.

  • Naťahovanie tela 5 kr.

  • Odrezanie uší a nosa 5 kr.

  • Naťahovanie na škripci 8 kr.

  • Jeden úder ostrým bičom 1 kr.

  • Za špagát pri naťahovaní na kolo a pripevnenie závaží, vŕtanie šróbov do nôh 30 kr.

  • Vykázanie z obce 1 kr.

 • Ukradnuté peniaze a majetok z lúpežníckych vrážd preodvšetkým žien pripadlo priamo alebo obkľukami cirkvi. Prostriedky z vrážd čarodejníc sa napríklad použili v nemeckých mestách v Mainzi na stavbu nového zámku  pre arcibiskupov alebo na kostoly v Goßmannsdorfe a Gerbrunne. 13) S. 136

 • Tiež zámok Johannisberg v Aschaffenburgu pri Mainzi bol postavený výlučne z krvavých peňazí.

 • Tieto krvavé peniaze  z lúpežníckych vrážd sú ešte dnes časťou cirkevného majetku - skrze úroky a úroky z úrokov zväčšené na miliardy.

Vedeli ste, že cirkev zbohatla aj skrze falšovanie listín?

Aby sa rozmnožovalo cirkevné bohatstvo, falšovali mnísi a iní cirkevní ľudia listiny a dokumenty.

 • Ak chcel biskup alebo opát zväčšiť svoj pozemok, nechal často vyhotoviť falzifikát, ktorý sa potom »našiel« v archíve a dokázal, že to alebo tamto knieža zo skorších časov už odkázalo určitý kus zeme kláštoru. Čo mohli proti tomu robiť jednoduchí roľníci, ktorí často nevedeli ani písať a ani čítať?

 • Existovali mnísi, ktorí sa vyučili remeslu falšovania listín, a ktorí chodili krajinou z kláštora do káštora, aby vykonávali svoje remeslo.

 • Mních Gueron priznal na smrteľnej posteli, že prešiel celé Francúzko, aby pre kláštory a kostoly zhotovoval falošné dokumenty. 16) S. 83

 • V južnom Nemecku túto kriminálnu prácu vykonával benediktínsky kláštor  Reichenau  na Bodanskom jazere. 17) S. 23 Úplným vrcholom bolo, keď  si pápež Štefan II. (+ 757) dovolil tvrdiť, že mu Konštantín daroval celý západný svet. Viacerí ľudia, ktorí toto »Konštantínovo darovanie« považovali za falošné, museli svoje výroky zaplatiť životom, tak napríklad aj  Johannes Dränsdorf v  Heidelbergu ešte v roku 1425 a vodca Waldenských Friedrich Reiser v Štrasburgu 1458. 11) S. 51

 • Základom pre Konštantínove darovanie bola nasledujúca rozprávka: Prenasledovateľ kresťanov Konštantín bol podľa nej  pápežom Silvestrom I. vyliečený z lepry, obrátený a pokrstený a z vďačnosti daroval pápežovi všetky provincie v Taliansku a v západných krajinách.

 • Potom ako bol už v 12. storočí tento podvod ohalený prívržencami Arnolda z Bresci, potvrdil to s konečnou platnosťou pápežský sekretár a humanista Laurentius Valla v roku 1440 v jednom spise. Rímsko-katolícke písanie dejín, priznalo toto zfalšovanie podľa  Deschnera až od 19. storočia. 10) S. 106

 • Ešte stále sú cirkvi najvčším súkromným vlastníkom pozemkov v celej Európe a určite aj na svete. Koľko z tochto bohatstva bolo zaplatené z poctivej práce? A koľko majetku získala zhabaním, ukradnutím, falšovaním a inými lúpežami?

Pramene

1)

Časopis Oggi Nr. 42/1952

2)

Deschner Karlheinz, Opus Diaboli, Reinbek 1987

3)

Lo Bello Nino, Vatikán v nejasnom svetle, Düsseldorf 1983

4)

Hermann Horst, Cirkev a naše peniaze, Hamburg 1990

5)

Ojetti Paolo v  L’Europeo Nr. 1/1977

6)

Max Parisi v  La Padania 21.6.1998

7)

Deschner Karlheinz, Kriminálne dejiny kresťanstva, zväzok 3, Reinbek 1990

8)

9) Weber Hartwig, Obete Kolombusa, 500 rokov násila a nádeje, Reinbek 1982

10)

Othegraven Friedhelm, Litánie bieleho muža, Struckum 1986

11)

Hermann Horst, Kniežatá cirkvi, Hamburg 1992

12)

Rosner Enrique, Misionári a muškety, 500 rokov latinskoamerickej pasie, Frankfurt am Main 1992

13)

Döbler Hannsferdinand, Viera v čarodejnice, München 1977

14)

Durant Will, Kultúrne dejiny ľudstva, zväzok 6, München 1978

15)

Neuer Pfaffenspiegel, Hriechy cirkvi. Obchod s vierou, Pawlak-Verlag, Herrsching 1990

16)

Seifert Petra, Tajné spisy stredovekých siekt. Z aktov inqvizície, Augsburg 1997

16a)

Schmitz Emil-Heinz, Cirkev a milé peniaze, Münster 1998

17)

Kammeier Wilhelm, Falšovanie nemeckých dejín, Wobbenbüll 1979

18)

Rill Bernd, Inqvizícia a jej kacíri,  Puchheim 1982

19)

Cawthorne Nigel, Sexuálny život pápežov - Vatikánska kronika škandálov, Köln 1999

20)

Hutchison Robert, Svätá  pápeža, München 1998

21)

Ledl Leopold, V poverení Vatikánu, Wien 1989

22)

V mene pápeža - Mysterické zločiny: Stopa vedie do Vatikánu (ARD 8.12.1991)

23)

Discepoli di Verità,  Vy ste zabili - Mocenský boj log vo Vatikáne, Berlin 2003

24)

Rahn Otto, Križiacka výprava proti Grálu, Energda 1995

25)

Múzeum mučenia Rüdesheim

26)

Deschner Karlheinz, A ešte raz zakikiríkal kohút, Reinbek 1972

27)

Lea Henry Charles, Dejiny inqvizície, Zv. 1, Aalen 1980

28)

Kamen Henry, Španielska inqvizícia, Mníchov 1965

30)

Von Werdenberg Gottfried, Vision 2004

31)

Pozri aj  www.neo-lutheraner.de,

32)

Deschner/Hermann, Der Antikatechismus, Hamburg 1991

33)

Guarino Mario, Mercanti del Vaticano, Kaos Editione, Milano 1998

34)

Frerk Carsten, Finacie a bohatstvo cirkví, Aschaffenburg 2002

35)

Mynarek Hubertus, Nová inqvizícia, Hon na sekty v Nemecku, Marktheidenfeld 1999,

36)

GEO-EPOCHE Nr. 10/03, Moc pápežov


 

 

 

 


A.B.
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jurosiq . jaqemela00   |   ip:195.91.22   |   2013-02-17  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tazku temu si nacal ab kozmetika uz vidim tie desiatky reakcii krcmoveho typu ale ved aspon tu si zanadavam ked uz doma nemozem klavesnica znesie vsetko . vzivote su dolezite len dve veci 1. ako hovori sv. augustin miluj a rob co chces. a 2. snad tu nieje nikto taky blby ze si mysli ze smrtou vsetko skonci. a preto mat vysporiadanu tuto otazku cize byt stale pripraveny na smrt jak spieva p.nagy vsetko rob tak jak posledny krat teda na 100% ved co ked si dnes narade prave ty


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bez obáv! V roku 2013 sme už ušetrili. Vrchný crusader SS Ratzingerwaffen sa rozhodol ustúpiť zo svojej pozície. :-DDD


DrHujer . doducyve62   |   ip:178.41.60   |   2013-02-17  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som za to, aby prišiel pápež na Slovensko v roku 2013. I za moje dane.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výnimočne s Dr. Hujerom nesúhlasím...


sempod . peciwavo4   |   ip:217.112.1   |   2013-02-17  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fajn, ať k vám na Slovensko nejede, aspoň bude mít dost času navštívit na Moravě 1150. výočí vstupu Cyrila a Metoděje na Moravu.

