23. September 2019
    
Tak, a teraz o dolári ! - Dolezite.sk

Tak, a teraz o dolári !


  2010-01-06  (12:33)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Tak, a teraz o dolári !

šetci vieme čo sa deje. Americká Fed. robí emisie (ľudovo:tlačí) doláre aby pokryla všetky tie multi miliardové chrematistické chytráčenia, švindle a podvody, ktoré odsali z ekonomiky nespočetné stovky miliárd dolárov do súkromných vačkov úžerníckej internacionáli.


Pravda že, zdravý sedliacky rozum nám hovorí, že takto tlačené peniaze,dávané do ekonomiky na pokrytie, čiže – zaplatenie za tieto masívne švindle a podvody chrematistikov, zákonite sú len bezcenné papiere.


Keby sme na svete mali zavedenú ekonomiku, definitívne dnes by hajzel papír mal väčšiu hodnotu než americké doláre. A to nie len obrazne,veď choďte si teraz do banky zameniť euro za americkú sto dolárov-ku, potom choďte na WC., a skúste si s tou sto dolárov-kov vytrieť riť. Určite, tam na tom WC., sami uvidíte,že hajzel papír je lepší!


Len že dnes na tejto planéte máme zavedenú, nie ekonomiku ale chremastistiku. Vy ktorí neviete čo je chrematistika pozrite späť na môj článok s názvom : „Neo-liberalizmus-časť prvá: Liberalizmus“.


Chrematistika má úplne inú logiku a zákonitosti než ekonomika.Ale pre Pána Boha, a kto je taký idiot,

že ešte dnes chce doláre?


Toto sa pýtame preto, lebo my sa pozeráme na dolár z hľadiska ekonomického a pritom zabúdame že dolár sa stal nástroj chrematistikov tejto planéty. Toto dnešné bezbrehé a bezhlavé tlačenie dolárov bude mať zákonitý následok že bude o neho menší a menší záujem. Ako to že ešte dolár nekrachol? Preto že je o neho stále záujem!!! Ale pre Pána Boha, a kto je taký idiot že ešte dnes chce doláre? Aby sme vedeli čo sa deje,musíme si objasniť nie čo robia s dolárom ekonómovia, ale aké primitívne chytráčenia robia s dolárom chrematistici.


Dnes sú úrokové miery za ktoré si môžete dolár požičať na rekordnom minime. Fed funds – teda úroky za ktoré si banky požičiavajú z Federálnej Rezervy ( skratka Fed -centrálna banka v USA) sú na historickom minime 0.25%.


Tak čo robia chrematistici? Nič geniálne, čo by nevymyslel hoci ktorý Slovenský Rómsky podnikateľ s tromi triedami základnej školy. Požičiavajú si doláre a skupujú aktíva ( assets) po celom svete. Čo sú aktíva? To sú rôzne majetky, finančné statky, proste sú to veci ktoré majú výnos,zisk.


Celá primitívnosť funguje takto: chrematistik ide do Fed-u požičia si 100 miliárd dolárov za 0.25% úrok. Ide do Číny,Európy,Latinskej Ameriky,Austrálie a kúpi tam aktíva ktoré majú hoci aký ročný výnos, či už je to 6%, 5%, 4%, 3% 2%,-alebo aj mizerných 1%.


Aj v prípade tak extrémne mizerného výnosu ako je 1% ročne chrematistik je schopný vyžmýkať do svojho vačku ročne tri štvrte miliardy dolárov,teda 750 miliónov dolárov za NIČ, - teda prepáčte, predsa musel niečo urobiť, musel predsa vytiahnuť pero a podpísať zmluvu o pôžičke a potom platiť 0.25% úrok z toho svojho 1% výnosu. No a pri priemernom ročnom výnose 3%-4% a viac %, už to nie je len mizerných 750 miliónov, ale pekných 3 – 4 miliardy – do vačku za NIČ.


Bublina aktív.


