17. September 2019
    
Spojené štáty to majú spočítané - Dolezite.sk

Spojené štáty to majú spočítané


  2012-02-05  (21:41)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Spojené štáty to majú spočítané

Oficiálne stanoviská Spojených štátov a Európskej únie znejú, že Teherán musí byť potrestaný za svoje pretrvávajúce snahy vyvinúť jadrovú zbraň. Trest má mať formu sankcií na iránsky export ropy, ktorými sa má docieliť izolácia Iránu a znehodnotenie jeho meny, čo by malo pre krajinu ďalekosiahle následky. Sankcie však svoj cieľ nedosiahnu. Irán má ďaleko od izolácie a jeho spriatelené štáty – ako napríklad India – budú stáť po jeho boku, pretože vedia, že to, o čo sa v skutočnosti hrá, je americký dolár a jeho štatút svetovej rezervnej meny.

V 70. rokoch sa dolár stal jedinou menou, ktorou sa mohlo platiť za kúpu, resp. predaj ropy. Z tohto monopolu začal dolár ťažiť a pomaly, ale isto sa stal rezervnou menou pri medzinárodných obchodoch s väčšinou komodít. Nasledoval obrovský dopyt po dolári, čím sa jeho hodnota zvyšovala. Krajiny dokonca ukladali svoje prebytočné dolárové rezervy u amerického ministerstva financií, čím poskytovali americkej vláde obrovské množstvo úveru, z ktorého mohla čerpať. Všetci vieme, kam toto všetko viedlo – k zaduseniu americkej ekonomiky hromadou dlhu, vysokej nezamestnanosti jej obyvateľstva, prehriatemu trhu s nehnuteľnosťami, prebujnenému bankovému systému a množstvu ďalších neduhov. Takýto je dnes obraz svetovej superveľmoci plynúci z privilégií získaných používaním dolára ako jedinej meny pri svetovom obchode. Ostatné krajiny celej situácii veľmi dobre rozumejú a začínajú opúšťať vo svojich transakciách dolár, počnúc ropou.
Ak dolár stratí svoju pozíciu globálnej rezervnej meny, konzekvencie budú pre Ameriku katastrofálne. Takýto prechod vo svetových vzťahov fiat mien bude pre niektoré meny vyhovujúci, zatiaľ čo iné budú trpieť, avšak je veľmi náročné, zrejme až nemožné predpovedať výsledky takéhoto vývoja. Jeden záver však predsa len môžeme vysloviť takmer s úplnou istotou: hodnota zlata vzrastie. Neistota okolo papierových mien vždy zlatu nahrávala a dnešné dní sú akékoľvek, len nie isté.

Petrodolárový systém

Aby sme mohli celú mozaiku správne poskladať, musíme začať rokom 1973. To je totižto obdobie, kedy prezident Nixon požiadal kráľa Saudskej Arábie, aby pri platbách za ropu akceptoval iba americké doláre a aby následné prebytočné zisky investoval do amerických dlhopisov. Výmenou za toto privilégium, Nixon sľúbil Saudskej Arábie ochranu ich ropných polí pred Sovietskym zväzom a ostatnými národmi ako napríklad Iránom alebo Irakom. Pre USA to bol začiatok niečoho veľkolepého.

Do roku 1975, všetci členovia OPECu súhlasili s predajom svojej ropy výlučne v dolároch. Každá krajina dovážajúca ropu začala ukladať svoje úspory do americkej meny, aby bola schopná nakupovať ropu; je zrejmé, že s takým vysokým dopytom po dolároch, americká mena posilňovala. Okrem toho, veľa národov exportujúcich ropu použilo prebytky nahromadeného doláru na nákup amerických vládnych cenných papierov, poskytujúc tak hlbokú studňu úverov pre americké míňanie.

„Petrodolárový“ systém bol brilantným politickým a ekonomickým ťahom. Prinútil, aby všetky peniaze, čo majú niečo spoločné s ropou pretiekli cez prsty Fedu, čím vytvárali neustály medzinárodný dopyt po amerických dolároch aj americkom dlhu a umožnili tak Spojeným štátom vlastniť ropu zadarmo, keďže hodnota ropy je denominovaná v mene, ktorú kontroluje a tlačí Amerika. Petrodolárový systém však nezostal iba pri rope: väčšina medzinárodného obchodu prebieha v amerických dolároch; od Ruska, cez Čínu až po Brazíliu alebo Južnú Kóreu, každá krajina sa zameriava na maximalizáciu svojich dolárových prebytkov, aby mohla kupovať ropu a ostatné komodity.USA priniesol tento systém množstvo výhod. Po tom, ako sa používanie ropy v 80.tych rokoch zvýšilo, dopyt po dolároch tiež rástol a americká ekonomika prekvitala. Avšak americká mena by zvyšovala svoju hodnotu aj bez tohto domáceho úspechu, pretože petrodolárový systém vytvoril konzistentný medzinárodný dopyt po americkej mene. Silný dopyt umožnil Američanom kupovať dovážané produkty v obrovskej zľave – tento systém prakticky poskytoval dotácie americkým spotrebiteľom na úkor zvyšku sveta. Ale predsa len, všetko má svoje pre i proti. Dostupnosť lacného importu zasiahla americký priemysel veľmi tvrdo a úbytok pracovných miest v priemysle ostáva jednou z najväčších výziev, s ktorou sa americká ekonomika dnes musí vyrovnať.

