18. September 2019
    
Súostrovie gulag: Bieli otroci priemyselnej revolúcie v Anglicku a v kolóniach - Dolezite.sk

Súostrovie gulag: Bieli otroci priemyselnej revolúcie v Anglicku a v kolóniach


  2010-02-22  (05:08)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Súostrovie gulag: Bieli otroci priemyselnej revolúcie v Anglicku a v kolóniach

Zatiaľ čo je uznané, že biely nevoľníci v Amerike existovali, je to brané ako dočasný stav a že to boli odsúdenci po revolúcii v 1776 a pozornosť je odvedená na Austráliu, namiesto Ameriky. Počet odsúdencov prevezených do Ameriky pod Walthamovým aktom z 1723 je asi 100 000.


Títo deportovaní nevoľníci, ktorí slúžili po dobu 4-7 rokov leštením porcelánu, sa neskôr stali časťou koloniálnej vyššej spoločnosti sú nepatrným zlomkom neospevovaných stoviek tisícov bielych otrokov, ktorí sa upracovali k smrti v tejto krajine od začiatku 17. storočia. Až polovica príchodiacich do amerických kolónii boli bielymi otrokmi, prvými americkými otrokmi.Biely otroci boli doživotnými otrokmi dávno pred černochmi. Toto otroctvo bolo dedičné, takže aj deti otrokov boli otrokmi.Deti a manželky belochov boli predávané oddelene. Slobodní vlastníci „ čierneho majetku „ vykračovali po uliciach amerického juhu a severu, zatiaľ čo biely otroci pracovali na cukrových plantážach na Jamajke, Barbadose a vo Virgínii. Vytvoril sa zavádzajúci názov „ neviazané služobníctvo“ aby sa zakryla skutočnosť otroctva. Ale biely príchodzí do rannej Ameriky sami seba nazývali otrokmi.


Vyzývam každého výskumného pracovníka na štúdium 17. storočia koloniálnej Ameriky, preosievanie dokumentov, žargónu a stanov na oboch stranách Atlantiku a zistíte, že otroctvo bielych bola oveľa rozsiahlejšou operáciou ako zotročovania černochov. Príchodom 18. storočia sa častejšie stretávame s "nevoľníctvom" na základe zmluvy. Ale aj v tomto období bol únos anglo- sasov do otroctva, rovnako ako trestancov, bežným.


Predtým, ako britský otrokári cestovali na západné pobrežie Afriky kúpiť čiernych otrokov od afrických náčelníkov, predali bielych príbuzných robotníckej triedy ( "prebytok chudobných", ako poznáme ) z ulíc miest Anglicka do otroctva. Desiatky tisíc týchto otrokov boli unesené biele deti. V skutočnosti, pôvod slová unesený- kidnapped má pôvod v kid-nabbed, odcudzenie detí na zotročenie.
Podľa anglického slovníka , v položke únosca je nasledovná definícia: "zlodej ľudí, resp. detí, pôvodne určených na vývoz na plantáže v Severnej Amerike. "Centrum obchodu s otrokmi-dieťaťa bol v prístavných mestách Anglicka a Škótska:


"Gangy najaté miestnymi obchodníkmi sa potulovali po uliciach a chytali vhodných chlapcov pre obchod s otrokmi. Deti boli hnané v kŕdľoch po meste a držané do prepravy v stodole ... prax bola tak flagrantná, že ľudia na vidieku v okolí Aberdeenu nenosili deti do mesta zo strachu, že by mohli byť ukradnuté, a tak rozšírené boli tajné dohody obchodníkov, dopravcov, dodávateľov a dokonca aj sudcov a prokurátorov, že človek, ktorý vyniesol pravdu na svetlo bol nútený opustiť mesto. "(Van der Zee, Bound Over, s. 210).V 18. storočí v Británii a Amerike priemyselná revolúcia splodila továrenský systém, ktorého prvý robotníci boli nešťastné a utláčané biele deti už vo veku 6. rokov. Boli zamknuté v továrňach na šestnásť hodín denne a drvené primitívnymi strojmi. Ruky a paže mali pravidelne roztrhané na kusy. Dievčatká často mali svoje vlasy vtiahnuté do strojov a boli skalpované z čela k zadnej časti krku.


Biele deti boli zraňované a mrzačené v továrňach bez náhrady akéhokoľvek druhu a ponechané zomrieť na zranenia. Deti ktoré prišli neskoro do práce, alebo ktoré zaspali boli bité železnými prúty. Aby sme si predstavili. Tieto hrôzy boli obmedzené len v prvých rokoch priemyselnej revolúcie v Anglicku. 8 a 10 rokov staré biele deti po celej Amerike tvrdo pracovali v mizerných továrňach a baniach až do roku 1920.


