20. September 2019
    
Teoria Chirality - Dolezite.sk

Teoria Chirality


  2010-11-07  (14:22)  |  Technológie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Teoria Chirality

.........čas pokročil a začínam trochu pociťovať únavu. Veď všetko toto, čo sa tu deje prechádza cez moju hlavu a ja to síce filtrujem a vynechávam čo sa dá, ale tak, či tak, to ide na plný výkon. Treba si zvyknúť. Musím ešte prežuť Faradayove magnetické stáčanie polarizačnej roviny, sme zasvätení do jeho pokusov s dôkazom zachovania energie, do pokusov vedúcich k pochopeniu elektrolýzy a elektromagnetickej indukcie. Tento sympatický vedec mi veľmi imponuje, pretože sa netají tým, že pri svojich prácach nepoužíva matematický aparát. So zatajeným dychom počúvam jeho líčenie životných osudov od chvíle, ako sa narodil v rodine chorého londýnskeho kováča, až po jeho kníhviazačskú profesiu, ktorú "zneužil" na to, aby viazané knihy aj čítal a učil sa z nich. Vďaka pomoci (známeho?) chemika a fyzika H. Davyho, ktorý spozoroval nesmierny záujem samorastlého výskumníka o vedu a zobral ho za svojho asistenta, sa dostal k vedeckej práci a dosiahol obrovské úspechy.

Posledný požiadal o slovo pán Maxwell, ktorý doteraz mlčal a iba pokyvoval hlavou. Ospravedlnil sa, že nevystúpil medzi prvými, ako by to zodpovedalo jeho dobovému zastúpeniu, ale teraz je rád, pretože sa presvedčil, že všetko to, čo v svojich dielach prezentoval a uviedol, vychádza zo zdravého fyzikálneho jadra, s ktorým je možné pracovať a ktoré je možné úspešne rozvíjať.

 K tomu povedal: "Musím sa priznať, že pri vás páni som svojim spôsobom iba improvizátor a neobjavil som nikdy nič, čo by nebolo predo mnou prezentované. Snažil som sa iba, aby to, čo mi vnútorne imponovalo, čo bolo vyslovené a mne blízke, som mohol dokázať. A nakoľko jedinou mojou silnou stránkou bol matematický aparát, nemal som inú možnosť, ako to urobiť. Ale bez jasných a obrazne veľmi sugestívnych  popisov napríklad môjho predchodcu a predrečníka, sira Michaela Faradaya, ktorý ma naučil prvkom zdravej fyzikálnej predstavivosti, by som to nikdy nebol zvládol. Len takto som si mohol dovoliť načrtnúť a odvodiť matematický model šírenia elektromagnetických vĺn, vypočítať rýchlosť šírenia svetla v pružnom éteri a zaviesť vôbec pojem Faradayových siločiar. Trochu som sa pokúšal vytvoriť vlastnú teóriu magnetizmu a magnetizácie ale zase len na základe toho, čo bolo predomnou známe. Pri formulovaní teórie rozdelenia difúznej rýchlosti molekúl pri trení v látkach som sa učil experimentálnym postupom v súlade s metodikou popisovanou sirom Faradayom. Toto som samozrejme mohol rozšíriť aj na popis kinetickej energie plynov, čo som vlastne matematicky popísal v súlade s tým, čo sa tu povedalo. V kontexte toho je môj príspevok pre poznanie sveta iba omrvinkou!"

Za týmto skromným predslovom sa rozpútala vášnivá polemika o potrebnosti matematického aparátu v klasickej fyzike. Výsledkom bolo konštatovanie, že v takom kontexte, ako ho načrtol pán Maxwell, je matematický aparát nesmierne užitočný a potrebný. Nikto si však nevedel predstaviť, že by to mohlo fungovať aj naopak.

Po virtuálnej večeri, ktorá mi pomohla  nabrať viac psychických, ako fyzických síl (fyzicky som bol úplne fit) som odštartoval posledné kolo prvého dňa stretnutia fyzikov v mojej boľavej hlave. Sála sa vznášala v oblakoch dymu a nefajčil už hádam len Sam a ja. Poprosil som ho teda, že keď už mám znášať ten dobový kolorit spojený s pravým poňatím tvorivého prostredia, aby mi aspoň vynechal imitovanie bolesti v hlave.Zatváril sa prekvapene a povedal mi: "Ale ja nič v tomto smere neimitujem, žiadna bolesť hlavy nie je programovo závislá okolnosť! Aste ide o asociáciu. Mozog si na základe zrakového vnemu - vidím zadymenú sálu a čuchového vnemu - cítim vôňu tabaku vyvolá asociáciu - bolí ma hlava. Mávate s tým normálne problémy?"