Moravané ho rádi uvítají.


Martin . nujogibe55   |   ip:85.216.24   |   2013-02-17  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KATOLICIZMUS = SATANIZMUS


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-02-17  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NA ČLÁNKU JE AJ MNOHO PRAVDY, ALE SÚ TAM AJ HLÚPOSTI PLNÉ FANATIZMU.
NIE JE SPRÁVNE SI ZASTÁVAŤ KATOLÍCKU CIRKEV AKÁ JE SVÄTÁ, ALE ANI NIE JE SPRÁVNE JU KRITIZOVAŤŤ MNOHÝMI PRIMITÍVNYMI ARGUMENTAMI.
ANI JEDEN ANI DRUHÝ EXTRÉM NIE JE PRÁVNY

Pravdivú a objektívnu kritiku Katolíckej cirkvi nájdete tu:
http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/

Davo . jafilehy   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Som za to, aby prišiel pápež na Slovensko v roku 2013. I za moje dane.} A nebolo by lepšie, keby ovečky urobili zbierku a zaplatili výdaje ? Áno bolo, ale arogantné ovce hrajúce sa na dobro nemajú záujem o spravodlivosť a je im jedno, že im ich kult osobnosti financujú všetci.

Ja by som bol proti tomu, aby trebárs návštevu Richarda Dawkinsa, alebo nejakého prominentného ateistu financovali z daní. Nech si to platia záujemci, pretože by bolo neférové, aby to platili aj veriaci. Ach, zabudol som, že ja som na rozdieľ od tých, ktorí sa pokrytecky skrývajú za chrbát 2000 rokov mŕtveho žida férový človek. No hlavne, že si robia nároky na posmrtné delírium. Je neprípustné, aby sa peňazí občanov platili ceremónie, alebo trebárs i klany buzerantov, prípadne klany ich odporcov.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AB autor,keď sa ti nepáči vatikánska architektúra a nariekaš,ako keby boli teba ošklbali,odporúčam ti okružnú jazdu,pozri si ľudovú drevo-plecho rezbu po slovenských cigánskych osadách.Možno tam ti srdce zaplesá.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ja osobne zvazujem prijať pravoslávne kresťanstvo. Vatikán smrdí.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A na ktorých poslancov, z KDH, SDKU, Smer, SaS, OĽ, a už ani neviem, že kto to tam je, lebo taká zmeska ešte nebola, na tých chcete apelovať? Tak zabudnite, tam nikto nepovie nie, a ak áno, tak len preto, aby sa na chvíľu zviditeľnil, veď každá reklama je dobrá....

Inak z vami takmer súhlasím, ale nečakajte kladnú odpoveď od tých, ktorí už dávno prestali slúžiť tomuto národu, tobôž BOHU!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výnimočne s Dávidkom súhlasím...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravoslávne, ľavoslávne, stredné, krajne..., to čo má byť, Kresťanstvo je len jedno, a to je učenie Krista, ktoré nepotrebuje spolky, cirkvi, spoločenstvá, ale ľudí, ktorí ozaj dokážu žiť podľa Kristovho učenia!


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celebrity tu máme dosť.. Nech sa sem netrepe.


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-02-17  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx-nic take, ako pravoslavne krestanstvo neexistuje. kto si pojem krestanstvo spaja s akymkolvek nabozenstvom je v nevedomosti.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno pár hlupákov by sa našlo čo by boli radi,keby Slovensko radšej navštívil lord Maitreya...


Davo . jafilehy   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {AB autor,keď sa ti nepáči vatikánska architektúra a nariekaš,ako keby boli teba ošklbali,odporúčam ti okružnú jazdu,pozri si ľudovú drevo-plecho rezbu po slovenských cigánskych osadách.Možno tam ti srdce zaplesá.} To sa akože pri obhajobe parazitov nažívajúcich v luxuse odvolávaš na druhých, ktorí žijú v chudobe ? Alebo ťa len zle chápem ? Čo tým chceš dosiahnúť ? Apatiu voči tomu, že tu na nás parazituje vatikánska finančná skupina ?


Davo . jafilehy   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {AB autor,keď sa ti nepáči vatikánska architektúra a nariekaš,ako keby boli teba ošklbali,odporúčam ti okružnú jazdu,pozri si ľudovú drevo-plecho rezbu po slovenských cigánskych osadách.} Treba tam poslať pápeža, aby im zakázal kondómy. ;-)))


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No zdá sa že internet a moderné technologie su nepriatelom nielen globalnej elity ale aj Vatikánu. Odhaluje ich metody a historiu.
Internet je skutočným požehnaním ľudstva.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Isto ma len zle chápeš...


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (10:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Cobra - bol by som bol rád ak by pápež prišiel pekne pešo tak ako Ježiško údajne chodil, a po ceste by robil tie dobré skutky. Pekne vo vrecovine oblečený. Tak potom mu navaríme polievku trochu ho pohostíme chlebom a soľou, tatranskou vodou napojíme a naspäť do vatikánu nech ide zase pekne pešo okružnou cestou a ukazuje všetkým ako sa dobro koná. A na dunaji nech sa prejde po hladine, a ak neprejde a nebude vedieť chodiť po vode nech sa kľudne aj utopí. Veď to bude len Božia vôľa.:-)


Davo . jafilehy   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Katolícka cirkev neslúži dobru vo svete a sú na to dôkazy

Hriechy spáchané v službe pravde: netolerancia a násilie voči disidentom, náboženské vojny, násilie, predovšetkým počas križiackych výprav a násilnícke spôsoby inkvizície.
Hriechy, ktoré poručili jednotu Kristovho tela: exkomunikácie, prenasledovanie a rozdelenie kresťanov.
Hriechy spáchané vo vzťahu k ľudu Izraela: pohŕdanie, nepriateľstvo, mlčanie pri krivdách.
Hriechy proti láske a pokoju, proti ľudským právam, proti úcte voči iným kultúram a iným náboženstvám v súvislosti s hlásaním evanjelia.
Hriechy proti dôstojnosti človeka a jednote ľudského pokolenia: proti ženám, rasám a etnickým skupinám.
Hriechy v oblasti základných ľudských práv a proti sociálnej spravodlivosti: proti úbohým, bezmocným, chudobným, nenarodeným, odsunutým na okraj spoločnosti, proti ekonomickej a sociálnej spravodlivosti.

http://www.youtube.com/watch?v=xC4p5jGFXtQ
http://www.youtube.com/watch?v=KwSbTFL1v7M

http://slovakia.humanists.net/7rkc.htm


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemaj strach,aj taký príde.Bude konať veľké zázraky,aby zviedol hoci aj vyvolených a veľa ľudí ho bude nasledovať.Medzi nimi budeš aj ty.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm. Cobra, asi ťažko. Takého by som hneď, obrazne povedané - 'zavrel do skúmavky'. :-)Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aký taký, veď ten nový bude posledný a pochybujem, že on vykoná viac, ako tí pred ním....