Dnes toto ale nerobia len Američania, ale všetci chrematistici, ktorí majú možnosť si požičiať Americké doláre. Všetci „big boys“ dnes skupujú všetko čo sa len dá. Výsledok je že dnes,teraz v tomto momente sa na tejto planéte vytvára ASSET BUBBLE -čiže BUBLINA AKTÍV. Preto o dolár je dnes veľký záujem, preto aj keď Fed tlačí doláre ako keby sa zbláznila, po dolároch je stále veľký dopyt.


Keď niekto ide do Európy a tam za doláre si kúpi aktíva, ten čo mu tie aktíva predal potom ide do banky a vymení si doláre za eurá. Banka tieto doláre potom dá centrálnej banke za eurá. Centrálna banka si ich dá do svojej dolárovej rezervy.


A takto to ide všade,v Číne, Latinskej Amerike, Austrálii, atď. Pred tým, keď v USA bol

ekonomický „boom“, všetci tvorili dolárové rezervy tak že robili a mali zamestnanosť a exportovali svoju výrobu a produkciu do USA. Ale dnes aj keď exporty do USA skolabovali, a nezamestnanosť stúpa, US doláre chrematistici naďalej napchávajú do rezerv svetových bánk cez tieto nákupy aktív.


Všetci ekonómovia na celom svete vidia ten podvod s tlačením US dolárov, ale nikto to nedokáže zastaviť! Čo majú urobiť aby sa zabránilo nafukovaniu tejto „ASSET BUBBLE? Môžu zakázať predaj aktív za US doláre? Veď tak by dolár okamžite skolaboval,a tie nespočetné miliardy ktoré už majú napchaté do svojich rezerv by sa v momente premenili na bezcenné hovno. Všetky centrálne banky na tejto planéte dnes len sedia ticho ako hovno v tráve,vydaný totálne napospas chrematistikom, tŕpnu a čakajú čo bude ďalej. Jednoducho, s dolárom dnes sa nedá ísť ani z voza, ani na voz !

Devín banka.


Pamätáte sa na Devín banku? Pred tím ako krachla, Devín banka ponúkala najvyššie úroky pre vkladateľov na Slovensku. Bolo to tuším okolo 19% úroku na vklady. Jediný kto platil viac, boli Horizont Slovakia, BMG Invest a podobné nebankovky. Ja som vtedy upozorňoval pár ľudí ktorí tam mali peniaze, aby si ich vybrali a utekali preč od Devín banky ako čert od svätenej vody.


Vtedy som počul rôzne argumenty a otázky, ...álééé préčóóó ?


Ja som sa to snažil vysvetľovať po lopate:, keď v Devín banke platia viac úrokov než ostatné banky na Slovensku,to znamená že potrebujú prilákať nových vkladateľov viac než ostatné banky na Slovensku !


Prečo? Myslíte, že tam v Devín banke sú vysoko šikovný,chytrí géniusi ktorí majú know-how, ako nikto iný na Slovensku a tvoria tam vysoké zisky a teraz z dobroty svojho srdca sa chcú podeliť zo ziskmi a preto hľadajú nových vkladateľov aby im dali 19% úrok?


Argumentoval som: určite, tam nie je niečo v poriadku, Devín banka musí byť na „slippery slope“ -čiže na „šmykľavom svahu“ a zúfalo potrebujú nové vklady a nie preto aby sa podelili zo svojimi ziskmi!


Tieto moje argumenty boli kontrované jedným (vtedy ešte úspešným a tu ho nebudem menovať,) podnikateľom,: ále čo, ja poznám tam toho a toho, on mi povedal všetko je v poriadku, to je odborárska banka, odborový Zväz Kovo, tam má svoj kapitál. Na tieto jeho argumenty som mu povedal:ja neviem čo sa tam v tej banke deje,výročné správy som nikdy nevidel, ale zdravý rozum mi hovorí že tam definitívne nie je niečo v poriadku. Tým som skončil a zostatok je história.


Dnes sa nikomu ani nesníva, že dolár by

mohol ísť hore až do stratosféry.


Dnes všetci normálny ekonómovia vedia že nás čaká globálne prasknutie bubliny aktív, ( global bust of asset bubble), presne tak ako sme všetci vedeli že zákonite muselo prísť v USA k prasknutiu bubliny z nehnuteľnosťami.


