19. August 2019
    
Spamätajme sa! - Dolezite.sk

Spamätajme sa!


  2010-10-29  (12:34)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Spamätajme sa!

Tento môj názor som plánoval napísať už dlhšiu dobu, ale až teraz som sa k tomu naozaj odhodlal, lebo sa už nemôžem pozerať na to, ako to so svetom ide dolu vodou.

Keď som bol malý, tak som si myslel, že svet je úplne jednoduchý, myslel som si, že väčšina ľudí je dobrá, a že tí, s ktorými nevychádzajú ľudia v mojom okolí, sú iba malou hŕstkou nejakých chudákov, ktorí nevedia, čo je správne. Ale ako som rástol, tak som si začal uvedomovať, že môj prvotný názor na svet je úplne skreslený, bol to názor na svet, aký som ja chcel mať. Myslel som si, že ľudia sa správajú správne a že navzájom takmer všetci vychádzajú.

Teraz je to však úplne iné, ako tak viac sledujem ľudí a ich správanie, hnusí sa mi tu už len žiť, vôbec tu už nejde o to, aby sme sa mali navzájom radi a aby tu bol mier a pohoda. Zistil som, že skoro všetci ľudia hrabú iba pre seba a nezaujíma ich dobro pre druhých. Stali sme sa svetom, v ktorom už nemá láska vôbec miesto, pretože ju vytlačili moc a peniaze, ktoré sa stali hlavným cieľom väčšiny ľudí.

Byť niečím „nad“ je teraz v móde a čoraz viac ľudí chce stáť na vrchu nejakej pyramídy, aby mohli ovládať a ovplyvňovať ľudí a aby boli oni sami ospevovaní a cítili sa veľmi dôležito. Zo všetkých tých správ, ktoré čítame na internete a pozeráme v novinách, si môžeme dať do kopy, že najmocnejší ľudia sveta sa spájajú, aby dosiali svoje „šľachetné ciele a pomohli ľuďom“. Ak by však naozaj išlo o toto, tak by sme sa mali už úplne lepšie a nik by netrel núdzu. Smutné je ale to, že ľudia to ešte aj podporujú a bojujú za to, lebo si myslia, že je to správna vec. To je tá naša chyba, že sme veľmi ľahko ovplyvniteľní. A to títo „mocní“ ľudia využívajú a štvú nás proti sebe. Mám tu aj malý príklad: Naši južní susedia Maďari, dosť veľa ľudí má voči nim výhrady, napriek tomu, že nemajú žiadny dôvod. Sú to predsa ľudia ako my, tak prečo by sme ich mali nenávidieť. Veď predsa všetci sme si rovní, tak sa ľudia už konečne uvedomme a spojme svoje sily proti ľuďom, ktorí toto práve chcú, a žime si konečne v harmónii.Sme veľmi ovplyvniteľní televíziou a ostatnými masmédiami a potom sa čudujme, že prečo sa deje to, čo sa deje. Samé vraždy, atentáty a konzumný život.

Mladí ľudia sú veľmi ovplyvniteľní. Vplyvom podprahových informácií menia svoje názory. Konajú podľa väčšiny, aby mohli zapadnúť do partie. Toto ovplyvňovanie má na nich nedbalé dopady. Najhoršie z nich sú pitie alkoholu a fajčenie cigariet, ktoré majú zlý vplyv aj na zdravie iných ľudí. Iné ovplyvnenia sú nosenie rovnakých veci a rovnaké správanie, ktoré by neboli také zlé, keby tiež nemali dopad na ostatných ľudí. Dnes sa na internete rozmohli rôzne booky a chatovacie systémy, ktoré dosť často zverejňujú nepravdivé informácie a napomáhajú tak ovplyvňovať ľudí. Ľudia sa cez tieto systémy vyjadrujú a už sa ani nedokážu normálne porozprávať z očí do očí. Smutné je na tom to, že si neuvedomujeme, že si tak iba sami sebe škodíme.

Stávajú sa z nás iba bezduché tvory, ktoré robia to, čo im prikážu. Sme ako jedna veľká sekta, ktorá počúva jednu hlavu a koná podľa nej.

Povedzme tomuto dosť a začnime sa rozhodovať sami. A svet bude krajší a lepší.

 

(pozn. red.: článok prešiel jazykovou korektúrou)


matexij(matexij@gmail.com)
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Madness   |   ip:178.40.22   |   2010-10-31  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak. Kolektív, médiá, honba za peniazmi tvaruje ľudí do zhubnej formy súčastnosti, kt. sa nedá len tak zrušiť. Individualita je zosmiešňovaná, jedine ak máte peniaze a moc stávate sa novým "idolom" a znova sa vytvára nová masa napodobiteľov, kt. chcú byť ako vy. Je to smutná vizitka našej doby.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-31  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je vždy tak, keď človek zaprie v sebe to živé a večné, a počúva to, čo mu vždy, v krátkom čase, spôsobuje len a len problémy, lebo to niečo, naviac nemá. Je ako neposlušné a málo vychovávané decko, ktoré stále trucuje.


hlava22   |   ip:213.151.2   |   2010-10-31  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No fajn, článok dobrý, ale podobných sú tisíce, kritizovať dokáže každý, ale kde je riešenie???


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-10-31  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlava 22 riešenie je také jednoduché a prosté, ktoré je už tak dávno známe, ale koľkí oň by naozaj stáli? Takmer opäť nikto, lebo je úplne prosté a jednoduché, preto pre drvivú väčšinu stále neprijateľné a zavrhnutia hodné!


sstando   |   ip:195.168.2   |   2010-10-31  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rieseni je viacero, nie len jedno, dnes mozno najznamejsie: zeitgeist movement, resp. the venus project ... vygoogli si, zaujimavy film je zeitgeist addendum - tiez najdes na nete aj s SK titulkami ak ti robi anglictina problem...


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-01  (02:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre ludí ktorích hlavný zmysel života spočíva v peniazoch: som zvedaví čo povedia ked sa jedného dna tento systém zrútí a s nimi aj ich domnelé nádeje. Neviem či to bolo vždy, alebo je to len také pubertálne správanie, ked mládež už aj na ZŠ si vyberá zamestnania podla výšky platu, a nie prospechu pre spoločnosť alebo čo ich baví. Peniaze sa stali modlou pre mnohých. Ako povedal pán Baťa: Kto sa ženie za peniazmi,ten ich nikdy nedoženie, ale kto bude zo všetkých síl slúžiť spoločnosti, nebude môcť peniazom uniknúť.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-01  (08:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor, matexij
akoby si mi to zobral z jazyka. Od slova do slova mám presne tie isté pocity. Ibaže ja už viem aj veľmi presne, čo je príčinou takého stavu, už nemám žiadne otázky, iba odpovede. Preto viem, že ľudia tomu "dosť" nepovedia. Im sa páči, ako žijú. Len tak pre príklad: Sú dokonale ľahostajní k tomu, v ktorých krajinách slovenskí vojaci pomáhajú zabíjať domorodcov. Na revanš máme tu u nás pokoj, sme členmi zabijáckeho gangu NATO, ktorý terorizuje celý svet, sme "víťazi", ale asi by sme veľmi plakali, keby nám tu nejaký zúbožený moslim prišiel na revanš vrátiť požičané aj s úrokami.Matexij   |   ip:77.234.23   |   2010-11-01  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mi, čo sme ešte ako tak "slobodní" a vieme ešte racionalne zdôvodňovať naše správanie by sme sa mali spojiť aby sme robili nejaky osoh pre ľudí a nabádali ich aby sa k nám pridali aj oni.

