20. September 2019
    
Spomienka na Kysuce - Dolezite.sk

Spomienka na Kysuce


  2010-05-27  (10:44)  |  Z domova
  67% hlasovalo = 5  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Spomienka na Kysuce

Ako dieťa som vyrastal v dedinke na Kysuciach.Vtedajší svet bol iný. Určite sa nemýlim ak poviem,že krajší a lepší.

Ročné obdobia a samotné počasie ešte "fungovalo". Podľa kalendára sa dalo obliekať a podľa ľudových pranostík sa mohol človek riadiť. Pamätám si, ako by to bolo včera, keď mi babička jedného chladného večera sľúbila čerstvo napadaný ranný sneh a s úsmevom ma uložila do postele, vo vyhriatej útulnej izbe. Praskajúce drevo v piecke, privrelo moje bezstarostné oči skôr, ako by som si prial. Ráno keď som sa prebudil, išiel som rovno k oknu presvedčiť sa, či uvidím tú sľúbenú nádielku. Skoro mi sánky spadli, keď som otvorenými ústami hľadel na biele stromy a v zapätí som vykríkol dojatím. " mala si pravdu babka,sniežik napadal..."

Skočil som jej okolo krku a vybozkával ju od radosti po celej tvári. Myslel som že je azda čarodejník.

Neskôr po dlhých rokoch som však pochopil, že bola len obyčajnou starenkou, akých boli celé tie krásne, chudobné Kysuce.

V tých časoch boli ľudia spätý s prírodou, vedeli čo bude zajtra, čo za pár dní. Dokázali sa v nej vyznať a málokedy sa mýlili.

Pamätám si na jemne klopotajúci májový dážď, na letné búrky keď v okne horela sviečka-hromnička, na spústu chrústov, ale i obyčajné vrabce poskakujúce po parapete okna, bez ktorých by to nebolo to pravé, naozajstné detstvo.

Vidím ruky, ako vkĺzajú pod kameň, či nezacítia „hlaváča“, ako sme tu rybku s veľkou hlavou nazývali.

Cítim vôňu lesov a lúk, počujem mékanie kôz a bučanie kráv, či prílet prvých lastovičiek, ktoré si stavali hniezda pod rímsou. Počujem erdžanie koní, čo ťahali skolené stromy z hustého lesa, plného sladkých jahôd a malín. Lesa, ktorý voňal hríbmi,miazgou a ihličím. Keď som videl prvý traktor, či parnú lokomotívu z ktorej syčali oblaky pary neďaleko pred oknami, prilepil som zvedavý noštek na oblôčik a vytreštenými očami som hľadel na tie ozrutánske kolesá.

Všetko bolo akési väčšie a mohutnejšie.

Zvláštna vôňa zimy, krásna vôňa jari, nádherná vôňa leta a neopísateľne krásna vôňa jesene, vo mne zanechali tie najhlbšie pocity a najkrajšie spomienky. Chveje sa mi srdce, keď vidím dedov a babky, ako prechádzajú pod oknami na nedeľnú omšu. Starké zahalené v čiernych vlniakoch, skromne odetí dedovia so zvráskaveným čelom a zahnutými fajkami v kútiku úst, čo sa hlúčikoch rozprávali na kraji cesty.

Možno chudobní, možno narobení, možno ustarostení, ale v srdci tí najčistejší ľudia.

Vidím svoju babičku, ako prehnutá pod tiažou dreva prechádza popri rieke Kysuci a pod kopcom čo volali Grapa, si vyčerpaná sadli na veľkú skalu. Vidím tetu Veronku, čo prichádzala záhradou na konci ktorej sa majestátne vynímala veľká lipa a niesla vedrá s kryštálovo čistou vodou z rieky.

Vidím hada, čo vkĺzol medzi spústu rozpáleného kamenia a ešte teraz cítim, ako veľmi som sa ho bál.

Keď dozreli obilné klasy a prehýbali sa pod tiažou zrodeného chleba, monotónne svišťanie kôs a spev nesúci sa horami, ma uspávali v ľanovej plachte pod stromom, kým som sa neponoril do medového spánku .

Vôňu údenej slaniny a domácich klobás, cítim doteraz. Žltučké maslo, ktorého bola vždy plná misa, sa mútilo v kuchyni a z pece sa šírila vôňa čerstvo napečeného chleba.

