17. September 2019
    
Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu byť sledovaní mikročipmi - Dolezite.sk

Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu byť sledovaní mikročipmi


  2012-10-11  (17:34)  |  Amerika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu byť sledovaní mikročipmi

Istý stredoškolský obvod v Texase na začiatku tohto roka čelil kritike po tom ako ohlásil, že bude vyžadovať od študentov, aby pri sebe po celý čas nosili ID kartu (identity card – doklad totožnosti, občiansky) obohatenú o mikročip. Študenti, ktorí odmietli byť monitorovaní tvrdia, že zo strany predstaviteľov školy cítia nepríjemnú odozvu.

 

Po 1. Októbri, študenti v John Jay High School a Anson Jones Middle School v San Antoniu v Texase boli požiadaní aby sa povinne zúčastnili vyučovania s dokladom totožnosti, ktorý zahŕňa fotky a zabudovaný čip pre vysokofrekvenčnú identifikáciu (radio-frequency identification, RFID) na sledovanie pohybu žiaka.  Pedagógovia trvajú na tom, že sa iba usilujú zastaviť bezuzdné záškoláctvo, ktoré devastuje financovanie týchto škôl. Ak bude program vyhodnotený ako úspešný, čipy pre vysokofrekvenčnú identifikáciu by mohli byť čoskoro nasadené v ďalších 112 školách a ovplyvniť takmer 100,000 študentov.

 

Študenti, ktorí sa odmietnu pohybovať po školských priestoroch s kartou v ich vrecku, alebo okolo krku tvrdia, že sú sužovaný ich inštruktormi, a nie je im dovolené zúčastňovať sa istých školských funkcií. Niektorí z nich povedali, že boli vypoklonkovaní zo spoločných priestorov ako sú jedáleň a knižnica.

 

Andrea Hernandezová, študent druhého ročníka na strednej Johna Jaya, prehlásila, že pedagógovia ignorovali jej prosbu na rešpektovanie jej súkromia a povedali jej, že sa nemôže zúčastniť v školských voľbách, ak odmietne byť úslužná sledovaciemu programu.

 

Hernandezová tvrdí v rozhovore pre Salon, že podrobenie sa sústavnej kontrole a sledovaniu cez RFID čip je ako byť označkovaná „číslom šelmy“ – odkaz na biblickú knihu Zjavenie svätého Jána. Aj napriek tomu, že sa s oficiálnym stanoviskom školy obrátila na WND, povedala, že jej za neuposlúchnutie sledovacieho pravidla školy hrozia neumožnením hlasovania vo voľbe kráľovnej a kráľa školského plesu.

 

„Učiteľ povedal, že mi nebude umožnené zúčastniť sa hlasovania pretože nemám vhodný doklad totožnosti voliča,“ Hernandezová povedala pre WND. „Mám svoju pôvodnú študentskú ID kartu, o ktorej nám bolo pôvodne tvrdené, že bude platná počas celej doby 4-ročného štúdia. Povedal, že potrebujem nové ID s čipom, aby mi bolo umožnené hlasovať.“

 

Po tom ako Hernandezová odmietla nosiť čip pre vysokofrekvenčnú identifikáciu, WND informovalo, že zástupca prednostu Ray Galindo vydal vyhlásenie určené rodičom dievčaťa: „Jednoducho žiadame vašu dcéru aby nosila ID odznak tak ako všetci ostatný študenti a dospelé osoby, od ktorých je to v našom školskom areály vyžadované.“ Ak by jej teraz bolo dovolené predchádzať sledovaniu, dopad by bol drsnejší než len zrušenie volebných práv na školskom plese, keď už raz škola urobí sledovanie polohy povinné, Galindo argumentuje.

 

„Nalieham na vás akceptovať toto riešenie, aby inštruktážny program vášho dieťaťa nebol ovplyvnený. Ako sme sa bavili, odmietnutie nosiť preukaz totožnosti  bude mať dôsledky, nakoľko počítame s plnou implementáciou tohto systému,“ Galindo napásal.