Pravda vždy zvíťazí!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-01  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda víťazí už stáročia, to znamená, že neustále prehráva. Chcel by som svet, kde by sme boli iba my, slobodní, ale na preľudnenej Zemi nám to nedovolia. A potom - oni nás potrebujú - aby mal kto na nich otročiť. Ale už sa blíži doba, keď nás "vypnú". Budú nás chcieť vyhladiť. Vieš si predstaviť ten holokaust?


ggg   |   ip:178.41.59   |   2010-11-01  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlavnym motorom je zavist...


Matexij   |   ip:77.234.23   |   2010-11-01  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príde čas keď toto všetko skončí. A začne nová, lepšia éra.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-01  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matexij súhlas, toto obdobie je už na konci, každý to vidí, možno aj cíti, ale väčšina aj tak by chcela, aby to tak bolo ďalej, keď majú strach zo všetkého, čo im prináša slobodu, oslobodenie, lebo sa im ešte stále, napriek akémukoľvek otroctvu, dobré žije. Je to smutné, ale je to tak, že pokiaľ mám ešte plné brucho, tak vždy sa ešte nič nedeje!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-01  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koľkokrát denne, veď sa započúvajte, v každej vekovej skupine je počuť aj takéto slová, nenávidím ťa, závidím ti, zabijem ťa...nehovoriac, že v koľkých obmenách sa zneužíva meno Tvorcu, to najviac, aj u tých najmenších detí, aká matka, taká Katka, aký otec, taký syn. A ľudia sa stále čudujú, že prečo sa deje to, prečo tamto, prečo mne, prečo nie susedovi...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-01  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony, kazdy mame tvorcu, hovorime im aj rodicia, neviem akeho ineho tvocu mas na mysli, a ak si myslis, ze to speje k niecomu,ze toto obdobie je na konci, ano speje, k zaniku cloveka ako zivocisneho druhu. Nie je za tym nic ine, len evolucia. Niekde som sa raz docital, ze civilizacia ma zivotnost asi 5000 rokov, ak si dovtedy neuvedomi, co robi zle, zanikne.


Uite   |   ip:188.167.1   |   2010-11-01  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Na tých ktorí sa spamätali pozeráte ako na pomätencov. Prečo? Veď sa rozhodli len žiť tak ako sa má. Proste žiť podľa morálnych zákonov lásky a spravodlivosti. Keď príde ten deň, na zemi zostanú žiť len ľudia , ktorí žijú už dnes podľa Božej vôle. Ten deň odstráni všetky armády sveta, všetkých politikov sveta, všetky falošné náboženstvá sveta a všetkých chamtivých obchodníkov sveta.Všetkých zločincov sveta dohromady, malých aj veľkých. Selektívny výber sa už robí teraz. Dobré posolstvo o Božej vláde pokoja sa hlása po celej zemi. Ponúka sa každému, aby spoznal Boha a naučil sa žiť podľa jeho vôle. Svet spravodlivosti a práva za takú zmeu stojí. Veď žiť každého baví, zvlášť keď zostane navždy mladý a zdravý a celá zem bude záhradou podobnou parku. O tom hovorí biblické posolstvo.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-01  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, neviem, ale nechcem to zazit, lebo tu bude pobehovat 144 000 sialencov, ktori sice nevedia nic o zivote, ale budu zit stastne. Ta buducnost ma desi coraz viac, jehovisti, zamyslite sa nad sebou a zacnite sa ucit aspon nejake remesla, lebo pri takom nedostatku ludi sa vam zide kazda pracovita ruka. No a vystavanim po krizovatkach sa remeslu urcite nenaucite. Alebo mate predstavu, ze vam budu pecene holuby padat do huby?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-01  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prežije len malá skupina ľudí /pár miliónov/ a tá zdegeneruje - vráti sa späť "na stromy", po čase vyhynie. Nejako mi z toho ani nie je smutno, len by som nechcel vidieť zomierať svojich blížnych, na toto som fakt zbabelý. Niečo sme síce vytvorili, to je fakt, ale rev komercie prehlušil kultúru, takže čo tam po tom... V demokracii sme poznali, akí ľudia v skutočnosti sú. Ďakujem, nechcem.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-01  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite
ja zvysoka se...m na celý boží svet, a chceš povedať, že som zločinec, čo patrí do ohňov pekelných? Ako si vôbec dovoľuješ triediť ľudí na základe "božej vôle"? Doveď mi toho boha sem a ja si to s ním vybavím! Čo ty vieš, ako žije ateista dodržiavajúci zákony, čestný, pracovitý, mnohokrát podvedený darebákmi, čo sa aj po kostoloch presmŕdajú, pracujúci pre chudobných ľudí za oveľa menšie peniaze, než pre firmy a papalášov. Hodíš ma do pekla, keď spoznáš môj život? Akým právom, čo si zač, ha?!


Uite   |   ip:188.167.1   |   2010-11-01  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noví ateista JA, zdravím ťa. Máme my veriaci aj vy noví bojovní ateisti niečo veľmi dôležité spoločné. Ani my veriaci držiaci sa učenia Biblie ani vy neveríme v peklo ako miesto múk. Preto sa upokoj, lebo jeden a ten istý koniec čaká každého, zviera aj človeka. Otázka potom stojí tak, ak s istotou kráčame len po ceste na cintorín, je pre smrteľného človeka nejaká nádej? Biblia dáva uistenie že áno. Ale to už je iná kapitola. To by si sa však musel spamätať a začať poctivo skúmať posolstvo Biblie.