Pamätám si ,ako staručké a milované ruky, lyžicou zdobili hrudu čerstvo vymúteného masla .

Kukanie kukučky, na ktorú som neraz čakal až otvorí dvierka prekrásnych vyrezávaných hodín a odkuká nezabudnuteľný spev času, čo sa tak hlboko vryl do mojej pamäti. Tie zvuky, ten vnem vecí, ich veľkosť, vôňa i pach, bol iný ako dnes. Nikdy nezabudnem na tú krásu, ktorá vo mne zanechala tie najkrajšie spomienky. Keď na to len pomyslím, stávam sa dieťaťom a všetky moje zmysly sú pripravené uštipnúť si aspoň trocha z toho nehmotného raja,ktorým som bol obklopený.

Príroda bola čistá, rieky ako krištáľ a vzduch rezal v očiach. Musel som si pár dní zvykať, keď som z mesta zavítal do toho prekrásneho kraja.

Dnes mi to pripadá, že to celé bola len rozprávka ktorú som si vysníval. Rozprávka, ktorá sa nikdy nestala, ktorá sa už nemôže zopakovať aby mi dokázala, že tu naozaj bola.

Aj teraz cítim to zvláštne chvenie, ked na tie časy spomínam.

Som nesmierne vďačný tej malej dedinke v lone hôr i najmilším ľuďom za odovzdaný dar, ktorým ma obohatili na celý život.

Keby som mal možnosť ocitnúť sa tým istým dieťaťom a prežiť to všetko v tejto dobe, povedal by som - nie!

Ta krása sa už nikdy vrátiť nemôže a falošné nahováranie si niečoho, čo nieje možné,mi v srdci nemôže zanechať ozajstné šťastie.

Svet nie je to čo býval. Rieky a vzduch sme znečistili, lesy sú choré... a počasie?...to si s nami robí len to, čo si zaslúžime.

Honba za majetkom a peniazmi, pýcha, arogancia, neúcta a klamstvo...vzali svetu to najkrajšie...radosť zo života a pocit vnímania jeho nádhernej jednoduchosti.

-SAMBALY-


-sambaly-
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Johny   |   ip:85.248.14   |   2010-05-28  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akoze chlape tisnu sa mi slzy do oci...aj ja si s radostou spominam na detstvo u babky na Liptove a u druhej na Orave tento mesiac bude starka oslavovat 80 rokov...ked sa pozeram do jej oci akoby som videl odpovede na vsetky tazkosti zivota...vytrpela si toho v zivote vela...proti nej ste vazene elity a celbritky len nuly nulovate...tesim sa znova na Liptov a Oravu, tam este stale stretavam LUDI...Y   |   ip:62.169.18   |   2010-05-28  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prekrásne... Okrem toho, že moja rieka a môj kopec sa volali ináč je všetko tak totožné, že to až zapĺňa človeka prívalmi nostalgie...


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2010-05-28  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to iste by som mohol napisat
pekne , akurat ze my sme tie rybky volali "hlac" :))
som z liptova
z najmensieho mesta :) ak to uz je mesto, skor len prerastena dedina , ale kopce za domom, rieka tiez
takze tulanie od rana do vecera s kamaratmi
vzdy von , v prirode , nadmieru spokojny
DIAF   |   ip:213.81.20   |   2010-05-28  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nice story bro! zo sentimentu .... Double-u-tee-eff


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-05-28  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm. Mame nadej na navrat starych casov.
Nie ze by vedci pracovali na netoxickych technologiach, ktore by bez znecistenia vzduchu, vody, pody vyrobili cistu energiu.
Nie ze by vedci skusmali, ako verobit potreviny bez pesticidov a inych jedov.
Nie ze by ludia dobrovolne chodili na bicykli namiesto auta, ci kupovali vyrobky vyrobene "netoxiskou" technologoiu.
Jednoducho system prestane pracovat, lebo je vazne "chory". Nebude ropa, nebudu sa spoalovat paliva, nebudu pouzivat chemikalie.
Zakazeme (tentoraz naozaj - nie len zakonom na papieri) vypustat hnojovku do potoka a budeme chodit s vedrami na vodu do riek.
Budeme chodit peso na pole.
Budeme si spievat a ...
Jedine ze by sme sa spravali ako nasi hrdinovia vo filmoch ci pocitacovych hrach, a zacali sa jeden druheho bat, a so svojim strachom bojovat nie vnutri, ale navonok.


