21. September 2019
    
Stále živé otázniky o smrti Milana Rastislava Štefánika - Dolezite.sk

Stále živé otázniky o smrti Milana Rastislava Štefánika


  2010-05-03  (06:23)  |  Z domova
  69% hlasovalo = 6  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Stále živé otázniky o smrti Milana Rastislava Štefánika

Každý rok si 4. mája pripomíname výročie smrti generála Milana Rastislava Štefánika. Určite oprávnene sa ozývajú hlasy, že namiesto špekulácií, ako zomrel, by sme mali Štefánikovo dielo nanovo preštudovať. Analyzovať. Vyvodiť z neho závery pre našu budúcnosť. Je to nádherná úloha pre slovenských intelektuálov. Pre historikov je tu však iná. Všetky vyspelé štáty sveta podrobujú exhumácii kostrových pozostatkov svojich dejateľov. Preto by bolo načase pristúpiť k exhumácii aj Štefánika. Skúsme zosumarizovať fakty, ktoré o jeho smrti poznáme.


SVEDKOVIA BOLI

Pred šiestimi rokmi vyšlo v kauze smrti generála závažné dielo. Význam knihy Emila Karola Kautského (Kauza Štefánik – Legendy, fakty a otázniky okolo vzniku Česko-Slovenskej republiky, Matica slovenská, 2004) je v tom, že otvoril pražské a iné archívy. Podarilo sa mu to, o čo sa usiloval celý život synovec generála Pavel Štefánik, ktorý mi do novín pred svojou smrťou povedal: „ Beneš bol úhlavným nepriateľom uja Milana, lebo vedel, že ak sa ujo Milan postaví na zadné, tak za ním bude stáť 800 000 legionárov. Nik nechce pichať do osieho hniezda. Nemám podporu nielen na Pražskom hrade, ale ani u slovenskej politickej reprezentácie (v roku 1992). Edvard Beneš bol ministrom zahraničných vecí a súčasne minister vnútra. Prezident Masaryk bol súčasne ministrom financií. Mali všetky kľúčové postavenia, a bez týchto dvoch ľudí sa nemohlo nič odohrať. Písal som Havlovi, Čarnogurskému, Mikloškovi, Keltošovej, Dubčekovi, ale nie všetci mi aj odpísali. A ak, tak iba naivným spôsobom odpovedali pre odpovedanie, ktoré nič nerieši. Trvám na tom, aby pražská vláda predložila protokol o páde. Keď sa to tak vezme, tak za každú ukradnutú hus je protokol, a o tomto nie je žiaden? Pýtala sa matka gen. Štefánika, teda moja stará matka, ešte T.G. Masaryka, aby osobne odpovedal, ale mlčal, ani na pohrebe nebol. Štvrtého mája 1919 predsa priletel francúzsky generál, minister vlády, podpredseda zahraničného výboru, a nik nebol na letisku? To znamená, že nik nechcel byť svedkom. A čoho nechcel byť svedkom? Beneš rozhodol, že to bola tragická smrť, avšak to je omyl. Bolo tam veľa sedliakov idúcich do roboty, takže svedkovia boli. Raz darmo, staré rímske právo hovorí: Volenti not fit iniuria – kto chce tomu sa krivda nedeje. Talianska vláda predsa prevzala prepravu česko- slovenského ministra, francúzskeho generála a snúbenca markízy Giuliani Benzoni-príbuznej rodu Savojskovcov – teda talianskych kráľov, predtým aj habešských cisárov. Tým prevzali zodpovednosť. Lietadlo padlo zásahom takým alebo onakým, ale československá vláda to nemohla nechať len tak. Museli hlásiť do Ríma, že sa niečo stalo. Zomrel francúzsky generál, museli to hlásiť do Paríža, a kde sú tie protokoly? V archívoch T.G. Masaryka. Prečo ich neotvoria, veď od smrti prešlo už 73 rokov (v roku 1992)? Z historikov, či je to Mlynárik, Juríček, Štvrtecký alebo Zuberec, všetci prišli len po 4. máj 1919 po 12. hodinu, 5. minútu, dovtedy píšu dosť informovane, ale ďalej nie, prečo?“

ZÁPISKY PILOTA

Emil Karol Kautský bol vo svojej knihe konečne z historikov ako prvý dôsledný. Posudzuje listinné dôkazy, osobné poznámky historických osobností, pitevné správy, pohrebné osvedčenia, viaceré policajné záznamy záhadných úmrtí súvisiacich čo i len máličko so smrťou Štefánika, a to od roku 1919. Robí to však bez zbytočného pátosu – pragmaticky. Kautský pristupuje k faktom striedmo, so značnou dávkou zdržanlivosti. Ak už vysloví mienku, nie je to súd, ale logické vyústenie viacerých dôkazov a faktov.

V knihe je množstvo historických súvislostí výnimočného sna talentovaného muža, ktorý získal priazeň mocných sveta. Ako schopný vojenský pilot, ktorý dokázal dvakrát pristáť po zostrelení lietadla, organizuje česko-slovenskú armádu, lebo na nej postavil budúci úspech – vytvorenie spoločného štátu. Bez vlastnej armády by totiž neexistoval. Na pravú cestu napravuje aj Masaryka či Beneša, ktorý sa Štefánikovi snaží dostať do priazne. Vidí, že tento schopný Slovák je stelesnením činu, kým on s Masarykom sú v pracovniach schopní spriadať politické intrigy. To ja to, čo Štefánik nevie. Tam je jeho slabina.

Kto by chcel po prečítaní knihy opäť tvrdiť, že Štefánikova smrť je neodhalená, nevyriešená, nedoriešená, ten by klamal tak, ako o nej klamali celé generácie historikov, ktorým nehrala do karát predstava, že v prípade Štefánikovej smrti treba hovoriť o úkladnej vražde. Vražda mala motív, svedkov a dostatok dôkazov. V tomto zmysle je cenné Kautského vedecké vysvetlenie omylov, akých sa dopúšťali pri hodnotení dôkazov jeho predchodcovia. Naposledy Jozef Husár v knihe Musel generál M.R. Štefánik zahynúť? V nej boli nesprávne interpretované zápisky pilota a posádky počas letu do letového zošita. Kautský dokázal na základe technických dôkazov, že Caproni nebolo poškodené nad Viedňou, ako špekuloval Husár. Dokázal aj jeho bezchybný pohyb na bratislavskom nebi podľa svedkov z oficiálnej Masarykovej správy.