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taký,si ťa už obrazne povedané na svoj príchod prichystal a pôjdeš za ním ako malý psík.Ani nevieš o tom.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cobra, ď za pobavenie...)))


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasné Cobra. Povery Ti ponechám. Aj o mne aj o tom čo a ako sa bude diať. Aby sme sa náhodou nezacyklili v tejto debate. :-)


Sheldon . hyhopyqu52   |   ip:31.130.16   |   2013-02-17  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som za to, aby sa za moje dane dali opraviť cesty. Návštevu pápeža nech si platia tí, ktorí ho tu chcú. Ja ho na Slovensku nepotrebujem. Aký význam má jeho návšteva? Nejaký diplomatický? Zlepší nám to vzťahy zo zahraničím? Zrušia nám víza? trebárs do Ruska? či bude lacnejšie omšové víno? Alebo ho tu treba aby babky kostolníčky hysteričili? ... mne osobne nič zlé neurobil ani nemá na mňa žiadny vplyv, ale moje dane idú na fungovanie tohto už aj tak zbiedačeného štátu a nevidím zmysel aby ich míňali na pápežovu návštevu preto aby zakýval z papamobilu a odslúžil dve-tri omše a šiel naspäť do Vatikánu. ak niekto dá rozumný argument pre to aby sem prišiel, rád svoj názor prehodnotím. dohovoril som :)


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte veľa vecí,ktoré sa majú udiať ani len netušíte,lebo ste zaslepení v nenávisti.Ponechám vás v tom sebaklame naďalej.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra to je len Tvoj subjektívny pocit. Necítim nenávisť.
Cítim radosť z dnešného krásneho dňa. :-)


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak je niekto skutočne veriaci, nepotrebuje k tomu katolicku cirkev ani vatikan.
len sa pozrite na amišov alebo ruskych starovercov. Su to vsetko krestania s velmi silnou vierou aku na slovensku by clovek marne hladal. A nepotrebuju k tomu ani zlato, ani palace, ani miliardy na uctoch. A ich viera je skutočnejšia a krestanskejsia ako u papezencov, pretoze skutocne ziju podla evanielia.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-02-17  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  povedz, povedz, nech sa aj my ostatni dozvieme... predpovedat az sa to stane, dokazu aj materialisti. Preto povedz, povedz....


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doposiaľ som bol presvedčený, že cobra je len jednoduchý blb od narodenia. On je však navyše aj náboženský fanatik! To je veľmi nebezpečná kombinácia pre jeho bezprostredné okolie... :-DDD


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vatikánska finančná skupina má najväčší strach zo socializmu. Boja sa, že by si ľudia zobrali späť to, čo kapitalistická cirkev za pomoci manipulácie a zločincov vo vláde získala. Boja sa, že by ľudia užívali to, čo dnes patrí klanu buzerantov v sutanách.

Už Ján Hus žiadal, aby si ľudia zobrali späť to, čo im patrí a preto ho dali upáliť.
http://www.youtube.com/watch?v=ItA_zASJ8PM


Peto . xefexuji94   |   ip:85.248.23   |   2013-02-17  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som za prichod papeza na Slovensko. Podla mna....katolikov na Slovensku je podla posledneho scitania dost vela - 65.8%. Tzn. nas je vacsina, takze to je za nase peniaze. Napr. Osobne nesuhlasim s financovanim sportu zo statneho rozpoctu....a aku mam moznost, aby moje dane nesli na sport? Ziadnu.....takze ti co su proti cirkvi a papezovej navsteve.....je nas vacsina, tak sa prisposobite :-)


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Biblii je jedna stať: Nehádžte perly sviniam,aby ich nepošlapali...Vidíš Pando,už vtedy Kristus vedel o tebe.


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panda, aha: Kresťanskí demokrati a cirkevné kruhy však argumentujú, že Slovensko by sa nemalo viazať ani na sekulárnu ideológiu …

Ale to je základ modernej európskej štátnosti! A viete od kedy? Od Jozefa II., od francúzskej revolúcie … Samozrejme, že štát sa musí viazať na sekulárnu ideológiu. Ako inak? Veď práve sekularizácia umožňuje rovnoprávnosť ľudí. Kto chce byť angažovaný cirkevne, má na to právo, kto nechce, má právo tam nebyť. To je sekularizácia. A potom, cirkev je v modernom štáte braná ako spolok. Povedzme, kanonické právo katolíckej cirkvi – to sú stanovy spolku, ktoré musí ten, kto sa k nim zaviaže, dodržiavať. Ale občanov vo všeobecnosti sa to netýka. Všimnite si napríklad pokus v pôvodnom návrhu zmluvy ukotviť, že SR prevezme pri rozvodoch do právneho poriadku to, že v prípade sobášov, ktoré uzavrela katolícka cirkev, sa bude rozhodovať podľa kanonického práva, a až na základe takéhoto cirkevného doporučenia bude rozhodovať civilný súd. To bol taký škandalózny návrh, že od neho museli ustúpiť. Ak sa chce niekto rozvádzať podľa kanonického práva, má na to samozrejme právo, ale pre právny stav štátu to nemôže byť relevantné. Až takto to chceli dotiahnuť a dnes sa tvária, že to nie je pravda. Netreba pritom zabúdať, že to nie je len agenda KDH. Toto spustil Vladimír Mečiar. To je jeho zásluha. On ponúkol cirkvi tieto možnosti. On bol vtedy pri moci.

Aj tú zmluvu pripravoval …

Áno, zmluva sa pripravovala za jeho vládnutia. Veď KDH bolo vtedy v opozícii. Netvrdím, že z KDH sa na jej príprave nikto nezúčastňoval, ale bolo to pod egidou Vladimíra Mečiara.

Chcel si Mečiar týmto spôsobom získať podporu Vatikánu?

Samozrejme, tak ako kedysi Mussolini. Pred Mussolinim bolo Taliansko sekularizovanou krajinou, zbavenou ideológie. Odluka cirkvi od štátu sa tam udiala už v roku 1870. A Mussolini za cenu, aby mu kňazi nekritizovali jeho politiku, sa otvoril voči Vatikánu, vytvoril im štát, ktorý dovtedy štátom z medzinárodného hľadiska nebol, nechal im územie a ustúpil od všetkého, čo bolo dosiahnuté od roku 1870 v oblasti sekularizácie. Z jeho hľadiska sa aj vlk nažral, aj koza ostala celá. A Vladimír Mečiar? Ak si spomeniete, zo západných štátov s ním vtedy nekomunikoval nikto. Bol persona non grata. Až na Vatikán.

http://prometheus.unas.cz/zavacka.htm


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra, toľko múdrych rečí sa tu natáralo..

No nedozvedel som sa načo by sem mal nejaký pápež liezť.
Kto ho tu potrebuje nech mu zaplatí. Len toľko k elementárnej spravodlivosti. Ak spravodlivosť neuznávaš tak nás budeš obviňovať aj z nenávisti aj zo sviňoperálizmu či čoho to.

No bojím že chyba bude na strane Tvojho prijímača.