Peter   |   ip:195.168.8   |   2010-05-28  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam 40. Ale pamatam si svoju prababku co sa narodila este v 18. st., prezila dve vojny, costo rozmyslam aky zivotom presla. Do skoly chodila mozno len aby sa naucila pisat a citat, ked som bol maly zila u nas doma s nami, nikdy nemala zamestnanie pracovala len doma na svojej zemi, pamatam si ju ako do svojich poslednych 84 rokov nemohla nic nerobit aj ked len malo po sediacky luskala fazulu, cely jej zivot je postacilo pracovat na svojom kusku role a cez nedelu si obliect jedny lepsie saty a do kostola. Obdivujem toto stastie v jednoduchosti, ktore nam uz je na hony daleko. Autu hovorila MOTOR, TV nepozerala ani radio nepocuvala ani je to nikdy nenadchlo. Jedina kniha modliaca knizka. nepotrebovala nic ine len svoju vieru, a pracu na kusku pola. Dochodok nikdy nemala len potom ju neskor komunisti obdarovali 400 Kcs/mes., za to len povedala PanBoh zaplat a povedala, ze jej nikdy nikto zadarmo nic nedal.
Druha babka nieco podobne nic ine nepotrebovala len svoj kusok zeme a vieru, ked umierala a videl som ju naposledy uz nehovorila ale chcela nieco povedat, uz to neslo, ale vysla slza. I ked telo uz nemoze, srdce je vekom cim dalej tym zrelsie, kazdy musime v najlepsej kondicii ducha z tohoto sveta odist len tak chudobne ako sme nan prisli. Tento vyraz mlciacej tvare a slzy v oku mi ostava v pamati navzdy.
Mam syna, ma 5 mesiacov. Teraz sa prave najviac zacina pozerat okolo seba, vidi len veci, ktorym este nemoze rozumiet ale ich len ciastocne citi. Bezstarostane sa usmieva ak vidi usmev rodicov, ak dostane vcas papat, ak uvidi svoju hracku. V tejto postupnej bezstarostnosti dostane v zivote nieklo ran ked ho tento usmev prejde, niekdy len male rany, niekedy fatalne rany. Ze bude musiet naprv si zarobit vela panazi aby sa mohol v hypermarkete najes, aby mal kde spat. A urcite si teraz vo svojej malej hlavicke premieta len prijeme veci okolo seba. Svet je ale v tomto tvrdy. Cize popisal som dve osoby co isli do finale svojho zivota v prezitej jednoduchosti zivota a druhy zivot malickeho jedinca co sice vidi svet este blazene ale urcite ho necaka nic dobreho a prijemneho. Svet je uz velmi komlikovany. Vyznie to neoptimisticky. Ale mozno by bolo skotocne dobre, aby prislo nieco neocakavane, tak aby sme si koniec ani neuvedomili bolo po vsetkom a nech to vsetko zacne znova z nevinnosti na dalsich niekolko mld. rokov. Ci ti zariadi Boh alebo samotna Priroda nech si kazdy pomenuje po svojom. Prajem pekny den.


DIAF   |   ip:85.216.22   |   2010-05-28  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter: *19 st.


Peter   |   ip:195.168.8   |   2010-05-28  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DIAF dakujem, samozrejme 19. st. Uz mam v tych storociach hokej.


supa   |   ip:85.248.68   |   2010-05-28  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  samozrejme velmi pekny sentimentalny pribeh :)

Podla mna si treba vybrat to najlepsie z kazdej doby,
porozmyslat a hlavne sa zacat podla toho aj spravat.
Inak to bude iba sentiment pre sentiment.
Zial, ak clovek nedokaze zarobit viac penazi, ako priemer,
alebo proste nedisponuje nadstandardnymi prijmami, myslim ze nemoze poskytnut realne nasledovaniahodny priklad ostatnym.
Jasne, vsetci mozme mat svoj kusok zeme a to je v poriadku. Co ale so zbytkom ludi, ktorym treba poskytnut, primeranu alternativu. A to je prave podstata.
Ludia disponujuci zdrojmi, prevazne neinvestuju do alternativ. Skoda.


eros   |   ip:86.41.73.   |   2010-05-28  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ja mam 40 a tiez som este stihol pekne 'neskomerciovane' detstvo. Moja jedna starka na dolniakoch a druha s pod hor ma vela naucili. Najhorsie ze som na to vsetko prisiel az ked som sa im uz nemohol podakovat.
Velmi pekny clanok. Tiez si spominam na detstvo najviac v spojeni s prirodou atd... Az som dojaty,ze to tak necitim len sam...