Na obhajobu záverov používal oficiálne zdôvodnenia vyšetrovacej komisie leteckého nešťastia, ktorá vznikla za Tomáša G. Masaryka a Edvarda Beneša. Tá vyšetrovala aj toho, kto ju inicioval, teda občana Michala Lechtu z Ivanky pri Dunaji, ktorý žiadal vládu v Prahe prešetriť fakt, že sa 4. mája 1919 strieľalo na Štefánikovo lietadlo. A trestné stíhanie proti Lechtovi za toto podanie bolo zastavené, lebo „sa nedá dokázať nepravdivosť Lechtových tvrdení“ (s. 255). Komisia ani vyšetrovanie Lechtu v roku 1928 za vlády Masaryka a Beneša nevyvrátili toto tvrdenie. Takže platí dodnes.


VZÁCNE SVEDECTVO

Mne sa zasa podarilo získať v roku 1993 vzácne priame svedectvo očitého svedka Štefánikovej tragédie. V dome opatrovateľskej služby v Považskej Bystrici v roku 1993 žil Jozef Haronik, ročník 1906, z obce Prosné. Keď mal trinásť rokov, pracoval u pastiera dobytka vo Vrakuni pri Bratislave. V osudný deň 4. mája 1919 sa zhodou osudových okolností stal prvým očitým svedkom nešťastia. O udalosti Jozef Haronik spomínal: „V ten deň som bol pri železničnom moste, čo vedie do Komárna. Zrazu som zbadal lietadlo, ktoré letelo ponad most nad Vrakuňou do Vajnor. Keď už bolo nad Vajnormi, všimol som si, že lietadlo dymí. Rozbehol som sa za ním. Na ceste ležal nejaký muž v kombinéze. Vtedy som ešte nevedel, že je to Štefánik. Lietadlo horelo asi desať-pätnásť metrov od neho. Ležal na chrbte a bolo jasne vidieť, že dýcha – kombinéza sa pohybovala. Nato sa objavil muž na bicykli, ktorý prišiel smerom od Bratislavy. Mohol mať asi štyridsať rokov. Hneď za ním prišlo čierne auto, z ktorého vystúpili neznámi civilisti. Zohli sa nad Štefánikom a rozopli mu kombinézu. Pod ňou mal kožené sako a v ňom zlaté hodinky, ktoré odopli a strčili si ich do vrecka. Našli uňho aj doklady, podľa ktorých zistili, koľkí boli v lietadle. Preto hneď vydali rozkaz vojakom, ktorí prišli za nimi, aby našli ďalších troch Štefánikových spolucestujúcich. Jeden ležal v priekope pri ceste neďaleko Štefánika. Okolo hlavy mal bielu šatku so stopami krvi. Bolo zjavné, že je mŕtvy. Druhý ležal tiež mŕtvy v žite. Tretieho nemohli nájsť. Jeden čatár odtrhol tyč z lietadla a prehrabával trosky, a tak ho našiel. Všetkých troch naložili do vojenského nákladného auta. Pozostatky muža z lietadla zabalili do plachty. Na Štefánika som videl zblízka, keďže som bol iba dva metre od neho. On jediný žil. Keď mu rozopli kombinézu, nikde nebolo vidieť nejaké stopy krvi. Len jeho jediného naložili do čierneho osobného auta. Mňa na mieste vypočuli a odviedli ma z davu ľudí, ktorý sa tam o chvíľu zišiel. Šiel som späť do Vrakune. Druhého svedka, ktorý prišiel za mnou na bicykli, naložili aj s bicyklom do auta a odviezli do Bratislavy.“

Z tejto výpovede Jozefa Haronika vyplynuli otázky, ktoré ochotne zodpovedal:

Hovorili ste neskôr, už ako dospelý, o tom, čo ste vtedy videli?

- Nie. Bál som sa to povedať, lebo všade boli Česi, a tí by ma hádam aj zavreli. V roku 1931 som totiž odišiel do Francúzska za prácou. Keď som sa po piatich rokoch vrátil, vstúpil som do komunistickej strany a aj preto som sa bál, že by ma zavreli.

A čo počas slovenského štátu?

- Opäť som sa bál, z toho istého dôvodu. Za komunistov sa vtedy považovali väčšinou Česi...

Na záver rozhovoru na otázku, čo by ešte mohol dodať, Jozef Haronik povedal:

- Prisahám na to, čo som videl. Vyberte si, či mám pravdu ja alebo niekto, kto má falošnú pravdu.

Po zverejnení svedectva Haronika v roku 1993 som sa dočkal útokov aj v tlači, že moje teórie o Štefánikovej vražde staviam na výpovedi pastierika kráv. Nielen ja som pochyboval o nešťastnej náhode. Mnohí leteckí odborníci dokázali, že výsostné znaky zo zeme nebolo vidieť, hoci mnohí zástancovia nešťastnej náhody tvrdili, že si vojaci poplietli výsostné znaky Talianska s maďarskými, a preto sa v Bratislave 4. mája 1919 na Štefánikovo lietadlo strieľalo. To, či ide o nepriateľské lietadlo, sa určovalo podľa jeho tvaru vo vzduchu, nie podľa nerozoznateľných výsostných znakov. Maďari nemali dvojmotorové a dvojtrupové lietadlo, akým bol stroj Caproni, ktorým priletel Štefánik. Preto si Caproni nik nemohol mýliť s maďarským lietadlom. Vojaci v tom čase vedeli, že je to Caproni, a teda, že je to talianske a nie maďarské lietadlo. Dostali však príkaz strieľať.


ĎALŠIE FAKTY

Iný letecký odborník, ktorý celý život zasvätil skúmaniu havárie lietadla Caproni, mi povedal ďalšie technické podrobnosti. Dokonca mal na ne aj dôkazy. Vlastnil časť vrtule z lietadla. Z nej sa dalo určiť, že lietadlo nevrazilo do zeme. Podľa jeho výpočtov, bolo síce poškodené, ale pokúsilo sa o pristátie. Časť vrtule to dokazovala. Nebola zhorená, aká by bola pri náraze o zem. Bola obitá ako pri núdzovom pristáti, keď lietadlo stratí podvozok a vrtule sa obíjajú o zem. Caproni mal pevný podvozok. Na mieste nešťastia bola pôvodne makadamová cesta. Teda cesta upravená štrkom tak, že bola vyvýšená. Na nej mohlo lietadlo prísť o podvozok, lebo na cestách boli výmole. Štefánik, ktorý prežil dve zostrelenia na fronte, vedel, že ak lietadlo príde o podvozok, prevráti sa a nie je šanca sa z neho zachrániť. V takom prípade piloti z lietadiel vyskakovali.

