20. August 2019
    
Státisíce Slovákov sa zaobídu bez boha. A čo vy? - Dolezite.sk

Státisíce Slovákov sa zaobídu bez boha. A čo vy?


  2011-01-25  (02:21)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Státisíce Slovákov sa zaobídu bez boha. A čo vy?

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011 je akcia mimoriadneho významu. Vykoná sa na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011. Toto najrozsiahlejšie štatistické zisťovanie poskytne opäť po desiatich rokoch nielen nové údaje o počte obyvateľov žijúcich na území Slovenskej republiky, ale aj o ich demografickej, kultúrnej, vzdelanostnej, sociálnej a ekonomickej štruktúre.
Štatistický úrad SR
Podporte kampaň k sčítaniu v máji 2011

Čo môžete urobiť?
— Prihláste sa nahlas k svojmu humanizmu.
— Hovorte o tom vo svojom okolí.
— Komunikujte o tom so známymi a priateľmi prostredníctvom e-mailu.
— Pomôžte šíriť propagačné materiály, ktoré budeme uverejňovať.
— Ak ste bloger, alebo máte vlastnú internetovú stránku, urobte prepojenie na túto stránku Spoločnosti Prometheusu, ktorá bola vytvorená za účelom kampane.
— Vysvetľujte veriacím občanom, že ak sa nehlásia k žiadnej cirkvi je lepšie vyplniť v sčítacom formulári kolónku „bez vyznania“.

— Ak chcete a môžete podoriť kampaň finančne, preveďte podľa vlastného úváženia primeranú sumu na bankový účet Spoločnosti Prometheus vo VUB č. 2373806858 / 0200
Naše odporúčanie občanom, humanistom,
ľuďom bez náboženského vyzvania

Spoločnosť Prometheus vo svojej kampani vyzýva všetkých občanov, aby uvádzali pravdivé údaje a teda aj pravdivé údaje o svojom náboženskom vyznaní.Ak vás pokrstili v detstve, kedy ste o tom nemohli rozhodovať, ale vy ste bez vyznania, uveďte to pravdivo v sčítaní 2011. V sčítaní sa nesleduje počet pokrstených!

Nenechávajte otázku o náboženskom vyznaní bez vyplnenia!

Ak žiadnu z uvedených cirkví, alebo niektorú z ďalších ktoré nie sú v sčítacom hárku uvedené (ale je ich tam možné doplniť), nepovažujete za cirkev ktorá hovorí za vás, uveďte radšej „bez vyznania“. V otázke č. 23 sa totiž podľa znenia ani tak nezisťuje vaše vyznanie, ako cirkev ku ktorej sa hlásite. Môžete byť katolíkom a pri tom pre vás žiadna katolícka cirkev nie je dôležitá.
Naše informácie o sčítaní, podľa údajov zverejnených ŠÚ SR

Podľa Opatrenie ŠÚ SR už je v súčasnosti známe, ako budú vyzerať sčítacie hárky. Otázka o náboženskom vyznaní, ktorá je na sčítacom formulári A má číslo 23 a text „Náboženské vyznanie“. Podľa informácie v často kladených otázkach na stránke ŠÚ SR: Obyvateľ si môže podľa vlastného rozhodnutia vybrať jednu z registrovaných cirkví, alebo náboženských spoločností v Slovenskej republike prípadne vyznačí, že je „bez vyznania“, alebo vyznačí iné náboženské vyznanie a následne zapíše konkrétne aké. Je to zlé riešenie z hľadiska potreby zistenia skutočností a nedemokraticky núti občana hlásiť sa ku konkrétnej cirkvi, aj keď od je veriaci bez vzťahu k akejkoľvek cirkvi.

Takto vyzerá otázka podľa oficiáne zverejnených formulárov.Upozorňujeme na neodôvodnené nadbiehanie štatistiky cirkvám

Neobjektívnosť prípravy (alebo zotrvačnosť, ktorá nahráva neobjektívnosti) v minulosti išla v ústrety náboženstvám. V anglickom dotazníku sú odpovede zoradené od prvej — Bez vyznania (No religion), za ktorou nasledujú jednotlivé cirkvi podľa abecedy, pričom kresťanské sú pod jedným spoločným okienkom.

Formulár na sčítanie a otázka k náboženskemu vyznaniu konkrétne je pripravená veľmi korektne a umožňuje sa správe a presne vyjadriť, každému.