Ria   |   ip:95.102.95   |   2010-05-28  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prave som prisla z diskusii na nasich mainstr. mediach a tam diskuteri kvicia, ci sa chceme vratit do jaskyn, uz len pri zmienke nejakeho setrenia, ohladuplnosti k prirode. Nevedia si predstavit zivot, kde sa pouzivaju nohy, ruky a hlava bezprostredne, nie na stlacanie gombikov. Ich predstava - bez auta, bez drancovania, bez pozitkov je - neandertalci. Je mi ich luto, su zrejme mladi. Zazila som detstvo na dedine, bez TV, bez auta , prazdniny u babky bez vodovodu (z vydobytkov mala len elektrinu) a bolo to krasne, ciste. Presne si pamatam babku, ako luska fazulu na priedomi. Koli detom som sa prestahovala z panelaku na dedinu, do starej chalupy. Nie je to celkom take ako kedysi, ale je to dobre, ziju tu este Ludia.


ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-05-28  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tipol by som si, ze autor zije teraz v blave, kde sa nostalgia za starym domovom stupnuje viacnasobne. no dilema je opustit teple a dobre platene miestecko v uponahlanej bratislave, alebo sa vratit do krasnej ale ospalej horskej dedinky


solitus   |   ip:85.207.18   |   2010-05-28  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neverim, ze ta vesnice jiz neexistuje, ze nehnizdi vlastovky a netecou potucky. Je ale nutne tam nejaky cas bydlet, aby clovek prisel na to, ze jde vlastne o velmi krusny a vycerpavajici zivot, navzdory krasam, ktere jej provazi. Je s podivem, ze autor si nepamatuje, ze by musel jako dite pracovat, ackoliv popisuje drinu starousedliku (napr. noseni vody, fuj). Z detstvi si pamatujeme spoustu krasnych veci, a pokud se na dedinu jezdily jen rekreovat, zustane jen krasny obraz. Ale moznost tam zit a vychytavat krasne chvilky ma kazdy moznost i dnes.


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-05-28  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nadhera, dakujem za ukazku pravej slovenskej duse, akych je uz len velmi malo,
to ako je to napisane podla mna nedokaze precitit nijaky iny narod, proste je to o frekvencii, cesi maju inu, nemci madari, rusi..
solitus: praveze pravi Slovaci su taki, tvrda praca a zboznost, to ukazovalo tvoju hodnotu, to nepochopis... ale musim povedat ze s Cechmi/Moravakmi to bolo krasne obdobie, velmi tvorive a schopne uzivat krasy zivota v nasich koncinach


sambaly   |   ip:217.12.55   |   2010-05-29  (00:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vdaka firex a dakujem vsetkym.


AAA   |   ip:76.85.173   |   2010-05-29  (01:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nadhery popis zanikle minulosti, krasy lidksych dusi. Dekuji.


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-05-29  (03:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SAMBALY naozaj, je to jedna s najkrajsich veci ake som v zivote cital. To narabanie so slovami, to co si vsimas, je to take rydzo slovenske uprimne, ake je malokedy vidiet.
Ono zivot ludsky je tazky, a aby sme si ho zjednodusili tak si ho stale viac komplikujeme. Preto taketo obzretie spat posobi uplne ako balzam na dusu. Ktovie co by povedala tvoja starka keby videla ako sa dnes zije. Nieco sme ziskali oproti starej dobe ale otazka znie - 'stalo to zato'?


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-29  (04:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  By ma zaujimalo kde teraz byva autor,ci nie nahodou v meste a plnymi duskami neuziva vyhody tohto sposobu zivota.


Peter   |   ip:85.135.14   |   2010-05-29  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SAMBALY nic krajsie som tu o nasej domovine necital , vemi pekne . Normalne mam chut to prezit


NATAN   |   ip:178.40.24   |   2010-05-29  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mozno nasu dnesnu dobu budu raz nazyvat "stare dobre casy..."


