23. September 2019
    
Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945 - Dolezite.sk

Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


  2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945

A.       Často počuť z úst niektorých, že Jozef Tiso bol fašistickým slovenským prezidentom.  Alebo inak povedané, že bol fašistom. Uvažujme.

 

1.      Tiso udelil vyše 9000 výnimiek židom, ktorí mali byť deportovaní. Tiso si túto možnosť udeľovať výnimky musel vynútiť, keďže židovská otázka nebola v jeho kompetencii (bola v réžii Tuku). A teraz zásadná otázka. Prečo by fašista udeľoval výnimky židom? Veď ako fašista by sa musel tomu tešiť – tým odchodom nenávidených židov.

2.      Tiso chcel niekoľkokrát abdikovať na svoju funkciu prezidenta kvôli znechuteniu z celkovej situácie. Napokon ho židia prosili, aby ostal. Prečo by fašista chcel odísť z postu prezidenta? A prečo by sa fašista nechal prehovárať židmi, aby ostal vo funkcii? No nie je to na hlavu postavené? A prečo by mal byť fašista znechutený z celkovej situácie, v ktorej mohol lusknutím prsta odstrániť všetkých židov?

3.      Prečo údajný fašista Tiso nebol na zozname vojnových zločincov? Ako je vôbec možné, že prezident republiky, ak bol taký fašista za akého ho teraz niektorí označujú, na tých zoznamoch chýbal? Alebo si budeme myslieť, že ten zoznam robili nejakí nesvojprávni diletanti, ktorí žrebovali z klobúka? Alebo, že prezident republiky bol len taká bezvýznamná osôbka, ktorá nie je podstatná?

Tieto tri body (a je ich aj viac) jasne dokazujú, že Jozef Tiso nebol za žiadnych okolností fašistom. Lebo fašista sa inak správa a to je nepopierateľné. Pri podstivom preštudovaní tohto obdobia by sme zistili, že aj ako prezident nemal všemožné kompetencie (veď sme mali svoje ministerstvá s ich právomocami) a že Tuka a spol. ťahali štát k zlu a Tiso bol tomu brzdou – ťahal štát k Svetlu. Pozrite si výpoveď priameho svedka [1].

 

B.      Ďalší argument niektorých jedincov proti Tisovi je ten, že Slovenský štát vznikol prispením Hitlera, že vznikol jeho vôľou, že Slovenský štát je Hitlerov produkt, že ide o Hitlerov fašistický slovenský štát. Alebo, že nebyť Hitlera, tak by ani náš štát nevznikol.

Ďalším proti Tisovým a proti slovenským argumentom je ten, že Tiso si mohol vybrať medzi väčším alebo menším zlom, pričom slovenský parlament (nie Tiso) si vybral to menšie zlo (inak by Slovensko bolo pod vládou fašistického Maďarska). Ale niektorí rojkovia odtrhnutí od zdravého uvažovania by zrejme chceli to údajné väčšie zlo, aby sme my ostali čistí, bez našich deportácií židov. Židov by samozrejme deportovali tak či tak Maďari - aj tie výnimky, ale hlavná vec, že my by sme ostali čistí. Farizejstvo pod rúškou akejsi ,,humanity“!

 

Cítim, že nastal čas, kedy Pravda vychádza na povrch a skoncuje s tými rôznymi lžami.

Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT by vznikol tak či tak aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. Za žiadnych okolností nešlo o voľbu väčšieho alebo menšieho zla ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.

 

C.      Ďalším protislovenským argumentom často býva, že náš štát bol fašistický.

Je pravdou, že fašistické činy z tých najvyšších politických kruhov tu boli realizované. Že určité skupiny v štáte presadzovali riešenie židovskej otázky a tieto veci sú bez akýchkoľvek diskusií zločinom! Je však aj pravdou, že Tiso a spol. tieto tlaky blokoval. Takže naša vláda mala dva prúdy. Dalo by sa teda povedať, že jej prejavy boli schyzofrénne. Tuka ťahal štát k zlu, Tiso k dobru. Na to, aby sa Slovenský štát mohol nazvať fašistickým by sa však musela vláda – jeho politická moc i väčšina národa prihlásiť k tejto ideológii, čo v prípade nášho štátu neexistovalo. Naša politická moc bola rozpoltená (jedny Svetlo, druhí temno) a ľud obecne bol s takouto ideológiou nerovnorodý. Veľké množstvo ľudí s nasadením vlastného života ukrývalo židov vo svojich domoch. Náš štát sa preto nemôže označiť ako fašistický.

Ako označíme dnešnú Slovenskú republiku, ktorá vznikla 1.1.1993? Od jej vzniku sa systematicky pracovalo na rozkrádaní majetku štátu! V roku 1999 sa demokraticky teda nami volená politická moc rozhodla kolaborovať s NATO a USA a povolila prelety ich lietadiel nad našim územím (Grécko ako člen NATO to nedovolilo ani Rakúsko a iné štáty), ktoré bombardovali Juhosláviu (ešte k tomu bez mandátu OSN). V roku 2003 opäť naša politická moc podporila útok USA a jeho spojencov na Irak. A v roku 2010 naši predstavitelia opäť podporili bombardovanie a zmenu režimu tentoraz v Líbyi.

Všetky tieto agresívne ataky sú obyčajným zverstvom svetových vodcov a musia byť súdnym človekom odsúdeniahodné. Žiaľ, Slovenská republika tieto zverstvá podporila.

Nehovoriac ešte o tom, že Slovenská republika podporuje svojimi zákonmi mnoho zvráteností, akými sú úroky, ktorými hŕstka bohatých neslovenských pijavíc ožobračuje pospolití ľud. Naproti tomu Slovenský štát 1939-1945 mal bezúročnú politiku a razil si vlastné peniaze.