 

Otec dievčaťa, Steve Hernandez, povedal pre WND, že škola mala trocha ochoty hľadať riešenie požiadaviek jeho dcéry, ale ďalej povedal, že rodina nie je ochotná „súhlasiť zo skončením verejnej kritiky programu“.

 

„Povedal som mu, že je to neakceptovateľné, pretože by to mohlo naznačiť, že podporujeme politiku obvodu, a že ani ja a ani moja dcéra by sa nemali vzdávať svojich ústavných práv vystupovať verejne proti programu, ktorý pociťujeme ako nesprávny,“ odvetil Hernandez.

 

Northside Independent School obvod očakáva že od štátu získa dva dodatočné milióny dolárov tým, že vylepší zlé ukazovatele dochádzky študentov pomocou RFID programu, ktorý stál od začiatku už približne štvrtinu očakávanej sumy a ďalších $136005 na nákladoch za prevádzku. Dodatočné peniaze však nemusia vyvážiť ďalšie škody, ktoré by mohli vzniknúť: Heather Faziová z Texans for Accountable Government povedala pre WND, že ak by vyplnila formulár pre slobodný prístup k informáciám a zaplatila $30 poplatok, obdržala by mená a adresy každé študenta v školskom obvode.

 

„Použitím týchto informácií spolu s čítačkou RFID čipov by ktokoľvek mohol použiť tieto informácie aby zistil či je študent doma potom ho sledovať kamkoľvek by sa pohol,...“ povedala.

 

Kirsten Bokenkamp z ACLU (Americký zväz pre občianske slobody) povedala pre San Antonio Express-News už skôr tento rok, že jej organizácia očakáva spochybnenie rozhodnutie vedenia k použitiu sledovacieho systému, ale škola pokračuje neochvejne v programe ďalej. Steve Hernandez povedal pre WND, že oslovil ACLU vo veci represívneho prípadu jeho dcéry, ale Rebecca Robertsonová z miestnej pobočky  tejto organizácie povedala že, „Texaské ACLU vás alebo vašu dcéru nebude schopné reprezentovať v tejto záležitosti,“ tvrdiac pritom, že prípad nespĺňa kritéria skupiny.

 

 

Zdroj: http://rt.com/usa/news/texas-school-id-hernandez-033/

 

 

Ďalšie tématické články:

 

 

 

Odporúčam, pozrieť si pár prednášok od Richarda Stallmana, aby ste si uvedomili, prečo takto konštuovaná technológia nielen čipov znamená otroctvo (človek slúži jej a nie ona človeku) a ako by mal vyzerať "ten správny" čip:

 

 


Samo Tomašik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Bertold . fulixuju84   |   ip:95.103.11   |   2012-10-11  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekná šialenosť...presne Orwela...Nechcem mudrovať, ale nemajú náhodou nové občianske preukazy tiež zabudovaný RFID chip?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-10-11  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo už nemá nakoniec čip? Ľudia v celosvetovom merítku, inak je to všade posiate, preukazy, platobné karty, mobily, PC, autá..Čiže ostáva jedno, očipovať ľudí, kto povie nie, bude vyhnancom a vývrheľom, ale slobodu si, a možno aj viac, uchová. Inak držím prsty tým, ktorí aj v tom Texase na tej škole povedali nie, nech vydržia....


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.41.43.   |   2012-10-11  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem ako na Slovensku, v Británii prebieha pri výmene nových bankomatových kariet (viem to o HSBC a Barclays) vydanie novej, vraj "vylepšenej" karty technológiou Contactless s ikonkou šíriacich sa vĺn. Neviem do akej miery má toto súvislosť s RFID čipmi ale podľa môjho zisťovania na nete sú takéto karty ľahšie zneužiteľné nejakým lacným a bežne k dostupným prístrojom - čítačkou, (prípadný zlodej sa bez problémov dostane ku všetkým dátam na karte vrátane pinu), aj preto banky takúto kartu neodporúčajú bežne nosiť so sebou.


havel . jusamace78   |   ip:62.245.11   |   2012-10-11  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Absurdní ideologie je, že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata," uvedl Václav Havel.