Vo filmoch dnes vidíme černochov v reťaziach a ako sú černosi utláčaní. Nikde nemôžeme nájsť filmovej kroniky belochov, ktorí boli bití a vraždení v otroctve. -Štyri pätiny (80%) bielych otrokov smerujúcich na cukrové plantáže britských kolónii v Karibiku neprežili prvý rok. ( V žiadnom prípade to neznižuje nehumánnosť, bolesť a utrpenie černochov braných do otroctva.PP )Kronika bieleho otroctva v Amerike zahŕňa službu hovoriť o najtemnejších kútoch potlačenej americkej histórie. Faktom je, že biely pracujúci ľud tejto krajiny dlhuje nikomu. Samy sú potomkami, ako kongresman Wilmot výstižne povedal: "synov driny."


Jozef Stalin okopíroval tento úspešný podnikateľský projekt Britského impéria, rovnako ako neskôr Adolf Hitler koncentračné tábory, ktoré Briti postavili počas Búrskych vojen v roku 1900.


Michael HoffmanIlustračná fotografia ukazuje deti pracujúce v amerických baniach.


http://www.revisionisthistory.org/forgottenslaves.html

">" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="320">

http://www.prop.sk/rozhovor_s_pavlom.html
Peter Kovaľ
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
PeterPeter   |   ip:79.97.66.   |   2010-02-22  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidíš a dnes doslova žobreme o zotročenie. Posielame CV a zúčastňujeme sa rôznych kurzov Ako osloviť potencionálneho zamestnávateľa (terajší dozorcovia). Určite nezamestnávajú deti a určite nik nie bitý ak príde neskoro a ak sa aj niečo stane vo väčšine prípadov dostane poškodený aj kompenzáciu, ale ak príde človek neskoro- siahnu mu na prémie(hypotéka, účty, potrava) alebo rovnoprepustia.
Keď sa jeden zamestná, dostane presne toľko, aby sa mohol zadĺžiť a on sa aj zadĺži, lebo sa naučil dokonale byť hamižný a tak si upíše svoju budúcnosť a zapredá prítomnosť svojich detí.
Vidieť nejaké súvislosti?
Ďakujem za možnosť sa vyjadriť.


bublinka   |   ip:95.102.22   |   2010-02-22  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peterpeter: ta prva veta je ciry blud,strasny nezmysel.
biely otrocili nielen v amerike,ale aj v ostatnych statoch v ktorych vladli monarchie spolu s uradmi prepojenymi na cirkevne institucie.Preto je dnes okolo nabozenstva taky rozruch v debatach,ako napriklad na tejto stranke,pretoze jdni nechcu pochopit,ze pre veriacich je to viac o viere,druhi zase nechcu pochopit,ze ani nazov cirkev a cirkevny nie je schopne zabranit tomu,aby sa na vykonne miesta nedostali psychopati,co zase desi ateistov.


PeterPeter   |   ip:79.97.66.   |   2010-02-22  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chápem čo píšeš. Len ja navrhujem sa pozrieť na otázku z uhla nášho JA. Prečo sa im darilo zotročovať kohokoľvek? Lebo mali moc. A majú tú moc dodnes a ( určite by jeden namietol, že vtedy sme nemali také slobody, vedomosti ap ) takisto aj tí mocní sa poučili a zistili, že jednoduchšie dať otrokom relatívnu voľnosť a oni dobrovoľne podľahnú a to v masách.
Ja nemám pôžičky a 3 banky ma bombardujú ponukami na hypotéky, karty a podobné čertove volky.
No aj ja chodím do práce. A driem ako kôň. Keby som všetku tú energiu vložil do vlastného, potreboval by som len zlomok tých peňazí, ktoré dnes mám ako príjem a nestačí.
Lenže, nemám zeme a to stojí peniaze. Vidíš to nešťastie, Bublinka?


Lubos   |   ip:92.245.8.   |   2010-02-22  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už to tu čítam hodne dávno aj keď doteraz som sa nezapájal, ale ďalej už fakt nemôžem ostať nečinný. Veľmi pekne vás prosím,
aby ste pri písaní často veľmi pekných a trefných príspevkov, dávali pozor na GRAMATIKU!!! Je to smutné a veľmi nedôveryhodné, ak človek, ktorý inak píše veľmi inteligentne, spraví v článku 4 - 5 hrúbok. Nekvalitný pravopis svedčí o nedostatku vzdelania,( ach to dnešné školstvo, maturanti z našich čias boli viac, ako dnešní vysokoškoláci ) alebo o liknavom prístupe k čiateľom vašich príspevkov. A to si predsa nezaslúžime. Ďakujem


PeterPeter   |   ip:79.97.66.   |   2010-02-22  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľuboš, veľmi pekne ďakujeme za názorný príklad toho, čo je dôležité. Ďakujeme


Filip   |   ip:213.151.2   |   2010-02-22  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Práve takéto články ma vždy potešia, je to pre mňa niečo nové. O tejto čiernej stránke našich dejín som nevedel.


milan   |   ip:91.127.83   |   2010-02-22  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lubos, prosím ťa, mohol by si sa postarať o to, aby naša krásna slovenčina mala jednoduchšiu gramatiku? Nemusel by si toľko trpieť. Tebe tam tiež chýba čiarka.


joplins   |   ip:62.66.203   |   2010-02-22  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lubos. presne ako ti napisal peter peter. nie je to dolezite, ci su niekde hrubky ci nie , ide o obsah. ak sa ti to neda citat navstevuj stranky typu SLOVENSKYJAZYK.SK a mas po starositach. u mna by to az taky problem nebol, keby som nemusel pisat na klavesnici... nie kazdy ovlada strojopis perfektne a v tom je rozdiel...tak som si to zjednocusil a pisem ako pisem... ked chcem nieco napisat tak hadam nebudem hladat 2 hodiny kde je mekcen, do marii!!!!

a tiez dakujem...


rainbow   |   ip:81.0.116.   |   2010-02-22  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus je nižšie štadium spoločnosti aj napriek vyvoju...


