21. September 2019
    
Túžba po odplate je vrodená každému človeku? - Dolezite.sk

Túžba po odplate je vrodená každému človeku?


  2010-07-10  (09:06)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Túžba po odplate je vrodená každému človeku?

  

Prichádza čas zúčtovania ale najprv by som chcel aby každý omilostený čítať tieto riadky prijal ako dar  Všetko čo  v sebe cíti, nech prijme vo svojom vnútri bez otázok a bol povznesený nad akýkoľvek čin odplaty. "Prijmi" a získaj silu na ceste vzostupu zo zmätkov dnešných  dni!

 

Mnoho ľudí sa ponosuje – keby existoval Boh, tak by nemohol dopustiť takú nespravodlivosť... Vojny, hlad, choroby a utrpenie rôzneho druhu vytvára dojem nespravodlivosti. To je však iba povrchné videnie – v skutočnosti to nie je žiadna nespravodlivosť, ale človeku sa iba vracia to, čo svojimi myšlienkami, slovami a skutkami sám spôsobil. Naopak, Božia spravodlivosť je zákonom, ktorý nemôže byť porušený – pracuje však podľa Božej vôle, nie podľa predstáv človeka.

Veď sám Ježiš povedal, že hriech proti Bohu a proti Synovi sa dá odpustiť, ale hriech proti Duchu Svätému sa odpustiť nedá. A viete prečo? Lebo Duch Svätý je Božia spravodlivosť. Práve Duch Svätý udržuje Božie zákony, ktoré spravodlivo dávajú človeku vždy to, čo si zasluhuje. Za dobré slová, myšlienky a skutky dobrú odplatu, za zlé zlú.

Hlavným dôvodom, ktorý vytvára pocit nespravodlivosti, je obmedzené ponímanie života ľudského ducha iba na jeho súčasný pozemský život. Pre komplexné videnie je však potrebné brať do úvahy aj to, odkiaľ prichádzame a prehliadanú skutočnosť, že žiadny z ľudských duchov, ktorí sa na zemi v súčasnosti rodia, tu nie je po prvý krát a prináša si so sebou dôsledky svojich predchádzajúcich činov, ktoré zostali nevyrovnané. U ľudských duchov, ktorí sa narodia napr. ako mrzáci, s vrodenou chorobou alebo v extrémnej chudobe a priniesli si so sebou dôsledky svojich predchádzajúcich činov, je to jasne viditeľné. Keby svoje vlastnosti zmenili, nemuseli by trpieť – a čistý, nevinný ľudský duch nemôže trpieť za to, čo neurobil – to je vylúčené.

Preto nech každý zváži svoje pre a proti a prijme svoj stav v ktorom sa mu zdá život nespravodlivý či inak zlý a nech sa zamysli  či jemu dane prekážky ale aj jeho vlastne pokrivene názory pestovane v povýšenectve nie sú náhodou možnosti odčinenia svojich hriechov a pochybení, lebo v tomto stvorení všetko žije každá vaša myšlienka každý pocit a cit .A preto si sami určujeme svoju budúcnosť.

 Ti ktorý ste ešte obrazne neoslepli a neohluchli naučte sa prijímať aj to vaše vo vás "zle" lebo v prijímaní získavate nesmiernu silu ktorá vás oslobodí od utrpenia vašich vlastných pochybení! Týmto vlastne prijímate "Ducha Svätého" a Božiu spravodlivosť!

Už len pri čítaní týchto riadkov vo vás narastá odpor či nič ? Zahĺbajte sa do toho odporu či neznalosti ktorá vo vás narastá a zvážte či ste ešte hodní toho aby ste sa znova odovzdali tej vašej "odplate či neznalosti" ktorá vás raz zničí! Musíte sa naozaj  takto prejaviť ? Alebo sa vám len dáva možnosť raz a navždy niečo zmeniť?

Je jedno akého si náboženstva či vyznania či ničoho podstatne je či dokážeš "prijímať" a tam kde treba zase pomáhať a to hneď v sebe pocítiš ! Niekedy stačí naozaj veľmi malo na odčinenie ťažkej karmy! Preto skúmaj svoj život svoje názory čo cítiš a tvoje okolie aby si rýchlo našiel cestu kde nájdeš všetko!


illuminatedBimbo
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
filip   |   ip:178.40.18   |   2010-07-10  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bimbo - Stou reinkarnáciou si mimo ! Každý sme tu len raz! "Boh trestá hriechy otcov až do siedmeho pokolenia " , nie naše činy s predchádzajúcich životov!


aspirant   |   ip:95.170.23   |   2010-07-10  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filipko studuj viac.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-10  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto si myslí, že je tu prvýkrát, ten ešte skoro nič nepochopil, alebo hrá sa na pštrosa, ktorý radšej v tej chvíli, ak sa k nemu priblíži pravda a vysvetlenie, tak radšej vopchá hlavu do piesku.

A naozaj si niekto ešte dnes myslí, že Boh trestá, On, skrze koho všetko povstalo, všetko ozaj potrebné a správne, že On by takto svojvoľne a nespravodlivo konal, žeby niekoho potrestal, len čo sa narodí trebárs? Ak áno, tak s takýmto to dnes vyzerá veľmi zle, priam hrozne. Trestáme sa sami, dookola stále, lebo si veľakrát myslíme, že všetko je náhoda, a ak to nie je ona, tak to nás podľa niekoho trestá sám Stvoriteľ. Lepšie sa nám počúva falošné temno, s jeho sladkými, ale tak falošnými rečičkami, ako prísne, ale spravodlivé a láskavé Svetlo!

A toto ľudstvo sa čuduje, že kam to ono speje, do úplnej záhuby, pokiaľ sa včas nespamätá, do priepasti, s ktorej už niet úniku...


Uity   |   ip:89.173.88   |   2010-07-10  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nové náboženstvo "Bimbové limity",je obmedzené fatalizmom predurčenia reinkarnácie /Hoci nikto z postihnutých si na svoje predošlé hriechy za ten svet nikdy nespomenie, lebo život každého z nás je jedinečný, nakoľko sme každý originálom vytvoreným spojením genómov našich rodičov. A teda nie sme reinkarnované klony svojich bývalých životov/. Bimbové limity tak vyraďujú z hry Boha, jeho predsavzatie, ľudskú slobodnú vôľu a zodpovednosť za zlé konanie. Trest za dedičný hriech je smrť, z ktorého je východisko na základe Božej spravodlivosti prostredníctvom vzkriesenia k dokonalosti v Novom svete spravodlivosti pod Kristovou vládou. Boží svätý duch je účinná Božia sila, najsilnejšia sila vo vesmíre, lebo ňou Boh stvoril vesmír, duchovný i biologický život na zemi, všetkých tvorov na zemi vo vzduchu a v mori s ich korunou alebo vládcom človekom. Náboženstvo "Bimbové limity" zmenilo Božiu svätú silu na Božiu spravodlivosť. Zmätenie pojmov za dojmy, je koreňom všetkých zmätkov a nedorozumení. Komunikácia o Božej spravodlivosti ak má byť zmysluplná, musí vychádzať z jasného pomenovania pojmov definovanim ich významu. V opačnom prípade každý príde k inému záveru. A to je cieľom Bimbovho iluminátskeho náboženstva, ktoré som nazval "Bimbové limity". Kto uvažuje ako Bimbo,je blízko hriechu proti svätému duchu. Sile s ktorou si nehodno zahrávať Bimbo!!! Podobne ako dotýkať sa živých elektrických častí je životu nebezpečné!!!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-10  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uity, myslím, že Vy sám ste oveľa bližšie k hriechu, keď dokážete napísať také dačo.

Popierate opätovné vtelenia, a pritom je o ňom aj zmienka v Novom zákone:

Matúš, výňatok zo 17. kapitoly:

10 Učeníci sa Ho spýtali: Prečo teda hovoria zákonníci, že najprv musí prísť Eliáš? 11 Odpovedal: Eliáš síce príde a napraví všetko. 12 Ba hovorím vám: Eliáš už prišiel, a nepoznali ho, ale urobili s ním, čo chceli. Tak bude trpieť od nich aj Syn Boží. 13 Vtedy učeníci porozumeli, že im hovoril o Jánovi Krstiteľovi.

Aj toto chcete poprieť, alebo nevidíte, že aj tu je jasne poukázané, na opätovné vtelenie niekoho?

A ako sa pozerate nato, keď podľa vás tu nikto nie je druhýkrát, X krát, že jeden je bohatý, jeden chudobný, jeden zdravým jeden chorý, jeden trpí, druhý žije v prepychu, jedno dieťa trpí, druhé nepozná žiadne utrpenie, jeden tu žije 1000 rokov v prepychu, hoci je grázel na entu, a pritom ten dobrák, žije ani nie 30 rokov, v chudobe a porobe...Ako na také niečo máte vysvetlenie, keď podľa Vás tu nik nie je druhýkrát, X krát, keď všetci by sme mali dostať to čo druhý, teda všetci by sme mali byť narovnako po prvý raz? Alebo chcete povedať, že to tak nie je, tak potom prečo to tak je, a nie tak, aby všetci mali rovnako, veď každý je tu prvýkrát, ničím sa neprevinil, v ničom ešte nezlyhal, pokiaľ sa po prvýkrát narodil?
solim   |   ip:81.89.53.   |   2010-07-10  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten článok sa mi veľmi páči.Archivujem si ho.Veľmi pekne ďakujem Bimbo.


peto   |   ip:178.40.91   |   2010-07-10  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chodte do .... s tymito svatskymi srackami


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-07-10  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V prípade Jána Krstiteľa sa samozrejme nejednalo o reinkarnáciu Eliáša, lebo Ján mal otca Zachariáša a matku Alžbetu a Eliáš mal iných rodičov. Ale čo mali spoločné, bola ich úloha ktorú im určil Boh, tzn. prebudiť zmluvný ľud a obnoviť jeho duchovnosť. V oboch prípadoch sa nachádzal zmluvný ľud v poľutovania hodnom stave "vďaka" ich odpadlíckým duchovným vodcom národa. Úloha Jána Kristiteľa, ako "hlasu volajúcemu na púšti" bolo tiež pripraviť zmluvný ľud na príchod Mesiáša, na ktorého čakali skoro 16 storočí.Toľko v krátkosti, hoci by sa dali veci rozvinúť ešte do ďalších zaujímavých súvislostí. Ale hlavná myšlienka povedaného je, že reinkarnácia je nezmysel. Prečo?

