18. August 2019
    
Toto je dôvod, prečo vás nezamestnám - Dolezite.sk

Toto je dôvod, prečo vás nezamestnám


  2012-01-09  (23:40)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Toto je dôvod, prečo vás nezamestnám

Mohol by som zamestnať 12 ľudí s čistým platom 760€, no neurobím to. Poviem vám prečo. Mohli by ste robiť pre moju firmu poskytujúcu služby v peknej kancelárii. Nie je to žiadny telemarketing, ani žiadny podvod. Mohli by ste robiť serióznu prácu, ktorá vyžaduje vysoké zručnosti, 8 hodinovú pracovnú dobu, len v pracovné dni. Zamestnal by som vás legálne, zaplatil by som dane a sociálku. Mohol by som takto zamestnať tucet ľudí, no nespravím to. Prečo, to vám teraz vysvetlím.

Nezamestnám ženu

Dôvod je veľmi jednoduchý: ženy rodia deti. Štát mi zakazuje pýtať sa ženy, či skutočne chce rodiť dieťa. Nakoniec ak by som to právo aj mal a ona by povedala, že nie, vždy by mohla svoj názor hocikedy zmeniť.

Nechápte ma zle, nemám nič proti ženám, ktoré rodia deti. Je to cesta, ktorou som aj ja prišiel na svet a takisto aj moje dieťa. Nezamestnal by som ženu, pretože keď otehotnie, ide na 3 roky na materskú, počas ktorej mi štát zakazuje ju prepustiť. Ak by to boli dve deti, tá doba by sa predĺžila až na 6 rokov.

Samozrejme, prácu musí niekto spraviť, takže by som musel zamestnať nejakú náhradu, počas jej dlhých rokov “dovolenky”. No nie len to, že by som ju nemohol prepustiť počas doby, ktorej by bola mimo, no takisto by som ju nemohol prepustiť ani po tom, ako by sa vrátila. Takže by som musel prepustiť toho, kto tie celé roky za ňu na jej mieste pracoval. Akonáhle sa žena vráti z materskej do práce, štát ma núti jej dať minimálne takú mzdu, akú poberal ten, kto pracoval na jej mieste počas jej neprítomnosti, a takisto dať jej plnú dovolenku, ako keby bola počas celej tej doby v práci. Keď by teda prišla naspäť, mala by nárok až na 2-4 mesiace plne preplatenej dovolenky.

Nezamestnám ľudí nad 50

Nie že by som mal problém s najskúsenejšími profesionálmi. Nezamestnal by som ich z toho dôvodu, že akonáhle sa dostanú do štátom “chráneného veku”, bol by som kvôli nim doslova uväznený, čo je porovnateľné ako so ženami na materskej.

Nemôžete prepustiť človeka v “chránenom veku”, takže by som bol nútený mu platiť mzdu, aj keby nepracoval, tak ako by mal, resp. musel by som mu platiť aspoň mzdu v nejakom akceptovanom štandarde. Ak by nerobil svoju prácu dobre, musel by som zamestnať ďalšieho človeka, ktorý by tú prácu za neho spravil, alebo napravil. Nemám problém s tým, že sú v chránenom veku, no s týmito podmienkami ich určite nezamestnám.

Zamestnám len 25-50 ročných mužov

No tiež je to pre mňa riskantné, pretože tých štát tiež nedovoľuje len tak prepustiť z hocijakého dôvodu (napr. ak nemám dosť financií, alebo sa mi nepáči ich práca). Je vysoké riziko, že pôjdu na súd a je vysoká šanca, že vyhrajú. No toto riziko som ochotný podstúpiť.

Stáli by ste ma 1572€.

Vaša čistá mzda:  Vaša hrubá mzda:  Moje náklady:  Štátne navýšenie na:
 € 185  € 238  € 306  165%
 € 227  € 306  € 393  173%
 € 322  € 458  € 589  183%
 € 408  € 612  € 786  193%
 € 479  € 765  € 982  205%
 € 570  € 917  € 1178  207%
 € 760
 € 1223  € 1572  207%
 € 950  € 1529  € 1965  207%

Toto sú aktuálne 2011 údaje z platovej kalkulačky na stránke www.nettober.com. Ako vidíte, váš plat 760€ by stál moju firmu až 1572€. Toto dvojnásobné navýšenie nákladov na vaše miesto by mohlo byť nižšie jedine v prípade, ak by som vám dal nižšiu mzdu. No myslím si, že vám nemôžem dať menej ako 760€, pretože potom by ste nemohli už viesť dôstojný život. Boli by ste deprimovaný, zničili by ste si svoj život, tým aj moju firmu a aj mňa. Takže určite nechcem niekomu dať nižší plat.

Tento graf je zo štúdie Deloitte. Ako môžete vidieť, ľudia platia štátu skoro polovicu (v Maďarsku viac ako polovicu), z toho čo zarobia. Je smutné, že zaplatím viac ako 1500€, z čoho vy dostanete polovicu a pritom nedostanete o nič lepšiu zdravotnú starostlivosť ako niekto, kto poberá minimálnu mzdu.

Takisto musím počítať aj s tým, že ľudia nad 35 rokov majú nárok zo zákona na 25 dní dovolenky. To znamená 1 mesiac v roku menej v pracovných dňoch. Ak by som teda potreboval 12 plne pracujúcich ľudí, musel by som zamestnať 13, aby som vykryl prácu za jedného, ktorý bude na dovolenke.

Napriek tomuto všetkému by som vás zamestnal.

Ja som milosrdný podnikateľ. Predal by som svoj apartmán a presťahoval by som sa do nájomného bytu. Dúfal by som, že tých 90,000€, ktoré by som predajom získal, by mi stačilo. Odvážne by som teda tieto peniaze investoval do podnikania a ak by som neuspel (čo je pri začiatkoch celkom možné), nerozplakal by som sa ako malé dieťa.

Moja firma by ponúkala excelentné služby, ktoré nie je možné zabezpečiť bez kvalitných pracovných podmienok. Zamestnal by som 13 ľudí. Potreboval by som teda 12 ľudí, plus jedného ako náhradu za toho, kto by bol na dovolenke. 14 ľudí vrátane mňa by pracovalo v 158 metrov štvorcových veľkej, pekne zariadenej komfortnej kancelárii. To by ma stálo 10€/meter štvorcový/mesiac nájmu a 3,5€/meter štvorcový/mesiac inkaso, čo je celkom 2,133€/mesiac.

Toto by boli moje mesačné náklady:

Kancelária: 2,133€
Platy: 13×1572€ = 20,436€
Ostatné náklady (účto, marketing…): 3,058€
Spolu: 25,627€

Celkom dosť na mesačné výdavky, nie? Toto sú celkové náklady, ktoré by som musel platiť každý mesiac, bez ohľadu na môj príjem. To znamená, že na to, aby som pokryl svoje náklady, musel by som nastaviť svoje ceny k odrobenému času na 25,627€ / 1000 = 25€/hod. No určite by som musel ísť vyššie, aby som mal aj nejaký zisk na ďalší rozvoj firmy.

Nie som žiadny chamtivec a trh je veľmi tvrdý, nastavil by som si na tieto ceny 20% zisk. Toto by zodvihlo cenu na 30€/hodinu. To znamená 30€ + DPH celkom 37,5€ za služby pre koncového spotrebiteľa.

Z týchto 37€ by išlo teda 7€ rovno štátu a 30€ pre moju firmu. Som optimista. Môj marketing by bol perfektný a fungoval by výborne, podarilo by sa nám predať 1000 hodín služieb mesačne. Biznis by išiel, bol by som nadmieru spokojný so svojimi zamestnancami, všetci by pracovali dokonale bez chybičiek.

To by mi prinieslo 1000 x 30€ = 30,000€ príjmov.

4,373€ by bol môj zisk. Mohol by som zaplatiť sebe hrubú mzdu 2,446€, to by stálo moju firmu 3,144€. Z tohto 1,521 by bol môj čistý zárobok, teda skoro dvojnásobok toho čo zarobia moji zamestnanci a firme by zostal zisk 948€ pred zdanením. Z tohto by som zaplatil 95€ firemnú daň a daň z miestnych firiem, čo je 2% z príjmov firmy, čo je 587€. Na konci by zostalo mojej firme 266€, to je suma ktorou by mesačne rástla moja firma.

Takže ja by som zarobil 1,521€ mesačne, no nezabúdajme že som predal môj 90,000€ apartmán a investoval som tie peniaze do firmy. Takže by som si musel prenajať byt za najmenej 300€, ináč by som sa stal bezdomovcom. Žil by som skromný život, nemíňal by som veľa, moja žena by zarobila tiež nejaké peniaze, takisto by som nemal ani čas míňať tie peniaze, pretože nie ako zamestnanci, ja by som pracoval 12 hodín denne a aj cez víkendy.

