19. September 2019
    
Sýrska slobodná armáda – oddiely smrti zachytené na videozáznamoch - Dolezite.sk

Sýrska slobodná armáda – oddiely smrti zachytené na videozáznamoch


  2012-06-28  (08:59)  |  Vojny
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Sýrska slobodná armáda – oddiely smrti zachytené na videozáznamoch
Drastické videá popráv, štvrtenie zajatcov a civilistov zaživa, bombové útoky a  zverstvá ‘osloboditeľov’ sýrskeho ľudu zvaných Free Syrian Army.  Článok odkrýva a poskytuje desivé skutočnosti z pozadia sýrskeho konfliktu a žoldnierskych zabijakoch dovážaných do Sýrie v oddieloch smrti. Obsahuje zdrvujúce videá zachytávajúce sadizmus páchaný na civilistoch.

Myslím, že je na čase,  aby sme si definitívne predstavili ‚bojovníkov za slobodu’ v Sýrii, kto sú, kto ich podporuje a aké sú ich ciele. Pre lepšie dokreslenie článok obsahuje videá, ktoré sú v mnohých prípadoch drastické.

Free Syrian Army – sadistické a nemilosrdné oddiely smrti 
Je tomu už niečo vyše jeden a pol roka,  čo médiami prebehli prvé zábery zo Sýrie zachytávajúce tanky vo veľkých mestách ako pália do obytných domov, následne telá mŕtvych civilistov, či sýrskych vojakov ako nešetrne zaobchádzajú so zajatcami. Do povedomia ľudí po celom svete bol implantovaný zvučný názov bojovníkov, ktorí sa vzopreli Assadovmu režimu, odhodlaní bojovať za demokraciu. Západ vytvoril fantáziu – bájny pojem ‘Free Syrian Army’.

Od samotného počiatku boli vykresľovaní ako mierumilovní protestujúci, neskôr ako dezertéri zo sýrskej armády, ktorí na základe vnútorného presvedčenia prebehli do radov vzbúrencov odhodlaní prinútiť prezidenta Assada odstúpiť. Toto počínanie neskôr prerástlo do násilia, streľby a nespočetné množstvo reportáží o humanitárnej katastrofe v Sýrii. Spoty o civilistoch pozabíjaných armádou a tí čo prežili, boli donútení zachrániť sa útekom za hranice Sýrie. Vznikli mítingy krajín pod názvom Friends of Syria, ktorých sa zúčastňujú krajiny hlasne volajúce po vojenskej intervencii. Celé NATO je na nohách, pripravené brániť občanov Sýrie. Po viac než roku krvavých bojov sa otvorene hovorí o hromadnej podpore a zásielkach zbraní od hlavných protagonistov mítingov Friends of Syria.

Približne asi toľko sa mal možnosť dozvedieť rádový človek sledujúci dych vyrážajúce reportáže, ktoré sú zrkadlovo preberané zo zahraničných televíznych staníc. Bohužiaľ, väčšina z hore uvádzaných faktov sú absolútne fabulácie a na míle vzdialené skutočnosti a teroru,  ktorého sú svedkami Sýrčania v uplynulých mesiacoch.

Ako to teda začalo a kto stál za ‘mierumilovnými povstaniami’ v Sýrii?
‘Mierumilovné povstania’ v Sýrii boli naštartované po zuby ozbrojenými oddielmi smrti, ktoré prekročili hranice Jordánska, Libanonu, no najmä Turecka a ich útoky boli priamo cielené na armádne a policajné zložky Sýrie.

Video a foto v článku nie je určené pre mladších ako 18 rokov a slabšie povahy!

Sú to vskutku drastické zábery!!!

Ozbrojenci nazývajúci sa Free Syrian Army boli vyzbrojení najmodernejšími zbraňami, ktoré s určitosťou nepatrili do štandardnej výzbroje sýrskych vojsk, a teda logicky nemohli byť odcudzené dezertérmi z muničných skladov, tak ako to proklamovali médiá. ‘Mierumilovné povstania’ boli a stále sú založené na taktike zaútočiť a okamžite sa stiahnuť za hranice Sýrie, a teda ich výsostnou úlohou je provokácia ozbrojených síl s vytvorením čo možno najväčšieho chaosu v krajine.

Značná časť zbraní bola už na počiatku nepokojov do krajiny prepašovaná cez hraničné pásma Jordánska a Libanonu. Dnešné vyzbrojovanie povstalcov otvorene potvrdzuje aj Saudská Arábia a Katar, ktorí tieto snahy plne podporujú a zasielajú do krajiny veľké objemy zbraní, trhavín a logistického vybavenia vyžívajúceho sa nie len v boji, ale najmä pri krvi preliatiach na civilistoch.

Väčšina zbraní Free Syrian Army je pôvodom z Izraela, USA a Iraku.