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-30  (02:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po kazdom vzostupe nasleduje pad,ludom sa stale klame a vtlka do hlavy akysi pokrok-Ale na co je nam udajny pokrok ked zerieme a dychame chemikalie a mame na p... zdravie,chore deti,je.at na takyto udajny pokrok!


Mio   |   ip:95.103.16   |   2010-06-01  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nádhera...ja som tiež z Kysúc...Zažil som tiež takéto krásne detstvo taktiež s podobnými zážitkami akoby si mi ich z ust vytiahol.Veľká nostalgia... opísal si to veľmi perfektne...☆☆☆☆☆


FKusak   |   ip:86.63.218   |   2010-07-05  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nádherné a ještě jsem se kochal překrásným slovenským jazykem.
Děkuji


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-05  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak myslim, že tento článok hovorí z duše mnohým:) Lutujem deti, ktoré nezažijú tie časy-2 mesiace letných prázdnin u babičky na dedine, keď v piecke horelo, na raňajky chleba z maslom a pažítkou zo záhrady, na večeru zemiačky v pahrebe zo soľou a maslom, na záchod sa chodilo na latrínu, pri búrke sme všetci sedeli v kuchyni pri sviečke, a rozprávali si strašidelné príhody, chodili sme na potok stavať hrádzu, bunkre na stromoch, zakopávali sme si „poklady“v lese, celý deň sme behali po vonku a potom sme spali ako zarezaní, ráno nás budila babka s čerstvo uvarenou meltou, chodili sme pásť husi, kravy, mali sme zajace, sliepky, svine, kozičku, pomáhali sme babke (ktorá vychovala 8 detí mimochodom), bola to neuveriteľne pokorná veriaca a múdra žena (z ktorej by sa dnes mnohí aj tu na fóre vysmievali, ale pre mňa bola úžasná). Boli to krásne časy....


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-05  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  P.s. ešte si pamätám na prababku z otcovej strany, ktorá zomrela, ked som mala asi 8 rokov. Bola to malá vráskavá ženička so šatkou na hlave a zásterou s obrovským vreckom, kde schovávala sladkosti pre vnúčatá a vždy, keď prišla sme sa na to vrecko vrhli:). Prenechala dom, ktorý s mužom postavili jednej zo svojich dcér a mala len jednu igelitku, v ktorej skladovala svoje najnutnejšie veci a kolovala v rodine. Niekto prišiel, povedal babka sťahujete sa tam a tam, ona si zabalila do igelitky a išla. A hovorila, že je rada, že jej to tak vyhovuje, aspoň nie je nikdy sama a stretava sa so všetkými. Až mam slzy dojatia v očiach nad tou ženičkou:)


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-05  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi, veľmi pekný článok. Zároveň aj druhý, s ktorým sa tu môžem stotožniť. Taký zo života. Bez duchovného blúznenia či konšpiračného špekulovania. Niečo mi to aj pripomenulo. Dávam plus.


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked clovek cita tu nadhernu slovencinu,beha mu mraz po tele od dojatia.Dole klobuk,krajan.Tento clanok by mal byt vyhodnoteny clankom roka.Pozdravujem Vas lesy,hory daleko od domova.


durislav   |   ip:87.48.148   |   2010-07-23  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem ako dlho som nebol na stránke dôležité. Možno viac ako mesiac. Ako prvý som si prečítal článok Spomienky na Kysuce a zaliali ma slzy dojatia. Ďakujem autorovi za krásny príbeh, nádhernú slovenčinu a možnosť vrátiť sa niekoľko desiatok rokov späť do môjho detstva. Detstva, ktoré bolo plné hodín a dní strávených mimo mesta v okolitých lesoch. Preciťoval som presne také vône ročných období, ktoré popisuje -sambaly-. Áno, svet bol aj podľa mňa krajší, lepší a ľudia v srdci čistí.
Ďakuje ešte raz -sambaly-. Váš článok si odložím. Je skutočne hodnotný.
Ďakujem aj pisateľom, ktorí sa k článku vyjadrili. Zisťujem, že ešte v ľuďoch je ešte dobro. Želám všetkým veľa zdravia.erino   |   ip:91.191.86   |   2010-10-09  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -SAMBALY- : Neviem ako ti mám vzdať úctu pred týmto príspevkom. Rešpekt. Aj ja som mal takéto detstvo.