Takto by som mohol ušetriť mesačne 900€, takže moja 90,000€ investícia do firmy by sa vrátila za 100 mesiacov. Potreboval by som teda 9 rokov na to, aby sa mi navrátila investícia do firmy, tak aby som si mohol naspäť kúpiť apartmán. Potom by som už nemusel žiť tak skromne, mohol by som začať aj viac míňať.

Za týchto podmienok – dúfam že je to pochopiteľné – necítim sa byť ničím motivovaný do toho, aby som predal môj apartmán a investoval peniaze do novej firmy. No hlavne kvôli týmto štyrom dôvodom to určite neurobím:

  • Konkurencia predáva rovnakú službu, no nelegálne, účtujúc si 9€/hodinu. Jednoducho dajú do vrecka peniaze, bez akéhokoľvek dokladu, ktoré takisto neobsahujú ani DPH. Nenesú tak žiadnu zodpovednosť, nie sú žiadne záruky, oficiálne vlastne ani nič nerobia, neexistuje ani žiadny oficiálny záznam o ich existencii. Nemusia si prenajať kanceláriu alebo zamestnať účtovníka. Ak toto robia 5 hodín denne, môžu ľahko zarobiť 1000€ mesačne. Môžu smelo ukázať prostredník mojej ponuke 760€ platu, kde by navyše boli nútení robiť prácu na úrovni a chodiť do práce na čas a byť v nej 8 hodín a takisto by nemohli podviesť zákazníkov, ináč by prišli o prácu.
  • Konkurencia by mi robila antikampaň. Označovali by ma za chamtivého kapitalistu, ktorý si účtuje 37€ za prácu, ktorú oni robia za 9€. Bol by som vykreslený ako nepriateľ milých ľudí, zatiaľ čo ostatní by robili “poctivú” prácu za zlomok mojej ponúkanej ceny.
  • Musel by som rátať s tým, že veľa mojich zamestnancov by prišlo ku mne len kvôli tomu, aby mi ukradli know how alebo mojich klientov. Vylákali by ich tým, že by im nasľubovali rovnaké služby za zlomok mojej ponúkanej ceny. Po tom, ako by získali na svoju stranu dostatok mojich klientov, pokúšali by sa urobiť čo najviac škody vo firme, alebo nepracovať, aby som ich bol nútený prepustiť. Potom by išli na súd, s tým že som ich prepustil nelegálne a samozrejme by vyhrali súd. Zatiaľ by veselo pracovali pre mojich bývalých klientov, ktorí ma stáli obrovské peniaze, aby som ich získal. A takisto by sa urazili. Všade by ma ohovárali, ako som ich neprávom prepustil a že moja firma ponúka zlé služby za vysoké ceny.
  • Sťažovanie na toto by mi vôbec nepomohlo, nikoho by to nezaujímalo.

Takže toto je dôvod, prečo nezamestnám ľudí. A myslím že aj veľa iných podnikateľov podobných mne rozmýšľa rovnako a teda takisto nezamestnajú ľudí pre tie isté dôvody. A to je dôvod, prečo čím ďalej tým viac ľudí je bez práce, kupujú si menej a menej vecí, takže platia menej a menej DPH. A preto máme čím ďalej tým menej solídnych firiem, ktoré zamestnávajú čím ďalej tým menej a menej ľudí, ktorí platia menej daní, takže je menej peňazí na štátne sociálne programy a preto to má úroveň ako v koncentračných táboroch.

Zamestnal by som niekoho, jedine:

  • Ak by som ho mohol prepustiť vtedy, kedy by som chcel.
  • Ak by išla DPH na nižšiu úroveň.
  • Ak by štát bral z môjho príjmu max. 30%.
  • Ak by vyšší príjem nebol exponenciálne trestaný.
  • Ak by štát trestal korupciu namiesto solídnych firiem.

Dokým sa tieto veci nezmenia, určite nikoho nezamestnám. Dokým štát bude takto podporovať korupciu a čiernu prácu vo všetkých oblastiach, nezačnem s vlastnou firmou a nikoho nezamestnám.

Tento článok je preklad maďarského článku “Tőlem ezért nem kapsz munkát od Jakoba Andora. Ak sa vám páčil, budem rád ak kliknete na “Páči sa mi to”. (PS: Ak si myslíte, že u nás je úplne iná legislatíva, pokecajte si s nejakým zamestnávateľom.)


Johny
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-10  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  elektronicky system ktorý bude kontrolovat vsetky transakcie, nakupy, pôzicky a prevody..bude vítaný a ospevovany takymito frustrovanymi podnikatelmi ako torrovo kladivo na carodejnice..
a ten uz vsetko vyriesi..

no len do casu,,kilisova..len do casu..


popol . lujewuwi90   |   ip:85.237.22   |   2012-01-10  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Minimalne zaujmavy clanok na zamyslenie dakujem


Sirius . juracoha   |   ip:193.110.1   |   2012-01-10  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spravodlivost, ked zarobite 1000 v hrubom, tak cca 560€ ide statu ( ak pocitam ze cistu mzdu miniete na tovar = 20% dph) ... v stredoveku nebolo lepsie ? :D ... ale najlepsie je ciernokožcom, nic nerobia, stat im da penazi, maju zadarmo vsetko, socialka prelati aj lieky, v skole obedy zadarmo, motivacne prispevky zato ze retard z iq 12,8 pojde do skoly.... inac nepacilo by sa vam, keby vam stat poslal 7,000 eur ? len tak ... v Malackach dostali osadnici 7,000 a povedali ze to je maalo....


bogy . covowejo77   |   ip:80.121.69   |   2012-01-10  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave prepocty.. len maju jednu chybu.. udaj marze vo vyske 20 percent je divny udaj... vacsina firiem si uctuje ovela vacsie marze.. hlavne na Slovensku...ak by sa do celkoveho vypoctu vlozila marza napriklad 100 percent, tak by smutny podnikatel mohol ten svoj byt kupit ovela skor.... :)


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-10  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechapem co sa pánom "klikacom" nepaci na mojom prispevku,,
ste slepí ako krtkovia ked si myslíte,ze to skonci inak ako dokonalym elektronickym kontrolovacim systemom!!!

fiskalny zakon, eurovalov 2..vsetko tomu nasvedcuje..
no vy radsej klikajte a bavte sa o tom ci 20% alebo 22 %..
333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fakebook . monydipe96 | ip:178.40.19 | 2012-01-09 (23:55)


SaS ZAKRÝVALO GORILU!!!


-jasneee

preto odvolali galka a isla tam dohliadat radicova z sdku ,aby ani nahodou ,neprisli na to ze je penta mikolos firma,

omg ak to myslis vazne a zadarmo ,tak mam dost ,fakt nevidite si dalej od nosa.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
nebud smutny sme na rovnakej lodi,odkedy sa tu obiavil pandemko ,tak jemu idu + a nam -, a nezalezi co pises:)moc.ta nie ako pre tym ze ti aj dali ked si dobre napisal:)zapamataj si ked stves farizejov co tu uz skoro vsetko vlasnia ,tak ta zacnu zosmiesnovat a ak to nepomoze tak zastrasovat.)


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-10  (08:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,,
tak je.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nieco po precitani tohoto clanku ,zas musim ,len skonstatovat,jednu vec a to ze zlaty komunizmus,pre nikoho nebol zisk prvorady ,nesiel ta zodrat z koze ,za minimalnu,nezakazoval ti ist fajcit a nekordinoval ti pohyb na zachod ,stacilo len normu plnit,nikoho nestvalo ze musi dat zene co jej patri ked ide na matersku,len preto ze bude mat mensi zisk,nikoho nestvalo ze niekto musi aj zastupovat ,ked si idu zamestnanci odychnut alebo potrebuju dovolenku,a co je najzaujimavejsie,ze neboli take platy, ako su teraz ,ale za to malo co clovek zarobil,zil slusne a vo svojom,a bolo na vsetko na skolstvo ,na zdravotnictvo,polnohospodarstvo klapalo naplne,a budovali sa nove zavody,a viete preco to svetko klapalo a fungovalo,lebo sat bol jeden a jediny vlasnik ,jednej jedinej svojej firmi a to celeho statu,cize stat fungoval ako firma a firma bola stat,snad mate dost iq aby ste toto pochopili,lebo sa tu azs najdu ekonomovia keri budu tvrdit najvacsi nezmysel ze komunizmus ,teda socik padol ekonomicky:)nie en vam vymyli hlavu kapitalisti


trn . paqebule71   |   ip:145.255.1   |   2012-01-10  (08:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zhodujem sa s tymto prispevkom, este by som dodal co vsetko nici zacat je to ako sa podporuju vysokymi dotaciami velke firmy.
Jedna vec sa mi v tom celom nepacila a to bola poznamka, ze on z platom 760 € ma rovnaku starostlivost ako clovek s minimalnou mzdou, takze 2 ludia vykonavajuci rovnaku pracu, ale jeden je zo Sniny a druhy z Bratislavy ale rozdiel v platoch je 30 %, takze bratislavcan ma mat lepsiu zdravotnu starostlivost, hmm pekne zaujimave, lebo lieky, sluzby v zdravotnictve, pohonne hmoty na cestu do nemocnice su vlastne rovnake, ale toto je uz skor problem umelej inflacie (kde na dvoch lodiach ma rovnake jablko z rovnakeho stromu inu hodnotu v peniazoch, lebo skutocna hodnota jablka je stale rovnaka) alebo centralizacie.


