16. September 2019
    
TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI - Dolezite.sk

TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


  2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI
 

 
Čo sa vlastne deje, keď ľudia výmenou za nejakú „službu“ ustupujú v živote od svojich zásad? V dnešnom svete zamenených významov je veľa vecí nejasných – samozrejme zámerne. Vstupom do kresťanského egregora dostávajú ľudia neraz akýsi pocit „istoty“, zatiaľ čo mimo neho sa cítia neisto. Už sme hovorili – v kresťanskom egregore veci do seba „zapadajú“. Príznačným – a kresťanstvom veľmi ceneným – znakom náboženstva je zázrak. Ako vieme, zázrak je z védického aj budhistického pohľadu negatívna vec. Na jednej strane – síce príjemne – niekto niečo bez úsilia a tvorivej práce dostane, ale na druhej strane o to niekto – kto na tom dlho robil – prišiel. Kresťanský egregor vytvorili a „prevádzkujú“ tvari – a tvari nikdy nepracujú – oni parazitujú. Ich „jediný“ Boh – Jahve, Jehova, či akokoľvek inak – nie je Stvoriteľom Vesmíru, t.j. on určite netvorí niečo z ničoho. Teda vo svojom „akváriu“ – kresťanskom egregore – niekomu niečo nezaslúžene dá, ale inému to zase berie. Kto sám nemá nemôže nič dávať. Kresťania si nakoniec povedia niečo ako: Pán dal, Pán vzal. Nuž, čo iné si môžu povedať otroci?
 
 
 
 
O čo môže naozaj ísť tvarom? Nuž, vec je veľmi jednoduchá: buď o Dušu, alebo životnú energiu. Nič iné v skutočnosti nepotrebujú. A na to, aby „ovečky“ išli pekne v stáde, vyvinuli nespočetné množstvo „pomôcok“. Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine. Miesta, kde – na prvý pohľad – bez akýchkoľvek známych dôvodov stoja na kopcoch, horách, svahoch, poliach a podobne kríže sú najčastejšie cirkevné kliatby, ktorými v minulosti „upravili“ toky Svetlej energie tak, aby sa nedostávala k ľuďom – ale nielen k nim. Keďže dnes ľudia poväčšine nevidia aury, resp. toky energií vôkol nás myslia si, že ide iba o neškodné „hračky“. Všetko čo vidíme vôkol seba sú tzv. arkány. Arkána je objekt, ktorý priťahuje špecifický druh energie, t.j. to, čo je s touto energiou spojené. Arkána je tetovanie, farba vlasov, obereg, kresba, výšivka, ornament, prívesok, náhrdelník a veľa iných vecí. Už sme o tom hovorili – ak si prefarbíte vlasy, tak meníte spektrum tej energie, ktorá je pre vás v danom období potrebná. Ak si dáte tetovanie, tak treba rátať s tým, že to je už trvalá arkána – a niekedy v budúcnosti vám nemusí vyhovovať... koľko ľudí si v mladosti vytetovalo niečo, čoho sa chce v dospelosti zbaviť? Ak nie je dostatočné poznanie, tak si ľudia tetujú veci, pri znalosti ktorých by im neraz behal mráz po chrbte. Treba brať do úvahy aj to, že dodatočným odstránením tetovania sa už vplyv arkány neodstráni, podobne, ako boli okolo Zeme zničené už dve Luny, ale v Inosvete ich vyššie telá stále existujú, čo niektorí citliví ľudia vidia aj dnes.
 
 
 
 
Do kategórie arkán patria aj vlasy ako také. Cez vlasy – presne ako klasy – sme v spojení s Vyšším Svetom, Kozmosom. V staroslovienčine sa to, čo dnes voláme vlasy volalo kosmy, t.j. to, čo zabezpečuje spojenie s Kosmosom. Vlasmi sme volali to ostatné, čo rastie po tele, t.j. to, čo dnes už celkovo nazývame chlpmi. Človek, ktorý je spojený s vesmírom – Kozmosom – má prístup k poznaniu a ťažšie naň platia príkazy Pána. Typickým príkladom je vojak – ak je vystrihaný dohola, tak zároveň dosvedčuje, že je pripravený vykonávať cudzie rozkazy – nie svoje. Už vieme, že ako prvý v známych dejinách dal príkaz na strihanie vojakov rímsky cisár Nero. Keď sa ho pýtali prečo odpovedal, že potrebuje, aby vojaci plnili jeho príkazy a nerozmýšľali. Z toho je zrejmé, že v minulosti bolo všeobecne vyššie poznanie ako dnes. Do tejto kategórie môžeme zahrnúť aj budhistických mníchov. Dohola sa strihajú iba mladí a novici. Je to preto, lebo sa učia, a teda počúvajú svojich učiteľov a prednášajúcich. Až keď nadobudnú dostatočné poznanie, tak si nechávajú rásť vlasy a brady.
 
 
 
 
Brada je samostatná arkána – je to spojenie s egregorom Rodu. To ukazuje – aj v dnešnom jazyku viditeľný – samotný pôvod názvu: B(ohatsvo) RODA – „brada“. Hoci u nás je „O“ v slove ROD zamenené za „A“, aj tak je význam spojenia jasný. Ostrihanie brady je odpojenie „antén“ (rovnako ako vlasov) od toku energií Roda. Veď aj klas, z ktorého zŕn raz bude chlieb – „nasáva“ energiu Slnka skrz dlhé „vlasy“ – a presne tak to je aj u ľudí.
 
 
 
 
Nuž teda, okrem kostolov treba rátať s tým, že v podstate všetky kríže či aj domáce „vysvecovanie“ kňazmi napr. na Vianoce – sú blokácie toku Svetlých energií. Preto stále platí – naše prirodzené prostredie je Príroda.
 
 
 
 
A ak kresťan vedome a dobrovoľne „pláva“ vo svojom dôverne známom „akváriu“ – egregore – tak sotva mu je jasné, čo to znamená mať meno Slávy, t.j. byť Slovanom. V akváriu je teplučko, je to istota, je to to, čo budhisti nazývajú životom v kukle. Je to všetko pekné, ibaže z každej kukly – ak ostane nažive – sa raz zákonite vyliahne motýľ, a tento už viac nemôže žiť v kukle. Je to prostý zákon evolučného vývoja. Ak sa však nenaučil ako žiť, tak ďaleko nedoletí. A koleso karmy sa roztáča.
 
 
 
 
My vieme, že v akváriu sa nič netvorí – v skutočnosti tam existujú iba zázraky. A práve zázraky sú jasným dôkazom vlády Temných Síl. Trvalo sa presúvajú energie – niekto niečo dostane, iný zase stratí. Čo a do akej miery závisí – ako všetko ostatné – od rôznych vecí. Životné podmienky akvária sú starostlivo udržiavané tak, aby „rybky“ v ňom na nič neprišli. Ale my už vieme – ide „iba“ o Duše alebo Životnú energiu.
 
 
 
 
Našu životnú energiu tvari potrebujú, veď preto to všetko robia. A tu sa nám ponúka pohľad na to, ako niektoré veci naozaj robia. Prenesme sa na chvíľku do čias križiackych výprav.
 
 
 
 
Na začiatok „jemný“ príklad sieťovej efektívnosti – určite ste videli americký film KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ. Prizrime sa tejto scéne:
 
tm_02.jpg
 
 
V anglickom originály jasne počuť radu biskupa: „Convert to Islam! Repent later! “; čo znamená: „Prestúpte na islam! Neskôr sa pokajajte!“ – teda, jednoducho obráťte kabáty, prestúpte na islam a neskôr urobíte pokánie, t.j. obrátite kabáty nazad. Iste, pán biskup má strach. Keď pred rokmi križiaci dobyli Jeruzalem, tak všetkých jeho obyvateľov – vrátane žien a detí – nemilosrdne povraždili. Keď teraz stoja tvárou tvár Saladinovej armáde –aj keď sa zatiaľ úspešne bránia – Saladin im môže oplatiť tou istou mincou. Neurobil to však – a bol mohamedán!
 
 
 
 
A čo nám preložili naši „pravoverní“, očividne kresťanskí prekladatelia? Na televíznej stanici JOJ (obrázok) – ale pravdepodobne aj na iných slovenských kanáloch, kde dávali tento film – môžete počuť pána biskupa celkom jasne: „Máme konvertovať na islam? Kajať sa?“ znie to dosť hrdinsky, ale v tomto prípade potom nie je celkom jasné, prečo hlavný hrdina reaguje negatívne.
 
 
 
 
Nuž, žeby sme mali v televízii takých amatérov na preklady? Možné je všetko
. Aj slepému však je jasné, že takáto maličká, „kozmetická“ úprava celý význam scény zásadne mení. A takto to je s celým kresťanstvom. Ak neklamú vedome, tak aspoň opakujú staré lži – ba niekedy cítia „svätú“ povinnosť aj čo-to poopraviť... veď kresťania Slováci im to nebudú mať za zlé – vlastne na to väčšina ľudí ani nepríde.
 
 
 
 
Je čas si niečo povedať o dvoch križiackych výpravách, o ktorých sa veľmi obšírne nehovorí, aj keď to nebude presne to, čo by sme „mali“ vedieť.
 
 
 
 
Nuž, majme stále na pamäti o čo v celej hre ide: o Dušu alebo životnú energiu. Nazrime do už spomínanej knihy SECRET AND SUPPRESSED od Jima Keitha. Jedna z kapitol má názov SECRETS FROM THE VATICAN LIBRARY (str. 215). V tejto chvíli nie je pre nás dôležité, ako sa pán Keith dostal k informáciám z Vatikánskej knižnice, t.j. či je, alebo nie je jeho vysvetlenie naozajstné. Dôležité sú informácie, ktoré nám poskytol. Treba však vopred varovať, že to je iba pre silné žalúdky. Inak to však nejde. Ide o skutočný život okolo nás a nie o rozprávku pre rybičky v akváriu.
 
 
 
 
Z Keithových zdrojov je jasné, že medzi Temnými sú vzájomné boje o hegemóniu. My však vieme, že to je „normálny“ stav vecí v Temnom Vesmíre. V našom ponímaní môžeme spôsob ich chovania sa – aj keď veľmi zjednodušene – opísať ako „zákon kurníka“. Treba dávať pozor na tých hore a nestarať sa o to, kde padá to dole... určite každý vie o čo ide. Teda hoci majú spoločný záujem parazitovať na Bielom Svete, sú záujmovo medzi sebou rozdelení. Ale takto to vidíme aj dnes vôkol seba. Bežný úradnícky postup... Odkiaľ sa táto „prax“ (aj s úradníkmi) vzala?
 
 
 
 
Dejinami kresťanskej cirkvi – podľa materiálov Jima Keitha – sa stáročia tiahne ako červená niť boj dvoch navzájom znepriatelených frakcií – severnej a južnej. Dnes svet ovláda severná klika, ktorá však spočiatku bola slabšia. Ich prvá otvorená akcia r. 826 bolo ich spojenectvo s Moslimami, ktorí boli vytlačení zo Španielska a usadili sa na Kréte, kde vytvorili pirátsku základňu. Táto severná klika je tvorená Germánmi – Teutónmi, Nórmi, Sasmi a pod. My už vieme, že ide o umelo vytvorené národy. Južná, t.j. rímska klika ako odvetu vytvorila benátsky Rád sv. Marka, ktorý dostal plné pápežské požehnanie a ovládol Krétu. Boje formou križiackych výprav pokračovali do 16. storočia.
 
 
 
 
Okolo r. 850 do tejto nevyváženej hry – ktorú ovládala južná klika – vstúpili noví hráči. Všimnime si obdobie – ide o čas príchodu fantómov kresťanstva, tzv. „vierozvestcov“ aj na Veľkú Moravu. Títo hráči boli Židia, ktorí sa postupne začali usadzovať v Nemecku, avšak pod vedením veľmi tajnej Sionistickej Elity, ktorá uzavrela veľmi tesné spojenectvo so severnou klikou, obzvlášť s Germánmi z Bavorska a neskôr Pruska, keď vyvraždili Slovanov. Spájalo ich veľmi podobné náboženstvo, totiž ako Sionisti tak aj Germáni praktizovali obradné ľudské obete. Jedno však musí byť jasné – Sionistická Elita nikdy neodhalila svoje skutočné praktiky a vieru ostaným Židom, ktorých môžeme nazývať Hebrejmi. Elita ich vždy považovala – a stále považuje – za poddaných, ktorí sú dobrí iba na to, aby – hoci nevedome – slúžili Elite.
 
 
 
 
Sionistické božstvo nikdy nebol Boh v tom ponímaní, ako ho vyznáva neinformovaná Hebrejská väčšina – a ktorého takto, už hodne naivne – uznávajú silne informačne „spracovaného“ aj akvárijné rybičky. Tento fakt sa dá zistiť napríklad preskúmaním starých mincí a iných nálezov z obdobia Tretieho chrámu v Jeruzaleme. Podľa údajov vo vatikánskej knižnici sú pravidelné ľudské obete známe od r. 1190. Ako sme hovorili, ide o životnú energiu. Obetovaní ľudia sú oberaní o všetko, a to je zároveň výdatný „energetický zdroj“ pre Temných. Vždy, keď sa chystali „veľké veci“ vidno, ako sa počet ľudských obetí zodpovedajúco zvyšuje, a to sa deje aj dnes. V tom čase vrcholili prípravy severnej kliky na prevzatie aktivity v boji s južnou klikou, ktorá má charakter boja na život a na smrť. Potrebovali posilniť svoje rády – Rád Teutónskych rytierov a Rád Livónskych bratov meča, predchodcovia neskorších pruských Rádov. Do tejto vojny boli už zapojení aj Špitálnici, Templári a Dominikáni, pričom verejnosti je málo známe, že tieto vnútorné boje „skonzumovali“ asi toľko životov ako boje s moslimami. Teutónsky Rád pohltil Rád Livónskych bratov meča a stal sa doslovne nezastaviteľný. Oni sami pripisovali tieto nevídané úspechy masovým obetám európskych detí, čo sa stalo r. 1212. Naivnej verejnosti sú dodnes podsúvané rozprávky o Detskej križiackej výprave z toho roku. Ako vidíme, nikto sa nad tým ani veľmi nezamýšľa. Na internete nájdete informácie o tzv. Detskej križiackej výprave proti Moslimom, pričom sa celá vec bagatelizuje. Údajne išlo o predstavu, že nevinné deti môžu – vďaka svojej nevinnosti – poraziť Moslimov v križiackej výprave. V celej Európe teda zmobilizovali malé deti – vo veku od 6, 8 až 12 rokov – a poslali ich „bojovať“ proti Moslimom. O Moslimov však vôbec nešlo. Vďaka „story“ o Detskej križiackej výprave sa do pazúrov Teutónskych rytierov dostalo obrovské množstvo nevinných detí, také množstvo, že to dodnes nie je nikde vyčíslené. Podľa záznamov síce bolo nejaké množstvo detí predaných do otroctva Moslimom, ale dvakrát toľko ich bolo zversky, rituálne, či presnejšie obradne obetovaných. Tento príliv energie hodne dvihol moc Teutónov. Z ich pohľadu boli ich, Sionisticko-Teutónske modlitby – nie po prvý raz – vyslyšané. Vojsko Tartárie – podávané ako „Mongoli“ – r. 1256 zničilo základňu Rádu Assasinov, Išmaelitov Hasana I Sabaha, z ktorých tí, ktorí unikli meču našich bojovníkov sa začali šíriť po Európe. Assasini sú bojový Rád, dá sa povedať, že až samovražebný. V Európe im poskytli útočisko – ako inak – Sionisti a Teutóni. Títo – spolu so stále aktívnymi moslimskými bojovými jednotkami – boli výdatnou pomocou severnej kliky proti južnej.
 
 
 
 
Potvrdené informácie o praktikách ľudským obetí viedli r. 1290 anglického kráľa Edwarda I. k vyhnaniu všetkých Židov z Anglicka, čím chcel predísť praktizovaniu takýchto obetí na anglickej pôde. Do južnej kliky patrilo aj Francúzsko, ktoré urobilo to isté r. 1306. Chvíľu si niektorí panovníci mysleli, že nútená konverzia Hebrejov na kresťanstvo znemožní Teutónom a Sionistom ich „používať“ ako ľudské obete – pravdaže naivne. Musíme zdôrazniť, že drvivá väčšina dnešných Hebrejov je absolútne neznalá praktík tajných rítov Sionistov a Teutónov. Naopak, Sionisti sú presvedčení, že práve ich viera je skutočne židovská, a že všetci ostatní stúpenci judaizmu sú na omyle. O tejto téme napísal vyčerpávajúcu knihu výskumník Benjamim Freedman a volá sa FACTS ARE FACTS; dielo ukazuje, že moderné židovstvo nemá reálnu spojitosť s historickým judaizmom, ale ide o oveľa vyššiu hru, ako si možno vôbec predstaviť.
 
