18. September 2019
    
Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu - Dolezite.sk

Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


  2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu

Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.

Zdroj:

 


christian
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
krovak . gobutyxo79   |   ip:93.174.18   |   2012-05-12  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kde je tam ten problém?


Corascendea . banuwegu84   |   ip:78.145.10   |   2012-05-12  (23:55)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja s týmto pracujem a môžem potvrdiť, že prednášateľ je úplne pomýlený. To prútikárstvo ako aj použivanie kyvadla môže robiť úplne každý a každého to naučím za 5 minút.

Iná vec je s tým riadne zaobchádzať. Je to dar ktorý si treba vážiť a často to zvádza. Ak sa len nejedná o úplne čistého človeka, ktorý tomu jasne rozumie a rešpektuje zákony ktoré celý proces riadia, teda v Bože Zákony, tak je pravdepodobné, že niekde v nejakom bode to začne zneužívať. A vtedy to padne. Môže mať dokonca skúsenosti ako popisuje prednášateľ. No jeho vraj zlé skúsenosti nemajú nič spoločného s takýmto darom, ale s tým, ako ho on sám chcel uplatniť, alebo ho aj začal uplatňovať.

Napríklad jednoznačne komerčné uplatnenie nie je dovolené. Ani za účelom zábavy. Oba prípady by boli vážnym zneužitím a dôkazom, že daný jednotlivec na používanie takého daru nedozrel a nezaslúži si ho.

Ked Boh začal ku mne hovoriť, zdalo sa mi to neskutočné a chcela som ľudom dokazovať svoje dary. Ani to nebolo dovolené.

Viete si predstaviť Krista ako zabáva obecenstvo kyvadlom, alebo dokazuje svoj dar na výzvu akéhosi hlupáka?

Len hlupák by chcel predávať za akýmkoľvek účelom Boží dar, zabávať ním druhých hlupákov, alebo ho dokazovať komukoľvek na výzvu.

Vo svojej liečiteľskej praxi tento dar a ešte viac uplatňujem už 10 rokov a moje výsledky sú dokazom. No ani tieto ja svojvolne neovplyvňujem. Hoci som dosiahla tzv zázračné výsledky, vo svojom vlastnom a v niekoľko málo iných prípadoch, ani by ma nenapadlo sa prehlasovať za zázračnú liečiteľku, lebo každý sa vylieči len do tej miery do ktorej si to zaslúži. Je smutnou skutočnosťou, že väčšina si zaslúži svoje choroby a neduhy. Ved len odzrkadľujú Dušu nositeľa.

Prines mi uvedomelú a úplne čistú Dušu a ja jej pravdepodobne vyliečim telo. Ale koľko je takých ľudí?

Pradajná duša raz chce predať svoj dar a potom predá svoju skúsenosť a zapredá ho.

Samozrejme, že Boh existuje a každý kto je ochotný si jeho prítomnosť uvedomiť si ho aj uvedomuje. To, že mu pravda nechutí je iná vec. Boh je učiteľom a ochrancom tých čo sa učia. Nie lajdákov a darebákov čo ho vzývajú ked sa strenú s jeho spravodlivosťou - hoci samozrejme, a práve to ho aj najlepšie dokazuje.


karamba . cifesive11   |   ip:87.197.11   |   2012-05-13  (04:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aky boh? co to meles? zniz si dennu davku alebo to prestan brat uplneJoplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-13  (07:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Corascendea
To čo píšeš mi príde nejaké divné..sorry!

kyvadlá, prútiky, čary,,neviem neviem od akého boha to pochádza,no určite nie od Ježiša Krista.

ja viem z biblie o 9 daroch ducha,,no prútiky ani kyvadlá tam nie su..tak že si jasne protibiblická.

dalej- uzdraví sa len čistá a dokonalá duša?
kto takú má?
takeho človeka na zemi niet! to znamená,že potom nikto nemôže byt uzdravený,,a pripomína mi to dosť silno novodobe kresťanstvo prosperity a zdravia!!

žiaden človek čo bol kedy Ježišom uzdravený , nebol ani čistý ani spravodlivý ani si to nejak extra nezaslúžil,,ani nič podobné..
Boh uzdravuje za darmo.,
"lebo chorí potrebuju doktora a nie zdraví"!!!

myslím si, že aj ked máš nejaký dar,,od Boha to nie je.
čitaj bibliu,lebo budeš tak oklamaná,že to ani nezbadáš a skončíš zle!


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-05-13  (08:44)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nepozeral som videá, pretože o ezoterických bludoch viem už dávno to, čo potrebujem vedieť. Ja teda akurát dodám, že aj prútikárstvo je šarlatánstvo a nikdy nebolo pri experimentoch dokázané, že funguje.

http://www.youtube.com/watch?v=PkWd_LxVJPM


Davo . jafilehy   |   ip:88.198.55   |   2012-05-13  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte jedno zaujímavé video k téme: http://www.youtube.com/watch?v=uWfTvfeogis

Prípadne môžem odporučiť tento článok: http://invivomagazin.sk/takto-nas-klamu-triky-jasnovidcov_86.htm


Corascendea . banuwegu84   |   ip:78.145.10   |   2012-05-13  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takého človeka na Zemi niet - presne. Preto aj ľudské telá časom zahnívajú znútra a požerajú ich parazity, len sa pozri ako ohyzdne vyzerajú niektorí starí ľudia a zoznam ich chorôb by bol dlhý ako ich lokeť. Lebo každý špinavý skutok, dokonca myšlienka sa vryje do tela a v zrelom veku telo je odrazom Duše.

Sem tam nájdeš aj krásneho starého človeka a bud si istý, že krásna je aj jeho Duša.

