23. Júl 2019
    
Spomienka na slobodu - Dolezite.sk

Spomienka na slobodu


  2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Spomienka na slobodu

Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde…

 

Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje.

 

Vlastne je všetko asi v poriadku.

 

Mám rodinu. Byt. Aj keď sa sem-tam pohádame, držíme spolu. Je predsa normálne, že manželstvo po pár rokoch už nefunguje… A je tiež normálne, ak otec aj mama chodia na 5 dní do týždňa na 8 hodín do roboty, k tomu nejaké 2 hodiny cesta tam a späť… Veď čo by inak robili celý deň. Takto máme peniaze, aby sme si kúpili všetky tieto veci, čo vidíme v telke. A išli na dovolenku. Pracujeme, aby sme v lete dva týždne nemuseli pracovať. Ukázali sa, akí sme páni, koľko máme našetrené a popýšime sa fotkami, ako nádherne sa oddychovalo tam dakde v drahej exotickej cudzine…

 

Chodíme do škôlky, do školy. Ak máme chvíľu voľna, zapneme zasa ten televízor…

 

Sme slušní občania. Platíme dane. DPH, daň s príjmu, daň z nehnuteľnosti… Keď si to zrátaš, odvádzaš vlastne viac ako dve tretiny toho, čo zarobíme.

 

Voľného času máš 2 dni do týždňa a aj tak vlastne často voľno nemáš. Vlastne už ani nevieme mať voľno. Nevieme oddychovať. Často potrebujeme drahú dovolenku, aby sme si naozaj vedeli oddýchnuť. Teraz musím oddychovať, keď to toľko stálo!

 

Ale veď teraz je to najlepšie, ako to kedy v minulosti bolo“, budete mi oponovať.

 

Naši starí rodičia prežili jednu či dve svetové vojny. Poznali strach, hlad, ťažkú prácu, neprávosť, neistotu…

 

Skúsme sa vrátiť ešte viac späť. Možno vás prekvapí, že ľudia v stredoveku mali viac skutočne voľného času, ako my teraz. Približne tretina dní do roka boli sviatky. Vtedy sa spoločensky žilo. Stretávalo sa, rozprávalo, čarovalo, tancovalo, húdlo sa, hodovalo. Hralo sa divadlo, všetci spievali. Spievali vlastne aj keď pracovali, ale vo sviatok sa spievali čarovné piesne. Vo sviatok sa nesmelo pracovať.

 

Naši predkovia vedeli, že myseľ aj telo si musí oddýchnuť. Vedeli, aký dôležitý je skutočný spoločenský život. Nie nejaké kino či dnešné divadlo či koncert alebo posedenie v kaviarni. Skutočný spoločenský život je život spoločenstva blízkych a prepojených ľudí. Spoločenský život plný dôvery, súdržnosti, citov a sĺz radosti aj smútku. Keď bola svadba, týždeň hodoval a slávil celý rod. Nie pár ľudí pri večeri ako dnes…

 

“Ale veď hrdlačili vtedy nevoľníci, robili na panskom, odvádzali desiatok“, poviete.

 

Vtedy sme vedeli povedať: A dosť. Sviatky a slávnosti boli posvätné a na tie sme si nenechali siahnuť. A na veľa iných vecí tiež nie. Páni sa museli prispôsobiť. Ani cirkev nedokázala proti sviatkom bojovať, musela ich prijať za svoje. Sviatkom, sláveným už dlhé tisícročia všetkými prírodnými národmi, vymyslela cirkev kresťanskú povesť o nejakom svätcovi. Potom tlačili v kostoloch ľuďom do hláv, že to kvôli cirkvi a vďaka cirkvi môžu sláviť a oddychovať. V podstate ľudia ale stále slávili a nepracovali. Páni sa prispôsobili.

 

Aj daniam sme si vedeli povedať dosť a páni sa prispôsobili. Čo to bol desiatok, 10% cirkvi a 10% zemepánovi? – Oproti dnešným hádam aj vyše 70tim odvádzaným percentám? Áno, pracovali sme aj na panskom – pár týždňov do roka.

 

Áno, boli aj vojny. Ale iba začiatkom leta. Inokedy si to páni nemohli dovoliť. A museli byť opatrní, aby sa im poddaní nevzbúrili. Veď ešte za druhej svetovej sme sa vedeli v odboji spojiť. Čo robíme dnes? Posledných 20 rokov nám sústavne rozkrádajú všetko, čo za minulého režimu celé pokolenia nášho národa, naši rodičia a starí rodičia, vybudovali. Už sa nedokážeme zjednotiť. Nedokážeme povedať: dosť.

 

Čo sa stalo?

 

Často trúsime niečo o slobode. Akože slobodu treba. Čo je to sloboda? Prečo ju chceme?

 

Dnes si závislý od potravinového reťazca a peňazí, aby si sa najedol. Naši predkovia kupovali len soľ. Poznali hodnotu soli a hodnotu vlastných potravín.

 

Dnes si závislý od štátu alebo nadnárodnej korporácie, aby si mal pitnú vodu. Naším predkom tiekol dedinou potok s pitnou vodou. Poznali hodnotu čistej živej vody. Ctili a chránili si ju.

 

Dnes si závislý od štátu, čo sa vzdelania a výchovy tvojich detí týka. Nedokážeš ich vychovať a vzdelať sám, nemáš na to čas, musíš pracovať. Starí rodičia nato väčšinou tiež nie sú vhodní. Naši predkovia ale vychovávali a vzdelávali deti sami. Dieťa si na dedine našlo, čo ho zaujímalo. Motalo sa okolo svojich príbuzných či susedov a od nich sa učilo. S nimi sa hralo. Vychovala ho celá dedina. Deti sa naučili pravde. Dnes nepoznajú ani hodnotu soli ani hodnotu čistej živej vody.

 

Dnes sme poväčšine závislí od cirkví, čo sa duchovného života týka. Kedy naši predkovia duchovne žili? Kde oddychovali? Duchovne žili stále, každý deň bol pretkaný obradmi. Sviatky boli celé slávnostné. Duchovný život znamenal spev a spoločnosť. Sviatok bol, keď sa všetci, celá rodina, rod, dedina, stretli. Duchovný život je vlastne kultúrny život. Nie náhodou má slovo kultúra v koreni kult – uctievanie. Úctu jeden k druhému. Obrady vzájomného zosúladenia sa ľudí spoločenstva a zosúladenia sa s prírodou.