Moje noviny - ČR (27.3.2006 15:06), Čl. Havel vs. Klaus: Rodina není teletník

http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2006032701


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.20   |   2012-10-11  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa vám na tom nepáči? Je to normálna vec v niektorých prevádzkach. Napríklad v atómovej elektrárni sa zamestnanci bežne pohybujú s čipovými kartami. Vie sa presne, kto prešiel ktorými dverami a kedy. A keď už sme pri tej americkej škole, ani sa nečudujem že je to potrebné. Pri čoraz opakujúcich sa prípadoch streľby na školách je dobré vedieť v prípade mimoriadnej situácie, kde sa kto nachádza. Už tomu rozumiete aj z iného, než len hlúpeho konšpiračného pohľadu?


sherry . foxinowa45   |   ip:78.98.247   |   2012-10-11  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  havel, zalez spat do hrobu!!!

:DDD

Ak si niekto iny, protihavlovsky a toto bola len ironia, kvitujem.


Davo . jafilehy   |   ip:91.219.23   |   2012-10-11  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stallman je kapacitaa veľmi veľa toho urobil pre slobodný software, preto si zaslúži vďaku, ale obžratý je ako prasa a mal by zvoliť veganstvo.


Davo . jafilehy   |   ip:91.219.23   |   2012-10-11  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {"Absurdní ideologie je, že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata," uvedl Václav Havel.} Cirkvi to však nevadilo, keď ho pochovávali. Šamanov tam bolo ako nasratých a ódami na Havla títo ochrancovia rodín nešetrili. ;-)))


Bertold . fulixuju84   |   ip:95.103.11   |   2012-10-11  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je lepšie rátať s tým, čo sa môže stať (ale aj nemusí), ako potom pozerať ako "puk", že, čo sa to robí, a byť tým zaskočený- pripraveným aj šťastie praje...To k tým konšpiráciam.(predpokladať, že môžem za niektorých okolností spadnúť do "sraciek" a spočítať si to iným spôsobom ako nám ponúkajú v mainstreamových médiach)
Takéto tiež kvázi "konšpirácie" prebiehali v diskusiách tiež pred zavedením Eura (o jeho nevýhodnosti, strate suverenity,) - a dnes div sa svete - konšpirácia sa ukazuje ako pravdivá a ohrozujúca celú zadĺženú Európu.


Pavol . mibycowe25   |   ip:178.18.75   |   2012-10-11  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Také donutí každého, malého či velkého, bohatého či chudého, svobodného či otroka, aby přijal ZNAMENÍ ŠELMY, JEJI ČÍSLO JE 666,
na svoji pravou paži nebo na čelo“, a dále varuje před „věčným zničením“ každé lidské bytosti, která to přijme.
Znamenie selmy je IMPLANTOVANY MIKROCIP V TELE CLOVEKA t.j. Uplna strata SLOBODY a sukromia tak ako to este poznate.

NENECHAME SA OCIPOVAT!
Dolezite proticipove zdroje:
privacyinternational.org
antichips.com
nocards.org
foebud.org
spychips.com
genewatch.org
bigbrotherawards.cz
we-arent-slaves.org


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.20   |   2012-10-11  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sv. Pavol, darujem ti svoje číslo, darujem ti ku šťastiu 3x6... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDD


Joo . latexuwi92   |   ip:85.237.22   |   2012-10-11  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte k atómke: karta nesie údaje, kde má dotyčný povolený vstup a kde nie. Neobsahuje žiadný "špehovací" RFID čip, ktorý by obmedzoval súkromie zamestnanca, čo je podstatný rozdiel! Koniec-koncov atómka nie je holubník a musí byť zabezpečená disciplína v tom najširšom slova zmysle! Nedisciplinovaní pracovníci (vzhľadom na jej špecifiká) nemajú tam čo robiť.