Ak si dnes niekto myslí,že keď príde k prasknutiu bubliny aktív že to bude koniec US dolára je na omyle! Naopak, keď v USA zistia že už sa ďalej nedajú napchávať US hajzel papíre centrálnym bankám tejto planéty, urobia presne to čo Devín banka, - zvýšia úroky v USA , - chrematistici to uvidia a všetci daváj ho robiť vklady na US doláre.


Výsledok bude raketový odpich dolára až do stratosféry. Keď si dnes myslíme že dolár bol vysoko keď sa v minulosti pohyboval okolo 60 sk., za dolár, tak nebuďme prekvapený ak dolár tento krát bude vyhnaný chremastistikmi na úroveň 80-90-100-120 alebo viac sk. ( v prepočte 1. euro = 30.12 sk.). Keď dnes jedno euro stojí 1.44 US dolára, nebuďme prekvapený keď uvidíme jedno euro za 0.50 centov US dolára... alebo aj možno jedno euro za 0.40 – 0.35 - 0.30 centov US dolára.


Vážený a milí, to čo určite príde,ten kataklizmatický výkyv v globálnej ekonomike to sa dá v podstate opísať len ako, ozajstne gigantický náraz, ozajstne gigantického hovna, do ozajstne gigantického ventilátora.


Rudolf Vaský.


Poznámka pre tých ktorí sem prví krát náhodou zablúdili. Pozrite si tiež tu na tomto linku Tretiu Cestu,ktorú som vydal v roku 1994, je to len 15 strán, je to zadarmo a je to tu:


http://www.scribd.com/doc/22221323/Rudolf-Vasky-Tretia-cestaPoznámka pre mojich verných : čítam všetky Vaše reakcie, ale debaty sa nezúčastňujem,lebo idioti ma rozčúlia a potom im nadávam a sám vyzerám ako idiot.


Kri, vďaka za vysoko expertné uzemnenie Godwinsona :kri   2009-12-30  (03:29) v článku, „Neo-liberalizmus-časť druhá: Čas tlačenia „ničím“ nekrytých peňazí“.


 

 


Rudolf Vaský
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ANONYM   |   ip:78.141.67   |   2010-01-06  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://pozrisi.sk/mimo/mustwatch-cz-1


Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2010-01-06  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Objavil si teplú vodu.


AlexJones   |   ip:78.98.110   |   2010-01-06  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekný článok,len tak ďalej sledujem vaše články a čítal som aj tretiu cestu neuveriteľné že ste to napísaly v roku 1994 ja som myslel že asi pred rokom.Len dúfam že sa ľudia z toho raz všetci spametaju a začnu veriť že sa tu niečo deje na tomto svete a nie len scifi filmy pozerať.Pán R.V. držim palce nedajte sa a pokrečujte.


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2010-01-06  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to RV:

vidis z tejto sytuacie aj nejake vychodiska alebo nam kvoli sile spomynanych chematistikov neostava nic ine iba sklopit usi aa cakat ako to dopadne


Klifton   |   ip:91.127.12   |   2010-01-06  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drísty.


xxx   |   ip:78.141.11   |   2010-01-06  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dolar za 120?to snad jedine ked usa supnu na iran athomku co je ale iba otazka casu.volakedy bol nastroj
politiky zjavenie.papezovi sa zjavil...a preto... dnes je to nepouzitelne ale presne v tomto zmysle sa
zjavili teroristi.usa malo viziu ze v iraku su zbrane ze iran vyraba bombu atd...


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-01-06  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mna sa taketo dalsie kolo casínovej hry hrat uz nebude.Dnes uz kazdy vie ze ak by si v buducnosti vlozil dolare do US bank za vyhodný urok tak sa dostane za chvilu tam kde klienti BMG a Horizont.Americke banky krachuju ako na beziacom páse exponencialnou rýchlostou.
Podla mojho skromneho technickeho nazoru dolar tento polrok skoncil definitívne.Svetove velmoci Rusko,Cina,India,Japonsko,Juzna Amerika sa dolara zbavuju,nechcu zan nic predavat,jedine kupovat aby minuli svoje zasoby dolarov.Uvidime.Ze by boli Centralne banky take sproste aby vkladali dolare do US bank za vyhodne uroky to neverím.Takí sprostí nie su urcite.


