23. September 2019
    
Úvaha o vytváraní zisku. - Dolezite.sk

Úvaha o vytváraní zisku.


  2011-08-03  (17:31)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Úvaha o vytváraní zisku.

Ešte v období  „fungovania“ kapitalizmu som si na Slovensku kládol otázku : „Ako je možné, že : napr.

-za prestup hráča z klubu do klubu sa zaplatia desiatky miliónov dolárov(vyprodukuje ich svojou činnosťou?)

-že ak príde hurikán v Mexickom zálive, tak sa zdvihne cena ropy....a my ju dovážame z Ruska...t.j. prečo sa na už vyťaženej rope z inej geooblasti vytvorí zisk(burzy)

....a takýchto príkladov je na každom kroku tisíce

V mojom okolí sa vytvára všade zisk a ľudstvo stále chudobnie...kde je potom chyba v systéme?

Položím Vám dva príklady na ktoré môžete zareagovať.

Príklad prvý...... v čase akéhosi kapitalistického blahobytu (keď sa o kríze ani nesnívalo) som uvažoval nad takouto vecou.......ak by sa nám podarilo vyčísliť k danému dňu hodnotu celej zemegule(t.j. vieme zrátať hodnotu nerastov, živočíchov, produkcie ľudí..atď), ...neprekročili sme my rôznymi zmluvami, bankovými ziskami, hodnotením manažérov, zisku svetových búrz...túto hodnotu? A dokedy sa to bude dať udržať v tomto tempe? Všetci vytvárame zisk, krajinám stúpa HDP, produkcia na svete tiež stúpa...ale pokiaľ je to udržateľné?

Príklad druhý.....posaďme do kancelárie oproti sebe k počítačom dvoch ľudí. Nech človek A má na stole 100 ks jednoeurových mincí. Človek B má na stole tiež 100 ks jednoeurových mincí. Nech človek A má v šuplíku napríklad sklad potravín. Človek B má v šuplíku sklad železných výrobkov.  Zamkneme ich do kancelárie...t.j. uzavreli sme ich do „systému“

Nechajme ich obchodovať .... potraviny za železo....Večer si sadnú k sebe, a vzájomne si ukážu koľko na sebe vzájomne zarobili...t.j. vytvorili zisk....OTÁZKA:“ A kde zoberú peniaze na vyplatenie toho zisku?...veď sú uzavretí v systéme...“

Tento príklad môžeme zväčšiť na celú zemeguľu ..odkiaľ zoberieme hodnotu všetkých ziskov vo firmách na celom svete, ak hodnota zemegule je len limitovaná ?....Pokiaľ to bude takto fungovať?

Preto si myslím, že vytváranie zisku na PC a účtovných zostavách je choré. Prerozdelenie tohto zisku je choré, všetko je virtuálne...nereálne....a takto to určite nemôže fungovať.

No DR


Milan Bebej
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-08-03  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skús to vysvetľiť svojim spoluobčanom vo svojom okolí....už len náznak o peniazoch a tvojej možnej chytrosti ich postaví ostro,zákerne,nenávistne proti tebe!

V lepšom prípade ťa vyhlásia za blázna....ktorý to nemá v hlave v poriadku.
Potom uznáš že si to takto stádo zasluhuje pretože ich povýšenosť v ich chytrosť ostáva stále neohrozená a teda nebezpečenstvo že oni sú ti hlupáci nehrozí.
Amater   |   ip:80.242.35   |   2011-08-03  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bimbo, ľudia sa zobúdzajú. Aj keď pomaly. Má zmysel im o tom hovoriť, pretože aj keď nás budú mať za bláznov, niekoľko z nich pochopí. A kvôli tým to má zmysel. Ešte nedávno sa o veľa veciach nedalo hovoriť vôbec. Dnes sa už dá a hovorí. Aj vďaka úsiliu ľudí, ktorí sa nebáli byť v očiach druhých bláznami.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-08-03  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No to bol ale hlúpy príklad, dvaja obchodníci s tovarom a peniazmi nemôžu vyrobiť zisk. Zisk predsa máme všetci z toho že vyťažíme, vypestujeme, spracujeme, vyrobíme, a oni z toho že zo ziskom predajú. Či majú predávať zadarmo ?Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-03  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...omyl kto vlastní prírodne zdroje ten je pánom zeme...ostatné potraviny, energia a peniaze...sú už len vedľajší produkt....pozemky na ktorých stoja polia, lesy, voda a kameň...to je pravé bohatstvo:))))))))))...zistíte kto je zapísaní ako majiteľ a máte skutočného pána a zradcu ľudstva:)))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-03  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..pardón chcel som to dať vedľa pomýlil som sa:)))))))


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-08-03  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problém je to ,že príjem menovaných profesných skupín je "nepriamo úmerný" k ich fyzio-ekonomickému významu!
A pokial sa toto nevyrieši v rámci vašej spoločnosti a národa tak budete veľmi veľa ešte trpieť!Treba zmeniť svoj život a správanie ,aby ste našli to vaše šťastie teda začať od seba....kto nepracuje na sebe a nebojuje za osobnú slobodu ten si ju nezasluhuje ľudská povýšenosť je v ľudoch tak veľmi zakorenená ,že si neuvedomujú ako sú ovládaní vlastným egom....a nepomôže im to povedať nedá sa to vysvetľiť ľudom v ktorých lomcujú povýšenecké "pocity" za ktorými vidia svoju osobnosť...takáto je ich osobná realizácia kde ich okolie sa podľa tohto vzoru formuje do reality!