 
 
 
Ako pokračuje Keith, obrad vysvätenia nového Kohena (rituálne obetujúceho kňaza) a samotný rituál obetovania sú temer identické. Vybraný, nový Kohen musí najprv vojsť do jamy pod mrežu, ktorá je v blízkosti obetného oltára (hebrejsky sa nazýva shoah) a je opísaný na začiatku 27. kapitoly knihy Exodus. Mreža oltára je položená na jame – ide skôr o akýsi okrúhly poklop – a obeť je privedená na oltár. Preferovaná obeť je mladý chlapec hebrejskej krvi, použiteľné sú aj mladé dievčatá, najmä ak je dostatok obetí, ale chlapci sú vždy najžiadanejšie a uprednostňované obete. Za starých, Chrámových čias, t.j. za čias, keď starý chrám v Jeruzaleme bol náležite vysvätený, bolo od hebrejských rodičov vyžadované výkupné za ich dieťa (opis v 12. kapitole knihy Leviticus); pričom boli obetovávané deti tých chudákov, ktorí neboli schopní priniesť žiadne obetné výkupné. Dnes môže byť akékoľvek „hebrejské“ dieťa unesené a použité ako obeta, ale môže byť použité aj dieťa „pohana“, t.j. ne-Hebreja. Ako obete sú najviac preferované batoľatá, ale prijateľné je akékoľvek dieťa vo veku do trinásť rokov, ak ešte nemalo pohlavný styk. Obeť postavia nahú na mriežku nad novovysväcovaného Kohena, pričom tvár ma otočenú na sever. Hlavu dieťaťa pevne uchopí oficiálny kňaz alebo aj jeho pomocník, najmä ak je dieťa už staršie a bráni sa a prerežú mu hrdlo tak, aby sa otvorila krčná žila. Časťou krvi postriekajú východnú časť oltára, zatiaľ čo zvyšok steká dole na nového Kohena, ktorý všetku, ktorá sa k nemu dostane pije plnými ústami. Oficiálny Kohen si navlhčí prsty krvou nevinnej revúcej obete a kráčajúc okolo oltára v protismere hodinových ručičiek označuje ňou určité arkánové sigili na oltárnych rohoch. Keď sa vráti nazad k pozícii dieťaťa, naberie si plné ústa vytryskujúcej krvi. Vysvecovaného Kohena potom vyberú spod mriežky a ten sa pripojí k oficiálnemu Kohenovi pri dieťati, pričom je doslovne celý poliaty krvou obete, čím sa nový Kohen stáva oficiálne členom bratstva.
 
 
 
 
Dieťa, hoci už značne zoslabnuté stratou krvi ale stále živé, začnú mäsiarsky rezať. Vyrezávajú vnútorné mäkké tkanivá, pečeň a obličky sú položené vedľa a budú spálené. Koheni sa hostia na všetkom ostatnom, pričom neskonzumované časti musia byť – podľa Levitského zákona – spálené pred východom slnka. Toto tiež patrí k základnej procedúre bežnej obete, okrem krvi, ktorá sa roztiekla po mriežke. Aby sa obnovilo vysvätenie prahu, na ktorom stojí chrám či dlážka na zabíjanie, tak na ňu sa krv dieťaťa neprská. Medzi sionistickým a teutónskym obradom sú iba malé odlišnosti, čo poukazuje na pravdepodobný spoločný pôvod, pričom sa predpokladá spoločný zdroj od Chazarov. V teutónskom ríte sa ako oltár používa neotesaný kamenný balvan a jama a jej návštevník tam nie sú. Kňaz, ktorý má byť vysvätený v tomto ríte iba leží nahý na zemi na východnej časti kamenného oltára (východná strana oltára je ako pre Sionistov, tak aj pre Teutónov posvätná; veď práve planéta Eden je na galaktický východ od našej galaxie). Obeť – dieťa vo veku od sedem do dvanásť rokov, panic alebo panna – je prinesené k nemu. Oproti sionistickému rítu je dieťa donútené si kľaknúť na bedrá vysvecovaného kňaza, pričom dochádza k pohlavnému vniknutiu. Tvár dieťaťa je orientovaná na východ – ako v sionistickom ríte – a prerezávajú mu hrdlo v mieste krčnej žily, pričom krv steká na kňaza, ktorý časť aj prehĺta. Ešte pred smrťou je dieťa pohlavne preniknuté aj druhým, oficiálnym kňazom. V oboch rítoch sa za správne zasvätenie považuje také, kde dochádza k ostriekaniu krvou a jej prehĺtaniu, pričom v oboch rítoch sa telo zje. V „bežnom“, každodennom rituály teutónskeho rítu si na zem neľahá nijaký nový, vysväcovaný kňaz, ale namiesto toho je dieťa pohlavne prenikávané rad radom všetkými zúčastnenými kňazmi, pričom poradie závisí od hodnosti a služobného veku.
 
 
 
 
Rád Templárov bol silne preniknutý Teutónsko-Sionistickým kultom. Severné organizácie Templárov vykonávali ľudské obety pravidelne, pričom organizácie (Domy) Templárov na juhu spolu so Špitálnikmi predostreli francúzskemu kráľovi Filipovi IV. dôkazy, ktoré boli podoprené mnohými očitými svedkami z radov južných Templárov. Na základe tejto informácie vydal kráľ Filip v septembri 1307 príkaz na uväznenie Templárov aj s Veľmajstrom rádu. Rád bol následne zakázaný po celej Európe okrem Škótska, pričom práve škótski členovia vytvorili základné bunky organizácie, ktorá sa neskôr stala známa pod menom Predstavení Sionu.
 
 
 
 
Takže naivne vyzerajúca Detská križiacka výprava r. 1212 bola zversky organizovaná akcia. Zároveň si môžeme predstaviť, čo Chazari – a ich nasledovníci za posledné tisícročie – spôsobujú našim Rodom. Naše obrady nikdy nespočívali na žiadnych živých obetách – ani zvieratách. A kresťania? Aby „mali aspoň niečo“ z týchto ľudských obiet, tak im pripravili „sviatosť“, ktorú mnohí denne absolvujú – prijímanie tela človeka pod spôsobom chleba a vína... iste, drvivá väčšina z nich nemá ani poňatia o prapôvode temných, magických obradov, do ktorých sa sami a dobrovoľne zamotávajú. A už vôbec netušia o tokoch životnej energie – veď v tomto svete sa nič nedeje iba tak, samo pre seba. Ale nikto ich nenúti. A môže to, čo vymysleli tvari pre našich biorobotov naozaj prinášať niečo pozitívne? Nuž, už rímsky cisár Marcus Aurelius povedal, že „len hlupák si myslí, že zlí ľudia nerobia zlé veci“.
 
 
A koľko ľudí každoročne mizne bez stopy? Jim Keith uvádza, že v USA to sú desiatky tisíc ročne. To možno platilo na začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia, keď vydal svoju knihu. Ak vnímavo sleduje americké alebo britské médiá zistíte, že sa tam objavujú informácie o stovkách tisíc každoročne...
 
 
 

Pristavme sa ešte pri jednej križiackej výprave. Bola v poradí štvrtá a jej cieľom sa nestali Moslimovia, ale r. 1204 kresťanské vojská vyplienili kresťanský Konštantínopol. Áno – kresťanská armáda vyplienila kresťanské mesto. Celý jej priebeh je veľmi poučný. Hoci pôvodne nastúpili na bojovú výpravu proti Moslimom, už na začiatku sa „v službách“ Benátok zmocnili mesta na Jadrane – Zadaru. A to aj napriek tomu, že od r. 1186 bolo pod zvrchovanosťou uhorského kráľa Bela III. Benátsky dóža Enriko Dandolo použil križiakov na ovládnutie mesta. Nuž, aj Zadar bol kresťanským mestom a uhorský panovník takmer prvý prijal výzvu vtedajšieho pápeža Inocenta III. na výpravu. Pápež dokonca pohrozil vyobcovaniu z cirkvi každému, kto by sa mesto pokúšal dobyť. Nepomohlo.
 
 
 

Nakoniec sa dostali do Byzancie a 13. apríla 1204 po niekoľkodňovom útoku a obliehaní mesta križiaci zdolali hradby a vtrhli do mesta. Nastalo nevídané trojdňové drancovanie, pretože v meste nad Bosporom bolo čo rabovať. Útočníci, ktorí sa dva roky predtým v mene Boha vydali proti pohanom, v mene toho istého Boha a bohatstva vraždili svojich súvercov, rabovali domy, paláce, chrámy, kláštory, znásilňovali. Čo nemohli zobrať, to rozbili, roztĺkli, zničili. V týchto pre Konštantínopol osudových dňoch navždy zanikli mnohé staré antické pamiatky, zhromažďované v meste za nejakých tisíc rokov jeho existencie. Akurát Benátčania tú časť mesta, ktorá im pripadla nezničili, ale čo sa dalo zozbierali a neskôr preniesli do Benátok.

 
Aby sme neostávali iba na úrovni „starej“ histórie, ale mohli si predstaviť, čo nám táto istá skupina „pripravila“ dnes, pozrite si nasledujúce video, ktoré vysvetľuje skrytý, t.j. okultný zmysel Olympiády v Londýne:
 
 
Toto video ukazuje okultnú symboliku použitú na olympijskej medaile 2012 v Londýne. Nový svetový poriadok a poklonenie sa Satanovi. Je to podvedomý jazyk postavený na ukladaní jednej vrstvy významov na druhý. Tento jazyk používajú na programovanie. Video ukazuje, že symbolika zachytáva aj motív z Denderskej dosky a príchod Nibiru – pre tých, ktorí sú v obraze.
 
 
 

Na túto tému by sa dalo písať ešte veľmi veľa. Nemá to však veľký význam. Mnohí ľudia si myslia, že keď na rôznych internetových fórach slobodne píšu či čítajú veľa „pravých“ vecí o Illuminati, že už to máme vyhraté. Je to veľký omyl. Dnes je síce umožnený prístup k informáciám, za ktoré by nedávno zabíjali, ale obzrite sa vôkol seba. Deje sa na základe týchto sprístupnených informácií náprava? Zavrel niekto Busha mladšieho za otvorený vojnový zločin proti Iraku? Riešil niekto nejakého iného politika za podobné udalosti – a máme za sebou „úspešnú sieťovú sezónu“ od Maroka cez Egypta po Lýbiu, pričom momentálne chystajú Sýriu a Irán. Srbov, ktorí bránili svoju krajinu predvolávajú do Hágu, a keď sa nedarí ich odsúdiť podľa platnej legislatívy, tak „slobodne“ zomierajú na zlyhanie srdca a podobne – naše médiá sa tomu už ani nevenujú. Nie, nič sa nedeje. Svetová vláda si hrá hru podľa svojho scenára – a podľa neho ju aj dohrá. Ale kto by sa zaoberal akváriovými rybičkami? Veď samotná elita sa riadi názorom, že kto sa neriadi rozumom – lebo veľa vecí sa dá dnes zistiť – je na úrovni zvieraťa. A teda môžu s ním zodpovedajúco zaobchádzať. V podstate majú pravdu.
 
 
 

A kto by chcel naozaj veci meniť – ostáva to, čo jediné dokáže navrátiť prastarú kultúru: Zdravomyslie, Rodové zriadenie, Kopné právo. Ostatné je len blúdenie po slepých uličkách a nekonečné „update“ vlastných názorov.
 
 
 
 
 
 
 

SomTenKtorySom
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je sila tieto New Ageové kydy...


Simon . mewylyme25   |   ip:193.110.1   |   2012-07-26  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty veríš v existenciu Satana a v biblické Jánovo zjavenie?


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ten je pravdepodobnejší ako táto znôška niekoľkých nesúvisiacich náboženstiev dokopy so Slovanským pohanstvom o ktorom sa skoro nič nevie, takže sa nahradí výmyslami, čo komu príde na rozum a k tomu nezmysli o Kresťanstve.

Niekomu ******** vadí, že sa ešte aspoň trochu riadime desatorom.


jn7 . kubiticy51   |   ip:88.212.36   |   2012-07-26  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  debilita z komplet debilného článku - "Za starých, Chrámových čias, t.j. za čias, keď starý chrám v Jeruzaleme bol náležite vysvätený, bolo od hebrejských rodičov vyžadované výkupné za ich dieťa (opis v 12. kapitole knihy Leviticus); pričom boli obetovávané deti tých chudákov, ktorí neboli schopní priniesť žiadne obetné výkupné. Dnes môže byť akékoľvek „hebrejské“ dieťa unesené a použité ako obeta, ale môže byť použité aj dieťa „pohana“, t.j. ne-Hebreja."

realita ako to je v LEVITICUS 12 kapitola- 1A Hospodin hovoril Mojžišovi a riekol: 2Hovor synom Izraelovým a povedz: Žena, keby mala plod, a porodila by chlapča, bude nečistá sedem dní jako vo dňoch, v ktorých sa oddeľuje pre svoju mesačnú nemoc, nečistá bude. 3A ôsmeho dňa sa obreže telo jeho neobriezky. 4A ona zostane tridsaťtri dní doma v krvi svojho očisťovania sa. Nedotkne sa ničoho svätého ani nevojde do svätyne, dokiaľ sa nevyplnia dni jej očisťovania sa. 5A keď porodí dievča, bude nečistá dva týždne, jako vo svojom mesačnom oddelení, a zostane šesťdesiatšesť dní doma v krvi svojho očisťovania sa. 6A keď sa vyplnia dni jej očisťovania, už či za syna a či za dcéru, prinesie ročného baránka na zápalnú obeť a holúbä alebo hrdličku, samca, na obeť za hriech ku dveriam stánu shromaždenia, ku kňazovi, 7ktorý ho bude obetovať pred Hospodinom a pokryje na nej hriech, a tak bude čistá od toku svojej krvi. Toto je zákon, týkajúci sa ženy, ktorá porodila chlapča alebo dievča. 8A keby nemala toľko, aby mohla obetovať dobytča, vtedy vezme dve hrdličky alebo dvoje holúbät, samcov, jedno na zápalnú obeť a druhé na obeť za hriech, a kňaz pokryje na nej hriech, a bude čistá.

nemusím byť ani kresťan aby som prekukol blábolPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-26  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dríst, dríst, dríst... Ale ten prvý obrázok mi urobil radosť, takých plagátov mám veľa. Ako vyšité na metalový album... :-DDD


Duan . symevuma90   |   ip:217.119.1   |   2012-07-26  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám len takú jednu otázku pre ajtaksada . waqumyci00
Lebo mám problém s 5 prikázaním.
Čo povieš na sebeobranu pri ktorej si zabil útočníka. Porušil si tým boží zákon no nie?
Pretože podľa svedomia nie. Takže? (aj keď ťa určite bude svedomie hrýzť že si mohol urobiť niečo ináč)K Jn7

Ktorú revíziu Leviticus je myslená? Si si istý že máš originál, alebo niekto už zmäkčoval text. Takže v podstate je táto informácia zo strany vedy.sk neoveriteľná (jedine ak by si šiel navštíviť pár knihovní čo možno s najstaršou revíziou tej knihy, pravdepodobne písanej ešte v hebrejčine/latinčine.)


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opäť chabý útok na kresťanstvo, už koľkýkrát tu? Somten...nemáte podľa toho, že čo ste tu dal, ani zdania, že čo znamená kresťanstvo v pravom slova zmysle. Veru, lží sú to, čo ste tu ponúkol...Asi ani Vy nedokážete urobiť základný rozdiel medzi cirkvou a jej výkladom kresťanstva, a kresťanstvom samým....lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-26  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven krestanstvo je vymyslom cirkvy
takze to je jednoajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan >> Keď zabiješ v sebaobrane, nieje to hriech, lebo si nezabil s úmyslom zabíjať ale s úmyslom brániť svoj život, ktorý máš pred bohom tak isto povinnosť chrániť.

To platí individuálne aj pre spoločenstvá -napríklad v prípade útoku inej krajiny (vojna ...ale len obranná).


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen >> akurát, že Kresťanstvo bolo skôr ako cirkev. Takže tá tvoje múdrosť asi neplatí.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen, no ďalší, no čo už, že výmyslom cirkvi...Vám už tu pekné hrabe, ak dokážete takúto lož tiež napísať....