Cielené vytváranie chaosu si vyžiadalo takmer okamžité zapojenie armádnych zložiek, kde značná časť bojov sa odohráva v obývaných častiach veľkých miest. Táto taktika je povstalcami využívaná z dvoch dôvodov. Jednak strategicky členitého terénu civilných obydlí, no predovšetkým možnosti následnej medializácie humanitárnej katastrofy v krajine a tyranie sýrskej vlády, ktorá pustoší civilné obyvateľstvo. Väčšina zbraní Free Syrian Army je pôvodom z Izraela, USA a Iraku. Cielené vytváranie chaosu si vyžiadalo takmer okamžité zapojenie armádnych zložiek, kde značná časť bojov sa odohráva v obývaných častiach veľkých miest. Táto taktika je povstalcami využívaná z dvoch dôvodov. Jednak strategicky členitého terénu civilných obydlí, no predovšetkým možnosti následnej medializácie humanitárnej katastrofy v krajine a tyranie sýrskej vlády, ktorá pustoší civilné obyvateľstvo.Keďže Free Syrian Army využíva taktiku rýchleho útoku a okamžitého premiestnenia, väčšinu ich úkrytov predstavujú práve civilné obydlia. Nakoľko ozbrojenci využívali úkryty v obytných domoch, veľa z útokov sýrskej armády bolo mierených priamo na obydlia civilistov avšak – a to podotýkam, nie s úmyslom zabíjať nevinných ľudí, ale prioritne išlo o zneškodnenie vojenskej hrozby zo strany Free Syrian Army. Potom je už len šikovnosťou novinárov poukázať na zbombardované civilné oblasti. Z vojenského hľadiska ako aj stratégie postupu vojsk je bombardovanie bytov, domov či iných civilných objektov absolútne irelevantným cieľom, ak z taktického hľadiska nepredstavujú fatálnu hrozbu.

V žiadnom prípade sa nejedná o národné povstanie, ale o cielene koordinovanú vzburu riadenú a živenú zo zahraničia, podporovanú falošnými správami, vykonštruovanými skutočnosťami s absolútnou demagógiou faktov – história spravodajstva takýto rozsah klamstiev doposiaľ ešte nezažila.

Zabijaci Free Syrian Army pochádzajú z mnohých arabských etník, nakoľko na území Sýrie bolo do dnešných dní dolapených či zabitých množstvo žoldnierskych zabijakov z Líbye, Afganistanu, Libanonu, Francúzska, Turecka, Iraku, Jemenu a Jordánska. Pri tomto poznatku vyznieva skôr ironicky konštatovanie médií a politikov, že revolúcia je národného charakteru. Väčšina bojovníkov či lepšie povedané vrahov je do krajiny doslova dovezená a koordinovaná z území mimo Sýrie. Neviem si tiež veľmi dobre predstaviť dobrovoľníkov z Líbye či Francúzska, ktorí dobrovoľne prídu položiť životy z vlastného presvedčenia za slobodu Sýrčanov. Skúsme si predstaviť koľkí zo Slovákov by dobrovoľne a len z vlastného presvedčenia dorazilo do Bieloruska a bojovalo po boku partizánov proti dobre vyzbrojenej armáde tamojšej vlády? A približne takto vyznieva paradox národnej revolúcie v Sýrii. V týchto dňoch sú tieto skupiny ozbrojencov preskupované hlavne na území Turecka s následnou implantáciou doslova teroristicky orientovaných oddielov smrti v samotnej Sýrii.

Nábor týchto zabijakov nie je nijako náhodný a už vôbec nie spontánny. Jedná sa o klasický typ žoldnierskej armády, kde každý z bojovníkov je vycvičený a vyzbrojený mimo územia Sýrie a do krajiny sú privádzaní v úderných oddieloch smrti čítajúcich desiatky niekedy aj stovky mužov. Na základe svedectiev dolapených členov Free Syrian Army, sú títo za svoju účasť riadne platení alebo ich rodiny požívajú rozličné finančné výhody v domovských krajinách. Ich záujem zúčastniť sa bojov je motivovaný osobným prospechom a nie národným cítením. Aj preto ich taktikou nie je obrana obyvateľstva, ale predovšetkým teror, násilie, drancovanie, vykrádanie, znásilňovanie a používanie tých najnekonvenčnejších praktík ku ktorým sa dostaneme neskôr a ktorého sme boli svedkami v minulosti v podobne Contras v Južnej Amerike.

Taktika Free Syrian Army – nevýslovná krutosť, vraždenie, mučenie, exemplárne popravy, porciovanie svojich obetí zaživa
Pracovným nástrojom oddielov smrti tzv. Free Syrian Army je nevýslovné násilie a brutalita. Túto praktizujú s krutosťou, ktorých hranice sa v tomto konflikte posunuli do skôr zverstiev a to najmä na civilnom obyvateľstve.

Paradoxne, utečenci ktorých tak často vydáme v hlavných spravodajských blokoch neutekajú pred tyranom Assadom a jeho armádou, ale pred Free Syrian Army, ktorá ich podľa reportérov CNN, BBC či Al Jazeera oslobodzuje. Po oslobodeneckej armáde ostáva spúšť, chaos a tisícky mŕtvych tak,  ako je to zrejmé v meste Homs.