Odi   |   ip:212.158.1   |   2010-02-23  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  P.S. Lubosi nepremyslel, ze je neco spatneho na gramatice? Kdyz treba v CR 70 procent lidi se nedokaze nauci spravne psat po tech reformach co udelali za poslednich 100let? Neni to spise znak toho, ze gramatika je spatna? Je pravda ze slovaci jsou na tom lip jak cestinari, bo reforma myslim tu po valce pekne zjednodusili psani. Co sem cetl pravidla vam zavidim u nas prave PANI PROFESORI misto zjednoduseni zavedli v posledni reforme jeste vetsi zhuverilosti.

Pro Lubose priklad: Divadlo Na Zabradli nebo je spravne Divadlo Na zabradli? Podle noveho pravdilo to prvni po je to podle geografickeho nazvu, nu kdo v CR ci SR vi, ze je to ne podle zabradli ale nazvu ulice? Takze podle pravidel skoro nikdo neni uz pricipialne schopne to napsat spravne. To jsou pravidla ktera hajis?


Lubos   |   ip:92.245.8.   |   2010-02-23  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PeterPeter, načo hneď ten sarkazmus, ja som bol slušný a nechcem vás do ničoho nútiť. Berte to len ako poznámku pod čiarou.Mimochodom stačí si prepnúť klávesnicu na SK a máš po problémoch s hľadaním interpunkčných znamienok (to pre Joplins ) Odi, ja som češtinu neštudoval, takže na odpoveď pre teba nemám kompetenciu.
Toto bol môj posledný príspevok, ale aj naďalej vás čítam, lebo túto stránku skutočne považujem za dôležitú.
Prajem vám pekný deň.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-02-23  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  okrem hrubiek v množnom čísle, článku fandím! :-))dzigi   |   ip:94.136.14   |   2010-02-24  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aka komunita sa rozrastala v amerike zaciatkom 20centur jewis takze tam je pes zakopany v chamtivosti ale budu svoje striebro nacestu sypat nebude im to na nic take casy idu co nevydiet.


vlado   |   ip:96.22.93.   |   2010-03-03  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  musim sa postavit na lubosovu stranu.pri citani clankov plnych chyb ma dokonca napada,ze by bolo spravne zaviest cenzuru.to nie su iba ciarky a hrubky,ktorych v tomto clanku je neurekom,su to stylisticky nespravne formulovane vety,ktore tym padom stracaju vyznam.uvediem jeden priklad:"Desiatky tisíc týchto otrokov boli unesené biele deti."tusim,co asi autor chcel povedat,ale mozno tusim zle.ide tu o to,ze pisatel je zodpovedny za to,aby citatel clanok spravne pochopil,aby si nemusel vyznamy domyslat.a kedze tento clanok je napisany maximalne povrchne,nemozem verit v jeho pravdivost.

Barbora   |   ip:87.197.81   |   2010-12-01  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ouu.. vynikajuuce je to.. o priemyselnej revolucii mame robiť referát.. nea som teplaKaruiQQ25   |   ip:87.197.81   |   2010-12-01  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam z toho robiť referát.. tak mi držte palčeki mojQa juuj už sa tešíím, pretože referaty mam rada!! a milujem svojho muckáá!! :-* posielam KissinQQuu..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Aštar Šeran

Pochádza z vysokej duchovnej spoločnosti v 5. dimenzii planéty NIRBUA (naša Venuše ve 3. dimenzii). Jeho duch je ale inkarnovaný s týmto poslaním do somálského tela (hmotnosť 18 kg) v 5. dimenzii z vysokých svetov, výška cez 2 metre, zelenomodré intenzivne žiarice oči. Žiaria tak silně, že kto se mu pozrie do očí zmizne a nezostane ani jeho tieň (zatiaľ přežil len Chuck Norris). Okrem tohto polohmotného tela má ale tisíce dementálnych tiel, pomocou ktorých pracuje v mnohých častiach Vesmíru. Komunikuje s tisícami bytostí sučasne, prostredníctvom 10Tbit/s internetovej prípojky od UPC.


Článok tejto doby

Ľubomír Huďo - Svet v objatí Elít ...

Uhorský revanšizmus, George SoroS, pád Eura a vojna v ...

Euro leží na smrtelné posteli

Banková Mafia

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3401 s