22. August 2019
    
Tvorba severokórejskej „reality“ - Dolezite.sk

Tvorba severokórejskej „reality“


  2011-07-06  (11:02)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Tvorba severokórejskej „reality“

Nedávno sa takmer vo všetkých médiách objavilo údajné video z KĽDR sprevádzané textom, že v KĽDR hladuje už aj armáda. Video, okrem toho, že je veľmi nejasné a niektoré osoby sú v ňom cenzurované, zobrazuje zablatenú sediacu osobu (či ide o ženu, alebo dieťa je pre množstvo blata ťažko rozoznateľné, dokonca ani nevyzerá ako ázijský typ) a tiež vojaka pri koľajniciach a rušni. Video je veľmi jednoduché a akoby sa snažilo všetku protikórejskú propagandu vtesnať do niekoľkých sekúnd. Na jednom mieste sa objavujú žobrajúce deti, nová súkromná železnica a sťažujúci sa vojaci. Text k videu informoval o veciach, aké sa z videa nedali ani vyčítať. Hovoril o hlade v KĽDR, ktorý sa údajne dostáva aj do armády, o žobrajúcich deťoch a arogantných vojakoch, ktorí berú farmárom aj to málo ryže čo vypestujú. V texte sa ďalej tvrdí, že Kim Jong Il buduje pre svojho syna novú železnicu. Video bolo zverejnené v mnohých slovenských médiách. Ľudia nie sú hlúpi a mnohí čitatelia v komentároch označili video za lacnú západnú propagandu, ktorá mohla vzniknúť kľudne aj v USA.
Najhoršie na tom je, že video sa objavuje v čase, kedy Južná Kórea namierila rakety na Pchjongjang. Žeby vytváranie ďalšej zámienky?

Spoznať situáciu úplne je síce ťažké a taktiež nemusíme so všetkým bezvýhradne súhlasiť, to ale neznamená, že by ľudia mali podľahnúť treťotriednej lacnej propagande, ktorá navyše nie je žiadnou novinkou. V nedávnej histórii sa takéto vytváranie reality používalo viackrát či už šlo o vojnu v Kuvajte, Juhoslávii, Iraku alebo Gruzínsku. Vždy bola ale poškodená strana, ktorú zastupovali USA. Video výpovede údajnej kuvajtskej sestričky Nayirah z roku 1990 sa stalo jednou zo zámienok vpádu USA do Kuvajtu. Mladá žena sa postavila pred amerických kongresmanov a so slzami v očiach tvrdila ako irackí vojaci vytrhávajú v kuvajtských nemocniciach deti z inkubátorov a hádžu ich o zem. Videonahrávka sa dostala do televízií po celej krajine, niekoľko krát ju ako argument použil aj prezident George Bush st. O dva roky však vyšlo najavo, že Nayirah je vlastne dcérou kuvajtského veľvyslanca v USA a jej vystúpenie bolo len divadlo pripravené pod vedením najatej PR agentúry, ktorá mala za úlohu formovať verejnú mienku v prospech vojny v Perzskom zálive.

Ďalším svetoznámym „svedectvom" je fotografia britského tímu novinárov z údajného koncentračného tábora Trnopolje v Bosne z roku 1992, na ktorej vidno za ostnatým drôtom niekoľko mužov, jeden z nich je extrémne vychudnutý. Táto fotografia sa neskôr ukázala ako podvrh. Vyšlo najavo, že dotyčný koncentračný tábor nikdy neexistoval, a že muž na fotografii nebol väzňom. Napriek tomu však fotku ukazujú po celom svete ako dôkaz srbských koncentračných táborov pre moslimov v Bosne a Hercegovine.

