16. Júl 2019
    
Ukážka ľudskej hlúposti chamtivosti. Časť 1. - Dolezite.sk

Ukážka ľudskej hlúposti chamtivosti. Časť 1.


  2011-07-04  (19:34)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ukážka ľudskej hlúposti chamtivosti.     Časť 1.

Bolo tu niekoľko článkov týkajúcich sa socializmu a kapitalizmu a pod nimi diskusie .Po ich prečítaní som nadobudol dojem, že väčšina ľudí je na hlavu a nemá v nej mozog a pamäť a tobož už vlastný úsudok. Tak som napísal toto:
Čo sa vyčíta socializmu, komunizmus nad ktorým plačú humanisti nebudem vôbec brať do úvahy z jednoduchého dôvodu ,lebo nikdy neexistoval a to je historický fakt.
Tak čo vyčítajú socializmu humanisti: 
1.Že zabíjal ľudí a väznil nevinných .Tu je zaujímavé, že nikto si nechce uvedomiť fakt, že ZABÍJALI VŠETCI.
Ako sa šírilo kresťanstvo? Zabíjaním a násilím. Vládca nejakého územia sa rozhodol stať sa kresťanom a s ním aj všetci jeho poddaní a kto nesúhlasil bol zabitý. Kresťania bez váhania zničili všetky písomnosti, umelecké diela, ktoré im nevyhovovali. Svojich ideových odporcov vraždili tými najkrutejšími spôsobmi aké dokázali vymyslieť . Čiže diktatúra ako sviňa. Ale to nevadí nikomu, všetci sú ticho a dokonca je kresťanstvo považované za nositeľa morálky a etiky.
Kapitalizmus ten bez váhania vraždil a mučil svojich odporcov a robí to dodnes. Stačí sa pozrieť do minulosti ako boli potlačené rôzne štrajky, demonštrácie tých zúfalých ľudí, ktorí sa snažili dosiahnuť to čo dnes považujú humanisti a demokrati za samozrejme. Koľko vojen rozpútali kapitalisti len po rozpade socialistického bloku? Koľko ľudí pritom povraždili? Ale to nikoho nezaujíma.
2.Dôvod je ten , že komunisti prišli a zobrali majetky. To je podľa mňa ten hlavný dôvod, prečo toľko plačete nad socializmom. Pre majetky. Samozrejme zase zabúdate, že v kapitalizme väčšina ľudí nemala žiaden majetok. A tí čo niečo mali robili ako diví celé dni aby si udržali ten svoj majetok a žili v podstate v chudobe.
A pritom ani to s tým braním majetku nie je celkom pravda. Vezmime si to združtevňovanie. Dnes si nikto nechce spomenúť , že celé to slávne gazdovanie bola jedna obrovská nikdy nekončiaca drina, bez dovolenky a prázdnin, stále nervy či bude úroda, či krava neochorie. A ešte tu bola malá skupinka bohatých gazdov, na ktorých robili tí chudobnejší a takým spôsobom splácali svoje pôžičky. Uvedomte si , že ľudia na dedine nemali veľa možnosti ako prísť k hotovosti. A do toho prišlo družstvo, komunisti zobrali role, ale predsa oni ich nezobrali ale dali tým ľuďom naspäť v podobe družstva a väčšina ľudí po čase pochopila výhody z toho plynúce.
 A máme tu znárodnenie. Znova kvílite, že komunisti zobrali továrnikovi jeho fabriku, ale že ten továrnik zdieral celé generácie robotníkov, ktorí tu fabriku postavili, vyrábali v nej výrobky a nemali s toho nič, ledva stravu a ubytovanie pre svoje rodiny v nejakej kutici, žiadnu zdravotnú starostlivosť, žiaden dôchodok, tak to vám samozrejme nevadí. Čiže komunisti správne povedali, že fabriky patria tým čo v nich robia.
Je zaujímavé, že teraz v súčasnosti, keď ľudia naozaj úplne prichádzajú o svoje majetky, tak nad tým neplačete. Viď. tie tisíce bezdomovcov a ich rastúci počet, kde sa podel ich majetok? Tu už múdro a chápajúco kyvkáte hlavou, mali si poriadne prečítať zmluvu, nemali si požičiavať, pripadne nehrať automaty a podobne.  
Z akýchsi záhadných dôvodov ste tu nabrali presvedčenie, že všetky zmeny vo svete a usporiadaní spoločnosti spôsobujú slobodomurári, židia a iní členovia tajných spoločnosti. Ako keby ste nechceli pochopiť, že spoločnosť sa vyvíja ako všetko vo vesmíre. Čo si nespomínate na špirálu vývoja? A možete kvílit a búchať hlavami o stenu koľko chcete socializmus je jednoznačne vyššie vývojove štádium spoločnosti. 
 Vyzerá to tak ako keby ste stále chceli žít vo feudalizme. Mám taký pocit ako keby ste si mysleli, že ľudia v dávnej a blízkej minulosti si žili tak ako teraz.  
 Žiadne spisknutie v tom ponímaní ako ho vy chápete nie je. Je len vrstva najbohatších ľudí, ktorí koordinujú svoju činnosť s jediným cieľom a to: UDRŽAŤ A ZVÄČŠIŤ SI SVOJE MAJETKY A ZABRÁNIŤ BUDÚCEJ SOCIALISTICKEJ REVOLÚCII, akým koľ vek spôsobom. Včítane rozpútania vojny, rozumového degenerovania populácie, alebo sypania omamných jedov do vodovodu.  
A vyzerá to tak že sa im to podarí, ale nie preto že by boli chytrejší ako ostatný ľudia ,ale preto, že to tak chcete. V strachu o svoje malé majetky ste zavrhli cestu socializmu zo všetkým čo k nemu patrí, čiže nemožnosť vlastniť veľké rozlohy pôdy, výrobné prostriedky, banky, nerastné ložiska, vodné zdroje a pod.
  Radšej budete prikyvovať ich táraniu o preľudnení, ktoré samozrejme nie je. Problém je len v tom, že pre tých takzvaných nadbytočných ľudí nie je akože práca, napriek tomu, že nič nemajú. Z toho vyplýva, že nemajú peniaze, čiže sú na obtiaž, lebo skôr či neskôr sa vzbúria.  
Vy sami ste vlastne taký istý ilumináti ako oni. Veľký ilumináti sypú prášky s oblohy, dajú vyrábať liek, ktorí je škodlivý, menší iluminát majiteľ mäsokombinátu prikáže pomlieť zhnité mäso do klobás a ešte menší iluminát vypráža syry na indulone a pod. Všetci to robia z jediného dôvodu, nie sú sprostí prísť o peniaze a ich zamestnanci to robia tiež z jediného dôvodu, že nechcú prísť o pracú, čiže o peniaze a bez nich v kapitalizme ľudia zdochnú na ulici a ostatní ich prekračujú. Celé tie vaše slávne tajné spoločnosti môžu EXISTOVAŤ LEN V KAPITALIZME , kde sú ľudia životne závislí na peniazoch a bez nich sú ničím a spoločnosti na príťaž ,čiže stávajú sa prebytočnými a z toho krásne vyplýva kapitalistické preľudnenie, lebo o chode spoločnosti v kapitalizme v skutočnosti rozhodujú ľudia s najväčším majetkom a ich rozhodnutia sa riadia jediným cieľom zväčšiť svoj majetok a potlačiť akýkoľvek náznak ohrozenia svojho majetku bez ohľadu na ostatných členov spoločnosti. Zánik kapitalizmu znamená automatický zánik aj tých vašich tajných spoločností, lebo zanikne ich majetok a stratia vplyv pri rozhodovaní o chode spoločnosti. Preto stále plačú nad tými takzvanými zločinmi socializmu a komunistov a s nimi aj všetci humánni hlupáci ,ktorí ochotne veria hocakej táranine.  
S tohto dôvodu vznik socializmu bol pre nich najväčšou ranou akú mohli utrpieť. Preto nikdy žiadna tajná spoločnosť nepodporovala vznik socializmu ani ho nenaplánovala, nevymyslela, ale investovali miliardy peňazí do zániku socializmu čo sa im aj podarilo a teraz investujú miliardy do zabudnutia na socializmus a do presviedčania ľudí, že iná alternatíva ako kapitalizmus je nemožná.V hrubých rysoch čo bol Feudalizmus -malá skupina ľudí, ktorá vlastnila väčšinu majetku krajiny -šľachta, ktorá spolu s cirkvou o sebe roztrubovala ,že je bohom vyvolená aby vládla, zdierala väčšinu obyvateľstva, ktorí boli poddaní .To znamená v prvom rade, že museli zadarmo robiť na pána, najprv poorať pánovi potom sebe, odovzdávať mu časť svojej úrody a tu si to nepredstavujte, že keď sa to volalo desiatok, že pán si zobral, každý desiaty zemiak a každú desiatu slepicu, pán si bral toľko koľko sa mu páčilo a svoj podiel si bezohľadné vybrala aj cirkev. Oženiť sa poddaný mohol len zo súhlasom pána ,ktorý mu ešte pretiahol nevestu. Zaujímavé, že to cirkvi nevadilo. Ak pán potreboval ľudí na prácu, alebo svoju obľúbenú zábavku vojnu tak si ich jednoducho nachytal. To je len mala ukážka z práv poddaných.
 A ten to útlak trval celé stáročia, potom prišla Francúzka revolúcia, počas ktorej sa ľudia tvrdo vysporiadali so svojimi utláčateľmi, ale trvalo to len niekoľko mesiacov, čiže jasný nepomer. Ale nad kým plačete? Nad ubitými poddanými? Nie. Ale nad tým, že oni poodsekávali zopár bohom vyvolených šľachtických hláv. Potlačenie revolúcie a masaker, ktorý nasledoval, to už ani nespomínam.
Nechcete si priznať, že ľudia už neboli ochotní ďalej znášať túto tyraniu v poddanstve a nastal čas zúčtovania a jednoducho sa odplatili svojim utláčateľom podobným spôsobom ako to oni robili im. Radšej budete špekulovať o tom, že si revolúciu vymysleli židia, slobodomurári a pod. 
A teraz ďalšie slobodomuráske , alebo židovské sprisahanie VOSR. 
Tu znovu plačete boľševici zabili milióny ľudí, zobrali im majetok. Samozrejme, aby ste si vypočítali pomer medzi obyvateľmi v cárskom Rusku a tými zabitými a nad výsledkom sa zamysleli vás vôbec nenapadne. Vám sa nezdá vôbec čudné ako mohla revolúcia zvíťaziť, keď zabili každého piateho, žeby sa asi obyvatelia vzbúrili, veď v každej rodine mali obeť revolúcie. 
Samozrejme obete vládnucej vrstvy v cárskom Rusku nevidíte. Ako tam ľuďom zomierali deti od hladu ,ako robotníci spávali pred továrňou a čakali koho zavolajú dnu, robili celý život bez zdravotnej starostlivosti, dôchodkového zabezpečenia a tak ďalej. Bežne umierali na pracovné úrazy z jednoduchého dôvodu, že nemali peniaze na doktora.
 To všetko nevidíte. Vy plačete nad tým ,že napr. výbory chudoby na dedine obesili kulakov, ktorí spôsobilí smrť niekoľkých detí, keď odmietli požičať potraviny, peniaze ich rodičom.
 Znova nechcete pochopiť, že prišiel čas zúčtovania. Tvárite sa, ako keby revolúcia nebola výsledok, neochoty ľudí ďalej znášať útlak, ale že ju spôsobili akýsi židia, iluminati a dokonca nemci, ktorí dali Leninovi peniaze. Lenin a jeho spolupracovníci dobre vedeli kto im dal peniaze a v čo dúfa. Verte tomu, že sa na svojich revolučných schôdzach dobre zasmiali ako kapitalisti prispeli k víťazstvu revolúcie.
Ani raz som nikde nepočul, žeby humanisti zaplakali nad obeťami kontrarevolúcie, ktorú proti Sovietskemu Rusku zahájil celý kapitalistický svet. Nikomu sa nezdá čudne že Sovietske Rusko napadli armády počínajúc USA cez Československo a Japonskom končiac? Koľko ľudí oni pozabíjali?
 A napriek tomu revolúcia zvíťazila. Ako je to možné, veď predsa boľševici zabíjali milióny vlastných občanov? Ani kontrarevolúcia spolu s intervenčnými armádami nepomohla. Prečo? No jednoducho preto, lebo väčšina obyvateľov Ruska chceli socialistickú revolúciu a socializmus.

Je zábavne sledovať, ako vy utláčaní hájite záujmy svojich utláčateľov, čiže najbohatších ľudí (kapitalistov), ktorí vás a vaše deti majú úplné v zadku a medzi sebou sa o vás rozprávajú presne tak ako vy sa rozprávate o "neprispôsobivých občanoch " - ja ich volám disidenti kapitalizmu a rôznou manipuláciou sa vás snažia dostať pod úplnú kontrolu, aká bola vo feudalizme.
Zábavné to je, hlavne keď si človek uvedomí, že boháči už dávno majú svoj komunizmus. Tí majú všetko načo si spomenú a zadarmo.
Bežní občan si pekne kúpi, sporí, spláca auto, byt, telefón..., ale taký manažér, politik, človek s 10,30 násobným príjmom dostane pekne všetko a zadarmo. Spomeňte si ako všetky krajiny prispeli s miliardami na záchranu súkromných podnikov, bánk a vám vykladajú, že si mate utiahnuť opasky, lebo ste žili nad pomery. Je to na smiech. Napriek tomu sa nájde kopec ľudí, ktorí tomu veria. Vy keď prestanete splácať pôžičku tak bez váhania vás aj s deťmi vyložia na ulicu. Každý to chápe a kyvká hlavou, nabrali si veľa, nemajú finančnú gramotnosť a podobné táraniny, nikto nevidí ten obrovský nespravodlivý a nehumánny rozpor. Čo myslíte kto dostane v banke menší úrok vy alebo človek čo má 3 000 000 Sk. Samozrejme ,že on. Plynovú prípojku k domu si pekne zaplatíte, ale boháčovi prípojku k chate, ktorá je 10 km v lese spravia zadarmo, vybavia sa rôzne fondy a pod.

Socializmus jasne povedal , že je diktatúra pracujúcej väčšiny nad chamtivou menšinou a s ňou sa aj tvrdo vysporiadal. Ale na druhej strane väčšine aj niečo priniesol. A to zadarmo vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, prácu a za ňu samozrejme aj mzdu, čiže EKONOMICKÚ NEZAVISLOSŤ a s toho vyplávajúcu možnosť tárať koľko každý chcel, dnes by tisíce ľudí plakali šťastím, keby ich niekto za ich táraniny preradil na prácu v kotolni, bývanie, nespochybniteľný dôchodok, muži v 60 rokoch a ženy od počtu detí v 53 rokoch.
Kým kapitalizmus je akože demokracia, sloboda, ale v skutočnosti je to diktatúra chamtivej menšiny voči väčšine, s ktorou sa v prípade nepokojov tvrdo vysporiada . Kto tomu neverí nech sa zamyslí nad rozdielom vo výzbroji totalitnej Verejnej Bezpečnosti a demokratickej polície. Asi proti komu majú tie brnenia, obrnené auta...? 
Obete antikomunizmu po 2.svetovej vojne v USA, západnom Nemeckú vám samozrejme nič nehovoria - oni neboli. A taký malý detail, že za odvedenú prácu už desaťtisíce ľudí nedostali mzdu ani nespomínam.


Kapitán Kloss
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
majo   |   ip:46.227.17   |   2011-07-04  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  komunizmus-totalitny rezim
socializmus-spravodlivy system :))))
ja chcem socializmus ale aby bola demokraciaaaaa


saso   |   ip:95.103.52   |   2011-07-04  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor ma pravdu. pise o histori ale ved to je dnesna ralita. plateni agenti pisu clanky ze na vine su zidi,muslimovia,arabi,cigani,iluminati.. nie. nieeeee. na vine je kapitalisticky system.


why   |   ip:217.144.3   |   2011-07-04  (20:59)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Kapitán Kloss, staraj sa ty o svoje majetky - hypoteku, kde splacas panelakovy byt a rozmyslaj o svojich schopnostiach-neschopnostiach, ktore mas a netliachaj o gazdovani. Nemas o tom ani paru. Gazdov ty nechaj na pokoji, ti vsetci boli v pohode - dreli, ale boli v pohode. Robotnici nevybudovali za SVOJE peniaze ziadnu fabriku. Dostali za svoju robotu almuznu z ktorej zivorili. Tak, ako dnes, tak to bolo aj v minulosti. Ja drem dennodenne a som spokojny, lebo nemam nad sebou ko...ta, pri-baneho, ktory je sefom len preto lebo vychodil daku slavnu vysoku skolu na slovensku.
A ver mi kapitan - mam vsetko, co potrebujem a som spokojny. Ten stres, ci robota pride, alebo nie, zamestnanceka trapit nemusi - ten 30 ho otrci paprcku a caka svoje penizky. Tot vsjo. Chces aby som pisal dalej kapitan Kloss. btw.mam 45 rokov. A chvalabohu socik skapal.


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-07-04  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm, nečakal som, že sa na tejto stránke dozviem, že slobodomurári neexistujú. Skoro ma vystrelo.
A že všetkému je na vine akýsi kapitalistický systém... A ten sa sám vytvoril? Odkukali sme ho od mimozemšťanov?
Why - ten socík, to nebol socializmus, ale doktatúra ŠTB. Socializmus bolo to, čo chcel Dubček a to bol nepomerne spravodlivejší systém, ako táto "demokracia".
Ty máš šťastie, že sa ti darí. Ja tiež. Skús si ale predstaviť, že koľko momentov v minulosti bolo takých, že keby sa stali inak, tak si v kýbli? Ja si to niekedy predstavujem a uvedomujem si, že okrem mojej práce, usilovnosti a ochoty riskovať veľa zohralo aj šťastie. Dal som sa na cestu poctivého podnikania a poctivého platenia daní. A nebyť šťastia v mnohých momentoch, tak som na viacerých zoznamoch dlžníkov.
Tento systém je nespravdlivý a okrem toho ničí medziľudské vzťahy. Núti ľudí bojovať proti sebe o dostatok obeživa namiesto spolupráce, ktorá je pre človeka prirodzená. Radšej by som mal menej toho materiálneho keby som videl, že spoločnosť je zdravá a spravodlivá. Teraz si nemôžem dovoliť poľaviť, lebo mi kedykoľvek hrozí to najhoršie. Stačí, ak mi niektoré plány nevyjdú a hotovo. Alebo stačí, keď sa slobodomurári rozhodnú, že ešte priškrtia kohútiky a prehĺbia recesiu. A to som ešte nespomenul, že musím myslieť aj na to, z čoho bude žiť keď budem neschopný práce. Toto je podľa teba normálne? Toto je normálne v časoch, keď je na svete toľko technológií umožňujúcich prácu pre všetkých s 20 hodinovým pracovným týždňom?


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-07-04  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za feudalizmu mohli ľudia slobodne podnikať , bez zbytočnej byrokracie . Samozrejme uznávam zdaňovanie ale len úplne jednoduché , alebo v prospech obyčajných ľudí . Vtedy bolo len treba zrušiť feudalizmus a dať ľudom slobodný výber , ale Lenin a Stalin to museli samozrejme pokaziť . Je to len naša neschopnosť , že si necháme uniknúť všetky veci , ktoré sú v náš prospech a radšej sa necháme viesť politikmi , ktorý vytvárajú pravidlá , ktoré obmedzujú chudobnejších a dávajú výhody bohatším , alebo mocnejším . Toto si prosím vás skúste uvedoniť .


janik   |   ip:91.127.3.   |   2011-07-04  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za feudalizmu si pani zobrali desiatok, cize 10 percent. Dnes je odvodove zatazanie cez 40 percent. To znamena ze takmer polovicu toho co zarobim dam statu, cize niekomu kto si to za to kupi nieco pekne


why   |   ip:217.144.3   |   2011-07-04  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef, pises pravdu, ale. Vo svojom zivote som bol, ako pises, v kybli zoparkrat.
Za Sociku, ma vyhodil z prace sudruh veduci, lebo na moje miesto cakal jeho sudruh synovec. Potom - po revolucii - v Rakusku (vedel som plynule po nemecky...tak som si rychlo vedel najst miesto) ma vykopli zo dna-na den vdaka intrigam rakusko-jugo kolegom...
Potom, ma vramci sro vykopol partner-kamarat z firmy von (pritom ma obral o cca 500 tis.korun, ktore som vlozil do spolocnej firmy... Potom mi amputovali 2 tretiny zaludka a cca 5 dni ma drzali medzi nebom a zemou a z toho som sa lizal asi jeden rok. Napriek tomuto vsetkemu nezvladam tieto kydy, ktore tu pisu ludia, co o robote, opakujem o ROBOTE, nemaju ani paru.
Nechcem zazit znova to iste, co tu bolo - mas stranicku knizocku a mas dvere otvorene. Ver mi - na dovolenke som nebol cca 15 rokov, ale nevadi mi to, lebo viem, ze ked raz pojdem do dochodku, tak firma na to zarobi, aby som nemusel ratat rozky v kosiku a nadavat na nespravodlivy system....


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-04  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V časoch kolektivizávie a znárodňovania bola iná doba. Dnes sme historicky o niekoľko dekád vpredu. To musíte vziať bezpodmienečne do úvahy!


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-04  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opat len demagogia. Ved ten socializmus je hadam dokonaly system, tavarišč? To je velmi zaujimave, ze nikto v mojom okoli si akosi neuvedomil ake vyhody prinieslo zdruzstevnenie. To asi preto, ze ziadne. Zavesil by som tych ludi, ktori mojim predkom tie majetky zobrali. A nie je to ziadna mamona ani podobna hlupost. To je proste prirodzene cloveku. A ak to niekto poctivo nadobudol tvrdou pracou tak nevidim jediny dovod aby mi to niekto bral v zaujmu vsetkych. Kto chce, nech sa stara. Vsetko patri vsetkym, to je ta najhlupejsia myslienka o majetku vobec. Nikdy to nefungovalo a fungovat nebude. Teraz sa to avsak dobre hodi pouzivat a tak pritiahnut na svoju stranu nejake cervene posily. Dnesok nie je moc jednoduchy a ani necakam, ze niekedy bude o dost lepsi. Ale da sa to v pohode ustat. Len treba chciet a necakat ze mi niekto pomoze a vlastne preco by aj mal. A taktiez sa vela krat spominaju bezdomovci, ze predtym neboli. Haha, nikdy ziadnemu nedam ani cent ani nic ine pretoze ma prilezitosti to zmenit a dostojne sa zapojit spat do spolocnosti. Ale zase treba chciet, dodrziavat iste pravidla, napr nepit nefetovat a podobne. Ale to uz sa mnohym nechce a tento styl im vyhovuje. Socializmus je rezim lenivcov, kedy nikto nerobi nic poriadne akurat sa tvari, ze robi. Pokrok je cudzi vyraz. Na lavicke sediet 366 dni viem aj ja. A nevidim najmensi dovod preco z mojich zarobenych penazi mu mam nieco dat ani nejakym sposobom pomoct. A kto pomoze mne? Mozem to mat 100krat tazsie ako ten bezdomovec. Socializmus je nespravodlivy rezim plny prazdnych slov a slovickarcenia, ktory akurat tak prinasa plosnu chudobu. A o tej zvratenej forme ani nehovorim. A je uplne jedno aky je rezim. Vzdy sa najdu ludia, ktori na tom kure*sky zarobia. Ale socializmus? No to iste....