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.20   |   2012-10-11  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani škola nie je holubník...


ocal . jusifumy19   |   ip:89.144.20   |   2012-10-11  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  necudujte sa ked ste sa rozhodli pocuvat parazita a bude to este horsie,pokial nepoviete dost a nie len slovom ale aj skutkom


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-10-11  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte raz: Žiak, ktorý nie je pod permanentným dohľadom, resp. neviete, kade sa práve potuľuje po škole, môže práve v tej chvíli na záchodoch nabíjať samopal, aby ním pokropil v nejakej triede. Potom by ste systém - ktorý, mimochodom, neimplantuje nikomu žiadne čipy - ocenili...


ocal . jusifumy19   |   ip:89.144.20   |   2012-10-12  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande,takych d.....v ako si Ty potrebuje parazit,daj si ocipovat svojho vtaka aby ti nezaletel ked uz nema gule!!!


ja . hywekuwi20   |   ip:208.38.37   |   2012-10-12  (02:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  počuj pande, a ako zistíš s tým čipom či ide do hajzlu s kalašnikovom alebo bez neho?


anai . kufubesu67   |   ip:78.136.16   |   2012-10-12  (03:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kdyby se ZNALI, nepotřebovali by se cizí s cizíma čipovat a ototžnost by poznali hned.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-10-12  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozerám chlopi že táto téma vám nedá spať :)))) Nebojte, amerika je ďaleko. U nás na čipy najbližších 100 rokov nebudú financie.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-10-12  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang-financie nie su problem..uz sa ine projekty robili na sekeru..uz by to chcelo pouzit tu sekeru na utinanie ruk/hlav zlodejom:-)


ktolensom . gyjusyda22   |   ip:46.29.0.2   |   2012-10-12  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čipy? výborný nápad! v tom prípade ale nech nosia čipy aj tí mocní a bohatí, teda samozrejme každý bez výnimky :)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + sedem =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY


 - 40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY2013-05-29  (09:28)  |  Amerika
Pokud znáte někoho, kdo opravdu věří, že americká ekonomika je v dobrém stavu, tak mu jen ukažte statistiky z tohoto článku. Poodstoupíte-li a podíváte-li se na dlouhodobé trendy, je neuvěřitelné, co se s námi děje.

ZPRÁVA Z VEŘEJNÉHO SLYŠENÍ O ODHALENÍ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE VE WASHINGTONU


2013-05-24  (09:12)  |  Amerika
Bývalí členové Kongresu USA vydali společnou zprávu z Veřejného slyšení o odhalení mimozemské civilizace (Citizen Hearing on Disclosure). Slyšení se konalo ve Washington, DC v Národním tiskovém klubu (National Press Club). Zpráva vyzývá Nadaci pro veřejné slyšení (Citizen Hearing Foundation), aby předal usnesení Valnému shromáždění OSN a to vyzval k uspořádání celosvětové konference o přezkoumání důkazů o možné mimozemské přítomnosti ovlivňující lidskou rasu.


HYDROPONICKÉ ZAHRADNIČENÍ V USA: POLICEJNÍ ŠIKANA LIDÍ, KTEŘÍ SI PĚSTUJÍ VLASTNÍ JÍDLO


2013-05-02  (09:14)  |  Amerika
Američané, kteří používají hydroponii jsou zjevně nejnovějším cílem šílené „války proti drogám“, která se už od té doby, kdy byla prvně v 80. letech vyhlášena, se zvrhla ze strašné na směšnou. Jen se zamyslete nad tímto případem: Před dvěma lety zaklepali policisté od narkotik na dveře domu muže, který si právě koupil sadbovou sestavu z místních zahradnických potřeb. Ti policisté se dožadovali, že chtějí jen vědět, co si tam plánuje pěstovat.


