21. August 2019
    
Thomas Jacob o novom švajčiarskom zlatom franku a prečo je EÚ zlý nápad - Dolezite.sk

Thomas Jacob o novom švajčiarskom zlatom franku a prečo je EÚ zlý nápad


  2011-08-15  (20:47)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Thomas Jacob o  novom švajčiarskom zlatom franku a prečo je EÚ zlý nápad


Daily Bell: Povedzte nám prosím o vašom nápade na zavedenie zlatého franku

 

Thomas Jacob: S radosťou. Myšlienka je výsledkom môjho záujmu o voľnú trhovú ekonomiku a hlavne moje presvedčenie, že komoditné peniaze najúčinnejší spôsob ako obmedziť vládne angažovanie sa v ekonomike. Myšlienka je jednoducho znovu zaviesť ďalšie zlaté mince meny vo Švajčiarsku na ústavnej úrovni.

 

DB: Je to podobné myšlienka strieborného Libertados v Mexiku?

 

Thomas Jacob: Podobnosť je, že sa jedná o právnu paralelu meny a komodity ako peniaze. Rozdiel je v tom, že švajčiarsky zlatý frank bude súkromne vyda. Úloha vlády bude obmedzená na definíciu vzhľadu a obsahu zlata v minciach a chrániť poctivé obchodné praktiky.

 

DB: Kde ste so svojím programom?

 

TJ : Švajčiarska ľudová strana aka Demokratická únia Centra, ja a Dr Ulrich Schlüer z najväčšej strany Švajčiarska, SVP, 8. marca predstavil iniciatívu parlamentu – mimochodom, v ten istý deň parlament založil právo zlata ako meny.

 

Zároveň so skupinou zapálených politikov a ekonómov, vrátane mňa, sme založili združenie zlatého franku za účelom koordinácie činností, ktoré majú pomôcť realizovať myšlienku o nadstranickosti projektu.

 

DB: Aké sú ďalšie kroky?

 

Thomas Jacob: príslušná komisia sa bude zaoberať návrhom pravdepodobne na zimnom zasadnutí. Bbudú prija a bude sa pracovať na nej, alebo pôjde priamo na parlamentnú pôdu na hlasovanie. Ak by tam nebol žiadny záujem, začneme občanskú iniciatívu. S 100 000 podpismi voličov môžme hlasovať priamo, nezávisle na tom, či sa to politikom páči alebo nie.

 

DB: Je nádej?

 

Thomas Jacob: No, som si istý že áno. Teraz je ten správny čas, problém je jednoduchý. Reč je o slobode voľby v menovej oblasti, niečo, čo nemôže byť proti dobrej viere. Nejedná sa primárne o útok dnešnej peňažný systém, ale dáva ľuďom slobodu voľby. Ak dnešný peňažný systém je dobrý ako úrady tvrdia, že je, nemusia sa obávať. Ak tomu tak nie je, tak by sme nemali byť nútený ho používať.

 

DB: Aká je finančná situácia vo Švajčiarsku teraz?

 

Thomas Jacob: ekonomika je silná a tak je aj finančný sektor. Vidím zvláštne výzvy k neistote ohľadom budúcich pravidiel a predpisov a ich presadzovanie. Jeden môj priateľ, Robert Nef, razil termín "vorauseilender Gehorsam", čo znamená, že švajčiarske orgány majú tendenciu k používaniu a presadzovanie národných a medzinárodných pravidiel a predpisov nielen na liste, ale v predstihu.

 

DB: Aká je u vás politická situácia?

 

Thomas Jacob: Naliehavý je náš vzťah s EÚ, finančné témy a prisťahovalectvo. Stranícka politika je do značnej miery rozdelená do SVP a zvyšok. SVP je často prvá, kto ukáže na problémy, ktoré ľudí trápia a politika ignorovala a má nebývalý úspech a ako najväčšia strana vôbec sa v súčasnej dobe blíži k asi 30. percentám hlasov. Hlavnými porazenými sú strany v strede, ktorý sa posunuli do ľava a smerom k EÚ v priebehu 90. rokov. Zdá sa, že protipól SVP vo väčšine otázok. Parlamené voľby tento rok na jeseň budú zaujímavé: v prípade, že SVP získa viac hlasov či sa pripojí vľavo alebozostane na terajšej platforme? To bude rozhodujúce pre švajčiarsku politiku v nasledujúcich rokoch.

 

DB: Ste fanúšikom Európskej únie?

 

Thomas Jacob: Nie. Moc korumpuje, a centralizácia vždy znamená vyššiu korupciu. Som federalista, v ideálnom prípade až po každého jednotlivca.

 

Denná Bell: Je Švajčiarsko zbližované s EÚ? Ako?

 

Thomas Jacob: Prieskumy ukazujú, že 80 percent je proti vstupu do EÚ. Väčšina politikov a takmer všetci úradníci sa chcú priblížiť a nakoniec vstúpiť do EÚ, ale dnes sa musia pohybovať opatrne. Je tu vždy nebezpečenstvo, že sa voliči budú búriť a v našom priamom demokratickom systém, môžeme hlasovať o každom probléme, ak politici preháňa.

 

Denné Bell: Prečo je zlatý frank potrebným?

 

Thomas Jacob: Prečo nie? Slobodná voľba je vždy prospešnou. Existuje mnoho potencionálne veľkých výhody, a to najhoršie, čo sa môže stať, je nevedomosť, ktorá je dobrá na nič.