Takto vyzerá otázka podľa oficiáne zverejnených formulárov v ČR.


 

Vyplnenie otázky k vierovyznaniu nie je povinné ani vo Veľkej Británii, ani v Českej republike, na rozdiel od Slovenska, kde je to povinné tak, ako všetky ostatné otázky. A to pri skutočnosti, že sme v jednej, spoločnej Európskej Únii.

 

http://www.prometheus.sk/scitanie.html


---
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-25  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prometheus
toto si si musel predsa zaplatiť. Alebo si administrátor?


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-01-26  (05:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pri pohľade na zoznam cirkví a náboženských spoločností ma napadla otázka. Ktoré z nich je pravé a ktoré len pravdepodobné? Komu z nich povie Pán, Poďte ku mne vy požehnaní od môjho Otca. Ježiš povedal mnoho podobenstiev o kráľovstve Božom, ktoré hlásal ako jedinú skutočnú nádej ľudstva. Ku ktorému sa Ježiš z hrdosťou prihlási, že ho v tom napodobňovalo?Pokiaľ viem, okrem jedného všetky zavrhli večný život na rajskej zemi. Prečo? Predsa sa všetci hlásia byť svedkami Boha vo veciach Pravdy, ale len jedno sa nehanbí za to byť svedkami aj nositeľmi Božieho mena.


putnik   |   ip:195.80.17   |   2011-01-26  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista: Preco si myslis, ze by sa mal k nejakemu prihlasit? Preco? Alebo to bola recnicka otazka?
Ak mas potrebu vyberat medzi cirkvami, skus pouzit Jezisovo kriterium ovocia. (Ake ovocie priniesla a prinasa ta ktora cirkev.) A mozno najdes obsah, ktory nemozno vtesnat do ziadnej z foriem.


joplins   |   ip:95.209.25   |   2011-01-26  (07:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista.
nic si nepochopil. Boh sa prihlasi k jednotlivcom ktori tvorili dohromady jeho cirkev pocas tisicroci, nie k institucii ktora ma svoje meno, budovy, bohatstvo..

na to si este neprisiel??


atheist   |   ip:195.146.1   |   2011-01-26  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No poďme katolícka úderka - teraz nám vysvetlite prečo sme my šťastní ateisti bez toho vášho boha takí nešťastní a prečo ste vy tupé ovce také spokojné. Spustite tie naučené kecy. Nezaslúžite si nič viac ako byť ovce.Viete presne, čo kedy boh povie, čo urobí, kedy sa nazlostí... Ste smiešni...a vždy budete


333   |   ip:85.216.14   |   2011-01-26  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  atehist
ovca si ty co tu blaka ze su iny ovce.mam velku radost s tej vasej ateist toleranice a lasky k bliznemu svojmu,fakt uchvat.kto tu stale uraza,?ateist furt tvrdi ze veriaci,ale ani jeden veriaci tu nezuri na ateistov,prvy zaujimave ze.

tod uz vaz saz vymyvalu na svoje ciele ,nehanbite sa,aj ked verite v PanaBoha,ale nie cirkev,ze ste bez vyznania mate napisat,ale ako to mozete napisat,ked verite v skutocneho PanaBoha,ked skutocne veriaci neklame,ha?omg kde to zijem ked vam este aj na toto musia davat navod.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-01-26  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
prestne tak na cirkvi moc nezalezi,aku si zdedil ale ako veris a ci si si nasiel cestu k tomu skutocnemu PanuBohu.ale aj tak zomriem v tej cirkvi akej som sa narodil.nech by som mal byt na zemi ako jediny v nej.nikda ma nik nedonuti prijat ich vieru usitu na ich mieru.zbohom farizeji.


LordX   |   ip:178.40.50   |   2011-01-26  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja mam lepsi napad. Uvedme ako nabozenstvo Jedi zo Star Wars, ako v Anglicku :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Jedi_census_phenomenon


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-01-26  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prometheus
zaujímavé rady, ale xýba tam ,že ak xcete vyššiu mzdu, dajte sa obrezať! a s tým účtom! to si trafil. akcia mimoriadneho významu to teda je , keď ty iluminát to propaguješ, a potom nás na základe týx informácií vyvezieš? buď je to len silná provokácia, alebo si na teba treba posvietiť, aby si bol iluminovanejší!


metabo   |   ip:62.168.72   |   2011-01-26  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalší zo vševedúcich debilkov odhaľujúcich chyby biblie a bojovník za ateizmus v zaujme zisku! Veď ak neveríš tak never ale neser sa do ostatných ,nemáš na to! A v čase krstu nerozhoduješ ani o tom či sa poser..š a nie o vierovyznaní o tom sa rozhodni keď dospeješ /čo u teba zjavne ešte nenastalo/ a nepresviedčaj a hlavne neosočuj tu niekoho len preto že ma iný názor ako ty. A tým účtom si tomu dodal korunu úprimnosti chudáčik!