Proč Boston oslavuje stanné právo skandováním „USA, USA“?


2013-04-23  (10:03)  |  Amerika
Americký prezident už uznal atentátníky vinnými, federálové posílají zvláštní tým vyšetřovatelů z Gitma


TERORISTICKÉ ÚTOKY JSOU V REŽII FBI?


2013-04-22  (09:09)  |  Amerika
Toto jsou nejnovější informace týkající se tragických bombových útoků během Bostonského maratonu. FBI a další instituce mají dlouhou a dobře zdokumentovanou historii režírování teroristických akcí v zájmu získání větší moci.


Konfiskace úspor v Kanadě?


2013-04-05  (09:49)  |  Amerika
Vláda v Ottawě navrhuje „nouzové získání peněz“ v kyperském stylu. Politici západního světa jdou po vašich bankovních účtech. V podstatě je v novém rozpočtu kanadské vlády navrhováno „nouzové získání peněz“ kyperského stylu. Když jsem o tom poprvé slyšel, byl jsem poněkud skeptický, takže jsem se na to podíval sám. A hádejte co? Je to přesně tak, černé na bílém, na stranách 144 a 145 „Ekonomického akčního plánu 2013“, který již Harperova vláda předložila parlamentu.


USA: ARMÁDNÍ CVIČENÍ JSOU VE SKUTEČNOSTI PŘÍPRAVOU NA STANNÉ PRÁVO


2013-04-03  (09:20)  |  Amerika
Organizace Competitive Outcomes, která cvičí mladé rekruty z Výcvikových jednotek pro mladší záložní důstojníky (JROTC), Výcvikových jednotek pro záložní důstojníky (ROTC), programů pro kadety, zahraničních armád, policejních a požárních sborů, pořádá letos speciální výcvikové programy a semináře a sestavuje prováděcí manuály v Mariettě v Georgii, v Los Angeles a San Diegu v Kalifornii. Organizace spolupracuje s Armádou Spojených států, ozbrojenými i neozbrojenými divizemi ROTC a JROTC a rovněž s vojenským letectvem.


KONGRESMAN PŘIZNÁVÁ „CHEMTRAILS“


2013-03-26  (09:53)  |  Amerika
V dokumentu, který může být nazván prvním vládním uznáním „chemtrails“, veřejný činitel, jehož volební okrsek je v Clevelandu (Ohio), v návrhu zákona předkládaném Kongresu odkazuje na „chemtrails“.


DO USA PŘICHÁZÍ 20X VĚTŠÍ KOMÁŘI NEŽ TI NORMÁLNÍ


2013-03-15  (09:23)  |  Amerika
Super-rozměrní agresivní komáři s ‘dýkovitým’ sosákem se mají toto léto vyrojit na Floridě, čímž přinesou utrpení tisícům zdejším obyvatelům. To, co by se mohlo stát scénářem pro B-čkový hollywoodský film, komáři ze záplavové vody skoro 20x větší než jejich normální bratranci, mohou udeřit kterýkoliv den či noc, jejich vajíčka mohou zůstat spát i roky – a tito komáři by dokonce mohli odolávat i repelentům.


Konec amerického snu – část 2


2013-03-12  (09:49)  |  Amerika
Z amerického snu se rychle stává americká noční můra Když otcové zakladatelé USA zakládali národ, tak to dělali s úmyslem, aby vláda byla velmi omezená a lidé měli obrovské množství svobody.


