26. August 2019
    
Tak, koľkých z vás zaujíma pravda o kapitalizme? - Dolezite.sk

Tak, koľkých z vás zaujíma pravda o kapitalizme?


  2010-06-05  (01:52)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Tak, koľkých z vás zaujíma pravda o kapitalizme?

„Nemôžem si nespomenúť na poznámku De Casseresa. Bolo to nad vínom v Mouquin. Povedal: Najhlbším inštinktom človeka je vojna proti pravde; proti skutočnosti. Faktom sa vyhýba od najútlejšieho veku. Jeho život pokračuje neustálym vyhýbaním. Zázrak, chiméra a zajtrajšok ho drží pri živote. Živí sa bludom a mýtom. Je to lož, čo ho oslobodzuje. Hľadá večný únik v nádeji, viere, bájke, umení, Bohu, socializme, nesmrteľnosti, alkohole, láske. Od Medúzy – pravdy sa odvoláva k Maye – lži.“

Jack London, The Mutiny of the Elsinore

Začnime krátkym pohľadom do histórie kapitalizmu. Mnohí si dnes myslia, že svoju históriu začal písať v Anglicku. Nie je to celkom pravda. Kapitalizmus môže mať vo svojom rodnom liste rok narodenia 1609. V tomto roku bola založená v Holandsku prakticky prvá centrálna banka na svete s názvom Bank of Amsterdam. V tomto čase bolo Holandsko svetovou veľmocou číslo 1. Toto obdobie sa nazývalo holandský zlatý vek. A vtedy sa zrodili korporátne financie. Dokonca sa k tomu viaže aj jeden príbeh. Slovo kapitál od ktorého je odvodený termín kapitalizmus má pôvod v latinskom slove capita, čo v preklade do slovenčiny znamená hlava, osoba… Slovo kapitál začali používať bankári pri súkromných posedeniach a to z dôvodu, aby pred svojim služobníctvom otvorene nehovorili o peniazoch, o veľkom množstve peňazí. Priznajte sa, aj vy zbystríte pozornosť, keď počujete to slovo – peniaze.

Kapitál má ale jednu veľmi zlú vlastnosť. Nepozná pojem zvaný lojalita a zároveň je mobilný. Prelieva sa z jednej krajiny do druhej, z jedného svetadielu na druhý. Holandský kapitál sa prelial v 17. storočí do Anglicka, kde vyvolal technologickú revolúciu. Holandský zlatý vek sa skončil a Holandsko sa už nikdy k svojej predchádzajúcej hegemónii vo svete ani len nepriblížilo. Tá anglická ale tiež netrvala príliš „dlho“. Kapitál z ostrovov sa prelieval v 18. a až do začiatku 20. storočia do USA. Aj ten začiatok 20. Storočia je ohraničený jedným významným rokom a vzniku zatiaľ poslednej centrálnej banky USA s názvom FED v roku 1913. Anglicko už tiež nie je tým čo bývalo a už nikdy nebude. Určite viete už aj sami, že do ktorej krajiny sa následne presťahoval kapitál, smeruje tam dodnes, už niečo okolo 30 rokov. Áno je to Čína. Neviem vám v tejto chvíli povedať, že kam sa vyberie o nejakých 30 rokov, ale pre elitu by som jeden návrh mal. Afrika! Západná Európa s tým jej teraz to už môžem napísať – chorým kapitalizmom musí tomuto kontinentu splatiť svoje dlhy. Len pre ilustráciu. Viete, ktoré dve krajiny na africkom kontinente neboli nikdy kolonizované žiadnou krajinou zo západnej Európy? (Odpoveď na túto kvízovú otázku nájdete na konci článku.) Možno sa teraz pýtate, to naozaj boli iba dve?

Nevieme kedy sa presne narodil (rok 1723) zakladateľ modernej ekonómie, ale mal príznačné meno, Adam Smith. Adam bol prvý  človek, ktorého Boh všemohúci stvoril. Jeho priezvisko Smith znamená v preklade kováč. Čiže prvý čo ukoval v žiary ohňa niečo na tú dobu nevídané. 9. marca 1776 vyšlo po prvýkrát jeho Bohatstvo národov. Celý svet v tejto knihe varoval pred nelojálnosťou a mobilitou kapitálu. Dokonca to zakomponoval do jeho najznámejšej citácie, ktorou hlavne liberálna pravica rada argumentuje a odvoláva sa na ňu – neviditeľná ruka.

„Preferováním podpory domácího, oproti cizímu průmyslu, má na mysli pouze svoji vlastní bezpečnost; a řízením onoho odvětví způsobem, kdy mají jeho výrobky největší hodnotu, má na mysli pouze svůj vlastní prospěch, a je při tom, stejně jako v jiných případech, veden neviditelnou rukou, která prosadí výsledek, který nebyl součástí jeho záměrů.“

Bohatstvo národov

Neviditeľnú ruku v celej niekoľko stostranovej knihe spomenul iba raz a to práve a iba v súvislosti s „Preferováním podpory domácího, oproti cizímu průmyslu,… veden neviditelnou rukou, která prosadí výsledek, který nebyl součástí jeho záměrů.“ Moderní ekonomickí potentáti, ale celý výraz o neviditeľnej ruke zmanipulovali a to tak, aby presadzoval koncept samoregulujúceho sa trhu.

Kam príde kapitál tam nastáva konjunktúra, odkiaľ odchádza tam nastáva recesia. Tvorba a deštrukcia. To vidíte aj sami. Čína ide hore, hospodársky rast krajiny sa dlhé roky pohybuje nad 10% a ako je na tom vraj najbohatšia krajina sveta?

Ministerstvo poľnohospodárstva USA informovalo, že 39,68 milióna ľudí, teda každý ôsmy Američan, sa vo februári 2010 prihlásilo do programu stravovacích lístkov. V 30.-tych rokoch minulého storočia si ešte niektorí pamätníci spomínajú ako oni, alebo ich rodičia stáli dlhé fronty na chleba. Dnes rady na chlieb nahradili stravovacie lístky. V akej pozícii sa to nachádzame, ak sa musíme spoliehať na vládu aj v otázkach obyčajného chleba, ktorý jeme?