 

Sme závislí od cestoviek a služieb, čo sa oddychu týka. Sem-tam si ešte ale vyjdeme za kopec za mestom, či spravíme túru dakde do hôr. Pre našich predkov bol oddych posvätný. Duchovný. Rozjímali pri studničkách. Pri stromoch. V prírode. V lese. Nemuseli chodiť ďaleko. Posvätnú blahodárnu a ozdravnú dušu-liečiacu prírodu mali za humnami. Naši predkovia ctili les ako posvätný. Les bol dakedy nedotknuteľný. Nie preto, že si ho cirkev či páni zabrali za svoj a zakazovali výrub. Nie. Naši predkovia si uvedomovali, že sme tu preto, lebo je tu les. Les nám dáva život. Silu. Vodu. Vzduch. Pôdu. Poživeň. Bez lesa by nebola naša krajina obývateľná. Bez lesa by nebola Zem pre ľudí obývateľná. Les je to najdôležitejšie, čo máme. Toto si naši predkovia uvedomovali. Toto vedeli. Preto zbierali v lese len raždie a zoťali len suchý mŕtvy strom. Nie živý strom. Naše deti vychodivšie školy sú ale hlúpe. Takúto základnú vec nevedia. Celé pokolenie našich rodičov či starých rodičov je hlúpe, ani oni toto nevedia. Možno preto im nemôžme zveriť výchovu našich detí.

 

Ako závislí nemôžme byť slobodní.

 

My ale vieme, že by sme slobodní mali byť. Otrok, čo bol vždy otrokom, si slobodu predstaviť nevie, netúži po nej. My hej. To znamená, že sme dakedy slobodní boli a v našom kultúrnom, duchovnom vedomí, si to stále ešte hmlisto pamätáme. Neboli sme vždy závislí. Dakedy sme boli slobodnými ľuďmi, ľuďmi plnými a celistvými.

 

Čo sa teda stalo?

 

 

Pokračovania článku:

Zapredali dušu čertovi

Zelená zalesnená Zem


Vlastimil Krkavec
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Dark . mavedima67   |   ip:85.237.22   |   2013-04-04  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krasne napisane. Takto to vnimam aj ja, so vsetkymi tymi okolnostami a uz pracujem na tom, aby som odisiel z toho sialenstva. Ale vsetko okolo sa tak kazi, ze sa mi to mozno nepodari... :-(


treerat . gunadudo85   |   ip:194.48.24   |   2013-04-04  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Něco beru, ale to, že naši předci měli asi třetinu dní v roce jako svátky... To se mi zdá poněkud nedůveryhodné.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.171   |   2013-04-04  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku:
Neviem prečo, ale mám taký dojem, že autor odvíja celý článok z podmienok stredoveku!
Jeho: """...ľudia v stredoveku mali viac skutočne voľného času, ako my teraz, ..."""a následné úvahy sú podľa mňa zavádzajúce!

Obhahuje prakticky feudalizmus - teda nevoľnícstvo, kedy bol každý človek / aj v tej dobe len gój, okrem spolupracujúcich s nimi / prinútený pracovať na parazita! Títo neľudia ešte aj právom prvej noci plienili genofond národov, viedli koristické vojny, väčšinou pod rúškom násilne zavedenej falošnej vieri, nútili ľudí oslavovať falošné sviatky, ..., atď., ...! Udelením panstva všetci poddaní boli prinútení prijať aj vieru svojho pána!

Nejdem ani ďalej sa rozpisovať! Každému súdnemu človeku to musí byť jasné!

Vari sa bojí uverejniť autor svoje články uvedené vo svojich odkazoch? Tie sú väčším prínosom pre Slovanov! Samozrejme, že nemôžem súhlasiť s tým, že mi sme už mali kresťanstvo, pravdou je že sme mali poznanie o duchovnom živote, o ceste duše a úlohe človeka v dejinách, o stavbe sveta, usporiadaní vesmíru, ..., boli to vedomosti našich predkov, ktoré sa najviac v stredoveku začali plánovite potláčať a zatajovať skutočné dejiny ľudstva vnucujúc nám tú ich his-tóru!!!

Tiež neodhaľuje vznik, cieľ a pôvod falošných náboženstiev. V odkazoch nehovorí nič ani o organizacií spoločenského života Slovanov, o pôvode, charaktere, význame a hlavne voľbe kniežaťa! Pretože je veľký rozdiel, keď si kniežatá volili kmene a keď knieža bolo vymenované nejakým panovníkom / trebárs šabes-gojom - prestúpeným na kresťanstvo a v podstate zachovavájúc chazaro-židovstvo /.

Ako chazari v minulosti prestúpili koristnícky a cielene na židovskú vieru, tak aj zmanipulovaní Slovania prestupili pod tlakom resp. výhodami zavedenia falošného náboženstva účelovo na kresťanskú vieru, ktorá hlásala a zabezpečovala im moc ako aj nástupnícstvo svojich potomkov na moci, pod všeobecne falošne šíreným heslom, že moc je daná od boha, pritom v skutočnosti si svetový parazit udeľovaním moci zabezpečoval svoju nadvládu a ich pomoc, ale zároveň podliehali jeho moci! Beda bolo takému ktorý vybočil! Gro križiackých vojen, kto to nevie, prebiehalo v Európe pri zavádzaní kresťanstva, taktiež za presadzovania falošných sľubov, že odpustí sa ti dedičný hriech, všetky hriechy ktoré si ešte ani nespáchal, nebudeš už nevoľníkom, ulúpená korisť ti zostane / pritom už vtedy s nimi chodili židovskí kupci, ktorí ju za zlomok vykupovali /, bojuješ proti satanovi, ..., čiže stále tie isté nástroje - vymyslená lož!

Takto si falošná cirkev / ovládaná židmi, chazarmi, odpadlími Slovanmi a inými odpadlíkmi / pomocou klamu, zamlčovania a prekrúcania vždy udržiavala vládu a moc nad gójami už v minulosti! Pomocou nástroja - klamu zaviedli také pojmy ako dedičný hrieh, odpustky, spoveď, moc je dedičná a je od boha, zmŕtvychvstanie, nebo / net boga, nebesá - net besa /, raj, peklo, a iné falošné pojmy za účelom udržať zotročených ľudí pod svojou mocou a parazitovať na nich! Tieto falošné, udržiavané a manipulatívne praktiky sa vzťahujú aj na obdobie otroctva a súčasnej demokracie, ako aj iných izmov! Pomocou nich udržiavajú ľudí v nevedomosti, stavaniu sa jedných voči druhým, no stále za tým jedným cieľom - parazitovať na každej spoločnosti, brániac ľudstvu prístup k skutočnému poznaniu!

Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-04-04  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stačí si pozriť dane vtedy a dnes! A aby sme to mali ešte "jednoduchšie", tak nám nejaké iniciatívne hovädo zakáže používať aj malú mechanizáciu! Len aby sa zapáčilo svojmu pohoničovi...
Pán Fico, pri posledných voľbách ste nás oyebali naposledy!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-04-04  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  emka
ako ťa fico oyebal?
veď on bol priehľadný už predtým. slovanský ľud ho žerie a volí! on je katolík , ale len "odtiaľ potiaľ" (jeho vlastný výrok) ty si mu verila?
a nemysli si, že v stredoveku to bolo ľahké. to je blbosť. neboli ani maródky a na panské sa muselo, mrelo sa na teraz banálne choroby. odčítaj si v podstate všetkých čo ako deti boli v inkubátore a tých čo majú za sebou ťažšiu operáciu, ako slepé črevo, žlčník, pruh.... tí všetci by tu už neboli.
a robiť od svitu do mrku nie je 8 hod na panskom, to je 16. + dereše.
zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2013-04-04  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vlastimile Krkavče,máte v mnohém pravdu. Elita rozkrádá co se dá, k tomu nekřesťanské daně a nutnost pracovat nejradší i v neděli.

Je to ale ještě daleko horší. V nesmyslném honu za dalším ekonomickým růstem je ničena sama Země. Odpady úplně všude,nad zemí,na zemi,pod zemí i ve vodě. Jaderná svinstva s vícerým účinkem.

Nejsme ohroženi jen my,ale i mocichtivá a schizofrenní elita. Jsou ohrožena zvířata.

Myslím že tyto poměry může zastavit jen celoplanetární povstání lidí i zvířat,protože všem jde o krk. V takovém smyslu jako ve filmu Avatar. To byla ale pohádka. Ale v skrytu duše si přeju,aby tyto pijavice zničil hněv všeho živého, od lidí až po rozzuřené včely.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-04-04  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článom má svoju nostalgickú hodnotu, ale to je asi tak všetko. Môžno sa pri ňom zastaviť, prečítať ho aj viackrát, zaspomínať, ale potom znova šup do reality! Doba už nevyhnutne pokročila ďalej, spomienka na minulosť je jedna vec (pre niekoho príjemná, pre iného nie) a vedieť žiť v prítomnosti je tiež umenie. Presne, ako vtedy. Keď sa vám to v hlavách rozleží a začnete porovnávať, tak s tým voľným časom to vtedy tiež nebolo také jednoznačné. Kedy sa zrušil 6-dňový pracovný týždeň? Vy si presný rok určite dohľadáte cez váš externý google mozog, ale nezabudnite, že ešte aj potom sa konali mnohé soboty pracovných ctí. Síce sa väčšinou robili verejno prospešné akcie Z, ale povinne a za čiarku. O tej slobode vtedy by som úplne pomlčal. Alebo, vtedy rozkrádali bezprizorný majetok v soc´ialistickom vlastníctve všetci občania, teraz to robia šikovnejší jednotlivci za nich. Prerto ten krik a nespokojnosť. A tak by sme mohli pokračovať a pokračovať...

:-DDD


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.171   |   2013-04-04  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM.sipyrige36

s. Fico bol a je pre pracujúcich ľudí menšie zlo, na to nezabúdaj! Ľud v tomto je pragmatický, pokiaľ nemá na výber dobro, vždy volí menšie zlo! Fico a spol. budú na Slovensku dlho vládnuť, pretože dobro na blízku, zatiaľ, nikde nevidieť!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už sa to tu viac krát "omieľalo" o "tej" slobode !!! Prosím kto chce čosi povedať tak nech začne : sloboda je zbytok čo ostane po donucovaní!A...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..A donucovaníí je: !! vždy ,!! všade,!!každý.!! všetko!!!.Takže .??slobode ostáva ,ostávalo,bude ostávať ?Tak akurát"prd do korýtka múky "...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A pritom koľkí už bojovali, zomreli a nedaj bože ešte zomrú za SLOBODU a nevedia že to je len to čo ostane po donucovaní...ktoré si sami zvolia!!


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-04  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak .... sloboda je výsledkom kompromisu medzi vládcom a ovládaným. Teda vyjednávať sa dá vždy a nie je jediný dôvod to stále neskúšať.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak je existencia štátu..je tam vláda .. a vláda ..má aparát ..mieroví --násilnícky ..a je po slobode--to je vysvetlenie pre menej ..týchto..čo len do 10...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ::smartang..56.. preskočil Ste istú fázu.. ktorá nie je definovaná .. Slobodu je treba DEFINOVAŤ!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ten ..Jurčovič ..SHMÚ..tvrdí že ešte dva tri dni bude zima!!! A na slnku..nevedia zmerať..a na Sahare je aj -10, aj plus 50-- ta kdeje zima a kdeje teplo.. SLOBODNE...koľko?????


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-04  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloboda je priestor, ktorý mi ponecháva istú vôlu a právo na rozhodovanie. Limitom v ideálnom prípade je potom právo druhých na to isté. Predpokladom spravodlivého uplatnenia slobody je vzájomná rovnosť (nie rovnostárstvo). Komplikáciou je rozdielny intelekt a pocit výnimočnosti či nadradenosti.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :: To je čudné.. o rovnosti ..sa hovorilo v 18..storočí, spravodlivosť sa dá merať????? , Intelekt súvisí so vzdelaním ....hele .Smartang... strácate jak ja keď riešim problémy...alkoholické v našej krčmičke..


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :: To je čudné.. o rovnosti ..sa hovorilo v 18..storočí, spravodlivosť sa dá merať????? , Intelekt súvisí so vzdelaním ....hele .Smartang... strácate jak ja keď riešim problémy...alkoholické v našej krčmičke..


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-04  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žijeme v inom čase za iných podmienok. Za stredovek by som náš život nikdy nemenil. Aj dnes si žijem ako ja chcem. Ľudia nikdy neboli slobodný pretože zlý jedinci chceli žiť lepší život na účet tých čestnejších ľudí či hlúpych ľudí.

Čo ma najviac ponižuje sú ľudské pravá, ktoré nám odopreli a to slobodne voliť, ale aj slobodne odvolať súdruha straníka ritných strán z NR SR, keď nás podviedli stále za Masaryka, Tisu, Gotvalda, aj ožrana Václava Havla, ktorý nič v živote dobrého neurobil. Nemáme právo slobodne odmietnuť dôležité zákony mafie z NR SR, ktoré nám prijali bez nášho súhlasu, práva _ ktoré nám odopreli súdruhovia z dôvodu, že sú cinický a bezcitní hajzli v politických straníckych mafiách, ktorí si robia s našou krajinov a jeho obyvateľstvom čo chcú-!!!Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-04  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Starý plesnivý Varga, ty si skutočne taký exemplárne smutný prípad individuálneho životného nezdaru. Kým iní za života niečo nadobudli vlastnou hlavou, tebe osud prenechal len sklerotický rozum a netesniaci mechúr. Navyše svoje opakované drísty ani nie si schopný napísať bez chýb...!