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-04  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Why
To bolo dobre.


pedro   |   ip:24.68.224   |   2011-07-05  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sudruh prispievatel asi nosi biele tielko a cervene trenirky ako aj bola povinnost za sociku ktoru zaviedli jemu podobni. O zdrustevnovani viem svoje, autor tara uplne uplne hluposti a klame a klame a klame. Nas dedo zdedil po rodicoch, niekedy okolo r.1920 pole asi 500m x 50 a este k tomu jedno, nieco podobne velke za dedinou. Potom po vojne si kupil za poctivo vydrene peniaze este nejaky zahumienok. A potom ked sudruhovia a idoly autora clanku sa nasilim dostali k moci, zavrazdili v 50 rokoch mnoho ludi, ktori s nimi nesuhlasili, prislo aj na nasho deda, akoze bohateho statkara a vykoristovatela a kapitalistu. Vtrhli ku nam do domu, zobrali nam vsetky 3 kravy, niekolko oviec a na druhy den rozorali role. Nikto nam nic nedal v podobe druzstva ako tu autor pise. A takto pochodili aj dedovi bratia a aj vsetci nasi susedia v dedine. Predsedom druzstva bol jeden stb-cik, ktory v 50tych rokoch udaval ludi, ekonom nejaka sudruzka, atd. Ani paru nemali o hospodareni. A samozrejme sa vela ludi zamestnalo v druzstve. Lebo ani inu moznost nemali !!
Jasne ze hospodarit vo velkom je lepsie, ale to nevymysleli komunisti. Takto sa uz davno hospodarilo v Nemecku, ale DOBROVOLNE. Komunisti boli obycajni zlodeji. Tak ako aj autor pise, ako aj katolicka cirkev za stredoveku, s tymto suhlasim.
A odporucam sudruhovi nech zacne podnikat, napr. v polnohospodarstve, na to je asi expert. A potom za takych 10 rokov jeho poctivej prace mu to prideme znarodnit. A verim tomu ze potom sa definitivne vylieci z jeho komunistickeho myslenia. Prajem pekny den.


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-05  (01:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pedro
Mojim prastarym rodicom zobrali mlyn a pozemky, na ktorych sa narobili cely zivot. Hodili ich ako handry do rozpadnuteho kastiela, kde moju babku dokusali potkany a dostala zapal mozgovych blan. Lene na tomto portali sa ine nez cervene prispevky skryvaju.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-07-05  (03:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto kto tu pise (na dolezite.sk) nema jasno v pojmoch ako komunizmus, socializmus, kapitalizmus a ani demokracia. Pisete tu dokola naucene a zapamatane dogmy, ktore ste sa ucili v skole alebo ste ich videli v TV, pripadne citali v novinach.
Ste ukazkovo zmagoreni. Vcetne tych, ktori tu ostatnych pred manipulaciou vedomia v dobrom umysle vystrihaju.
Zacnite konecne mysliet. Mate mozgy, tak to skuste.
Neopakujte cudzie nazory, ani ked vyzeraju akademicky vedecke.

A teraz k veci:

Komunizmus je idea. Rovna spolocnost.
Komunizmus tu na tejto planete realne nikdy nebol (neratam nejake laboratorne pokusy v izraelskych komunach).
Komunisti su dvojaki:

a/ verni ideologii - rovnej spolocnosti
b/ stranici, ktori tuto ideologiu zneuzili vo svoj mocensky prospech

Dufam, ze ste pochopili rozdiel.

Ak nie, dam vam podobny priklad:

Aj katolici su dvojaki:

a/ prosti veriaci v Jezisa
b/ cirkev, ktora vieru tych prvych zneuziva

Tu je skryty problem, o ktorom pise autor clanku. Zamienanie a nepochopenie pojmov. Komunizmus ako ideologia a "komunizmus" ako statne zriadenie, ktore sme poznali su dve odlisne veci.
Krestanstvo a krestanstvo tiez nie je vzdy to iste.

A napokon, naco bludit v minulosti, staci sa pozriet na dnesnu realitu:

a/ Demokracia - je ideologia zalozena na vlade vacsiny.
b/ Demokracia - je ale tiez spolocenske zriadenie, v ktorom udajne zijeme.

Ste naozaj presvedceni, ze u nas vladne vacsina ? Alebo kdekolvek na zapade ?
Dnesna tzv. "demokracia" je presne tak isto falosna ako bol predtym tzv. "komunizmus".
Tak ako komunizmus nikdy realne neexistoval, tak isto ani dnes nezijeme v ziadnej demokracii.

Tak ako realny komunizmus nikto nezazil, tak aj o demokracii iba snivame.
Z uvedeneho vyplyva, ze komunizmus a demokracia su dve ideologie, ktore ludstvo pozna len z teorie a nie z praxe.
Komunizmus a demokracia NIE SU protikladmi, ako si to vacsina zmanipulovanych hlav mysli.
Protikladmi su len dve spolocenske zriadenia, ktore si nazvy tychto ideologii privlastnili. Obe mali svoje pozitivne aj negativne rysy, nic viac, nic menej.
Polarizovat, ze komunizmus bol ten zly a demokracia je ta dobra - to je ten najprimitivnejsi prostriedok ako dosiahnut, aby hlupak zacal poslusne prikyvovat.

Neprikyvujte uz a premyslajte !

Pravda je naozaj prosta - ide len o to, aby jedna spolocenska trieda ovladala druhu, a je jedno ako sa vola spolocenske zriadenie.
Toto plati cele ludske dejiny - od prvotno-pospolnej spolocnosti az po dnesny kapitalizmus, ci skor globalizmus.
Menia sa nazvy zriadeni, ale podstata zostava - obycajny pracujuci clovek zije pre blaho extra triedy a sam nic nema.

Keby som mal zareagovat este na tuto diskusiu, kde ste spominali kolektivizaciu a znarodnovanie pocas "komunizmu" tak poviem toto - ano, mnohym sa to nepacilo, lebo prisli o majetok a NADSTANDARDNY zivot alebo az o LUXUS. Vacsine sa to vsak pacilo, lebo konecne na chvilu zazili pocit rovnosti a do ich zivota vstupila nadej na lepsiu buducnost.

Pytam sa vas, znalci demokracie - bolo to demokraticke alebo nie ?

Ja tvrdim, ze jednoznacne ano. Preco ? Je demokracia vlada vacsiny, alebo nie je ? Respektuje sa v demokracii vacsina alebo nerespektuje ? Rozhodla tak vacsina alebo nerozhodla ? Alebo sa masy robotnikov, rolnikov mali prisposobit dovtedy vladnucej burzoaznej mensine ? Presne to robime aj my dnes, r.2011, vazeni !
Prisposobujeme sa vladnucej burzoaznej mensine. Ona nam vladne a my si len myslime, ze si ich volime.

Ludstvo a kazdy jednotlivec ma na vyber len dve moznosti:

1. zit v spolocnosti, v ktorej si vsetci budu naozaj rovni, nikto nebude extremne bohaty a nikto nebude uplnym chudakom, vsetci budu mat zivotny standard, lebo vytvoreny majetok spolocnosti sa bude spravodlivo (podla zasluh, ale aj solidarne) rozdelovat.

2. alebo zit v spolocnosti, kde vsetok majetok bude patrit niekolkym jednotlivcom a vsetci ostatni budeme len ich pracovnou silou, cize dnesny model.
Vytvoreny majetok sa rozdeluje totalne absurdne - ten kto ho stvori ma almuznu a ten, kto nepohol prstom zhrabne cely zisk.

Mimochodom, ZISK. Co vy na to ? Myslite si, ze zisk je OK ?

Bez okolkov - ZISK je v skutocnosti len nevyplatena mzda zamestnancom. Tuto nevyplatenu mzdu si privlastnuje "podnikatel" - v skutocnosti podvodnik a nemoralny chamtivec, ktory nema nikdy dost a je mu uplne jedno, ci zamestnanec chcipne od hladu... ved ho nahradi dalsi.
Keby podnikatel zaplatil za pracu adekvatnu odmenu, musel by sa uskromnit a nikdy by sa k astronomickym ziskom nedopracoval.

Ak teraz niekoho napadne, ze zisk moze pochadzat aj z obchodu ci sikovneho investovania, ked niekto lacno kupi a nasledne draho preda, tak sa jedna o rovnaku nemoralnost a podvod ako v prvom pripade - lebo pri takomto podnikani je na druhej strane zakonite poskodeny, ktory stratil. Hovorit o zisku je smiesne. Je to kriminalny cin a podvod.

Zisk, urok, renta, dividenda, vynos,... toto vsetko su nastroje mocnych na okradanie a zotrocovanie chudobnych. To vsetko ma rovnaku moc a poslanie ako v staroveku sekera, mec a kladivo...

Preto ich treba nekompromisne zakazat a nahradit jednotnou spravodlivou kategoriou pre vsetkych - mzdou. Mzda totiz zohladnuje skutocny podiel na vytvorenej hodnote. Ci uz je casova alebo ukolova, zohladnuje podiel vynalozeneho usilia - vynalozenej energie.

Energia sa po vynalozeni (minuti) musi doplnat. Pravo doplnat energiu maju prednostne ti, ktori jej najviac vynalozili. Dnes to funguje presne opacne.
Je to v podstate porusenie zakona o zachovani energie. Preto je kapitalizmus zlocinom na ludskosti a kapitalisti by mali byt za tento zlocin odsudeni.
Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidíte, a nakoniec prídete už konečne aj na to, že všetko čo vymyslel ľudský tvor, pod nadvládou rozumu, je jedná veľká nespravodlivosť, tak ako socializmus, tak ako kapitalizmus, tak ako všetky izmi a neizmi, kde pozemská moc a peniaze hrali prím, kde miesta nebolo pre skutočnú ľudskosť a slobodu, kde veľakrát kvôli tejto moci sa šliapalo po ľudskej dôstojnosti, na život...

A vinník??? Ľudský tvor, ktorý sa stal, z vlastnej vôle, z vlastnej viny, čiernou škvrnou stvorenia...


Všetci máme za ušami, kto si myslí, že práve on nie, ten toho ma najviac...pamätajte!

A nakoniec aj tento systém odhalil niečo, čo bolo v minulosti zakrývané, že koľkým ľudom sa ozaj chcelo robiť, koľkým nie, nech už to dnes je akokoľvek. Poznám niektorých, ktorí nerobia od pádu socializmu, sú odvtedy nezamestnaný a vedený na Úrade práce, napriek tomu dokážu vyžiť, úplne v pohode, a práca, tak pre nich nie je žiadna, lebo oni by robili len to, čo nie je, preto žiadna im nie je dobrá.

A bezdomovci? Väčšinou zdraví ľudia, ktorým tiež takýto stav vyhovuje, nehovorte, že nie. Veď je jednoducho ľahšie žobrať, potom si dať liter čuča, ako zobrať čakan do rúk a konečne začať pracovať.

Samozrejme, že tak by sme mohli pokračovať ďalej...a nakoniec by sme sa dopracovali opäť k tomu istému, že všetko zlé je na niečo dobré, teda aj táto doba, len to treba vidieť z toho správneho uhla pohľadu..., čo mi to prináša, kam to smeruje, kam to dôjde...Pekný deň Slovensko...


adam   |   ip:78.98.208   |   2011-07-05  (08:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka
dobre si to vystihol. a ešte taká absurditka, v prípade, ak by sme použili násilie.
keby sme v minulosti bojovali proti socializmu, a vyhrali na kandelábri by jeden z hompáľajúcix bol judr. čič.
ak budeme bojovať teraz proti kapitalizmu, a vyhrali by sme, na kandelábri by jeden z hopáľajúcix bol judr. čič.
kde je čič, tam je nič.
elity predsa neeksistujú!
ale inak si nič nevidel, nič nepočul.:D.
a dojalo ma keď si iluminát bush podával ruky s komunistom , starým ujom:)! žeby mali pravidlo, že pri styku s iluminátom s nižším stupňom , si treba ponexať rukavice?
a kapitalista si podal ruku s komunistom!
a my sme v eu,.


xyz   |   ip:92.52.55.   |   2011-07-05  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektori tu nadavaju na komunistou ako im pobrli majetky.
.
Zamyslel sa niekto ako tento kapitalisticky system pekne anonymne nici a okrada ludi ete viac. Ako trpi niekti ludia bezdomovci, mrznu po kanaloch, to je zivot, ktory na priniesol tento system.


adam   |   ip:78.98.208   |   2011-07-05  (08:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus=zlo
socializmus=zlo
nwo=zlo
izmus=zlo
v dnešnej dobe však nemá zmysel bojovať proti socializmu, lebo tu nieje. zmysel má bojovať proti zlu.
za socializmom je častá akási nostalgia.:). v prípade, že tu napr.prevezmú vládu moslimovia a zotročia nás, alebo dôjde ku kolapsu spoločnosti, a budú problémy so samotným prežitím, budú zas niektorí nostalgicky spomínať, ako za kapáča mohli xodiť na dovolenku do xorvátska, alebo itálie.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xyz, tak im vystavajte hrady a zámky, zaplaťte im nájomne, nech majú kde prespať teda. Jeden príklad za všetky: Táto zima bol fakt tuhá. V Bratislave im postavili stany s pieckou, aby nepomrzli, a čuduj sa, odrazu sa im tam nechcelo, lebo oni radšej takto, na ulici, tak o čom to je potom? Samozrejme, že aj medzi nimi sú výnimky, ktorým treba pomôcť, ale nie tak, že niečo dostanú zadarmo, ale že si to zaslúžia prácou, teda protihodnotou, lebo nič nie je zadarmo...

Život to nie je len prechádzka ružovou záhradou, to je aj prechod púšťou, len škoda, že niektorí by len po tej záhrade kráčali, hoci už dávno idú púšťou...


fakt   |   ip:94.229.32   |   2011-07-05  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po dlhej dobe super článok !!!jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-07-05  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Why,
to, čo tu bolo pred 1989 - opakujem, nebol socializmus. A ak niekto kritizuje tento kapitalizmus v rúšku demokracie, tak tým nie je automaticky zástancom diktatúry ŠTB, ktorú sme tu mali pred 1989. Veď preboha, to si naozaj myslíš, že tento systém je OK? Predstav si, že by si mal 20 rokov. Ja si to neviem a ani nechcem predstaviť. My už nejako dobačujeme, ale tieto deti sa budú biť o pitnú vodu, keď to takto pôjde ďalej.
Prečítaj si príspevok od Bazooka - to je obrovský kus múdrosti a nadhľadu.


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-07-05  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale vy smrtelníci už žijete od veky vekov v systéme....a to že si dovolujete tolerovať vaše vymyslené systémy,zákony,peniaze.... je vaša odmena od systemu z ktorého tu vôbec existujete.
Stačí len otvoriť oči ,ako vás večný systém po tisícročia odmenuje vo vašich životoch,vzťahoch,atd.!
A z hrôzou zistíte "čo tu po tisícročia stvárate"!xyz   |   ip:92.52.55.   |   2011-07-05  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven, to ze postavis v zime par stanov pre bezdomovcov akoze vyriesis problem?
Problem je v tom, ze system ludi nici niektori su bezdomovci, iny ziju cele roky v chudobe ...a pritom tu mame parazitov v nadbytku bez akekejkolvek zasluhy.


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-07-05  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan Ficko,Miklosko,Dzurinda,Kovacik,Radicova, všetko súto Stbaci ako repi.. Nielenže okrádajú daňových poplatníkov ale aj Slovenský štát o tisícky USD ročne. Treba presadiť referenda a potom im odtať hlavy za vlasti zradu. Ich majetky znárodniť tak isto ako majetky ktoré predali súkromníkom za korunku. Já vidím riešenie v tomtok základ je uvedomelý jedinec ktorý tvorí skupinu ktorá tvorí tlupu a tá celok...... Burn dow babylon...


cockerba   |   ip:217.144.3   |   2011-07-05  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapytan klos ma problem s gramatykou-sem tam sa objavya nejake hrubki :-)


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xyz, tak povedzte, že ako sa vyrieši? Vy ešte tiež nechápete, že ak niekto niečo dostane bez protihodnoty, tak si to nikdy vážiť nebude, viď niektoré skupiny ľudí aj tu. Zvykli si na to, lebo tak to je viac ako pohodlné, že štát sa o nich postará, včera, dnes, hoci strecha nad hlavou chýba, ak nejaká je, tak taká stačí, aj keď to strechou nie je.

A kde je najviac bezdomovcov? V Bratislave, kde je najväčšia ponúka práce, ale to by trebalo robiť...Ale načo, keď im to tak vyhovuje, štát ich podporuje...a oni sú spokojní...ich náreky sú väčšinou len pretvárkou a nič viac. Včera som mal takýto zážitok. Išiel som kúpiť mlieko do automatu, v tom sa pristavil jeden bezdomovec o barlách a pýtal si nejaký centík na jedlo vraj. Opodiaľ stali jeho ďalší traja kumpáni, ktorí už len čakali, že či sa mu to podarí. Keď som mu povedal, že či to bude opäť na čučo, tak hovoril, že nie, nie, nie. Tak som mu povedal, že žiaľ, poznám vás, viem ako to je. Ten sa obrátil a odišiel k tým svojim, istotne hovorili slová pochvaly o mne...

Každý si je krAjčírom svojho života, teda chodí len v takom obleku, aký si ušije, nie aký vám ušije niekto iný...

A k politikom. Čo plačete? Čo ste chceli, to opäť máte, len nehovorte, že nikto z vás opäť túto modrú úderku nevolil. Tak kto ich potom volil? Pamätám sa, keď ľudom sa otvorili oči po roku 1998, a razom nikto ich nevolil, nebolo toho, že kto to vlastne vykonal.

A pokiaľ budete hovoriť, že všetci kradnú, tak čo myslíte, že čo sa stane? Vaše želanie je pre nich rozkazom, chápete?


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-07-05  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven - neviem ako ste to myslel. Takže vám je to úplne jedno ? Chápem správne ?


xyz   |   ip:92.52.55.   |   2011-07-05  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven, takze na spolocnosti parazituju bezdomovci, cigani, nezamestnani? spamataj sa.
.
Ti najvacsi zlodeji su bankari, kapitalisti, politici to su parazziti, ktori uchovavaju system, z ludi robia otrokov kde prezije ten najsilnejsi...namiesto pomoci a spoluprace.
.
Ked sa zajta zrazi auto, budes socka, do nemocnice sa nedostanes zachvilu ich zrusia, dochodok nedostanes ved naco soc. poistovna, a dane budes platit aj ked nemas prijem DPH. Zato korporaciam a bankam ty chudak pozicias na zahrancu Grecka a nato aby si tu zahranicna firma postavila nejaku halu, to platis ty ochotne, ale toto nevidis a riesit tu nejake drobne pre chudaka, ktory uz vsetko stratil, zivot aj dostojnost.


Why   |   ip:217.144.3   |   2011-07-05  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozefovi, nemyslim si, ze tento a ten predosly system je (bol) ok. Len sa ma dotyka to, ked tu dakto pise o nemoznych gazdoch, ktorych laskavi komousi "sprivatizovali" pre dobro spolocnosti. Vies co by bolo zo Slovenska keby sa taketo daco nebolo stalo? Chod do hor - do Rakuska, Bavorska, Svajciarska - chod sa pozriet ako si tam ziju - ti nezostatneni gazdovia...
Moje dve deti sa nebudu bit o vodu. Zabezpecil som im pozemky, (aj z dedicstva mojho otca a deda), tam si vykopu studnu.(prepac za ironiu, ale mne fakt v zivote, okrem vlastnych pomocnu ruku nepodal. Preto to robim aj ja - som velmi konzervativny clovek)


Why   |   ip:217.144.3   |   2011-07-05  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bazooka,
kopirujem tvoje slova:


Mimochodom, ZISK. Co vy na to ? Myslite si, ze zisk je OK ?

Bez okolkov - ZISK je v skutocnosti len nevyplatena mzda zamestnancom. Tuto nevyplatenu mzdu si privlastnuje "podnikatel" - v skutocnosti podvodnik a nemoralny chamtivec, ktory nema nikdy dost a je mu uplne jedno, ci zamestnanec chcipne od hladu... ved ho nahradi dalsi.
Keby podnikatel zaplatil za pracu adekvatnu odmenu, musel by sa uskromnit a nikdy by sa k astronomickym ziskom nedopracoval.

Ak teraz niekoho napadne, ze zisk moze pochadzat aj z obchodu ci sikovneho investovania, ked niekto lacno kupi a nasledne draho preda, tak sa jedna o rovnaku nemoralnost a podvod ako v prvom pripade - lebo pri takomto podnikani je na druhej strane zakonite poskodeny, ktory stratil. Hovorit o zisku je smiesne. Je to kriminalny cin a podvod.

Necitim sa byt kriminalnikom a ani podvodnikom - kup si svoj vercajg za drahe prachy a rob zadarmo. Alebo inac. Ako chces svoju firmu rozvijat, ked vsetky prachy, co si zarobil rozdas zamestnancom???

Potom prides za chlapom, co si mu dal vsetok svoj ZISK a poprosis ho, ze sem do dielne potrebujes kupit novu neonku a aj gumy na aute mas ojazdene??

To, co tu pises je scestne a fantazmagoricke.Why   |   ip:217.144.3   |   2011-07-05  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bazooka,
a este som do teba precital toto:

1. zit v spolocnosti, v ktorej si vsetci budu naozaj rovni, nikto nebude extremne bohaty a nikto nebude uplnym chudakom, vsetci budu mat zivotny standard, lebo vytvoreny majetok spolocnosti sa bude spravodlivo (podla zasluh, ale aj solidarne) rozdelovat.


ze majetok sa bude SPRAVODLIVO (PODLA ZASLUH,ALE AJ SOLIDARNE) ROZDELOVAT??

Podla akych zasluh? Podla akej solidarity?

Zacni podnikat (za svoje prachy) - odvadzaj dane tomuto statu a potom tu mudruj fesak.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko, vôbec nie, len nazývam veci tak ako ich vidím, nie tak ako by to radi druhí.

A xyz, všetcí tí, ktorí tento štát vysávajú bez protihodnoty! Len pre vašu zaujímavosť, som proti pôžičke Grécku, som proti EU a NATO, som proti tejto politike, ktorá tu je, tak ako proti všetkému, čo položilo túto krajinu na kolená, ale pýtam sa aj vás, že prečo ste doteraz všetci mlčali? Kde ste boli? Ako je možné, že je to tak, ako to je? Kde ste boli, keď sa rozhodovalo trebárs o strategických podnikoch v roku 1998? Pamätám sa, ako nejeden sa tomu vysmieval, a dnes, už nadáva, že prečo je ten plyn tak drahý, elektrika... ... ...