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.11   |   2012-01-10  (08:41)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Chudatka podnikatelia...predajom ich skromneho majetku a zamestnanim nenasytnych slovakov ledva kupia detom bavoraka na meniny...co im uboziakom ostane ak este musia dat uplatok za ziskanie zakazky pri ktorej okradnu slovensko?
PS:cest vynimkam!


Padre . kemirele24   |   ip:93.184.67   |   2012-01-10  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  info pre bogy . covowejo77

necital si clanok poriadne. Pre nekalu konkurenciu za 9eur nie je schopny predat ani s 20% marzou.

Inac suhlasim...myslim, ze dost zalezi na druhu biznisu....staci pozriet cenu oblecenia a cenu vyroby a medzi tym je velka diera.

Ale kazdopadne, clanok bol o spravnom a ferovom podnikani a vytvarani hodnot...nie o kradnuti a podvadzani.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a viete co je este najsmutnejsie,alebo ironia osudu,cely zivot vysply zapad nenavidel komunizmus bo boli k tomu od malicka vedeni ako teraz u nas mnohi,ale tym ze sa im to podarilo,celykap,svet je teraz v dyme.a nemaju pracu nemaju moznost slusne zit,koli tomu,lebo uz nie je protivaha an svete.lebo kapitalizmus je system kery nemoze fungovat,bez toho aby vacsina zila v biede.lebo chut vlastnit coraz viac,nema ziadne hranice,a su ludia keri sa nezastavia ani pred zabijanim koli tomu,je to krasny system,vybudovany ,vzdy vam ponukne najdrachsie veci,ako miliardove lode napr,aby vas potivoval a to len k jednej veci zdierat a okradat inych,je to nevolnicky system,kery kastuje spolocnost,na privillegovanych kery maju amozu svetko aj zabyt bez trestne a svojvolne,dokonca napadnut aj iny stat,a na tych co nemaju skoro nic,


vrana . gibacoqy20   |   ip:213.160.1   |   2012-01-10  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S týmto článkom súhlasím na 100%. V roku 2009 som prepustil všetkých zamestnancov a zostal som sám a už žiadnych zamestnancov nechcem práve kvôli tomu, čo autor opisuje v článku - jednoducho náklady sú šialene vysoké a návratnosť respektíve zisk je naozaj taký ako autor opisuje v článku. Firmy sa teraz uchýlili k tomu, že ak prácu majú, pracovníkov si požičajú buď živnostníkov alebo od personálnych agentúr. Ja viem, že takýto systém nie je dobrý a dlhodobo udržateľný, pretože práce bude stále menej, pretože ľudí nahrádzajú stroje. Podľa mňa je najvyšší čas aby sme na tejto planéte zmenili myslenie a prestali svoju holú existenciu vzťahovať na to či mám prácu, respektíve koľko zarobím, do budúcnosti je takáto filozofia neudržateľná a raz skončí a bude to presne vtedy, keď stroje nahradia ľudí do takej miery, že tie výrobky, ktoré stroje vyrobia, nebude mať kto kupovať.vrana . gibacoqy20   |   ip:213.160.1   |   2012-01-10  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte dodatok k môjmu predchádzajúcemu mailu: musí sa odzákladov zmeniť privlastňovanie si nadhodnoty, pretože my ľudia sme nekonečne chamtiví. Podľa mňa keď človek zarobí toľko peňazí, že nie je schopný ich minúť ani za 100 životov, načo hrabe ešte ďalej? Takéto niečo je podľa mňa už psychická porucha.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vrana . gibacoqy20 |

uplne suhlasim s tvojim prispevkom,ale uvedom si keby bol vlasnik stat a vseci by mali z jeho zisku rovnaky a spravodlivy prijem,tak to ze je prace menej a nahradia ludi stroje ,je v podstate uplne jedno ,lebo kazdy ma stabylny prijem,ale ked je vlastnik kapitalista,tak ten ma len prijem a vyssi zisk,pokial ma komu este predat,toto je najvacsi problem kapitalizmu,lenze to by museli ludia kery su kapitalisti inak rozmyslat,a nie len to aby mali co najvacsi zisk,


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vrana . gibacoqy20 | ip:213.160.1 | 2012-01-10 (09:17)

A ešte dodatok k môjmu predchádzajúcemu mailu: musí sa odzákladov zmeniť privlastňovanie si nadhodnoty, pretože my ľudia sme nekonečne chamtiví. Podľa mňa keď človek zarobí toľko peňazí, že nie je schopný ich minúť ani za 100 životov, načo hrabe ešte ďalej? Takéto niečo je podľa mňa už psychická porucha.


-masju spolky kde postupuju na zaklade svojho majetku,cim vacsi majetok tym vo vyssom spolku,a viac vies ,este neico stavaju sa bunkre a mesta pod zemov ,koli tomu co sa na nas blizi,aby sa tam skovali,je ti jasne ze miliardy ludiostane tu,lebo nie su kapacity,ale tam sa dostanu len vyvoleny,a to ty co sa narodili spravne,ako princ harry a wilam ,a ty najbohatsi,preto im nie je nikda dost,a tych spolkoch sa dozvie az pri prekonani urc,hranici majatku,tak ako miklos.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vrana
tod si precitaj o ty lozi,clanok vedla a mozno pochpis ze netaram,ak si to myslis,teraz som si ho vsimol:)Menejttu . cireduvi8   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Originál článku: http://www.menejstatu.sk/toto-je-dovod-preco-vas-nezamestnam/


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.11   |   2012-01-10  (10:51)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Vazeny autor:Ten isty dovod preco nas nezamestnas pre teba znamena - ze po 50 budes poberat davky v nezamestnanosti a coskoro stejne prides aj o ten svoj apartman.Tvoju zenu nik nezamestna a coskoro nebudes mat na energie.Ako bezdomovec sa uchlastas znackovym vinom v tetrapaku.Potom si spomen ako si mohol zamestnat par ludi a po 10 rokoch zacat zarabat na apartman pre svoje decka ktore ziju v ustave a hanbia sa za svojho prespekulovaneho a nenazrateho tatku.:)))


Arnie . dekegeby94   |   ip:212.81.16   |   2012-01-10  (10:59)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Súhlasím so všetkým okrem:
"Ak by som ho (zamestnanca) mohol prepustiť vtedy, kedy by som chcel"
To zaváňa diktátorstvom bez štipky úcty k človeku. Čolvek totiž nie je tovar ktorý keď ešte síce funguje, ale už sa mi nepáči, tak ho zahodím.
A ohradzovať sa proti zákonnej ochrane matiek - to je úplne úbohé až zvrhlé. Nebyť zákonnej ochrany matiek, kto by vyhovával ďalších a %dalších zamestnancov pre Tvoju firmu keďže Ty chceš zamestnanca vyhodiť kedy sa Ti zachce???


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2012-01-10  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paradny clanok, konecne niekto krasne ukazal ake obrovske je zatazenie prace danami, ktore tecu financnym skupinam. To ludia v stredoveku ked platili desiatok boli slobodny ludia. Ludia spamatajte sa, viac dani nikdy nic nevyriesilo a nevyriesi. Nam pomoze len menej statu, menej dani, dokonca nulove dane a ziadny stat. Ty co maju strazit pravidla, si ich aj tak ohybaju vo svoj prospech a v prospech mafianskych skupin, takze su uplne zbytocne. Dokonca su proti beznym ludom. Staci jedno. Postupne likvidovat a znizovat dane a stat ako taky, teda zakony a vydaje. Nic viac nepotrebujeme a proti tomu budu bojovat prave mafianske skupiny a ludia, ktory nechapu, ze na daniach su zavesene predovsetkym mafianske skupiny a tie odrobinky co dostavaju na dochodkoch a dotaciach su nic, oproti tomu, co by si mohli zarobit v zdravej ekonomike. Statny dlh splatime hravo, ak znizime dane, odstranime mafiu napojenu na dane atd. A potom mozme stat kompletne zlikvidovat.