Existuje však i ďalšie potenciálne riziko ukrývajúce sa zatiaľ ešte niekde v tieni. Hodnota dolára je z veľkej časti ovplyvnená faktom, že sa ropa predáva práve v tejto mene. Ak by tieto obchody začali prebiehať v inej mene, krajiny na celom svete nebudú už viac potrebovať menu Spojených štátov. Následný výpredaj amerického dolára by oslabil menu dramatickým spôsobom. Vykonajme teraz jeden zaujímavý myšlienkový experiment. Takmer každý si myslí, že USA vstupujú do vojen, aby ochránili svoje ropné dodávky, ale nie je skutočným dôvodom snaha udržať pri živote petrodolárový systém?

Irak nám poskytuje dobrý príklad. Až do novembra 2000, žiadna z krajín OPECu sa neodvážila pomyslieť na predaj svojej ropy v inej mene ako americký dolár a keďže bol dolár ešte stále najsilnejšou menou sveta, existovalo len málo dôvodov na spochybňovanie existujúceho systému. Avšak koncom roku 2000, Francúzsko a niekoľkí ostatní členovia EU presvedčili Saddáma Husajna, aby vzdoroval petrodolárovému procesu a začal predávať irackú ropu v eurách. Niekoľko ďalších krajín taktiež naznačilo svoj záujem obchodovať s ropou bez použitia amerického dolára, vrátane Ruska, Iránu, Indonézia i Venezuely. V apríli 2002 bol predstaviteľ OPECu, Javad Yarjani, pozvaný Európskou úniou do Španielska, aby predstavil detailnú analýzu ako by OPEC v určitom momente v budúcnosti mohol predávať svoju ropu v eurách a nie v dolároch. Spojené štáty na tento vývoj zareagovali napadnutím Iraku v marci 2003, náhoda?

Existuje viac príkladov, kedy USA vkročilo na scénu, aby obránilo petrodolárový systém, častokrát tajne. Vo februári 2011 sa najvyšší predstaviteľ MMF, Dominik Strauss-Khan, vyslovil za vznik novej svetovej meny, ktorá by oslabila dominanciu dolára. O tri mesiace bol obvinený zo znásilnenia slúžky v jednom z new yorských hotelov a musel odstúpiť zo svojej funkcie, náhoda?

Vojny a rafinované intervencie môžu byť síce nákladné, ale náklady spojené s koncom petrodolárového systému by boli pre USA oveľa väčšie. Ak by bolo euro, jen, renminbi, rubeľ, alebo hneď zlato všeobecne akceptované pri platbách za ropu, americký dolár by sa rýchlo stal bezvýznamným, a prakticky bezcenným. Ak si zvyšok sveta uvedomí (a prvé kroky v tejto oblasti už môžeme pozorovať), že existujú aj iné možnosti okrem amerického dolára pri medzinárodných transakciách, USA nečaká veru nič príjemné.

Iránska dilema

Irán môže byť izolovaný v západnom svete, ale Teherán má stále dosť spojencov. Irán a Venezuela majú spoločné projekty v hodnote $4 miliardy a India sľúbila, že bude pokračovať v nákupoch iránskej ropy, keď označila Teherán za výborného obchodného partnera. Grécko je proti sankciám EU, pretože Irán je jedným z mála dodávateľov, ktorý umožňoval skrachovanému Grécku kupovať ropu na úver. Južná Kórea a Japonsko sa tiež nepripoja k uvaleniu sankcií. Ekonomické väzby medzi Ruskom a Iránom sú z roka na rok silnejšie. Potom je tu Čína. Iránske energetické zdroje sú pre Čínu záležitosťou národnej bezpečnosti, keďže iránske dodávky ropy a zemného plynu predstavujú pre Čínu 15% celkového importovaného množstva týchto komodít. Irán je preto pre Čínu dôležitejší ako Saudská Arábia pre USA. Nemali by sme preto očakávať, že bude Čína venovať pozornosť sankciám EU a USA – Čína nájde spôsob ako sa vyhnúť týmto sankciám, ktoré by zhoršili obojstranný obchod s Iránom, ktorý dosahuje $30 miliárd a pri ktorom sa očakáva, že v roku 2015 dosiahne $50 miliárd. V skutočnosti, Čína bude zo sankcií ťažiť, keďže bude možné nakupovať iránsku ropu a zemný plyn za nižšie ceny.