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDklopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-04  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Znovu nechápe ani .Jožko z KE.."Náš" Sloboda je podstatné meno !!! Mala by
mať "prívlastok" , "SLOVESO"..lebo ináč..len bezhraničná, astraktná...ale sloboda cestovania..ani dierku netraba mať..a je jasné že.."oč kráči"..


krkavec . jimymata8   |   ip:95.103.15   |   2013-04-04  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tomu, kto neverí, že stredoveký človek mal viac voľna a skutočnej (nie nahrážkovej) zábavy ako my dnes, odporúčam tento článok:

http://www.kostym.cz/Cesky/5_Eseje/zabava.pdf


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veríme veríme.. Stačí si kúpiť nejaký domček na dedine,lúku, roľu,kus lesíka, bujaka, kury,kohúty a inú háveď a ísť vyskúšať.. Dá sa tak aj dnes, bez problémov. Pri takom majetku dane raz ročne nie veľké, z takého hospodárstva dane sa neplatia, čo vychováš vypestuješ-zješ, a z loja narobiť sviečky, z peria vankúše a periny, z dreva postel vystrúhať, a z vŕby píšťalku. Času je veľa. Hajajaáááj.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Cíle obou projektů jsou i přes podobnost názvu odlišné. Americký projekt chce zmapovat činnost mozku, zatímco evropský projekt (vede ho Henry Markram z Lausanne) je snad ještě ambicióznější: cílem je přímo napodobení funkce (ne podoby) lidského mozku v počítači.

PRÝ by měly umožnit jak zkoumání mozku pro "medicínské účely", tak vývoj nových informačních technologií..."

"Cílem má být přesné zmapování činnosti všech mozkových buněk najednou, tedy jakýsi záznam činnosti všech neuronů mozku najednou v reálném čase. V ideálním případě tak vědci mohou určit, jak pracuje naše vědomí i nevědomí."
-TO VŠE PADNE DO RUKOU ONĚM MAFIÁNSKÝM SVINÍM..
(A my se ještě necháváme hlupáci ZKOUMAT!)

"Lidský mozek má desetkrát více buněk, než je lidí na Zemi.
Američtí vědci by je chtěli sledovat všechny najednou a prezident Obama je podpořil.
/NENÍ JASNÉ KOHO BY CHTĚLI SLEDOVAT, JESTLI BUŇKY V MOZKU NEBO LIDI...,)/
Sami nic neumějí, jenom kradou um a parodují přírodu.

http://technet.idnes.cz/vyzkum-mozku-brain-obama-0xv-/veda.aspx?c=A130403_185512_veda_mla


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ať už se bude kdo chce s tím chce jak moc chce pachtit - stejně dřív či později spadne veškeré "dědictví" našeho tady snažení do chřtánu tý mafiánský bestie. Vše pohltí. Nesnažte se, nechte to bejt, žádný pozemky, dědiny, vankúše a periny - to je jen krátkozraké klimbání mezi narozením a smrtí - narozením pro ně a smrtí též pro ně. Bez smyslu mezi tím. Bez přesahu. Nemůžete uchránit cokoliv před tím žravým systéMem, který narozdíl od Vás neumírá.
Je zbytečné vůbec pracovat.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-04  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viem velmi dobre co hovorim klopi, len ste nepochopil. Samozrejme ze to suvisi aj s intelektom. Pretoze originalny blb ci vystudovany pablb bude vidiet slobodu inak ako Vy. Napriklad tak ze si moze robit co chce ...

A netvrdil som ze sloboda sa da merat.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nesnažte se, nechte to bejt, žádný pozemky, dědiny, vankúše a periny"

Vy jim to jen pěkně připravíte, postavíte, udržujete, zvelebíte - oni si přijdou k hotovému...To je plán.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM - Oni ?
Kto sú to oni a na jakú riť im to bude.. Buď tak dobrý daj mi vedieť nech môžem byť v tej veci ostražitý.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi chcete definiciu slobody ?

Tak teraz sa mi nechce. :-)))))))))


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poslední roky chytře skrze alterstream nechal Systém (systém k manipulaci - systém lží, systém ovládání, systém, který pužívá např. mafie - ať státní, nadstátní či jakákoli i tajná a personálně i zájmově propojená s tajnými službami - službami komu?) jakoby nechali probublávat cosi o "soběstačnosti" a o oněch zajišťováních základních potřeb svépomocí...(statně tak jako to bývalo odedávna, ale poněkud to prášili a "zmodernizovali" do internetové eéry a elektrotechnice vůbec...Valnou část těchto úvah dneska spolykají ty, kde brát na to tolik energie (elektrické atd.) Proč to Systému nevadí? (Na teátr dělání JAKO ŽE MU NĚCO VADÍ...To proto, aby tomu dodal právě punc něčeho "protisystémového"...nedejte. On to chce, ale nesmí Vám to říct přímo_aby t neztratilo zkou-zlo_, že to po Vás chce, abyste se vo sebe starali sami a on z Vás mohl jen čerpat při zachování nízké nákladnosti - nikoli finanční - lidskéh chovu - ano, mafie pase lidi. To je stát. Státní ohrada pro dobytek.)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém byl a je připraven Vám vždycky NABULÍKOVAT NAPROSTO COKOLIV, v jakém třeba e to prý žijete režimu nebo tlachy o "morálce",zneužije COKOLIV, hlavně když pak přestanete brblat a půjdete pro něj zas makat. Je to jasný?!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Posledním vyloženě HITEM, který má na Vás Systém připraven k zneužití je SPRAVEDLNOST. Prostý dojem vyhlížení spravedlnosti...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvělá věc k naimitování. Takže se nenechte strhnout mediálními dojmy, co jsou na na programu noci vydávané za den.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM.. Jáaj tak to Ty vidíš..
Chápem Ťa.. Porieš si to nejako.. Najlepšie - tak aby si bol spokojný.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-04  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Operační Sytstém na kterém "jede"- na kterém je naprojektovaná tato parazitická "civilizace" se svou kulturní a jinou násilnou a lstivou invazí...Jak by s něčím takovým mohl být člověk usmířen?


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-04  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj Vas dostanu Piko, zabalte to ... Kupte si este dnes dobre dlhu cigaru a schovajte si ju. To bude to, co Vam zostane, az pridete o prachy na ucte :}}}}} Pofajcite, podumate, uvidite ...
smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-04  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym
Dajte uz pokoj s tym Vasim systemom. Ten padne na hubu a bude po parade. Loz do casu, pravda naveky.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-04  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak, verte, že oni by to už dávno urýchlili, tak ako očipovali už ľudí, ale vedia, že pokiaľ urobia tento posledný krok, tak ich trvanie bude už veľmi krátke, preto to oddiaľovanie, či už čipovania alebo NWO, lebo tým ich koniec len urýchlia, hoci aj to príde, už to dlho aj tak nepotrvá...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang: To se děje ale pouze ZDÁNLIVĚ.
Systém zůstává, jen přepíná sem tam do jiných kombinací experimentálních "režimů" (něco jako na televizoru: "sleep" / "stand by" /blabla / jako máš třeba svůj denní režim, "pracovní režim", "vlastnický režim"/ atd. Kdežto systém je spíše způsob - ten je stále tentýž. Proč? Prtože se aplikuje na člověka - tudíž na konečný počet možných manipulací.).
Neplést Systém a zřízení ("režimy").


