17. September 2019
    
Staro-nový fenomén vo vykurovaní – INFRA - Dolezite.sk

Staro-nový fenomén vo vykurovaní – INFRA


  2010-04-08  (17:31)  |  Technológie
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Staro-nový fenomén vo vykurovaní – INFRA

Väčšina z nás je presvedčená, že pocit tepla a chladu závisí sám o sebe na teplote okolitého vzduchu. Teplota vzduchu sa podieľa na celkovej tepelnej pohode maximálne 50-timi % a teplo získané priamo od zdroja sálaním alebo sálaním okolitých predmetov je väčším dôvodom tepelnej pohody než samotná teplota vzduchu. Nezáleží na tom, aký je u termodynamických vykurovacích systémov primárny zdroj energie (plynový kotol, kotol na tuhé palivo, elektrický konvektor, či tepelné čerpadlo), vždy je konečným médiom len teplý vzduch. Aby vzduch cirkuloval, musí dôjsť k silnému miestnemu prehriatiu alebo k pohonu vzduchu ventilátorom. Vzduch je zdrojom zohrievaný, stúpa hore, postupne sa ochladzuje a keď doputuje späť k zdroju tepla je chladnejší a znovu sa zohrieva. Toto sa stále opakuje. Steny nie sú nikdy teplejšie než vzduch a tak sa na nich môže zrážať vlhkosť. Vlhké steny veľmi dobre odvádzajú teplo. Cirkuláciou vzduch víri prach, baktérie, peľ, vírusy a roznáša ich do celého priestoru miestnosti. Čím je teplota vzduchu vyššia, tým je nižšia jeho relatívna vlhkosť. Rozdiel teplôt medzi podlahou a stropom môže dosahovať i viac než 10°. Keď prestaneme vzduch zohrievať, je v miestnosti pomerne rýchlo chladno. Existujú metódy, ako za pomoci silne predimenzovaných izolácií a „moderných“ kúridiel podarí spotrebu energie znížiť, ale dá sa to aj inak?

S úmyslom ohriať sa, si teplo vyrábame sami od doby, kedy človeku začal slúžiť oheň. Od otvoreného ohniska a rozpálených kameňov nás vývoj postupne preniesol cez kachľové pece, krby a kozuby až k dnešným typom rôznych žiaričov (na desiatky rokov sme pre centralizáciu zdroja výroby tepla zablúdili k vykurovaniu teplým vzduchom). Sálavé vykurovanie je pre človeka najprirodzenejšie, využívame ho od nepamäti. Kúriť sálavým teplom má veľa výhod.  Sama príroda nám dáva dôkaz. V zime, pri teplote vzduchu hlboko pod nulou, nám je na slnku príjemne teplo, i keď vzduch je mrazivý. Môže za to infražiarenie (http://sk.wikipedia.org/wiki/Infracervene_ziarenie), ktoré k nám putuje od Slnka. Slnečné žiarenie prechádza vákuom a prejde vzduchom, ktorý nezohrieva. Tepelné vlny zo Slnka ohrejú zemský povrch a od neho sa zohrieva vzduch. Dobrý dôkaz môžeme pozorovať na snehu. Tam kde je snehová pokrývka celistvá, sa žiarenie odráža a sneh sa netopí. Ale tam, kde sú v snehu kamene, okolo nich je sneh roztopený. Kamene žiarenie z väčšej časti absorbujú akumulujú jeho energiu vo forme tepla. Kameň zároveň teplo vydáva a ohrieva okolo prúdiaci vzduch a ten obteká okolo snehu, ktorý roztápa. Ak si na tento kameň dáme sklenený pohár vytvoríme si takto skleník, sklo totiž prepúšťa svetlo a infravlny len do dĺžky 4 mikrónov, dlhšie odráža späť do vnútra. Infračervené žiarenie sa v elektromagnetickom poli nachádza pod červeným svetlom ( infra je po latinsky pod ). Infračervené svetlo je pre ľudské oči neviditeľné a je pozorovateľné len pomocou špeciálnych kamier, ktoré transformujú infračervené svetlo na farbu viditeľnú pre naše oči. Infračervené svetlo síce nevidíme, ale môžeme ho cítiť, vnímame ho ako teplo. Slnko produkuje väčšinu svojej energie v infračervenej časti spektra. Zo zohriateho povrchu pece sa vyžarujú tepelné vlny, ktoré sú absorbované a odrazené stenami, stropom a podlahou, pritom neunikajú presklenými plochami, lebo vlna infratepla je dlhšia, ako dokáže sklo prepustiť. Vzduch necirkuluje a nevíri prach, steny sú teplejšie než vzduch a neumožňujú zrážanie vlhkosti a vznik plesni. Sálavým teplom sú steny z vnútornej strany úplne vysušené, tým sa z nich stáva výborný izolant a zároveň aj akumulátor tepla. Výsledkom je potom príjemná tepelná pohoda, rovnomerná teplota v celej miestnosti a vyššia vlhkosť vzduchu. Ľudské telo je stimulované infračervenými lúčmi a to má blahodarný vplyv na celý ľudský organizmus. Kúrenie založené na zohrievaní vzduchu a na termodynamike tieto výhody neposkytuje a ešte spotrebuje oveľa viac energie. Strata pri vykurovaní infračerveným vykurovaním môže dosiahnuť v dome 1/6 dodanej energie. To je 17 %. Termodynamické vykurovacie systémy dosahujú bežne straty aj  50 %. Teda tvrdenie, že vykurovanie elektrikou najviac zaťažuje rozpočet je polopravda. Polopravda preto, že platí pri vykurovaní elektrokotlom, alebo elektrickými konvektormi a nie pri vykurovaní sálaním.