Všetci sme zdedili hriech po Adamovi a na základe Adamitského hriechu zomierame. To je jedno či niekto zomrie ako dieťa, iný ako starý kmeť,či sme bohatí alebo chudobní, alebo nám bolo v nejakom inom ohľade nadelené viac alebo menej. Každý podliahame Božej spravodlivosti, podľa ktoréj je každému určené raz zomrieť. Po precedentnom vyriešení spornej otázky, Boh spravodlivosti určil deň /1000 ročné Kristové kráľovstvo/ v ktorom každý kto je v pamäti Boha, bude vzkriesený a dostane novú príležitosť na základe hodnoty výkupnej obete Ježiša Krista posledného Adama, alebo ak chcete nového otca ľudstva, získať večný život v pozemskom raji.

Náš súčasný život máme nato, aby sme našli zmysel života v konaní Božej vôle. Tým sa v spornej otázke postavíme na Božiu stranu v spore, ktorý sa rieši medzi Satanom a Bohom celé ľudské dejiny. V prípade, že sa postavíme na Božiu stranu, sme Bohom označený za spravodlivých. Dnes je to o to významnejšie, že spravodliví prežijú koniec sveta, bez toho aby museli zomrieť. Boh, ktorý je všemohúci, v novom svete odstráni všetky škody, ktoré napáchal Satan a ľudia, tým že obnový k telesnej, duševnej aj duchovnej dokonalosti každého prežijúceho i vzkrieseného na rajskej zemi. Sporná otázka a Božie predsavzatie sa snažil Satan ukryť pred ľuďmi tým, že im zastrel z očí seba a stotožnil zlo s Bohom, ako aj tým, že povýšil Krista na úroveň Boha, alebo z neho spravil Bohočloveka, či vnútil ľuďom vieru v Platónom vymyslený posmrtný život, alebo reinkarnáciu, či trápenie v pekle a ďalšie náboženské nezmysly, čím im vnútil rafinovane uctievať seba samého.

Neviem, či ste ma pochopili, ale každý svojim postojom ku konaniu zla, nespravodlivosti, klamstvám dá Bohu odpoveď, pretože Satan tvrdil, že človek z lásky k Bohu nebude schopný obstáť, pretože on sa o to postará násilím a nespravodlivosťou a podvodom. Tí ktorí majú skutočné duchovné zmýšľanie, na rozdiel od Bimba, sa postavia na Božiu stranu, a zvíťazia tak ako Kristus nad svetom ovládaným Satanom Diablom.


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-10  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite, este mi vysvetli, ci Adam bol beloch, cernoch, aziat, alebo indian? Kde sa vzali ostatne rasy? A Adamove deti pachali incest?


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-10  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite, to kde chodíte na také rozumy?

A ako ja môžem zdediť hriech niekoho druhého?

A vy ste si ozaj po takomto niečom istý, že kto ozaj je na strane dobra a Svetla, kto na strane zla a temna?

Ján Krstiteľ mal takých rodičov, Eliáš iných, preto to nebol on. No také niečo si uložím, nehovoriac o ďalších perlách, ktoré ste zo seba vypudil. Niektoré fakt sú rúhaním a výsmechom, ale ako vidno, Vy to rád hovoríte o druhom, ktorý je oveľa bližšie Pravde a Bohu.


filip   |   ip:178.40.18   |   2010-07-10  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kristovo učenie je o reinkarnácii ? Čo ste zošaleli ?


slavka   |   ip:213.151.2   |   2010-07-10  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bimbo má pravda iba v jednom, že človeku sa všetko zlé vráti. Reinkarnácia je samozrejme blbosť.


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-07-10  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila, Adam bol prvý človek. Rasy vznikli až po potope sveta, keď sa Noemovi synovia, Sem, Cham a Jafet rozišli po Bohom spôsobenom zmätení jazykov v Babylone. Boh to spôsobil pre ich modlárstvo a odpor k výslovnému príkazu rozísť sa po celej zemi. Semiti sú Arabi a židia, Jafeti sú indoeurópska vetva a teda aj my, chamiti černoši, indiáni, mongoli,číňania. Ľudia sa na základe genetickej príbuznosti podobajú fyzicky aj povahove. Zákony genetiky spôsobujú, že romznožovanie v určitom klimatickom pásme vedie k prispôsobeniu sa a zvýrazneniu určitých znakov vo farbe kože, tvare očí, vlasov atď. Dodnes si niektoré rody udržiavajú tzv. modrú krv a nepovažuje sa to za incest, hoci to spôsobuje ich degeneráciu. Adamove deti, ktoré boli bližšie k dokonalosti, sa brali medzi sebou. Neskôr ako sa rozmnožili, to už tak nebolo.

Čo sa týka hriechu.Boh vytvoril ľudí na svoj obraz, čo zahŕňalo aj správne použitie slobodnej vôle. Pokiaľ sa ľudia nesprávne rozhodli na základe sebectva, ich svedomie ich zle viedlo. Boh takisto nepodporoval ľudí, ktorí sa obrátili proti nemu. Stratili silu, lebo sa odpojili od zdroja. Tony, myslel som si o vás, že ste otvorenej mysle a hľadáte pravdu. Predpokladám,že nemáte viac ako 25 rokov a musíte sa ešte veľa učiť.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-07-10  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blahozelam bimbo, tento clanok uz moooze byt :-) velmi pekne vysvetlenie karmy
uite: myslienka reinkarnacie nehovori nic o tom ze by clovek musel mat rovnakych rodicov :-\ rovnako ako hovorit o inych "nabozenskych nezmysloch" - akym argumentom to vies podlozit okrem precitania par nabozenskych kniziek?


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-07-10  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dovolával som sa len zdravého rozumu, ale ten ako sa zdá je nedostatkovým tovarom na tomto webe. Resp. admin zámerne blokuje logické argumenty ale fanatikov tipu rafael a gogleistický kňaz preferuje. Je to zrejmý zámer.


Priate   |   ip:67.159.44   |   2010-07-11  (00:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre všetkých ,ktorý to ešte nevedia administrátor tu vystupuje a zapája sa do diskusií pod nickom Yosarian.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (07:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mohol som sa aj viac rozpisat o tej reinkarnacii ale vzhladom na lepsie pochopenie podstaty clanku som to nechcel moc roztahovat .
Takto kazda planeta ma potencional na uzivenie urciteho poctu ludi ale zhladiska ducha ako jedinca je to ovela menej a tento pocet urcuju zakony ktore dokaze poznat len vysoko pokrocily ludsky duch.
Stav na Zemi je oto horsi ze touto reinkarnaciou sa na Zem inkarnuju aj duchovia ktory cakaju na sudny den a boli uz inkarnovany na inych planetach a podla zakonoch v stvoreni pri ociste nastava urcity cas na dozretie tych ktory su omilosteny dozriet a tento proces je pod dohladom nezmerne nasobne zvysenej duchovnej sily v tej casti vesmiru ktora nedovoli sa inkarnovat nizko vyvinutemu duchu.. bolo by radno precitat http://dolezite.sk/SYN_CLOVEKA_14.html

Pocas tohoto obdobia sa duchovia ktory napachali vela zleho mozu inkarnovat na planety kde maju seberovnych a to je na tych najhorsich planetach ako je aj Zem!Je to nieco ako otvorenie pekelnej brany odkial sa na zem inkarnuju tie najodpornejsie tvory ktore si nezasluhuju mazvu clovek.
Akakolvek nahodnost s realitou je cisto nahodna!


Pstruh   |   ip:88.212.37   |   2010-07-11  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale Duch Svätý je aj Milosrdenstvo a Odpustenie,či nie ?


Pstruh   |   ip:88.212.37   |   2010-07-11  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ulite,ale Boh so Satanom nemôže mať predsa žiaden spor.Veď Boh je Absolútný a Satan je relatívna bytosť.Takže len Satan má spor sám so sebou pri chápaní Božskej Prirodzenosti.
Okrem toho človek vytvoril Boha na svoju podobu a obraz a nie opačne.A hlavne to platí v živote ľudí tejto planéty.Ďalej je otázkou,či vieme čo to znamená "podoba a obraz".


Pstruh   |   ip:88.212.37   |   2010-07-11  (08:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite,
ale rasy človeka vznikali aj pred potopou.Veď Biblia je plná mien aj pred potopou.


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-07-11  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pstruh zrejme podliehaš dialektickému vysvetľovaniu pojmov. Opakujem Duch svätý je účinná sila, ktorou Stvoriteľ tvoril a udržuje chod vesmíru podľa svojej vôle. Duch je beosobná sila ako napr. elektrina. Milosrdenstvo a Odpustenie sú pojmy spradlivosti, práva a morálky. Všetky stvorené bytosti vrátane Satana, sú v relatívnom postavení voči Bohu, len Satan a jeho démoni si vyhradili súperiť s Bohom o absolútne postavenie voči ľuďom. Potom ako sa dokáže neopodstatnenosť ich tvrdenia, že môžu nezávisle na Bohu manipulovať a ovplyvňovať život človeka budú zničení. Podoba a obraz je synonymum toho istého významu. Podľa teba, čo meno to rasa? To je hlúposť. Dnešná zemská populácia je z ľudí po potope, preto sem nepleť ľudí pred potopou len preto, že ich mená sú napísané v Biblii.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (09:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite, ano ja som demagog, fanatik, spolu so mnou Darwin ,Hawking, Dawkins, Einstein, ale vy v tom vasom literarnom kruzku rozoberajucu jednu dost podivnym sposobom napisanu knihu sa neviete ani dohodnut, ci existuje peklo, alebo reinkarnacie, alebo, ci ten vas ,pardon jehovista Uite, tvoj nie JK bol povyseny na boha. Ale my ateisti sme fanatici, zatial, co vy sa zaoberate rozpravkami a este sa tvarite, ze tomu rozumiete a logicky uvazujete. Tak to pekne dakujem.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite ak Stvoritel udrzuje chod vesmiru podla svojej vole, to znamena, ze teraz ma inflacne obdobie?