Základom je žiť z "jasnou mysľou" ekonomická a duchovná nezávislosť sú pevnou základňou predpokladu všetkých ďalších vlastností, ktoré prispievajú k vášmu rozvoju. To je dôvod, prečo všetky vaše činy, myšlienky majú viesť k väšej sebestačnosti.Spoliehajte sa na váš vnútorný hlas a vedomie, skôr než na rozum a analýzy!

Toto je vaše meradlo úspechu a preto sa stanťe múdry!A pripomínajte si to každý den....vedzte že láska je najsilnejšia univerzálna sila kde tieto vaše vibrácie sa prejavujú vo vesmíre. Ak budete konať skrze túto moc lásky, tak všetky problémy môžete vyriešiť a všetky prekážky prekonať.

http://dolezite.sk/Cesta_z_pekla_vsednych_sedych_dni_198.html

http://dolezite.sk/Vykrik_do_tmy_131.html
bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (04:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan Bebej

polozil si velmi mudre otazky ! Konecne zmysluplny clanok.

Odpoved na tvoju 1. aj 2. otazku:

Ako uz samotna tvoja otazka naznacuje, kedze hodnota zeme je limitovana, konecna, musi byt limitovany aj zisk. Co je to vlastne ZISK ?
Hlupak povie, ze lacno som nakupil, drahsie som predal a rozdiel je zisk. Nie, nie, to nie je zisk. Musite si uvedomit, ze zisk nemoze vzniknut z NICOHO. Zisk vznika len z PRACE a prostrednictvom PRACE. Ked chce niekto zarobit na predaji zemiakov, musi najprv poorat pole, zasiat zemiaky, poliat, pockat az vyrastu, vykopat ich, zviazat do vriec, previest do skladu, potom do obchodu alebo na trh a az ked ich preda, ziska PROTIHODNOTU. Protihodnotou moze byt iny tovar alebo peniaze - na tom nezalezi. Bud ich vymeni za muku v pomere na ktorom sa s producentom muky dohodnu, alebo mu producent muky da za zemiaky peniaze v hodnote muky, ktorou by mu mohol zaplatit v prvom pripade. Peniaze su totiz len a len DOKLADOM O HODNOTE, takze pestovatelovi zemiakov to moze byt jedno.
Ked prebehla vymena tovarov, doslo k vymene protihodnot - hodnoty zemiakov za hodnotu muky.

A kde je zisk ? Zisk NEEXISTUJE ! Obaja producenti za svoju pracu vynalozenu na tvorbu novej hodnoty mozu ziskat LEN PROTIHODNOTU. Nic viac.
Ak by sa pestovatel zemiakov viac usiloval a na dalsi rok by vypestoval 2x viac zemiakov, utrzil by za ne samozrejme 2x viac protihodnot, ci uz v podobe muky, alebo inych tovarov, na tom nezalezi, dokonca hoci aj v podobe penazi. Podstatnym zostava, ze ziskal opat iba protihodnotu - za 2x usilovnejsiu pracu - 2x vacsiu protihodnotu. Ale zase nenadobudol ziadny zisk.

Dobre, predpokladajme teraz situaciu, ze nas pestovatel zemiakov je v danom regione jedinym, monopolnym pestovatelom a moze diktovat cenu zemiakov. Kedze je dopyt po zemiakoch vysoky, moze si dovolit zvysit ich cenu o 25% a aj tak vsetku produkciu bez problemu preda. Ostatni spoluobcania v regione mu vsetci zaplatili o 25% vyssou protihodnotou ako obvykle.
Poviete si - je to OK, ale podme dalej.
Ano, z nasho dnesneho pohladu by sme mohli v tomto pripade hovorit o 25% zisku.

Lenze toto nie je tiez zisk, ale toto je KRADEZ !

Ze nie ? Dokazem vam to. Predpokladajme, ze okrem nasho producenta zemiakov a muky ziju v regione aj dalsi producenti - piva, vina, masa, vlny, koze, hrncov, mlieka, obuvy, odevov, ... atd.
Predpokladajme, ze peniaze nepouzivaju, ale vymienaju si tovary za tovar. V uvedenom priklade kazdy z nich zaplatil za zemiaky namiesto obvyklych 100% protihodnoty az 125%, cize o 25% navyse. Producent zemiakov zbohatol o 25%, ale vsetci ostatni schudobneli o rovnake mnozstvo - 25%.
Predpokladajme rovnaku situaciu aj dalsi rok, kedy ma stale nas producent monopol na zemiaky a kedze bez zemiakov v danom regione nevedia zit, je dopyt zase vysoky a on moze opatovne diktovat cenu zemiakov. Zase ich preda s 25% prirazkou. Zase mu kazdy zo svojho tovaru odovzda ako protihodnotu o 25% viac, nez si zasluzi, nez mu platil pred 2 rokmi. Takto produccent zemiakov zbohatol uz o 50% a ostatni presne o tolko schudobneli. (Nie kazdy zvlast, ale ako celok samozrejme).gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-04  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre B. Dík. Jasné a analytické myslenie je dnes vzácne. Perfektná analýza, pochopí každý. Tu vidieť ako si ľudia pletú pojmy a dojmy. Každý ma niečo naučené lebo to v rôznych obmenách počul, čítal , všetci to opakujú a zrazu príde niekto a povie – všetko je ináč. To ma vždy fascinovalo a obdivujem to. Pre iB- ja rozmýšľam tak isto , super inšpirácia, povzbudenie , motivačný príspevok.