Ľudia, ktorí sa ‘oslobodeneckej armáde’ vzoprú väčšinou čaká brutálna smrť či exemplárna poprava. Beštiálne vraždenie a popravovanie sýrskych vojakov ale aj civilistov je práca psychopatov a ich cieľom je účelové zastrašenie a potlačenie akýchkoľvek náznakov vzbury, paradoxne proti ozbrojencom vydávajúcich sa za osloboditeľov. Ostatky a časti tiel zmasakrovaných ľudí sú ponechané pri cestách, kostoloch či námestiach a plnia hrôzostrašnú funkciu ‘prevencie’ vzbury proti gaunerom vydávajúcich sa za osloboditeľov. Popularita vrahov z Free Syrian Army je nulová, a preto je brutalita, teror a násilie jedinou formou akou dokážu na územiach, ktoré sú pod ich čiastočnou kontrolou zotrvať. Ostreľovanie civilistov a streľba do neozbrojených davov stojacich na strane terajšieho prezidenta Assada

či bombové atentáty v hlavnom meste Damasku


čo je len časť z praktík, ktorými sa v týchto dňoch Sýria ‘oslobodzuje’.

Ich taktika spočíva v konštantnej provokácii ozbrojených sýrskych síl, a teda je založená na rýchlej provokácii a následnom stiahnutí sa. Rýchlosť takto vykonávaných útokov je spájaná s absolútnou dezorientáciou či nejasným cieľom, a preto v mnohých prípadoch je postavená len na vytvorení čo možno najväčšieho humanitárneho chaosu, ktorý je následne možné pranierovať prostredníctvom spriaznených médií. Jediným momentálnym cieľom týchto oddielov smrti je neustále poukazovanie na brutalitu Assadovho počínania, avšak vo väčšine prípadov sú obeťami civilisti, ktorí boli zmasakrovaní rukami ich osloboditeľov. Nedávny masaker v meste Hula nesie všetky známky ich rukopisu a osobne som presvedčený, že za týmto beštiálnym činom stojí práve Free Syrian Army a v neposlednom rade ich kvestori stojaci na čele zoskupenia Friends of Syria hľadajúci legitimizáciu vojenskej ofenzívy NATO na spustošenie celej krajiny.

Momentálne je však veľmi dôležité si uvedomiť odkiaľ pramení samotná iniciatíva celej tejto destabilizácie. Z médií sa k nám dostavajú informácie, že pomoc do Sýrie prichádza prevažne z Turecka, Saudskej Arábie či Kataru. Tak teda rozmeňme si to na drobné a odpovedzme si, či je to slobodná vôľa politických dobrodincov z týchto krajín alebo je to skôr vôľa vyššej moci superveľmocí západu.

Turecko, krajina ktorá sa už niekoľko rokov snaží stať členom EÚ. Je stálym členom NATO a na jej území bol nedávno implantovaný americký raketový obranný štít. Turecké teritórium bolo počas studenej vojny strategicky využité na rozmiestnenie nukleárnych zbraní USA a od nepamäti má pre USA strategický význam z pohľadu oklieštenia ruskej rozpínavosti smerom na Balkan. Na jej území sa nachádzajú aktívne vojenské základne americkej armády.

Saudská Arábia a Katar predstavujú kľúčových ekonomických partnerov USA, nakoľko väčšina dovážanej ropy do Ameriky pramení práve z tohto regiónu. Vojenská obrana týchto krajín je priamo závislá na terajšej hegemónii americkej armády. Armáda USA je aktívna aj pri potláčaní vnútorných vzbúr, čoho sme boli svedkami pri vylodení špeciálneho komanda SEALS, ktoré potlačilo nedávny pokus o zvrhnutie vlády. Krajiny,  ktoré sa od samotného počiatku nechávajú veľmi hlasno počuť, že vojenskú intervenciu v Sýrii je nutné vykonať okamžite. Krajiny, ktoré sú ovládané autokraticky a bez náznaku akejkoľvek formy demokracie. Krajiny v ktorých práva žien takmer neexistujú a kde ženy nemajú právo ani len šoférovať!

Saudská Arábia a Katar pôsobia ako základný výcvikový tábor pre súkromnú spoločnosť v minulosti známu pod názvom Blackwater, ktorá bola a stále je aktívna po boku americkej armády v Iraku. Práve kvôli obludným masakrom civilistov v Iraku a následným súdnym žalobám došlo k premenovaniu spoločnosti na Xe Services s ich hlavnou výcvikovou „základňou” v Saudskej Arábii a Katare. Výber týchto krajín nie je samozrejme náhodný, keďže sa jedná o hlavných spojencov v regióne a dodávateľoch ropy pre USA. Xe Services predstavuje jedného z najväčších civilných spojencov americkej armády. Jej pôsobenie v daných krajinách má za prioritný cieľ vytvorenie armádneho oddielu pozostávajúceho z  800 mužov prevažne arabského etnika, ktorí budú zo Saudskej Arábie či Kataru logisticky vysielaní do problémových pásiem Blízkeho východu, Afriky či Latinskej Ameriky. V neposlednom rade sú priamo určení na potláčanie vzbúr a povstaní v Saudskej Arábii a Katare, ktorých boli tieto krajiny svedkami v nedávnej minulosti.