80% žiakov v New York city nevie čítať a písať


2013-03-11  (17:37)  |  Amerika
Negramotnosť v New York city je na vzostupe: takmer 80 percent absolventov stredných škôl nemá základné vedomosti ako sú čítanie, písanie a matematika. Kritici poukázali na to, že len 13 percent absolventov škôl spomedzi Afro-Američanov a Latino v New Yorku dosiahnu vedomosti potrebné pre vysoké školy a 80-tim percentám všetkých absolventov chýbajú tieto vedomosti celkovo .


Plány koncentračních táborů v USA


2013-03-08  (08:49)  |  Amerika
…výtažky z plánů koncentračních táborů v USA odhalují děsivé skutečnosti. Nejen, že mají být použity pro občany USA, ale například i to, že při útěku je dovoleno užít smrtící střelby, stejně jako odstřelovači mají v případném srocení vyhledat a odstranit agitátory… Detaily, jako že lidé mají být profilováni a „aktivisté“ odděleni od ostatních, jsou už vlastně vcelku nepodstatné.


8 faktov, ktoré ste o amerických prezidentoch nevedeli!


2013-02-28  (09:39)  |  Amerika
Na počesť Dňa amerických prezidentov, ktorý sa každoročne slávi 18.februára, spomínajú ľudia na čokoľvek z ich slávnych životov. Deti v školách sa učia o ich chrabrých skutkoch, ktoré pre svoju krajinu vykonali riskujúc pri tom svoje životy. Niektoré zaujímavosti sa však v učebniciach určite nedočítajú. Mnohí si totiž neuvedomujú, že aj títo muži, ktorí sa stali symbolom najvyššej moci Spojených štátov amerických, boli len obyčajní ľudia.


SPOJENÉ STÁTY DALY SBOHEM ČTVRTÉMU DODATKU ÚSTAVY


2013-02-22  (09:30)  |  Amerika
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických potvrdilo protiústavní praktiku zabavování a prohledávání elektronických zařízení „bez jakéhokoliv podezření“ v pásu 100 mil od hranic – kde žije 197.4 miliónu Američanů, neboli 66 % celé populace.


Amerika dluží 222 tisíce miliard USD


2013-02-14  (09:19)  |  Amerika
Zhroucení finanční "pyramidy" je otázkou 2 – 5 let. Dluh Spojených států je dvacetkrát větší, než se oficiálně uvádí – říká americký ekonom Laurence Kotlikoff v interview s RT. Podle jeho propočtů činí 222 tisíce miliard dolarů. Tak drastický rozdíl mezi statistikou a realitou – říká ekonom - je možný jen proto, že se stále víc závazků prostě tají.


AMERIKA SE MĚNÍ V JEDNO VELKÉ VĚZENÍ PRO DLUŽNÍKY


2013-02-13  (11:45)  |  Amerika
Shakespearův Polonius dává svému synovi tuto klasickou radu: „Nebuď dlužníkem ani věřitelem.“ Mnozí z duchovních otců amerického národa to však viděli úplně jinak. Často žili na maximum: Byli vždy dlužníky a nikdy věřiteli. Jak vlastníci plantáží s tabákem či rýží, otrokáři a obchodníci, či pozemkoví a peněžní spekulanti, závisející na dlouhodobých úvěrech z nichž financovali svůj přepychový život, tak obchodníci a kramáři, řemeslníci a zemědělci i námezdní dělníci a námořníci. Bez dluhů by símě komerční ekonomiky sotva kdy dozrálo.


Obama podepsal novelu, která ruší strop státního dluhu


2013-02-06  (09:20)  |  Amerika
Prezident USA Barack Obama podepsal v pondělí novelu zákona o dočasném zrušení maximálně přípustné výše státního dluhu USA.


Závěrečná řeč kongresmana Rona Paula ke konci jeho posledního funkčního období


2013-02-01  (09:09)  |  Amerika
Ron Paul je americký kongresman, který působí v americké politice již přes 30 let. Vždy hájil základy americké ústavy a vždy hlasitě kritizoval její postupný rozklad, na němž postupně pracují všichni poslední američtí prezidenti za spolupráce a podpory většiny kongresu. I když je členem republikánské strany, tak vystupoval velmi často i proti vlastním spolustraníkům


Poznejme nepřítele: Anatomie Fedu II. Je Fed soukromý?