Poznám ľudí, viem akí sú, nič im nie je veľakrát dobré, ale keď o to dobré prídu, tak opäť len plačú a plačú, a čakajú, že niekto príde, pohladí ich, podá opäť pomocnú ruku, pomôže, on to za nich urobí, aby oni opäť mohli plakať, lebo to dobré už zrazu nie je opäť dobré...


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-07-05  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Why - mudro hovoríte, taktiež sa snažím aby som bol ja a moja rodina finančné zaobstaraný, robím finančného agenta a pomáham ľuďom zadarmo aby mali taktiež nezávisle finančné územie a dá sa to. Ja už teraz mávam pasívny prijem no nie na úkor ľudí ako niektory politici ale na úkor bánk. Veľa ľudí ani nevie ze ked si navrhne hypotéku,poistku,účet sám tak majú stoho doživotné provízie ktore ináč idu tomu zamestancovi banke za okienkom. A presne tieto informácie ja dávam ľuďom, pomáham im aby neboli okrádany úplne zdarma ( iný si pýtajú neskutočné peniaze a itak zavádzajú). Ono by to chcelo zmeniť system. Ja dávam svoje peniaze do De Paulu a Notabene pretože zopár bezdomovcov poznám ktory nemôžu za to že su bezdomovci. Zopar somaj pomohol sa znova postaviť na nohy a zamestnál som ich. Len tých politikov vymeniť ľutujem že som volil SaS neskrývam to, od 89teho som bol voliť prvý krát aj to ľutujem. Problem je komu dať hlas Kot_lebovi,Ka_purkovi? Zmenia dačo ? Alebo aj oni chcú ku korytu ?


lovek   |   ip:188.112.1   |   2011-07-05  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je načase aby sa socializmus vrátil, pretože ľudstvo zatiaľ nič spravodlivejšie nevymyslelo. To že ani socializmus nie je dokonalý je jasné, keď niekto vymyslí dokonalejší a spravodlivejší systém sem s ním. To čo nám po roku 1989 nanútili sme tu už raz mali, čo už ľudia sa nepoučia na chybách iným ale musia zažiť vlastné chyby a rok 1989 bol jedná veľká chyba.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-05  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  za chvilu pride system ktory bude kazdy chvalit.. a to presne 3.5 roka..

vyriesia sa priblemy..(aspon tie najokatejsie) ..bude prosperita, a hlavne mier..

vsetci budu s toho happy..

a potom sa to zvrhne na teror aky na svete este nebol..

toto su posledne systemy ktore na svet pridu..
uz to je velmi blizko..

potom uz len ozajstny mier.. a ozajstne kralovstvo ,,ktore nebude mat konca..


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-05  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ty, Joplinsová, budeš v tom :-DDDD "kráľovstve" šéfom aj s osvetleným Bimbasom. :-DDDD


xyz   |   ip:92.52.55.   |   2011-07-05  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento stat vysavaju korporacie, banky, a organizacie 3tieho sektora ktore tu robia propagandu.
.
Tu pomoze len jedno tvrdo zdanovat firmy, tak ako to bolo v 70tich rokoch na zapade. Dan zo zisku 40-50%, dan z dividend, dan z predaja obchodnych podielov a pre monopoly a banky dodatocna dan. Tvrdo zdanovat propagandu, tym myslim markizu licenciou na 90% zisku, dovolit STV mat vacsi podiel na reklame nech ma peniaze, a tvrdo zdanovat telekom. firmy. Zakazat predavat majetok, podu na uzemii SVK, to su mozu ludia aj firmy prenajat od statu za poplatok.
.
Dalej treba zaviest statnu banky a financovat sa len z nej. Ziadat reformu ECB, a dat statom pravo si cerpat uvery z priamo ECB bez platenia urokov (samozrejme napr. limit na objem 5% HDP rocne). Vsetkym ostatnym bankam, zvysovat PMR, aby sa finacna paka vytvarania penazi zo vzduchu znizovala.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spievajte Hare Krišna a nepočúvajte darebákov. Dobro vždy vyhraje :-)


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-05  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda.manium.

ale kdeze sefom.. mne bude stacit ked tam budem..
uplne mi to bude stacit..
budem zit 1000 rokov.. bez bolesti a strachu.. v laske a mieri..

a to mi bude uplne stacit.. ziadna sepultura..smrt..nacengani blekmetalovi pubertiaci..
ziadne drogy,, peniaze,, uroky,, systemy,, zbohatlici,, cipy,, televozory ,,nety.. hranice..

nic len ludia ,, klud,, pokoj..volnost.. cely svet otvoreny..
to bude fajn..
a ty priatelu.. neviem kde budes v tom case.. fakt netusim..no dobre ti asi nebude..


Pandemonium   |   ip:173.236.2   |   2011-07-05  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre viete ze som ko-kot ale tak som sa slobodne rozhodol...take je moje jamaguci.


adam   |   ip:78.98.208   |   2011-07-05  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  236.27
:D dobré!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jáááj jak mi všetci poklikávajú mínus keď je reč o Bohu.

Darebáci. Iba hlúposti riešit, to hej.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-07-05  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento server je pod vplyvom cenzury. je to server parazita.
nejde mi sem dat prispevok.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-07-05  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  idem po castiach.

Autor clanku je parazit.
Na to, aby clovek pochopil socializmus, mal by stanovit jeho atributy.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-07-05  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zamenim pojem soci..zmus za pojem system parazita, SP.

Zakladnym atributom systemu parazita je kolektivne vlastnictvo. Ale ako to dosiahnut. Aby to clovek pochopil, musi si zakonite polozit otazku "Som ochotny sa vzdat svojho majetku dobrovolne v prospech statu?" To je najzakladnejsia otazka pre funkcnost systemu parazita. Tam SP zacina a konci. Cela SP ideoologia bola postavena na kolektivnom vlastnictve a pritom si bola dokonale vedoma, ze dobrovolne sa ludia majetku nevzdaju. Rozpravat teda o tom, ze to ludia si zle vylozili ideologiu SP je bohapusty nezmysel. Je to nekonecna loz. Absolutne neodpustitelna.klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-07-05  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  soc.izmus = SP, system parazita.

SP je ideologia parazita, ktory prisiel z vonkajsieho prostredia. Preco z vonkajsieho prostredia? Na to si znovu treba polozit otazku, "Kto zo SP tazil?" domaci bohaci? tych vyvrazdil. domaci chudobni? nie. ti nic nevlastnili, lebo vlastnictvo bolo kolektivne, teda im osobne neadresovane. ich sa netykalo. Kto teda vsetko vlastnil? Parazit teda bolsevik. Nikto iny.

Autor spomina feudalizmus. Atributom feudalizmu bolo nevolnistvo. Akym terminom sa da nazvat zivot za ostnantym plotom v SP? nevolnictvo. Teda SP bol len iny nazov pre feudalizmus. V cele,k boli bolsevici, komunisti, a ostatni boli poddani, nevolnici.

Rozpravat o tom, ze co mali ludia zadarmo, trebars zdravotnictvo, je mozne len v pripade, ze to bola svetova vynimka. A naozaj to bola svetova vynimka? Nie nebola. V krajinach ako Anglicko a Francuzsko je zdravotnictvo zadarmo dodnes. A dokazali to aj bez SP. Kto neveri, nech sa spyta Anglicanov a Francuzov, tak ako som to urobil ja. Informacie mam totiz priamo do nich.

SP je bezocivy, kruty a krvou zaliaty system parazita. Jeho zmyslom je pripravit cudziu krajinu o bohatstvo a priniest do nej ludom otroctvo v podobe nutenych prac a nevolnictva. To je prava ideologia socializmu. Zabi a vezmi. Vezmi a zotroc.

Dnesna doba je len vyustenim SP, jeho pokracovanim, ked bolsevici konecne odkryli karty.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec, to ste nemal napísať, to sa veru nebude páčiť prívržencom socializmu, ale ja s vami súhlasím...Som rád, že sú tu aj takí, ktorí vidia aj pod pozlátko socializmu a jeho systému.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, Krišna nikdy nebol Bohom, on by z vás bol veľmi smutný teda. To len opäť ľudia opäť z niekoho urobili niečo, čo nikdy nebolo, aby opäť sa odvádzalo od toho pravého a skutočného, tak sa nečudujte tým minuskám...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-07-05  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven,

to som musel napisat. su totiz tri skupiny ludi.
1. ti co vedia, ale vedome hovoria opak, cize klamu. paraziti.
2. ti, co nevedia, ale vedome nieco hovoria. posluhovaci parazita, uzitocni idioti, a neuvedomeli, nesluzia parazitovi priamo.
3. ti co vedia a hovoria pravdu. nie je sice mudre hovorit cudzim pravdu, ale niekedy to treba urobit.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-05  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja viem klinec, preto s vami aj súhlasím. Nenadarmo sa hovorí, že pravda bolí, aj ta o socializme...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven vyjadrujete sa o niečom čomu nerozumiete. ( Ohľadom Krišny )


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-05  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidím, že sa to tu opäť zvrhlo na jalové reči o duchárčine. No vráťme sa k téme článku Hansa Klossa, alias J23: Jeho podstatou je vyvolať závisť z hmotných statkov a v tomto duchu sa odvíjala i diskusia. Ale sú i ľudia, ktorí netrpia nedostatkom financií - čo je i môj prípad - ale nevystavujú svoje majetky na obdiv verejnosti, aby zadávali dôvod na klebety okolitej luzy. Základná chyba zbohatlíkov (ako ich nazývate) spočíva v tom, že sa nepoučili od súdruhov. Tí dbali na to, aby príliš majetkovo nevyčnievali z radu. Prípad Babinský bol len osobným zlyhaním jednotlivca a v zárodku po zásluhe potrestaný a verejne spranierovaný. Nestal sa tolerovaným precedensom. Systém, ktorý ste si vyštrngali, však umožnil odložiť opatrnosť čo väčšina aj urobila. Považujem to za veľkú chybu. Ja som si z bývalého režimu zachoval isté návyky, ktoré sa dnes veľmi hodia. Odporúčam ich každému, kto je na tom podobne a má trochu rozumu navyše od ostatných. S úspechom vyskúšané a rokmi overené! Treba splynúť s bezprostredným okolím a chodiť si užívať inam. Alebo robiť záslužnú cielenú filantropiu sponzorovaním zvieracích útulkov, alebo útulkov pre opustené mačky (mačky sos), ako to tiež robím i ja.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-05  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a


xyz   |   ip:213.151.2   |   2011-07-05  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus je system ktory kolonizuje a nici, niekto tu nadava na socializmus aky sme boli zaostali, ale si neuvedomuje ze zapad na nas uvalil obchodne a technologicke embargo tak ako dnes na Bielorusku, Kubu alebo Iran.
.
Dalej si nevsima ako ti dobry kapitalisti vo svojich vlastnych krajinach znicili ludi. V roku 1975 tam bola najvyssia zivotna uroven,vacsinou pracoval len muz, a zena s detmi bola doma. Dnes pracuju obaja dospely a okrem hlavnej prace si hladaju aj druhy job, stavaju sa z nich pracujuci chudobni tak ako je to u nas. A to aj napriek tomu za v roku 2011 ludia pracuju viac, efektivnejsie, maju modernejsie stroje...v tom je vydiet paraziticky system kapitalizmu.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-05  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda.manium..
astor..pocuvaj ma,ty si fakt tlk..
vobec nic si sa nenaucil a uz vobec si nic nepochopil..

no ani co z aten nechet vojde..

ty vychcany zbohatlik.. hehe-..
Hezoun   |   ip:178.40.11   |   2011-07-05  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milí diskutujúci. Pozorne som si prečítal vaše príspevky a vyšlo mi toto. Nie je komunizmus, nie je kapitalizmus a nie je ani monarchia. Je len človek, obrovské ľudské stádo, ktoré treba viesť, živiť, dojiť a opatrovať. Podľa toho sú vtejto spoločnosti stáda kompetencie pre každého z nás. Preto sa nemáme rovnako dobre. Väčšina, aj keby sa nemala dobre, strčí hlavu radšej do piesku a je jej to úplne jedno. Prečo? Jednoduché. Chýba jednota. Každý máme predsa nejakého mindráka. Ľahostajnosť, lenivosť, strach, závisť ..... . Keby sme boli jednotní, to by bola pecka!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie.

Diskutujúci ktorý nemá vzťah s Bohom je démon. Darebáci nikdy nevytvoria politický režim ktorý bude fungovať. Byť jednotný s šialencami ? Veď nemajú žiadne poznanie. A pokora či túžba po skutočnom poznaní. To sa tu vidí málokedy.

Hare Krishna


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-05  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover a tebe podobní! Vy obcujete... s ***om??? :-DDDD


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-05  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda manik..

chlape si na tom velmi zle..
ja sice tiez,,no ty si na tom hrozne,.


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-07-05  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover - mate vôbec niečo naštudovane o Kirsnovi ? Alebo ste objavily Gowindu a myslíte si ze Kirsna je božstvo ? By sa v hrobe obracal je to ako vyznávať Budhu alebo Ježiša ktory boli viac menej filozofovia... Inac v Gowinde dobre varia vegetarianské jedlá ale názory bývajú vtipne. A aby ste si nemyslel že som uplny outsider tak praktikujem jogu na rozcvičku a wing tsun kuen na sebeobranu,bol som v Himalajach cca 3roky a tam som začal trénovať jogu a WTK. A raz sme sa tam rozprávali ako europania podaktori beru snáď za božstvo všetko čo vedelo zadržať dych na viac ako 10minut ( pre pochopenie vedel to budha,kyrsna aj ježiš).


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-05  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ak nedosiahneme priamu demokraciu...nikdy sa z tejto komunisticko-kapitalistickej-demokracie nikdy nedostaneme...sme len súčasťou veľkého klamstva...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trtko

Akákoľvek jóga ktorá je konaná pre seba a vlastné cieľe je tiež Vikarma, sebecký čin. Iba Bhaktijóga. Čin konaný v oddanosti Najvyššiemu oslobodzuje. To líši zvieratá od ľudí. Kto sa stará len o to kde má jesť, spať, sex, domov a ochranu ten je hlúpy aj keby mal univerzitné vzdelanie. Povinnosťou človeka je hľadať absolútnu pravdu.

Áno mam to naštudované ale vy zrejme nie keď ste napísali takýto príspevok. Budha bol jedným z Krišnových avatarov. Je to napísané vo védach. Kto chápe Krišnu ten si ho nezamieňa s ľudmi či avatarmi. To je poznanie.

Krišna je Najvyššia Osobnost Božstva. Boh nemá žiadne meno ale meno Krišna znamená vždy atraktívny lebo má všetky najlepšie atribúty logicky z toho že z neho neustále vznikajú. Krišna je autorita Božstva a preto poznanie ktoré sprostredkúva je možno iba prijať s vierou a vlastnou inteligenciou. Vlastné špekulácie nikdy nedosiahnu tak ďaleko aby pochopili niečo tak veľké a preto Krišna toto poznanie dáva ľudom sám aby ho pochopili tým že sa mu odovzdajú.

Krišna vo svojej dobe držal na malíčku celú horu. Nepotrebuje používať žiadne lacné triky známe ľuďom. Všetko je len expanziou jeho vlastných energií či už nižších okrajovích alebo duchovných.
Vlastimilech   |   ip:178.72.20   |   2011-07-05  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pro pana Why:
Zisk je rozdíl mezi příjmem a náklady. Do nákladů se počítají daně a odvody, pojištění, náklady na energie a materiál, MZDY a do 50.000Kč také ivestice. Nad tuto částku se do nákladů započítavají roční odpisy z investic tak, jak stanoví zákon.Netvoří-li firma zisk může to být způsobeno třeba tím, že ukrutně investuje, opravuje. Nebo tím, že vyplácí veliké mzdy. Odměna podnikatele (tedy jeho mzda)se počítá do objemu mezd. Tedy podle českého účetnictví máte pravdu oba: Zisk MŮŽE být nevyplacená mzda, ale i zanedbaná údržba, nenakoupený materiál pro další výrobu atd...
Nejsem účetní a navíc ve Slovenské republice tomu může být jinak, takže hádat se nebudu...


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-07-05  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Why a pedro - velmi dobre a pravdive prispevky. Kapitan Kloss je byvaly sudruzenko ktory z nostalgiou spomina ako sa dalo niekedy prist k majetku tvrdo pracujucich ludi - stacilo mat kozeny kabat, cerveny pasku na rukave a pusku na pleci a - moj ty boze - vsetko bolo moje nie? Tie dristy ze ludia potom boli radi ze mohli pracovat spat v druzstve si nechaj pre svojich posluchacov - starcekov s geriatrickymi pampersami ktory sa poznaju este z VUML. MOj dedo keby stal z hrobu by ti vildami ukazal akoou radostou
pozeral ako mu beru veri o ktore sa poctivo staral a ako to potom druzstvo dodrbalo. Tak hlboko zapichnute idly v zadku si este nemal truhlik Kloss


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-07-05  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover - ja mám svojích bohov a nepripadám si ako sebec :-) Mate múdro načítane úryvky s kníh a s internetu a tváriťe sa ako očistení a pritom všetkom klamete len seba a svoje ja. Presne tak ako Biblista. Joga je cvičenie na duchovný a psychický rast a taktiež na zocelenie tela. Lenže daktory európania tipu feng shuej atd. ju majú skvor ako image dnes je okrem jogi v móde aj zumba. Pritom myšlienka samotnej jogi sa vytratila dakde s východu smeromdo európy. Nikdy nikdo mi nepovedal že cvičiť jogu osamote je sebecké a už duplom nie ze Budha bol Kirsnov avatar.... Prosím predtým než niečo napíšete skúste prečítať zopár veci ohlade tohto alebo sa vidajte na vychod,zapad,sever,juh na cestu poznanie....


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh je jeden aj keby mal tisíce mien. Človek ktorý rozmýšla takto.. Som hinduista, kresťan, moslim.

Nie.

Pred Bohom je vždy len duša. Poznanie to nie je zušlachtovanie tela ani krásne šaty či nejaký fizický cvik. Hmota zomrie. Hmota je dočastná. Dnešný ezoterici, hathajógisti či mentálny cvičitelia su tiež pod vplyvom máye. Krišna jasne povedal.

Zanech vsech druhu nabozenstvi a odevzdej se jen Mne. Ja te oprostim od vsech nasledku za hrisna jednani. Neboj se.

Je to jasný pokyn. Možes ho akceptovať a pochopiť alebo ďalej výtvárať vlastné špekulácie no tak prekonás ešte mnoho inkarnácii kým dojdeš do rovnakeho bodu a zas budeš potrebovať akceptáciu. Krišna je tu. Prečo ho nepríjmeš ?

Netreba precestovať zemeguľu či meditovať dennodenne. To su bludné zavéry ktoré vznikajú v iluzií stotožnovania sa s hmotnou energiou. Ako som už napísal mám to preštudované a mám toho ešte veľa čo prečítať no Absolútnu pravdu to nezmení.

Iba odovzdaním sa je naplnená dharma duše. Prázdna myseľ nič nespraví. Činnost ktorá nie je vykonaná pre Krišnu je prázdna činnosť a nemá žiaden zmysel. Taká duša príde v momente smrti o všetko na čom si po celý život zakladala svoju ilúziu.


fidel   |   ip:91.148.30   |   2011-07-05  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ono je niečo pravda a to že či bol socializmus alebo kapitalizmus v každom zriadení sa robili zločiny a nie len ako to píšu kapitalisti a oblbujú dnešnú generáciu že za socializmu bolo najhoršie, útlak, nesloboda a čo teraz čo nám dáva a dal kapitalizmus ? No vrstvu bohatých ktorý chcú udržať a zväčšiť majetky a bojovať proti vzniku spravodlivejšej spoločnosti a na druhej strane chudoba ktorá sa boji ozvať aby neprišla aj o to málo čo má bývanie, mizernú a mizerne platenú prácu.
prečo asi na západe ľudia strácajú ako také istoty ako mali, No lebo už sa netreba predhánať ktoré zriadenie je lepšie lebo už je len kapitalizmus a kapitalisti potrebujú kapitalizmus ako je v Afrike a rozvojových krajinách kde robotník robí za 1€ na deň a nie aby vyplácal 8€ za hodinu. To je pravý kapitalizmus.


adam   |   ip:78.98.208   |   2011-07-05  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgarot
keď si pôjdeš užívať za hranice, tu máš kamaráta, aj ten to tak robí.
http://www.topky.sk/cl/10/238195/Miklos-si-uziva-na-Aljaske
nezabudni však podať hlásenie do bilderbergu.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-07-05  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..treba si uvedomiť, že kapitalistický zbohatlíci si vlastne žijú v komunizme...

...vďaka nakradnutému kapitálu si dovolia takmer všetko...

...a navyše si z ľudí robia paholkov a správajú sa k ľuďom, tak ako by im to komunisti nedovolili...

...


Steve   |   ip:95.102.20   |   2011-07-05  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Si myslím že systém je obrazom spoločnosti. Ľudia tvoria systém a nie naopak.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-05  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve dobrý postreh. Pozri si toto..

http://www.youtube.com/watch?v=1LoJd3AVRdA
Steve   |   ip:95.102.20   |   2011-07-05  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si ten socializmus dobre pamätám, pracovná morálka bola nič moc, v práci sme popíjali, ulievali sa a to od hora až dole nie len robotníci, ekonomika upadala, plánovali sa a neplnili päťročnice, hospodárske zázraky sa nekonali, ľudia toho mali akurát tak dosť vtedy a v kútiku duše túžili po zmene. Celé to nedorozumnie kde si poniektorí (hlavne politici a komunisti) mysleli že systém tvorí spoločnosť a nie naopak vyústilo do rozpadu systému zvnútra..


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-06  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepride vam to trapne skryvat tie prispevky znizovanim "karmy"?
Pravda o zdruzstevnovani majetku sa sice tazko cita ale nebudte zbabeli :)
neskutocne..


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-07-06  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Why

odpovedam ti k otazke ZISK = nevyplatena mzda :

Ak si podnikatel, tak si do svojej firmy vlozil urcite nejaky vklad - bud kapital alebo majetok. Kapital si pouzil bud vlastny alebo cudzi - formou pozicky.
Pri svojom podnikani ti vznikaju naklady, vcetne mzdovych.
Tieto naklady mas vo svojom uctovnictve a ked ich odpocitas od prijmov, vyjde ti na konci obdobia zisk alebo strata.

Zatial ti je vsetko jasne ?


Z uvedeneho vyplyva, ze je nemozne, aby si TY dal do firmy vsetky svoje peniaze a cely zisk musis vyplatit zamestnancom. To si tvrdil.

Ja tvrdim, ze ak si platil svojim zamestnancom pocas roka 800 euro mesacne a na konci roka sa vykazal zisk v hodnote 100 000 euro, tak si v skutocnosti zamestnancov obral o tuto sumu pocas roka prave na ich mzdach.