Rafael ty si úplne mimo obrazu, ktorý nám podáva Biblia. Nešír tu svoju ničím nepodloženú demagógiu!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-01  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite, to ma naozaj tesi ta tvoja definicia, ja sa snazim totiz zit cely zivot tak, aby som ten obraz, ktory vam dava biblia, vobec s vami nezdielal. Som stastny tak ako miliardy dalsich ludi, ktori na to, aby nepachali zlo, boli k okoliu priatelski, a nevyvysovali aa nad ostatnych a neboli zaslepeni jednou knizockou, na ktorej sa spolupodielalo ohromne mnozstvo ludi, zaslepenych vo svojej nadradenosti, pyche a neznasanlivosti k inym narodom. Som stastny, ze zijem bez tychto atributov xenofobneho naroda, zvanych zidmi. Demagogiu tu siris ty, svojimi nicim nepodlozenymi argumentmi, na ktorych je zalozena ta tvoja jehovisticka sekta.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-01  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď sa tak nad tým zamyslím, ešte som nič nepokradol, nikoho neprizabil.... A to prosím nezdieľam dogmy stáda pod dohľadom modly na skrížených trámoch! Nemusím vlastne liezť čiernoprdelníkom do spovednice, aby som pokrytecky ospravedlňoval svoje konania a každú nedeľu načúval z kancľa čítanie rozprávok z knihy oviec. Zrejme by som mal niečo z toho urobiť, aby som mal dôvod žiť v strachu pred nejakými prikázaniami. Vychádza mi to tak, že tzv. blahoslavení jedinci majú psychopatické sklony, a preto musia mať nad sebou tútora (aj imaginárneho). Stádo potrebuje malý košiar a byť kŕmené vymyslenými lžami, aby bolo poslušné.


Matexij   |   ip:77.234.23   |   2010-11-01  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A sme kde sme nechceli byť. Nie je jedno v akeho Boha veríme? Hlavné je že konáme spravodlivo. Nevnucujme svoju vieru druhým ľudom. Oni sami prídu na to čo je správne, možno už vtedy bude neskoro, ale predsa to zistia. Prestanme tu vravieť, že to nábožentvo je take a ine zas onaké. Predsa vsetci sme ľudia. A každý sme iný.

STOP!


MysteryMaR   |   ip:88.80.226   |   2010-11-01  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Narexij
Pravda je zajedno kto v ake nabozenstvo veri je to jeho vola jeho rozhodnutie tak mu ho neberme.Okrem toho nebudme taki povrchni a ako ti ostatni ktori si nedovidia na koniec nosa.ja len dufam ze cas ked si ludia uvedomia co sa deje a kde su skutocne hodnoty zivota pride coskoro.Ziadna skupina,asociacia ci aliancia nepomoze.Preco? Lebo ti co maju moc a peniaze ju potlacia znicia zdiskredituju...jednej veci som rad ze je nas dost vela takich ktori si uvedomuju co sa tu deje a nechcu to nechat len tak, mozno sa raz vsetci stretneme niekde pri ,,prevrate" nasej spolocnosti na lepsiu..Skusme aspon zmenit tento svet na lepsi ma to vyznam a cenu ak sa nevzdame...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-01  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite
ste vyvolení pre božie kráľovstvo? A ja kde budem? Tí, čo nechcú byť spasení, kde budú? Nemohli by sme byť normálne mŕtvi, a basta? Mne to vôbec nebude prekážať. Ale ma nas...ra, keď sa nadomnou skláňa nejaký "spasený" a ľutuje ma ako hoviadko nevedomé svojho osudu. Ovečky, prídte mi zabliakať, keď budem na márach vystretý... Ale opatrne, neviem, či nevstanem z mŕtvych z toho bliakania a bacha na mňa, som totiž vlkodlak! /Niekedy aj leviatan, prevtelujem sa./


Uite   |   ip:188.167.1   |   2010-11-01  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia sú stvorení na Boží obraz, a preto majú svedomie, t.j. vnútorný hlas ktorý oslobodzuje alebo odsudzuje skutky človeka. A je to jedno či čítali alebo nečítali Bibliu. Skutočnosti však ukazujú, že tí ktorí sa riadia biblicky školeným svedomím sa nezúčastňovali vojen, dokonca sa odmietajú učiť vojne. Ich rukou nezahynul žiaden človek vo vojne , lebo sa jej odmietajú zúčastniť z jednoduchého dôvodu: Z lásky k Bohu a blížnemu. Na rozdiel od nich rukou falošných veriacich a aj ateistov zomreli milióny ľudí v bratrovražedných vojnách a dodnes umierajú zbytočne milióny ľudí v rôznych konfliktoch. Aký je potom úžitok z ateizmu? Asi taký istý ako z falošných náboženstiev, ktoré sa nedržia Biblie.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-11-01  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to, co ide dolu vodou, si ty sam. zaloz si rodinu a prides na ine myslienky. nevyplakavaj a miluj a mnoz sa. potom sa tvoj sedy svet nahle zmeni a pochopis, aky si byval nekonecne sprosty.
a to plati aj pre ostatnych. zacnite sa milovat a mnozit a najdete zmysel zivota.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-11-01  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to, co ide dolu vodou, si ty sam. zaloz si rodinu a prides na ine myslienky. nevyplakavaj a miluj a mnoz sa. potom sa tvoj sedy svet nahle zmeni a pochopis, aky si byval nekonecne sprosty.
a to plati aj pre ostatnych. zacnite sa milovat a mnozit a najdete zmysel zivota.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-11-01  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco mam dvojmo prispevok? kde je problem admin?


Matexij   |   ip:77.234.23   |   2010-11-01  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MysteryMaR
Páči sa mi ako si napísal to, že sa stretneme pri nejakom prevrate, možno to tak bude niekedy, ale jedno je isté: tento systém padne a to čoskoro, len ho treba narušovať z každej strany.Je to ako veľká veža, keď budeme brať postupne tehly z dola z každej strany, tak sa veža nakoniec zosype.