Ináč k článku hore – vyzerá to normálka, ale jeto málo zrozumiteľné , čo tým autor chcel povedať. Podľa mojej mienky sú tam veci ktoré nie sú vyčísliteľné. Citujem: vyčísliť k danému dňu hodnotu celej zemegule(t.j. vieme zrátať hodnotu nerastov, živočíchov, produkcie ľudí..atď), . To nejde . Keď to budete počuť o týždeň v televízii – známy amarický ekonóm vyčíslil .. bludom to ostane, niekto sa chcel blysnúť aký je macher. Už sme tu počuli x- krát od 89 , že hodnota človeka sa dá vyčísliť v korunách , EU , USD – je to zvrátenosť, obraz blbej spoločnosti.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-04  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre B. Dík. Jasné a analytické myslenie je dnes vzácne. Perfektná analýza, pochopí každý. Tu vidieť ako si ľudia pletú pojmy a dojmy. Každý ma niečo naučené lebo to v rôznych obmenách počul, čítal , všetci to opakujú a zrazu príde niekto a povie – všetko je ináč. To ma vždy fascinovalo a obdivujem to. Pre iB- ja rozmýšľam tak isto , super inšpirácia, povzbudenie , motivačný príspevok.

Ináč k článku hore – vyzerá to normálka, ale jeto málo zrozumiteľné , čo tým autor chcel povedať. Podľa mojej mienky sú tam veci ktoré nie sú vyčísliteľné. Citujem: vyčísliť k danému dňu hodnotu celej zemegule(t.j. vieme zrátať hodnotu nerastov, živočíchov, produkcie ľudí..atď), . To nejde . Keď to budete počuť o týždeň v televízii – známy amarický ekonóm vyčíslil .. bludom to ostane, niekto sa chcel blysnúť aký je macher. Už sme tu počuli x- krát od 89 , že hodnota človeka sa dá vyčísliť v korunách , EU , USD – je to zvrátenosť, obraz blbej spoločnosti.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-04  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj - Avatar still watch you.


filip   |   ip:91.127.8.   |   2011-08-04  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Amater-Ľudia sa nezobúdzajú,ani sa nezobudia kvôli tomuto:
http://www.tvina.sk/index.php?program=42&;video=2255
Je pravda,že občas natrafíš na niekoho uvažujúceho,s otvorenou mysľou,komu len chýbali informácie.Kvôli takýmto jednotlivcom to snaženie má zmysel.Ale vždy ich bude zanedbateľná menšina,ktorá bude musieť prijať všetky podmienky spolu s nemysliacou väčšinou.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-04  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už samotný zemiak je zisk. Nemusí sa ani predávať.


MilanBebej   |   ip:178.40.15   |   2011-08-04  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krátka odpoveď pre Gorgona od autora článku.....nie som absolutistický materialista, kde chcem tvrdiť, že všetko má vyčísliteľnú hodnotu. Veď také city medzi partnermi, alebo k domovine sa nedá popísať číslami. Ale som chcel povedať to, že v každej spoločnosti sa vytvára zisk, tým pádom by mali pribúdať peniaze, ale počet peňazí je limitovaný a tým aj ich nominálna hodnota. Vytváraním zisku nám zákonite chýbajú fyzicky peniaze(mince, a bankovky). Časom sa dotlačia.... ľudom sa bude opäť dýchať ľahšie, a potom vytvoríme ďalší zisk a pôjde to takto do nekonečna(teoreticky).....LEN ABY HODNOTA NAŠEJ PLANÉTY NÁM POKRYLA SÚČET ZISKOV FIRIEM.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Toto je totalne posraty web ! Admin, preco sa tu nedaju vlozit prispevky, pokusam sa uz aspon 20x a nechce mi ho zobrazit...?!!!?


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No toto je absurdne - seriozny prispevok mi nechce zobrazit a takuto chujovinu bez problemov ???


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
...pokus o pokracovanie odpovede...

Nemusim pokracovat, uvedeny priklad jasne ilustruje, ze tzv. ZISK je
vlastne KRADEZ, lebo bohatstvo jedneho sa presuva k druhemu nie ako
protihodnota (ekvivalent) ale ako vyuzitie trhovej vyhody.

Uvedeny priklad je len MODEL na ilustraciu, ktory abstrahuje od mnohych
faktorov posobiacich v realnom hospodarstve.
Je dolezite si uvedomit tento fakt - ten tzv. ZISK, ktory producent
zemiakov dosiahol vdaka nie svojej praci, ale len vdaka vyhodnym
podmienkam na trhu (monopol) tak ho dosiahol NA UKOR ostatnych
ucastnikov vymeny tovarov.
Co ziskal on navyse, to ostatnym chyba. Preto to nemoze byt zisk, ale
len kradez.

Zisk neexistuje, len protihodnota za to, co prinesie kazdy svojou pracou
na trh.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
V dnesnej dobe sa takychto kradezi odohrava denne miliony, pri kazdej
obchodnej transakcii. Zijeme v systeme, ktory pre kradeze tohto typu
vytvara idealne podmienky. Keby ludia medzi sebou vymienali stale len
protihodnoty, nikto by nemohol extremne zbohatnut, lebo kazde extremne
zbohatnutie je len okradnutim ostatnych. Zbohatnut by bolo mozne len do
vysky prace a energie vlozenej do produktu. Jedinym zdrojom tzv. zisku,
presnejsie povedane hodnoty ci bohatstva je PRACA. Vsetko ostatne je len
spekulacia, o.j.e.b., vyuzitie pozicie, klamstvo, kradez, zlocin.