Pozrite teraz, že ja, len ja som,

a nieto Boha okrem mňa;

ja usmrcujem, ja obživujem,

ja raním a ja uzdravím,

a nikto z mojej ruky nevyslobodí.

Piata kniha Mojžišova – Deuteronomium, 32. Kapitola, verš 39

shiva

shiva

V Hinduizme na obrázku zobrazený boh Shiva je súčasne ničiteľom aj tvorcom, zobrazený ako Shiva Nataraja (Lord of the Dance)

Toto všetko sa v modernej ekonómii nazýva – tvorivá deštrukcia. Do nemeckého ekonomického diskurzu ju po prvýkrát dostal Werner Sombart v roku 1913. Spopularizoval ju ekonóm zastupujúci tzv. rakúsku školu, rodák z Moravy Josef Alois Schumpeter. Asi vám nemusím bližšie opisovať čo je najtienistejšou stránkou tvorivej deštrukcie. Je ním rast nezamestnanosti, nutnosť prispôsobovania sa novým podmienkam, často v novom zamestnaní mimo obor po tom, čo konkurenčný boj zničil slabšieho prípadne slabších konkurentov, ktorý vás dovtedy zamestnával(i). Ekonomika sa monopolizuje  a vznikajú veľké korporácie. Nie každá veľká korporácia je ale dostatočne schopná nových inovácii, na odstraňovanie prekonaných systémov a spôsobov výroby a ich nahrádzanie novými a lepšími. Väčšina firiem sa byrokratizuje, čím sa stávajú ťažkopádnymi. Nastupuje korupcia a klientelizmus – hľadanie podpory u zástupcov ľudu, politikov. Adam Smith k tomu vo svojom veľdiele napísal:

„Lidé stejného obchodního zaměření se občas setkají, dokonce i u zábavy a veselí, ale konverzace končí konspirací proti veřejnosti či jiného výmyslu, jak zvýšit ceny. Je opravdu nemožné zabránit takovým setkáním, jakýmkoliv zákonem, který by mohl být proveden nebo by byl konzistentní se svobodou a spravedlností. Ale ačkoliv zákon nemůže zabránit, aby se lidé stejného oboru někdy sešli, nesmí činit nic, co by taková setkání usnadňovalo; a ještě méně, aby byla považována za nezbytná.“

Skúste sa na tomto mieste zamyslieť nad tým, že čo v súvislosti s vyššie napísaným robili na Slovensku hlavne vlády Mikuláša Dzurindu. Predávali majetok zahraničným prevažne štátnym korporáciám z Nemecka, Francúzska a Talianska, aby sa stali ešte väčšími. Zanietení obhajcovia trhovej ekonomiky budú tvrdiť, že kapitalizmus tu nikdy nebol. Áno, k nám sa dostala už iba jeho verzia „po záruke, po dátume spotreby“.  Takýto ekonomický a spoločenský systém má našliapnuté nie k nejakej forme socializmu, ale k fašizmu. K fašizmu ako ho definoval Benito Mussolini:

-          Vláda politikov a korporácií.

Ekonóm Gerald Celente, ktorý bol medzi prvými čo predpovedali súčasnú hospodársku krízu dokonca tvrdí, že v USA je fašizmus už teraz. Ak si prečítate ešte nasledovný citát od Adama Smitha pravdepodobne pochopíte, že liberálna ekonomika v praxi je na hony vzdialená zámerom ich pôvodných teoretikov.

Kdykoliv se legislativa pokusí regulovat rozdíly mezi pány a jejich pracujícími, jsou rozhodčími vždy páni. Když je proto regulace ve prospěch pracujících, je vždy spravedlivá a nestranná; ale někdy je tomu jinak, pokud je ve prospěch pánů.“

Ďalej pokračuje:

„Když se páni spojí do opačného spolku stejného druhu, aby neakceptovali jistou mzdu pod hrozbou jistého trestu (jako odbory), zákon by je měl trestat velmi tvrdě; a pokud se bude jednat nezaujatě, vždy bude s pány zacházeno tímto způsobem.“

V otázke kapitalizmu a socializmu sa nezhodli ani dvaja významní predstavitelia rakúskej školy, vyššie spomínaný Josef Alois Schumpeter a Ludwig von Mises. Mises tvrdil, že socializmus môže koexistovať iba popri kapitalizme. Schumpeter tvrdil nasledovné:

„Kapitalismus je natolik výkonný, že nakonec zničí  sociální systém, který jej chrání.“

Ja nechám na vás, aby ste si vybrali, že kto z dvoch menovaných má pravdu. Aj z článku je možné vytušiť, že jedinou skutočnou sociálnou istotou človeka v kapitalizme je práca. Ak nemáte prácu, tak nemáte nič. Schumpeter ešte napísal:

„Môže kapitalizmus prežiť? Nie, nemyslím, že môže.“

Pod čiarou

Priznám sa, chcel som tento článok dokončiť ešte do parlamentných volieb. Uff, podarilo sa. Preto by som Vás chcel vyzvať, aby ste si dvakrát rozmysleli koho budete voliť. Kapitalizmus už zomrel. Je len na vás, čo si zvolíte. Tak ako Schumpeter predpovedal po páde kapitalizmu – nejakú formu socializmu, ktorý nepríde s revolúciou pracujúcej triedy, ale s nespokojnosťou inteligencie so stavom vecí verejných, spoločenských a ekonomických. Alebo Miklošovu formu korporátneho fašizmu, ktorú mu naordinovali a ktorým pobláznili na 20 rokov slovenských občanov, aby ich okradli!