P.S. Ja a Uite, prestante sa konečne už škriepiť, a radšej sa spojte, lebo patrite ešte medzi tých, čo dokážu slobodne rozmýšľať!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-01  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matexij
to bude prča, keď ja a Uite pôjdeme držiac sa za ruky, prídeme na križovatku, vpravo božie kráľovstvo, vľavo peklo. Tak čau, lásko, a veľa šťastia - povieme si.
Systém rachne, ale bude plač a škrípanie zubov, s tým počítajte, vážení.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2010-11-04  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé , že to tu často čítam a zisťujem ako je pre väčšinu prispievateľov ťažké držať sa témy. Je to vec sebadisciplíny. Ináč k príspevku mám nasledovné . Neviem si predstaviť dobu za posledné storočia , tu v EU , že by si obyčajní ľudia nemali načo sťažovať. Takisto v starej ČSR, ČSSR, SR. Vždy to tu bolo hektické , vojny, okupácie , hlad, neistá budúcnosť, blbá minulosť, otravná politika. Napríklad už v starom Grécku si ctihodní občania sťažovali s povzdychom – Ach tá dnešná mládež! Niektorí ľudia sa vyžívajú v negativizme.
Na druhej strane asi žijeme v prelomovej dobe. Alebo nie a je to globálna supermanipulácia?
Pre citlivého človeka je zdrvujúce ak si berie na svoje bedrá hriechy celého sveta. Už starí mudrci vedeli , že kto chce zmeniť svet, musí začať od seba.veriaci   |   ip:212.55.24   |   2010-11-04  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasí s autorom,ja tiez nemám pocit že to čo sa deje nie je normálne aj keď si spomínam že moji starí rodičia neskor moji rodičia a vlastne teraz aj ja konštatujem to iste :-) Znechutených a zhnusených ľudí sú masy a tí, ktorí by dokázali život masám spraviť príjemnejší to neurobia!!! Mňa to doviedlo k tomu že som si zaobstaral Bibliu ale nijakú odľahčenú verziu ale preklad starého aj nového zákona a začal som čítať... Je v nej všetko.Možno to niekomu pripadá divné, ale je v nej všetko...Je tu vyšŠia moc a je to jediná nádej a konečná,absolútna pre každého z nás...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je tam aj dobry recept na svieckovu? Alebo je tam napisane, aky tvar ma Zem? Alebo je tam napisane, ako si mas vypestovat nejaku plodinu? Okrem uctievania imaginarneho bozstva a zopar zidovskych xenofobnych reci je tam prd.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechcem vyvolať další konflikt ale jak tak čítam tak ani jedna zo skupin presadzajuca bud ateizmus alebo náboženstvo nevie sa rozprávat tak aby neuražala druhu stranu. Každý jeden z nás si ponesie svoj naklad čo si položi na seba a každý bude zodpovedat sam za seba. Svet naozaj melie z posledných síl a myslim si že tí, ktorí majú nádej sú štastní ľudia.Nikto z nás nema pravo im brat nadej ani ich uražat preto že niekto je svedok Jehovov alebo ateista či katolik. Človek ma slobodnu vôľu a vždy si môže vybrať ale to čo si vybere za to si ponesie aj následky. Moj osobný nazor ktorý nikomu nechcem vnucovat ale mám pravo ho vyslovit je že napriklad ateisti sa dnes silno biju do prs ako silno Boh neexistuje a že náboženstvo je len opium ľudstva. Suhlasim sím stím že náboženstvo je opium ľudstva- podobne niečo sa píše v Biblii,,,ale myslim si že neznašat Boha len preto lebo naboženstvo je fanaticke a nevie čo so sebou,kaže vodu pije víno je trošku smutne pretože po podrobnom preskumani Biblie alebo náboženstviev človek zistií že Boh a naboženstvo ma spolu tolko spoločne ako ateista s katolikom. CHapem ateistov lebo oni aspon vedia prečo veria v Boha ale miliony veriacich nevedia prečo veria v Boha....kopec z nich vam povie že veria len preto lebo sa v tom narodili a v tom chcu aj zomriet a nerozmyslaju nad tim či ich naboženstvo je Bohu priatlene alebo nie. Aj aztekovia si mysleli že ich naboženstvo je spravne a vyrezavali srdcia svojim obetiam. Takže to prečo su ateisti neverciaci sa da ako tak pochopit ale neda sa to ospravedlnit.PRečo sa to neda ospravedlnit to vysvetlim teraz: Ateisti tvrdia že veriaci ludia su fanatici ked veria v stvorenie no moderní ateisti nie su o nič vačši fanatici lebo tvrdit že to ako to vzniklo nie je doležite ale to ako sa to vyvinulo potvrdzuje Darwinovu teoriu je dost smiešne. Akoby som mohol postavit dom bez zakladov. Vačšina atestov je ateistami preto lebo ich spaja silna nenavist voči naboženstvu a preto su ateistami,, nie preto že by to preskumali vlastne v čo veria. Mal som možnost študovat evoluciu a citáty pana Richarda Dawkinsa a vedca Hawkinsa a žiadne z nich nijak nepotvrdzuju teoriu evoluciu a nedokažu vysvetlit ako mohol svet z veci v nom vzniknut. Pan Hawkins, ktorý dostal na moje obrovske prekvapenie od Vatikanu pochvalu vo svojej knihe kde napisal že vesmir proste vznikol. Nijak to nevysvetluje,,,on proste je. Ale prepačte, kebyže idem vysvetlit svojej dcere že to auto proste je,,tak moc by som jej to veru nevysvetlil. Ludia nenavidia nabožestva lebo im sugeruvavaju strach z pekla a neviem ake všemožne mučenie. Peklo ak možem ešte doplnit je vymysel apologetov a vymysel gnostikov a cirkvi aby si držala v područi poddaných a kraľov a aby konali to čo chce cirkev. Peklo sa prieči s hlavnou Božou vlastnostou a tou je laska. To by sa dalo dlho pisat ale v skratke len tolko že každý ma pravo verit a zvolit si a každý za to bude niest nasledky. Ak jestvuje Boh, tak tí čo ceký čas popierali jeho existenciu dostanu od Boha čo im patri, tí čo hlasaju že veria v Boha ale ich skutky su mrtve a ako povedal Zakladatel povodneho krestanstva Ježiš Kristus: Bude mnoho falošných prorokov a mnohi budu hovorit či sme v tvojom mene neprerokovali, no on im odpove:odstupte,nikdy som vas nepoznal.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opravujem jednu chybičku "ateisti aspon vedia prečo neveria v Boha"rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentor, ateista nehovori, ze to vzniklo takto a takto, ateista hlada, skuma, pozoruje. Rozdiel medzi nim a veriacim je v tom, ze veriaci si precita jednu knihu, odlozi ju a povie hotovo, takto to bolo, nijako inak. Ateista je nachylnejsi na debatu, je ochotny viest dialog, poopravit svoje nazory z hladiska novych objavov, ale toto od veriaceho nemozes cakat. Evolucia napadana cirkvou je jeden z jej poslednych vykrikov, aby aspon cast svojho bludu dokazala obhajovat. je dokonca pristupna teorii mikroevolucie, nakolko este na makroevoluciu nedorastla. Ale pride doba a bude suhlasit aj s nou, Jej ID, je jej prvym,aj ked velmi nepodarenym krokom k jej akceptacii. Inak s tym Hawkinsom si ma pobavil, ale ako sa jeden maly hrdina z romanov K.Maya dostal k vede?


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-11-04  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, mas pravdu, ale takto sa spravaju vsetky zabehnute institucie, nie len nabozenske konzervy. A nie len institucie, ale aj mnoho ludi sa snazi zachovat vlastnu identitu a integritu vedomosti a znalosti za kazdu cenu a nepripusti zmenu. Nepripustia, ze by sa mohli mylit. Pritom ked im niekto dokaze ze sa mylili, mali by ho oslavovat a nie s nim stale bojovat, teda ak pre nich slovo pravda nieco znamena. Stale sa zial po pravde sliape a funguje len jedno: silnejsi ma pravdu. Ako toto dostaneme z ludi ? Ako ich naucime ze pravdu nema ten, co je silnejsi a dokaze oponentov zadupat, ale ten co poskytuje nevyvratitelne dokazy ? Kedy ako ludsky druh konecne vyrastieme ? Najlepsi system nie je ten, ktory sam seba dokaze zachovat, ale pravy opak, ten co je evolucny a hlada stale lepsie metody.


Matexij   |   ip:77.234.24   |   2010-11-04  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Posledné komentáre boli veľmi výstižne.