Pristávacia rýchlosť Caproniho za týchto podmienok mohla byť 20 najviac 30 km/ h. Štefánik mal teda možnosť z otvorenej kabíny lietadla Caproni vyskočiť. To by vysvetľovalo Haronikovo svedectvo. Navyše, z dobových fotografií vyplýva, že generál v lietadle nebol do konca jeho letu. Ostatní piloti totiž zhoreli v kabíne. Štefánik ležiaci mŕtvy na katafalku v leteckej kombinéze však nebol ohňom ani len opálený. Rovnako ani jeho oblečenie, v ktorom letel. Spomínaný letecký odborník bol sám pilotom. Rozprával som sa s ním v čase, keď bol už na dôchodku (rok 1992). Poznal spôsoby lietania z čias pred 2. svetovou vojnou, keď bol mladý a sám sa učil pilotáži. Neskôr sa zúčastňoval ako expert posudzovania leteckých katastrof. Mal vysokoškolské vzdelanie technického smeru. Pri rozhovoroch viackrát logicky dôvodil, že exhumácia Štefánikových pozostatkov môže objasniť viacero záhad našej histórie. Prežil generál núdzové pristátie? Akým spôsobom zomrel? To sa dnes dá vďaka vyspelým vedeckým metódam jednoznačne zistiť. Stačí telo generála exhumovať.

S tým súvisí aj svedectvo historika Milana Augustína. Ten ma už v roku 1992 upozornil na fakt, že protokol o pitve generála je, mierne povedané , zvláštny: „Keď zahynul Štefánik, ešte v ten deň, 4. mája 1919, bola vykonaná obhliadka mŕtvoly s písomným zápisom. Pitva bola 6. mája o 7. hodine ráno v pitevni čs. posádkovej nemocnice v Bratislave. Dôvod úmrtia na tele mŕtveho Štefánika sa v úplnosti nepreskúmal. Svedčí o tom protokol ministerstva národnej obrany, jeho 1. oddelenia, ktoré ešte v roku 1931 pod rokovacím číslom 36 544 cituje pitevný protokol, kde je o. i. nasledujúca veta: „Dutina brušná je prehliadnutá, len pokiaľ povoľoval rez. Z toho vyplýva, že nešlo o pitvu, ale doslova o úpravu mŕtvoly v zmysle , ktorý potvrdzuje indície o tom, že Štefánik bol de fakto zavraždený strelou z pištole! Pred dvoma rokmi ( M. Augustín hovoril v roku 1992 – pozn. autora) som žiadal oficiálnu exhumáciu kostrových pozostatkov generála M. R. Štefánika. Srdce generála Štefánika bolo vyňaté a je uložené v mohyle v nádobe s liehom.“

V Nemecku v Mníchove žil v roku 1992 novinár a historik Dr. Ján Dolinský, ktorý sa na Slovensko od roku 1945, keď emigroval, už nikdy nevrátil. Vycestoval som za ním a vtedy mi povedal: „V kombinéze Štefánika sa našli streli. Keby sa ju podarilo objaviť, dalo by sa zrekonštruovať, či to boli črepiny z lietadla alebo guľky. Rozprával som sa s markízou Benzoni, kým ešte žila. Mala vtedy 94 rokov. Povedala mi, že celý materiál o Štefánikovi odovzdala zahraničnej spravodajskej službe. Štefánik nemohol dostať za 1. svetovej vojny od Francúzov povolenie na vytvorenie prvej československej armády. Dal mu ho až v Taliansku Orlandi, aj preto bol Štefánik viazaný na Taliansko. Poznal som aj mäsiara z Ivanky pri Dunaji Michala Lechtu, zomrel v roku 1945. V tom čase – 4. mája 1919 – mal hodnosť delového desiatnika a strieľal na Štefánikovo lietadlo z Bratislavského hradu. Povel strieľať mu vraj dal jeho kapitán. Kto dal rozkaz kapitánovi, to už nevedel.“


VÝMYSLI A KLAMSTVÁ

Štefánik prichádzal podľa Kautského na Slovensko ako zradený človek, ktorého sklamali jeho najbližší spolupracovníci – Beneš a Masaryk. S Benešom sa tesne pred svojou smrťou rozišiel. Vo všetkom. Beneš ho svojvoľným vymenovaním za ministra vojny odsunul v politike nového štátu na vedľajšiu koľaj. Masaryk sa chystal zradu dovŕšiť a to tým, že chcel Štefánika požiadať o odstúpenie z ministerského postu, čo Štefánik viac ako tušil. Už preňho nemali žiaden úrad. Už ho nepotrebovali. A on to vedel! Na Slovensko však neprichádzal ako umlčaný minister, ktorý sa chystá abdikovať. Prichádzal ako suverénny politik do suverénnej krajiny. A nešiel do Prahy, kam ho volali. Prichádzal do Bratislavy. Demonštroval tak odhodlanosť brániť práva Slovenska, na ktoré sa po 28. októbri 1918 zabudlo. Masaryk s Benešom nepotrebovali Slovensko ako subjekt medzinárodného práva, nepotrebovali skutočné federatívne usporiadanie vzťahov medzi Čechmi a Slovákmi. A Štefánik chcel minimálne post viceprezidenta pre Slovensko, ako vyplýva z Masarykových archívov, ktoré odkryl Kautský. Možno sa však domnievať, že náš generál chcel viac. Že sa možno chystal na vyhlásenie samostatnosti s pomocou Talianska. Kautský dokazuje ako minister pre správu Slovenska Vavro Šrobár sadil lipku v Skalici, kým v Bratislave umieral najväčší slovenský hrdina. Pritom Šrobár osobne urýchlene Štefánika volal do Bratislavy, ale na jeho prílet sa nechcel prísť pozrieť. Kautský odborne poukazuje aj na rozličné mýty, napríklad že Štefánikovo lietadlo padlo pre silný vietor. Dokazuje spôsobom pilotáže a poveternostnými podmienkami v Bratislave, že nič také nebolo fyzikálne možné. A dokazuje to aj autentickými výpoveďami svedkov, ktorí to tvrdili v čase vyšetrovania havárie.

Nešlo o odstavenie jedného génia, jedného Slováka s francúzskym štátnym občianstvom. Osobnosť je nebezpečná len vtedy, ak ju obklopuje dostatok silných jedincov. A Štefánik mal ten zvláštny dar, že vedel vychovávať nové osobnosti. A ako sa zachádzalo so Štefánikom, tak byrokratický moloch inšpirovaný Masarykovými osobnými príkazmi, o ktorých prináša Kautský svedectvo pražských archívov, bol schopný vytvoriť ucelenú konšpiráciu aj v prípade smrti ministra a zakladateľa štátu.