*Etiópia a Libéria


Zdroj: http://krija.blog.pravda.sk/2010/06/03/tak-kolkych-z-vas-zaujima-pravda-o-kapitalizme/


kri
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
kri   |   ip:213.151.2   |   2010-06-05  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto sa na konci clanku neakym "nedopatrenim" neuviedlo:
http://krija.blog.pravda.sk/files/miklos.png


dobr   |   ip:217.112.1   |   2010-06-05  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobré, díky


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-06-05  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ktory z ministrov financii a inych ekonomckych odbornikov vie nieco o financovani stavby Velkeho Cinskeho muru, protipovodnovych valov v medzivojnovom Nemecku, ci este protipovodnovych hradzi a valov na Slovensku - tie este nestoja a obavam sa, ze napriek tomu co sa tu deje nik ich stavat nebude.
Pravdepodobne ekonomicka teoria, ktoru sa ucili v skole, sa opierala viac o ideologicku potrebu ako o empiricke potvrdenie.
V suvislosti s "mocnymi" sa clovek skor docita o ovplyvnovani pocasia, falsovani dejin aj pritomnosti, ako o analyze potrieb cloveka a neegoistickej politike.
Dnes je politika tak zvratena, ze politici otvorene hovoria o korupcii, kradnuti, lobingu, ...
Vacsina ludi zda sa to toleruje. Co s tym? Nuz asi potrebuje nove osvietenstvo. Ludia ktori vedia/vidia viac, sa nesmu vzdat sirit osvatu/osvietenstvo a dufat, ze pocet im podobnych bude rast.
Nie kazdy rozumie, vidi. Chce to cas, chce to trpezlivost a odvahu. Ludia potrebuju priklad, vodcu, pastiera ...


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-06-06  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  my ludia sme v podstate psycho, je tazke zit s tikajucou bombou na krku zvanou mysel
velmi malo ludi sa dnes dokaze rozumne vyrovnat so zivotom a prezivat ho bez naporogramovania inymi a vnutornych pnuti.. neviem ci je to vobec este mozne, lebo informacne tlaky a infikacie su dnes neskutocne silne


janko   |   ip:213.151.2   |   2010-06-06  (06:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry clanok.Je to tak ako pises.Kapitalizmus ako taky uz neexistuje. Vlada bank a nadnarodnych korporacii su priorita.Isteze Cina ma perspektivu ta nenavidema komunisticka Cina.Pytam sa ako je mozne ze sme odpisali socializmus ako zvrateny system a cuduj sa svete skoro vsetci vo svete pomaly sa dostavaju k strukture socializmu ako jedinej dobrej forme pre ludstvo.Nie len Cina je toho prikladom .ale aj USA a zapadne krajiny a co EU -zamyslime sa nad EU co to je urcite nie kapitalisticky sposob vladnutia.Ludom treba vstepovat loz ,lepsie sa vladne a najme sa lahsie daju osklbat.Pekny den


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-06-06  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  janko, cina je prikladom socializmu? sa zobud :)


kri   |   ip:94.246.12   |   2010-06-06  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath, cina ma takmer vsetky znaky narodneho socializmu.


bazooka   |   ip:95.105.14   |   2010-06-06  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s clankom sa da naozaj suhlasit.

Historia ludstva nam v kazdej epoche ukazuje jedno a to iste - vzdy existovala trieda vladnuca a trieda ovladana - menili sa len nazvy - otrokarstvo, prvotno-pospolny system, cisrastvo, kralovstvo, feudalizmus, klerikalizmus, kapitalizmus alebo liberalizmus... ci parlamentna demokracia.

Vsetko je po starom... silnejsi ovladaju slabsich, mensina ovlada vacsinu,... atd.
Zda sa ze to je prirodzene, ved aj v prirode je to rovnake, vodcovi svorky sa ostatni clenovia podriadia. Ja s tym tiez nemam problem - pokial sa s konkretnymi krokmi nasej vlady stotoznujem.
Ale ja sa nestotoznujem, ba naopak, hlasno nesuhlasim ! Odmietam taketo vedenie spolocnosti. Iny ho schvaluje a vysledkom je parlamentarizmus a legitimna vlada. Mame vladu, aku sme si zvolili - to je aj nie je pravda. Volime si vzdy len s mnoziny existujucich subjektov, tie co maju kapital na financovanie reklamnej predvolebnej kampane su v skutocnosti obchodnymi spolocnostami (nie politickymi - cize verejnymi stranami) a su len "predstavenstvom" cize vykonnym organom spolocnosti, do ktorej investovali kapital "tichy spolocnici".

Poctiva politicka strana bez sponzorov a investorov masy volicov nemoze oslovit, nema na reklamu. Sponzorov a investorov nema preto, lebo je poctiva a nic im neslubuje, nicim sa im nezavazuje a tak oni nemaju o investiciu do takejto strany (spolocnosti) investovat svoj kapital, ktoreho navratnost nie je vobec ista.

Ale naspat k ludstvu a jeho strukture - kazdy clovek je iny, jeden vysoky, druhy tucny, jeden rychly, druhy vytrvaly, jeden zrucny, druhy tvorivy,...atd. Ale su medzi nami aj pomali, nezrucni, slabi,...atd.

Priroda sama ponuka toto spektrum individualit. kazdy mame talent na nieco ine - ale spolocne dokazeme vsetko.
Kazdy, aj ten najsilnejsi jedinec je osamoteny odsudeny na isty zanik. Len spolocnost mu zarucuje prezitie. Toto plati aj v risi zvierat. Preto clovek zije v spolocnosti. Ta poskytuje garancie prezitia jednotlivcovi. Jednotlivec na oplatku musi nieco odovzdat spolocnosti - cize ostatnym clenom spolocnosti. Kazdy odovzdava spolocnosti nieco ine, podla svojich moznosti, schopnosti a talentu.

Toto je zakladny princip a zmysel existencie ludskej spolocnosti.

Vladnuca trieda odnepamati svoju dominanciu zneuzivala. Ludstvo vo svojich prapociatkoch malo vo svojom vedeni prirodzene autority, ktore viedli svoj kmen dobre. Museli ho viest najlepsie ako vedeli, lebo inak by neprezili spolu s nim.

Ku prirodzenym autoritam sa musime vratit. K takym, ktore budu dbat na kazdeho clena spolocnosti, ktore si budu uvedomovat, ze tak ako je jednotlivec zavisly od spolocnosti, je aj tato zavisla od kazdeho jednotlivca.

Musime si zvolit takych vodcov, ktori obnovia prirodzene a osvedzene hodnoty ako su pracovitost, moralka, ucta, respekt, mravnost, solidarita, pravda, pravo, sloboda, tolerancia,...
A samotne vedenie musi byt pre ostatnych prikladom.