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.19   |   2012-07-26  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
čo sa istých jahveistických kruhov týka, tak rituálne vraždy sa s nimi vinú po celé stáročia. Pred pár dňami som čítal malú prácu o T.G.Masarykovi a bola tam spomenutá Hilsneriáda, žid bol obvinený z rituálnej vraždy (myslím) mladej ženy. Samozrejme všetky takéto vraždy s odkazom na istú časť židov alebo iných poskokov Temna, sa pripisujú na vrub šialencom a/alebo antisemitom.

Samotný článok pojednáva aj o tom, čo tu máme momentálne teraz, a nič dobré to nevyzerá byť. Osobne nepochybujem o nekalých úmysloch vládnucích "elít" a zvesti o kabalistickej či inej černomagickej činnosti nepodceňujem. Priame dôkazy na to nemá zrejme nikto ale tých nepriamych je viac ako dosť. Sú to nebezpeční psychopati, ktorí majú kopec voľného času, moc aj prostriedky. Na základe toho, čo som v živote prečítal a zažil, nepochybujem o možnostiach tzv. mágie, či už bielej alebo čiernej. Že paraziti žijú z hostiteľského tela sa bežne vie, takže nie je vylúčené, že parazitizmus môže fungovať aj na iných energetických úrovniach než je známe. A takisto je (v mojom prípade určite) bez pochýb, že tu prebieha boj dobra a zla, Svetla a Temna po tisícročia. Z môjho pohľadu to všetko dáva logiku aj istý zmysel, a prípadné odlišné maličkosti a (zdanlivé) rozpory na tom nič nemôžu zmeniť.

ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak "zdanlivé rozpory". Myslíš podvody a klamstvá? Tými sa bojuje proti "zlu"? Nie sú to náhodou nástroje boja proti "dobru"?

Za ktorú stranu to tu vlastne kopeš?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trocha som študoval démonov . Viete liečiť schizofréniu ? Dám vám návod .
Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Väčšina schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie . Boja sa biť normálny , lebo veria že ho potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ako v nočnej more z Elmstreet . Ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí tak mu neublížia . Človek si to vlastne privoláva sám a tak sa stane ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v hlave má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto ak im nepomôžu . Inak by sa človek zase sám zničil aj keby bol akokoľvek silný .
Môžete to prezradiť nejakému schizofrenikovi a uvidíte čo sa stane .hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco drist? Ma niekto pocit ze pod tisicrocnym vedenim civilizacie judokrestanstvom je vsetko v najlepsom poriadku? Ja nie..Tento clanok presne zapada do suvislosti stym, co vsetko poslednou dobou vychadza na povrch...


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-26  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale no tak
krestanstvo je to co z neho spravila cirkev a ta od svojeho prveho koncilu uz natarala toho hodne
furt si ohybaju svoje bludy ako sa im to prave hodi

hrabe tym co slepo veria :)SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.19   |   2012-07-26  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven

poviem Vám jednu vec priateľu, mám pomerne silne vyvinutý pocit pre spravodlivosť a vrcholne neznášam ak niekomu ubližujú. Už či právom alebo neprávom ale najmä neprávom. Môžte na to zobrať jed, že v prípade cirkví, nech už je aká chce, nemám žiadne pocity viny ani výčitky.
A poprosil by som Vás, keďže ja Vám Vašu priazeň a lásku pre cirkev nevytýkam ani v najmenšom, očakávam to isté od Vás pane!

Ak je tu niečo chabé tak to rozhodne nie je tento článok, pretože asi ste si nevšimli, neútočí ale vysvetľuje. A mnohé. Pokiaľ tento obsah neakceptuje ateista, viem to pochopiť, ale keď takéto slová povie tzv. veriaci, tak mi je z vás na zaplakanie!


Duan . symevuma90   |   ip:217.119.1   |   2012-07-26  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K téme o zákonoch. Mal so nedávno takú debatu a uvedomil som si (vlastne už skôr som sa nad tým pozastavoval). Čo to je zákon. Zákon je nejaké pravidlo podľa ktorého by sme sa mali riadiť (to je jedno či svetské alebo božie zákony). Problém je ale vtom že ak nemá ten dotyčný svedomie, prípadne ho úspešne potláča nebude sa riadiť ním ak mu to nevyhovuje. Bežný ľudia (počítam sa medzi nich) sa budú riadiť zákonom. Bohužiaľ teraz sú aj zákony ktoré sa priečia zdravému rozumu tak sa prirodzene porušujú (o.i. politici o tom vedia týmto spôsobom majú ľudí v hrsti, napríklad autorský zákon). Tretí problém je v tom, že zákony aby pokryli všetky možné eventuality musia byť dosť zložité a len právnici ich vedia vykladať (samozrejme po svojom a podľa potreby).

Ako jedinou alternatívou vidím trochu širšiu Ústavu odsúhlasovanú výlučne celoštátnym referendom, zo základnými pravidlami v štáte napríklad trest za krádež od 1 do 10rokov, povolená rýchlosť v obci 50km. Pričom obec (starosloviensky občina) by si mohla upravovať pravidlá podľa lokálnych potrieb. Vysvetľovacia/odvôvodňovacia časť ústavy/miestnej vyhlášky by mala prednosť pred samotným textom paragrafu. Odvolateľný miestnou petíciou/referendom sudcovia, primátory, ................


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hum >> "Ma niekto pocit ze pod tisicrocnym vedenim civilizacie judokrestanstvom je vsetko v najlepsom poriadku? Ja nie.."

Pod čím vedením to tu bolo v najlepšom poriadku?

Dnes nieje civilizácia vedená Kresťanstvom. Vyzerá v lepšom poriadku ako keď bola?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete liečiť schizofréniu ? Dám vám návod .
Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Väčšina schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie . Boja sa biť normálny , lebo veria že ho potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ako v nočnej more z Elmstreet . Ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí tak mu neublížia . Človek si to vlastne privoláva sám a tak sa stane ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v hlave má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto ak im nepomôžu . Inak by sa človek zase sám zničil aj keby bol akokoľvek silný .
Ak chcete vykonať niečo dobré , posuňte tento recept ďalej .Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som...čo tu tárate? Ja neuznávam žiadnu cirkev a ani podobné spolky a sekty, ale otvorene sa hlásim ku kresťanstvu, čiže k učeniu Ježiša Krista!

A ten Váš článok je obyčajný paškvil, za čím si aj stojím.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kresťanstvo na vrchole moci?...ak by bolo nebolo by neustále napádané a zosmiešňované, Kresťania dehonestovaný a tisícročia prenasledovaný a zabíjaný...kto to robí?...kto má záujem aby zmizli všetky znaky BOHA z tejto zeme, vrátane Kríža, ktorý je nielen znakom Kresťana, ale má mu pripomínať aj kto za neho umrel z čistej Lásky k človeku...skúste trikrát hádať komu pasuje tento článok?...kto sa Vás snaží znova a znova oklamať?...nie je to ten ktorý ich Miluje a umrel pre nich a za ich hriechy, veru nieje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Somtenktorýsom...ak máš vyvinutý pocit Spravodlivosti a to dosť citlivo a silne ako nám opisuješ, tak prečo nechceš akceptovať obetu, ktorú aj za teba podstúpil BOH?...namiesto toho ľudom predkladáš cestu k peklu.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen >> "krestanstvo je to co z neho spravila cirkev a ta od svojeho prveho koncilu uz natarala toho hodne
furt si ohybaju svoje bludy ako sa im to prave hodi"

Tak to ťažko. Ohýbať možno, ale nie úplne ako sa to hodí. Máš nejaký základ, ktorý sa nemení. To je Starý aj Nový zákon. K tomu máš práce tzv "Cirkevných Otcov". Samozrejme, jej charakter umožňuje, ba priam vyžaduje výklad. To nieje ako Korán, ktorý je božie slovo od slova do slova.

Lenže v tom je paradoxne výhoda Kresťanstva, ak ti to nieje zjavné, pozri sa na stav Moslimskej spoločnosti a čo to s nimi robí.

A čo sa "ohýbania" samotného týka, tvoja interpretácia má jednu chybu: Kresťanská cirkev nieje jednoliata. Nielenže existuje niekoľko Kresťanských cirkví ale ani oni samé nie sú homogénne. Dôsledok toho je, že cirkev sama nieje nekritická, naopak, ak poznáš dejiny Kresťanstva tak vieš, že kritika vo vnútri jednotlivých cirkví ako aj medzi nimi je veľmi silná.

V takom prostredí jednoducho neplatí že "cirkev si furt ohýba svoje bludy". Tak cirkev jednoducho nefunguje. Existujú v nej tendencie ohýbať, aj vyrovnávať.


hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada>Opravujem, judokrestanskou CIRKVOU.V poriadku to za posl. asi 2000rokov nebolo nikdy, ale co sa deje dnes...
Sloven> ja som tak pochopil ze clanok poukazuje prave na tie spolky a sekty a nie na krestanstvo ako take...


Duan . symevuma90   |   ip:217.119.1   |   2012-07-26  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V kresťanstve ma trápili v postate dve veci

1. Prečo sa obetoval Ježiš veď jeho otec je nekonečný. Prečo? Veď ten dedičný hriech mohol aj proste odňať. (prečo dedičný veď už nás vyhnal z raja nestačilo to?)
2. Prečo je problém poznanie (jablko+had+Adam a Eva)

A nedávno som si uvedomil: prečo hostia veď má znázorňovať telo človeka (biblia jasne hovorí že sa stal človekom keď prišiel na zem). Veď to je obrazný kanibalizmus!
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan...prečo BOH obetoval svojho syna?...pre hriechy ľudí...BOH je Spravodlivý, až tak že žiadny hriech uňho nezostane nepotrestaný, JEŽIŠ KRISTUS jeho jediný syn, zostúpil medzi ľudí, stal sa človekom aby nás mohol zmieriť z našim NEBESKÝM OTCOM...obetoval sa za nás, v opačnom prípade ak by to neurobil, skončila by väčšina ľudstva v pekle...touto obetou porazil BOH aj smrť, pretože ten kto padne do pekla umiera, trpieť neznamená žiť.

...jablko bol jeden jediný zákon ktorý ľudia Adam a Eva nemali prekročiť, porušili ho a tak vlastne spáchali prvý hriech...išli proti BOHU a ako som spomínal vyššie žiadny hriech nezostane nepotrestaný.


hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jezis sa musi v "hrobe" obracat ked vidi co sa z jeho ucenia stalo...Ani on, ani Otec nepotrebuju krize, chramy a katedraly a vobec uz nejake obete...Jedine co chcu je aby ludia zili podla urcitych prirodzenych zakonov a tym si ich ctili..


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOH tak miluje tento svet, že obetoval za naše hriechy svojho jediného SYNA.


hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co je to peklo?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hum...neobracia, sedí po pravici nášho NEBESKÉHO OTCA.


hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh nemal jedineho syna, vsetci sme jeho synmi a dcerami, vsetci sme z neho. Tak to vidim..


hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer to bolo obrazne :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..peklo?...miesto kde neexistuje život, len utrpenie...je to miesto ľudí, ktorý svojim životom išli proti BOHU...tá hrôza ktorá tam je sa nedá opísať, ale dám ti návod ako si to predstaviť...vynásob si svoj najväčší strach z niečoho, nekonečnom a nikdy nekončiacim a neustále sa stupňujúcim utrpením a strachom z veci ktorej sa bojíš najviac na svete, je to smrť....smrť ktorá nikdy nekončí.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hum...sme, ale len jeden bol zrodený, my sme boli stvorený.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hum >> "V poriadku to za posl. asi 2000rokov nebolo nikdy, ale co sa deje dnes..."

V tom s tebou súhlasím. Aj ja som znechutený. Lenže nie je to práve vďaka podkopávaniu Kresťanstva? Kresťanstvo, nehovoriac už o cirkvi má menšiu, nie väčšiu moc a vplyv ako pred tým.

A treba sa pozrieť aj na to, kto proti Kresťanstvu najviac bojuje a komu najviac vadí...


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . Ty motovidlo ! Ty večne niekoho upozorňuješ máme byť dobrý a toto si nevšímaš . Či chceš iba machrovať , alebo diskutovať . Prečítaj si tento príspevok a vyjadri sa k tomu a potom ti poviem prečo nemáš pravdu :

Viete liečiť schizofréniu ? Dám vám návod .
Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Väčšina schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie . Boja sa biť normálny , lebo veria že ho potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ako v nočnej more z Elmstreet . Ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí tak mu neublížia . Človek si to vlastne privoláva sám a tak sa stane ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v hlave má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto ak im nepomôžu . Inak by sa človek zase sám zničil aj keby bol akokoľvek silný .
Ak chcete vykonať niečo dobré , posuňte tento recept ďalej .lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul...každé zlo, ktoré ľudia napáchajú, či je malé alebo väčšie, nepochádza z ich myšlienok, tie im našepkávajú démoni, ale je len na nich či budú počúvať hlas démona, alebo hlas Kňaza.


Duan . symevuma90   |   ip:217.119.1   |   2012-07-26  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To len k tým najťažším otázkam.

pekne píšeš ajtaksada . waqumyci00, ale má to pár svojich ale.

Si si istý/á, že táto biblia čo sa teraz používa je originál? Nechcem nič podsúvať len sa pýtam.
Takže ty žiješ podľa pravidiel a príkladov ktoré sa dajú vysvetľovať rôzne. hm.

žil/a si v moslimskej spoločnosti? čítal/a si korán? (ja nie preto sa pýtam)

Takže hovoríš, že konkurencia názorov je to čo je dobré. A nie pravda. Čo keď pravdu nemá ani jedna odnož cirkvy. A len zakrývajú pravdu okrem iného o našej duši.
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomu patria aj duševné choroby, kde človeka démon ovláda úplne...vlastne získava celú kontrolu nad človekom.


hum . syligetu28   |   ip:95.105.19   |   2012-07-26  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skuste toto..mna to dost oslovilo
http://www.miroslav-zelenka.cz/cz/elegantni-buh


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan >> "1. Prečo sa obetoval Ježiš veď jeho otec je nekonečný. Prečo? Veď ten dedičný hriech mohol aj proste odňať."

Lebo to spraví na ľudí iný dojem. Je to ako keby si povedal ľuďom, aby si nekupovali zemiaky v Lidli, lebo sú zhnité storočné z Nemecka, napustené chémiou a aby si začali pestovať vlastné.

A druhá možnosť je, že ich aj sám prestaneš v Lidli kupovať a začneš si pestovať vlastné.

Čo myslíš, čo bude mať väčší efekt?

Keď niečo obetuješ, má to inú hodnotu a ľudia to tak aj pochopia.


Duan >> "(prečo dedičný veď už nás vyhnal z raja nestačilo to?)"

Vyhnanie je trest, nie sňatie hriechu. To je logické.


Duan >> "2. Prečo je problém poznanie (jablko+had+Adam a Eva)"

Lebo začneš rozlišovať dobro a zlo. Tým získaš slobodnú vôľu. Slobodnú na Bohu. Môžeš si vybrať, čo urobíš. Zviera, ktoré dobro a zlo nerozlišuje slobodnú vôľu nemá. Riadi sa len inštinktami -inak povedané, vykonáva len Božiu vôľu.

Mimochodom, Biblia sa nedá čítať od slova do slova. Uvedom si, že je to príbeh napísaný pred niekoľko tisíc rokmi pre ľudí na úplne inej civilizačnej úrovni. "Vyhnanie z raja" nemusí byť doslovné vyhnanie z nejakého fyzicky existujúceho miesta. Môže to byť vylúčenie z nejakého stavu: napríklad stavu v akom žije zviera, nevedomé si dobra a zla a žijúce z toho, čo mu dá príroda.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, a Vy tiež sa už preberte. Boh svojho Syna istotne neobetoval, išlo len o hnusný zločin, ktorý bol spáchaný ľudmi na Zvestovateľovi Pravdy. Ľudstvo sa tak ničoho nezbavilo, ale ešte viac zaťažilo, zločinom, ktorý bol vykonaný na Ježišovi! Aj po 2000 rokoch je šírená a živená táto najväčšia lož v dejinách ľudstva....


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan...táto BIBLIA je pravá, už len z jedného jediného dôvodu, zahrňuje ŽIVOT A OBETU BOŽIEHO SYNA.

...v moslimskej viere meno ALAH je BOH, je to rovnaký BOH v akého veríme aj my, ale niekoľko storočí po BOŽOM ukrižovaní, zjavil sa mladý chlapec menom mohamed, ten sa začal vydávať za BOŽIEHO SYNA ktorý je prorokovaný v starom zákone, nikto mu neuveril, preto si svoju pravdu nevynucoval slovom a Láskou akú hlásal PRAVÝ BOŽÍ SYN, ale mečom a krvou...no a od tej chvíle začali boje medzi moslimstvom a Kresťanstvom....bojuje proti sebe vlastne brat proti bratovi...ale peklu to rozhodne nevadí...moslimovia sú oklamaný.