JanaKatarina   |   ip:91.127.17   |   2011-01-26  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX:
Môžme uviesť i vieru v neviditeľného ružového jednorožca.„ Neviditeľný ružový jednorožec je bytosť veľkej duchovnej sily. Vieme to pretože je schopný byť zároveň neviditeľný aj ružový. Rovnako ako všetky náboženstvá, aj viera v NRJ vychádza z logiky a viery. Veríme že je ružová a zároveň si logicky uvedomujeme že je neviditeľná, pretože ju nemôžeme vidieť. – Steve Eley“
„Práčovňa je svätyňou NRJ. Je to dokázané, pretože všimnite si svoje ponožky, keď ich vyťahujete zo sušičky, sú na nich diery, prepichuje ich svojim rohom pri návšteve vo svätyni – nepochybujem!


Myslitel   |   ip:216.155.1   |   2011-01-26  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chudak co pisal tento vygrc je naozaj na smiech. Tupec co pisal tento clanok, Boh nie je cirkev a cirkev nie Boh, to su dva odlisne pojmy a nezamienaj ich ucelovo! A z tym uctom to uz zabil (som sa smial :D). Este poznamenam ze spominany humanizmus v clanku a nazov spolocnosti Prometheus tiez o niecom svedcia o ludoch co maju tento clanok na svedomy. Na koho to asi sedi? Nie je to dalsia manipulaica?
Pouvazujte.


SH   |   ip:213.151.2   |   2011-01-26  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kam sa zaradim ja, ked verim v boha, ale niesom v ziadnej z cirkvi, siekt a podobne. hm???


joplins   |   ip:95.209.22   |   2011-01-26  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SH dobra otazka..

ja tiez nie som v ziadnej cirkvi, ani sekte.. a to oficialne.. dal som pisomnu vypoved z evanjelickej cirkvi..rozniesli ma na kopytach..

co dalej?? keby som zomrel, tak ma ani nepochovaju.. iba ak na dvore..kamosi...

co mam napisat ja?? taka kolonka nie je...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-01-26  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins |
tak si ju urob ne:)lupus   |   ip:77.68.106   |   2011-01-26  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vam nikomu nevadi ze spolu so jmenom budete totalne evidovani co ste a mate, (stejne uz to evidovane je, tak preco znovu explicitne povedat co je v katastri a registri vozidel) ... aka viera a ine otazky, ktore su (podla ustavy - listiny zakladnych prav a svobod) ryzo sukrome informacie.

Podla mna to je jedine ako sa s tym vyporiadat.
BOJKOTOVAT takyto zasah do sukromia a odmitnut toto plytvanie casom obcana, ked si moze stat porovnanim databazii ktore o obcanoch vedie lahko zistit co kdo ma.
(kolko vozidel, bytov, a kolko obcanov)
Ty co tu su ilegalne stejne nepodchyti.
Takze co? Urobite s tym nieco?

Niesme ovce.
Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mozno stoji za povsimnutie::::::::::::::::::::
http://www.youtube.com/watch?v=1ld4k9HWQD8&;feature=player_embedded#!


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaj astar:)CNN A OSN? mas pocit ze osn chce branit islam?podla mna to je volaka ina hra:)Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ved samozrejme ze je to hra.....hra na BUBUBU :)
preto som to sem nahodil.....
a este jedna VEEELKA HRA je zaujimava:::
ako vyznavaci Slnka sa pru uz cele storocia s vyznavacmi Mesiaca..:)))


co ty nato??