 

Potom je tu otázka budúcnosti dnešného menového systému. Mám svoje osobné názory na to, ale chcem zdôrazniť, že nie je nutné, aby sste o mnou súhlasili, na podporu vytvorenia zlatého franku. K dispozícii je napríklad morálny problém s čiastočným rezervným systémom (Fractional Reserve Systém. PP), čo znamená, že niektorí ľudia vytvárajú peniaze "z ničoho" a verejnosť to zaplatí cez infláciu. Potom je tu "predstieranie poznania." Hayek hovoril: Proste neexistuje spôsob, ako môžu orgány vedi všetko, čo potrebujete vedieť, aby robili rozhodnutia pre celú ekonomiku.

 

V neposlednom rade je tu ďalšia otázka, na ktorú som nebol schopný odpovedať: V prípade, že menové orgány chcú pozitívnu infláciu, to znamená, že množstvo peňazí v obehu musí rásť rýchlejšie ako tovaru a služieb - a to je rast peňažnej zásoby, v dnešnom systéme, To všetko je podporené zodpovedajúcej sume dlhu. Ako si môžete uložiť čoraz väčšie množstvo na dlh? Nie je to šialený nápad? Pokiaľ ide o cestu k zmene, páči sa mi Hans Sennholz čo povedal v prejave v roku 1984 na Mises Institute: "Iba v slobode, len cez paralelný štandard, je možné, že niekedy dospejeme k pravej menovej reforme."

 

DB: Čo by zlatý frank mohol urobiť...

 

Thomas Jacob: ľahko zrozumiteľné a použiteľné tovarove mince, peniaze by sa stali ľuďom "zmyslovým zážitkom" hrať sa zo skutočnými peniazmi. Ľudia pocitia že majú v ruke zlaté h franky a okamžite a intuitívne pochopia rozdiel medzi "skutočnými" a "fiat" peniazmi. (Fiat currency.PP) Finančný svet pre nich už nikdy nebude ako predtým.

 

Na praktickej úrovni by zlatý frank mal byť vyrábané ako bimetalové mince, od púhych 0,1 gramov zlata v centre. Táto minca bude stáť asi 5 dolárov, a mnohým ľuďom prístupi zlato prvýkrát. Tým sa otvárajú nové trhy pre zlaté mince aj mimo Švajčiarsko. Právna ochrana pred zdaňovaním učiní zlaté franky atraktívne pre životné poisťovne, penzijné fondy, atď. Podľa jedného odhadu dodatočný dopyt po zlate vo Švajčiarsku zvýši cena zlata o 11 percent.

 

DB: Čo budú ostatné krajiny robiť?

 

Thomas Jacob: V závislosti od vývoja vo Švajčiarsku, dokážem si predstaviť rôzne scenáre. Všetky sú pozitívne, ale je príliš skoro špekulovať o špecifikách.

 

DB: Čo vás viedlo k myšlienke?

 

Thomas Jacob: Aby som bol úprimný, viera v "zdravú menu." Zo skupinou poslancov SVP sme to preberali a Ich obavou bolo zabezpečenie dostatočného množstva zlata v našej národnej banke, čo je podľa mňa dobrý nápad, ale nerieši jadro problému. Pôvodne som chcel použiť zvyšné zlato ako základ pre paralelnú menu zlatého franku. Po obrovských stratách národnej banky v minulom roku sa toto zvýšenie stalo utopické, a sústredil som sa na dnešný návrh.

 

DB: Ste motivovaný rakúskou ekonomickou  školou - niekto, kto verí v misesovskú Human Action?

 

Thomas Jacob: Presne tak. Ale je to politická akcia ktorý môže pôsobiť rušivo aby sa o nej viedli diskusie.

 

DB: Aký je váš pohľad na striebro?

 

Thomas Jacob: Oddelenie peniaze od štátu. Akonáhle bude zavedený zlatý frank som si istý, že bude ľahké urobiť nakoniec to isté zo striebrom

 

www.thedailybell.com

http://www.standardchartered.com/bn/personal-banking/investments/gold-premium-currency/en/

 

Juraj Smrek


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Dodo   |   ip:91.148.23   |   2011-08-16  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa vážne začne táto myšlienka realizovať, spustia elitári protikampaň, kde budú presviedčať ľudí, že pri takejto reforme prídu o svoje úspory, aby ju nepodporili a nemohla sa realizovať.


iz   |   ip:178.40.16   |   2011-08-16  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  všetko sa dobré obráti :) Ani Nóri nie sú v EU a keď sa mládež pokúsila vystrčiť rožky akú politiku by mal ich premier robiť, nejak ich poslali na onen svet.
Švajčiari majú v bankách peniaze polovice sveta a tak vládnuca "elita" musí mať dobré kontakty s ich vládou.
Kvíz:
Viete si predstaviť humanitárne bmbrdovanie Švajčiarska?
a: neviem, ale môže sa stať
b: NIE
c: ÁNO, lebo hoci elitári sú inteligentný, ich túžba po svetovláde nemá hraníc :)


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...na 100% áno...Švajčiarske banky už od začiatku vždy boli a budú len a len jednou veľkou pokladnicou elitárov...ak nastane pravá chvíľa ľudia budú vo Švajčiarsku presne na tom istom ako ľudia na celom svete...nenechajú žiadnú krajinu vládnuť samostatne...tak ako sa tam nuly pripisujú tak sa tam aj zmažú a nastane chaos a terorizmus...nikto nieje v bezpečí...ich politici ak budú vzdorovať...jednoducho sa ich zbavia teroristickým útokom a dosadia svojich...žiadny frank...žiadne zlato im nepatrí...všetky peniaze ktoré majú si užívajú na úkor elitárov...ale vždy len do času...neubránia sa buď podľahnú dobrovoľne alebo násilím.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...klamstvá po prvom teroristickom útoku...rozhodli sa zničiť euro...rozhodli sa zničiť stabilitu v EU...tento článok je vlastne prvý krok...k terorizmu vo Švajčiarsku.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Thomas Jacob...pracuje pre slobodomurárov...už sa zakusli do Slobody vo Švajčiarsku.