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Tzn. nas je vacsina, takze to je za nase peniaze.} Nie, to je za peniaze všetkých občanov. Za vaše peniaze by to bolo, keby ste si tú šarlatánsku ceremóniu platili priamo zo svojeho.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko,teba som mal na vyššom rozumovom vývojovom stupni,ako Pandemonia,ale keď sa cítiš v jeho kategórii lepšie,tak je to len tvoja voľba.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra teda zahovoril si to obvinením diskutéra.
Ide Ti to skvele. :-)

tak ešte raz. Napíš prečo by som to mal cesty pápežovi platiť ak nie som v jeho náboženskej strane ?


Peto . xefexuji94   |   ip:85.248.23   |   2013-02-17  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre > RussianPowerFighter
65.8% je dost, preto som napisal za nase.
Pokial viem nikto z danovnikov nemoze smerovat svoje penize tam kam chce.
Ako som pisal ja nepotrebujem napr. Sport, mensiny, sudy, armadu atd. a predsa musim platit.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no davovi opäť hrabe, už je nejaká ruská sila....samozrejme, aby si nezobral V.M. do svojich úst, to by už ani nežil....hoci opäť tu o inom, tak on len o tom istom dookola, niekedy aj nenápadne...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  už ani armádu tu niekto tvrdý, že nepotrebujeme...Ešte čo, dajte, ale hlavu RKC áno, ktorá si hovorí svätý otec, nevadí, že ihneď porušuje prvé prikázanie, veď on môže, on je viac, že katolíci?


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven a Ty napríklad. Si veriaci v Krista.
Praješ si navštevy pápeža na Slovensku alebo nie ?


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím,že to Peťo napísal dosť jasne.Či to treba opakovať ako v špecialnej škole?


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra
Nie nenapísal.. Totiž nikto sa tých 65% či koľko to sem dal nepýtal či si prajú aby došiel papá.. Ich priania a názory môžu byť iné, ako len hrubé sčítanie cirkevne prihlásených.Sheldon . hyhopyqu52   |   ip:31.130.16   |   2013-02-17  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok Peto, ale čo tak keby sa to spravilo tak, že 65 percent nákladov na návštevu pápeža sa zaplatí z daní a ostatných 35 percent nech zatiahnu dobrovoľnými príspevkami od tých čo ho tu chcú? Aby to bolo spravodlivé... s tým športom s tebou súhlasím... ale nepáči sa mi tvoje: "tak sa prispôsobte, keď ste menšina..." zaujímavé, že tento argument platí len kedy sa komu hodí...a či platí aj pre cigáňov a podobne? týmto argumentom sa púšťaš na veľmi tenký ľad a daj pozor aby sa ti to nevypomstilo, lebo meč má obe strany ostré...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je mi to jedno, lebo ja aj tak nerozhodujem, že či áno alebo nie, ale ja by som ho nepozval, niet prečo...


Peto . xefexuji94   |   ip:85.248.23   |   2013-02-17  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sheldom, so sposobom financovania by som suhlasil iba v tom pripade keby to platilo pre vsetky projekty financovane zo spolocneho rozpoctu. A myslim, ze toto je nerealne.
Ano mas pravdu....ze je to tenky lad. Ked je raz rozpocet spolocny, tak sa vzdy musi niekto prisposobit. A v dnesnej dobe egoistov je to fakt problem.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peto to nie je o egoizme. Ale o cieľoch a záujmoch.
Nie je ani mojim cieľom ani záujmom podporovať kostolné organizácie.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celý čas sa tu hádate o somarinách.Chudák pápež ešte nie je ani zvolený,ani neviete kto to bude,ale už ho odsudzujete,už ho tu nechcete.A popritom ide len o to,aby sa zas niekto vo vláde zviditeľnil,aké je Slovensko raz zas katolícke a pritom sme už v slobodomurárskom bruselskom zadku poriadne hlboko.Už sa bez Bruselu,nevieme ani sami rozhodnúť,nie to ešte v niečom odporovať.To isté platí keby bol vo vláde aj americký vriťolez,tiež by mal potrebu sa pred svetom ukázať a vopchať niekomu do zadku.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-02-17  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peto percento veriacich je velmi zavisle na tom, ci to automaticky strhavaju vsetkym ,alebo ako napr. v Nemecku, len clenom cirkvi. Tam zrazu ideologia ide bokom a zaryti idealisti sa stali materialistami.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.40.11   |   2013-02-17  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v dnesnej dobe niet penezi.neni na dopravu.na nemocnicu.neni na nic. zobra sa na nadacie atad.ale na papeza je.dost.na vysluhove dochodky je dost.na dalsie 150 clenne komando do afganistanu je dost.na fotaparat pre ministerstvo za 2500e je dost.na budovu nato je 80 milionov e .atd ....na potrebne veci pre obcanov neni.hmm. a .stat sa sprava ako mafia. okrada obcanov.nase dane nejdu spet obcanom ale sa rozhadzuju na blbosti. volil som sice fica ale vidim a je jednym z nich.


Peto . xefexuji94   |   ip:85.248.23   |   2013-02-17  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, to, ze nechces podporovat cirkevne organizacie, v poriadku, to je tvoja vola, nazor, ktory respektujem. Ale ked katolici chcu pozvat papeza a niekto nechce a naviac chce, aby aj ostatni nechceli, to je potom vnucovanie nazoru.Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cobra, to nie my, ale vláda a celá SNR, čo je len 150 ľudí + tí, ktorí ich volili, a to ešte vždy nie je ani polovica národa.

A nikto ho neodsudzuje, nech si tam dosadia aj opicu Judi, ale nech sem nechodí, niet dôvod prečo, alebo žeby predsa nejaký dôvod bol, že ihneď po zvolený sem musí prísť?


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra
Napríklad podľa mojich vedomostí ktoré mám (môžem sa aj mýliť ale tak som kdesi čítal)..

Cirkev adventistov siedmeho dňa sa financuje sama. Tak taká veľká kostolná organizácia ako katolícka toto nevie ?
Veď neplatí ani dane a zhrabla množstvo majetku na Slovensku.
A teraz akože ich budeme platiť ? Nevidím na to dôvod.
Nech sa sama uživí, pekne si tam odvádzajte svoje toliariky a nie že Slobodomurármi tu zase budete straśiť.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:77.234.23   |   2013-02-17  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď si pozvem domov návštevu, tak nechodím po susedoch pýtať jedlo a pálenku, aby som ich pohostil.Všetko si musím kúpiť sám a keď si ho pozvú, tak nech to neplatia z našich daní.Obyčajná šaškáreň je to... cirkus poondiaty.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peto, tak nech to hradí vaša RKC a bude pokoj, inak to nie je košer, lebo to pôjde z dani všetkých obyvateľov....a nie každý katolík, len nejakých, pochybujem, že až 65%...


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radsej nech pozvu moskovskeho patriarchu, ten je slovan, slovenskych veriacich pochopi ovela lepsie nez nejaky tupy talian, nemec, cernoch.........ktokolvek.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peto
Vnucovanie nazoru predsa je - ak za peniaze neveriacich a inovercov, sa propaguje katolicka organizacia formou navstev papeza. To Vám máme platiť Vašú reklamu ?

Veď je to na hanbu a nie je to naša hanba ale Vaša.