Tak ako v Južnej Kórei, v ktorej sa nachádza 8th US Army s 50.000 americkými jednotkami, tak aj v krajinách, v ktorých pôsobí americká armáda sa stáva najmä zahraničná politika zvrchovanej krajiny nesvojprávna. Americkej armáde hostiteľské krajiny nie len prispievajú na jej chod, ale strategické rozhodnutia, a to najmä zahraničnopolitické sa nezaobídu bez súhlasu hlavného velenia daného armádneho kontingentu. Dané želania a priania sú pretlmočené cez civilné kanály dobre koordinovaných veľvyslanectiev západných mocností, ktoré reprezentujú záujmy Pentagonu v hostiteľských krajinách. V prípade núdze dokonca prechádza hlavné velenie všetkých armádnych zložiek hostiteľskej krajiny pod absolútnu kontrolu amerického velenia.

Myslíte si teda, že krajiny ako Katar, Saudská Arábia a Turecko rozhodujú na základe vlastného presvedčenia o tom ktorý národ potrebuje humanitárnu pomoc, alebo kamióny naložené zbraňami? Všetky obdobné rozhodnutia hostiteľských krajín sú empiricky závislé na svojvôli Pentagonu. Pentagonu, ktorý v minulosti presne obdobným spôsobom podporoval krviprelievanie a dotoval vražedných maniakov Contras v Latinskej Amerike, ktorí stáli za tisíckami vrážd civilistov, znásilnení a zohavení detí a žien. Počínanie si dnešnej Free Syrian Army je tomu navlas podobné.

Naivne si myslieť že osud Sýrie je v rukách troch krajín, ktoré z globálneho hľadiska predstavujú len bábky v rukách západu je ďalší veľký omyl, v ktorom nás média utápajú. Tieto krajiny predstavujú len akéhosi pomyselného trójskeho koňa, ktorý už viackrát potvrdil že sa tento krát nezastaví pred ničím a to ani pred tými najväčšími a najohavnejšími zverstvami. Médiá už poukázali na absolútne zmanipulované informácie týkajúce sa masových hrobov, stovky tiel zmrzačených civilistov a detí, ktoré nemilosrdne masakruje sýrska armáda, deti, ktoré si sýrska armáda ukladá na tanky, aby ich ochránili pred streľbou ‚osloboditeľov’, to ako sýrski vojaci idú do boja po požití omamných látok. Všetky tieto absurdity a klamstvá sme už ale raz zažili – a to v Líbyi.

Čo bude teda nasledovať? 
Domnievam sa, že médiá nám čoskoro prinesú zábery ďalšieho masového zabíjania civilistov Assadovými vojskami, možno aj za použitia chemických zbraní. Budú tu ďalšie masakre detí, ktoré veľmi emotívne rezonujú médiami. Bude tu falošné spravodajstvo o tom, že Free Syrian Army útočí a úspešne obsadzuje nové územia. Spravodajstvo v Sýrii bude narúšané prostredníctvom odpájania satelitných signálov, bude šírená propaganda tak, ako tomu bolo v Iraku a Líbyi prostredníctvom nahrádzania tuzemských rádiostaníc prozápadným propagandistickým spravodajstvom, zhadzovanie propagačných letákov, krvavé bombové atentáty, pomyselné vzbury civilistov a mnohé ďalšie klamstvá výsostne určené pre demoralizáciu pro-Assadových stúpencov.

To všetko nás čaká, ale za akú cenu? 
Otázkou je, čo budú požadovať západní kvestori a sponzori za každú pušku a granát, ktorý momentálne zdanlivo dobrovoľne zasielajú do krajiny. Čo požadujú za logistickú podporu, ťažké zbrane, raketomety a honoráre vyplácané žoldnierskym vojakom? V tomto svete nie je nič zadarmo, a teda naozaj je niekto tak naivný myslieť si, že táto vojna stojí na pilieri dobrovoľnosti, charity a nezištnej pomoci západu sýrskemu ľudu?

 

autor: Jan Chladek
zdroj: chladek.blog.sme.sk


Jan Chladek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
nik . xodepubi27   |   ip:195.80.16   |   2012-06-28  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blackwater sa už premenovali na acad.


NechcemelbyjskscenrvSrii . dagaqehe4   |   ip:178.40.23   |   2012-06-28  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Objektívne a čerstvé spravodajstvo o dianí v Sýrii na facebooku:

http://www.facebook.com/NechcemeLibyjskyScenarVSyrii


DrHujer . doducyve62   |   ip:178.41.23   |   2012-06-29  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alah w agbar. Len sa pekne odvracajme od kresťanských hodnôt...