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.28.224   |   2012-07-26  (21:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  
Pre tých, ktorí čítali LEN nadpis a úvodník:

Článok nie je o kresťanstve ani cirkvi, a už vôbec nie o Ježišovom učení, na ktoré si nejakí fanatici urobili patentové právo, ale je o tom, čo za beštie nám tu vládnu už pekne dlho a ak sa cirkevníci nezmôžu na viac ako odrapotať vatikánske dogmy postavené na účelovo upravenej biblii tak aj oni napomáhajú dielu Temna.
Mám dojem, že v týchto debatách sa neustále krútime na jednom mieste. Poniektorí ako malé deti neprestajne opakujú svoje birmovné či konfirmačné básničky vtlčené v detstve do hláv, neschopní prekročiť vlastný tieň a použiť výbavu, danú nám Stvoriteľom do vienka. Ja vás nesúdim ani nehodnotím, ale myslíte, že v Pláne je miesto pre stádo fanatických oviec a zatvrdilých baranov neschopných sa postaviť na vlastné nohy?

Ako si Vatikán uzurpuje právo na jediné "pravdivé" sprostredkovanie Boha tak si Vy, milí veriaci, uzurpujete právo byť neomylní. Ale nie ste viac ako PC s jeho programom, neživé stroje s neživými informáciami, ktoré vo veľkej miere napomohli doviesť tento svet do tej prdele, v ktorej je. Vy síce učenie Majstra (možno) ovládate, ale ho nežijete!


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . A ty by si posadnutých nevyliečil ak si taký dobrák ? Tu máš návod . Nezdá sa ti logický ? Inak budú otrokmi naveky .


zanzi . deriqaku63   |   ip:94.136.15   |   2012-07-26  (21:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Veľmi dobrý a pravdivý článok. Nie som ateista a nie som ani kresťan. Som Slovan ako vy všetci, pokiaľ ste bielej pleti. Všetko to, čo tu propagujete ako vieru v jediného boha, návštevu svätostánkov, pravidelné modlenie sa Jahvemu, spovedanie sa, je na úrovni dobre mysliaceho zvieraťa.
Skúste si niečo naštudovať, keď sa chcete vyjadrovať k téme slovanoárijskému rodu.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul...a ako ma viera zotročuje?


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hum >> "Jezis sa musi v "hrobe" obracat ked vidi co sa z jeho ucenia stalo...Ani on, ani Otec nepotrebuju krize, chramy a katedraly a vobec uz nejake obete...Jedine co chcu je aby ludia zili podla urcitych prirodzenych zakonov a tym si ich ctili.."

Ľudská spoločnosť tu na tomto svete nieje a nemôže byť dokonalá. Vždy tu bude dobro aj zlo. To je to, prečo sa Kresťanstvo nesnaží vytvoriť nebo na zemi. Keď to skúsiš, skončíš ako Komunisti: musíš zabiť tak veľa ľudí, aby sa ti to podarilo, že máš z toho skoro peklo.

Čo sa krížov a chrámov týka, to je vec ľudí. To sú symboly a miesta, ktoré nám pomáhajú. Nikde nie je napísané, že sú potrebné na správny život. Náboženstvo ba ani cirkev ti nekáže nosiť alebo stavať kríže či kostoly. To je ako s bývaním. nemusíš bývať v dome, môžeš spať v jaskyni ak chceš. Prečo by si si ale na spanie nepostavil dom?

Modliť sa tiež môžeš hocikde, v kostole máš ale prostredie, ktoré je na to postavené a určené.

A čo sa symbolov týka, to je kapitola sama o sebe. Symboly hrajú v živote človeka významnú úlohu, to nieje výsada len Kresťanstva. proste ľudia symboly používajú. A tak si vytvorili symboly aj pre Kresťanstvo (a nieje to len kríž).


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardon...zanzi...a ako ma viera zotročuje na mysliace zviera?


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.28.224   |   2012-07-26  (22:02)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  
Život nie je o hovorení o obetovaní, nech je to aké chce perverzné, je o pochopení a žití Zákonov tu a teraz.

Aby sa náhodou nestalo Vám to isté, že keď opäť príde nejaký Posol Svetla tak ho "obetujete" za svoju ilúziu viery, lebo ho jednoducho nespoznáte, a ako majú takíto ľudia vo zvyku - zavraždiť ho alebo vyhnať, lebo Vám nebude ladiť s Vašou demagógiou a predstavami o Poslovi.Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, Vy ale tárate, to naozaj necítite, že ako klamete a zavádzate???


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teba asi nik nezotročuje , ale druhých . Ty motovidlo . Kto povedal , že ťa zotročuje . Ja som povedal , že máš pomôcť druhým ak si dobrák , alebo chceš byť len svätuškár . Pýtaj sa viac a odpoviem ti .


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:07)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  SomTenktorySom...príde, a spoznajú ho všetci, bez rozdielu na vierovyznanie...príde v sprievode svojich anjelov ako Spravodlivý SUDCA.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul...tak píš som samé oko.

Sloven...ja neklamem, nemám prečo.

SomTenKtorySom...nieje zameraný tvoj článok proti Kresťanstvu?...tak prečo označuješ Kríž nášho BOHA za prostriedok temna?


Duan . symevuma90   |   ip:217.119.1   |   2012-07-26  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Lebo začneš rozlišovať dobro a zlo. Tým získaš slobodnú vôľu. Slobodnú na Bohu. Môžeš si vybrať, čo urobíš. Zviera, ktoré dobro a zlo nerozlišuje slobodnú vôľu nemá. Riadi sa len inštinktami -inak povedané, vykonáva len Božiu vôľu."

tak ešte raz prečo je to problém? Prečo nás stvoril a prakticky nám dal slobodnú vôľu už predtým ako sme zobrali do ruky jablko. Veď keby sme nemali tak by sme si nezobrali (ak sme plne na ňom záviseli), alebo zobrali lebo sme nemali vedomie ako zvieratá a boli sme hladný.

Trocha je to zmätočné.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan...prečo ťa stvoril?...aby si žil šťastne, ale žil by si šťastne naplno ak by si si nepoznal aj zlo?...nemal by si slobodnú vôľu si vybrať, vlastne byy si nebol človekom, ale len dobrým a fungujúcim robotom.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kríž je znakom sebaobetovania a nie utrpenia . Na to pozor !

lucifer . Všetko som už povedal predtým . Človek si sám sebe musí nastaviť pravdivé zrkadlo , lebo inak nemá šancu . Skús to povedať nejakému schizofrenikovi a možno mu zachrániš zdravý rozum .


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan...to jablko bol jeden jediný zákaz, Adam a Eva poznali dôsledky porušenia BOŽIEHO zákazu, jasne im povedal...UMRIETE...nepočúvli...prečo?...lebo uverili luciferovi a nie BOHU a BOH nikdy ale nikdy neklame...a tak spáchali zlú vec....rozhodli sa, ak by ho nevzali, človek by žil doteraz na tejto ZEMI ako v RAJI, samozrejme s tým že by poznali jablko ako zlo, ktoré odmietajú.


Duan . symevuma90   |   ip:217.119.1   |   2012-07-26  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A uvedomil som si jednu vec fakt len nedávno. Prečo kríž s vyobrazeným trpiacim človekom (sice s nadprirodzenými schopnosťami ale človekom).

Veď je to morbidné.
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan...nieje to morbídne, je to tak preto aby človek nikdy nezabudol ako a prečo BOH umrel za ľudí...ak by si to uvedomovali a začali žiť ako im kázal a prikazuje cez desať zákonov, bol by tu kľud a mier.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan...v skratke RÁJ na ZEMI.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan >> "Si si istý/á, že táto biblia čo sa teraz používa je originál? Nechcem nič podsúvať len sa pýtam."

Tak to neviem, a pochybujem, že vôbec nejaký "originál" Biblie existuje. Biblia nebola napísaná naraz, nieje to jeden text. Je to kompilácia viacerých textov od rôznych autorov a z rôznych období. Navyše tie texty obsahujú iný ako Židovský materiál. To čo Biblia obsahuje (v rôznych častiach rôzne, teraz hovorím hlavne o Genesis) je isté veľmi staré posolstvo z celej kultúry archaickej Mezopotámie.

Takže nejde o to, či je napísaná od slova do slova presne, to nikdy nebola, lebo "originál" nikdy napísaný nebol. Biblia bola "vytvorená" a už vtedy isto bola subjektom rôznych interpretácií. Stačí si porovnať text potopy z Biblie a z rôznych textov o Gilgamešovi.

Mimochodom, text samotný a jeho preklad je podrobovaný skúmaniu a korekciám. Staré texty sú známe a porovnávajú sa. Problém je, že jazyk, v ktorom bola napísaná je archaický. To nie je ako prekladať z modernej Gréčtiny do modernej Angličtiny. Ten jazyk fungoval v úplne inom kultúrnom kontexte, kde slová mali často celkom iný význam. Inak povedané, tie texty (nielen Bibliu) nemôžeš prekladať od slova do slova. Nepochopil by si ich. A na to prekladanie existujú ľudia, ktorý sa tým zaoberajú. Takže to nie je tak, že môže hocikto hocičo preložiť, ako sa mu hodí. Lebo môže prísť niekto iný a namietať, že je to preložené zle. Texty sú zväčša s časti alebo úplne prístupné verejnosti.

Takže nehľadaj jednotlivé slová, to nieje podstatné. Hľadaj v nej "posolstvo". To že tam je to vycítiš sám, lebo každý človek má v sebe istý kompas. Nepotrebuješ napríklad prečítať Bibliu, aby si vedel, čo je dobré a čo zlé. Ani desatoro ti nik nemusí povedať, máš ho v sebe.


Duan >> "Takže ty žiješ podľa pravidiel a príkladov ktoré sa dajú vysvetľovať rôzne. hm."

Povedal by som, že sú jemne "pružné" :)
Je to ako so stromom, môže ho vietor alebo človek ohnúť, dokonca zdeformovať, furt ale bude rásť dohora, rovnakým smerom k Slnku a proti gravitácii.

Dám ti príklad. Ako by si vysvetľoval Archimedov zákon 18 ročnému synovi a 5 ročnému tak aby to pochopili? Ak by si chcel aby to skutočne pochopili obaja? Asi nie rovnako.

Biblia bola písaná pre ľudí a ľuďmi (aj to je dôležité, kto to písal) na inom civilizačnom stupni. Nemôžeš ju čítať úplne doslovne.

A tu je jej výhoda, ktorú som spomínal. Biblia NIE JE Božie slovo. Je napísaná ľuďmi. Je v nej tlmočené len posolstvo. Môžeš ju čítať a v rámci svojej skúsenosti interpretovať. Korán JE priamo Božie slovo (Alah ho priamo nadiktoval Mohamedovi). Je jedno akú máš skúsenosť, či príslušníka primitívneho púštneho kmeňa variaceho ťaviu polievku alebo atómového fyzika, od slova do slova pre teba musí platiť. Čo to znamená môžeš vidieť sám.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale klamete lucifuk, tak ako o Ježišovi, tak ako o Mohamedovi....


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.28.224   |   2012-07-26  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33

Som rád, že si si istý, že spoznajú všetci, lebo na základe dejinných skúseností mám vážne pochybnosti a s prihliadnutím na súčasný "stav obyvateľstva" tomu ani neverím. Ježiš totiž nebol jediný, koho nevedomí fanatici zavrhli, prípadne zabili. A takisto vieme, že "pravoverní" dokonca nikoho iného ani neuznávajú ako Zvestovateľa Svetla. Len Ježiša. Ba dokonca tých druhých častokrát označujú za vyslancov pekla! Ergo spolupracovníkov Temna.

Článok nie je môj, hoci by som si veľmi prial byť na takej úrovni poznania, na akej autor je. Je prebraný z www.vedy.sk
a keďže mňa tamojšie články inšpirujú (prinajmenšom k zamysleniu ale väčšinou viac) a nevidím, že by vyzývali na konanie nesprávnych vecí alebo priamo na zlo, tak nech sa to šíri svetom:-)
Na ten kríž ti neodpoviem lebo neviem. Zrejme ako vo všetkých náboženských veciach, je v tom poriadny kus mystiky a symbolov, a tiež aj priameho "videnia" sveta, a to je mimo mňa. Prečo sa cítiš urazený? Svastika bola taktiež zneužitá a to ti nevadí? A dokonca myslím, že aj kríž ako symbol bol cirkvou prebratý (ukradnutý?) z minulosti.

Nie je to o hanobení, je to o objasňovaní...


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer >> "zjavil sa mladý chlapec menom mohamed, ten sa začal vydávať za BOŽIEHO SYNA"

To nieje pravda, Mohamed sa nikdy za božieho syna nevydával. Mohamed bol podľa Moslimskej tradície PROROK, nie boží syn. Celý význam Mohameda je v tom, že sa mu zjavoval Alah a v podstate mu nadiktoval Korán. Keď to jemne zjednoduším. Mohamed je ako Mojžiš.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . Neodpovedal si mi .

ajtaksada . Korán je diktovaný priamo Bohom ? Prečo moslimovia v určitom čase môžu trkať iba v noci a hovoria , že Boh ich nevidí . Je Boh debil , aby nevedel čo robia , alebo nevie ako funguje svet , ak to sám stvoril .


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven...neklamem, len si mi neuveril.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksadá...áno...tak potom prečo bojoval proti jeho vlastnému synovi?

pitbul...nerúhaj sa.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksadá...či ty nevieš, že ten kto prenasleduje Kresťanov, prenasleduje aj BOŽIEHO syna?

pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . Ježiš je Boh , alebo jeho syn ? Ale odpovedz na to predtým .


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zanzi >> "Skúste si niečo naštudovať, keď sa chcete vyjadrovať k téme slovanoárijskému rodu."

Čo si máme "naštudovať"? Slovanoárijský rod neexistuje. Slovania sú Slovania a Árijci sú Árijci.

Árijci sú Iránci (Peržania) a časť Indov.

Slovo "Irán" je odvodenina Modernej Perštiny zo Staroperského slova "Aryana" čo znamená "Krajina Árijcov".

Choďte do čerta s tými vašími "Slovanoárijskými" blbosťami. Vy nieste Slovania, vy ste Hotentóti!


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . Ako som sa ja rúhal ? Nejak som si to absolútne neuvedomil . U teba Boh v noci nevidí ? Já som ťa iba poučil .


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-26  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk, a čo lžiam? Zobuďte sa už....


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . Takže Pán Boh je u teba debil , ale mi mu to nesmieme povedať , aby sa neurazil , alebo je iba tak háklivý , že ak vidí čo stvoril , tak stále grcia ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-26  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul...v slove "je BOH..."

...JEŽIŠ KRISTUS je BOH aj jeho jediný syn.sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-26  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S tym krizom, ze vraj blokovanie energie. Ja som par rokov prestala nosit svoj krizik a nedarilo sa mi, co sa mohlo pokazit, sa aj pokazilo. Odkedy ho opat nosim, opat sa mi zacina darit.

Mam otazku. Poculi ste uz o hamsa? Je to vraj ruka, ktora chrani pred vsevidiacim okom, teda okom diabla.

Prvykrat som o tom pocula, ked som mala asi 12-13 rokov. Hovorila nam o tom znama, ktora navstivila Izrael. Toto jej prezradili obycajni Izraelcania, s ktorymi hovorila. Inak, doteraz hovori, ze su to fajn ludia, hoci pred cestou mala trochu strach. Vtedy mi to neslo do hlavy, kedze u nas v kostoloch a stare babicky hovorili, ze Boh vsetko vidi, cize som si myslela, ze Boh je ten vsevidiaci. Ale potom som to nechala tak, ako dieta som mala ine zaujmy.

A o vsevidiacom oku som opat citala az minuly rok. A spomenula som si na hamsa.

Poculi ste uz o tej ruke, hamsa? Vdaka.

ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan >> "tak ešte raz prečo je to problém?"

Lebo sa staneš nezávislí od Božej vôle. Tebe by sa to ako Bohu páčilo? ;)


Duan >> "Prečo nás stvoril a prakticky nám dal slobodnú vôľu už predtým ako sme zobrali do ruky jablko. Veď keby sme nemali tak by sme si nezobrali (ak sme plne na ňom záviseli), alebo zobrali lebo sme nemali vedomie ako zvieratá a boli sme hladný."

Iste, ale bez poznania dobra a zla ti slobodná vôľa v podstate nie je na nič. Akurát na odtrhnutie toho jablka ti je :)

Až keď začneš zo svojej vôle (ktorú ti dal boh) robiť zlo (ktoré si spoznal z "jablka") začneš sa protiviť Bohu.