MOŽNO BUDÚCI KRÁĽ

Kým Štefánik prišiel v máji 1919 , od októbra 1918, keď oficiálne vznikla prvá ČSR, došlo k množstvu zvád. Francúzi chceli vojensky ovládať celé územie nového štátu od Prahy až po Podkarpatskú Rus. Taliani boli vyslaní do republiky na správu územia na východ od rieky Moravy. Talianske vojská čakali na príchod Štefánika, lebo ten mal posilniť ich postavenie v republike, z ktorej ich vytláčali Francúzi spoločne s Čechmi. Taliani boli v Prahe za snahu o ochranu Slovenska krivo obvinení z nadržiavania Maďarom. Čuduje sa niekto, že po Štefánikovej smrti musela talianska vojenská misia ustúpiť francúzskej a odovzdať jej velenie aj nad Slovenskom? A to aj po tom, čo Taliansko poskytlo republike pri jej vzniku štedrú pomoc, ktorú však Masaryk ani Beneš, ktorého obvinil Štefánik tesne pred smrťou zo sprenevery peňazí, nikdy nechcel Rímu vrátiť. Masaryk s Benešom pôvodne vyčítali Štefánikovi jeho príliš protaliansky postoj. Volali ho do Prahy. On letel do Bratislavy, kam ho o urýchlený návrat zrazu žiadal Masarykovi oddaný Šrobár, ktorý dovtedy zastupoval Slovákov v Prahe bez riadneho poverenia občanmi. Iba ako Slovák, čo sa náhodou objavil v Prahe, a nie riadne zvolený či vyslaný slovenský zástupca slovenských záujmov. Ponížený zradou najbližších spolubojovníkov sa Štefánik rozhodol urýchlene vrátiť do Bratislavy. Čo chcel urobiť keby nezomrel? Vyhlásil by Bratislavu už roku 1919 za hlavné mesto samostatného štátu, prípadne kráľovstva, keď sa chystal oženiť s markízou Benzoni z rodu talianskych savojských kráľov? Preto nikdy nesmel živý vstúpiť na slovenskú pôdu?

Aký iný motív mohol vyvolať toľko zvady medzi starými priateľmi, ktorí v odboji v Paríži, Londýne, ale aj vo Washingtone či na horúcej pôde Ruska a Talianska dokázali brániť spoločnú vec vzniku štátu? S Talianmi by Štefánik hravo ochránil hranice Slovenska pred Maďarmi aj bez francúzskej vojenskej pomoci. Necítili sa byť náhodou Francúzi ich postupom generála Štefánika zradení? Práve sa skončila 1. svetová vojna. Po vojne, ktorej bežne dostávali rozkaz smrti zastrelením aj samotní generáli francúzskej armády, dokonca aj nositelia najvyšších vyznamenaní – stužiek Čestnej légie, akú mal aj Štefánik, sa všetko muselo podriadiť absolutistickej vôli francúzskeho štátu. Prečo by nepodľahli francúzski stratégovia intrigám Pražského hradu, ak hrozilo, že prídu o vplyv nad obrovskou časťou novej republiky smerom na východ od Moravy? Ako pravdivejšie sa dajú tieto fakty vysvetliť, než ako ich ponúkol čitateľom Kautský?


PRÍPAD KENEDYHO

Prečo česko-slovenskí legionári v Rusku nesmeli poraziť boľševikov, keď na to mali príležitosť? Prečo bol v týchto aktivitách Štefánik brzdený a následne z nich aj vyradený? Celý demokratický svet hľadel s dôverou na našich vojakov. A oni sa mohli pokúsiť zmietnuť Leninovu revolúciu zo stola, o čom sa rokovalo dokonca vo Washingtone. Toho Lenina, s ktorým sa Masaryk poznal z čias pôsobenia vo Švajčiarsku.

Spomeňme listy generálovej mamičky Albertíny Štefánikovej prezidentovi Masarykovi. Odmietala v nich obchodovanie s pozostalosťou po synovi. Prezident nemal odvahu postaviť sa zoči-voči úprimnému materinskému hlasu aspoň listom. Masaryk odpísal Štefánikovmu bratovi, nie jeho matke. Neprišiel ani na pohreb a odmietol prísť aj na Bradlo, keď pamätník dostavali, hoci bol práve na Slovensku – v zámku v Topoľčiankach!

Kautský ponúka na porovnanie príklady zo svetových dejín: „V prípadoch politických vrážd býva pravda nebezpečná. V prípade vraždy J. F. Kennedyho sa dnes udáva, že 177 ľudí podozrivo zomrelo len preto, že vedeli o prípade priveľa“ (s. 260). A aj keď Masaryk používal legionára Čečka, kedy sa mu zachcelo, napríklad pri obžalovaní ruského veterána a hrdinu tamojších bojov Gajdu zo špiónstva, a Čeček svedčil tak , ako mu Masaryk nadiktoval, v prípade Štefánika sa Čeček vzbúril. Odmietol podpísať správu o výsledku vyšetrovania Štefánikovej havárie, ktorú Čeček vyšetroval v rokoch 1926 až 1928. Ba chcel napísať svoje pamäti, lenže Stanislav Čeček zrazu zomrel vo veku 44 rokov 29. mája 1930, „údajne na otravu spôsobenú golierom uniformy“. V Českých Budějoviciach, kde Čeček zomrel, Kautský pri štúdiu úmrtného listu zistil z úradného dokladu, že Čeček vyslovene uviedol pred smrťou, že nechce byť spopolnený. Lenže bol spopolnený, i keď v poslednej vôli žiadal byť pochovaný v hrobe svojho otca. Odtiaľ mohol byť neskôr exhumovaný, či naozaj šlo o otravu golierom uniformy, alebo o vraždu, lenže z popola sa nedá zistiť už nič.