Irán teda bude aj naďalej mať svojich priateľov, ktorí budú pokračovať v nakupovaní jeho ropy. Čo je však dôležitejšie, môžete sa spoľahnúť na to, že za túto ropu nebudú platiť dolármi. Objavujú sa informácie, že India momentálne rokuje s Iránom o platení za ropu z tejto krajiny zlatom. Irán už prestáva používať dolár pri obchodovaní s Ruskom v prospech rialu a rupie. India zas v styku s Čínou používa juan; Čína a Rusko obchodujú v rubľoch a v juane už viac ako jeden rok; Japonsko a Čína tiež začínajú inklinovať vo vzájomných obchodoch k svojim vlastným menám. A čo všetky tie energetické obchody medzi Iránom a Čínou? Tie budú prebiehať v zlate, juane a v riali.

So všetkými týmito informáciami, ktoré sú k dispozícii, je pochopiteľné, že skutočnou príčinou tenzií hromadiacich sa v Perzskom zálive je zúfalá snaha Spojených štátov zastaviť torpédo, ktoré sa na ne valí. Na čele zrušenia petrodolárového systému stojí Irán, ktorý je krytý Indiou, Čínou a Ruskom. To je pre Washington nepochybne dostatočný dôvod na to, aby si našla výhovorky na zvrhnutie režimu v Iráne.

Ak by sme na základe tohto vývoja chceli učiniť investičné rozhodnutia, musíme mať neustále na pamäti, že Rusko, India a Čína – traja členovia zoskupenia BRIC, kam spadá ešte Brazília – sú spojencami Iránu a sú tiež významní producenti zlata. Ak sa prestane platiť petrodolármi a obchodovanie v iných menách sa stane príliš komplikovaným, budú musieť použiť svoje zlato, aby nebol zastavený kohútik s ropou. Zlato vždy bolo a aj vždy bude akousi „núdzovou“ menou a keď sa vzťahy medzi jednotlivými menami zmenia a ich hodnota sa bude len ťažko odhadovať, obchodovanie v zlate je overený a bezpečný spôsob ako sa vyrovnať s touto zložitou situáciou. Rok 2012 sa možno stane známy tým, že svet prestane akceptovať dolár ako rezervnú menu. Predstavte si, že si zvyšok sveta zráta koľko je 2 + 2 a postupnými krokmi začne obchodovať vo vlastných menách a čoraz menej svojich prebytkov bude investovať do amerických dlhopisov. Takýto vývoj by znamenal isté zničenie dolára.

Paradoxne, možno práve to Spojené štáty potrebujú. Kolosálny dlh tejto krajiny nemôže byť nikdy splatený, pokiaľ si dolár udrží svoju súčasnú hodnotu. Ak sa pozrieme na reálny stav USA, zistíme, že všetko čo podporuje hodnotu dolára je jeho štatút rezervnej meny. Ak sa to zmení, USA možno budú schopné splatiť svoje dlhy a začať odznova. Pri tomto novom štarte by už viac nemohli využívať doterajšie privilégiá a hlboko zakorenené subvencie, na ktoré si Američania tak zvykli. Je tiež zaujímavé, že petrodolárový systém vydržal takú dlhú dobu. Bolo iba otázkou čase, kedy sa rozpadne. A ten čas nastal možno práve teraz.

Tento komentár je voľným prekladom publikácie z externého zdroja, ktorý nemusí predstavovať názor analytika alebo spoločnosti TRIM Broker.

zdroj: http://finweb.hnonline.sk/c1-54613600-spojene-staty-to-maju-spocitane-span-class-koment-komentar-span


onokom
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
noasijo . bekatalo13   |   ip:217.112.1   |   2012-02-05  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  P/rávě proto je nejlepší automobil s nulovou spotřebou paliva.


noasijo . bekatalo13   |   ip:217.112.1   |   2012-02-05  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlý sen ropných šejků a pracovníků ropného průmyslu se naplňuje. Dnes je již možno jezdit autem, které má spotřebu paliva 0,- Kč / 100 km.


Dnešní menší elektromobily, které už jezdí i v ČR, mají spotřebu elektřiny 12 kWh / 100 km. Nabíjí se v noci, cena elektřiny je asi 20,- Kč. Tedy 20 Kč / 100 km. Majitelé těchto aut dokonce uvažují, že si dají jeden fotovoltaický panel na střechu auta, což jim umožní mít 15 km zdarma.http://www.jakbydlet.cz/clanek/512_automobil-s-nulovou-spotrebou-paliva.aspx


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-05  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NWO


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-05  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jémine Jolojeliman, už ti zas švitorí z tej konšpiračnej hlúposti...!