"No mávam a vyhýbam sa takémuto prostrediu, alebo, keď som už tam tak si zapálim, aj keď inak nefajčím. Toto mi pomáha. Samozrejme šlukujem iba plytko. Akoby sa mi potom zúžili priedušky, či čo a ja necítim ani bolesť hlavy..."

"My skúsime odpojiť vnímanie vône. Tak ako? Pomohlo to?"

"Zdá sa že áno, ale teraz mi slzia oči. Nechápem to. Nemôžeš to fajčenie jednoducho zrušiť?"

"Je to súčasť zachovania tvorivých podmienok pre prítomných pánov."

"Dobre, ale to sú fajčiari všetci?"

"Nie, ale neodmietnu dobrý tabak"

"Tie oči ma pália Sam!"

"Tak to všetko vrátime a skúsime imitovať endorfíny. Aký to má účinok?"

"Je to super! Zatiaľ to nechaj tak!"

Zaplavili ma pocity šťastia a mal som ťažkosti formulovať jasne a precízne, čo od pánov teraz očakávam. Endorfíny sú veľmi príjemná vec, vraj akési chemické koncetráty pocitu šťastia. Ako to ten Sam robí aj bez chémie? (Nezabudnúť sa opýtať).

Požiadal som teda pánov, aby boli takí láskaví a teraz spoločne sformulovali základné tézy, na ktorých je možné postaviť podstatu sveta, teda od stvorenia vesmíru, až po najmenšiu čiastočku hmoty v tomto vesmíre. Nepovedal som to veľmi trefne, ale dúfam, že ma pochopili. Požiadal so Sama, aby to sledoval, lebo tak sme sa dohodli, že on sformuluje prvý list, ktorý poputuje vonku.

Kým sa páni potili na formuláciách, ja som sa oddával jedeniu a znova a znova som do seba tlačil všetko možné, až do doby kým si to Sam nevšimol a nespustil vo mne zarážku. Pocit sýtosti a plnosti spolu s endorfínom vo mne vyvolal potrebu si zdriemnuť. Alebo to bolo preto, že si Sam obsadil pri sledovaní vedeckej dišputy väčší objem mozgovej hmoty ako obvykle a mňa vytlačil na perifériu vedomia? Neviem. Proste som sa z driemot zobudil, keď už bolo po všetkom.

Páni sa rozchádzali od stola a išli sa pozrieť na večernú oblohu. Zaželal som im príjemnú zábavu a dobrú noc a išiel som pred Samom, ktorý ma tlačil do mojej izby.

Písať sa mi už vôbec nechcelo. Dúfam že to bude aspoň krátke. Len pár slov...

Opýtal som sa Sama kde budú páni spať. Odpovedal mi, že páni spať na rozdiel odo mňa nemusia. Nešlo mi to do hlavy. Spať nemusia, ale fajčiť, to áno!

Na otázku, čo budú celú noc vlastne robiť, mi bolo zdelené, že budú Samovými hosťami v jeho parazitnej sieti a budú si vymieňať názory a zjednocovať odborné pojmy. Nepáčilo sa mi to, lebo oni sú vlastne iba mojimi hosťami a ja neverím, že to je takto vymyslené v projekte. Sam mi vysvetľuje, že by bola škoda ich vrátiť na vonkajšie Smithove servre, lebo tie budú na noc vypnuté. Zatiaľ sa dá veľa užitočného urobiť. Na rozdiel odo mňa ich nebrzdia žiadne biologické rytmy. Na otázku, či nemôžu cez noc ostať v mojej hlave, mi Sam povedal, že nie, lebo po poslaní listu mi v reále odpoja tlmenie hlbokých vrstiev mozgu, ktoré sprístupnia Samovi na sťahovanie hĺbkovej pamäte a na vedomie sa nasadí spánok. Páni vedci teda u mňa v žiadnom prípade zostať nemôžu...

Samotné poslanie listu nebolo až také náročné ako som si myslel. Proste Sam mi nadiktoval pár viet a ja som ich písal do vzduchu. Na otázku aké veľké písmená si praje, mi odpovedal, že to je moja vec. Potvora je ten Sam. Začína mi niekoho silne pripomínať!