Každý kto si chce udržať zdravé telo nech začne so zdravým životným štýlom, dobrým a čistým úmyslom voči každému koho stretne a ak chce aby sa mu kosti nekrivili, nech statočne nasleduje svoje svedomie v každej situácii, aj ked za to zaplatí v spoločnosti ktorá je dnes už 99.9% skorumpovaná o odmeňuje len tých bez akýchkoľvek morálnych princípov, a začalo to s cirkvou.


Corascendea . banuwegu84   |   ip:78.145.10   |   2012-05-13  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie zázračnú uzdravenia o ktorých sa píše v biblii 200 rokov po Kristovej smrti boli mnohé metafory. Slepým sa stane len človek čo tvrdošijne odmieta vidieť Božie Zákony. Ak mu Kristus položením ruky uzdravil oči, to znamená, že mu otvoril vnútorné oči k pravde svojím účením.

To čo je v biblii - mnohokrát editovanej - ešte dnes hodnotné, sú hlavne metafory ktoré unikli blbcom, ktorí by ich boli tiež vymazali tak ako vymazali mnohé iné pravdy, ak by ich boli správne pochopili.

Prútiky a kyvadlá nie sú žiadne čary ale predmety z hmoty tak ako je lopata a kladivo. Ja použijem lopatu alebo kladivo tak isto ako prútik alebo kyvadlo. Ak si Boh myslí, že si zaslúžim jeho pomoc a radu, tak mi pomôže s hocičím, dokonca od roku 2002 ku mne priamo hovorí, nie vonkajším hlasom ale vnútorným. Dokonca ani nie hlasom, ale odrazu mám v povedomí myšlienku ktorú som predtým nemala a je odpovedou na moju otázku.

Divné Ti je to? Nuž to si človek vyslúži ked neochvejne stojí za hodnotami ktoré hlása a v ktoré verí. To si človek vyslúži, ked z princípu a nie pre materiálnu odmenu chráni každého kto ho úprimne požiada o pomoc i ked sa sám zato stane obeťou prenasledovania. Ked človek odmietne stať sa jedným zo spoločensky vyvolených za cenu zapredania a zrady svojho blížneho, alebo hodnôt ktoré sú mu drahé a tvoria podstatu jeho bytosti. Ked sa človek zriekne úplne všetkého a stojí pred Bohom len so svojím srdcom a svedomím. Vtedy sa mu stane hodným a stane sa skutočným človekom.

Vtedy ho Boh odeje do darov aké nikto iný na tomto svete, kde zlo alebo určité množstvo zla sa povazujú za samozrejmosť, nemá a ani mať nebude, pokiaľ sa aj druhí nenaučia ako sa chovať na obraz boží, ako sa voľakedy vravievalo.

Kristus bol vzorom ako treba žiť, nie blbcom ktorého cieľom bolo umožniť a ulahčiť smilnenie nie natolko fyzické ako morálne, tvorom bez akejkoľvek vnútornej hodnoty. To z neho urobila cirkev.

Mnohí majú ústa plné biblie a mena Krista - a čo po nich ostáva? Okrem prázdnych slov potôčik moču a hromada výkalov. A to je ešte dobrý príklad. Po mnohých ostane ešte navyše spustošenie a hodne bolesti a zúfalstva ktoré zo sebectva a z chamtivosti spôsobili druhým, ľudom, zvieratám a prírode.

Zhodou okolností, kde je tento prednášateľ dnes? Nahrávky sú 20 rokov staré. A vyplýva z nich len toľko, že si ho cirkev kúpila pred 20 rokmi. Kde je medzičasom, to by nás zaujímalo viacej ako tá skutočnosť že bol pomýlenou a predajnou ovcou v roku 1992.


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2012-05-13  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Corascendea
Je všeobecne známe a existuje mnoho svedectiev, že mnohí liečitelia si mysleli roky, že to čo robia je dobré, že je to v poriadku a, že to všetko pochádza od Boha.
Mali v tom najväčšiu istotu

Avšak až po dlhých po rokoch prišli na to, že spolupracujú s temnými okultnými silami

Corascendea - žiješ v sebaklame


pchapedchzpd . xamusope73   |   ip:85.132.20   |   2012-05-13  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  duchovno, esoterika a podobné věci se dají dělat bezpečně jen pokud se člověk snaží udržovat vnitřně morálně čistý

pokud toto nedodržuje, má okolo sebe astrál s množstvím negativních energií, které ho mohou v nějakém nejméně střeženém okamžiku nenápadně svést z cesty k Bohu

všechny velké duchovní nauky obsahují něco jako morální doporučení až přikázání
tyto tam nejsou ze srandy, ale právě z důvodu tohoto mechanismu

kdo je dlouhodobě a poctivě doporučuje, energie v jeho tělech se prosvětlí, čímž získá různé schopnosti včetně schopnosti prohlédat skryté zlo (tj. např. negativní energie maskující se jako dobré)

vím o čem mluvím, sám jsem na to dojel, upadl jsem na duchovní cestě poté, co jsem uvěřil současným "moderním" filozofiím učícím, že pro Osvícení apod. není třeba nijak měnit tělesnou a duševní životosprávuPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-13  (10:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Vážení, je 21. storočie. Človek so zdravým rozumom tomu jednoducho neverí. Už dupľom nie v spojitosti s nejakou modlou.


christian . nakeroqi86   |   ip:91.127.44   |   2012-05-13  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu je aj novšia doplnená prednáška od p. Ševčíka z roku 2010.

http://www.tv-mis.cz/titul.php?id=801

Otázka pre Corascendea:
To čo píšeš v príspevkoch je tvoj názor alebo je to pravda? Nie vždy môže byť totižto ľudský názor pravdivý ...

Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2012-05-13  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Knihy Břetislava Kafky popisují zcela logicky a věrohodně to , co spoustu lidí s předsudkem odmítá , tedy existenci duše . Jeho knihy stojí za přečtení a nejen jeho . Třeba knihy od Phdr. S.Groofa , Phdr. Marty Foučkové a dalších ,rozšíří obzory každému nezaujatému a inteligentnímu člověku ...

Dílo Břetislava Kafky ve světle spekulativní psychologie

(odborný posudek)Když jsem byl požádán, abych napsal jakousi předběžnou filozofickou úvahu ke knize Břetislava Kafky, uskutečnilo se mé přání, které jsem pojal před více než 18 lety, kdy jsem se poprvé dověděl o práci a výsledcích Kafkových na poli dosud v experimentání psychologii dosti neobvyklém, které byly uloženy v jeho první knize „Svítání v duši", jež vyšla v mnoha vydáních v ČAT v Praze i jinde. Jsem si vědom, že výsledky celoživotní práce Břetislava Kafky zasluhují důkladné zvážení a zhodnocení, a to nejen ze stanoviska filozofa obeznalého nadto s řadou vědomostí z oboru experimentální psychologie a ovšem také z toho oboru, který se spíše populárně než přesně nazývá vědami okultními, nýbrž i ze stanoviska lékařského a přírodovědeckého. Přeji si, aby dílo Břetislava Kafky vzbudilo zájem vědců všech oborů, jichž se jeho výsledky týkají, zájem, který by vedl k napsání kritických studií mnohem podrobnějších a důkladnějších, než je tento stručný doslov.

Mnohé moderní vědecké spisy často zdůrazňují, že přistupují ke svému předmětu bez jakýchkoli předsudků. Přes tuto chvályhodnou snahu vidíme, že toto zdůrazňovaní nepředpojatosti je často pláštíkem kryjícím vyloučení jakéhokoli jiného výkladu jistých jevů kromě toho, který odpovídá oblíbeným představám dotyčného badatele. Tyto představy a názory nejsou často ani objektivně doložené, ani rozumově možné. Tak např. mechanický materializmus se bude snažit uvádět veškeré duševní jevy na příčiny chemické a fyzikální jedině z toho důvodu, že uznání existence jiné než hmotné odporuje nějakému dogmatu. Není proto divné, zaujmou-li podobné, předem zamítavé stanovisko vůči dílu Břetislava Kafky ti, jimž se jaksi nehodí do jejich soukromého kosmu vybudovaného proti základním zákonům skutečnosti a logiky, jen aby vyhověl oblíbeným představám a životní praxi svých tvůrců. Kafkova kniha nebude mít úspěch u lidí, kteří z podivných i průhledných důvodů popírají jedno ze základních přesvědčení všeho lidstva, že totiž člověk, ač tvoří podivuhodnou jednotu, skládá se přece z hmotného těla a nehmotné, nesmrtelné duše. Tento základní poznatek, který bývá u primitivních a úpadkových národů často zastíněn naivními podrobnostmi a závěry, neplyne z nějaké všem společné intuice vymykající se rozumovému rozboru, ale z logické úvahy vycházející ze skutečnosti. Poněvadž rozumové zásady a vnímání skutečnosti jsou přístupné všem normálním lidem, dá se říci, že pravda o člověku jakožto složeném z hmotného těla a nehmotné duše je, jako mnohé jiné základní pravdy, diktována rozumnou lidskou přirozeností. Bezpečná předvědecká zkušenost a rozumové zásady jsou proto nejvyšší přirozenou instancí, jíž se musí podrobovat všechny lidské poznatky, zejména poznatky o duši. Poněvadž však filozofie není nic jinéhonež metodicky uspořádaná a logicky bezvadně skloubená soustava závěrů z obecné zkušenosti, která nám podává jednotný obraz celé známé a poznatelné skutečnosti, musí se podrobit soudu filozofie i vědecké poznání, jehož předmět a hledisko jsou méně obecné, méně univerzální než hledisko a předmět filozofie.

Toto svrchované postavení filozofie vůči všem vědám částečným, zejména přírodním, neznamená však, že filozofie může ověřovat všechny konkrétní poznatky a zkušenosti předvědecké a vědecké. K takovým poznatkům se zajisté nedá z obecného filozofického hlediska nic přidat ani nic ubrat. Můžeme říci, že filozofie je v jistém smyslu indiferentní k poznatkům, které jsou výsledkem konkrétního bádání a zjišťování, jejichž jediným zdrojem je zkušenost. Teprve tam, kde se z pozorovaných skutečností začnou dělat závěry, musí filozofie zbystřit pozornost a zkoumat, zda ony závěry neobsahují více, než k čemu je opravňuje zjištěná skutečnost, nebo zda nějakou chybou v úsudku nevedou falešným směrem. Musí tedy každý badatel být poněkud filozofem a zachovat si schopnost vidět věci v celku a v obecné souvislosti a závislosti. Tím nezasahuje filozofie do oborů přírodních věd, ale naopak nutí badatele, aby zůstali věrni svému oboru, věrni skutečnosti a nevznášeli se ve vzduchoprázdnu neodůvodněných domněnek a dohadů. I když se filozofie někdy kriticky staví k různým domněnkám a teoriím, které by se rády vydávaly za bezpečně zjištěné pravdy, prospívá vědeckému bádání právě tím, že vylučuje prozatím takové vědecké teorie, třebas geniální, z oboru bezpečných pravd, dokud nejsou spolehlivě dokázány, a podněcuje bádání, které snad později uvede dosavadní teorii do vědecké soustavy nesporných skutečností.