Ale tu už začíname zachádzať do oblastí, kde sa ani ja necítim odborník, na tieto otázky si nájdi niekoho povolanejšieho -potrebuješ teológa ;) To ja nie som. Toto sú veci, ktoré teológia lúska už 2000 rokov. A ešte iné, ako napríklad koľko anjelov sa zmestí na špičku ihly :))) ...mimochodom, ja si z toho robím teraz žarty ale to sa bralo vážne. A teológia to nie sú rozprávky, to je ťažké logické myslenie, keď niečo povieš, musíš to zdôvodniť.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte raz či mi nato niekto neodpovie :
Viete liečiť schizofréniu ? Dám vám návod .
Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Väčšina schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie . Boja sa biť normálny , lebo veria že ho potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ako v nočnej more z Elmstreet . Ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí tak mu neublížia . Človek si to vlastne privoláva sám a tak sa stane ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v hlave má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto ak im nepomôžu . Inak by sa človek zase sám zničil aj keby bol akokoľvek silný .
Ak chcete vykonať niečo dobré , posuňte tento recept ďalej .ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul >> "Korán je diktovaný priamo Bohom?"

Presne. Slovo za slovom.


"Prečo moslimovia v určitom čase môžu trkať iba v noci a hovoria , že Boh ich nevidí . Je Boh debil , aby nevedel čo robia , alebo nevie ako funguje svet , ak to sám stvoril."

Tak to sa musíš spýtať Muslima :))) Nemám tušenia.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer >> "tak potom prečo bojoval proti jeho vlastnému synovi?"

A čo ja viem? Asi neveril, že je to jeho syn.
Mimochodom, "bojovať proti nemu" nie je celkom správne slovo. Podľa Mohameda bol Ježiš prorok Boha. Tak ho aj Moslimovia vyznávajú. Na rozdiel od Židov napríklad, ktorý ho neuznávajú vôbec.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-26  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer >> "či ty nevieš, že ten kto prenasleduje Kresťanov, prenasleduje aj BOŽIEHO syna?"

A to ako súvisí s tým, či sa Mohamed vydával za Syna alebo len za proroka?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . A tie vagíny čo som spomínal minule im prečo režú ? Nestvoril to náhodou tak Boh . Prečo veria , že je to správne inak ?


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-26  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm, vy, ako krestania alebo ateisti to asi nebudete vediet. Nejaky Zid by sa tu nenasiel? Na nete o tej ruke pise len to, co som vedela pred rokmi ako dieta, na co sluzi, ale ziadne skusenosti citatelov s tou rukou, ci naozaj chrani, som nenasla.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-26  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co ste to tu zas preberali.. :-))))))))))))pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . Mal som chvíľu taký pocit , že sa tu nájde jeden premýšľajúci človek . Si to ty , alebo vieš iba trepať somariny ako sa nedá dokázať Boh a preto tomu neveríš , lebo Boha už nedokázalo dokázať veľa ľudí a preto by bolo lepšie radšej rozmýšľať o niečom inom . Inak ja v Boha verím aj keď mi to nedokážeš a seriem na to , že to nikto nedokázal , ale čo hovoríš o tých démonoch , alebo o tých krížoch v tom článku .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-26  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  scherry . Vševidiaci je v prvom rade Boh . Neviem či anjel môže mať takú múdrosť .


malaPerunica . nodaquce29   |   ip:92.52.36.   |   2012-07-26  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  STKS : veľmi osožne píšeš...pravdivo...nesporne...máš moju veľkú podporu...komunikačne si na slušnej úrovni...rozumné argumenty, o poznávaní...cez túto hranicu kresťania ťažko prekročia, dogma ich zviazala...


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-27  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pitbul, aky anjel? A co oko v trojuholniku, o nom sa v sucasnosti hovori, ze je to oko diabla.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-27  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte dobre, že existujú špecializované stránky pre psychopatov. Tu sa môžu kostolní schizofrenici vybujačiť a nám, normálnym ľuďom so zdravým rozumom, aspoň zostanú články na smiech... :-DDD


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-27  (00:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mily Pande! Ty tiez budes nenormalny psychopat, ked tu s nami prispievas.


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-27  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj, pande, kde je tvoj kamarat joplins? Nechybaju ti jeho biblicke slova? :DDD


matej . dijapexu33   |   ip:195.91.13   |   2012-07-27  (00:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetko co sa deje v dnesnej dobe, okolo nas, po celej zemi je namierene proti ludstvu. Kazdy si kope za seba a pritom, kazdy si mysli, ze je na tej spravnej strane. Aj ked vypukne vojna, vsetko je to namierene proti ludstvu, vsetky tie rozdiely, biblia, a aj tak sa tu vsetci pozabijame. Len sa pozrite na tie komenty, a to nielen tu, ale vsade.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-27  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo do toho splietaš tú kostolnú rozprávkovú knižku, ktorá je pre reálny život bezvýznamná? Aj tak sväté ovce utlčieme ich vlastnými krucifixami... :-DDD


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-27  (01:06)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pande, nehovor! Ty mas krucifix? Nie je to v rozpore s tvojim ateizmom?


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-27  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A... Zabudol si nieco... Vyminuskovat ma.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-27  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte nemáš okuliare...?


Pobavenitate . juxusute8   |   ip:92.26.208   |   2012-07-27  (01:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani Vladimír sem nemohol dať debilnejší článok.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-27  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo Davo o zeleninovom hladomore... :-DDDDDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (08:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pitbul neviem či Ti mám vôbec odpovedať..

O krížoch si myslím že sú to informačné žiariče. Niečo ako vlajky EU či iné vyžarovače informácie. Jedonoducho spolu vytvárajú isté informačné pole. A áno, ide o Tvoju životnú energiu, kam ju vložíš sám alebo kto Ti ju vezme.. Všetko tu okolo Teba poskytuje isté informácie. Aj tento článok. Ide len o Tvoju životnú energiu volaj kľudne to volaj že dušu. Nestrať ju na internete.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-07-27  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niekto tu povedal že čo je peklo ...

Dovolím si trochu odľahčiť túto temnú tému a poviem to slovami p. Lasicu:

Existuje nebo a peklo aj na zemi?

Áno - nebo je, keď MÁŠ.
Áno - peklo je, keď NEMÁŠ.

:)

Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2012-07-27  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Necudujem sa vysmechu cirkvi a kostolnych oveciek. ked to citam, neviem, ci sa mam smiat, alebo plakat. tolko dezinformacii pokope je malokde vidiet. odporucam nastudovat vyznam slov (nefeš, tauros, gehenna, šeol, hádes).


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-27  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidim ze krestania a ateisti sa tu rozohnili
to nic
to vas len trapi svedomie
Slovien nikdy nebude a nebol KRESTAN, nikdy nepotreboval Jezisa a ani materialista alebo nihilista

sulad s priRODou a Svedomim

prajem vam krasny den
SLAVA RODU


bb . xuryxije82   |   ip:85.135.15   |   2012-07-27  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako pekne sa hádate. Spýtajte sa detí na BOHA, na KRÍŽ, na ČLOVEKA čo na ňom visí. Deti vám aj povedia ako a odkiaľ čo vedia. Môžte sa zamyslieť ako a odkiaľ viete vy to čo viete. :0 a potom sa ďalej pekne hádajte.


malaPerunica . nodaquce29   |   ip:92.52.36.   |   2012-07-27  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, pozoruhodne si myšlienky sformuloval...tá energia je mnohým sústavne odoberaná...

lenlen : zaujímalo by ma, prečo stúpenci ježiša nesúhlasia s jeho vyjadreniami o tom, že Slovieni nepotrebujú jeho učenie, že sú na vyššej úrovni poznania...preto na naše územie ani nikdy neprišiel, nebolo to podľa neho potrebné...ale povedz toto veriacemu v ježiša, a bude sa biť...
SLAVA PERUNOVI


krovak . gobutyxo79   |   ip:195.146.1   |   2012-07-27  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi divny clanok, napriklad opis obradu obetovania:
Najskor je "obeť je privedená na oltár" a zrazu "Obeť postavia nahú na mriežku nad novovysväcovaného Kohena" ale dobre, mozu ho prenasat hore dolu.
Co ma ale zaraza viac je popis co sa robi s krvou:
- postrieka sa nou vychodna cast oltaru
- "Kohen" ju pije "plnymi ustami"
- napatla nou "arkánové sigili"
- a nakoniec si naberie plne usta krvi
Nakoniec by mal byt teda stav, kedy je nejaka krv vystriekana na oltar, "kohen" je cely od krvi, minimalne vypil jeden plny dusok (z posledneho bodu) a dieta - optimalne batola - je este stale zive. Batola je dieta okolo dvoch rokov, priemerne vaziace 13 kg, co tabulkovo dava asi liter krvi. Pripustna strata su dva decilitre ( http://primar.sme.sk/kalkulacky/objem-krvi-a-jej-zlozky.php?kategoria=1&;hmotnost=13 ). Musi to byt naozaj silno "madžický" rituál, ked dokáze rozprskat (co znamena velke straty) v podstate minimalne mnozstvo krvi na tolke ukony a zabezpecit aby obet este zila. Navyse so seknutou krcnou tepnou sa neda prezit zvlast dlho, takze obrad musi byt naozaj rychly.

Tak by som sa spytal autora "a tu o snehulienke a siedmych trpaslikoch nedas?"


Shimansky . volufefi22   |   ip:195.91.8.   |   2012-07-27  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To čo je to tu za SRAČKY?!?!


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  malaPerunica >> "zaujímalo by ma, prečo stúpenci ježiša nesúhlasia s jeho vyjadreniami o tom, že Slovieni nepotrebujú jeho učenie, že sú na vyššej úrovni poznania...preto na naše územie ani nikdy neprišiel, nebolo to podľa neho potrebné"

Prosím ťa a na ktoré "územia" prišiel Ježiš? Z akého stromu si ty padla?


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  malaPerunica >> A ešte niečo, vieš ty že Ježiš žil 600 rokov pred tým ako sa Slovania vôbec spomenuli v akomkoľvek historickom spise? Ježiš ani netušil, že nejaký existujú.

Vidno na akých kydoch zakladáte tie svoje new Ageové fantázie.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-27  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No na rozdiel od Jezisa, historicke zaznamy o Slovanoch su, ajtaksada to ti evidentne nevyslo....


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-27  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada prosim netaraj, o Slovanoch su zaznamy
NESTIHLI STE VSETKO ZNICIT V MENE VASHO JAHVEHO


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-27  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perún stále prevoláva - Sláva Bohu, a ľudia stále prevolávajú - sláva Perúnovi, teda sa vôbec nestarajú, že čo nato Perún, ich zaujíma akurát to, že čo nato ja sám, veď ja som opäť ten múdry.

Aj sám Perún by vám povedal, ja nie som Boh, ja som tiež len služobník Boha, preto oslavujte Boha a ďakujte mu zato, že kto vám tu bol pred 2000 rokmi poslaný, aby ste sa zachránili skrze múdrosť, ktorú vám od Boha priniesol a odovzdal...


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-27  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven trosku nastuduj o Perunovi viac
Perun je Svarogov syn
A najvyssi boh je RAMCHA, toho slavu Perun vola
pretoze to je jeho Predok, kazdy si vazi svojich Predkov

tazko bude hovorit o zidokrestanskom jahvem, kedze toho si vymysleli len pred 2000 rokmi

mas pravdu Slovansky Predkovia sa nenazyvali sami bohovia , ludia ich tak nazvali
Boh je nieco ako evolucny stupen , funkcia , subor fyzikalnych sil

a potom prisli okrepeni krestania a vykreslili boha ako uja na oblaciku, ktoreho musia ludom sprostredkovavat ciernoprdelnici , lebo on sam je tak neschopny, aby ludom podal to co chce

Perun nie je nici sluzobnik , to len hlupaci zo seba robia sluzobnikov a poskokov
kostolne ovce ano , pre nich je to modla byt otrokom bozim
ale ziadny Slovien nie


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-07-27  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy a vraj Slovieni, lebo ste sa vrátili späť, bez skutočného poznania, že čo áno, čo nie? A Perún, alebo Dio, alebo Zeus, v každej krajine iné pomenovanie, hoci ide o stále o toho istého, ktorý stojí na Olympe - Walhala ako vládca, teda na vrchole bytostnej úrovne, ktorá ma ešte ďaleko k Bohu, veľmi ďaleko, ale vy len svoje si spievate...tak pejte si, veď nakoniec to je vždy len váš problém, vraj Slovienov....

A vaše urážky, tiež svedčia čo to o vašom charaktere, o vašom vnútre, ktoré sa zapredalo polopravdám a bludom, tak ako v prípade Perúna, ktorý vždy bude verným služobníkom Boha, nie lenlen a podobných jedincov tu.
smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ze evolucny stupen .... mna picne :)))))))

Noze dajte este jeden majstre :)


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-27  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven mozes kopkat okolo seba kolko len chces , nic to na veci nemeni
klanaj sa dalej jahvemu
na kartu charakteru tu nehaj , sam si pozametaj pred vlastnym prahom priatelu skor ako zacnes ukazovat na inych
sluzobnici su len krestania :) pre ich smolu dobrovolen sa davaju do otroctva

smartang, len tak pre zaujimavost skus mi dat aspon zopar dovodv preco to tak nemoze byt ?
prosim
sam nevies co je po smrti, cim prechadza ludska dusa a kam smeruje
nebol by som taky skolopevny v niektorych vysmesnych tvrdeniach


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael >> "No na rozdiel od Jezisa, historicke zaznamy o Slovanoch su, ajtaksada to ti evidentne nevyslo...."

Iste, od 6 storočia po Kristovi. Aspoň si prečítaj čo píšem, keď už ideš niečo bľabtnúť.


lenlen >> "ajtaksada prosim netaraj, o Slovanoch su zaznamy
NESTIHLI STE VSETKO ZNICIT V MENE VASHO JAHVEHO"

To platí aj pre teba lenlen.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen>> "Perun je Svarogov syn"

Odkiaľ to vieš? To si si vymyslel.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Srandisti. :-)))))


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len ma ako veriaceho zaskocila tá formulácia ... :)))) Po smrti samozrejme neviem presne co bude, ale jedno viem. Ze zivot nekoncí. Len zmení formu. Ľudský život je zastávka na ceste. Sme tu na to, aby sme sa uvedomili. Aby sme sa naučili láske, porozumeniu ... Ak to zvládneme, môžme íst ďalej. Ak nie, dostaneme šancu to napraviť. Ak ju nevyužijeme, pôjdeme do rozkladu a stratíme svoju identitu, svoju podstatu. Všetky vedomosti, celé vedenie ktoré sme až doteraz nadobudli sa rozplynú v nič. To je to večné zatratenie.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksasda

Ty maš na mysli židokresťanske historicke zaznamy o Slovanoch.. Tak to ano. :-)
Avšak Slovania tu žiju už minimalne 6000 rokov. Ježiško bol vtedy ešte vieš kde..
Aj židokresťanske zaznamy boli vtedy ta tam..


Simon . mewylyme25   |   ip:193.110.1   |   2012-07-27  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SomTenKtorySom:::No ako to je?Veríš v existenciu biblického Satana a v relevantnosť Jánovho zjavenia???


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak je kopné právo, právo kopnúť si do židokresťanskej náuky..
Tak to beriem.

A Smartang teraz povie že sa rúúúúúúham.. :-))))))))


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, a aké iné záznamy ešte o Slovanoch máš okrem tých Kresťanských? To, že Slovania existovali pred tým je irelevantné, Ježiš o nich vedel asi toľko čo o Amerických Indiánoch. Tiež existovali 6000 rokov pred tým.

To čo tu píše MaláPerúnica sú kydy. Ježiš o Slovanoch nikdy nehovoril a nenavštevoval žiadne "kraje". Žil len v Palestíne.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko>> "Ak je kopné právo, právo kopnúť si do židokresťanskej náuky..
Tak to beriem."

A ja som ťa neboráka falošne obvinil, že sa posmievaš z viery. Jasné.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ajtaksada

Zaznamy su..
Z historicko-archeologického hľadiska možno údajne bez akýchkoľvek pochybností hovoriť o Slovanoch až asi od roku 500 (čo však neznamená, že neexistujú viac-menej sporné písomné odkazy a hmotné nálezy z oveľa starších období).