No a tu je toto čo som napísal. Zajtra si to prečítam. Teraz už musím ísť spať...

List z prvého dňa pobytu vo virtuálnej realite

Vstupné bootovanie prebehlo v norme.

Normalizácia stavu vedomia nastala po 6 hodinách.

Pozvanie na virtuálne stretnutie prijali 11. účastníci:

(Nasleduje menný zoznam).

Úvod stretnutia bol určený na stručnú prezentáciu celoživotného diela účastníkov stretnutia.

Nasledovalo zjednotenie pojmov.

Účastníci na záver prijali nasledovné komuniké:


- Základom všetkého bytia je chirálna energia.

- Hmota je prirodzeným dôsledkom nehomogenity a nerovnováhy dvoch chirálnych zložiek energie skondenzovanej v tvrdom éteri.

- Tvrdý éter vznikol z mäkkého éteru pôsobením tlaku v konečnom objeme konečného vesmíru.

- Mäkký éter je pasívny stav dvoch chirálnych zložiek energie.

- Mäkký éter nevedie svetlo, ani iný druh žiarenia a energie.

- Mäkký éter sa v našom lokálnom vesmíre pravdepodobne nevyskytuje.

- Mäkký éter môže večne uchovávať určitú  informáciu.

- Pojem vákuum zodpovedá pojmu tvrdý éter.

- Tvrdý éter má v našom vesmíre rôznu hustotu.

- Len tvrdým éterom sa môže šíriť energia, svetlo a žiarenie.

- Svetlo je špecifický druh priečneho vlnenia a nemá časticovú povahu. Šíri sa v závislosti od tvrdosti éteru a v závislosti od vlastností z neho skondenzovaných zložiek ako priečne vlnenie modulované na nosnej vlne.

- Fázové premeny látok sú najprirodzenejším prechodom energie do zmeny stavu hmoty a naopak. Odohrávajú sa na úrovni: tvrdého éteru, jadra atómu, stavby molekúl, kryštalickej stavby, plynného a kvapalného skupenstva.

- Vesmír vznikol pravdepodobne v dôsledku kondenzácie jednej z dvoch chirálnych zložiek energie pri dosiahnutí kondenzačného tlaku, v dôsledku čoho prebytok druhe chirálnej zložky vyvolal nerovnováhu a vznik dostredivej a sférickej sily.


 Koniec spojenia.

Páni, prajem vám dobrú noc!

 

2. DEŇ

.................

..........

Celý dokument v pdf verzií možete stiahnuť tu , v doc verzií tu , v odt verzií tu


Marek Kipikasa
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-08  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no, to by som aj ja rád vedel, či platí toto, alebo teória jedného kameňa. vzhľadom k mojim možnostiam a potrebám sa mi to však dnes javí nepodstatné.


nalim   |   ip:217.75.85   |   2010-11-09  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  srdecna vdaka za spracovanie do PDF !


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-10  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fyzika tie veci nazýva inými pojmami, ale v princípe je to správne. Úroveň "najvyšších" znalostí je zatiaľ tu: Vesmír vznikol Veľkým treskom, ale má to veľa háčikov, začína byť spochybňovaná tzv. inflácia, hoci sú o nej rukolapné dôkazy. Nevieme, čo tvorí 95% gravitačných žiaričov vesmíru, objav temnej energie tak zamotal platné teórie, že dnes je podľa mňa zbytočné robiť akékoľvek závery o vzniku vesmíru. Ja celkovo nechápem, prečo vedcov tak nadnáša myšlienka "konečnej teórie", keď výsledky, ktoré doteraz majú, stoja na barlách, nie na nohách. Ženie ich vidina nobelovky, a nie prostý vedecký záujem, ako to bolo v 19. storočí, keď tá pokrytecká cena ešte nebola udelovaná.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Válka o modré zlato - Nad vodou se nedá zvítězit

zapomeňte na ideologie, zapomeňte na státy a národy, nevzhlížejte k náboženství, odhoďte všechny pakty a doktríny. Příští světová válka o takových malichernostech nebude. Lidé budou bojovat o holé přežití, o zbytky nerostných zdrojů, budou se zabíjet pro sklenici vody. Tak soudí ruský vojenský expert Konstantin Sivkov ve své analýze pro server.


Na strane obyčajných ľudí.

NWO - minulosť a súčasnosť 1/3

NWO - minulosť a súčasnosť 2/3

NWO - minulosť a súčasnosť 3/3

Obyčajní ľudia verzus Politici

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2228 s