Dvoro   |   ip:193.87.77   |   2010-11-10  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekne nuz nieco si nabijem do hlavy z tychto viet, su velmi duchaplne a pravdive.. ale som este mlady takze tie casy som velmi nezazil ale moj otec je velmi dobrz clovek a tiez mam krasne spomienky na dectvo..je to dobraak ktroeho siroko daleko nenajdete ale ma obcasaj yle naladz ;} som na neho aj tak hrdy


Milo   |   ip:87.244.19   |   2011-05-07  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krása , pochádzam z Kysúc , moja mamina z Korne , rád sa tam vraciam , a tie mená mi pasujú aj keď to môže byť zhoda náhod . Shambala , ozvy sa prosím na Milost@inmail.sk , ďakujem krásne .... ešte cítim vôňu sena s toho článku


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-21  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To nikdy tak nebolo... V detstve sme nevideli nenávisť, ani sme ju nechápali. Ako deti sme mali plnú hlavu hier. Hra vyvoláva pocit šťastia. Toľko šťastia už v živote nezažijeme. Preto sa vraciame do detstva, lebo neobsahuje nenávisť.
Mojim kvetom sú čakanky a maky. Sú to smutné kvety poľných ciest. Je mi smutno za nimi, že ostali tam, a ja som tu.


Luk   |   ip:178.40.23   |   2011-07-24  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pochadzam z malej dedinky na kysuciach (klubina) a autorovi članku patri moje uznanie. Je mi luto ked vidim ako sa kysuce menia pred mojimi očami .. samozrejme k horšiemu. Polovica stromov vyrubanych , koryto rieky rozbite od tažby, kedysi plna rieka pstruhov neobsahuje teraz ani len čereble, časti krajiny kde bol kedysi travniček su otrasne sklady odpadu alebo zrezaneho dreva.. Spomínam ako som zbieral plne košiky húb.. teraz je problem vobec neake huby najsť. ALE PRIRODA NAM TO VRATI...


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-01  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru, aj My na Liptove sme také časy zažívali a bolo to krásne! Aspoň deti a vnúčatá sa snažíme aspoň z časti podučiť a čôsik z tej doby ukázať...A ono to napodiv, občas aj funguje!..


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-01  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo..
adkuda ty?? ja som tiez z liptova..

a mam pocit ,ze aj pandamanium je ztade..
Maatheww   |   ip:178.41.10   |   2011-08-03  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  musi tu byt tento clanok? teraz musim plakat


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž, milý Joplins, zo sútoku Váhu a Oravy...najkrajší kraj pre mňa a moju rodinu..Ale aj strašne veľa Košičanov! Ale myslím, že aj ostatní zo Slovenska a Česka sa pridajú :-))


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maatheww! Ak plačeš z dojatia, tak plač, plač a plač!!! Ráno vstaneš čerstvý a pôjdeš do hory...hádam nie celkom sám! Keď len so spomienkou, aj to bude veselá spoločnosť!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-22  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo..

ja som rovno spod tatier. no rovno..:-)))

pre mna zasa ten kraj najkrajsi..
rano vstanem, kuknem z okna a cele tatry ako na dlani..

ja veru.. ako na dlani...


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezávidím! Aj u Vás, aj u Nás je krásne! Len, keby prebudených všade bolo viac!! Čo povieš?


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keď kukám na text, tak Si zo Štrby...:-)interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-08-22  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vlastne nie, asi z Važca!


joojzsi   |   ip:195.91.55   |   2011-09-12  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa sa sa, čo sa sa stalo ? Nejak tu náhle nerinčia zbrane!
Žeby sila poézie ?aja   |   ip:90.215.21   |   2011-09-13  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  wow, krasne, slza vysla, aj ked som mladsia generacia tiez spominam apson na prazdniny u starych rodicov, kde bolo vsetko citit tak ako je opisane v clanku. dnes je to akoby nenavratne stratene, od pocasia po mravnu cistou ludi.