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak to mam brat ako uctievanie symbolov tak slnko bol symbol muza a mesiac symbol zeny ked to zoberes do egypta slnko je horus a mesiac eset a dalej uz nechcem pokracovat lebo zase budem podkopavat pravdu nabozenstiev a oznaciama za privrzenca NEW AGE co si onanuje chlpaca nad ZEITGESTOM:)Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)))
dnes sa tazko hovori o takychto vecickach....pretoze si hned skatulkovany...
tonevadi...aj tak sme blizko najdenia poznania...ktore sa snazia ukryt pod rusko nabozenstva , symboliky(ktoru radi zamienaju a davaju jej opacny zmysel ako bol v minulosti) ,dejin ,kultury , a tkz. ,,poznania,,..................
ale ved im to neberme...mas pravdu..:)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-26  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasné-sme ateisti,tak to napíšme!
Sme humanisti-dajme zelenú islamu!
Sme racionalisti-všetky zmyslové vnemy sú klamlivé!

Výsledok?

Zobudíme sa v krajine,kde budú mešity a každé ráno si vypočujeme v rámci tolerancie vyblekovanie z minaretov.
Presadme racionalizmus a zavrhnime všetky zmyslové vnemy a veci z toho plynúce:
Lásku,smiech,tanec,spev...

Stanme sa racionálnymi a logicky žijúcimi robotmi!

Dakujem pekne!
Pozrel som si tú stránku a bol tam samý titul.
Najlepšie to vystihol jeden môj kamarát:
Vieš,tým ľudom s titulmi už .ebe z tých knižiek.
Od nich sa nič naozaj múdre nedozvieš...


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  astar: vminule som sa toto snazil jendnemu katolikovy vysvetlit ocom je vatican a poslal som mu fotku kde bol papez s bushom a potom som mu pisal co je bush a katolik my povedal ze my strasi vo vezi:)))
vies nabozenstva mozu byt aj na uzitok pokial sa to nezneuziva na moc,,,classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  STALKER=BEZCHYNOST
niesi ty sam kristus?


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker...keby pripustili..:Lásku,smiech,tanec,spev..
taksi mozu vladnut..(vsetci tkz samozvoleny vladci v kazdej sfere)
tak akurat svojmu pindovi...a myslim ze ani to by sa im nepodarilo )


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique ..ty kamarad pocuvaj...nic v zlo a nestrasi tebe vo vezi??...:)) tak pustit sa s tymto krikros do debaty s katoliom...eej :))


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mi vynechavaju ,,tlacitka,, )
minule som pisal o jazyku a slovach....prepacte ale si eodpustim.....ake slovo jedlo.....he
J E D lo---_)
dajte nejake aj vy priatelia......


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to on zacal konverzovat somnov ono to zacalo tak ze mam pekne myslienky vies:)a nakoniec to skoncilo tak ze my strasi vo vezi:)pockaj najdem tu diskusiu a skopirujem ti to sem ako to zacalo:)classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VIERA A UCENIE JE ROZDIEL VIERA JE SIET A UCENIM SA STEJ SIETE SNAZIS DOSTAT“

co si mucha?

alebo aj ryba:)ne-ovecka chape co som tym chcel povedat:)

to mas jedno 80% ludi su ovecky, co sleduju charizmatickych vodcov at o nemusia byt nabozensky vodcovia, ale aj rozlicnych ideologii, aj ked vacsinu ateistov podozrievam, ze su ateistami len kvoli bezprehemu hedonizmu, dodrziavat nejaku moralku a etiku je totiz nepohodlne....

uplne stebov suhlasim.a inak ja niesom ateista:)

a co sa to z akej pavuciny snazis dostat?

to nepochopis ked ti to budem ja vysvetlovat nato musis prist sam:)ale vo svete je plno takych co zo slov splietaju siete do ktorych sa chytaju naivne rybycky...nevimienaj svoju vlastnu identitu za nejaky bezcenny izmus.vo svete mozes byt kym kolvek chces najtachsie je ale byt sam sebou lebo byt sam sebou znamena byt nikym.ja som proste ja ty si ty a on je on a neznamenam onic viac ani onic menej ako kde kto na svete vsetci sme si rovny ale len malokto si to uvedomuje:)

co ja viem, podla mna sme si rovni len pred Bohom, a co sa tyka mna tak ja som rad clenom spolocenstva kde ludia zdielaju tie iste hodnoty a nehanbim sa za chyby jednotlivcov