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Základnú spoločenskú jednotku Slovanov tvorili rody a kmene. Na ich čele stáli náčelníci, volené staršinami rodov, prípadne ľudovým zhromaždením - veča. Rodiny boli monogamné, žili v jednoduchých drevených príbytkoch čiastočne zapustených do zeme (drevozemnice).
Letopisy antických dejepiscov zo 6. storočia hovoria o Slovanoch ako o pohanskom ľude. Hlavnými božstvami boli Perún (boh blesku a hromu), Veles (bohyňa-matka, mylne na základe ľudovej etymológie často označovaná za boha dobytka, ale aj za boha lesa), Svarog (zo slova „svár“ - boh slnka, ohňa a vojny), Simargl (boh vetra) a Mokoš (bohyňa plodivej moci, lásky, rodiny). Známy bol aj trojhlavý Triglav či sedemhlavý Rugievit, ďalej Radegast, Svantovít a iní. Rôzne mená bohov však boli v podstate len prezývkami Perúna a Veles, aj keď neskôr boli vnímané ako mená samostatných bohov a démonov. Podľa starších názorov dualizmus dobra a zla predstavovali Černoboh a Belboh. Toto vysvetlenie sa opiera o nepochopenie mien slovanských bohov, ktoré sa v odbornej literatúre traduje od 19. storočia. Černoboh bol v skutočnosti bohom dobytka, jeho keltskou obdobou je Cernunos. „Belboh“ je výmysel z čias národného obrodenia. Slovania nerozdeľovali bohov na dobrých a zlých. Sile bohov podľa Prokopia neprisudzovali Slovania veľký vplyv. K bohom sa prikláňali iba v dobe, keď sa blížila smrť, choroba, či keď išli do vojny. Uctievali však rieky, vodné víly a verili vo veštby.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, o hmotných nálezoch sa nebavíme vôbec. Hovorili sme o písomných, historických záznamoch.

Uveď mi tie záznamy o Slovanoch, ktoré majú byť spred 6 storočia po Kristovi prosím, keď tvrdíš, že existujú.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada

Chceš mi povedať že Kristusáci neničili všetko čo sa netýkalo ich kultúry ?
DEJINY PÍŠU VÍŤAZI.


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (18:15)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  nie nenicili Piko

Ani jeden jediný pravý kresťan nikdy a nič nezničil a nikomu neublížil. Krestanstvo je o LÁSKE. Žiadem pravý kresťan nebude kradnúť klamať a vraždiť.

A vvvotttommm to jjjjeeeee! Toto je to, čo väčšina nechce pochopiť. Preto viera nie je náboženstvo. Preto sú to 2 veci. Kristus by nikdy nikoho nezabil. A my máme nasledovať Krista. Ak niečo páchala cirkev, nepáchali to veriaci ale tí, ktorí si mysleli že sú veriaci.

Ludstvo zlyhalo na celej čiare a keď potom prišiel spasiteľ, jediné čo dokázali bolo to, že ho zabili.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

Nerúhajte sa.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Slovanov je charakteristická pracovitosť (obrábanie pôdy, pestovanie plodín, chov dobytka, remeselníctva a pod.), ktorou prispievajú k poľudšťovaniu prírody; e) Slovanom je vlastná mierumilovná povaha, prameniaca z ich humánnych vlastností, akými sú napríklad slovanská dobrosrdečnosť, láskavosť, úctivosť, pohostinnosť, nezištnosť, trpezlivosť, poslušnosť atď.
Herder sa nazdáva, že Slovanom prináleží – na dejinnej ceste k ľudskosti – osobitné humanizačné poslanie. V tejto súvislosti konštatuje: „Koleso meniaceho sa času krúti sa nezadržateľne, a pretože tieto (t.j. slovanské) národy obývajú zväčša najkrajšie končiny Európy... ani tu nie je to inak mysliteľné, ako že v Európe zákony a politika budú musieť podporovať namiesto bojovného ducha tichú usilovnosť a pokojné vzájomné obcovanie národov, a tak aj tieto hlboko poklesnuté, voľakedy usilovné a šťastlivé národy sa konečne prebudia zo svojho dlhého spánku, potom sa oslobodia z otrockých reťazí, svoje krásne končiny od Adriatického mora až po Karpaty a od Dona až po Vltavu využijú ako svoje vlastníctvo a budú sláviť svoje staré sviatky pokojnej usilovnosti a práce vo svojich slobodných dedinách“. 14 Niet pochýb o tom, že Herderova „blahozvesť“ o budúcnosti Slovanov bola jednou z dominantných inšpirácií formovania (a súčasne aj ideového reflektovania) historického vedomia viacerých slovanských národov.

No a teraz mi Smartang napíšte načo nám bol ten ŽidoKresťanský žiarlivý a krvilačný boh schvaľujúci otroctvo. A už sa toľko nerúhajte človeće.ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-27  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, ...takže vôbec žiadny písaný záznam o Slovanoch spred 6st. nemáš? Však?

Čo kto ničil je irelevantné. Jednoducho nielenže žiadny písaný text nemáš ale ani nevieš, že by bol nejaký niekedy existoval.

Takže to čo tu píše malaPerunica sú ničím nepodložené kydy.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (18:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Na podnet sv. Pavla kresťania v Efeze s nadšením spálili všetky nekresťanské knihy, čo vlastnili. A pár nezodpovedných írskych mníchov spálilo okolo 10 tisíc vzácnych rukopisov na brezovej kôre, kde boli zaznamenané keltské tradície a anály rasy, žijúcej na tomto území celé tisícročia.

391 – zapálili alexandrijskú knižnicu - Kresťanská cirkev má na svedomí spálenie obrovského množstva starej literatúry. Už v r. 391 n.l. vypálili jednu z najväčších knižníc sveta v Alexandrii, ktorá obsahovala 700,000 zvitkov písomností. Všetky knihy Gnostikov, 36 zväzkov Porphyryových, papyrusové zvitky 27 škôl a 270,000 starých dokumentov zozbieraných Ptolemaiom bolo spálených. Pri obrane knižnice zomrela Hypatia, správkyňa, ktorú kresťanskí mnísi zabili tým, že ju rozrezali za živa.

Počas celého stredoveku prebiehalo drancovanie a ničenie kultúrnych pamiatok. Napríklad z rímskych sôch pálili vápno a z tých bronzových robili guľky. Z čias Rímskej ríše zostala jediná bronzová socha aj to vďaka tomu, že si ju pomýlili. Rozoberali „pohanské“ budovy (napr. Koloseum) a stavali si kostoly. Čo začali barbari, to s nehasnúcim posadnutím dokončili kresťania.

529 - zatvorili Platónsku Akadémiu

11. stor. – spálili diela gréckej poetky Sapfó v duchu hesla: GRAECA SUNT, NON LEGUNTUR – to je po grécky, to sa nečíta

1500-1562 – Dobytie Mayov; Obzvlášť ničivo sa vyznamenal španielsky biskup Diega de Landa z 2. polovice 16. storočia, ktorý zakázal náboženské kulty mayských domorodcov a násilím ich prinútil konvertovať na katolicizmus. Spálil všetky modly a starodávne knihy, do toho času uchovávané vo veľkolepých chrámoch, a tak navždy zničil dedičstvo nevyčísliteľnej hodnoty. Akoby zázrakom sa uchovali len vzácne písomné zdroje vzťahujúce sa k mayským národom, ktoré tvoria štyri knihy, známe ako kódexy z predkoloniálnej doby.

1521 – zničená ríša Aztékov

1553 – zničená Inkská ríša

496-1969 - Index Librorum Prohibitorum - zoznam zakázaných kníh vytvorený Vatikánom. Prvý index vydal pápež Gelasius v roku 496. Oficiálne bol prvýkrát vydaný v roku 1559. Index bol zrušený v roku 1969. Od tej doby cirkev vyložene čítanie niektorých kníh nezakazuje.

590-604 – Za svojej vlády pápež Gregor I. zakázal laikom – „obyčajným veriacim“ učiť sa po latinsky a čítať Bibliu. Základný ideologický dokument kresťanstva - Biblia, sa ocitol na indexe nežiaducej literatúry, ohrozujúcej kresťanstvo!!!

1203 - Innocent organizoval štvrtú križiacku výpravu. Katolícki križiacki rytieri vydrancovali Konštantinopol (Carihrad). Znesvätili hrobky cisárov v chráme Sofie, ženy vrátane mníšky boli znásilnené a povraždené. Mesto bolo prakticky rozborené. Avšak najväčšou škvrnou jeho panovania bola križiacka výprava proti Albigencom na juhu Francúzska, ktorá sa dá opísať ako nemilosrdné vyvražďovanie kresťanov, ktorí si prisvojili svoju vlastnú životnú filozofiu. Prekvitajúca krajina na juhu Francie bola prakticky úplne spustošená, aj jej obyvatelia z väčšej časti vyvraždení. Šimon de Monfort, ktorého poveril pápežský legát vedením výpravy, dobyl v meste Bramu hrad.. Vojnovým zajatcom dal urezať nosy a vypichnúť oči, okrem jedného, ktorý mal viesť celý zástup zmrzačených. Títo boli potom zahnaní smerom do Caberetu ako výstraha. Grófa Rogera zamurovali za živa. Upaľovali sa stovky zajatcov bez akéhokoľvek vyšetrovania.

Počas križiackych ťažení boli pálené všetky knihy, na ktoré križiaci len natrafili. Medzi iným spálili 12,000 hebrejských zvitkov Talmudu a práce Maimonidesa.

Prenasledovanie Leonarda Da Vinciho v rámci brzdenia rozvoja počas renesancie.


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem o tom že by som sa rúhal. Počujte, Vy máte s týmto pojmom fakt dáky vázny problém. Čomu stále nerozumiete na pojme rúhanie?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada

Tu maš nejake zmienky o písme..
http://dolezite.sk/Slovensky_jazyk_je_najstarsi_slovansky_jazyk_45.html

Smartang..
Ruhanie, to je niečo čo nesedí s Vaśim cítením..
A vidim že stale nerozumiete mojim srandičkám.. :-)

Viem že sa nerúhate. Ale nesedí to s mojim cítením.. Takže asi tak.


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jáááááááj.... s cítením :) No totok ...


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som si práve uvedomil že to je tak neuveritelne krkolomné a irelevantné zdovodnenie že to by ani mna nenapadlo ako je to myslené. Vo Vašom podaní to však vyznieva skoro ako pravda. Vy ste iný týpek. LOL


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale nebojte smartang, sedí to...
Nesedí mi jedna vec. Kvôli viere prišlo veľa ľudí o zdravý rozum. :-)
Veriť na neviditeľné veci. Hmmmm. To je nebezpečné pre duševné zdravie.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-07-27  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  verit na neviditelne veci ?
myslis elktromagneticke ziarenie ?
rontgenove ziarenie ?
a kopec inych nasim okom neviditelnych veci ?lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...nie je to tak dávno, keď si tu písal, ako chceš podmínovať kostoly aj s veriacimi alebo ich postaviť do jedného radu a fackať...ty si neprišiel kvôli svojej viere o rozum?...naozaj nie?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...za 200 rokov by sa písalo čo?...Piko svoju vieru začal šíriť nenávisťou a vyvražďovaním...či nie?


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-27  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "veriť na neviditeľné veci ..."
Teraz ste ale strelili dobrého capa Piko :)Alebo aj dvoch. A to tak z teistického ako aj z ateistického pohľadu.

A máme Vás! Z tohoto sa nevykrútite.

:)))))


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Nechaj ma prosím. S Tebou na túto tému sa nemusím baviť.
Viem si Ťa nasimulovať na počítači, takže ďakujem za rozhovor.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang
No myslel som duchov a podobné veci.. Nie fyzikálne prejavy hmoty. :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...tak potom prečo ma zahrnuješ do svojich diskusii?

...popros ma, ak chceš hovoriť aj o mne.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty vieš že ma to nenapadlo, zabudol som že existuješ. O Tebe bola reč to je fakt, bavil som sa o tých ktorí prišli kvôli viere o duśevné zdravie. Nič si z toho nerob lucius.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...veď si ma už niekoľko krát pourážal titulom pacient, či nie?
...takže?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty lucifer mi sme sa predsa už pomerili.. Ale teraz to vyzerá že si asi po elektrošokoch ak si napamätáš.. Takže ak s tým chceš operovať celý život, no tak dóoobre no.. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang
Ináč tie neviditeľné veci som nestrelil.. Bežne sa na tie neviditeľné prejavy hmoty dívam na prístrojoch. Pre mňa nie sú nevidíteľné bežne ich vidím.

Vy to máte ako, vidíte tie druhé ktoré ja nie ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...šak o.k, nemôžem si aj ja do teba občas rýpnuť?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...a opíšeš nám ich?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer ako si to predstavuješ že rýpnuť ? Si predsa kresťan. To čo má byť.. :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...no a?...čo nevieš odpúšťať?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie neviem odpúšťať pretože sa nehnevám.
Nemusím potom odpúšťať.. :-)

Čo nemôžem si rýpnuť ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang ak by ste predsa len nevedel ako odpovedať.
Stačí ak napíšete že prejav ducha vidíte tiež na prístroji.

V tom Vám nemôžem príliš oponovať. :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...a čo ukazujú tvoje prístroje, nechceš o tom pokecať?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer.. Všeličo ale tu by som to príliš neťahal do diskusie. Hlavne tie neviditeľné veci ktoré vieme zmerať.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..kľudne začni pokecáme o tom.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No lucius pozri merať vieme všeličo. Ide o to čo konkrétne chceš merať. Musíš Ty povedať.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...ja sa o tieto veci ani nezaujímam, preto ti ani neviem povedať čo.
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak pozri si napríklad na googli spektrálne analyzátory.
Ale určite máš doma teplomer, aj teplota je nakoniec pre oko neviditeľná.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-27  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...aj vzduch a?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-27  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vzduch, teplota, elektromagnetické žiarenie a pan boh. :-)
To si chcel povedať ? Tak dooobre no.


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:2.100.89.   |   2012-07-27  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ajtaksada . waqumyci00

Bol myslím aj tu článok o tzv. historických písomných prameňoch od autorov vedcov. Neexistuje v súčasnosti žiaden originál z európských reálií starší ako 12. storočie. Tiež sa dokázalo, že hlavný koncept histórie ako ju poznáme dnes, bol vytvorený až v 16. až 17.storočí a väčšina dokumentov, ktoré sa pri tom použili upravené a sfalšované.

http://dolezite.sk/Chronologie_historie_208.html

http://leva-net.webnode.cz/products/nova-chronologie/

http://leva-net.webnode.cz/products/chronologicko-esotericka-analyza-rozvoje-soucasne-civilizace-kni
ha-2-kapitola-1/
SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:2.100.89.   |   2012-07-27  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
malaPerunica . nodaquce29

ďakujem za pochvalu ale nie je na mieste, tú si zaslúžia prvorado autori, ktorí píšu. Vieš, Copy and Paste nie je až tak záslužná činnosť. Dosť ma mrzí fakt, že ľudia sú zaslepení a neschopní načúvať logike svojho srdca a to málo, čo toho schopní sú, sa v obave pred zosmiešnením poväčšine boja prejaviť svoj názor. Ale my sa nedáme:-)

Piko,

teda chlape, ma vskutku milo prekvapuješ. Vidíš, a to je presne to, čo som spomínal o nedokonalosti tejto formy komunikácie, lebo v reáli by to vyzeralo úplne inak. Dokonca ani Pandemonium by v normálnej debate podľa mňa nevyzeral tak ako sa tu javí, že?:-)rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-28  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
malaPerunica >> A ešte niečo, vieš ty že Ježiš žil 600 rokov pred tým ako sa Slovania vôbec spomenuli v akomkoľvek historickom spise? Ježiš ani netušil, že nejaký existujú.

ajtaksada, ty ani nevies co napises....Opakujem este raz, historicita Slovanov na rozdiel od Jezisa je znama.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-28  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikdy by som si to nedovolil napisat, ale nakoniec v jednom bode musim so smartangom suhlasit. Napisal totiz, ze Kristus by nikdy nikoho nezabil. V tom ma stopercentnu pravdu, ved ani Artus, Mitra, Oziris a ine fiktivne postavy nikdy nikoho nezabili.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak Jezis nieco ani netusil, potom to nebol boh. :-)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-28  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko ved ani biblicky boh netusil,aky druh je netopier, povazoval ho za vtaka. Potom, co chces od jeho nezbedneho syna....


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael co ja viem, ja to tu prilis nechcem rozoberat pretoze viem ze viera je ine ako cirkev (smartang aj ini mi povedali).
Veriaci to je zase niečo ine ako Ježiš ktoreho maju nasledovať, ale nerobia to..

Mimochodom dočítal som sa kdesi že cirkev to je spoločnosť veriacich. Cirkev je Kristovym telom. Su to všetci veriaci. Ale na Slovensku to neplati..