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven: A jak ses "dovtípil", že jim snad šlo nějak prioritně o jakési očipování?
Nestačí snad, že dosáhli něčeho daleko zrádnějšího? - SNÍMÁNÍ BIOMETRICKÝCH ÚDAJŮ...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-04  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je vždy len predskokan očipovania, teda nestačí, veru nie....


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To není žádnej předskokan, to už téměř nepovšimnuto přeskočilo, zatímco Vaše zraky byly svedeny k jiným hrozbám...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neříkám, že čipování nebude, ale ROZHODNĚ TO NENÍ ŽÁDNÝ STŘEDOBOD ani priorita, ba ani nutnost. I bez něj se elektronická totalita zkonsoliduje funkční a automatizovaná (v čele s převychovaným otrokem na "občana", aby si to vězení pro sebe i pro druhy tak říkajíc spravoval téměř sám, stačí jen aby byly podmínky naprogramované...Tím sníží skrytí vládci své "náklady" na chov lidí.).


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A mimochodem Bible o ničem takovém nepíše - to Vám zas jen nabulíkovali - takto Vám to někteří vyložili, ale to se mýlí.
Achjo. Že Vy taky na všecko skočíte (Podle hesla: "Nikdy nepodceňuj sílu sebeklamu", zvláště pokud k němu cosi systémově systematicky "domáhá"). To je potom těžký pořízení s takovymdle "materiálem".jan . pukikyri5   |   ip:78.99.4.1   |   2013-04-04  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vstúpim do vašej debaty na inú tému!

Prečo odstúpil pápež! Bude musieť odstúpiť aj nový pápež? A čo anglická kráľovna? Hrozí rozštiepenie katolickej cirkvy? Ak príde o prachy, zanikne už konečne?

http://afinabul.blog.cz/1304/suvislosti-okolo-zatykaca-na-papeza-britsku-kralovnu-a-dalsich


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale kdeže ANONYM..
Nić také... Žiadne čipovanie žiadne biometrické údaje..
Dostať sa Ti do hlavy, zavŕtať sa Ti do mozgu ako červík.. Toto je to podstatné...
Pekne Ti to tam vŕta, len čo je pravda. Nezávidím Ti takú situáciu.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proč by zanikala? Leda snad nahrazena něčím "sofistikovanějším".
I krize jsou pro ně vhodné, lidi se víc semknou a tak...A nebo naopak - i to se dá využít.
Každopádně z krizí vycházejí "VELCÍ" posíleni, zatímco "malé" to obvykle jaksi "vyklepe" ze hry ven. (To platí pro různé Společnosti, včetně "korporací".)
Čili - krize těm mafiánům peridicky prspívá, prtože ač se musejí na chvilku uskromnit, udělají to moc rádi, protože na oplátku získají krach konkurence.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Myslíš, že se nedá naprgramovat slovem?
Asi myslíš, že nedá, protože bereš Slovo na lehkou váhu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM vśetko sa dá. Ale to neznamená že nie si schopný tomu prísť na kĺb a nechať sa naprogramovať..
Mal by si si nájsť svoje miesto.. Vykašleš sa na tie kraviny. Svet nespasíš.Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Víš, co znamená "spasit"?
Spojit. Spojit něco. Nikoliv svět, ale svět člověka - jeho tři dílky: tělo, duši a ducha.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak prosté, že.
A přitom tak nesnadné.
Protože jsme "chybně zapojováni", jsou ty "obvody přeházeně a schválně blbě pospojované a jiné zas oddělené než by bylo správně.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre anonym.. Keď myslíš..

Ako že vieš, keď sa slovom programuje ?
Zjavilo sa Ti to alebo ťa tak naprogramovali ?


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co myslíš..Je nedokonalé to, že mi na něčem záleží nebo to jak to podávám? Nebo že to vůbec si občas (ale fakt jen občas a jen pár výjimek) nenechávám pro sebe?

Dá se nějak "poznat" nebo dokonce "měřit", jak si kdo čeho váží? A dá se to dokonce zobecňovat?


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mě kultura také tak programovala, takže to vím na vlastní kůži. Nevím, co myslíš tím, že se "zjevilo" - no "došlo mi to", uvědomil jsem si to.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda bajbltronic.. Tak vravíš spojiť ducha telo a dušu..
No to je normálne, tak to sú mnohí tiež naprogramovaní..

Ja mám naprogramované že to mám v prdeli. Spojené mám všetko tak ako má byť už od narodenia.
Akurát pupočnú šnúru prestrihli ale to sa vraj robí bežne.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: To je fuk:) Do toho Ti nemluvím. Vlastně do ničeho konkrétně Tobě nemluvím, však? Když už mi to ujede a píšu, tak spíš tak nějak "do větru", "jakoby ne nikomu knkrétnímu ale obecněji nebo neosobněji. Neaspiruju na to radit nebo tak něco. To není moje starost.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale proč ostatně chvilkama nepřipomenout původní význam, který jazyk míval...než se stal předmětem překroucení a BANALIZACE.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak můžeš vidět, chci se domluvit.
(To je obecná proklamace - "vyjádření vůle". Aniž by byla vztažena na něco nebo někoho konkrétního.) Zřejmě to ani není mo mentálně nikomu třeba. Tak v pořádku.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbltronic

Telo ducha dušu mám aj ja ale to tak nevolám.. Kľudne to volaj ako chceš mne to nevadí..
Ty človek. :-)))

To ako si čo ľudia vnútorne pomenovali nehrá rolu.. Ide o to aby si rozumeli o ćom hovoria..
Ten duch a duśa to je ktoré u Teba ?


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na tom se nepotřebujeme domluvit (taky se přece nedomlouváš s druhými kupříkladu na tom, "co si o Tobě maj myslet":D), k tomu stačí jednostranné mínění.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbltronic

Tak ma napadlo.. Kedže nerozliśujem telo, ducha a dušu od seba samého tak to mám spojené..
Som asi spasený. Ak je spasenie - spojenie tela ducha a duši tak určite.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)

https://www.youtube.com/watch?v=L4T1CPDV1_Q


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jinak abys mi nevložil něco o čom se nechtěl ani tárat, ale když už se to zmínilo, že "svět nespasím", tak jsem jenom dal všanc špetku toho jak jsem o tom "spraven-informován" já.