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.102.12   |   2012-02-05  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemajú.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-05  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyjadrujem poklonu Dru. Hujerovi. On je v diskusiách ešte viac nad vecou, než ja...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-05  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDDDDDDDD
a tebe kto našuškal do tej hlavky kapustnej ,ze si nad vecou??

vsak si precitaj po sebe tie močovky ,,a zhodnot sa..
a ak to nedokazes ,tak si to daj mamine vytlacit na papier,,a zanes na posudenie do pezinku ..tam ti hned povedia ci si nad vecou ,,alebo ci si tam s nimi pobudnes:-DDDDDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-05  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty len pekne sedkaj kútiku, tras sa od strachu z NWO a mysli si, aký si zaujímavý, Jolojeliman... :-DDD


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-05  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Off topic. Si tu, Joplins? Neviem, ci som sa ta to už pýtala? Vieš, co sa v Biblii píše, že "príjmu na pravú ruku alebo čelo znak". Bude to ten čip, co dajú do tela? A kto ho nebude chcieť, toho zabijú alebo mu ho dajú násilím? V Biblii vsak nie je návod, ako sa proti tomu brániť. Ked ho niekomu dajú násilím, hoci ho nechcel, tiež bude zatrateny? Da sa tomu vôbec brániť?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-05  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, biblo Jeliman, máš príležitosť pustiť do gatí nejakú predpoveď. Tak sa predveď, nech sa ešte pred spaním zasmejkeme... :-DDD


boss . lijuqepu57   |   ip:195.91.56   |   2012-02-05  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobra sprava, clanok. Skoda ze uz nie je viac mien. To euro to doj..alo. To by som mozno stopla aj fedka...ale uz su prestahovani v eu...:-D na šibenicu dovi dopo


boss . lijuqepu57   |   ip:195.91.56   |   2012-02-05  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sa stopla fed.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-05  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sherry..
nie je napisane ,ze ho budu davat nasilim..
ziadna armada nebude chodit a nutit ta dat sa ocipovat..

ale system okolo teba nastavia tak ,ze bez cipu nepredas ani nekupis..
obchody ,benzinky,,letiska,,budovy ,vsetky nakupy a predaju budu len elektronicke,,a ked budes chciet nieco zaplatit napr na poste,,tak tam budu len terminaly na citanie z cipu..
nebude hotovost..
a kazdy clovek bude nepriamo donuteny si ten cip dat,,lebo inak nebude moct existovat v systeme!!!

bude to nepriame nutenie..
no ked ho odmietnes,,budes prenasledovany od systemu,,od rodiny,,od okolia,,od vsetkych...

zatrateny bude len ten ,kto tento "znak" prijme dobrovolne a vzda sa tym viery v Jezisa Krista..
myslim ,ze to bude jedna z podmienok prijatia cipu,,vmene celosvetoveho nabozenstva..
boss . lijuqepu57   |   ip:195.91.56   |   2012-02-05  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odveci keci


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-05  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jolojeliman, nesklamal si. A vymeň si spodky... :-DDD


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.102.12   |   2012-02-05  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande díky. Nadpis: Spojené štáty to najú spočítané. Začiatok analýzy výpovednej hodnoty nadpisu: Spojené štáty: x miliónov km2, nerastné bohatstvo, obrovský vojenský alogistický potenciál, viac než 300 miliónov obyvateľov rôznych národností a vzdelanostnej úrovne, nedefinovaný úradný jazyk, všeobecne rozšírená nekontrovateľná sloboda, je to veľká sila na akýkoľvek pád. Nadpis článku = reálna nula.

Vo všetkej počestnosti...sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-05  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande, neprovokuj. Vlastne doteraz sa presne nevie, co je ten znak šelmy. Niekto vraví, že čip pod kožou, iný, že je to znamenie V počas nežnej revolúcie, iný, že je to barcode, teda čiarový kód. Hoci neviem, načo by ľuďom dávali do tela čip, ked už teraz su mnohí ako zombici alebo roboti. Vstať, do roboty, makať, prist domov, práce okolo domácnosti, ist spať a tak dookola. Malo času, energie na
koníčky alebo aj kamarátov, ktorí
nebývajú blízko.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-05  (23:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hejer..
nateraz s tebou nesuhlasim co sa casto nestava..
aj ine imperia boli ,,a padli!!

nevsadzal by som na štvorcove Km..ani na 300 mil obyvatelov..
nesmies opominat ,ze tu ide o ine ako o ameriku..
amerika je len ako tazny kon..