Je tedy filozofie jako vládkyně a usměrňovatelka ostatních věd velmi „liberální". Opírá se o nejvyšší zásady bytí a myšlení, a proto má i svou druhou stránku, která je často nepříjemná právě těm, kteří odpírají uznat filozofii za nejvyšší soudnou stolici, pokud jde o první zásady a nejobecnější pravdy. Tato druhá stránka filozofického postoje, který jsme nazvali liberálním, se projevuje tím, že se filozofie staví dosti lhostejně k tak zvaným přírodním zákonům a odpírá prohlásit za předem vyloučené a nemožné vše, co by snad těmto přírodním zákonům odporovalo. Takového apriorního stanoviska by si často přáli od filozofie právě ti, kteří jinak její nadřazenost nejsou ochotni uznat. Filozofie však rozlišuje především mezi přírodním zákonem skutečným a jen předpokládaným, třebas důvodně. Zároveň však rozlišuje mezi jistotou a možností fyzickou, jaká odpovídá skutečným přírodním zákonům hmotného světa, a jistotou a možností metafyzickou, která se zakládá na nejvyšších principech bytí, jejichž odleskem jsou první zásady logické. Proto nemůže filozofie předem zamítnout ani „zázrak", totiž děj, který odporuje sice zákonům přírodním, fyzickým, avšak neodporuje metafyzickým zákonům bytí, nechová v sobě vnitřní rozpor, což je jediná podmínka absolutní nemožnosti. Toto liberální stanovisko filozofie vyplývá právě z toho, že žádný přírodní zákon není jediným možným a myslitelným uspořádáním přírody. Nijak neodporuje zákonům bytí a myšlení, aby hmota měla zcela jiné vlastnosti a zákony, které by třeba nutily vodu téci do kopce nebo způsobily, že jablko oddělené od větve by se místo pádu k zemi vzneslo do oblak. Lze si zcela dobře myslit vesmír uspořádaný podle zcela jiných zákonů, lze si dokonce zcela dobře představit, že by neexistoval, nelze si však představit, a je nutno úplně vyloučit, že by mohlo něco zároveň a v témže smyslu být a nebýt, že by mohlo něco být bez dostatečného důvodu, bez příčiny. Existence kterékoli, třeba sebenepatrnější věci je pro filozofii bezpečným a jistým důkazem, že existuje Bytí svrchované, naprosté, transcendentní příčina všeho nahodilého a omezeného jsoucna, Bytí, které obsahuje všechny dokonalosti konečných věcí způsobem svrchovaným a nejdokonalejším. Z tohoto důvodu nemůže považovat filozofie ani přírodní zákon za něco absolutního, a nemůže tedy vyloučit ani jeho možnou suspenzi, kterou nazýváme zázrakem.Pro úzkoprsé lidi, jejichž rozhled je zcela omezen úzkým výsekem skutečnosti, jaký představuje obor nějaké částečné vědy, nebo zatemněn pseudovědeckým duchem populárních brožurek, je naprostým nesmyslem nejen zázrak v pravém slova smyslu, nejen nadpřirozené, ale i vše, co se nějakým způsobem odchyluje od běžných představ a předsudků. Naivní víra, že pro vědu je všechno možné, kráčí často ruku v ruce s ochotou prohlásit za nevědecké a nemožné vše, co odporuje okamžitému stavu lidského vědění. Neznalost základních principů filozofie působí, že i tak bystrý vynálezce, jako byl Edison, podlehl naivní představě, že jeho primitivní žárovka s uhlovým vláknem je posledním slovem techniky v tomto oboru. Taková prostoduchost souvisí bezpochyby s tím, že velký vynálezce byl zároveň velkým odpůrcem nadpřirozena.

S námitkami podobného rázu se setkáváme i vůči dílu Břetislava Kafky, a to z toho důvodu, že jeho poznatky jednak boří rozšířené omyly, jednak vedou k závěrům, před nimiž mnozí zděšeně prchají.

Mám-li nyní přistoupit k filozofickému zhodnocení díla Břetislava Kafky, odvolám se především na to, co jsem právě napsal o postoji filozofie k experimentálnímu vědeckému poznání. Proto mi filozofické stanovisko, jemuž chci především zůstat věrný i v této úvaze, umožňuje kritiku spíše negativní než pozitivní. Mohu totiž z přísně filozofického stanoviska jen prohlásit, že postup bádání, jeho výsledky a závěry, které z nich Kafka vyvozuje, neodporují ani základním zákonům bytí, ani zákonům logickým, ani tomu, co zdravá filozofie může svou metodou vyzkoumat o duši, její podstatě a vlastnostech. Mohu dále s dobrým svědomím a s radostí prohlásit, že poznatky Břetislava Kafky, jak jsou uloženy v jeho spisech, neobsahují nic, co by podrývalo jejich věrohodnost, která je dále podepřena osobními vlastnostmi Kafkovými a svědků jeho pokusů, které jsem měl možnost dobře poznat. Toť vše, co lze říci o díle Břetislava Kafky ze stanoviska přísně filozofického, a vše, co má význam z mé osobní zkušenosti, takže by úvaha měla být tímto zakončena.

Považuji však za vhodné připojit ještě několik vět, abych vyvrátil některé námitky, vysvětlil některá nedorozumění, s nimiž jsem se setkal i mezi lidmi, kteří se jinak dívali na dílo Břetislava Kafky s úctou a zájmem.