Chcem povedať iba jedine, že v tejto dobe je pravda už len to čomu sme ochotní sami veriť.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dovolim si jednej veci nesuhlasit s rafaelom že stači prečitat jednu blbu knihu a verim.Ak by to stačilo a bolo to take jednoduche prečo ma krestanstvo tolko odnoži a prečo je tolko naboženstiev? Ak by to bolo take jednoduche tak prečo potom naboženstva nedržia spolu? Lebo je to jeden velký biznis.Biblia ma dost stran na to aby ked si vymyslim niečo tak aby som to dokazal vytrhnutim z kontextu obhajit že to je pravda. Tak vznika kopec siekt a tak to bolo vždy. Dovolim si odvolat sa na JEžiša ktorý povedal že pravdu nespozna len tak niekto, že sa bude velmi musiet usilovat aby spoznal a našiel pravdu. Počas Historie bola pravda biznis.Ako napisal pisatel Toudy že pravdu ma silnejši. Jedna nemenovana cirkev sa často obhajuje slovami že ma členov na miliony čiže musi byt tou pravou. No Kristus povedal že je široka brana a nou idu mnohi a že je tenka brana veduca k životu a je malo tých ktorí ju nachádzaju.K tomu ateizmu-môžem jednoznačne povedat že veda absolutne nevyvraca Boha prave naopak,vedci žasnu nad tim jak genialne sme vyvtorený a jak všetký zákony fungovali dovtedy kym do toho nezačal strkat nos človek v podobe techniky a vedy. Vedci objavili mnohe veci a užasne technologie a pomohli ludstvu- ale napriek tomu sa neodstranili veci ako choroby, nedostatok potravin či vojny, ba naopak,stlačenim jedneho gombika možu zomriet miliardy ludi. Vačšina ateistov sa aj tak časom stane agnostikmi lebo si uvedomia že nieje možne aby to vzniklo len tak nahodou. Albert Einstain povedal že musi existovat stvoritel ale Bohom ho nemohol nazvat lebo veda by ho ukamenovala.Akoby bolo trestne priznat že musi existovat niekto kto to všetko riadi a kto to musel vymysliet.Aj vaše domy alebo byty v ktorých bývate musel niekto postavit. Povedali by ste že stavitel vašicdh bytov nejestvuje len preto lebo ste ho nevideli? No ale mate byt ktorý niekto postavil.Ale tu je viac ako len obyčajný byt,,tu je dokonalý ekosystm, ludska bunka, ludske oko a ludksý mozog. Aby bunka mohla jestvovat potrebuje bielkoviny.Bielkovina je nevyhnutna pre život. Vedci smutne priznávaju že šanca bay mohla vzniknut 1 bielkovina je šanca 1:100 na stotrinastu-vedci dodavaju že samotný vesmir vraj nema tolko atomov-" Toto nie je vymysel ale realita" Lenže bunka nepotrebuje jednu bielkovinu ale 2000 bielkovin, ktore služia ako enzími, priatelia šanca na vznik len JEDNEJ bunky je 1:10 na 40 000- vedec Doktor Hoyl hovori: Aj keby sa celý vesmir skladal z organickej polievky nie je toto možné.A na zaver prosim každeho kto neveri v existenciu Stvoritela aby si vypočul toto: Vaše oko čo používate den čo den ma takýchto buniek 100 bilionov- ak niekto vypočíta prosim tu šancu že sa to nejak same bez riadenia vyvinulo nech napíše.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentor parafrazujes ID, nebud smiesny.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozri svoj nazor nechcem nanutim nikomu pretože názor sa nanutit neda a ani nemá.Každý ma na výber a tak nech každý verí čomu chce verit,,ja som len predložil fakty a nechcel som sa nikoho doknut.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty si nepredlozil ziadne, len si opakoval teoriu inteligentneho dizajnu, v podani teologov, co je mnohym biologom , ktori sa evoluciou zaoberaju, velmi smiesne. Spochybnovat evoluciu v 21.storoci teologmi je totiz velmi humorne. Taky Behe, ak je tvoj vzor, okamzite smar tu knihu do kuta, nema s biologiou nic spolocne.