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2012-01-10  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Arnie, a preco by nas mal chranit stat ? Ak matka nemoze pracovat, mala by mat dostatok penazi na vychovanie dietata. Myslite, ze Vas stat ochrani, ked pridu v noci lupici ? Alebo Vas stat ochrani pred tym, ze minate peniaze na blbosti a potom nemate ? Musime sa kazdy chranit sam. V prvom rade kazdy bojujte kazdy za seba, pokryvena porazenecka krestanska moralka vychovava slusne ovce a nie schopnych ludi. Musime sa v prvom rade naucit byt schopny postarat sami o seba. K tomu vsak patri aj naucenie sa prehravat. Pretoze Vy ste zodpovedny za svoje ciny najviac. Ale to neznamena bezbrehu hamiznost a bojovania len za seba vsetkymi prostriedkami. Ja hovorim o starani sa o seba, to znamena aj spolupracu. Pretoze pravy egoizmus zahrna aj lasku k ostatnym a usilovnost o mier a spravodlivost. Zahrna aj veci verejne - bez statu a empatiu k druhym.


Tartus . pidamyge6   |   ip:213.160.1   |   2012-01-10  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a vcom ze to vlastne by si chcel podnikat? a ako to ze niektori dokazu vyzit z tretiny tvojho miziveho platu?


adam . cytetala8   |   ip:195.80.16   |   2012-01-10  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a kde je pandáš!?
ešte mu to nedočľapotalo? alebo sa mu niečo stalo na zjazde hzds?


prd . vocahepu72   |   ip:84.47.12.   |   2012-01-10  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teraz zamestnavas na cierno abo z coho zijes? pyramidista terorista v tom tvojom apartmane jak si nan zarobil? ci si ho zo slamy a hliny postavil? kdo ti nan zarobil ludske hracky zdroje stroje? keby ta tak tvoja mamka pocula ...


3333 . paguxypo67   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prd . vocahepu72
dostal v totalite,cize socializme,)


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy ste pekné kurvy, že skopírujete celý môj preklad a ani neuvediete zdroj.
http://www.menejstatu.sk/toto-je-dovod-preco-vas-nezamestnam/


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VY STE PEKNÉ KURVY, ŽE SKOPÍRUJETE CELÝ MôJ ČLÁNOK A ANI NEUVEDIETE ZDROJ. ASPOŇ STE MALI DOPÍSAŤ, ŽE STE ZLODEJSKÉ KURVY, ČO SA PRIŽIVUJÚ NA PRÁCI INÉHO.
http://www.menejstatu.sk/toto-je-dovod-preco-vas-nezamestnam/


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fuj... zlodeji


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanbite sa


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-01-10  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne! To je typická vlastnosť mnohých konšpirátorov a pseudorevolucionárikov na tomto webe - pohoršovať sa nad cudzími krádežami, ale keď *** dá, ukradnúť čo sa kde dá. MB, dobre, že si ich demaskoval!


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2012-01-10  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  heh ni že by su bol rád že sa tvoja revolucionárska práca šíri vebeom ale jemu vadí že tam nieje jeho meno:Da pritom jedine čo si urobil že si to preložil s maďarčiny do slovenčiny to by dokázala aj moja mama tak načo si taký hrdý?:D


Menejttu . cireduvi8   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique - Iba hlupák, ktorý nikdy nič sám nespravil, môže napísať niečo také ako ty.


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2012-01-10  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prečo ja neznevažujem jeho prácu len my to príde choré ako sa tu všetci hráte na humanistov chcete pomáhať ľudom a zachraňovať spoločnosť a pritom chlapík dostane amok ak pod článkom nevidí svoje meno,,,tak som hlupák ale city ešte fungujú;)


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-01-10  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok sice spravne poukazal na to ako to chodi u poctivych podnikatelov. Skutocne su im hadzane polena pod nohy kde sa len da. Tych poctivych chce stat zruinovat. To uznavam.
Uz len skoda ze realita je uplne inde. Vypocet by bol uplne iny. Nejdem to popisovat, kazdy ma predstavu. Ale keby tomu autorovi nestacilo tak mu odporucam pozret si tych utlacanych panov podnikatelov ktory maju auta drahsie ako ja zarobim za cely zivot,luxusne domi, dovolenku 5x rocne, 10x rocne akoze sluzobnu cestu po celom svete atd... Tyto chudacikovia nas ale predsa len zamestnaju aj ked to maju hrozne moc tazke.
Takze podla clanku som im velmi vdacny ze mi davaju almuznu na stravu, odporucam aby uz zacali pred vchodom vyberat rano vstupne a aby ich dobrotive srdce bylo naveky a vyhlasime ich svetcami a budeme sa im klanat na kolena ked pojdu okolo.

Toz konecne sme hlupaci pochopili ake to maju tazke - DAKUJEME


Janko25 . hagyrute62   |   ip:195.91.11   |   2012-01-10  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto co je v clanku by snad mozno bolo pravdive ak by sme zili v utopii.....takze teraz realita : drahy pan podnikatel by rad vas vyhodil z prace kludne aj rok pred dovrsenim dochodkoveho veku ...ved co jemu je to jedno ako vy budete mat z toho nasledky ... najradsej aby ste robil bez prestavky ako otrok ..ked uz sa koencne idete najest aj to krivo na vas pozera ....nehovoriac ze kazdy jeden z nich odrbava stat na daniach ako sa len da ....na vyplatenej paske mate jedine a jedine minimalnu mzdu ...zvysok na ruku ..ak vobec neaky zvysok je ....cize ak vam po takto odpracovanom zivote vypocitaju dochodok tak budete uporne dufat ze koniec pride skor ako startite elementarnu schopnost dokrivkat na WC....a ze vraj v istom veku o tyzden viac dovolenky ...poniektory u sukromnika su vobec radi ked vidia 12 dni dovolenky za rok ...a nie tych 21 ( do 33 rokov tusim ) a este bonus na zaver : PN neexistuje ...jedine si vziat dovolenku a taky pojem ako je celodenne vysterenie tzv. paragraf na jeden den ...to hadam ani v zivote nepoculi ...cize ak pracujete vo velkej firme tak to mozte dakovat bohu ze mate aspon riadnu vyplatnu pasku a vyplatu vzdy na cas ...+ moznost ist s detmi ci sam so sebou k lekarovi a nebudete ukrateny o vasu dovolenku . Dakujem za pozornost.


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento MOJ článok je PREKLAD, to píšem aj v samotnom článku. Obsah som nevymyslel ja, ale ja som to prekladal, ja som s tým strácal čas a niekto si to len tak bez ostichu preberie? Pekne. A ja si reklamu robiť nepotrebujem, no zdá sa mi to maximálne neférové, ak to niekto preberie úplne bez udania zdroja.
A NA ROZDIEL OD TÝCHTO KURIEV ZLODEJSKÝCH (dolezite.sk) SOM JA TEN ZDROJ UVIEDOL A NAVYŠE(!) SOM KONTAKTOVAL AUTORA ORIGINÁLU A NAPÍSAL MU, ŽE SOM SPRAVIL PREKLAD, ZA ČO MI POĎAKOVAL A HODIL LINK Z ORIGINÁLU NA TENTO MOJ PREKLAD.
Nepotrebujem si tu niečo dokazovať, ani nič nepožadujem, no raz keď robím pre server menejstatu.sk dobrovoľne a zadarmo, a je tam uvedené, že kopírovať MôŽETE ale LEN A LEN s uvedením zdroja, tak je to maximálne kurevské a falošné ak to niekto uvádza takto za svoju prácu. Habite sa.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-10  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s classique – ak tomu článku naozaj verí, tak nie že by bol rád, že sa šíri internetom a podáva sa informácia ďalej, ale začne hysterčiť, že pod ním nie je uvedené jeho meno… Nie je tam uvedený ani nikto iný – takže stačilo sa pochváliť, že ten článok preložil on sám. Ale to je typická vaša mužská ješitnosť…

A podnikatelia na Slovensku? Keď ich nezlikviduje štát, tak nejaký hypermarket a pod. gigantický biznis. Inak tiež tam s viacerými vecami nesúhlasím. Sťažuje sa na ťažké podmienky, ale sám by chcel mať práva zaobchádzať so zamestnancami ako s odpadom...Na Slovensku to majú ťažké aj malí podnikatelia, aj zamestnanci..(v maďarsku je to asi podobné)


Leonidas . davavajy1   |   ip:178.41.83   |   2012-01-10  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Názorný príklad ako vláda svojou politikou priamo zvyšuje nezamestnanosť. Všetky opatrenia na ochranu zamsetnanca sú v konečnom dôsledku namieréné proti nemu. Tam kde je menšia ochrana zamestnancov a zamestnávateľov, je nižšia nezamestanosť (napr. Hong-Kong 5% počas krízy) a vačší dopyt po zamestnancoch, čo zvyšuje konkurenčný boj o zamestanca, ktorý si tým pádom má vačšiu možnosť vybrať takú prácu aká mu vyhovuje. Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami a v našom štáte to platí dvojnásobne.