no ako kazdy kon,,ked dosluzi,,ide do klobas..
amerika posluzila na dosiahnutie urcitych cielov,,a je cas to snou zabalit,.,a ver mi,ze tym paprdovskym mocipanom na tlustych amikoch nezalezi..

tu ide o svetovu moc..a nie lokalnu..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-06  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblo Jeliman, zbytočne sa líškaš. Ale ak nasilu chceš, aby ťa tu niekto bral vážne, počkaj si, až sa pacient preberie z kómy...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sherry.
znak V v 89-tom bol znak selmy??
nezda sa mi ,ze by ludia co sedeli doma a "nevéčkovali" nemohli kupovat ci predavat!
je to cip..o tom niet pochyb..
v greckom preklade biblie ten vers znie.."a posobi to aby si ludia dali "vbodnut"znamenie na ruku ..atd"
v nasej biblii je "ryte znamenie"..no original je "vbodnut" znamenie
je to jedhoznacne cip..
nedaj sa motat somarinam..


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.102.12   |   2012-02-06  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins súhlas. Vychádzam len z historickej skúsenosti. 90% židov bolo vyvraždených a kde sú teraz, 50% írov pošlo na hladomor a kde sú teraz... afričania, indiáni, kurdi dostávajú na frak no rím aj sparta padla a nakonie prežili, takže moje historické porovnanie má samozrejme trhliny, no všetci čo padli sú dnes medzi nami......


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-06  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jolojeliman, už ti tie prorocké sračky pretekajú z gatí...! :-DDD


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-06  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď to v iných príspevkoch písal tuším o tom V 333.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak ,honibrk..a zachvilu zacnu stekat za tvoj umasteny golier..Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sherry..
333 je dobry chlap,,ale jeho nepocuvaj v tychto veciach..sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-06  (00:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande, ty si musel mať nejaký blby zážitok, ked hneď vyskakuješ, len co sa spomenie Biblia. Koľko máš rokov, 14? Aj ja som v tom veku všetko kritizovala a verila iba evolúcii. Ale stalo sa zopár veci, že verím v Boha. Asi najsilnejší moment bol ten, že ma modlitby zachránili pred autohaváriou.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sherry,,to jemu budes darmo vysvetlovat ,,to akoby si vysvetlovala oslovi matiku..
bude ti hikat a nakoniec ti osere nohu..

no najviac ho trapia cernoprdelnici co osahavaju deti..tam by som povedal,ze je trauma..
niekto ho asi pomiloval nedobrovolne,,a teraz sa chlape mstí:-DD

no ma to tazke..no jeho retorika ho vzdy spolahlivo prezradi..
:-DDDDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-06  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No to ma podrž! To akože si večer zadrmolím otčenáš a som si istý, že zajtra nebudem mať nehodu? No to je góóóól... ! :-DDD


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.102.12   |   2012-02-06  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priatelia, Spojené štáty neviem či padnú, ale mne ja naozaj otupno, skolila ma chrípka a babičkine recepty nepomáhajú. Pomóc...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no prosim..nehovoril som..osol moze len hikat..

ty sa truhlik vzdy prezradis..
"svinu mozes obliect aj do Armaniho,,stale to bude len svina":-DDDD

chod si uz lazkat..
zajtra musis byt cerstvy k ranajockam,,aby si popapal vsetko co ti mamina pripravi..

chod uz chod..moj ..


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hujer..ani 52% nepomaha??


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.102.12   |   2012-02-06  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nn, včera som dal dve póldeci, dnes zo 5 domácej a ako to do mňa išlo, tak odišlo...už je asi neskoro a choroba ma skolila... :-( Dávam bylinkové čaje, cibula, cesnak, naparovanie, vaňa s bylinkami... asi ostanem týždeň doma a dám si pauzu vo fabrike...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je najlepsie co mozes spravit..chripka je nie sranda..
no pocuvaj co ja..
ja sa ti tu pakujem cesnakom kazdy den..vzdy ked pridem z roboty,,dam 3-4 struciky..(ked uz nikde nejdem)..a aj ked su v robote okolo mna chorí ,,ja nic!!

a to som bol nachylny na chorobu skoro stale,,no nasral som sa,,a zacal som s tymto,,a zatim to funguje..
chcem sa este zacat otuzovat..
tu v dansku je taky spolok.."ze ladove medvede"
a oni sa kazde rano chodia smarit do mora..a na brehu maju vyhriatu saunu..a takto 2 krat,,a tak idu do prace..
a dobre im je,
neviem ci sa nepridam..:-)))