Na Slovensku existuje cirkev a veriaci.. Teda aj netopier može byť potom vtakom.
Môže to byť všelijako. Cirkev možu byť veriaci aj nemusia.. Veriaci može nasledovať Ježiša aj nemusi. Netopier može byť vtak aj nemusi. Ako kto povie.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cirkev môže byť:
náboženské spoločenstvo všetkých kresťanov, pozri cirkev (všetci kresťania)
organizované (legitímne ustanovené) spoločenstvo kresťanských veriacich určitého vyznania/viery/doktríny/kultu, čiže kresťanská náboženská spoločnosť, pozri cirkev (kresťanská organizácia)
organizované (legitímne ustanovené) spoločenstvo veriacich určitého vyznania/viery/doktríny/kultu (t.j. nie len kresťanské), čiže náboženská spoločnosť (v širšom zmysle), často ako opak sekty a kultu, pozri náboženská spoločnosť a pre Slovensko aj cirkev alebo náboženská spoločnosť
také organizované (legitímne ustanovené) spoločenstvo veriacich určitého vyznania/viery/doktríny/kultu, ktoré svojho času patrilo medzi tzv. recipované cirkvi, pozri pod recipovaná cirkev a vysvetlenie v článku náboženská spoločnosť
v katolíckej cirkvi: katolícka cirkev
zriedkavo: náboženská obec, cirkevná obec
zastarano: cerkev

Cerkev (zriedkavejšie cerkov alebo cerkva, zastarano cirkev; z gr. Κυριακη (οικια) — (dom) Pána) je gréckokatolícky alebo pravoslávny chrám/kostol.[1][2][3] Gréckokatolíci a pravoslávni pre svoje chrámy nepoužívajú slovo kostol.[4][5][6] V každodennej komunikácii sa tak dá bežne rozlíšiť vierovyznanie podľa toho, či niekto chodí "do cerkvi" alebo "do kostola".[7]
Najznámejšími na Slovensku sú drevené cerkvi na východnom Slovensku.

Tak teraz som z toho uplne blby..

Cirkev je zastarano cerekev. A Cerkev je zastarano cirkev.
To su mi divne veci.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ooops. Mam tam chybu.

Cirkev je zastarano cerkev. A Cerkev je zastarano cirkev.

Tak ako to vlastne je ?

Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No konečne. Už som na to prišiel.
Cirkev aj Cerkev su zastarane.. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak teraz som sa zase dočítal citujem:

Teraz sa chcem venovať výlučne definovaniu toho, čo je cirkev. Nechcem vás ani zaťažovať faktami, o pôvode slov, snáď len krátko, že slovo cirkev má pôvod v slove cirkus.

No toto..


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.14   |   2012-07-28  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tu sú ďalsie informacie

Čo je cirkev? Nový Testament bol pôvodne napísaný v gréčtine a slovo používané pre cirkev sa v gréčtine skladá z dvoch slov: "ek" čo znamená "von" a "kaleo" čo znamená "zavolať". Spolu je to slovo "ekklesia" čo znamená "zavolaný von" alebo "zhromaždenie".

Slovo "cirkev" nemalo nikdy medzi Grékmi žiadny náboženský význam. Používalo sa na označenie akejkoľvek skupiny ľudí zhromaždenej za akýmkoľvek účelom. Nič v slove nenaznačuje o akú skupinu ludí sa jedná. Mohlo to byť náboženské stretnutie, politické zhromaždenie, alebo neorganizovaný zmätok tak ako v Efeze (Sk.19:32,39,41, 7:38). To že bolo zhromaždenie náboženské musí vyplývač z kontextu. Okolnosti určujú či sa jedná v texte o cirkev Božiu, alebo cirkev ľudí.

Prvýkrát sa slovo "cirkev" objavuje v Biblii v Matúšovi 16:18, kedy Ježiš povedal, "...na tej skale si postavím cirkev..." To znamená, že zhromaždí svoj ľud dokopy takým spôsobom, že sa budú líšiť od ľudí vo svete.

Smartang tak teraz ako to je.. Praví veriaci nie sú Cirkev ?
To mi musíte vysvetliť voľajako..

Veď Ježiš Povedal: Na tej skale si postavím cirkev..

A Vy ste povedal že ho máte nasledovať.. Smartang veď Vy ste cirkev.
Alebo Ježiš klamal ?

Odpovedzte.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-28  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko pravdu dis, ako hovoria bratia Cesi. Je to zhromazdenie, vacsinou to slovo bez privlastku vlastne nemalo ani vyznam.
Skratka to bolo zhromazdenie,zhluk, tlupa, horda....


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-28  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, ja ti vysvetlim ten rozdiel. Som pravoslavna, tak tomu rozumiem.

Cirkev - spolocenstvo ludi, krestania, ktori veria v Boha.

Cerkev - kostol. Tak ho nazyvaju vychodni krestania (napr.pravoslavni).


Simon . mewylyme25   |   ip:193.110.1   |   2012-07-28  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SomTenKtorySom:::Odpovieš konečne?:)Moja otázka je uvedená vyššie.


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.28.232   |   2012-07-28  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Simon . mewylyme25

K téme poprosím, priateľu. Vieš, nezvyknem tárať dve na tri bohapusto do vetra ani mlátiť prázdnu slamu, a tiež nepokladám diskusiu za kolbište ani inú formu merania si svalov...
prepáč ale tentokrát zo šermovania nebude nič.


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-28  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ktory hl... vyminuskoval moju odpoved pikovi??? Zjavne o tychto slovach nema ani sajnu!


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-28  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Ja tie energie citim. Cvicim tchaj-ti. Poynam tiez viac ludi ktori pomocou energie liecia.


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.78   |   2012-07-28  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Jezis neklamal, len nehovoril o tejto cirkvi.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-07-28  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sherry-ukrajinci pouzivaju slovo cerkev,podobne ako anglani church,co oznacuje ako nabozensku obec/komunitu ludi,tak i samotnu budovu/kostol.Zalezi na kontexte,ci pridavnom mene.

Po dlhom case pekna diskusia:-)


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-28  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo, ja zijem na vychode, kde hovorime "idem do cerkvi." Teda my, pravoslavni. A aj na nasom nabozenstve, este ked som bola dieta, sa vysvetloval tento rozdiel. Ale je pravda, ze mnohi ludia aj u nas, hovoria cerkev aj na komunitu. Vraj je to vsak nespravne, takze tak.Simon . mewylyme25   |   ip:193.110.1   |   2012-07-28  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SomTenKtorySom:::Neviem či si si to nevšimol ale v tvojom článku je video ktoré sa plne odvoláva na Jánovo zjavenie a oslavovanie biblického Satana prostredníctvom odhalovania nejakého okultného zmyslu olympiády či čo.Takže sa ani len trošičku nepýtam mimo mecha.Takže odpovieš mi prosím?Poskytuješ nám dôveryhodný materiál alebo len senzáciu postavenú na niečom čo neuznávaš(možno ani nepoznáš)?Veríš v existenciu biblického Satana a v relevantnosť Jánovho zjavenia?


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:92.28.232   |   2012-07-28  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Simon


Vieš Simon, vôbec tu nejde o to, čo ja osobne uznávam alebo neuznávam, a už vôbec nie o to, čo viem, neviem alebo (ne)ovládam. (Takže ani samotná odpoveď na tvoju otázku nie je relevantná, keďže mám z tvojho prístupu pocit spomenutý mnou vyššie, čo mi opäť dosvedčuje aj tento tvoj príspevok.) Keby si čítal moje slová, ktoré tu občas hodím do fóra, tak by si vedel, že sa za senzáciami nenaháňam ani sa nezaoberám ničím len tak z dlhej chvíle.
A úprimne sa ospravedlňujem, moja angličtina nie je až tak dobrá, takže predmet tvojej otázky som vo videu nezachytil.

Ak ale bude pre tvoj svetonázor znalosť môjho názoru a odpovede prínosom, a nesleduješ touto debatou nič viac ako len samotné potešenie z diskusie a obohatenie vlastného poznania, tak vedz, že nezdieľam biblický náhľad na satana, hoci som presvedčený o existencii zla ako aj entít, ktoré ho páchajú. (Jednoducho neviem, či môže existovať perzonifikované zlo, lebo aj napr. pred krátkym časom som kdesi čítal, že Padlí anjeli (tiež mi veľmi nie je jasný rozdiel medzi Satanom a Luciferom), vzali na seba úlohu pádu dobrovoľne).
Jánove zjavenie uznávam ako prorockú víziu, ale podobne ako napr. Nostradamove verše, nepoznáme ich dôveryhodný výklad.

Sorry ak som sa ťa dotkol, nebolo to mojim úmyslom. Už som tiež v inej diskusii spomenul, že články, ktoré sem dávam, nevyjadrujú vždy môj názor a taktiež neznamenajú, že všetko, o čom sa v nich píše, aj na sto percent ovládam alebo s nimi súhlasím. Ohľadom témy v tomto článku sa plne stotožňujem, (a hoci celý život sa zaoberám dejinami, kedysi som mal byť archeológ, tiež (už) neovládam všetky historické údaje tu uvedené, mení to niečo na veci?) ako aj obsahom stránky www.vedy.sk. Po dlhoročnom štúdiu buddhizmu je pre mňa (znovu)objavenie našich skutočných dejín zapadajúcim dielikom do mozaiky poznania. Nehovorím, že toto (moje) poznanie je univerzálne, nie som kazateľ ani typ agitátora, aby som každého presvedćil o jeho správnosti. Každopádne má pre mňa povzbudivé účinky, ktoré ma podporujú robiť pozitívne zmeny v živote a vychováva ma:-)
drummer18 . cepicixi42   |   ip:87.197.12   |   2012-07-28  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ktorý hl... vymínuskoval moju odpoveď pikovi??? Zjavne o týchto slovách nemá ani šajnu!...........

vidím že tu ide hlavne o tú prestíž ... dajte + neé?!?
každý chce +ka tak to je no... chcú byť videní ... šak čo už...nebudem neúprimný - aj ja chcem +ku :-)

akože ano cirkev a viera v dobro nemajú absolútne nič spoločné...... som taký a"ne"teista...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.25   |   2012-07-29  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartnag ako ste sa dostal k tomu tchaj-ti ?


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.20   |   2012-07-29  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Malá perlička. Po istom čase ako som začal cvičiť jógu, som raz spozoroval, že telo sa chce spontánne samo pohybovať, tak som tomu pustil uzdu a zo začiatku som sa tomu aj smial. Pohyby pripomínajú práve spomenuté taj-či, ale aj niečo z baletu či tanca. Výsledkom 20 až 40 minútového cvičenia býva (slovami klasika) neuveriteľná ľahkosť bytia, lepšia tonalita svalstva, dokonca viac ako po spánku, a pocit až necítenia tela ale nie v zmysle nejakého zmeravenia lež absencie jeho vnemu.

Vrele odporúčam akékoľvek relaxačné cvičenia, najmä ak niekto maká manuálne (hoci aj zo sedenia sa jeden unaví), pomôže tým nie len telu ale aj psychike.
sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-29  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drumer, tu ide hlavne o princip. Preco sa vzdy vyminuskuju prispevky, kde dotycny prizna, ze veri v Boha? Nejde len o mna, co vidim, tak aj Joplins, 333, lucifer, lenka a ti, ktori pisu, ze veria v Boha, su vzdy vyminuskovani. Naproti tomu, ti, co sa vysmievaju z Boha a urazaju ho, ti su vyplukovani. Ale preco?


DrHujer . doducyve62   |   ip:178.40.19   |   2012-07-29  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sherry, je to moderné. A mínuskovanie za názor je postoj a obraz toho čo mínuskuje...


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-29  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drhujer, ale je to smiesne. Pozri, povies nejaky fakt, dostanes mozno aj plus alebo nic. Povies fakt a spomenies, ze veris v Boha, hned si vyminuskovany. Skusim pokus, ale neviem, ci mi to vyjde, kedze druhi su uz na to tymto prispevkom upozorneni. Sleduj.


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-29  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voda je velmi dolezita pre zivot.


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-29  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voda je velmi dolezita pre zivot.

Zjavenie Jana (uryvok):

Ja, Ježiš, som poslal svojho anjela svedčiť vám o týchto veciach po cirkevných zboroch. Ja som koreň a rod Dávidov, jasná hviezda ranná. 17 Duch a nevesta hovoria: Príď! Kto počúva, nech povie: Príď! Kto žízni, nech príde! Kto chce, nech si naberie zadarmo vodu života!


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko >> "Na podnet sv. Pavla kresťania v Efeze s nadšením spálili všetky nekresťanské knihy, čo vlastnili. A pár..."

Ani zmienka o Slovanoch v písaných správach spred 6st. Dokonca si neuviedol ani len zmienku o zničení nejakého takého dokumentu.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko >> "Tu maš nejake zmienky o písme..
http://dolezite.sk/Slovensky_jazyk_je_najstarsi_slovansky_jazyk_45.html";

A znova žiadna zmienka o Slovanoch v nejakom písanom dokumente. Len zmienka o "nápisoch" v nejakých "kultúrach". Vieš aké spoločenstvo sa v archeológii nazýva "kultúrou"? Také, ktorého etnicitu a meno nepoznáme.

A pri všetkej úcte k našim Macedónskym Slovanským bratom, staroveký Macedónci, tí pred cca 6st. Slovania neboli. Hovorili totiž jazykom, ktorý bol blízky Gréckemu, prípadne bol priamo nárečím Gréčtiny -o tom sa vedú spory. Každopádne je isté, že to nebol Slovanský jazyk. Ten jazyk sa totiž dochoval.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SomTenKtorySom >> "Bol myslím aj tu článok o tzv. historických písomných prameňoch od autorov vedcov. Neexistuje v súčasnosti žiaden originál z európských reálií starší ako 12. storočie. Tiež sa dokázalo, že hlavný koncept histórie ako ju poznáme dnes, bol vytvorený až v 16. až 17.storočí a väčšina dokumentov, ktoré sa pri tom použili upravené a sfalšované.
..."

Pri všetkej úcte, to sú všetko teórie a rozhodne nie dokázané. Nie, že by som neveril na konšpirácie ale to čo tu predostieraš, že komplet všetky písomnosti a iné materiály spred 12 st. boli zničené a sfalšované v 16st, to už nieje ani konšpirácia, to je nad ľudské sily.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael >> "ajtaksada, ty ani nevies co napises....Opakujem este raz, historicita Slovanov na rozdiel od Jezisa je znama."

Nik nehovoril o histórii. Nesplietaj a nezavádzaj. Hovorím o písaných dokumentoch -hystorických spisoch o Slovanoch. Žiadne z obdobia Krista neexistujú ani skoro 600 rokov po ňom. Ak o nejakom vieš, uveď ho.

Potom ma môžeš skúsiť poučovať o histórii.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SomTenKtorySom >> "Vrele odporúčam akékoľvek relaxačné cvičenia, najmä ak niekto maká manuálne (hoci aj zo sedenia sa jeden unaví), pomôže tým nie len telu ale aj psychike."

Odporúčam vrele každému, keď už má nutkanie k nejakej fyzickej činnosti, alias "cvičeniu", aby spravil niečo zmysluplné: doniesol žene nákup, uvaril večeru, pomohol susedovi, šiel sa s deťmi prejsť do lesa na huby, vyzbieral staré šaty pre bezdomovcov.

Pomôžete nielen svojmu telu, svojej psychike ale aj iným ľuďom a ešte budete pri tom aj užitočný.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2012-07-29  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ajtaksada
Ty a o co Ti vlastne ide.. To, že Slovania existovali pred tým je pre Teba irelevantné ?
No toto.. Ty si budeš asi nejaký žid či magyar. Pre mňa to teda nie je irelevantné.
A nechapem o co Ti vlastne ide.. :-)))))

Napísal som len toto..

Ty maš na mysli židokresťanske historicke zaznamy o Slovanoch.. Tak to ano. :-)
Avšak Slovania tu žiju už minimalne 6000 rokov. Ježiško bol vtedy ešte vieš kde..
Aj židokresťanske zaznamy boli vtedy ta tam..

Ake Ty chceš zaznamy.. A na co. Podla zaznamov sa chces orientovať ?
Vieš že ani o dinosauroch žiadne nemame ?


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš čo Piko, čo keby si si prečítal diskusiu, pred tým než si sa do nej zapojil. Zistil by si, o čom bola a o čo mi ide.

Ide mi o to, že Ježiš o Slovanoch ani netušil a malaPerunica tára keď tvrdí, že im niečo písal, či hovoril (špeciálne Slovanom) a že "nemal potrebu" chodiť na "ich územia" šíriť Kresťanstvo -ako keby na nejaké iné územia chodil.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2012-07-29  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ajtaksada

Tak Ježiš nemal auto ani motorku.. Veľa toho ani nemohol pochodiť. O tom je škoda sa baviť.. Ok, nechajme to tak.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-29  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . A čo si myslíš o tých démonoch ?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-29  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . Ale Ježiš stále putoval , aby ľudom rozprával o Bohu .