Je mi obzvláštním potěšením, že mohu psát o těchto vysoce zajímavých skutečnostech, a přispět tak snad k jejich správnému pochopení a zhodnocení nikoli jen na základě četby Kafkových knih. Třeba znám osobně Kafku po dobu nepoměrně kratší než jeho knihy, děkuji právě našemu přátelskému osobnímu styku a několika dlouhým rozmluvám, které jsme spolu měli, za objasnění mnohého, co se i mně zdálo v jeho knihách nejasné v té formě, jak bylo napsáno, nebo dokonce trochu podezřelé. Nepovažoval bych však za správné, kdybych se dal svým přátelským vztahem ke Kafkovi ovlivnit v tom smyslu, že bych pominul některé nedostatky jeho knih, ať už byly v pozdějších vydáních odstraněny, nebo jsou mu dosud vytýkány, nehledě k tomu, že jsou to právě některé nedostatky, které na druhé straně vydávají nepřímé, ale pádné svědectví o jeho badatelské poctivosti a bezelstnosti.

Některým čtenářům Kafkových knih obeznámených s tomistickou filozofií (snaha o racionální sloučení Aristotelovy a Platonovy filozofie v ohledu teologie) dělalo potíže jeho vyjadřování o „oduší", neboť z něho vyvozovali úmysl vyjádřit „oduší" jako nějaký spojovací článek mezi duší, jakožto podstatným tvarem, a tělem jako látkou. Já sám jsem neměl dojem, že by chtěl Kafka něco takového tvrdit, a jak jsem se přesvědčil podrobnou debatou o tomto předmětu přímo s autorem, nechce ani on líčit fluidum „oduší" jinak než jako to, co by se dalo scholasticky označit za integrální část těla.

Nad podivuhodnými schopnostmi duše, jak se projevují ve stavu hlubokého spánku, se nemůže pozastavovat ten, kdo si uvědomuje, že duše i v normálním bdělém stavu vyvíjíčinnost daleko přesahující možnosti hmoty, jako je myšlení a chtění. Přál bych si ale, aby věrohodnost těchto zjištění, kterou nechci nijak zlehčovat, byla dále podepřena obdobnými výsledky dalších badatelů.

Někoho snad může zarazit Kafkovo líčení, jak duše, jaksi uvolněná v hypnotickém spánku, pociťuje tělo jako přítěž. To by odporovalo podstatné jednotě člověka a souvztažnosti duše (podstatného tvaru) a těla (látky), a mohlo dále zavdat podnět k mylnému chápání těla jakožto pouhého nástroje nebo přítěže duše. Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá a víme, že podobné pojetí poměru duše a těla zastával už Platon. Není nic těžkého zjistit, že mezi duší a tělem není naprostá harmonie, že „tělo žádá proti duchu a duch proti tělu". Zde nestačí dobře pouhá filozofie. Teprve Zjevení Boží nás poučuje o pádu prvních lidí, který byl následkem hříchu. Není však třeba hlubokého hypnotického spánku, abychom poznali, že se tělo často bouří proti duchu, že jsme slabí a nedokonalí a že by to mohlo a mělo být jiné. Správně podotkl Chesterton, že dědičný hřích a jeho následky jsou jediným článkem víry, který je možné experimentálně dokázat. Ani tento nedostatek však nic nemění na skutečnosti, že duše je stvořena s tělem a zařízena především na poznávání existence hmotných věcí, od nichž se teprve povznáší k poznání nehmotných. V tomto směru je výmluvné i Zjevení Boží, které svědčí o vzkříšení těl na konci času. Proto i ve stavu zcela normálním pociťujeme často bolestně „osten tohoto těla", čímž ovšem ještě neprohlašujeme své tělo jednoduše za vězení. Tak je třeba také rozumět vyjadřování uspaného, které Kafka reprodukuje ve svých spisech.

Vedle těchto námitek vyplývajících ze spekulativní psychologie, které je možno odklidit prostým vysvětlením a objasněním okolností, vytýkají někteří dílu Břetislava Kafky formální nedostatek soustavnosti a toho, co se nazývá vědeckým aparátem. Často není jasno, jak k jistému poznatku Kafka dospěl, zda jde o závěr nebo o sdělení uspaného, není vyložen původ některých slov označujících nové pojmy. Toto všechno jsou nedostatky trapně pociťované lidmi, kteří hledají vědeckost především v rutině a přesném citování použité literatury. Břetislav Kafka však neodpovídá těmto požadavkům rutinovaného vědce a spisovatele vědeckých publikací. Má však to, co chybí mnoha vědeckým pracovníkům vyzbrojeným školním vzděláním, totiž opravdovou původnost, bystrý úsudek a opravdovou lásku k věci. Je ovšem záhodno, aby skutečné nedostatky byly v dalších vydáních napraveny, zejména aby bylo doplněno přesné vylíčení, jak autor dospěl k určitým poznatkům a pojmům. Bylo by škoda, kdybychom v tomto směru byli odkázáni na pouhá osobní sdělení, třeba naprosto uspokojující a věrohodná. Taková zlepšení však nemohou nic přidat k podstatné hodnotě Kafkova díla.

Všechny tyto nedostatky, ať skutečné nebo jen zdánlivé, mají však svůj líc. Břetislav Kafka se nám tak jeví jako člověk, který bez valného předběžného vzdělání, zcela samostatně, osamocen a často pronásledován, dospívá dlouholetou prací k výsledkům, které v mnohém doplňují to, co dosud bylo jen nejasně tušeno, objevují nové souvislosti a dávají reálný vědecký podklad všemu, co bylo dosud jaksi rozpačitě odsuzováno na periferii vědy jako okultizmus.