Alebo potraty, ktoré majú na svedomí tisícky zavraždených ľudí.

Alebo zdravotníctvo, ktoré sa stalo biznisom a doslova slúži svetovým farmaceutickým koncernom.

Alebo spravodajstvo – americká propaganda, ktorá prefíkaným spôsobom vymýva mozgy národu.

Alebo rôzne občianské združenia, nadácie financované záujmovými finančnými skupinami, ktoré ako trójske kone fungujú v našej republike pre cudzie záujmy.

Atď.

Ako naše deti o 30, 50, 100 rokov budú hodnotiť našu Republiku, ktorá vznikla 1.1.1993? Ako fašistickú? Ako na republiku majúcu krv na rukách? Budú zrejme živo debatovať. Páčilo by sa vám, ak by uvažovali o tom , či bolo vôbec dobré , že sme vznikli ako samostatná republika?

Ja im však odkazujem, že vznik našej samostatnosti bol úplne prirodzeným, dobrým a  Bohom chceným dejom a musíme si tento dej, našu republiku vážiť a ctiť, ale naše chyby ostro odsúdiť (nielen tie hore napísané). Taktiež  samozrejme, si musíme uvedomiť, že ako nazvať tento štát, keď sa spolupodieľala na tých zverstvách? Opäť platí, že sa na to musíme dívať ako na celok, lebo do vrchných mocenských kruhov sa poväčšine žiaľ dostanú len kreatúry s vidinou osobného prospechu. Väčšina ľudí s týmito vecami nesúhlasila. Preto ju nemožno nazvať fašistickú alebo agresívnou. To nie. Dnešnú republiku by bolo možné nazvať kapitalistickou, keďže drvivá väčšina ľudí a aj politická moc sa zaoberá len naháňaním za peniazmi. A aj duchovne lenivou, lebo žiaľ, väčšina populácie a ani politická moc nemá záujem o duchovné prebudenie.

Ja osobne som teda na Slovenskú republiku hrdý, chápem jej vznik ako prirodzený a ako dar od Boha. Avšak idealizovať si ho nie je možné.

Tak to je aj so Slovenským štátom 1939-1945.

V tomto štáte aspoň Tiso sa snažil o nejaké politické zákroky blokujúce Tukov a nemecký vplyv. V súčasnej republike v politických kruhoch, žiaľ, nikoho takého nevidieť! Nikoho silného, ktorý by chcel zmierniť to smerovanie do bahna a špiny. Tým samozrejme neglorifikujem Tisu ako ideálneho. Napríklad kresťanský katolicizmus, ktorý presadzoval, mne osobne nie je pochuti. Ale on, ako katolík to aspoň myslel úprimne. Kdežto tie dnešné akože kresťanské strany sú len bandou farizejov, ktorí si s pojmom ,,kresťanský“ vydláždili cestu k politickej moci.

[1]  http://www.youtube.com/v/4pUo3tqR4v8">http://www.youtube.com/v/4pUo3tqR4v8" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="320">

ZDROJ: http://martinhrustinec.blogspot.sk/2013/03/uvaha-o-tisovi-slovenskom-state-1939.html


Martin Hruštínec
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Andrej . bomefumi93   |   ip:91.229.29   |   2013-04-28  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete aky bol rozdiel medzi politikmi vtedy a dnes?Ze politici vojnovej ery boli viac svojpravne,samostatne a odvaznejsie persony,ako ti dnesni uboziaci,ktori sa trasu nazorov bohatych mecenasov,nazorov Bruselu,eurouradnikov,mimovladiek a podobnych zakodnickych organizacii a v neposeldnom rade "podnikatelov" Cernakovho typu.Potom sa ani nemozeme divit,ze to tu vyzera tak,ako to vyzera.A zatial co za vojnovych rokov sme boli celkom prosperujuci stat,dnes sme v krize a zadlzeni az po usi na starocia dopredu.A ted babo rad..


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.170   |   2013-04-28  (17:24)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  K článku: Stručne a jasne!

K bodu A 1./ 9.000,- židovských výnimiek za pozornosť?!
2./ nuž parazitujúci bohatí židia ho prehovárali, vedeli prečo!!
3./ počul už niekto o vojnovom zločincovi, ktorý by bol farárom??

K bodu B /
tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 za vojensko-mocenských tlakov, bez vôle občanov, tak vznikol fašistický Slovenský štát prispením Hitlera, jeho vôľou, je Hitlerov produkt, teda ide o Hitlerov fašistický slovenský štát.

K bodu C /
áno, Slovenský štát bol fašistický, bojoval na strane fašistického Nemecka a z toho vyplýva, že aj SNP bolo chápané ako protištátne a protifašistické povstanie a je zaujímavé že mnohými je SNP takým považované aj v súčasnosti!

Áno, aj súčasná SR je parazitujúci chazaro-sionistický-žido-kresťanský zločinecký fašistický systém!ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-28  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan >> "K bodu B /
tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 za vojensko-mocenských tlakov, bez vôle občanov"

Hovor za seba, nie za "občanov". Poznám hneď niekoľko "občanov", ktorý si vznik samostatného Slovenska priali. A nebolo ich málo.

A bez "vôle" silnejších vznikol v dejinám máloktorý malý štát. Československo by nebolo vzniklo, keby Francúzi, Briti a Američania neboli chceli aby vzniklo.

Vojnová Slovenská Republika nebola na Hitlerovi viac závislá ako predvojnová Československá na Francúzku a povojnová na ZSSR. A tá po-"revolučná", včítane dnešnej rozdelenej na USA.


jan >> "tak vznikol fašistický Slovenský štát prispením Hitlera, jeho vôľou, je Hitlerov produkt, teda ide o Hitlerov fašistický slovenský štát."