Ano, viem, toto vsetko dnes nazyvame ziskom. Ale veci treba nazyvat
pravdivo a pravymi menami, ja hovorim, ze to je kradez a zlocin. Nasi
prapredkovia, ktori poctivo na trhu vymienali tovar za tovar, netvorili
zisk, oni len vymienali protihodnoty a mali sa dobre. Vsetci, nielen
vyvoleni.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Preto Milan Bebej, odpovedou na tvoju 1. otazku je:

Hodnota celej zeme je konstantna a tato hodnota moze byt len
prerozdelovana medzi tych, ktori svojou pracou tvoria skutocne hodnoty
potrebne k zivotu. Nikto nemoze k tejto hodnote nic pridat, hodnota zeme
a sveta sa nemoze nijako zvysit.
Prerozdelovanie hodnot vsak ako vieme neprebieha spravodlivo - ti ktori
sa na tvorbe poddielaju najviac (robotnici) dostavaju najmenej a ti,
ktori neprispievaju nicim (bankari, makleri) si beru najviac.

Uzernicky bankovy system nahradil poctivu vymenu tovaru za tovar.
Peniaze prestali fungovat ako doklad o hodnote ale same sa stali
tovarom, ktory spekulanti na burze ovplyvnuju smerom hore a dole, ako
potrebuju.
Peniaze tym, ze nahradili vymenny sposob a aj zlato, su podvodom. Vsetky
do jedneho su FALOSNE !!! Su to len bezcenne papiere. Nemaju ziadnu
hodnotu, len sprostredkovatela vymeny. Maju vsak svojho vlastnika a
spravcu ! Ten, kto ich vlastni, ten vlastni svet !

Ale nie sme vlastnici my, ktori peniaze vlastnime len prechodne od
vyplaty k vyplate. Vlastnikmi su banky, najma centralne a predovsetkym
americky FED ako vlastnik dolara.
Preco vlastnik ? Lebo FED a jeho akcionari maju monopol na tlac a emisiu
dolara a dolar je svetovou rezervnou menou, ktorou zasobuju cely svet.
Vsetky peniaze sveta boli raz pozicane, su dlhom. Kazda pozicka je
zatazena urokom. To znamena, ze kazdy jeden dolar pozicany FED-om sa mu
vrati naspat v podobe dvoch dolarov. Suma dlznych penazi je vzdy vacsia
ako suma pozicanych - o urok. Kedze su dlhy aj 10, 20, 30 rocne, tak aj
urok nafukol svetovy dlh 2x az 3x, ba az 10x ...bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Kedze banka da 100 a vratit pozaduje 110, musi dlznik tych 10 navuse
vytvorit svojou pracou. Ten dlznik vsak nie je jeden ani dvaja, sme nim
vsetci - miliony ludi, firiem a stovky statov - vsetci sme dlznikmi
bank. Sukromnych bank !!! Tie sukromne banky nemaju tie peniaze ani
nasetrene, ani zarobene, ani nie su z vkladov, a ani nie su nicim kryte.
Su vytlacene len tak - z nicoho. Preto hovorim, ze su ako falosne. Banky
v skutocnosti nemaju ziadne peniaze ani bohatstvo, ktore by mohli
poziciavat. Maju len tu pravomoc tvorit peniaze. To im staci, aby
zotrocili cely svet, vcetne vlad a statov.
UROK je ten diablov vymysel, ktorym sa im to dari. Vzdy sa im vrati
viac, ako pozicaju. To je perpetum mobile. Banka a urok nas prinutia
cely zivot pracovat, aby sme dlh splatili, dlh a urok nas prinutia
vytvarat stale nove a nove produkty, sluzby,...atd. Banka a urok nas
nutia vytvarat stale vacsie a vacsie HDP. Urok nas nuti zotrvat v praci
8, 9, 10, 12, a stale viac hodin.

Pozicka s urokom nafukla svetovy dlh do dnesnych rozmerov - ale Milanko,
to nie je ZISK, a ani realna hodnota, ale to je len virtualny dlh,
virtualna hodnota, lebo nevznikla ziadnou pracou. Vznikla sama od seba
matematickym napocitavanim uroku, ktory si banka vymyslela a my to
TOLERUJEME.
Tuto hodnotu, ktoru vyjadruje dlh v dolaroch nikto nevytvoril, ona preto
neexistuje, staci ju skrtnut ako perom a budes sa divit - nikomu nic
chybat nebude !!!
Keby si skrtnutim pera zlikvidoval miliardy ton psenice, tak to by sme
pocitili vsetci.


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Dlh je vsak pre bankarov dolezity preto, lebo pomocou neho nas nutia
stale viac pracovat a pritom NIC NEMAT !!!
Pre nich je dolezite, aby sme nic nemali, aby sme museli kazdy den driet
a stale zit len z ruky do huby. A zadlzovat sa. Takto nas totiz lahsie
ovladaju. Pracujuci clovek nema cas studovat bankovy system a penazny
system, nechape vyznam pozicky a uroku, nevie, ze je to nastroj
moderneho otroctva. Presviedcaju nas, ze urok je potrebny. Pracujuci
nema cas na seba, na svoje zaujmy, na vzdelanie, a toto oni chcu, aby
sme zostali v nevedomosti, sprosti, aby nas lahsie manipulovali.

A dari sa im, co povies, Milan ?