Od objavenia kvantovej mechaniky, pred asi 100 rokmi, si tepelný efekt infračerveného žiarenia dokážeme vysvetliť i pomocou fyzikálnych zákonov. Môžem odporučiť knihu od Prof. Dr. Ing. Clause Meiera, Bauphysik im Widerstreit, Expert Verlag, Germany, 2003. Využitie terapeutického efektu infračerveného žiarenia pre regenerácie organizmu je bežné a bezpečné. Infračervené lúče aktivujú vylučovanie škodlivých látok z buniek ľudského tela, čo sa využíva aj v medicínskej praxi. Naproti tomu UV žiarenie (http://cs.wikipedia.org/wiki/UV), ktoré je  zodpovedné aj za spálenie kože pri opaľovaní a poškodenie kože, sa nachádza nad viditeľným svetlom, teda má kratšiu vlnovú dĺžku ako viditeľné svetlo. Niektoré zo zdravotných účinkov infratepla : Zvyšuje obsah kyslíka v krvi, vyplavuje telesné tuky, cholesterol, chemikálie, odpadové látky, redukuje hodnotu pH (mliečne kyseliny), zlepšuje dýchanie pokožky, obmedzuje množenie baktérií, redukuje svalovú bolesť, urýchľuje regeneráciu buniek, zmiernenie reumatických bolestí, zníženie obsahu mliečnych kyselín, zahriatie a uvoľnenie muskulatúry, odbúranie odpadu látkovej výmeny počas použitia. Infrasauny odbúravajú prostredníctvom potu až štyri krát viac odpadových látok, ako pri potení sa pri saunovaní horúcim vzduchom. Vykurovanie infrateplom ponúka ľuďom trpiacim na astmu a reumu prostredníctvom homogénnych podmienok zmiernenie ich ťažkostí, bez podráždenia dýchacích ciest alebo očí. Čínski liečitelia hovoria, že vlnová dĺžka 2-25 mikrónov je najviac liečebná.  Naše telá tak isto vyžarujú infračervenú energiu cez našu kožu. Naše dlane vyžarujú infračervenou energiu 8-14 mikrónov. Uzdravovanie vyžarovaním energie cez naše dlane, má v Číne tradíciu dlhú 3000 rokov a je postavená na uzdravovacích vlastnostiach infračerveného žiarenia. Indickí jogíni tiež odporúčajú uzdravovanie cez naše dlane, a to hlavne vo spojitosti s úľavou od unavených, namáhaných očí. Dr. Tadashi Ishikawa patentoval zirkoniové keramické infračervené žiariče v roku 1965, po piatich rokoch práce u Fuji Medical R and D department. Infračervené žiariče boli používané výhradne doktormi v Japonsku, a to až do roku 1979, kedy boli uvoľnené pre verejnosť. Tento systém bol zdokonaľovaný od roku 1981, kedy bol predaný do USA. Najnovším trendom sa stali elektrické sálavé panely so skleneným povrchom. Sklo zaručuje najvyššiu emisivitu sálavého tepla. Sú extrémne úzke, elegantné, montujú sa na stenu, alebo na strop. Myslieť si, že zdroj tepla nemôže byť na strope je platné u termodynamického vykurovania, pri sálavom spôsobe to neplatí. Sálavé teplo sa šíri všetkými smermi bez ohľadu na gravitáciu.