Janulka . varisuhe48   |   ip:213.151.2   |   2011-10-01  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krasny članok...aj ja som z Kysuc a žijem tu. A nemenila by som za nič na svete.


interbulo . qasapeqy40   |   ip:178.40.97   |   2011-10-05  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A zas som pri Orave a Váhu a zas je tu najkrajšia jeseň! Všetkým Našim! Aby aj u Vás takto pekne bolo!!


marcuss . wanunivu33   |   ip:178.40.15   |   2011-10-16  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nadherne vystihnute, ja mam len 24,ale tiez som prezival take prazdniny na dedine,
Si neviem predstavit detstvo v takej Petrzalke
a dnes mam pocit ze ludia beru prirodu ako tovar, veru chyba taka spatost s prirodou a uz ani priroda nie je to co byvalo, ci za to moze oteplovanie je jedno, tie casy ked prisla zima so snehom zostala 4 mesiace potom sa stratila a vsetko rozkvitlo atd su davno preco,
je z toho smutno...yoi . nitatagu34   |   ip:93.99.18.   |   2011-11-22  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Krásny článok. ja som tiež z Kysúc :-))))) Všade počuť o konci sveta. Vládne tu kríza, svet sa rúca. Peniaze stratia svoju hodnotu. Padne euro i dolár - a my sa opäť vrátime k svojim políčkam a dobytčatám a zas to bude ako kedysi. Starí lˇudia nepoznali euro, úniu, žili skromne, v symbióze s prírodou. Tvrdo a ťažko dreli na poliach, a častokrát sa doživajú vyššieho veku ako my. Mám 87 ročnú babku a dedko sa odporúčal z tohto sveta v 89-tich rokoch života. Myslím, že nie je dˇaleko doba, kedy sa človek opäť prinavráti k prírode. Už dozrel čas, aby sme pomaly začali objavovať pôvodné hodnoty života a vážiť si túto krásnu planétu. Duch prenikne hmotu.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-22  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yoi..

"optimista sa dnes ucí anglicky, pesimista sa ucí cínsky,a realista si kazdy vecer cisti kalashnikov"!!

vsetky veci co si opisal v 2.3.4 a ciastocne aj 5-tej vete su len divadlo ..aby mohli opiciaci dohrat svoju hru, ktoru maju prichystanu..
posledne dejstvo ludstva,,z tyraniou aku svet nevidel..

a potom mozno budu policka,,a dobytcata..
no to uz tu bude vladnut ina entita..:-)))


interbulo . qasapeqy40   |   ip:88.212.36   |   2011-12-01  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, asi máš pravdu, ale neber ľuďom nádej! Slovensko je ozaj krásne!!A má krásnych ľudí, počítam aj Teba! :-)


ipolitikask . miriqyxo93   |   ip:62.197.19   |   2011-12-28  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zahlasujte v našej predvolebnej ankete ! http://ipolitika.sk/anketa-volby2012/


adam . cytetala8   |   ip:178.41.68   |   2011-12-28  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ipolitikask
no určite, a ty budeš mať predvolebný prieskum zadara! len blb by ti tam zahlasoval. hľadaj si tie info sám. a ešte taký hajzlík ako ty , mi bude prikazovať, že mám hlasovať!
na teba si dám pozor.bronski . sumigovy85   |   ip:86.45.177   |   2012-01-15  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citam svoj vlastny pribeh vari?
identicke pocity ,a dokonca aj lokalita- Makov-Kopanice
dakujem autorovi ..


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2012-02-09  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento článok rozcítil hlavne citlivých! A to je dobre! Ostatní nech závidia!


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2012-02-27  (03:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidím, že nikto nepridáva, ale znova som si prešiel aj článok, aj reakcie a znova som sa rozcítil! Sambaly, dobre si pustil, nám Slováčiskám, neda še! Stále mi je do sĺz!


jnvemeno . medaluwi00   |   ip:85.237.22   |   2012-03-01  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak veru, aj ja som toto zažil každíé prázniny vo važci, a to vrchol dobrôt bol pocukrovaný chleba poliaty trochou vody aby to klzalo:-)a ked mi stary otec kupil v chate malinovku za korunu tak som mal "nintendo" , kupali sme sa vo vahu v tej ladovej vode a chytali hlavače do ruky, atd... nemenil by som s dnesnymi pocitacovymi detmi


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2012-03-04  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani ja! A Starký mi kúpil, keď prišiel do Košíc v Rybe držkovú polievku za 90-desiat halierov a bol som sýty a veselo som ho po meste povodil...on bol rád a ja ešte viac!