Ako to zabezpecit ? Musime to ziadat od nasich politikov, aby v prvom rade oni, zakonodarcovia vytvorili take zakonne podmienky, ktore umoznia vzniku spravodliveho systemu spolocnosti. System je prvorady. Ten mozu vytvorit len uprimni ludia, nezistni, chapajuci vsetko, co som napisal vyssie. Takyto system nevytvoria chamtivci ani "obchodne spolocnosti" ktore sa dnes nazyvaju politickymi stranami.

Takuto politicku stranu si musime vybudovat MY sami - zdola.

Ja   |   ip:78.98.254   |   2010-06-06  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uvazoval uz niekto o tom: na co su nam politicke strany a ich vydavky?


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-06-06  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ako pani ... zvazujem nastartovanie vlastneho WEBu s diskuziou, a vytvorenie akejsi komunity ktora by navrhla rozne riesenia, kde by sme sa pokusili najst sposoby a riesenie, a pripadne ak by bola podpora a vola takejto komunity, zalozit politicku stranu hlasajucu sa k STREDO-LAVEJ politike, niekde medzi SOCIALNU DEMOKRACIU a EUROKOMUNIZMU.

Sposob financovania strany by bol:
a) strana nebude prijimat ziadne prispevky od ziadnych PRAVNICKYCH OSOB (firiem, pripadne maximalne od zivnostnikov)
b) prispevok od jednej fyzickej osoby na kalendarny rok bude mat maximalny limit v rade tisicov korun, cimz zabezpecime, ze nas budu financovat len obcania, a teda nikdo nebude moct povedat, ze za nami stoji nejaky bohaty podnikatel ci korporacia

Ciele:
1) reforma monetarneho systemu s cielom: obmedzit uvery/urok ala 100% krytie uverov vyhradne a len cez terminovane vklady. Zaroven po obrovskom poklese objemu uverov a teda objemu penazi v ekonomike, stiahnute peniaze VYEMITOVAT bez tvorby dlhopisov a bez uverov. Tie potom cez statny rozpocet urcit ako podporu zivnostnickeho podnikania alebo reformovanych s.r.o. ci a.s., aby sa aj bez uverov mohli konkurencne konkurovat na otvorenych EU trhoch.

2) vytvorit jedinu statnu banku ako BEZZISKOVU a zaroven BEZSTRATOVU sluzbu verejnost. Zaroven ponechat moznost existencie komercnych bank, a teda nie zakazmi ale trhovou sutazov nechat ludi, nech si sami "demokratickym trhom" zvolia, kde svoje peniaze ulozia.

3) v ramci uvedenej banky zriadit elektronicke bankovnictvo ako BEZZISKOVU a BEZSTRATOVU sluzbu ako konkurenciu voci VISA a MASTERCARD, ktory parazitia s nepredstavitelnymi ziskami na kazdej elektronickej tranzakcii.

4) preorientovat sa z EXPORNEJ ekonomiky na SEBESTACNU DOMACU ekonomiku tak, aby sme mali IMPORT/EXPORT vyrovnany.

5) drasticky obmedzit moznosti pre a.s. tak, aby a.s. nemohla cez akcie vlastnit ine spolocnosti, zaroven zrusit anonymne akcie na dorucitela, a zaviest ZDANOVANIE dividen.

6) zmenit status s.r.o. tak, aby spolocnici rucili celym svojim majetkom, nielen istinou a zakladnym vkladom ako je to teraz. Zaroven umoznit siahnut na mejetok rodinnych clenov, ak nedokazu preukazat jeho nadobudnutie.

7) postupne zaviest ZAKAZ uverov pre cely STAT a verejne subjekty pod priamou hrozbou VLASTIZRADY, pretoze toto je skutocne vlastizrada

8) preferovat prispevky len na 2 deti, dalsie bez akychkolvek prispevkov

9) zaviest povinnu sterilizaciu pre tych ( pripadne im povolit vystahovanie a zrusenie obcianstva pre tych ), ktory si spravia viac deti, a nedokazu sa o nich dostatocne ekonomicky postarat. To pomoze udrzat etnicke zastupenie obyvatelstva tak ako je, aby nas asocialne a paraziticke skupiny nakoniec neovladli pomocou explozie v ich populacii za nase vlastne peniaze.

10) zaviest PROGRESIVNE zdanenie PRIJMU BEZ maximalnych limitov.

11) zacat masivnu vystavbu supermodernych ekonomickych bytov cez STATNU BEZZISKOVU a BEZSTRATOVU developersku/investicnu spolocnost. Ceny bytov budu predavane tak, ze kazda RODINA (dvaja obcania) bude mat narok od statu kupit takyto byt len 1x za zivot. Cena bytu bude teda oslobodena od DPH, od akychkolvek urokov ci zisku investorov ci hypotekarnych bank, a bude musiet len pokryt cenu materialov a ludskej prace tak, aby sa z tych penazi dal v dalsom obdoby postavit dalsi byt. TEDA UDRZATELNOST. Takto bojovat proti bublinam na trhu s nemovitostami a bankovou korporaciou v tomto poli.

12) zriadit samostnatne statnu zdravotnu / socialnu / dochodkovu poistovnu, teda kazdy zvlast, BEZZISKOVU a BEZSTRATOVU, nechat si ludi dobrovolne vybrat kde sa nechaju poistit.

13) zrusit akekolvek statne zaruky sukromnym poistovniam, bankam, firmam, ktore v minulosti VLASTIZRADNICKA vlada im dala.

14) zrusit veskere prispevky na ZELENU energiu (elektrovoltaicke clanky solarno-tepelne clanky, veterne elektrarne, bio-paliva a pod), naopak naliat prispevky do lokalnych TEPELNYCH CERPADIEL a zacat s mohutnou vystavbou/modernizaciou JADERNYCH a VODNYCH elektrarni. Vodne elektrarne budovat aj v pripade ztrat casti narodnych parkov. Je to sice ztrata casti bohatstva, ovsem je to trvaly zdroj uplne cistej nezavislej energie na cele storocia a brani zaplavam. V konecnom dosledku ochrana proti zaplavam a cista energia du buducna prinesie prirode viac, ako jej zobrala pri vybudovani.