AlonsoQuijano   |   ip:178.41.74   |   2011-08-16  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len tak medzi rečou, zdá sa mi, že aj Líbya chcela zaviesť zlato ako platidlo mimo iných aktivít, kt. nepresadzovali členovia európskych mocností.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..šak preto sa tam aj bombarduje...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JEDNA OTAZKA DO PLÉNA .. PROSIM TOHO KTO TO VIE, NECH ODPOVIE..

PRECO HITLER NENAPADOL SVAJCIARSKO CEZ VOJNU??

NEJAK MI TO NEJDE DO TEJ MOJEJ KONPIRAČNO-NABOŽENSKO-FANATICKEJ PALICE..
DAKUJEM..


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...lebo tam ukladal peniaze pre saionistov...ktorý druhú svetovú vojnu rozohrali...na pláne mali aj tretiu...ale nerátali s tým čo prišlo...samotné zlo sa im otočilo chrbtom a začalo bojovať na strane BOHA...preto teraz všetko padá...ak rozohrajú tretiu sv.vojnu...bude to skaza aj pre nich...slobodomuráry si myslia že ju budú mať pod kontrolou, ale nebudú pretože bojovať sa bude proti samotnej VOJNE...a tá nevynechá nikoho ani elitu...je strašne veľa atomových zbraní o ktorých nemajú slobodomurári ani šajnu...bude to celosvetová skaza...pre každého aj pre nich....ľudstvo versus VOJNA...nikoho nevynechá.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...aj slobodomuráry majú slobodnú vôľu...ani im ju BOH neberie....ide už len o TO kde strávia VEČNOSŤ.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdeněk..
neviem co tym myslis,ze zlo zacalo bojovat na strane Boha??

vysvetli!!
Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-16  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak švajčiarsky zlatý frank... Ešte pred rokom ste tu konšpiračne drístali o zaručene skorom opätovnom zavedení marky, ako majú Nemci pripravenú novú menu, jej zavedenie a ktoré série eurobankoviek budú bezcenné. Akú menu si vymyslíte nabudúce? Medené toliare?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...veď si sa zúčastnil rozhovoru kedy my bolo odpustené...či si zabudol?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  luciferovi BOH odpustil...urobil zo zla DOBRO:)))))))...a tak to bude na VEKY VEKOV...už NEZBLÚDI.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pan da manium..

ty budes vediet preco hitler nenapadol cez vojnu svajc??

co??joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenko..

zasa mas schyzofrenicky zachvat???


GOJIM   |   ip:195.91.10   |   2011-08-16  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins:

bola to dohoda Hitlera a sionistickych velkobankarov na najvyssomm stupni, tak ako realizovali holokaust(sionisti nepovazovali beznych zidov za rovnych sebe), tak jestvovala i dohoda o neutralite Svajciarska..ved aj Hitler potreboval na svoju "Reich" peniaze, tak ako Lenin na svoju "VOSR"..bohuzial, zvycajne sli z tych istych kruhov..ale podla toho Joplins, co som tu cital tvoje prispevky, mam pocit, ze toto vsetko ovladas, lebo mas dobre myslienky!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...áno...áno...nemôžem zato...ale čo už...treba ľudom otvárať oči a vystríhať ich pred svetovládou...merkelová a šarkézy už dohodli európsku vládu...a to je predposledná fáza pred svetovládou.


Slobodoslav   |   ip:88.80.245   |   2011-08-16  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRECO HITLER NENAPADOL SVAJCIARSKO CEZ VOJNU?

To je otázka skôr pre Hitlera ako ďo fóra... ;-)

Podľa môjho názoru ale preto, že:
1. Švajčiari mali výborne premyslenú obranu:
- Výborne vyzbrojenú Švajčiarsku gardu a najmä domobranu. Každý dospelý Švajčiar je vycvičený a ozbrojený.
- Ťažko prístupné hornaté územie.
- podmínované tunely a mosty, takže v prípade invázie by sa celé Švajčiarsko premenilo na prakticky nedobytnú pevnosť s prírodným opevnením, ktorú by bránila niekoľkomiliónová armáda občanov.

Teda aj Hitler si 2 krát rozmyslel, či svoju niekoľkomiliónovú armádu obetuje na získanie malého Švajčiarska bez akýchkoľvek nerastných surovín, alebo či ju radšej použije na prakticky bezpracné získanie zdrojov Rakúska, Poľska, Československa, Francúzska, Ukrajiny... a takmer aj Ruska.

Jednoducho povedané každá vojna sa vedie iba za účelom zisku. A preto aj každý psychopat ktorý zvažuje rozpútanie vojny zvažuje náklady a možné zisky.

Ak je štát bez adekvátnej obrany a útok naň by si vyžiadal len zlomok nákladov oproti vojenským ziskom, je v tomto prípade základný predpoklad vojny splnený a existuje teda reálna pravdepodobnosť napadnutia.

Vo Švajčiarsku tento predpoklad nebol splnený a teda zostali neutrálni a nezávislí aj v čase WW2, aj keď boli úplne obkolesený fašistickými štátmi.