Pstruh   |   ip:88.212.37   |   2010-07-11  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite,
Duch Svätý nie je to isté čo Duch. A pre zmenu Milosrdenstvo a Odpustenie sú atribútmi Absolútnej Bezpodmienečnej Lásky a Múdrosti a stoja nad Spravodlivosťou.....
Súhlasím s tebou,že dnešní ľudia sú populáciou odvodenou po potope,ale z Človeka Pádu.Takže z toho logický vyplýva,že musel existovať aj Človek pred Pádom.
A Podoba a obraz nie je vôbec žiadnym synonymom ale presným vyjadrením určitého stavu a procesu.
A mená v Biblii uvedené pred potopou sú pomenovania jednotlivých rás Človeka.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-11  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  I.Bimbo, nehnevaj sa na mňa, ale to,čo tu produkuješ je smiešne. Neviem, či zámerne, ale prekrúcaš učenie Ježiša Krista takym spôsobom, že sa nedivím, keď si toto niekto začne čítať, že si pomyslí, ako tým veriacim hrabe. Hlásaš bludy a to je oveľa horšie, akokeby si nehlásal nič.

Učiteľ – Ježiš Kristus bol syn Boží, to, čo si napísal je ďalší blud, neviem odkiaľ na to chodíš, že to satan ho vyzdvihol na Božskú osobu.

Ľudia spamätajte sa, lebo prekrúcate slovo Božie - to je hriech a tým môžete od viery odohnať mnohých, ktorí Boha hľadajú. Boh je v prvom rade láska a tie veci o planétach s horšími a lepšími, o reinkarnácii, no fakt neviem, kde ste na to prišli a ako s istotou tu konštruujete scénare, ktoré sú v rozpore so svätým písmom.illuminatedBimbo   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neurazaj ma nejakym ucenim ktore uz vyvrazdilo na miliony ludi a miliardy udrzuje v omyloch!
Vsetky nabozenstva su mrtve su to sekty!
Zive je len to co clovek vo svojom vnutri prezije a pretrva ak to ustane pred Duchom svetym!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nehadajte sa veriaci medzi sebou, vybuchate si vsetku municiu, co zostane pre nas otrokov rozumu?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-11  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  I.Bimbo - a kto ti dal právo prekrúcať Kristovo učenie a hovoriť "ako to je naozaj"? Nepovedz, že ťa navštívil Duch Svätý, aby ti povedal, že všetci žijú v omyle a má prísť illuminated Bimbo a povedať ľudom čistu pravdu o reinkarnácii a planétach s dobrými a zlými.
Učenie, ktoré vyvraždilo na miliony ľudi? človeče...Nebolo to učenie, čo vyvraždilo miliony ľudi, ale ľudia samotni.

Rafael, tešis sa čo? Už ťa vidim ako si s uškrnom mädliš svoje ručičky:)))))), fakt sranda


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LB,
Ale to nebolo urcene tebe a podobnym!
Bolo to urcene tomu kdo ma snahu a chce este nieco zo svojim zivotom napravit!aspirant   |   ip:178.40.24   |   2010-07-11  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael ty otrok rozumu by si sa mal najprv zbavit svojho intelektu ako najvyssieho uctievatela a az potom budes schopny naplnit svoj rozum mudrostou. Pride cas ked pocitis ze nemozes vsetko obsiahnut vo svojom obmedzenom animalnom zhluku nervovych vlakien nazyvanom mozog. Neber to ako urazku prostim ta len sa ti snazim ukazat vec z inej stranky.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa fakt netesim, na to je to dost vazne, tolko foriem interpetacii v ramci jednej viery, preco nenechate Bimba, ved on je rovnako osvieteny ako vy, preto mu nemate ziadne moralne pravo hovorit, ako to on citi.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aspirant, som rad , ze prehovorila ku mne aj duchovna entita zalozena na etere, tvoj zhluk nervovych buniek musi byt pretkany cistym fluidom, co nam otrokom rozumu pripada ako nedostatok logiky.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uvedomuje si clovek ktory sa nazyva ateista je jeho zmysel zivota a presvedcenie vznikolo z nabozenstva?
Bohuzial ateistoch stvorili nabozenstva!

rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim si, ze to mas trochu popletene, najprv boli ludia, potom sa ludia zacali kastovat, vznikali spolocenstva, tuzba niekoho ovladat, a hlavne im nieco nariadovat. Kedze vela veciam nerozumeli, nepoznai chod prirody, nemali ziadne empiricke zazitky, tak si vytvorili svojich bohov. A ked uz zacali chapat urcite suvislosti, to pozlatko s bohmi sa im tak zapacilo, hlavne tym, ktori vladli tym ostatnym, tak ich vysperkovali az do titernosti, zacali im davat mena, vlastnosti, vkladali im slova do ust. No a nakoniec sa stalo to, co sa tu deje, zopar jednotlivcov, z nejakej nostalgie v tom pokracuje veselo dalej.


LordX   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Male dieta je prirodzene ateistom. Ak by nebolo indoktrinovane svojimi rodicmi ci priatelmi, ostalo by nim az do dospelosti.


Pstruh   |   ip:88.212.37   |   2010-07-11  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo,
môžeš mi vysvetkiť,čo rozumieš pod pojmom "reinkarnácia" ?Pretože pokiaľ viem učenie Ježiša Krista tento pojem nepoužíva.


Pstruh   |   ip:88.212.37   |   2010-07-11  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo,
môžeš mi vysvetliť,čo rozumieš pod pojmom "reinkarnácia" ?Pretože pokiaľ viem učenie Ježiša Krista tento pojem nepoužíva.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len sam si potvrdil v svojich slovach ze vznik a existencia ateistu je bytostne zavisla na spolocenstvach a nabozenstvach!


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taketo jednoduche sofizmy sa daju interpetovat donekonecna. Potom vznik a existencia vrahov je zalozena na ich obetiach.


MartinP   |   ip:90.182.24   |   2010-07-11  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poprosil bych všechny věřící, aby se zamysleli nad tím, co je to bůh, popřípadě kdo je to bůh.

Dále bych se chtěl zeptat na jednu věc směřovanou taktéž k věřícím: bůh je prý všemohoucí nebo cosi také jsem kdesi slyšel, je to tak?


lant   |   ip:188.75.17   |   2010-07-11  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=kAIpRRZvnJg


ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-07-11  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MartinP
je vsemohuci ale to neznamena ze bude delat to co si lidi zmysli.ako napr prenasat 50tonovu skalu len preto ze to chcu ludia.tak ze je tazke dokazat jeho silu a ked ju ukaze ako napr,ked nechal zaniknut cunami z cilskeho zemetrasenia tak aj tak nik neveri ze to bolo dielo PanaBoha aj ked to inak nevie vysvetlit preco zmizla.ale o tom sme mi ludia:)


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MartinP >
Boh je to co neprinalezi ubohemu cloveku chapat rozumom! Az tak nizko v hrierarchii stvorenia sa clovek nachadza!

Obrazne povedane:
Ide o ziarenia ktore su neuplatne a nemenne,dokonale v jeho voli stvorene!
Keby mohol mozog nieco v stvoreni udrziavat a riadit tak ti garantujem ze vesmir a vsetok zivot by nasledujucu minutu neprezil! Viz napr. tato dikusia!LordX   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Len sam si potvrdil v svojich slovach ze vznik a existencia ateistu je bytostne zavisla na spolocenstvach a nabozenstvach!"

No to je hlupost. Ak by nabozenstva neexistovali, znamenalo by to ze vsetci ludia by boli ateistami. Neznamenalo by to ze ateisti by neexistovali! Elementarna logika..