Andrej . bomefumi93   |   ip:91.229.29   |   2012-06-29  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim si,ze iba uplny idiot si moze mysliet,ze masakry,ktore zapredanecke zapadne media pripisuju Asadovi ma na svedomi Basar Asad.Do Syrie sa dostalo mnozstvo najomnych zabijakov,ktori boli k videniu ako v Libyii,tak aj v Afganistane,kde pachali nevyslovne krutosti,ktore media bez rozmyslu pripisovali oficialnym predstavitelom krajin,hoci dokazy jasne nasvedcovali opak.Cely Arabsky svet je hore nohami a domnievat sa,ze ide o "demokratizaciu" Blizkeho Vychodu je tragickym nepochopenim Americkej agresie v srdci Arabskeho sveta.Problemom je,ze vrazdy neustanu,viete o tom,ze krviprelievanie v Libii neskoncilo?To uz vsak USA ani NATO nezaujima,ich nezaujimaju osudy ludi,ale strategicke ropne naleziska a nerastne suroviny.NATO a USA su vrahovia,zlodeji a vydieraci,ktori priam potrebuju novy Sovietsky zvaz,aby tieto krysy zaliezli naspat do kanalov,kam patria...jasom . jebexunu36   |   ip:213.81.16   |   2012-07-02  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mocnosti sa potrbuju zbavit starsich zbrani a municie aby mohi vyrabat nove a preto sa necudujem ze ich proti sebe stvu. To same robia aj nam,rozdelili krajinu na dva tabory a teraz len tahaju za nitky.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-07-04  (02:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Až by som bol v pozícii moci Ruska a pána Putina, tak už dávno darujem Iránu a Sýrii zadarmo na obranu svojich krajín, krajín Iránu a Sýrie,

pred fašistami z USA a Európy aspoň 100 rakiet dlhého doletu s jadrovými a biologickými hlavicami (ako odstrašujúci prostriedok pre NATO a to invázie do ich krajín),

aby prešla fašistov z USA a Európy chuť na Iránsku a Sýrsku ropu a diktovať svetu svoju vôľu.

Dnes Líbya pod vedením hrdlorezov a spojencov Mosadu, MI6 a CIA aj napriek tomu,

že má ropu

upadá sociálne a vládne tam teror a potlačovanie ľudských práv ako za fašizmu a gestapa fašistického Hitlerovho Nemecka a EU a USA poctivo o tomto stave dnešnej vraj už demokratickej Líbye mlčia.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VĚDCI VYPOČÍTALI PRAVDĚPODOBNOST VZNIKU ČTVRTÉ SVĚTOVÉ VÁLKY


2013-04-15  (09:01)  |  Vojny
Přestávka mezi třetí a čtvrtou světovou válkou se chýlí ke konci. K takovému závěru dospěli vědci z ukrajinské Akademie vojenských věd na základě teorie cyklů Kondraťjeva. V souladu s touto teorií (které ještě říkají teorie dlouhých vln) vypracované sovětským ekonomem Nikolajem Kondraťjevem, může začít další světová válka během nejbližších deseti let, soudí člen Akademie vojenských věd Sergej Malkov. Na žádost naší rozhlasové stanice vysvětlil, jak si tuto situaci představuje.

Stanné právo v Severnej Kórei, príprava na vojnu? VIDEO: KLDR může odpálit několik jaderných náloží


2013-02-06  (09:22)  |  Vojny
KĽDR je údajne vo stannom práve, Kim Čong-un nariadil armáde, aby sa “pripravila sa na vojnu.” Severokórejský vodca v sobotu vydal sériu príkazov pre vrchné velenie v oblasti obrany a bezpečnosti, uzavrel tak prípravy k novému jadrového testu, citovala v Soule Kórea JoongAng Daily nemenovaný zdroj.


USA promýšlejí scénář války s Čínou


2013-01-31  (09:08)  |  Vojny
Obama označil Čínu za protivníka a nařídil prozkoumat čínské nebezpečí. Spojené státy zahájily přemisťování svého loďstva do Asijsko-tichooceánského regionu (ATR). Základem pro takovou pozici je ekonomika a politika.


Co byste měli vědět o válce v Mali: Uran, zlato, ropa a strategické minerály


2013-01-17  (09:27)  |  Vojny
Francouzská vláda uvedla, že: „Pošle 2 500 vojáků, aby podpořili vládní vojáky Mali v konfliktu proti islamistickým rebelům. Francie už do Mali vyslala 750 vojáků a francouzské přepravní lodi už v úterý ráno dorazily do Bamaka… S vysíláním vojsk po zemi i vzduchem budeme pokračovat …


6 důvodů k započetí třetí světové války


2012-12-06  (10:44)  |  Vojny
Listopad 2010. Je třetí světová válka vhodná pro zavedení Nového světového řádu? Průměrný člověk si může jen stěží představit, proč by třetí světová válka měla být cokoliv, jen ne událost ukončující civilizaci. A přesto, slyšeli jsme rétoriku neoconů, ve které navrhují, že by nová světová válka byla životaschopnou možností k nápravě umírající ekonomiky dolaru. Nebo, možná je to prostě dobrou investicí, pokud jste globalista.