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {65.8% je dost, preto som napisal za nase.} Je to dosť veľké percento, ale ani to by vám nedávalo právo správať sa nespravodlivo a žiadať, aby návštevu vatikánskeho buzeranta platili aj ateisti a tiež by si asi nechcel, aby bola platená návšteva Richarda Dawkinsa v prepychovom štýle so slovami, že je tu trebárs 20 percent ateistov, že ? Ja osobne to nechcem, nepotrebujem a ako už vieš, nerob to, čo nechceš, aby robili tebe. Ľudia z toho zostatku by mali tiež právo zavolať nejakého iného duchovného, ale prečo by to mali robiť ? Lebo to robia katolícki pokrytci hrajúci sa na spravodlivosť ?...

Inak oháňaš sa percentami, ktoré nič nedokazujú a automaticky všetkých zaraďuješ do kategórie CHCEM, ABY PRIŠIEL PÁPEŽ. Pri sčítaní sa však neriešila návšteva pápeža a nepýtali sa kto má záujem o jeho návštevu. Okrem toho už samotná otázka pri sčítavaní bola zle položená:
http://tvoje.noviny.sk/tvojenoviny-clanky/20-02-2011/tvojenoviny-ateisti-sa-buria-toto-vsetko-sa-im-
nepaci.html

Je absolútne zbytočné, aby sa tieto návštevy vodcov kultov osobností platili z daní, pretože si to môžete sponzorovať aj priamo bez zbytočných komplikácií.

{Ako som pisal ja nepotrebujem napr. Sport, mensiny, sudy, armadu atd. a predsa musim platit.} Ak niečo z toho nechceš, kritizuj to a žiadaj, aby neboli financované z daní napríklad menšiny, zdravotníctvo, alebo súdy a armáda a aby si ich financovali iba záujemcovia. Lenže ty miesto toho žiadaš, aby sa tu financoval vatikánsky buzerant a to, čo nechceš financovať využívaš ako zámienku. To je choré... Jednoducho financovanie parazita obhajuješ parazitmi a práve pre toto choré zmýšľanie je tu toľká mizéria.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovenski veriaci akychkolvek konfesii by mali ODMIETNUT neslovanskych duchovnych a neslovanskych cirkevnych hodnostarov. A to bez ohladu na to ci sa jedna o nemca, taliana, negra alebo spaniela.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale nech ho len pozvú,nech vidí ten bordel na celoštátnej úrovni.Môžu sa predbiehať,kto bude sedieť v prvých laviciach,ako farizeji a národ len opodial sa bude prizerať.A nad ním v pravidelných takticko-operačných odstupoch ostreľovači,veď náš štát je liaheň teroristov.Všetko je to len fraška.


Peto . xefexuji94   |   ip:85.248.23   |   2013-02-17  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven, pokial je cirkev financovana z rozpoctu, preco by si mali navstevu platit ludia? A kolko penazi z dani vsetkych obyvatelov ide kade-tade co sa niekedy rozum zastavuje (a su to nie take cifry). A pyta sa niekto ci ludia suhlasia alebo nie? Potom sa treba bavit o rozpoctovych principoch - a to je ina tema.
No 65% som si nevymyslel....to su oficialne statistiky. Samozrejme nemusi kazdy katolik suhlasit s navstevou to som iba ja predpoklal, ze ano.


Dasty . vocygera76   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán autor čo je to "slobodný kresťan"? Použite prosím nejaký pre Vás výstižnejší termín, ktorý by lepšie vystihoval Vaše akoby myšlienkové pochody.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cobra, len či bude vidieť aj ten bordel čo má vo Vatikáne a v RKC!


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peto ide, kde tade, preto tento štát, lepšie povedané politici zavádzajú, že peňazí nieto, lebo ich je dosť, len idú tam, kde by nemali, cirkev tiež tam radím...


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  { ok Peto, ale čo tak keby sa to spravilo tak, že 65 percent nákladov na návštevu pápeža sa zaplatí z daní a ostatných 35 percent nech zatiahnu dobrovoľnými príspevkami od tých čo ho tu chcú? } Nie a nie. Ani to by nebolo spravodlivé, pokiaľ sa tým 35 percentám peniaze, ktoré ušetrili za odmietnutie financovania návštevy vatikánskeho buzeranta nevrátili.

Vysvetlím to na príklade v ktorom schválne napíšem malé čísla: Návšteva bude stáť trebárs 1000 euro. Ak pôjde z daní záujemcov o jeho návštevu trebás 300 euro, 700 by malo byť rozdelených a vrátených tým, ktorí o jeho návštevu nestoja, pretože si ušetrili svoje peniažky zatiaľ, čo ich veriace ovce minuli za návštevu buzeranta. Ja viem, buzeranti zo SAS by to možno navrhli tak, že by mali tí ostatní povinnosť zas financovať nejakého iného príživníka podobne ako to upatlal Krajcer pri téme financovania cirkvi, ale tak si ja spravodlivosť nepredstavujem. To, že si niekto minie peniaze na parazita neznamená, že ich mám automaticky minúť aj ja za nejakú príživnícku bandu.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíš si,že vo Vatikáne okolo pápeža nieje banda podlizovačov,zradcov,slobodomurármi nasadených rozvracačov? Nechcel by som byť na jeho mieste a pozerať sa do očí každý deň takýmto ľuďom.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra podľa toho čo čítam tak píśeš ako keby pápež bol Kristus alebo nejaký svätý.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-02-17  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja v existenciu Boha neverím. Cirkev považujem za politickú organizáciu od jej počiatku a vzniku. Keďže na Slovensku je mnoho veriacich bežných ľudí a ja k ním cítim úctu aj napriek ich presvedčeniu, že Boh existuje. Už úctu necítim k súdruhom v pluralitných stranách NR SR z dôvodu, že klamu a zruinovali Slovensko. Bežný veriaci si riadne platia dane, tak súhlasím z pozvaním pápeža na Slovensko.


Patrezz . colijeju3   |   ip:87.244.19   |   2013-02-17  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Braček, myslím, že si to písal ako Božie dieťa.. je to tak ? Pán nám dal pár veci, ktorých sa máme držať.. jedna z nich je SOBOTA - SHABBAT, to bude znamením medzi nami a ním, že sme jeho.. nenechajme sa zviesť svetom a nedeľnými zákonmi, ktoré prídu s týmto posledným pápežom... Doba milosti sa kráti, a prichádza súženie v ktorom si nás preskúša .. Keď On si príde po svoju Nevestu, musíme byť prepálení Jeho ohňom lásky a čistoty... Maj na pamäti tieto verše: "Vtedy keby vám niekto povedal: Hľa, tu je Kristus! alebo: Tu! neverte! Lebo povstanú falošní kristovia (mesiáši) a falošní proroci a dajú veliké znamenia a budú robiť zázraky, takže by zviedli v blud, keby bolo možné, aj vyvolených." (Mt 24,23-24) .."Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa prv nenávidel ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by mal rád svoje vlastné, ale preto, že nie ste zo sveta, ale že som si ja vás vyvolil zo sveta, preto vás svet nenávidí." (Jn 15, 8-9). "Ak mňa prenasledovali, budú aj vás prenasledovať" (Jn 15,20) "Lebo bude čas, keď (ľudia) neznesú zdravého učenia, ale podľa vlastných žiadostí budú si hromadiť učiteľov, lebo ich budú svrbieť uši,odvrátia uši od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ale ty buď triezvy vo všetkom trp, čo prijde zlé, konaj dielo evanjelistu, vykonaj svoju službu." (2.Tim 4,3-5) ZOHNAJ SI PôVODNÝ ROHÁČKOV PREKLAD (evanjelický a ekumenický je pozmenený tak, aby sedel falošným učeniam a antikristovi) A NEZABÚDAJ: JEŽIŠ JE VÍŤAZ a my s Ním !! Amen bratku.. Stetneme sa pri trúbení poľnice :)) Shalom


Peto . xefexuji94   |   ip:85.248.23   |   2013-02-17  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RussianPowerFighter - taky danovy system ako mas na mysli nebude zriadeny nikdy, nikdy.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemáme problém pozývať za dane poplatníkov všelijakých politických pohlavárov, ale Pápež už je problém.