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-06  (00:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíte? Predsa mám na neho pozitívny vplyv! Učí sa síce veľmi pomaly, ale trpezlivosť výsledky prináša. Všimnite si tú vetnú stavbu, pokus o použitie uvodzoviek... Som úprimne rád, že napodobňovaním ma myslí vážne snahu priblížiť sa normálnym ľuďom. Už čoskoro môže byť pripravený na prvú kultivovanú konverzáciu, zatiaľ len o počasí. Prečo o počasí? Bude mu to aspoň pripomínať predpoveď. :-DDD Ty naša Jolopučka-kvetinárka...! :-DDDD


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.102.12   |   2012-02-06  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to otužovanie ma chytilo keď som bol splavovať rieku a kaňon v Slovinsku a nebolo nič lepšie ako sa hodiť do 4°C vody... podľa mňa to funguje, len som na to nejak nepraktikoval potom... dva roky som bol ok, a teraz toto...aj jedlo ide so mňa von... je to špina tá chrípka... a to chcem ísť budúci týždeň na autiaku do Berlína pre frajerku... :-( Podľa mňa sa treba zocelovať a otužovať, ked je človek plný síl. Teraz by ma to asi zabilo...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-02-06  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jednoznacne prevencia..

no nic bratu,,citim stebou..dako sa vyliec..
skore uzdravenie..
idem ja .bo rano do rachoty..

zatial sa majte..
a ty truhlik,,teba si podam poobede ,,
budes srat maggy v kockach..:-DDDDDDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-02-06  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zíííív... A nespadni z lešenia, Jeliman...! :-DDD


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:116.236.2   |   2012-02-06  (01:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok ktory zavadza od zaciatku po koniec. USA su skutocne velmi zadlzeny, len na rozdiel od Slovenska to politici nerozkradli s Pentou, ale investovali do zbrojarskeho priemislu. Kazdy dolar premenili na ocelovu pest ktorou zlahka rozbilu akukolvek ekonomiku a suverenitu jakehokolvek statu. Na rozdiel od inych europskych statov, ktore si prezrali buducnost.
Nepisem to preto zeby som bol z toho nadseny, ale je to proste fakt.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:116.236.2   |   2012-02-06  (01:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok ktory zavadza od zaciatku po koniec. USA su skutocne velmi zadlzeny, len na rozdiel od Slovenska to politici nerozkradli s Pentou, ale investovali do zbrojarskeho priemislu. Kazdy dolar premenili na ocelovu pest ktorou zlahka rozbilu akukolvek ekonomiku a suverenitu jakehokolvek statu. Na rozdiel od inych europskych statov, ktore si prezrali buducnost.
Nepisem to preto zeby som bol z toho nadseny, ale je to proste fakt.


onokom . mulubyhe28   |   ip:87.197.11   |   2012-02-06  (07:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ad otvoci
Nechápem čo je na nasledujúcom odstavci zavádzajúce:

Do roku 1975, všetci členovia OPECu súhlasili s predajom svojej ropy výlučne v dolároch. Každá krajina dovážajúca ropu začala ukladať svoje úspory do americkej meny, aby bola schopná nakupovať ropu; je zrejmé, že s takým vysokým dopytom po dolároch, americká mena posilňovala. Okrem toho, veľa národov exportujúcich ropu použilo prebytky nahromadeného doláru na nákup amerických vládnych cenných papierov, poskytujúc tak hlbokú studňu úverov pre americké míňanie.

Je to fakt, ktorý je nevyvrátiteľný.ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2012-02-06  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skoda ,len ze ty americky vojaci sa po stovkach sa mi strielaju ako bolo povedane v radiju


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://spravy.pravda.sk/sdku-pred-volebnym-fiaskom-ddp-/sk-volby.asp?c=A120205_153923_sk-volby_p29

tod si precitajte protestujuci goriliaci pozadujuci septebrove volby,komu napomahate vlasne ,viem ze treba nieco robit proti tomu rozkradaniu,ale isto nie odkladom volieb,to momoze iba skutocnym goriliakom.lud je zabudlivy nie ako ja,zabudne povoli ukecaju ho,a nic sa nezmeni333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este taka mala vec k matovicovi a jeho charaktere,nechapem preco a ako je mozne ze vytiahol palka,na svetlo politicke zas,toho arogantneho capa co nadava ludom keri pri akcii ukazky zachrany ludi z vrtulnika nadava do koktov ze co to robia.

ten arogantny palko,co vykrikoval ,aky je jeho nastupca kalinak,slaby ako minister vnutra,mimochodom ked som sa bavil na temu palko a kalinak ,kto lepsi bol tak palko skoncil ako neschopak ,u kazdeho co soms a bavil.mozete sa sami spytat,sklapol ked mu pohrozili a ukazali ze vedia a maju dokazi o tom ze prebral 5mega uplatok v kosicoch.toto info prebehlo cez media,a poalko navzdy ostal ticho a viac nepovedal kriveho slova na kalinaka,takze kto murdy jest pochopil ,co kto vzal a urobil.


mato . conubeky79   |   ip:95.102.25   |   2012-02-06  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimavy clanok, az na to ze americania uz kupili na slovensku skoro vsetky velkosklady s farbami, uz kupuju aj predajne. Idu dole vodou, ale robiabiznis na Slovensku.


mato . conubeky79   |   ip:95.102.25   |   2012-02-06  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nielen na Slovensku, ale aj v inych krajinach skupili najvacsie fabriky s farbami.