Samozrejme ak by Hitler Švajčiarsko napadol v počiatkoch vojny, keď mal armádu v plnej sile, tak by aj napriek tomu pravdepodobne vyhral. Ale mal by obrovské straty a nestálo mu to za to, čo by tým získal. Švajčiari preto počas vojny pozorne sledovali situáciu v Nemecku a prispôsobovali svoju stratégiu tak, aby znížili pravdepodobnosť útoku na seba. Teda v časoch, keď bol Hitler najsilnejší, tak znižovali úžitok z dobytia Švajčiarska tým, že sa s Hitlerom snažili dohodnúť a napríklad súhlasili s komerčným transportom tovaru z Nemecka do Talianska cez Švajčiarsko. Ďalej ako nezávislá krajina slúžili ako Nemeckej elite tak aj elite z krajín dohody ako sprostredkovateľ pri obchodných a diplomatických stykoch.

Zo ziskov s týchto obchodov profitovali všetci a samozrejme najmä Švajčiari.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vedeli to aj slobodomurári...ale oni nechceli aby vyhral...preto proti nemu postavili ameriku...išlo len o likvidáciu ľudí a nevinných židov...a nahanobenie ich majetku...pre pokračovanie ich plánu na svetovládu...vlastne 90% majetku týchto vyvraždeních nevinných židov...zhrabli slobodomurári...hitlera len využili...oklamali..a zabili...nemal toľko kecať...mal talent na strhnutie más ľudí.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  GOJIM..

vies co, myslel som si nieco v tom zneni, no nebol som si isty.

slobodoslav.

hoc znie logicky to co pises, viac sa priklanam k vysvetleniu GOJIMA, lebo ako som pisal, ja som stara konpiracno-nabozensko-fanaticka palica..a viac mi vonia to vysvetlenie..

ale vdaka za namahu:-)))


shambal   |   ip:77.234.22   |   2011-08-16  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyborne napisne slobodoslav.Bez okolkov,domyslavosti a hlavne rozumne.Mimochodom ked Hitler chcel obsadit Ceskoslovensko tak mu jeho generali hovorili nech sa kroti pretoze vedeli co mame v Slavoniciach.Hitler to az z hrozou zistil po mnichovskej dohode.Znacne sa posilnil vojenskou koristou zhromazdenou v mobilizácii a jeho sila len vzrastla, len zbrojarsky priemysel zdvojnasobil potenciál Nemecka.


GOJIM   |   ip:195.91.10   |   2011-08-16  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pani, viem, ze to nebudete cele citat, ale potvrdzuju to aj pravoverne NESIONISTICKE zidovske organizacie, ze SIONISTI sposobili HOLOKAUST! bohuzial, ani tito pravoverny Zidia nemaju pristup k mediam:(
http://www.jewsagainstzionism.com/antisemitism/holocaust/gedalyaLiebermann.cfm

koniec koncov, aj na dolezite.sk vyslo o tom vela clankov, napriklad toto nepotrebuje komentar:
http://dolezite.sk/Brutalny_podiel_Sionizmu_na_Holocauste.htmlrafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skor sa priklanam k nazoru Slobodoslava, ako Gojijma. Vy to vidite len cez svoje sionisticke konspiracie. Ale nazor Slobodoslava ma na rozdiel od vas aspon hlavu a patu.


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-17  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.
gojimov nazor nema hlavu a petu?..alebo si len velky bojovnik proti konspiraciam..a potrebujes o sebe vzbudit dojem , ze ty mas triezvy pohlad n svet a dijiny.. nie si ovplyvneny konspirackami..a tak tvrdohlavo uznavas a schvalujes len tie teorie ktore sa hodia tvojmu pohladu na svet??

predo gojimov nazor nema hlavu petu??
nemohlo to tak byt??
nemohla tam byt dohoda medzi bankarmi a hitlerom?

ved aj dansko bolo nezavisle a napadol ho.. nerespektoval nic..
a myslis, ze sa zlakol hor a nedostupnosti?

mozno to tak bolo, nehovorim,, no tvoje ustipadne poznamky n vsetko co sa nazhoduje z oficalnou verziou uz zavana antikonspiratizmom..

co si za to plateny?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (10:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, mohlo dojst k hocicomu, o tom niet pochyb, ale kedze chybaju dokazy, tazko to vyvracat, ci podporovat, stale je to v rovine konspiracii. Je pravda, ze za vsetkym stoja peniaze a moc, ale vidiet do hlavy Hitlera je tazke, ved je uz 70 rokov mrtvy. Ani s oficialnou teoriou vzniku a priebehu 2. sv. vojny nemozeme byt spokojny, ale fakty su jedna vec a konspiracie druha. Vase ustavicne temy, krutiace sa okolo Zidov su patologicke. Ale znamy je fakt, ze Zidov nemali radi ani Rusi, ani Francuzi, ani Britania, ale napriek tomu vsetky tieto staty napadol. Preco k otazke typu, preco nenapadol Svajciarsko, nepridas aj ostatne krajiny, ktore nenapadol?


LenkaB   |   ip:195.146.1   |   2011-08-17  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď sa pozrieme na to, čo všetko získali tí "vysokopostavení" židia - vládnuci finančnému systému, je veľmi pravdepodobné, že Hitler bol ich bábkou (finančne ho dostali k moci, pochybujem, že to urobili zo svojej nevedomosti)

(získali štát Izrael, nedotknuteľnosť, prizmu "pravicového extrémizmu" pre každého, kto si dovolí otvoriť ústa, tá hŕstka nepodstatných židov "nižšej vrstvy", ktorú obetovali im vôbec neprekážala, práve naopak, zbohatli na zbraniach, finančne vyčerpali krajiny, ktoré boli nútené sa stále viac zadlžovať v ich bankách atd.).

Takže ak sa pozrieme na to, čo získali, má to určite svoju logiku...