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB: Vôbec nejde o moje meno, ja si žiadnu reklamu nerobím. Ale raz ak sa snažím budovať nejaký portál zameraný na slobodu, to neznamená, že robím automaticky ZADARMO aj pre nejaký treťotriedny BULVÁR DOLEZITE.SK, ktorý zgrupuje všetko čo nájde, hlavne nech je to populárne a okrem toho zarába na reklamách a príspevkoch.
Tak ako chcú chlapci zarábať, nech si zarábajú vlastnou prácou.


cockerba . livogase51   |   ip:217.144.3   |   2012-01-10  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sice dobry,ale zavadzajuci clanok, aspon co sa tyka tabulky miezd: podla www.financnik.sk je cista mzda 704 €= brutto mzda 920€= naklady firmy na zamestnanca 1247 €. a nie ako autor uvadza netto € 760 = brutto € 1223 = naklady na zamestnaca € 1572
teda mu tam chyba vycislenie brutto mzdy a bruto mzdu berie ako naklady firmmy.v tomto radsej verim odbornikom a podla mna je financnik.sk doveryhodna stranka.LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-10  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ??? A pre aký vznešený portál to robíš, keď sa to nesmie ocitnúť na treťotriednom dôležitom.sk? Ak by ti naozaj zaležalo na slobode, tak si rád, že sa ten tvoj preložený článok šíri ďalej. Ak nevieš, ako to tu funguje, tak príspevky sem môže vložiť hocikto, ak to prejde cez admina, ktorý nemohol vedieť, že konkrétne ty si to prekladal.


MB . vuwysoby92   |   ip:87.197.13   |   2012-01-10  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB: Ak ti na niečom záleží, neznamená to hneď to že niekto iný má bez tvojho súhlasu právo na tvoj čas, majetok alebo peniaze.

No teraz pozerám, že autori tohto webu to tam (asi) nevložili, lebo systém je taký, že to môže vložiť hocikto, takže je to len blbý systém webu, plný kadečoho bez nejakej administrácie. Dobre, ospravedlňujem sa adminom, nevedel som že toto je len nejaký zberný odpadkový kôš celého webu. Pekný deň.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-10  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MB, aplauz! Väčšina by tu chcela v papučiach spoza monitorov búrať systém, virtuálne tu huláka proti zlodejinám a pozrimeže, koľkí tu obhajujú autorskú zlodejimu! Mimochodom, "klasigue" by aj tak nemohol nič naškrabať. Najprv by sa musel naučiť rozlišovať zámeno mi/my...


martintrue . dikoweqi90   |   ip:85.216.17   |   2012-01-10  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poďakovanie od nemeckých a rakúskych občanov
Ďakujeme vám, že nekupujete vaše domáce slovenské výrobky.
Srdečne vám ďakujeme, že kupujete naše – nemecké a rakúske. Aj vďaka vám naše
firmy zvyšujú výrobu, zamestnávajú viac pracovníkov a odvádzajú viac do štátnej
kasy. Aj vy prispievate k tomu, že máme kvalitné zdravotníctvo, školstvo, sociálny
program a vysoké dôchodky. Danke schön!
Určite si uvedomujete, že nekupovaním vašich domácich výrobkov postupne
prispievate k znižovaniu výroby vo vašich firmách, k prepúšťaniu ich zamestnancov,
zatváraniu vašich firiem, k celkovému poklesu vašej ekonomiky, k znižovaniu
výdavkov na zdravotníctvo, školstvo a sociálnu politiku. O to viac si ceníme váš
postoj. Nehľadíte na seba, ale doprajete nám. Wunderbar!
Povzbudzujeme vás, nekupujte žiadne slovenské výrobky, jedine naše... My sme si
už na náš vysoký životný štandard zvykli, radi cestujeme po svete a v dôchodku si
chceme naďalej užívať zaslúžený odpočinok na plážach na Mallorce alebo
Kanárskych ostrovoch.
Ďalšie obrovské DANKE vám patrí za to, že napriek takmer najnižším platom
v Európskej únii, ste schopní a hlavne ochotní kupovať tak draho. Neuveriteľné, máte
niekoľkokrát nižšie platy ako my a nakupujete drahšie alebo za porovnateľnú cenu
ako u nás. Máte náš obdiv.
Vďaka vám, že si opakovane volíte také vlády, ktoré programovo nerobia nič proti
tejto situácii, ale ju svojimi rozhodnutiami ešte zlepšujú (naturlich ... pre nás). Vďaka
vašim vládam, ktoré nepodporia váš domáci rozvoj, ale o to štedrejší sú k našim
investorom. Ani ony nehľadia na vás, ale doprajú nám.
Danke schön!


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-10  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MB - dobre, tak už všetci vieme, že si to prekladal ty. Kľudne uveď svoje meno a všetci ti zatlieskame... Dalo sa to povedať aj inak...

"pozrimeže, koľkí tu obhajujú autorskú zlodejimu!"

autor je pod článkom uvedený, takže kto nevie rozlišovať?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-10  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MB, príď sem občas, stojí to za to, ver mi! Dolezite.sk je treťotriedny portál iba z pohľadu intelektuála, ale ja naň nazerám inou optikou - ako na nevyčerpateľnú studnicu zábavy. V tomto je tento web neprekonateľný, a preto sem aj rád chodím. Vrele ho odporúčam! Nájdeš tu galériu neuveriteľne pitoreskných existencií, ktoré ti svojimi úvahami div neroztrhnú od smiechu bránicu. Kto je kto, to si roztriediš sám veľmi rýchlo a jednoducho...


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2012-01-10  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cockerba: clanok pisal madar. prepocty su na madarske pomery, takze pochopitelne so slovenskymi nesedia.


Kari88 . fynynyne36   |   ip:62.197.19   |   2012-01-10  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Byť na jeho mieste tak radšej chodím po kanáloch ! http://ipolitika.sk/2012/01/mikulas-dzurinda-nahravka-o-korupcii/


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-10  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MB - si tu srdečne vítaný a zistíš, že jednou z tých pitoreskných postavičiek,útočiacich na tvoju bránicu je aj pandemonium :)


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.11   |   2012-01-10  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kari88 - on uz bez ochranky po nich aj chodi....a neni sam:)))


adam . cytetala8   |   ip:91.127.56   |   2012-01-10  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mb
a prečo si to nedal na piano, keď si xcel za to peniaze? a okrem toho, toto je tiež z tvojho článku:

"Aj keď ľudia dokázali identifikovať tyraniu a útlak, vždy väčšinou stále hovorili o "spolupráci so systémom" - tým systémom, ktorý je zodpovedný za tyraniu a útlak. Ľudia chcú vždy veriť v to, že ten systém skôr či neskôr zabezpečí spravodlivosť. Poslednou vecou na ktorú pomyslia je to, že by mali "nelegálne" vzdorovať - lebo tým ak by chceli zabezpečiť spravodlivosť sami, museli by sa stať "kriminálnikmi" alebo "teroristami", čím je označený v podstate každý, kto vzdoruje "legálnej" nespravodlivosti. No história toto ukazuje veľmi jasne, že práve tí, ktorí bojovali za slobodu a spravodlivosť, skoro vždy to robili "nelegálne", teda bez povolenia vládnucej vrstvy."Duan . niputexu75   |   ip:178.41.21   |   2012-01-10  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťanskí kapitalistickí slovútní páni majitelia, tu máte ZRKADLO, takto na vás - a svet hne´d bude krajší :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1983302/italske-urady-bojuji-s-masivnimi-danovymi-uniky-provedly-razii-v-luxusnim-lyzarskem-letovisku.html


adam . cytetala8   |   ip:91.127.56   |   2012-01-10  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mb
toto je tvoj blog?
http://martinbulak.blog.sme.sk/
to je čosi pre pandáša :D!