matexij   |   ip:77.234.24   |   2010-11-04  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K nicomu sa nepriklanam ani to neodudzujem, ale to z tou bunkou, Ak je nejaka pravdepodobnost ze vznikne bunka tak potom kludno mohla vzniknut. Je to nieco ako keby niekto vyhral 10 krat za sebou jackpot. Zda sa to nepravdebodobne, ale urcita pravdepodobnost tam je sice mala ale je.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
O to ide, vidim, ze si to pochopil, ak nieco moze vzniknut a ma na to predpoklady, je dost mozne, ze to vznikne. Je to lepsi sposob pochopenia, ako sa tvarit, ze sme produktom stvorenia a neberieme vobec do uvahy otazku stvorenia stvoritela.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ta pravdepodobnost tam nieje,,to povedali samotní vedci,lenže tu ide len a len o to že kebyže vám teraz povedia vedci že jestvuje Boh aj tak sa Váš pohlad na Boha nezmeni, lebo vam to takto vyhovuje,pod ruškom tažkej volnosti a slobody ktoru si každý z vás len nahovara že Vám nikto nerozkazuje a žiadne náboženstvo vás nezotročuje ste aj tak len otrokmi doby a ste presne taký akými vas chce tato doba.To že naboženstva spravili z Boha otroctvo pre ludi a utrpenie nie je žiaden dokaz toho že Boh nejestvuje,a tak ma napada,dokažte že Boh nejestvuje,ak to dokažete tak Vám pokorne uverím.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A z tou bunkou,,to priznali evolucionisti,takže nech ta to nerozčuluje lebo to povedali tí,ktorích uznávaš.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentor, ktori vedci, teologicki? Kedze sa to stalo, ta moznost tam musela byt, inak by sa to predsa nestalo. Ja neviem o ziadnych pochybnostiach, ktorymi by sa evolucionisti zaoberali, jediny kto s tym ma problem, je cirkev, lebo im naburava tisicrocne oblbovanie o stvoreni sveta bohom. A prosim nechaj tu otrepanu frazu o bohu a zotrocovani, to by malo uspech u nevzdelancov v stredoveku. Normalni ludia nepotrebuju ziadne nabozenstvo, nepotrebuju ziadne imaginarne barlicky. Uz som to pisal inde, dokaz ,ze neexistuju ini bohovia, ked si taky mudry. Dokaz, ze neexistuje Yeti, dokaz, ze neexistuju mimozemstania. DOkazovat musi ten,. co ho vytvoril, lebo potom sklzneme len do nelogickych diskusii. To na tom musite byt s tou vierou velmi zle, ked sa odvolavate na dokazovani neexistencie, predsa by uplne stacilo dokazat jeho existenciu. Ale to sa este nikomu, nikdy dokazat nepodarilo, preto namiesto dokazov potrebujete neochvejnu vieru.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D..prepač ale toto je len chytanie za slovička. Viem prečo verim a moja viera nie je fanatizmus že by som veril preto lebo som tupa ovca, ktorá verí preto lebo život je taký zlý že radšej si vymyslim Boha aby som nemusel niest nasledky. To že spominaš nejakých teologických vedcov znamena že skúmaš asi nazory vedcov ktore ti vyhovuju a že sleduješ len fakty a informacie ktore by sundali naboženstvo a vieru v Boha. Pravda je taka že Evolucionisti maju medzi sebou kopec rozporov a hromada veci nie je vyriešena ale to sa samozrejme hlasat verejne nebude lebo by nešli proti sebe. Normalný ludia potrebuju nádej, a istotu, ale to im viera v to že nieje nič nedá. Pokial viem ateisti nie su vobec štastnejšími ludmi ako veriaci.Čo ma ateista čo nemá veriaci človek?Teraz mi možno chceš vynadat ale pravda je taka že nič. To že si polovica ateistov mysli že veriaci človek je len obyčajný kus fanatika čo veri v niečo ani nevie prečo tak je na omyle.Kopec veriacich je takých to je pravda,ale kopec ateistov tiež nevedia prečo su ateistami, a o vede čo evolucii nevedia nič. Normalný veriaci vie prečo verí a neodsudzuje toho kto neveri lebo vie že každý ma slobodnu vôľu. Lenže dnes ateisti začali utočit na naboženstvo a nazyvat veriacich ludi "tupimi ovcami" Prečo ste tak agresivný? Nehadžte všetkých ludi do jedneho vreca a nie každý veriaci je hlupak a nevzdelaní. Ide len o obrovsku predpojatost. Viem že aj náboženstvo zautočilo na ateistov, aj to že Benedikt sa obuval don ale Benedikt a ani Katolicka Cirkev nie je Boh ani viera. Na dokazanie toho že jestvuje Boh je kopec veci,len človek by najprv musel chciet ich spoznat...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musis si najprv ozrejmit pojmy, mas v tom chaos, ateista nemusi neochvejne verit evolucii, ale veriaci inu moznost ako slepo verit teorii o vzniku sveta stvoritelom nema. Preco by vsak mal spochybnovat evoluciu, ked dava take krasne vysvetlenie, ktore ale vasej viere chyba. Nemate v rukach nic, len vieru, ze nieco stvorilo vesmir, stvorilo zem, na ktorej je umozneny zivot, ale neudava ziaden iny argument, a najma to, kto stvoril stvoritela. Mas pravdu, ze ludia potrebuju istotu a preto si osvojili teoriu boha, mnohe ich nezodpovedane otazky to vyriesilo a navyse maju pocit urcitej vynimocnosti vo vesmire. Ale nezamienajme si pocity a tuzby cloveka za realitu. Preco by niekto stvoril svet, 14 miliard rokov by len tak nan pozeral, a zrazu z nejakeho popudu by stvoril cloveka. Navyse to poradie stvorenia je zufalo neprehladne, lebo vykopavky hovoria nieco uplne ine. Nie je prijatelnejsia moznost, ze sa to udialo tak ako sa to udialo v podani evolucionistov? je, ale to naraza na vase hlboke odmietanie, na vasu tuzbu po vynimocnosti.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentor a este jedna otazka, myslis si, ze spochybnovanim evolucie dokazes existenciu boha?


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-04  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale ved podanie evolucionistov nie je dokazane tak isto ako viera. Ved v niektorych krajinach je teoria evolucie zakazana na školach lebo je to len teoria ktora nič nedokazuje.Evolucia nedava na nič otazky,s tímto stebou nesuhlasim pretože je to len teoria ktora sa v praxi nedokazala.Viera nieje fanatizmus,,,mal som možnost preštudova Bibliu kopec krat a z mnohých pohladov a sú tam odpovede na všetko čo človek potrebuje vediet a čo ho trapi. Ateizmus nedokaže vytrdit prazdne miesto v ludoch ktorý chcu spoznat pravdu. No Boh nieje len nejaký vyplod fantazie. Tak ako každu vec musel skonštruovat niekto tak aj toto musel niekto skonštruovat.Pozri možme sa tu hadat kolko chceme,,skumal som evoluciu dost dlho a mal som možnost sa vypravat z mnohími odbornikmi na nu,prešli cez mutacie,cez dna,cez organicku polievku,cez velky tresk aj cez vykopavky a nijak sa to nedalo dokazat. Niekedy mam prave opačný pocit že ateizmus vyhovuje ludom, ktorý nepotrebuju citit zodpovednost pred ničim ani pred nikym a nepotrebuju rozmyslat nad vecami. Kopec ludi nechce verit v Boha ani poznat pravdu lebo by museli niest nejaku zodpovednost.
Evolucia sa sama spochybnuje, stači nech ju človek preskuma dopodrobna.Nechcem sa tu hadat,,nikam to nebude viest..sme tu aby sme prispeivali prispevky a nie aby sme sa hadali.Každý ma pravo na názor,,,ty maš svoj,ja mam svoj. Ty ho nechceš zmenit,,ani ja ho nechcem zmenit lebo som o tom presvedčený na 100 percent.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-04  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teoria relativity ma tiez v nazve teoriu, ale to neznamena, ze neplati. Mal si moznost rozpravat sa s mnohymi vedcami, to ta obdivujem, lebo podla toho ako pises, mas urcite menej ako 20 rokov, tak to si paradna kapacita, ked mas tolkych vedcov poruke. Ak by si skumal teoriu, a v tomto pripade ide naozaj o teoriu, ba skor o fikciu stvorenia, tak by si nemohol napisat to, co si napisal. Snad si nemyslis, ze vedci zamerne a to dokonca v dobe, kedy boli cirkvou viac prenasledovani za opacne nazory, ze by vedome podvadzali, len aby ty si mohol o niekolko sto rokov konspirovat o ich pocinani. Mas pravdu v tom, ze ta nepresvedcim, to mi vobec nenapadlo, len ma fascinuje rozmahajuca sa zivotna negramotnost u ludi ,ktori veria stale v nejake myticke postavy.