Je jedna z rozhodujících známek pravé vědy, že totiž její jednotlivé poznatky a poučky do sebe přesně zapadají a tvoří tak logický celek. Není sporu o tom, že tuto podmínku výsledky Kafkovy badatelské práce splňují. Je ovšem pravda, že obecné přijetí a další rozšíření Kafkových poznatků si vyžádá čas a práci mnoha dalších badatelů. Jisté však také je, že nová cesta k novým poznatkům byla otevřena a Břetislav Kafka má nespornou zásluhu, že ji nastoupil jako první. Jeho dílo představuje nesmírnou spoustu materiálu a lze si jen přát, aby byl odborně zkoumán a hodnocen ze stanoviska filozofického, lékařského a přírodovědeckého.Kdybych měl na konec krátce vyjádřit svůj osobní dojem o Břetislavu Kafkovi, nemohl bych ho vystihnout lépe než jako člověka normálního v nejlepším smyslu toho slova. Je střízlivý, kritický, vše jiné než nějaký snílek nebo vizionář. Jedině člověk jeho praktického smyslu mohl vnést střízlivou badatelskou metodu, zdravý rozum a smysl pro humor do oblasti, která byla dosud často doménou lidí chorobných a pověrčivých, což právě odrazovalo zdravé a normální lidi od vážného zájmu o tento obor.

Pokusy, které Kafka z počátku prováděl jen ze zvědavosti, ho přivedly k pravému chápání náboženství, když viděl, jak skutečnostem, které jsou předmětem víry, se dostává potvrzení překvapujícím způsobem v oblasti, kde je neočekával, ani nehledal.

Bývá zvykem říkat o člověku, který nastoupil novou cestu v nějaké oblasti vědění nebo činnosti, že předstihl svou dobu. O Břetislavu Kafkovi by se dalo říci, že dohonil, co doba zameškala pravé v bádání o lidské duši. Tato oblast je bohužel dosud pro mnohé uzavřena mechanicko-materialistickými předsudky a vědeckými pověrami. Přejeme proto Břetislavu Kafkovi mnoho následovníků v jeho badatelské činnosti a aby i vědecký svět našel pro jeho dílo alespoň část onoho potěšitelného zájmu, kterému se těší v širokých vrstvách u nás i za hranicemi.

PhDr. Miloslav Skácel, filozof - Praha 1946Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2012-05-13  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kafka, aj keď bol pôvodom, katolícky kňaz, bol okultista


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-05-13  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas s Vladimírom....Je to tak, ide o zahrávanie sa s nebezpečným ohňom, kyvadlo a podobné predmety, /prútikárstvo by som do toho neplietol, ak ide o vyhľadávanie prameňa vody na vykopanie studne/, hoci sprvu sa to zdá v poriadku, tak predsa ide vždy o zahrávanie si s vlastným životom hlavne, pokiaľ ide o svetlú dušu, nakoľko temno nikdy nespí, ono všetko zneužije, pokiaľ sa mu len na okamih otvoria dvierka....


Piotr . mahovusa5   |   ip:109.74.15   |   2012-05-13  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý človek je hodný toho čo je schopný pochopiť.
Každý kto vníma seba, tak vie čo v ňom je.
Nie každý má možnosť, svoju silu využiť, nechce, nemôže.
Mnohokrát, vidím okolo seba chorých ľudí ktorým by som chcel a možno vedel pomôcť, ale sa nedá, lebo nedozreli aby im bolo možné pomôcť.
Inokedy, nemôžem, lebo ak by som pomohol jednému, chcel by to aj druhý a ako odmietnuť, keď viem, že sa im pomôcť nedá, práve pre nich samých.
Bolo by povedané, že si vyberám, tak to radšej nerobím.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-05-13  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je jasné, že aj tu na dôležité.sk ma temno svojich sluhov a otrokov, stačí čítať srdcom, že kto čo píše, ako sa správa k druhým................


putnik . pyqywyje36   |   ip:188.112.7   |   2012-05-13  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak chcete niekoho uzdravit, predovsetkym patrajte po pricine. (Aku info choroba zviditelnuje? Co ju sposobilo? Preco je chory?)
Odstranenie priciny vedie k odstarneniu choroby. (Pride to automaticky - ako prisla choroba, tak aj odide.)
Vyliecenie bez odstranenia priciny moze viest k ovela horsim () dosledkom. (Neodporucam pretlacat sa s vesmirom ... A neznalost veci nas od dosledkov neochrani.)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-13  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všimol som si, že v ostatné dni na dôležité napríklad aj 3 hodiny nikto nenapíše ani riadok. Čím to je? Stráca ovčí portál na dôležitosti?


SirChristian . jadihele96   |   ip:89.173.15   |   2012-05-13  (18:55)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  co nie je katolicke to je okultizmus? please:D


Corascendea . banuwegu84   |   ip:92.26.213   |   2012-05-14  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven,

Neide o to, či sem chodia ľudia v ktorých je prvok temna. Duša, v ktorej nie je prvok temna sa na túto Zem nenarodí, len ak má poslanie a to sa stáva zhruba raz za každých tisíc rokov.

Taktiež za to netreba nikoho apriori odsudzovať. Ved proces učenia, čo je vlastne dôvod prečo sú ľudia tu na Zemi, je v podstate postupné redukovanie temna a jeho nahradzovanie svetlom. Lebo zlo alebo temno, ak trváš na tom výraze, nie je nič iné ako hlúposť a neuvedomelosť. A to preto, lebo zlom si každý v konečnom dôsledku len sám sebe ubližuje.

Temno je výraz ktorý rada používa cirkev, lebo vie že strach je veľmi účinným prostriedkom ovládania. Sama považujem ten výraz za smiešny.

Ako tu už niekto iný spoemenul, ked sa človek sám dostatočne očistí, tak ho Boh či Vesmír aj ochráni od nezaslúženej škody a cez tzv temného človeka vidí, a vidí v ňom len fenomenálneho hlupáka, namiesto strašiaka.