Su to len take navrhy. Cielom by bolo prejst k demokratickemu socializmu s postavenom na poctivom podnikani formou zivnosti alebo noveho typu podnikatelskeho uskupenia, ktory nahradi s.r.o a a.s. . Presadzovat socializmus nie ZAKAZMI zo strany statu, ale dodrziavanim trhovych principov a konkurenciou cez 100% statne firmy, ktore budu mat za ulohu BEZZISKOVO a BEZSTRATOVO podnikat na trhu.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-06-06  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anunnaki, zaujímavé a súhlasím, hodte prípadne n seba kontakt. V podstate navrhujete to čo by malo byť. Ziadne úroky a vlastná mena, kontrolovaná štátom. Štát by sa mal zamerať hlavne na produkciu t/s sám pre seba, len prípadný prebytok eportovať. Teda hlave aby bol sebestačný po potravinovej a energetickej stránke.
Kedže nebudú úroky, nebudú ani žiadne sporenia, lebo sa neoplatia, pre poistovne ani pre poistených.Žiadne poistenia, ani zdravotné ani rizikové, ani dôchodkové. Je to len iný typ hazardných hier, z ktorých vždy profitujú správcovia týchto hier - zakázať! Na druhej strane ale peniaze nebudú tak strácať svoju hodnotu, nebude taká inflácia, takže si ludia budú mocť dávať zvyšné peniaze "do ponožky". Ekonomika nebude štvaná neustále zvyšovať HDP, aby platila hlavne úroky bankám. No najprv doterajšie dlhy bude musieť splatiť...
Dobré že ste mylsli aj na a.s. ktoré sa budú musieť pretransformovať na nejakú vačšiu komanitnú alebo nejakú formu VOS, teda plné krytie hoc aj vlastným majekom. To sa týka aj najnovšieho "vynálezu" s.r.o-čiek. Nie je normálne aby ručili len obmedzene a vprípade krachu za nu dlhy platil niekto iný. Určite to bude lepšie, len ako to zrealizovať?


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-06-06  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre kri: ano? cina ma takmer vsetky znaky narodneho socializmu? a preco tam potom maju napr. mladi rovnake problemy pri zhanani vlastneho byvania ako u nas? hypoteka na 30 rokov a ked pride o pracu tak smola, banka nehnutelnost zabavi, spolupracujem s cinskou firmou a okrem obchodu debatujeme aj o beznom zivote a ten u nich sa velmi nelisi od toho naseho, to je moja osobna skusenost, tvoja je pravdepodobne len to, co si niekde precitas, a to ma od reality mnohokrat strasne daleko


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-06-06  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano.

Uvery ako take by neboli zakazane ani uroky. Ovsem aby mohla BANKA pozicat 1€ na 1 rok, bude musiet najast ludi, ochotny to 1€ vlozit na terminovany sporiaci ucet bez moznosti ho vybrat predcastne. Tym padom kazde 1€ sa v ekonomike vyskytne v jednom case len 1x. Dnes mame peniaze v dvoch formach. "SKUTOCNE PENIAZE" emitovane centralnou bankou ( elektronicky ci vo forme papierikou a minci ) a "KREDITNE PENIAZE" vytvarane NEKRYTYMi uvermi v komercnych bankach, kde na krytie 1€ KREDITNYCH penazi banke postacuje 3% KREDITNYCH ci SKUTOCNYCH penazi. Bez existencie expanzivnej tvorbe depozit vlastne KREDITNE PENIAZE uz nebude mozne vytvarat, a postupne budu splacane v starych uveroch spet komercnym bankam. Na ich miesto bude moct STAT vyemitovat statne vlastne bezurocne peniaze a priamo ich vlozit do ekonomiky ! Cize uvery na urok budu moct existovat nadalej, ovsem uz len zo SKUTOCNYCH PENAZI, ktore komercne banky nemozu vytvarat, len STAT cez statnu neziskovu centralne banku.

Takze nic nebrani tomu, kdo ma peniaze, ich vlozit na terminovany sporiaci ucet a nechat komercnu banku, nech ich pozicia dalej. Ovsem komercne banky ani sporiace ucty NEBUDU MAT ZIADNU GARANCIU OD STATU !!! Takze ak tam niekdo peniaze vlozi na terminovany sporiaci ucet, komercna banka ich pozicia niekomu, kdo ich nevrati ci zbankrotuje, tak riziko nesie ta komercna banka ci dokonca priamo vkladatelia na sporiace terminovane ucty !!! Takze kdo chce, moze. Z toho ale bude plynut jednak obrovska zodpovednost komercnych bank pri rozhodovani, komu pozicaju a komu nie. Patricne toto riziko bude premietnute do vysokych vynosov z terminovanych sporiacich uctov, inak nikdo nebude riskovat, a poziciavat banke na 10rokov peniaze. Zaroven to zdrazi uvery tak, ze uver si zoberie len ten, kdo si to bude moct dovolit. Problemom ekonomiky niesu UVERY a UROKY zo SKUTOCNYCH PENAZI. Problem je UVER a UROK z KREDITNYCH PENAZI, pretoze tie si banky vyrabaju sami a beru za ne zaruky vo forme realneho majetku, pricom komercna banka nedava teda ziadnu skutocnu protihodnotu ! Je to na dlhsiu debatu. Stat naopak ziska moznost bezurocne a bez dlhu vytvarat a doplnovat do ekonomiky SKUTOCNE peniaze miesto postupne stahovanych KREDITNYCH penazi (aspon do doby nez v priebehu 20-30 rokov uz nebude mat nikdo uver v KREDITNYCH PENIAZOCH).