kenya   |   ip:91.127.5.   |   2010-01-06  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zakladatel neznicitel strany urcite nesklamal svojich intelektualne velmi nadanych vernych svojim nenapodobitelnym fekalnym stylom...


kenya   |   ip:91.127.5.   |   2010-01-06  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "to RV:

vidis z tejto sytuacie aj nejake vychodiska alebo nam kvoli sile spomynanych chematistikov neostava nic ine iba sklopit usi aa cakat ako to dopadne"

cim to asi bude ze kazdy z ludi co velkeho baskyho obdivuju ma problem s gramatikou? ja viem, ja viem, vy mate v mozgu velke veci a na gramatiku a take prizemne problemy nezostalo miesto. len prizemni chremastici si myslia, ze je velka pravdepodobnost, ze gramatika co to naznacuje o intelekte a studiu cloveka.putnik   |   ip:188.112.7   |   2010-01-06  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto bude chciet kupit dolare (aby mohol kurz dolara rast)? (Teda okrem statov, ktore riadia "defky" predajne. V case krizi a deficitnych rozpoctov je aj tento "zdroj" obmedzeny.)
cv: Kym sa Cina (a spol.) nezbavi dolara, dolar budu drzat. Neocakavam toho roku kolabs dolara. Myslim, ze najprv skolabuju USA (financovanie verejneho sektora), co povedie k nepokojom, novemu druhu obcianskej vojny - stat proti obcanom (navonok to tak urcite podane nebude), co sposobi neudrzatelny tlak na dolar a jeho pad.


mirec   |   ip:84.47.123   |   2010-01-06  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musíš mať fakt dobrú trávu na takéto halucinácie.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-01-06  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 cv

>>Ze by boli Centralne banky take sproste aby vkladali dolare do US bank za vyhodne uroky to neverím.Takí sprostí nie su urcite.

Tak tomuto konštatovaniu v tvojom podaní vôbec nerozumiem.
Hlavne vete "Takí sprostí nie su urcite.".

Čo sa týka centrálnych bánk, zrejme myslíš mimoeurópske (rozumej mimo EU), lebo Rusko a Ázia si ide svojou cestou a Južná Amerika tiež.


clovek   |   ip:95.102.21   |   2010-01-06  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by som bol o tom skalopevne presvedceny ze dolar takto stupne spekuloval by som . Teraz by som za vsetky svoje uspory nakupil dolare , akonahle by dolar prevysil hodnotu eura vsetko by som vymenil nas5 za eura a je zo mna bohac :P


kenya   |   ip:91.127.5.   |   2010-01-06  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek
bud je o tom RV vazne presvedceny a v podstate by mal teraz nakupovat to co je prenho menej cenne ako toaletak alebo je to len dalsia hra na ludi co maju radi akoze konspiracne teorie a skryte "pravdy"...


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2010-01-06  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 kenya

Ty budeš nakupovať ????


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-01-06  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem s cim mate problem. aj mainstreamovi ekonomovia predpokladaju posilnenie USD v priebehu roku 2010 asi o 10%. toto je iba o trochu odvaznejsia analyza. ale o cisla vobec nejde. ide o ten postup, ktory teraz je mozne sledovat a naznacenie toho co sa bude s velkou pravdepodobnostou diat.


Miso_2   |   ip:88.212.37   |   2010-01-06  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môžem otázočku?

"Ak si dnes niekto myslí,že keď príde k prasknutiu bubliny aktív že to bude koniec US dolára je na omyle! Naopak, keď v USA zistia že už sa ďalej nedajú napchávať US hajzel papíre centrálnym bankám tejto planéty, urobia presne to čo Devín banka, - zvýšia úroky v USA , - chrematistici to uvidia a všetci daváj ho robiť vklady na US doláre."

Z čoho budú tie banky financovať také úroky na vkladoch? Ako krachne prvá, len hlupák si uloží peniaze do inej.

Začne deflácia, obrovská ekonomická depresia... A ľudom dojde, kto za to môže. Môžu si to tí bankári dovoliť? Veď to im už fakt pôjde o držku. Veľa ľudí to prekukne...