Inak, niektori vedia, kto je vlastnikom FED-u, cize zaroven aj
vlastnikom dolara, de faco aj vlastnikom vsetkych penazi sveta - je to
familia Rothschildov, spolu s dalsimi ako Rockefeller, Morgan, Schiff,
Kuhn, Loeb, Goldmann, Sachs, ... a dalsi.
Viete, co maju tieto bankove familie spolocne ? Su to vsetko zidia. Teda
presnejsie chazari, ale to je jedno. Preto vzdy tvrdim, ze zidia vladnu
svetu. Prostrednictvom bank a uroku. A ano, im naozaj patria vsetky
peniaze (dolare) sveta, lebo pamatajte, vsetky dolare, ktore su v obehu
boli raz pozicane, ziadny dolar a peniaz ako taky sa nema ako inak
dostat do obehu len ako pozicka. To oni nam vsetky tie peniaze pozicali
a vsetky pozicky (dlhy) musia byt predsa splatene. Vsetky tie dolare sa
im raz vratia naspat. Su ich. Oni ich vytlacili a oni ich pozicali. My
ich mame len pozicane a vratime ich. Vraciame ich v skutocnosti kazdy
den v podobe uverovych splatok a banky kazdy den tvoria nove pozicky,
takze kolkobeh je nekonecny. Kedze vsak banka uctuje k pozicke urok a
peniaze potrebne na splatenie uroku vsak nikdy do obehu neda, tieto
peniaze v ekonomike chybaju a celkovy dlh nie je mozne splatit. Dlh
naopak moze len stupat, lebo urok kazdy den dlh navysuje.

A to je podstata bankoveho otroctva. Sme otrokmi bank, banky ovladaju
zidia, takze sme otrokmi zidov.

Zidia to robia cielene, ich cielom je ovladnut svet. Kto sa smeje, nech
sa smeje, je idiot, proti faktu, ze svetovy bankovy system riadi par
zidovskych rodin, ktorym dlhuju prakticky vsetky staty sveta, cize
takmer cely svetovy dlh, proti tomuto faktu nevedia nic povedat.bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-08-04  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Kto chce, nech sa paci nastudovat si ich plan na ovladnutie sveta -
Protokoly sionskych mudrcov -
http://www.radioislam.org/protocols/slovakia.htm

Kto si chce sam nastudovat ako vznikli peniaze, dlh a urok, tu je
zaujimavy clanok -
http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php?id=142

A tu video o peniazoch a ich vzniku (Peniaze ako dlh) -
http://haku.inovativ.sk/filmy-a-videa/peniaze-ako-dlh

A tu 2.cast (Peniaze ako dlh II.) -
http://ekonomika.tvorivo.sk/i/110/peniaze-ako-dlh-ii-zrusene-sluby

A tu je film, ako cele to financne otroctvo vzniklo -
http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&;hraj=2080lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-04  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka
to dava zmysel v celku


Abstrakt   |   ip:78.136.14   |   2011-08-04  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za 1.) Nejdřív definujte CO TO má být ta "PRÁCE". Definovat pojem, abychom každý nepracovali s jiným... Pak je to "jeden o voze, druhý o koze".
Za 2.) Rozlišme POTŘEBA vesrus HODNOTA.
Za 3.) Matematika je pouho pouhý JAZYK, výmysl (ne skutečnost).
Za 4.) Pokud vím, tak MNOŽIT se dají ŽIVÍ tvoři, nikoli neživé věci i penízky (počítání v duchu je něco jiného). A dejte jiné příklady.
Za 5.) Sledujme TOKY ENERGIÍ.
LordX   |   ip:178.40.13   |   2011-08-04  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bazooka - vsetko co vravis je postavene na marxistickej teorii hodnoty, ktora je davno vyvratena. Zisk nie je kradez to je blbost na entu, trh nie je zero-sum game. Tvoj predpoklad ze v dobrovolnom obchodnom vztahu vzdy jeden vyhra a druhy musi automaticky prehrat je absurdny. Pokial sa dany obchod uskutocni, je to preto lebo je vyhodny PRE OBOCH v porovnani s jeho neuskutocnenim. Obidvaja ziskaju. Jeden mozno viac, druhy menej, ale nikto nestrati, inak by s obchodom nesuhlasil.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-08-04  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Vy ten zisk akosi divne chapete zvlašť bazooka - tvrdi že zisk je kradež.
Ale kdeže zisk nie je kradež. Zisk z účtovného pohľadu je rozdiel medzi prijmami a vydajmi na vyprodukovanie určitého tovaru alebo služby.

Napríklad:

Zasadenie a vypestovanie tony zemiakov stojí 1000 eur.
Z tony zemiakov sa vypestuje 20 ton zemiakov za 20000 eur.
Zisk je 19000 eur. A nie je to krádež, je to dá sa povedať cena za prácu.
Ak má niekto neadekvátnu privysokú cenu za prácu, potom na trhu v konkurenčnom prostredí neuspeje pretože svoj tovar nepredá, zemiaky zhnijú a namiesto zisku utŕži stratu. O strate sa tu akosi ani nebavíte, pritom strata je takisto bežná ako zisk.


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-08-04  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
Zisk sa dá vytvoriť len vtedy, ak existuje na trhu nerovnováha, ktorú niektorí využijú tak, že vytvoria zisk. Zisk vzniká vlastne oklamaním jednej strany druhou stranou. Kupujúci nemá informácie, čo obnáša a koľko stojí výroba produktu, ktorý kupuje. Preto, aby sa rovnováha obnovila, by sa mali nereinvestované časti zisku zdaniť 100% ako navrhuje Rudo Vaský.
Zisk je motorom nespravodlivosti, roztvárania príjmových nožníc medzi chudobnými a bohatými, korupcie, vrážd, nepriateľstva, závisti a nevraživosti medzi ľuďmi.... až po devastáciu životného prostredia.