VRAŽDY POKRAČUJÚ

Nejde len o Čečeka, ale o opis politických metód, aké vládli v prvej republike. Kautský vysvetlil aj okolnosti politickej vraždy ministra financií Aloisa Rašína a súvislosti, ktoré ju sprevádzali, až po smrť vraha. A desať dní po Čečekovej smrti záhadne zomrel štábny kapitán Malkovský. Predtým plukovník František Dubovan, po ňom ďalší plukovník Zdeněk Kitter, následne štábny kapitán Knjažikovský. Vymenovať všetkých, ktorých spomína Kautský, by bolo opísaním jeho knihy. Stačí jeho konštatovanie: „Letecké havárie sa u vojenských pilotov stávajú, ale tu ide o havárie iného druhu – skúsený akrobat nevyberie vývrtku, lietadlo sa rozlomí a spadne na hangár, mladého muža raní mŕtvica tesne pred svadbou. Ani jeden z tých, čo zomreli na mŕtvicu, krvácanie do mozgu alebo na otravu, nebol pochovaný, ale spálený v krematóriu“ (s. 268).

Kautský cituje verný zápis Masarykových slov vďaka jeho oddanej archivárke Gašparíkovej, keď sa prezident vyjadroval k náhlej smrti soka na prezidentský úrad Antonína Švehlu: „Rašín aj Švehla zmizli v dobe, keď to bolo treba.“

Kautský preštudoval všetky dostupné archívy a takisto známu literatúru. A tak sa dozvieme, že Masaryk chcel zabezpečiť nástupníctvo na prezidentskom poste po sebe Benešovi. Zároveň vedel aj to, čo Švehla hovoril svojím blízkym: „O Benešovi měl Švehla říci, že je neštéstím republiky a jeho politika, že povede národ do skázy!“ (s. 271). A Švehla náhle zomrel 12. decembra 1933 na zástavu srdca, „aj keď ešte deň predtým bola rodina optimistická, čo sa týkalo jeho zdravotného stavu. Pravú príčsinu smrti nikto detailne nevyšetroval“ (tamže). Nuž a túto úvahu Kautský dopĺňa o nesmierne silné výroky Beneša, ktoré povedal sám o sebe: „Púšťam sa do boja, len keď viem, že vyhrám... Viem ísť k cieľu aj cez mŕtvoly, viem aj zabiť...“ (s. 272).

Kautský pochybuje aj o legálnosti odchodu zo sveta Karla Čapka, k čomu dáva množstvo zaujímavých dôvodov, ale tým neodbočuje od hlavného cieľa – od kauzy Štefánik.

Tá nie je stále uzavretá. Na ťahu sú slovenskí historici, aby začali exhumáciu kostrových pozostatkov z Bradla. Predovšetkým treba overiť, či skutočne patrili generálovi. A potom z nich zistiť pravú príčinu smrti. V tumbe je uložené aj srdce mŕtveho v liehu. Len tak môžu Slováci splatiť dlh velikánovi generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ak povedia sami sebe pravdu o jeho smrti. Stále platí heslo jeho synovca: volenti not fit iniuria... Odmietnime už teda sami na sebe páchať historické krivdy.


Stanislav HáberMarian
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
chegevara   |   ip:78.149.75   |   2010-05-03  (13:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Velmi dobry clanok. Vskutku okolo smrti gen. Stefanika je vela otaznikov, ktore by stali za odpoved.tomas   |   ip:95.103.38   |   2010-05-03  (13:31)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Výborný článok, ale s našou siovládou sa pravdy "oficiálne" nedočkáme.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-05-03  (13:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  VEĽMI PEKNÍ ČLÁNOK!


Monty   |   ip:85.135.22   |   2010-05-03  (14:41)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Ked sa povie "ze ho zostrelili Cesi", mysli sa tym ze prikaz vydal TGM alebo skor Benes. To len aby to nebrali bratia spoza Moravy osobne a skusili sa vyhnut invektivam a precitali si text pozorne a bez emocii...
Benes bol najvacsim nestastim 20. storocia pre oba nase narody.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-05-03  (14:46)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Beneš, tak ako Masaryk...tak ako aj Havel atď...atď...


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-05-04  (02:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Velka pravda je vtomto clanku.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-05-04  (08:01)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  M.R.S.dostal na zemi ešte ranu istoty.
Ziadal viac pre Slovákov v spoločnom štáte a to sa mu stalo osudným.
Prečo mávajú veľký Slováci nehody?
A čo A.Dubček?
Blížili sa prezidentské voľby,Dubčeka uznával a poznal celý svet a nakoniec to vyhral ten s tými krátkymi nohavicami,čo pádom socializmu prišiel k veľkým majetkom!

Ešte raz zopakujem úvodnú vetu zo seriálu Temné nebo:
Historia,ako ju poznáme je lož.


TOM   |   ip:87.197.12   |   2010-05-06  (11:37)
46% hlasovalo = 3  
mínus plus
  A čo také vysvetlenie že:
Sláváci uvideli znak na lietadle červená,biela,zelená a mysleli naši velitelia že je to madarské nepriatelské lietadlo a zostrelili.
Hmmm?
A čo a kto nám bráni alebo bránil v tom aby sme objasnili "záhadnú smrť Dubčeka alebo aj Štefánika nikto bola aj federácia a možností tu bolo,ale asi sme nemali záujem.Sústavne sa vyhovárať nato že češi nám nedovolili atd.ja detinské.
A ten článok je nesúvislý sú v tom len čiestočné pravdy vytrhnuté z kontextu.Máme historikov prečo neprebádajú odborne kto im v tom bráni?


palo   |   ip:89.173.26   |   2010-05-06  (19:59)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Z tvojho príspevku sála naivita.
Oficiálny historici su vždy poplatný dobe a režimu v ktorom žiju.Maju predsa svoje korytá o ktoré nechcu príst.daja   |   ip:95.102.67   |   2010-05-08  (21:12)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  článok by sme si mali prečítať všetci , aj keď mnohí vieme , že smrť Štefánika nebola náhoda , tak ako nebola náhoda , že v 50 - ych rokoch zatvárali na dlhé roky
mnohých našich blízkych za vykonštruované prípady


petr   |   ip:92.0.60.2   |   2010-05-09  (04:51)
67% hlasovalo = 5  
mínus plus
  Zajímavý pohled na čs.vztahy před i po válce. Ač mám Masaryka velice v oblibě(beneše ne, to byl pánský úd), tak se mi čím dál tím více zdá, že byl nějakým způsobem spolčený se zednáři. Že ČSR bylo možno vytvořit jen proto, že se zednářům upsali. Vždyť i ten modrý klín co máme na vlajce je zřejmě památka na zednáře. Modrá barva a ještě trojúhelník. Kdesi jsem četl, že po první světové jsme byli nazíváni zednářská republika-kvůli té vlajce...