ziak   |   ip:85.135.17   |   2010-11-04  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte. Chcel by som k tejto diskusii pridat nasledovne. Podla mojho nazoru su vsetky problemy "masy" teda nas vsetkych s vynimkou politikou a zbohatlikov co si myslia ze su bohovia ktori mozu riadit svet sposobene pristupom a zaobchadzanim s novorodencami-teda nami vsetkymi-pocnuc porodom az do stavu ked su samostatnejsie. Povedzme 5-7 rokov. Nasa uboha preracionalizivanozdeformovana spolocnost sposobila, ze novorodeniatka sa odoberaju matkam po porode, doma ich maminky odkladaju do postielok kde ich nechavaju vyplakat sa - aby si nemysleli ze ich budu ich deti manipulovat-a spia uplne same v oddelenych mistnostiach, kde su vystavene hroznemu pocitu samoty, ktoru nie su schopne chapat. Miesto toho, aby boli stale pri mame. TOTO postupne aj s nespravnym pristupom zo strany rodicov pri neposednom spravani v mierne vyssom veku vedie k absolutnej psychyckej deprivacii v buducnosti, ktora dalej vedie to k tomu, ze ako jednotlivci prestavame vo vyssom veku fungovat ako nezavisle, samostatne rozmyslajuce, uvedomele bytosti, ktore sa nenechaju odrbavat nejakymi drbnutymi hlavami a je jedno ci su to drbnute hlavy z "nasej" partie alebo rdbnute hlavy v robote alebo v telke alebo z politickych stran. Zapadna spolocnost je deprivovana a lahko manipulovatelna, pretoze ludia si mysli, ze ich stastie zavisi od penazi, partie, politikov, dobreho fleku. V skutocnosti od spravneho pristupu zo strany rodicov v najutlejsom veku.Za predpokladu, ze spolocnost umozni matke sa dlhodobo o dieta starat-samozrejme to je zaklad. Takze hor sa do studia a nedovolme, aby sme dalej posuvali tuto biedu na dalsie generacie!


Matexij   |   ip:77.234.24   |   2010-11-05  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentor
Chcel by som vedieť tvoje dôvodi prečo veríš. Ak neodpovieš nevadi, som len zvedavý.
Inak to s tymi ateistami, ako ze nevedia prečo neveria, to je jasné, lebo nemajú dôkaz že niečo iné existuje. A je veľa ľudí ateistov čo sú veľmi šťastný. Je jeden veľký rozdiel medzi veriacim a ateistom, a to je že veriaci si drží svoj názor a nejpripusti žiadnu zmenu, pretože to odporuje jeho viere, ale ateista upušťa od svojích názorov, lebo vie že nemá čo stratiť. Ja chápem že stať sa z veriaceho neveriaci je ťažký proces, ktorím com sám prešiel, sú tam obdobia neznádeje, ale tak to má byť aby si zistil hlbšiu pravdu.(myslím že to tu niekde už bolo. Chcel som to pripomenúť.)

Svet funguje veľmi zložito a keď vnímam ako sa to veľmi jednoducho vysvetľuje, že to bolo stvorene a hotovo, že pojdeme po smrti do neba, veď to je balálne, svet funguje na tak zložitej úrovni že to svojím mozgom ani nemôžeme pochopiť.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-05  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verim pretože som skúmal Bibliu a náboženstva a aj evolúciu. Verím Bibli a nie náboženstvam. Ak je jeden Boh ma byt len jedno náboženstvo a nie tisíce. Verim preto lebo Biblia vysvetluje všetko a nie tak ako si to miliony ludia myslia. Žiadne peklo na zastrašovanie, žiadne nebičko,prosim vas načo by asi potom tvoril zem Boh aby sme všetci nakoniec skončili v nebi?Zem je potom len prestupna stanica na ktorej sa trápime 60,70 rokov a potom zomierame? TO odporuje celej Biblii a celej viere,,,ak Boh muči ludi tak potom sa mu neda verit.Verim preto lebo Biblia predpovedala velmi mnoho veci a udalosti vo svete ktore sa aj teraz deju,,prorocka kniha Daniel predpovedala plynulí chod ludských dejin od čias Kráľa Nabuchodonozora až cez 1, či druhu svetovu vojnu. Viera mi zmenila život a naučila ma životu. Trapi ma to jaka nenavist je medzi cirkvami a nasledne aj medzi ateistami a naboženstvami.Nečudujem sa svetu že neveri v Boha ked naboženstva robia všetko preto aby neverili. NO Biblia predpovedala aj že sa toto bude diat. Biblia predpovedala že pravdu bude poznat malo ludi a nie obrovske masy,,hoci kopec ludi si bude mysliet že pozna pravdu. Berem aj za pravdu ateistom to že miliony veriacich ludi ani nevie prečo veri a ked sa ich spýtate či vobec čítali Bibliu tak ani nevedia čo to je pomaly. Jak som aj pred tím písal,,viera mi dava nádej a odpovede a istotu,,logicke a nie fanaticke odpovede,,nie peklo ani nebičko,,ale pravdu jak je. Možno kebyže ludia menej čitaju Bibliu preto aby ju len spochybnovali a viac sa snažili pochopit prečo su tam veci zapisane tak ako su,,možno by si uvedomili ine. V Biblii su odpovede prečo Boh nezasahuje a trpi zlo na zemi,odpovede prečo ludia zomieraju či kým je vlastne svet ovládaný,,či mu naozaj vladne Boh ako trvdia naboženstva alebo tu vladne niekto iný. Ked som nepoznal pravdu bol som zlý človek,,nezaujmal som sa o to ako mna vnímaju ostatný, no pravda ma naučila čo je spravne a čo nie,,naučila rešpektovat práva druhých a pocity druhých a zmenil som veci ktore sa mož zdat nezmenitelne,,no ja som vedel prečo ich menim. Nechcem nikomu vnucovat svoj nazor ani presvedčenie nasilu. Každý si volí sam a ponesie zodpovednost. Len jednu vec chcem povedat všetkým tím ktorí nenavidia naboženstva- nehadžte Boha dokopy s naboženstvami a nenazývajte tých čo veria že su len tupe a nerozmyšlajúce ovce. Kym som sa stal veriacim prešlo mnoho rokov štúdia a skúmania lebo viera nie je fanatizmus. V Biblii sa píše že človek nema verit v Boha len tak že verim, ale že sa ma sám presvedčit. To je z mojej stranky všetko. Blíži sa čas ked sa naplnia posledne proroctva z Biblie a to čo sa deje vo svete je toho len znakom. Čoskoro padne náboženstvo a bude zničené,,a ludstvo su bude mysliet že je slobodne a že naboženstvo je preč,,budu si mysliet že konečne je mier a bezpečie,,no Biblia odhaluje čo príde hned za tím. Udalosti vo svete ludom okolo nas aj nám samim nedavaju istotu ale len beru nadej lebo možeme vidiet že hoci veda nehorazne pokročila a my sa dostavame na vysoke urovne techniky a znalosti,nadobudáme mnoho poznania..no strácame ludskost a stávame sa len otrokmi doby. Nedokažem sa vžit do pocitov ludi ako to vnímaju ludia pretože ja to vidim ako to čo sa musi stat aby si ludstvo uvedomilo že nema schopnosti si vladnut a že sa ruca to čo cele roky budovalo--ludsku spoločnost---už sme stratili moralne hodnoty,,,sme horši jak zver lebo ta zabija pre potravu a preto že musi,,no my zabijame len tak pre potešenie,,len aby sme naplnili svoje sebecke túžby a spupne idealy. Už to nechcem teraz riešit lebo aj tak je tu dost negativity.