Nie, nebol to Hitlerov produkt. Bol to produkt niekoľko storočnej emancipácie Slovenského národa. Hitler ju len využil na svoje vlastné ciele ale on ju ani nevytvoril ani vytvoriť nemohol. Národy nevznikajú z vôle jedného človeka. Takú silu jednotlivec nemá.


Mik . feqyhave63   |   ip:84.16.32.   |   2013-04-28  (20:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Charakter prezidenta Tisa chýba tým špinavým bielym koňom, ktorí nám vládnu v terajších časoch! Špinavosti, ktoré páchajú na našom národe sú väčšie o to, že ich páchajú dobrovoľne za svoj dočasný prospech.
A ešte niečo! Aj Hitler bol len nastrčená figúrka...
klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-28  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ojektívne kritéria hodnotenia osoby Tisa a existencie Slovenského štátu -vojnového sú vždy len a len politickou objednávkou a sú tendenčné /osobné/! Môj názor :u samotného Tisa prevládaju viac negatíva! Existencia vojnového štátu bola prínosom, prevládajú pozitíva!


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-28  (21:47)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ajtaksada
/Nie, nebol to Hitlerov produkt. Bol to produkt niekoľko storočnej emancipácie Slovenského národa./

Slovensky narod bol niekedy vo svojej historii (dokonca vraj niekolko sto rokov) emancipovany ? To kedy prosim Vas ?

Druha moznost je ze nepozname vyznam cudzich slov, tak odporucam ich radsej nepouzivat.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-28  (21:51)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Len zopakujem, čo hovorím vždy - áno, mám v tomto dilemu: Ako sa postaviť k osobe Tisa? Bol faráriskom, ktorých z princípu nenávidím. Ale on v historickom kontexte onej vojnovej doby svojimi zásadnými rozhodnutiami zachránil Slovenský národ. Vedel, že pravdepodobne skončí zle, ale rozhodol sa tak, ako sa rozhodol. Preto sa výnimočne povznesiem nad jeho blbý krucifixový fetiš. Vtedy šlo o viac a on to pochopil. Za existenciu Slovenského štátu sa nemáme prečo hanbiť a Obrezanci nám môžu byť ukradnutí. Dnešní pohrobkovia partizánskych banditov nech sa udusia svojimi komunistickými dvestopäťdesiatpäťkami. Táto kapitola dejín nie je ešte definitívne uzavretá a príde čas, keď sa historici budú môcť skutočne nezainteresovane vyjadriť o tzv. "slávnom" povstaní...


Pandemonium . damykave02   |   ip:91.127.51   |   2013-04-28  (21:53)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  keď už zachránil 9000 židov, tak, za tisa a za hlinku, obrežme si cicinku!
tiso bol sráč! na mečiara nemá! ten si svoj štát nenechal zhabať, ani židov nevyvážal a ani sa nenechal popraviť. ten ich vytváral a stvoril!
domáca kapitálová vrstva=bieli židi.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon >> "Slovensky narod bol niekedy vo svojej historii (dokonca vraj niekolko sto rokov) emancipovany ? To kedy prosim Vas ?

Druha moznost je ze nepozname vyznam cudzich slov, tak odporucam ich radsej nepouzivat."

A ešte je tu tretia možnosť, že Vy neviete rozlíšiť keď je niekto emancipovaný a keď sa emancipuje.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
/Nie, nebol to Hitlerov produkt. Bol to produkt niekoľko storočnej emancipácie Slovenského národa./

Emancipácia je oslobodenie (sa) z bezprávnej, ponižujúcej spoločenskej závislosti; osamostatnenie sa; zrovnoprávnenie.

Emancipovaný príd. m. vymanený, oslobodený spod vplyvu, moci, nadvlády niekoho

/A ešte je tu tretia možnosť, že Vy neviete rozlíšiť keď je niekto emancipovaný a keď sa emancipuje./
Asi nerozumiem reči Vášho kmeňa, viete mi teda vysvetliť čo ste povodne chcel povedať ?
Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-04-29  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stále tie isté pesničky! Ono je ťažké porátať sa s vlastnou minulosťou,nie to ešte s minulosťou predkov, veď v nás či chceme, či nie, voľačo zanechali! Tiso bol Tiso..kontroverzného urobili z neho čechoslovakisti na čele s Benešom.Dvaja prezidenti v jednom štáte nemôžu byť,ať visí!Sebec, s nadmieru vyvinutým egom prehovoril a nohsledi konali bez toho, aby sa aspoň trošku zamysleli, aké rozpoltenie medzi Ľudom urobia!A neskoršia ospravedlňujúca kampaň, že dobre obesili, časti povojnovej generácie vymlela mozgy a tým pádom súdnosť! Ale, nech rozmýšľa každý za seba! Veru, nedá sa hodiť vinu svoju na jediného Dr.Tisa, každý nech si spytuje svoje svedomie sám, ale s pokorou!!!


SocialPower . hatonyva6   |   ip:204.45.13   |   2013-04-29  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý se může změnit k dobrému. I takový pan Hitler... ;-)))
http://www.youtube.com/watch?v=OMo5-tnCV4s


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-04-29  (07:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čižmička!
tebe z toho už načisto yebe!
tiso ti nevadí, farári áno! partizáni ti vadia, hzds nie!
tak prečo ty k0k0t ste v hzds mali tohto?!

http://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_poslancov_NR_SR_(1992_%E2%80%93_1994)#Hnutie_za_demokratick.C3.A
9_Slovensko_.2874.29

myslím toho posledného za hzds, istý čas dokonca podnikal, vlastnil bordel v kraľovanoch.