Za dalsie ako pisal CV inde, je rozdiel medzi podnikatelmi:
a) zivnostnik, ten by mal mat pravo zamestnat len clenov svojej rodiny. Riziko nesie on a jeho rodina ako je to doteraz, kde ruci svojim majetkom, zaroven to zabranuje vykoristovaniu neclenov rodiny. Cely obrat ktory vytvory po odcitani nakladov je JEHO MZDA nie ZISK. Takze teoreticky tu by mala byt najvetsia moznost prijmu.
b) ak niekdo potrebuje zamestnat ineho zamestnanca, tak treba vytvorit nejaky model podnikatelskeho subjektu, kde zamestnanci maju mzdy dobrovolne dohodnute ako nejaky % podiel zo ZISKU tohoto subjektu, ale majetok takeho subjektu ostava v rukach majitela, a zamestnanec okrem % zo zisku (0€ zisku) nenesie zodpovednost ani neruci nicim narozdiel od majitelov podniku, ktory rucia celym svojim majetkom a majetkom ich rodiny. Toto samozrejme by som ja osobne nepresadzoval (podielnictvo na ZISKU ako forma mzdy), i ked v niektorych firmach niektory zamestnanci su dnes takto hodnoteny ( vetsinou vedenie a podobny paraziti ). Len som to napisal, ze v takomto pripade by to nebolo skutocne VYKORISTOVANIE ale forma MZDY a nie ZISKu. Ale ako som povedal, toto by som nechal nech si to "trh" v pripade 1% nezamestnanosti zariadi sam ako chce.
c) zaroven je potreba riesit problem a.s. a s.r.o. ako ich nahradit tak, aby mohli davat dohromady podielnictvo na majetku firmy, zisku, ale zaroven podielnictvo rucenim svojim majetkom. Inak povedane ak sa stanem 10% podielnikom firmy, tak nielen ze vlastnim 10% tohoto podniku ale zaroven som zodpovedny v pripade bankrotu tejto firmy za splatenie 10% dlhu, ktory budem musiet uhradit. A ak sa niekomu toto riziko zda velke, ze nechce ist do podnikania ked ma rucit svojim majetkom ci jeho castou ( pretoze dnes toto riziko prenasa v pripade s.r.o na stat a danovych poplatnikov ci dalsich malych podnikatelov a prostednictvom nich na cenu sluzieb a tovarov ), tak tu sa otvara obrovsky priestor pre sukromne komercne banky a specialne poistenie ! ziadne zaruky za sukromny sektor nemoze nikdy brat stat ! To je jasna vlastizrada !

Je tu aj otazka postupneho nasadzovania ZP, ktory by sa financoval zo statom vydavanych SKUTOCNYCH penazi miesto stiahnitych KREDINYCH penazi.

Celkovo by sa uvolnilo obrovske mnozstvo umelo udrziavanych pracovnych miest v statnom sektore a verejnej sprave, nakoniec aj v sukromnom podnikatelskom prostredi ako su reklama, marketing ale hlavne bankovnictvo, investicne bankovnictvo, poistovnictvo a podobne, pretoze kde niesu KREDITNE PENIAZE, tak tie SKUTOCNE sa nedaju lacno vyrobit/pozicat, ale je ich poctivo potreba ZAROBIT.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-06-06  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava k CV, nechcem mu vkladat do ust nieco co nepovedal takze povedal +- toto:
"Cely obrat ktory zivnostnik vytvory po odcitani nakladov je JEHO MZDA nie ZISK." s tym plne suhlasim a su to zasluzene peniaze.dana   |   ip:80.242.33   |   2010-06-06  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bazooka, dobre si to napísal,úplne s Tebou súhlasím, len k tomu čo hovoríš musí byť aj spoločenská vôľa. Zatial ludia frfľú a pre myšliekky ktoré si opísal nič nerobia, alebo volia menšie zlá.
A to je prasť ako uhoď...kri   |   ip:213.151.2   |   2010-06-06  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath | ip:85.159.10 | 2010-06-06 (19:48)

aky mas problem chapat to co som napisal, ak napisem vo vete slovo takmer tak to hovori same za seba, nie? na rozdiel od teba nemam informacie od nejakych zo zdruzenia falun gong.

ale prejdime k zopar faktom:

znizil hitler nezamestnanost pocas svojho 4 rocneho programu? znizila cina nezamestnanost v roku 2004 z viac ako 10% na 4% v roku 2007?

vladne v cine 1 strana?

reguluje mnozstvo obeziva v hospodarstve skutocne na nikom nezavisla cinska narodna banka, hlavne nie na zapadnych banksteroch? urcuje hodnotu juanu a jeho kurz, ktory je dlhodobo podhodnoteny, aby podporoval export?

mohol by som pokracovat, ale na co? diskutovat s najivnym clovekom, ktory robi zavery na zaklade toho, ze niekto ma problemy s byvanim, akoby sa vsetky problemy dali riesit mavnutim carovneho prutika je stratou casu. ako niekto mudri raz povedal:

ludia sa delia na tri skupiny: su ludia co sa ucia pozorovanim, su ludia co sa ucia citanim a su ludia, co budu do smrti curat na plot pod el. napatim.


B3T0N   |   ip:87.244.22   |   2010-06-06  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedno sa pytam ,aky system je teda najlepsi ? feudalizmus blbost , komunizmus*socialzmus blbost , kapitalizmus blbost tak aky potom?
to sa nenajde nejaky rozumny clovek na svete ktory by vymyslel dobry system ?


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-06-06  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kri, pocuj moj zlaty, bol si aspon raz v cine?

a CNY? jeho kurz je tak isto pohyblivy a naviazany na ostatne meny, plati sice zakaz vyvazat cinsku menu za hranice ciny ale ak by im tak silou mocou zalezalo na podpore exportu a mali taku moc nad svojou menou ako pises, preco dovolili aby posilnil oproti euru o 20%?

"Čínska vláda bude možno nútená poskytnúť masívnu finančnú pomoc svojim bankám, ktoré v rámci bezprecedentného balíčka stimulov poskytli úvery miestnym samosprávam na investície do vládnych projektov a na podporu ekonomického rastu.

Pri najhoršom možnom scenári by hodnota tzv. zlyhaných úverov mohla dosiahnuť až 2,4 bilióna jüanov (255,45 miliardy eur).

V každom prípade je veľmi pravdepodobné, že čínsky kabinet bude musieť poskytnúť finančnému sektoru masívnu injekciu.

Čínske banky koncom decembra registrovali zlyhané, teda nesplácané úvery vo výške 497 miliárd jüanov. Čínski predstavitelia už oznámili, že sprísnia podmienky na poskytovanie úverov.