Steve . vyqemubi24   |   ip:95.103.44   |   2012-02-06  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins
Ten čip na čelo alebo ruku, čo nebudeš môcť kupovať ani predavať, nepišu o dodavatelovi ?
Kto ho bude vyrabať IBM,INTEL,AMD,ATMEL,MICROCHIP.... nevieš kto ?
Kupil by som ich akcie, oplati sa to.

Inač članok bol dobry..


julo . hukogodi76   |   ip:89.176.40   |   2012-02-06  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  US Farben?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drhujer


daj si kapusnice z domacej natlacenej kapusty ,vypi kolko vladzes,a zec aj domaci ale len domaci cesnak,z retazcov je zevraj ozarovany aby stratil ucinky na podporu imunity,


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
ako neuraz sa ale ryte znamenie ,neznamena ze je ryte v ruku,moze byt vryte na stenu v ich chrame.


a to ze bodnute,moze byt zly preklad,


vysvetlim ti,preco je to v co ludia prijali v 1989,tym ze u nas prebehla v 1989 nezna prijali nas do zapadneho sveta vyviezli k nam svoju demokraciu,a za oplatku mozeme s nima obchodovat.cize v ten den sme prijali jeho meno jeho znak ,biblia pouziva symboli a podobenstva.aby nik nechapal kym nema ,na tom sa asi zhodneme,

este jedna vec vezni si severnukoreu,neprijala to co mi v 1989 ani jej lud nemal znamenie v na ruke,kupi a perda?podla teba,ja co viem nema sancu,bo neprijala ich menu demokracia.

cip je zavadzajuci.


shery
ako neboj ty co mavali v ckom nevedeli co robili,preto len za to nebudu zatrateny,ty ho neprijali dobrovolne,boli zvedeni a oklamani,ale zatrateni budu ty co vedeli a aj tak prijali ho,


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-06  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha. Potom dobre. Ja som ho asi ani nemohla prijať, keďže v tom čase som bola este veľmi malé decko.
Potom sa hovorilo, že to značí víťazstvo, ten znak.
Este mám otázku. Prečo vraj človek, ktorý je dobrý, pomáha iným, ale neverí v Boha, nemôže ist do neba? Nie je to dosť nespravodlivé, čo?


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-06  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha. Potom dobre. Ja som ho asi ani nemohla prijať, keďže v tom čase som bola este veľmi malé decko.
Potom sa hovorilo, že to značí víťazstvo, ten znak.
Este mám otázku. Prečo vraj človek, ktorý je dobrý, pomáha iným, ale neverí v Boha, nemôže ist do neba? Nie je to dosť nespravodlivé, čo?


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-02-06  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milá Sherry! Prečítaj si radšej nejaký ružový román a nestrácaj čas s hlúpymi kostolným rozprávkami. A tiež sa nerozprávaj s neznámymi ľuďmi, ktorí sa ti ponúknu vysvetlovať tieto bludy. Obzvlášť takí z lešenia majú nečisté úmysly...


mato . conubeky79   |   ip:95.102.25   |   2012-02-06  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz aj primalex vlastni ppg /americania/


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  shery
jezis v bibli hovori musis uverit v PanaBoha stvoritela neba i zeme,inak nebudes zachranena,nie som kompetentny ti vysvetlovat preco to tak je,ked uveris najdes myslim aj nato odpoved.


mato . conubeky79   |   ip:95.102.25   |   2012-02-06  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kazda faktura od ppg sa zacina cislami 666


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.blesk.cz/galerie/celebrity-svetove-celebrity/191633/?foto=2

pandanemko
kukni co ma na pravej ruke,nieco jej naschval pod leginamy chyba aby si ju vseci vsimli.

takychto fotiek s ludmi od svbiz je plne mnozstvo a na nete aj troska iny parochaty,aj ty na tvojich seansoch s nim isto mavas pod vplyvom tvrdej muziky,len od teraz vies, co na ruku dobrovolne primas.bohuzial.

pav sa dobre a smej sa ake su to bludy

jakson o tom zacal nenapadne vo svojich pesnickach spievat,ked odmietol ich hru uz,tak s neho spravili uchyla,ale aj tak ho nezastrasili chystal europske turne ,kde v pesnickachsa chystal o tom vsetkom spievat,nestihol,uz tu neni,a nesiel dobrovolne,na to nezabudni.