2013-01-24  (09:08)  |  Amerika
Kdo skutečně drží veškerou moc? Minule jsme si řekli „suchá fakta“ ohledně organizace Fedu. Viděli jsme, jaké má orgány, a že se skládá z regionálních bank, které mají členské banky. Kdo ale doopravdy drží moc? Ve Fedu je 7 guvernérů, 12 regionálních bank a tisíce členských bank, ale jak pozorný čtenář viděl, 100 % moci drží Washington, respektive prezident (a Senát). Udělejme si pokus a představme si, že celá země přijala argumentaci Rona Paula a chtěla by skoncovat s kvantitativním uvolňováním.


Kandidát Nobelovy ceny: Obama se ptá vojenských velitelů, zda budou „střílet do amerických občanů?“


2013-01-24  (09:06)  |  Amerika
Předkládané šokující tvrzení pochází od “jednoho z předních amerických válečných hrdinů” Jim Garrow v roce 2009 nominovaný na Nobelovu cenu přišel se šokujícím tvrzením, když řekl, že vrcholný vojenský veterán mu řekl, že “lakmusovým papírkem” o otestování nových vojenských velitelů je to, zda poslechnou rozkaz ke střelbě do amerických občanů, nebo ne.


Americká vláda tvrdí, že pravda je příliš komplikovaná a nebezpečná, aby mohla být vyzrazena veřejnosti


2013-01-17  (09:24)  |  Amerika
“Když to děláme my, tak to není fašismus”: Historie se opakuje … V klasické historické knize o nacistickém Německu Mysleli si – Jsme svobodní, píše Milton Mayer: „To, co se tu dělo, bylo postupné navykání lidí, kousek po kousku, na to, že se jim vládne s překvapením; dostávají se k nim rozhodnutí přijatá v tajnosti;


USA plánovali atómový útok na Rusko a Čínu


2013-01-16  (09:38)  |  Amerika
V 60-tych rokoch minulého storočia čakali USA, podľa jedného z nedávno zverejnených dokumentov, formálne len na najmenší dôvod pre nukleárny útok na Sovietsky zväz a Čínu. Ako dôvod pre to by stačila hoci aj “neúmyselná udalosť”.


Kritik Obamova „seznamu na odstřel“ nalezen v New York City mrtev


2013-01-14  (09:44)  |  Amerika
Prominentní americký blogger a počítačový mág Aaron Swartz, který promlouval proti “listu na odstřel” presidenta Baracka Obamy a kybernetickým útoku proti Iránu, byl v New Yorku nalezen mrtev. Policie našla v pátek tělo tohoto 26-letého muže v jeho bytě v New York City v městské části Brooklyn, řekla mluvčí hlavního ohledávače mrtvol tohoto města.


Pokrytecké celebrity


2013-01-03  (09:12)  |  Amerika
Americká ústava zaručuje americkým občanom vlastniť zbrane preto, aby sa mohli brániť v prípade ak sa vláda vymkne z pod kontroly. Ak zabudne, že je tu na to, aby slúžila ľuďom a nie naopak. Podľa praotcov preto, aby nemohlo dôjsť k útlaku a k zneužívaniu štátnej moci.


11.září 2001 - Architekti podali vědecké důkazy o řízené demolici


2012-12-07  (16:09)  |  Amerika
Architekti a inženýři podali vědecké důkazy o řízené demolici 11.září 2001. Řešení záhady pádu 3. budovy Světového obchodního centra (budovy č.7), která spadla za rekordních 7 vteřin. Toto je nejlepší profesionálně vyrobený patnáctiminutový informativní a poutavý dokument AE911Truth o 11.září. Dokument o WTC 7. Prosím šiřte jej, též mezi architekty a inženýry.