Tak sa pýtam pre koho je to problém?


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pápež je /len/ zástupca Krista na zemi.Myslíš si,že Kristus nemá tú moc pôsobiť /aj/ vo Vatikáne? Ale aby si bol v obraze,musel by si začať čítať Bibliu a mal by si prehľad aj o tom, čo a prečo sa to konkrétne deje v RKC.Zas niekoho pošteklím,ale RKC je Kristova cirkev a ani brány pekelné ju nepremôžu!!!


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra

Tak je a tak to aj bude.


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {RussianPowerFighter - taky danovy system ako mas na mysli nebude zriadeny nikdy, nikdy.} Pokiaľ budú pri moci retardi, ktorí sa hrajú na expertov a na spravodlivosť, určite nie...


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef Varga...Blahoslavení, lační po spravodlivosti,lebo oni budú nasýtení.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takmer 2 000 ročné klamstvo, a vidím, že je živené stále aj tu....


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra
Aha.. Takže Ty ho vnímaš ako zástupcu Krista.. Už je mi to jasné. No ale, objektivne kto každý ho tak vníma zvláśt ak sa správa ako celebrita a nie ako povestný Kristus.

Pre mňa a pre mnohých je to len predstaviteľ svetskej moci a takisto oficiálna hlava organizácie ktorá nemá ćistý śtít ani z pohľadu dejín či súćastnosti. Tí nemajú problém svätiť ani tanky keď sa bojuje. Tak aký že zástupca Krista. :-)lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven

A tebe kto dáva istotu že sa nemýliš?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ak by tanky ľudia nevyrábali, Kňazi by ich nesvätili.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer...AMEN!


RussianPowerFighter . gufytimy56   |   ip:91.233.24   |   2013-02-17  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {RussianPowerFighter - taky danovy system ako mas na mysli nebude zriadeny nikdy, nikdy.} Inak samozrejme to by moc nebolo dobré riešenie a práve preto by bolo lepšie, aby si ovce financovali jeho návštevu priamo. To som navrhoval v prvých príspevkoch, ale keďže by to chceli ovečky riešiť cez dane, ponúkol som ďalšiu alternatívu.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer..

Ako ? A kde je to - "Nech prvý hodí kameňom ten kto je bez viny".. Veď to by mal kňaz povedať keď vidí tank, nie ho eśte svätiť. :-)))))))


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, vy ste tĺk, že ak by ľudia nevyrábali, tak by kňazi nesvätili ich, to čo má byť za pokrytecký alibizmus?


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko,si domotaný ako jehovista na kolotoči.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

A akého hriechu sa dopustili Kňazi ak podporovali potlačenie nacistického agresora?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A teraz vysvetlite, že ako môže niekto požehnať zbraň, ktorá bude iného zabíjať? Hnus, ak niekto takto myslí a koná, dokonca ak niekto povie, že také niečo je v poriadku. Ale zvykol som si, u RKC je všetko možné, všetko môže, veď ona je viac ako Pravda sama!


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra hlavne že Ty všetkému rozumieš a namiesto argumentov používaš Argumentum ad hominem. :-))))))))

Poukazovanie na nedostatky oponenta. Logické klamy..


dz . xywinyxa53   |   ip:89.176.42   |   2013-02-17  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  somari :D


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano SLoven má pravdu z môjho pohľadu a ja sa pýtam to isté.
Ako môže niekto požehnať zbraň, ktorá bude iného zabíjať?

Myslím že je to korektná otázka bez ohľadu na to kto je ten ćo sa pýta a aké má nedostatky.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ak by ľudia nebránili svoje presvedčenia zo zbraňou, už dávno by na tomto svete vládlo zlo.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Život človeka je dar od Boha a nikto nemá právo ti ho vziať a dokonca ani ty sám.Piko to bol zas argument,čo?


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer tvoje kráľovstvo predsa nie je z tohto sveta.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ale tento svet nepatrí ani zlu.


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ah Cobra..
Tak ak je to dar od Boha potom môže niekto svätiť tanky určené na branie životov ?


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-02-17  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak je Kristov zastupca bude sa stykat len s pospolitym ludom a akehokolvek politika, ci klerika vynecha.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Tanky alebo iné zbrane, neboli požehnané na zabíjanie nepriateľa, ale na obranu vlasti.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, vy ste ale cirkevný pokrytec, a ešte niečo pridáte, tak sa vás ja osobne opýtam, že či aj vy sám by ste zobral zbraň a zabil ňou druhého jedinca, z požehnanou zbraňou od kňaza? Len sa ešte vyfarbite...

Hovoríte aj vy sám neraz o Kristovi, a pritom ihneď sa mu smejete do tváre, tak ako teraz, lebo bolo povedané: ,,Kto mečom zabíja, mečom hynie..." ale vám ani to nevadí...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo ak chceš Piko, môžeš to brať aj požehnanie prostriedkov na ochranu života.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svätenie tankov zbytočné,keď životnosť jedného v boji 5-10 min.?


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer obranné tanky ? Netáraj.. :-)))
Tanky kňazi svätili aj nemeckým esesákom a nebránili vlasť.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, no pomlčal by som už, začneme križiackymi výpravami do svätej zeme?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven

Čo je väčší hriech?
Prizerať sa ako vraždia nevinných? alebo bojovať zato aby žili?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Naozaj si myslíš že BOH žehnal nacistickým tankom?


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-02-17  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  svojho tzv. svateho patrona mali aj letci aj protiletecka obrana. to bola vojna svatych? :D


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer nechajme tak.. Pekný deň Ti prajem.
A nech Ti požehnaná raketa nespadne na hlavu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takéto otravné návštevy sú k ničomu. Žiadny diplomatický ani ekonomický prínos. Len prihlúpli pátričkári očakávajúci zázrak si pohladia svoje frustrované ego. Kostolný komediant sa prezlečie za zmrzlinára, preváža sa v akváriu a ovce bľačia alejujá ako zmyslov zbavené. Normálny človek z toho rozhodne nepadne na riť. Pozrime sa pre porovnanie na podobnú návštevu iného pitoreskného klauna, ktorý je rovnako rád stredobodom pozornosti a necháva sa s obľubou pozývať na štátne návštevy. Neoblieka sa do drahých zlatom vyšívaných kobercov a nenosí červené črievice ako buzna, ale marketingovo do červeno-žtlého županu. Moc toho nezje, nemá extra nároky a kde sa vyskytne, nie sú policajné manévre. Len zopár nafetovaných aktivistov pred čínskym veľvyslanectvom roztiahne transparent. Týmto sa neprihováram za návštevu tejto medzinárodnej vyžírky, len chcem poukázať že tieto teatrálne spirituálne celebrity nemajú v modernom svete miesto a obaja nie sú schopní nič produktívneho priniesť. Z blúznenia dogmatického du(c)hovna žalúdok nenasýtite, nič nepostavíte a pokrok nerozšírite. Len choďte kade ľahšie a Slovensku sa vždy vyhnite oblúkom...!