Vláda v Pekingu vyčlenila koncom roka 2008 na podporu hospodárstva 4 bilióny jüanov, ktoré síce vlani pomohli krajine udržať si vysoké tempo rastu ekonomiky, ale na druhej strane viedli k vybudovaniu nadbytočných výrobných kapacít, k nadhodnoteniu cien nehnuteľností a k ďalším investíciám, pri ktorých hrozí, že nebudú splatené. Problémom tiež je, že čínske banky poskytovali úvery na základe vládnych záruk, a nie na základe kvality projektov. Podľa niektorých analytikov hrozí, že v roku 2011 až 20 % týchto investícií "zlyhá"."

ten tvoj cinky socializmus sa velmi napadne podoba na nas europsky kapitalizmus a to ze maju len jednu stranu, kozmeticka zalezitost


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-06-06  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath | ip:85.159.10 | 2010-06-06 (21:11)

preto musis citovat s nejakeho vymleteho slovenskeho dennika? kto sa tu pred chvilou odvolaval na svoje osobne skusenosti, ktore vobec sice nemas, lebo sa pri tom tiez iba odvolavas na to co ti niekto povedal.

a mozno je vsetko inak, lenze to ti slovenske media nepovedia!

http://www.penaznareforma.sk/priklady-penaznych-systemov-fungujucich-na-rovnakom-principe-ako-tu-navrhujeme/cina-1949-sucasnost

ale vsak mozes porovnat ten tvoj europsky kapitalizmus aj na negativnych diskriminacnych vlastnostiach oboch krajin. kde v EU obmedzuju google, zakazuju pristup na youtube, neexistuje sloboda slova (okrem popierania holokaustu), kde ta za iny nazor zatykaju, mucia...???

mozes pisat co chces, to ze sa to podoba na narodny socializmus nemozes vyvratit.


ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-06-07  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vzdy je pre nas vzor, kto je aktualne na vrchole a nezaujima nas ako sa na ten vrchol dostal a kolko tam vydrzi. ak nejaka krajina bude mat spokojnych ludi, bude prospievat a dokonale fungovat viac ako len jedno storocie, tak mi je jedno ci to bude socializmus, kapitalizmus, alebo nacionalizmus - taka krajina by bola pre mna vzorom...nie ako dnesny (vladny) "pseudosocialisti, hejslovaci, ci zidokapitalisti"


odud   |   ip:85.216.25   |   2010-06-07  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to som mal tuto schemu uz na zakladnej skole v dejepise.ze by sa nieco zmenilo?myslenie tzv.ludi


fh   |   ip:82.9.171.   |   2010-06-07  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chlapci velmi by som sa na tu "istu" pracu a iste slusne peniaze z nej pre ineho nespoliehal


petars   |   ip:95.105.19   |   2010-06-08  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Egon Bondy - úryvok (čo s dôchoodcami ?)
Člověk

Mně tedy, starému cynikovi, vůbec nejde o zničení vykořisťovatelské třídy. To pokládám jen za nutný, ale ne postačující předpoklad k tomu, aby se s člověkem jednalo jako s člověkem. Člověk má svoji důstojnost, která je nesuspendovatelná. Pokud se s člověkem jedná jako s hovadem, jako to bylo v koncentráku, tak se z nejkvalitnějších lidí stanou zase jenom hovada. Takže o člověka musí být pečováno. V první řadě je třeba zachovat a vyzdvihnout jeho důstojnost. Kvůli tomu chceme odstranit nehumánní vztahy, které důstojnosti člověka zbavují. Jak to říkají američtí sociologové: Fór globalizátorů je v tom, že jim už člověk neprodává pouze svoji pracovní sílu, ale svou tvář, charakter, sama sebe, celou svoji osobnost, takže nakonec mu už nezbývá vůbec nic. Zbožím už není pracovní síla, ale on sám. A pokud už on sám není těm nahoře k užitku, tak ho nemilosrdně odepíšou.
zdroj - http://egonbondy.info/31-rozhovory/19-rozhovor-jana-buriana-s-egonem-bondym/RozhovoryRudolf   |   ip:188.112.1   |   2010-06-08  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki
Suhlasim s tvojou myslienkou a podmienkami, ktore si predostrel.
Ak zriadis web bude to super. Ale s tou stranou by som trochu pouvazoval. Ja si myslim, ze k politike nie su potrebne strany ale ludia. Strany su tiez pozieracmi penazi a su to vlastne korporacie. Iba ludia so samotnym programom predostretym spolocnosti je zapotreby avsak za svoje konanie by museli niest dvojnasobnu zodpovednost a nie majuc imunitu. Potom by sme vydeli ako sa hlasia takzvani politici k tejto spolocenskej veducej cinnosti.


Tazar   |   ip:153.100.1   |   2010-06-09  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @Kri

Nepoznam pomery v Cine, ale pristup na youtube sa zakazuje vo velkom napr. v nemecku. Pracujem vo firme, kde na internet pristupujeme cez nemecky proxy server a najcastejsia hlaska pri pokuse pozriet si videa na youtube je: Sorry this video is not available in your country.


Stan   |   ip:91.190.19   |   2010-06-15  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zabavne, idiotek kri opet siri sve vlhke komsomolske sny.


LordZ   |   ip:67.159.44   |   2010-06-15  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty imbecil svycarsky
ted uz dojde i na tebe blbecku
hodis si masli sam bez ciziho zavinení debile


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-06-16  (01:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no stan, to tymi tvojimi splaskami nevyvratis.


Baa   |   ip:69.10.33.   |   2010-06-24  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus netraba spájať s podvodníkmi a zločincami zvaných moneychangers. Tu je to vysvetlené profesionálnejšie
http://www.xat.org/xat/moneyhistory.html

For a long time the Jews had been called upon to pay their temple tax with a special coin called the half shekelshekel. It was a measured half ounce of pure silver with no image of a pagan emperor on it.

It was to them the only coin acceptable to God.

But because there was only a limited number of these coins in circulation, the money changers were in a buyers market and like with anything else in short supply, they were able to raise the price to what the market would bear.

They made huge profits with their monopoly on these coins and turned this time of devotion into a mockery for profit. Jesus saw this as stealing from the people and proclaimed the whole setup to be. "A den of thieves". 1

Once money is accepted as a form of exchange, those who produce, loan out and manipulate the quantity of money are obviously in a very strong position. They are the "Money Changers".

A taktiež sa tu zabudlo na Medici Bank.
http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?historyid=aa24
The Medici created a lucrative partnership with another medieval power, the Catholic Church. In what had to be one of the most ingenious enterprises of all time, the Medici bank collected 10% of your earnings for the Church. If you couldn't pay, you faced excommunication - a one-way ticket to hell.