Každopádně se domnívám, že by češi a slováci neměli mezi sebou pálit mosty. Nesmíme zatajovat ani křivit pravdu. Co se stalo se stalo. Napřahněme raději síly k budování lepších vztahů do budoucnosti


ernzmije   |   ip:158.196.7   |   2010-06-29  (11:43)
40% hlasovalo = 5  
mínus plus
  Zajímavý pohled to je vskutku svou neuvěřitelnou naiivitou, ba přímo hloupostí. Autor zde vůbec neuvažuje nad tím, že by o Slovácích, nebýt nově vzniklého ČSR nikdo nevěděl, byli přece vždy součástí jiného státu. Sám Štefánik neuvažoval o vytvoření Slovenského samostatného státu, takže důvod k odstranění ze strany Beneše a Masaryka nebyl žádný. Ale o tom, přeci bratři Slováci dobře víte, že? Letecké katastrofy jsou bohužel běžné i dnes a v té době to nebylo ničím neobvyklé. Bohužel u této zemřel čestný a poctivý člověk, jehož přáním ylo vybudovat společný stát Čechů a Slováků. Čest jeho památce.


Badatel   |   ip:202.179.1   |   2010-08-15  (14:20)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Administrator ahoj pisal som o Kpt letectva ladislavovi Pflieglovi
Odoslal a nevyhodli Pozri na to Ok ? mieco je aj V google ale dokpy nic jasne ze ?? Zostrelili ho tiez v 45 roku ked sa vracal na lietadle ktore sam oilotoval nad Gerlachom Cize doma tak sko Stefanika !Vedel vela o zradcov gestapo agentoch ktory uz sedeli na funkciach a odsranovali svedkov rychlo Ahoj prijemne badanie


janrovsk   |   ip:217.12.49   |   2010-09-16  (23:37)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  skutočne sa nenajde na slovensku fundovaný historik,ktorý navyše ovláda spisovnú slovenčinu aby mohol vysvetlit hejslovákon,že bez česka by velmi pravdepodobne žiadne slovensko neexistovalo, ved slovákov bolo okolo roku 1920 cca 2 mil. čechov cca 7 mil. nemcov 3 miliony a ked dali prednost československu pred dajme tomu ceskonemecku, tým stvrili slovensko. prečítajte si od ondrejova zbojnícku mladost a zistíte, že obyvatel z okolia banskej bystrice-srdca slovenska-možeme ho nazvat typickým predstavitelom pospolitého ludu v roku 1918 prvýkrát v živote počul slovo slovensko. myslím,že to má velmi vysokú výpovednú hodnotu. našemu stvoreniu velmi pomohli česi čím sa sami posilnili. bohužial tri svatoplukové prúty sme zase ráz pomohli madarom po jednom zlomit. platí bohužial, kto chce kam, pomožme mu tam.


janrovsk   |   ip:217.12.49   |   2010-09-16  (23:37)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  skutočne sa nenajde na slovensku fundovaný historik,ktorý navyše ovláda spisovnú slovenčinu aby mohol vysvetlit hejslovákon,že bez česka by velmi pravdepodobne žiadne slovensko neexistovalo, ved slovákov bolo okolo roku 1920 cca 2 mil. čechov cca 7 mil. nemcov 3 miliony a ked dali prednost československu pred dajme tomu ceskonemecku, tým stvrili slovensko. prečítajte si od ondrejova zbojnícku mladost a zistíte, že obyvatel z okolia banskej bystrice-srdca slovenska-možeme ho nazvat typickým predstavitelom pospolitého ludu v roku 1918 prvýkrát v živote počul slovo slovensko. myslím,že to má velmi vysokú výpovednú hodnotu. našemu stvoreniu velmi pomohli česi čím sa sami posilnili. bohužial tri svatoplukové prúty sme zase ráz pomohli madarom po jednom zlomit. platí bohužial, kto chce kam, pomožme mu tam.


FatranskyOtec   |   ip:188.167.4   |   2010-09-16  (23:46)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  AD: ernzmije:
Nepochopenie temy vyssiej suverenity Slovenska v ramci Ceskoslovenska odtranis dostudovanim obsahu Pittsburgskej dohody a okolnosti v reakcii T.G.Masaryka.
Pre odstranenie je dovod velmi vela, za najdolezitesie mnohi povazuju:

- vyssie uvedena vyssia suverenita;

- sprenevera penazi E.Benesom - tzv. "Kasinovy kral" - dar od Ligy Slovakov v USA predany Bosakom a Murgasom T.G.Masarykovi, ktory ho oficialne (podpisom oboch stvrdeny) odovzdal E.Benesovi.
M.R.Stefanik sa po prudkej vymene nazorov vyhrazal pred svedkami velkym sudnym pojednavanim v novo vzniknajucom CSR;

- odstavenie M.R.Stefanika - post ministra vojny (po vojne!), z ktoreho neskor premiestnovali pravomoci na ine ministerstva;

- Nijako nepodlozene, ale vraj dolezite nezhody M.R.Stefanika so slobodomurarskou lozou vo Francuzsku (vsetci traja boli po uvedeni do vyssiej politiky jej clenmi) - jeho neustale pripomienkovanie nutnosti bojkotovania slobodomurarskych zoskupeni a ich skrytych cielov;

- Podpora k odstraneniu z francuzskych kruhov vzhladom k neistote k Stefanikovej "vernosti" k francuzskej zahranicnej politike (pohyboval sa vo vyskoych sferach - najma v Taliansku).

Tie posledne dva uvedene body su len domnienkami a zludovelymi, tazko preukazatelnymi chyrmi.
Za spolocny stat Cechov a Slovak zil, len si to predstavoval trosku odlisnejsie.
Naozaj cest jeho pamiatke, vsetkym jeho blizkym, ako aj vernym legionarom (v niekolkonasobne pocetnejsom zastupeni ceskych dobrovolnikov).Exulant   |   ip:70.29.159   |   2010-11-20  (02:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Diky za velice zajimavy clanek ukazujici na spinavost politiky v jakekoliv dobe a kdekoliv na svete. Mrzi mne, ze se toto stalo mezi "bratry". Jsem Cech (coz jsem zjistil az v exilu), stale jsem myslel ze jsem Cechoslovak, za ktereho se povazuji stale cely zivot i zde. Muj otec pracoval v prvni republice na Slovensku, tchan se narodil v Ivanke pri Dunaji, pribuzne i kamarady mam Slovaky, takze nedelam mezi nasimi narody ani pomlcku :-)
O Benesovi jsem nikdy zadne velke mineni nemel, a o Masarykovi vim jen co jsem cetl v exilu za poslednich 42 let. Proto jsem rad ze jsem se mohl docist veci i z druhe stranky. O generalu R.Stefanikovi jsem jen vedel ze byl vynikajici clovek, a i hvezdar. Vidim ze budu muset jeste hodne studovat. Cest jeho pamatce.
Jsem rad, ze jsem objevil Vas web, upozornim na nej dalsi pratele.