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz ste sa opäť vyfarbil, len dokážete takto, ďalšou otázkou odpovedať...


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Práve ide v telke film na JOJ.
Nemecký vojak povedal. Prisahám pred pánom bohom že budem slúžiť adolfovi hitlerovi a tak ďalej... Úźasné.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a potom kto je väčšie stádo /určené na porážku /,keď ani vlastný život si nevedia obhájiť a ochrániť.NWO vám tlieska,ako agenda zaberá...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A držal už ste niekedy v tomto živote aspoň nabitú zbraň?


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-02-17  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer mozes papezovi ked pride zacitovat Salamuna ohladom pozehnania a opytat sa ho, ci pozehnane zbrane nepridali trapenia: Požehnanie Bozie je to, čo obohacuje, a nepridáva s ním trápenia.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven

Obetovať svoj život, za život nevinného, je istá spása, ak to ty nechápeš, ešte to neznamená že to neplatí.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fero

Ale ja nemám dôvod mu klásť takéto prízemné otázky.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíte fero to pokrytectvo? Hrôza...Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A niečo ešte pre lucifuka, ktorému nevadí, že sa zbrane požehnávajú kňazmi, zbrane, ktoré zabíjajú: Matúš - 26. kap.: ,,51A hľa, jeden z tých, čo boli s Ježišom, vystrel ruku, tasil meč, udrel veľkňazovho sluhu a odťal mu ucho. 52Ježiš mu riekol: Vlož svoj meč na jeho miesto! Lebo všetci, ktorí berú meč, mečom zahynú."


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven

Pokrytectvo?

U teba je pokrytectvo ak Kresťanské národy bránili?


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-02-17  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ake otazky by si mu kladol?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, z akej istoty vyvodzuješ že by ťa ako duchovne postihnutého z ústavu pripustili položiť zmrzlinárovi z akvária nejakú otázku...? :-DDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven

Tieto slová patrili hlavne ľudom ktorý zbraňami zabíjajú mier a Lásku v tomto svete.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-02-17  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fero

A prečo by som mu mal dávať nejakú otázku?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, možno v rámci terapie... čo myslíš? :-DDD


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru chlapci vedzte,že správny kresťan rozbije papuľu na počkanie každému,kto mu siahne na život.Takí sme my kresťania...


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ešte nejaké blbé otázky?...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opýtaj sa pacienta. On chce niečo klásť... :-DDD


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra

Už nie, žiadne ďalšie otázky.. Vidím že nie ste Kresťania.
To mi stačilo.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-17  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Robím si prču...,ale na sprosté otázky,sprostá odpoveď.Keď sem píšeme,čomu veríme,čo si viac vážime ako svoj život,tak sme vám tŕňom v oku.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-17  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty kokšo... zabijáci katolíci... vraj "Obetovať SVOJ život, za život nevinného, je istá spása..." ale potrebujú k tomu zbraň aby mohli zabíjať (a obetovať?) život iných... takto sa veru nedostanú v r a j... ježiš iba táral hlúposti svetom o nastavení druhého líca a milovaní nepriateľa...(?)


PIko . tijopesa82   |   ip:95.102.98   |   2013-02-17  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra pre mňa ste boli len zdroj zábavy a informácií. Aký tŕň.
Tŕňom ste sami sebe - veď mnohí nie ste ani tí za ktorých sa vydávate.


pepazDepa . pekarydi07   |   ip:95.102.42   |   2013-02-17  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Možno ani toho papeža z veľkého Ríma ani nebudeme potrebovať.Však v našom malom Trnavskom Ríme máme tiež osobnosť ,ktorá je rovná s Kristom "kto do mňa bucha ,akoby udieral Krista"to sú slova nášho arcibiskupa s Trnavy.Ešte zopár vystupení v TA3 k tomu ospevne články vo SME a podpora pekelných mocnosti na čele s Fedorom Galom a máme tu vlastného Svateho otca!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-17  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pochybujem, že by dokázal časovo stihnúť aj všetky povinnosti bieleho osla. Keťasenie s okolitými pozemkami a presýpanie peňazí z účtu na účet zaberá veľa času... :-DDD


Ivkovabielama . birepeko16   |   ip:95.105.25   |   2013-02-17  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážený autor. Kdeže je Vaša kresťanská láska k nepriateľovi? Ak ste kresťanom, tak potom prijmímate bezvýhradne učenie JK-a a on hovorí: Milujte svojich nepriateľov, dobre robte tým, čo vás nenávidia, modlite sa za tých, čo vás prenasledujú. (Horská reč ev. Mt.) Ale to bokom. Sám uznajte, že ste viac ako prehnali. 5000 DM za požehnanie na papieri - platí sa, ale nie to toľko ani zďaleka. Platí sa za ručné vypísanie toho listu. Teraz je to okolo 10 €.
Ak uvádzate klamstvo v jednom prípade, iste tých klamstiev bude viac.
Nechce sa mi Váš článok čítať celý, lebo je ladený ako súčasné správy: od zač. do konca len zlo.
Nie som pápeženec, ale Vás musí veľmi zožierať nenávisť voči tomu, čo krituzujete. A to až asi do takej miery, že ak by cirkev zanikla a pápež by už nebol, Váš život by stratil zmysel.VR . bofisira86   |   ip:92.52.16.   |   2013-02-17  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň.
Chcel by som odkázať autorovi, alebo autorke ... máte pravdu a plne s Vami súhlasím! To, akým spôsobom sa pokrivilo učenie Ježiša Krista, ktorý sa obetoval pre nás ľudí je neskutočne smutné. Čo je ešte smutnejšie a zarážajúce, že to všetci tolerujeme. Tolerujeme tak nehorázne obludnosti tejto spoločnosti, ktorá by sa mala nazývať menom " Cirkev s.r.o." Najsmutnejšie na tom je, že nás klamú, okrádajú, kopú do zadnej časti tela a ešte nám napľujú do očí. Paradoxom toho všetkého je, že opäť a opäť padáme na kolená, mysliac si, že pred Bohom, ale mi sa klaniame pred veľmi silne pokrivenou cirkvou a zabúdame na pravú podstatu viery.
Politici sa predháňajú vo zviditeľnovaní sa pri cirkevných udalostiach. Vieme, že je to len a len preto, aby boli ľuďom na očiach a robili si plusové body. Kde je KDH ?! Strana, ktorá by mala byť nositeľom Božieho mena, slušnosti a zástancom všetkých ľudí bez rozdielu. Kde sa vytratila slušnosť, mravnosť , čestnosť, zodpovednosť? Peniaze, banky a politici ovládli celý svet, vrátane cirkvy. A práve ona sa zapredala a každým dňom viac a viac zapredáva diablovi za pomoci nás veriacich. Či sa nám to páči, alebo nie, tak my sme tí, ktorí to podporujeme. Ak by sme to nechceli, tak by sme boli ochotní bojovať za čistejšiu a láskavejšiu vieru, tak ako nás učil Ježiš, tak ako je písané v Písme svätom. Mám obavu, že už nie je vôľa zachrániť čo by sa ešte dalo zachrániť, mám obavu, že nastala doba otupenej apatie ku každému, ku všetkému. Sme zavalení vlastnými starosťami na to, aby sme našli v sebe odvahu bojovať za lepšiu cirkev. Za cirkev, ktorá by nebola založená na zhŕňaní peňazí, ale na láske a pokore.
Za našej podpory sme si vybudovali väčšiu a bezohľadnejšiu Cirkev s.r.o.., ako je Pentas s.r.o., alebo iný finančno mocenský podnik. Napriek tomu, že stav je veľmi, veľmi zlý, stále je tu šanca vysporiadať sa s tými, ktorí nás oklamali a naďalej klamú . Veriacich v tejto malej krajinke je osemdesiat percent! A teraz sa hlboko zamyslite ... „ vyzerá to v našej cirkvi, spoločnosti podľa tohto štatistického čísla?! „ Buď je pokrivená viera, alebo systém z nás urobil hlupákov.
Za tento mravný úpadok budeme platiť príliš veľkú daň.
Chcem touto cestou povedať, že súhlasím s autorom článku a aj ja vyzývam Roberta Fica, aby konečne neplytval peniazmi občanov tejto spoločnosti. Ak bude cirkev ochotná pozvať novozvoleného pápeža, urobí tak sama, pretože netrpí nedostatkom peňazí. Po druhé vyzývam Roberta Fica, aby bola uzákonená odluka cirkvy od štátu. Cirkev má dostatok finančných zdrojov na to, aby sa vedela o seba postarať sama.
VRanoJA . damolufi14   |   ip:46.175.0.   |   2013-02-17  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to pisal urcite niejaky ZID zaujimalo by ma ci takisto bol aj proti navsteve anglickej kralovnej ci americkeho prezidenta alebo pre niekoho ineho vysnamne osobnosti ako je teraz proti navsteve papeza a urcite tie navstevy neboli financovane pozivatelom ale isli z dani
tak nech panko skludni hormon a stara sa o dolezitejsie veci !!!