Zdroje informácií:

Hupka, J. a kolektív: Fyzikální terapie. Martin, Osveta 1993.
Jones, S.,S., a Bailey, B.,K.: Sweat your way to radiant health. Rokov´S Livo Magazine, June 1994.
Weider research group repott: Weider´s Muscle and Fitness Magazine, January 1992.

Zdroj: www.kurenarskadieta.eu.skStanislav Kotlárik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-09  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok.
Vzhľadom na pasáže v prvej časti článku by možno autor dokázal odpovedať aj na otázku,či je výhodnejšie nosiť v lete biele,alebo tmavšie oblečenie.

O bielom oblečení sa hovorí,že neprepúšťa všetky zložky slnečného svitu a preto by v ňom byť chladnejšie.

O tmavom oblečení sa síce hovorí opak,ale faktom však je aj to,že z tmavého oblečenia sa lepšie odparuje pot a potenie je termoregulačný proces,smerujúci k ochladeniu.
Aj vodu cez púšte prevážali v kožených mechoch a vdaka tomu bola chladná...
Odparovaním vody presiaknutej z povrchu kože sa mech ochladzoval-čo je vlastne princíp chladničky.

Tak ako to vlastne je?


Kotlrik   |   ip:195.91.79   |   2010-04-09  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stratus Tu je návod, ako to funguje. To sa vezme menší hrniec a dajte je vnútri väčší hrniec. Vyplňte priestor medzi nimi s mokrým pieskom a pokryť top vlhkou handričkou. Keď sa voda vyparí, to tiahne teplo von s tým, aby dovnútra chladný. Je to prirodzené, lacný, ľahko-to-make chladnička.Takže namiesto toho, trvanlivé potraviny hnijúcej po len tri dni, môže trvať až tri týždne. Aj s obrázkami na:http://www.communicationagents.com/chris/2004/04/14/cool_fridge_without_using_electricity.htm
Ak je niečo biele, znamená to, že odráža celú škálu frekvencií viditeľného spektra. Čím je vec tmavšia, tým viac frekvencií pohltí a premení sa na teplo. Sadnite si počas páľavy do bieleho auta a potom do čierneho, ucítite ten rozdiel.
S tými mechmi je to presne tak, ako Stratus píše. Najviac energie sa spotrebuje na zmenu skupenstva. Tým, že voda sa na povrchu vaku mení na paru, odoberie tepelnú energiu z vody vo vnútri vaku. Tak je to aj s tou chladničkou, len treba dávať pozor aby piesok nevyschol.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-09  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kotlrik:
Jasné,že ked si v lete sadnem do bieleho,alebo strieborného auta,páľava bude znesiteľnejšia.
To je jasné,ale kedže tmavá plocha prepúšťa viac "tepla",nie je to tak,že potom aj čierne tričko účinnejšie ochladzuje telo odparovaním potu?
Ved aj ten čierny (!) pán z toho linku prikrýva nádobu čiernou látkou a nie bielou...

?


Kotlrik   |   ip:195.91.79   |   2010-04-09  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čierny pán presne vie čo robí, on totiž na vytvorenie chladu v chladničke potrebuje, aby sa vody z piesku a handričky odparilo čo najviac - odoberie viac tepla z obsahu chladničky. Piesok aj handrička musia byť stále vlhké aby to fungovalo. Množstvo odparenej vody určuje o koľko klesne teplota vnútri nádoby. Keď si dáme na nohy mokré ponožky, zažijeme to na vlastnej koži. Dobrý postreh Stratus.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-09  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-))
ale ja chcem rezultát!
Znamená to teda,že v lete je lepšie mať na sebe čierne tričko?
Asi to budem musieť vyskúšať...
V inej téme rozoberáme evolúciu a tak ma napadla polovážna myšlienka,ktorá výhodnosť čiernej farby v lete podporuje.
Nie sú náhodou černosi sfarbení do čierna kvôli lepšiemu znášaniu tepla?
Nie je pokožka a telo černocha účinnejšie ochladzované,ako telo belocha?
Preto som hovoril o čiernom pánovi-nie som žiadny rasista-toto som sa snažil naznačiť.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-04-09  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani som to nečítal!Totiž ten kto si to odskúšal na vlastnej koži dobre vie,že je to H V D I N A !!! Češi tomu robili veľkú reklamu a nič z toho!Poznám ľudí čo si takým firmám dali spraviť projekt,montáž a to v celom dome a nič z toho.Po krátkej dobe novostavbu prerábali na UK !!!