Tony   |   ip:147.229.1   |   2010-12-13  (15:31)
43% hlasovalo = 4  
mínus plus
  Jo jasně všechny schopné Slováky jsme vyvraždili a Slovensko úplně zničili- doslova vysáli a okradli, všechno co umíme sme se naučili od Slováků těch nositelů kultury, vzdělání a technologického pokroku! Co peněz u nás velké Slovensko proinvestovalo na vybudování infrastruktury, škol a podniků, na vzdělávání budoucích lékařů, učitelů, odborníků! Také bychom se asi měli omluvit za to nařčení, že Slovenský štát byl fašistický, to je jistě jen pomluva historiků poplatných době, Tiso vůbec němcům nezaplatil odsun a likvidaci židů, byl to ve skutečnosti jistě pokrokový a moudrý člověk že???Národní hrdina! Českoslovesko samozřejmě nemělo nikdy vzniknout, aspoň by bylo o kousek větší Německo a Maďarsko, že. My bychom mluvili německy a slováci zase maďarsky a žili spokojeně až do smrti. Dobrou noc děti! Jo a to víte že Elvis ve skutečnosti žije?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-13  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony, zmeňte si prezývku, lebo potom ja sa cítim veľmi hlúpo, keď musím také niečo čítať...
Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-13  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte niečo, nechajte si toho svojho tatíčka Masaryka, Havla a spol., veď vám ich nikto neberie, tobôž nezávidí, veď niet čo, a my si necháme tých svojich, na ktorých sme právom hrdý, viď napr. M. R. Štefánik.


Tony2   |   ip:147.229.1   |   2010-12-14  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, za tu přezdívku se omlouvám, nebyl to záměr


tono   |   ip:188.167.1   |   2011-02-01  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maďari v tom čase nemali ani jedno dvojtrupe lietadlo ako bolo Capronni.

V tom čase bola v Maďarsku Republika Rád, takže všetky maďarské lietadla nepoužívali trikolóru, ale červenú hviezdu..., takže si nebolo možné pomýliť taliansku trikolóru s maďarskou...

Od 1.5. bol daný rozkaz, že priletí MRŠ, takže bolo zakázané strieľať po akomkoľvek lietadle...IngarchKrofta   |   ip:86.49.25.   |   2011-03-01  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Četl aspoň některý z diskutujících kapitolu zabývající se činností a koncem Štefánika v Peroutkově Budování státu? (Upozorňuji, že je psána korektně, takže nic pro leckterého pravdolásku.)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-03-01  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som sa iba nedávno dozvedel toto:

"Každý slovenský slobodomurár si i dnes pripomína slová svojho brata M.R.Štefánika: "... snáď nie je zbytočné úsilie moje, snáď prispel som a prispejem k stavbe velechrámu človečenstva a pokroku."

http://www.humanizmus.sk/4.html


slavomr   |   ip:178.41.18   |   2011-03-15  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to hrdina, minimálne dvoch národov.vdaka nemu a dubčekovi som hrdy na to ze som slovak....veľký človek, klobúk dole


brmba   |   ip:91.127.18   |   2011-07-20  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "slovenske etnikum musi byt pocechizovane" taticek masarik povodom z topolcian francjozefove lavobocko


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.41.3.   |   2011-12-31  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mal dvojité občianstvo, preto ho bolo treba zlikvidovať, čo ak by ešte chcel mať aj maďarské????


jihad . wydyhuwa09   |   ip:188.112.6   |   2012-01-06  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zabili nam stefanika tisa dubceka...teraz nieje koho zabijat slovenske vlady pracuju pre nich


jihad . wydyhuwa09   |   ip:188.112.6   |   2012-01-06  (14:50)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  zabili nam stefanika tisa dubceka...teraz nieje koho zabijat slovenske vlady pracuju pre nich...pre tony2 jasne slovaci boli vzdy idioti co robili na cechov...jedine na co dakazete poukazovat je nas fasisticky stat len ak sa zamyslim ak by sa zrusili benesove dekrety z toho vaseho ceska by zostala iba vasa "hrda slavna praha"ktoru vam budovali slovaci ty cesky blbecek


jihad . wydyhuwa09   |   ip:188.112.6   |   2012-01-06  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=iGGEdTc5S_Y video pre setkych ceskych blbcov ktori osocuju tisa ale sak nic ste len obetami vlastnej komunistickej propagandy


JUDrshakira . qybutixu94   |   ip:178.143.1   |   2012-01-07  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doplním : zabili nám Štefánika, Tisa, Dubčeka, znemožnili Mečiara...idú nám po všetkých veľkých osobnostiach,z dovodu, aby medzinárodne nevyšla najavo ich skutočná podlomalosť...teraz slovenské vlády pracujú pre nich...pred SNM na pylóne stojí socha vraha nášho velikána...na bratislavskej výstave na počesť Dubčeka - tesne vedľa - bola nainštalovaná kondolenčná akcia vraha nášho ďalšieho medzinárodne uznávaného velikána...vierona . pawirevy15   |   ip:178.40.13   |   2012-06-03  (02:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  verim tomu co povedala moja matka -ze stefanika zastrelili cesi-ihned po pade lietadla vela ludi to vie-
tak isto povedala ,ze Prahu oslobodili Vlasovci-po rokoch prezitia sa to povedalo verejne -Benes ceska svina s genmi vyvolenych velky hrac a defraudant -benes s masarykom-vedeli kam sa podeli dolare ktore vyzbierali americky slovaci-bud sa bali skandalu a hlavne sudu-tak isto sa tu jednalo aj o legionarsku banku a ukradnute zlato z carskeho ruska -taticek masaryk mal spinave ruciska od krvi a benes tak isto-


richardnabelek . qybuhunu5   |   ip:212.80.67   |   2012-08-02  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  proc maji cesi predstavitele vzdy lumpy protoze v podstate jsou podle hitlera male zbabele krisy,,,,


Milan . nofocape63   |   ip:188.121.1   |   2012-08-10  (23:37)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Cesi su zly sused , chodili na Slovensko lupit a vrazdit po starocia . Narokovali si na Slovensko ako koloniu pripojenu k svojmu statu /vid Ottuv vykladovy slovnik , termin Slovensko/ . Stali pri porazke Velkej Moravy ked sa spojili s Frankami ,vyvrazdili nase najvyznamnejsie historicke osobnosti. Vrazda Stefanika je technicky znamy fakt , verejne sa nediskutuje v zaujme zachovani adobrych vztahov . Rovnako zabili aj Dubceka a nenavistou k Meciarovi boli neprekonatelni a spolu s Korbelovou nicili medzinarodne postavenie noveho Slovenska .