bohatstvo, chudoba?to nema absolutne nic co spolocne s duchovnom to je vec materializmu vtomto ta uz hadam poucovat nemusim:)aj zobrak moze byt uslachtilejsi ako hociktory bohac.Prva vec ktora mne napadne pri slove boh je stvorenie prapricina vsetkeho co existuje cize talent na umenie na tvorenie je svojim sposobom najdenie vsebe boha a on tvori skrze teba aspon tak to vidim.a co sa tyka myslenia:)kazdemu to mysli ale najveciou chybou ludi je to ze nemyslia samy za seba ale nechaju inych mysliet za nich samich a vtom je zaklad ovladania tohoto sveta v ovladani myslienok..kazdy je zrucny ostatny su lenivy.prakticky sme si rovny len
udia privela teoretizuju:)takze to ze ty beres ze len pred bohom sme si rovny mne pride len ako ze vtom vydis nejaku utechu a potom si musim mysliet ze cela tvoja viera je len ako nejaka utecha pre krajsi zivot ale zivot je krasny zivot je dar zivot je boh sam

suhlasim s tebou v tvojich myslienkach, na ten druhy prispevok neviem reagovat


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique ..no nahod...ooj...zvedavy som ....

a este jedno slovo...trpezlivost..
TRP e ZLI vost...juj...radsej pouzivam..POCKAM SI

POCKAM=pocat=tvorit....ale TRPEZLIVOST??...no fuuuj..:))


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po 7 odstavci malo byt toto:)
definuj my to ze sme si rovny len pred bohom.ako len pred bohom? preco len pred bohom?preco nie stale?

ved kazdy sa narodi do inej rodiny, niekto je bohaty iny chudobny, pokracujme niekto ma danost na umenie, niekomu to mysli, niekto je zrucny a niekto nic, teoreticky sme si rovni pred zakonom, ale kazdy vie, ze to tak nieje, takze kedze som veriaci verim, ze aspon pred Bohom sme si rovni


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique ...pekne si mu napisal...
ako by som mu napisal ja sam :))
tak ludkovia sa musia prekopat k poznaniu kazdy sam....presne ako si mu napisal...ved kazdy musi poznat sam..ze rozpalena pec pali
ale for je v tom..ze ti namakani sefovia im o ziadnej peci ani len nehovoria....................................


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale tak to bol iba zaciatok konverzacie nakoniec ma vycical tak ze som uz nebol schopny pisat snim:)


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemozem ,,,nevydrzim :) este jedno slovo a dam si pokoj.....PREDSTAVA
PRED STAV.....stav veci a kedze si dokazeme nieco PREDSTAVIT....uz to je hybna sila k stavu , ktory si predstavujem
a ze nie sme MAGOVIA??????????
tak co to pise biblia o carodejnictve??
ved kazdy ...KAZDY clovek JE MAG.....HAAAAAAAA :)


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique ...zeby upir?? :)
to poznam..ale to je strata energie zapricinena aj sebou samim...vlastna skusenost taktiez.......


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-26  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  astar:
upir to isto nebol som si to zavil sam.
to myslenim sa sam odoberas o energiu...
a ked uz vidim ze je niekto az priliz zatvrdnuty a neviem mu ulozit semienko do jeho hlavy tak mu dam nejaku ironicku hlasku nech ho neurazim a nech ma pocit vytaztva a ujdem prec:)
ked uz nemam energiu tak fungujem velmo negativne a vtedy mam chut si stachych robit prcu ale to robit nechcem tak radsej stiahnem chvost:)


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-26  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique --tymto som presiel aj ja
preto uz ,,nepresviedcam,, a davam si pozor na iste slova a slovne spojenia..ktore mu evokuju ze nieje pri ,,veci,,
radsej len tak vtipkujem...a sem tam spomeniem nieco...ako...napr. Ty voe....to co su za divne ciary na oblohe??...to maluju nebo na bielo??...asi ich omrzela modra farba...ale ved..: ,,modraaa je dobraaa,,.....ehm...ci uz nie? )


Astar   |   ip:178.40.25   |   2011-01-27  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique ..kedysi davno...mi preletela hlavou podobna myslienka....a ajhla uz je o tom dokument...::::::::::
http://hptruth.info/2011/01/13/indoctrinations-from-mars-or-zeitgeist-refuted-where-is-the-truth/

vidi sa mi zaujimavy ..tak ti to preposielam

odkaz pre veriacich...nieze vas to napadne pozerat..prosim nedivajte sa na to...aby vas nahodou satan neskusal......................................