Chronicky známym klamstvom, ako inak z dielne USA, sa stali aj dôkazy o jadrovom arzenáli Saddáama Husajna, čo bola zámienka na druhú inváziu USA do Iraku. Rôzne mapy a nič nehovoriace satelitné snímky, či svedectvá ľudí, ktorí sa podieľali na irackom jadrovom programe - kvantá materiálov, ktoré poslúžili ako vstupenka americkým tankom do Iraku. Dnes už vieme, že Saddám Husajn žiadne atómové zbrane nemal a ani ich nevyvíjal. A medzi najnovšie svedectvá vojny patria fotografie agentúry Reuters s rusko-gruzínskej vojny v roku 2008. Na týchto fotografiách je zachytených niekoľko ľudí, čo by nebolo zvláštne. Zvláštne je však to, že mŕtvi menia polohy a pozície, prípadne stískajú rameno sestričky (aj keď sú údajne mŕtvy). Samozrejme obeťami z fotografií sú gruzínski civilisti. V západných médiách sa ani len nemihne informácia o obetiach na strane Južného Osetska. Takisto aj vo vyprovokovaní vojny majú západné médiá jasno - zle vyzbrojená osetská armáda začala útok na Gruzínsko, ktoré mimochodom už niekoľko rokov intenzívne zbrojilo (arzenál a uniformy z USA, bojové vrtuľníky z Juščenkovskej Ukrajiny...). Ďalším prípadom je žena, ktorá bola „znásilnená" líbyjskými vojakmi a hneď utekala do hotela, kde boli medzinárodní novinári.

Ak aspoň približne poznáme ako funguje súčasný svet a aké praktiky používajú imperialistické mocnosti, takéto video nás nemá prečo prekvapiť. KĽDR je jednou z mála krajín, ktoré odolali imperializmu a nestali sa len bábkou v rukách finančných organizácií. Ak okrem toho vezmeme do úvahy, že na Kórejskom polostrove je ešte stále oficiálne vojnový stav, nie je sa vôbec čomu čudovať. Nikto predsa nebude o svojom nepriateľovi písať v dobrom. Severná Kórea v časoch socializmu v mnohom predstihovala Juh, znovu vybudovala zničené mestá a mala vyvinutý priemysel. Do problémov sa dostala, rovnako ako napríklad Kuba, krátko po páde východného bloku. Ostala izolovaná a musela preorientovať svoju ekonomiku. Kým sa jej to podarilo, tak mala problémy s potravinami, aj keď nie takých rozmerov, ako informuje Západ a to sama KĽDR priznáva. Situácia sa však za 20 rokov zmenila. Dnes našťastie existuje na internete množstvo záberov z KĽDR a je evidentné, že situácia je úplne iná ako sa ju snažia vykresliť buržoázne médiá. „Nechcem tráviť čas v odpade. Je to neskutočná propaganda, ktorá si nezaslúži ani komentár. Máme síce problémy s produkciou potravín a musíme aj dovážať, ale situácia nie je kritická", hovorí o článku Alejandro Cao de Benos, ktorý už niekoľko rokov žije v KĽDR.

Buržoázne médiá sa snažia vykresliť KĽDR ako krajinu extrémne chudobnú a krutú, ako krajinu, v ktorej ľudia poznajú iba hlad a palicu. Médiá a buržoázne vlády s týmito ľuďmi veľmi súcitia a neustále volajú po zmene systému. Súcitia s nimi oveľa viac, ako s miliónmi chudobných a hladujúcich v kapitalistických krajinách, ktorých sami okrádajú. Tam ani nepomyslia na zmenu režimu. Zdroje a podklady k týmto tvrdeniam sú pritom oveľa nedôveryhodnejšie ako zdroje bulvárnych denníkov. Pokiaľ sa pozrieme na slovenské „mienkotvorné" médiá, dozvieme sa napríklad niekoľko informácií o popravách rôznych predstaviteľov KĽDR. Agentúry sa pritom odvolávajú buď na juhokórejskú tajnú službu, alebo na akési tvrdenia ľudí. Rovnako to platí pre jadrové zbrane, kde je Severná Kórea vykresľovaná ako tá, ktorá zrejme jediná tieto zbrane vlastní a vyhráža sa. Severokórejské stanovisko k odzbrojeniu na polostrove musí zostať pre nás tabu, rovnako ako výsledky rokovaní a ich dodržiavanie zo strán ďalších mocností. Podobne je tomu pri menších konfliktoch, kde útočníkom je podľa médií vždy KĽDR. Naposledy tomu tak bolo pri americko-juhokórejských námorných provokáciách. Napriek tomu, že môžu robiť vojenské cvičenia kdekoľvek v moriach Južnej Kórei, robia ich práve pri hranici a sami potvrdili, že vystrelili muníciu do vôd KĽDR. Ide im vôbec o mier? Lebo ako áno, tak takéto správanie je nezodpovedné. Ďalšou oblasťou mediálneho zavádzania sú demonštrácie na Juhu. Okrem toho, že je tam zakázané robiť zhromaždenia na podporu Pchjongjangu či šíriť severokórejské stanoviská a tlač, v Južnej Kórei sa robia mnohé zhromaždenia proti vojne na polostrove a za znovuzjednotenie oboch krajín. Médiá ale servírujú len demonštrácie, ktoré sú proti KĽDR a ktorých účastníci často vyzývajú k útoku na Sever. Prečo médiá neinformovali aj o tom, že juhokórejský kňaz Hang Sang-ryol, ktorý robil v oboch krajinách kampaň za znovuzjednotenie polostrova, bol zatknutý pri návrate z KĽDR hneď na hranici? V januári bol odsúdený na 5 rokov za „návštevu KĽDR vo vyhrotenom období a jednostrannú kritiku Juhu".