Nemilujem Madarov , ale z mojich osobnych skusenosti z prace v zahranici su cesi charakterovo omnoho horsi ako Madari a pri kazdej vhodnej prilezitosti pri konfliktnych situaciach sa spajali s Madarmi proti nam . Su to najhorsi susedia akych mame . Od nich co najdalej !
Meciar aj napriek jeho "roznym vlastnostiam " nas zbavil Cechov za co mozme byt "vdacni "ekonomickej nenazranosti Klausa ,ktory zase dufal , ze Slovensko sa do roka ekonomicky zruti a potom prideme s prosikom o unitarne usporiadanie . Snahy ministrov obrany Dobrovskeho a Baudysa o vojensky zasah proti Slovensku zostali nevyslysane .

Takze od Cechov co najdalej a navzdy , pani bratia !


Juraj . fafujupe85   |   ip:37.130.22   |   2012-12-04  (04:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Starší obyvatelia obce Vajnory pri Bratislave si na udalosti okolo smrti Dr. Milana Rastislava Štefánika pamätali dlhé roky. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia - teda viac ako 52 rokov od onej smutnej udalosti - som spoznal rodinu pána Gajdúška, ktorý ako starý Vajnoran mi potvrdil, že na lietadlo Dr. Štefánika strieľali vojaci.
Koncom sedemdesiatych rokov som sa od staršieho pána zo záhoráckej obce Borský Mikuláš, dozvedel o mene jedného z tých vojakov, ktorým bolo pod hrozbou najvyššieho trestu velené, aby na lietadlo Caprioni strieľali. Jeho dcéru Terezu som poznal osobne. Za mlada sa volala Butašová. Jej otec sa ku streľbe na lietadlo Dr. Štefánika priznal až na smrteľnej posteli v prítomnosti farára. Rozkaz na streľbu dostal od česky hovoriaceho dôstojníka.
Dr. Štefánik trval na autonómnom postavení Slovenska v rámci ČSR, proti čomu sa vehementne postavili tí, ktorí chceli Slovákov počeštiť tak, ako to urobili v minulosti Moravákom. A po vražde Dr. Štefánika svoje plány rozvinuli naplno. Vrátane vydania nového slovníka slovenského pravopisu, obsahujúce stovky čechizmov, aké naši predkovia nepoznali a nepoužívali. Pod hrozbou pokút museli tieto pseudoslovenské slová používať v úradnej korešpondencii...
Dr. Štefánik by čosi také nikdy nepripustil. V koho prospech bol Dr.Štefánik odstránený? V prospech tých, ktorí použili Masaryka a Beneša, aby realizovali svoje podlé plány.
Že sa voči Slovákom kujú a realizujú pykle aj naďalej - za to hovorí aj samotný fakt, že po roku 1989 nemajú školáci na Slovensku učebnicu dejepisu, v ktorej by mohli byť pravdivo vyučovaní o dejinách svojich otcov a predkov - Slovákov. Namiesto toho nám podstrkovali nimi vymyslené dejiny, ktoré sa nikdy neudiali.
Vymysleli si evolúciu s miliónmi rokov, aby ňou zamaskovali fakt, že všetky ľudské rasy vedú ku svojim predkom - Noachovi a jeho rodine a odtiaľ ku Adamovi a Eve, ktorých stvoril Stvoriteľ. Stačí zájsť si pozrieť rodokmeň švédskych kráľov, ktorý som mal možnosť vidieť pred 20 rokmi na vlastné oči v Štokholme, v kráľovskom paláci...Mená predkov švédskeho kráľa vedú späť cez stáročia - až ku Noachovmu synovi Jafetovi. A keby ste švédskemu kráľovi povedali, že ten rodokmeň je podvrh, urazili by ste ho.
Z tej skutočnej histórie ešte spomeniem, že sú to súčasní mienkotvorci, ktorí úmyselne zamlčiavajú fakt, že v minulosti už raz svet dospel ku tyranii celosvetového charakteru. Vtedy - práve v dobe Noacha, zahynula supercivilizácia, ktorá prerástla do tyranie. Žiaľ, v každodennej praxi vieť nárast tyranie, ktorá sa rýchlo blíži ku praktikám tej predpotopnej...
Ak má niekto záujem pozrieť sa na udalosti z dejín, ktoré nám boli zamlčiavané - pozrite sa napríklad na stránky www.s8int.com . Tie stovky stránok s množstvom artefaktov stoja za to, aby ste sa na to pozreli.


Rastislavtefnik . virixetu06   |   ip:78.141.66   |   2013-05-31  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý večer,
v texte sa mi nepozdáva tvrdenie, že Michal Lechta bol jedným z tých, ktorí strieľali na Štefánika osudného dňa. Kautský vo svojej knihe v ktorej sa odvoláva na spávu ZVV (Zemného vojenského veliteľstva) píše, že Lechta bol mäsiar v Ivanke (str.14-15). Lietadlo spozoroval pri kasárňach, odkiaľ sa na bycikli vybral až k Ivanke, lietadlo však spozoroval pri Jurajovom dvore a vydel o padnúť, počom sa náhlil k miestu tragédie (str. 69-70). Chcem sa Vás opýtať, odkiaľ máte informáciu, že priamo Michal Lechta strieľal na lietadlo?
Ďalší môj postreh je, že legionár Čeček nebol legionárom, ale generálom a zastával funkciu vedúceho Vojenskej kancelárie prezidenta republiky.
Ďakujem za odpoveď na moju prvú otázku. Napíšte mi ju prosím, ak to bude možne čo najskôr, na e-mail stefanikrastislav@pobox.sk
Ďakujem.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kdo má prsty namočené v chemtrails

Poodhalil údajný opilý pilot tajemství chemtrails?


Cena prežitia nielen na Slovensku

Lucidne snivanie..Fantazia?

Revolúcia v Tunisku, Egypte a pokračuje to...

Podvod so zvitkami od Mŕtveho mora

ZNEUŽITÉ UČENIE KRISTA NA IDEOLOGICKÉ CIELE

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.362 s