Elegantněji bych to nazval - SOULAD. Někdo by řekl i ne-boj (jakýsi smír a směr).


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ale to neznamená že nie si schopný tomu prísť na kĺb" a na něco vyzrát..." No a co ostatní? CO děti? Mají si kde hrát? Je to úměrné? Manipulace nás může velmi naučit, ale jen pokud jsme toho schopni. Tato schopnost je systematicky paralyzovaná, takže nejde jen o "vlastní překážky". Jsou tisícinásobně nabobtnalé, takže se nepotýkáme jen sami se "svými démony", ale také s tím, co tak říkajíc Systém vlastně preferuje - co "šlechtí", co pozitivně selektuje až to převažuje...No nejsou to příliš úctyhodné vlastnosti, co tento Systém vykrmuje...To je problém. Pak to pomáhá na svět něčemu na co už nemáme adekvátně sil se s tím vypřádat.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hľadáš súlad ? Skús toto.
http://www.poznanie.sk/vnimanie/bdele-vnimanie.php


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Né, děkuju, já ho nehledám.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbltronic ak ho nehľadáš netráp sa.. Všetko bude inak ako Ti vravia Tvoje predsudky.. Neboj nič. bude to dobré. :-)


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko ma pravdu lide si musi vysvetlit co a jak mysli aby se byli schopni pochopili ci rozumeli


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Sil" nebo taky bych řekl "dovolených možností".
Ty jsou omezované. Systém na jedince pohlíží jako na nepřítele - "paranoidně". Zvláště pokud nějaký jedinec "ve funkci" či zrovna "protěžované oblasti zařazení v Systému ("Najdi si své místo pod sluncem", asi původně nemuselo znamenat - "pozici - roli v systému" kde se uPLATnIT - ať už oficielní nebo neoficielní.).


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: K čemu by mi myslíš byly předsudky?
Myslíš, že bych se obával pohlédnout skutečnosti do tváře?


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbltronic

Niečo Ti poradím.. Prestaň mentálne bojovať s tým čomu vravíś systém..
Najprv ho pochop ho a využi ho.. Vo svoj prospech a v prospech druhých..
Nič iné Ti neostalo..


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zvláště pokud nějaký jedinec "ve funkci" či zrovna "protěžované oblasti NEVYKAZUJE jaksi přílišnou svolnost z cizím systéMem.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Co myslíš tím..."a využij ho" - nějaký příklad, prosím. Ať to poberu na příkladu.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vo svoj prospech a v prospech druhých" - co když aby právě k tomuto (ne) mohlo docházet Systém zamezuje? Aby nebyl takto "využitelný"? Vzal jsi tuto variantu do úvahy? Co když vše zařídil tak, aby byla "jeho využitelnost" jen taková, která je v suladu s "jeho" záměry a žádná jiná?


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://www.youtube.com/watch?v=aeh74NRkV_0

ked zavladne na ulici vyj*bane ticho, je pocut ako bezdomovcom skvrka brucho


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak navrhni reseni a naakumuluj dalsi, jen musis vedet co chces budovat a hledet si toho


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jsem už dost starej a "psychicky" i metabolicky vysílenej na to, abych si ještě myslel, že sám něco zvládnu. Je to beznadějné.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejsi sam, ale nic nemas, zadnej plan ani nic urciteho o cem by se dala vect rec. takze jen v tom je problem


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbltronic . Na to už musíš prísť sám, nechám to na Teba. :-)
Je to individuálne.. Čo urobíš a ako to bude Tvoja vec.
Iba som Ti chcel poradiť, dať nosnú myšlienku.
Ty sám by si mal vedieť čo chceš od života..
Nikto to za Teba nespraví, to čo chceš.
Systém - nech Ti na to poslúži.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a silu vis jak schromazdovat prece


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navíc...Cokoliv vymyslí kdokoliv včetně mě, cokoliv vyřkne, napíše či uskuteční, spadne zas jen k ukradení a znesvěcení té "mafii". Proto je lepší nic nedělat, nic neprodukovat (mentálního ani hmototvárného) - přece se s tím nebudu dělat, abych jim to pak přenechal k zneužití a převrácení. Oni žádné zásluhy nemají, nijak se na tm nepodílejí (tak co by chtěli podíl výpalného od lidí? - např. různé daně? Vždyť jak se oni berňáci podíleli, aby měli podíl? Jak si vážili něčeho a co pro to udělali? Jenom kradou nápady a energii.). To nejsou podmínky pro jakoukoliv aktivitu.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nesmis odrazovat lidi tim ze pouzivas jine vyrazy a pojmy nez oni znaji, s tim ze radne nevysvetlis vyznam


Pandemonium . damykave02   |   ip:78.98.208   |   2013-04-04  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chudacik R.F vsetci mu len ublizuju, on tu chudobu miluje vsak je jednym z nich, on to mysli tak uprimne a ziadna vdaka....
Bývalá firma Roberta Fica - ELWING Slovakia, a. s., predtým známa ako R.F. Development, a.s. zmenila 16.10.2012 predsedu predstavenstva na občianku z Cypru - Marinu Charalambous + troch členov dozornej rady taktiež z Cypru - menovite Nikolas Kattou, Antreas Televantos, Leo Kapri Ako to súvisí s garážovou adresou Interblue Group? Marina Charalambous vystupuje ako konateľka v Českej repubike vo firme Dynamic Technologies s.r.o. v ktorej figuruje ako spoločník firma BUSINESS INVESTMENTS LLC, ktorá sídli na rovnakej garážovej adrese ako Interblue Group Ďalšie prepojenie s americkou garážou je možno badať aj v kauze prevodu bytovky Glance House, kde si anglická schránková firma Mafferton Limited nárokuje pohľadávku vo výške 23 miliónov eur. V tejto firme Mafferton Limited vystupuje ako konateľ istý Septimus Rhudd. V americkom obchodnom registri vystupuje ako konteľ firmy JEWELLERY TRADING COMPANY LLC - výpis. Adresa tejto firmy je opäť zhodná s garážou Interblue Group. V Glance House vystupoval ako konateľ aj Ľudovít Bölcs. Spolu s ním je v ďaľšej firme TUSCARO INVEST LTD istá Christina Van Den Berg - konateľka, ktorá vymenila Michaela Iana Bullimana v troch amerických firmách ktoré majú adresu v americkej garáži. TUSCARO INVEST LTD má záložné právo v privatbanke. Michael Ian Bulliman bol konateľom anglickej firmy Elwing Limited, ktorá je vedená ako spoločník v bývalej firme Roberta Fica ELWING Slovakia I, s. r. o. Mimochodom Elwing Limited sídli na rovnakej anglickej schránkovej adrese firmy z kauzy predaja Hotela Fórum z dielne SDKÚ - Destor Investment Ltd. Michael Ian Bulliman donedávna figuroval ako konateľ v 3 amerických firmách sídliacich ako inak - v garáži Interblue Group
Ako veľká hra sa hrá na jeden basketbalový kôš zavesený na garáži Interblue Group nevedno. No isto je to liga väčšia ako NBA.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vim ze mas obavy ze vse jen napadnutelne a rozbitelne ale tak to je, a pokud te to odradi od cehokoli budovani pak ani nemas co risknout a ztratit, cili muzes stejne jenda ziskat