Ja si myslím, že toto forum je skvelé a rozumných a konštruktívnych príspevkov pribúda pri každom kole.

Ak niekto číta príspevky aj cez svoje srdce a nielen cez hlavu, tak aj vycíti nakoľko je kto úprimný.

Každá Duša je hodnotná. V nehmotnom svete najväčším bohatstvom je láska um a schopnosti každého a čím viac Duší, tým je každý bohatší a viac naplnený. Len na to aby Duša tú hladinu dosiahla, treba dozrieť a prvou a njadôležitejšou podmienkou je vzdať sa sebectva. Sebectvo je tiež len formou hlúposti.


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:92.26.213   |   2012-05-14  (01:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium,
Ovce opustli portál.


Piotr . mahovusa5   |   ip:109.74.15   |   2012-05-14  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
PUTNIK:
to je presne to čo píšem, že niekto by sa aj dal vyliečiť, ale jeho postoj k životu je nastavený tak, že proste tá choroba je následok a zmeniť človeka a presvedčiť ho je ťažšie ako to liečenie.
Ľudia si myslia, že zaplatím tomu liečiteľovi a on ma vylieči, ale to tak nefunguje, liečiteľ nelieči pre peniaze, ale aby človeku pomohol.


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.11   |   2012-05-14  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre corascenda. Hovoris, ze su tu duse, v ktorych je kusok temna.

Poviem ti nieco o sebe. ako mala, v skolke, v skole som bola taka povaha, ze ked mi niekto nieco zle povedal alebo aj udrel (nastastie nie nijak silno), nikdy som mu/jej to nevratila. Ak mi hovorili, ze to mam vratit, ja som stale povedala, ze nie, nechcem to vratit.

Cim som vsak starsia, ucim sa viac seba branit, skor si dupnem alebo sa ohradim, ak vidim utok alebo natlak na moj osobu. Hoci to ide len (podla mna) po velmi malych krockoch.

Vecne su vsak situacie, ked by som to mohla vratit, ale nemozem, akoby som si predstavila dosledky a uz to nejde.

Mnohi mi hovoria, ze by som mala byt vacsia sv...na, ze inak na tomto svete "neprezijem", ze sa stale budem trapit. Ja tiez casto myslim na to, co tu, v tomto case vlastne robim (co sa tyka techniky a modernych veci-je to doba pre mna, ale co sa tyka medziludskych vztahov-citim sa tu ako cudzinec).


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.11   |   2012-05-14  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co sa tyka chorob, najviac ma trapili zapaly dychacich ciest, hrdlo, priedusky. Co to znamena, co vtedy trapi dusu?


Jaroslav . ropivano59   |   ip:85.237.22   |   2012-05-14  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcel by som k tomu, k pochopeniu všetkých prežití ako mal ten pán, ale aj podobných prežití, odporučiť knihy Posolstvo Grálu - Vo Svetle Pravdy a knihu Večné zákony 1,2,3 diel. Veľmi jasne vysvetľujú nielen takéto deje.
Toto je iba vecné odporučenie pre tých, ktorí svoj život chcú brať skutočne vážne.


Corascendea . banuwegu84   |   ip:92.28.206   |   2012-05-15  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milá Sherry,
Cirkev si vyžadovala pokoru, Boh Ta učí ako byť človekom. To je včítane schopnosti brániť si svoje práva a trvať na sebaúcte.

V žiadnom prípade by som Ti neradila byť väčšou s...ou, dokonca vôbec žiadnou s...ou. Ak na Teba niekto trebárs slovne útočí, nadýchni sa zhlboka a povedz im že ten kto má pravdu nemusí útočiť. Lebo pravdu vidno alebo sa skôr či neskôr ukáže.

Ak sa Ti niekto snaží vážnejšie ublížiť, môžeš mu povedať, že ho ľutuješ pre jeho nízke chovanie.

Obrana neznamená zníženie sa na hladinu útočníka, ale podržať a obhájiť si svoje morálne stanovisko a ak k tomu príde, aj vecné stanovisko.

Hrdlo a priedušky sú sídlom jasnosti v konceptuálnom myslení a vo vyjadrovaní. Možno aj máš svoje presvedčenia, ale niečo Ti bráni v tom, aby si ich jasne vyjadrila.

Z hľadiska potravy citliví ľudia Tvojho typu trpia zápalmi a niekoľko malých úprav v diéte by Ti mohlo pomôcť. V prvom rade vylúč bravčové mäso, židia vedeli prečo ho nejedli - je nezdravé. Dnešná kuracina tiež už nie je hodnotným mäsom, ak musíš vôbec jesť mäso skús jahňacinu, alebo aj hovädzinu a kvalitné ryby. Viac ražného chleba, menej spracovaného pšeničného a vyhýbaj sa citrusovému ovociu. Dobré domáce jablká, marhule slivky atd. sú oveľa lepšie pre Teba, a špenát a zelená varená zelenina ako kel sú vhodné. Olivový olej najlpešie na konci varenia. Dlho ho nevar, lebo stratí hodnotu.

Zároveň cvič sa vyjadrovať presvedčivo a s dôverou.

Ak to pôjde správnym smerom budeš mať dobrý vnútorný pocit ktorý Ta posilní. Nikdy sa nenúť do dodržiavania žiadnej rady ak v Tebe nezanecháva dobrý pocit. Ani len mojej.


krovak . gobutyxo79   |   ip:93.174.18   |   2012-05-15  (06:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sherry: hrdlo a priedušky by tiež mohli súvisieť s tým, že niečo nevieš "rozdýchať", alebo ak to bolo v detstve mohli ste mať doma "dusnú" atmosféru.
Čo sa týka bránenia sa, je to skôr ako píše Corascendea o naučení primerane sa brániť, možno nebyť obeťou. Z jednoho príspevku ťažko povedať. (pozitívne sa mi ale zdá to že píšeš že sa to učíš)


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.11   |   2012-05-15  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Corasda, krovak, vdaka obom za odpovede.