LordX   |   ip:178.40.13   |   2011-08-04  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navrhy Rudolfa Vaskeho su smiesne a nepremyslene, a viedli by akurat tak ku kolapsu ekonomiky.

"Zisk vzniká vlastne oklamaním jednej strany druhou stranou. Kupujúci nemá informácie, čo obnáša a koľko stojí výroba produktu, ktorý kupuje."

Nie. Zisk je proste rozdiel medzi vyrobnymi nakladmi a predajnou cenou. Da sa vytvorit aj za predpokladu ze vsetci maju pristup ku vsetkym informaciam a nikto nikoho neklame. Preco by sa mal kupujuci zrazu rozhodnut inak ak sa dozvie vyrobnu cenu a presnu marzu vyrobcu ci obchodnika, pokial mu cena aj tak vyhovuje? Mna nezaujima ci ma vyrobca s najlacnejsou ponukou marzu 10% alebo 50%, mna zaujima len to ze je na trhu najlacnejsi (pri rovnakej kvalite).


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-05  (06:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonómia nie je veda, lebo je v nej nevyčísliteľný anevypočitateľný ľudský faktor.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-08-05  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon: neodpustim si - lekarstvo, alebo psychologia su veda a pritom aj tam je nevypocitatelny ludsky faktor. Ta nevedeckost bude v inom :-)
ale rozhodne suhlasim ze ekonomia podobne ako rozne manazmenty a ine podivnosti nie su veda (aj ked z nej sem tam vychadzaju) :-)


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-05  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak,tak, a som zvedavý čo by povedali dnes všetci tí čo dostali Nobelovu cenu za ekonómiu , na to že dolár sa tlačí v tlačiarniach- nie je ničím podložený a napriek tomu prudko neklesá.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-05  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si tiež niečo neodpustím a je to len z dôvodu spresnenia. Sú exaktné vedy /napr.: matika / a ostané, neviem ako sa nazývajú vo vede o vede / metaveda / = psychológia , ekonomika... Zjednodušene exaktnosť sa prejavuje v metóde skúmania – výpočet, opakovateľný experiment. Samozrejme sú prístupy aj v ekonómii , ktoré používajú vyššiu matematiku, ale na našom náhľade to nemusí nič zmeniť.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-08-05  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnešný prepad na trhoch jasne ukázal že predpokladaný zisk sa môže veľmi ľahko premeniť na stratu.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.24   |   2011-08-06  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musíte si ako spoločenstvo ľudí ale aj osobne stanoviť morálne hodnoty a od nich odvodiť statky nutné k prežitiu v slobodnom svete,kde sa budete venovať tomu k čomu ste predurčený!

Teda k povznášaniu stvorenia vašim duchom a vedomím ,kde v osobnej realizácií pochopíte že univerzum je obrazne "stroj" v ktorom sú neomylné zákony v ktoré teraz nedbáte a nechápete ich!Toto univerzum bolo stvorené Bohom,inou entitou či dokonca veľkým treskom,vyberte si na čo máte....

Mám pre vás veľmi dôležitú správu alebo možno by sa dalo povedať varovanie.
To ,čo toto všetko stvorilo, vložilo do tohto sveta svoju časť v ktorej sa všetko v kolobehu uzatvára a všetko je v tomto stvorení dokonale nastavené v neuveriteľnej presnosti hlavne čo sa ľudí týka!

Vašou úlohou je slobodne sa rozhodnúť, či máte nato ,to všetko poznávať a v sebe zrealizovať kde zákony univerza sú pre dnešných ľudi na prvý neznalý pohľad nesmierne kruté,vzhľadom na neznalosť zákonov ktoré máte snahu arogantne ignorovať...však máte slobodnú vôľu každý nech sa rozhodne sám!

Nedáš pozor "utrhne ti ruku,alebo nohu,prídeš o dieťa,alebo o úrodu či o dom,stanete sa otrokmi penazí a materialných vecí v zhone za statkami a ziskami sa budete zotročovať medzi sebou....

A tieto veci pripisujete osudu,nepravodľivosti,nedbanľivosťi a vníma sa to ako neštastie...mysľíte to vážne?..ved máte slobodnú vôľu ,je to len na vás ako nastavíte zákony univerza.....bud vám budú nápomocné alebo vás zničia ako už nejednú civilizáciu!
Realita tohto sveta je dokonalá - k vášmu poznaniu a teda vašej hodnoty ktorú ste si takto nastaviľi!

gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-08  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak bohužiaľ , my ľudia nechápeme , že napr. náhody nejestvujú. Náš život tu na Zemi je výchovným procesom , aby sme sa zdokonalili.
A tiež nechápeme , že dlhodobejším pôsobením si vytvárame svoju realitu.Jan   |   ip:88.208.10   |   2011-08-09  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj Milane,
Zkusím i já odpovědět na tvoje otázky (ekonom ale nejsem).
ad přestup hráče) hráč (potažmo parta lepších hráčů a potažmo posun družstva do lepší ligy>lepší příčky>finálová utkání) může klubu výrazně zvednout poptávku po zápasech, kde všude se bude hrát. Tato poptávka bude taková, že fotbaloví fanoušci budou ochotní zaplatit za masivně předražené lístky. Vynásob to počtem všech diváků ve všech utkání za daný počet let, na který má fotbalista smlouvu, a dostaneš se k oněm milionovým hodnotám.
ad ropa) snad jsem otázku pochopil dobře... zisk z již vytěžené ropy odjinud se opět vytvoří proto, že klesne počet zdrojů, odkud ropu získat, a stoupne poptávka po těch stávajících - lidi i v tomto případě budou ochotni zaplatit víc, protože jim to jednoduše "stojí za to".
ad příklad první (překročili jsme... hodnotu vyčíslení zeměkoule?)) jsem přesvědčen, že "hodnotu zeměkoule" spočítat nelze, nebo (lišácky řečeno) je nevyčíslitelná, takže podle mě nemá smysl snažit se na dál na tu otázku odpovědět. Možná narážíš na stav současné světové ekonomiky v podobě "kasina virtuálních peněz," které mnohonásobně převyšují veškeré množství peněz reálných a které se v zlověstné spirále čím dál rychleji v podobě digitálních nul a jedniček přesouvají z místa na místo, aniž by se vytvořila jakákoli hodnota. Nijak to neobhajuji, naopak si myslím, že to udržitelné není.
ad příklad druhý) trochu mě zaráží to, že člověk A má jídlo, které potřebuje k přežití (i kdyby jen jeden den) a člověk B železo, kterého se nenají (peněz také ne). Ale snad jsem to pochopil. Jak již bylo napsáno: o zisku můžeme mluvit u práce a vytváření hodnot, ať už výrobků (kdy pomocí tvé práce, zručnosti, intelektu... vytvoříš výrobek, který má větší cenu než suroviny, z nichž jsi ho vyrobil) nebo služeb (kdy "přidanou hodnotou" může být např. zábava, pěkně ostříhané vlasy, naučení slovíček z hodiny cizího jazyka...). V oné uzavřené kanceláři nedochází k vytváření hodnot a zisk A i B tedy není.
A kde vezmou peníze na vyplacení toho zisku? Uzavřená kancelář oproti finančnímu systému venku postrádá jeden důležitý prvek a to banky, které mají (v rámci dané země) ze zákona přiděleno privilegium nechat vytisknout a dát do oběhu nové peníze, a pak vládu s ministerstvem financí, které se snaží každé účetní období zjistit, jaký byl v zemi celkový nárůst hodnoty všech vyprodukovaných výrobků a poskytnutých služeb, aby pak dala centrální bance příkaz k emisi takového množství peněz.
Snad si to přečteš a snad ti to něco řekne. Jinak, je dobře, že si kladeš takovéhle otázky a snažíš se skutečně přemýšlet nad světem kolem tebe.