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "zadnej plan ani nic urciteho o cem by se dala vect rec"

Toto jsem si zakázal. Systém má podle mých výzkumů "samoučící mechanismy" a právě na takové "nápady a plány" čeká aby si jima mohl zalepit díry.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A jaká by byla moje zodpovědnost vůči třeba těm, kteří ony zadní či jiné vrátka využívají nebo chtějí využít a připravují se na to a třeba i si mnoho museli odpustit nejen od úst, aby toho dosáhli. Jakoukoliv prostohubostí bych toto byť jen potenciálně jim MOHL ohrozit, protože Systém by si toho všimnul a podobně a jak to už známe..učinil opatření.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no a to je prave past ktera te svazuje. to pak nemusis delat nic jen dychat vzduch a cekat na ....


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najdou či sehrajou pár přesvědčovacích kauz, vhodně to psychologicko-mediálně nastíní a hle novela novel (zákonů a nařízení, pravidel a omezení) je na světě!


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak jak to kuti oni tak to mas jedno. muzes klidne aj ty. vsak bud to zjisti od tebe nebo od nich na tom nesejde


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Systém - nech Ti na to poslúži."
Ten mi slouží jako odstrašující příklad toho jak by to právě v některých ohledech být nemělo.Ale i že v některých ohledech to tak funguje nejlíp (protože určité motivy...).
Ale to je tak všetko.
Sám pro sebe nic dělat nepotřebuju. Nebo ano?:D


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zas tak zhave to nebude, urcite veci se nedaj jen tak zniceho nic ze dne na den, jak si clovek ohlida co je treba meloby se dat neco nejak pri vsi sikovnosti


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bud to zjisti od tebe nebo od nich na tom nesejde"

Na tom teda sejde - Tobě třeba ne, ale mně jo.
Skrze mě to neholdám.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to musis vedet jen ty


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je jedno, sam prece vis ze clovek si tvori hranice a umi je aj odstranit


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peknou pisnicku semm dam, fajnova je

https://www.youtube.com/watch?v=ItjaHgkOTDE

umi dobre uspinit sluch


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ty sám by si mal vedieť čo chceš od života.."

A co chce život ode mě?
(A který ten "život" - ta část "občanská", nebo ta "soukromá", nebo ta "společenská", nebo ta "materielních potřeb", nebo kterej "ten život?)
Co chce od Tebe?


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj litat muzes, staci zebrat rogalo


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zivot je to ze zijes, ze tu ted si a dychas


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "sam prece vis ze clovek si tvori hranice a umi je aj odstranit"

A co překážky, které naházel někdo jiný ostatním do cesty? Ty také umějí odstranit?
Ty které ani nejsou jeho?


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbtronic...
A který ten "život" - ta část "občanská", nebo ta "soukromá", nebo ta "společenská", nebo ta "materielních potřeb", nebo kterej "ten život?)

Neviem o čom hovoríś.. Poznám iba jeden život.. Ten ktorý mám ja a to čo ja chcem. Nič iné pre mňa neexistuje. Si sa asi zamotal v tom čo chú od Teba iní.. Na to si sa mal už dávno vykašlať človeče. Máš iba jeden život - ten svoj.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "zivot je to ze zijes, ze tu ted si a dychas"

Takto si to ale každý nevykládá, například ouřady a podobně...Ty na to mají asi jiná kritéria?
Možná by mi to ani nepovolili nebo zakázali či zpokutovali, to cos napsal "ze tu ted si a dychas".

Co od života já chci?
Co chce život můj ode mne?
Co od mého života si slibují druzí?


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prekazky byly vzdycky, aj v prirode musis preskocit kmen abysi nezakop, prekonat se aby si prezil ci se nakrmil


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi nebudu zapírat, že ve společnosti tohoto systému se cítim poněkud nevyužitý, ba spíše potenciálně jen visí hrozba zneužití jakýhokoliv krůčku, protože tento systém tu je přímo se zlým úmyslem škodit (ač skrývaně) věcem co mám rád nebo kterých si vážím a to s nimi ani nemusím souhlasit. Takto jsem to pochopil já po určité době studia tohoto Systému.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co od života já chci? - To by si mal vedieť
Co chce život můj ode mne? - to čo ty chceš
Co od mého života si slibují druzí ? - iba to čo im naozaj ochotne sľúbiš pretože to chceš aj Ty, všetko ostatné boli ich vlastné ilúzie. Kľudne ich v tom môžeš sklamať, nić také si im nesľúbil čo očakávali..


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jo to vime jak to je

ale co cekas od toho ze toto pises ? ze to napises a lidi si to uvedomi a zacnou to resit ?

rikas to co spousta lidi vi, ze to a to je spatne, ale nerikas jak to resit a ani neprichazis s zacatkem niceho na cem by se dalo stavet, takze jak to chces zmenit ? nebo co s tim chces delat ? nebo proc to tu pises kdyz sam vlastne rikas ze se s tim neda nic delat ?


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no system nevytvoril prostor k svobodnemu rozletu


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vse se chova uritym zpusobem jde si toho vsimat a vyuzit


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "aj litat muzes, staci zebrat rogalo"

Aha už mi to došlo, Piko aj janemammeno si to vyložili tak, že tu hořekuju nad jakýmisi svými nenaplněnými SNY.
Hm, tak o to zrovna nejde.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tim ze o systemu mnoho vis take vis co lze ocekavat, ci co je v moznostech


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ne s tim rogalem to bylo mysleno jinak, ze clovek dokaze mnoho sam, forek ne :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bajbltronic

Nie Ty si si to zle vysvetlil.. Ak chceš pomôcť druhým musíš byť silný..
Mal by si spraviť okolo seba vlastný systém. Využi na to to, čo existuje.
Dúfam že Ti to konečne dôjde.


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "prekazky byly vzdycky, aj v prirode musis preskocit kmen abysi nezakop, prekonat se aby si prezil ci se nakrmil" Překonat, vyzrát na přírody a taky na sebe - ano. A co na neviditelný svět Systémových umělých překážek a nášlapných min?:D Naložených nákladů na bedra lidí za cizí! Neúměrně a nepříliš zaviněně...To myslíš, že je srvnatelné s překážkami, "které patřej k životu"?