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-11  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Byť ateistom je pre človeka neprirodzene. Odjakživa si ľudia vytvárali rôzne náboženstvá, všetky kultúry vznikali na základe náboženských predstáv. Každá ľudská spoločnosť mala svoje náboženstvo, pretože človek intuitívne vníma, že existuje aj niečo viac ako materializmus.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidis Lenka,pekne si to vystihla, su to predstavy.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-11  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano rafael, až kým neprišiel na zem Kristus, aby uzmieril človeka s Bohom, dal nám pravé náboženstvo – náboženstvo lásky, milosrdenstva a odpustenia.:) Každy má svoje predstavy. Aj ty. Ale ako hovoriš, ty maš pocit, že si pravdu ešte nenašiel, tak hľadaj dalej...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A odkial to mila Lenka, mila Lenka vies?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-11  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkiaľ to viem? Pretože je to viera mojich predkov, pretože tak som bola vychovávaná, v láske a úcte k Bohu, aj k človeku a pretože vždy som verila, že dobro bude odmenené a zlo potrestané. A pretože to tak cítim v hlbke svojej duše. Ale tebe zbytočne niečo vysvetľovať, neviem prečo to robiš, ale ty vždy budeš hľadať niečo, čim by si zotrel kresťansky svetonázor a hodnoty. Skutočne „obdivuhodné“ koľko času a energie do toho vkladáš...a čo sa naklikáš tým pravým tlačítkom...holt, každý máme svoje záľuby


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano mas pravdu ,tvoja viera je ta prava, lebo je to viera tvojich rodicov, vcelku absurdny nazor ,ale nevadi. Takze aj viera krovakov v Afrike je zalozena na viere ich rodicov, ale nejakym zahadnym sposobom oni pravdu nemaju. Vacsiu absurdnejsiu argumentaciu ani cakat nemozem, lebo naozaj je to postavene len na tradicii, vychove, vplyve prostredia. Takze Lenka dakujem ti, ze si mi to potvrdila, lebo totiz nic ine ako horeuvedene k viere nemas a nepotrebujes.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-11  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidim, že krovaci su tvoj obľubeny kmeň, prečo sa tam nepresťahuješ a nepresviedčaš ich o tom, aká je ich kultúra nezmyselná a hlúpa? No a pomaly sa dostávame k známemu výroku nášho Ježiša Krista: "nehádžte perly sviniam" a tým by som debatu aj ukončila, lebo diskutovať s tebou je len dookola o tom istom, keď jedna strana vôbec nechce počúvať tú druhú stranu a všetko len neguje, tak nema zmysel pokračovať. Ahoj


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-11  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To viem, lebo absencia argumentov rovna sa viera, krovaci sa daju nahradit hocijakym inym , ale tito mi najviac prirastli k srdcu. Ako som vravel, argumenty veriacich vzdy stratia na intenzite, ked sa objavi tema , ktora im nie je po srsti. Ale to by museli zacat rozmyslat, co je pre veriacich dost namahave. Kto stvoril vesmir? Boh. Kto stvoril boha, to sa ma nepytaj, nad tym predsa nerozmyslam, ja so predsa vyriesil vznik vesmiru, vznik boha ma netrapi.


ANONYM   |   ip:178.40.20   |   2010-07-11  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
cus preco by musel PanaBoha stvorit niekto?tomu moc nerozumiem.


LordX   |   ip:95.103.10   |   2010-07-11  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM - kto/co zapricinilo existenciu Boha? Kto/co zapricinilo ze vobec nieco existuje? To je legitimna otazka ktoru existencia Boha neriesi. Ta neriesi vobec nic, len odsuva problem o jeden kauzalny stupen dalej, a kedze nie su ziadne dokazy existencie Boha, je tato hypoteza podla Occamovej britvy nadbytocna, kedze nic neriesi len zlozitost vesmiru zbytocne zvysuje.


ANONYM   |   ip:95.103.88   |   2010-07-11  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lordik co je dokaz existenice PanaBoha podla teba?ja mam dokazov kopu ale vymika sa vasmu chapaniu,ja sa nebavim o bohu,boh je chodco co si clovek postavy na piedestal.ja sa bavim o PanuBohu.aby sme sa rozumeli.:)


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-07-11  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jediný dôvod prečo je hriech proti Duchu Svätému neodpustiteľný je to, že človek odmieta Božie pôsobenie vo svojom srdci. To nie je jednorázový skutok, ale stav do ktorého sa človek dostane stálym odmietaním Božieho pôsobenia. Vyvrcholenie tohoto stavu v dobe Ježiša bolo, keď ľudia pripísali nadprirodzené Božie pôsobenie skrze Ježiša, Satanovi. Neboli to ateisti, ktorí boli v tomto stave. Boli to veriaci ľudia, ktorí pripisovali Božie pôsobenie Satanovi.
Čo sa týka reikarnácie tak text v liste Židom 9,27 jednoznačne hovorí, že ľuďom je uložené raz zomrieť a potom príde súd. Neexistuje žiadna ďalšia možnosť po smrti. Je to len ďalšia variacia starej Satanovej lži z raja: Istotne nezomriete (Genezis 3,4). Preto ľudia ktorí aspoň trochu berú Bibliu vážne, nebudú ďalšie nejednoznačné texty stavať proti textu z listu židom.
V tomto sa dá s Uitem súhlasiť.
Horšie je to s chápaním Ducha Svätého, ako neosobnej sily, pretože zarmútiť, alebo oklamať je možné iba živú bytosť (Skutky 5. kapitola)


VELMIDOLEZITE   |   ip:74.63.112   |   2010-07-11  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.diamantovabana.sk/ANONYM   |   ip:95.103.19   |   2010-07-12  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sulík dúfa, že sa raz predsa len stane ministrom financií
TASR | 11. júla 2010 22:29
Nový predseda Národnej rady (NR)SR Richard Sulík (SaS) dúfa, že sa mu ešte neskôr naskytne možnosť byť ministrom financií. Uviedol to v relácii TA3 V politike s tým, že možno by sa tak mohlo stať v ďalšom volebnom období.

Nový šéf parlamentu a predseda SaS Richard Sulík
Autor: SITA


Byť ministrom financií je pre Sulíka podľa vlastných slov jeho osobnou ambíciou. "Tešil som sa na túto funkciu, som presvedčený, že by som ju dobre vykonával, ale vždy som vravel, že moja osobná ambícia nie je prvoradá a že prvoradé sú naše programové priority," zdôraznil. Ako však vysvetlil, uvedomil si, že z pozície ministra financií sa nebude môcť ako predseda SaS strane dostatočne venovať. Taktiež chce mať možnosť komunikovať so svojimi poslancami v NR SR. "My v podstate potrebujeme zabezpečiť určitú disciplínu pri hlasovaní. To, aby tam boli a aby sa napĺňalo programové vyhlásenie vlády. Toto je druhý dôvod, prečo som sa rozhodol zostať v parlamente," vysvetlil.

Poslanec strany SMER Miroslav Číž dnes v diskusii priznal, že expremiér Robert Fico veľký záujem o post podpredsedu parlamentu, ktorým sa v piatok stal, nemal. "Ak je Robert Fico podpredsedom parlamentu, je to výsledok aj nášho tlaku, poslancov aj členov strany," vyjadril sa. "Nepochybne ako náš líder v tejto pozícii môže lepšie napomáhať tomu, aby sme dobre plnili úlohu v parlamente," dodal Číž.

Podľa Sulíka je dnes bezpredmetné diskutovať o tom, kto dal Ficovi hlas v tajných voľbách, keďže získal až 100 hlasov napriek tomu, že opozícia má v parlamente iba 71 mandátov. Naopak ocenil, že uzatvorené dohody medzi koalíciou a opozíciou boli dodržané. "Možno sa predsa len podarí nejako kultivovanejšie fungovať najbližšie štyri roky. Budem sa o to snažiť," zdôraznil. To, ako sa mu bude pracovať s expremiérom, ukáže podľa Sulíka čas. "Pán Fico bol ešte pred pár dňami bez najmenších pochýb najmocnejší muž v krajine, teraz bude podriadený politickému nováčikovi. Ja osobne by som také niečo neurobil. Myslím, že rozumná opozičná politika sa dá robiť aj z inej pozície," poznamenal.

V záujme hladkého a kultúrneho prevzatia moci neotvorila opozícia podľa Číža na prvej schôdzi parlamentu problém okolo mechanizmu kreovania výborov. "Poslancov koalície je 79, ale v stálych výboroch majú 83 členov. Odkiaľ sú?" spýtal sa poslanec strany Smer, pričom si odpovedal, že napríklad Magda Vášáryová (SDKÚ) je v dvoch výboroch.

"Túto situáciu považujem ja osobne za protiústavnú. Nechceli sme týmto problémom kontaminovať rokovanie parlamentu. Chceli sme, aby hladko prebehla schôdza, ale budeme vážne uvažovať o tom, že v danej veci podáme podanie na Ústavný súd, aby sa tieto veci posúdili raz navždy," uviedol Číž.

Predseda NR SR mu v tejto súvislosti oponoval, že pri hlasovaní v parlamente má každý poslanec len jeden hlas a takisto ho má aj v danom výbore, ktorého je členom. Zároveň však ocenil, že na ustanovujúcej schôdzi túto záležitosť opozícia neriešila. "Som rád, že prebehla tak, ako prebehnúť mala," zdôraznil Sulík

risko ty tarajska heracka ale oblbujes:)nezabudnite mu to zozrat o tych prioritach a uz vas spracuva an buduce volby:))).hnus jak ten clovek manipuluje ze tym ze fico zobral podpredsedu ze by je podriadeny novacikovi cize jemu,jaksi zabudol ze su mu podstate podriadeny vseci poslanci.risko sa uz konecne zobud a nebud len drziak na baloniky a plnic rikazov do bodky.to ako lider sas by si nemal ale taky lidia ako ty prolhany sa nestitia nicoho.


ANONYM   |   ip:95.103.19   |   2010-07-12  (07:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Horúčavy vyradili klimatizáciu vo vlaku, cestujúci kolabovali
Ilustračné foto
12.07.2010 06:01
Diskusia (4) | Zdieľaj | Galéria | Pošli tip |
BERLÍN - Veľká časť Európy trpí tropickými horúčavami a na mnohých miestach sa teploty šplhajú k 40 stupňom Celzia. V Berlíne v nedeľu meteorológovia namerali 37,5 stupňa, v sobotu v porýnskom Koblenzi 38,8.

Tri nemecké rýchlovlaky ICE museli odstaviť z prevádzky potom, čo im vypadla klimatizácia a cestujúci vo vnútri omdlievali, uviedli tlačové servery.

Vlak ICE z Berlína do Kolína nad Rýnom musel byť odstavený v Bielefelde, keď v ňom pri nefungujúcej klimatizácii začali kolabovať študenti strednej školy, ktorí sa vracali z triedneho výletu do hlavného mesta. Celkom museli v Bielefelde lekári ošetriť 27 mladých ľudí. Polícia vyšetruje, či železnice nejakým spôsobom nepochybili. Šéf železničnej spoločnosti Deutsche Bahn Rüdiger Grube sa študentom a učiteľom telefonicky ospravedlnil a ponúkol im odškodnenie.