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-27  (00:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja ani neviem oco sa snazim ci to nieje iba dalsi klam v ktorom zijem ze sa snazim niekoho prebrat,,,ale treba to riesit pozitivne lebo keby mam vazne brat vsetko to co sa deje vo svete a vomne tak by my drblo stoho...co to za video?idem kuknut...ja viem ze satan nieje:)tak kuknut mozemclassique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-27  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alebo zeby satan bol?:)


Restalkerip8917336201101262232   |   ip:88.212.36   |   2011-01-27  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetci sú tam komunisti a medzi nimi eštebáci. A ešte zakomplexovaná Pietruchová.


hal   |   ip:89.173.28   |   2011-01-27  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Charakter a morálka Slovákov je následovná:Ak môže,okradne.Najlepšia kombinácia je najprv oklamat a potom okradnút a za každú cenu.Ohováranie/muži sú v tom lepší ako ženy/.Hlavne mladé ženy pôjdu s tým,kto má peniaze a nezáleží im v tom momente,že ten muž ich vzápätí odkopne.
Neustále volenie rovnakých tupcov pri každých volbách/asi tradícia/.Všimol som si u iných,ale zatial nemám vlastné skúsenosti:najväčšie požieranie je v slovenských rodinách kvôli majetku po zosnulom/lej/.Odporné.
A nakoniec super vlastnost:radšej dat cudzím,ako vlastným.
Jednou vetou:ekonomické požieranie sa navzájom.To je charakter a koniec národa slovenského prízemného bez ilúzí.
Netýka sa to ludí spravodlivých.
JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-28  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hal
všetky vlády, čo sme tu za 20 rokov mali, vypredávali národný majetok zlodejom spoza hraníc. Okrem Mečiara, ten rozdával domácim zlodejom. Národný majetok mal ostať tam, kde bol - v našich spoločných rukách. Kto chcel zbohatnúť - podnikavci s obidvomi rukami pravými - mali dostať živnostenský list. Nie celé hotové továrne! Tak by nikto nikomu nezávidel.
Tára sa tu o slobode... Aká sloboda tu je, keď všetky médiá vlastnia západné firmy? Pôda je v súkromných rukách - ako sa chcete slobodne pohybovať po niekoho súkromnom pozemku?
Ľudia sú horší než svine. Ale kto z nich vydoloval toľko zla? A kde sa vôbec vzalo, veď kedysi sme fandili Dietlovým seriálom, a tam tá špina v človeku je považovaná za zlú vlastnosť, nie za ego, ktoré treba zveľadiť. To zlo bolo importované. Je z krajiny, ktorá ho vyváža do celého sveta.
Človek nie je dosť inteligentný, aby pochopil, ako sa s ním manipuluje. Na všetkých novinách je maličkým napísané, kto ich vlastní. Ten presne vie, ako ľahko ľudia naletia na hocijakú lož - lebo ľudia nemajú dosť IQ na to, aby taký podvod odhalili a nemajú ani tú zvrhlú povahu neustále podvádzať. Preto vlastník médii ovláda ľudí ako autíčko na baterku. Preto posledne vyhrali vo voľbách pravičiari, hoci majú podporu len 25% zo všetkých voličov. Ľudská myseľ je plne ovládaná mediálnymi magnátmi, človek za svoje zlo už nie je zodpovedný.
A na Západe...! Tam je to ešte horšie. My aspoň sem-tam vieme, odkiaľ vietor duje, ale oni sú za desaťročia proti východnej kampane tak osprostení, že nami pohŕdajú, akoby sme boli potkani z kontajnera. Veď len pozrite, čo sa dialo v Amerike. Prvé voľby vyhral Bush podvodom. Druhé už s historicky rekordným náskokom! Ale prečo? Médiá zavelili DO BOJA! A to sa Američanom páči - zabíjať. Oni vedeli, že to v ľuďoch je, veď to tam v podobe násilia vo filmoch ukladali celé veky. Aký inteligentný či morálny je americký ľud, keď sa za púhe 4 roky nechal zmanipulovať do strašných vojen, kde zahynuli státisíce civilistov? Nie len slovenská duša je zlá, závistnícka, alibistická, zbabelá a podlá. Takže pozor na to jednostranné odsúdenie!
Cirkev hrá samozrejme dôležitú úlohu na zmanipulovanie asi 50% občanov, to je dosť. Cez Vatikán bola vedená hlavná kampaň na zvrhnutie socialistického zriadenia. Teraz ľudia ako kurence hľadajú tie "kresťanské hodnoty", o ktoré ich kresťanský brloh v Ríme pripravil. Nuž... sú načisto zblbnutí.


stanley7   |   ip:78.98.197   |   2011-01-28  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  že by propaganda...?