Úspěšné konspirační teorie, o kterých se dnes moc nemluví


2012-07-24  (11:04)  |  Vojny
Letos uplynulo 10 let od událostí z 11. září, které byly úvodem k dosud nekončící válce s terorismem. Snad ještě než se usadil prach po pádu dvojčat, objevily se první konspirační teorie, které přiživila jak interpretace těchto událostí v oficiálních mediích, tak zveřejněná vládní zpráva. Diskuze mezi zastánci a odpůrci oficiální zprávy trvá dosud.


Tipy a rady z války v Bosně – informace z první ruky – 1. část


2012-04-23  (06:14)  |  Vojny
elco popisuje, jaké to bylo žít ve městě celý rok bez elektřiny, paliva, tekoucí vody, dodávek potravin nebo tradičního obchodu. Jejich měna byla bezcenná, neexistovaly policejní nebo vládní síly a v ulicích vládly gangy a násilí. Strategie přežití, kterou on, jeho rodina a komunita použila k tomu, aby zůstali naživu je poučná a může změnit některé vaše priority ohledně přípravy na SHTF (SHTF = Shit Hits The Fan = výraz používaný survivalisty pro popis katastrofické situace). I když nejde o dlouhé čtení, přesto tento text doporučuji kvůli bohatým poznatkům někoho, kdo SHTF skutečně zažil.


Mikrovlnná zbraň USA


2012-03-14  (10:20)  |  Vojny
Americká armáda představila světu novou zbraň, neformálně pojmenovanou mikrovlnné dělo. „Active Denial System“ (dále jen ADS) je nesmrtící zbraň primárně určená pro kontrolu davu. Dlouho se šířily zvěsti o „dělu“, které může být namontováno na vojenském vozidle, určeném k rozehnání davu pomocí vysoce energetického elektromagnetického záření.


Kto ovláda svet: Súbory o tajných operáciach CIA odtajnené


2012-03-04  (22:33)  |  Vojny
Odtajnenie súborov CIA vnesie svetlo do ďalšej éry: časy Irán Kontra, prezidenta Reagana a pádu Sovietskeho zväzu, éra korupcie a falošného potlesku. Prvým z týchto súborov je odtajnený reťazec rozhovorov medzi prezidentom Reaganom a diplomatom Emilom Lee Wantom, ktorý umožňuje vstúpiť do sveta Bieleho domu, inak prístúpného len pre zasvätených.


Izrael zaútočí na Írán bez varování


2012-02-28  (09:51)  |  Vojny
Izraelští představitelé říkají, že pokud se Izrael rozhodne zahájit preventivní útok na íránská jaderná zařízení, učiní tak bez předchozího souhlasu či vědomí USA, citovala AP uniklou informací z americké tajné služby.


Přípravy na válku (3)


2012-01-25  (18:20)  |  Vojny
Američané a Evropané posílají válečné námořnictvo do Perského zálivu. Možná jde jen o pokračování diplomatického nátlaku. Nebo taky ne.


10 největších kupců íránské ropy


2012-01-23  (17:03)  |  Vojny
Druhý největší producent OPECu Írán prodává velké množství ropy do Číny, Indie, Jižní Koreje, Japonska a Itálie. Ale Turecko, Jižní Afrika a Srí Lanka se hodně spoléhají na dovozu íránské ropy. Americké sankce již zakázaly dovoz íránské ropy. Francie tlačí Evropskou unii, aby zvážila zákaz dovozu íránské ropy s cílem odradit Teherán od jaderného programu.


Čína a Rusko: Rozpoutáme 3. světovou válku, pokud západ nepřestane s agresí !


2012-01-17  (08:20)  |  Vojny
Ve světě právě vrcholí napětí spojené s finanční krizí a různými regionálními konflikty. Najednou se zdá, že se opět budeme dostávat do nové Studené války. Pochmurný bulletin ministerstva obrany, vydávaný pro premiéra Putina a prezidente Medveděva, dnes uvádí, že prezident Hu „v principu souhlasil“, že jediným způsobem, jak zastavit agresi západu vedenou Spojenými státy, je prostřednictvím „přímé a okamžité vojenské akce“, a že čínský vůdce nařídil svému námořnictvu „připravit se na válku“.


USA se připravují na izraelský útok na Írán


2012-01-15  (14:37)  |  Vojny
Američtí vojenští představitelé jsou stále více znepokojeni možností, že Izrael podnikne samostatně nálety na íránská jaderná zařízení, a to navzdory jejich námitkám, protože oni si přejí dát více času sankcím. Proto začali plánovat opatření na ochranu amerických instalací v regionu pro případ konfliktu.


Video ako americkí vojaci v Iraku bijú a kopú miestne deti, keď si myslia, že ich nikto nevidí.


2012-01-12  (08:34)  |  Vojny
Video ako americkí vojaci v Iraku bijú a kopú miestne deti, keď si myslia, že ich nikto nevidí. Násilie na demonštrantoch bolo pritom dôvodom americkej invázie do Lýbie. Škoda, že USA niesú aj voči sebe také tvrdé.