„Vo vozni bola hotová sauna, teplomer ukazoval až 50 stupňov Celzia," povedal jeden zo študentov miestnym médiám v Bielefelde. Študneti mali ležať dehydrovaní a skolabovaní v uličkách medzi sedadlami a jedna z cestujúcich sa snažila rozbiť okno, aby sa dovnútra dostal čerstvý vzduch, pretože klimatizované vagóny nemajú otváracie okná.

Hovorca Deutsche Bahn Jürgen Kornmann pripustil výpadok troch rýchlikov, zdôraznil ale, že z celkového počtu 1400 diaľkových spojov za deň je to výnimka. Bežne sa podľa neho výpadok klimatizácie v jednom vagóne rieši premiestnením cestujúcich do ďalších vagónov, extrémne vonkajšie teploty a príliš vysoký počet cestujúcich vraj ale zrejme spôsobili celkový výpadok.

Smolu mali cestujúci, ktorých z rýchliku odstaveného v Bielefelde presunuli do ďalšieho rýchliku ICE, ten však z rovnakých dôvodov museli o niečo neskôr odstaviť v Hannoveri. Tretí odstavený vlak smeroval do Berlína.

Na stredoeurópskych diaľniciach a hlavných cestách pokračoval nával spôsobený súbehom začiatku prázdnin v piatich nemeckých spolkových krajinách, v Holandsku a západnej časti Rakúska. Opäť sa vytvorila dlhá kolóna pred Tauernským tunelom v Rakúsku na diaľnici A10, ktorú mnohí využívajú na cestu do Talianska a na jadranské pobrežie Chorvátska.

V Británii trvajú horúčavy a sucho už niekoľko dní, teploty dosahujú 31 stupňov. Podľa úradov mohli vysoké teploty v minulých dvoch týždňoch spôsobiť nezvyčajný nárast úmrtí. V dôsledku horúčav vraj mohlo zomrieť o niekoľko stoviek ľudí viac než inokedy.

Prvé tri obete horúčav hlási aj Španielsko, kde teploty na juhu krajiny dosahujú 39 stupňov. Od stredy do nedele zomreli v Španielsku na následky horúčav najmenej traja ľudia.

Kto sa chce ochladiť, mal by zájsť na Island, kde panuje 12 stupňov Celzia, teplota podpriemerná aj na tamojšie pomery, a navyše prší. Sklamaný môže byť aj ten, kto išiel za horúčavou do Bulharska alebo do Grécka. V týchto krajinách je momentálne chladnejšie ako v strednej Európe, grécke Egejské ostrovy vrátane Cypru hlási miernych 31 stupňov. V Burgase prívalové dažde zaplavili ulice, podchody a pivnice domov. Riečne nádrže na východe krajiny sú plné, z priehrady na rieke Tiča vyteká 30 kubických metrov vody za sekundu.

-a tu je nieco pre odporcov manipulacie pocasia.momentalne na s prazia aj tam kde malokedy zazili teple pcasie.kedysi som cital clanok kde sa zaoberali tym ako nas par ludi terorizuje tym ze sa robia vseliake opravy ciest a naschval vtedy ked je najvacsia premavka .aby sa tvorili kolony ,a ludia zurili a prezivali stresi a tvorili tak negativnu energiu ktoru potrebuju blazni na svoje ciele.a tak ma napadlo ze ta klima je nieco podobne.a cim sa budeme blizit k 2012 tym to bude vacsieho rozsahu.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-12  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vravia Česi, lidi jsou zhyckani...Niekedy sa cestovalo vlakom bez nejakého chladenia ovzdušia, a dalo sa, dnes už nevieme čo od rozkoše, zapneme klímu a myslíme si, že to tak má byť, okná samozrejme sa nedajú otvoriť, je to poriadne na hlavu obrátené...Omyl, nakoľko až vtedy dochádza poriadnemu šoku pre telo, nehovoriac, keď človek ihneď prejde z takého prostredia, rovno na vzduch...Stačí si to vyskúšať v nejakom novodobom obchoďáku, kde klíma ide na plné pecky, aby ste vedeli, že do čoho to idete...Prirodzené vetranie a dostatok tekutín v letných horúčavách nič nenahradí, tobôž nejaká klíma!!!
ANONYM   |   ip:95.103.19   |   2010-07-12  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tony
vies ze ked otvoris okno klima je na nic:)a to staci uplne ako odpoved na to preco sa nedaju otvorit okna.myslis ze kolky by tie okna nechali zavrete?keby mali len nariadenei ich neotvarat len v pripade nudze.je to vsetko o ludoch:)a preto trpime ze sme taky a trpiet este budeme lebo sme sa nechali vkociraovat tam kde sme nechceli vramci modernizacie a nehoraznej tuzbe po zisku.vsetko musi produkovat cisty zisk a nielen nebyt strate.alebo nieco aj dotovat pre blaho ludi ale kapitalizmus taku vec vobec nepozna.bohuzial sme doplatili na strngotanie klucou a na neustrazenie toho co s adialo potom,


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-12  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mieru mojej vrodenej nenávisti, napríklad voči krucifixu, možno vyjadriť najvýstižnejšie ležatou osmičkou. P.S.: Čítal som len nadpis, pretože článok od El Bimba zaváňa kostolom.


putnik   |   ip:195.80.17   |   2010-07-12  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetci co tu piseme, pravdu hladame, nepozname ju. Ak by sme ju "nasli", nepisali by sme.
Mnohi co tu pisu veria v Jezisa Krista. No veria po svojom. Nie tak, ako vravel Jezis - kto vo mna veri, bude konat ..., bude konat to co ja a este viac, ...
Ak pride skuska, clovek "zlyha", a "strati" vieru. V skustocnosti nezlyhal a nestartil co nemal.
Ani ja nemam tu vieru, konat co konal Jezis. (Skusil som a zlakol som sa. Teraz sem-tam nesmelo skusam, no prave to "nesmelo" je prekazkou. - Neznalost, zastretie mysle, dogmy/vychova su prekazkou mat slobodnu mysel, konat slobodne, konat ako Kristus. Ego cloveka ma sklon k "ciernej magii". Preto trosku respektu a pokory nezaskodi. No lepsie sa par-krat popalit, ako nikdy neuzriet svetlo.)
Sporit sa o "reinkarnaciu" je z isteho uhla pohladu stratou energie. Ak by tato energia bola pouzita na "spomenutie si", mozno by sme sa uz nemali o com sporit ...


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-12  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ámeň...!


filip   |   ip:95.102.15   |   2010-07-12  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael - Netreba sa uspokojiť s poznaním ,ku ktorému sa človek dopracoval a brať ho ako konečnú stanicu , podľa ktorej všetko posudzujem. Je to podmienené aj tým , koľko "talentov" (výchova,prostredie,gen.predispozície)človek dostal. Koľko "talentov" vráti ,je už na ňom. Myslím ,že nemáš stopercentnú istotu v tom , že nič dokonalejše od nás nie je. Preto si nechaj priestor na rozširovanie svojho poznania a neuzatváraj to ,ako niečo definitívne. Je to chyba.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden tvrdi Jezis povedal to, druhy zasa Jezis povedal toto, a napadlo vas, ze mozno nepovedal nic? Citujete ho ako keby ste citali jeho autobiografiu, neviete nic, co povedal, je to ako jedna babka povedala, kazdy sa tu ohana len jeho citaciami. Fascinujuce na tom vasom vymyslenom pribehu je to, ze uz 2000 rokov si vsetko upravujete tak, ako ide vyvoj dopredu. Ked tu pristane prva mimozemska kozmicka lod, budete prvi, co budu hladat v tej vasej knizocke nejake podobenstva, aby vam to zasa sedelo. To je len ako priklad.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip tvoja chyba je, ze si uzatvoril , ja som sa neutvrdil v jednom, ja sa snazim poznavat a objavovat cely zivot. len vy tu uz 2000 rokov otravujete archaickymi prorokmi z doby a uzemia dost pochybneho aj na pestovanie obilia, nie to este nejakej kultury.


Maryanuss   |   ip:81.255.17   |   2010-07-12  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To čo boli za žvásty toto? Myslím, že takéto články patria na inú stránku, nejaký LUX alebo čo. Tak nad tým môžte rozjímať koľko chcete...

neotravujte už totálnymi vymýšlancami ! ! !


filip   |   ip:95.102.15   |   2010-07-12  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael - Ideš na to zo zlého konca. Obsah posudzuj, bez ohľadu na autora.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidis, to je ten zaklad, ktori nechces pochopit, ty uz si presvedceny o svojej pravde. Ale na zaklade coho? 90 percent vychovou, prostredom, skolou, spolocnostou, zvysnysch 10 perc. je vnutorne presvedcenie. To je zalostne malo, kedze tych 10 percent maju aj moslimovia, hinduisti... Ty si prestal hladat, lebo ti staci tento kusok. Veda na rozdiel od vasich pseudoverzii vzniku aspon hlada, skusa. Vedec zostroji lietadlo a funguje, nemusi sa spoliehat na bozie zakony, zostrojil ho, aby fungovalo podla zakonov fyziky. Lietadla skonstruovane podla mytologickuych popisov fungovat nebudu, preto verim vede, nie viere.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-12  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autorovi tomuto článku odporúčam (ako aj cteným diskutujúcim), vypnúť komp a odísť niekde na dovolenku, tieto náboženské diskusie sú nekonečné a v tomto teple metúce, nuž čo!, ak administrátor nemá nič iné ,tak dáva aj takéto "články", je to intelektuálna suchota,"ach veď uhorková sezóna začala".