http://turiec.sme.sk/c/6531407/r-zingor-ani-sme-si-neuvedomovali-ze-sa-stavame-svedkami-historickeho
-medznika.html

pre tých, kto nevie o čo ide, tak jeho tatko bol :

http://sk.wikipedia.org/wiki/Viliam_%C5%BDingor

čižmička, ty si biely židoboľševik, krížený s gardistickým ľudákom a fízelským vlčákom s maďarským rodokmeňom. teba musel isto farár nayebať, aspoň ostrihomský arcibiskup.SocialPower . hatonyva6   |   ip:87.106.14   |   2013-04-29  (07:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujímavé je ako sa v našej spoločnosti kritizujú nasledovníci Tisa, alebo Hitlera (nepatrím medzi ich nasledovníkov a nemám o to záujem). No židáci a aj mnohí kresťania uctievajú masového vraha Mojžiša, ktorý so svojou tlupou zločineckej lúzy vraždil ženy a deti+tam bolo samozrejme nejaké znásilňovanie (máte o tom zmienku aj v biblii). A to všetko sa dialo v mene retardovaného židáckeho bôžika Jahveho upatlaného z primitívnych bôžikov Sumerov a to všetko s vierou, že židia sú bohom vyvolení národ !!! Aj židáci boli rasistickí a máme o tom i záznam a ešte aj mnohí z nich sú a aj to treba kritizovať.

Dokonca aj židovský boh bol rasista presne ako ľudia, ktorí ho upatlali do tejto primitívnej podoby. Ono totiž každého boha stvoril človek: http://www.youtube.com/watch?v=TIakvoPZAXw


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.170   |   2013-04-29  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada.waqumyci00

Každý najlepšie pozná len to nasraté okolo vlastného hniezda!

Tvoje: """Hovor za seba, nie za "občanov". Poznám hneď niekoľko "občanov", ktorý si vznik samostatného Slovenska priali. A nebolo ich málo.""",

už samé vyvracia to, proti čomu si apeloval, pretože ja som napísal,že: """ bez vôle občanov""", vari mi chceš povedať, že sa niekto obyvateľov ČSSFR pýtal na ich mienku a čo myslíš, tých by bolo málo?

Boli za tým vždy len poplatní regenerátskí politici parazitujúcej chazaro-sionistickej-žido-kresťanskej zločineckej kliky, ktorí svoje chcenie, umocnené regenerátickými médiami vydávali za chcenie národov, pričom prezentovali len zradcovskú neoliberálnu politiku, ktorá nás priviedla do týchto sračiek! Teraz sa už len snažia obhajovať neobhajiteľné a udržať tento parazitický systém! Ako vidím patríš medzi nich aj ty a skrývaš to za peknú myšlienku národnej emancipácie!

Ozaj, prečo si nereagoval na moje:
"""K bodu A / a
"""K bodu C /
áno, Slovenský štát bol fašistický, bojoval na strane fašistického Nemecka a z toho vyplýva, že aj SNP bolo chápané ako protištátne a protifašistické povstanie a je zaujímavé že mnohými je SNP takým považované aj v súčasnosti! Áno, aj súčasná SR je parazitujúci chazaro-sionistický-žido-kresťanský zločinecký fašistický systém!"""", dodávam: mnohými pohrobkami fašismu,

nebolo to len preto, že keby si na to zareagoval, že by si sa odhalil, alebo aj toto chceš vyvrátiť????

Každý vie prečo parazitujúci žido-kresťanský zločinecký systém nadhadzuje tieto námety, pretože sa ich snaží pomocou klamov a poloklamov a opätovne prijímaných rôznych represívných zákonov k tejto dobe previesť do do his-tóry, ktorá vyhovujú jeho cieľom, tak ako to robí tisícročia so snahou ukryť skutočné dejiny ľudstva!

Nič vám nepomôže, ľudia si uvedomujú podstatu tohto parazitického zločineckého systému! Tik - tak!

http://blackblog.sk/jozef-tiso-a-zidia-reakcia-na-caste-myty-v-tejto-oblasti/
http://www.protiprudu.org/boj-proti-uzere-1-cast/
/je tam aj II. a III. časť /
ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon >> "Asi nerozumiem reči Vášho kmeňa, viete mi teda vysvetliť čo ste povodne chcel povedať?"

Písal som o niekoľko sto-ročnej emancipácii Slovenského národa, nie o tom, že bol niekoľko sto rokov emancipovaný. Teda o procese nie o vlastnosti.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan >> "už samé vyvracia to, proti čomu si apeloval, pretože ja som napísal,že: """ bez vôle občanov""", vari mi chceš povedať, že sa niekto obyvateľov ČSSFR pýtal na ich mienku a čo myslíš, tých by bolo málo?"Áno pýtal. Ja som sa napríklad pýtal mnohých na ich mienku. Časť obyvateľov, o ktorých si hovoril, samostatné Slovensko chcela.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-04-29  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
boli čo chceli aj nechceli. ale nakoniec rozhodol o tom český buzerant kikina a bulo von elektra.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
/Písal som o niekoľko sto-ročnej emancipácii Slovenského národa, nie o tom, že bol niekoľko sto rokov emancipovaný. Teda o procese nie o vlastnosti./

jasne, rozumiem o co vam ide....takze zrejme o niekolkostorocny proces oslobodzovania sa slovenskeho naroda....
cize sa vratim k prvotnej otazke ....to kedy prosim Vas ? (a bavime sa stale o dobe starsej ako prvej polovici 20 storocia, ano ? )
co si teda pod tymi storociami oslobodzovacieho boja predstavujeme ? Zopar rokov posobenia literarneho, ci bohemskeho posobenia spolku Sturovcov ? rakociho, ci bockajovo ci dalsich stavovske povstania, ktore nemaju nic spolocne zo ziadnym oslobodzovanim a uz toboz nie Slovenskym ?ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon >> neviem, koľko máte rokov ale predpokladám, že základnú školu už máte za sebou, pravdepodobne aj strednú. Hovoria vám niečo dve storočia (18.-19.) Slovenského národného obrodenia? Bernolák, Kolár, Štúr, Matica Slovenská, revolúcie 1848, Slovanský Zjazd, Slovenské národné noviny. Hovorí vám niečo Štefánik, Hodža, Hlinka, Slovenská liga v Amerike, Martinská deklarácia?