Súčasťou politickej vojny je aj vojna mediálna a psychologická. Médiá sú obrovskou zbraňou, ktorá si dokáže vynucovať súhlas. A ak už neurčujú čo si máume myslieť, tak určujú minimálne o čom máme premýšľať. To, čo tvrdia médiá je často v úplnom rozpore s tým, čo si myslí verejnosť a naopak, ak niekto povie to, čo si myslí väčšina obyčajných ľudí, je hneď „kontroverzný". Práve vďaka médiám sa Izrael vždy bráni a Palestínčania sú len banda teroristov, vďaka prepracovanej mediálnej propagande šli USA do Iraku likvidovať zbrane hromadného ničenia. A rovnako vďaka médiám vyšlo množstvo článkov o smrti Usámu Bin Ládina, ktorá bola podložená len rozprávaním.

Stanislav Pirošík

 


comrade
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-07-06  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pocuj sudruh, nic ti nebrani vycestovat do KLDR na zajazd a aj z toho co je bezne dostupne pre turistov si uvedomis, ze tamojsi pohlavari nie su ludia ale hovada, nemusim byt automaticky stupencom zapadu ked kritizujem chory system, a ten v kldr je urcite horsi nez nas momentalny


Dunco   |   ip:83.141.93   |   2011-07-06  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Yanath:

Myslim, ze autorovi neslo ani tak o tu Koreu ako o tu propagandu okolo nej. Tiez si nemyslim, ze v Severnej Korei je raj na zemi,ale tiez to s nou nebude tak cierne ako nam neustale v tlkaju do hlav nase medialne presstitutky. Vid dalsi priklad Bieloruska. V mediach som o Bielorusku nikdy nic pozitivneho nevidel. Len same negativa. Co myslis preco asi?


putnik   |   ip:188.112.8   |   2011-07-06  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aki ludia sedia v nasej vlade?
Neinformovani? Veriaci? (Veriaci medialnym kampaniam?) Kupeni? Zastraseni? Hlupi? Aki?
Minister zahranicnych veci by mohol byt informovany. Alebo?
Alebo su to len medialne hry, alebo su vsetci sucastou tej hry. Alebo?


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-06  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je dufam len zly vtip.
Autorovi sudruhovi odporucam pozriet si milion dalsich nezavislych fotografi a nebyt zaslepeny svojimi komplexami. Popripade navstivit KLDR.
Hej vsetko sa skrasluje lenze to co je v KLDR je tak akurat odpad ludskeho myslenia. A poznam priamo ludi, ktori tam boli. Ziadni novinari. A to co videli im stacilo. Aj ked boli radi, ze tam boli, potom boli stastni ze su v cine.presnetak   |   ip:178.40.80   |   2011-07-07  (01:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si tiez myslim resp. dufam ze toto je zly vtip. Odporucam navstivit tu krajinu a verim ze hned autor zmeni svoj nazor. A kedy Juzna Korea v tomto case namierila rakety na Pchjongjang? To by ma vazne zaujimalo. A co sa tyka situacie v KLDR - tak ano ziadna krajina na tom nie je horsie podla mojho nazoru. Tam ani nemusia mat vojnu a hlad a aj tak je to peklo na Zemi.