The Pope himself had a massive overdraft, and the Medici bank became the most profitable business in Europe. By 1434, half the bank's revenue came from the Rome “branch”, which was in fact little more than a mobile bank that followed the Pope around the world.

Papal connections gave the Medici bank immense power, soon everyone wanted an account with the Pope's personal bank. On one occasion the nomination of a new bishop was “delayed”, until his father - a Cardinal - had repaid their debts to the Medici bank.

And the Medici kept ahead of their banking rivals because of the invention of limited liability. Giovanni di Bicci had set up a franchise system, where regional branch managers shared a stake in the business. Giovanni also banned loans to princes and kings, who were notoriously bad investments.

Consequentially, the Medici business remained in the black while its competitors lost fortunes.

Nie je dobré zväčšovať chaos. Naviac, Marx písal Kapitál iba o jednom kapitalizme- anglosaskom, pretože žil v Londýne. A to čo videl ho deprimovalo. Anglicka priemyselna revolúcia bola peklo na zemi.
http://www.revisionisthistory.org/forgottenslaves.html
Before British slavers traveled to Africa's western coast to buy Black slaves from African chieftains, they sold their own White working class kindred ("the surplus poor" as they were known) from the streets and towns of England, into slavery. Tens of thousands of these White slaves were kidnapped children. In fact the very origin of the word kidnapped is kid-nabbed, the stealing of White children for enslavement.

According to the English Dictionary of the Underworld, under the heading kidnapper is the following definition: "A stealer of human beings, esp. of children; originally for exportation to the plantations of North America."

Hojne boli otrokmi slovania, lebo nemali svoj statny utvar do Kijevskej Rusi.
Those academics who insist that slavery is an exclusively Black racial condition forget or deliberately omit the fact that the word slave originally was a reference to Whites of East European origin - "Slavs."
Na jednej lodi otrokov z Afriky zarobili v roku 1870 300 000 dolárov.
http://www.blacksandjews.com/Welcome.html

Peniaze sa nerobia vo fabrikách, ale v zotročovaní.
LACNA PRACOVNA SILA.
Toto je rec o zločincoch. Potom tu bol aj Tomaš Baťa či Henry Ford. Kapitalisti,národniari,patrioti, socialne citiaci podnikatelia. Striktne treba oddeliť zločincov od slušných ľudí a nehadzať ich do jedneho vreca. Kapitalizmus je prirodzený, pokiaľ pochádza z práce, nie špekulácie
Z programu NSDAP
11. The abolition of incomes unearned by work.
The breaking of the slavery of interest

18. We demand the ruthless prosecution of those whose activities are injurious to the common interest. Common criminals, usurers, profiteers, etc., must be punished with death, whatever their creed or race.

http://constitutionalistnc.tripod.com/hitler-leftist/


G   |   ip:195.91.79   |   2010-07-06  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://finweb.hnonline.sk/c1-44673010-co-je-centralna-banka-b-font-color-ff9900-video-font-b

zeby uz aj z takychto zdrojov sa hrnuli podobne info?


FridrichHlva   |   ip:78.98.57.   |   2010-07-06  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus je už nielen mŕtvy- je to hnilý zombie, ktorý sa ďalej ako upír priživuje na našej krvi- čo to necítite? Skúste to začať vnímať- a hneď Vám to bude jasnejšie. Dalo by sa tu rozumovať- ale najprv to treba na vlastnom tele a duši cítiť- a a až potom treba myslieť, ako z toho von- taká už je ľudská povaha- kým nám nie je zle, neveríme varovaniam.... žiaľ...


FridrichHlva   |   ip:78.98.57.   |   2010-07-06  (23:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Kapitalizmus je už nielen mŕtvy- je to hnilý zombie, ktorý sa ďalej ako upír priživuje na našej krvi- čo to necítite? Skúste to začať vnímať- a hneď Vám to bude jasnejšie. Dalo by sa tu rozumovať- ale najprv to treba na vlastnom tele a duši cítiť- a a až potom treba myslieť, ako z toho von- taká už je ľudská povaha- kým nám nie je zle, neveríme varovaniam.... žiaľ...

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Tak_kolkych_z_vas_zaujima_pravda_o_kapitalizme_245.html?rand=18#ixzz0swSCzn00FridrichHlva   |   ip:78.98.57.   |   2010-07-06  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Kapitalizmus je už nielen mŕtvy- je to hnilý zombie, ktorý sa ďalej ako upír priživuje na našej krvi- čo to necítite? Skúste to začať vnímať- a hneď Vám to bude jasnejšie. Dalo by sa tu rozumovať- ale najprv to treba na vlastnom tele a duši cítiť- a a až potom treba myslieť, ako z toho von- taká už je ľudská povaha- kým nám nie je zle, neveríme varovaniam.... žiaľ...

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Tak_kolkych_z_vas_zaujima_pravda_o_kapitalizme_245.html?rand=35#ixzz0swSVUV1U
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nepodmienený základný príjem, versus Odvodový bonus

Strana SaS má vo svojom programe zavedenie odvodového bonusu (OB). Richard Sulík ešte v r. 2007 dal na tému odvodového bonusu článok na "HNblogy". Z pohľadu dnešného stavu sociálneho a ekonomického systému, tento prvok považujem za veľmi pokrokový, sociálne spravodlivejší, ako je terajší systém. Som ale zástancom oveľa dôslednejšieho riešenia sociálneho a daňového systému, ktorý spočíva v princípe realizácie nepodmieneného základného príjmu (ZP), v spojení s realizáciou systému jedinej dane. Tieto dve reformy, teda reformu sociálneho systému a reformu daňového systému, považujem za výzvu a víziu pre parlamentné voľby v r. 2014. Použil som texty z článku Richarda Sulíka (čierny text) ako výchdzie pre moje komentáre a porovnania (červený text).


Al-Kájda je moslimskou obdobou Slobodomurárov a Iluminá...

Európsky parlament 1 časť : Nigel Farage " Bola ...

!!! PRE VSETKYCH !!!

Největší vzpoura všech dob.

Psychológia

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.2653 s