Tento cely zisk sa musi prerozdelit medzi vsetkych zamestnancov, podla ich vykonu. Samozrejme, ze aj ty ako podnikatel mas mat svoju vlastnu mzdu a tiez si mozes vziat zo zisku svoj podiel.

Zisk nepodlieha rozdeleniu medzi zamestnancov jedine v pripade, ze ho firma pouzije do vlastnej obnovy, cize reinvesticie. Ale v takom pripade je investicia uz tak ci tak zahrnuta v uctovnictve.

Tento system predpoklada zakonom ustanovenu vysku maximalnej mzdy, lebo inak by podnikatel - spekulant lahko zisk na konci roka len premenoval na svoju osobnu mzdu a nic by sa vlastne nestalo.
Ak by bola stanovena maximalna mzda napr. vo vyske 2000 euro mesacne, podnikatel by mal plne pravo na konci roka na 24 000 euro, kazde dalsie euro nad tuto hranicu by sa zdanilo specialnou (vysokou 95 %) danou.

Tento system bol uplatneny v civilizovanom svete v praxi v povojnovom Nemecku v rokoch od 1945 - 1952. Spocival v 3 zakladnych pravidlach:

1. bezurocna ekonomika
2. 100 % zdanenie zisku pokial nejde na reinvesticiu
3. 95 % zdanenie mzdy presahujucej hranicu stanovenej maximalnej vysky mzdy.

Uvedene opatrenia sposobili nastartovanie nemeckej ekonomiky takym sposobom, ze z vojnou zdevastovanej krajiny sa stala najsilnejsia ekonomika sveta, za rekordne kratky cas. Preto to "spojenci" stopli, aby Nemecko neuslo prilis daleko.

Este k tym zamestnancom a ich mzde... ty si myslis, ze sucasne mzdy su adekvatne ? Kto urcil ich vysku ? Trh ? A vies predsa ako trh funguje - na zaklade dopytu a ponuky, ze ? Kedze ponuka prace presahuje dopyt o 15 - 20 % (v niektorych regionoch aj o 30 - 40 %) co to sposobi so mzdami ? Podhodnoti ich. A to je presne to, co tu dnes mame a o co kapitalizmu ide. Im, kapitalistom nezamestnanost vyhovuje, cim vyssia, tym lepsie, lebo tym nizsia cena prace - mzda. Tym vyhodnejsia ich pozicia pri vyjednavani so zamestnancom, ktoremu mozu ponukat stale nizsiu mzdu bez rizika, ze ich posle do prdele.

Je to system vydierania a nema cenu o tom dlhsie diskutovat , ani si nic nahovarat.

Tebe tento system moze vyhovovat, ak sa citis byt kapitalistom, lebo tebe garantuje vyssi zisk.
Ale za aku cenu ? Na ukor svojich zamestnancov, ktori svoj podiel prace vo firme odvedu, ale cena ich prace nie je spravodlivo (trhovo) ohodnotena.

Solidarita, na ktoru tiez narazas, preto nie je iba nejakym moralnym ci etickym kodexom, ktory ludstvo nuti k pomoci slabsim, len aby mali ciste svedomie.

Solidarita je system spravodliveho prerozdelenia zisku, vytvorenych hodnot.
Spolocne sme upiekli chlieb, spolocne ho zjedzme. Spolocne sme odchovali prasiatka, spolocne ich zarezeme a zjeme. Spolocne sme postavili panelak, spolocne v nom byvajme.

To "spolocne" znamena "podiel na zisku". Vytvoreny zisk 200 mil.euro fabrikou, ktora zamestnava 10.000 zamestnancov, sa dnes rozdeli tak, ze par akcionarov si ponecha vsetko a 10.000 ludi nedostane nic.

To sa ti zda spravne ?

Este raz - keby platy tych 10.000 zamestnancov boli vyssie, zisk na konci roka by nebol uz 200 mil.euro, ale menej, mozno "len" 2 mil euro. To sa ti zda malo pre 4 -5 akcionarov ?

Preto plati - ZISK = NEVYPLATENA MZDA !M   |   ip:85.135.15   |   2011-07-06  (06:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socializmus pre bohatých, kapitalizmus pre ostatných...
Vision


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (07:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazoka
Este k tym zamestnancom a ich mzde... ty si myslis, ze sucasne mzdy su adekvatne ? Kto urcil ich vysku ? Trh ? A vies predsa ako trh funguje - na zaklade dopytu a ponuky, ze ? Kedze ponuka prace presahuje dopyt o 15 - 20 % (v niektorych regionoch aj o 30 - 40 %) co to sposobi so mzdami ? Podhodnoti ich. A to je presne to, co tu dnes mame a o co kapitalizmu ide. Im, kapitalistom nezamestnanost vyhovuje, cim vyssia, tym lepsie, lebo tym nizsia cena prace - mzda. Tym vyhodnejsia ich pozicia pri vyjednavani so zamestnancom, ktoremu mozu ponukat stale nizsiu mzdu bez rizika, ze ich posle do prdele.

-s tymto uplne suhlasim aj ked tam mas chybu,nie ponuka prace presahuje dopit ale dopit po prac miestach prevysuje ponuku.ale to je jedno ten co chape tak to chape ako si to myslel.no a tu mame pekne dovod na vyvolanie kriz ,ktora ani tak krizou nebola ekonomickou ale donucovaciou.pred krizou uz bola situacia tak ze ludia pracujuci zacali si diktovat podmienky pre zamestnavatelov.a tak ich bolo treba zchldit,a tak dosla kriza,dnes su ludia ochotny pracovat ovela viac a za menej.lebo po krize sa zvysila produkcia ale stale ostal ten isty pocet zamestnancov co v krize.

-ludia ktory maju mamonu na prvom mieste budu vzdy tvrdit ze asoc,bol zly,bol zly lebo neumoznoval hamozit neobmedzene ako je tomu dnes.a ludia ktory maju mamonu nizsie v rebricku hodnot povedia ze bol soc ,lepsi lebo umoznoval zit slusne vsetkym ,dokonca aj slobodnym mamickam,ale toto vsetko je o ludoch.

a este nieco zaujimave ze ked akapit, sa neboji asocika,preco cenzuruje prispevky ktore vravia opac nazor aky akap,elite vyhovuje?asi pre srandu kralikovu ze?nepresliel mi tu zas dalsi prispevok ,a tak musim sice iny ale pisat a zas.sry za to

skoda ze ziju ludia ktori si myslia ze len oni maju pravo na slusny zivot a iny ludia nech kapu aj od hladu ,a tu svoju nekonecnu hamlznost a sebectvo a mnohoraz bezchrbtovej kosti odrbkavanie a klamanie len aby bol co najvacsi zisk ich,skovavaju za slovo sikovnost.pracovitos a flexibilitu.snad mozno raz ludom dojde ze vseci su ludia a maju narok zit slusne,a ze sa to da len treba chciet a zmenit sa,a mozno sa to stane skor ako tuzba po mamone vsetko znici dokonca aj ludstvo.
333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (07:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este neco asocik vam ukazal ako sa to da len to bolo v v1989 treba doladit a nie znicit,ale to by sa slota nacakal na jachtu a vilu pri jadrane a letisko v ziline.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aby som bol uprimny atk nielen slota ale aj iny ,hovori sa ze je hornych je 10% z populacie statu,takze nas je 5 mega z toho 10% je 500k, takze preco by sa nacakali?
lebo ovela tazsie a hlavne omnoho dlhsie sa zarabaju velke prachy spolocne s 5mega ludmi ,ako ked 500k ludi dorbka 4,5mega.


klinec
ak je prazitovanie to ze ludia pracuju vo fabrikach a vsetek zisk ide do spolocnej statnej kasy z nich a z toho sa plati skolstvo ,zdravotnictvo ,dochodky a buduju nove fabryky skolky stadiony a druzstva a byty,

-tak smekam klobuk pred tvojou nekonecnou mudrostou a prezieravostuv ,a musim ta pochvalit ,lebo vdaka takym mudrym ludom ako ty sa mame ,tak ako sa mame a vdaka tej prezieravosti mame tu zas a znova zlepenec.ktory ten statny majetok najviac osklbal a zas osklbe,a ak nahodu neviete preco zrazu stat kasa vysicha a neni na zdravotnictvo na dochodky a na budovanie dalsich veci tak je to ze stat prisel o vsetko toto co bolo zaasocika vdaka zapredancom a pramen vyschol,a vznikol tu system kde jediny pracujuci odvadzaju dane a platia odvody,a ak si myslite ze podnikatel plati za avs odvody ,tak to je omyl a klamstvo ,lebo to co on odvadza statu za vas o to mate menej na vyplatu.ale on svoje zisky skova a tak plati minimum na daniach co musi .ak plati vobec.ale zamestnancom pokial nepracuje na cierno strhne vsetko ako ma.

a este neico zdvyha sa dochodkova hranica advyhad bude ,a viete preco sa dvyha lebo neni na dochodky,lebo stat nema peniaze ,a amt nikda nebude ,lebo uz neni vlastnik fabrik,a tak zdvyhnu hranicu na 70-75 kolki s vas budu v tej dobe este pracovat,a kolky budu na socialnych davkach , a sme tu pri skutocnje podstate o co im ide,ide im o to aby nemuselidavat dochodky ludom ale vyplacat socialne minimum,lebo uz teraz ma 50tnik problem ziskat pracu a co starsi.ale len si velebte tento sytsme uzery ,vsak dojde aj na takeho vhy,lebo cudoba napada od spoduu pyramidy a nie od vrchu,a ak neni dostatocne vysoko aj po neho si ratz dojde ,a nema zaidne zaruky ze nie,ale za asoc, nemala sancu,snad mu to dojde.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-07-06  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo s luďmi, ktorých nikto nepotrebuje na žiadnu prácu?


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-06  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 a podobní, čo vy ste bývalí komunisti? Obhajujete tu to, čo bolo už poriadne prehnité a neudržateľné, tak ako tento neľudský kapitalizmus. Dávate mínusky tým, ktorí hovoria, že predsa to bolo inak, prečo, lebo vy nechcete vidieť to zlo, ktoré sa za tým skrývalo? Oslavujete, ospevujete, a pritom ešte stále nechápete, že to už sa nemôže vrátiť, môžete o tom už len básniť, aj na tejto stránke, ale navrátiť to už nemôžete, tak ako by chceli niektorí navrátiť aj iné systémy, ale ono to už skrátka nejde, lebo ľudstvo je niekde celkom inde. Vy to ešte stále nechápete, tak ospevujte to, čo už je dávno v pase. S minulosti sa ma ľudský tvor poučiť, to dobré zachovať, ale žiť ma hlavne prítomnosti, lebo ta je pre neho rozhodujúca, nie minulosť, tak ako nie budúcnosť, ale to, čo je dnes a teraz!

Už dnes sa teším na príbeh číslo dva, opäť s červenou hviezdou, kde v strede je kosák a kladivo, znak ZSSR, kde bieda bola na každom rohu, kde ľudia žili v zemliankách, kde nesmelo sa ukázať, že ako to naozaj bolo, v tak úžasnej krajine, kde povstal komunizmus!

Vy by ste boli tu niektorí schopní, aby opäť tu zaviali na každom rohu sovietské zástavy, s heslami: So Sovietským zväzom na večné časy a nikdy inak! Nech žije KSČ! Proletári všetkých krajín spojte!...Kde na každom mieste by sa na vás usmieval súdruh Lenin, Stali, Marx, Engels, Gotwald...Spamätajte sa už konečne a pochopte, že to už je za nami, hoci to dobre istotne nikto nehaní, ale to zle, ktoré sa za tým vtedy, tak ako dnes, skrývalo.

A dávajte veselo mínusky, veď to už je ozaj len na smiech...

A 333, to mi chcete povedať, že vtedajší pohlavári nevlastnili nič nad pomery bežného obyvateľstva? Nežúrovali, nežili si nad pomery? Oni neboli tých horných 10 000? Pokiaľ poviete, že nie, tak tu ide už o poriadnu slepotu, bez urážky.

Zhoďte si tie ružové okuliare s očí obrancovia socializmu, lebo inak prídete o zrak, raz a navždy...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hujer
co myslis co robia,s nimi ,zbavuju sa po troche,v afrike takym aids npar.ako mozno si myslis ze si robim srandu ale nie bohuzial tak to je,

slovan
co take vlasnili nad pomery ?stihacku ako slota?skus mi ty povedat co mali az take nad pomery co mal nad pomery taky got v tych casoch?rad sa dozviem lebo ja moc neviem,ak myslis ze chata bola nad pomery alebo nieco ine ,proste skus z vlasnej skusenosti mi tu dat co mali taky zavratne nad pomery,sry ja neriesim co mali pohlavari ale ako sa mal najchudobnejsi clovek vtedy a dnes.ale kludne si precitam co take uzasne maly nad pomery.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vhy
rad sa ta opytam co hovoris na taku mechanizaciu a automatizaciu vyroby?tvrdis tu ze si podnikatel ,dufam ze nepatris k ludom co sa vydavaju na nete za to co nie su.

chcel by som sa ta spytat aky mas nazor na to a ako si myslis ze sa da zachovat v kapitalizme ekonomicky standart ludi v dostatocnej miere vzdialeny od chudoby, kde niesu ziadne obmedzenia,a kde pracujuci ludia sa pomali ale isto zaraduju do chudoby,myslim tych co makaju za pasom atd.trch vdaka tomu ze pracujucich je coraz menej,vdka uspornym opatreniam vlady a automatizaci vyroby a mechanizaciju ludia stracaju pracu,tym ze stracaju pracu a krizou aj velkost vyplaty straca sa kupi shopnost a tym padom sa stale znizuje spotreba a trch,tym padom je coraz viac nadvyroby a su ohorozene dalise firmy,ako je to mozne v sytseme kapitalizmus?proste nvm aku mas firmu ale by ma zaujimalo ako chcete dalej robit a pre koho ,ked sa toto deje ,ked pracujuci ludia pomali nemaju na nic ine len na byvanie a jedenie?ak mate firmu ktora je zamerana na hornych 10%tak je dobre tam to tak skoro nepocitite ale ak len na siroku verejnost tak vasa firma je tak isto ohrozena ze sa dostane do recesie.

Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-06  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidíte, o tom to je, že o Slotovi viete všetko, ale o nich skoro nič, oni o sebe skutočnosť poriadne vedeli zahmlievať, a vy ste im to len uverili. Viete ono nestačí mať len rohlík a maslo, ale aj to mlieko, ak by už...

A myslíte si, že ak by tu naozaj bolo až tak úžasne, tak žeby až toľko ľudí išlo vtedy na námestia, len preto, že ich niekto nahuckal?

Konečne už rozmýšľajte predsa. Tam kde sa siaha ľuďom na slobodu, tam to vždy časom padne, to je priam pravidlom a zákon!


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-06  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A presne tak sa chová aj modrá úderka. Viete všetko o Mečiarovi, Slotovi, Belousovej, Ficovi..., ale o nich neviete takmer nič!?! Ten istý postup, ten istý scenár, aby odvrátili pozornosť od seba, a upriamili na druhého, kto je možno oveľa cennejší a potrebnejší ako oni!

A ľudia preto závidia, nenávidia a nevidia...


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-07-06  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333- tak nám poraďte koho voliť. Fica,Radicovu,Mikloska,Dzurindu ? Ktorý po nepriateĺskóm divadielku v parlamente spolú sadnú do Kamenice a popíjajú ako celoživotný priateĺia ? Janka Slotu ktorým triezva reč bol asi iba vtedy keď vstupoval do politiky ? Belousovovú ktoréj cvoklo od smrti jej manžela ? Kotlwbu a jeho fasi psov ? ( ale asi jediný ktorý by bol možno dačo ochotný spravit pre SR a nie pre seba) kapurkovu veselú stranu ? Poradte...podelte sa o tajomstvo.. Volil aom od 89teho prvý krát aj to SaS a ľutujem to. Je jedno kdo tam je vseci chcu tunelovat,okrádať daňových poplatníkov,kradnúť s diamantovéj bani zisky. Je to jedno podľa mňa by bolo vhodné pretlačiť referendá uzákoniť trest smrti za vlastizradu a poodťínať im hlavy....


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-06  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No tak stínajme...vlastne oni sa už dávno stínajú, ale morálne, čo je ešte horšie..

A kto si aspoň jeden krát v živote nevypil, nech hodí pohárikom...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko
nvm ste tu novy takze nvte co sem psal o volbach,nevolit naoc pomhat zhnitemu systemu zit,vobli mu to len ulachsuju,chapete ci?vy mate pocit ze zmenite oni maju zas 4roky cas:)a klud na ukuskovanie z valova.
sloven
miklos je vlastnikom penty,skryty.a penta sa stala majoritnym vlasnikom vsz holding ,kde mala americka firma zaplatit za vsz statne 320mega dolarikov a mala majetok este ked som bol aj ja akcionar vsz holdiku kym ma nevyhnali majetok 6,5miliardy ,za miklosa sa pekne alahko dostali k vsz holdig vlastnikom. staci ci?dodnes ma zaujima kde skoncilo tych 320mega za vsz kosice,ale neak sem se nedozvedel pravdu.nikdy.

ja nevravim ze slota je najhorsi ja len ukazujem a pouzil som ho ako priklad,a tie taraniny ze papalasi boli ukryty a mali vela si nechajte pre niekoho ineho a preto neviem ze mali ,povecte na rovinu co mali nad bezne pomery tak enormne rad sa to dozviem?ale konkretne a nie ze mali skovate.za to sa skova fakt vela.inac moj stari otec bol riadne veky komunista a mal len byt ani chatu nemal .bojoval v 2sv a bol v rusku, a pol to stari podctivec keby pocul o stalinovy ake bolo hovedo podla vas tak by nikda nebol,ale to je uz ina basnicka. no povecte co mali na rovinu a nevykrucajte?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovan ten posledny odstavec je an vas len som nedal tam vase mneo


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
nie ste vy ten co pisal pod tony tu kedysi?


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-07-06  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef,Why

az ma zamrazilo ked som cital vase prispevky.ja som to nezazil ale priatelkyn dedko rozpraval historky z tych cias.
Je to smutne ze ludia su stale tym najslabsim clankom.Mozna ze myslienka je dobra ale ludia to dokur..a
Socializmus s ludskou tvarou je tusim to co chcel A.Dubcek. vedeli by ste mi to vysvetlit aka idea to bola.na wikipedii to urcite je ale rad by som si to nechal vysvetlit od ludi ktory zazili tu dobu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
a este nieco mohol by som napisat ze je dost zaujimave a preco , spisiakovci nasli tela okolicanovcov co stali za vrazdou papayovcou,a kto nosil zbran v tej dobe ked ich zavrazdili z vladnych cinitelov a priznal to v rozhovore pre jeden tyzdenik,ale nechcem nemam chut , aby sa po mojej podivnej smrti objavili nahodou zrazu sklony ku kanibalizmu.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-06  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, nemali nič, ani moc, boli to naozaj obyčajní chudáci, ktorí sa obetovali pre tento národ a štát, a nakoniec museli odísť, lebo to ten zlý zo západu spôsobil...

Nebola tu vláda jednej strany, kde zovšadiaľ sa na vás usmievali pohlávari, či už minulí alebo súčasní. Voľby vždy vyhrali na 99%, vernosť a radosť národa sa vždy aj takto prejavila.

Brali to, čo nesiali, aj tvrdou rukou, aj smrťou, len aby to mali.

Neboli tu žiadne politické procesy, popravy, poprava prvého slovenského prezidenta, zánik samostatného štátu, vpád spojeneckých vojsk v roku 1968, asi prišli brániť našu slobodu.

Cudzí povinný jazyk na školách ruština, v Sovietskom zväze angličtina, prečo nie slovenčina?

Ateizmus ako hrom.

Sloboda s neustále hroziacou päsťou.

Ostatný drôt okolo hraníc, keď to sa smelo čítať, to nie, to sa smelo hovoriť, to nie.

Keď sme v TV neustále počúvali, že ako to krásne všade prekvitá... ... ...

Zobuďte sa už konečne, neospevujte, ale viďte, čo všetko napáchal komunizmus s tvárou socializmu....

A môj dedko nebol komunista, bojoval v 2. svetovej vojne, bol dobrý človek, nebol majetný, a teraz čo?

Kamarátov dedko bol komunista, bojoval tiež v druhej svetovej, bol dobrý človek, postavil si dom a chatu, a čo? A tiež nebol majetný, musel si požičať, splatiť to...a čo? No povedzte, čo?

Myslíte si, že všetko niekedy bolo naozaj zadarmo, tobôž za socializmu aj? Kde, veď už povedzte? Vždy sa platili odvody a dane, vždy, tak ako za socializmu, tak ako teraz!


Steve   |   ip:95.102.20   |   2011-07-06  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre 333

Každý chváli taký systém aký by mu vyhovoval. Mne ten socializmus nevyhovoval vôbec, musel som pracovať tam kde ma zaradili, mal som síce na výber ale ten výber veľký teda nebol mohol som si vybrať že buď budem robotník tam alebo hentam. Všade boli vedúci komunisti a to už bolo všetko rodinkársky pobsadzované.. Idea socializmu alebo realita socializmu to sú dve odlišné veci. Teraz podnikám a žijem zo zisku. Jasné že nie všetci sú spokojní no ale kedy boli ? Navyše dnes môže podnikať každý nech sa páči na živnostenský úrad a môžte začať, tak ak ste nespokojní nech sa páči máte možnosť..333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
poprava prveho slovenskeho prezidenta tisa,pre niekoho to bol zlocinec ktory napomahal hitlerovi pre niekoho hrdina ktory znizil pocet popravenych a exportovanych do kocetrakov,kde je pravda vie len PanBoh ja nie nezil som v tej dobe a nemozem sudit ,ci si zasluzil ze bol popraveny alebo nie.vy hej?

ako skoda sa tu hadat co je lepsie a na co dik ze ste mi ukazali ake enormne veci mali papalasi tej doby nad pomery.

steve
az na to,ze v tejto dobe moze podnikat kazdy:)to je tiez zas pekny blud tejto doby.vobec nemame ziadne podmienky rovnake na podnikanie.len taka mala otazka preco zivnostnikovy da stat na rozbech 65tisic sk a americkej firme stimul .na jedno miesto 2,7mega? a danove prazdniny na desat rokov,keby mne dal 2,7mega a danove prazdniny tak zamestnam aj ludi inych,nielen zacnem a uchytim sa .mne nevadi ze su v tejto dobe zbohatlici a maju az miliardy mne vadi to ze su ludia ktory su nuteny zit vdaka tomu v chudobe.aby ste ma chapali.

vysvetlim vam nieco ,ked je vlasnik stat firiem a druzstiev,pozor toto nebvolo dotiahnute dobre ani za asocika smerovlo by to mozno k tomu keby neskapal.(ako tie reci ze skapal socik z ekonomickych pricin hlavne ,su fakt, bludy pre rozhladenychludi co troska vidia aj za oponu a nie veria vsetkemu co sa docitaju).a rozdeluje spolocny zisk medzi ludi zodpovedne a spravodlivo medzi vsetkych tak ,ze ani nezamestnany nie su nuteny zit v chudobe,mechanizacia a automatizacia je prinos pre vsetkych a maju prospech vseci z nej

ale pricom v akapitalizme mechanizacia a automatizacia a vyvoj vyroby smerom k lepsiemu.znamena chudoba a vyhadzov pre zamestnancov a zisk len pre kapitalistu,tym ze ludia pridu o pracu automaticky znamena pre nich chudobu.rad by som vedel ako chcete v takomto systeme zabezpecit pracu pre vsetkych.a hlavne slusny zivot pre vsetkych?


a toto je velky rozdiel ktory tu mnohi nechapu ,preto tvrdim ze asocik bol lepsi


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-06  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno aj takto:

Ovocie komunistickej totality

Nedávne prihlásenie sa súčasných funkcionárov KSS k obdobiu komunistickej totality ma podnietilo zamyslieť sa nad týmto tragickým úsekom našich dejín. V zákone 125/1996 Z.z. O nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému sa uvádza, že zodpovednosť za ničenie hodnôt európskej civilizácie, národných a náboženských práv, úmyselné porušovanie ľudských práv a slobôd a ďalšie zločiny nesie KSČ a KSS. Pokúsim sa uviesť niektoré známe tragické následky vlády komunistov.