To nemá nič spoločné s oslobodením, tobôž Slovenského národa?

Kto zakladal Československo? Japonci? Zakladanie vlastnej štátnosti nie je emancipácia?


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM >> "boli čo chceli aj nechceli. ale nakoniec rozhodol o tom český buzerant kikina a bulo von elektra."

Vždy o tom niekto rozhoduje.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-04-29  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
no a ty si to nebol, aj keď ti to možno vyhovuje!
možno raz o tebe bude rozhodovať zas niekto iný, ale už ti to nebude vyhovovať, potom mudruj.


Mik . feqyhave63   |   ip:84.16.32.   |   2013-04-29  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto by chcel vedieť viac pravdy o prvom slovenskom prezidentovi, doktorovi Tisovi, mal by si prečítať napr. hlásenia nemeckej tajnej služby Hitlerovi o ňom. Vyšlo to už i knižne. A kto by chcel vedieť ešte viac, nech si preštuduje obdobie jeho kňazského účinkovania v Rajci, keď obyčajným ľuďom pomáhal zakladať vlastnú banku, aby si mohli bez lichvárskych úrokov (až 500%)kúpiť hoci šijacie stroje na šitie filcákov. Túto obuv, šil inak roľnícky národ cez zimu, aby prežil. Lepšie pochopíte chazarskú nenávisť voči nemu.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
to čo popisujete je sice pekne, ale len s velkou odvahou by som hovoril o STOROCIACH...to 18 s tym nema nic spolocne...ak tam neratate zaciatok posobenia bernolaka a jeho nasledovnikov, ale pokial viem, ten sa zaoberal sirenim osvety a spisovneho jazyka....o ziadnej jeho aktivite o oslobodeni Slovenska som teda nepocul...aspon na zakladnej skole nie
Sturovcov beriem, preto som ich aj spomenul...ale zaroven nepovazujem 2 rocne posobenie L.S. v uhorskom sneme a rozpacite povstanie za niekolkostorocny boj za oslobodenie.Okrem toho to bola len ako som spominal literarna cinnost spolku dobrovolnikov. TYM ale samozrejme nechcem znevazovat ich pracu a dolezitost pre Slovakov...stale sa vsak jedna o (s prizmurenymi ocami) o obdobie 70 rokov....
no a potom bolo zas vyse 50 rokov viac menej ticho
Co sa tyka Stefanika(ktory mohol byt tym po kom tuzite, ale zial tragicky sa tak nestalo) a dalsich a Martinskej deklaracie napriklad, takisto to podla mna nema nic spolocne s osamostatnenim Slovenska...to bolo o zakladani statneho utvaru Ceskoslovenska....tak bavime sa o Slovensku jeho boji o osamostatnenie a nezavislost, ci o Ceskoslovensku ???

Ano, tiez by som bol rad, keby sme boli SAMOSTATNY stat, narod s dlhou historiou a tradiciou,narodnym povedomim ale zial tak to nie je...pozrime sa pravde do oci


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon >> čo sa Bernoláka týka, každá národná emancipácia začína jazykom. Jeho dielo nebolo len o šírení spisovného jazyka, on ten spisovný jazyk a jeho potrebu aj obhajoval. Nehovoriac o tom, že jeho dielo bolo inšpiráciou napríklad pre pôsobenie Slovenského Učeného Tovarišstva a potom aj Štúrovskej generácie.

K tomu ostatnému čo píšete: Slovenský Štát bol výsledkom emancipácie Slovenského národa a je jedno či existenciu tej emancipácie považujete za niekoľko-sto ročnú, jedno-storočnú či 50ročnú. Môžeme sa o tom pol roka dohadovať ale nemá to nijaký zmysel.

Len poslednú poznámku k Československu: áno zakladanie Československa bolo jednoznačne súčasťou emancipácie Slovákov. Z podriadeného, potlačovaného, druho či treťotriedneho ne-národa sme sa stali národom štátotvorným. Ak to nie je krok k samostatnosti tak čo to je?


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekedy sa mi zda ze my ako narod na tu historiu hladime presne rovnako ako Americania....kde tu cosi prikraslime, skreslime, zaonacime, nepovieme...
na hrade si napriklad postavime sochu slovenskeho (?) krala (?) Svatopluka...
verim tomu ze za sto rokov sa o tom budu vsetci v skolach povinne ucit a vsetci tomu budu bezbreho verit aj ked je to do neba volajuca kravina
Americania zas spoja v debilnom filme s Cageom templarov so svojimi otcami zakladatelmi
a my sa im tu smejeme ako mozu takym koninam verit...a vlastne koniny vidiet nechcemeajtaksada . waqumyci00   |   ip:92.52.9.1   |   2013-04-29  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM >> "no a ty si to nebol, aj keď ti to možno vyhovuje!
možno raz o tebe bude rozhodovať zas niekto iný, ale už ti to nebude vyhovovať, potom mudruj."

No a čo keď som to nebol ja? To, že o tom rozhodli nejaký politici (ktorých sme mimochodom zvolili v akože demokratických voľbách) neznamená, že som to rozhodnutie nepodporoval.