Inak priemysel holokaustu je v plnom prúde ešte aj dnes:

http://www.sme.sk/c/6018621/zidia-zaluju-vieden-chcu-miliardu-a-pol-za-majetok.html


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stat Izrael neziskali vdaka Hitlerovi, ci Churchilovi, ale vdaka USA, kde sa na nedostatok Zidov stazovat nemozu.


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-17  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.
ktore su to??

a po 2.. dokazy.. myslis knizkovu historiu?
rafael..myslel som si ze si sa vac naucil za ten cas co existuje net.

preco by ti ktori to vsetko spiskali nemali aj moc to prepisat a urobit z toho oficialnu pravdu a ¨fakty¨?

co??

ty veris tym faktom akokeby si vede na milion percent, ze su pravdive a nezmenene..
preco tak vehementne popieras bibliu ci jej pravdivost..a vsetko co citas ty a comu veris,,pokladas za navyvrattelne fakty..
mozes mi toto vysvetlit??

ved toto je chore..len ja a to co ja jepravda..
ja mam patent na to co je pravda a viem presne co bolo zmanipulovane..

tazko je s tebou..tazko..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cital si Churchila? Asi nie, lebo by si vedel viac o tom, ako to prebiehalo. Neverim, ze to bolo presne ako pisal, ale je to autenticke, zil v tej dobe, bol zucastneny na vytvarani historie. Bibliu do toho neplet, na to su tu ine stranky, ty vidis len to, co vidiet chces.


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-17  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tá odutá onička má patent na pravdu od svojej generálnej modly na tri. Nedokáže sa oprieť ani o vlastnú empíriu, keďže v inej diskusii sa pochválila, že vraj už dávno dospela...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimave je, ze na jednej strane si presvedceny, ze historiu prepisuju vitazi, comu sa vobec nebranim iverit, nakolko som zazil vela zamienania historie, ale na druhej strane tvrdosijne trvas na jedinom zdroji pravdy, ktore nikto nikdy neprepisal. Ako si mozes byt tak isty? Je to naozaj len zapricinene tvojim nekritickym pohladom na jedinu zaslubenu knizku? Ved sam dobre vies, kolkokrat bola prepisana, odhliadnuc od politickeho diktatu jej zakladatelov. Ak neveris, ze preklady stokrat prepisovane tendencne zaujatymi fanatikmi nie su zalozene na pravde, tak je tazke s tebou, velmi tazke .


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-17  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.. sme si qvit.. tak nejak??

nieco ti poviem.. nedokazes najst pravdu ani v tom co sa dnes deje.. nevies ako to je napr. s izraelomm, ci arabmi..
a nie to este ako to bolo pred 70 rokmi..

pripustam vsekto mohlo byt zmenene.. aj biblia..
no to je uz moja osobna viera ,ze nebola respektive,,ze nie vzdy len katolicka cirkev mala moznost manipulovat nou..
mylsim, ze biblia je preto pravdiva..lebo ju prepisovali a strazili aj samotni ludia,, ti ktori naozaj uverili.. a boli za to zabijani..

no to je o inom..

a pandadebilovni odkazujem..

ty si vzyvaj svoju modlu na 5 ktora ti jedneho dna ked dostane moznost natrhne tvoju blekmetalovu rit. a vysklebe vsetky tie mastne vlasy..

a do mna sa laskavo nestaraj..

mam ta rad..ale si debil.. to je cele. :-DDDDD


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins mas velmi skreslenu vedomost o historii. V dobe ked ju prepisovali, kedze knihtlac este nebola vynajdena, boli prave ti, ktorym najviac zalezalo, aby bibliu upravili podla svojich mocenskych chutok. Lebo obdobie, ked boli krestania prenasledovani a muceni, vtedy este biblia neexistovala. Ale kedze tvoje intelektualne schopnosti daleko prevysuju osatnych diskutujucich, je tvoja obhajoba, ako vzdy tendencna, sam dobre vies, ze ja mam v tomto viac pravdu ako ty, ale cez tvoju dogmu sa nedokazes preniest. To je tvoj najvacsi handicap. Ja suhlasim, ze nevieme, co sa dialo pred 70 rokmi a nevieme to ani teraz, toboz pred 2000 rokmi.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-17  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ovečka Joplinsovä, pozor na správnu duchovnú potravu. Kniha oviec je ako mokrá ďatelinka, nech ťa potom neduje a nevytáča...!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-17  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pan-debilium..
vdaka za upozornenie..
uuuffff. zasa to zo mna vyslo.. fuuu..
robis fakt zasluznu pracu..
neviem ako ti podakovat..
slova nestacia..
daj mi adresu..pridem sa ti podakovat osobne..
co ty na to??

a pak te mozna taky naucim litat..co??
joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-17  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael..

ja nemam ziadnu dogmu ktorej by som podlahol..
ja som stale v stadiu pozorovania.

ty si uz vo svojej mysli kapitolu uzavrel, hoc s pochybnymi a plytkymi ci narychlo pecenymi vysledkami,ktore sa mozu kazdym dnom zmenit!!

ako som ti pisal,a verim,ze si si to vsimol, este sa nestalo co je napisane..
cas este nanastal.. a nedialo sa tak ani v minulosti..
takze podla mna je mudrejsie pockat,,ako ukojit svoje zostrasene ego intelektualnymi srackami,ktore sa len hraju zo slovickami a historiou!!

takze skoncim to ako vzdy fanaticky- " kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepsie"!!!

nie ze by som sa chcel smiat z tvojho nestastia, no vypada to tak,ze ostane pri biblickej alternative ukoncenia tohto prevrateneho systemu...