PS- pre filipa : platia dobre:=)ANONYM   |   ip:95.103.0.   |   2010-07-12  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafaele
jj veda hah kopa klamstiev na zotrocenie.dnes staci ze je vedec a zeriete to aj s anviakom hlavne ze je to od vedca co na tom ze su to kopa bludou.este raz aby si chapal podstatu veri v PanaBoha ja mam dokazov dosodotok a su toosobne dokazy.co na tom ze ty bludis.ved uz len to ze kto stvoril PanaBoha zne divne :)nechapem preco by ho mal niekto stvorit?len preto ze ludsky zivot sa prevazne sklada a podstate nas ucia zee vsetko vznikne a zanikne?aku mas istotu ze slnko tu napr... neni vecne?ze nam to tvrdia vedci na zaklade neakych ich pochybnich teoii ako to ze slnko sa sklada s toho a s toho a prd v podstate vedia ved tam nikdy neboli .co ked slnko funguje za pomoci ciernej diery co je v mliecnj drahe?co ked ciena diera vsetko svetlo pohlcuje a vymrstuje ho jednym smerom a preto ju nevidime?kde beries istotu ze anstajn sa nemilil o teorii ciernej diere len preto ze bol vedecka kapacita??kde mas istotu ze ta diera nie je neskodna a preto nas majsky kalendar varuje na ten den?preco si myslia vedci ze maysky kalendar je dedictbvo mimozemskej civilizacii?kde beru istotu ze neni to dedictvo po ich predkoch davnich ale dvnych kltori zili najmenej pred 26000rokmi a zanechali im kalendar aby presne vedeli kedy pride ten den kedy bude slnko a zemma cierna diera v mliecnej diere a ayb sa mohli zachranit a schovet pred tym co pride napr v tych ich mayskych piramydach tak ako aj v egiptskych?


ANONYM   |   ip:95.103.0.   |   2010-07-12  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sry mam tzam preklepy :)
slnko zem a cierna diera v mliecnej drahe v osi


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym cely ten tvoj clanok je preklep.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym ty si series do huby, obvinujes vedcov, ze prd vedia, neboli tam, ale to, co povedal Jezis o 3 hodine v piatok poobede, to viete naprosto presne.


ANONYM   |   ip:95.103.0.   |   2010-07-12  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
no poprve series si ty do huby tot vse na tom nikdy nezmenis nic ze budes zosmiesnovat tym tvojim blabotom knizocku zvanu biblia,ze je to sprava od PanaBoha. na to aby ludia vedeli,ze ked im bude najtazsie,ci v osobnom zivote kazdeho jedinca alebo ludstvu ako takom.ze im vzdy pomoze,a s primitivom co pise ze seriem si do huby nemienim viac diskutovat,raz som tu pisal ze mas dobre nazory na politiku ze aby neboli na teba zly.staci mi toto a je mi ta luto v srdci prazno horsie ako uplne prazdno v hlave.ja s tebou som nemieil bojovat len som sa snazil diskutovat .to ze si ma odignoroval pred tym ked som sa pytal preco by PanaBoha mal niekto stvorit je jasna vec ze nemas moc argupentov panacku.nazaver pouzijem tvoju oblubenu teoriu o skriatkoch,ze neexistuju:))tym ze ty si nevidelziadneho eznamena ze mas istotu 100%ze sa na teba nediva.pekny den rafael ses riadny argumentovac.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-12  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž, tento svetobežný "gramatikus" a donedávna ešte aj supervisor nad pohybom tovaru na blšom trhu sa stále ešte sám hľadá...


Bob   |   ip:78.99.69.   |   2010-07-12  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skoda ze tu neprispievaju aj islamisti alebo neaky vyznavaci aj inych nabozenstiev to by ta diskusia potom stala zato, toto hasterenie medzi ateistami a veriacimi v boha je uz nudne, keby tu takto po sebe stekali taky 3ja veriaci kazdy v ineho boha a dotoho by sa este zamiesali ateisti to by stalo za to :D


LordX   |   ip:95.103.11   |   2010-07-12  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " lordik co je dokaz existenice PanaBoha podla teba?ja mam dokazov kopu ale vymika sa vasmu chapaniu,ja sa nebavim o bohu,boh je chodco co si clovek postavy na piedestal.ja sa bavim o PanuBohu.aby sme sa rozumeli.:)"

pan boh ako Pan Boh. Dokazy ktore sa vymykaju ludskemu chapaniu nie su dokazy. Bud dokaz nieco dokazuje, alebo nie.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym bude mi za tebou smutno, boh s tebou, alebo ako my hovorime, maj sa. Ale neda mi ewste nespomenut, tie horeuvedene myslienky pochadzaju z teba? Lebo to uz je vrchol neznalosti , co tam popisujes. Argumentov na stvorenie boha ja nepotrebujem tie potrebujes ty, ale ty a tebe podobni si tuto otazku z nejakeho bloku odmietaju polozit. To je ta vasa argumentacia, boh to stvoril, a co stvorilo boha? To nevieme, to nas nezaujima, my uz odpoved predsa pozname na vznik zivota.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-12  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael šibi ribi? Daj už pokoj. Zamestnanie nemaš nejake? Hovoril si, že maš ženu, jej nevadi, že dňom nocou vypisuješ nezmyselne traktaty? Cele je to už smiešne :)))))))))
Jedine, že by toto bolo tvoje zamestnanie...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej LenkaB, skoro si trafila, ale vies som priputany k vozicku, obcas nieco vyzobrem, ale to mam preto, lebo som sa odcudzil bohu, som skratka nepriatel boha, a ako si sama pisala, organizacie napojene na satana dost dobre platia. Ako keby som citoval jedneho papeza, bol to nejaky picus, neviem kolky, on povedal, o ako nam len pomohla ta legenda o Jezisovi/


GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-07-12  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LENKAB JE URADNICKA,KTORA VIAC KECA NA POKECI AKO PRACUJE.JE SKODNOU SPOLOCNOSTI.

JEJ ZAMESTNANIE JE ZBYTOCNE A VY JU PLATITE Z DANI.JE TO BIELA CIGANA,KTORA BY MALA DOSTAT PRIDAVOK PRACE.


GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-07-12  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LENKAB JE FANATICKA,KTORA ZASTUPUJE TRTKACOV DETI Z CIRKEVNEHO ZBORU.SLUZI ZLEJ SILE.KAZDEHO BY VYHANALA DO PRACE A NIKDY NIC PRE SPOLOCNOST NESPRAVILA.CELE DNI STRIEDA OKNO AZETU S OKNOM DOLEZITE.


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-12  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  treba si uvedomit, ze Boh nieje ziaden dedusko na oblaciku. Niekto mu hovori univerzum, vesmir, niekto centralne vedomie ap. Netvoril ho nikto konkretny, tvori sam seba. Je vsade, je vsetko. Tu nejde o bytost.GOOGLEistickyKNAZ   |   ip:85.248.42   |   2010-07-12  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA SOM CENTRUM VESMIRU A SILA KTORA VAS ZNICI.NEPOSLUCHATE MOJE PRIKAZY A PRETO VAS CAKA SMRT.SMRT VASICH RODICOV BUDE DOKAZOM,ZE SOM SKUTOCNY.


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-12  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zle som sa vyjadrila . Nieje bytost v oddelenom zmysle.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-12  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Došla ti posila, rafael. Trocha psychológie:

Freud rozpoznával, že „detská predstava otca je úzko spojená s tým, ako dieťa chápe Boha. Akonáhle je dieťa sklamané alebo stráca rešpekt voči svojmu pozemskému otcovi, viera v nebeského Otca sa stáva nemožná." Také deti opúšťajú svoju náboženskú vieru, akonáhle sa zbavia otcovskej autority. Freud pohŕdal svojím otcom, zbožným Židom, ktorý však bol slabošský, pasívny muž, neschopný byť oporou svojej rodine. Sám o ňom tvrdil, že bol sexuálne perverzný. Podľa Vitza boli vo Freudovej mysli otcovo slabošstvo a perverzia „úzko spojené s judaizmom a s Bohom". Môže byť teda prekvapujúce, že v návrhu oidipovského komplexu postavil Freud nenávisť k otcovi do stredu svojej psychológie? Freudov príbeh dokresľuje fakt, že v prípadoch mnohých ateistov nie sú zábrany v otázkach náboženskej viery racionálne a založené na empirických dôkazoch. Ich ateizmus je namiesto toho založený na iracionálnej potrebe odmietnuť Boha.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila potom odkial pochadza jeho literarna cinnost, a extremne zaujatie na jeden druh, najprv na jednu zidovsku rasu a potom v ramci kozmopolitnosti na celu Zem?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Empirizmus je forma vam veriacich prilis vzdialena, aby ste sa nou ohanali, empirizmus je to, co bohov zabija. Preto sa neohanaj takymito slovickami, prave slepa viera ma zaklad v rodine, viac percent ludi, co veria, maju priklad z domu. To, ze je niekto ateista, neznamena, ze vyrasta v rozvratenej rodine.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-12  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Friedrich Nietzsche, filozof známy svojím výrokom „Boh je mŕtvy", stratil svojho otca, keď mal štyri roky. Vitz píše, že Nietzsche „prejavoval živelný intelektuálny odpor proti jeho zosnulému, silne kresťansky založenému otcovi", ktorého vnímal ako neduživého slabocha.

Francúzsky existencialista Jean-Paul Sartre stratil svojho otca ako malé dieťa. Keď mal 12 rokov, jeho matka sa znova vydala a on nového otca neznášal. Onedlho nato Sartre dospel k takémuto záveru: „ Boh neexistuje."

Nasledujú politickí ateisti, ktorých defektný vzťah s otcom zasiahol svojimi dôsledkami životy miliónov ľudí. Jozef Stalin nenávidel svojho otca, ktorý ho nemilosrdne bil. „Nie je ťažké pochopiť," píše Vitz, „prečo na neho tak zapôsobil komunizmus so svojím výslovným odmietnutím Boha a všetkých vyšších autorít."