Koudsk   |   ip:82.145.21   |   2011-07-07  (01:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kdyby bylo na USA uvaleno stejne embargo jako na KLDR nebo Kubu,tak by hamburgrozrouti pokapali hned druhy den.
V clanku je uvedeno tolik dulezitych informaci,ale nekomu proste jenom staci najit si tam klicove slovo,a dat tomu nejakou cool nalepku,kterou slysel v bedne.
Proc se asi USA s par vlezdoprdelkama cpe do vsech tech zemi?Protoze potrebuji snizit zivotni uroven obyvatel na minimum.Prece nenechaji potencionalni kolonii,aby se rozvinula,a svoje nerostne bohatstvi zacala spotrebovavat sama namisto odevzdani do USA za nejakou almuznu.
Ve vetsine pripadu se dari rozbijet staty pomoci dosazenych loutek.U nas jsou to loutky s kravatou,ktere porad melou o nutnosti splacet imaginarni statni dluhy.V Africe to jsou loutky s macetama vyskolene v USA.
Dalsi efektivni zpusob je prednostni pristup k hajzlpapiru,ze ktereho chazari udelali rezervni menu.Ostatni staty musi vyvazet zbozi,aby dostaly hajzlpapir,v USA staci jen zavolat a vydat prikaz k tisku.
V USA zije 5% lidi a spotrebovavaji 40% zdroju na planete.Nevytvari vubec nic(krome bomb,aby mohli nicit).Jestli nekdo porad potrebuje vyzdvihovat soucasny system nad ostatni,tak at si laskave nevyzobava par tresnicek v podobe nejrozvinutejsich statu(tu vykladni skrin,kterou sleduje od rana do vecera v bedne),ale at do toho taky pocita I ty ostatni staty,ze kterych zapad vysava veskere zdroje a kde hladovi miliardy(to mu samozrejme v bedne ukazou jen minimalne,takze ma pocit,ze je to jen maly problem v porovnani s megaproblem,kdy si super uspesny emericky podnikatel v novem nejlepsim serialu vybira mezi cervenou a modrou kravatou,a porad se nemuze rozhodnout).
Pri dnesnim technickem pokroku by se mohli mit dobre uplne vsichni na celem svete.Stacilo by jen postrilet chazarske lichvare a jejich poskoky,a vratit statu pravo na emisi vlastni meny.TyNikdy   |   ip:87.197.11   |   2011-07-07  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poculi ste niekto o tom ceskom dokumentarnom filme "Vitejte v KĽDR"? ta izolacia tam kazdopadne robi vela... a pestovat kim cong ilie je tiez dost chore s celym kultom osobnosti. Ale aspon poznaju CSSR byvale :D :D


robinson   |   ip:194.121.9   |   2011-07-07  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath, Takurcite, presnetak - o vas ten clanok tiez hovori. Vam je urcena ta propaganda vsade okolo. Iked, vy ju uz asi ani nepotrebujete, vy ste uz nasi.
Mimochodom: z vasich reakcii je mi nadmieru jasne, ze vy ste v KLRD stravili najmenej poslednych 10 rokov a presne viete, ako tam ludia ziju. Tak nas obstastnite nejakymi zazitkami z ciest.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-07-07  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nech sa páči, od študenta, ktorý bol na študijnom pobyte v KĽDR:

http://www.cuni.cz/IFORUM-179.html


TyNikdy   |   ip:87.197.11   |   2011-07-07  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @DrHujer: podobne skusenosti so studentami boli aj v tom dokentarnom filme co som spominal. A ta šeď plus pomaly 6prudove cesty, a prazdne ulice prazdne, sama ocel. Strasne deprimujuce. Na konci ked odchadzali vlakom do JK, tak na tej sprievodkyni, ktora ich tam mala na zodpovednost bolo uplne mega vidno ako sa jej chce plakat. Proste total izolacia. Mladym tam teda nie je co zavidiet.


mrbean   |   ip:85.216.24   |   2011-07-07  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozrime sa na to čo máme doma. Revolúcia po fajronte 1989 : mrtvy študent Schmidt ... 50. roky - peší chodci -agenti - pochytaní v spolupráci CIA a Štb .Zámienka na postavenie opony ,ktorá bola proklamovaná v roku 1946 Churchilom a tých príkladov je viac ...