Na základe zločineckej ideológie marxizmu - leninizmu a teórie sústavného triedneho boja zaviedla sa diktatúra komunistickej strany, ktorej podliehali všetky zložky verejného života, vrátane súdnictva. Pomocou krivých obvinení a zmanipulovaných súdov s vopred určeným rozsudkom, povojnové režimy v ČSR odsúdili, väznili, týrali a popravili tisícky občanov. Išlo prevážne o stúpencov slovenskej štátnosti, a všetkých, ktorí nesúhlasili s čechoslováckou a komunistickou politikou. Len do roku 1968 v ČSR bol 1 milión 120 tisíc občanov zatknutých, 451 tisíc odsúdených, 300 zastrelených na hraniciach, 142 popravených a ďalšie nespočetné množstvo perzekuovaných.

Násilným poštátňovaním a združstevňovaním po februári 1948 komunisti pripravili občanov nielen o majetok, ale aj o ľudskú dôstojnosť. Ktorí sa bránili boli násilne presviedčaní, väznení, pozbavení majetku a často ako kulaci, či nepriatelia štátu násilne vyvezení. Vládlo udavačstvo a strach o holé prežitie.

Veľké problémy v zamestnaní mali mnohí, ktorí odmietli vstúpiť do KSČ-KSS a nezapájali sa do politickej práce. Každý sa musel zúčastňovať rôznych politických školení a osláv, čo sa prejavilo v kádrovom hodnotení. Absolventi škôl museli byť organizovaní v SSM-ČSM-SZM a kto odmietol, alebo na základe aj falošného udania bol označený ako dieťa kulaka, či nepriateľa štátu, bol nemilosrdne zo školy vyhodený. Kto kritizoval bol nespoľahlivý. Učebný proces bol plne zideologizovaný a pedagógovia museli podpisovať vyhlásenia, že budú vychovávať mládež v duchu marxizmu- leninizmu a proletárskeho internacionalizmu. Nanucovanou ideológiou boli krivené charaktery ľudí a ich morálka. Komunizmus, najmä za stalinizmu, požieral aj vlastné deti, ktoré sa v boji o moc vzájomne likvidovali. V mnohých prípadoch mlyn pomsty zomlel aj tých, ktorí roztáčali jeho kolesá, ako napr. Clementis, Slánsky, Husák, Rašla a ďalší.

Komunistický režim zaviedol militantný ateizmus, vytvoril represívny aparát na prenasledovanie a likvidáciu kresťanských cirkví, najmä katolíckej. Návod na likvidáciu katolíckej Cirkvi sa zrodil už v povstaní 1944, o čom svedčí Husákova správa pre moskovské vedenie KSČ a ďalšie dokumenty ilegálnej SNR. Ihneď po vojne sa uskutočnili mnohé likvidačné opatrenia proti katolíckej Cirkvi. Obmeddzili slobodu biskupov, kňazov, zrušili mnohé cirkevné ustanovizne, poštátnili cirkevné majetky. V roku 1950 boli brutálne likvidovaní členovia mužských i ženských reholí, kňazi i laici, ktorí ostali verní pápežovi. Surovosti v koncentračných rehoľných táboroch a vo väzniciach od vyšetrovateľov, dozorcov, ale i prokurátorov a sudcov pri súdnych procesoch, nemožno nazvať ináč ako hyenizmom. Obzvlášť krutý a ponižujúci bol monsterproces s tzv. zradnými biskupmi Vojtašákom,Gojdičom a Buzalkom. Úplne zlikvidovali gréckokatolícku Cirkev. Pošliapali ľudské práva, zničili zdravie a ľudskú dôstojnosť, ako aj obrovské množstvo nenahraditeľných kultúrnych a historických pamiatok.

Zideologizovaná štátna politika, nezmyselná kádrová politika, jednostranná hospodárska orientacia usmerňovaná Moskvou, vysoká finančná podpora na boj komunizmu o svetovládu, značne poškodili výkonnosť hospodárstva a celú ekonomiku.

Takto by som mohol pokračovať ešte ďalej. Pre objektivitu treba však povedať, že za obdobie komunistického režimu boli dosiahnuté pozitívne výsledky napríklad v sociálnej oblasti, v zdravotníctve, vo vzdelaní , vo vede, v rezorte spojov, v bytovej politike i keď nie na vyspelej európskej či svetovej úrovni. Treba však povedať, že podstatne vyššie úspechy v hospodárskej a sociálnej oblasti dosiahli niektoré západné a severské štáty. Každý mal prácu, so zaradením a ohodnotením podľa straníckeho preukazu a kádrového posudku. O väčšiu hospodársku kriminalitu a škody sa postarali nekvalifikovaní vysokí hospodárski a politickí pracovníci, čo sa obyčajne ututlalo.

Hlásiť sa k dosiahnutým pozitívnym výsledkom nie je hanba. Je však poburujúce a trestuhodné, keď dnes KSS slovami jej predsedu Jozefa Ševca sa hlási ku všetkému , čo sa udialo v minulosti. Citujem :"Nezriekneme sa ani otca, ani matere, hlásime sa ku všetkému dobrému aj zlému." Tak sa vyjadril pred televíznymi kamerami po prijatí u prezidenta SR dňa 5.4.2000. Otca, matere, i úspechov sa netreba vzdávať, ale pán Jozef Ševc sa prihlásil so svojou KSS i k zlému, k ľuďom , ktorí sa aktívne zúčastňovali na zločinoch KSČ-KSS, ktorí sa vedome a v rozpore i s vtedajším právnym poriadkom podieľali na zločinoch proti ľudskosti. Ak sa dnešní členovia KSS prihlasujú k spáchaným zločinom, potom musia niesť aj trestnoprávnu zodpovednosť. V tom zmysle by mala začať konať Generálna prokuratúra, ak sme právnym štátom.

To nie je politická pomsta, to je odsúdenie zla. To všetko, čo sme prežili, malo by byť pre nás poučením a mementom. Sme vôbec poučiteľní ? Môže mi aj niekto položiť otázku, či si myslím, že súčasná globalizácia, liberálny kapitalizmus, slobodomurárstvo, akési nové "náboženstvo svetovej jednoty" a pod. sú pre kresťanské hodnoty a ideály menej nebezpečné ? Nie, to si ozaj nemyslím a to by sme si mali v svojom konaní uvedomiť.

Stanislav Májek


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-06  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
no co vymyvacny clank co uz skoda sa k tom co i len vyjadrovat,len k tomuto

Násilným poštátňovaním a združstevňovaním po februári 1948 komunisti pripravili občanov nielen o majetok, ale aj o ľudskú dôstojnosť. Ktorí sa bránili boli násilne presviedčaní, väznení, pozbavení majetku a často ako kulaci, či nepriatelia štátu násilne vyvezení. Vládlo udavačstvo a strach o holé prežitie.

vacsiu ko ko tinu som necital .ak je dostojnost to ze deti museli makat vo fabrikacha na velkostatkoch ,tak nie co dodat len tolko nech sa ludia zamyslia co tvrdia toto nad sebou.


Steve   |   ip:95.102.20   |   2011-07-06  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Makaju snaď dnes deti na veľkostatkoch ?

Ináč máš pravdu socializmus je lepší ale iba tam kde sa ľudia dohodnú a chcú také niečo ako spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov ktoré ale všetkých zaväzuje aby sa o neho starali a zveľaďovali ho.. Ja nič také nechcem, pre mňa nie je socializmus lepší, mne je lepšie keď mám vlastné výrobné prostriedky, nikto mi nič dnes nehovorí čo mám robiť, čo nemám robiť, čo musím, koľko hodín musím odpracovať, koľko mám nárok na dovolenku, kedy mám vstávať a ísť do práce, čo si mám myslieť, čo si myslieť nesmiem, čo nesmiem hovoriť lebo ma zavrú a podobne.. A náramne mi to vyhovuje.

Navyše dnes vlastniť výrobné prostriedky nie je až taký veľký problém ako kedysi.. Samozrejme tie veľké fabriky ako sú plynárne, elektrárne, vodárne to by malo byť štátne no ale ustráž to pred rozkrádaním ak je to spoločné..


Power   |   ip:194.51.23   |   2011-07-06  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre
ja to berem teda takto
každy izmus je zly a tak sa snazím o energeticku a potravinovu nezavyslost dnes to je 25% zajtra 30%
40%
60% atd až ciel 100%

nikomu tym neubližím a budem sa mat relativne dobre teda ako si to zariadim
tak naco sa vadit kapitalizmus vs komunizmus alebo pokal urcite sa nespoliham kym to za mna nekdo urobi viz venus projektwhy   |   ip:217.144.3   |   2011-07-06  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre 333, skoda, ze sa neda odpisovat priamo na tvoju otazku:) takto si to musis dohladat....
Pytal si sa na automatizaciu atd. Na tuto otazku ti neviem odpovedat. Do buducnosti to vidim ako velky pruser... Jedna sa o zotrocovanie mas ludi. Tam nepatrim. To aku mam firmu a v com podnikam ti tu nevykecam - naco.
Orientujeme sa na ludi, ktori maju prachy. Hoci, by si sa cudoval nie miliony, ale maju... Vies musis si to zobrat takto: Vsetko CINANIA nevyrobia.Takze tak. Nie som vsak obchodnik, ktory lacno kupi a draho preda.My vyrabame - na nasom logu firmy mame hrdo SLOVAKIA - hand made.
Zvysok tvojej otazky ti nezodpoviem, lebo neviem co ti hore urobia....


Michal   |   ip:212.5.194   |   2011-07-06  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Admin. Prečo mám ZARACHA ????


Creck   |   ip:85.135.29   |   2011-07-06  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autora bych lehce poopravil s tim znarodnovanim majetku, komunisti ve skutecnosti znarodnili jen mizivou cast majetku, vetsina byla znarodnena po valce, v ramci programu obnovy statu a to jeste za kapitalistickeho zrizeni.


why   |   ip:217.144.3   |   2011-07-06  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Admin?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-07-06  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kedze som zatal do ziveho, preto ma hned vyblinkli, sudruhovia bolsevici, tak s laskou k s.cializmu mozem pokracovat.

Zaraza ma jedna vec. Ako moze niekto povedat, ze s.cializmus bol mysleny dobre?
No nebol.
S.cializmus totiz uz vo svojej hlavnej ideologii opiera svoj rezim o kolektivne vlastnictvo. Ale ako, ked vlastnictvo bolo sukromne? Jednoducho. Spravi sa to nasilim. Ved bolsevici chcu ludom len dobre. A tych, co nepochopia, ze im v dobrom beru majetky, pozatvaraju alebo postrielaju, samozrejme to vsetko pre ich dobro. Bolsevikov pritom vobec nezaujima, ze ten majetok si niekto po generacie hromadil. Ze podu, ktoru ludom zobrali, je urodna len preto, ze ludia po tisicrocia obrabali, aby si casom pri troske stastia nazbierali nejake peniaze a mohli si najat ludi a tym sa mohli stat tymi "zdieracskymi" kulakmi. To bolsevika nezaujima. Jeho zaujima bohatstvo krajiny.

Prisiel teda cas vysvetlit, akym sposobom sa bolsevik dostal k neobmedzenej moznosti nakladat s bohatstvom ulupenej krajiny.

Samozrejme zacal cistkami a tazkym zalarom pre tych, s ktorymi to myslel dobre.
Lenze potom ako vsetko spravil kolektivnym teda spolocnym nastala jedna zvlastna situacia.
"Co je to spolocne?"
No, spolocne znamena, ze ked si v spolocnom ovocnom sade odrthnes hrusku a zjes ju, tak si zjedol aj hrusku ostatnych ludi.
"A co je potom teda moje susedko?"
No ja neviem, co je tvoje, lebo neviem ani co je moje.
"A kto nam povie, co je teda moje a tvoje?"
No predsa ja pani, sudruh bolsevik.
Spravime to takto. My ludomilni bolsevici vytvorime narodne vybory a budeme rozhodovat o tom, co je koho.
"A preco vy?"
No preto, lebo vy druzstevnici a robotnici sa sami neviete dohodnut.
"No ale vsak, my druzstevnici teda tie hrusky oberieme a predame ich inde a potom si rozdelime peniaze."
Mili druzstevnici, to mozete urobit, pokila dokazete s tym nalozenym vozom preskocit henten ostatny plot, ktori nas chrani, aby nam, bolsevikom a samozrejme aj vam druzstevnikom z toho spolocneho, nikto nic neukradol.
"Ahaa. a ako to teda budeme robit?"
Jednoducho. Vy nam, bolsevikom, date urodu, My, stanovime cenu, a odpredame hrusky. Peniaze dostane narodny vybor a ten vam potom zaplati mzdu.
"A kolko nam zaplati?"
Sudruhovia doba je tazka, ale my bolsevici verime, ze na ten krajec chleba sa peniaze najdu.
"Ale to je viac penazi ako na krajec chleba."
Sudruhovia druzstevnici, nasa mlada republika si vyzaduje obete, aby sme mohli vybudovat nas mlady komunizmus a verte nam, raz sa budete mat ako pracse v zite, rovnako ako sa mame uz teraz my bolsevici. A keby ste nahodou mali nejake pochybnosti, tak len pripomeniem, ze vcera tu bol Kotas a dnes uz nie je, sudruhovia. Praci zdar.

A takto elelgantne sa bolsevici dostali k majetku celej krajiny, s ktorym si safarili ako sa im zachcelo a prave preto maju dnes tolko penazi, ze si mozu robit co chcu aj bez s.cializmu ako prerodoveho stadia kapitalizmu.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-07-06  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...budúcnosť?..

...kapitalizmus. ako ho poznáme tu vo východnej Európe, alebo v západnej Európe....je porazený..

...dnes vládne vo svete kapitalizmus, ako je v krajinách tretieho sveta..afrika,ázia, južná amerika..

...keby nebol vo východnej Európe socializmus, tak nemáte napr....žiadne vzdelanie

..Ako píše N. Chomsky, takzvané reformy, ktoré sa začali v
bývalom ZSSR v roku 1985, boli úmyselne naprojektované
vonkajšími a vnútornými poradcami pre ľudské práva a demokraciu, a
to VRATIŤ ZSSR NA ÚROVEŇ KRAJÍN TRETIEHO SVETA, vlastne na úroveň, KDE
krajiny bývalého ZSSR BOLI PRED BOĽSEVICKOU REVOLÚCIOU (na úroveň,
ktorá je opísaná vyššie). Po rozpade ZSSR a bloku východnej Európy
korporácie Západu rýchlo začali povzbudzovať krajiny východnej
Európy a bývalého ZSSR, aby si osvojili a prijali systém západného
úspechu otvorením hraníc a uvoľnením ekonomík.

Modelom pre postup vykorisťovania východnej Európy môže byť
napr. Mexiko alebo Brazília. Najprv treba krajinám východného bloku
vnútiť kapitalistický systém, voľný obchod a súkromné vlastníctvo,
potom MMF požičia peniaze, ktoré bude ťažké vrátiť, a tak sa začne
zvyšovať ich vplyv na prerozdelení zisku...
...
...kapitalisti sa snažia vrátiť svet do doby pred socializmom...


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-07-06  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...budúcnosť,..
Slovensko bolo do roku 1989 spoločnosťou s relatívne vysokou
morálkou a kultúrou. Bola to v porovnaní s veľkou väčšinou krajín
sveta, aj s vyspelými kapitalistickými, vzdelaná spoločnosť. Ľudia
takejto spoločnosti nie sú vhodní stať sa otrokmi XXI. storočia a
potenciálne môžu byť aj nebezpeční pre otrokárov. Preto prvou
úlohou pri pretváraní našej spoločnosti na otrokov XXI. storočia
bolo a je znížiť úroveň morálky, kultúry a vzdelania. Kvalitný otrok
XXI. storočia by sa mal podobať šťastnému človeku, ktorý po
odovzdaní „desiatku” otrokárom XXI. storočia bude mať možnosť
uspokojovať svoje slobodné záujmy v rozsahu, ktorý určí
propaganda. Väčšinou to budú jeho pudové a hormonálne záujmy. V
podvedomí sa mu má zafixovať schéma, podľa ktorej sa má správať
Narodil si sa, aby si si užíval a o iné sa nestaraj. Kvalitný otrok XXI
storočia bude ctiť riadiť sa a verne zachovávať všetkých prikázania
otroctva XXI. storočia a riadiť sa nimi. Bude to pekný zdravý
jedinec s vytunelovaným mozgom.Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-07  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec, súhlas. Ja sa pýtam súdruhov, boli vôbec sa niekedy pozrieť, v 80 rokoch na takej Ukrajine? Ak nie, tak vám pripomeniem, že trasa bola presné určená, a len čo ste trochu mimo zabočil, tak milícia už bola pri vás, že tam nie, to nemôžete vidieť, tam je ten pravý socializmus. No ani v mestách to nebola žiadna sláva, ako keby sa tam čas zastavil...aj to bol ten socializmus, nehovoriac o ďalších výpovediach iných, ktorí zašli aj ďalej...

Aj minca ma dve strany, nie len jednu.

Toto je záver, nie začiatok, záver ľudskej pýchy, hlúposti, domýšľavosti, tak ak chcete si to ešte poriadne užite, lebo aj toto, už čoskoro, raz a navždy pominie, ja sa radšej už dnes pripravujem, aby som bol dobre pripravený, keď to príde, aj tento bordel dnes ma zoceľuje, aby som bol pripravený, nie aby som sníval o niečom, čo už je za mnou, čo bolo tiež len ukážkou ľudskej tuposti...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-07  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja len taka mala otazka na klinca a slovena,ked komunisti mali take velke majatky ako tvrdite a zbohatli na robotnikoch,preco musel meciar za svojej vlady ,potom vytvorit slovenskych zbohatlikov ktorym dal fabriky za korunku,dokonca aj takemu spievajucemu konarikovi,ha?rad si vypocujem vase duchaplne odpovede ,ako klincov posledny rozpravkovi prispevok,ako neurazte sa ale zasnem nad takym prispevkom duchaplnym:))))))))


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-07  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, vidno, že ste v koncoch...A verte, súdruhovia sa už nevrátia, oni sú tu stále, len s iným kabátom, a vraj pokrokovejšími názormi, a na vás, malých súdruhov, už nikdy dbať nebudú, tak už len spomínajte, že ako vám bolo dobre...


ContediSavoia   |   ip:109.58.12   |   2011-07-07  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny autor, ak m niekto v hlave vymetene tak si to ty.
Taku znasku demagogie, lzi a polopravd som uz davno nevidel.

-že nikto si nechce uvedomiť fakt, že ZABÍJALI VŠETCI.

Takze komunisti neboli o nic lepsi nez akikolvek ini hrdlorezi. To ma tesi ze priznavate.

-Ako sa šírilo kresťanstvo? Zabíjaním a násilím.

No drist! Krestanstvo bolo prvych 400 rokov najprenasledovanejsie nabozenstvo na svete. Inkvizicia a krizove vypravy zacali az o viac ako 1000 rokov neskor.
Ich obeti bolo neporovnatelne menej ako obeti nacistov, komunistov a inych ateistov.
Naviac, Jezis nikomu neprikazoval inkviziciu al. krizove vypravy, to bola iniciativa prilis aktivnych jedincov. To s tymi panmi a poddanymi fakt nemozete mysliet vazne...(ucitel dejepisu z vas asi velku radost nemal)

-Kapitalizmus ten bez váhania vraždil a mučil svojich odporcov a robí to dodnes.

Prosim dolozit. (Viem kam mierite, vojny vyvolane USA nemaju s kapitalizmom nic spolocne, to su vojny korporacii, otazka je ci este vobec je v USA kapitalizmus. Ja tvrdim ze je tam cosi ako korporativny fasizmus ale ten s kapitalizmom nema nic spolocne).

2. Clovek so svojou povahou je stvoreny (alebo designovany-vyberte si) na vlastnenie majetku. Odstranenie sukromneho vlastnictva viedlo ku neefektivnemu hospodarstvu, neskutocnemu zaostavaniu vo vsetkych oblastiach, ciernemu trhu a devastacii pracovnej moralky. Este dodnes nam je z toho nevolno...V krajinach kde neprebehlo znarodnovanie/zdruzstevnovanie je uroven ekonomiky, priem. vyroby aj polnohosp. ovela vyssia ako u nas. Samozrejme i zivotna uroven. O tom nikto normalny nepochybuje...

(pokracovanie)


ContediSavoia   |   ip:109.58.12   |   2011-07-07  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Včítane rozpútania vojny, rozumového degenerovania populácie, alebo sypania omamných jedov do vodovodu.

Hm...Pan asi pozeral vela konspiracnych filmov a udrelo mu to na mozog...(Btw. od padu soc. sa zvysil priemerny vek o nejakych 6 rokov.)

(pokrac.)


ContediSavoia   |   ip:109.58.12   |   2011-07-07  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Včítane rozpútania vojny, rozumového degenerovania populácie, alebo sypania omamných jedov do vodovodu.