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-06  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý pande!

Ružové romány už nečítam, lebo práve v nich je plno bludov. Ak si už nejaký čítal, iste mi dáš za pravdu, že ako vtipná rozprávka to bolo fajn. Okrem toho mám rada iný druh literatúry, dobrodružnu, históriu a fakty.

333. Ja verím v Boha, ale čo napríklad take kmene v Afrike alebo budhovia Ázii?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-02-06  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sherry . foxinowa45

hm tak to netusim,ale ak vies neico o indiahoch co zili v sulade maximalnom s prirodou,tak vies ze mali aj oni svojho stvoritela neba i zeme,len ho volali velky manitu,nezalezi na mene ale na viere v neho, v stvoritela neba i zeme,


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-02-06  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333. Presne ako vravíš. Aj na youtube su take videá, je to zoznam a tuším sa volá "iluminati v showbiznise". Je tam aj o M. Jacksonovi. Možno si to aj videl. Je to to, o com hovoríš. Su tam spomínaní aj lady gaga, rihana, eminem a ďalší. Ako mala si pamätám, ako staré ženy hovorili príbehy o ľuďoch, co kvôli svojmu chtiču zapredali svoje duše. Vtedy som to brala ako rozprávku. A ono to bola vlastne
skutočnosť.


jaja . pewegudi86   |   ip:78.98.10.   |   2012-02-06  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mna by len zaujimalo, preco prvotny zaujem o napadnutie Iranu ma Izrael, pricom sefovia v Pentagone su zdrzanlivi. Teda, malo by to zaujimat autora, ja to viem.


t5vrz . bolyqemu92   |   ip:2.125.119   |   2012-02-06  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminati gaga eminem ... :) mas zmysel pre humor inak ta debata o cipoch to ma ozaj pobavilo :) a ake akcie nakupovat ved predsa EXXON MOBILE COMPANY cudujem sa ze to tu este nikto nespomenul :) :) ty uvedomelsi chapu preco som spomenul exxon. okrem toho pozdravujem iluminatov slobodomurarov uznavacov konspiracie 11.09.2001 ara 51 cipovania amnoho inych ...


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:116.236.2   |   2012-02-07  (02:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Onokon napis v jakej mene mali obchodovat s ropou v Rubloch? Vtom case a este i dnes nemas inu silnejsiu menu jako je dolar. Euro bolo na vzostupe, ale zlodejinou a birokraciou sa o to pripravili. Pre konspirantov US dolar nie je o tlaceni papierovych penazi, ten pokryva najsilnejsia svetova ekonomika.


onokom . mulubyhe28   |   ip:178.40.14   |   2012-02-07  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneci pišeš že "Clanok ktory zavadza od zaciatku po koniec."
tak ešte raz opakujem odstavec z článku:
Do roku 1975, všetci členovia OPECu súhlasili s predajom svojej ropy výlučne v dolároch. Každá krajina dovážajúca ropu začala ukladať svoje úspory do americkej meny, aby bola schopná nakupovať ropu; je zrejmé, že s takým vysokým dopytom po dolároch, americká mena posilňovala. Okrem toho, veľa národov exportujúcich ropu použilo prebytky nahromadeného doláru na nákup amerických vládnych cenných papierov, poskytujúc tak hlbokú studňu úverov pre americké míňanie.
Je toto zavádzajúce alebo nie. Nepoprel si to, dokonca posilnil takže si ten článok alebo nečítal poriadne alebo si ko... ko...t čo len tak píše.
Ale nejedná sa tu o teba ale podstatu článku, že američania chcú prekaziť obchodovanie s iránskou ropou v inej mene ako sú doláre. National iranian oil co. je druhým najväčším producentom ropy na svete a strata pre USA by bola obrovská.
Je najvyšší čas aby skončila hegemónia doláru.


bertold . rinytuli32   |   ip:178.41.12   |   2012-02-14  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  netreba žiadne čipy "do tela" - veď ho už máte zo zákona o Občianskych preukazoch stále pri sebe a ani o tom neviete(pár dní,čo to schválil parlament)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Drsné video: Evropský stabilizační mechanismus (euroval)

Drsné video: Evropský stabilizační mechanismus (euroval)


Návod, ako ukončiť éru náboženstva

Vôbec im nejde o záchranu eura

Ježíš v Indii - dokument, 2008

PLANETA NIBIRU A TIAMAT ILLUMINATI

Domobrana je na východnom Slovensku nevyhnutnosťou.

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4183 s