Ešte raz, vždy o tom rozhodne niekto. V každom národe, v každom štáte. A nikdy to nieje bez vplyvov z vonku. Niekedy väčších, niekedy menších. Nejdem opľúvať svoj štát len preto, že existoval s dovolením Hitlera, Wilsona, Stalina či Busha.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
/K tomu ostatnému čo píšete: Slovenský Štát bol výsledkom emancipácie Slovenského národa a je jedno či existenciu tej emancipácie považujete za niekoľko-sto ročnú, jedno-storočnú či 50ročnú. Môžeme sa o tom pol roka dohadovať ale nemá to nijaký zmysel./
mate pravdu...nema to zmysel...
ja len poukazujem na fakt, ze ste svoje tvrdenie (pri ktorom sme zacali) uviedol nespravne....ci uz zamerne alebo z nevedomosti, ale nepravdivo a pre nezainteresovaneho zavadzajuco. nic viac, nic menej.

/Len poslednú poznámku k Československu: áno zakladanie Československa bolo jednoznačne súčasťou emancipácie Slovákov. Z podriadeného, potlačovaného, druho či treťotriedneho ne-národa sme sa stali národom štátotvorným. Ak to nie je krok k samostatnosti tak čo to je?/
Rozchadzame sa asi v nazore na to co znamena slovo samostatnost...
Druho, ci treto ci prvotriedne podriadeny narod je podla mna stale nesamostatny. Nevidim rozdiel v samostatnosti naroda v tom, ci je v unii s jednym dalsim ciastocne ci uplne nadradenym subjektom (ako v CSR), alebo z dalsimi 20 (ako Rakusko uhorsko napr.)
to potom mozme za dalsie "uspesne" kroky v samostatnosti Slovenskeho naroda povazovat vstup do Europskej unie, podpis Lisabonskej zmluvy a podobne...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:178.40.20   |   2013-04-29  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon >> "ja len poukazujem na fakt, ze ste svoje tvrdenie (pri ktorom sme zacali) uviedol nespravne....ci uz zamerne alebo z nevedomosti, ale nepravdivo a pre nezainteresovaneho zavadzajuco. nic viac, nic menej."


Nesprávne podľa vás. Ja si za tým čo som napísal trvám. Slováci sa začali emancipovať minimálne v 18. storočí ak nie aj skôr.


folkon >> "Rozchadzame sa asi v nazore na to co znamena slovo samostatnost..."


Zjavne. Podľa vás je samostatnosť len keď je absolútna. Lenže taká neexistuje. Existuje len väčšia či menšia miera samostatnosti. Alebo nesamostatnosti. A v Československu boli Slováci neporovnateľne samostatnejší ako v Uhorsku.

Nehovoriac o tom, že do Uhorska sa Slováci dostali násilím, do Československa vstúpili z vlastnej vôle, vlastnými inštitúciami, politikmi atď.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.40.20   |   2013-04-29  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ospravedlňujem sa, predchádzajúci príspevok je odo mňa nie od folkona.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
/Nesprávne podľa vás. Ja si za tým čo som napísal trvám. Slováci sa začali emancipovať minimálne v 18. storočí ak nie aj skôr./
S tymto tvrdenim suhlasim, s predchodzim (o ktorom diskusia zacala) vsak nemozem...
u mna holt demagogia nevalcuje logiku ;)


/Nehovoriac o tom, že do Uhorska sa Slováci dostali násilím, do Československa vstúpili z vlastnej vôle, vlastnými inštitúciami, politikmi atď./
ono to bolo trosku zlozitejsie...s tym dostavanim sa do Uhorska...to nie je uplne tak ako sa s oblubou tvrdi, ze sem naklusali madari na konikoch a cele sucasne uzemie SK si jedneho dna porobili. Bol to totiz dlhodoby proces, ani nie tak dobyvacnej politiky (aspon nie na vacsine uzemia), ale skor nastupnickej
V tych dobach sa hodne dbalo na rodove prava a de jure naroky (narozdiel od ceskeho kniezactva nebol na tomto uzemi v tych dobach seniorat, ale primogenitura)....preto napriklad mohlo Nitrianske kniezatstvo zakonne patrit pod Polsko, napriek tomu, ze ich povodny knieza bol uz v tej dobe Uhorskym kralom....holt bol to vtedy trochu bordel ;)
napriklad aj a nielen preto sa o ludoch zijucich na nasom uzemi v tychto dobach odborna literatura vyjadruje ako o predkoch Slovakov, zdaleka nie o Slovenskom narode...


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-04-29  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkom sa mi páči diskusia falkona a ajtaksada! Rozumejú veci, nenapádajú jeden druhého! Paráda!!!K prvému Slovenskému štátu môžem povedať len toľko: Bohu vďaka!!! že bol!


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-29  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poprosím bez toho prvého slova! Veď viete, bez výrazu tej kostolnej oplzliny, ktorý mi filter slušnosti ani nepustí. So zvyškom zvolacej vety súhlas...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-29  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ono žehnať kanóny, svetiť "rýchlu divíziu" proti Rusom, "kontrolovať "dobytý Kyjev/ skoro naňho spadol kostol/a "ústretovosť" v riešení "židovstva" to sú mínusové "lapsusy" cirkevného hodnostára! Ale že tu nebolo do r.1944 vojenské "rinčanie" , a mimoriadne stúplo "sebavedomie" , ekonomická stabilita,prosperita..to sú zásluhy plusové...Neboli to však zásluhy len jednej osoby....!!!


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-04-29  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande, prepáč, keď budeš čítať moje príspevky, tak si kúp Zodac, perfektne funguje, keď Ťa začne kdesi svrbieť! To si píš, že funguje!!Takže zober jednu tabletku a prečítaj! Aj Ty si Boží, akokoľvek sa brániš!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-29  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A pokiaľ sa týka SNP, kto zo svetových "mocností" nehodnotí pozitívne tieto protifašistické aktivity vtedy, v tak zložitej dobe??? A individuálny pohľad, ba aj negativistické názory sú zvýrazňované ako rozhodujúci princíp- je to plytké - a neobjektívne!!!