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mb
bol som kuknut na tvoj blog.

a k tomu clanku pilier demokracie novinar,

novinar by mal byt strazny pes demokracie a jej principov v spolocnosti a v politike,a nemal by sa nikdy dat kupit,a nie to este predat soros elite,


ci tomu je tak abo onak sam dobre vies.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mb
a este nieco ak nemozes pisat bo ti nedovolia,pis v podobenstvach tie oni , aj tak nepochopia.a pravda vide von


Ra . sywelybe59   |   ip:195.91.11   |   2012-01-10  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam to si tu nemal davat...este nam nasa pandicka zdrhne...:)))


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joj keby chcela:))aj tak nic s nej rozumne nevychadza:))


MB . vuwysoby92   |   ip:85.237.22   |   2012-01-10  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam: Áno je to môj blog. A to čo cituješ je tiež môj preklad, článku od Larkena Rosa. Je to úžasný človek, významne sa usiluje o slobodu v spoločnosti. Práve som si od neho objednal nejaké knihy.

333: Je to možné, čo tvrdíš, ale ja sa tým nezaoberám, lebo demokraciu ako systém neuznávam.


MB . vuwysoby92   |   ip:85.237.22   |   2012-01-10  (17:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium: Momentálne sa skôr snažím obmedziť všetky aktivity podobného charakteru a venovať sa ziskovejším (alebo ziskovým) aktivitám, no raz za čas sem určite nazriem, díky za tip.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-10  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK. V rámci exkurzie po spomínanom obludáriu pitoreskných postavičiek tohto portálu dávam do pozornosti, že jedna už stihla zareagovať a predstaviť sa...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemko.
snad si sa neurazil ,to bol len zart:)vies ze ta nevyhanam,som za slobodu prejavu,nech je aky chce pokial neuraza.a neni obsiati vulgarizmamy.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-10  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MB, vidíš, ako sa postupne predstavujú?


Fezoj . panoleku0   |   ip:178.18.71   |   2012-01-10  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O ničom keď už mam barak za 90000€ tak už nepotrebujem podnikať a prenechám to tým ktorý to chcú robiť.To sa podnikalo keď sa po komunistoch rozdávali firmy s plnými skladmi !


Kidmari . vygobojy31   |   ip:95.103.12   |   2012-01-10  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No zlaty moj, tak to teda už dávno som nevidel na obrazovke tolko špekulativnych sprostosti. Mate pravdu nezamestnávajte ludí, lebo ste neschopný ignorant. Teraz po jednotlivých odsekoch
-nezamestnával by som ženy- absolútna sprostosť- ženy sú produktívnejšie a uspokoja sa aj z nižšou mzdou ako muži, sú konštruktívnejšie ,racionálne a hlavne krajšie- dávajú ducha a poriadok v pracovnom kolektíve. Rodia cca do 40 r potom sa starajú o rodinu aj vami zamestnaných mužov a aj o Vás. 6 rokov materskej Vás stojí len 6 mesiacov no potom nič. Vrátia sa hotové a ako poznám zamestnávateľov tak im do 7 rokov druhého dieťaťa navrhnú polovičnú prac.dobu - čo znamená celá práca za polovicu mzdy. A podobné finty. Mój pohľad je taký, že keď nedokážete za 6 rokov rozšíriť svoj biznis o 1 miesto tak to nechajte tak.
- nezamestnali by ste ľudí nad 50 rokov- dalšia stupidita- sú to povädšine chodiace encyklopédie, od 50 -62 veľmi málo maródujú - viď štatistiky- nie viac ako 30-50 roční zamestnanci- adrenalínové dovolenky a s tým úrazy- ambície v zamestnaní a fluktuacia- kradnutie nápadpov - preberanie zákazníkov- proste asertivita na dnešný svet - to sú mladí zamestnanci- mladí sprostí a rastú im zuby- čo chyba to veľká strata .
Tolko k ignorantstvu.
Teraz k debilite - lebo neviete počítať.

Tak aby bolo jasné - 756 EU= 1134 nezdanených na mesiac- cca 7 na hodinu. Bežne sa počítajú náklady na všetku réžiu(mzdove náklady,energie,režie skladove a dopravné, lízing,prenájom a hlavne správna réžia- to sú náklady na Vás majiteľov - to sú zo všetkých réžií cca50% pri slušných, pri nenažratých až 75 %) cca 30-40%
a mzda ja z toho 10% takže mzdové náklady neprekročia 4%. Ach moji chudáčkovia zamestnávatelia, vážne sa Vám neoplatí zamestnávať, šak náklady na jedného zamestnanca Vám zoberú až 4% ktoré by ste mohli využiť na svoje ...
Tie 4% však ak ste výrobný podnik získate na rôznych rabatoch od dodávateľov surovín ak samozrejme podnikáte,vyrábate a nie kamuflujete ako,že robíte biznis.

Nakoniec, keby zamastnanci uvažovali ako Vy tak už nie ste. Väčšina si nevie predstaviť, že ráno nevstanú ( na šiestu) a neprídu do práce aby ste ich mohli živiť.
Tak ja len Toľko .


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-10  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "-nezamestnával by som ženy- absolútna sprostosť- ženy sú produktívnejšie a uspokoja sa aj z nižšou mzdou ako muži, sú konštruktívnejšie ,racionálne a hlavne krajšie- dávajú ducha a poriadok v pracovnom kolektíve."

súhlasím


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-10  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len nemôžu nosiť viac, ako 15 kg... Ja by som však ženy do pracovného procesu moc nepúšťal. Spoločnosť by mala byť nastavená tak, aby žena mohla viesť plnohodnotne len domácnosť (variť, prať, luxovať, štopkať ponožky...) a muž by mal v zamestnaní zarobiť sám dostatočné prostriedky na bezproblémový chod celej rodiny.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemo
si to ty fakt?normalne s tebu suhlasim,len si zabudol starat sa a vychovavat deti.ale to by sme museli zrusit net a pokec:)


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kidmari . vygobojy31

si zena ze?:)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-10  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neuveriteľné! Skoro si vytvoril ako-tak súvislú vetu a tentoraz bez hrúbok... :-)


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja,ze neuveritlne ,ze s tebu suhlasim:)


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-10  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 – neboj sa, ženy stíhajú všetko, lebo vedia robiť viac vecí naraz narozdiel od mužov

Pandemonium – ja by som s tebou v podstate súhlasila, ale koľko chlapov je dnes schopných zabezpečiť dlhodobo sám rodinu po finančnej stránke? A potom, keď si ženy hľadajú finančne zabezpečeného muža, tak ich zas nazývate zlatokopky….
Milan . nofocape63   |   ip:24.207.4.   |   2012-01-10  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre 333 . xohohaqo72:
Ze vraj zlaty socializmus kde vsetko naplno klapalo:) chlape - ty to mas v tej palici naozaj vymetene take daco napisat..Znakom "zlateho socializmu" bol jeden chlapik ohanajuci sa lopatou a 10 ludi cumiacich na neho, rady na vsetko v obchodoch, podniky ficali - ha ha - vyrabali neefektivne a na sklad, polnohospodarstvo bolo sialene dotovane kedze sa vzdy polovica urady z druzstva ukradla, skolstvo a zdravotnictvo bolo uplatkami prespikovane - snivaj si o svojom zlatom socializme, zil som v nom 30 rokov a myslim si ze za tie stratene roky mojho zivota tam mali starych plesnivych sudruhov ako ty povesat za...(to radsej nenapisem, este ma admin vymaze)


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-10  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB . lyrokemu25 | ip:

ako sorry s tymto na mna nechod:)to si len zeny myslia:)ano viac veci naraz dokazete robit .ale potom ani jednu poriadne.vlastna skusenost:)

najviac som mal rad ked kamaratka somnov volaal a po pritom este robila veci ine ,nikda sa s nou nedalo pri tom rozpravat,aj ked ona si stale myslela ze ano:))


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-10  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,,
aj ja som mal cosi podobne rozpisane, ale som to zmazal!

skusenost mam taku istu..zeny si myslia ,ze dokazu robit viac veci naraz,no v praxi to znamena asi tolko ze-" pockaj, pockaj,,,,no co si to chcel?"..(lebo najviac sa ohanaju tym,ze dokazu aj strikovat aj pozerat telku)..
inac podobne dokazem aj ja..dokazem aj pit pálanô, zaroven viem cmargat marsky..pozerat telku ,,a vrieskat po zene nech donesie urobi v kuchni dáky dlabanec!!!:-DDD

to su 4 veci naraz..tak co teraz:-DDDDDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-10  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,,
aj ja som mal cosi podobne rozpisane, ale som to zmazal!

skusenost mam taku istu..zeny si myslia ,ze dokazu robit viac veci naraz,no v praxi to znamena asi tolko ze-" pockaj, pockaj,,,,no co si to chcel?"..(lebo najviac sa ohanaju tym,ze dokazu aj strikovat aj pozerat telku)..
inac podobne dokazem aj ja..dokazem aj pit pálanô, zaroven viem cmargat marsky..pozerat telku ,,a vrieskat po zene nech donesie urobi v kuchni dáky dlabanec!!!:-DDD

to su 4 veci naraz..tak co teraz:-DDDDDD


mathew . fuwahenu50   |   ip:78.141.11   |   2012-01-10  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak by sa takto chovali vsetci pani podnikatelia ako to je tam napisane a spravodlivo odvadzali dane a fakt setrili na svoj novy byt 9 rokov tak by bolo Slovensko najbohatsi stat vo vesmire, skolstvo a zdravotnictvo by bolo na vysokej urovni... v statnej kase by bolo tolko penazi ze by sa mohla znizovat DPH, odvody, ceny skol, liekov a ine ... potom by mohol pan podnikatel zamestnat aj zenu, aj dochodcu aj studenta na brigadu... a nebolelo by ho to... CHAMTIVOST hraje hlavnu rolu ...