david   |   ip:109.230.2   |   2011-01-28  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trápna a pofiderná kampaň za sčítanie. Komu je potrebné vedieť všetky informácie o nás?? Iba bude viac info pre lepšiu manipuláciu obyvateľstva. Nie som kresťan, ale zaškrtnem že ÁNO.


todesengel   |   ip:213.151.2   |   2011-01-30  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  môžem ich viete čo! moja viera je pivo a aj tak len dalšia hlupost ako nás zamestnať .... neustále niečo chcú ... :-/


Brambor   |   ip:64.121.12   |   2011-01-30  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia sú horší než svine. Ale kto z nich vydoloval toľko zla? A kde sa vôbec vzalo, veď kedysi sme fandili Dietlovým seriálom, a tam tá špina v človeku je považovaná za zlú vlastnosť, nie za ego, ktoré treba zveľadiť. To zlo bolo importované. Je z krajiny, ktorá ho vyváža do celého sveta.

Ludia a svine su siamske dvojcata!


Mio   |   ip:178.40.22   |   2011-01-30  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Státisíce Slovákov si MYSLIA, že sa zaobídu bez Boha....


Kolon   |   ip:184.154.1   |   2011-01-30  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som krestan, ale zaskrknem bez vyznania. Ziadny posrany fararko si nebude honit kladu za moje peniaze.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-30  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Správne Kolon!
Len sa pekne slobodne rozhoduj!
Bojuj za ateizmus a aj za toleranciu voči iným náboženstvám!
Len sa potom nediv,ked tu vyrastú mešity...
A po čase sa stane Europa moslimskou veľmocou a ty budeš spomínať na staré zlaté časy kostolov,farárkov a slobody-i ked nie úplnej,ale rozhodne väčšej...


Jan   |   ip:78.102.17   |   2011-01-31  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím vespolek, jestli chcete můžete navštívit mé nové stránky, třeba vás něco zaujme, nebo se dozvíte něco, co ještě nevíte, každopádně můžete zanechat i vzkaz. děkuji. www.prokrestany.webnode.cz


vlado . surahyqi9   |   ip:80.87.209   |   2012-04-14  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Enormne zbožní rodičia a syn satanista. Prečo?
Počul som príbeh o údajne jednej hlboko kresťanskej rodine,
v ktorej sa stalo niečo nevídané:
syn sa napriek silne kresťanským rodičom stal satanistom

Ja by som vysvetlil najpravdepodobnejší scenár, prečo k tomu došlo:
-rodičia rodiny sú navonok veľmi zbožnými kresťanmi,
ale v skutočnosti vo vnútri pred Bohom sú odporní faloší farizejskí kresťania
-syn videl tento zlý vzor svojich rodičov, že sú len farizejskými kresťanmi a že niečo v ich falošnej viere nepríjemne smrdí a zapácha, že niečo v ich viere je veľmi odpudivé a protiviace sa normálnosti
Preto syn zo vzdoru a zo znechutenia nad týmto zlým vzorom rodičov sa stal satanista
**
Marginálna pripomienka:
Nenávisť voči kresťanom v našej spoločnosti rastie.
Môžeme nájsť noho webových stránok od rôznych protikresťanských fanatikov.
Avšak musíme si jedno uznať: dôvod prečo tak robia je znechutenie nad zlým vzorom farizejských kresťanov.
Pred Pánom Bohom môžu by milší takýto protikresťanskí fanatici, ktorí vidia na RKC chyby, ako zaslepení „zbožní“ farizejskí katolíci, ktorí si namýšľajú, že sú svätí a že v RKC to funguje bezchybne
Preto paradoxne väčšina ľudí čo nechodia pravidelne do kostola bude spasených, ale drvivá väčšina tých čo sa považujú za najzbožnejších kresťanov, pôjde do večného zatratenia

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/krestansky-farizejizmus.html
http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/Jan-Pavol-II.-Jan-Pavel-II.-3.htmldiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Globálny humbuk s otepľovaním

O tom, ako ľudská hlúposť zo životne dôležitého plynu najväčšieho nepriateľa ľudstva urobila a ako sa masy hlúpo zmanipulovať dali.


"Bůh je jen chiméra"

Liga výnimočných : 1 časť (Zrodenie)

VÝZNAM ISLÁMU

The Zeitgeist Movement

Projekt švýcarských inženýrů: Šejk v Emirátech si ...

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2116 s