Čo myslíte?


padok   |   ip:188.123.1   |   2010-01-06  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten pokus o predlzenie behu kolapsu usa moze sprevadzat to co spominal RV, ale na hodnote dolara sa to neprejavi, zoberme si, ze prudsie stupa zlato ako dolar, cize ak by dolar posilnil musela by prasknut tzv. bublina zlata, a ta nie je v stave bubliny, cize nezda sa mi to, aby dolar posilnil nato uz nema motor-doveru a predovsetkym cas.


padok   |   ip:188.123.1   |   2010-01-06  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso-2 deflacia v kapitalizme je vzdy predzvestou hyper-inflacie, ako obdobie charakteristicke post-natlacenia penazi, preto aj v EU mozme ocakavat uz zakratko velku inflaciu a rovnako aj v USa.


Miso_2   |   ip:88.212.37   |   2010-01-06  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Povedzme, ok. Ide mi o to, aký môžu mať na tom záujem. Majú pod palcom skvelú dojnú kravu - FED a ostatné americké banky (tuším 20% amerického GNP). Ak by zdvihli úroky, polovica krajiny (myslím USA) by narazila do steny. A dojná krava by sa úplne rozsypala...

Ešte raz: Prečo by mali zdvihnúť úroky?


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-01-06  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a aby ste mali vobec paru o tom, ze priblizne o com tu RV vobec pise:

“There were two pieces of legislation that facilitated our migration toward too big to fail… Interstate Banking and Branching Efficiency Act of 1994, which permitted banks to grow across state lines, and the Gramm-Leach-Bliley Act, which eliminated the separation of commercial and investment banking. Since 1990, the largest twenty institutions grew from controlling about 35% of industry assets to controlling 70% of assets today.”

-Kansas City Federal Reserve president Thomas Hoenig. in an August 6 speech before the Kansas Bankers Association.

"Boli tam dva právne predpisy, ktoré uľahčili našu migráciu smerom k „too big to fail“ ... Interstate Banking and Branching Efficiency Act z roku 1994, ktorý dovolil bankám rásť cez štátne hranice, a Gramm-Leach-Bliley Act, ktorý odstránil oddelenie obchodného a investičného bankovníctva. Dnes 20 najväčších inštitúcii kontroluje 70% priemyselných aktív oproti pôvodným 35% v roku 1990"


padok   |   ip:188.123.1   |   2010-01-06  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  miso-2 inflacia nie je zavisla od urokovej sadzby, ale od mnozstva penazi v obehu, cize ak je moznost lacnych bezurocnych penazi tak predpoklad ako americanov pozname, ze nevedia kedy dost, tak hyper-inflaciu mas zarucenu, proste tych 2biliony novych dolarov v systeme sa musi niekde premietnut.


peter   |   ip:213.151.2   |   2010-01-06  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja ti fandim mal by si sa stat minister financii


padok   |   ip:188.123.1   |   2010-01-06  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pridavam sa, jeho knizka je krasna


JohnyBGood   |   ip:85.216.16   |   2010-01-06  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso2

Ešte raz: Prečo by mali zdvihnúť úroky?

Asi preto aby si ľudia začali v domácich bankách otvárať dolárové účty.


xxx   |   ip:78.99.195   |   2010-01-06  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo ľudia zase naletia, pre toto. Albert Einstein: Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist.


Lukasko   |   ip:92.52.7.6   |   2010-01-06  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze v tomto clanku je vlastne navod, ako sa da zbohatnut... Treba investovat do dolara, nakupit ho vo veeeelkom mnozstve a ked bude vystreleny do stratosfery, tak ich vymenim za ójra :)))


sa   |   ip:78.99.149   |   2010-01-06  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ja si myslim, ze do 2 rokov to mame presne naopak, za 30-40 eurocentov jeden us dolar


kenya   |   ip:95.102.16   |   2010-01-06  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
ja nebudem, ja mam vsetko v CZK a ta je teraz dole takze urcite nebudem predavat;-)

Lukasko
hej, je to navod ako zbohatnut, za predpokaldu ze to vyjde a to je dost podstatne;-)