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-08  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  robinson
Myslim ze som nieco pisal v prispevku o ludoch ktorych osobne poznam, ktori tam boli. :)
To sa ale neda vsimnut ked si vidis tak po svoj nos. Ja neverim ziadnej propagande. Doverujem ludom ktorych poznam. Myslim ze to ty si ten ktory veri falosnym predstavam :) Wake up. A inak socializmus sa uz skoncil.


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-08  (01:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  robinson
A poprosim si minusku. Aby si nevidel tu pravdu ktoru ti pisem.


Slavo   |   ip:212.55.24   |   2011-07-08  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hodnotný článok a autor pekne zosumarizoval niektore dolezite mediálne lži. Link od Dr. Hujera je veľavravný- Žili jsme jako v kleci.
Neviem či ste videli film- Simpsonovci vo filme- tak ta situacia okolo ktorej sa toči tá rozpravka ,mi veľmi pripomína situáciu v KľDR. Mestečko je hermeticky uzavreté, mediálne vymazané- neexistuje.
KLDR je pod blokádov, od ostatneho sveta ju oddeľuje aj mur. Ak sa tam nejaký novinár objaví, tak uvidí len to, co moze uvidiet. Internet je tam pre obycajnych ludi nedostupny.
Medialne tvrdenie ze KLDR ma jadrove zbrane je tiez potencionálne nebezpecne.
Ak s pohranicia medzi juznou a severnou koreou vyleti nejaka raketa a nedajboze jadrova, a media ukazu na KLDR.... Rozdelenie KLDR je potencionalne ohnisko jadrovej vojny.Andrej   |   ip:101.109.6   |   2011-07-10  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre a pravdivo napisanny clanok. A ze mnohi nepremyslajuci ludkovia na takuto lacnu propagandu skocia, svedcia aj prispevky tu, ci v inych debatach pod podobnymi clankami. Aj tu som si vsimol velmi ohromujuci argument akehosi hlupacika, ktory napisal: Ak sa Ti Korea tak paci, tak sa tam odstahuj. Pochybujem o inteligencii toho ncloveka,ak by mal totiz cosi v hlave, tak podobnu hlupost nenapise. Aaale nepremysla, nehlada informacie sam, cita iba to, co mu podstrkuju. A zial, takych hlupacikov je este stale dost. Zmasirovane mozgy tv a novinovou propagandou. Ukazat si to mozeme na Ahmadinedzadovych slovach: treba vymazat sionizmus z mapy sveta, takto informaciu zverejnili aj izraelske denniky, no zapadna tlac pisala: Treba vymazat Izrael z mapy sveta, a prisudili tento citat prezidentovi Iranu. Nenechajte sa manipulovat, informacii je na nete dost, aj momentalne o situacii v Libyi...


zero   |   ip:212.80.64   |   2011-07-10  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mediální manipulace jede na plné obrátky!

ČT24 asi před 14 dny informovala o demonstracích Bělorusku proti Lukašenkově režimu. Na videu mlátili obrnění policajti chlapa ležícího na sněhu a z oblohy se sypal sníh. Tož tak!


fantomas   |   ip:95.105.25   |   2011-08-09  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bol som v juznej korei. Cisty fasisticky rezim. Obycajny ludia hovoria o severnych korejcoch, ako o bratoch. Ale nahlas sa to nesmie...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Analýza o Rómoch dokázala… nič.

Na blogu Analýza dokázala vyšiel včera článok s názvom Kto poberá dávky v hmotnej núdzi? s podtitulom: „Systém dávok v hmotnej núdzi nie je využívaný primárne rómskymi rodinami.“ Lucia Kureková píše:


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Historické okienko : Mandelinka Zemiaková

Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domá...

Zbavte sa chorôb zažívacieho traktu

První dny v McDonald‘s

Archív

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade nestačia“ PhDr. Miloslava Zemková ...

WHO klasifikovala mobilní telefony jako potenciálně karcinogenní! Rada Evropy doporučuje zakázat používání mobilních telefonů a wifi sítí ve školách!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Lietadlá spred tisícročí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4697 s