Pentagon uvažuje o nasadení vojakov v Európe, ak sa rozpadne


2011-12-11  (13:18)  |  Vojny
Rozpad eurozóny by mohol vyvolať občianske nepokoje a rozpad celej európskej dvadsaťsedmičky. Vyhlásil to šéf amerických ozbrojených síl, generál Martin Dempsey, ktorý vyjadril znepokojenie z vývoja finančnej krízy v eurozóne.


Ako prežiť ekonomický kolaps


2011-12-05  (15:44)  |  Vojny
Žijeme náš každodenný život. Do práce, domov, občas dovolenka. Málokto myslí na to, že by to mohla prísť globálna katastrofa. Prednedávnom „padla vláda“ a strany sa dohodli a bolo OK, až na tie milióny za voľby. Ale pozrime sa na ekonomickú situáciu. Mestá, obce, štáty, ľudia. Všetko má dlh. Čo sa stane ak praskne najväčšia bublina ? Padne ekonomika. Obávam sa, že v tom chaose bude na hocaké prípravy príliš neskoro.


Tak predsa?


2011-11-19  (20:35)  |  Vojny
Prednedávnom sa internetom prehnala „tajná“ správa adresovaná Putinovi. Odosielateľ bol vysoký vojenský predstaviteľ Číny, ktorý mal tieto informácie zasa od bývalého žoldniera Blackwater. Žoldier, ktorého medzitým zatkla CIA sa vyjadril nejak takto: „USA chystá na takú špinavú vojnu s takým množstvom obetí, čo je pre človeka s dobrým svedomím neprijateľné, preto som dokumenty poskytol Číne.“ Myslím že každý súdny človek pri čítaní onej správy nadvihol aspoň jedno obočie. Pozrime sa však, čo sa v krátkej dobe udialo.


Čína varovala Putina: USA chce svetovú vojnu


2011-10-28  (10:21)  |  Vojny
Putin dostal vážne varovanie od vysoko postaveného čínskeho vojenského predstaviteľa. Preto to musíme tak zdôrazniť, pretože nejde o výplod bujnej fantázie autorov z nejakého undegrundového blogu, ale o varovanie najvyššieho čínskeho vedenia pre Moskvu.


Proč bude válka


2011-09-23  (18:29)  |  Vojny
I když většina lidí na Západě stále žije v domnění, že pohodu posledních desetiletí ruší pouze nahodilosti a vzdálené bouře, pod mírovým povrchem doutnají čtyři nálože. Přestože každá z nich se může jevit jako dílčí problém, ve své kombinaci vytvářejí prohlubující se tendenci k velké válce. Tedy válce, kdy na obou stranách fronty budou mocnosti schopné zasáhnout území protivníka. Tato nebezpečí lze pojmenovat: výměna světového hegemona, zbrojení, způsob života středních vrstev, úroveň politických elit Západu.


Americké Tulene vleteli do pasce Talibanu


2011-08-09  (18:29)  |  Vojny
Podľa správ úradov okupovaného Afganistanu elitné jednotky americkej armády známe ako SEAL vleteli do pasce ktorú im nastavil Taliban.


Chystá se v Berlíně nové jaderné 11. Září ?


2011-05-20  (21:46)  |  Vojny
Již delší dobu se mluví o tom, že by ze známých důvodů bylo vytořeno další 11.Září, a to v nějakém známém evropském městě a ve spojení s jadernou zbraní.


Falešná záminka pro válku v Libyi?


2011-04-21  (18:20)  |  Vojny
Intervence ale nezabránila genocidě, protože k žádnému takovému krveprolití by nedošlo. USA naopak tím, že intervencí povzbudily rebely, prodloužily libyjskou občanskou válku a výsledné utrpení nevinných. Nejlepším důkazem, že Kaddáfi neplánoval genocidu v Benghazi je, že se jí nedopustil v dalších městech, které dobyl buďto plně nebo částečně – včetně Zavíje, Misuráty, Adžábíje, které v součtu mají více obyvatel než Benghází.


Japonsko ve spárech HAARPyjí


2011-03-25  (00:01)  |  Vojny
Zapomeňte na konvenční války v Afghánistánu a Iráku, ty jsou minulostí. Dnešní války Spojených států se vedou jinak. Nepozorovaně, skrytě. Klasické zbraně nahradily zbraně klimatické a tektonické.


Západ klame o rebélii v Lýbii rovnako, ako klamal o vojne v Gruzínsku !


2011-03-20  (02:34)  |  Vojny
http://www.kp.ru/daily/25644.5/808675/ Proamerické médiá „topia“ Kadáfiho kvôli prerozdeleniu svetových zásob ropy naftovými barónmi ! „Neverte ničomu, čo vám hovoria v TV o Lýbii“ takto sa najčastejšie začínajú listy od ľudí, ktorí v súčasnosti pracujú v tejto krajine a nezberajú sa odtiaľ odísť. Ako to ? V krajine, kde podľa západných médií vládne strašný diktátorský režim, ktorý po tisícoch vraždí ľudí, používa bojové vrtuľníky, letectvom bombarduje obytné štvrte, „čierni žoldnieri“ jazdia džípmi po uliciach a guľometmi kosia všetkých zaradom a Kaddáfimu verné sily, ktorých je samozrejme „menej a menej“ sú pripravené použiť chemické zbrane. A pritom ľudia z Lýbie - napríklad ukrajinskí lekári, ktorých tam v nemocniciach pracuje nemálo – píšu domov, že sa nepoberajú na odchod. Ako je to možné ? Opýtajte sa sami. Vysvetlenie je jednoduché: väčšina takzvaného spravodajstva z Lýbie sú lži a klebety.