SPARTAN   |   ip:85.237.22   |   2010-01-06  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekný článok ale články podobného typu tu už boli a budú takže dokopy nič nové som sa nedozvedel. Oceňujem však pekné prirovnania :)


26ns5rac6a   |   ip:78.98.142   |   2010-01-07  (00:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimo temu...casino, ktore sa planuje stavat na uzemi Slovenska je zamienkou pre obsadenie pitnej vody ma Zitnom ostrove. Takto dopadneme s vodou po vzore Bolivii.

http://media.bloguje.cz/722893-svet-bez-vody.php


jozef   |   ip:78.99.118   |   2010-01-07  (07:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teoreticky to možne je.keď AMERIKA bude pánom sveta,veškeré nerastné bohatstvo bude konečne patriť jéj ,dolár stúpne na cene trojnásobne,a možná,iné meny časom zaniknú.Ešte dnes si idem kúpiť simbolicky 1 dolár...


dedo   |   ip:84.47.62.   |   2010-01-07  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemyslim si ze by dollar vyletel na dlhe obdobie hore, ak aj pojde hore, tak malo a kratkodobo. Myslim ze cely svet uz pochopil ze sme vsetci rukojemnikmi dolara.Vsetky krajiny sveta uz zacali s diverzifikaciou svojich devizovych rezerv a to dollar potopi.


Miso_2   |   ip:88.212.37   |   2010-01-07  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kri: Stále mám dojem že o tom nemám ani páru :)

Akože banky sú "too big to fail", takže si budú robiť, čo sa im zachce, aj keby to malo znamenať bankrot polovice krajiny a občiansku vojnu na krku???


MARLO   |   ip:95.102.19   |   2010-01-07  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RV je bepochyby rozhladenejší a dovolím si tvrtdiť i múdrejší, ako vačšina z nás, aspon čo sa týka jeho analýz.Posmešky a dávanie mu návodov nie sú namieste.Ale i to je diskusia.Faktom je, že desať rokov žijeme v nenormálnom svete a pokiaľ čítam vaše niektoré príspevky, tak vo vyrtuálnom.A že sa tu pácha neskutočné svinstvo na úkor celého ľudstva, tak o tom osobne nepochybujem a podľa toho sa i zariadujem.Tu vážení, už nejde o peniaze, za tým je daleko vačšie svinstvo.ALE RAD BY SOM SA MYLIL!!!


Miso_2   |   ip:88.212.37   |   2010-01-07  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mňa stále zaujíma, prečo by mali udalosti nabrať takýto obrat. Už som videl všelijaké predpovede. Prečo by to malo byť práve takto? Len sa pýtam...


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-01-07  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso_2 | ip:88.212.37 | 2010-01-07 (09:55)

je to v tom, ze ich nezaujima ci sa tu dole pozabija 100 alebo 100 000 000 ludi. jedno by ti vsak malo byt zrejme: idu po ludoch! chcu aby zomierali v co najvacsom pocte!

"Odhaduje se, že ve středověku zahynuly v přímém boji ne více než dvě procenta válečníků, přičemž přímé civilní ztráty byly zanedbatelné. V první světové válce to bylo procent čtyřicet; z celkových ztrát pak čtvrtinu tvořili civilní obyvatelé. Z obětí druhé světové války bylo padesát procent civilistů, ve vietnamské válce to byly už 3/4 a ve válečných konfliktech 90. let je podle statistiky OSN již plných devadesát procent obětí z řad civilního obyvatelstva (Galtung 1987: 257, UN (Reuters) 1999)."

pocas vojny sa kadeco rozbije, oni potom tym co preziju velkodusne pozicaju prachy na napravu, na zveladenie, na obnovu...a takto dookola...