Radcazdarma   |   ip:202.179.1   |   2010-11-06  (05:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matexij zacal a vynorilo sa mnoho Diskusii fakticky zas iba hodnoteni nalyz pohladov na veci atd atd Dovody preco ano vieme ze ale naraz Hlava 22 sa objavuje na scene Kratko ale cielavedome skrst tak tak ALE KDE JE RIESENIE ? Je viac verzii rieseni od zakona Stami a vladami obnmedzit okamzite pravomoc Bank a zmenit ich nezakonne pravidla na sluzby a nie na uzernicke dennodenne zdieranie Jasne ze Vlady a politici nechcu Lebo rozkradaju a zdieraju spolu s bankami Potom ine ale napr aj napriek Super zakona Ktore sa zda v reale neprekonatrelny ZE na referende a Textov Zmien ktore si praje Obyvatelstvo Slovenska sa musi podpisat za iba dva dni /CAS jasne skrateny / a potvrdit Ucastou ? az nadpolovicna obcanov SR Cize nad cca 3milony ludi aby ssa stalo zakonom
Bolo mozne dokazat nedavno Tiez Jasne ze SULIK iniciator stiahol chvost a negoval uz mal funkciu a referendum strat imunity ine by si nasil zakon sam na seba ! Ludia ani to nepochopili Ovcania su Ovcania SEDELI pri TV pri svojom najlacnejsom pivke s krajcom chleba s mastou ktoru darovala babka z dediny nastastie chova kazdy rok na dvore este svinu a stara sa onu sama
A NESLI vsak naco !! Bezala oblubena relacia O NICOM v TV a domaca pohodicka je viac ako behat za nejake veci spolocne !! Vacsina EGOISTI MONO ktory vyplakavaju obcas spolocne ale spolocne nieco rozhodnut a spravit ani za BOHA !! BLBOST jednotlivcov a ich Egoizmus je zrejmy denne Cize Ovcanom sa objavi ICH BACA ktory z nich bude drat denne kozu pit krv a mlieko a obcas zabijat tolko kolko chce Tak bude mile ovecky darmo zizate a neverite Cim ste blbsie Tym je lepsie par Bohatsim Zlocincom Oligarchiam a politikom Radit hlupakom je ako liat Vodu po litreoch do Mora Cize teraz som to prave spravil Nevadi ! Aj dalsi vzdelanci co ich trapi Celkova situacia vacsiny Debilov to robi denne a neprestali Stale veria ze Ludia este celkom nezosprosteli a vedia sa spojit za ligocke a jednoduche VECI ! Referendum chybalo malo ? Ej EJ ake Ste TUPE Hlavy !!


Matexij   |   ip:77.234.22   |   2010-11-06  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mentor
pekne si sa obhajil, ja to chápem. To zo spajaním že ľudia zabíjali za náboženstvo a ono je potom zlé je riadna hlúposť ľudí, ktorí sú ťiež hlúpi.
Hlavne ale je aby sme sa mali radi, je jedno v aké náboženstvo veríme, treba sa spojit za dobrú vec. Každý ma svoj názor, každý sme iný ale každý sme rovný.
P.s. Nikto tu nevraví že veriaci sú tupé ovce, to iba tu Ty spomínaš, možno niekto inde, ale sú to len hlupáci, nad ktorými sa netreba pozastavovať

Ak si každý povie že to némá zmysel lebo je sám tak potom sa nič nedocieli, treba to konečne skončiť.
Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ze sa sucastne nabozenstva rozpadavaju ma za nasledok Kali-Yuga ( Upadok ctnosti celeho obyvatelstva zeme ) Co potrebuju ludia aby sa spametali. To co sme boli "MY" volakedy je teraz iba "JA" O celom obdobi sa pise v Bhagavadgite a Mahabharate. Neuveritelna presnost toho co sa deje teraz.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover to, co sa deje teraz sa dialo vzdy, len ta informovanost o tych veciach, co sa deju, je lepsia. Ludia boli odjakziva dobri, a ludia boli aj odjakziva zli. Tak si nemysli, ze teraz je prave nejaka vynimocna doba. S pohladom do minulosti, mozno nebola ani lepsia ako je teraz. Ale co uz ine maju apokalypsofili tvrdit, ked ziju prave v tejto dobe? Nuz budu tvrdit, ze prave toto je ta doba, ako ich predkovia tvrdili o tej dobe, v ktorej zili. Nic nove pod slnkom.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby si cital vedy ( Starobily historicky pramen ) tak by si vedel ze takato doba je len teraz a poslednych 5 tisic rokov.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a docital si sa v tych svojich vedach, kde sa stala chyba?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Ludskom mysleni a hodnotach.


Matexij   |   ip:77.234.22   |   2010-11-06  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak ľudia už nie su to čo bývali, zmenili sa. Škoda :(


gendo   |   ip:88.80.226   |   2010-11-07  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zbytocne diskutovat, kazdy bude vzdy mysliet len a len na seba, na svoju rodinu, priatelov, Konec,bodka,zhasla fajka. ludia si nezasluzia zit na tejto Zemi, keby mam tu moc cely svet znicim a vytvorim nanovo ten jednoduchy svet aky tu bol na uplnom zaciatku vekov a zrusil by som schopnost rozvijat techniku, jedina takto by moholi byt ludia na svete cisty. takze zase len utopia. no nic, este ze sme tu neni nikto naveky.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-07  (07:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý tu otvorene hovorí, že svet stojí pred úplnou katastrofou. Nie je to šialené? A celkom pokojne ideme na pivo alebo čumíme na futbal. Nie sme náhodou blázni...?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-07  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šialené je skôr venovať väčšinu času na ničotne činnosti a zábavky, a nie nato, čo človeka dobré a kvalitne pripraví nato, čo prichádza, čo už je tu!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-07  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď to príde, budeme zrejme opustení niekde dodýchavať /v posteli či v jarku/, tí šťastnejší budú zastrelení. Dosť blbý príchod toho, čo má prísť v sláve.


Robo   |   ip:85.135.17   |   2011-01-06  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia nie sú ani zlí, ani dobrí, každý z nás má v sebe geneticky zakódované obe vlastnosti. Ale genetika sa dá ovplyvniť vonkajšími vplyvmi. Pri súčasnom prevažujúcom trende pasívneho sledovania TV to znamená, že sa postupne mení genetika ďalších generácií, ktoré prestávajú mať schopnosť vlastnej analýzy. Biofyzici vedia, o čom je reč. A tak nám infiltrované médiá vychovávajú možno 75% geneticky poškodených ľudí. Treba zlikvidovať mediálny monopol od Mŕtveho mora, aby sa to zastavilo. Iná možnosť nie je, aj keď sa zdá, že je už neskoro...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR

České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Elektro varování pro Slováky

SOUDCE IMPOSIMATO OBVIŇUJE BILDERBERG

Tisíce Slovákov vyšlo do ulíc a pálili účty za ...

Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu

RUSKÁ BANKA VYKOUPILA 570 TUN ZLATA

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3619 s