Tajný osud Ameriky (2. časť)


2012-09-25  (15:36)  |  Amerika
Prvý diel pojednával o tajných dejinách dobývania amerického kontinentu. Tento druhý sa už priamo zameria na tajný osud Spojených Štátov Amerických, ktorý mu bol predurčený dlhú dobu pred ich založením a o ktorom píše vo svojej knihe aj slobodomurár Manly Palmer Hall.


Tajný osud Ameriky (1. časť)


2012-09-22  (12:10)  |  Amerika
Veľa ľudí verí, že myšlienka jednej svetovej vlády pod nevinným plášťom demokracie vznikla v 18. storočí, kedy začali naberať osvietenecké ideie na sile. Nie je tomu tak. Táto myšlienka je oveľa staršia. Aspoň tak to tvrdí okultista a slobodomurár Manly Palmer Hall vo svojom prevratnom diele „The Secret Destiny of America“ (Tajný osud Ameriky).


13 nejděsivějších experimentů na lidech prováděných americkou vládou


2012-09-17  (10:14)  |  Amerika
Ve Spojených státech byly prováděny četné experimenty na lidských pokusných subjektech, které byly považovány za neetické, a byly často prováděny nelegálně a bez vědomí nebo souhlasu jednotlivců.


Hrozí USA vojenský prevrat?


2012-09-04  (09:01)  |  Amerika
Nová správa vydaná Ruskou ”Federálnou službou pre vojensko-technickú spoluprácu” cirkulujúca v Kremli uvádza, že dôstojníci generálneho štábu boli minulý týždeň varovaní ich americkými partnermi počas cvičenia s North American Aerospace Defense Command (NORAD), že hrozba zvrhnúť Prezidenta Obamu prameniaca z ”niektorých prvkov” v rámci americkej armády je ”reálnejšia ako sa zdá” a môže veľmi dobre spôsobiť na zavedenie stavu stanného práva v Spojených štátoch.


Osmnáct kritických postřehů z USA


2012-08-11  (09:29)  |  Amerika
Do Spojených států jezdím zhruba dvakrát ročně, ale ještě nikdy jsem se nezdržel tak dlouho v malém městě (šest týdnů, Ormond Beach, Florida). Stejně tak jsem tam nikdy nebyl v době tak podivné nálady, jaká byla v letošním lednu a únoru (taková podivná směs strachu a naděje...). A tak jsem si všiml věcí, které jsem dříve neviděl. Některé mě nadchly, jiné mě rozesmutnily. A protože se přikláním k rozšířenému názoru, že americká společnost je vcelku nemocná, viděl jsem spíše to negativní. Možná se na to zaměřuji také proto, že styl života Američanů zcela bez rozmyslu kopírujeme i u nás. Zde je to, co mi dalo facku, otevřelo oči, přinutilo mě přemýšlet. Kolikrát to jsou kraviny, ale možná jen na první pohled.


Zoznam zúčastnených Bilderberg 2012


2012-06-01  (12:10)  |  Amerika
Včera 31.5.2012 sa v Chantilly vo Virgínii, Spojené Štáty Americké, začalo tohtoročné stretnutie neslávne známej skupiny. Uvidíme čoho sa v najbližších dňoch a týždňoch dočkáme, keďže je známe, že títo nikým nevolení a zastupujúci len svoje vlastné záujmy, každoročne ovplyvňujú politické a ekonomické dianie vo svete.


Odhaleno: Stovky slov, která americká vláda sleduje na internetu


2012-05-28  (09:26)  |  Amerika
Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost bylo donuceno vydat seznam klíčových slov a frází, které používá pro sledování známek terorismu nebo další hrozeb proti Spojeným státům na sociálních sítích a v online médiích.


Ďaľšie z Ameriky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kriticky o okuliaroch google glass

Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ...

JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ

Pozor na brýle Google

Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4958 s