good luck ...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-17  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani teoria primitivnych narodov Oceanie, Afriky , ci Juznej Ameriky sa este nenaplnila. Preco si teda myslis, ze oni vo svojich viziach pravdu nemali? Nemyslim si, ze ja som svoju kapitolu uzavrel a ty este nie, je to prsne naopak. Tvojou utkvelou myslienkou sa stali vizie z biblie, pre mna, ktory som ju cital a precital som si aj to, co z kultur nabozenstiev predchadzajucich, som dalej ako si myslis. Ja nezatvaram za ziadnou teoriou dvere, len vyhodnocujem, co je a co nie. Pre mna teoria Krista, prisievsieho na Zem, aby pykal za nase hriechy, nasledne ho podla mnohych scenarov z predchadzajucich nabozenstiev, ktore si Zidia prerobili na svoj obraz, nerealna. Lebo ak by sme mali verit pretransformovanej verzii z kultur omnoho starsich ako je ta o Kristovi, mali by sme uverit skor im, ako tomuto plagiatu. Pre mna nie je zahadou tato groteskna prihoda prebrata zo starsich kultur, pre mna su zahadou uplne ine veci, nad ktorymi clovek, ktory skuma historiu, musi zasnut. A nie su tam pritom ziadne proroctva, ziadne zazraky, ale dohady, ktore postupom casu sa stavaju faktami.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-17  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K rabinovi pride sused a hovori:" pocuvaj rabin ten moj sused to je take hovado, podkopal mi plot, urobil si tam kanal a mne teraz pada cely plot, musis ho nejak potrestat"!!

Príde pápež pred nebeskú bránu a zaklope. Otvori mu anjel.
- Dobrý deň, som pápež. Vpustíte ma?
Anjel listuje v mennom zozname a tvári sa nedôverčivo.
- Pápež? Takého nepoznám...
- Som sprostredkovateľ Boha na zemi, - povie pápež.
- O nikom takom neviem, ale počkaj tu chvíľu. Ide sa opýtať Boha, či ťa nepozná.
Anjel ide do zadu do neba, kde Boh hrá šachy s Einsteinom a pýta sa ho:
- Bože, prišiel nejaký Pápež, ktorý tvrdí, že ho poznáš.
Boh sa zamyslí a po chvíli povie:
- Hmm... nikoho s takým menom nepoznám. Odkiaľ je?
- Zo zeme.
- Počkaj, idem sa spýtať svojho syna, či ho nepozná. On na Zemi bol.
Boh ide ešte ďalej do neba a vyruší Ježiša pri hre futbalu s Matkou Terezou.
- Počuj synu. Zo zeme sem prišiel nejaký Pápež, ktorý tvrdí, že ma pozná. Nevieš o tom niečo?
Ježiš sa zamyslí a nakoniec povie:
- To meno mi nič nehovovrí, ale idem sa radšej naňho pozrieť a porozprávam sa s ním.
Po chvíľke sa Ježiš vráti od nebeskej brány usmiaty od ucha k uchu.
- To mi nebudete veriť! Pamätáte sa, ako som pred 2000 rokmi založil ten malý spolok rybárov? Tak on ešte stále existuje!!!

dobre.. spokojny???


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-17  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý vtip zo salaša...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-17  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pan-debilium..

nic v zlom, ty moj vtipny priatel,,no uz zacinas byt rochu trapny s tym salasom, pašou a ovcami..

neviem ci si to neikedy pocul..no "opakovany vtip, uz nie je vtipom"
myslim,ze toto je nie uz smiesne ani tebe samemu,,no kedze zjavne trpis urcitym nedostatkom kreativity ohladne novych nametov ci vtipov,, tak ti to prepacim..

pokracuj dalej..
stale si vitany..

a samozrejme pokracuj a vo svojej uzasnej praci ktora dokaze tak nadherne uvolnit, a ktoru ty volas tak milo s nadhladom tebe priznacnym:" odlahcenie diskusie"..

zasa si ukazal ,ze si v tomto vynimocny,lebo creva znova zareagovali..
dveponoky   |   ip:64.121.12   |   2011-08-17  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Swiss sa chystali napadnúť počas Nemeckej revolúcie v 1919. Joplins: Hitla nenapadol Swiss lebo tam sídlila jeho banka dnes Bank For International Settlements. BIS. Zaujímavosťou je že sa DB pozabudli spýtať svojho hosťa na túto banku. http://hitlersbank.blogspot.com/


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-08-17  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlato je bezcenné. Mena sa musí kryť produkciou. Produkcia sa presúva do Ázie. Európa a Amerika pôjdu tam, kam patria - do horúcich pekiel!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-17  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dveponozky..
myslel som si..
no tu je vela nekonspiratorov ,ktorí maju vo vsetkom jasno..a vobec nie su ovplyvnení haluzami,,a vidia veci len a len triezvo a nikdy inak..
a oni to neschvaluju..

to preto lebo tam bolo vela kopcov..a hitla sa bal ,ze vojaci nebudu vladat hore kopcem bezat..tak sa na Swiss vysral..

no suhlasim stebou..GOJIM   |   ip:195.91.10   |   2011-08-17  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Rafael:

Rafo, je pozoruhodne, ako sa obhanas teoriami konspiracii, ale ja som ti ak ma pamat neklame zaslal vsetko zo zidovskych zdrojov, ty si to vobec videl? je naozaj sila, ak zidovske organizacie pomenuju sionistov zodpovednych za Holokaust, a maju na to padne dokazy, ale media v drzave sionistou im to neumoznuju prezentovat? co hovoris na tie vyjadrenia Sionistov na margo holokaustu? aj to chces popriet ze nepovedali? su oficialne zdokumentovane!

od toho by mal mat uz rozumny clovek k triezvej uvahe o holokauste potom velmi blizko, staci premyslat..