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Využi na to to, čo existuje."
No moc toho neponechali použitelných dílků pro jiné skládačky...:D
Systém to je pro mě vymezené a omezené monstrum, které si to navíc ohlídá a je žárlivé pokud by jen náznakem nemělo v něčem naprostý monopol. Vedle něčeho takového existovat (mezinárodní právní systém a spol.) nebo dokonce něc rozvíjet? Zhola nemožné.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jsou to jine prekazky protoze jsi mimo prirodu. takze jedny odpadly dalsi nove dle me o dost horsi pribyly


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale tezko si ztezovat kdyz nemas zajem nic delat


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to smutné, když nemůže život jakéhokoliv tvora naplnit svůj potenciál (bývá to právě vlivem příliš nevhodných podmínek ve kterých se vyskytuje, A jsou-li posazeny jako "globální", pak ani jiné nejsou kde.), ale lepší ho nevydat vůbec než ho vydat té mafii.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejak by se mozna dalo, ale ty zatim vse predem zavrhujes...


Bajbltronic . qusocafu58   |   ip:78.136.16   |   2013-04-04  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento Systém není dělaný pro Život, ale je uspořádaný tak, aby na něm parazitoval.

To je ode mě všetko k tomuhle tématu Spomienek na slobodu :/ která nebyla, jen jsem si to mohl myslet dokud jsem byl malý. Teď už si to nemůžu dovolit.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Viac tu už s Tebou neporiešim. A tak nič, budeš musieť asi lemantovať nad svetom ďalej.. Vlastne som sa ani presne nedozvedel čo by si chcel dosiahnuť. Takto Ti nemám ani ćo poradiť ak neviem čo presne chceš. Nedá sa takto baviť ak neviem na čom Ti záleží.


Piko . syfaqyxy   |   ip:91.127.82   |   2013-04-04  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slobodou - tá je v hlave. Niekto ju má a niekto nie.. Kto ju tam nemá toho budeš darmo zachraňovať, nedá sa to...
Iba on sa môže oslobodiť. :-)


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-04-04  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  valim, at se vam dari

mejte se!


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-05  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bajbltronic
Takže nič nerobiť, nič nemá zmysel, medzi narodením a smrťou to treba len nejako doklepať. Fajn vízia. Možno Vám ju vnukol sám systém. Jemu totiž nepochybne vyhovuje ak nikto nič nerobí. Pretože vtedy jasne kraľuje a nemá ho čo ohroziť.

Vlastne sa dá povedať že všetko čo ste v živote pochopil nemá moc význam. Pre Vás, ani pre svet. Systém z Vás musí mať radosť.

Práveže je to naopak. Systém tu samozrejme vždy zostane, ale závisí od ľudí ako ho pretvoria. Dostali do vienka slobodnú vôľu a môžu sa rozhodovať. Aj medzi dobrom a zlom. Ak budú ľudia chcieť, môžu systém naprogramovať pozitívne alebo naopak. Na svete je kopec ľudí ktorí majú v sebe dobro. A to aj napriek tomu že chodili do normálnej školy, že sú ovládaní médiami a teda podľa všetkého by takí byť nemali. Ale oni si VYBRALI akí život chcú sami žiť a čo je pre nich dôležité!


Sara . cipuciva53   |   ip:87.197.1.   |   2013-04-05  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem autorovi za krásny a pravdivý článok...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


osem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Rozprávka zvaná Priama Demokracia.

Je zaujímavé sledovať ako slobodným a humánnym demokratom pomaly dochádza, že celý kapitalistický systém je postavený na okrádaní más a rozkrádaní štátu za pomoci vládnej a poslaneckej zberby a ich kumpánov . A takto to nemôže ďalej fungovať. Dokonca si vytvorili mýtus, že toto sa deje len na Slovensku a nikde inde. Hlavne nie v rozvinutých západných demokraciách .A dá sa tomu zabrániť priamou demokraciou


15.11.2011 - Světová revoluce Opravdové demokracie

Záhada Turínskeho Plátna - Vysvetlenie z Testamentu ...

Pravda o Eurovale

Čím nahradit kapitalismus

Kto zvalil vládu?

Archív

Aj OĽaNO sklamalo.

Aj OĽaNO sklamalo. Až by obyvateľstvo – voliči všetkých krajín sveta mali právo si vytvoriť volebný zákon bez účasti politických strán a mohli si voliť len osobnosti zo svojich obci či miest, krajov do parlamentu a mali pravo kontrolovať svojho voleného zástupcu a taktiež ho pri klamstve či korupcii odvolať, tak by vo svete neboli vojny, nebola chudoba, neboli protesty a demonštrácie a perfektne by fungovala aj trhová ekonomika k spokojnosti väčšiny obyvateľstva. Nebolo by tu integračného a globalizačného procesu v tej podobe, ktorú poznáme až dnes. Takže systém až príliš vyhovuje veľkokapitálu korumpovať politické stranícke záujmové skupiny, ktoré väčšine ničia život na čo nemajú právo. Zmenou volebného zákona by sa dlhodobo neudržal žiadny zástupca ľudu pri možnosti zastupovať svojich voličov, ale cez politické stranícke záujmové skupiny sa do parlamentu dostanú nečestný občania v každej krajine sveta, ba dokonca sa majú možnosť aj dlhodobo udržať u verejnej moci, keď ich voliči nikdy nemôžu za klamstva a podvody z postu ústavného činiteľa odvolať a potrestať, vid rôznych politikov politických trvalých karieristov v každej krajine sveta s výnimkou Švajčiarska a Islandu. Takže keď už tým politickým stranám už dnes nedôveruje až 40 percent obyvateľstva, tak sa pripojme k ním a zväčšime nespokojnú väčšinu, ktorú politici z politických strán majú len vďaka strachu 30 percent obyvateľstva z pravice. Už dnes by ich systém sa zrútil ako domček z kariet, keby neovládali vlastníkov a redaktorov z médií hlavného prúdu či politický verejnoprávne média, ktoré manipulujú obyvateľstvo žijúce v strachu z pravice v prospech ich systému prichádzať k slobodným voľbám, ktorí si vytvorili pre seba čiže pre 30 % obyvateľstva každej krajiny vo svete. Prečo zabránili obyvateľstvu politické strany vo svete vytvoriť si občianske Ústavy a občiansky volebný zákon? Odpoveď na tuto otázku som už dal v predchádzajúcich slovách, takže aj OĽaNO s týmto nechce pohnúť do predu a vyhovuje mu v plnej miere súčasný volebný zákon..


Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

V Banskej Bystrici sa diskutovalo o zavedení komunitnej ...

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4323 s