bublinka   |   ip:78.99.87.   |   2010-01-07  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso_2 netrap sa ,pockaj,uvidis bezpecne to giganticke hovno v gigantickom ventilatore,kup si dovtedy okuliare.
RV v predstihu mnohych rokov vedel,co sa stane teraz,takze sa da predpokladat, ze to vie teraz,co bude nasledovat.
Tato verzia je dost pravdepodobna,vzhladom k tomu,ze Tito neprisposobivi obcania (zidia,bilderbergov ci ako ich nazyvat) este zrejme z dolara nevytlkli vsetko,co sa dalo a maju este nejake ciele pred sebou, takze kym dolare bude svet ochotny zrat,tak budu skusat na doraz.Nemaju co uz stratit,mozu len ziskat. Preco je to tak? Vsetko uz bolo povedane,mas clanky,mas videa,svedectva,studuj,material je obsiahly.Tato hra im este kludne moze vyjst,ked im uz svet zozral vsetky tie kraviny.Zozerie este par dolacov navyse zo zotrvacnosti...
Nuz a tvoju jednoduchu otazku preco by to malo byt prave takto je jednoducha odpoved,lebo to niekto tak bude chciet.
Ale daj nam nejake linky na tie predpovede,nech sa zabavime.


GVision   |   ip:95.102.57   |   2010-01-07  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dolar posilni a ceny aktiv skutocne klesnu. S tym s autorom uplne suhlasim. Na aku uroven posilni USD? To mozme len hadat ale min. urcite na 1:1 voci EUR...
No a netreba ani velmi premyslat, kto bude v tej dobe vlastnit naviac dolarov a aktiv...
kri   |   ip:213.151.2   |   2010-01-07  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso_2 | ip:88.212.37 | 2010-01-07 (20:18)

aj to ti RV naznacil. mam pocit, ze ked pise s mensim poctom gramatickych chyb a vyjadruje sa spisovnejsie tak mu prestavate rozumiet ;-))))))))))))

predstav si kruh. v nom mas XY burz, ako zlato, striebro, diamanty, ropa, elektrina, menove kurzy...

momentalne chremastici presunuli "svoje" peniaze do takych komodit, ktore nesposobuju inflaciu. to znamena, ze neposkytuju uvery (rezervy bank sa zniekolkonasobili splacanim uverov a urokov) cim dochadza k poklesu penaznej zasoby, cize sme dnes svedkami miernej deflacie. na toto v case krizy reaguju vlady navysovanim deficitu statneho rozpoctu, cim nas zadlzuju. lenze tieto peniaze od vlad nejdu tak isto na podporu ekonomiky. chremastici ich tiez uz ako svoje peniaze investuju do spominanych neinflacnych komodit. v realnom svete ale dochadza neustale k dalsim a dalsim krachom kvoli takejto politike. rastie nezamestnanost atd. ked budu mat chremastici pocit, ze uz toho utrpenia bolo dost a na hranici krachu sa ocitli aj tie firmy o ktore maju dlhodoby zaujem, tak skupia co sa bude dat, zacnu poskytovat uvery, aby ludia mohli nakupovat tovary od firiem, ktore oni "znova postavili na nohy", a peniaze tychto hajzlov sa preleju do inflacnej zony: ropa, elektrina, kurzy mien...

vieme, ze dolar je naviazany na ropu. mozno ste si vsimli istu korelaciu (netvrdim, ze je 100%-na) ale v case ked stupa cena ropy, dolar oslabuje a naopak, ked dolar silnie, tak cena ropy klesa. RV iba predpoklada, ze pravdepodobnejsie je posilovanie dolara ako rast cien ropy.

dalej si mozno pamatate, ako bol barel ropy za tusim 142 USD. americania si museli byt vedomi toho, ze toto bude mat neblahy vplyv na ich ekonomiku a velmi pozitivny na rast ekonomik vyvazajucich tuto komoditu. napr. psychologicka hranica v pripade ruska sa pohybuje okolo 60 USD za barel. ak je cena ropy vyssie rusi su happy, ak klesne tak dochadza v ich ekonomike ku kontrakcii, lebo su priliz orientovany na export nerastneho bohatstva.

v skratke to je takto: bola ropna bublina, teraz je zlata bublina a RV predpoklada, ze na rade je ta dolarova.


obcan   |   ip:77.247.22   |   2010-01-07  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chvopi
kerý víte čítat po rusky odporucujem dobrého čítanjá ke temutova problemu

http://www.panarin.com/comment/15905/

da vam to mozná odpovjedze na keré čekáte


bublinka   |   ip:78.99.87.   |   2010-01-07  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  obcan : asi si nastval teraz viac ludi tak, ako mna:)
Takze co pisu?