GOJIM   |   ip:195.91.10   |   2011-08-17  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pochopitelne, ze to ma uzky súvis so Švajciarskom, aby som neodbočoval!


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-18  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium:
Reagujem na tvoj príspevok o 2011-08-16 (21:10):

Pred nejakou dobou som zamenil všetky € na CHF.

Vypatlanci tvojho raže sa vtedy na mne náááramne zabávali a z huby im išli podobné smrady ako tebe čuleky!
Vraj mi yebe, že panikárim, že to preháňam a v tom lepšom prípade iba povedali, že som pesimista.

Už teraz, keby som išiel do banky a zamenil by som to späť na €harmasan, tak som pekne v zisku a ty si môžeš ísť za najlepšími a získavať 3,4% na termínovaných vkladoch...

Ja som v pluse preto, lebo beriem tieto záležitosti spomínané na dôležité.sk vážne.
To ma robí lepšie informovaným a informácie majú cenu zlata.
Až nebudeš mať čo žrať, tak príd - nechám ti dojiždáka...Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-18  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S vekslákom z kurzovného lístka "dôležité.sk" sa rád zabavím...


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-18  (00:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa budem smiať naposledy a najlepšie, až si budeš so svojimi bankovkami vytierať zadok.Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-18  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDDDDDD


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-18  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tule, drzim ti palce, ale nie je to tak davno, co mi rovnaki ako ty hovorili, ako som zle hospodariaci clovek. V 3 v tej dobe nebankovych subjektoch mali celozivotne uspory a smiali sa mi do tvare, ze oni maju 33 perc. urok, zatial co ja nejakych mizernych 6-8 percent. A este boli taki predvidavi, ze tie peniaze rovnomerne rozlozili do vsetkych troch. ved ked predsa skrachuje jeden, v dvoch im este ostane. Ako to dopadlo, vieme vsetci, ale mne pripada to menenie penazi rovnako kontraproduktivne, ako vtedajsia ich snaha. Odhliadnuc od toho, ze na poklese CHF by si zarobil leda tak pri miliardovom vklade. Inak je to o nicom.


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-18  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rovnakí, ako ja?
Brzdi!
Ja som vtedy mnohých upozorňoval na fakt, že také výnosy nedávajú ani najlepšie banky sveta a je hlúposť dávať tam peniaze.
Osobne si myslím, že odškodňovať tých, čo tam vrazili peniaze a mädlili si ruky je hlúposť.

Za daľšie:
€ na CHF som nezamenil preto, aby som zarábal na %, ale preto, že CHF sa mi zdá istejší, ako €.
Blízka budúcnosť ukáže, či som sa mýlil.
Rozmýšľal som aj nad investičným zlatom, či striebrom a nákupom pozemkov, ale rozhodol som sa takto.

Ak si myslíš, že CHF padne na zadok a € posilní, je to tvoja vec.
Ja verím v presný opak.
rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-18  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja netvrdim ani jedno ani druhe. Len mi to pripada rovnako zbytocne, hlavne vzhladom na rozdielny nakup a predaj tej ktorej meny, uz spatnym predajom na Euro by si stratil, nie si taky silny hrac na tomto poli, aby si nakupoval a predaval so ziskom. To prirovnanie k nebankovym subjektom bolo preto, ze ak by aj Euro hypoteticky padlo, padne asi aj CHF. Mocni a bohati tohto sveta urcuju menovu politiku a nie tvoja kupa CHF.


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-18  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme, že riziko je tu vždy.
Záruku stability nemáš nikdy.
Dokonca ani to zlato ti nedá istotu rezervy v prípade kolapsu.
V tomto sa nehádam.
Ale musíš uznať, že ak by si sa mal rozhodnúť medzi € a CHF, tak pri troche znalostí a logike máš vybraté.

Píšeš:
"To prirovnanie k nebankovym subjektom bolo preto, ze ak by aj Euro hypoteticky padlo, padne asi aj CHF"

Veríš tomu?
Bolo tomu aj cez II.svetovú?
Ako to bolo s ríšskou markou a ako s švajč.frankom?
Elita nemá účty v € v domovských štátoch!
Elita nebude likvidovať svoje úspory!
Chápeš?

Daľej píšeš:
"Len mi to pripada rovnako zbytocne, hlavne vzhladom na rozdielny nakup a predaj tej ktorej meny, uz spatnym predajom na Euro by si stratil, nie si taky silny hrac na tomto poli, aby si nakupoval a predaval so ziskom"

Skús trošku matematiky...
Kupoval som v banke, kde nepýtali poplatky za nákup cudzej meny.
€ oslabilo za rok o 15%.
Momentálne iba 13, ale to dlho nevydrží - to bol výsledok nátlaku.
Takže 15%.
Ak by si pred rokom zamenil 10 000 € na CHF a terz predal, koľko cca by si získal?
Takú malú dovolenku by si z toho zaplatil...
Alebo nie?
Takže - aká strata?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-18  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano v tomto zatial mas pravdu, ChF zhodnotil zhruba o 13 percent, za dlhsie obdobie ako 1 rok sa zhodnotil o este viac, zarobil si mozno pri strate nakupu a predaja pri nakupe za 10 000 Eur, mozno nejakych 800-900 Eur, co nie je ani jedna poriadna mesacna vyplata. Preto hovorim, ze obycajny clovek na tom neziska skoro nic.


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-18  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž, ale niektorí v tom vidia vidinu zbohatnutia, ako u Fruniho či kostolníka Mojžiša...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-08-18  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To, co som chcel tym vlastne povedat, ze pri zhruba 8-9 perc. zisku sa neoplati nad takym niecim ani hlavu lamat, toboz ak sa tu hrame s takymi fazulkami ako je 10 000 Eur.