Adolf Hitler taktiež zakúšal od svojho otca, ktorý zomrel, keď mal 14 rokov, hrozné bitky.

Otec Mao Ce-tunga bol tyran, ktorý učil svojho syna tak, „že revolúciu a vzburu prvýkrát ocenil vo svojom vlastnom rodinnom prostredí".

Najznámejšia americká ateistka Madelyn Murray O'Hairová svojím otcom taktiež pohŕdala; jej syn William uvádza, že sa raz pokúsila tohto starého muža zabiť mäsiarskym nožom.

Na záver svojej štúdie životov „významných osobností, ktoré odmietli" Boha, Vitz uvádza, že „vo všetkých prípadoch nachádzame otca ako slabocha, mŕtveho alebo tyrana".

A tak, až budete počuť tú starú známu pesničku, že náboženstvo je barlička pre ľudí s infantilnými potrebami, povedzte rovno svojím priateľom a susedom: sú to ateisti, ktorí sa zapletajú do nevedomej „túžby po naplnení".jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-12  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael Ja neviem ako to vsetko je. Stale hladam. Viem urcite,(z vlastnej skusenosti), ze niesom telo, ale ze ho mam. Tiez ze je to hlavne o energiach a vibraciach. Napr. mozeme vidiet auru, dokonca sa da fotografovat. Citim, ze hladas pravdu. Kto hlada, najde. Skus ist na nejake ezotericke stranky, je ich tu spusta. Chodi tam vela ludi, s roznymi schopnostami a skusenostami. Vela sa tam dozvies. vyber si co potrebujes. Ja tiez so vsetkym nesuhlasim a niektorym praktikam sa doslova vyhybam. Srdce ti napovie, co je spravne.
Kazda cirkev si nabozenstvo prisposobila svojim potrebam. Ale zaklad maju vsetky rovnaky.


volej   |   ip:80.87.214   |   2010-07-12  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony: Eliáš: - tu si trošku na omyle... chcem sa spýtať. Platí zákon pri ktorom musi každý človek zomrieť? Ak ano platí to aj pre Eliáša, ktorý bol/je tiež len človek!!! A tak ak si čital pozorne tak vieš,že Eliáš bol vzatý do neba takže musí prísť na svet a umrieť ako človek - fyzickou smrťou. Myslim, že je este jedena biblická osoba ktorá neumrela fyzickou smrtou. (na tieto dve osoby poukazuje aj ZJ a je mozne, ze prave tí dvaja proci zo ZJ su tie dve osoby zo stareho zákona.


volej   |   ip:80.87.214   |   2010-07-12  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uite: to ako píšeš podla mna súvisi s teologickym vzdelaním. Držim palce aj v dlasich príspevkoch


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB a kopec ateistov, ktori mali normalne rodiny, preco nespomenies? Preco nespomenies kopec veriacich, co maju rozvratene rodiny? Kto chce nieco tendencne napisat, vzdy moze hocico vytrhnut z kontextu. Hitler bol asi taky ateista ako ty.


moon   |   ip:195.168.4   |   2010-07-12  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechapem o com sa tu hadate jeden sa tu ohana potopou v starom zakone mimochodom ten pribeh je ovela starsi sko samotnx stary zakon pisali ho uz stary sumery ...a dalsia tu vykrikuje ze txmirecami odradza od hladania boha ale mila moja ten ktoho skutocne hlada tak toho nemozno odradit ...a co sa txka inkarnacie tak ta sa nachadzala aj v biblii pokial ju odtial nevxskrtla cirkev niekedx v stredoveku mozete hadat asi preco ...este dnes existuju rozne gnosticke ucenia ktore ucia povodne kristove slova a tx su sakramentskx prenasledovany cirkvou a tiez mozete hadat dva krat...


ANONYM   |   ip:95.103.0.   |   2010-07-12  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth
ty pravopisny borec :D zas dalsia perla najmudrejsieho cloveka na dolezite sk..ak je blzi trh medzinarodna doprava a praca s programom rall tak hej.ja sa hladam hah:)hlavne ze ty si sa nasiel v pravopise a viac ti asi neostalo mietsta v tej makovici na vyssie a dolezite veci ako je pravopis.
lordx
ano dokaz je dokaz:)ked budez mat jednoznacny dokaz o PanuBohu ako ze isto existuje uz to nebude o viere ale o poslednom sude.ak pouzivas logiku tak o tom co mas jednoznasny dokaz uz nemoze byt o viere ze to je .proste to je.chapes ci?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth povedz, ze si pochopil, saak too jeee jasnneeee nneeeeee.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-12  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB ak mi povies, co len jeden empiricky dokaz existencie boha,tak zozeriem kefu.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-12  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otázkou však je, či taký kostolný tmár dokáže chápať význam slova empíria/empirický. Také slovo sa totiž v ich biblickom manuáli určite nevyskytuje. Z kancľa im bez dôkazov vštepia do hlavičiek duchovné bludy, a to im vystačí na celý život.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2010-07-12  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby rozum dokazal pochopit podstatu Boha a dokazal by to na nejakom vzorci a vypocte znamenalo by to este vyssiu povysenost rozumu nad vsetko!Ale kedze to rozum nedokaze ostava tato vysada len nabozenstvam nejak obrazne tento stav vysvetlit a ozrejmit co je podobne rovnako povysenecke ako logika rozumu ktora si hlada urcitu kontrolu a stav pochopenia lebo veci ktore su radovo vyssieho stupna rozum zo svojej podstaty ak ide o jeho postavenie v hrierarchii urcujuceho hodnotenia a pochopenia vsetkeho nepripusta!

ANONYM   |   ip:95.103.0.   |   2010-07-12  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth
dalsia perla ,och boze ako dokaze clovek hlboko klesnut a postavit len seba na co najvyssi piedestal nad inych.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-12  (23:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborne! Takže si poznamenávam: čakal a dočkal sa. Ale sme ho zamestnali na celý večer, ex-supervízora z blšieho trhu! No a čo nám logicky vyplýva z jeho celovečernej duchaplnej vety? Stavia ma na najvyšší piedestál, čím ma de facto stotožnil s najväčšou kostolnou modlou, ktorá klesla hlboko - teda do pekla. A máte tu, kostolní tmári, na dobrú noc zhrnuté celé to vaše pochybné filozofovanie.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-13  (06:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, prečo by som mala chcieť, aby si zjedol kefu? Ale daj si, kľudne

Inak suhlasim s Jarmilou, Boh nie je nejaká oddelená bytosť. Je to bytosť, ktorej je všetko súčasťou. Boh je všade. Boh je život. Oddelenie od Neho je smrť. Preto vy ateisti stale tak vykrikujete a ste večne nespokojní. Cítite, že ste sa sami oddelili od niečoho, čo je človeku najprirodzenejšie. Váš nezastaviteľný mozog vám nedá ani chvíľu čas, aby ste sa cítili prirodzene a pocítili všadeprítomnosť Boha. Preto niektorí chodia napr. na vrcholky vysokých hôr, skáču Bungee Jumping, atd, aby aspoň nachviľu zastavili mozog a citili sa prirodzene a šťastneANONYM   |   ip:95.103.12   |   2010-07-13  (07:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth
pravopisny borec hm ale ze si az tak naduty ze sa postavis az tak vysoko som fakt necakal.neboj tam ta nikdy nepostavim a nepchaj sa az tam .staci ze sa povysujes nad ludi a nie to este nad PanaBoha.ty sa povysujes nie iny ta povysuju a to je velky rozdiel.)davaj pozor ,lebo este plati, ludova mudrost ,kto vysoko lieta ,nizko pada:)


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-07-14  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB: neprotirec si - ako sa da oddelit od boha, ked je vsade? Alebo inak je oddelenie to spravne slovo? A tiez - chapem to spravne, ze krestania na Bungee Jumping nechodia?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-14  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je všade, s vínimkou pekla – peklo je stav oddelenia od Boha. Myslim, že v takom predpeklí sa momentálne nachádza napr. taký googleistický kňaz, alebo ešte viac členovia niektorých satanistických hudobných skupín, ktorý páchajú samovraždy. Je to veľmi žalostný stav, ale ako slobodné bytosti naň máme právo...
Neviem, či kresťania chodia na bungee jumping, ja by som nešla, kresťania su poväčšinou celkom spokojní ľudia a adrenalínové šialenstvá nevyhľadávajú, to robia práve tí, ktorí sa chcú cítiť slobodne pomocou rôznych chvíľkových prostriedkov. Taký, čo cíti prítomnosť Boha je už oslobodený:). Môj názor.
jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-14  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael, kto chce dokaz, ze Boh existuje, dostane ho. Ale neziadaj ten dokaz od ludi, ale od Boha.
Jeden moj znamy sa ozenil, ale jeho manzelka nemohla otehotniet. On bol zaryty ateista, komunista, jeho manzelka z katolickej rodiny. Velmi tuzili po dietati. Raz ten ateista vyslovil nieco proti svojmu presvedceniu, v tom zmysle, ze Boze, ak naozaj si, daj neh moja zena otehotnie! Slubujem, ze si ju potom zoberiem v kostole! V tu noc sa mu snivalo, ze sa im narodila dcerka, datum, cas, vaha, vyska. O 2 tyzdne mu zena povedala, ze je tehotna. Ked sa dievcatko narodilo, suhlasili vsetky udaje, co sa mu snivali. Potom isli za knazom, a zobrali sa v kostole.
Ked nieco ziadame, a je v tom pokora, tak to dostaneme.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-07-14  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkaB: co popisujes je skor ultrakonzervativizmus nez viera. Totiz z tvojich prispevkov citim skor tvrdost (takto to musi byt a kto to tak nerobi je zly) nez lasku.


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-07-14  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Interesantné! Kam by asi tak mňa zaradila taká Lienka B?