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-04-09  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vlastne 20 rokou prešlo,tak prečo na tom nezarobiť znovu?No nie???


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-04-09  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HA,HA HOVADINA NEDOKLEPOL SOM.


Kotlrik   |   ip:195.91.79   |   2010-04-09  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Arabi nosia čierne aj biele oblečenie, černosi väčšinou pestré a farebné. Z toho usudzujem, že je to asi jedno akej farby je pokožka, alebo oblečenie. Skôr si myslím, že ak sa nachádzate v extrémnom počasí telo si naučí metabolizmus efektívne pracovať. Aj my si nejakú dobu zvykáme na prechody ročných období.


DIAF   |   ip:85.216.22   |   2010-04-09  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://bit.ly/bo8Szb
tl;dr verzia: pri 0 vetre biele chladi viac, akonahle sa zmenia veterne podmienky je to opacne. Priklad: polarne zvierata, tuarekovia(africky kmen zijuci v saharskej oblasti) su cierny, a vyuzivaju aj cierne/tmave odevy


zz   |   ip:94.113.9.   |   2010-04-10  (01:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Imho v cerne ti muze byt v lete chladno, ale musis se potit jako prase, coz muze po par hodinach zacit byt problem. ;-)


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-10  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DIAF:dobrý link-opäť sa ukázalo,že príroda sa dokáže s týmto vysporiadať omnoho lepšie,ako poprední výrobca climatexového oblečenia...

zz:Problémom by bolo,keby si sa nepotil...

Ak by sa nakoniec ukázalo,že čierne oblečenie je v lete ideálne,asi by som aj tak mal problém obliecť sa do čierneho-mali by ma za blázna...
:-))

Autorovi článku som sa chcel pôvodne ospravedlniť za odbočenie od témy,ale vzhľadom na zistené skutočnosti tak neurobím.
Všimol som si totiž istú súvislosť s infra-vyžarovaním tela a témou vykurovania.
Prečo nenatierame domy na čierno-prípadne nevymyslíme systém žalúzii,ktoré by menili farbu podľa ročného obdobia?

A k téme samotnej?
Nájsť najideálnejšie riešenie nebude ľahké.
Cítal som napr.články o tom,aké je napr.podlahové vykurovanie zdraviu škodlivé,kto denno-denne zažíva kúrenie a chladenie pomocou vzduchotechniky tiež nadáva a preto sa mi zdá infra-kúrenie vcelku rozumné.
Problémom však môže byť cena za elektrinu...


Kotlrik   |   ip:195.91.79   |   2010-04-11  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani cena za elektriku nie je problém, lebo elektrárne na takéto vykurovanie dávajú zvýhodnenú tarifu DD5 na 20 hodín denne po celý rok. Suma sumárum cca polovičná až tretinová spotreba energie na vykúrenie vďaka suchým stenám a k tomu úspora na cene elektriky na všetky elektrospotrebiče.
Téma s farbou oblečenia ma tiež zaujala, ďakujem za rozšírenie obzoru.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-04-12  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HA HA -to si tak možte namontovať akurát na WC!!!Mám 2-och kámošou,ktorí si dali urobyť projekt v danej firme a do 2-och rokou prerábali novostavby!!!


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-13  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja zas poznám jedného,čo investoval do tepelného čerpadla a nevie si to vynachváliť.
Ale asi to také dobré nebude,ked to nemajú všetci...

(?)


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-04-13  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kotlrik, podobná chladnička - a omnoho jednoduchšia a praktickejšia sa používala i na Slovensku. Stačí ti keramická neglazovaná nádoba - krčah naplnený vodou zo studne a prikrytý handrou. Voda na ostrom slnku a pálave prestupuje postupne stenou krčahu a tým ochladzuje vodu vo vnútri. Používal to ešte môj otec, keď chodili kosiť lúky. Ja to používam v lete namiesto chladničky. Funguje to 100%nediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

D. Icke v Praze: Jsme kontrolováni silou, kterou nevidíme

Toto je podľa mňa jedna z informácií, ktoré vypúšťajú Elity, kde pomiešajú fakty a nezmysly, aby tak zosmiešnili pravdu.


Žeby cestovateľ z buducnosti?

SLOBODA VOĽBY - pôsobivý filmový dokument

Charlie Chaplin Veľký Diktátor (posledná reč)

Wiesner o 9/11

Ako sa oblbuje národ 2

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2854 s