American reconstruction


2011-01-15  (16:49)  |  Vojny
Obsahom vyššie uvedeného filmu Americká obnova je o tom, čo v skutočnosti znamená západne obnovovanie krajiny.


3. svetová vojna - konflikt kolosálnych rozmerov


2010-12-19  (15:19)  |  Vojny
Už ste sa zamýšlali nad týmto konfliktom, ktorý sa bohužial neodvratne blíži? Konflikt ktorý predpovedali už mnohí ľudia v minulosti je aktuálne največšou hrozbou pre náš svet.


Další teroristický útok?


2010-10-10  (20:20)  |  Vojny
V poslednych dňoch mi ako iste aj vám neušla informacia o novej hrozbe teroristických útokov o ktorých informovali USA a neskor sa k nim pridala a potvrdila ich aj Australia. Tieto informacie vraj boli ziskané tajnými službami.


Inkvizičný Norimberský proces


2010-08-22  (20:21)  |  Vojny
Verím, že veľa ľudí počulo o Norimbergskom procese, ale pochybujem, že veľa ľudí vie o podrobnostiach. V Norimbergu totiž zločinci súdili svoju obeť, ktorá sa previnila tým, že sa bránila. “Súdna fraška v Norimbergu je oficiálne známa ako "Medzinárodný vojenský tribunál." To meno je ohováraním vojenského povolania. Tribunál nebol vojenským v žiadnom slova zmysle. Vojakmi medzi sudcami boli iba Rusi. Tu v Norimbergu ľudstvo a naša súčasná civilizácia podstúpila tvrdú skúšku s mužmi, ktorých vlastné ruky boli krvavé, ale ktorí sedeli v kreslách sudcov. Jeden zo sudcov prišiel z krajiny ktorá sa dopustila Katyňského masakru, vyprodukovala dôkazy a priviedla niekoľko svedkov, ktorí v Norimbergu prisahali, že Nemci to urobili. “


Varšavské povstání a SNP trochu jinak


2010-04-16  (16:01)  |  Vojny
O Varšavském povstání pojednává mnoho článků, ale věšinou jednostranně, zkresleně a nepravdivě, především o sovětské pomoci povstání. Ještě v roce 2005 napadl dopisovatel ČT prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, přítomného na vzpomínkovém shromáždění v bývalém koncentračním táboře Osvětim, slovy: Proč se neomluvil za to, že armáda SSSR nechala utopit Varšavské povstání v krvi. Podobná obvinění chrlili celých 60 let nejen poplatní a věci neznalí žurnalisté, ale i oficiální kruhy. Po roce 2005 se již objevily objektivnější články, ale zlatý klín poznání vrazil do této tematiky až renomovaný ruský historik prof. V.M. Falin, DrSc., v článku Mystéria druhé fronty .


Wikileaks zveřejní další video: Hněv z Farahu


2010-04-12  (14:43)  |  Vojny
Zatímco se Obamova administrativa snaží vypořádat se s videem, na němž američtí vojáci v Bagdádu zabíjejí dva reportéry agentury Reuter´s a několik dalších Iráčanů, webová stránka Wikileaks.org oznámila, že v dohledné době zveřejní další video, které tentokrát bude ukazovat mnohem krvavější americký útok.


Wikileaks video uz je vonku!


2010-04-05  (18:03)  |  Vojny
Slubovane video od wikileaks o tom, ako usa vrazdia civilistov


Ďaľšie z vojen...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

"Jsme na pokraji globální tranformace. Všechno, co je potřeba, je správná velká krize a národy příjmou Nový Světový Řád." (David Rockefeller)

Bilderberg Group je utajovaná organizace založena po druhé světové válce. Tuto organizaci má na svědomí David Rochild, Rockefeller a Cranegie. Organizace je stavěna na nacistických názorech. Snaží se o vytvoření dokonalé rasy na naší planetě. Bilderberg group mělo první setkání roku 1954 v hotelu de Bilderberg ve městě Oosterbeek státu Nizozemsko. Tato hromadná setkání probíhají až do dnes vždy na jiném místě, vźdy ostře střežené a utajované. Naštěstí se lovcům těchto lidí daří tato setkání odhalovat.


Oteplování se zadrhlo? Překvapení v THC

Michail Chazin - Skutočné príčiny svetovej finančnej ...

Kdo zabil elektromobil (video)

Ilumináti (video)

Zem na začiatku novej doby ľadovej

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.1283 s