Godwinson   |   ip:85.216.13   |   2010-01-07  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bublinka:

Tebe núžno nemnožko učíť sa po russky!


kenya   |   ip:78.99.41.   |   2010-01-07  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kri | ip:213.151.2 | 2010-01-07 (21:22)

nemyslim si, ze je uplne spravne hovorit o naviazanosti ceny ropy a kurzu dolara, pokial je cena ropy udavana v USD. je uplne logicke, ze ked dolar klesa a hodnota ropy je vyjadrena v dolaroch, cena ropy bude v dolaroch rast, aj ked v mene, s ktorou dolar porovnavas moze byt rovnaka. alebo s tym nesuhlasis?


bublinka   |   ip:78.99.87.   |   2010-01-07  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Godwinson:to uz asi nestihnem,chcem to vediet hned,co sa tam pise :)


peto   |   ip:24.68.230   |   2010-01-08  (05:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pan Vasky je obycajny sarlatan a klamar, dlzi mi par korun a mojim par znamym tiez. Nie je to vela ale aj to mrzi ked naletite podvodnikovi Vaskemu a stoji vas to iba par desatkorunacok. Mohol som detom kupit ovocie.
Ludia neverte tomu cloveku !! Na toto o com hovorim mam dost svedkov. Slubovane uvery, registracne poplatky.... blabla, on tvrdi ze diskusiu cita, tak urcite mu uz svita o com rozpravam.
Dufam ze admin tento prispevok nezmaze. Ak niekto mate s tymto podvodnikom tiez skusenosti, prosim uverejnite to, dakujem.


JohnyBGood   |   ip:85.216.16   |   2010-01-08  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peto-vi

Čo že nie je to veľa, ty nechápavý blbec, - na Slovensku je 5 miliónov obyvateľov krát 10 korún to je 50 miliónov korún. Veď on sa stal vďaka tvojej desaťkorunáčke multi milionár ty kokot!


JohnyBGood   |   ip:85.216.16   |   2010-01-08  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peto

daj sem tvoju email adresu, mám jeden nápad,chcem ti ho povedať ale nie verejne.


Ivana   |   ip:85.160.33   |   2010-01-08  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi by bylo vhodné, ač již není pozdě, vytvořit novou světovou rezervní měnu.


Pavol   |   ip:91.148.24   |   2011-02-19  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  So záujmom som si prečítal celé vlákno... Trocha zvulgarizované, ale predsa to má veľkú pravdu. Nám čecho-slovákom zostáva jediné: Kolonizovať mesiac, začať tam pestovať špenát (ten bude obsahovať viac železa ako ruská ruda) a transportovať na planétu. Tým pádom sa cena zlata na planéte degraduje na minimálnu trhovú hodnotu a česko-slovenský trh sa stane sub kontinentálnou mekkou pre trh s kovmi, no a z toho vyplýva že ceny mien sveta sa budú odvíjať od diktátu sindikátu s kovmi. Záver: Dolár má hodnotu len v tedy ak ním chcete zaplatiť za ten hajzeľ papier ktorý posielate do amerických čističiek odpadových vôd! Tu v Európe si za toto draho platíme miestnou menou a nie dolárom!


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-19  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Asi by bylo vhodné, ač již není pozdě, vytvořit novou světovou rezervní měnu-mám obavu že už sa tvorí v jednej donedávna rozvojovej krajine.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Izraelský bestseller prolamuje národní tabu

Dr. Shlomo tvrdí, že myšlenka židovského národa je mýtus vytvořený před něco více než stoletím Dr. Shlomo Sand byl velmi překvapen, když se jeho poslední akademická studie udržela na příčce nejprodávanější knihy v Izraeli plných 19 týdnů – a tento úspěch se dostavil navzdory tomu, že si jeho kniha zahrává s největším tabu v Izraeli.


Netanyahu Západu: zničte Irán prv, než Izrael zničí ...

Chemtrails : Potlačování lidské evoluce?

Lékař otevřeně hovoří o chemtrails

Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v ...

Přednáška Andrease Clause o penězích a právu.

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.1619 s