Ked som bola mala, casto boli v rodine hadky, az ako starsia som sa naucila, ako ich uzmierovat. Ale aj teraz, ked sa pri mne nejaki ludia hadaju, hoci cudzi, citim taku uzkost, ako vo zveraku. :( To neplati pri hadkach na nete. ;)

Ryby, kuracinu, morcacie zboznujem, hovadzinu a bracove pomenej. Citrusy nemusim, mam taky pocit, akoby som po nich chytila nadchu, zacinam kychat a zdaju sa mi strasne kysle, az na nevydzanie, hoci pre inych su sladke. Pritom kysla kapusta mi nevadi, tu zboznjem.


Stano . gicafoby48   |   ip:80.87.209   |   2012-05-19  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem vám, vypočul som si Martinove slová a je to naozaj fakt dobrá prednáška.
Mnohí však iste poznáte aj dobrú stranu psychotroniky: http://www.youtube.com/watch?v=uk2P1G5bNIs
Pravda, žiaden človek nieje neomylný, a nemusíte so všetkým súhlasiť.
Napr. vegetariánstvo je dobrá vec, prečistuje dušu a človek sa vystavuje menej pokušeniam.
Na druhej strane, nieje to nutnosť a je to dané na slobodnej vôli, veď ani Ježiš nebol vegetariánom a ako povedal,
neznečisťuje človeka čo do neho vchádza (potrava) ale čo vychádza z jeho srdca (tj. zlé úmysly a skutky).
Myslím si teda, že psychotronika ako následok duševnej prebudenosti človeka môže byť nebezpečná,
iba ak sa človek rozhodujete a koná nepokorne, svojvoľne, bez Boha. Biblickí kresťania,
uvedomte si, že všetci proroci starého zákona boli jasnovidci, ale boli pokorní pred Bohom
a Jeho Slovom, a o tom práve Boh hovorí v onom citovanom Deut.18,15.
Preto tu treba povedať, že ak slepí cirkevní vodcovia odsudzujú pred ľuďmi jasnovidectvo
ževraj je zlé, potom sú sami tými antikristami. Lebo Ježiš hovorí úplne opačne:
Matúš 6,22-23: 22Sviecou tela je oko. Keby tedy bolo tvoje oko prosté, celé tvoje telo bude svetlé; 23ale keby bolo tvoje oko zlé, celé tvoje telo bude tmavé. Ak tedy svetlo, ktoré je v tebe, je tmou, jaká veľká bude sama tma?
Matúš 7,4: Alebo jako povieš svojmu bratovi: Daj, nech vyjmem ivierko z tvojho oka, keď hľa, brvno je v tvojom vlastnom oku? 5Pokrytče, najprv vyjmi brvno zo svojho oka a potom prezrieš, aby si vyňal ivierko z oka svojho brata.
Matúš 15,14: Nechajte ich; sú slepými vodcami slepých. A keď slepý povedie slepého, obidvaja padnú do jamy.
- ako chcete pomáhať iným ľuďom, ak sami nevidíte ich skutočné problémy a nemoci, ktoré ich sužujú,
ak nepočujete Boží hlas vo vašom svedomí, ak ho v sebe neustále potláčate a podceňujete Ho
pod dogmatické ľudské zákony, ktoré vás naučili v kňazských seminároch?
Vy študovaní, chcete pomáhať ľuďom naslepo podľa psychologických pravidiel? Toto všetko tiež odporuje Matúšovi 10,32-42, Matúšovi 7,21-23 a ďalším Slovám.
Psychológia a filozofia sú iba nahrážka života, ľudský zákon obchádzajúci srdce, podobne ako kedysi napísal Pavol o Zákone v Liste Rimanom. Stačí ak sa nad tým hlbšie zamyslíte.
Poučky sa nedajú bez ujmy naslepo napasovať na žiadneho človeka ako náhradu živého Božieho slova, všetko prenikajúceho Božieho Ducha.
A podobne nemôžu ani liečitelia samozvane nasilu liečiť, tj. vyháňať zlých duchov z ľudí, ktorí v duši
zostávajú nezmenení zlí, a vyhnaním zlého ducha sa im nepomôže, lebo potom
iba upadajú do ešte horšieho stavu než boli predtým, ako nás učí Ježiš v Matúšovi 12,43.
Neodsudzujte jasnovidectvo, je znakom dobre utvorenej duše, hoci nie znakom duchovnej prebudenosti.
http://www.lorber.szm.com/vybrane/dvanast10.htm
A to čo Martin spomína o premiestňovaní sa, učinil aj Pán Ježiš, čítajte v Jánovi 6,15 a nasledujúce.
alebo podrobnejšie slovami samotného Pána Ježiša tiež vo Veľkom Evanjeliu Jánovom, http://www.lorber.szm.com/vej/
Dalo by sa spomenúť ešte mnoho iných vecí, ale toto bohate stačí. Snáď vám bude niečo z povedaného k prospechu.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nálepky,Letáky,Kartičky "Zeitgeist Moving Forward Slovenský dabing " ZADARMO na stiahnutie

Zdroj pre tlač nálepiek,letákov,kartičiek.


Hypotéka alias slučka na krk

Libor Halík proti interupcii

Dane, vydieranie a krádež.

"Skutocny terorista som bol ja"

Vyjdi do ulíc 19. 6. 2011

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3812 s