Hm...Pan asi pozeral vela konspiracnych filmov a udrelo mu to na mozog...(Btw. od padu soc. sa zvysil priemerny vek o nejakych 6 rokov.)
(pokrac.)333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-07  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2. Clovek so svojou povahou je stvoreny (alebo designovany-vyberte si) na vlastnenie majetku. Odstranenie sukromneho vlastnictva viedlo ku neefektivnemu hospodarstvu, neskutocnemu zaostavaniu vo vsetkych oblastiach, ciernemu trhu a devastacii pracovnej moralky. Este dodnes nam je z toho nevolno...V krajinach kde neprebehlo znarodnovanie/zdruzstevnovanie je uroven ekonomiky, priem. vyroby aj polnohosp. ovela vyssia ako u nas. Samozrejme i zivotna uroven. O tom nikto normalny nepochybuje...

hm az na to ze napriklad take polnohospodarstvo co je najdvolizetejsie do roku 1989 sme mali najvyspelejsie zial bohu neprezilo zapredanca carnogurskeho ktory ho zlikvidoval aby naplnil prianie soros elitas,to co sme mi mali do roku 1989v polnohospodasrstve tak to zacali od nas praktizovat na zapade,tam sa zacali rodine farmy spajat na velke a zacali budovat traktorove stanice,ale hold pravda boli a treba zavadzat co keby si ludia zmysleli ze chcu znova aby bolo statne vlastnictvo:)co keby zas zobrali majetky podstivo nadobudnute po 1989 ,

sloven
nikda sem nebyl sudruch dokonca ani moj otec nie,a v tej dobe sme dokonca sedavali v prvej lavici v kostole.a budem tvrdit ze dokonca za asocika bola viera uplne o inom lebo vtedy ludia chodili do kostla preto bo skutocne verili a nie ako teraz pre modu:)a este k tym nekrestanysky bohatym komunistom riaditel fabriky co zamestnavala vtedy za socika 2100ludi zarabal 6500ksc mali par veci lepsie lebo hodil do francie a doniesol si odtial par veci ale byvali v takom dome ako iny robotnici.skodu mal sice 125deluxe ale to bolo asi tak vsetko.a tak mi nadalej kludne tvrdte ako sa nabalili od ostatnych:)len tak pre zaujimavost ked odchytili babinskeho tak par komunistov co sa snim zaplietlo sa dokonca zabiilo ,len aby sa nedostalo do basy,a to bola basa nie ako teraz co vrahovia maju jak pioniersky tabor,ja nesnivam ze sa to vrati ,ale nemam rad ked niekto stale zavadza a klame len preto ze sa boji ,a ze jechamtivy jak rit ,nemyslim vas vas nepoznam .tak si to neberte na seba .ale nehnevajte sa ta rozpravka od klinca je na smiech:)))


vierona   |   ip:78.98.17.   |   2011-07-07  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikdy sa nebudem tu spovedat no z clankom suhlasim vela veci by sa dalo rozviest ci prebrat -lenze nikto spravodlivejsi system nevymyslel tieto veci treba prezit -v dnesnej dobe ty co pocuvaju media to jednoducho nepochopia -vsade sa vrieska o zlocinoch komunizmu a co kapitalizmus??? kolko nas po druhy krat stoja restitucie ???vy si mysite ze ked sa zlepsii vztahy medzi ceskoslovenskom a zapadom ze to bolo pre pekne oci??Za zanrodneny majetokceskoslovenska republika zapaltila usa v roku 19 80 85,500miliona dolarov -po vojne na slovensku musela prebehnut obrovska osveta ako zit -a to nie vzlom potom uz dospely ludia chodili do skoly a ucili sa citat a pocitat -kto sa nesnazi poznat historiu svojho naroda nemoze pochopit buducnost a dnesne casy-


vierona   |   ip:78.98.17.   |   2011-07-07  (23:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po prevrate urobili na taketo farmy exkurziu pre druzstevnikov -ludia boli zrozeny z toho co videli-ta drina -ked sa u nas druzstva rozpadli zas boli ludia proti tomu -nezmyselnosti a sikan z eu je zjavny teraz -
Mali sme dobre potraviny -nie ako v dnesnych spravach povedali ze ake sa tu vozi zle maso -co robi vlada a minister hospodarstva -ak nevykonavaju svoju pracu poriadne nech odstupia ved aj tak je to vlada smozvancov!!


vierona   |   ip:78.98.17.   |   2011-07-08  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a zila zas som trafila kliniec po hlavicke som bloknuta !!
dvovod???


vierona   |   ip:178.41.15   |   2011-07-08  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dufam ze to admin mi pusti a precitate si mmoj nazor na pani cernu ktora tak vehementne potiera vsetykch ktorí pracovali vo verejnom stravovani-
naozaj je to o kulture??
Ako sa pani cerna dokaze zviditelnit!!Vcera som nechtiac pozerala relaciu "Bez Servitky"aj ked to bola re priza tak som neodolala lebo jej vyjadrenai na kuchrky ktore robili za sociku v restauraciach skolskych jedalnych ci inde vo verajnom stravovani!!!Hnus ako moze tato zena hovorit o hygiene??ja som chodila na kontrolu do skolskych jedalni preto sa ohlasujem za zeny ktore sa snazilivarit pre deti skro zadarmo""aj sa stravovali zadarmo nie len cigani-
je to nas druha magduska ktorej podla jej vyjadrenia sa dostali do mozgu bakterie a jej ho rozozrali uplne ze naozaj nevie o com hovorí-Myslim ze vtej dobe nebolo tolko strachu ako dnes a nebolo ani tolko vsí!!Hygienicka kontrola chodila raz za mesiac a triasli sme sa aby nam jedalen nezavreli viete ze vtedy sa nemohla pouzivat ani jar??na umyvanie riadu??som zhrozena kolkí sa vdesnej dobe vyjadruju k zivotu za sociku !!Este podotýkam ak panie kucharky nieslitasky tak rozhodne nie z toho co zostalo ale bol to odppad -vzdy som tasky kontrolovala -Prestante uz hlupostami pani cerna a venujte sa radsej sebe a vzdelavaniu!!


vierona   |   ip:178.41.15   |   2011-07-08  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dodavam ze titul ci vzdelanie neje o mudrosti ci inteligencie vid spravy o kupovaní diplomov -
velmi ma urazila tato zena bez hrbtovej kosti poskok ruska !!


vierona   |   ip:178.41.15   |   2011-07-08  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este jeden postrech -veriaci ludia si nedavaju nas tol križ -Kto ma veru v srdci nechodi zazihat dvest sviec na cintorín-staci mali plamienok -ohhen korí tieto duse pali ak na hrobe je svetla ako v las vegas .ozaj neviet o com to je !!a je vas more co by ste sa mali zaoberat -aJ FARARI V KOSTOLOCH BY MALI PRIPOMINAT AKO SA MA NA CINTORIN CHODIT A KOLKO-VELMI NA MNA DOLAHLA TATO KONZUMNA DOBA KDE VSADE SA V ZIVOTE ODRAZA KTO S KOHO !


vierona   |   ip:178.41.15   |   2011-07-08  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dakujem ludom ktorí tento veb udrzuju a adminovy ze mi to nechal!


Steve   |   ip:95.102.20   |   2011-07-08  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šak si spravte ten socializmus keď sa Vam tak pači..

Vybudujte si podniky, firmy, firmičky a spravte si ten socializmus.. Prečo do toho ťaháte všetkých ?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-08  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
co dosli slova na oblbovanie uz?:))je to ako pise tento clanok je to o chamtivosti ty co chcu nekonecne hamozit a na ukor inych a dokazu byt spokojny ze iny ziju vdaka im v chudobe ,tak vzdy budu tvrdit ze asocik,je zly.lebo co keby ludom doslo ze nebol a zebol najspravodlivejsi k obyc,ludom zatial ak budeme prad vsetko od otrokarskeho systemu.


qasimodo   |   ip:92.52.22.   |   2011-07-08  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
kazdy vydi problem zo svojho uhla, moj nazor je : skandinavsky model, siroka stredna trieda,par bohatych, minimum chudoby,ale ako,zahranicny kapital to nezeruci dbes nevykoristujejedinec dnes vykoristuje stat, zapad vychod, my sme len lacna pracovna sila, ktora drzi pri zivote realny socializmus vo west eu, caka nas ekonomicka degradacia,statu chybaju peniaze cesty ,zdravotnictvo...bieda,co ostava slovensku, radovym ludom, ekonomicka emigracia do west eu,alebo driet za almuznu, ak kazdy emigruje narod zahynie,cierny sa premnozia.... vykoristovanie triedne ,narodne... plus bohovska korupcia a klienelizmnus,politici ako top mafiani,cele je to jedna velka zumpa, kazdej revolucii predchadza urcity kvas, ak to bude kvasit aj tu, tak nas caka neradostna buducnost,ktovie co pride ,alebo bude platit ze dobre uz bolo,asi to druhe,pani burzuli chodte si poctivo odmakat par smien v pasovej vyrobe v neludskychpodmienkach,tie drysty o podnikani....., v jednote je sila, pokial si to bedac neuvedomy potial bude bedac


Steve   |   ip:91.127.83   |   2011-07-08  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Ja ale žiadnu chudobu okolo seba nevidim,ľudia maju stale viac a viac hmotnych statkov každy čo ma v riti dierku ma dnes auto a to za sociku nebolo ani nahodou.. Tu žiadna chudoba nie je to čo Teba trapi su rozdiely v spoločnosti ale že by tu bola chudoba to teda povedať nemôžem takže o čom píšeš ak dnešný chudobný človek má viac ako mal za socíku bežný občan..


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-07-08  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...načo mu to "viac" je?...

Noam Chomsky v knihe
"Year 501 the Conquest Continues” (South End Press, 1992) opisuje
ako si britskí vládcovia po zrušení otroctva na Jamajke (1843)
zabezpečili, aby slobodní občania, bývalí otroci, pracovali na
plantážach a prinášali zisk aj po zrušení otroctva.

Aby ďalej pracovali na
plantážach dobrovoľne a s maximálnym výkonom, vládnuca
oligarchia začala v nich pestovať umelú túžbu vlastniť čo najviac
predmetov, ktoré možno kúpiť. Už roku 1833 britský predstaviteľ
jamajskej oligarchie vyhlásil, že na to aby slobodní otroci dobrovoľne
pracovali, treba, aby trochu ochutnali luxus a komfort.
Preto je nutné
ich postupne učiť, aby túžili po týchto veciach a aby vedeli, že ich
môžu získať prácou.

Čo je niekedy luxus a komfort, to sa neskoršie
stane nevyhnutnosťou. Takto sa zmenili otrocké masy na
usporiadaných a šťastných roľníkov. Oligarchia sa stala prirodzenou
hornou triedou.


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-07-08  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..kapitalisti..zo strachu pred ľudmi, radšej investujú nemalý kapitál na "výskum" ľudí, aby mali čo najväčší vplyv nad nimi...

...veľmi dobre vedia, ako na ľudí posobia masmédiá a ako s nimi narábať...

...Kultivovali u slobodných
ľudí túžbu vlastniť nové produkty, dostupné za peniaze. A peniaze
dostanú, len až budú pracovať na plantážach otrokárov.

Preto súčasná propaganda zdôrazňuje osobný
zisk a buduje konzumnú spoločnosť. Veď aj z každého kúpeného
tovaru sa odvádza „desiatok” pre otrokárov XXI. storočia.
Reklamná propaganda tvrdí: toto musíš skúsiť, toto musíš mať. Toto
si máš kúpiť, takto sa máš obliekať. Takýto štýl života máš viesť, aby
si bol na úrovni nás superľudí pozerajúcich sa na teba z reklám. Toto
musíš dosiahnuť! Všetko si môžeš kúpiť za peniaze...

Súčasné návykové masmédiá cielia na naše myslenie a
podvedomie s cieľom nového videnia umelej reality. Usilujú sa
vyvolať v ”divákoch deja” ilúziu, že sú slobodní, že sú spolutvorcami,
že sa nejakou formou podieľajú na rozhodovaní a riadení spoločnosti.
Skrátka, cieľom propagandy je vychovať novú generáciu moderných
otrokov XXI. storočia.


ANONYM   |   ip:178.41.65   |   2011-07-09  (05:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir suhlasim-napiste nieco o pravach ludi ci deti napiste o zivote u na v dnesnych casoch dnoch.ked nan davaju sustavne do povedomia aku nam dali slobodu cestovania ,a vsetkeho mozneho !


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-09  (07:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve |
tak to si stasny clovek,alebo slepy jak papuca,a nevidis jak ludia prehrebaju kose ,len aby sa ako tako uzivili.nevidis lebo o tom sa ani nepise jak matka zije z jednym dietatom zo soc ,davok co ked ide do nemocnice nema ani na toaletak ,a nema sancu sa zamestnat a neni to romka a td.ja som videl takych pripadov vela.mohol by si konecne pochopit,ze skuutocny blahobyt obcanov sa nemera podla toho kolky sa maju dobre,ale podla toho kolky ziju v chudobe.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-09  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este take auto na co komu bolo ,treba auto ,v tej dobe.ked kupil vsade za rovnaku cenu ,cize aj vo svojej dedine a kalitne na rovnakej urovni,cestovne bolo lacne, autobusy chodili kazdu hodinu ak nie polhodinu,vlaky boli za babku ,tak ako dialkace ,takze ked si chcel niekedy raz zacas niekam vyrazit,neoplatilo sa ti ist autom ,lebo by si dal viac na benzin aj keby islo plne auto ludi,takze na co bolo komu vlsastne auto ,a tomu komu sa zislo ten si ho aj mohol kupit a nemal ho na lising,ako teraz mnohi,co ich strasii otazka ci ho dokazu aj splatit, a ci o meisiac ,nebude na chodniku .ak mi tvrdis ze mnohi sa maju lepsie ,kolky postavili domy kolki kupili byty,vela ,len to ma jeden hacik ,ze vacsina to ma na dlh.a maju demaklov mec na krku na tridsat rokov,co je v podstate na cely zivot,a su odkazany len na jednu vec a to ci budu mat stastie ,a nepridu o pracu.

este raz bohatstvo statu sa nemera podla kolko ludi je max bohatych ,ale kolko ludi a ako je chudobnych.a tu je markantny rozdiel potom,ktory ukazuje pravu tvar akap.demokracie.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-09  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No za socíku tiež ľudia prehrabávali koše, áut toľko nebolo, pamätám sa, že na našej ulici ich bolo možno zo päť, dnes pomaly už každý, pevnú linku máli len niektorí, farebný televízor to bol luxus, dnes mobil každý, poprípade dva až tri, plazma, no aj v chatrčiach, satelit, stačí sa pozrieť, že koľko ich je len v takých osadách, koľko je tam áut, nie včera, ale dnes. Keď išli ľudia nakupovať, tak každý mal malý košík, ktorý bol leda plný niekedy, dnes, plné obrovské koše na kolieskach, aby sa neunavili, a keď sa blížia Vianoce a Veľká noc, tak to je podívaná, a že chudoba. Ja viem, že aj dnes sú chudobní, aj na hranici prežitia, ale aj v minulosti tak bolo, len o tom sa nesmelo hovoriť, to by socík nezniesol, tak ako veľa ďalších vecí, ktoré skrýval pod pokrievkou...

Samozrejme, že ľudom socík dal byt, chlieb, soc. istoty, ale nedal im skutočnú slobodu, a to je to, čo nechcú vidieť prívrženci s.o.c.i.a.l.i.z.m.u., tak ako ani tento k.a.p.i.t.a.l.i.z.m.u.s. Ale...charakter bol odhalený!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-09  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
hm o akej slobode to je dnes?vysvetli mi.co je sloboda podla teba.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-09  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za popieranie zločinov komunizmu má byť väzenie
Tlač Pošli

Okrem osvienčimskej lži by od septembra mala byť trestná aj tzv. jáchymovská lož, teda popieranie zločinov, ktoré napáchal komunistický režim. Prostredníctvom pozmeňujúceho ...

Ilustračné foto: SITA/APBRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) - Okrem osvienčimskej lži by od septembra mala byť trestná aj tzv. jáchymovská lož, teda popieranie zločinov, ktoré napáchal komunistický režim. Prostredníctvom pozmeňujúceho návrhu k novele trestného zákona to chcú presadiť poslanci za OKS, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke Mosta-Hídu.Popieranie, spochybňovanie, schvaľovanie alebo snaha o ospravedlňovanie zločinov režimov založených na komunistickej či fašistickej ideológii by sa tak malo trestať uväznením na šesť mesiacov až tri roky. Ako povedal predseda OKS Peter Zajac, pre takúto zmenu sa podarilo získať súhlasné stanoviská v koalícii aj podporu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (SDKÚ-DS). Pod pozmeňujúcim návrhom je viac než tridsiatka mien zo všetkých koaličných poslaneckých klubov. "Teda je tu predpoklad, že ten pozmeňujúci návrh prejde," sľubuje si Zajac.

Obmedzenie slobody prejavu je podľa Zajaca potrebné. "Čím ďalej uplýva čas, tým väčšmi sledujeme tendenciu zabúdať a nielen zabúdať, ale aj zľahčovať tie hrozné veci, ktoré sa udiali nielen za fašizmu, ale aj za komunizmu, nejakým spôsobom ich dokonca niekedy aj ospravedlňovať alebo ich dokonca pokladať za nejaké formy toho, čo patrilo k tomu životu." vysvetlil svoj postoj. Nazdáva sa, že jediný prostriedok ako zabrániť opakovaniu historického zla je vnútorne ho spracovať. "Nemožno si z dejín vyberať len to dobré, dejiny sú aj tým zlým," podčiarkol.

Ďalšie zmeny chce do vládnej novely dostať aj poslankyňa Tatiana Rosová (SDKÚ-DS), navrhuje prísnejšie tresty za týranie zvierat. Ak sa s jej návrhom pri hlasovaní stotožní väčšina pléna, za týranie zvierat by namiesto súčasného ročného uväznenia hrozil až dvojročný trest. Pri opakovanom týraní by sa horná hranica sadzby zvýšila z troch rokov na päť rokov.

Ilustračné foto: SITA/Nina BednárikováRosová zároveň navrhuje zaviesť novú skutkovú podstatu trestného činu "zanedbanie starostlivosti o zvieratá". Človek, ktorý z nedbanlivosti zvieratám privodí smrť alebo trvalé následky viacerým zvieratám, ktoré vlastní by podľa nového paragrafu mal ísť do väzenia až na dva roky.

O vládnej novele trestného zákona a teda aj o pozmeňujúcich návrhoch poslancov z OKS a Tatiany Rosovej bude parlament rokovať na aktuálnej 20. schôdzi parlamentu, tá bude pokračovať v pondelok 11. júla.

Tlač Pošli

Zdieľaj
|

nasledujúci článok >>
V hovädzom mäse v Japonsku objavili vysokú rádioaktivitu-tu mas tu tvoju slobodu,ale tesi ma elite a chamtakom ritou stiska.lebo mnohim sa otvaraju oci,nie ze zabudaju ,jak sa v clanku pise .
<< predchádzajúci článok


pepe   |   ip:184.154.4   |   2011-07-09  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj za popieranie zlocinov zavinenych krestanskou ideologiou bude basa ?


pepe   |   ip:184.154.4   |   2011-07-09  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ide sa za popieranie krestanskych zlocinov do neba alebo do basy?


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-07-09  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...po páde socializmu sme sa dozvedeli o údajných "zločinoch", ktoré sú zo strachu kapitalistov pred návratom socializmu sústavne "prikrášľované"...

...aké zločiny kapitalistov by sa "objavili po páde kapitalizmu?..
...čo všetko kapitalisti ukrývajú vo svojich archívoch pred ľudmi?..


Rád by som vedel, kedy súčasní okydávači socializmu
a budovatelia Ústavu pamäti národa postavia ďalší Ústav pamäti národa,
kde bude zoznam ľudí, ktorí po roku 1989 zariadili, že sme prišli
o veľkú väčšinu priemyselných podnikov, bánk, poisťovní a médií.
Kedy takýto zoznam našich ponovembrových "hrdinov" dajú na internet?

Kedy založia Ústav pamäti národa, kde bude zoznam ľudí, ktorí po
roku 1989 zariadili, že státisíce občanov stratili zamestnanie, že desiatky
tisíc občanov sa živia vyberaním odpadkov z košov, že desiatky tisíc
našich občanov sú bezdomovcami, že 240 tisíc detí vyrastá v chudobe,
že každé desiate dieťa má agresívne sklony. Kedy takýto zoznam našich
ponovembrových hrdinov dajú na internet?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-09  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir
pokial budu pri moci tak nikdy.budu a tvaria sa ako najvacsie lalie,aj taky bush junior ,co na tom ze pomohol dvojickam aby padli,este sa aj budu rozculovat ked im to niekto vyhodi na oci,naposledy to spravil carli sheen dnes je bez prace mbez manzelky a notoryk jak prase ani nevie ako,tak dopadaju ludia ktory chcu vediet úpravdu ktora sa im nehodi.a tak dopadat budu ty co vedia pravdu a nebudu sa bat ani takychto zakonov,ved len nech to schvalia ,je ine ked niekto tu tara ze su komunisti zlocinci a ine ked to niekto chce dat do zakonu,moj stary otec bol komunista a nikda nikomu neublizil a ak ma bude niekto prsesviecat ze bol zlocinec ,ziadny zakon ma nezastavy budem ho branit.kua ked boli taky komunisti zli preco ani jedneho neobesili na kandelaber ked bola nezna a ani neodsudili?bo vedeli svseci ty ludia ,velmi dobre ,ze nemali za co!!!


qasimodo   |   ip:92.52.22.   |   2011-07-09  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  setci vychvalovaci roznych rezimov,atd komunizmus,kapitalizmus a kadejake nezmysly vsetko je o ludoch o charaktere, mozte vymysliet kadejaky system, vzdy konci a pada na ludoch,boli aj dobry komunisti aj svine takysto aj burzuli dobry a svine, ide o to ,aby svyn bolo co najmenej, lebo uz nie je tolko valovov pre vsetky, pozrite sa na csr a rakuskon v 35 tom a v 011 ,kde su oni a kde my , srat na vsetky izmi


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-10  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a prisla doba,a naplnilo sa co bolo povedane,ze farizeji zapru svojich otcov a otcov svojich otcov za peniaze a pre mamonu a budu tvrdit,ze boli to lotri a vrahovia.

pozdravujem tymto zajaca.co tvrdi toto:

Obmedzenie slobody prejavu je podľa Zajaca potrebné. "Čím ďalej uplýva čas, tým väčšmi sledujeme tendenciu zabúdať a nielen zabúdať, ale aj zľahčovať tie hrozné veci, ktoré sa udiali nielen za fašizmu, ale aj za komunizmu, nejakým spôsobom ich dokonca niekedy aj ospravedlňovať alebo ich dokonca pokladať za nejaké formy toho, čo patrilo k tomu životu." vysvetlil svoj postoj. Nazdáva sa, že jediný prostriedok ako zabrániť opakovaniu historického zla je vnútorne ho spracovať. "Nemožno si z dejín vyberať len to dobré, dejiny sú aj tým zlým," podčiarkol.
ContediSavoia   |   ip:83.254.14   |   2011-07-10  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (Pokracovanie)

Ku autorovym ekonomickym dristom:
Sudruh kapitan Klos, vy rozumiete ekonomike ako krava hviezdam. Ak uz chcete nieco kritizovat tak by bolo dobre si precitat a nastudovat aj nieco ine ako Das Kapital.
Strucne:
1. Teoria hodnoty: Hodnota je v prvom rade DOHODA medzi predavajucim a kupujucim (uvazujem slobodny nezdeformovany trh)Cely statom neregulovany kapitalizmus je zalozeny na dohode, zmluve a teda na uplnej harmonii zmluvnych vztahov.
Mzda je dohodnuta cena za pracu. Medzi podnikatelom a zamestnancom nie je ziaden rozpor, zamestnanec je tiez podnikatel ktory podnika s vlastnou pracou.
2.Splocnost kde budu vsetci rovni je totalnou utopiou protireciacou prirodnym zakonom. Ludia su rozdielni,t.j. nemozu byt rovni z principu, koniec koncov cela evolucia smeruje ku diverzite nie dk rovnosti. Kazdy z nas ma do velkej miery predurcene schopnosti a vlastnosti, naviac, kazdy ma slobodnu volu a moze tieto vlastnosti rozvijat viac alebo menej. Su ludia lenivi jak vsi su ludia mimoriadne pilni. Su ludia s hereckym/hudobnym/matematickym/organizacnym... talentom, su ludia bez vyrazneho talentu. O pracu tychto ludi je rozdielny zaujem na trhu. Spickovych hercov/spevakov/manazerov ... je malo, su velmi ziadani, t.j. maju vysoku cenu. Herec/manazer/hudobnik moze ist zametat ulice, zametac ulic so 7 ludovymi nemoze byt manazer/herec/vedec... Holt, vyvoj ide tak, ze tych zametacov ulic je velky prebytok, spickovych odbornikov je nedostatok.Od toho sa odvija ich cena.
3(pokrac.)ContediSavoia   |   ip:83.254.14   |   2011-07-10  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  3.Kazdy aj podpriemerny podnikatel tu na zapade si velmi dobre uvedomuje 2 veci: 1. Je vyhodnejsie vyrobit velke mnozstvo a za nizku cenu ako male mnozstvo za vysoku cenu. Vdaka takymto hnusnym kapitalistom tu mame lacne a vsetkym dostupne auta (Ford) lacne pocitace (IBM, Bill Gates, Steve Jobs) lacny nabytok (Ikea) lacne letecke spolocnosti apod.
2.ako podnikatel musim ludi primerane zaplatit-inak si jednoducho nebude mat moje vyrobky kto kupit a mozem to zbalit.
Toto je zakladna matematika kapitalizmu inak velmi presne vyjadrena Jeanom Baptistom Sayom ako zakon dopytu a ponuky (googli)
To, kolko zaraba manager a podnikatel nech ta netrapi, nech ta zaujima kolko zarabas ty sam. Ak sa ti to mali mas moznosti ovela väcsie ako za komancov.


adam   |   ip:178.40.86   |   2011-07-10  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a to kde sú také lacné a dostupné autá a lacný nábytok a lacné let. spoločnosti?, prezraď mi nex si aj ja kúpim. veď ani počítač na ktorom píšem nevlastním.
cordelisavoia, kde žiješ?