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:178.40.20   |   2013-04-29  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon >> "S tymto tvrdenim suhlasim, s predchodzim (o ktorom diskusia zacala) vsak nemozem...
u mna holt demagogia nevalcuje logiku ;)"

Súhlasíte s vetou "Slováci sa začali emancipovať minimálne v 18. storočí" a nesúhlasíte s vetou "produkt niekoľko storočnej emancipácie Slovenského národa"?


folkon >> "ono to bolo trosku zlozitejsie...s tym dostavanim sa do Uhorska...to nie je uplne tak ako sa s oblubou tvrdi, ze sem naklusali madari na konikoch a cele sucasne uzemie SK si jedneho dna porobili. Bol to totiz dlhodoby proces, ani nie tak dobyvacnej politiky (aspon nie na vacsine uzemia), ale skor nastupnickej"

To je hypotéza. Jedna z viacerých. Fakt je, že ako to presne prebiehalo nevieme. Nevieme to dokonca ani približne. Písomné zdroje z toho obdobia a tesne po hovoria o násilnom zabratí. Pokiaľ o tom vôbec hovoria.

V každom prípade medzi Veľkou Moravou a Maďarským kráľovstvom neexistuje žiadna dokázateľná kontinuita, žiadne prebraté inštitúcie, organizácia či aspoň tá lokálna šľachta. Nič.

folkon >> "napriklad aj a nielen preto sa o ludoch zijucich na nasom uzemi v tychto dobach odborna literatura vyjadruje ako o predkoch Slovakov, zdaleka nie o Slovenskom narode..."

Ako ktorá odborná literatúra. V každom prípade v 9. storočí neexistoval žiaden moderný Európsky národ. Všetko to boli len "predkovia". Slováci neboli Slovákmi o nič viac ...alebo menej než Česi Čechmi, Maďari Maďarmi, Nemci Nemcami, Poliaci Poliakmi či Francúzi Francúzmi.


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-04-29  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada! Múdro uvažuješ, všetko správne zdôvodňuješ, len mi vysvetli, že po tisícke rokov v panónii sa naraz objavili Slováci? My Slovene, keĎ došiel Cyril s Metodom?Takto znela reč vyslancov Slovenov v Konštantínopoli.Takže, sme tu Slováci autochtónni a dokonca nám to hovorí aj naša haplo skupina!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-29  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..ajtaksada.. už niekoľko krát som tu zvyrazňoval "čierne diery" historie Skovákov, Slovanstva obdobia --po Kristovi,-- delenia na Poliakov , Čechov, južnych Slovanov , Slovakov, -- aaaa..Zaujímam sa o historiu-amatersky , mám za to že Vysoké školy majú v predmete činnosti aj čosi "vedecko- skúmajúce" !!! No okrem Ruských zdrojov -s okrajovými poznatkami aj o ostatných Slovanoch --naše "bádania"-- sú véééľmi --neprezentné--a pritom Csc, doc., Prof. , a iné vedecké, akademicke tituly sa udeľujú ..aj z disciplín historicko-vedných...je to zarážajúce!


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-04-29  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, poviem pravdu! Tzv. SAV je zobranie tzv.Intelektuálov, ktorí robia výskum za peniaze, tzv granty! Kto dá peniaze, urobíme Vedecký výskum na objednávku! Čo chceš vedieť? Ako spravodlivo vládneš a tým pádom sa má národ horšie? Jasné, ako správny kráľ Matej, keď išiel v halene počúvať ľud, aby vedel čo národ trápi!!Takže nie len otepľovani, ale aj osprostievanie ľudstva,,,volá sa to NWO!!! Múdremu napovedz...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
/Súhlasíte s vetou "Slováci sa začali emancipovať minimálne v 18. storočí" a nesúhlasíte s vetou "produkt niekoľko storočnej emancipácie Slovenského národa"?/

Ja som dnes zacal ranajkovat o siedmej rano (10 minut)....o dvanastej som obedoval (30 minut)....o devatnastej veceral...(20 minut)
mozem suhlasit s vetou "folkon zacal dnes jest o siedmej rano" lebo je to pravda
nemozem tvrdit s vetou "folkon dnes jedol cele hodiny, lebo zacal o siedmej a skoncil o 19:20"....lebo je to blbost

chapeme sa ?

/To je hypotéza. Jedna z viacerých. Fakt je, že ako to presne prebiehalo nevieme. Nevieme to dokonca ani približne./
Presne nevieme ako to prebiehalo....dokonca aj pisomne zaznamy sa daju spochybnit (niektore historicke zaznamy dokonca vravia kacirstva ako ze severne uzemia, nampriklad Arva vara a Trencsen a cast Gomora sa pripojila az tusim 200 rokov po zaniku velkej Moravy)...lebo historiu vraj pisu vitazi.
tak preco sa do nasho narodneho podvedomia neustale vtlka jedna z hypotez , ze sem madari nacvalali a jedneho dna nas obsadili....a este sa to aj uci v skolach ?