DrSenil . xutememu36   |   ip:195.28.76   |   2012-03-15  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opäť, takmer po dvoch rokoch od prvého uverejnenia si s radosťou čítam tento prispevok ... a funguje to , mám hneď lepšiu náladu.


laugaN . qitufeda02   |   ip:195.245.2   |   2012-04-26  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stale a asi navzdy to najlepsie, co sa na tomto webe objavilo. Takato clovecina sa neda predstierat, ta sa musi citit. Kiez by bola nakazliva...


johnom73 . fufenoru40   |   ip:194.228.2   |   2012-08-09  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krásny článok super čítanie nemám síce až tak veľa rokov/40/ale niečo z toho mi veľa hovorí a dnešné deti to už nikdy nezažijú svet sa zbláznil ani nie svet ale ľudia ktorý za honbou majetku zničili ekológiu zem v podstate jej zdroje a ona nám to čochvíľa vráti a nebude to možno ani tak ďaleko autor článku dávam 1*


rastislavhamza . corexuji64   |   ip:95.103.19   |   2012-09-29  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...zažil som pred päťdesiatimi rokmi krásne letné prázdniny v dedinke Dolný Kalník pri Martine.Boli to zážitky pre chlapca z mesta na celý život.Krásna príroda,rázovitá architektúra, vôňa,zvuk zvoncov pasúcich sa kráv, atmosféra.Po rokoch som pri návrate zo služobnej cesty odbočil do dedinky svojich snov.Realita bola krutá.Nová výstavba doslova pochovala všetko pekné čo tejto dedinke dodávalo jej jedinečnosť.Atmosféra sa vytratila tak ako aj cinkot zvoncov pasúcich sa kráv.K tomu krásnemu sa opäť vraciam už len v spomienkach...


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2012-12-13  (00:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tie ostanú!!!


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-03-09  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte by som chcel povedať...Naše vnúčatá sme si vychovali a budú štafetu niesť! A furt je to o výchove, dakedy aj facku treba, lebo sa do kože deti nezmestia, ale ako dospelé pochopia a kvitujú rodičovskú facku! To hovorím z vlastnej skúsenosti, či ja od otca, alebo moje deti po rokoch! Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko!A tí, čo surovo klamú národ všelijakými sionistickými gebuzinami si koledujú o zlo, ktoré sa im vráti hneď v generácii ich detí!


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-03-09  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins! Znovu som sa vrátil k tomuto príspevku. Ale neviem prečo Ťa Admin zablokoval, veď ja sa nehanbím za svoj pôvod z dolného Liptova! To len tak, z nostalgie píšem, pretože článok je nadčasový a možno My už nebudeme, ale naši potomkovia si budú dodávať konverzáciu ku článku!...:-)))


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2014-04-05  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Po vyše roku!Stále spomínam na Kysuce! Dúfam, že aj Vi! A už je 20-dsať rokov, čo som bol na MontBlancu! Doteraz som na to hrdý!Možno od veci, ale teraz som si spomenul.Naj prebača...


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2014-04-05  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sakra, to som takú hrubku napísal? Jasné, že Vy!


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2015-10-14  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Slovenky, Slováci! Zatiaľ sme v pohode! Len Rusi, aby uhrali vojnu s Uššiakmi a Svarog nás už potom udrží!USSISRAEL musí padnúť a Slovač ožije!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Protestujúci Bulhari: "Zahájte proces voči každému, kto je zodpovední za drancovanie krajiny po roku 1989!

Desítky tisíc Bulharů se sešly v celonárodním protestu proti chudobě, vysokým cenám energie a korupci. V neděli pod heslem „Pojďme zapálit monopoly" obrovské množství lidí vyšlo do ulic v různých částech Bulharska, včetně hlavního města Sofie, a vykřikovali „zbabělci", „mafie" a „máme hlad" a „chceme také financování od EU." Odhaduje se, že se 20 tisíc lidí shromáždilo před parlamentem a centrální bankou, aby daly najevo své frustrace. „Kde je Bojko? Hraje fotbal, jak to dělá vždycky v neděli? Jeho země je v plamenech, ale hasič (což ej Borisova profese) číslo jedna není nikde vidět....," řekl jeden z vůdců protestu Yanko Petrov.


Vegetarian - BIOCHEMICKÝ ÚČINOK

8 faktov, ktoré ste o amerických prezidentoch nevedeli!

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Mobilní aplikace FareBandit vás ochrání před revizory...

Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3986 s