ContediSavoia   |   ip:83.254.14   |   2011-07-10  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adamovi:
nezijem na slovensku. Vdaka neznej revolucii sa nam odtoril priestor od Sobraniec po atlanticky ocean. Chce to len trocha snahy.
V krajine kde zijem je to tak ako pisem.
Porovnaj si ceny vyrobkov za soc. a dnes a vynasob si ich koeficientom pomeru dnesnych a vtedajsich platov.


ContediSavoia   |   ip:83.254.14   |   2011-07-10  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravo 1. noci:
V nasom geopoliticko-historickom priestore bolo take daco nezname, neexistovalo a ani sa nikdy nepraktizovalo. Autor sa tu snazi tlacit kaleraby do hlavy. Toto pravo existovalo u niektorych zapadogermanskych a severogermanskych kmenov (skotsko, Dansko, Svedsko) v predkrestanskom obdobi. Krestanstvo tento zvyk uplne vykorenilo pretoze kr. povazovalo mimomanzelsky sex za smrtelny hriech.
Prestante laskavo oblbovat lud.


ContediSavoia   |   ip:83.254.14   |   2011-07-10  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adamovi 2.:
Pozri toto:
http://dolezite.sk/Jo_za_bolsevika_to_se_nam_zilo__145.html


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-10  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=0egOP5oMgNE&;feature=player_embedded#at=207


fidel   |   ip:91.148.8.   |   2011-07-10  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir, máš pravdu kapitalista nepotrebuje vzdelaných ľudí ale sprostých, negramotných a plodiacich deti ako nové služobníctvo ktorí si nevie vypočítať ani vlastnú výplatu a je ochotný drieť na majiteľa nielen vo firme ale ako paholok aj na jeho majetku ?!
Kapitalizus potrebuje len poskokov a negramotu a na druhej strane alfa samca ktorí dokáže mať 6 detí zo 6 timi ženami .... aby nám boli ako vzor. Ale čo robotník stráca spermie a robotníčka plodnosť a ľudia chorlavejú hlavne že nám trepú do hlavy zdravo žiť a stravovať sa.
Ha z minimálnej mzdy a stresov z fabrikanta sen a utópia


marcelKE   |   ip:88.212.40   |   2011-07-11  (07:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak socializmus trebalo len decentralizovat . Socializmus a priama demokracia spolu .


vierona   |   ip:78.98.8.8   |   2011-07-11  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes máme väčšie domy, ale menšie rodiny.
• Viac vymožeností, ale menej času.
• Máme viac titulov, ale menej zdravého rozumu.
• Viac vedomostí, ale menej súdnosti.
• Máme viac odborníkov, ale aj stále viac problémov.
• Viac zdravotníctva, ale menej základnej starostlivosti.
• Smejeme sa primálo, avšak rehoceme sa stále.
• Jazdíme prirýchlo, málo však chodíme
• Pohneváme sa priskoro, udobrujeme neskoro.
• Čítame príliš málo, mudrujeme priveľa
• Znásobili sme naše majetky, ale zredukovali naše základné hodnoty.
• Rozprávame priveľa, milujeme primálo.
• Učíme sa, ako zarábať na živobytie, ale nie ako žiť.
• Máme širšie diaľnice, ale užšie obzory.
• Cestujeme na Mesiac a späť, ale máme problém prejsť cez ulicu a navštíviť susedov.
• Dobýjame vonkajší vesmír, ale nie vnútorný.
• Rozbili sme atóm, ale nie naše predsudky.
• Naučili sme sa ponáhľať, ale nie čakať.
• Máme vyššie platy, ale nižšiu morálku.
• Vytvorili sme viac počítačov pre viac informácií ale menej spolu komunikujeme.


vierona   |   ip:78.98.8.8   |   2011-07-11  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   klen na okraj trochu ekonomiky _Aký bol odpočet, v akom stave sme odovzdávali štát Václavovi Havlovi? V roku 1948 sme prebrali hospodárstvo v stave horšom, ako sa všeobecne predpokladá. Naše národné bohatstvo, teraz mám na mysli objem základných prostriedkov, činili v tej dobe 757 miliárd Kčs, vrátane zásob a doposiaľ nie plne dokončenej a zrealizovanej výstavby. Ak by sme predpokladali opotrebovanie prostriedkov na 50 percent, dostali by sme sa na cca 400 miliárd vtedajších korún. Toto číslo zahŕňa výrobné i nevýrobné odvetvia. Na konci vládnutia komunistov, teda hospodárenia zločinných komunistov vlastnila ČSSR 6000 miliárd Kčs. Majetok oproti obdobiu konca 40 rokov vzrástol sedem a pol násobne. Uvažujme podobne ako v prípade stavu z roku 1948 a predpokladajme 50 percentné opotrebovanie základných fondov. Dostaneme sa k číslu 3 bilióny Kčs. Celých 70 percent, niektoré zdroje hovoria o 80 percentách, všetkých týchto prostriedkov boli obsiahnuté v komunálnom i osobnom vlastníctve. Časť osobného vlastníctva tvorili hlavne rodinné domy obyvateľstva a čiastočne boli prítomné aj v družstevnom vlastníctve.

V týchto číslach sú zakliate inštalované výkony elektrárni, ktoré vzrástli z roku 1948 z 2625 na 21 670 MW, vybudovali sa tisícky kilometrov ropovodného potrubia, plynovodné potrubia. Vybudovali sa stovky kilometrov diaľnic a železničných ciest. Sieť autobusových liniek narástla 5 násobne. Vybudovali sme flotilu námorných lodí, metro, desiatky priehrad a vodných nádrží. Bola budovaná moderná a akčná armáda, stovky moderných podnikov a sieť poľnohospodárskeho zásobovania a nákupu. Za toto obdobie sa postavili stovky škôl, všetkých typov, jasieľ, nemocníc a polikliník, kultúrnych domov, kde sa vo významnej miere sústreďovala kultúrna činnosť obyvateľstva. Stovky hradov a zámkov boli nákladne rekonštruované a mnohé iné.

Za celé obdobie štyridsiatich rokov takzvaného zločinného komunizmu bolo vytvorených 2 330 000 nových pracovných miest, kde základným rámcom bolo nielen právo na prácu, ale aj povinnosť pracovať, čo bolo garantované Ústavou. Tvorba zdrojov národného dôchodku sa zvýšila 7,2 krát. Spotreba obyvateľstva vzrástla 5 násobne. Najdôležitejšou informáciou v tomto smere je, že toto všetko sa vybudovalo výhradne s vlastných domácich zdrojov, bez akýchkoľvek zdrojov zahraničného kapitálu.


vierona   |   ip:78.98.8.8   |   2011-07-11  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stale hovorim o ceskoslovenskej republike -

Málokto vie, že významným vývozným artiklom, ktorý v sedemdesiatych rokoch zabezpečoval slušné devízy bola čokoláda. Naša vývozná čokoláda bola mimoriadne jemná a kvalitná. Odoberali ju aj Američania. Kofilu, Lipo, malinový drops, Gaštany, Karamelky, Rumové pralinky ale aj Granko nám závideli mnohí vo svete. Korunu v tejto oblasti niesli Lentilky, tie sme vyvážali do celého sveta, preto boli u nás často nedostatkovým tovarom. I keď je nutné podotknúť, že lentilky sme zdedili po prvo-republikovom potravinovom hospodárstve.


vierona   |   ip:78.98.8.8   |   2011-07-11  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je pravdou ,ze mi sme sanemali co odnich naucit aKURAT OZOBRACOVAT LUDI-ETE JEDEN POSTREH -vobec by handrova nebola keby rusi nepovedali ze nebudu vojensky zasahovat v ceskoslovensku -toto je faktnie havlove reci pijana !!


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-07-11  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vieronu - to mi su argumenty len co pravda. Ekonomika zalozena na vyvoze cokolady - preco nespomenies ako sme zaostavali vo vede, novych technologiach, inzinierstve. Typicky komunisticky nazor - nasa ekonomika bola najlepsia lebo sme produkovali najviac klincov na obyvatela. Nepustaj tie komunisticke zvasty tu. Ak by nebola revolucia tak ani nepises na internete a na svojom PC lebo ten ti vymysleli ti hnusni kapitalisti. Len nezacni ze JZD Slusovice by nas zachranilo - s tym bolsevici radi arhumentovali ako nase druzstvopomaly vyradilo Microsoft.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol aky si len osvieteny milanko :DDDze keby boli komunisti tak nepise na vebe .lol to ako myslis vazne?doba usla o20rokov milanko za 20rokov by som chcel ale fakt videt kde by bol komunizmus ,keby nas neboli prdali zradcovia.co by sme uz mali ,vceci milanko ,nie len par ludi.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milanko uz za socika prezival dobracky kapitalizmus recesiu,len tym ze rozbil vychodny bol za vydatnej pomoci zapredancov a zradcov ,sa mu otvorili nenasytene trchy kde ludia mali nasporene peniaze,a nekupovali na dlh jak je to teraz nutne.tym sme len predlzili agoniu kapitalizmu,tym ze nas vyzral a prelial nae bohatstvo do svojej krajiny.ale hold vydrzalo mu to necelych dvacat rokov a je v krachu,grecko spanielsko taliansko irsko ,island ,portugalsko,to je len otazka casu milanko kym spandu na uplne dno.lebo kapitalizmus neni system ktory je stabilne udrzatelny ,proste neni sanca.je to system co zziera vsetko aj ludi,milanko ale takemu inofrmovanemu coveku to jaksi nedochadza co mi je divne .mozna preto ze dedo dal pole komunistom aby si vystudoval aj ty proteknce.dokonca si tak vzdelany a rozhladeny ze dokazes tvrdit ze americky prezident ma pravo zabijat ludi nevynych len preto ze je prezidentom 300mega statu,len zasnem jak moze upadnut clovek jak ty ,co dokaze tvrdit takuto vec.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
lol milanko a este nieco to ako chces tvrdit ze sa socika uz neboli pocitace,omg ty si inzinier ?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milanko
len tak pre informovanost uz v devedesiatich rokoch sme mali na zš prve pocitace:D,nilanko a aby si vedel tak to bolo v rokoch 1980-1990abý nedoslo k omiu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-11  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milanko
ked doazes klamat aj v pocitacoch ze ziadne neboli za komunistov tak v com este klames milanko a preco??priznas sa?ze by v tom aj jako utlacali ludi ked klames v pocitacoch co je len nepodstatna vec?budem tvrdit furt ze ty co su za mamonu a maju hodnotu len mamonu na prvych miestach budu vzdy zavadzat aklamat.za penizky.cloveka nezmenis aj ked sa system zmeni oni su furt rovnaky bezchrbtaci.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-07-11  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 - nauc sa citat a precitaj este raz co som napisal. Nepisal som ze pocitace neboli - ale boli 10 rokov pozadu za svetovym vyvojom a rozdiel sa kazdy den prehlboval. Aj aj tie pocitace co boli a co za nieco stali boli vyrobene v tvojom nenavidenom state Amerike a ked neboli tak to sudrohovia pekne skopirovali podla pocitacov vyvinutych v IBM - robil som v tom obore tak viem viat o tom ako ty. Pocitac nie je len stena s blikajucimi svetielkami ako to vydis ty. A o softweri ano nehovorim. A nauc sa pisat zrozumitelne a skus poskladat vety oddelene od sebou bodkami a dat tomu nejaku ucelenu myslienku a formu. Ty ked pises tak to vyzera ako ked stara blazkova otvori usta na trhu a zacne klebetami o tom co nove v kostole a skonci v tej istej vete tym ze sa jej krava otelila.


vierona   |   ip:178.40.25   |   2011-07-12  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333-nedaj sa vyprovokovat-vcera som pocuvala Havla na CT 2bolo to uz 2 pokracovanie -Multimilionar Havel ktorí sa obohatil tym ze p orusil zakon!!Aj tomu veri co vraví??


vierona   |   ip:178.40.25   |   2011-07-12  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre milana-ano?nesuhlasim stvojim nazorom -Veda ci technologie sme tu dostali v podobe odpadu.technologie ?vyroba aut??za nekrestanske vyhody ??ja zasnem ako dokazes pokracovat v hlupostiach ktore pocuvas -


vierona   |   ip:178.40.25   |   2011-07-12  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K odkazu Anticharty sa pripojilo 76 národných, 360 zaslúžilých a viac než 7000 ďalších umelcov z Čiech, Moravy a Slovenska. Niektorí: Rudolf Hrušinský, Jan Hrušínský, Radovan Lukavský, Oldřich Nový, Josef Bek, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková, Vladimír Menšík, Vlastimil Harapes, Ljuba Hermannová, Miloslav Horníček, Miroslav Zounar, Vítězslav Jandák, Otakar Vávra, Jan Werich, Karel Höger, Ladislav Pešek, Bohumil Bezouška, Viktor Preiss, Hana Maciuchová, Josef Vinklář, Josef Somr, Stella Zázvorková, Josef Zíma, Miloš Kopecký, Eva Trajtnarová-Hudečková, František Filipovský, Luděk Kopřiva, Iva Janžurová, Petr Haničinec, Zdeněk Řehoř, Vladimír Brabec, Jiří Vala, Jan Tříska, František Němec, Jiří Štěpnička, Václav Postránecký, Svatopluk Beneš, František Laurin, Věra Galatíková, Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bohdalová, Ljuba Skořepová, Jiří Adamec, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Jaromír Hanzlík, Jana Štěpánková, Otakar Brousek, Lubomír Lipský, Pavlína Filipovská, Boris Rösner, Helena Růžičková, Miroslav Moravec, Ladislav Frej, Ladislav Chudík, Zdena Hadrbolcová, Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Rudolf Pellar, Bronislav Poloczek, Jiří Lábus, Zdeněk Svěrák, Jan Přeučil, Karel Augusta, Jan Kanyza, Oldřich Vlach, Jana Brejchová, Jiřina Jirásková, Magda Vašáryová, Milan Kňažko, Pavel Soukup, Daniela Kolářová, Dagmar Veškrnová, Josef Karlík, Ota Sklenčka, Jiří Adamíra, Jaroslav Drbohlav, Ladislav Potměšil, Zdeněk Podskalský, Tomáš Töpfer, Luděk Sobota, Miloslav Šimek, Marta Vančurová, Libuše Šafránková, Petr Nárožný, Ladislav Rychman, Václav Vorlíček, František Vláčil, Jaroslav Satoranský, Zdeněk Mahler, Jiří Hubač, Milan Lasica, Július Satinský, Stanislav Zindulka, Jan Skopeček, Raoul Schránil, Jan Faltýnek Josef Laufer, Hana Hegerová, František Ringo Čech, Karel Gott, Yveta Simonová, Marie Rottrová, Jiří Korn, Petr Janda, Karel Vágner, Felix Slováček, Ladislav Štaidl, Václav Neckář, Waldemar Matuška, Olga Blechová, Helena Vondráčková, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Eva Pilarová, Karel Černoch, Jaroslav Uhlíř, Petr Eben, Jan Klusák, Jiří Sovák a mnohí iní.-a teraz kricia ze boli prinuteny - - takzvanym pseudo-umelcom na volnej nohe sa tazko zaraba na chlieb rukami !!


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-07-12  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vierona - ti co podpisali antichartu to asi podpisali tak ako sme my museli podpisovat raz na vyske a raz na vojne ze nesuhlasime a ze protestujeme. Asi si zabudla ako to vtedy chodilo.Postavili stol, na nom bola kniha a tam cely rocnik alebo utvar pochodoval a podpisoval sa jeden za druhym. Ak si nepodpisal mohol si povedat zbohom skole (vyske) a na vojne by ta dali skrabat zemiaky do konca vojny (co by nebolo take zle) ale potom ta buzerovali na vychadzkach a podobne. Tolko k "demokratickemu" protestu. Havel nezbohatol podvodne. Precitaj si ze jeho rodina vlastnila vela a ze sudruhovia mu to pekne krasne znarodnili takze dostal len to co mu vratili. Aj ja by som bol rad dostat to po dedovi co mu cerveni smradi zobrali ale teraz na tom pozemku stoji skola. Takze tak. A k tej technologii. Rec bola o socializme. Vtedy nasa technologia zaostavala milovymi krokmi. Truhli 333 si mysli ze ked videl vtedy pri stene blikat pocitac zo svetielkami takze sme na urovni zapadu s pocitacmi. Osobne si myslim ze to bol jeden z dovodov preco sme studenu vojnu prehrali. My sme vyrabali tanky a masiny a zapad na pri pocitacovych simulaciach - ktore robia vzdy - dokazal ze ich povyraduje jedna radost z vesmiru tak sudruhovia v Kremli nemali velmi na vyber. Trochu otvorit oci a trocu sudnosti v rozmyslani nezaskodi.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevite, proc me nepusti do diskuze?Pocitat umim, cislovkuvyplnuju. I hovorove vyrazi uz jsem vymazal. Tohle pisu taky proto, abych si overil, jestli blokuji toto IP.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zkousel jsem 3 prohlizece, a nic. Tohle zase odejde, ale realny prispevek ne. Myslel jsem, ze je zde otevrena diskuze, a misto toho cenzura.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz jsem odstranil i uvozovky, a stale nic. Prispevek se nezobrazi. Muzete mi nekdo napsat mail na admina, abych mu poslal prispevek a zeptal se ho, co je na nem zavadneho?


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz jsem to chtel prelozit do slovenstiny, ale pak jsem si i u jinych diskutujicich precetl, ze je zde cenzura. Jen nechapu, jak to muze tak rychle fungovat. Necenzurovany prispevek se zobrazi rychle. Jak to soudruzi delaji?


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak nevim, jestli sproste slovo je hladomor, nebo katolicka cirkev.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-12  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To druhé slovné spojenie je priam oplzlý výraz. Mne napríklad nejde napísať slovo ***, ktoré znamená generálna modla.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani nemam chuť dočíst diskuzi, když je cenzurovaná.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeste bych poradil moderatorovi diskuze a adminovi (čti cenzorům), aby vyhazovali příspěvky obsahující slovo cenzura a odvozeniny. Ať to není tak okatý.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skoro souhlasim s bazooka. Az na jednu vec. Ze je kapitalizmus nespravedlivy, vime. Ze to komanci mysleli aspon zezacatku dobre, to vime taky. Ale to co se z ideologickeho komunismu vyvinulo do realneho socializmu, to je fakt mnohem mene spravedlive nez ten zlocinny kapitalismus.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  At si kazdy v historii precte o hladomorech, zejmena pak ten v Cine tusim v 50. a pak na Ukrajine, mluvim o 20. stoleti.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oni ti lide (v Cine miliony) behem hladomoru nepotrebovali jidlo, kdyz ho v teto spravedlive spolecnosti nedostali?


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zajimave je, ze nekteri zde argumentuji stejne jako fanaticti katolici obhajujici zlociny katolicke cirkve. Bud je to podle nich demagogie, propaganda, nebo to bagatelizuji, anebo ve stylu: ano, staly se chyby, ale poucili jsme se z nich, popr. byli to chyby jednotlivcu, system jako takovy je dobry anebo jeste lepe: ale ve srovnani s celkovym prinosem, jako rozvojem zdravotnictvi a vzdelani, je to zanedbatelne.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V clanku je zamerne jedna chyba, a to ze srovnava realny kapitalismus s idealnim komunismem.


Milano   |   ip:87.178.11   |   2011-07-12  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Castecne vitezstvi nad systemem cenzora. Osekanou verzi prispevku do diskuze jsem tam dostal po castech. Na dalsi uz nemam silu.