/V každom prípade medzi Veľkou Moravou a Maďarským kráľovstvom neexistuje žiadna dokázateľná kontinuita, žiadne prebraté inštitúcie, organizácia či aspoň tá lokálna šľachta./
V prvom rade je medzi tymito statnymi utvarmi 1000 rokov rozdiel....
Ak myslite uhorsko, stale je medzi Uhorskym kralovstvom a pribliznym zanikom Velkej Moravy stale vyse 50 rokov...
Prebrate institucie a organizacie s vtedajsej kmenovej spolocnosti ? hmmm...ake konkretne alebo aspon priblizne? A ako si taku kontinuitu predstavujete ?
Lokalna slachta je otazna...u nas bol najvyssi titul kniezaci, potom velmoz, ktory boli zaroven v osobnej druzine kniezata. Predpoklada sa ze nase posledne dve kniezata zahynuli pri Bratislave....teda aspon mojmir II....svatopluk II teoreticky usiel k bavorom.
kazdopadne tato doba je plna otaznikov a velmi zaujimava.

ja osobne ako tak na to hladim, ako hladim na nielen nasu historiu, ale aj sucasnost si myslim, ze madarske kmene proste prisli na uzemie, kde bola miestna slachta rozdrobena, rozhadana a navzajom bojujuca (spomenme nasu davnu bajku o Svatoplukovych prutoch). Mozno ich niekde porazili, podplatili, zavrazdili, oklamali....a miestnym ludom bolo viac menej jedno , ktory z mocipanov im vladne, ktory pyta desiatky, ani ten farar im uz nechcel po slovansky recnit, len po latinsky...proste sa vymenila vlada....tak ako teraz po volbach, tiez si to obycajny robotnik ani nevsimne.
takato hypoteza sa mi zda proste pravdepodobnejsia, ako to, ze nas tu niekto urputne dobyjal a obral o statnost(?)....ved rovnaky priebeh vidime aj v sucasnosti a to sme o tisic rokov vraj mudrejsi ;)


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-29  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  /Ako ktorá odborná literatúra. V každom prípade v 9. storočí neexistoval žiaden moderný Európsky národ. Všetko to boli len "predkovia". Slováci neboli Slovákmi o nič viac ...alebo menej než Česi Čechmi, Maďari Maďarmi, Nemci Nemcami, Poliaci Poliakmi či Francúzi Francúzmi./

Nemci, francuzi....boli Franska risa, suhrnne frankovia jeden z germanskych kmenov...dosledky vtedajsieho gavelkindoveho pravneho rozdelenia statu sme mali moznost sledovat este v dvadsiatom storoci...
ceske kniezatstvo, nasledne kralovstvo existovalo vtedy, existovalo pocas clenstva v svatej rimskej risi, aj pocas rakusko uhorska...
polske kralovstvo existovalo od 10 storocia

O slovenskom kniezatstve ani kralovstve som nikde nikdy necital, nepocul (okrem bulvaru a tendencnej literatury).....a napriek tomu mame sochu slovenskeho krala na hrade sluziacom na reprezentativne ucely....je to podla vas normalne ?


harry . paholenu0   |   ip:78.98.43.   |   2013-04-29  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Interbulo,bingo!

Vedecky vyskum ma take vysledky,ake ma predstavy ten co tento spas plati.

Ako to je v tych nepravych a falosnych protokoloch?

Musime ovladnut tlac/no bolo to napisane inak/ aby sme mohli formovat rozmyslanie ludi.

Interbulo,ten co plati tento spas,a sranda,ma moznost si na to natlacit penazi kolko potrebuje,tak ten ovlada smerovanie sveta.

A folkon,Teba berem,rad citam co napises.Ma to hlavu aj petu.Dik.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-30  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada

Skoda ze ste sa neozval....tato debata ma bavila, a aj napriek tomu ze sme vzajomne mali niektore nazory rozdielne...
Ludia nemusia mat rovnake nazory, ale pokial sa bavia spolu "kulturne" nie je to na skodu ani jednej strane

;)


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-30  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ako naše deti o 30, 50, 100 rokov budú hodnotiť našu Republiku, ktorá vznikla 1.1.1993? Ako fašistickú? Ako na republiku majúcu krv na rukách? Budú zrejme živo debatovať. Páčilo by sa vám, ak by uvažovali o tom , či bolo vôbec dobré , že sme vznikli ako samostatná republika?Zmeny ústavy ČSFR (1989)
http://www.youtube.com/watch?v=utIlUsKOjnI

Všeritná Mafia tretej divízie KSČ si napísala Ústavu SR a ČR a taktiež volebný zákon a aj sama si tieto normy a pravidle spolužitia schválila. Od rozdelenia Československa uplynulo 21 rokov tyranie oboch národov

a slovenská stranícka mafia vytvorila slovenskému národu 1.5 biliónový dlh – v korunách,
a v eurách 40 miliárd € - verejný dlh .

v ďalších 5 až siedmych rokoch dlh Slovenska vzrastie o 100 %, ale svine nebude masť kto potrestať, stranícke súdružské svine si budú žiť ako prasatá v žite, kým slovenský národ a krajina bude upadať stále do väčšej chudoby.

Inú pravdu nepoznám.

ROZPAD ČSFR - POSLEDNI MINUTY VYSILANI ČST (1992
http://www.youtube.com/watch?v=nwZ5I0UamqAbrano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-30  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dedo Varga ja to viem naprosto presne ako budú naše deti o 100 rokov hodnotit našu Republiku...

uplne tak ako ju dnes hodnotí Tvoj pradedo...naprosto tak isto...
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Superslovák Robert Fico


2013-04-12  (10:01)  |  Z domova
Cieľom tohto textu je triezvo zhodnotiť situáciu v slovenskej spoločnosti pred nevyhnutným kolapsom spoločenského systému


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Rieka Iska v Slovinsku sa vyparila

Ako je možné, že rieka sa vyparila so silným výbuchom a miesto, kde sa predpokladá, že by mala byť je sucho. Zapríčinila hypersonická detonácia vysušenie Slovinskej rieky na jej prameni? 2 kilometre dlhý úsel s 3 mestre vysokou vodou zmizol. Geológovia tvrdia, že sa vytratila pod zemský povrch.


Obsahová a morálna kríza v médiách

František Bardon

Čo/kto stojí za zemetrasením v Japonsku

Zemetrasenie v Japonsku - žiadne prekvapenie pre zasvä...

Depopulácia je v plnom prúde!

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4004 s