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2012-07-29  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pitbul o akých démonoch.. Myslíš to čo si o nich napisal ?
Tak je to vec psychológie. Ak na nich veríš tak ťa môžu aj mátať.. :-)
Sú to halucinácie a môžu prísť len vtedy ak tomu veríś že nejakí existujú.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-29  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...mýliš sa...ich najsilnejšou zbraňou je ak v nich človek neverí...potom ťa majú vo svojej moci úplne...tak ako teba...ideš proti BOHU a dokonca ťa to teší...ich metoda...čo ti poviem.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2012-07-29  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasne lucifer.. Rad sa budem myliť aj ďalej.. :-)
A už ma neotravuj s Tvojim bohom. Nie je to fér,potom sa divíś že vraj idem proti nemu..
Idem proti takým ako si Ty lucifer. Si otravný neustále vnucujúci svoju ideologiu inym.
Daj sa s tým vypchať.


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.20   |   2012-07-29  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

ajtaksada . waqumyci00

"aby spravil niečo zmysluplné: doniesol žene nákup, uvaril večeru, pomohol susedovi, šiel sa s deťmi prejsť do lesa na huby, vyzbieral staré šaty pre bezdomovcov"

tie činnosti, ktoré spomínaš, osobne považujem za samozrejmé a medzi ľuďmi viac či menej rozšírené, takže z tvojej strany opäť len ďalší pokus. Pokus o čo? ach, ach...

ad písomné originály

Takže keď nejaký vedec (v tomto prípade G. V. Nosovskij, А. T. Fomenko) napíše, že niet originálneho dokumentu z dôb antiky, tak ty tomu nebudeš veriť, lebo je to konšpirácia? Čo všetko som ja alebo ty nevidel na vlastné oči alebo sme nečítali, a napriek tomu nepochybujeme o existencii tej ktorej záležitosti?
Tých vedcov, ktorí tvrdia to isté alebo približne to isté, je oveľa viac, nie len títo dvaja hore uvedení. Aj prác bolo napísaných viac o téme skreslenia dejín. Musím(e) ich čítať všetky aby sme uverili? Koľko a čo si prečítal ty sám, že tak vehementne presviedčaš o "svojej" pravde, pretože naše diskusie môžu byť akékoľvek, ale fakt samotnej pravdy (v tomto prípade neexistencia dobových písomností) zostane nezmenený.
BTW, čítaš a zbieraš informácie aj z toho, proti čomu sa tak gerojsky staviaš? A proti čomu vlastne sa to staviaš?lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-29  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ty vyčítaš mne to, čo sám robíš tu na fóre?

...hlásaš ateizmus, nie si nič viac a nič menej ako prorok pekla, ktorý zatvára ľudom nebeskú bránu.

...čo myslíš?...pre nič iné ťa démoni ani nevyužívajú.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-29  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . Máš s časti pravdu .


sherry . foxinowa45   |   ip:91.127.10   |   2012-07-29  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaoberate sa tu tym, ze Jezis neisiel na uzemia k Slovanskym narodom, lebo to nebolo treba. Mala poznamka. A co ak tam nesiel len preto, ze uz nestihol, ze ho ukrizovali?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2012-07-29  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Ty si ale hlúpy lucifuk.
Také hlúposti si mohol tárať v 17 storočí a upaľovať bosorky..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2012-07-29  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sherry

A počítať vieš ? Tak skús rátať koľko by toho asi mohol prejsť a koľkých by mohol osloviť ak by ho neukrižovali. :-)))))))


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-29  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SomTenKtorySom >> "Takže keď nejaký vedec (v tomto prípade G. V. Nosovskij, А. T. Fomenko) napíše, že niet originálneho dokumentu z dôb antiky, tak ty tomu nebudeš veriť, lebo je to konšpirácia?"

Ja tu Nosovskym ani Fomenkom neargumentujem. Keď niekto napíše, že tu v 16st. prebehla celoeurópska konšpirácia, ktorej následkom bolo prepísanie celej histórie tak sa pýtam ako je to možné keď:

A. Európa nebola centrálne riadená. Celoeurópska organizácia, ktorá by také niečo dokázala neexistovala.

B. Veľká časť dokumentov sa našla po 16. storočí a nachádza sa dodnes.

C. Veľká časť dokumentov spred 12.st sa zachovala inde ako v Európe. Hlavne v severnej Afrike a Blízkom Východe.


SomTenKtorySom >> "Čo všetko som ja alebo ty nevidel na vlastné oči alebo sme nečítali, a napriek tomu nepochybujeme o existencii tej ktorej záležitosti?"

To, že si niečo nevidel na vlastné oči nieje pre mňa dôvod v to veriť. Nevidel si lietať slimáka. Ale určite lietať vie. Aspoň podľa tvojej teórie.


SomTenKtorySom >> "Tých vedcov, ktorí tvrdia to isté alebo približne to isté, je oveľa viac, nie len títo dvaja hore uvedení. Aj prác bolo napísaných viac o téme skreslenia dejín. Musím(e) ich čítať všetky aby sme uverili?"

Koľko ľudí ti musí povedať, aby si skočil z mosta, kým skočíš? Je mi jedno koľko vedcov tvrdí zjavnú blbosť.


SomTenKtorySom >> "Koľko a čo si prečítal ty sám, že tak vehementne presviedčaš o "svojej" pravde, pretože naše diskusie môžu byť akékoľvek, ale fakt samotnej pravdy (v tomto prípade neexistencia dobových písomností) zostane nezmenený."

Vieš čo je toto?: http://www.historywiz.com/images/greece/lineara.jpg

To je dobová písomnosť napísaná niekedy okolo 18-2 storočia pred Kristom na Kréte v Európe. Pozdrav Nosovského a Fomenka.


SomTenKtorySom >> "BTW, čítaš a zbieraš informácie aj z toho, proti čomu sa tak gerojsky staviaš? A proti čomu vlastne sa to staviaš?"

Prečítaj si článok na vrchu, uvidíš.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-07-29  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . To som tomu dal . Teraz budeš predpokladám všetko na svete pripisovať démonom . Inak kedysi sa verilo , že títo ľudia sú posadnutý a aj oni sami majú taký pocit . Nemyslel som tým že aj na normálnych ľudí také veci účinkujú .


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-07-29  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak sa mi vidí, že Cenu Dement diskusie si pacient len tak ľahko nepustí... :-DDD


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.20   |   2012-07-30  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

http://thelib.ru/books/fomenko_anatoliy/atfomenko_gvnosovskij_new_chronology_and_new_concept_of_the_
english_history_british_empire_as_a_direct_successor_of-read.html
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-30  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko...že som hlúpi?...no možno podľa teba a tvojej logiky áno, ale preberme si jeden jediný fakt...od chvíle ako je ľudstvo na tejto zemeguli, v čom sa zmenili praktiky jeho správania?...stále tu máme pyšných, závistlivých, klamárov, podvodníkov, smilníkov, rúhačov, otrokárov a veľa iného...to isté robili ľudia v 17.stor...tak ako dnes...alebo sa mýlim?


...praktiky pekla sa nezmenili a nemenia, ale je len na teba, komu dovolíš svojou slobodnou vôľou sa prejavovať...či počúvneš našepkávanie pekla, alebo anjelov...vyber si sám.

...ale faktom zostáva, že ak sa dieťa narodí, narodí sa s Láskou v SRDCI, miluje každého bez rozdielu, zahrá sa s každým aj z bezdomovcom...ale ako rastie a dospieva...začne konať tak, ako počúvne toho koho vpustí do svojho SRDCA.


pittbul...neprehnal si to...padlých je plný svet...nenávidia ľudí...mali slúžiť ľudom ako anjeli ale odmietli a padli, preto teraz konajú všetko tak, aby padli aj duše ľudí.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-07-30  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, neklaď zbytočne hlúpu rečnícku otázku, ale radšej sa porozhliadni, kde si. Vidíš? Tapacírovaná miestnosť bez okien a na dverách guľa. Prečítaj si svoj posledný výgrc ešte raz a zamysli sa, prečo si tam... :-DDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-30  (13:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.7.   |   2012-07-30  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer nič s tebou preberať nebudem.. :-)

A daj sa vypchať s rečami že si mam sam vybrať bielu(anjelov) alebo čiernu(peklo). Si s tým príliš priehľadný.. Toto je už nazaj primitivne čo mi tu pišeš.. Daj si si tabletku červenu alebo modru, vyber si sam.
A mňa už neotravuj, sam si peklo.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-30  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ajtaksada, este raz, napisal si doslovne, ze jezis Slovanov nikdy nespomenul. Nuz ja na to tebe, ze nemohol, nakolko ziaden historik nikdy o Jezisovi pocas jeho zivota nenapisal jedine slovo, podotykam znovu pocas jeho hypotetickeho zivota. Takze netaraj o Jezisovi, nakolko o Slovanoch sa historici zmienuju.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-30  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preto ta poprosim, prestuduj trochu historiu a potom taraj....


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-30  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael >> "Ajtaksada, este raz, napisal si doslovne, ze jezis Slovanov nikdy nespomenul. Nuz ja na to tebe, ze nemohol, nakolko ziaden historik nikdy o Jezisovi pocas jeho zivota nenapisal jedine slovo, podotykam znovu pocas jeho hypotetickeho zivota. Takze netaraj o Jezisovi, nakolko o Slovanoch sa historici zmienuju."

rafael >> "Preto ta poprosim, prestuduj trochu historiu a potom taraj...."

Na to ti kašlem, kto kedy a čo napísal o Ježišovi. Ja tvrdím, že Ježiš o Slovanoch nevedel a nič im (špeciálne Slovanom) nehovoril (ako to tvrdí malaPerunica). Takisto tvrdím, že neexistuje historický písaný záznam o Slovanoch spred 6. storočia. Ak tvrdíš, že existuje, tak ho uveď. Zatiaľ si vo svojich neviem koľko príspevkoch neuviedol ŽIADNY! NIČ! NULA! Tak už netáraj a konečne nejaký uveď.


Inypohlad . qohoneji72   |   ip:188.112.7   |   2012-07-30  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Levitikus 11 nie je učenica zoologie
hebrejské slovo ktoré je tam použité je odvodené od slovesa: lietať, trepotať, mávať (krídlami, ale aj napríklad mečom) to slovo ktoré je preložené ako vtáctvo môže vyjadrovať nielen vtáctvo, ale aj všeobecne lietajúci živočíchovia. AJ hebrejsko - český slobník dáva nasledujúce možnosti: ptactvo, létavci, létajíci živočíchové. Hebrejčina má aj iné slovo ktoré označuje konkrétne vtáka, v slobníku sú pri ňom nasledovné možnosti: pták, ptáče, ptactvo, vrabec, ale to tam nie je použité. To len tak, aby sme boli čestný voči textu ak ho chceme krityzovať.

Čo sa týka štúdia histórie vždy to bolo, je a bude ťažké dopátrať sa objektývnej pravdy. Jediná istota ktorú máme, je že všetko môže byť inak.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-30  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOH preto mal svojich dvanástich učeníkov, lebo vedel že ho ukrižujú...učil ich, aby jeho Evanjelium učili ďalších a tak sa rozšírilo do celého sveta.
Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.19   |   2012-07-30  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tramtadadááá...! V ážení, na javisko kabaretu Dôležité nastúpil klaun-pacient so svojim oplzlým kostolným slovníkom... :-DDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-30  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...chúďa moje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-07-30  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...každé dieťa má na pyžame supermana, ale pandemonium má na pyžame napísané.."mečiar"


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2012-07-31  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtajsada, tak netaraj ty a uved jedneho jedineho historika, ktory pisal v case jeho hypotetickeho zivota o Jezisovi. Ak si si totiz nahodou nevsimol, ja nespochybnujem,alebo nedokladujem historicitu Slovanov pred, ci po 6. st., ja som len spochybnil tvoju taraninu o Jezisovi, ktory podla teba nic o Slovanoch nepisal. Kedze nemozes dokazat historicitu Jezisa, tvoje tvrdenie je taranie. Lebo rovnako mozem napisat, ze Artus nikde nespomina Mesiac, preto v case zivota Mesiac este urcite neexistoval.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.41.17   |   2012-07-31  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael >> prestať uhýbať a odvádzať rozhovor na inú tému. Napísal som, že neexistuje historický písaný záznam o Slovanoch spred 6 storočia. Môžeš mi skúsiť taký uviesť a dokázať, že nemám pravdu.

Napísal som, že Ježiš menovite Slovanom nič neodkazoval. Uveď mi dôkaz, že to čo napísala malaPerunica je pravda.


malaPerunica . nodaquce29   |   ip:92.52.36.   |   2012-08-10  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada : dôkazov je dostatok, písomných,na špeciálnych keramických doskách, zvitkoch z brezovej kôry, tiež vo vnútri hmotných stavieb...nikto ťa tu nebude učiť, v prípade tvojho záujmu máš predsa slobodný prístup k informáciam...ak sa kŕčovito držíš teórie, že vedci sú blbci, a ty si najmúdrejší, ktorého majú za povinnosť donekonečna presviedčať, až kým ti nepredostrú pravdu, tú tvoju...tiež mám podozrenie že si sa učil z maďarských učebníc, v takom prípade nemá význam s tebou diskutovať...o.i. neoslovuj ma v ženskom rode, ak to ako madar rozoznáš...zadara ti poradím : zožeň si objektívne info, aby si v diskusii obstál ako rozumný človek...lebo to "kydanie" ti zatiaľ ide najlepšie...


malaPerunica . nodaquce29   |   ip:92.52.36.   |   2012-08-26  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada, tu máš zápis jeho nasledovníkov, pretože ježiš osobne nič nenapísal : Nasledovník učenia Ježiša Krista, ktoré on kázal Júdejcom „Som poslaný iba k strateným ovciam domu Izraelovho“ [Jn 53, 6; Jeruz. 34, 5-6; Jeruz. 50, 6; Mt 10,6; Mt 15, 24]. Kresťan nerozmýšľa nad skutočnosťou, že učenie Ježiša Krista a učenie oficiálnej cirkvi sú absolútne rozdielne veci, ale najmä nepozná a nepoznáva odkaz dedičstva svojich Predkov.sisi . sigejosi6   |   ip:85.237.23   |   2015-08-06  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milí Slovania to čo je v článku napísané je pravda.Ale mnohí ste napísali, že tomu neveríte. Poviem vám len jedno my sme boli stvorení na 6 deň Boha ktorý je v Bibliui, Talmude, Tóre pomenovaný Elohim. Elohim je množné číslo a keďže sme na obraz boží tak tam boli asi aj muži aj ženy. Dal nám telo, dušu, ducha a svedomie. Jeden deň Boha je 750 000 rokov. Takže nás dal na zem a milujte sa a množte sa. 7 deň oddychoval. Na 8 deň začal tvoriť Pán Boh, to už bol niekto iný. vytvoril matrice do ktorých dal duše. Pomenoval ich Adam a Lilit. Tieto duše sa medzi sebou hádali kto je dôležitejší a tak vzal Adama a preniesol ho na planétu Eden v temnom svete vybral mu rebro a vytvoril Chave(Evu). Potom ich odel do kože. My sme sa už vyvíjali na zemi niekoľko tisíc rokov ale sme boli lenivý sa duchovne vzdelávať tak Boh Elohim povolil Pánu Bohu vytvoriť temné bytosti ktorým chýba Duch a Svedomie a neskôr asi 5000 rokov spätne ich poslali na zem.Tak sa sem dostal Židovský národ bez Ducha a Svedomia. Keď prišiel Ježiš čo im priniesol? No predsa Ducha Svätého. Oni ho však neprijali a Ježiša zabili. Toto je napísané v Biblii aj v Tóre aj v Talmude ale ja za to nemôžem, že čítate len rozprávky pre deti. Zožente si originál. Slovenské Biblie sú len pre naivných hlupákov.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, sme vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale

Všetko, čo bolo kedysi naozaj dobré, čo malo svoju hodnotu -tradíciu, sme vlastne vymenili za drahé šmejdy v načačkanom obale. Sú tu aj dobré veci. Lenže, čím ďalej, tým je ich menej a treba ich poriadne dlho hľadať.


Toto je naša planéta Zem !

PANARABSKÁ REVOLÚCIA A SVETOVÁ VOJNA

Deprese – dá se zvládnout?

Guy Fawkes…ano ten co chtěl zabít krále Jakuba I. ...

Rostoucí pochyby

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.502 s