LenkaB   |   ip:195.146.1   |   2011-08-18  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   rafael:"Stat Izrael neziskali vdaka Hitlerovi, ci Churchilovi, ale vdaka USA, kde sa na nedostatok Zidov stazovat nemozu."

Asi ti nedochádza, čo som chcela povedať. Izrael je v podstate nedotknuteľným aj kôli vojne a kôli holokaustu - len vďaka tomu môžu beztrestne vyvražďovať pôvodné obyvateľstvo (palestínčanov) a nikto si nemôže ani pipnuť pod hrozbou obvinenia z antisemitizmu, či pravicového extrémizmu. Tak ako je "politicky nekorektné" rozoberať tzv. židovskú otázku inak ako v pozitívnom svetle. Pochopil?
bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-19  (03:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tuto stranku zamorili totalni I.D.I.O.T.I.
Kto ma rozum, odide z nej.
Rudo Vasky tu spravil co mohol, ale i.d.i.o.t.i. mu vymazali vsetky jeho prispevky, hoci len tie mali hlavu a patu.

Tu uz funguje cely team infiltrovanych diskuterov, ktorych cielom je diskusie nicit. Ich stupidne prispevky maju najviac plusiek.

Odidte odtialto vsetci, pokial sa tu nezmenia pravidla.
Taki imbecili ako tu sa neschadzaju na ziadnej inej stranke.

Ja definitivne koncim. Toto bol moj posledny prispevok.


illuminatedBimbo   |   ip:95.102.20   |   2011-08-19  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka
Ano taká je realita ...a možno len "skúška" pre tých ktorý sú schopný na takúto realitu vecne reagovať a postupne sa vyrovnať stouto "psychopatickou" rôznorodou realitou ....a je to všade,neujdeš pred tým ak sa budeš s nimi zdržovať ,ved nakoniec o nich nejde je to ich slobodná vôľa takto sa prejaviť a vzbudzovať a vnucovať pozornosť,napádať,spochybňovať osobu ako takú bez vecného prístupu k tomu čo vlastne táto osoba prináša... atd. ...,ide len o "tých" ktorý o to žiadajú a zaujíma ich pravda a sú schopní bez predsudkov oceniť tvoj prínos pre ich dalšie napredovanie!antiNWO   |   ip:86.22.118   |   2011-09-13  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tule vpodstate vdaka za radu uz viem ako investovat alebo teda ako zhodnotit moje peniaze a myslim ze CHF je urcite najlepsim riesenim z kazdeho ohladu o krorych je sa tu zbytocne rozpisovat.

rafael tvoj mesacny prijem musi byt niekolko desiatok tisic eur ked pre teba cisty vynos 800 - 900 eur za rok nestoji za povsimnutie, 90 percent slovenskych rodin by sa pri takom vynose pomiatlo od stastia. A s tvojimi vypoctami tazko suhlasit. Urcite vzdy dochadza ku kurzovej strate ale k takej ako si to tu ty vyratal az zase nie a ak si k tomu priratas inflaciu kedze za svojich 10 000 eur o rok uz nekupis to co pred rokom tych krasnych 15% razom previsuje 18%. V banke ti daju 3,5% co nepokryje ani inflaciu.
Tak zatial iba tolko pekny den.

A na CHF sa krasne odrbali madari ked si brali pozicky v CHF dufajuc ze klesne oproti forintu teraz musia splatit o 50% naviac teda zatial:)
vulkan   |   ip:46.150.19   |   2011-09-25  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre zdenko - lenže Švojčiarsko nie je Libyja,alebo Irak a p... Švajčiari sú stari bojovnici a pokiaľ viem zo staršich prameňov, tak tam muži maju svoju vojensku vyzbroj doma, zučastňuju sa pravidelnych vojenskych cvičení ap.V alpskych masivoch maju utajene podzemne letiska z ktorych môžu okažite štartovať bojove lietadla. No a vojenska moralka arabov sa neda ani z ddaleka porovnať s bojovou maralkou Švajčiarov. Takže tam by si NATO poriadne vylamalo zuby.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

MERKELOVÁ EVROPĚ: „PŘIPRAVTE SE VZDÁT SE SUVERENITY“

Tsunami likvidity, které začalo v září 2012 v budově Marriner Eccles, a pokračovalo vlastní expanzí kvantitavního ulehčování BOJ epických rozměrů před třemi týdny, už poskytlo Evropě podnět, aby před sebou zase kousek kopala mrtvolu svých neřešených problémů k nevyhnutelnému rozpadu po dobu o pár měsíců delší, ale trh pomaličku, ale jistě, začíná už prokukovat ty umělé hodnoty natlačené do italských a španělských dluhopisů, tažené recyklovaným financováním od ECB přes bankovní a repo sazby a samozřejmě přivezenou japonskou hotovost, a krizové podmínky se tudíž s duněním už vrací.


Keď mafia je zákon...

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH ...

Československo Európe nevoňalo

Politický proces diktatúry EU !!!

Archív

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Po udalostiach, ktoré pohli verejnou mienkou v celej Európe, po šokujúcom precedense, keď európskych a vládnych politikov vôbec napadlo siahnuť na súkromné vklady a to dokonca aj drobným vkladateľom, sme sa rozhodli vyzvať politikov, ktorí sa často a radi stavajú do úlohy zástupcov a ochrancov ľudu, aby jasne vyjadrili snahu presadzovať záujem občanov, ktorý hlásajú predovšetkým pred voľbami.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.5712 s