Madness   |   ip:178.40.21   |   2010-07-14  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako podľa tohto článku deti s rodenými vadami, ktoré sa nemôžu hýbať ledva vnímajú svoje okolie môžu ľutovať že ich "duch" v minulom živote robil neplechu. Oni musia trpieť za chyby, sorry iba schránka (dieťa je len schránka pre ducha) pretože duch je večný. Ale tie deti nevedia o svojich minulých životoch tak prečo trpia to je tá božia spravedlnosť a čo potom rodičia takýchto detí. Oni čo spravili. Aj ich duch bol zlý ked sa musia pozerať na svoje nehybné dieťa o ktoré ked umrú ak dieťa neumrie skôr sa nebude mať kto postarať. Dúfam že to nikdy nezažijem, pretože to musí byť veľké utrpenie. Takže ak existuje boh ma to nejak divne vyriešené!


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-14  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektore duse sa inkarnuju dobrovolne preto, aby pomohli v uceni inym dusiam (rodicom). Pretoze tu niesme za trest, ale preto, aby sme sa ucili. Co davas, dostanes. Ked niekto v minulych zivotoch tyral alebo zabil dieta, musi si na vlastnej kozi vyskusat, aky je to pocit, bud ako dieta, alebo rodic. Dobre vymyslene. Ale je tu jedna uzasna vec, a to je odpustenie. Ak odpustime cloveku, ktory nam ublizil, rusime tym karmu. To znamena, ze sa pretrhnu energeticke nitky medzi nami,som slobodny, aj on dostal slobodu. Ak nieje akcia, (vysielanie zlej energie) nieje ani reakcia (ze sa ti vrati).


Madness   |   ip:178.40.21   |   2010-07-14  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak je to pravda tak kde zostalo staré dobré peklo :D či to až keď sa nepoučí po 1000 reinkarnovaní. A čo potom poučíš sa tak ideš do neba alebo sa reinkarnuješ do človeka, ktorý bude mať prekrásny život bez problémov. A musím sa ozvať na prvú vetu. Si si istá, že človek ak sa dostane do neba po 3 4 životoch, kde ževraj (nebol som tam :D) dosiahne človek nekonečnú blaženosť by chcel znova zostúpiť na zem. Na zem kde si vytrpel aspoň 1 život plný prekážok. A čo by s toho mal keď si každá novorodená duša nepamätá svoj minulý život a to nie svoju "úlohu" pomáhať druhým. A keby som prehliadol našu vrodenú povahu žiť si lepšie ako tí druhý silne pochybujem že by sa našlo 30 duší ktoré by sa ochotne vrátili späť :D či všetci na zemi trpíme za svoje hriechy (6 miliar obyv.)a celý doterajší vývoj ľudstva je len dokola odohrávajúci trest našej pra pra x 100 starej duše ktorá sa stále nepoučila.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-07-14  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness: treba si uvedomit ze nic sa nedeje nahodou, takze aj to postihnute dieta sa narodi prave tym rodicom ktorym ma.
Podobne je to s tym vracanim sa - dobrovolna moznost navratu je vlastne mozna az ked vies preco sa vracias. Aspon tak hovori ta teoria. Dovod na navrat je napriklad chcenie pomoct tym, ktori sa este neprebudili.


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2010-07-14  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness, nebo a peklo nie su fyzicke, ale je to stav duse. Ak mas zaujem, popozeraj si nejake ezo stranky, napr.:

http://karolinaloskotova.blog.cz/http://eldhwen.wordpress.com/
joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-07-19  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael... tik tak....


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-07-19  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael... tik tak - znamenie selmy na rucicku aby sme mohli do tesca po knedle... tik tak....


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-19  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bububububbububububu.....Joplins si az smiesne trapny.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-19  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Knedle si varime doma, v tescu je az moc krestanov.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-19  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď tak veľmi nenavidiš kresťanov, mal si sa už davno vysťahovať z kresťanského Slovenska. Slovensko moze iba podakovat cirkvi, ze vôbec existuje a že mame svoj vlastny jazyk a sme vzdelani.Ateisti neurobili absolutne nic v prospech Slovenska, prave naopak. Ateisti a mamonári po nás iba šliapu a chcu z nas spraviť tupú pracovnú silu, bez viery, bez histórie, bez koreňov.
A ty si pre nich užitočný idiot. Sediš za kompom a prúdiš na nás, namiesto toho, aby si sa porozhliadol po skutočnom nepriateľovi.
Kresťanstvo je v dnešnej dobe to posledné čo ťa môže trápiť...Opieraš sa o vedecké názory, tak skús prejsť z teórii aj do reality: väčšina ľudi vždy bude veriť v nejakeho boha. Keď tu nebudú kresťanské cirkvi, prídu moslimovia a vyriešia to. A potom za svoje nazory možno dostaneš akurat tak 20 palíc. Uvedom si, že keď oslabuješ kresťanstvo automaticky posilňuješ islam a judaizmus.

Druhá strana mince je ale žial taká, že cirkev upadá a dostáva sa pod vplyv liberálov, slobodomurárov atd. Výsledkom sú potom samé ústupky alebo napríklad trápne ospravedlnovanie sa moslimom za križiacke výpravy atd.

Vysvetli mi, kto bude účinnou hrádzou proti Islamu, ak to nebudú kresťanské cirkvi? Ty „vedecký mudrlant“rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-19  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na p....iny nereagujem.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-19  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha, tak ty ich len sam produkuješ.
Vidim, že od teba je nejake zamyslenie sa nerealne,tak len pokračuj..


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-19  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani na p..u


joplins   |   ip:95.209.24   |   2010-07-20  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafik. nevidime realitu??? nebude znamenie selmicky na rucicke??? nie??

no uvidime hehehe... a potom som zvedavy ako budes bucat tieto blaboly...

tik tak... tik tak...priprav sa...


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-20  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hodinar Joplins, vidim znamenie, pozeram na obrazovku a vidim, ludia zacinaju saliet, ano, uz to prichadza, len vyvolenych beru, nakladaju do auta, zapnu sirenu, Cajla je pripravena.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-07-20  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael: „Ani na p..u“

Podľa mňa reaguješ totalne na p..u lol.
Samé citové výlevy a osobné útoky - prispevky bez nulovej informačnej hodnoty. Spamätaj sa, ty kuře neopeřené ;)lubo   |   ip:178.40.17   |   2010-07-20  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dva citáty:
Svet, v ktorom žijeme, možno pokladať za výsledok chaosu a náhody. Ak je však výsledkom zámeru, musel to byť zámer diabla. Náhodu pokladám za menej trápne a zároveň priateľnejšie vysvetlenie. (Bertrand Russell)


a ako povedal myslím Plechanou: Ľudia hľadajú cestu do neba z jediného dovodu, pretôže zablúdili na zemi. ;)

... aj tak neviem na čo tu riešite kto prečo verí... je to každého osobná vec. A ešte nemiešajte vieru v niečo a cirkvy. Cirkvy sú na ovladanie más v duchu NEW WORLD ORDER nemyslím, že sú nepriatelia...


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-25  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja osobne na viac pozemských životov neverím . Takisto neverím na to , že by dával niečo Boh za to , že by boli ľudia dobrý alebo zlí . Myslím na zemi . Pretože potom by boli zlí ukrivdený . Dobro a zlo musia mať na zemi primerané šance , aby sa vedelo čo v človeku vyhrá . Dobro , alebo zlo ? Aj keď verím , že pán Boh občas pomôže spravodlivým .


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-25  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh je nestranný. Ale dobro vždy prirodzene vyhrá. Božie mlyny melú pomaly ale isto. Múdre oko pozorovateľa to vie rozoznať. Dokonca aj človeku ktorý neverí v Boha sa prirodzene oplatí byť dobrý. Kvalita dobra prináša šťastie a pokoj.

Neexistuje zlo, existuje len nevedomosť. A s nevedomosťou treba mať súciť. Nevedomý človek ubližuje len sám sebe.pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-25  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Logicky musí byť na svete ukrivdené dobrým ľudom . Ak niekto niekomu krivdí stáva sa horším človekom a ten ktorý je ukrivdený stáva sa hodným ľútosti . Alebo človek , ktorý krivdí druhým je inými chápaný ako zlí . Ale ukrivdiť niekoho z nevedomosti to je iba ľudská hlúposť . Keby Boh do toho zasahoval nemuselo by to byť poctivé , ale to neznamená , že sa zlému nemáme brániť . Práve naopak . Ak vidíme na zemi nejaké zlo , máme mu odporovať a snažiť sa pomáhať dobru ostatných .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-25  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslel som samozrejme v tom predchádzajúcom článku , že ukrivdené ľudmi nie Bohom . Pán Boh nám dáva rozličné šance aby bol svet pestrý a realistický .
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Budúcnosť ľudí – stať sa biologickými robotmi pre Anunnaki

Viackrát som už pojednával o skutočnosti, ako sú Anunnaki oddelení od našej Zeme. Spôsobili si to sami. Keď zo Zeme utiekli a ukryli sa, nevedomky sa chytili do pasce. Hoci Anunnaki elita nie je limitovaná priestorom, nechtiac sa uväznila v čase. Zjednodušene povedané, zachytili sa v tom, čo chápeme pod pojmom „Minulosť“. Táto „Minulosť“ sa, v predstave časopriestoru odlišuje od chronologickej minulosti, v ktorej by, podľa predstáv niektorých, bolo možné, cestovať tam a späť. Inými slovami, minulosť, ktorú Anunnaki elita v súčasnosti obýva, nie je možné dosiahnuť z tejto dimenzie.


NALAĎTE SA NA FREKVENCIU ZEME

Vypukne občianska vojna na Slovensku?

Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna – prvá krv

POZNATKY Z GRÉCKA

Cizí můj dluh

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3332 s