ANONYM   |   ip:78.98.27.   |   2011-07-13  (06:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MIlan .mozno si bol prilis agilny alebo si na vojne bol sarza -inak nechapem -Vystudovala som a nikdy som nic take nepodpisovala moji rodicia neboli v strane -Antichartu podpisovali znami i neznami umelci -vzdy su dve moznosti nepodpisat -tu nejde o to ze podpisali ide o to ze teraz po prevrate sa distancuju -dokonca boli aj v stb-ved cestovali a nemyslim ze do juhosky -Havla som si precitala dobre -a ty nepoznas slovo kolaboranti??
poznam jeho ubohu tvorbu -jeho basne -keby nebolo zapadu ani by sme nevedeli ci vlastne vylucili jeho hry ci knihy -Film "odchazení"Stale sa stazovala stazuje ze nemohol studovat-za onych cias mal moznost odijst a vystudovat tam -lenze tam nebol nikti tu bol pan disidet -je mi na zvracanie ked ho pocujem!vela knih je o ich zivote tych vsetkych spravodlivych-vies ze heslo "pravda zvitezi nad lzou a nenavistov""??je to od slobodomurarov !tak isto strana most híd-je slob.heslo!prosim nereaguj na mna -


vierona   |   ip:78.98.27.   |   2011-07-13  (06:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujima ma meno skanska??je to dcera po dr horakovej novej ceskej hrdinky abo bol volakedy fucik??


vierona   |   ip:78.98.27.   |   2011-07-13  (06:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven-uz sme prisli pri nastolení toho neokolonializmu -presviedcaju nas dene o tom ako sa bohatne -Havel oponuje ze dve generacie musia sa vymenit aby sa zmenilo chapanie ludi -Pochopila som to tak-ze sa zabudne na system ktorí bol dost dobrí k ludom pre vsetkych!-teraz ide na cs min-Film bocianie hniezdo tak nejak to bolo na 99%


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-13  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ak by nebola revolucia tak ani nepises na internete a na svojom PC lebo ten ti vymysleli ti hnusni kapitalisti.

-citat z tvojoho prispevku milanko ,takze bud nevies pisat alebo tvrdis toto ,to znamena ze len kapitalisti pokial vydim dobre vymyslei pocitac a internet.ja tvrdim milanko ze sme mali uz v tej dobe pocitace,take iste ako kapitalisti az casom sa vyvynuli pocitace na uroven taku ako maju dnes ,milanko .ale komunizmusuz bol davno prec,suhlasim s tebou ze komunizmus padol ,ale nie preto ty trudik ze im ukazali simulaciu na pc,ale preto ze im odpalili cernobyl.preto ich prinutili po tichu odist do dymu,lebo keby to neurobili odpalili by im dalsiu atomovku,ty ludomili,ako ty milanko.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-07-13  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre 333 - skus sa nadychnut, zadrz dych, pocitaj do 50 a potom napis prispevok s tym ze porozmyslas co je jeho obsahom, kde je hlavicka, jadro a zaver a prosim ta pouzi vety ukoncene bodkov. Tvoj prispevok je ako gulemetne salvy, nevies kde idu, kde im je koniec. Blabolit ze zly kapitalisti odpalili rusom cernobyl to je teda sila. Nebol si to nahodou ty co pisal ze americania vypustili pasavku zemiakovu aby nas znicili? To viez ze sme mali pocitace rovne tym co sa vyvinuli na zapade - mozno v tvojej hlave. Ale v realite ani zdaleka. Nechce sa mi vypisovat rozdiely ake boli len ti poviem ze JZD slusovice nas so svojimi pocitacmi neprinieslo na uroven zapadu ani zdaleka. Ty mudrlant - a nepraskli nahodov zly kapitalisti aj Tunguzsky meteorit na rusku podu? Z teba naozaj vychadzaju rozumy len co je pravda....


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-13  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Môžeš obhajovať ideologiu aale že obhajuješ to čo tu bolo to sa Ti divím. Boli sme vtedy podstatne chudobnejší. To že momentálne kapitalizmus kape je tým že už neni čo nové vyrábať, neexistujú nové výrobky v ekonomike ktoré by to potiahli. Kapitalizmus je lepší na budovanie socializmus, resp.komunizmus je lepši keď už neni čo budovať tak ber to z nadhľadom každá doba si vyžaduje svoj izmus.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-13  (22:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milanko
jasne ani sme sa nepriblizili k ich pocitacom:)tak ako sme ani polnohospodarstvo pred 1989 nemali na svetovej urovni co ani zapad nemal.ale skoda ze len u takych zapredancov ako ty.co nedokazu poveddat pravdu objektiivnu.a budu zavadzat a zavadzat,milanko vies co bol najvacsi problem a preco sa udialo v 1989 to a dopadlo jak dopadlo ze existuju zapredanci a chamtaci co budu aj 20rokov po klamat a zavadzat,a dokonca sa uz chystaju aj zatvarat.chybaje v tom ze slovac nkiektora vzdy bola judaska a vzdy sa dala kupit a prisluhovat inym nad nami,ci sa druhej svetovej,ci sa sociku ci po nom.su ludia ktory dokazu aj otca a mat predat za mamonu.nielen svoj narod zradit.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-13  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
neuraz sa ael kapitalizmus je lepsi na budovanie?to ako myslis fakt vazne?kapitalizmus je a bude vzdy zdieraci sistem minoritty co ma kapital majoritu.neuraz sa ale snivat to co snivaju kapitalisti ze rast ekonomiky bude vzdy je naivita hodna blbatu v materialnom svete ma vsetko svoje limity.aj stat sa neda dojit do nekonecna ako ho dojili bohaty napr v grecku cez dlhopisy ,a ked uz hrozilo ze pridu sukromne osoby o mailand tak vsazli cez evro val inym ,ten evroval sluzil len na jedno aby sa sukromnici zbavili greckych dlhopisov a vratili sa im peniaze ,a tak presli na staty eu a ebc.oni neprisli o nic ale pracujuci v eu ,len jaksi nik to ludom nepovedal jak obabrali bohaty zas len chudobu.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-14  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Čo tu splietaš eurovaly do toho. Jasne že je kapitalizmus lepši na budovanie. Na to je aj jednoduchy dôkaz, kapitalizmus bol podstatne viac technologicky vpredu ako socializmus.. A s technológiami to nad socializmom aj vyhral.. Socializmus to je parádny systém keď už je všetko vybudované a netreba sa nikde za ničím ponáhľať iba stačí rovnomerne prerozdeľovať výsledky práce všetkých pracujúcich .. Ale tam sa už nikto ani nepretrhne aby šiel technologicky dopredu.. Kapitalizmus ten doslova všetkých núti isť technologicky dopredu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-14  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
tie evrovali tu splietam preto ze to co mali neiste v rukach sukromnici v dlhopisoch greckych preslo do opateri statou eu cez evrovali.cize ak ich grecko nesplate tak sukromnikom je to jedno lebo staty eu uz maju v rukach grecke dlhopisy a on ma hotovst z eurovalu,skoda ze nechapes,

a k tomu kapitalizmu,kapitalizmus buduje vsetko co prinasa zisk a nie veci prospesne ba verejnoprospensne. ,ako su skoly a td tych par skol co financuju sorosovci ,financuju preto aby mali zavsetenych pre seba.porovnaj si co budovali za sociku a co buduje kapitalizm v tejto dobe a kde vraza technologie najmodernejsie a potom mi tvrd ze buduje.viac ako socik,


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (08:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Máš staré informácie, súkromný sektor príde o peniaze Gréci odkúpia svoje dlhopisy ktoré predali za polovičnú cenu a na to bude použitý ten uroval.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

A čo sa budovania týka, iste že kapitalizmus buduje školy ale také ktoré majú perspektívu pretože kapitalizmus sa prispôsobuje predpokladaným podmienkam, to čo prinesie v budúcnosti zisk, teda hodnoty a nie ideológii.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Jasné že buduje viac ako socík veď si len porovnaj ako je vybudovaný kapitalistický západ a bývalý soc.východ.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tu na Slovensku zatiaľ žiadny poriadny kapitalizmus nie je, tu sa iba rozkrada to stare čo bolo ale to nie je chyba kapitalizmu ale ľudí ktorým je to pohodlnejšie ako pracovať.Zachvíľu už nebude čo rozkrádať.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

A so mnou sa budeš zbytočne hádať ktorý systém je lepší, lebo všetko je to v ľuďoch a nie v systéme. Na slovensku sa kradlo za sociku a rozkrada sa republika aj teraz. Všetky Tvoje dane a platby štátu sú rozkrádané politikmi a štátnymi úradníkmi cez rôzne pochybne tendre a podobne. A ja som kapitalista vždy si niečo vymyslím čo budem vyrábať, zariadim si na to technológiu a vyrábam síce v malom ale žije sa mi podstatne lepšie ako za sociku len preto lebo som ochotny a schopny do toho niečo na začiatku dať no a potom mam z toho osoh. Za toho sociku ktory tu bol to možne nebolo ani nahodou.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zistil som že mi nešlo pridať slovo socializmus musel som písať socík.. To je čo za cenzúra ?


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skúsim ešte raz za socialzmu..


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za socializmu to nebolo nič moc.. Teraz to ide.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Keď si myslíš že socík bol lepši patríš do kategórie ľudí ktorí chcú od seba málo a od štátu veľa. Si ochotný sa vzdať svojich slobôd v prospech celku a od celku očakávaš že Ti zariadi prácu a sociálne istoty. Ja nič také od štátu neočakávam a ani nevyžadujem. Štát je tu na to aby chránil môj súkromný majetok a moje práva a takisto práva iných. Prácu si máme zabezpečovať sami pretože sme vynaliezavejší ako moloch štát preto bude kapitalizmus vždy výkonnejší a bude viac budovať ako socializmus.. A to že niekto sedí pod mostom, čaká niečo od štátu teda od tých ostatných (lebo štát to sme vlastne my všetci) a plače ako sa má na tom svete zle a nepohne zadkom tak za to ja nemôžem.Nič na tom socíku pozitívne nevidím, iba ak biedu pre všetkých naraz lebo socík je systém kde sa všetci ulievajú a čakajú na štát že štát všetko zariadi.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-15  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm len taka mala vec este .je to o ludoch to mas pravdu,to ze niektory makali za socika a iny ako mohli sa zasivale je skutocnost.ale kapitalizm je taky ako ho mame tu tak aj tam vonka tam tiez su miliony ludi pracujucich okradany ,to ze mali lepsiu mzdu a este su dozvkuky toho , je len otazka casu kedy aj o to pridu,definitivne vid grecko.kapitalizmus je proste system ktory sam seba a vsetkych vedie do zahuby okrem hornych vyvolenych.ale to vsetko je len otazka casu kedy aj u nas prepukne v plnej nahote,som rad ze sa mti dari a ze si bol s tych stastnejsich co mali na rozbech ,


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-15  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k cenzure ked si za tak ti ide ked si proti ako maju oni nazor tak ta stopne musis pisat napr asocializmus a tak.potom,vsak t mame slobodu ,uz konecne chapes tu slobodu skutocnu?


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-15  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Neviem či to bola cenzúra ale nešlo tam slovo za socializmu. Musel som to zmeniť, možno to bola nahoda ale bolo to automaticke. Pozri k tomu kapitalizmu to je veľmi jednoduche, kym je v kapitalizme čo vyrábať a kým je kde rásť tak kapitalizmus funguje a nie je to o tom že sú ľudia okrádaní lebo spolu tvoria jeden fungujúci celok kde sa vyrába pre tých ktorí ten tovar ešte nemajú. Stále neni dosť pre všetkých a tak sú jednoducho vo výrobe zapojený skoro všetci. Horšie je to ak už neni čo vyrábať, trhy sú presýtené potom dochádza k tomu že kapitalizmus vedie postupne do zahuby všetkych. Vtedy už nič ine neostava iba ten socializmus alebo nejake ine prerozdeľovanie prostriedkov, nie podľa toho koľko čo kto vyprodukuje lebo jesť potrebuju všetci..


vierona   |   ip:95.102.19   |   2011-07-16  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by nebola revolucia tak ani nepises na internete a na svojom PC lebo ten ti vymysleli ti hnusni kapitalisti.
pre Milana -neviem ci pocitace su pre nas zivot tak dolezite -pocitace boli no nie vsade -ludia sa stretavali co bolo je a bude najdolezitejsie -tato technika je len na to aby mali vsetko pod kontrolou!!usetrene peniaze -hypoteky kam chodis a co ta zaujima -Im predovsetkym ide o informacie o kazdom cloveku -ved len blb moze vyhlasit ze deti sa nemusia ucit pisat-ked su pocitace !!vierona   |   ip:95.102.19   |   2011-07-16  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poniektorí co tu pisu veria ja tomu,ze grecko si moze za to samo-kedysi ked iny narodch chcel ovladnut iny narod a dostat jeho zem a bohatsvo boli strasne vojny aj niekolko rokov -tento novy svet nam ukazal ze ovladnut narod sa da aj inak vziat mu jeho svete pravo na svoju zem -dost je o tom popisane vytvorte si vlastný nazor -


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-16  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To nie je žiadny nový svet, to ide ešte stále o ten starý, plný omylov a zlých rozhodnutí, kde jeden systém nahrádza ešte horší, kde ľudstvo stále viac a viac padá.

Aj komunisti to vedeli, že im to raz padne, ak nezmenia svoje smerovanie. Už v polovici 80. rokoch sa verejné hovorilo, že socializmus padne, pokiaľ nezmení svoju politiku v určitých veciach. Veď stačilo tak málo, otvoriť hranice, nech si teda každý ide kam chce, slobodné voľby, neobmedzovať vieru ľudí v Boha, kto chce nech podniká, a verte, že dodnes by socializmus tu bol. Ale ono tí komunisti práve to chceli, aby padol, hoci vedeli, že stačí to urobiť, o čom píšem. Ale oni to nechceli, oni sami chceli, aby to padlo, lebo všetko ma svoje hranice trvácnosti, teda aj ten socík, bez ľudskej tváre, tak ako ten príšerný kapitalizmus. Myslíte si, že prečo Dubček volal po socializme s ľudskou tvárou? Prečo bol umlčaný? Prečo vpád spojeneckých vojsk, len aby sa na silu niečo udržalo? Skúste porozmýšľať, možno už konečne pochopíte, že prečo socík padol, a rýchlo...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-16  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
preco pad ruskych vojsk v 1969 zo strategicko-vojenskych dovodu,zssr si vtedy nemohlo dovolit dvadsat rokov po vojne aby prisiel kapitalizmus ku ich hraniciam.poterbovali este stale narazovu zonu,a preto prisli do csfr aby to nedopadlo tak ze kapitalisti by nas uchmatli uz vtedy.vtedy este boli v zssr ludia ktori chceli aby to bolo stale take iste ,co v roku 1989 uz nie a to dosledkom odpalenia cernobylu ty zarity co sa nechceli dat kupit kapitulovali a ty ako gorby co sa dali kupit tak to uz do troch rokov odtiahli spoli ss kapitalistami do uspesneho onca v podobe neznej,myslis ze keby vtedy gorbi a mnohy nekolaborovali ze by nezna bola nezny?ak ano tak je to fest velka naivnost,narodil som sa v sociku a mojmu statu v ktorom som sa narodil patrilo skoro vsetko,a stat su ludia vseci.moj stat bol napadnuty a kolaboranti sa dostali do vlad mnohych po neznej a umoznili prevziatie statneho majetku sukromnim osobam,ktore ale pomalia isto nahradzaju soros elitaci eraz.moj stat bol surovo napadnuty a vykradnuty a rozpredany,dnes je tu s toho co tu bolo len smutne vyrabovane a zadlzene torzo po usi,a vola sa to slovenska republika.stat kde su ludia ktory neboli zdierany prinuteny robit kolaborantom a zapadniarom nepriatelom predosleho statu otroka ,


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-16  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, tak to nemyslíte vážne, že preto tu vpadli? To hádam nie, že pre nejaký nárazník pre ZSSR. My sme boli nárazník len, tak to by možno sedelo, alebo sa mýlim? Aha, tak preto ich vtedy s kvetmi vítali obyvatelia ČSSR, tešili sa, mávali im, lebo slobodu im uchránili...

Veru, máte čudné vyjadrenia na určité udalosti, nehovoriac, čo potom nasledovalo, ale to vám opäť nejak uniká.


vierona   |   ip:95.103.20   |   2011-07-17  (05:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenze v roku 1968 bolo tu plno rozviedok mossad,a cia -zo zapadu si tu chodili obzerat majetky a ludia boli v soku pisem o bycajnych ludoch -bola to strasna doba uz vtedy zapad kolabovala vytvorili uniu staou potom jju premenovali na EU-nemusita verit ale euro bolo uz vtedy vymyslene !a uverejnene v novinach-


vierona   |   ip:95.103.20   |   2011-07-17  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak si stale myslite ze doba je pre nas mylite sa

Ve své knize z roku 1970 Mezi dvěma věky: Americká role v éře technetroniky napsal Brzezinski následující.
"Éra technetroniky znamená postupné zjevování se kontrolovanější společnosti. Takováto společnost bude ovládána elitou neomezovanou tradičními hodnotami. Brzy bude možné prosadit téměř nepřetržitý dohled nad každým občanem a udržovat o každém občanovi úplné a aktualizované složky obsahující i ty nejosobnější informace. Tyto složky budou podléhat režimu pohotového přístupu úřadů."
Zní tohle jako muž, který by projevoval sympatie s ekonomicky deprivovanou podtřídou, jak Brzezinski během svého interview s MSNBC předstírá, nebo je to muž zděšený z toho, že nový světový řád, který pomáhal vybudovat, je stává ohroženější kolapsem, i když utahuje šrouby té ve vzrůstající míře uvědomělé, naštvané a zoufalé populaci?
Zdroj: www.prisonplanet.com/brzezinski-middle-class-unrest-to-hit-u-s.html


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-18  (07:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veirona
ved zidia to maju uz starocia naplanovane ako zavladnut nad celym svetom,myslite ze v libyi bojuju za ropu,nie jedinym cielom je tam nadvlada nad vsetkym a hlavne nad ludmi.myslite ýze preco zhoreli velke kniznice v rokoch okolo 1600,vtedy znicili vsetku pravdu o svete a nanutili len tu svoju loz o svete ,tak ako peniaze a cas meranie.a veznite si ze elitas vlstni 80%majetku tochto sveta,takze minimalne este dvadsat im chyba aby mali cely svet.a to je len otazka casu.kratkeho,uz len rozbit par statov,a dostat pod kontrolu vdaka zapredancom ako u nas miklosom a radic a curindom.


fidel   |   ip:91.148.33   |   2011-07-28  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus narobil z ľudí bojazlivých, chorľavých, trpiacich na depresie a single ktoré nechcú si zakladať rodiny za cenu trápenia a splácania hypoték v neistote že prídu o prácu a tým zadlžovať svoje deti, vzrástla kriminalita a sebevraždy, ľudia prestávajú veriť.
Kapitalizmus zničil a ničí viac ľudí a rodín ako sa prikladá komunistom.
Koľko rodín len na Slovensku príchodom kapitalizmu s rozviedlo, prišlo o domovy stalo sa bezdomovcami nemá na lekára kvalitné potraviny? Veď kapitalizmus je novodobí perfektný socializmus pre bohatých v ktorom peniaze, moc a postavenie sú na prvom mieste, veď sa dá kúpiť titul, kopu právnikov, kvalitná starostlivosť, strava...
vierona   |   ip:95.103.22   |   2011-08-13  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan -
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ
Vedúcou služobného úradu na ministerstve financií bude Jana Červenáková. Ivan Mikloš si ju vybral napriek tomu, že spomínaná žena podniká s jeho manželkou.
Ešte za druhej vlády Mikuláša Dzurindu bol Mikloš kritizovaný za to, že Červenákovú určil za úradníčku osobitného významu, čím získala lukratívnejší plat. V niektorých prípadoch to bolo takmer o tisíc eur viac, ako dostávali jej kolegovia z iných ministerstiev na rovnakých pozíciách. V súčasnosti si ju na rovnakú pozíciu vybral k sebe opäť. Napriek tomu, že Miklošova manželka Jarmila figuruje spoločne s Červenákovou podľa obchodného registra v eseročke Cinderella family servis. „Pani Červenáková vykonávala funkciu vedúcej služobného úradu aj v rokoch 2002 až 2006 a veľmi sa osvedčila,“ (kliknite, stojí to za to – moja poznámka) odkázal nám Mikloš. Nástup Červenákovej schválila v piatok na svojom prvom zasadnutí vláda Ivety Radičovej.“
***
„Ďalší klientelistický prípad – pani Mathernová. Pani Mathernová je agentkou pána Sörosa…
Vydržte, ukážem vám, hneď vám ukážem dokumenty.
Pracovala v kancelárii podpredsedu vlády Mikloša ako poradkyňa pre ekonomickú reformu v rokoch 1999 až 2000. Bola platená z kontraktu PHARE s mesačným platom viac ako 700 tisíc korún. Prepáčte, 730 tisíc korún. Mesačný plat 730 tisíc korún…
730 tisíc Sk. No vidíte, však dobre ste počuli. Takže 730.
Pani Mathernová aktívne organizovala pre podpredsedu také aktivity, ako napríklad výber poradcu pre privatizáciu bánk. Dokonca sedela tam aj vo výberovej komisii. Po uplynutí kontraktu pán Mikloš intervenoval za predĺženie jej financovania napriek tomu, že je to proti všetkým procedúram, a napriek tomu, že Európska komisia toto odmietla.


fidel   |   ip:91.148.23   |   2011-08-13  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona
máš plnú pravdu každý si chce pomôcť a aj sebe s svojím blízkym len to že za socíka boli ľudia viac postihnuteľný a nedovolili si to čo teraz. Oni demokrati si vlastne vybudovali komunizmus doplnený kapitalizmom a nám obyčajným ľudom sa vysmievajú do očí svojou chamtivosťou,beztrestnosťou.....


sando . dexepady6   |   ip:213.151.2   |   2011-10-04  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetci sa tu hádate o tom čo bolo lepšie , ale za Komančov sa postavili celé mestá a sídliská pre milióny ľudí a za posledných dvadsať rokov iba byty pre bohatých. ak máte gule tak navrhnite ako by mal vypadať systém ktorý by fungoval.


DanielSmith . tewokequ84   |   ip:95.141.20   |   2014-08-24  (07:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Moje meno je pán Daniel Smith, som súkromný veriteľ, ktorý rozdávať
pôžičky na súkromné ​​a firemné jednotlivcov. Už ste bola odmietnutá
toľko bánk? Potrebujete financie založiť svoje podnikanie? Páči sa
budete potrebovať financovať pre rozšírenie svojho podnikania? Alebo potrebujete
osobné pôžičky?. kontaktujte nás :: danielsmithinvestment01@hotmail.com

Dlžníci DATA FORM

1) Vaše meno
2) SEX
3) Vaša krajina
4) Vaša profesia
5) Váš rodinný stav
6) Telefón
7) MESAČNÝ PRÍJEM
8) ADRESA
9) ÚČEL
10) PÔŽIČKA ŽIADOSŤ
11) Doba trvania úveru

kontaktujte nás :: danielsmithinvestment01@hotmail.com
S pozdravom
Pán Daniel Smithdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Hypermarket, jeho pán a otrok

...modus operandi


Havel hrdina.

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

SOPA: Americká vláda se snaží zničit internet

Evoluce a druhý zákon termodynamiky

"FICO" v roku 2008 Gorilu protiprávne skartoval...

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Momentky z, ehm, z EHMK2013

Počátek občanských nepokojů v USA?

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!

Alternatíva priamej demokracie

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.5801 s