Ondro . cusurigu0   |   ip:62.197.19   |   2012-01-11  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voliť menšie zlo je zlé... http://ipolitika.sk/2012/01/volit-mensie-zlo-je-zle/


Skogen . samygile95   |   ip:217.73.26   |   2012-01-11  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článok má v podstate pravdu, ale nie je podnikateľ, ako podnikateľ. To o čom píše pán Jakob Andor sa aj na Slovensku dotýka len živnostníkov a s.r.o. a aj to len tých, ktoré zamestnávajú max 30 zamestnancov. Takýto podnikatelia to majú naozaj ťažké a paradoxne, patria medzi najväčších zamestnávateľov. Sú schopný najpružnejšie reagovať na zmeny v ekonomickej oblasti a s tým súvisí aj veľká dynamika týchto firiem pokiaľ ide o počet zamestnancov. Je to logické a normálne, že potrebujú čo najpružnejšiu pracovnú silu........ale, potrebujú takto extrémne pružnú pracovnú silu aj veľké firmy?... a ktorý zo zamestnávateľov nepotrebuje extrémne pružnú pracovnú silu? U tých, čo sme sa bavili je to nevyhnutnosť, súvisí s charakterom podnikania, ale tí, čo podnikajú vo veľkom, ju nepotrebujú, oni ju chcú...dôvody sú jasné....majú jednoduchší život a vyššie marže. A v tomto prípade sa nečudujem, že sa ľudia bránia, lebo pre nich to znamená len jedno: Makať viac za rovnaké, alebo menšie peniaze a ešte byť neustále v ohrození straty zamestnania, o strate výhod stáleho zamestnanca nehovoriac. Prekarizovaná práca je požehnaním pre chamtivcov, ale peklom pre normálnych slušných ľudí......


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2012-01-11  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kidmari: uz som to raz pisal. Autor je madar, clanok je slovensky preklad - neplet sem slovenske zakony.
Ak nepocitame dovolenky, tak 13 ludi odrobi za mesiac zhruba 20*8*13=2080 hodin. Triezvo az optimisticky pocita s tym, ze ak spriemeruje mrtve mesiace s tymi dobrymi preda priemerne polovicu. odtial tych 1000 hodin.
Ty hovoris o bezne naklodoch tolko a tolko percent (plus minus autobus), on dava konkretne cisla. Kto bude mat skor pravdu?


kidmari . koqytuqi8   |   ip:95.103.12   |   2012-01-11  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie -nie som žena a dokonca aj podnikám,takže poznám. Predávam rozum, lebo firmy kde som pracoval o to nestáli.


NN . ruhifeqi79   |   ip:85.248.1.   |   2012-01-11  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlaty komunizmus. Cielom ludskej existencie nieje hromadit osobny zisk, ale co najlepsie vychovat buducu generaciu. Dnes su uz technologie take vyspele, ze pri maximalne 4 hodinovej pracovnej dobe by sme si mohli zachovat sucasnu zivotnu uroven. Peniaze sa stali novym panom bohom, a boj o ne akousi chorobou podobnou zavislosti na automatoch. Cim vacsi majetok sa podari ludom ziskat tym chcu este viac.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-11  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins – ty si fakt mužný ideál…V mastnom tielku pri pive s marskou v ustach, čumiac na eurosport zvladneš vykrikovať na ženu, aby ti niečo uvarila LOL… Určite raz bude s tebou nejaká žena veľmi šťastná.
To, že žena vie robiť viac vecí naraz vyplýva z toho, že keď ešte ľudia žili v kmeňových spoločenstvách, muži chodili na lov a ženy sa starali o domácnosť.
Muž sa sústredil na jednu vec a bol pri tom ticho, kým žena riešila väčšinou viac vecí naraz (udržiavanie ohňa, varenie a musela pritom stále dávať pozor, či deťom nehrozí bezprostredné nebezpečenstvo atd.) a pestovala pritom sociálne kontakty – s ostatnými ženami. Preto sú muži velakrát radi ticho a sústredia sa iba na jednu vec a ženy rady rozprávajú.
Muži majú lepšiu priestorovú orientáciu v teréne, kým ženám väčšinou chýba orientačný zmysel a ženy majú zas lepšiu orientáciu doma – preto sa ich muž stále pýta, kde má ponožky, kde je toto, hento atd. Skúste to niekedy pozorovať, ako to sedí. Alebo keď sa začnem rozprávať s mužom ktorý sleduje TV, tak stíši televízor alebo vypne zvuk, a začne vnímať, kým keď prehovoríš na ženu, tak v pohode sleduje aj TV aj ti odpovedá.
Alebo keď šli muži na lov, tak neboli sami schopní doniesť ulovené zviera, preto chodili v skupine. A keď sa stretnú v krčme, tak skupinovo riešia nejaký problém, spravidla si to rýchlo vykecajú, alebo sú na “love”, kým ženy velakrát kvákajú o všeličom do omrzenia, bez toho, aby niečo naozaj “riešili”.Alebo kým žena dáva často najavo svoju zraniteľnosť, slzy, plač, emócie, muž svoju zraniteľnosť a emócie veľakrát skrýva, lebo keď preukázal svoju slabosť, tak mohol byť hneď mrtvy.
Existuje o tom kopec literatúry, že tieto rozdiely sú proste fakt, to som si nevymyslela ja. Su aj vynimky, ale keď sa bavíme vo všeobecnosti, tak to platí.Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-11  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenočka..
"v mastnom tielku , z velkym brušinom,,chudymi nohami..v tvari cerveny na tele bledy..sledujúc eurosport kricim na zenu,,,dones dlabanec ,zeno, máriu ti nahanam"!!!:-DDDDD

no a teraz k tomu "vyvoju"
kmenove spolocenstva..lovy,,staranie sa o ohen..jaskyne..malby,,atd??
darwinov ejakulat, zasiahol aj teba??

podla mna,,boli ludia inteligentní od pociatku,,a od pociatku aj siali a zali..nie len lovili..
lebo ked boli vyhnani z raja, bolo im povedane" trnie a bodlacie ti bude rodit zem, a v pote svojej tvari budes chlieb svoj jest"!!!

takze bud darwin alebo biblia,,lenka!!

a o tych dvoch naraz predujucich hemisferach zeny by sme tiez mohli diskutovat..lebo aj z tou telkou toje diskutabilne..
aj zeny sa musia "odpojit" od cinnosti aby zacali robit nieco ine..
muzi sa sice len rychlo "preklikavaju" medzi dvoma cinnostami,,no pri troche cviku to ani nespozorujes,,
napr v aute..
do jedneho oka mi čmudí marska..pravackou ladim radio,,zaroven radin lebo sa rušam z krizovatky,,lavym ockom sledujem idiota vedla seba na osobaku co nevie udrzat svoj pruh..pravackou tocim volant a davam smerovku a som priparaveny zahamovat ked ten idiot nezisti ze nie je na ceste sam!!!
to je cvik,,a robis to automaticky,,nemyslis na toze to robis..a frci to!!!

tak ze tak..
zWer . jojuwiqe07   |   ip:89.173.12   |   2012-01-11  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak v tej kancelarii budes sediet sam, nikto ti nebrani ;-)))


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-11  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NN . ruhifeqi79 | ip:85.248.1. | 2012-01-11 (14:25)

Zlaty komunizmus. Cielom ludskej existencie nieje hromadit osobny zisk, ale co najlepsie vychovat buducu generaciu. Dnes su uz technologie take vyspele, ze pri maximalne 4 hodinovej pracovnej dobe by sme si mohli zachovat sucasnu zivotnu uroven. Peniaze sa stali novym panom bohom, a boj o ne akousi chorobou podobnou zavislosti na automatoch. Cim vacsi majetok sa podari ludom ziskat tym chcu este viac.