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.170   |   2013-02-17  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Parazitický SMER predsa potrebuje vo voľbách aj hlasy veriacich ovečiek! Kto to zaplatí, určite SMER nie! Smer ako strana je súčasťou tohto parazitujúceho chazaro-sionistického-žido-kresťanského systému, presne tak ako aj ostatné regenerátske politické strany a hnutia!

Ivkovabielama.birepeko16 to tvoje: """A to až asi do takej miery, že ak by cirkev zanikla a pápež by už nebol, Váš život by stratil zmysel.""" P.S.: Blahoslavení duchom chudobní! Máš aspoň ešte trocha toho ducha? Vari je papá, či cirkev boh?

Všetkým:

Ako môžete pri iných témach nadávať na tento chazarsko-sionistický-žido-kresťanský parazitický systém, ako ho vraj chcete zmeniť resp. odstrániť, keď ste fakticky otroci vieri, ktorá tento systém vybudovala, tomuto systému slúži a aktívne ho podporuje?

Viaže sa na vás egregor, vyciciava vás a ani si to neuvedomujete!

Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-02-17  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za dane, ktoré občan platí štátu, by mal dostať od štátu adekvátnu protislužbu...

návšteva a podporovanie pápeža a cirkvi z daní občana NIE JE adekvátnou protislužbou...

poslanci NR nás vracajú do čias predaja odpustkov, do stredoveku !klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-17  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa pozrieme na vec -pragmaticky- cez oči napr. nenavratnej pôžičky na výstavbu dialníc -od Vatikánu- bez vedľajších --týchto- sľučiek na krku-- tak otázka sporu o návšteve Pápeža by bola bezpredmetná !/--ta ne??? hovoril v našej krčmičke Piťo --Vatikanska mena je Vatikánska mana... tuším tiež -ečka--/


jolefoto . xaryguwi62   |   ip:178.143.2   |   2013-02-17  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je smutné že autor článku vidí len samé negatíva. Ale teraz úprimne tá "hnusná" katolícka cirkev nurobila v histórií nič ale naozaj nič pozitívne? Ak si autor článku odpovedáš že neurobila nič pozitívne tak mi ťa je úprimne ľúto lebo musíš byť veľmi nešťastný človek.


jana . viqafefu67   |   ip:178.40.15   |   2013-02-18  (06:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo by mal chodiť? Ak ho niekto túži vidieť, nech ide do Vatikánu a tam nech si ho užije do sýtosti.

Viera v Boha nemá nič spoločné s cirkvou. Ak chce človek úprimne veriť, Cirkev je skôr prekážkou. Po formálnom vystúpení z RKC človek nemusí cítiť hanbu za škandály, mocenské boje a intrigy, ktoré v tejto organizácii kraľovali a kraľujú a môže sa naplno venovať Bohu. Moja vlastná skúsenosť. Odporúčam.


jankopucka . cyrijune65   |   ip:213.160.1   |   2013-02-18  (06:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hunusnú prehnitú katolícku cirkev zruišiť ako bačove šteňa a jej majetok rozdať chudobným, alebo použiť na splatenie dlhov rozpočtov jednotlivých krajín. Takto by sa Slovensko mohlo stať krajinou bez zahraničného dlhu.
A eštébáckych arcizlodejov Sokolov a iných pritakávačov Vatikánu rozštvrtiť úplne zadarmenko...


RastislavHruovsk . penisyre95   |   ip:194.8.239   |   2013-02-18  (06:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas s janou...

A chcete štvrtiť, popravovať, brať, násilím? Dokedy ešte takto, a nie inak, dokedy?


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-02-18  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz len s nadpisu je mi zle. Naco by sem taka postavicka mala chodit. Musime vytvorit demonstracie od jeho prichodu aby pochopil ze na Slovensku uz ziadneho batmana hostit nechceme.
FUJ HUMUS, UZ LEN TEN KOHO TO VOBEC NAPADA TREBA ODSTRELIT
A MOZNO KEBY SME TU ODDRBALI BATMANA BY SME SI VO SVETE SPRAVILI DOBRU REKLAMU - MOZNO AJ ROPU BY NAM ZADARA POSLALI :)


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-02-18  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak velke plus za clanok, hned ho aj idem sirit ako osvetu dalej. A odporucal by som to ako povinnu literaturu do skol, nech si deti vedia uvedomit co to je za fasisticku organizaciu.


juraj . lipukucy09   |   ip:178.41.17   |   2013-02-18  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autorovi dakujem za námahu diskutérom za príspevky,zas som oniečo múdrejší ináč autor má svätú pravdu,súhlas


Stastie . jovohegi26   |   ip:77.78.89.   |   2013-02-19  (00:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vynikajuci clanok, plne s nim suhlasim.


Ja . wunadymy43   |   ip:88.212.36   |   2013-02-20  (05:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  www.voltaire.netkosice.sk


Kazda . sipuqewu9   |   ip:89.173.4.   |   2013-02-24  (13:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Prečo sa autor nepodpísal ?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 2.časť

Motto: Akýkoľvek výsledok akéhokoľvek zápasu je menej dôležitý ako zotretý prach na našom stole!


BULLSHIT náš každodenný.

O co jde v Libyi?

Životná úroveň Československa v historickom ...

Jó, za bolševika to se nám žilo...!?

Pravda vyšla najevo...ale osvobodí nás to, nebo budeme ...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Ako také ovce

Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.5177 s