Milan   |   ip:178.40.15   |   2011-08-09  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odpoveď na Jána....
Po pár dňoch som čisto náhodou zabrúsil do diskusie môjho prvého príspevku v tomto priestore....až som sa dostal k poslednému príspevku, ktorý som si so zaujatosťou prečítal.
Reakcia na to...snažím sa v živote popisovať veci nie VŠEOBECNE, ale konkrétne
Takže k Tvojmu príspevku Ján.....ak by Tvoj systém hráčov a súkromných klubov ozaj fungoval, tak hráči by mali vyplatené svoje mzdy , kluby by mali na prezentáciu a robenie šou pre divákov, mládež by sa športovo vzdelávala(za menší peniaz?...asi hej), kluby by investovali do svojich stánkov.....no naháňanie sa zvyšujúcich miliónových prestupov predsa nepritiahne do nekonečna množstvo divákov...Je tu určitá hranica návratnosti investícií, hranica kapacitná štadióna....nemôžu sa ceny zvyšovať do nekonečna, raz sa to musí zastaviť(a to som ozaj optimista!) Položme si otázku: “Čo by sa stalo, keby hráčovi za druhý prestup ponúkli menej ako za prvý?“ Smiešne...
...áno aj tie virtuálne peniaze, by mali mať svoje čísla. Ak centrálna banka vytvorí zisk...tak odkiaľ zoberie fyzicky peniaze na ten zisk, ktorý môže v ďalšom roku použiť? Veď v krajine je len obmedzený počet bankoviek a mincí! (kôli predpísanej inflácii.) A ona ten zisk požičia ľuďom....vznikne úrok...a opäť jedna forma zisku! No a pokiaľ sa takto dá robiť v merítku jednej republiky?, jednej EU?, jednej zemegule? Prepojenie trhov, neviazanie zisku na konkrétne produkty( a nie služby ), nás nakoniec dostane do terajšej situácie, a to takej, že všade sa produkuje zisk, všade sa šetria náklady....A PEŇAZÍ NIETO!. Takže z tohto pohľadu to u mňa nemá logiku.
A to je aj príklad tej kancelárie....nebavme sa o hmotných výrobkoch, ich nominálnej cene a spoločenskej cene.... Ak medzi dvoma osobami prebehne obchod a každý z nich zarobí(človek A ma 100 ks mincí...minie 20 ks mincí za tovar od B, človek B má 100ks mincí...minie 20ks mincí za tovar od A), v súčasnom ponímaní predaja sa vytvorí u každého z nich zisk. Kto im na záver obchodovania vyplatí ten zisk? Kto im fyzicky prinesie tie ziskové peniaze?...Áno, v tej kancelárii(uzavretom systéme, a ak to zveličím, môžem povedať aj na celú Zem) nevznikla spoločenská hodnota, ale prebehol obchod, na princípe tvorby zisku.
Mám v mysli jednu úvahu, o prerozdelení zisku(teda ak ho silou mocou chceme tvoriť). Ak by sa mal prerozdeľovať vytvorený zisk do spoločnosti, tak rozdiel v mzdách a odmenách jednotlivých vrstiev obyvateľstva by bol prísne daný. Ale to je moja úvaha do ďalšieho článku.mlok   |   ip:80.108.51   |   2011-08-21  (02:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najprv treba dat do obehu nejake mnozstvo penazi...z nich prepocitat napr. priemerny plat /najlepsia by bola rovna mzda za 6 odpracovanych hodin 5 krat tyzdenne :) /, priemerne mesacne vydavky na jednotlivca, vydavky statu.......tak by sa mohlo dat do obehu iste mnozstvo penazi...ludia by vytvarali hodnoty....pretoze pracou sa da tvorit jedine zisk...nasledne by musel fungovat isty mechanizmus inflacie/v takejto zdravej ekonomike by sa peniaze mohli dotlacovat v potrebnom mnozstve/, ktory by toky penazi reguloval. . . ale to je trocha utopisticky sen v tomto skazenom svete....stanley   |   ip:195.80.19   |   2011-08-24  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K clanku Milana
Nie som ekonom ale podla mna zisk, to je kategoria ktora ma zmysel iba ked ide o vymenu tovarov medzi subjektami trhu. Ci uz je opravnena alebo neopravnena (nadhodnoteny zisk) pokial sa najde niekto na trhu (kupujuci) kto danu transakciu zrealizoval, v danych sumach tak zisk pre predavajuceho moze byt podla podmienok trhu mensi alebo vacsci pripadne nulovy alebo aj zaporny ( ked napr. suma prace a hodnota materialu v danom vyrobku je nizsia ako dosiahnuta predajna cena , samozrejme este aj po po zdaneni celkovej obdrzanej sumy).Ak kupujuci nedosiahne primerany zisk alebo sa dostane do minusoveho zisku ( straty) potom sa mu dana transakcia neoplatila a moze ju financovat iba ak ma dostatok penaznych zasob. Preco to spominam? Milan sa pyta ze kto vyplati zisk ak je system uzavrety a nemozu do neho vnikat nijakym sposobom dalsie statky a ako priklad uvadza nasu Zem. Co sa tyka vypoctu hodnoty Zeme ten by sa dal realizovat iba porovnanim hodnoty s inou planetou napr. Marsom. No HDP Zeme sa spocitat teoreticky da a zisk z rocneho narastu HDP zaplatia banky emitovanim penazi avsak zamyslime sa nad tym ako funguje prakticky bankovy sektor.On si uctuje zisky pre seba tak ze su to zisky z transakcii, ktore sice banky vykonali avsak mnoho z nich (pozicky a rozne dlhodobe investicie) su len na papieri a podobne ako aj pri investovani do cennych papierov tam vznikaju rozne bubliny, ktore su menej alebo viac predvidatelne ale ktore ovplyvnuju zisk prevazne negativnym sposobom. Zabudol som uviest ze na tychto bublinach sa vezie mnoho spekulantov , doslova zlodejov, vonkajsich i vnutri bank a tito vyuzivaju system na to aby s pomocou politikov ( ich zakonov a korupcie) system tunelovali takze zisk presuvaju napr.do danovych rajov a miesto do spolocnosti (statny rozpocet) ide zisk prevazne do ich vrecka . Takyto zisk je pre spolocnost vzdy len v teoretickej rovine a mozem so 100 % istotou povedat ze tento zisk sa nikdy pre toho kto nespekuluje ale len spravodlivo ho planuje nenaplni.
Mozme si este pripomenut ze aj ked je zisk v keseni , teda v statnom rozpocte tak aj napriek tomu roznymi nehospodarnymi investiciami unika a ludia z neho maju malo(vysoke zadlzenie a rocne schodky krajin, ktore ohrozuju stabilitu mien).Milan sa pyta ci sme neprekrocili teoretickymi ziskami, ktore si uctujeme ako ludstvo hodnotu planety Zem. No dufam ze este nie ale urcite sa k nej blizime. Ak ju prekrocime tak to zistime takym sposobom, ze na Zemi sa uz nebude dat normalne zit, bude ekologicky maximalne znecistena , klima zdevastovane a ludia si budu svojim spravanim ( kradnutim , zabijanim , nelegalnym zhananim jedla a vody)tak zavadzať, že mnohi budu radšej voliť samovraždu ako by sa takto ďalej trapili. Pripomeňme si že teraz je na svete 7 mld ľudi, a k tomuto scenaru sa prepracujeme , keď nas bude tak 10 - 12 mld.i ked napr v Afrike uz sa to deje teraz.
Inak co sa tyka prestupu hracov z klubu do klubu za tazke miliony, to je tak, ze klub ich zisakva nielen z listkov ale aj z reklamy ktoru dostava za zapasy, takze cim viac pritiahne ludi na zapas tym viac zinkasuje z reklamy aj za listky. Ja osobne si myslim, ze tam nie je priama umera ale su tam rozne uctovnicke a legislativne skratky, ktore umoznuju na tom viac zarabat ako by bolo ferove a tiez si pripomenme ze vlastne vsetky tieto zisky futrujeme my vsetci obcania v cenach tovarov a sluzieb bez ohladu na to, ci sa na dany sport pozerame alebo nie. Takze je to vlastne taky nas sponzoring, na ktory sa nikto nepyta ci ho chceme alebo nechceme prevadzkovat.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Boj proti přelidnění (velice rozsáhlé a hrozivé téma, o kterém se nikdo neodváží hovořit)

Pozemšťané a jejich planeta trpí celou řadou pohrom, které vznikly výhradně a pouze vinou samotného člověka. Nynějších pohrom však bude ještě rapidně přibývat, takže nakonec překonají všechny meze.


David Icke odhalený William Cooper-om!

HAARP a Japonsko

Základné princípy ekonomiky

Pozor na vymývanie mozgov, 30.4.2011 v Nitre

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2643 s