-suhlasim s tebu


tomi . xavoqiho20   |   ip:94.172.21   |   2012-01-11  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre MB-vuwysoby92. Tie negativne komentare co ti tu niektori popisali nic si z toho nerob musi ti stacit pozitivne hodnotenie clanku je vazne dobry. Aka reakcia uz sa da cakat od zamestnanca co 1 euro nikdy neinvestoval alebo slecny co sedi cely den na riti a neoceni ze si odyebal pol dna s prekladom.. dik
Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-11  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ody3bal pol dna z prekladom??

no tak bud som nejaky clovek co prekladam rad, a robim to z presvedcenia a radosti,,alebo som hladny po prachoch a trasiem sa ,ze som velice robil zadarmo!!

uz to tu bolo spomenute..nech si to da na "piano" a bude si uz len pozerat ako drzgros aku mu cinkaju eura,,ked mu o to ide!!

stovky ludi prekladaju ,,ci filmy ,ci clanky,, a nenariekaju ako on!!

na nete je kopa moznosti ,,a sposobov ako si za voju "tazku pracu z prekladom" mozes zarobit,,tak nech ju vyuziva a nenarieka!!

tomi . xavoqiho20   |   ip:94.172.21   |   2012-01-11  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a koli takym ako ty na preklady uz seriem, sam nic nespravis a ked chce niekto blbe dakujem alebo svoje meno pod preklad tak sa ti to nezda


jaroslav . nequwari47   |   ip:147.232.1   |   2012-01-11  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a pozreli ste sa na to z pohľadu princípu diverzity ?


doctore2011 . lafarehe9   |   ip:92.230.86   |   2012-01-12  (00:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor sa myli vo vsetkych vypoctoch,rovnako aj prilozeny graf nesedi!! ked si autor mysli ze system kde kazdy mysli len nato ako zarobit a ostatnych osklbat resp vyhodit kedysamu chce by som prial byt na mieste tej zeny,mat postihnute vsetky deti,zniceneho stareho cloveku alebo este lepsie dochodcu ktory bude musiet makat,ale nebudu vladat,lebo tym ze nezamestnal zenu nemohla si dovolit deti ktore by ho mohli potom zivit. takyto cllonok mmoze napisat len niekto kto nema chrbtovu kost a posadil by som ho pekne na 12hod/7dni/361dni k pasu za 150eur hrubom a 145e v cistom, presne ako je to v cine kde statu plati ako chcel len 5% dane aziadne odvody, aby videl ze je to pracovata ked bude chory aby sa zadlzil na 30r pri malej operacii. vela zdaru,chorob ku dochodku autorovi


tomi . xavoqiho20   |   ip:94.172.21   |   2012-01-12  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doctore: chrbtovu kost nemas najskor ty ak prajes choroby inym.

a btw mozno prekvapim ze podstivy majitel firmy zvlast zacinajucej pracuje viac ako 12 hodin denne a casto zo stratou. zatial co teba zaujima len vyplatny pasok a dobry program v telke


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-12  (06:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tomi – ja viem oceniť prácu ľudí, ale nie takto, že chlapec sa prirúti, aké sú tu k…y, aký je dôležité.sk treťotriedny portál, zlodeji, hnus a pod. Je to slušnosť uviesť meno prekladateľa textu pod článkom, ale zas ďalšia vec je dožadovať sa toho takýmto spôsobom a hrubým spôsobom uraziť celý portál aj jeho prispievateľov. Nikto, ani admin. nevedel, že to prekladal on, len ten, čo to sem vložil.

A keď chcel za to peniaze, mal to riešiť inak… Ale už to nebudem ďalej rozoberať. Kauza je skončená, uvedomil si to aj sám, dministrátorom sa ospravedlnil a všetci už vieme, kto je autorom prekladu. Takže už to riešiš asi len ty. A na riti určite celý deň nesedímLenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-12  (06:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins! Tebe robí zvláštnu radosť uraziť Pannu Máriu pri každej príležitosti?
Pišeš ako typický buran, ktorý odmieta priznať, že by ženy vôbec mohli mať nejaké prednosti. Naozaj neviem, z čoho pochádza tá tvoja frustrácia a nevôľa voči ženskému pokoleniu. Skutočný muž vie uznať prínos ženy. Však bez ženy by ste tu ani neboli, žena vás nosila vo svojom tele a krmila svojim telom, starala sa o vás, učila vás a zrazu ste naveľa, že aké sú ženy menejcenné a ako nič nevedia. Niekedy mám pocit, že sem píšu zakomplexovaní blbečkovia…

A čo to má spoločné z darwinom – nehovorím nikde o vývine z ľudoopa. Ľudia žili v kmeňových spoločenstvách – ako lovci a zberači. Veď tak žijú ešte aj teraz – tam, kde neprenikla civilizácia. Ty si myslíš, že odjakživa tu bolo školstvo, vzdelanosť, sociálny systém? Písmo začala šíriť na našom území cirkev niekedy v 9. storočí, neskôr aj zakladať školstvo, nemocnice, sociálnu sieť atd…Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-12  (06:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenocka..
ty sa musis naucit citat medzi riadkami..
lebo ja , joplins, ked ti tu napisem dva uplne protichodne nazory naznacujuce moju povahu ci konanie,,tak ty ku kazdemu z nich napises v tom istom duchu komentar!!

kidmari . koqytuqi8   |   ip:95.103.12   |   2012-01-12  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kovak - ja som len chcel naznačiť, že náklady na mzdu zamestnanca sú v porovnaní s celkovými nákladami na chod podnikumalé ale viditeľné,takže sa najlepšie ohovárajú. Napísal som aj ako sa v podnikoch vyrovnávajú v podobe marží za nákup suroviny, preto neuvádzam konkrétne čísla,lebo sú nerelevantné. Ja som len zhodnotil filozofiu zamestnávateľov ako úplnú demagogiu. To len pre menej chápavých.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-12  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins vieš, ake je najsmutnejsie zvieratko na svete ?
-Muz!pretoze ma vajcia bez skrupiny
vtaka bez kridel
a kozy bez mlieka

(vulgarne, ale páčilo sa mi to :))

Ale nechcem dehonestovať mužov. Nie je nevyhnutné robiť z muža debila, väčšinou to zvládne aj sám :)
bazooka . racebagi30   |   ip:109.230.0   |   2012-01-13  (00:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Typický z jedného uhla videný problém, tento článok... Najväčší problém, prečo nikoho nezamestná - existenciu úrokom zaťažených pôžičiek - ani nespomenie. Asi o tom ani netuší...


doctore2011 . lafarehe9   |   ip:92.230.88   |   2012-01-13  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidim ze admin sortuje ako sa mu chce a veru sami to nechce znova pisat

tomi-zivnostnici su podla mna najdolezitejsi clanok ekonomiky a co som ja pisal bolo o firmach nie zivnostnikoch


dreamerjon . vypubale45   |   ip:85.237.22   |   2012-01-15  (01:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prial by som niekomu, aby sa narodil ako cigáň niekde v slume na východnom svk. s toho hovna by sa nikdy nevyhrabal. bez šance. slováci!


L . duhijoqe95   |   ip:88.212.36   |   2012-01-17  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clanok je totalny zhluk nezmyslov a jednostrany pohlad. Ak uz niekto niekoho zamestnava , ma s neho ovela vyssi zisk ako naklady. Mimochodom hrube , superhrube a ciste zmzdy su zle! Staci pouzit dostupnu mzdovu kalkulacku na internete.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Prečo sú kreované a vypúštané geneticky modifikované moskyty?

Operácia Drop Kick v roku 1956 bola vojenským entomologickým programom armády USA v ktorom vypustili moskyty infikované žltou a dengue horúčkou. Cieľom bolo geneticky modifikovať moskyty tak, aby boli schopné prenášať bojové látky hromadného ničenia. Operácia Drop Kick zahŕňa vypustenie neinfikovaných moskytov v Savannah, Georgia v roku 1956, keď bolo vypustených 600 tisíc moskytov v obývaných častiach mesta a vypustenie infikovaných moskytov v Avon Park, Florida v tom istom roku.


Obete radikálneho islamu

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú veľmi ...

Zeitgeist Moving Forward

11letý Birke Baehr představuje svůj pohled

Je po všetkom

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.403 s